Ostatnio aktualizowane: 07.07.20

 

Zadbane dłonie to jeden z ważniejszych elementów naszego wyglądu. Istotne jest nie tylko to, aby dbać o znajdującą się na nich skórę, ale także o paznokcie. Warto wykonywać manicure, który nada dłoniom schludnego i stylowego wyglądu. Poniżej przedstawiliśmy kilka niezbędnych produktów oraz urządzeń kosmetycznych, które są przydatne do wykonania domowego manicure. 

 

Urządzenia

Do perfekcyjnego domowego manicure przydadzą się:

frezarka – urządzenie, które służy do usuwania skórek, nadawania kształtu płytkom, a także do usuwania zrogowaciałego naskórka. Swoje zastosowanie znajduje również w usuwaniu lakieru żelowego i akrylowego. Narzędzie wykorzystywane jest nie tylko w profesjonalnych zakładach kosmetycznych, ale także stosuje się je do użytku domowego. W przypadku domowego salonu warto zainwestować w zestaw, w którego skład wchodzi nie tylko samo urządzenie, ale także potrzebne akcesoria, np. różnego rodzaju frezy. Obecnie na rynku dostępne są frezarki do paznokci zawierające frezy:

  • diamentowe – wykonane ze stali. Stosowane są do wygładzenia płytki paznokcia,
  • kamienne – wykorzystywane są do zmatowienia oraz piłowania płytki paznokcia. Dobrze sprawdzają się także do usuwania skórek,
  • ceramiczne – umożliwiają usuwanie lakieru akrylowego i żelowego,
  • karbidowe – dobrze sprawdzają się do szlifowania płytki paznokcia,
  • filcowe – służą do polerowania płytki paznokcia, zarówno naturalnej, jak i sztucznej.

lampa – narzędzie, które jest niezbędne do wykonania manicure hybrydowego oraz żelowego. Jego głównym zadaniem jest utwardzenie zaaplikowanego na powierzchni płytki lakieru. Stylizacji paznokci przy użyciu lampy utrzymuje się od 2 do 3 tygodni. 

Rodzaje lamp:

lampa UV – urządzenie przeznaczone do wykonywania manicure hybrydowego lub żelowego. Wyposażone jest w dwie lub cztery żarówki, które należy regularnie wymieniać. Czas, który potrzebny jest do wykonania zabiegu wynosi ok. 2 – 3 min. Głównym atutem lampy UV jest niska cena.

lampa UV/LED – narzędzie składa się z kilku lub kilkunastu ledowych diod (nie wymagają wymiany). W zależności od stosowanego lakieru (hybrydowego lub żelowego) czas utwardzenia wynosi od 15 do 60 sekund.

lampa DUAL LED – urządzenie łączy działanie lampy UV oraz LED. Dzięki temu jesteśmy w stanie utwardzić lakiery hybrydowe, żele i akrylożele. 

 

Produkty kosmetyczne

Do wykonania profesjonalnej stylizacji paznokci w domowym zaciszu potrzebne będą specjalne produkty kosmetyczne. Poniżej wymieniliśmy najważniejsze z nich.

Lakier hybrydowy – główny produkt wykorzystywany podczas manicure hybrydowego. Kosmetyk gwarantuje wytrzymałość, intensywny połysk i głębokie nasycenie kolorystyczne.

Top i baza – produkty przeznaczone do dodatkowego utrwalenia i utwardzenia wykonywanego manicure. Ważne, aby baza była dobrej jakości, ponieważ decyduje ona o trwałości i wyglądzie paznokci. Top to kosmetyk, który utrwala stylizację, czyniąc ją lśniącą lub matową. 

Cleaner – produkt stosowany do przemywania lepkiej warstwy powierzchni manicure oraz odtłuszczania płytki paznokcia.

Płyn do usuwania manicure (remover) – preparat wykorzystywany do usuwania lakieru hybrydowego.

Drewniane patyczki – stosowane są do odsuwania skórek wokół paznokci.

Bezpyłowe waciki do paznokci – w przeciwieństwie do tradycyjnych wacików kosmetycznych, nie pozostawiają meszków na powierzchni paznokcia. 

Bloczek polerski – przedmiot wykorzystywany do matowienia płytki paznokcia. 

Pilniki – nadają paznokciom odpowiedniego kształtu. Rodzaje pilników:

metalowy – aktualnie rzadko używany, ponieważ niszczy płytkę paznokcia, naruszając jej delikatną strukturę.

szklany – produkt w łagodny oraz precyzyjny sposób szlifuje płytkę paznokcia, nadając jej odpowiedni kształt. 

papierowy – najpopularniejszy rodzaj wśród pilniczków do paznokci. Jest wytrzymały i dostępny o różnym rodzaju ziarnistości (im większa ziarnistość tym pilniczek jest ostrzejszy). Wyróżniamy 4 podstawowe typy gradacji:

  • 80 – 100 – pilniki gruboziarniste. Wykorzystywane są do usuwania tipsów. 
  • 100 – 180 – najbardziej popularny typ pilników. Dobrze sprawdza się do pracy z naturalną płytką paznokcia oraz z akrylem i żelem.
  • 240 – 500 – pilnik drobnoziarnisty. Stosowany jest do ostatecznej obróbki żelu, a także do wygładzenia naturalnej płytki paznokcia;
  • 600 – produkt o takim stopniu ziarnistości nazywany jest potocznie polerką. Jest to delikatny pilnik, stosowany do wyrównywania oraz matowienia naturalnej płytki paznokcia.

Klipsy do usuwania hybryd – produkty odporne na aceton. Przeznaczone są do wielokrotnego użytku. Umożliwiają sprawne usunięcie  manicure.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments