Ostatnio aktualizowane: 26.10.20

 

Aktualnie kobiety cenią sobie trwałość stylizacji, dlatego też często decydują się na wykonywanie manicure żelowego lub hybrydowego. Ze względu na oszczędność czasu kupują   lampy UV. W poniższym artykule znajdują się wskazówki, które powinny Ci pomóc na samym początku przygody z tego typu urządzeniem.

 

Pierwsze kroki z lampą UV

W ostatnich latach bardzo popularne stało się wykonywanie profesjonalnego manicure oraz pedicure. Dobrze wyglądające paznokcie są nieodzownym akcentem kobiecego wyglądu. Dzięki rozwojowi technologii ciągle przybywa nowych metod stylizacji, rodzajów materiałów oraz różnorodnych zdobień. Do wykonania manicure możemy użyć żeli do paznokci, proszków tytanowych lub akrylu. W Polsce od wielu lat największą popularnością cieszy się manicure hybrydowy. Metoda ta nie jest skomplikowana, dlatego też nawet osoby początkujące mogą ją bezproblemowo wykonać. Akcesoria potrzebne do wykonania hybryd nie są drogie i bez problemu można je zakupić np. w Internecie. Aby wykonać manicure hybrydowy, powinniśmy zaopatrzyć się w lakiery hybrydowe, bazę, top, blok polerski, waciki bezpyłowe, frezarkę, płyny odtłuszczające, aceton oraz co najważniejsze – w dobrą lampę UV. Jej wybór jest bardzo istotny, ponieważ dobór złego urządzenia może skutkować niewłaściwym wykonaniem stylizacji naszych paznokci (czasami zdarza się, że wina może leżeć po naszej stronie – nieumiejętne nakładanie hybrydy itd.).  

 

Zalety lampy UV

Dobra lampa UV jest narzędziem służącym do wykonywania profesjonalnej stylizacji naszych paznokci. Nadają się do wykonywania zarówno manicure hybrydowego, jak i żelowego. Jej główną cechą jest to, że jako źródło światła wykorzystuje diody LED. Światło jest emitowane wraz ze światłem ultrafioletowym. Lampy UV są wielofunkcyjne. Można je stosować w salonach kosmetycznych, jak i w domu. Emitowane przez lampę promienie ultrafioletowe sprzyjają szybkiemu utwardzaniu warstwy podstawowej, dzięki czemu formatowany przez nas kształt paznokcia nie ulega zniszczeniu. W trakcie suszenia lakieru paznokcie nabierają dodatkowej trwałości, co sprawia, że wykonany manicure jest  bardzo praktyczny. 

Moc lampy

Wybierając lampę UV, każda kobieta zastanawia się, jaką to urządzenie powinno mieć moc, aby mogło sprawnie działać.  Powinniśmy od razu odrzucić tańsze modele, ponieważ są mało wytrzymałe i szybko mogą się zepsuć. Często zdarza się, że takie produkty mają niewystarczającą moc. Parametr ten jest kluczowym czynnikiem, który umożliwia efektywne wykorzystywanie urządzenia. W związku z tym wybierając lampę UV, warto zdecydować się na taki model, który ma przynajmniej 36W. Produkt nawet dobrej marki może nie zaspokoić naszych oczekiwań, jeżeli nie będzie miał odpowiedniej mocy.

 

Jak wykonać manicure hybrydowy?

Aby wykonać manicure hybrydowy, musimy zaopatrzyć się w kilka przydatnych akcesoriów. Są nimi: lampa, lakier w wybranych przez Ciebie kolorach, bazę oraz top, blok polerski, frezarka, odtłuszczacz oraz waciki bezpyłowe. Kiedy mamy już wszystko, możemy zacząć pracę. Na samym początku przy pomocy frezarki oczyszczamy płytkę paznokcia i pozbywamy się skórek. Następnie matowimy powierzchnię płytki przy pomocy bloku polerskiego. Dokładnie nakładamy przeźroczystą bazę na powierzchnię paznokci (4 palce jednej ręki), i wkładamy rękę do lampy na 60 sek. (czas ten może się różnić w zależności od używanej bazy/lakieru). Po upływie czasu nakładamy bazę na kciuk i wkładamy do lampy. Czynność powtarzamy w przypadku drugiej ręki. Teraz przystępujemy do nakładania koloru. Na bazę nakładamy dokładnie wybrany lakier i wkładamy rękę do lampy na ok. 60 sek. (w przypadku, jeżeli wystąpi taka konieczność, nakładamy drugą warstwę koloru i wkładamy rękę do lampy). Podobnie jak przy nakładaniu bazy, malujemy najpierw 4 paznokcie i wkładamy do lampy, a następnie kciuk. Kiedy lakier jest już utwardzony na wszystkich paznokciach, nakładamy top i również wkładamy do lampy na ok. 60 sek.  Kiedy manicure jest skończone, namaczamy waciki bezpyłowe odtłuszczaczem i dokładnie przecieramy każdy paznokieć.

 

Jak długo utrzymuje się hybryda?

Dobrze wykonane manicure hybrydowe utrzymuje się na płytce paznokcia przez 2 tygodnie. Malując paznokcie, warto jest zaznaczyć wewnętrzne strony końcówek paznokci – wtedy lakier będzie trwalszy i nie będzie odchodził. Jeżeli hybryda jest dobrze wykonana to do kolejnego malowania, powinien nas zmuszać wyłącznie odrastający paznokieć. Częstotliwość wykonywania nowego manicure zależy głównie od naszej natury, czyli jak szybko rosną nasze paznokcie.

Czy lampa UV jest szkodliwa? Jak chronić dłonie?

Lampy UV do utwardzania lakieru hybrydowego wykorzystują promienie UVA. Są one odpowiedzialne za szybsze starzenie się skóry, powstawanie przebarwień oraz nowotworów. W celu zminimalizowania ryzyka powstawania któregoś z wymienionych powikłań przed przystąpieniem do wykonywania manicure warto jest użyć kremu z filtrem. Na rynku możemy także nabyć specjalne rękawiczki, które są przeznaczone do wykonywania stylizacji paznokci przy pomocy lampy. W ich składzie znajduje się dwutlenek tytanu, czyli jeden ze składników kremów z filtrem. Możemy znaleźć zarówno rękawiczki na dłonie, jak i na stopy. Ich koszt wynosi ok. 20 zł za sztukę.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments