Ostatnio aktualizowane: 02.12.20

 

Czerwone paznokcie to symbol ponadczasowej elegancji. Kolor ten pasuje do wielu okazji, jest dobry zarówno na wieczorne wyjścia, jak i do codziennych stylizacji. Można stwierdzić, że czerwień nigdy nie wyszła z mody i pozostanie w niej na zawsze, szczególnie jeśli chodzi o stylizację paznokci. W jaki sposób można ozdobić czerwone paznokcie, aby jeszcze bardziej zwracały uwagę? 

 

Cyrkonie 

Mieniące się cyrkonie na tle czerwonego koloru to idealna propozycja na wieczorne wyjście z przyjaciółką lub na randkę. Klasyczna czerwień lub ciemne bordo dobrze sprawdzą się jako kolor bazowy. Na przygotowaną płytkę paznokcia należy nałożyć bazę i dwie warstwy kolorowego lakieru. Na warstwie dyspersyjnej trzeba ułożyć cyrkonie w taki sposób, aby jej nie dotknąć opuszkiem palca. Po umieszczeniu ozdób należy utwardzić manicure w lampie UV lub LED, a następnie pomalować paznokcie topem nawierzchniowym nie zalewając cyrkonii i ponownie utwardzić w lampie. Innym sposobem na przyklejenie takich zdobień jest umieszczenie ich na przemytej warstwie topu, na którą należy punktowo nałożyć niewielką ilość kleju do tipsów. Aby być pewnym trwałości wykonanej stylizacji, warto zabezpieczyć każdy kryształek topem i ponownie utwardzić w lampie. 

Brokat 

Brokat to dobra propozycja dla osób, które nie do końca potrafią posługiwać się cienkim pędzelkiem do zdobień i malować wzory. Jest on ciekawym rozwiązaniem również dla tych kobiet, które akurat nie mają czasu na wykonywanie czasochłonnej stylizacji. W przypadku brokatu przygotowywanie płytki paznokcia jest takie samo, jak w każdej innej stylizacji. Do wykonania tego typu ozdoby wystarczy podstawowy zestaw do hybryd, uzupełniony o sypki brokat w słoiczku. Ładnie prezentują się dłonie z czterema pomalowanymi na czerwono paznokciami oraz jednym (serdecznym) paznokciem z brokatem. Pyłek łatwo można zaaplikować na lepką warstwę lakieru przy użyciu średniej wielkości pędzla. Po nałożeniu brokatu należy go pomalować topem i utwardzić w lampie UV przez 2 minuty lub LED przez 30 sekund. Ostatnim krokiem jest przemycie płytki paznokcia preparatem do odtłuszczania, aby pozbyć się lepkiej warstwy. 

 

Naklejka wodna 

Naklejka wodna to dobra propozycja nie tylko do larieru w czerwonym kolorze. Na odtłuszczoną płytkę należy nałożyć i utwardzić lakier bazowy, a następnie dwie warstwy koloru. Z arkusza z naklejkami trzeba wyciąć pojedyncze sztuki, mniej więcej określając szerokość płytki paznokcia. Naklejkę należy delikatnie zwilżyć czystą wodą, w taki sposób, aby mogła się zsunąć z arkusza. Wzór wystarczy umieścić na dyspersyjnej warstwie lakieru hybrydowego, a następnie wyrównać krawędzie pilniczkiem, nie powinien wystawać poza krawędzie płytki. Naklejkę trzeba zabezpieczyć warstwą topu i utwardzić w lampie. Trwałość takich zdobień jest porównywalna z trwałością manicure, o ile zostaną prawidłowo przyklejone i dobrze zabezpieczone. 

 

Naklejka samoprzylepna 

Naklejki samoprzylepne to dobra alternatywa dla osób, które nie lubią spędzać wielu godzin nad manicure. Są dostępne w większości sklepów kosmetycznych, a łatwość, z jaką się je aplikuje jest wręcz zachęcająca do ich użycia. Przykleja się je na lepką warstwę lakieru hybrydowego, który uprzednio został utwardzony w lampie UV przez 2 minuty lub LED przez 30 sekund. Zaaplikowaną naklejkę trzeba pokryć warstwą topu, utwardzić, a następnie przemyć wacikiem z celulozy, który nie pozostawia pyłków na płytce paznokcia. Gotowy manicure warto uzupełnić o dobry olejek do skórek, nawilżający skórę wokół płytki. 

 

Wzorki 

Malowanie wzorków na paznokciach to czasami prawdziwe wyzwanie dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z manicure hybrydowym. Do wykonania prostego wzoru na płytce paznokcia konieczne będzie poszerzenie podstawowego zestawu do hybryd o kilka niezbędnych elementów. Warto zaopatrzyć się w narzędzia, takie jak zestaw pędzli w różnych rozmiarach, sondę do zdobień, tasiemki oraz specjalne stemple. Do cienkich i precyzyjnych malunków niezbędne będą rapidografy. Właśnie takimi narzędziami posługują się profesjonalne stylistki, aby stworzyć na paznokciach zdobienia typu mandala. Najprostsze wzory można bez problemu uzyskać, używając drewnianej wykałaczki, metalowej szpilki czy wsuwki do włosów. Tymi przyrządami z łatwością można wykonać zdobienia, takie jak kropki oraz cętki, bardzo modne w delikatnym manicure. Dla osób uczących się i średniozaawansowanych dobrym wyborem będzie wykonanie kompozycji kwiatowych, które ładnie prezentują się na czerwonym tle. 

Połączenie dwóch kolorów 

Połączenie dwóch kolorów to trend, który pojawił się kilka lat temu. Najbardziej popularne jest malowanie co drugiego paznokcia innym kolorem lub wykonanie tzw. baby boomer. Dla osób początkujących znacznie lepiej sprawdzi się pierwsza propozycja. W przypadku stylizacji wykonywanej czerwonym kolorem warto wybrać drugi odcień o kilka tonów jaśniejszy lub jasny kremowy. Na co dzień, do luźnych stylizacji dobrze pasuje czerwień w połączeniu z pudrowym różem. Jeśli jednak ma być to stylizacja biznesowa, bezpieczniej wybrać kolor beżowy w połączeniu z czerwienią.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments