Ostatnio aktualizowane: 26.10.20

 

Manicure wykonywane w domu niesie za sobą wiele zalet. Największą z nich jest cena. W porównaniu do wykonywania stylizacji paznokci w salonie kosmetycznym jest ona nieporównywalnie niższa. Czasem jednak zdarza się, że nie mamy zbyt wiele czasu lub się gdzieś spieszymy i nie mamy jak wysuszyć naszych paznokci. Poniżej przedstawimy Ci kilka sposobów na wysuszenie lakieru do paznokci.

 

Nakładaj cienkie warstwy

Kiedy wykonujemy manicure, warto pamiętać o tym, aby nakładać cienkie warstwy bazy, czy też lakieru. Nakładając grubszą warstwę bazy, możemy spowodować, że  nie uda się utrwalić lakieru, za to sprawi to, że szybko on odpryśnie. Nakładając lakier, także powinniśmy go nakładać oszczędnie. Dzięki temu kończąc malować drugą dłoń, będziesz mogła od razu nałożyć kolejną warstwę na pierwszą dłoń. Jeżeli w Twojej kolekcji znajduje się szybkoschnący lakier, warto go użyć. 

 

Użycie suszarki

Kolejnym sposobem na wysuszenie paznokci jest użycie suszarki do włosów. Musimy jednak uważać na to, aby nie kierować gorącego strumienia na nasze paznokcie. Nie powinnyśmy także za blisko przystawiać urządzenia do naszych dłoni. Nawiew powietrza ustawiamy na chłodny. Jeżeli nie zastosujemy się do tych wskazówek, na Twoich paznokciach mogą powstać nieestetyczne pęcherze. Uzyskasz wtedy podobny efekt jak w przypadku malowania paznokci latem na otwartym powietrzu. Mimo że na zewnątrz jest dosyć przyjemnie, to możesz uzyskać nieefektywny i  źle wykonany manicure.

Czy są jakieś produkty do przyspieszenia wysychania?

Producenci, zauważając wielką potrzebę kobiet dotyczącą produktu, który sprawi, że ich paznokcie będą szybciej wysychać, zdecydowali się na opracowanie odpowiedniej formuły, która rozwiąże ich problem. Przyspieszacze mają zazwyczaj formę bezbarwnego lakieru do paznokci, który mieści się w szklanym pojemniczku z pędzelkiem. Konsystencja  produktów jest rzadsza od zwykłego lakieru. Przyspieszacze nakłada się zazwyczaj tuż po nałożeniu ostatniej warstwy lakieru na nasze paznokcie. W zależności od marki kosmetyku, nasze paznokcie powinny wyschnąć w przeciągu 30 sekund (maksymalny czas schnięcia wynosi 1 min). Dodatkowym atutem przyspieszacza jest to, że nabłyszcza płytkę paznokcia oraz ma właściwości utwardzające.

 

Zimna woda – czy to naprawdę działa?

Jeżeli nie masz w domu przyspieszacza do suszenia lakieru, możesz użyć zwykłej wody. Wystarczy do miseczki wlać zimną wodę, a następnie dodać do niej kilka kostek lodu. Po każdej nałożonej na płytkę paznokcia warstwie moczymy paznokcie przez chwilę w zimnej wodzie. Po upływie tego czasu wyciągamy je z wody i odczekujemy do momentu aż osuszą się z wody. Następnie nakładamy kolejną warstwę lakieru. Nie musimy się obawiać o to, że lakier rozmaże się w wodzie. Dzięki temu, że ma  zupełnie inną konsystencję oraz to, że między jego cząsteczkami występują siły kohezji (wzajemnego przyciągania), które znacznie przeważają nad siłami adhezji (przylegania do cząsteczek ośrodka, w którym się znajdują), taka sytuacja nie będzie miała miejsca. 

Wkładanie lakieru do zamrażarki

Szykując się do wyjścia każda z nas, powinna zaplanować, co musi wykonać. Jeżeli nie mamy za wiele czasu na przygotowanie się i nie zdążymy dokładnie pomalować  paznokci,  możemy włożyć wybrany lakier do zamrażarki. W momencie malowania będzie miał  lepszą konsystencję oraz szybciej wyschnie. Pozostawienie lakieru na kilkanaście minut w zamrażarce nie sprawi, że on zamarznie, ale dzięki temu lakier po nałożeniu na płytkę  paznokcia  szybciej wyschnie.

 

Lampa UV

Lampa UV do paznokci jest jednym z najlepszych sposobów na szybkie utwardzenie lakieru. W przypadku tego urządzenia proces wykonywania manicure odbywa się przy pomocy promieni ultrafioletowych. Aby poprawnie go wykonać, przygotuj dobrze swoje dłonie. Przy pomocy cążek usuń skórki. Przed wykonaniem zabiegu na całą powierzchnię dłoni warto nałożyć krem z filtrem. Zapobiegnie on niszczeniu się skóry. Delikatnie polerujemy nasze paznokcie przy pomocy pilnika. Przy użyciu cleanera oraz bezpyłowych wacików odtłuszczamy je. Przystępujemy do nałożenia bazy. Pokrywamy nią każdą płytkę paznokcia, a następnie wkładamy ręce do lampy na ok. 60 sek. Najlepiej jest najpierw nałożyć lakier na 4 paznokcie, po czym włożyć je do lampy. Po ich utwardzeniu nakładamy kosmetyk na kciuk i również umieszczamy go w lampie. Czynność  powtarzamy tak samo w przypadku drugiej ręki. Kolejnym etapem jest nałożenie wybranego  koloru i utwardzenie go przez ok. 60 sek. Ostatnim etapem jest nałożenie topu. Po jego zaaplikowaniu wkładamy palce do lampy. Na samym końcu płytki paznokci przemywamy cleanerem, a na skórki nakładamy oliwkę. Nie jest istotne to, czy używamy lakieru zwykłego, czy hybrydowego. Lampa UV dobrze sprawdzi się w każdym przypadku. Używając tego urządzenia, w kilkanaście minut możemy wykonać zadowalające manicure.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments