Ostatnio aktualizowane: 07.07.20

 

Zadbane dłonie i paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Niejednokrotnie decydujemy się na wizytę w salonie piękności w celu stylizacji paznokci. Taki zabieg może być kosztowny, dlatego poniżej podajemy informacje dotyczące kosztów wykonywania domowego manicure i pedicure.

 

Miejsce pracy

Do wykonania domowego manicure i pedicure potrzebne będzie odpowiednie pomieszczenie, w którym będziemy mogły stworzyć osobisty salon kosmetyczny. W tym celu możemy wykorzystać niepotrzebne biurko lub stolik. Innym rozwiązaniem może być zakup mebla. Koszt produktu, w zależności od naszych preferencji, wynosi od 100 zł do 1500 zł. Osoby, które chcą w przyszłości otworzyć salon kosmetyczny mogą zaopatrzyć się w profesjonalne biurko wyposażone w pochłaniacz pyłu. Cena sprzętu to ok. 1000 zł. Istotny jest zakup poduszki pod dłonie, która zapewni komfort w trakcie wykonywania zabiegu. Potrzebne będzie także krzesło. Możemy wykorzystać domowy, rzadko używany fotel  lub zaopatrzyć się w profesjonalny model, w który wyposażone są salony kosmetyczne. Jego cena waha się pomiędzy 100 a 500 zł.

Lampa

Urządzeniem, które jest niezbędne do wykonywania manicure oraz pedicure hybrydowego jest lampa. Możemy wyróżnić dwa główne typy lamp:

UV – wykorzystywane są do utwardzania lakierów hybrydowych oraz żeli akrylowych. Tempo pracy urządzenia zależy od posiadanej mocy. Możemy spotkać urządzenia o mocy 9 W i 18 W, których czas utwardzania wynosi od 120 do 180 sekund, oraz 36 W o czasie utwardzania 120 sekund. Lampy UV wyposażone są w żarówki, które należy wymieniać. Cena lampy UV to ok. 50 zł.

LED – urządzenie najlepiej sprawdza się do utwardzania lakierów hybrydowych. Wyposażone jest w nowoczesne diody LED, których największymi zaletami jest długie użytkowanie i niskie zużycie prądu. Podobnie jak w przypadku modeli UV, szybkość schnięcia lakieru zależy od mocy narzędzia (36 W, 54 W, 60 W, 72 W, 80 W, 120 W). W sprzęcie LED istnieje możliwość ustawienia czasu pracy na 15, 30 lub 90 s, a także na pracę nieprzerwaną, która uruchamia się w momencie włożenia dłoni do urządzenia. Ceny modeli LED wynoszą ok. 100 zł.

UV/LED – w produkcie połączono technologię światła UV oraz LED, dlatego możemy za jego pomocą utwardzać lakiery przeznaczone do lamp UV oraz LED. Czas potrzebny na utwardzenie lakieru jest bardzo krótki (10 – 30 sek.). Zawdzięczamy to lustrzanemu wnętrzu, które przyśpiesza przebieg procesu poprzez dobre rozproszenie światła. Sprzęt charakteryzuje się dużą wydajnością oraz energooszczędnością. Żarówki wykorzystywane w lampach mają bardzo dużą żywotność. Długość ich pracy może wynosić nawet 50 000 godzin. Urządzenia UV/LED wyposażone są w czujnik ruchu, który ułatwia wykonywanie manicure oraz pedicure.

 

Frezarka 

Frezarka do paznokci jest urządzeniem, które umożliwia sprawniejsze wykonywanie manicure i pedicure. Produkt odpowiedzialny jest za nadanie kształtu i wygładzenie płytki paznokcia, usunięciu skórek i lakieru hybrydowego. Ceny frezarek są zróżnicowane. Jeżeli zdecydujemy się na sprzęt dla początkujących, nie powinniśmy zapłacić więcej niż 200 zł. Warto zwrócić uwagę na modele „kieszonkowe”, których cena wynosi kilkadziesiąt złotych. Salony kosmetyczne decydują się na zakup profesjonalnego sprzętu, którego cena może wynosić od 400 do 5000 zł. Decyzja dotycząca wyboru modelu uzależniona jest od preferencji i środków, jakimi dysponujemy.

 

Lakiery do paznokci

Obecnie mamy zróżnicowany wybór lakierów do paznokci. Możemy wyróżnić: bezbarwne, transparentne, opalizujące, hybrydowe, matowe, perłowe, lustrzane, holograficzne, pękające, utwardzające, szybkoschnące, antyalergiczne, trwałe, fluorescencyjne, piaskowe, termiczne oraz magnetyczne. Dostępność asortymentu umożliwia tworzenie niepowtarzalnych stylizacji w różnych wersjach kolorystycznych. Ceny lakierów uzależnione są od marki i przeznaczenia produktu, wahają się od kilku do kilkudziesięciu złotych za sztukę.

 

Top, baza, cleaner i remover

Top i baza to produkty, które są niezbędne do wykonania manicure oraz pedicure hybrydowego. Pierwszy z nich odpowiedzialny jest za utrwalenie stylizacji, a drugi ma wpływ na trwałość oraz wygląd paznokci. Cena produktów wynosi od kilku złotych do ok. 50 zł za sztukę. Cleaner służy do przemywania i odtłuszczania paznokci. Cena produktu waha się od 5 do 40 zł. Istotnym produktem jest remover, który służy do usuwania lakieru hybrydowego. Cena preparatu jest podobna do ceny cleanera.

Pozostałe akcesoria

Do wykonania profesjonalnego manicure oraz pedicure potrzebne są dodatkowe akcesoria. Są nimi: drewniane patyczki (odsuwają skórki od płytki paznokcia), waciki bezpyłowe (nie pozostawiają włosków na płytce paznokcia), bloki polerskie (matują płytkę paznokcia), klipsy do usuwania a hybryd oraz pilniczki. Cena wymienionych akcesoriów nie wynosi więcej niż 10 zł.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments