Ostatnio aktualizowane: 02.12.20

 

Lakier hybrydowy zawdzięcza swoją popularność tym, że jest trwały, prosty w aplikacji, a jego cena w stosunku do jakości jest optymalna. Można też go nanosić samodzielnie, jeśli nie chcemy wydawać sporych kwot na regularne wizyty u kosmetyczki. Niestety, każdy produkt ma swoje wady i zalety. Wiele kobiet uważa, że hybrydy niszczą paznokcie i sprawiają, że stają się one słabsze i podatne na pęknięcia. Aby tego uniknąć, warto dowiedzieć się, jakie są najczęstsze błędy podczas zdobienia paznokci metodą nanoszenia lakieru hybrydowego. 

 

Źle przygotowana powierzchnia płytki paznokcia 

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że źle przygotowana płytka paznokcia może być powodem zniszczenia płytki paznokcia, która przez uszkodzenia mechaniczne i działanie silnych substancji chemicznych może stać się krucha i łamliwa. Źle odtłuszczona płyta jest również najczęstszym powodem nietrzymania się lakieru hybrydowego. W sklepach z artykułami kosmetycznymi dostępne są specjalne bloki polerskie, które mają za zadanie delikatnie polerować powierzchnię paznokcia. Jest to zabieg niezbędny, jeśli mamy tłustą płytkę lub widnieją na niej pozostałości po poprzedniej stylizacji. Przetarcie paznokci wacikiem bezpyłowym, nasączonym cleanerem na bazie alkoholu izopropylowego, to sprawa oczywista. Bez tego zabiegu nie mamy co liczyć, że nawet najlepszy lakier hybrydowy utrzyma się dłużej niż parę dni. 

 

Korzystanie z produktów słabej jakości 

Moda na paznokcie malowane metodą lakieru hybrydowego stała się bardzo popularna nie tylko wśród dorosłych kobiet, ale także wśród młodzieży. Oczywiste jest to, że nie wszystkie  nastolatki mają odpowiednie środki na zakup profesjonalnego zestawu do robienia hybryd. Ratują się słabej jakości produktami, które nie są zbyt dobre dla paznokci. Ranking zestawów do hybryd pokazuje, które produkty są odpowiednie dla płytki paznokcia, a co najważniejsze, które z nich są bezpieczne i w przystępnej dla każdego cenie. Warto sobie zdać sprawę, że nie można oszczędzać na produktach, które nanosimy na powierzchnię naszego ciała. 

Zbyt gruba warstwa lakieru 

Używając lakieru hybrydowego, warto skupić się na metodzie jego nakładania. Najczęstszy błąd podczas nanoszenia hybryd to nakładanie zbyt grubych warstw lakieru, które lampa nie jest w stanie utwardzić. Szczególnie dotyczy to niektórych kolorów takich jak czarny czy biały, które niekiedy wymagają dwukrotnego utwardzania w lampie UV czy LED. Nałożenie grubej warstwy wiąże się z krótką trwałością wykonanego manicure. Co więcej, spora ilość lakieru może się zważyć po utwardzeniu.

 

Malowanie zbyt blisko krawędzi paznokcia 

Nakładając lakier hybrydowy, żelowy czy zwykły, warto zwrócić uwagę na to, aby nie malować zbyt blisko krawędzi skórek. Wymaga to oczywiście dużej wprawy, jednak trening czyni mistrza i nie powinniśmy się zniechęcać po kilku próbach. Malowanie lakierem zbyt blisko krawędzi wygląda dość nieestetycznie, szczególnie kiedy dojdzie do zalania skórek. Lakier hybrydowy czy żelowy jest na to bardzo wrażliwy, ponieważ istnieje ryzyko dostania się powietrza pod spód warstwy bazowej, co wiąże się z odpryśnięciem lakieru na danym paznokciu.  

 

Długi czas noszenia hybryd na paznokciach 

Ponieważ lakier hybrydowy może być noszony nawet przez kilka tygodniu bez najmniejszego uszkodzenia, wiele osób stosuje metodę przedłużania manicure bez wcześniejszego ściągnięcia starej hybrydy. Specjaliści alarmują, że jest to pierwszy krok do poważnych chorób paznokcia, których leczenie może trwać nawet kilka lat. Dobra kosmetyczka powinna zasugerować usunięcie manicure po maksymalnie 2 – 3 tygodniach, aby uniknąć uszkodzenia paznokci i skórek. Pod tym względem hybrydy zachowują się podobnie jak żel, kiedy hybryda zacznie się unosić, pod powierzchnię lakieru dostaje się wilgoć, która może prowadzić do rozwoju bakterii.  

Niewłaściwy sposób zdejmowania hybrydy 

Kolejnym błędem, który notorycznie jest powtarzany przez kobiety używające lakieru hybrydowego to niewłaściwy sposób usuwania starego lakieru. Niektóre panie stosują metodę odrywania warstwy hybrydy wraz z bazą z powierzchni paznokcia. Tego typu metoda to pierwszy krok do poważnego uszkodzenia płytki, ponieważ odrywając lakier niszczymy paznokieć, który staje się kruchy i podatny na uszkodzenia. Po takim zabiegu jedynym wyjściem jest czekanie, aż paznokieć całkowicie odrośnie. Najlepszą metodą, stosowaną w profesjonalnych salonach kosmetycznych jest usuwanie lakieru za pomocą szlifierki do paznokci oraz acetonu. Ręczną szlifierką usuwamy górną warstwę lakieru, a następnie moczymy bawełniany wacik w acetonie i nakładamy na każdy paznokieć z osobna. Okłady z wacika zawijamy w folię aluminiową i pozostawiamy przez 10 – 15 minut. Rozpuszczony lakier usuwamy za pomocą drewnianego patyczka i delikatnie polerujemy powierzchnię płytki. 

 

Rezygnacja z oliwek do skórek oraz pielęgnacji dłoni 

Uszkodzenie paznokcia można ocenić na podstawie jego elastyczności. Zdrowy jest elastyczny, ma ładny kształt i kolor bez przebarwień. Paznokieć poddawany licznym zabiegom kosmetycznym staje się twardy i mało elastyczny, co skutkuje większym prawdopodobieństwem jego złamania. Ważne jest, aby w odpowiedni sposób zadbać o właściwe nawilżenie płytki oraz skórek wokół. Może mieć to duży wpływ na trwałość wykonywanego manicure, a także na zdrowie naszych paznokci. Aby w odpowiedni sposób zadbać o nawilżenie, warto stosować specjalne oliwki do skórek i paznokci. Jeśli mamy suche dłonie powinniśmy również pomyśleć o intensywnie nawilżających kremach do rąk bazujących na naturalnych składnikach.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments