Ranking 6 najlepszych cążek do skórek w 2024

Ostatnio aktualizowane: 14.10.24

 

Cążki do skórek – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Przed pomalowaniem paznokci trzeba je odpowiednio do tego przygotować, a więc nadać płytce właściwy kształt oraz pozbyć się skórek. W tym pomogą Ci cążki. Jednak jak wybrać dobry model, który będzie dostatecznie ostry i poręczny? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w naszym rankingu cążek. Na jego szczycie plasuje się produkt Donegal 4MM 9644 wykonany z dobrej gatunkowo, utwardzanej stali. Pozwala on na zachowanie odpowiedniego  poziomu higieny, gdyż nadaje się do dezynfekcji i sterylizacji. Przyrząd dobrze leży w dłoni i można się nim sprawnie posługiwać. Co ważne, nadaje się on zarówno do usuwania skórek, jak i wrastających paznokci, co świadczy o jego użyteczności. Na drugim miejscu znajdują się cążki Sally Handes FY13 wyposażone w niewielkie ostrze. Wykonano je ze stali nierdzewnej i mogą być używane w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Przyrząd nie zniszczy się na skutek częstej sterylizacji. W zestawieniu opisaliśmy też kilka innych cążek, które mogą Cię zainteresować. Zachęcamy więc do przeczytania dalszej części artykułu.

6 najlepszych cążek do skórek. Opinie w 2024 roku

 

Przed malowaniem paznokci należy przygotować płytkę paznokcia oraz skórki. Dłonie są wizytówką kobiety, a nieeleganckie, odstające skórki nie wyglądają estetycznie. Dlatego przygotowaliśmy ranking cążek do skórek. Na rynku znajdziemy wiele różnych produktów do wycinania skórek, ale niestety większość z nich ma tępe ostrza. Produkty, które wybraliśmy stosowane są w profesjonalnych salonach i z całą pewnością Cię nie zawiodą.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Cążki mają dobrze wyprofilowaną rączkę, w efekcie czego możemy je pewnie chwycić i precyzyjnie wyciąć skórki (unikając przy tym skaleczenia). Co ważne, przyrząd nadaje się do sterylizacji oraz dezynfekcji, co pozwala na zachowanie odpowiedniego poziomu higieny.

Wady

Nie wszystkim kupującym w pełni odpowiada budowa modelu. Czasami zdarza się, że mechanizm działania cążek nie działa tak płynnie, jak powinien.

Podsumowanie

Przyrząd został wykonany z utwardzonej stali i wyróżnia się solidnością. Pozwala on nie tylko na usuwanie skórek, ale i wrastających paznokci. Cążki mają długość równą 10 cm, wyposażono je w 0,4 cm ostrze. To model z podwójną sprężyną.

Drugi wybór

Zalety

Model stworzony z myślą o usuwaniu małych, delikatnych skórek. Z uwagi na jego małe rozmiary przyda się także przy pielęgnacji paznokci dzieci. Produkt ma wygodny uchwyt, dlatego dobrze leży w dłoni. Cążki mogą być używane nie tylko w zaciszu domowym, ale także przez kosmetyczki.

Wady

Według niektórych konsumentów cążki mają zbyt małe ostrza, dlatego ich używanie wymaga dużej precyzji, a sam zabieg zabiera więcej czasu. Jeśli ktoś musi często usuwać skórki wokół paznokci, może być zawiedziony.

Podsumowanie

Produkt wykonany jest ze stali nierdzewnej, dlatego można go z powodzeniem sterylizować. Materiał wykazuje odporność na zniszczenia. Cążki mają odpowiedni kształt. Dopasowane uchwyty dobrze leżą w dłoni. Model gwarantuje precyzyjne wycięcie skórek.

Rozważ też

Zalety

Przyrząd został wykonany z wytrzymałego materiału, czyli stali nierdzewnej INOX. Możemy go sterylizować, a ponadto nie powinien się zniszczyć w wyniku kontaktu z acetonem, cleanerem i podobnymi preparatami. To lekki model, który dobrze leży w dłoni.

Wady

W zestawie brakuje etui, w którym można bezpiecznie przechowywać cążki, kiedy nie są potrzebne. To powoduje, że musimy zabezpieczyć je przed zniszczeniem w inny sposób, np. samodzielnie kupić woreczek.

Podsumowanie

To profesjonalny produkt, a więc znajduje zastosowanie nie tylko w domu, ale i salonie kosmetycznym. Długość przyrządu to 10,5 cm, a samego ostrza 0,3 cm. Cążki są odpowiednio ostre i dają możliwość precyzyjnego usuwania skórek.

 

1. Donegal Cążki do skórek 9644

 

Donegal 9644 to kolejne, godne polecenia dobre i tanie cążki do usuwania skórek i wrastających paznokci. Mają odpowiednio wyprofilowaną rączkę zapewniającą pewne i komfortowe trzymanie. Nie wyślizgują się z rąk. Posiadają podwójną sprężynę, która ułatwia usuwanie skórek.

Natomiast zwężające się zakończenie ostrza umożliwi nam bardzo precyzyjne wycinanie paznokci, które wrastają w skórę. Produkt został wykonany z bardzo dobrej jakości stopu utwardzonej stali, co gwarantuje nam ich niezawodność.

Cążki Donegal nadają się do sterylizacji i dezynfekcji, co zapewnia nam higienę pracy i pełne bezpieczeństwo. Wymiary produktu to: długość cążek – 10 cm, długość ostrza – 4 mm. Konsumentki wysoko oceniły solidność wykonania sprzętu.

Donegal 4MM 9644 to dobre cążki do usuwania skórek do 30 zł. Produkt ma wygodną rączkę, która nie wyślizguje się z dłoni. To zapewnia nam bezpieczeństwo i komfort pracy.

 

 

 

 

 

2. Sally Hansen Travel Cuticle Nipper cążki do skórek

 

Sally Hansen F13 to doskonałe cążki przeznaczone do usuwania bardzo delikatnych i małych skórek. Mają niewielkie ostrza zapewniające precyzję w czasie zabiegu i pozwalające na dokładne wycięcie skórek przed wykonaniem manicure i pedicure.

Poza tym są niezawodne, gdy nasze dziecko ma problem z zadziorkami. Uchwyt jest dobrze zaprojektowany i świetnie trzyma się w dłoni, co potwierdzają konsumentki, również doświadczone kosmetyczki.

Produkt został wykonany ze stali nierdzewnej, która jest odporna na wpływ czynników zewnętrznych.

Poza tym może być sterylizowany, a więc jest to model odpowiedni do salonów kosmetycznych, gdzie przed każdym zabiegiem należy odpowiednio przygotować sprzęt (Pamiętaj, że to właśnie na cążkach zbierają się bakterie i jeśli dojdzie do skaleczenia w czasie zabiegu, możesz zarazić swoje klientki na przykład grzybicą paznokci).

Sally Hansen FY13 to precyzyjne cążki, które umożliwią nam usunięcie nawet najmniejszych skórek.

 

 

 

 

 

3. Top Choice Pielęgnacja i zdobienie paznokci Cążki do skórek 76558

 

Top Choice 76558 to profesjonalne cążki do wycinania skórek, idealne do salonu. To również niezawodna propozycja dla amatorów wykonywania manicure i pedicure.

Wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej INOX. Jest ona odporna na działanie wody i innych preparatów, jak kremy, aceton, czy cleaner. Cążki mogą być dezynfekowane. Doskonale dopasowują się do dłoni, a ponadto są ostre i precyzyjne.

Pozwala dokładnie wyciąć skórki u rąk i nóg, a także wrastające paznokcie. Wymiary tego produktu to: długość całkowita – 10,5 cm i długość ostrza – 3 mm.

Top Choice 76558 to w pełni profesjonalne cążki, polecane do salonów. Umożliwiają nam precyzyjne wykonanie manicure i pedicure.

 

 

 

 

 

4. Hairplay Cążki do skórek CS 04-10

 

Najlepsze cążki do skórek to Hairplay CS 04-10 – są one często wybierane przez profesjonalne gabinety kosmetyczne. Model ten ma odpowiednio wyprofilowany kształt zapewniający komfort w czasie zabiegów i pełne bezpieczeństwo pracy. Uchwyt jest ergonomiczny i wygodny – doskonale przystosowuje się do naszej dłoni.

Cążki są wykonane z nierdzewnej stali chirurgicznej, a więc można je bez problemu sterylizować. Ostrza są solidne i bardzo ostre. Poza tym istnieje możliwość przystosowania długości ostrza do naszych potrzeb.

Model ten ma podwójną sprężynę ułatwiającą pracę. Produkt polecany jest przez kosmetyczki. Może być używany w domu oraz w salonie kosmetycznym. Jest solidny i wygodny.

Cążki do skórek to Hairplay CS 04-10 to częsty wybór gabinetów kosmetycznych. Produkt wykonany jest z wysokiej jakości materiałów, a więc będzie Ci służył przez długi czas.

 

 

 

 

 

5. Solingen cążki do skórek 7mm

 

Kolejna propozycja to profesjonalne cążki do skórek Solingen 7mm. Produkt jest wykonany ze stali nierdzewnej, która jest mocna i odporna na działanie wody. Poza tym model ten można dezynfekować oraz sterylizować bez obawy o to, że czyszczenie wpłynie na jego ostrość lub strukturę materiału.

Elementy łączące rączki są nitowane i doskonale sparowane, dzięki czemu nie ma tutaj luzu. Taka konstrukcja ma też ogromne znaczenie dla żywotności narzędzia.

Kosmetyczki, które wybrały ten sprzęt potwierdzają, że jest bardzo dobrze wykonany. Poza tym świetnie trzyma się w dłoni i nie wyślizguje z niej, nawet, gdy ręce są natłuszczone kremem.

Solingen 7MM jest to produkt wykonany ze stali nierdzewnej, która jest odporna na działanie wody.

 

 

 

 

 

6. Donegal Cążki Do Usuwania Skórek 9943

 

Donegal 9943 to ostatnie cążki do usuwania skórek w naszym zestawieniu. Mają klasyczny kształt, podwójną sprężynkę i solidną konstrukcję.

Dzięki temu urządzenie zapewni Ci łatwą i przyjemną pielęgnację. Zostało wykonane z wysokiej jakości stopu utwardzonej stali. Opinie o cążkach do skórek Donegal są bardzo pochlebne. Przede wszystkim produkt nadaje się do sterylizacji i dezynfekcji, co wysoko oceniły profesjonalne kosmetyczki.

Kolejna kwestia to dobrze wyprofilowana rękojeść, dzięki której nie wyślizgują się z dłoni. Wśród konsumentów uważane są za bardzo solidne i niezawodne.

Dobre cążki to model Donegal 9943. Produkt ten doskonale nadaje się do usuwania skórek.

 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie cążki do skórek kupić?

 

Aby w pełni zadbać o piękny wygląd naszych dłoni, niezbędne są nam cążki. Za ich pomocą możemy pozbyć się skórek nachodzących na płytkę paznokcia, które sprawiają, że manicure wygląda nieestetycznie i szybciej odchodzi od płytki. Dotyczy to zwłaszcza hybryd. W sklepach dostępne są różnego rodzaju przyrządy stworzone w tym celu, jednak różniące się od siebie pod wieloma względami. Dlatego przygotowaliśmy poradnik, który podpowie Ci, jakie cążki do skórek wybrać, by zadbać o nasze dłonie.

Rodzaje

Cążki dzielimy przede wszystkim ze względu na kształt ostrza i jego ząbki. Wśród dostępnych modeli przeznaczonych do wycinania skórek wyróżniamy cążki:

Czołowe i knipsery – posiadają idealnie schodzące się ze sobą ostrza, przez co brak tutaj jakiegokolwiek pustego miejsca. W ten sposób unikniemy szarpania skóry, które mogłoby powodować ból.

Kombi to uniwersalny przyrząd, który dostosowany jest do większości osób. Jeśli nie wiesz, jaki rozmiar wybrać jest to propozycja dla Ciebie.

 

Ostrze

Ostrze to najważniejszy element cążków do skórek. Powinno być ono naostrzone tak, by nie szarpać i ciągnąć za skórę. Jednocześnie na tyle delikatne, aby nie wyrządzić jakiejkolwiek krzywdy przy mniej uważnym wycinaniu skórek. Jest ono oznaczane przede wszystkim na podstawie swojej szerokości. Im  jest ona większa, tym łatwiej wycina się skórki. Dlatego warto jest wybrać model w miarę uniwersalny, którego rozmiar wynosi ok. 4 mm. To zapewni nam dokładność oraz w miarę proste i szybkie wykonanie zabiegu.

 

Wykonanie –  jakie cążki do paznokci są najlepsze?

Cążki do paznokci mogą być wykonane z różnego rodzaju stali. Wśród nich wyróżniamy:

Stal nierdzewną lub chirurgiczną – charakteryzuje się wysoką odpornością na korozję oraz uszkodzenia mechaniczne. Jest to świetna propozycja dla wszystkich, gdyż przyrząd wykonany z tego rodzaju tworzywa jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Nie trzeba go często sterylizować i ostrzyć.

Stal szlachetną, czyli stop otrzymywany za pomocą specjalnej metody, polegającej na zachowaniu czystości gatunków stali w nich użytych. Cążki wykonane z tego materiału są bardzo odporne na korozję i nie wymagają częstego ostrzenia.

Plastik – tworzywo sztuczne, wykorzystywane jest tylko w przypadku wybranych modeli cążków do paznokci. Z niego tworzone są uchwyty mające za zadanie ułatwić wycinanie skórek i zapewnienie wygody w trakcie pracy.

 

Uchwyty

W zależności od modelu, niektóre cążki do paznokci posiadają dodatkowe, plastikowe bądź silikonowe uchwyty podwyższające komfort użytkowania przyrządu. W przypadku produktów nie posiadających jakichkolwiek zabezpieczeń, metalowe uchwyty są specjalnie wyprofilowane i posiadają dodatkowe żłobienia mające na celu zapewnić wygodną i bezpieczną pracę przy wycinaniu skórek.

 

Długość ramion

Choć wiele osób nie bierze tego pod uwagę, to bardzo ważnym elementem cążków do paznokci jest długość ich ramion. Kryterium to decyduje o wygodzie użytkowania przyrządu. Powinien być on więc dobrany do własnych potrzeb. W przypadku zbyt krótkich uchwytów, istnieje ryzyko wbijania się ich w dłoń, co powoduje dyskomfort i mało efektywną pracę.

 

Sprężyna

Bardzo ważną częścią wszystkich tego rodzaju przyrządów jest przede wszystkim ich sprężyna. To właśnie ona odpowiada za szybką i łatwą pracę wycinania skórek. Dlatego należy dokładnie przyjrzeć się  jakości jej wykonania, już w trakcie zakupu. Powinna ona chodzić gładko, co zapewni nam efektywną pracę kosztem małego wysiłku.

 

Design

W sklepach dostępne są różnego rodzaju cążki do paznokci, często różniące się od siebie pod względem wyglądu. Choć ich design nie jest najważniejszy, to kolorowe cążki z pewnością ciekawiej wyglądają w kosmetyczce. W asortymencie wielu sklepów znajdziemy przyrządy wykonane z różnego rodzaju materiałów, jak np. stali szlachetnej czy plastiku. O designie cążków do paznokci świadczy również ich kształt oraz kolor. Wśród dostępnych modeli wyróżniamy owalne, jak i te bardziej kwadratowe. Ponadto możemy kupić zarówno klasyczny, stalowy model, jak i ten w kolorze turkusu, różu, czy wielu innych barwach.

Zapięcie

Jest to dodatkowe rozwiązanie, dostępne tylko w niektórych modelach cążek do paznokci. Zapięcie ma za zadanie chronić ostrze przed uszkodzeniem i tępieniem oraz zapewnić bezpieczeństwo w trakcie transportu tego przyrządu.

 

Zestawy – dodatkowe akcesoria

Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe akcesoria, które otrzymujemy przy zakupie większości modeli tego typu przyrządów. Wśród nich wyróżniamy pełen zestaw do manicure, który uwzględnia inne produkty do jego wykonania. Poza tym, do niektórych modeli producenci chętnie dołączają odżywki do paznokci, czy lakiery. Wśród dodatkowego akcesorium wyróżniamy: Drewniany kołek do paznokci, Gilotyny, Lakiery i odżywki do paznokci, Nożyczki do paznokci, Nożyczki do skórek, Pilniki, Wycinacze do skórek.

 

Cążki do paznokci w dobrych cenach

Cena cążków do paznokci w dużej mierze zależy od modelu oraz producenta. Najtańszy przyrząd można kupić za cenę ok. 15 złotych, jednak będzie on niskiej jakości wykonania. Dlatego też, radzimy zainwestować w cążki zrobione ze stali chirurgicznej, których cena nie przekracza 100 złotych. Będziemy mieli wówczas pewność wysokiej jakości stopu metalu, który zapewni nam długotrwałą eksploatację naszego sprzętu.

 

 

Co robić, żeby cążki do skórek były ostre?

 

Cążki do skórek, podobnie jak nożyczki do paznokci, zawsze powinny być ostre. Inaczej podczas robienia manicure skaleczymy się lub poszarpiemy skórę wokół płytek, co nie będzie wyglądało zbyt estetycznie. Czy można samodzielnie naostrzyć cążki? Jak to zrobić? Znaleźliśmy odpowiedzi na te pytania.

Jak sprawdzić, czy cążki są ostre?

Wraz z upływem czasu akcesoria do manicure przestają być tak ostre, jak na początku, co jest całkowicie naturalne. Aby sprawdzić, czy narzędzia stępiły się na skutek częstego użytkowania, będziemy potrzebować jedynie niewielkiego kawałka papieru. W tym celu najlepiej sprawdza się tradycyjna koperta do wysyłania listów, ponieważ jest odpowiednio sztywna i gruba.

Przygotowaną kopertę należy złożyć na pół. Jeżeli nasze cążki są ostre, w miejscu zgięcia z łatwością wykonany nacięcie. Co ważne, cięcie musi być proste i dokładne. Jeśli mieliśmy jakiekolwiek problemy z przecięciem papieru, oznacza to, że narzędzie stępiło się i trzeba je naostrzyć.

 

Czy można naostrzyć cążki do skórek?

Czasem słyszy się, że cążek do skórek nie można naostrzyć, więc jeśli zauważymy, że taki produkt staje się mniej skuteczny, trzeba wymienić go na nowy. Na szczęście nie jest to do końca prawda. Niemniej jednak może się zdarzyć, że nieprawidłowo użytkowane i pielęgnowane narzędzie nie będzie tak ostre, jak tuż po zakupie, nawet jeśli na ostrzenie poświęcimy bardzo dużo czasu. Problem ten możemy też napotkać w przypadku, gdy cążki zderzyły się z twardą powierzchnią, np. upadły na podłogę. Wynika to z tego, że na powierzchni ostrzy powstają mikrouszkodzenia i nie można się ich pozbyć.

 

Jak naostrzyć cążki?

W momencie, gdy zauważymy, że cążki przycinają skórki mniej precyzyjnie, możemy spróbować je naostrzyć przy użyciu drobnego papieru ściernego. Uważajmy jednak, aby nie uszkodzić swojego narzędzia, co może się zdarzyć podczas zbyt intensywnego pocierania papierem. Jeżeli ta metoda ostrzenia zawiodła, możemy wypróbować domową ostrzałkę. W sklepach dostępnych jest dużo takich sprzętów.

Kiedy powyższe sposoby ostrzenia cążek do skórek zawiodą, pozostaje nam jedno rozwiązanie, czyli skorzystanie z usług profesjonalistów. W większości miast w Polsce zlokalizowane są punkty specjalizujące się w ostrzeniu narzędzi fryzjerskich i kosmetycznych, w tym również do manicure i pedicure. Jeśli w pobliżu nie możemy znaleźć nikogo, kto mógłby nam pomóc, nie należy się martwić. Wiele firm prowadzi swoją działalność także w Internecie, dlatego po opisaniu szczegółów swojego zamówienia, wystarczy wysłać cążki pocztą na wskazany adres. Po naostrzeniu (co zwykle trwa kilka dni), narzędzie wróci do nas i znów będziemy mogli je użytkować.

Jak zapobiec szybkiemu stępieniu cążek?

Cążek do skórek, podobnie jak innych przyborów kosmetycznych, powinniśmy używać tak, jak zaleca producent. Nie możemy nimi np. obcinać paznokci, gdyż nie zostały do tego przystosowane. Co ważne, narzędzie musi być przechowywane w szczelnie zamkniętym opakowaniu, zalecane jest odporne na uszkodzenia etui. Istotne jest także to, aby cążki regularnie oliwić. Dotyczy to w szczególności produktów, które są systematycznie poddawane dezynfekcji i sterylizacji, ponieważ podczas tych procesów materiał wykonania narzędzia może stracić swoje właściwości.

Mamy nadzieję, że udało nam się wyjaśnić, jakie cążki do skórek są polecane do użytku domowego i profesjonalnego, a także jak należy je ostrzyć. Uważajmy, aby nie używać stępionych narzędzi, gdyż w ten sposób z pewnością nie uda nam się bezboleśnie wyciąć otaczających paznokcie skórek.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ