Ostatnio aktualizowane: 02.12.20

 

Każda dziewczynka w pewnym wieku chciałaby być traktowana, jak dorosła kobieta. Wszystkie dzieci zaczynają podpatrywać, jakie czynności pielęgnacyjne stosują ich rodzice, a następnie chcąc ich naśladować, próbują pierwszego własnoręcznego makijażu oczu lub ust. Obecnie wiele kontrowersji wzbudza dziecięcy manicure. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób robić to bezpiecznie i jakie wzory na paznokcie są najpopularniejsze wśród dziewczynek.

 

Bezpieczeństwo i rozwaga na pierwszym miejscu 

Jaskrawe kolory oraz zwracające uwagę wzory na paznokciach to temat kontrowersyjny wśród wielu matek. W zależności od środowiska, w jakim dziecko się wychowuje, nierzadko znajdzie się więcej przeciwników niż zwolenników dziecięcego manicure. Jednak wszystko, co jest dostępne dla ludzi i w dodatku robione z rozsądkiem, nie powinno stanowić problemu. Na rynku pojawia się coraz więcej kosmetyków przeznaczonych wyłącznie dla dzieci. Nie są to tylko produkty pielęgnacyjne, ale także kosmetyki, takie jak lakiery do paznokci. Producenci wyszli z inicjatywą i tworzą produkty całkowicie bezpieczne dla delikatnej i wrażliwej skóry dziewczynek, aby mogły poczuć się, jak księżniczki z ulubionych bajek. Kosmetyki stworzone dla dzieci są wyprodukowane z łagodnych składników, które nie wywołują reakcji alergicznych. Oczywiście rolą rodzica jest zadbanie, aby dziecko miało wykonany manicure w bezpieczny sposób. Należy pamiętać, że przyklejanie tipsów i przedłużanie płytki żelem nie należy do zalecanych dla maluchów metod. Przed osiągnięciem wieku nastoletniego lepiej ograniczyć się do malowania paznokci kolorowymi lakierami, przyklejania naklejek oraz tworzenia ciekawych wzorków na specjalne okazje. 

Jakie wzory i kolory są najmodniejsze wśród dziewczynek?

Od pewnego czasu bardzo popularne są różnego rodzaju kolorowe wzory, wykonane na jednym lub dwóch paznokciach, które dają pewnego rodzaju kontrast. Jest to ciekawa propozycja dla dziewczynek chcących rozpocząć przygodę z manicure. Dobry zestaw do hybryd dla dzieci daje dużo możliwości, aby wykonać własnoręczny manicure w domowym zaciszu. Oprócz jaskrawych i neonowych kolorów modne są wzory kwiatowe, motywy zwierzęce lub owocowe. Można spróbować także wykonać własnoręcznie kolorową tęczę lub kupić naklejki z ulubionymi postaciami z bajki. 

 

Wzór 1 – jednorożec 

Wzór jednorożca to jeden z najpopularniejszych motywów, jaki można zobaczyć na ubraniach i akcesoriach. Równie ciekawe mogą być paznokcie z postacią tego mitycznego zwierzęcia. Do wykonania takiego manicure potrzebny jest zestaw do hybryd oraz lakiery w kolorach: różowym, białym i czarnym oraz złoty brokat. Po odpowiednim przygotowaniu płytki do zabiegu należy pomalować wszystkie paznokcie, oprócz serdecznego, różowym lakierem. Palec serdeczny trzeba pomalować na biało, ponieważ właśnie na nim znajdzie się postać jednorożca. Po nałożeniu dwóch warstw koloru i utwardzeniu ich w lampie można przystąpić do malowania wzoru cienkim pędzlem do wykonywania zdobień. Wiele prostych wzorów niewymagających zdolności artystycznych można znaleźć w Internecie. Po namalowaniu jednorożca, palce wskazujący i mały można ozdobić złotym brokatem. 

 

Wzór 2 – kotki 

Jednym z łatwiejszych do wykonania wzorów na paznokcie dla dzieci są kotki. Do zrobienia tego zdobienia potrzebny jest zestaw do manicure hybrydowego oraz cienki pędzelek. Po właściwym przygotowaniu płytki należy pomalować wszystkie paznokcie bazą, a następnie dwiema lub trzema warstwami lakieru w kolorze pudrowego różu. Po utwardzeniu ostatniej warstwy można rozpocząć przygotowanie wzorków kotków na czterech paznokciach oprócz kciuka. Jest to bardzo delikatne i dyskretne zdobienie, dlatego nie będzie za bardzo zwracało uwagi dorosłych. 

 

Wzór 3 – kolorowe kropki 

Kolorowe kropki to jeden z najłatwiejszych wzorów na paznokcie, często wykonywany przez osoby początkujące. Kolory mogą być dowolne, mają się jedynie odróżniać od siebie. Płytkę paznokcia należy standardowo przygotować, a następnie pomalować na jednolity kolor. Po jego utwardzeniu można przystąpić do malowania kolorowych kropek. Do tego celu można wykorzystać pędzelek z sondą lub zwykłą drewnianą wykałaczkę. Należy namoczyć ją lekko w lakierze, a następnie przycisnąć do pomalowanego wcześniej paznokcia. Przed zastosowaniem topu, wzór w postaci kropek koniecznie trzeba utwardzić w lampie.  

 

Wzór 4 – odciski psich łap 

Odciski psich łap to jeden z najmodniejszych wzorów, który od dłuższego czasu jest chętnie wykonywany przez manicurzystki. Bazą do niego jest jednolity kolor lakieru. Następnie cienkim pędzelkiem przeznaczonym do zdobień wykonuje się odcisk psich łap. Najprościej namalować malutkie serduszko i u jego podstawy postawić cztery nieprecyzyjne kropki. Na jednym paznokciu z pewnością zmieszczą się dwa odciski. 

Wzór 5 – wybrana naklejka 

Naklejanie na paznokcie wzorów z ulubionymi postaciami z bajek nie jest trudne, dlatego też wiele osób decyduje się na ten rodzaj zdobień. Płytkę paznokcia należy przygotować w standardowy sposób, następnie nałożyć dwie warstwy wybranego koloru lakieru i utwardzić w lampie. Po wykonaniu tego zabiegu wystarczy nakleić wybrane wzory, a następnie całość pomalować topem i utwardzić ponownie. 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments