Ostatnio aktualizowane: 03.08.20

 

Prostowanie włosów to dla Ciebie codzienność? Jeśli tak, z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że odpowiedni sprzęt jest niezbędny do tego, aby włosy ładnie się układały i zachowały dobrą kondycję. W tym artykule przedstawiamy 7 najlepszych producentów prostownic. Inwestując w produkty tej marki, masz pewność, że kupujesz solidnie zrobiony i efektywnie działający sprzęt.

 

BaByliss

Dobre prostownice ma w swojej ofercie firma BaByliss. Na stronie producenta można przeczytać, skąd wziął się pomysł na nazwę marki. To Brigitte Bardot, francuska modelka i aktorka, była inspiracją dla założycieli tej firmy. W latach 60. nazywano ją “Baby”. Końcówka liss pochodzi natomiast od francuskiego przymiotnika lisse, który oznacza prostotę i gładkość. Przedsiębiorstwo zostało założone we Francji, a dokładniej w Paryżu w dzielnicy Montmartre. Produkty marki BaByliss debiutowały na paryskich pokazach mody, a z czasem zaczęły być stosowane przez coraz więcej osób. Obecnie firma ta cieszy się zaufaniem i dużym zainteresowaniem konsumentów. W ofercie BaByliss znajdują się sprzęty z linii PRO polecane dla osób, które zawodowo zajmują się stylizacją fryzur. Poza prostownicami BaByliss oferuje też: suszarki, lokówki, suszarko-lokówki i inne sprzęty do stylizacji.

 

Braun

Braun to niemiecka firma, która działa na rynku już od 1921 roku, więc może pochwalić się solidnym doświadczeniem. Fakt, że konsumenci nadal chętnie wybierają sprzęty tej marki, a jej oferta stale się rozwija, jest dowodem na to, że spełnia ona oczekiwania kupujących. Braun dostarcza na rynek różnego rodzaju urządzenia, takie jak: trymery, golarki, prostownice, depilatory, suszarki do włosów czy termometry elektroniczne. Prostownice Braun są doceniane za innowacyjne rozwiązania. Większość sprzętów ma funkcję automatycznej regulacji temperatury. Czujniki są umieszczone pod powierzchnią płytek i dokładnie określają poziom wilgoci i stan włosów. Na tej podstawie dobierają optymalne ustawienia.

Fale Loki Koki

Ciekawą ofertę, jeśli mowa o sprzęty do stylizacji włosów, ma firma Fale Loki Koki, czyli sieć sklepów i hurtowni fryzjerskich. Znajdujące się w sklepach produkty są przeznaczone zarówno dla profesjonalistów, jak i zwykłych użytkowników do domowego zastosowania. Prostownice Fale Loki Koki są bezpieczne dla włosów, chronią ich kolor i zapobiegają elektryzowaniu. W urządzeniach wykorzystywana jest nanocząsteczkowa technologia antybakteryjna, która gwarantuje świeżość podczas stylizacji. Prostownice mają zabezpieczenia, takie jak wyłączanie po określonym czasie bezczynności. 

 

MPM

Wśród polecanych producentów prostownic do włosów znajduje się firma MPM, która oferuje sprzęty w atrakcyjnej cenie. Co istotne, urządzenia odznaczają się jednocześnie wysoką estetyką wykonania i wytrzymałością. W ofercie MPM poza prostownicami są też różne inne sprzęty używane na co dzień, np.: wyciskarki wolnoobrotowe i chłodziarki do wina. Jeśli mowa o prostownicach, mają one gładkie, ceramiczne płytki, które są delikatne dla włosów, szybko się nagrzewają i zapobiegają elektryzowaniu się włosów. W modelach MPM wykorzystywana jest funkcja Wet&Dry, która zabezpiecza włosy przed działaniem zbyt wysokiej temperatury. 

 

Philips

Philips to producent elektroniki użytkowej znanej niemal na całym świecie. Przedsiębiorstwo zostało założone w Holandii, obecnie w jego ramach działa kilka spółek. Co do oferowanych produktów, poza urządzeniami do stylizacji włosów Philips produkuje też sprzęty gospodarstwa domowego m.in.: blendery, ekspresy do kawy i czajniki, a także urządzenia do pielęgnacji ciała np. golarki, trymery, depilatory czy produkty dla dzieci i młodych mam. W ofercie Philips jest kilka modeli prostownic m.in. MoistureProtect. W sprzęcie tym zastosowano tytanowe płytki, które zapewniają wysoką efektywność działania. Urządzenie ma też specjalne czujniki, które dokładnie kontrolują stan włosów i dopasowują do nich ustawienia.

 

Remington

Marka Remington jest znana wśród osób, które korzystają ze sprzętów do stylizacji włosów. Na zakup urządzeń tego producenta decydują się nie tylko osoby prywatne, ale też fryzjerzy, którzy potrzebują niezawodnego sprzętu do swojego salonu. Firma Remington pojawiła się na polskim rynku w 2005 roku, a jest znana w ponad 120 krajach na całym świecie. Poza efektywnie działającymi prostownicami w ofercie marki można znaleźć: szczotki do włosów, lokówki, maszynki do golenia i depilatory wykorzystujące technologię IPL. 

Rowenta

Nie mniej ważną marką na naszej liście jest Rowenta. To niemiecka firma założona w 1909 roku. Jak można dowiedzieć się z oficjalnej strony producenta, głównym założeniem działalności jest dostarczanie produktów, które zapewnią konsumentom dobre samopoczucie na co dzień. Poza solidnie wykonanymi prostownicami do włosów, Rowenta oferuje też: żelazka, odkurzacze, generatory pary i depilatory. Producent dba o to, aby produkty były przyjazne dla środowiska i najbardziej zaawansowane techniczne, jak to na daną chwilę możliwe. Prostownice Rowenta mają ceramiczne, wytrzymałe płytki, które szybko się nagrzewają i są delikatne dla włosów.

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 03.08.20

 

Prostowanie włosów nie jest trudnym zabiegiem, jednak w trakcie jego wykonywania trzeba pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim ustawienia urządzenia muszą być odpowiednio dostosowane do kondycji naszych włosów. Trzeba też dbać o dobre przygotowanie kosmyków do stylizacji i czystość sprzętu. Jakie błędy najczęściej popełnia się w trakcie prostowania włosów?

 

Niedostosowanie temperatury pracy do wymagań swoich włosów

Przede wszystkim kluczowe jest to, aby używany do stylizacji włosów sprzęt był odpowiednio ustawiony. Mowa przede wszystkim o temperaturze pracy. Niektórym osobom wydaje się, że im jest ona wyższa, tym większa szansa, że włosy będą wyglądały lepiej. Oczywiście bardziej nagrzane płytki lepiej radzą sobie z wygładzaniem pasm, ale mogą jednocześnie powodować nadmierne wysuszenie włosów i prowadzić do pogorszenia ich ogólnego stanu. Warto więc brać pod uwagę kondycję, grubość i typ swoich pasm. Na rynku dostępne są obecnie sprzęty, które mają specjalne czujniki optymalizujące temperaturę pracy. Takie urządzenia z pewnością są warte uwagi, bo zapewniają jednocześnie dobre efekty stylizacji, a przy tym są delikatne dla włosów. Jeśli nie mamy takiego sprzętu, musimy sami regulować temperaturę. Najlepiej zacząć od jak najniższej i w miarę potrzeby ją zwiększać. 

 

Brak zabezpieczenia włosów przed przystąpieniem do stylizacji

Kolejnym błędem popełnianym wciąż przez dużą grupę kobiet i mężczyzn jest nieprawidłowe przygotowanie włosów do zabiegu lub w ogóle pominięcie przygotowań. Płytki prostownicy mocno się nagrzewają i nawet jeśli mają specjalne powłoki ochronne i tak mogą przyczyniać się do osłabienia pasm. Z tego też względu tak ważne jest, aby przed rozpoczęciem stylizacji zastosować ochronę termiczną. Na rynku dostępnych jest wiele skutecznych kosmetyków, które się do tego sprawdzą. Najczęściej występują one w postaci mgiełki, która tworzy na włosach swego rodzaju barierę ochronną.

Pomijanie szczotkowania włosów

Jeśli mowa o przygotowaniu do prostowania włosów, nie wystarczy użyć odpowiednich kosmetyków. Trzeba też dokładnie wyszczotkować włosy, aby były one jak najgładsze. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej będzie nam się prowadziło prostownicę i unikniemy niepotrzebnego ciągnięcia włosów. Niektóre sprzęty są wyposażone w specjalny grzebyk, jednak nie sprawdzi się on w przypadku mocno splątanych włosów. Kosmyki najlepiej rozczesywać etapowo, dzieląc je na mniejsze części. Jeśli mocno się plątają, należy pamiętać o stosowaniu odżywek w trakcie mycia. Czesanie warto też zaczynać od dolnych partii włosów i sukcesywnie przechodzić do samej góry (wtedy łatwiej będzie nam zapanować nad fryzurą). Do czesania warto wybierać grzebień z szerokimi zębami, szczególnie jeśli mamy włosy, które naturalnie się kręcą albo falują.

 

Używanie brudnej prostownicy

Prostownica to proste w budowie urządzenie, które nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Czasami jednak użytkownicy zapominają o tym, że to sprzęt, który tak jak wszystko się brudzi i w związku z tym wymaga czyszczenia. Jeśli na płytach grzejnych będą nieczystości, mogą one gorzej się nagrzewać. Co więcej, zabrudzenia mogą powodować zarysowania i trwałe uszkodzenie powłok zabezpieczających. Do czyszczenia prostownicy można używać delikatnych szmatek i zwykłej wody zmieszanej w odpowiedniej proporcji ze spirytusem. Warto, aby płytki były lekko nagrzane, bo wtedy łatwiej będzie nam się pozbyć zabrudzeń. Urządzenie nie może być jednak podłączone do prądu.

 

Prostowanie mokrych włosów

Wśród często popełnianych błędów jest też prostowanie mokrych włosów. Zdarza się to szczególnie rano, kiedy po kąpieli chcemy szybko przygotować się do wyjścia i mamy mało czasu na to, aby wszystko zrobić. Oczywiście na rynku są urządzenia, które dają taką możliwość, jednak nie każdy model jest do tego dostosowany. Trzeba więc upewnić się, jakie funkcje ma wybrany przez nas sprzęt. Jeśli producent nie zapewnia bezpieczeństwa przy stylizacji mokrych włosów, nie powinniśmy używać prostownicy na mokre, wilgotne pasma. Może to doprowadzić do ich przesuszenia, a nawet spalenia.

 

Mocne zaciskanie płytek grzejnych

Czasami, chcąc lepiej i szybciej wyprostować włosy mocno dociskamy obie płytki grzejne. Nie jest to dobry zwyczaj i to z dwóch powodów. Przede wszystkim tak przeprowadzona stylizacja zwykle powoduje, że na pasmach pozostają nieestetycznie wyglądające odbicia, linie, które później trudno usunąć. Po drugie, może to prowadzić do ogólnego osłabienia kondycji naszych włosów.

Kilkukrotne prostowanie tego samego pasma

Nie do końca dobrym zwyczajem jest też wielokrotne prostowanie tego samego pasma. Oczywiście nie zawsze włosy stają się wygładzone już przy pierwszym pociągnięciu, ale przeciąganie prostownicą wiele razy również nie jest dobre. Aby zapewnić sobie możliwie najlepsze efekty stylizacji, warto na samym początku rozdzielić włosy na mniejsze pasma. Wtedy możemy liczyć na to, że kosmyki będą dobrze wyprostowane w każdym miejscu, a stylizacji przebiegnie sprawniej.

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 03.08.20

 

Najważniejsze zalety:

Pozytywne opinie o BaByliss ST395E zachęcają do zakupu tego sprzętu, a wynikają przede wszystkim z zastosowanych w nim rozwiązań. Urządzenie ma funkcję pary, dzięki której włosy są mniej narażone na przesuszenie. W związku z tym ten model jest polecany osobom z włosami suchymi, cienkimi i podatnymi na zniszczenie. Podczas zabiegu kosmyki są nie tylko skutecznie wygładzane, ale też nawilżane. W prostownicy zastosowano wytrzymałe płytki ceramiczno-tytanowe.

 

Najważniejsze wady:

Pewna grupa osób twierdzi, że utrzymanie sprzętu w czystości jest trudnym zadaniem. Kanaliki, przez które wydostaje się para, są wąskie i dlatego usunięcie z nich wszystkich zabrudzeń okazuje się niemal niemożliwe. Grzebyk na płytce również trudno jest dokładnie wyczyścić.

 

Werdykt: 9.4/10

Prostownica BaByliss łączy w sobie skuteczność działania z ochroną dla włosów. Po jej zastosowaniu kosmyki nie wyglądają na przesuszone, a wręcz przeciwnie, na zdrowe i nawilżone. Stanowi to dowód na to, że funkcja pary działa skutecznie. Urządzenie można zastosować zarówno do modelowania włosów suchych, jak i lekko wilgotnych. Cena BaByliss ST395E wynosi około 250 zł.

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Informacje podstawowe

Parowa prostownica do włosów BaByliss ST395E ma moc równą 55 W. Temperatura pracy jest regulowana w zakresie od 170 st. C. do 230 st. C. (5 poziomów do wyboru). W rezultacie nie ma problemów z tym, aby dostosować sprzęt w zależności od typu i potrzeb naszych włosów. Prostownicę wyposażono w ceramiczno-tytanowe płytki o szerokości równej 38 mm i długości 85 mm. Do zestawu dołączony został wygodny pokrowiec, który umożliwia bezpieczne przenoszenie urządzenia. Wchodzące w skład kompletu etui nie jest podatne na działanie wysokiej temperatury.

Zastosowane rozwiązania

W prostownicy zastosowano pewne rozwiązania, których głównym celem jest zapewnienie lepszych efektów stylizacji i podniesienie komfortu jej użytkowania. Na uwagę zasługuje z pewnością technologia I-PRO, która kontroluje emisję pary. Intensywność wyrzutu można ustawiać, do wyboru są dwa stopnie. Prostownica stale utrzymuje wybraną temperaturę, co jest możliwe dzięki technologii I-Temperature. Urządzenie ma funkcję jonizacji zapewniającą włosom połysk i zapobiegającą ich elektryzowaniu się. Przy płytkach znajduje się wysuwany i chowany grzebień, który ułatwia rozczesywanie włosów i sprawia, że są one lepiej wygładzone. Mechanizm chowania działa sprawnie, co potwierdza test BaByliss ST395E. Wykazał on też, że prostownica szybko się nagrzewa, więc nie trzeba długo czekać, aby móc przystąpić do pracy. Sprzęt ma zabezpieczenie przed przegrzaniem, a także automatyczny wyłącznik. Te rozwiązania zapewniają większe bezpieczeństwo pracy.

 

Wysoka jakość wykonania

Sporo osób uważa, że dobry ranking prostownic powinien uwzględniać opis prezentowanego przez nas sprzętu. Ten model sprawdził się u wielu kobiet, a jakość jego wykonania jest bardzo dobra. Ma on ceramiczno-tytanowe płytki, które odznaczają się wytrzymałością. Dobrze i równomiernie przewodzą ciepło, co przekłada się na lepsze efekty prostowania. Jak podaje producent, tytan to materiał gwarantujący optymalne tarcie. W rezultacie nie ma obaw, że podczas prostowania będziemy mocno ciągnąć włosy, co mogłoby doprowadzić do uszkodzenia ich struktury i pogorszenia ogólnego wyglądu.

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 03.08.20

 

Suche szampony – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Batiste Tropical to suchy szampon do włosów. Pozwala on błyskawiczne odświeżyć włosy bez konieczności ich moczenia oraz mycia. Dobrze sprawdza się w awaryjnych sytuacjach, kiedy nie mamy czasu na umycie włosów. Specyfik sprawia, że włosy są uniesione u nasady i stają się bardziej puszyste oraz miękkie. W sprzedaży dostępny jest on w bardzo dużej rózn zapachów. Polecamy także szampon Aussie Wash+ Blow Clean Supreme. Zapewnia on nie tylko objętość naszym włosom, ale także usuwa nagromadzony na ich powierzchni brud. Pozostawia je odżywione oraz nadaje im blasku.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

9 najlepszych suchych szamponów. Opinie w 2020 roku 

 

Ranking suchych szamponów jest miejscem, w którym zostało zaprezentowane zestawienie produktów odświeżających włosy. Wszystkie z nich cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów. Możemy zagwarantować, że każdy z umieszczonych w nim szamponów ma bardzo dobre opinie. Z łatwością znajdziemy je do zakupu w Internecie. Wszystkie z nich sprawiają, że nasze włosy nabierają blasku oraz objętości, bez konieczności moczenia.

 

Suchy szampon Batiste

 

1. Batiste Tropical Suchy Szampon do Włosów

 

Jeżeli nie masz czasu na umycie swoich włosów, a musisz szybko doprowadzić je do dobrego stanu, z pomocą przyjdzie Ci suchy szampon Batiste. Znajduje się on w poręcznym opakowaniu o pojemności 200 ml. Producent dba, aby były one nie tylko praktyczne ale także stylowe oraz wyjątkowe. Szampon nie zawiera parabenów, SLS i innych detergentów.

Producent w swojej ofercie ma dużą ilość wersji zapachowych. Dzięki temu każda kobieta może z łatwością wybrać ten produkt, który najbardziej odpowiada jej osobistym preferencjom. Stosując taki szampon, włosy nabierają miękkości, objętości oraz blasku.

Suchy szampon Batiste Tropical cieszy się dużym zainteresowaniem. Dzieje się tak dlatego, że produkt po aplikacji nie zostawia na powierzchni włosów białego proszku. Największą zaletą jego jest to, że można szybko sprawić, że włosy będą miały świeży wygląd.

 

 

 

 

Aussie suchy szampon

 

2. Aussie Wash+ Blow Clean Supreme Suchy Szampon

 

Suchy szampon Aussie to produkt znajdujący się w poręcznym opakowaniu o pojemności 180 ml. Użytkownicy twierdzą, że kosmetyk jest  bardzo wydajny. Umożliwia on odświeżenie włosów w kilka sekund, bez konieczności ich moczenia oraz mycia i suszenia. 

Opinie o suchych szamponach firmy Aussie są pozytywne. Produkty te cieszą się dużą popularnością szczególnie wśród kobiet. Wynika to z faktu, że jest on bardzo łatwy w użyciu oraz szybko poprawia wygląd włosów. Producent zaleca, aby spryskiwać nasze włosy głównie u nasady, w odległości ok. 30 cm od głowy. Po wykonaniu tej czynności należy przy pomocy palców delikatnie wetrzeć specyfik, a następnie włosy rozczesać szczotką.

Głównym działaniem tego produktu jest usunięcie nadmiernego przetłuszczenia z włosów, oraz pozostawienie na nich przyjemnego, świeżego zapachu. Jego dużym atutem jest to, że po prawidłowym użyciu nie pozostawia na powierzchni włosów białych śladów, które mogą wyglądać bardzo nieestetycznie.

 

 

 

 

Klorane suchy szampon

 

3. Klorane Pokrzywa Szampon Suchy na Bazie Wyciągu z Pokrzywy

 

Nie masz czasu umyć włosów, a szykuje Ci się ważne spotkanie? Udaj się do najbliższej drogerii kosmetycznej i kup suchy szampon firmy Klorane. Jest to produkt, który został stworzony na bazie wyciągu z pokrzywy. Przeznaczony jest do włosów ciemnych, od brązu do czerni.

Konsumenci twierdzą, że jest to dobry suchy szampon. Taka opinia na temat tego produktu wynika z faktu, że dzięki oryginalnej formule jest on w stanie usunąć nadmiar sebum oraz pozwala w znacznym stopniu zmniejszyć częstotliwość mycia na mokro, oraz suszenia naszych włosów, co może korzystnie wpłynąć na ich kondycję.

Dużym atutem prezentowanego kosmetyku do włosów jest to, że dzięki zastosowanemu w szamponie naturalnie zabarwionemu pudrowi jest on w stanie wtopić się w powierzchnię włosów. Dzięki temu możemy uzyskać efekt niewidocznego gołym okiem wykończenia, sprawiającego, że  włosy wyglądają świeżo i ładnie się układają.

 

 

 

 

Colab suchy szampon

 

4. Colab Szampon Suchy Paradise bez Bialego Nalotu

 

Suchy szampon Colab to produkt w formie aerozolu. Opakowanie, w którym się znajduje, ma pojemność 200 ml oraz charakteryzuje się bardzo stylowym designem. Większość użytkowników twierdzi, że szampon jest bardzo wydajny. Kosmetyk przeznaczony jest do każdego rodzaju oraz koloru włosów. 

Test suchych szamponów wykazał, że prezentowany produkt sprawia, że włosy stają się świeże i puszyste już po upływie kilku sekund. Po zastosowaniu tego kosmetyku włosy również są oczyszczone oraz uwolnione ze złogów tłuszczowych. Nabierają także bardzo przyjemnego, rajskiego zapachu.

Duże zainteresowanie tym produktem wynika z faktu, że jest on bardzo prosty w użyciu. Domowy suchy szampon po naniesieniu na nasadę głowy, poprawia kondycję włosów, sprawiając, że stają się one bardziej podatne na stylizacje. Jego dużym atutem jest także to, że nie pozostawia on na włosach białych smug. 

 

 

 

 

Suchy szampon Syoss

 

5. Syoss Dry Anti Grease Suchy Szampon Do Włosów

 

Jeżeli Twoje włosy mają skłonności do bardzo szybkiego przetłuszczania się, powinnaś udać się do najbliższej drogerii i kupić suchy szampon Syoss Dry Anti Grease. Został on stworzony po to, aby pielęgnować włosy kobiet, dodając im dodatkowy dzień świeżości bez konieczności mycia oraz suszenia. 

Stosowanie tego produktu jest w szczególności zalecane posiadaczom włosów ze skłonnością do bardzo szybkiego przetłuszczania się. Producent zaleca, aby kosmetyk rozpylać w odległości ok. 20 cm od głowy. Następnie za pomocą ręcznika wmasować proszek w powierzchnię włosów i je rozczesać.

Kobiety wybierając się do drogerii kosmetycznych, z chęcią sięgają po ten produkt ze względu na aspekt ekologiczny. Opakowanie o pojemności 200 ml, w którym znajduje się suchy szampon, w pełni podlega recyklingowi. Zaleca się, aby produkt ten przechowywać w temperaturze pokojowej. 

 

 

 

 

Szampon na łupież suchy

 

6. Kallos Gogo Suchy Szampon Do Włosów

 

Gogo Kallos to suchy szampon przeciw łupieżowi. Przydaje się on w szczególności podczas podróży, w momencie, kiedy np. podczas pobytu w szpitalu nie możemy umyć głowy oraz wtedy, gdy po prostu nie mamy czasu na umycie włosów. Produkt ten znajduje się w poręcznym opakowaniu o pojemności 200 ml. Dostępny jest w formie aerozolu.

Kobiety z chęcią sięgają po ten kosmetyk, ponieważ gwarantuje on szybkie odświeżenie włosów. Możemy je wykonać w bardzo łatwy sposób, bez konieczności ich moczenia. Kosmetyk ten działa także w przypadku, kiedy włosy są znacznie przetłuszczone i sprawia że stają się bardziej podatne na wszelkiego rodzaju stylizację. 

Dużym atutem prezentowanego przez nas produktu jest to, że mogą go stosować wszystkie osoby, niezależnie od koloru włosów. W sposób natychmiastowy specyfik nadaje im jedwabistą miękkość oraz puszystość, niweluje zapach przetłuszczonych włosów oraz łupież. 

 

 

 

 

Suchy szampon L’Oreal

 

7. L’Oreal Paris Magic Suchy Szampon do Włosów w Sprayu

 

Suchy szampon L’Oreal ma bezbarwny kolor. Dzięki temu może być stosowany przez osoby o różnym rodzaju oraz kolorze włosów. Po użyciu szamponu nie pozostaje na powierzchni włosów biały osad, który mógłby być bardzo widoczny. Produkt ten sprawia, że nasze włosy stają się bardziej podatne na stylizację.

Kobiety z chęcią sięgają po ten produkt, ponieważ jest on niezwykle łatwy w aplikacji. Doprowadzenie włosów do lepszego stanu trwa ok. 1 minutę. Suchy szampon rozpylamy w odległości ok. 20 cm od nasady głowy, a następnie za pomocą palców wcieramy. Na końcu powinniśmy pamiętać, aby dobrze wyczesać włosy.

Omawiany przez nas kosmetyk znajduje się w bardzo poręcznym opakowaniu w formie aerozolu. Jego pojemność wynosi 200 ml. Większość użytkowników uważa, że suchy szampon do włosów L’Oreal Paris Magic jest bardzo wydajny.

 

 

 

 

Suchy szampon Jantar

 

8. Farmona Jantar Szampon Suchy do Włosów Każdego Rodzaju

 

Suchy szampon Jantar przeznaczony jest do każdego rodzaju włosów. Znajduje się on w opakowaniu o pojemności 180 ml. Ma ono bardzo charakterystyczny design, który sprawia, że z łatwością możemy odróżnić produkt tej firmy od innych, które są oferowane na rynku oraz dostępne w drogeriach nie tylko stacjonarnych, a także internetowych.

Główne działanie kosmetyku opiera się na odświeżeniu wyglądu oraz pozbyciu się nieświeżego zapachu włosów, nadaniu im objętości, lekkości oraz gładkości, a także całkowitym ich oczyszczeniu z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń takich jak sebum.

Konsumenci z chęcią sięgają po ten suchy szampon ze względu na jego skład oraz właściwości. W produkcie zawarte są m.in. ekstrakt z piwonii, który odpowiada za pielęgnację oraz odświeżenie włosów, skrobia kukurydziana, pochłaniająca nadmierną ilość sebum oraz innego rodzaju zanieczyszczeń, a także ziemia okrzemkowa, która sprawia, że włosy stają się lżejsze oraz mają większą objętość.

 

 

 

 

Suchy szampon Pantene

 

9. Pantene Szampon do Włosów Colour Saviour Suchy

 

Jeżeli Twoje włosy szybko się przetłuszczają, ale nie lubisz ich zbyt często myć ze względu na to, że mogą się szybciej niszczyć, powinnaś zakupić suchy szampon Pantene. Jest on dostępny  w drogeriach, sklepach stacjonarnych i internetowych.

Prezentowany przez nas szampon w sprzedaży dostępny jest w charakterystycznym dla tego producenta opakowaniu – białym ze złotymi elementami, dzięki czemu z łatwością możemy go odnaleźć na półkach sklepowych. Jego pojemność wynosi 180 ml. Większa część osób, które stosowały kosmetyk uważa, że jest on bardzo wydajny.

Suchy szampon Pantene jest w szczególności przeznaczony dla osób, które mają farbowane włosy. Jego działanie polega na natychmiastowym oczyszczeniu (jest on w stanie wchłonąć tłuszcz, pozostawiając czyste włosy, bez potrzeby mycia) oraz przywróceniu włosom dobrej kondycji, jednocześnie zachowując ich żywy kolor. Produkt nie pozostawia białego osadu na powierzchni naszych włosów.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki suchy szampon kupić?

 

Suchy szampon jest niezastąpionym kosmetykiem, w momencie, kiedy chcemy w szybki sposób przywrócić naszym włosom świeży wygląd, a nie mamy czasu na ich umycie. Równie dobrze sprawdzić się on może także podczas stylizacji np. w salonach fryzjerskich. Aby uzyskać zamierzony efekt, trzeba nie tylko umiejętnie wybrać odpowiedni, ale także we właściwy sposób go zastosować. Jeżeli zastanawiasz się, jaki jest najlepszy suchy szampon, przeczytaj poniższy poradnik. Zawarliśmy w nim wszystkie najważniejsze informacje, które pomogą Ci w wyborze odpowiedniego kosmetyku.

Rodzaje 

Zastanawiasz się, jaki suchy szampon wybrać? Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów kosmetyków. Możemy wyróżnić:

Białe – są polecane w szczególności dla kobiet, które mają jasne włosy, zarówno naturalne, jak i farbowane. W drugim przypadku dodatkową zaletą jest fakt, że po zastosowaniu szamponu jesteśmy w stanie zniwelować niepożądany żółty odcień włosów, a także zamaskować ciemne odrosty.

Bezbarwne – są uniwersalne. Mogą się sprawdzić w przypadku każdego rodzaju włosów, niezależnie od koloru. Nie pozostawiają widocznego osadu.

Kolorowe – w ich przypadku będziemy musieli starannie dobrać odcień do koloru własnych włosów. Jeżeli dobrze go dobierzemy, to produkt ten będzie niewidoczny oraz dobrze zamaskuje ewentualne odrosty.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając suchy szampon?

Suchy szampon, podobnie jak klasyczne wersje tego produktu, powinniśmy dobierać do rodzaju swoich włosów, ich koloru oraz efektu, jaki chcemy uzyskać. Na rynku dostępne są m.in. szampony do włosów:

* wszystkich,

* przetłuszczających się,

* łamliwych oraz kruchych,

* ciemnych.

Produkt odpowiednio dobrany do naszych potrzeb zapewnia odświeżenie oraz pełne oczyszczenie pasm, nadaje im objętości, unosi je u nasady, wzmacnia, dostarcza witamin i olejków, ułatwia stylizację oraz nadaje bardzo przyjemnego zapachu.

 

Jak często można stosować suche szampony?

Wybierając suchy szampon, nie powinniśmy nadużywać. Zazwyczaj tego typu kosmetyki można używać od 2 do 3 razy w tygodniu, jednak musimy pamiętać, że mimo braku szkodliwości dla naszych włosów, suchy szampon nie przyniesie takich efektów oczyszczenia jak woda oraz użycie tradycyjnego szamponu. Niektóre naturalne kosmetyki można stosować codziennie. Tego typu produkty, które w swoim składzie zawierają alkohol lub sztuczne substancje zapachowe nie powinny być zbyt często stosowane, ponieważ mogą nadmiernie wysuszyć skórę, a nawet wywołać miejscowe swędzenie, które może być bardzo uciążliwe. Osoby, które mają skłonności do alergii lub łupieżu, nie powinny nadwyrężać zdrowia swojej skóry. W ich przypadku zaleca się sporadyczne używanie tego typu produktów do przypadku, kiedy już naprawdę nie mamy możliwości umycia włosów w tradycyjny sposób, a wyglądają one nieświeżo.

 

Skład 

Skład suchych szamponów opiera się głównie na pudrze, który nie tylko pochłania nadmierną ilość sebum, ale także niweluje brzydkie zapachy. Pozostałymi składnikami tego typu kosmetyków są zazwyczaj substancje mające wpływ na poprawę kondycji włosów. Są to np. lecznicze wyciągi roślinne, olejki eteryczne oraz odżywcze witaminy. Najlepszy suchy szampon jest w stanie oczyścić powierzchnię naszych włosów z sebum, które gromadzi się na ich powierzchni każdego dnia. Głównym zadaniem suchych szamponów jest przedłużenie świeżości oraz objętości naszych włosów. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób, które mają włosy z tendencją do nadmiernego przetłuszczania się. 

Zastosowanie 

Dużą zaletą suchego szamponu jest to, że można mieć go przy sobie w podróży, szpitalu, podczas ważnego wystąpienia lub po prostu w momencie, kiedy nie jesteśmy w stanie zadbać o nasze włosy w tradycyjny sposób. Dobrze sprawdza się on także w warunkach domowych. Wtedy staje się on alternatywą dla codziennego mycia włosów przy pomocy wody oraz tradycyjnego szamponu. Suche szampony cieszą się także dużym zainteresowaniem osób, które mają dosyć cienkie włosy, ponieważ jego stosowanie nadaje im objętości oraz sprawia, że stają się one bardziej podatne na stylizację.

 

Suche szampony w dobrych cenach

Suchy szampon możemy zakupić w drogeriach oraz sklepach, które w swojej ofercie mają produkty kosmetyczne. Możemy je kupić nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale także przez Internet. Wybierając drugą z opcji, będziemy mogli skorzystać z porównywarek cen, które pomogą nam znaleźć wybrany przez nas produkt w najniższej cenie. W zależności od rodzaju, zastosowania, właściwości oraz marki szampony mogą kosztować od 10 zł do 25 zł. Nie jest to zbyt wysoka cena i jest zbliżona do kosztów tradycyjnych szamponów do mycia włosów.

 

 

FAQ

 

P1: Jak używać suchy szampon?

Stosowanie suchego szamponu nie jest zbytnio skomplikowanym procesem. Powinniśmy jednak wiedzieć, w jaki sposób poprawnie wykonać tę czynność, ponieważ nieprawidłowe użycie może przynieść pogorszenie kondycji naszych włosów. Przed nałożeniem produktu na ich powierzchnię, powinniśmy dokładnie je rozczesać przy pomocy szczotki lub grzebienia. Następnie należy wstrząsnąć butelką, a potem z odległości ok. 20 cm spryskać włosy u nasady. Aby produkt lepiej się wchłonął, możemy przy pomocy naszych palców wmasować go, a następnie odczekać od 1 do 2 minut. W tym czasie szampon powinien wchłonąć sebum. Na końcu dokładnie rozczesujemy włosy.

P2: Jak zrobić suchy szampon?

Do samodzielnego wykonania suchego szamponu w domu będą Ci potrzebne: 2 łyżeczki skrobi kukurydzianej lub mąki ziemniaczanej (oba składniki bardzo dobrze absorbują wilgoć oraz sebum, jednocześnie prawie natychmiast odświeżając włosy) oraz 2 łyżeczki czystego kakao w proszku (najlepiej, żeby było ono naturalne, bez dodatku substancji słodzących oraz cukru). Do miseczki wsypujemy skrobię kukurydzianą lub mąkę ziemniaczaną oraz kakao i mieszamy. Otrzymany proszek nakładamy na powierzchnię włosów u nasady głowy, a następnie wcieramy. Dzięki zastosowaniu kakao suchy szampon może być także stosowany przez osoby z ciemniejszymi włosami(brunetki oraz szatynki). Tak wykonana mieszanka nie pozostawia na włosach białej poświaty, która mogłaby sprawić, że nasze włosy wyglądają nieestetycznie.

 

P3: Gdzie można kupić suchy szampon?

Suchy szampon, tak jak inne kosmetyki przeznaczone do włosów możemy zakupić w drogeriach kosmetycznych oraz w sklepach, które oferują sprzedaż kosmetyków oraz produktów do pielęgnacji. Produkty te można nabyć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Jeżeli jest on nam potrzebny w natychmiast albo lubimy testować produkty, sprawdzić zapach, lepiej, jeżeli skorzystamy z oferty sklepów stacjonarnych. W przypadku zakupów przez Internet możemy znaleźć dużą gamę produktów o różnych właściwościach oraz zapachach i porównać je ze sobą. Dodatkową funkcją jest także to, że możemy skorzystać z porównywarek cen, dzięki czemu będziemy mogli wybrać produkt, który w największym stopniu odpowiada nam cenowo.

 

P4: Ile kosztuje suchy szampon?

Podczas zakupu konsumenci zwracają swoją uwagę nie tylko na właściwości oraz przeznaczenie suchego szamponu, ale także na jego cenę. Obecnie na rynku wiele firm oferuje dużo różnego rodzaju  produktów. Ich cena zależy głównie od właściwości, rodzaju włosów, do jakich jest przeznaczony oraz marki. Ceny są bardzo podobne do tradycyjnych szamponów. Dostępne w drogeriach oraz sklepach kosmetycznych kosztują od 10 zł do 25 zł. Taka cena sprawia, że większość kobiet może sobie bez problemu pozwolić na zakup takiego produktu.

P5: Co to jest suchy szampon?

Suchy szampon to produkt, który został stworzony do pielęgnacji włosów. Zastępuje on tradycyjne szampony. Nie wymaga użycia wody. Zazwyczaj występuje on w postaci aerozolu w formie pudru (jego bazą zazwyczaj jest skrobia, owies lub ryż). W składzie znajdują się komponenty, które mają właściwości pochłaniające nadmiar sebum. Oczyszczają one również skórę głowy z wszelkich zanieczyszczeń, które się na niej znajdują np. kurz. Głównym zadaniem tego produktu jest odświeżenie włosów oraz szybka poprawa ich wyglądu. Jest on szczególnie polecany dla osób, które mają problem z przetłuszczającymi się włosami. W składzie suchego szamponu znajdują się m.in. olejki eteryczne, odżywcze witaminy oraz wyciągi z roślin. Powinniśmy pamiętać, że działa on jedynie tymczasowo i nie spełnia takiej samej funkcji co tradycyjny szampon.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 03.08.20

 

Farba do włosów – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Szukając odpowiedniej farby do włosów z pewnością natkniesz się na wiele produktów. Jedną z częściej polecanych jest Khadi Naturalna Henna, Farba Ciemny Brąz 100g. Jest to farba w formie proszku, a ściślej jest to henna. Produkt ten nie zawiera amoniaku, nie ma również innych związków, które mogłyby osłabić kosmyki. Kosmetyk przywraca do życia włosy zmęczone koloryzacją słabymi jakościowo produktami, odżywia je oraz głęboko nawilża. Farba jest wydajna, starcza na kilka koloryzacji, nawet przy długich włosach. Alternatywą dla poprzedniego produktu może być L’Oréal Paris Prodigy Farba do włosów 7.31 Sahara. Dzięki temu kosmetykowi siwe włosy są bardzo dobrze pokryte, a samodzielne nakładanie farby nie jest skomplikowane.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

9 najlepszych farb do włosów. Opinie w 2020 roku. 

 

Poniższy ranking farb zawiera różnego rodzaju kosmetyki koloryzujące włosy. Opisy te z pewnością pomogą w wyborze odpowiedniego produktu dla Ciebie. 

 

Naturalne farby do włosów

 

1. Khadi Naturalna Henna Farba Ciemny Brąz 100g 

 

Khadi Naturalna Henna, Farba Ciemny Brąz 100g to farba na bazie ziół nadająca włosom piękny i intensywny kolor w odcieniu brązu bez rudego poblasku. Wszystkie składniki są w stu procentach naturalne i mają certyfikat BDIH, dzięki czemu można być pewnym najwyższej jakości produktu. Spełnia on wszystkie wymogi kosmetyków naturalnych. W składzie produkt zawiera zioło ajurwedyjskie, które działa odżywczo, a także nie zawiera ani kropli amoniaku, więc zamiast niszczyć włosy, wzmacnia je. 

Włosy po koloryzacji henną są miękkie, mienią się wspaniałymi odcieniami oraz można zauważyć ich lepszą kondycję. Produkt ma kremową konsystencję, jest bardzo wydajny, pokrywa kosmyki od nasady do końca nie zostawiając na nich plam, co daje naturalny efekt. Można go także używać do brwi.Farba pokrywa też siwe włosy, które są oporne na farbowanie. Ziołowy zapach można zneutralizować olejkiem eterycznym. Klientki chwalą produkt za dobre krycie, możliwość łatwego nakładania oraz odbudowę włosów. Produkt, jak inne naturalne farby do włosów, jest przeznaczony dla osób, które nie chcą niszczyć kosmyków przez ich częste farbowanie. 

 

 

 

 

Farba do włosów L’Oreal

 

2. L’Oréal Paris Prodigy Farba do włosów 7.31 Sahara

 

L’Oréal Paris Prodigy Farba do włosów 7.31 Sahara to farba stworzona na podstawie nowej technologii wprowadzonej przez L’oreal Paris. Mikro-Olejki wygładzają włókno włosa, a to lepiej odbija światło. W rezultacie użytkowniczki mogą cieszyć się wydłużonym efektem koloryzacji. Włosy po farbowaniu wyglądają naturalnie, są niezwykle miękkie i lśniące, a także nawilżone. 

Produkt nie zawiera amoniaku, dzięki czemu ma on przyjemny zapach, który nie gryzie podczas koloryzacji. Ta farba do włosów L’Oreal pokrywa siwe włosy jednolitym kolorem od nasady po końce. Dodatkowo nie tworzy ona efektu kasku, dzięki czemu kolor wygląda bardzo naturalnie. 

Wiele osób docenia farbę za łatwą aplikację i kremowo-olejkową konsystencję, która jak szampon łatwo rozprowadza się po włosach. Farbę trzyma się na włosach tylko 30 minut, nie trzeba więc długo czekać na odświeżony, piękny kolor. Jest to dobra farba do każdego rodzaju włosów. 

 

 

 

 

Szara farba do włosów

 

3. Schwarzkopf Igora Royal Absolutes Silver White Farba do Włosów

 

Jeśli szukasz odpowiedniej farby tonującej, do włosów srebrnych lub białych, to sprawdź Schwarzkopf Igora Royal Absolutes Silver White Farba do Włosów. Jej składniki opierają się na technologii demipermanentnej, a całą linia farb składa się z kolorów odpowiednich dla włosów dojrzałych, dzięki którym po koloryzacji kosmyki wyglądają młodziej.

Dzięki farbie matowe i żółte tony zostają doskonale zredukowane, a kolor jest subtelnie podkreślony. Farba zawiera kompleks Pro-Age z siliaminą, niskim stężeniem amoniaku oraz kolagenem, który dodaje elastyczności i objętości włosom suchym, a także zniszczonym. Ta szara farba do włosów zachwyciła swoim rezultatem wiele konsumentek, które chwalą ją za skuteczność, zapach i wydajność. 

Barwnik farby stopniowo wypłukuje się z włosów, dlatego na kosmykach nie powstają nieestetyczne plamy, a efekt wygląda bardzo  naturalnie. Produkt znajduje się w dużej tubce o pojemności 60 ml. Można kłaść go bezpośrednio na włosy, co ułatwia samodzielną koloryzację. 

 

 

 

 

Farby do włosów bez amoniaku

 

4. Syoss Oleo Intense Profesjonalna Farba do Włosów bez Amoniaku 

 

Farby do włosów bez amoniaku linii Syoss Oleo Intense gwarantują trwałą koloryzację z wykorzystaniem olejków. Dokładnie tak działa Syoss Oleo Intense Profesjonalna Farba do Włosów bez Amoniaku. Jej formuła jest nasycona aktywnymi składnikami, co w rezultacie sprawia, że zapewnia ona maksymalny efekt koloru oraz gwarantuje długotrwałą koloryzację. 

Produkt ten sprawia, że włosy są bardziej odżywione, miękkie oraz zachwycają swoim blaskiem. Ze względu brak amoniaku w produkcie jest on delikatny dla skóry głowy. Dzięki temu każda użytkowniczka może czuć się komfortowo podczas farbowania. Farba jest dostępna w wielu ciekawych kolorach. Efekt koloryzacji zależy oczywiście od wyjściowego koloru włosów, więc jeśli wahasz się w wyborze pomiędzy dwoma odcieniami, wybierz jaśniejszy.

Produkt dobrze pokrywa siwe, dojrzałe i wyblakłe włosy. Konsumenci chwalą farbę za konsystencję, zapach oraz cenę. Została ona stworzona we współpracy z profesjonalnymi fryzjerami i stylistami, czyli osobami, które na włosach znają się najlepiej. W zestawie znajduje się cały komplet do samodzielnej koloryzacji.

 

 

 

 

Profesjonalne farby do włosów

 

5. L’Oreal Professionnel Majirel Farba Do Włosów Odcień 9,0

 

Jeżeli szukasz profesjonalnej farby do włosów, wypróbuj L’Oreal Professionnel Majirel. Dzięki zastosowanej w niej technologii Ionene G oraz Inncell, otrzymamy długotrwały efekt koloryzacji bez niszczenia włosów. Ionene G odbudowuje keratynę we włosie i wygładza go, a Inncell gwarantuje odbudowę cementu komórkowego. Przez brak amoniaku w produkcie włosy będą mocniejsze i bardziej odporne na zniszczenia, a sam proces koloryzacji nie podrażni delikatnej skóry głowy oraz struktury włosa.

Paleta tej linii zawiera wiele kolorów. W zależności od wybranego koloru farba może rozjaśnić lub przyciemnić aż o trzy tony. Ta dobra i tania farba pokrywa całe siwe włosy, jednocześnie nie zostawiając nigdzie plam, co daje jednolity kolor oraz naturalny efekt koloryzacji. Ma on delikatną kremową konsystencję, którą stosuje się jako mieszankę farby z oksydantem. Według opinii konsumentów kosmetyk podczas koloryzacji ma ładny, subtelny zapach, a pofarbowane włosy są widocznie zdrowsze i wzmocnione. Produkt wyprodukowała firma Loreal, czyli jedna z najbardziej znanych marek, której głównym produktem są profesjonalne farby do włosów. 

 

 

 

 

Różowa farba do włosów

 

6. Farba trwale koloryzująca Matrix SoColor 7RG Mixed Metals

 

Matrix Professional to znana na całym świecie marka kosmetyków fryzjerskich, które są przeznaczone do pielęgnacji oraz stylizacji wszystkich rodzajów włosów. Matrix SoColor.beauty 7RG jest farbą przeznaczoną do trwałej koloryzacji, która gwarantuje miękkie oraz mieniące się blaskiem włosy. Dzięki technologii ColorGrip ta różowa farba do włosów wnika we włosy, a tym samym kolor zachowuje intensywność. 

Kosmetyk pielęgnuje kosmyki, a jest to zasługa ceramidowego kompleksu Cera-Oil. Regeneruje on strukturę włosa oraz zapewnia świetne efekty koloryzacji. W rezultacie kolor nie wypłukuje się nawet po 20 myciach. Produkt ma lekką, żelową konsystencję, więc łatwo się go aplikuje oraz zmywa. Farba idealnie przylega do struktury włosa i pokrywa w całości siwe włosy. 

Paleta kolorów farby jest bardzo bogata, od jasnego blondu, miedzi, aż po ciemny brąz, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Farba zachwyciła wiele kobiet intensywnym, wyrazistym oraz trwałym kolorem z metaliczną poświatą. Jej zaletą jest także delikatny owocowo-kwiatowy zapach, który podoba się konsumentom. 

 

 

 

 

Farba do włosów blond

 

7. Biokap Nutricolor Farba Koloryzująca do Włosów 10.0

 

Polecamy Biokap Nutricolor Farba Koloryzująca do Włosów 10.0, czyli idealną farbę do pokrycia siwych włosów i nie tylko. W zestawie wraz z głównym produktem znajdują się również odżywki w saszetkach oraz rękawiczki, jest to cały zestaw, który potrzebujesz do samodzielnego pofarbowania włosów. Produkt jest dostępny w wielu kolorach, co podoba się użytkownikom. 

Opakowanie ma pojemność 140 ml, ta farba do włosów blond jest bardzo wydajna, więc taka ilość powinna starczyć nawet na pofarbowanie dość długich włosów. Ze względu na to, że kosmetyk jest bardzo delikatny, może on być z powodzeniem wykorzystywany do koloryzacji zniszczonych oraz suchych włosów, ich kondycja się nie pogorszy, wręcz przeciwnie, kosmyki po koloryzacji będą wyglądać zdrowiej. 

Na uwagę zasługuje skład farby. Większość składników to te pochodzenia roślinnego, jest ich ponad 90%. Pozostałe substancje wspomagają działanie tych składników, nie są one niszczące dla włosów. W składzie znajduje się wyciąg z wierzby, olejek arganowy, proteiny owsiane, ryżowe, sojowe, a także liofilowe kwasy owocowe. 

 

 

 

 

Fioletowa farba do włosów

 

8. Garnier Olia Farba do Włosów 3.16 Głęboki Fiolet

 

Osobom, które drażni zapach amoniaku polecamy Garnier Olia Farba do Włosów 3.16 Głęboki Fiolet. Jest to fioletowa farba do włosów, w której nie ma tej szkodliwej substancji, więc proces koloryzacji będzie dla każdego bardzo przyjemny. Warto dodać, że farbę łatwo się nakłada i można to zrobić samodzielnie. 

W składzie produktu znajdują się 4 olejki kwiatowe, które sprawiają, że po koloryzacji włosy są miękkie i łatwo się je rozczesuje. Dodatkowo włosy są lśniące, a kolor wygląda żywo nawet do 20 myć. Trwałość koloru jest ceniona przez wiele konsumentek, które już zdążyły wypróbować farbę. 

Test farb potwierdza, że prezentowany produkt pokrywa wszystkie siwe włosy. Nowy kolor pozostaje na włosach przez długi czas, a podczas zmywania się z kosmyków wygląda naturalnie. W zestawie znajduje się zestaw elementów do samodzielnego procesu koloryzacji. Kremowa konsystencja nie spływa podczas nakładania, koloryzację można wykonać zupełnie samemu. Pomaga w tym również dobrze wyprofilowany aplikant. 

 

 

 

 

Niebieska farba do włosów

 

9. Schwarzkopf Igora Royal 9,5-22 Farba do Włosów

 

Opinie o farbach marki Schwarzkopf są bardzo przychylne, dlatego zdecydowaliśmy się na to, aby na naszej liście znalazła się Schwarzkopf Igora Royal 9,5-22 Farba do Włosów. Jest to kosmetyk, który nie tylko dobrze pokryje siwe włosy i nada im ładnego koloru, ale również dogłębnie je nawilży. 

Kosmyki, na które nałożono opisywaną farbę stają się mocniejsze, nie mają tendencji do kruszenia się, ani do łamania. Włosy przez długi czas wyglądają bardzo zdrowo i dobrze się prezentują, co zauważyło wiele konsumentek dobrze wypowiadających się o kosmetyku. Warto też wspomnieć, że produkt gwarantuje jednolitą koloryzację bez plam. 

Skład farby jest naturalny, w kosmetyku znajduje się wyciąg z Drzewa Cudu oraz proteiny, które nawilżają oraz chronią włosy przed zniszczeniem. Dodatkowo kosmyki są lśniące i są też podatne na układanie. Poza tym po koloryzacji włosy łatwo się rozczesuje, a sam kolor jest długotrwały. Farbę warto zakupić ze względu na łatwą aplikację oraz przyjemny zapach. 

 Przewodnik zakupowy – Jaką farbę do włosów kupić?

Nie wszystkim kobietom podoba się ich naturalny kolor włosów, dlatego marzą o jego zmianie. Na szczęście nie jest to trudne, wystarczy sięgnąć po specjalną farbę. Jednak trzeba pamiętać, że nie wszystkie tego typu produkty zapewniają w 100% bezpieczną koloryzację i gwarantują oczekiwany efekt. Jaką farbę do włosów wybrać, żeby być zadowolonym z podjętej decyzji? O tym piszemy w poradniku.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaka farba do włosów jest najlepsza?

 

Jest kilka rodzajów kosmetyków do koloryzacji włosów. Część z nich zapewnia krótkotrwały efekt, a inne umożliwiają zachowanie pięknego koloru nawet przez kilka tygodni. Dostępne w sklepach farby można zaklasyfikować do kilku grup:

* zmywalne – jak sama nazwa wskazuje, nie utrzymują się zbyt długo na włosach i niezbyt dobrze pokrywają siwe pasma. Niemniej jednak w ich składzie nie ma amoniaku i innych substancji, które mogłyby mieć negatywny wpływ na kondycję fryzury. Wśród zmywalnych farb wyróżnia się szampony (efekt utrzymuje się do kilku myć, są delikatne i bezpieczne dla włosów) oraz kremy koloryzujące. Te drugie umożliwiają odświeżenie odcienia włosów lub jego zmianę nawet o kilka tonów, a efekty utrzymują się średnio do 4 tygodni;

* trwałe – to profesjonalne preparaty do koloryzacji włosów, w ich składzie jest utrwalacz, a także amoniak. Zapewniają one pokrycie siwych pasm i odrostów. Takie farby dają możliwość przyciemnienia, a także rozjaśnienia włosów o kilka tonów (te drugie to rozjaśniacze), mocno wnikają w ich strukturę. Co prawda pięknym odcieniem możemy cieszyć się bardzo długo, ale po koloryzacji należy więcej uwagi przywiązywać do pielęgnacji włosów. Mogą one stać się przesuszone, bardziej łamliwe i podatne na rozdwajanie końcówek;

* ziołowe – to ciekawa alternatywa dla trwałych farb, ich podstawowym składnikiem jest henna, czyli naturalny barwnik produkowany z pędów i liści lawsonii bezbronnej (rosnącej na terenach Afryki, Indii, Australii i Ameryki Łacińskiej). W składzie ziołowych farb są też ekstrakty z innych roślin i ziół, mających pozytywny wpływ na kondycję pasm. Nie jest to odpowiedni wybór dla osób, które chcą rozjaśnić włosy. Ziołowe farby przyciemniają je, do wyboru zwykle mamy odcienie rudości, brązów i czerni. Henna przeznaczona do włosów blond przeważnie ma na celu podkreślenie naturalnego odcienia i wzmocnienie pasm.

Skład

Koloryzacja czasem przyczynia się do pogorszenia kondycji włosów. Aby zminimalizować to ryzyko, należy dokładnie przeanalizować skład wybranej farby. Jedną z podstawowych substancji jest amoniak, za sprawą którego kosmetyk ma charakterystyczny, drażniący zapach. Powinny go unikać osoby wrażliwe, a także kobiety w ciąży. Niemniej jednak coraz więcej producentów, również tych oferujących trwałe farby, wzbogaca skład o różne ekstrakty i wyciągi roślinne, żeby mimo koloryzacji włosy pozostały w dobrej kondycji. Jeżeli zmieniamy kolor fryzury po raz pierwszy lub chcemy wypróbować nowy kosmetyk, powinniśmy wykonać test uczuleniowy, a więc nanieść odrobinę preparatu na skórę, odczekać 10 minut i zmyć. Jeżeli nie pojawią się żadne niepokojące objawy, możemy wykonać koloryzację.

 

Odcień

Przeważnie farby są dostępne w wielu odcieniach i każda kobieta powinna szybko znaleźć ten odpowiedni. Możemy zdecydować się na ciepły lub chłodny blond, brąz, czerń, a nawet rudości czy czerwienie. Obecnie popularne są też bardziej oryginalne odcienie, takie jak szary, róż, błękit czy fiolet. Bardzo często są to farby zmywalne, co pozwala nam na krótkotrwałe i bezpieczne eksperymenty ze swoim wyglądem. Najważniejsze jest to, aby kolor włosów był dopasowany do naszego typu urody i karnacji. Czasami ciemne pasma nie wyglądają naturalnie przy bardzo jasnej skórze, to samo dotyczy zbyt intensywnie rozjaśnionej fryzury.

Szukając właściwego odcienia farby, musimy też mieć na uwadze, że prawdopodobnie nie uda nam się uzyskać takiego samego koloru, jaki widzimy na opakowaniu. Końcowy efekt uzależniony jest głównie od wyjściowego odcienia pasm, a także ich kondycji. Jeśli przypadły nam do gustu dwie różne farby, to bezpieczniej jest wybrać tę jaśniejszą.

 

Łatwa aplikacja

Często słyszy się, że najłatwiejsze w aplikacji są szampony koloryzujące, gdyż nakłada się je na wilgotne pasma (tak jak zwykły szampon) i zostawia na kilkanaście minut. Niemniej jednak zmiana koloru włosów za pomocą trwałej farby także nie powinna okazać się trudna. Najczęściej trzeba połączyć ze sobą w miseczce lub specjalnej buteleczce z aplikatorem składniki mieszanki (wszystko znajduje się w opakowaniu), a następnie zaaplikować ją na suche lub zwilżone pasma. Zależnie od wybranego odcienia i kondycji włosów, farbę trzeba zostawić na 20 – 40 minut, a potem zmyć. Bardzo często w pudełku znajduje się dodatkowo odżywka, którą nakłada się po koloryzacji, żeby wzmocnić fryzurę i przedłużyć trwałość uzyskanego efektu.

Wydajność

Najlepsza farba do włosów jest nie tylko łatwa w aplikacji, ale też wydajna. Posiadaczki bardzo długich pasm powinny sprawdzić, czy jedno opakowanie pozwoli na pokrycie odrostów i reszty włosów. Może się zdarzyć, że konieczny będzie zakup dwóch lub nawet trzech pudełek. Informacje na temat wydajności farby na pewno znajdziemy na opakowaniu.

 

Farby do włosów w dobrych cenach

Biorąc pod uwagę cenę, najtańsze farby do włosów to szampony koloryzujące, gdyż za jedną saszetkę zapłacimy jedynie kilka złotych. Trwałe i ziołowe preparaty do koloryzacji są nieco droższe, przeciętnie kosztują one od 10 zł do 50 zł za opakowanie. Dużo zależy nie tylko od rodzaju farby, ale też producenta oraz składu. 

 


FAQ

 

P1: Jak mieszać farby do włosów?

Czasem zdarza się, że żaden kolor dostępny w palecie barw danego producenta nie przypada do gustu. Wtedy można pójść o krok dalej i zmieszać ze sobą wybrane kolory. Mieszanie może nie być jednak tak łatwe, jak się wydaje. Do mieszania farb będzie potrzebna miska oraz pędzle. Nie wolno korzystać z metalowych przyborów, ponieważ mogą zajść niepożądane reakcje chemiczne. Jeśli jeszcze nigdy nie mieszałeś farb, na początku zaleca się mieszanie tylko dwóch kolorów. Warto zapoznać się też z regułami łączenia danych barw, w przeciwnym razie może wyjść kolor o barwie błota, a tego z pewnością nie chcesz na swojej głowie. 

P2: Jakie farby najmniej niszczą włosy?

Przy wyborze farby warto kierować się nie tylko kolorem, ale również tym, w jakiej kondycji dany kosmetyk zostawi farbowane włosy. W pierwszej kolejności należy sprawdzić skład. Zostało udowodnione, że amoniak oraz podobne mu substancje wysuszają oraz niszczą włosy, więc należy ich unikać. Najmniej niszczące farby nie mają długiego składu. Na pierwszych miejscach powinny się znaleźć wyciągi z kwiatów oraz owoców, przydadzą się również olejki, które mogą chronić kosmyki przed zniszczeniem oraz tylko kilka wspomagaczy koloru. Jeśli skład to w większości wyciągi z roślin i nie widzisz w nim podejrzanych substancji, to farba nie powinna zniszczyć włosów. 

 

P3: Jak pozbyć się farby do włosów ze skóry?

Podczas samodzielnego farbowania włosów, może się zdarzyć, że przypadkowo farba skapnie na skórę. Pozbycie się jej z użyciem wody może nie przynieść sukcesu, szczególnie jeśli nie zauważysz plamy i zdąży ona zaschnąć. Jest jednak kilka sprawdzonych sposobów, aby szybko zmyć kolorową plamę. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów jest użycie oleju. Najlepiej sprawdza się olej kokosowy lub oliwa z oliwek. Wystarczy polać wacik odrobiną oleju, a następnie przez chwilę przytrzymać na plamie i zetrzeć. W podobny sposób można korzystać z płynu do demakijażu. Jeśli te sposoby zawiodą, ostatecznie można skorzystać z lakieru do włosów, którym również należy popsikać wacik. 

 

P4: Ile kosztuje farba do włosów?

Farby do włosów różnią się od siebie pod wieloma aspektami, dlatego też różne są ceny tych kosmetyków. Najprostsze farby, które w składzie mają dość tanie i niezbyt zdrowe składniki, jak amoniak, często nie kosztują więcej, niż od 10 zł do 20 zł za jedno opakowanie. Jeśli jednak od farby oczekujesz czegoś więcej, chcesz aby nie tylko dobrze kryła siwe włosy, ale również była trwała, najprawdopodobniej wydasz około 30 zł. W przypadku, kiedy masz wrażliwą skórę lub po prostu interesują Cię wyłącznie naturalne produkty, to za dobrą farbę możesz zapłacić od około 30 zł do nawet 200 zł za jedno opakowanie. 

P5: Jaką farbę wybrać i jak farbować po keratynowym prostowaniu?

Keratynowe prostowanie to nie tylko zabieg w salonie fryzjerskim. O estetyczny wygląd włosów trzeba dbać również po wyjściu z salonu. Jeśli chcesz, aby efekt utrzymał się przez dłuższy czas, musisz zainwestować w dobrą farbę do włosów. Najlepiej, aby nie zawierała niebezpiecznych substancji, ponieważ mogą one zniszczyć efekt pięknych lśniących włosów. Ważne jest również to, aby pamiętać o czasie farbowania. Jeśli zamierzasz keratynowo prostować włosy, to najlepiej przesunąć farbowanie od tego zabiegu o dwa lub nawet trzy tygodnie. Włosy wyprostowane z użyciem keratyny potrzebują kilku dni na powrócenie do swojego stanu, więc nie zaleca się ich farbować bezpośrednio po zabiegu. 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 03.08.20

 

Najważniejsze zalety:

Prostownica wykorzystuje technologię keratynową, dlatego włosy w trakcie zabiegu są odżywiane i po zakończeniu prostowania lepiej się prezentują oraz łatwiej się je układa. Urządzenie ma dobrej jakości płytki ceramiczne, na których nawet po dłuższym czasie użytkowania nie pojawiają się zarysowania ani inne uszkodzenia mechaniczne. W komplecie otrzymujemy etui zrobione z materiału odpornego na wysokie temperatury.

 

Najważniejsze wady:

Osoby, które zdecydowały się kupić tę prostownicę, przyznają, że w trakcie wygładzania pasm stosunkowo łatwo można przez przypadek zmienić ustawioną wcześniej temperaturę. Lepiej byłoby, gdyby przyciski, które do tego służą znajdowały się w innym miejscu.

 

Werdykt: 9.6/10

Do zakupu zachęcają pozytywne opinie o Philips HP8361/00, z których wynika, że sprzęt dobrze radzi sobie z prostowaniem cienkich, jak i grubych włosów. Prostownica nagrzewa się maksymalnie do temperatury 230 st. C. Przewód zasilający ma długość równą 2,5 m. Czas nagrzewania sprzętu wynosi 30 sekund.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Pielęgnacja jonowo-keratynowa

Jeśli masz suche oraz łamliwe włosy i obawiasz się, że korzystanie z prostownicy nie jest dobrym wyborem, nie musisz się martwić. Model Philips HP8361/00 wykorzystuje technologię jonowo-keratynową, więc w trakcie zabiegu włosy są odpowiednio chronione. Technologia jonowa zapobiega elektryzowaniu się kosmyków, dzięki czemu ich układanie przebiega bez problemów. Włosy nie puszą się i są gładsze. Jak wskazuje producent, naładowane jony ujemne wygładzają łuski. Płytki grzejne mają ceramiczną powłokę i są dodatkowo pokryte keratyną, która odżywia pasma i chroni je przed ich uszkodzeniem. 

Zadowalający efekt wygładzenia

Płytki grzejne delikatnie wibrują, więc poddawane stylizacji włosy równomiernie się układają. W związku z tym każda część pasma jest idealnie wygładzona. Wibracje są delikatne i przyjemne, a jak pokazał test Philips HP8361/00, dobrze spełniają swoje zadanie. Nie można nie wspomnieć również o tym, że prostownica samoistnie ustawia temperaturę pracy zależnie od stanu włosów. To ułatwia pracę, bo nie trzeba zastawiać się, jakie parametry wybrać.

 

Przewód zasilający

Prostownica ma obrotowy przewód zasilający, który nie krępuje ruchów w trakcie stylizacji fryzury, co przekłada się na większy komfort użytkowania sprzętu. Długość kabla wynosi 2,5 m. Jest on zrobiony z dobrej jakości materiałów, więc na jego powierzchni nie pojawiają się przetarcia. Co więcej, prostownica ma blokadę płytek, więc wygodnie się ją przechowuje. W zestawie znajduje się etui zrobione z materiału odpornego na ciepło. Na sprzęcie znajduje się także praktyczny uchwyt pozwalający na jego powieszenie.

 

Łatwa obsługa i bezpieczne użytkowanie

Prostownica ma przejrzysty wyświetlacz, na którym prezentowana jest temperatura pracy. Obsługa urządzenia nie jest skomplikowana, nawet bez czytania instrukcji można z niego korzystać. Prostownica wyłącza się po 60 minutach bezczynności, co daje gwarancję bezpieczeństwa i chroni przed pożarem. Konsumenci zgadzają się ze stwierdzeniem, że cena Philips HP8361/00 jest odpowiednia do jakości wykonania sprzętu, jego funkcjonalności i wykorzystanych technologii. Ich zdaniem warto kupić tę prostownicę, bo jest przede wszystkim skuteczna i bezpieczna dla włosów.

 

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 03.08.20

 

Najważniejsze zalety:

Prostownica ma płytki ceramiczne zawierające keratynę i olejek migdałowy. Substancje te pod wpływem wysokiej temperatury wnikają w strukturę włosów, a w rezultacie pasma zyskują zdrowy wygląd. Kosmyki są lśniące i miękkie w dotyku. Czas nagrzewania sprzętu wynosi tylko 15 sekund, więc wystarczy chwila, aby móc przystąpić do zabiegu stylizacji włosów. Blokada płytek ułatwia przechowywanie prostownicy.

 

Najważniejsze wady:

Jakość wykonania kabla zasilającego nie jest najlepsza, dlatego trzeba uważać na ten element, aby nie uległ zbyt szybko uszkodzeniu. Część osób przyznaje, że przewód plącze się w trakcie prostowania włosów, co może nieco irytować i ograniczać swobodę ruchów.

 

Werdykt: 9.4/10

Prezentowany model to dobra prostownica keratynowa, o czym można przekonać się czytając recenzje użytkowników. Choć cena Remington Keratin Protect S8598 nie jest najniższa, produkt spotyka się ze sporym zainteresowaniem ze strony kupujących. Powodem takiej sytuacji jest przede wszystkim skuteczność działania i łatwa obsługa. Prostownica dokładnie i równomiernie wygładza pasma.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Temperatura pracy dostosowana do poziomu wilgoci włosów

Warto zwrócić uwagę na to, że urządzenie ma czujnik Heat Protection, który odczytuje poziom wilgoci naszych włosów 8 razy na sekundę i na tej podstawie dobiera odpowiednie ustawienia. To daje pewność, że na nasze pasma nie będą przegrzewane, co mogłoby doprowadzić do ich zniszczenia. Na obudowie sprzętu znajduje się czytelny wyświetlacz, na którym wskazana jest aktualna temperatura pracy. Można regulować ją w zakresie od 150 st. C do 230 st. C. To oznacza, że prostownica Remington Keratin Protect S8598 nadaje się do każdego rodzaju włosów. Należy wspomnieć, że czas nagrzewania urządzenia wynosi tylko 15 sekund, czego dowodem jest przeprowadzony test Remington Keratin Protect S8598.

Funkcja automatycznego wyłączania

Ważne podczas wyboru idealnej prostownicy do włosów jest zwrócenie uwagi nie tylko na skuteczność jej działania, ale także bezpieczeństwo użytkowania. Rekomendowany przez nas model ma funkcję automatycznego wyłączania po upływie określonego czasu bezczynności. Nawet jeśli zdarzy nam się zostawić urządzenie podłączone do źródła zasilania i wyjść z domu, nie powinno dojść do żadnej niebezpiecznej sytuacji. 

 

Etui

W komplecie znajduje się wykonany z dobrych gatunkowo materiałów pokrowiec, w którym można bezpiecznie przenosić sprzęt i go przechowywać. Etui jest odporne na działanie wysokiej temperatury, więc użytkownik nie musi czekać, aż prostownica będzie całkiem zimna, aby ją schować. Pokrowiec zabezpieczający przydaje się nie tylko do przechowywania urządzenia, ale także jego przenoszenia np. kiedy wybieramy się na wakacje. Bez względu na to, do jakiego kraju się udajemy, możemy skorzystać z tej prostownicy. Ma ona uniwersalne napięcie. Długość kabla zasilającego wynosi 3 m. 

 

Płytki

Opublikowane w Internecie opinie o Remington Keratin Protect S8598 są z reguły pozytywne, a wiele dobrych słów można przeczytać na temat płytek, które zostały wykonane z ceramiki. Są one odporne na zarysowania i łatwe w pielęgnacji. Pokryto je powłoką zabezpieczającą Advanced Ceramic, która dodatkowo została wzbogacona olejkiem z migdałów i keratyną. Substancje te odżywiają włosy i dobrze wpływają na ich kondycję. Po zabiegu kosmyki nie wyglądają na przesuszone, a wręcz przeciwnie, są gładkie i nawilżone.

 

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 03.08.20

 

Najważniejsze zalety:

Prostownica BaByliss jest dostosowana do używania na mokrych włosach, więc można zaoszczędzić sporo czasu, szczególnie rano, kiedy ma się tylko kilkanaście minut do wyjścia. Wbudowany wyświetlacz LED ułatwia obsługę urządzenia i pozwala na precyzyjną kontrolę temperatury pracy. Prostownica jest dostosowana do każdego rodzaju włosów.

 

Najważniejsze wady:

Choć opinie o BaByliss i-Pro 235 ionic XL Diamond Ceramic ST389E są zazwyczaj pozytywne i można w nich przeczytać wiele na temat skuteczności zastosowanych w urządzeniu rozwiązań, zdarzają się i mniej pochlebne komentarze. Najczęściej dotyczą one wyglądu sprzętu. Dla osób dbających o estetykę i dokładnie wybierających akcesoria ten model wydaje się mało interesujący. 

 

Werdykt: 9.7/10

Urządzenie ma 6 ustawień temperatury, a mianowicie: tryb intensywny 220 st. C. i 235 st. C. oraz tryb ochronny 140 st. C., 160 st. C., 180 st. C. i 200 st. C. Szerokość płytki wynosi 35 mm, a jej długość jest równa 120 mm. Sprzęt waży niecały kilogram, więc korzystanie z niego nie jest męczące. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Funkcja jonizacji

Prostownica ma funkcję jonizacji, co oznacza, że włosy są odżywiane w trakcie zabiegu, a w związku z tym nawet ich regularne prostowanie nie powoduje nadmiernego zniszczenia. Ponadto jonizacja zapobiega elektryzowaniu się kosmyków, dlatego wygodniej i szybciej się je układa. Wbudowany generator wytwarza jony ujemne, które, jak potwierdza test BaByliss i-Pro 235 ionic XL Diamond Ceramic ST389E, mają bardzo dobre właściwości. Korzystanie z tego sprzętu powinno zadowolić nawet bardziej wymagające kobiety.

Bezpieczeństwo użytkowania

Czasami zdarza się, że po wyjściu z domu zastanawiasz się, czy wyłączyłaś prostownice? To uczucie nie daje Ci spokoju? W takim razie warto zainwestować w prezentowany model, który ma opcję automatycznego wyłączania po określonym czasie bezczynności. Nawet jeśli zdarzy Ci się zapomnieć o odłączeniu sprzętu od źródła zasilania, nie będzie ryzyka, że pod Twoją nieobecność dojdzie do niebezpiecznej sytuacji, np. pożaru. Producent dołożył wszelkich starań, aby korzystanie z prostownicy było bezpieczne.

 

Wbudowany grzebień

Model ma wbudowany grzebień, więc możliwe jest jednoczesne rozczesywanie i prostowanie włosów. To praktyczne rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić nieco czasu. Dzięki niemu układanie fryzury zajmuje tylko chwilę. Ząbki grzebienia są wykonane z dobrych gatunkowo tworzyw, więc zachowują one trwałość na długi czas. Komfort użytkowania gwarantuje też funkcja blokady płytek. To dzięki niej przechowywanie produktu jest łatwiejsze.

 

Funkcjonalność

Przed przystąpieniem do prostowania włosów zwykle trzeba je dokładnie wysuszyć, aby nie doszło do ich uszkodzenia. Jak wiadomo, zajmuje to sporo czasu. Z tego też powodu na uznanie zasługuje zastosowana w prostownicy technologia Wet&Dry pozwalająca na stylizacje zarówno mokrych, jak i suchych pasm bez obaw o ich przesuszenie czy nawet spalenie. Osoba, która zdecyduje się na zakup tego sprzętu będzie mogła przystąpić do prostowania kosmyków bez wcześniejszego ich suszenia. Mimo że producent wykorzystuje najnowsze technologie, cena BaByliss i-Pro 235 ionic XL Diamond Ceramic ST389E nie jest wygórowana. Urządzenie kosztuje przeciętnie niewiele ponad 150 zł.

 

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 03.08.20

 

Najważniejsze zalety:

Nie ulega wątpliwości, że dobra prostownica jest wygodna w użytkowaniu, a takim modelem jest Remington S8590. Urządzenie ma ceramiczne płytki, które są wytrzymałe i delikatne dla włosów. Zawierają one mikroskładniki odżywcze z keratyną, które są uwalniane do włosów w momencie wytwarzania ciepła. Prostownicę wyposażono w czujnik Heat Protection, który gwarantuje bezpieczeństwo przeprowadzanego zabiegu.

 

Najważniejsze wady:

Jeśli Twoje włosy mają skłonność do elektryzowania się, ten sprzęt może nie spełnić Twoich oczekiwań. Prostownica nie ma funkcji jonizacji, więc pasma po zabiegu mogą nie układać się tak dobrze, jak tego oczekujesz (ryzyko nadmiernego puszenia).

 

Werdykt: 9.8/10

Opinie o Remington S8590 są z reguły pozytywne, co pozwala sądzić, że prostownica spełnia oczekiwania kupujących. Na jej zakup zazwyczaj decydują się kobiety, choć i mężczyźni z dłuższymi włosami cenią ten sprzęt i chętnie w niego inwestują. Temperatura urządzenia jest regulowana w zakresie od 160 st. C. do 230 st. C.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Praktyczne rozwiązania

Przeprowadzając test Remington S8590 największą uwagę zwrócono na to, że ze sprzętu wygodnie się korzysta. Ma to związek z zastosowanymi w nim rozwiązaniami. Przede wszystkim prostownica jest lekka i łatwo się nią manewruje. Ma ona uniwersalne napięcie, dlatego można z niej korzystać na całym świecie (większa użyteczność). Dodatkowo model ma obrotowy przewód, który nie krępuje ruchów. Płytki można zablokować, więc przechowywanie prostownicy jest łatwiejsze. Ponadto w zestawie znajduje się solidnie zrobione etui, które wykazuje odporność na działanie wysokiej temperatury. Akcesorium na długo zachowuje estetyczny wygląd, a ponadto dobrze chroni urządzenie przed uszkodzeniem i kurzem. 

Regulacja temperatury

Istnieje możliwość łatwego i szybkiego dostosowania ustawień sprzętu w zależności od potrzeb. Temperaturę pracy prostownicy można ustawić na 160 st. C. do 230 st. C. Oznacza to, że model jest dostosowany zarówno do włosów cienkich, jak i gęstych oraz mocnych. Z jego pomocą można skutecznie wygładzić nawet kręcone kosmyki. Ustawiona temperatura pracy jest widoczna na cyfrowym wyświetlaczu, który jest przejrzysty i ułatwia pracę. Dostępna jest funkcja blokady, co daje pewność, że przez przypadek nie zmienimy wybranych parametrów pracy. Prostownica ma także czujnik temperatury Heat Protection, który określa poziom nawilżenia naszych włosów i na tej podstawie wybiera odpowiednią dla nich temperaturę (w razie potrzeby można go wyłączyć). Na ceramicznych płytkach są mikroskładniki odżywcze z keratyną, które wnikają we włosy pod wpływem ciepła i sprawiają, że wyglądają na zdrowsze i są mniej podatne na uszkodzenia. Biorąc pod uwagę to rozwiązanie cena Remington S8590 wydaje się bardzo atrakcyjna.

 

Czas nagrzewania

Prezentowana prostownica nagrzewa się zaledwie w 15 sekund (kiedy jest gotowa do pracy, jesteśmy o tym informowani sygnałem dźwiękowym). Nie trzeba długo czekać, aby rozpocząć układanie włosów. Ta istotna zaleta jest doceniana, szczególnie kiedy spieszymy się do wyjścia, a chcemy ładnie wyglądać. Płytki mają długość równą 110 mm, więc za jednym pociągnięciem można wygładzić duże pasma. Wspomniane elementy są ruchome i wyrównują nacisk na włosy. W rezultacie nie ma obaw, że część pasm będzie prezentowała się gorzej niż pozostałe. Efekt wygładzenia jest równomierny.

 

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 03.08.20

 

Prostownica – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Na naszej stronie znajdziesz ranking przedstawiający godne uwagi prostownice do włosów. Jedną z nich jest model Remington S8590 o mocy 46 W, który wyposażono w ceramiczne płytki wykazujące odporność na zarysowania. Pod wpływem ciepła uwalnia się z nich keratyna, która poprawia kondycję włosów i sprawia, że wyglądają na zdrowsze. Sprzęt dobiera temperaturę automatycznie do poziomu nawilżenia pasm, w górnej płytce umieszczono czujnik, który go na bieżąco kontroluje. Polecamy także prostownicę BaByliss i-Pro 235 ionic XL Diamond Ceramic ST389E z ceramiczno-diamentowymi płytkami. Wykorzystana technologia I-temperature sprawia, że urządzenie szybko się nagrzewa. Do jego zalet należy zaliczyć: wbudowany grzebyk, funkcję jonizacji oraz etui termoizolujące, które dołączono do kompletu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

9 najlepszych prostownic. Opinie w 2020 roku

 

W doborze urządzenia, które ułatwi Ci codzienną stylizację fryzury, z pewnością pomoże nasz ranking prostownic. Aby mieć pewność, że znajdą się w nim tylko efektywnie działające i bezpieczne w użytkowaniu sprzęty, najpierw przeanalizowaliśmy opinie konsumentek. Na tej podstawie wytypowaliśmy opisane poniżej modele.

 

Prostownica Remington

 

1. Prostownica do włosów Remington S8590

 

Prostownica Remington S8590 ma moc równą 46 W. Wyposażono ją w ceramiczne płytki o wymiarach: długość – 11 cm i szerokość – 2,5 cm. Pod wpływem ciepła uwalnia się z nich mikroodżywka z keratyną, która sprawia, że włosy są mocniejsze, gładsze i wyglądają na zdrowsze.

W górnej płytce znajduje się ochronny czujnik temperatury, który na bieżąco sprawdza poziom nawilżenia pasm i na tej podstawie dobiera temperaturę nagrzewania sprzętu. Pozwala to uniknąć przesuszenia czy zniszczenia włosów na skutek codziennej stylizacji. Opisywana prostownica Remington ma obrotowy, odporny na plątanie przewód.

Panie chwalą urządzenie za łatwą obsługę. W razie potrzeby można samodzielnie regulować temperaturę nagrzewania w zakresie od 160 do 230 st. C, wybrany poziom pokazuje się na wyświetlaczu. Do zestawu dołączono eleganckie etui pozwalające na bezpieczne przechowywanie sprzętu. To godna uwagi prostownica do włosów z funkcją automatycznego wyłączania po 60 minutach bezczynności.

 

 

 

 

Prostownica BaByliss

 

2. Prostownica BaByliss i-Pro 235 ionic XL Diamond Ceramic ST389E

 

Model BaByliss i-Pro 235 ionic XL Diamond Ceramic ST389E ma płytki pokryte ceramiczno-diamentową powłoką, które gładko przesuwają się po pasmach. Ich szerokość wynosi 3,5 cm, a długość 12 cm. Prostownica szybko się nagrzewa, za co odpowiada innowacyjna technologia I-temperature.

Urządzenie wyposażono w grzebyk ułatwiający rozczesywanie oraz wydzielanie pasm. Ma ono również funkcję jonizacji, zapobiegającą nadmiernemu puszeniu się oraz elektryzowaniu włosów. Prostownica BaByliss wyróżnia się 6-stopniową regulacją temperatury, obejmującą zakres od 140 do 235 st. C.

Do kompletu dołączono etui termoizolujące, w którym można przechowywać oraz przewozić sprzęt. Konsumentki doceniły go ponadto za elegancki wygląd oraz komfortową stylizację fryzury. Według nich to dobra prostownica, ponieważ można ją wykorzystać do prostowania nie tylko suchych, ale i wilgotnych włosów.

 

 

 

 

Prostownica Philips

 

3. Prostownica Philips ProCare Keratin HP8361/00

 

Model Philips HP8361/00 ma długi, 2,5 m przewód, który się nie plącze. Ma to pozytywny wpływ na komfort użytkowania. Płytki prostownicy pokryto ceramiczną powłoką z keratyną, która wnika głęboko do pasm i je odżywia. Po użyciu sprzętu włosy stają się lśniące i gładkie, a efekt utrzymuje się przez wiele godzin.

Opisywana prostownica Philips umożliwia swobodną regulację temperatury nagrzewania, maksimum to 230 stopni. To odpowiedni model dla kobiet, które przed wyjściem z domu nie mają zbyt dużo czasu na stylizację fryzury, ponieważ nagrzewa się ona w 30 sekund. Do kompletu dołączono praktyczny pokrowiec.

Jakie są zalety urządzenia? Jak wynika z recenzji kupujących, jest ono lekkie oraz łatwe w obsłudze. Potwierdził to również przeprowadzony test prostownic. Podczas prostowania pasm sprzęt generuje jony ujemne, co zapobiega elektryzowaniu się włosów.

 

 

 

 

Prostownica parowa

 

4. Babyliss Prostownica ST395E i-Pro 230 Steam

 

Sprzęt BaByliss ST395E jest polecany osobom, którym potrzebna jest prostownica parowa. Ma ona ceramiczno-tytanowe płytki, wykazujące odporność na zarysowania. Ich wymiary są równe: szerokość – 3,8 cm i długość – 8,5 cm. Moc urządzenia wynosi 55 W.

Prostownica wykorzystuje system I-PRO, czyli kontrolowanej emisji pary. Do wyboru mamy dwa stopnie intensywności jej wyrzutu. Uważa się, że sprzęty parowe pozwalają na szybkie wygładzenie pasm, nie narażając ich przy tym na zniszczenie. Co więcej, urządzenie generuje też jony ujemne, aby zapobiec elektryzowaniu się i puszeniu włosów.

Sprzęt jest niewielki, więc można wziąć go ze sobą w podróż. Manewrowanie nim nie jest trudne, dlatego z łatwością wygładzimy wszystkie wydzielone pasma, także te z tyłu głowy. Model ST395E jest popularny, a potwierdziły to poddane szczegółowej analizie opinie o prostownicach marki BaByliss.

 

 

 

 

Prostownica z jonizacją

 

5. Prostownica do włosów Philips HPS930/00 Pro

 

Prostownica Philips Pro HPS930/00 ma tytanowe płytki o długości 11 cm, które są ruchome. Zapewniają one dobre przewodzenie ciepła i umożliwiają szybkie prostowanie pasm, w dodatku wyróżniają się trwałością. Prezentowany model pozwala na regulację temperatury w zakresie od 150 do 230 st. C.

Ponieważ jest to prostownica z jonizacją, z jej zakupu będą zadowolone Panie mające problem z elektryzującymi się pasmami. Sprzęt generuje jony ujemne i zamyka łuski włosów, w efekcie czego pięknie się błyszczą. Przewód o długości 2,5 m nie plącze się i zapewnia komfortowe użytkowanie urządzenia.

Oferowana przez markę Philips prostownica do włosów umożliwia szybkie wygładzenie pasm, niezależnie od ich długości. Konsumentkom spodobało się to, że do zestawu dołączono nasadkę termoizolacyjną, która pozwala na zabezpieczenie rozgrzanego po użyciu sprzętu. Chroni ona także płytki przed przypadkowym zarysowaniem, np. gdy urządzenie znajduje się w walizce. Warto zwrócić również uwagę na krótki czas nagrzewania prostownicy, wynoszący tylko 10 sekund.

 

 

 

 

Prostownica Fale Loki Koki

 

6. Fale Loki Koki Prostownica do włosów N103

 

Fale Loki Koki N103 to urządzenie, które nie tylko prostuje włosy, ale też je odżywia. Jest to możliwe, ponieważ sprzęt emituje promieniowanie podczerwone, odpowiadające za odbudowę struktury pasm, ich nawilżenie, zwiększenie elastyczności, a także ochronę koloru (jeśli włosy są farbowane).

Urządzenie ma 11-stopniową regulację temperatury, obejmującą zakres od 130 do 230 st. C. Wyposażono je w nanocząsteczkową technologię antybakteryjną, a także system szybkiego nagrzewania. Prostownica marki Fale Loki Koki wyłącza się automatycznie po 72 minutach bezczynności, co zapobiega jej nadmiernemu przegrzaniu oraz zwarciu instalacji elektrycznej w domu.

Ponieważ sprzęt ma długi i obrotowy kabel, używanie go jest bardziej komfortowe. Tak uważają konsumentki, które go kupiły. Często w swoich recenzjach wspominają one również o równomiernym rozprowadzaniu ciepła na włosach, co pozwala na szybkie wyprostowanie pasm, bez potrzeby przeciągania ich kilka razy pomiędzy płytkami.

 

 

 

 

Prostownica keratynowa

 

7. Prostownica Remington Keratin Protect S8598

 

Naszą propozycją dla Pań, którym marzy się prostownica keratynowa, jest model Remington Keratin Protect S8598. Jego moc wynosi 55 W, a maksymalna temperatura nagrzewania jest równa 230 st. C. Co istotne, sprzęt wyłącza się automatycznie po 60 minutach bezczynności, więc nie należy się obawiać, że ulegnie awarii na skutek przegrzania. Szerokość płytek to 11 cm, pokryto je ceramiczno-keratynową powłoką.

Urządzenie może być używane codziennie, gdyż nie przyczynia się do uszkodzenia struktury włosów. Wyposażono je w inteligentny czujnik ochrony przed ciepłem, który sprawdza poziom wilgotności pasm 8 razy na sekundę i na tej podstawie dostosowuje odpowiednią temperaturę. Pod wpływem ciepła z płytek uwalnia się nie tylko keratyna, ale i olej migdałowy, więc włosy stają się gładkie oraz lśniące.

Opisywana prostownica Remington jest chętnie wybierana zwłaszcza przez Panie mające cienkie i delikatne włosy. Ich zdaniem urządzenie sprawia, że pasma wyglądają na zdrowsze i do tego stają się mocniejsze.

 

 

 

 

Mini prostownica

 

8. Ceraseries Mini Flat Iron miniprostownica do włosów

 

Uznaliśmy, że w rankingu powinna znaleźć się mini prostownica, taka jak Ceraseries Mini Flat Iron. Ma ona płytki o szerokości 1,2 cm i automatyczną regulację temperatury (maksimum wynosi 220 st. C). Urządzenie jest niewielkie, można je zabierać ze sobą na wakacyjne czy służbowe wyjazdy. Z jego pomocą można wygładzić włosy zawsze, kiedy pojawi się taka potrzeba.

Ta dobra i tania prostownica zmieści się nie tylko w torbie podróżnej, ale nawet w torebce. Jest ona poręczna i ma dostatecznie długi przewód zasilający, który się nie plącze. Płytki pokryto ceramiczną powłoką, więc częste używanie sprzętu nie powinno mieć negatywnego wpływu na kondycję włosów.

Ceraseries Mini Flat Iron to praktyczne urządzenie, pozwalające na ułożenie fryzury nawet z dala od domu. Za to zostało ono docenione przez wiele osób. Mówi się też, że sprzęt stosunkowo szybko się nagrzewa.

 

 

 

 

Prostownica do loków

 

9. Prostownica do Włosów Babyliss ST330E

 

Model BaByliss ST330E ma ceramiczne płytki o wymiarach: szerokość – 2,8 cm i długość – 11 cm. To prostownica do loków, czyli użyteczny sprzęt 2w1. Daje on możliwość wygładzenia, a także podkręcenia pasm i co ważniejsze, przed użyciem nie musimy suszyć włosów (mogą być wilgotne). Urządzenie ma 6-stopniową regulację temperatury, mieści się ona w zakresie od 140 do 235 st. C.

Sprzęt ma system blokady płytek, więc podczas przenoszenia w torbie można je zabezpieczyć przed zarysowaniem. Wyłącza się on po dłuższym czasie bezczynności, co na pewno spodoba się osobom zapominalskim i zabieganym. Ponadto urządzenie szybko się nagrzewa i równomiernie rozprowadza ciepło na włosach.

Sprawdziliśmy opinie o prostownicach BaByliss, żeby przekonać się, czy warto kupić model ST330E. Okazało się, że przypadł on do gustu większości konsumentek, ponieważ jest poręczny i wygładza pasma już po jednym przeciągnięciu. Panie twierdzą, że kręcenie włosów jest równie łatwe co ich prostowanie.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką prostownicę kupić?

 

Marzysz o lśniących i gładkich włosach? Aby uzyskać taki efekt, potrzebujesz prostownicy. Nie musisz się obawiać, że jej częste używanie przyczyni się do przesuszenia czy uszkodzenia struktury pasm, wystarczy dobrać odpowiednie urządzenie. Jeśli nie do końca wiesz, jaka jest najlepsza prostownica, zajrzyj do poniższego poradnika. Jest w nim wiele przydatnych informacji ułatwiających dokonanie wyboru.

Płytki

Najważniejszym elementem budowy prostownicy są płytki, między którymi umieszczamy pasma. Istotne jest to, jaką mają szerokość i długość. Panie z krótkimi włosami powinny sięgać po sprzęty wyposażone w krótkie i stosunkowo wąskie płytki, bo to ułatwi stylizację fryzury. Z kolei posiadaczkom gęstych oraz długich włosów poleca się urządzenia mające dłuższe i szersze płytki, bo to daje możliwość skrócenia czasu potrzebnego na ich wygładzenie.

Równie ważne jest to, jaką powłoką pokryto prostownicę. Pod tym względem możemy wyróżnić sprzęty wyposażone w płytki:

* ceramiczne – ich największą zaletą jest to, że równomiernie się nagrzewają i rozprowadzają ciepło na pasmach. To skutecznie zapobiega uszkodzeniu struktury włosów na skutek stylizacji. Na szczególną uwagę zasługują prostownice z płytkami ceramicznymi z domieszką keratyny, która jest uwalniana do pasm pod wpływem wysokiej temperatury. Dzięki temu podczas wygładzania włosy są też odżywiane, stają się mocniejsze i błyszczące;

* turmalinowe – turmaliny to minerały, które pod wpływem ciepła wytwarzają jony ujemne. Zamykają one łuski włosów i dodają im blasku. Sprzęty z płytkami turmalinowymi pozwalają zapobiec elektryzowaniu i puszeniu pasm, nie mają negatywnego wpływu na ich strukturę;

* tytanowe – można je porównać do modeli z płytkami ceramicznymi. Nagrzewają się w krótkim czasie, pozwalają na szybką stylizację fryzury, ponadto wykazują podwyższoną odporność na zarysowania;

* diamentowe – podobnie jak płytki tytanowe, trudno jest je zarysować, bo są wytrzymałe i nawet po kilku latach zachowują gładką powierzchnię. Wyposażone w nie urządzenia są bezpieczne dla włosów.

W sklepach są też sprzęty z płytkami ceramiczno-diamentowymi, ceramiczno-tytanowymi czy tytanowo-turmalinowymi. Łączą one w sobie zalety obu zastosowanych powłok. Pamiętajmy, że najlepsza prostownica jest wygodna w użyciu i nie przyczynia się do zniszczenia włosów.

 

Regulacja temperatury

To, czy urządzenie do stylizacji nie wpłynie negatywnie na kondycję pasm, zależy nie tylko od powłoki płytek, ale i ustawionej temperatury. Uważa się, że dobry sprzęt powinien mieć kilku- lub kilkunastostopniową regulację, aby jego działanie można było odpowiednio dopasować do własnych potrzeb. Standardowo prostownice dają możliwość ustawienia temperatury mieszczącej się w przedziale od ok. 130 st. C do nawet 235 st. C. Wyższy poziom powinny ustawiać osoby mające grube i gęste włosy, a niższy te z cienkimi i delikatnymi pasmami. Nowoczesne prostownice często same dobierają optymalną temperaturę, a jest to możliwe za sprawą wbudowanych czujników kontrolujących stopień nawilżenia włosów. Może to być duże udogodnienie dla kobiet, które planują używać zakupionego sprzętu codziennie czy co drugi dzień, ale obawiają się negatywnego wpływu na wygląd i kondycję fryzury.

 

Moc

Przeważnie moc prostownicy przeznaczonej do użytku w domu mieści się w zakresie od 40 do 100 W. Wartość tego parametru ma wpływ na to, jak szybko urządzenie będzie się nagrzewać. Zwykle jest to 60 sekund lub znacznie mniej, 30 lub nawet 15 sekund. Warto wziąć pod uwagę to, ile czasu przed wyjściem z domu mamy na stylizację fryzury. Im szybciej sprzęt jest gotowy do użycia, tym krócej będzie trwało wygładzanie włosów.

 

Zabezpieczenia

Zastanawiając się, jaką prostownicę wybrać, powinniśmy sprawdzić, który z dostępnych modeli zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. Zakupiony sprzęt powinien automatycznie się wyłączać po określonym czasie bezczynności, przykładowo po upływie 60 minut. To daje pewność, że prostownica nie ulegnie awarii na skutek przegrzania, a przy okazji nie dojdzie do zwarcia w instalacji elektrycznej w domu (mogłoby to grozić pożarem).

 

Komfort użycia

Panie, które często prostują włosy, przekonują, że urządzenie ma mieć długi, obrotowy przewód zasilający. Wtedy nie będziemy narzekać na ograniczoną swobodę ruchu czy konieczność ciągłego rozplątywania kabla. Prostownica powinna być też lekka i poręczna, a jeśli zamierzamy zabierać ją ze sobą na wyjazdy, sprawdźmy jej całkowite wymiary. Na rynku dostępne są specjalne mini urządzenia, które nie zajmują zbyt dużo miejsca w walizce. Część modeli ma przy płytkach wysuwany grzebień. Daje on możliwość szybkiego rozczesania włosów i podzielenia ich na mniejsze pasma tak, aby każde z nich wygładzić.

Dodatkowe funkcje

Nowoczesne prostownice są zaawansowane technologicznie i wyposażone w dodatkowe funkcje, ułatwiające układanie fryzury. Część modeli ma wbudowany zbiorniczek, do którego wlewa się wodę. Ta pod wpływem wysokiej temperatury zaczyna parować, co zapobiega przesuszeniu pasm. Są też sprzęty emitujące fale podczerwone, które wnikają głęboko w strukturę włosów, zwiększając ich elastyczność. Tego typu prostownice zapobiegają szybkiemu blaknięciu i wypłukiwaniu koloru. Przydatna okazuje się też funkcja jonizacji, pozwalająca na pozbycie się problemu nadmiernie elektryzujących pasm (co jest uciążliwe zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym). Warto wspomnieć ponadto o urządzeniach dających możliwość prostowania wilgotnych pasm, a także tych pozwalających na ich podkręcanie. Mają one płaskie płytki oraz lekko zaokrąglone krawędzie.

 

Akcesoria

Coraz częściej razem ze sprzętem otrzymujemy dodatkowe akcesoria, takie jak etui. Możemy w nim bezpiecznie przechowywać oraz przenosić urządzenie, nie obawiając się o zarysowanie płytek. Niekiedy w komplecie znajduje się również specjalna mata termoizolacyjna, na którą można odkładać rozgrzaną prostownicę. Zmniejsza to ryzyko przypadkowego zniszczenia stolika czy toaletki.

 

Prostownice w dobrych cenach

Prostownice do włosów nie są zbyt drogimi urządzeniami, dotyczy to także modeli z dodatkowymi funkcjami i akcesoriami w komplecie. Średnio za taki sprzęt zapłacimy od 50 zł do 400 zł, a dużo w kwestii ceny zależy od producenta i zastosowanych rozwiązań. Niemniej jednak ważniejsze od tego, ile kosztuje sprzęt, powinno być dla nas to, czy częste używanie go nie doprowadzi do przesuszenia i zniszczenia włosów. 

 

 

FAQ

 

P1: Jak zrobić loki prostownicą?

Aby zrobić loki przy pomocy prostownicy, należy mieć przystosowany do tego sprzęt. Powinien on mieć zaokrąglone krawędzie oraz płaskie płytki. Najpierw należy nagrzać urządzenie do stosunkowo wysokiej temperatury, sięgającej nawet 200 st. C, a w międzyczasie rozczesać włosy oraz rozdzielić je na mniejsze pasma (dla ułatwienia te górne możemy spiąć spinką na czubku głowy). Rozgrzaną prostownicę trzeba zacisnąć na środku wydzielonego kosmyka, a następnie zwinąć je do wysokości ucha. Kolejnym krokiem jest obrócenie urządzenia o 360 stopni w pionie i nawinięcie na niego końcówek włosów. Po odczekaniu kilku czy kilkunastu sekund pasmo powinno zmienić się w efektownie wyglądający lok.

P2: Jak wyczyścić prostownicę?

Jeżeli nie będziemy regularnie czyścić prostownicy, na płytkach może pojawić się mało estetyczny osad, utrudniający szybkie przesuwanie pomiędzy nimi włosów. Wynika to z kontaktu tej części budowy urządzenia z łojem, który znajduje się na pasmach. Jak temu zapobiec? Wystarczy co pewien czas starannie wyczyścić sprzęt, wykorzystując do tego wodę, odrobinę spirytusu oraz miękki ręcznik lub flanelową ściereczkę. Najpierw należy włączyć prostownicę i nagrzać do wysokiej temperatury (takiej, jaką zwykle ustawiamy), a potem wyłączyć i poczekać, aż lekko ostygnie. Po zamoczeniu ręcznika w letniej wodzie wymieszanej ze spirytusem (w proporcji 3:1) przecieramy nim płytki, uważając, aby ich nie zarysować. Do czyszczenia sprzętu nie wolno używać mocnych detergentów.

 

P3: Jak podnieść włosy u nasady prostownicą?

Okazuje się, że z pomocą prostownicy można nie tylko wygładzić czy zakręcić pasma, ale i podnieść je u nasady, aby optycznie dodać fryzurze objętości. Nie jest to bardzo trudne, poza tym nie ma potrzeby stosowania kosmetyków (które mogłyby przyczynić się do szybszego przetłuszczania włosów). Po rozgrzaniu urządzenia do odpowiedniej temperatury należy umieścić pomiędzy płytkami cienkie pasma tuż przy nasadzie, przeciągnąć prostownicę kilka centymetrów do góry, a potem przesunąć ją aż do końcówek, wykonując przy tym lekko zaokrąglony ruch (na kształt litery „C”). Nie powinno to zająć więcej niż kilka minut, a uzyskany efekt nierzadko okazuje się zaskakujący.

 

P4: Jak szybko wyprostować włosy prostownicą?

Aby wyprostować włosy prostownicą, najpierw należy je dokładnie wyczesać, pozbywając się w ten sposób nadmiaru łoju i resztek kosmetyków stosowanych do stylizacji (np. użytych poprzedniego dnia). Jeśli chcemy wygładzić pasma po umyciu, trzeba się upewnić, że są suche, zwłaszcza gdy nie mamy urządzenia przystosowanego do stylizacji wilgotnych włosów. Musimy je wydzielić na mniejsze kosmyki i prostować każdy z nich osobno, umieszczając między płytkami. Urządzenie należy przesuwać od nasady pasm w stronę końcówek. Nie powinniśmy go trzymać w jednym miejscu zbyt długo, bo to może doprowadzić do zniszczenia włosów. Na koniec warto spryskać lakierem utrwalającym grzebyk lub szczotkę i przeczesać pasma.

P5: Prostownica – jak używać?

O sposobie prawidłowego używania prostownicy bez wątpienia dowiemy się z dołączonej do zestawu instrukcji. Najbardziej istotne jest to, aby rozgrzewać urządzenie do odpowiedniej temperatury. W przypadku cienkich i słabych włosów maksimum to ok. 160 st. C, tych farbowanych i normalnych 200 st. C, a grubych i gęstych nawet 235 st. C. Przed prostowaniem musimy starannie rozczesać pasma, każde z nich należy przeciągać pomiędzy płytkami 1 – 3 razy (wolno i precyzyjnie). Trzeba pamiętać, że podczas prostowania włosów musimy przesuwać sprzęt płynnie, nie robiąc przy tym długich przerw. W ten sposób można uniknąć powstawania na kosmykach charakterystycznych zagięć.