Ranking 5 najlepszych kroplach do oczu w 2024

Ostatnio aktualizowane: 13.04.24

 

Krople do oczu – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Zastanawiasz się, jakie krople do oczu kupić? Zachęcamy Cię do przeczytania przygotowanego przez nas artykułu. Znajdziesz w nim ranking prezentujący najlepsze preparaty dostępne obecnie na rynku. Zestawienie powstało w oparciu o dokładną analizę potrzeb konsumentów oraz skuteczności działania. Na pierwszym miejscu znalazły się krople Thealoz Duo 3%. Mają one bogaty skład, dlatego zapewniają szybkie efekty. Już po kilku sekundach od zaaplikowania nasze oczy są bardziej nawilżone. Tworzy się na nich warstwa ochronna, która skutecznie zabezpiecza przed wystąpieniem podrażnień. Produkt jest zdatny do użytku do 2 miesięcy od otwarcia. Dostępny jest w sklepach w atrakcyjnej cenie, dlatego wiele osób decyduje się na jego zakup. Jeśli prezentowany preparat nie jest tym, czego szukasz, zachęcamy do zapoznania się z opisem Systane Ultra. Są to krople, które można używać do 6 miesięcy od otwarcia. Będą odpowiednie także dla osób noszących soczewki kontaktowe. Konsumenci zapewniają, że aplikowanie płynu jest proste. W dalszej części artykułu poznasz też inne, ciekawe propozycje.

5 najlepszych kroplach do oczu. Opinie w 2024 roku

 

Coraz więcej osób narzeka na problem z suchością oka. Przyczyn może być wiele – począwszy od niedoboru witamin, przez uszkodzenia mechaniczne, na naszej codzienności kończąc. Tak naprawdę najczęściej sami sobie szkodzimy. Spędzamy zbyt dużo czasu przed telewizorem i komputerem, przebywamy w klimatyzowanych pomieszczeniach. Gdy suchość zaczyna nam przeszkadzać zamiast pocierania oka ręką wybierz krople do oczu. Poniższy ranking pomoże Ci w wyborze produktu.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia oczu. Sprawdzi się u osób borykających się z zespołem suchego oka. Preparat może być stosowany także przez konsumentów noszących soczewki, niezależnie od ich rodzaju. W składzie znajduje się 3% trehalozy.

Wady

W niektórych opiniach konsumentów pojawia się informacja o tym, że krople nawilżają niewystarczająco, dlatego mogą się nie sprawdzić u osób z bardzo suchymi oczami. Ponadto efekt nawilżenia nie jest zbyt długotrwały.

Podsumowanie

Produkt ma pojemność 10 ml. Można go używać przez 3 miesiące od momentu otwarcia. Aplikacja kropel jest łatwa i nie zajmuje dużo czasu. Zawarte w preparacie składniki nawilżają oczy, a przy tym ich nie podrażniają. Okuliści potwierdzają, że produkt jest bezpieczny.

Drugi wybór

Zalety

Preparat sprawdzi się u osób narażonych na działanie promieni UV, kurzu czy wiatru. Będzie odpowiedni także dla konsumentów spędzających długie godziny przed komputerem. Preparat odpowiednio nawilża i eliminuje dyskomfort w postaci pieczenia czy kłucia.

Wady

Konsumenci zauważają, że w niektórych przypadkach np. po operacji krople nie nawilżają oczu wystarczająco dobrze. Ponadto efekt nawilżenia utrzymuje się stosunkowo krótko, dlatego produkt należy aplikować kilka razy dziennie.

Podsumowanie

Krople dostępne są w 10 ml opakowaniu. Po otwarciu można używać preparatu przez 6 miesięcy. Jest on wydajny i stosunkowo tani. Produkt dobrze nawilża oczy i przynosi uczucie ulgi. Jego aplikowanie, z uwagi na poręczne opakowanie, jest proste.

Rozważ też

Zalety

Krople do oczu zawierają kwas hialuronowy, który nawilża gałkę oczną i przynosi szybkie ukojenie. Produkt nie zawiera konserwantów ani niebezpiecznych dla zdrowia składników. Po otwarciu preparat jest przydatny przez następne 6 miesięcy.

Wady

Znajdująca się na opakowaniu pompka nie jest praktyczna. W związku z tym aplikacja produktu jest nieco niewygodna. Pompkę trudno się naciska i trzeba robić to mocno.

Podsumowanie

Produkt może być stosowany wraz z soczewkami kontaktowymi. Dzięki zawartym w składzie substancjom możliwa jest odbudowa warstwy wodnej filmu łzowego. Pojemność opakowania jest równa 10 ml. Krople są polecane m.in. osobom, które spędzają dużo czasu przed komputerem lub telewizorem.

 

1. Thealoz 3% krople do oczu 10ml

 

Najlepsze krople do oczu to Thealoz Duo 3% o pojemności 10 ml. Produkt zapewnia ochronę oraz regulację nawilżenia tkanek. Stanowi idealny dodatek do terapii zespołu suchego oka. Sprawdza się też w przypadku, gdy dojdzie do zanieczyszczenia oka pyłem lub kurzem.

Eliminuje dyskomfort, pieczenie i podrażnienia, które zostały wywołane przez czynniki zewnętrzne, jak pył, dym, wiatr, zanieczyszczenia i suche powietrze. Preparat jest przeznaczony również dla osób noszących soczewki – niezależnie od typu soczewek, jakie oni noszą.

Oprócz działania nawilżającego i ochronnego, ma też działanie antyoksydacyjne. Natomiast 0,15% stężenie hialuronianu sodu poprawia uwodnienie i nawilżenie powierzchni rogówki. W składzie znajduje się też 3% trehalozy. Jak zapewniają lekarze okuliści, krople te są bezpieczne dla naszych oczu. Ich aplikacja jest prosta i szybka.

Konsumenci potwierdzają, że już kilka krople przynosi ulgę, a przy regularnym stosowaniu wszelkie problemy znikają. Poza tym wysoko ocenili fakt, że produkt jest łatwo dostępny – można go kupić w każdej aptece. Ponadto sprzedawany jest w bardzo atrakcyjnej cenie – 10 ml kosztuje ok. 25 zł.

Thealoz Duo 3% to krople do oczu suchych i zmęczonych. Będą odpowiednie także dla osób noszących soczewki kontaktowe. Pojemność produktu jest równa 10 ml.

 

 

 

 

2. Systane Ultra Krople do Oczu 10ml

 

Systane Ultra to dobre i tanie krople do oczu łagodzące problem suchego oka. Produkt sprzedany jest w 10 ml opakowaniu za ok. 18 zł. Zapewnia doskonałe nawilżenie, eliminując tym samym uczucie suchości, pieczenia, podrażnienia, kłucia, czy uczucia piachu w oczach.

To doskonałe rozwiązanie, gdy jesteś narażony na działanie promieni UV, kurzu, dymu, wiatru i klimatyzacji. Stanowi świetne rozwiązanie również w wypadku, gdy nowo zakupiony kosmetyk do oczu je podrażni. Pomaga też osobom spędzającym dużo czasu przed komputerem.

Pamiętajmy, że w czasie pracy przed monitorem rzadziej mrugamy oczami i ich nawilżanie jest mniejsze, potrzebują więc dodatkowego wsparcia. Wystarczy zaaplikować 1-2 krople i od razu poczujesz ulgę.

Produkt może być używany  przez 6 miesięcy od otwarcia. Przeznaczony jest wyłącznie dla osób nienoszących soczewek kontaktowych. Preparat zyskał uznanie wielu konsumentów. Potwierdzaj oni jego skuteczność oraz dużą wydajność.

Systane Ultra to bardzo dobre krople do oczu do 20 zł. Ich pojemność wynosi 10 ml. Produkt przeznaczony jest do stosowania przy objawach suchego oka.

 

 

 

 

3. Hyal Drop Multi Krople do Oczu 10 ml

 

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jakie krople do oczu kupić i nie chcesz wydawać na ten produkt dużo pieniędzy, polecamy Ci Hyal Drop Multi. To krople zamknięte w 10 ml opakowaniu, po otwarciu można stosować je przez 6 miesięcy. Preparat jest polecany osobom, które dużo przebywają w klimatyzowanych pomieszczeniach, pracują przy komputerze i noszą soczewki kontaktowe mogące wysuszać gałkę oczną.

W składzie produktu znajduje się kwas hialuronowy 0,24%, który działa łagodząco i nawilżająco. Krople do oczu nie zawierają konserwantów, które mogłyby prowadzić do podrażnień. Produkt można stosować bez żadnych ograniczeń czasowych, zawsze wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba.

Opinie, jakie można przeczytać na temat tego preparatu są bardzo dobre. Jego największą zaletą jest skuteczność działania. Już kilka chwil po aplikacji można zauważyć, że oczy mniej pieką, a uczucie podrażnienia mija.

Hyal Drop Multi to krople do oczu o pojemności 10 ml. Produkt można bezpiecznie stosować przy soczewkach kontaktowych.

 

 

 

 

4. Optive Roztwór do Oczu 10ml

 

Allergan Optive to kolejne w naszym zestawieniu krople do oczu. Jest to preparat, który nawilża komórki powierzchni oka i zapewnia mu naturalną równowagę osmotyczną. Jest to jałowy, wielodawkowy roztwór soli sodowej karboksymetylocelulozy i gliceryny.

Zawiera też substancje konserwujące, a więc po otworzeniu może nam służyć przez 6 miesięcy. Co istotne, w przeciwieństwie do innych kropli do oczu z konserwantami, te mogą być stosowane przez osoby noszące soczewki.  Jest to produkt nazywany potocznie “sztuczne łzy”.

Ma naturalny skład, nie podrażnia oczu i nawilża je w taki sposób jak nasze naturalne łzy. Wystarczy, że wkroplisz 1 lub 2 krople do oka i szybko poczujesz ulgę. Produkt polecany jest przez okulistów, farmaceutów i wszystkich, którzy zdecydowali się na jego zakup.

Potwierdzają oni jego skuteczność, a lekarze zauważają, że preparat jest w pełni bezpieczny. Wysoko oceniono też jego wydajność i przydatność do użycia. Szczególnie zadowolone są osoby noszące soczewki, które do tej pory nie wykorzystywały miesięcznych kropli, gdyż te traciły przydatność do użycia w ciągu miesiąca od ich otworzenia.

Opakowanie Allergan Optive zawiera 10 ml kropli. Produkt jest przeznaczony dla osób z zespołem suchego oka.

 

 

 

 

5. EvoTears Krople do Oczu 3 ml

 

EvoTears to polecane przez kupujących krople do oczu, więc musiały się one znaleźć w tym zestawieniu. Produkt jest dostępny w 3 ml opakowaniu. Jeśli lekarz nie zaleca inaczej, krople należy stosować 4 razy dziennie po jednej kropli na każde oko. W preparacie nie ma żadnych środków konserwujących. 

Krople są polecane dla osób mających problem z podrażnionymi i suchymi oczami. Produkt okazuje się skuteczny w przypadku występowania zespołu suchego oka. Krople są odpowiednie tylko dla osób dorosłych. Preparat przynosi szybką ulgę, skutecznie nawilża oczy i łagodzi podrażnienia.

Osoby, które spędzają dużo czasu przed komputerem czy w klimatyzowanym pomieszczeniu, często mają problemy z suchymi oczami. Można je rozwiązać, stosując opisany przez nas preparat. Wiele osób go przetestowało i potwierdziło jego skuteczność. Do zalet produktu zalicza się jednak nie tylko efektywność działania, ale też bezpieczny skład.

EvoTears to krople do oczu dostępne w 3 ml opakowaniu. Preparat należy stosować ok. 4 razy dziennie.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie krople do oczu kupić?

 

Jeśli Twoje oczy często Cię pieką i są zaczerwienione, powinieneś odpowiednio o nie zadbać. Najlepszym rozwiązaniem jest użycie kropli do oczu. Jest to płyn, który w odpowiedniej dawce nawilży Twoje oczy i przyniesie im ulgę. Dedykowane są przede wszystkim osobom, które spędzają dużo czasu przed ekranem komputerów lub telewizorów, co wysusza gałki oczne i je podrażnia. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów preparatów nawilżających, dlatego przygotowaliśmy poradnik, który podpowie Ci, jakie krople do oczu wybrać.

Skład i rodzaje

O tym, jakie krople do oczu są najlepsze decyduje ich skład. Nawilżające preparaty to mieszanina wody z polimerami, których zadaniem jest zatrzymanie wody na powierzchni gałki ocznej. Z tego powodu, częstym składnikiem tego typu preparatu jest kwas hialuronowy, który oprócz nawilżenia, dodatkowo ma działanie regenerujące. Innym sposobem na jej nawilżenie jest sól fizjologiczna. W porównaniu do kropli, nie przyniesie ona jednak długotrwałego efektu. Zalecana jest raczej do przemywania okolic oczu, aniżeli stosowania jak krople.

Jeszcze inne preparaty po zaaplikowaniu do oka zmieniają swoją formułę w żel również posiadający kwas hialuronowy, przez co nawilżenie jest długotrwałe, więc możemy zapomnieć o uczuciu suchości i podrażnienia. Należy pamiętać, że po zaaplikowaniu tego produktu może występować chwilowy problem z widzeniem, dlatego nie jest to produkt zalecany dla kierowców.

 

Krople do oczu dla osób noszących soczewki kontaktowe

W sklepach drogeryjnych i aptekach dostępne są również krople do oczu przeznaczone dla osób noszących soczewki kontaktowe. Taki preparat nie posiada konserwantów, które mogłyby osadzać się na powierzchni soczewki, tym samym podrażniając nasze oko. Taka soczewka musi być odpowiednio nawilżona, dlatego krople są tak bardzo ważne.

 

Data ważności

Niestety, krople do oczu mają dość krótki okres ważności, który uruchamia się zaraz po otwarciu buteleczki. Zazwyczaj trwa on od 4 tygodni do nawet 3 miesięcy, co zależy od pojemnika, w którym przechowywany jest preparat, ilości kropli oraz możliwej obecności konserwantów. Dostępne są produkty, które można używać nawet 6 miesięcy i nie zawierają one konserwantów.

 

Konserwanty

Zadaniem konserwantów jest wydłużenie daty ważności kropli do oczu, dzięki czemu możemy używać ich przez dłuższy czas. Niestety, wiele osób jest uczulona na niektóre składniki, przez co używanie tego typu preparatów może nawet pogłębić problem podrażnienia i suchości oczu. Ponadto należy pamiętać, że osoby używające soczewek kontaktowych nie powinny stosować takich kropli.  Powodem jest to, że mogłyby one się gromadzić pod powierzchnią soczewki, prowadząc do miejscowego podrażnienia.

 

System ABAK

System ABAK to nowatorskie rozwiązanie, dedykowane dla osób borykających się z silnym podrażnieniem i suchością oczu, jak również noszących soczewki kontaktowe. Tego typu krople do oczu mimo tego, że nie posiadają konserwantów, to ich okres przydatności jest wydłużony, zatem mogą być stosowane nawet przez 2 miesiące. Dzieje się tak za sprawą specjalnego pojemniczka, posiadającego osobny dozownik do nabierania odpowiedniej dawki roztworu. W ten sposób, unikamy zanieczyszczeniu płynu w butelce. Cena takiego produktu zdecydowanie jednak przewyższa inne preparaty. Poza tym, produkt ten dostępny jest wyłącznie w wersji wielo dawkowej.

 

Minimsy

Minimsy to krople do oczu jednorazowego użytku, których data ważności to jedynie 24 godziny. Nie posiadają żadnych konserwantów, więc są bezpieczne również dla osób noszących soczewki kontaktowe. Dostępne są one w małych pojemniczkach, które można wszędzie ze sobą zabrać. Ich pojemność wynosi ok. 0,5 ml. W zależności od opakowania, mogą zawierać od 3 do 10 buteleczek. Jest to produkt, który świetnie sprawdzi się u osób często podróżujących. Ponadto taką buteleczkę o niskiej pojemności można zabrać na pokład samolotu.  

Wielodawkowe krople do oczu

Oprócz minimsów, dostępne są również krople do oczu w większych opakowaniach, wielodawkowe. Mimo tak dużego opakowania, często o pojemności aż 20 ml, to ich termin przydatności również jest ściśle określony. Jest więc on przeznaczony dla osób, które często używają tego typu produktu. Jego wadą jest to, że butelka jest duża i cięższa.

 

Krople do oczu w dobrych cenach

Cena kropli do oczu zależy w dużej mierze od pojemności opakowania oraz jego składu. Najtańsze są produkty jednorazowe w pojemniku wielkości 0,5 ml. Cena za jedną buteleczkę wynosi ok. 4 złotych, a zwykle pakowane są w duże opakowania, po ok. 5 butelek. W takim wypadku, całość kosztuje ponad 20 złotych. W przypadku kropli do oczu długoterminowych i wielorazowych, których pojemność często przekracza 20 ml, cena jest znacznie wyższa. Zakup preparatu wynosi często nawet ok. 50 złotych.

 

 

Czy krople do oczu mogą zaszkodzić?

 

Poprzednia część artykułu na pewno rozjaśniła Ci kwestie, jakie krople do oczu są polecane przez lekarzy oraz dlaczego warto je stosować. Jednak wciąż wiele osób ma wątpliwości, czy taki produkt może zaszkodzić. Dlatego w tej części tekstu wyjaśnimy, jak dawkować krople do oczu oraz podpowiemy, czy można stosować je też podczas leczenia innych dolegliwości.

Dawkowanie kropli do oczu

Krople do oczu najczęściej są używane w przypadku leczenia stanów zapalnych, dlatego stosujemy je z polecenia lekarza. Specjalista na recepcie często zapisuje wielkość dawki leku, której musimy przestrzegać. Wynika to z tego, że nasz worek spojówkowy ma ograniczoną pojemność – 30 mikrolitrów. Co się stanie, gdy przekroczymy dawkę? Nadmiar płynu może wypłynąć na zewnątrz, co powoduje dyskomfort. Inną opcją jest przedostanie się płynu drogami łzowymi do nosa, a następnie przewodu pokarmowego, co nie jest bezpieczne. Szczególnie groźne jest używanie silnych leków, które w składzie mają atropinę czy adrenalinę. Użycie większej ilości płynu, niż zalecił lekarz, będzie miało negatywny wpływ na Twoje zdrowie, dlatego zawsze przestrzegaj zaleceń lekarza oraz wskazówek z opakowania.

 

Czy krople do oczu uczulają?

W składzie niektórych leków znajdują się konserwanty, czyli substancje konserwujące produkt. Ich kontakt z gałką oczną i skórą często wywołuje reakcję alergiczną, która objawia się bólem, swędzeniem, światłowstrętem, łzawieniem i zaczerwienieniem. Wtedy konieczne jest zaprzestanie używania preparatu, a następnie skontaktowanie się z lekarzem. Zapamiętaj nazwę leku, który Cię uczulił. Dzięki temu już nigdy nie użyjesz tych kropli lub innych o podobnym składzie, co jest bardzo ważne, bo każda następna reakcja alergiczna będzie jeszcze bardziej bolesna.

 

Czy krople do oczu można stosować do nosa?

Dużo osób, zamiast udać się do lekarza, często samodzielnie sprawdza w Internecie swoje symptomy i leczy się zgodnie z zaleceniami różnych blogów. Na forach internetowych możemy przeczytać, że dobrą metodą na leczenie zatkanego nosa, jest użycie kropli do oczu. W związku z tym musimy wyjaśnić, że stosowanie takiego preparatu w nosie może mieć bardzo poważne konsekwencje. Aplikowanie przez długi czas kropli do oczu do nosa sprzyja rozwojowi bakterii i grzybów. Dlatego, jeśli znajdziesz informację na forum internetowym, że stosowanie takiego produktu Ci pomoże, nie powinieneś wierzyć takim poradom, lepiej udać się do lekarza.

Zaznaczamy jednak, że jeśli laryngolog przepisze Ci krople do oczu i nakaże stosować je do nosa, możesz mu zaufać. Specjalista wie, jakie działanie ma taki lek i doradzi, jak długo go stosować, by sobie nie zaszkodzić.

Czy krople do oczu można stosować na soczewki?

Nosząc soczewki kontaktowe jesteśmy narażeni na zespół suchego oka. Jest to wysuszenie śluzówki, które często występuje u osób pracujących w klimatyzowanych pomieszczeniach lub przy komputerze. Również podróże samolotem mogą negatywnie wpłynąć na nasze oczy, gdyż powietrze w pojeździe nie jest wystarczająco wilgotne. Takie podrażnienie jest dość bolesne, co powoduje nasz dyskomfort. Jak temu zaradzić? Dobrym rozwiązaniem jest użycie kropli do oczu przeznaczonych specjalnie do soczewek kontaktowych. Chcemy zaznaczyć, że zespół suchego oka nie występuje zbyt często, więc dokonując zakupu leku zwróć uwagę, by miał długi termin przydatności po otwarciu. W przeciwnym razie preparat może ulec zepsuciu. Alternatywą jest kupowanie jednorazowych ampułek.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Bepanthen Eye krople do oczu 20 ampułek

 


Nasza trzecia propozycja to Bepanthen Eye. Te krople do oczu doskonale nawilżają warstwę ochronną oka i zabezpieczają ją przed uszkodzeniami – zatarciami, pyłem, kurzem oraz innymi drobinami, które mogą je uszkodzić. Ponieważ produkt nie zawiera konserwantów może być stosowany przez osoby noszące szkła kontaktowe.

Hialuronian sodu znajdujący się w preparacie tworzy równomierną, bardzo trwałą warstwę ochronną na powierzchni oka. Natomiast dekspantenol ma działanie nawilżające i regenerujące.

Sprawdza się doskonale zwłaszcza u osób z syndromem suchego oka. Polecany jest również tym, którzy spędzają sporo czasu przed komputerem. Poza tym jest niezawodny, gdy dopiero zaczynasz nosić soczewki i Twoje oczy szybko wysychają, a to sprawia Ci dyskomfort.

Wystarczy wkropić 1-2 krople do każdego oka lub na powierzchnię soczewki kontaktowej. Opinie o kroplach do oczu tego producenta są bardzo pochlebne. Konsumenci podkreślają, że są bardzo wydajne, a także niezwykle skuteczne.

Bepanthen Eye to krople do oczu w ampułkach. W opakowaniu znajduje się 20 ampułek.

 

 

Cacicol krople do oczu 5 dawek a 0.33 ml

 

Nasz ranking kropli do oczu zamyka Thea Cacicol. Zawiera dekstran T40, chlorek sodu i wodę oczyszczoną. Opakowanie produktu zawiera 5 dawek po 0,33 ml roztworu, zapakowanych w aluminiowe saszetki. Jest to preparat leczniczy przeznaczony do leczenia przewlekłych keratopatii niezakaźnych, czyli m.in.: ubytków nabłonka, czy dystrofii przednich warstw rogówki z towarzyszącym bólem.

Produkt wydawany jest na receptę. Trzeba jednak pamiętać, że jest to preparat nie tyle nawilżający oczy, co przyspieszający regenerację tkanki i gojenie wszelkich ran. Jednocześnie działa przeciwbólowo.

Nie powinien być stosowany do profilaktycznego nawilżania gałki ocznej. Warto tutaj podkreślić, że w przypadku poważniejszych chorób oczu żadna z naszych wcześniejszych propozycji nie jest w stanie zapewnić takich efektów jak Thea Cacicol.

Produkt uważany jest za bardzo skuteczny. Polecają go lekarze okuliści, a osoby, które stosowały preparat potwierdzają jego ekspresowe działanie.

Thea Cacicol to krople do oczu w ampułkach. Preparat stosuje się w celu wspomagania odbudowy uszkodzonej rogówki. W opakowaniu znajduje się 5 sztuk ampułek.

 

 

 

Krople do oczu bez konserwantów – Ranking

 

 

Cooper Vision Synergi

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez produktu Cooper Vision Synergi. Jest to zaawansowany płyn do soczewek kontaktowych, który nie zawiera konserwantów.

Płyn ten przeznaczony jest do nawilżania miękkich i twardych soczewek, zarówno silikonowo-hydrożelowych, jak i hydrożelowych starszej generacji. Usuwa on wszelkie osady, a także dezynfekuje, lubrykuje oraz przepłukuje szkła. Co więcej, dzięki zastosowaniu unikalnej technologii Oxipal, preparat ten skutecznie nawilża powierzchnię soczewek, poprawiając komfort ich noszenia.

Pojemność buteleczki z płynem wynosi 360 ml. Wraz z produktem, w zestawie otrzymamy specjalny pojemniczek z jonami srebra. Termin przydatności preparatu po otwarciu wynosi aż 90 dni.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tych kropli zgodnie twierdzą, że jest to przyzwoity wyrób dostępny za rozsądną cenę. Poza tym, użytkownikom przypadł do gustu dołączony pojemnik, dzięki któremu płyn starcza na dłużej.

 

 

 

Eyeye Monosept

 

W naszym rankingu nie może zabraknąć także produktu Eyeye Monosept przeznaczonego do pielęgnacji zarówno twardych, jak i miękkich soczewek. Jest to niezastąpiony preparat odpowiedni dla osób, które przez długi czas noszą szkła kontaktowe i potrzebują ich dobrego nawilżenia.

Wyrób ten skutecznie dezynfekuje soczewki poprzez proces neutralizacji wodoru przez katalizator platynowy. Po 6 godzinach zabiegu płyn zmienia się w roztwór soli izotonicznej, który nie zawiera konserwantów. Produkt zapobiega także zakażeniom grzybiczym, skutecznie czyści i dezynfekuje szkła kontaktowe. Zalecany jest alergikom oraz osobom wrażliwym.

Konsumenci pozytywnie oceniają specyfik i w swoich opiniach podkreślają, że jest on idealny dla wrażliwych oczu. Dodatkową zaletą jest jego bardzo atrakcyjna cena, idąca w parze z wysoką jakością.

 

 

 

 

 

Krople do oczy Starazolin – ranking

 

 

Starazolin HydroBalance

 

Jeśli chcesz zadbać o poprawne nawilżenie swojego oka, polecamy zainwestowanie w Starazolin Hydro Balance. Jest to wysokiej jakości preparat, który powinien być używany tylko i wyłącznie w czasie dużego bólu gałki ocznej lub bliskiego kontaktu z takimi elementami, jak kurz, dym lub promieniowanie UV.

Prezentowany preparat przywraca naturalną wilgotność oka, jednocześnie nie podrażniając go. Wynika to z tego, że pH roztworu jest zbliżone do właściwości typowych dla ludzkiej gałki. Duża wilgotność kropli pozwala na szybkie wypłukanie obcego ciała, które wywołało obrzęk. Dodatkowo preparat polecany jest osobom, które noszą soczewki oraz cierpią na zespół suchego oka. Duża efektywność i szybkie działanie to największe zalety kropli.

Ponieważ roztwór zaraz po aplikacji przynosi ulgę, wiele osób zdecydowało się na jego zakup. Do tego konsumenci docenili łatwą i komfortową aplikację, która zapewnia duży komfort użytkowania. Równocześnie roztwór w większości składa się z wody, zatem jest w pełni bezpieczny dla ludzkiego oka.

 

 

 

Starazolin 2 x 5 ml

 

Osoby noszące soczewki oraz pracujące przy komputerze często cierpią na wysuszone spojówki oraz duże zaczerwienienia oka. Dlatego powinny one stosować Starazolin 2 x 5 ml. Produkt ten przynosi szybką ulgę, która pozwala na funkcjonowanie i dalszą pracę. Zapewnia on bowiem właściwe nawilżenie gałki ocznej, co zmniejsza uczucie bólu oraz efekt zaczerwienionych oczu.

Dodatkowo te wydajne krople do oczu Starazolin w dobrej cenie mogą być również używane, aby usunąć ciało obce, które weszło w kontakt z naszą gałką. Roztwór bardzo szybko i wydajnie radzi sobie z kurzem lub pyłkami. Równocześnie przynosi ukojenie, gdy oko było wystawione na działanie promieniowania UV. Płyn znajdujący się w opakowaniu jest jałowy, czyli jest on w pełni bezpieczny. Pamiętaj jednak, aby nie dotykać końcówki aplikatora.

W swoich opiniach konsumenci docenili szybkie działanie oraz dużą efektywność.  Opakowanie liczące 5ml w pełni wystarcza na kilka tygodni, bowiem aplikacja już 2 kropel jest wystarczająca, aby zauważyć polepszenie swojego stanu.

 

 

 

Starazolin Hydrobalance Onex

 

Osoby, które cierpią na syndrom suchego oka, lub występuje u nich częste zaczerwienienie, powinny zacząć stosować Starazolin Hydrobalance Onex. Preparat ten zapewnia prawidłowe nawilżenie oka, które zostało wystawione na działanie nieprzychylnych czynników zewnętrznych. Szczególnie kurzu, silnego wiatru lub promieni UV. Może to bowiem spowodować zaczerwienienie lub dostanie się ciała obcego. Już dwie krople pozwalają odczuć ulgę i powrócić do uprzednio wykonywanej czynności.

Krople są w pełni bezpieczne, bowiem ich głównym składnikiem jest woda. Równocześnie roztwór ma zbliżone pH do tego właściwego ludzkiej gałce ocznej. Dzięki temu nie odczuwamy uczucia dyskomfortu lub pieczenia. Aplikacja produktu jest bardzo prosta, nie musisz się zatem obawiać, że przedawkujesz lek. Krople w krótkim czasie niwelują pieczenie oka, które jest typowe dla osób często pracujących przy komputerze.

Opinie konsumentów o zaprezentowanym leku są bardzo pochlebne. Wiele osób odczuło znaczącą poprawę stanu swoich oczu od kiedy zaczęły korzystać z kropli. Szybkie nawilżenie możliwie jest już dzięki dwóm kroplom, zatem opakowanie liczące 5 ml wystarczy Ci na długi czas.

 

 

 

[ /show_more av_uid=’av-30qifa’]

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

olenka

May 18, 2021 at 6:52 pm

A ja się przerzuciłam na evotears omega. Są wegańskie a to bardzo ważna sprawa dla mnie 🙂 no i skuteczne

Odpowiadać
Zespół PięknoKobiety.com

May 20, 2021 at 11:53 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół PięknoKobiety.pl

Odpowiadać