Ostatnio aktualizowane: 28.02.21

 

Każdy proces usuwania włosów ma zalety i wady. Depilacja za pomocą mechanicznego urządzenia oraz wosku na gorąco są porównywalnie nieprzyjemne. Przy wyborze najlepszej metody powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę stan skóry, a także sprawdzić, który zabieg będzie dla nas bardziej komfortowy. 

 

Zalety korzystania z depilatora 

Ogromną zaletą korzystania z depilatora jest znacznie dłuższy rezultat samego zabiegu. Użycie urządzenia daje nam ponad dwa tygodnie przerwy od wyrastających włosków. Dzięki temu możemy sobie pozwolić na dłuższe przerwy między zabiegami. Ten typ depilacji uchodzi również za mniej bolesny od innych metod usuwania włosów, jednak jest to zależne od tolerancji bólu przez każdego z osobna. Może się bowiem okazać, że używanie depilatora będzie o wiele bardziej bolesne niż usuwanie owłosienia za pomocą plastrów z woskiem. 

Po wielokrotnym stosowaniu depilatora włoski na ciele będą mniej widoczne i znacznie delikatniejsze niż na początku. Sprzęt może być stosowany w dowolnym miejscu na ciele, wszędzie tam, gdzie jesteśmy w stanie wytrzymać ból towarzyszący zabiegowi. Dobre depilatory mają specjalne nakładki, które zapobiegają uszkodzeniom skóry. Na takie urządzenie warto się zdecydować, jeśli planujemy depilację okolic bikini, ponieważ skóra w tym miejscu jest bardzo delikatna i łatwo ją podrażnić. Co więcej, metoda depilacji za pomocą mechanicznego urządzenia nie wymaga od nas zakupu żadnych dodatkowych produktów.

W sprzedaży dostępne są urządzenia do pracy zarówno na sucho, jak i mokro, jednak nadal nie trzeba używać kremów lub żeli, aby przeprowadzić sam zabieg. Depilator jest dobry dla wrażliwej skóry, ponieważ nie wywołuje takich podrażnień jak tradycyjne golenie maszynką z ostrzami. Dodatkową zaletą jest to, że działa na wszystkich rodzajach włosów bez wyjątków, a co więcej usuwanie zbędnego owłosienia można bezpiecznie wykonać w domu. 

Wady korzystania z depilatora 

Ból towarzyszący podczas zabiegu jest sprawą oczywistą i  jest to niewątpliwie wadą tego urządzenia. Kolejną wadą depilatora jest to, że po użyciu mogą pojawić się wrastające włoski. Osoby mające skórę ze skłonnością do wrastania włosków mogą zauważyć, że po użyciu depilatora problem się pogłębi. 

Za dobrej jakości sprzęt musimy dać kilkaset złotych, co dodatkowo zniechęca. Chociaż czasami warto się zastanowić, ile pieniędzy wydajemy na maszynki jednorazowe czy wizyty w salonie kosmetycznym i przeliczyć co się bardziej opłaca. Kolejna wada wymieniana przez użytkowników to czas ładowania urządzenia. Niektóre osoby są po prostu niecierpliwe i nie lubią czekać. Modele z przewodem możemy używać od razu, jednak tylko na sucho. Minusem depilacji są również zaczerwienienia skóry, będące najczęstszym skutkiem ubocznym zabiegu. Lekki stan zapalny skóry jest nie tyle powszechny, i należy się go spodziewać. Co więcej, nie każdy depilator będzie odpowiedni do naszej skóry i włosków. Na rynku są dostępne dwa rodzaje urządzeń z dyskami lub z pęsetami. Warto wcześniej spróbować, który z nich będzie dla nas lepszy. 

 

Zalety korzystania z wosku na gorąco 

Zastanawiając się, jakie zalety ma używanie wosku na gorąco, warto w pierwszej kolejności wymienić gładką skórę, ponieważ podczas zabiegu usuwamy nie tylko niechciane włosy, ale również martwy naskórek. Co więcej, depilacja woskiem na gorąco jest bardzo bezpieczną metodą. Nie występuje ryzyko skaleczenia, które mogłoby pozostawić bliznę lub przebarwienie na skórze. Dużą zaletą jest spore prawdopodobieństwo pozbycia się wszystkich, nawet najmniejszych włosków, ponieważ zrywając plaster z woskiem, zrywamy go z całej powierzchni skóry, do jakiej przylega. Usuwanie zbędnego owłosienia metodą wosku na gorąco jest bezpieczne dla alergików, ponieważ w wosku znajduje się minimalna ilość substancji chemicznych, które mogłyby wywołać uczulenie. Wiele osób chwali również, że po takiej depilacji włoski na ciele odrastają bardzo powoli, a średni czas, po jakim są bardzo widoczne na ciele to 4 do 6 tygodni. 

Wady korzystania z wosku na gorąco

Podstawową wadą depilacji za pomocą wosku na gorąco jest spore zamieszanie z przygotowaniem całego zabiegu. Jeśli zdecydujemy się na zakup gotowego produktu, oszczędzimy sporo czasu, ponieważ będzie on wymagał tylko podgrzania. Niestety, osoby początkujące mogą mieć duży problem z oceną odpowiedniej temperatury wosku, który można bezpiecznie nałożyć na skórę i się nie poparzyć. Usuwanie nadmiernego owłosienia z twarzy, pach czy okolic bikini możemy wykonać samodzielnie, jednak w przypadku nóg będziemy potrzebować pomocy drugiej osoby, szczególnie do zrywania przyklejonych plastrów. Ruch ten należy wykonać z odpowiednią precyzją i starannością, co może okazać się problematyczne. Co więcej, podczas depilacji woskiem można pobrudzić ubranie oraz wszystko wokół nas.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments