Ostatnio aktualizowane: 26.10.20

 

Każda kobieta marzy o tym, aby mieć gęste, długie oraz zdrowe rzęsy. Podkreślona oprawa oka dodaje spojrzeniu tajemniczości i wdzięku. Jednak często nieregularny tryb życia oraz zła dieta przyczyniają się do wypadania rzęs, a te, które zostały są cienkie i dość osłabione. Za taki stan rzeczy odpowiedzialny jest niedobór mikroelementów i witamin. Aby nasze rzęsy były w dobrej kondycji warto pomyśleć o zakupie dobrej odżywki do rzęs. Poniżej przedstawimy kilka korzyści wynikających z używania tego preparatu.

 

Ma właściwości wydłużające

Odżywka do rzęs to kosmetyk, który jeśli jest regularnie stosowany i odpowiednio dobrany regeneruje i stymuluje wzrost rzęs, gdyż dostarcza im wartościowych składników. Anagen to okres, w którym rzęsa zwiększa swoją długość. W sytuacji, gdy odpowiednio dobierzemy preparat odpowiedzialny za stymulację wzrostu, to faza porostu znacznie się wydłuży. Jest to możliwe, ponieważ organizm jest w stanie dostarczyć większą ilość składników, które budują rzęsy. Warto zaznaczyć, że szybkość wzrostu włosków jest uzależniona nie tylko od wybranej odżywki, ale i od uwarunkowań genetycznych osoby i kondycji jej organizmu. Jeśli mamy gęste rzęsy, wzrost będzie szybki, a wypadnie będzie spowolnione. Z kolei u osób, które mają rzadkie i krótkie włoski porost będzie powolny, a wypadanie nastąpi szybciej.

Nie jest prawdą to, że gdy przestaniemy stosować specyfik to rzęsy, włoski zaraz wypadają. Naturalny cykl wzrostu rzęsy od 2 do 4 miesięcy. Stosowanie odżywki wydłuża anagen, czyli fazę wzrostu włosa. Dlatego organizm poprzez zewnętrzne bodźce zatrzymuje rzęsy na dłuższy czas, co wiąże się ze zwiększeniem się ich objętość i długość. Rzęsy wypadają i ustępują miejsca nowym, gdy osiągną naturalną długość, a gdy zaprzestaniemy stosowania preparatu wracają do naturalnego stanu i cyklu życia.

 

Wygodna aplikacja

Aplikacja serum jest wygodna i co ważne nie sprawia żadnych problemów. Zarówno szczoteczka, jak i pozostała część kosmetyku jest w taki sposób zaprojektowana i wyprofilowana, że umożliwia dokładne rozprowadzenie odżywki na całej długości rzęs. Co więcej, użycie pędzelka do aplikacji powoduje, że składniki zawarte w odżywce szybciej docierają do cebulek włosków. Dodatkowo włoski w szczoteczce są bardzo delikatne, więc nie musimy się martwić, że w czasie stosowania skaleczymy delikatną skórę naszych powiek.

Naturalne składniki

Większość odżywek w składzie zawiera przede wszystkim substancje pochodzenia roślinnego, witaminy, czyli składniki, które są zupełnie bezpieczne dla naszej skóry i zdrowia. Prowitamina B5 wnika we włókno rzęs i odbudowuje ich strukturę oraz sprawia, że są elastyczne i mocniejsze. Ekstrakt z żeń-szenia odpowiada za poprawę ukrwienia skóry wokół włosów. Ma to wpływ na odporność, wzmocnienie od samej nasady i na wypadanie. 

Naturalne składniki sprawiają, że z kosmetyku mogą korzystać osoby, które noszą okulary lub szkła kontaktowe. Co ważne naturalne odżywki do rzęs mogą też stosować kobiety w ciąży, bez jakichkolwiek skutków ubocznych zarówno dla nienarodzonego dziecka, jak i dla niej samej. Naturalny skład ma szczególne znaczenie dla osób, które przeszły chemioterapię, radioterapię czy mają problemy hormonalne. Wtedy włosy na brwiach lub rzęsach są dość mocno osłabione. Taki produkt umożliwia znaczne przyspieszenie porostu włosków, więc nie ma konieczności stosowania zabiegów w postaci doklejania rzęs.

 

Bezpieczeństwo stosowania 

Każdy preparat, zanim trafi na sklepową półkę, jest poddawany badaniom okulistycznym i dermatologicznym. Taka informacja jest umieszczona przez producenta zwykle na opakowaniu bądź ulotce, którą dołączono do opakowania. Stosując się do wszystkich wskazówek tam zamieszczonych, nie musimy obawiać się niepożądanego działania odżywki w okolicach naszych oczu. Zanim zaaplikujemy sobie taki specyfik na nasze rzęsy, warto zapoznać się z ulotką, aby uniknąć przykrych niespodzianek.

 

Pomocne w wielu kwestiach

Regularne stosowane kosmetyków pomaga na wiele problemów. Odżywki wbrew istniejącym, błędnym przekonaniom nie tylko przyciemniają, zagęszczają i stymulują wzrost włosków. Takie kosmetyki stworzone są też, by upiększać, ale przede wszystkim używanie ich sprawia, że nasze rzęsy są zdrowe. Co więcej, odżywki zapobiegają łamliwości, regenerują, hamują nadmierne wypadanie, łagodzą podrażnienia rzęs.

Oszczędność czasu

Aplikacja odżywki na rzęsy w domowym zaciszu to duża oszczędność czasu, a w dzisiejszych czasach na wszystko nam tego czasu brakuje. Wystarczy poświęcić temu zabiegowi zaledwie 2 minuty dziennie, a nasze rzęsy będą gęste, długie i piękne. Nie musimy zatem tracić czasu na codzienne rozczesywanie sklejonych od tuszu włosków. Poza tym nie ma też konieczności korzystania z kosztownych wizyt u kosmetyczki. Zaoszczędzimy trochę pieniędzy, które będziemy mogli przeznaczyć na inne przyjemności.

 

Szybkie i długotrwałe efekty

Wystarczy regularnie aplikować odżywkę przez 2-3 tygodnie, aby były zauważalne pierwsze efekty. Serum trwale upiększa, wzmacnia i poprawia kondycję rzęs. Potem z każdym kolejnym stosowaniem efekty są coraz bardziej widoczne. Całkowity proces kuracji trwa około 2 miesięce. Ponadto z uwagi na to, że preparaty pielęgnujące rzęsy działają na ich cebulki, a nie tylko powierzchniowo to przy odpowiednim stosowaniu rezultaty są długotrwałe.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments