Ostatnio aktualizowane: 28.02.21

 


Depilator laserowy jest bardzo wygodnym narzędziem do usuwania niechcianych włosków. Podczas jego używania należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach, aby cała czynność przebiegła sprawnie, dokładnie i przede wszystkim bezpiecznie. Jeżeli zastanawiasz się, jak prawidłowo używać depilatora laserowego, to ten poradnik jest właśnie dla Ciebie.

 

Czym jest depilator laserowy?

Depilator laserowy to specjalne urządzenie, które służy do pozbywania się niechcianych włosków na ciele. Dzięki niemu możesz bezpiecznie usunąć owłosienie z wielu partii skóry. To bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza gdy chcesz, aby efekt gładkości  utrzymywał się przez dłuższy czas. Zabieg depilacji należy wykonywać co jakiś czas (dwa tygodnie odstępu pomiędzy pierwszymi trzema użyciami, a później co cztery tygodnie). Bardzo istotne jest stosowanie się do zaleceń określonych przez producenta w instrukcji, ponieważ niewłaściwie użycie może doprowadzić do uszkodzenia skóry. Obsługa depilatora laserowego jest bardzo prosta, więc nie będziesz mieć kłopotu z wykonaniem zabiegu. 

 

Jakie są przeciwwskazania do używaniu depilatora laserowego?

Przed użyciem depilatora laserowego należy pamiętać o przeciwwskazaniach do jego stosowania. Jednym z nich jest kolor skóry. Warto mieć na uwadze, że czarna i ciemnobrązowa skóra nie powinna być poddawana depilacji laserowej. A to dlatego, że światło lasera jest pochłaniane przez ciemne barwniki w skórze. Osoby z ciemną karnacją mają dużo melaniny (barwnika, który nadaje kolor), która będzie pochłaniać wiązkę światła lasera wysłaną przez depilator i może doprowadzić to do oparzeń i uszkodzeń skóry. Oprócz tego ważnymi przeciwwskazaniami jest ciąża i choroby nowotworowe. Emitowana wiązka światła może być groźna zarówno dla rozwijającego się dziecka, jak i osoby, która zmaga się z chorobą nowotworową lub właśnie zakończyła leczenie. Jeżeli zauważysz u siebie brązowe pieprzyki, to nie powinieneś korzystać z depilatora laserowego. Znamiona barwnikowe nie powinny być drażnione. Włoski powinny być usuwane z nich poprzez przycinanie (nigdy przez wyrywanie).

Przygotuj skórę przed zabiegiem depilacji laserowej

Przed przystąpieniem do depilacji laserowej należy przygotować odpowiednio skórę. Przede wszystkim powinno się usunąć włoski maszynką (na dzień lub dwa przed przystąpieniem do zabiegu). Umożliwi to lepsze i łatwiejsze przesuwanie się głowicy po skórze. Znacznie zaoszczędzisz czas poświęcony na zabieg depilacji. Oprócz tego niewskazane jest stosowanie balsamów, antyperspirantów i kremów, ponieważ laser działa najlepiej na czystej skórze. Jeżeli stosujesz jakiś kosmetyk, to powinieneś przed zabiegiem go zmyć, aby wszystko przebiegło sprawnie i prawidłowo. Wszystkie inne techniki depilacji (takie jak wosk czy też pasta cukrowa) nie są wskazane przed przystąpieniem do depilacji laserowej. Mogą one zdeformować cebulki włosów i sprawić, że efekty z zastosowania lasera nie będą zadowalające. Należy pamiętać także o tym, aby nie wykonywać depilacji laserowej, jeżeli mniej niż miesiąc temu się opalaliśmy. W skórze będzie nagromadzona duża ilość melatoniny, która będzie przyciągała światło lasera. Może to spowodować oparzenia i dyskomfort podczas zabiegu, jak i po nim.

 

Dobierz odpowiednią moc lasera

W instrukcji dołączonej do depilatora laserowego (lub na opakowaniu) powinny znaleźć się wytyczne dotyczące dobierania odpowiedniej mocy urządzenia. To ważne, aby odpowiednio ją dostosować, ponieważ nieprawidłowe ustawienia mogą spowodować oparzenia lub niezadowalające efekty po zabiegu. Przed pierwszym użyciem powinieneś dokładnie zapoznać się ze wskazówkami związanymi z doborem mocy. W dostosowywaniu ustawień najważniejsza jest karnacja oraz kolor i grubość włosków. Te mocniejsze (ciemniejsze i grubsze włoski) będą wymagały użycia większej mocy, aby zabieg był skuteczny. Dobry depilator laserowy pozwoli efektywnie i bezpiecznie pozbyć się niechcianego owłosienia. 

 

Dopasuj głowicę

Dopasowanie odpowiedniej nakładki jest bardzo istotne. W zależności od tego, które miejsce będziesz depilować musisz wybrać przeznaczoną do tego nasadkę. Niektóre depilatory mają dołączone do zestawu specjalne nakładki służące do depilacji na przykład okolic bikini czy twarzy. Umożliwia to dokładne i wygodne usunięcie włosków z każdego miejsca.

 

Przyłóż głowicę do suchego miejsca

Głowica depilatora laserowego powinna być przykładana do suchej skóry. Nigdy nie stosuj urządzenia na wilgotnej lub mokrej powierzchni, ponieważ może stać Ci się krzywda. Ponieważ sprzęt emituje wiązkę światła laserowego, cebulki włosowe kumulują w sobie energię, która wpływa na ich strukturę i umożliwia uzyskanie upragnionego efektu gładkiej skóry. 

Poruszaj się w linii prostej

Po uruchomieniu urządzenie powinno zostać przyłożone do skóry pod kątem prostym. Następnie należy poruszać się partiami, bardzo powoli, w linii prostej. Po każdym przesunięciu powinieneś docisnąć depilator do skóry i nacisnąć przycisk uwalniający błysk światła. Cały proces powinien przebiegać powoli i dokładnie, aby później móc cieszyć się efektem zabiegu.

 

Pielęgnacja po zabiegu

Od razu po dokonaniu depilacji laserowej nie należy stosować żadnych kosmetyków perfumowanych ani dezodorantów. Mogą one podrażnić skórę i wywołać dyskomfort. Warto także pamiętać o powstrzymaniu się od opalania na jakiś czas.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments