Ranking 2 najlepszych drukarek do paznokci w 2024

Ostatnio aktualizowane: 24.06.24

 

 

Drukarka do paznokci – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Dowiedzieliśmy się, jakie drukarki do paznokci najbardziej podobają się konsumentom. Z opinii użytkowniczek wynika, że O’2NAILS V11 i Drukarka 5-cyfrowa są najlepsze na rynku, umożliwiające stworzenie pięknie wyglądających zdobień. Pierwsze wspomniane urządzenie bardzo szybko pracuje, więc w krótkim czasie można wykonać manicure. Model jest łatwy w obsłudze, a kontrolka LED informuje o jego pracy. Możesz nadrukować na paznokciach zdjęcia – swoich bliskich czy ulubionego zespołu. Drukarkę można stosować w połączeniu z lampą utwardzającą, dzięki czemu lakier utrzymuje się do 3 tygodni. Równie ciekawa jest drukarka 5-cyfrowa, która może być używana w profesjonalnych salonach manicure. Zestaw zawiera dokładną instrukcję obsługi, która jest czytelnie opisana. Duży wyświetlacz umożliwia wybranie najlepszych wzorów, a także modyfikowanie ich. Istnieje możliwość przesłania własnych wzorów z komputera czy telefonu. Sprzęt ma czujnik mierzący wielkość paznokcia, dzięki czemu wydruk znajduje się tylko na płytce, w bezpiecznej odległości od skórek. Instalacja jest bardzo szybka i łatwa, więc już po chwili można używać drukarkę.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Drukarka daje możliwość nadrukowania wzoru na paznokciach naturalnych, jak i sztucznych. Wyposażono ją w wydajny toner, gwarantujący do ok. 800 wydruków. Urządzenie jest małe i lekkie, można je wziąć ze sobą np. na spotkanie z przyjaciółkami.

Wady

Aby obsługiwać sprzęt i drukować swoje wzory, musimy zainstalować aplikację na smartfonie. Jest ona dostępna tylko w języku angielskim, dlatego początkowo sterowanie drukarką może być kłopotliwe.

Podsumowanie

Urządzenie ma moc równą 24 W. Czas przygotowania jednego wydruku to ok. 30 sekund. Z pomocą drukarki można szybko wykonać piękny manicure, który utrzyma się nawet do 3 tygodni. Sprzęt nawiązuje połączenie ze smartfonem przez Wi-Fi.

Drugi wybór

Zalety

Obsługa urządzenia nie jest skomplikowana, znacząco ułatwia to 10,2-calowy wyświetlacz LED. Drukarka daje możliwość nadrukowania wzoru na 5 paznokciach jednocześnie, więc na wykonanie manicure nie trzeba poświęcać dużo czasu. Model może pracować bez przerwy przez 31 godzin.

Wady

Drukarka waży ok. 10 kg i jest stosunkowo duża. Z tego powodu możemy mieć problem z zapakowaniem urządzenia i zabraniem go ze sobą do koleżanki.

Podsumowanie

Sprzęt nie jest podatny na awarie na skutek intensywnej eksploatacji. Jego moc wynosi 32 W. Urządzenie jest wyposażone w tzw. tryb zrób to sam, dający możliwość stworzenia własnych nadruków na paznokcie. Mogą to być napisy, grafiki lub zdjęcia.

Rozważ też

Zalety

Wady

Podsumowanie

 

 

2 najlepszych drukarek do paznokci. Opinie w 2024 roku

 

Przeczytaj nasz ranking drukarek do paznokci, jeśli szukasz dla siebie urządzenia, które szybko i precyzyjnie ozdobi paznokcie.

 

1. Drukarka mobilna do paznokci O’2NAILS V11

 

Model O’2NAILS V11 jest mobilny, więc możesz wykonać atrakcyjne zdobienia na paznokciach, nie tylko sobie, lecz również przyjaciółkom czy koleżankom z pracy. Sprzęt może być używany profesjonalnie do tworzenia ozdób w salonach kosmetycznych. Urządzenie może drukować na paznokciach naturalnych, a także na tipsach lub hybrydach.

Ta dobra i tania drukarka do paznokci wykonuje zdobienia, które niewiele kosztują. Czas druku to jedynie 30 s, więc bardzo szybko można się cieszyć pięknie wyglądającymi dłońmi. Urządzenie drukuje kolorowe wzory, ponieważ we wnętrzu zastosowano toner, który w połączeniu ze specjalnym, pojedynczym lakierem tworzy motywy w dowolnej barwie. Gotowe paznokcie utrzymują się nawet do 3 tygodni.

Sprzęt można połączyć z Internetem i przy użyciu aplikacji mobilnej obsługiwać go. Urządzenie może drukować zdjęcia czy wzory, które mamy na telefonie. W aplikacji jest też wiele gotowych motywów do wyboru. W sprzęcie zastosowano wejście USB. Opinie o drukarkach do paznokci producenta O’2NAILS są bardzo pozytywne i tak też jest w przypadku opisywanego modelu. Użytkowniczki twierdzą, że sprzęt zajmuje niewiele miejsca, a toner jest bardzo wydajny.

O’2NAILS V11 to dobra drukarka do paznokci do 3000 zł. Moc urządzenia jest równa 24 W. Jego wymiary to: 17,5 cm x 16,8 cm x 17,5 cm.

 

Zalety

Użyteczność: Z pomocą sprzętu możemy nanosić nadruki na naturalne, jak i sztuczne paznokcie.

Szybkie działanie: Dzięki drukarce wykonanie manicure zajmuje znacznie mniej czasu niż tradycyjne. Wydruk dowolnego wzoru zajmuje ok. 30 sekund.

Możliwość drukowania swoich wzorów: Urządzenie łączy się poprzez Wi-Fi ze smarfonem. Wystarczy zainstalować na nim specjalną aplikację, aby wybierać wśród wielu różnych wzorów lub przesyłać do drukowania własne grafiki.

Kompaktowe wymiary: Drukarka nie jest duża, dlatego nie zajmie dużo miejsca na biurku. Przypomina ona trochę zwykłą lampę UV.

Wydajność: Wewnątrz obudowy znajduje się toner, który pozwala na wykonanie ok. 800 wydruków na paznokciach.

 

Wady

Aplikacja w języku angielskim: Aplikacja służąca do obsługi urządzenia jest dostępna tylko w języku angielskim. Początkowo wydaje się ona mało czytelna i tym samym trudna w obsłudze.

 

 

 

 

2. Drukarka do Paznokci 5 Cyfrowa Nowy Upgrated z Certyfikatem

 

Drukarka 5-cyfrowa jest bardzo łatwa w instalacji i użytkowaniu. Urządzenie samo dopasowuje druk do wymiarów paznokcia. Moc modelu jest równa 32 W i może on pracować nieustannie przez 31 godzin. Użytkownicy twierdzą, że sprzęt jest wydajny, ponieważ można drukować wzory na 5 paznokciach jednocześnie.

W zestawie znajduje się pakiet motywów, z których każdy może wybrać odpowiedni dla siebie. Wzór drukuje się w rozdzielczości 4800 x 1200 dpi, co na niewielkiej płytce umożliwia otrzymanie pięknego efektu z wieloma detalami. Technologia automatycznego czyszczenia sprawia, że każdy kolejny wzór jest elegancki i czysty.

Obudowa jest dostępna w 3 kolorach: białym, czerwonym i czarnym. Wymiary urządzenia są równe: 44 cm x 25,4 cm x 25,4 cm i waży ono 10 kg. Wyświetlacz LED ma przekątną 10,2 cala i umożliwia łatwe sterowanie sprzętem. Urządzenie ma tryb DIY (zrób to sam), który umożliwia tworzenie własnych wzorów, przerabianie zdjęć i dodawanie napisów.

Drukarka 5-cyfrowa ma wymiary: 44 cm x 25,4 cm x 25,4 cm. Jej moc wynosi 32 W. Sprzęt waży 10 kg.

 

Zalety

Efektywne działanie: Urządzenie wykorzystuje nowoczesne technologie i daje możliwość nadrukowania wybranego wzoru na 5 paznokciach jednocześnie. Z tego względu możemy w bardzo krótkim czasie wykonać piękny manicure.

Łatwa obsługa: Obsługa drukarki nie jest trudna, szybko się tego nauczymy. Dużym ułatwieniem jest kolorowy wyświetlacz o przekątnej 10,2 cala.

Tworzenie własnych wzorów: Sprzęt został wyposażony w tryb DIY, czyli zrób to sam. To oznacza, że możemy samodzielnie stworzyć własny, oryginalny wzór i nanieść go na paznokcie. Mogą to być grafiki, napisy, a nawet zdjęcia.

Brak ryzyka awarii: Nie ma ryzyka, że urządzenie nagle ulegnie awarii, np. na skutek intensywnej eksploatacji. Może ono pracować do 31 godzin bez przerwy, potwierdził to test drukarek do paznokci. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać efektowny manicure sobie, a także przyjaciółkom, siostrom czy mamie.

 

Wady

Za ciężka: Przenoszenie urządzenia z miejsca na miejsce nie należy do najłatwiejszych czynności. Drukarka jest stosunkowo ciężka i mało poręczna.

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką drukarkę do paznokci kupić?

 

Marzysz o pięknych paznokciach, ale nie masz wystarczająco dużo czasu na wykonanie manicure? Nie martw się, mimo to możesz cieszyć się zadbanymi dłońmi. Wystarczy, że kupisz niewielkie urządzenie, jakim jest drukarka do paznokci. Z jej pomocą przyozdobisz płytkę dowolnym wzorem, a manicure nie zniszczy się nawet przez kilka tygodni. Jaką drukarkę do paznokci wybrać? O tym jest nasz poradnik.

Waga i wymiary

Waga urządzenia odgrywa istotną rolę, jeśli planujemy go przenosić z miejsca na miejsce, czyli np. zabierać na spotkania z przyjaciółkami. Na szczęście większość takich sprzętów waży nie więcej niż 5 kg. Również wymiary drukarek do paznokci nie są duże. Zakupione urządzenie z pewnością nie ograniczy znacząco wolnej przestrzeni na biurku czy stoliku, a w dodatku zmieści się do torby. Profesjonalne sprzęty wykorzystywane przez kosmetyczki są nieco cięższe i większe, ale są używane w jednym miejscu, dlatego nie należy traktować tego jako wadę.

 

Moc

Moc drukarki wpływa na szybkość jej działania. Przeważnie wartość tego parametru mieści się w zakresie od 20 do 30 W, co w zupełności wystarcza, aby szybko wykonać efektowny manicure. Standardowo wydruk wzoru na płytkę nie zajmuje więcej niż ok. 35 sekund, niektóre modele umożliwiają przyozdobienie pięciu paznokci jednocześnie.

 

Wydajność

Najlepsza drukarka do paznokci jest wydajna i nie wymaga częstej wymiany kartridża (to on pozwala na przyozdobienie płytki). Powinien on umożliwiać przygotowanie kilkuset nadruków. Pamiętajmy przy tym, że wydajność kartridża uzależniona jest od wielkości i kształtu nadruków.

 

Zasilanie

Urządzenia takie jak drukarki do paznokci zwykle są zasilane sieciowo. Zadbajmy o to, aby przewód był dostatecznie długi. Inaczej sprzęt będzie musiał stać w pobliżu gniazdka, co może utrudnić komfortowe wykonanie manicure. Niektóre drukarki mają dodatkowo port USB, co daje możliwość podłączenia ich do komputera.

 

Łatwa obsługa

Nie należy się obawiać, że nie poradzimy sobie z obsługą drukarki. Bardzo często możemy sterować takim sprzętem przy pomocy zainstalowanej na smartfonie aplikacji. Wystarczy kilka kliknięć, aby przyozdobić paznokcie wybranym przez siebie wzorem. Co ciekawe, nierzadko możemy wgrać swoje zdjęcia czy grafiki, które mają znaleźć się na płytce. Czasami można obsługiwać urządzenie za pośrednictwem komputera lub dużego ekranu LCD umieszczonego na obudowie. W tej kwestii sporo zależy od naszych przyzwyczajeń i wyposażenia urządzenia. Aplikacja na sprzęty mobilne może nie być przetłumaczona na język polski. Warto o tym pamiętać, aby później nie rozczarować się zakupionym urządzeniem. Trzeba się także upewnić, że oprogramowanie jest kompatybilne z naszym smartfonem lub tabletem. Według wielu osób duży wpływ na to, jaka drukarka do paznokci jest najlepsza, ma też dołączona do niej instrukcja obsługi. Powinna ona być w języku polskim, aby nie mieć wątpliwości, jak bezpiecznie i starannie przyozdobić płytkę.


Dodatkowe akcesoria

Poza samą drukarką, w zestawie możemy również otrzymać inne akcesoria służące do eleganckiego ozdobienia paznokci. Zazwyczaj do kompletu dołączony jest specjalny lakier, którym należy pomalować płytkę przed naniesieniem nadruku. Do jego utwardzenia zwykle potrzebna jest lampa LED, która także może znajdować się w zestawie. Do profesjonalnych sprzętów dodaje się ponadto specjalny uchwyt i tipsy, z pomocą których można zaprezentować klientkom, jak dany wzór prezentuje się na paznokciu.

 

Drukarki do paznokci w dobrych cenach

Drukarka do paznokci to nowoczesny sprzęt, który średnio kosztuje kilka tysięcy złotych. Zakup sprzętu to stosunkowo duży wydatek. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę to, jak często chodzimy na manicure do kosmetyczki i ile na to wydajemy, taka inwestycja może okazać się słuszna.

 

 

Jak działa drukarka do paznokci?

 

Piękne, zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety. Dlatego też warto zadbać o ich odpowiednią pielęgnację, jak również ozdabiać w oryginalny sposób swoje paznokcie. Jednym ze sposobów na szybkie stworzenie nietuzinkowej stylizacji na paznokciach, jest użycie drukarki, dzięki której płytka pokrywa się wyjątkowymi wzorami.

Gdzie znaleźć drukarki do paznokci?

Z pierwszej części poradnika dowiedziałaś się, jaka drukarka do paznokci jest polecana. Pora byś dowiedziała się, co to właściwie za sprzęt i czemu zawojował rynek kosmetyczny. Co prawda urządzenia nie spotkasz na żadnej wystawie sklepowej, za to często zetkniesz się z nim na stronach internetowych zagranicznych sklepów z akcesoriami kosmetycznymi. Coraz częściej drukarki pojawiają się również na portalach aukcyjnych.

 

Jak zbudowana jest drukarka do paznokci?

Drukarki do paznokci różnią się między sobą wielkością. W części z nich mieści się tylko jeden palec, w inne możesz włożyć całą dłoń. Niektóre urządzenia mają też zamontowaną kamerę wewnątrz, dzięki czemu można podglądać nanoszenie nadruku oraz w razie potrzeby skorygować go na dotykowym wyświetlaczu.

 

Jak obsługiwać drukarkę do paznokci?

Obsługa drukarki do paznokci jest podobna do obsługi smartfona. Dotykowy wyświetlacz pozwala wybrać wzór, który ma zostać naniesiony na paznokcie, dopasować jego rozmiar i kształt, po czym nanieść nadruk na płytkę paznokcia. Jeśli stylistka ma wprawę, wszystkie czynności mogą zająć jej około minutę.

Jak przebiega proces drukowania?

Zasada działania drukarki do paznokci jest podobna do zwykłej atramentówki. Po dokonaniu wyboru co do wzoru oraz jego koloru, klikamy ikonę „Drukuj”. W tym momencie umieszczony na szynie pojemnik tuszu ze zintegrowaną głowicą, zacznie przesuwać się nad paznokciem, nanosząc na niego wzór. Wkłady do drukarek do paznokci to tusze takich marek jak np. HP czy Lexmark.

Ciekawostką jest, że drukarka do paznokci wydrukuje bez trudu większość grafik zapisanych w formacie BMP. Niektóre drukarki mają również opcję podobną do robienia selfie wykonanym wzorom, by przenieść je na kolejną płytkę.

 

Bezpieczeństwo paznokci

Nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo swoich paznokci. W zestawie z drukarką zwykle znajduje się wał około paznokciowy, który ma chronić naskórek przed zabrudzeniem tuszem. Nie obawiaj się również o drgania, maszyna jest tak skonstruowana, by włożona dłoń lub palec, nie drżał, co mogłoby zniekształcić nadruk. Po zakończonej sesji, trzeba pokryć rysunek lakierem nawierzchniowym. Wtedy istnieje możliwość, że lakier utrzyma się nawet do 20 dni.

Kupowanie drukarek do paznokci jest opłacalne zwłaszcza dla tych, którzy mają zamiar wykonywać manicure zarobkowo, jak również dla pań, które chcą często zmieniać wygląd swoich paznokci, a nie mają czasu na częste wizyty u kosmetyczki.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ