Ranking 6 najlepszych lakierów hybrydowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 13.07.24

 

Lakier hybrydowy – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Wybór odpowiedniego lakieru hybrydowego dla osoby początkującej może okazać się zagadką. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości związane z zakupem dobrego produktu, warto dowiedzieć się, jakie są polecane lakiery hybrydowe. Jednym z chętniej wybieranych jest Semilac Blooming Effect 7ml, opracowany specjalnie do wykonywania zdobień. Produkt jest przeznaczony do robienia pięknego manicure, który po zastosowaniu innych kosmetyków z tej samej serii jest dodatkowo bardzo trwały. Innym polecanym produktem jest Delia Hybrid Gel Top Coat 11Ml. Lakier do paznokci, który nie wymaga utwardzania w lampie UV lub LED. Produkt pozwala na wykonanie ładnego i trwałego manicure, który dodatkowo można zmyć za pomocą zwykłego zmywacza do paznokci.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Semilac Blooming Effect o pojemności 7 ml to produkt, który jest przeznaczony do wykonywania różnego rodzaju zdobień na paznokciach. Lakier aplikuje się na płytkę paznokcia w standardowy sposób. Pędzelek ma odpowiednią szerokość, dzięki czemu produkt dobrze się rozprowadza. Lakier jest dostępny w serii, do której dopasowano bazę, co dodatkowo zwiększa trwałość manicure.

Wady

Produkt do malowania paznokci Semilac Blooming Effect należy utwardzać przez określony czas w zależności od posiadanej lampy. Jest to niewygodne i uciążliwe.

Podsumowanie

Lakier hybrydowy Semilac Blooming ma odpowiednią konsystencję, która umożliwia dokładne rozprowadzenie produktu na płytce. Emulsję poddano testom dermatologicznym, które potwierdziły wysoką jakość produktu. Lakier ma wszystkie niezbędne atesty oraz certyfikat bezpieczeństwa.

Drugi wybór

Zalety

Produkt stworzono dla osób, które nie mają lampy UV lub LED, a chcą mieć piękny i trwały manicure. Lakier jest bezpieczny dla osób, które nie mogą mieć wykonywanych paznokci hybrydowych i żelowych ze względu na uczulenie lub uszkodzenie paznokci.

Wady

Lakier hybrydowy Delia Hybrid Gel Top Coat to produkt przeznaczony do użytku bez lampy UV. Powłokę należy utwardzić naturalnym światłem, jednak efekt nie jest zadowalający.

Podsumowanie

Top Delia działa podobnie jak lakier hybrydowy, jednak jego utwardzenie następuje po kontakcie ze światłem naturalnym i ma trwałość manicure i pedicure do 7 dni. Lakier jest dostępny w opakowaniu o pojemności 11 ml.

Rozważ też

Zalety

Lakier hybrydowy Eveline ma odpowiednio gęstą konsystencję, która umożliwia dokładne rozprowadzenie produktu. Odpowiednio zaaplikowana emulsja dobrze kryje już po nałożeniu pierwszej warstwy. W celu uzyskania optymalnego efektu należy nałożyć dwie cienkie warstwy.

Wady

Użytkownicy zwracają uwagę na to, że pędzelek w lakierze hybrydowym marki Eveline jest szeroki. Jest to duże utrudnienie szczególnie dla kobiet, które mają wąską płytkę.

Podsumowanie

Produkty marki Eveline są polecane dla osób, które wykonują manicure i pedicure hybrydowy w domowym zaciszu. Lakier jest dostępny w eleganckich i modnych kolorach, które ładnie prezentują się na paznokciach. Produkt jest dostępny w buteleczce o pojemności 5 ml.

 

 

6 najlepszych lakierów hybrydowych. Opinie w 2024 roku 

 

Lakiery hybrydowe to bardzo wygodne i tanie rozwiązanie, aby cieszyć się własnoręcznie wykonanym manicure i pedicure. Na rynku znajdziemy produkty, które są wysokiej jakości i z łatwością można je aplikować. Osoby początkujące, które nie mogą zdecydować się na wybór konkretnej marki, powinny sprawdzić ranking lakierów hybrydowych. W zestawieniu znajdują się najlepsze produkty polecane przez użytkowników. 

 

Lakier hybrydowy Semilac

 

1. Semilac Lakier Hybrydowy Blooming Effect 7ml

 

Semilac Blooming Effect to lakier hybrydowy o pojemności 7 ml, który jest przeznaczony do wykonywania różnego rodzaju zdobień na paznokciach. Emulsję aplikuje się na wcześniej przygotowaną i odtłuszczoną płytkę paznokcia w taki sam sposób jak zwykłą hybrydę. Pędzelek ma odpowiednią szerokość, dzięki czemu produkt można wygodnie rozprowadzać bez ryzyka, że pojawią się smugi oraz inne niedoskonałości. 

Lakier hybrydowy Semilac Blooming ma odpowiednią konsystencję, która umożliwia dokładne rozprowadzenie go na płytce. Lakier jest dostępny w serii, do której dopasowano bazę i zalecono stosowanie uniwersalnego topu Semilac. Emulsję poddano testom dermatologicznym, które potwierdziły jej wysoką jakość. Hybrydowy lakier do paznokci ma wszystkie niezbędne atesty oraz certyfikat bezpieczeństwa, co gwarantuje, że jej użycie nie powoduje żadnych reakcji ubocznych. 

Test lakierów hybrydowych Semilac pokazuje, że wiele osób chętnie sięga po produkty tej marki. Są to emulsje przebadane dermatologicznie, które bez obaw można kupić w autoryzowanych salonach zlokalizowanych na terenie całego kraju. 

 

 

 

 

Lakier hybrydowy bez lampy

 

2. Delia Efekt Hybrydy Hybrid Gel Top Coat 11Ml

 

Lakier Delia Efekt stworzono dla osób nieposiadających lampy UV lub LED, ale chcących mieć modny i trwały manicure. Dzięki temu, że emulsji nie trzeba utwardzać w lampie, jest ona całkowicie bezpieczna dla osób, które nie mogą mieć wykonywanych paznokci hybrydowych i żelowych ze względu na uczulenie lub uszkodzenie płytki. Lakier hybrydowy bez lampy to duża wygoda dla kobiet, które w danej chwili nie mają dostępu do lampy, a chcą mieć ładny manicure. 

Top Delia po zaaplikowaniu na płytkę paznokcia wygląda podobnie jak lakier hybrydowy, jednak jego utwardzenie następuje po kontakcie z naturalnym światłem słonecznym. Proces utwardzania jest możliwy dzięki zastosowaniu technologii Pro health. Dzięki swoim właściwościom produktu trwałość manicure i pedicure sięga aż do 7 dni. Emulsja jest dostępna w ekonomicznym opakowaniu o pojemności 11 ml. 

Użytkownicy, którzy zakupili top marki Eveline polecają produkt, który nie wymaga utwardzania w lampie UV lub LED. Emulsja chroni i zabezpiecza kolorowy lakier przed pękaniem, odpryskami oraz ścieraniem. 

 

 

 

 

Lakier hybrydowy Eveline

 

3. Eveline Hybrydowy Lakier Coal Black Nr 300

 

Produkt marki Eveline są dobry wybór dla osób, które wykonują manicure i pedicure hybrydowy w domowym zaciszu. Jest to wysokiej jakości emulsja, która jest dostępna w wielu eleganckich i modnych kolorach, które po odpowiednim zaaplikowaniu bardzo ładnie prezentują się na paznokciach. Emulsja jest odpowiednio gęsta, dzięki czemu dobrze kryje płytkę paznokcia i zapewnia bardzo ładny efekt już po nałożeniu pierwszej warstwy. 

Kolorowy lakier hybrydowy Eveline jest dostępny wraz ze specjalnie dobraną bazą i topem, które umożliwiają wykonanie trwałego manicure. Produkt ma szeroki pędzelek umożliwiający pomalowanie płytki paznokcia za jednym pociągnięciem. Formuła lakieru sprawia, że użytkownik może cieszyć się trwałością manicure nawet do 2 tygodni od aplikacji. Produkt jest dostępny w czarnej buteleczce o praktycznej pojemności 5 ml.

Kobiety, które samodzielnie wykonują manicure i pedicure, potwierdzają, że jest to dobry i tani lakier hybrydowy o optymalnej konsystencji. Użytkownicy zwracają uwagę że nawet niewielka pojemność buteleczki wystarcza na długo. 

 

 

 

 

Lakier hybrydowy Neonail

 

4. NeoNail Lakier Hybrydowy Wszystkie Kolory

 

Lakier hybrydowy Neonail to propozycja dla kobiet, które poszukują sprawdzonego produktu do regularnego stosowania. Emulsja ma właściwą konsystencję, która umożliwia wygodne jej nałożenie oraz dobre rozprowadzenie go po płytce paznokcia. Po odpowiednim przygotowaniu powierzchni emulsja wytrzymuje 2-3 tygodnie. Produkt poddano badaniom, które potwierdzają, że jest bezpieczny dla dłoni. Lakier Neonail uzyskał pozytywny wynik w testach dermatologicznych. 

Lakier hybrydowy marki Neonail jest dostępny w wielu modnych kolorach. Emulsja charakteryzuje się optymalną trwałością oraz wysokim połyskiem. W ofercie dostępny jest także termiczny lakier hybrydowy, który zmienia kolor po kontakcie z niską lub wysoką temperaturą. Produkt nakłada się za pomocą pędzelka umożliwiającego wygodną aplikację i jest on dostępny w opakowaniu o pojemności 6 ml. 

Opinie o lakierach hybrydowych Neonail są pozytywne wśród osób, które wykonują manicure i pedicure za pomocą produktów tej marki. W ofercie producenta dostępne są wszystkie niezbędne akcesoria przydatne w trakcie przygotowania i malowania paznokci. 

 

 

 

 

Lakier hybrydowy 3w1

 

5. Neonail Mono UV 3in1 Mono UV Lakier Hybrydowy 6ml 

 

Wygodny i prosty w użyciu lakier hybrydowy 3w1 to propozycja dla kobiet, które chcą mieć ładny manicure w bardzo krótkim czasie. Emulsję nakłada się bezpośrednio na przygotowaną i odtłuszczoną powierzchnię płytki paznokcia bez konieczności używania bazy. Jest to duża wygoda szczególnie dla osób, które chcą spróbować, czy paznokcie hybrydowe są odpowiednie dla nich. Dzięki temu użytkownik nie musi wydawać pieniędzy na zakup bazy i topu nawierzchniowego. 

Produkt 3w1 utrzymuje się na płytce od 7 do 14 dni. Trwałość lakieru jest ściśle uzależniona od tego, czy paznokcie szybko się przetłuszczają oraz jak bardzo są zniszczone. Emulsja ma konsystencję podobną do zwykłej hybrydy nakładanej na bazę oraz wykończonej topem. W trakcie jej aplikacji należy nakładać dwie cienkie warstwy, ponieważ nałożenie za dużej ilości produktu skutkuje marszczeniem lakieru. 

Lakier hybrydowy Neonail 3w1 jest chętnie wybierany przez Panie, które potrzebują wykonać manicure w krótkim czasie bez konieczności używania bazy i topu. Jest to ciekawa alternatywa dla klasycznego wykonywania manicure i pedicure. 

 

 

 

 

Lakier hybrydowy Indigo

 

6. Indigo Top Hybrydowy TOP GLOSS 3D 7ml

 

Lakier hybrydowy Indigo przystosowano do użytku pod klasyczną hybrydę, żel oraz akryl. Wielozadaniowa emulsja jest odporna na uszkodzenia i zarysowania, dzięki czemu użytkownik może wykonać trwały manicure oraz pedicure bez potrzeby powtarzania zabiegu co kilka dni. Produkt należy utwardzać 30 sekund w lampie Dual LED oraz 2 minuty w tradycyjnej UV. Wysokiej jakości lakier chroni jasne kolory przed żółknięciem oraz zabezpiecza przed ścieraniem. 

Top Gloss 3D dodaje połysku każdej stylizacji i utrwala manicure, a także tworzy mocną warstwę, która utrwala hybrydę, żel lub akryl. Top zawiera faktory UV, które chronią kolory przed blaknięciem. Lakier jest bezpieczny dla skóry i nie powoduje reakcji alergicznych i jest dostępny w opakowaniu o praktycznej pojemności 7 ml. 

Osoby, które zdecydowały się na zakup produktu, potwierdzają, że jest to dobry lakier hybrydowy nakładany na różne powierzchnie. Wysokiej jakości emulsja nadaje wysoki połysk i tworzy warstwę ochronną na płytce paznokcia. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaki lakier hybrydowy kupić? 

 

Manicure i pedicure wykonywany lakierami hybrydowymi jest bardzo popularny ze względu na prostotę. Produkty niezbędne do wykonania zabiegu dostępne są w wielu sklepach. Przed pojawieniem się hybryd nie było wiele możliwości, aby w domowym zaciszu zrobić kolorowe paznokcie, które utrzymają się do 2 lub nawet 3 tygodni. Niewiele kobiet decydowało się na zakup lakierów żelowych, które wymagały więcej umiejętności oraz były zdecydowanie droższe niż klasyczne emulsje. Lakiery hybrydowe stały się bardzo popularne ze względu na to, że spełniły oczekiwania nawet wymagających profesjonalistów. Osoby, które wcześniej pracowały wyłącznie z żelami, chętnie przekonały się do robienia manicure hybrydowego. Lakiery hybrydowe są tańsze niż żelowe, co zdecydowanie wpłynęło na ich popularność. Oprócz tego są bardzo łatwe w aplikacji i już po kilku próbach można stwierdzić, że malowanie paznokci jest proste i nie wymaga wielu umiejętności.  

Kobiety pokochały lakiery hybrydowe również z tego powodu, że są one wyjątkowo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Odpowiednio utwardzona warstwa może wytrzymać mocne zadrapanie lub przypadkowe uderzenie, chroniąc przy tym płytkę paznokcia przed złamaniem lub pęknięciem. Odpowiednio wykonany manicure może wzmocnić paznokcie i wspomóc ich wzrost. Przez 2 lub 3 tygodnie manicure wygląda bardzo estetycznie, a długość płytki zwiększa się z dnia na dzień i jest chroniona przed złamaniem, dzięki temu, że powłoka jest elastyczna. Kobiety, które zdecydowały się na manicure hybrydowy, twierdzą, że jest on bardzo wygodny, ponieważ nie trzeba co kilka dni domalowywać uszkodzonego lakieru. Dużym plusem jest także to, że zaraz po wyjęciu dłoni z lampy UV lub LED powłoka jest utwardzona i można bez przeszkód wykonywać wszystkie czynności. Przed pojawieniem się lakierów hybrydowych kobiety nie mogły dotykać niczego, dopóki warstwy nie wyschły, a i tak po zalecanym czasie można było zauważyć nieestetyczne odciski, które pojawiały się na świeżo pomalowanych paznokciach. 

 

Jaki jest najlepszy lakier hybrydowy? 

Osoby zastanawiające się, jaki lakier hybrydowy wybrać, powinny przede wszystkim sprawdzić opinie wystawiane na temat danego produktu. Dostępnych jest sporo różnych lakierów, które mają już opinie wystawione przez profesjonalistów. Wybrane z nich stosowane są przez salony kosmetyczne, które bazują na produktach danej marki. Wiele osób korzysta z oferty jednego producenta ze względu na dodatkowe bazy wzmacniające, lakiery budujące, a także topy matowe oraz wygładzające powierzchnię. Niektórzy producenci hybryd mają w zestawach lampy, które są odpowiednio mocne, aby lakier był właściwie utwardzony. Dostępne są także zestawy, w których osoba początkująca znajdzie wszystkie niezbędne akcesoria potrzebne do przygotowania manicure i pedicure. Oprócz bazy, wybranego koloru i topu w zestawie można znaleźć także remover oraz cleaner, które są niezbędne do ściągnięcia starego lakieru oraz odtłuszczenia płytki. Osoba zastanawiająca się, jakie jeszcze akcesoria powinny znaleźć się na liście zakupów, musi pamiętać o wacikach bezpyłowych, bloku polerskim oraz pilniczku. Ważny jest także dobry olejek do skórek, który odpowiednio nawilży skórę wokół płytki. 

 

Jakie lakiery hybrydowe sprawdzą się dla osób początkujących? 

Każda osoba rozpoczynająca przygodę z manicure zastanawia się, jaki będzie najlepszy lakier hybrydowy, który z łatwością można nałożyć, nie będzie zlewał się po bokach, a co najważniejsze będzie trwały. Osoby początkujące powinny wybrać produkty, które mają w zestawie niezbędne akcesoria. Jednym z lepszych wyborów są produkty sprzedawane w zestawach. W ofertach producentów można znaleźć wiele różnych odcieni kolorów  oraz wszystkie dodatkowe kosmetyki i akcesoria potrzebne do wykonania zabiegu. Osoby początkujące powinny wybrać lakiery, których konsystencja jest bardziej gęsta, dzięki czemu będzie łatwiej rozprowadzać go po płytce paznokcia. 

Lakiery hybrydowe w dobrych cenach 

Decydując się na zakup lakierów hybrydowych, warto wybrać produkty znanych marek. Wybierając wysokiej jakości kosmetyk, użytkownik może być pewny, że manicure i pedicure będą trwałe i bezpieczne. W zależności od wyboru za jeden kolorowy lakier hybrydowy trzeba zapłacić od 15 zł do 80 zł. Topy oraz bazy są droższe, ich ceny rozpoczynają się od 20 zł. W przypadku firm oferujących gotowe zestawy, użytkownik musi zapłacić od 100 zł do 300 zł za model podstawowy. 

 

 

FAQ

 

P1: Jak usunąć lakier hybrydowy? 

Bezpieczne usuwanie lakieru hybrydowego to gwarancja tego, że użytkownik nie uszkodzi sobie płytki. Jedną z metod jest ściąganie hybrydy za pomocą wacika nasączonego acetonem. Należy przyłożyć go do płytki paznokcia, a następnie zawinąć palce specjalną folią lub zwykłą, aluminiową. Dostępne są także specjalne klipsy do usuwania lakieru, które można użyć zamiast folii. Po upływie zalecanego czasu można zdjąć zabezpieczenie i następnie usunąć pozostałości lakieru pilnikiem o gradacji 180. Innym sprawdzonym sposobem stosowanym zazwyczaj przez gabinety kosmetyczne jest usuwanie hybrydy za pomocą frezarki ze specjalnym frezem przeznaczonym do piłowania lakieru. Ważne jest jednak to, aby w odpowiedni sposób ustawić urządzenie na 20-25 tysięcy obrotów na minutę i delikatnie ściągać warstwę hybrydy płynnymi ruchami. 

 

P2: Jak nałożyć lakier hybrydowy? 

Nakładanie lakieru hybrydowego to proces bardzo podobny do nakładania zwykłej emulsji do malowania paznokci. Różnica polega jedynie na tym, że hybryda wymaga odpowiedniego przygotowania płytki paznokcia, aby lakier właściwie przylegał. . Przed nałożeniem bazy, użytkownik musi lekko zmatowić płytkę, a następnie użyć specjalnego odtłuszczacza, którzy można kupić w sklepie z akcesoriami kosmetycznymi. Preparat należy nanieść na wacik bezpyłowy i dokładnie przetrzeć paznokieć. Po wyparowaniu odtłuszczacza można przystąpić do nakładania bazy, którą należy utwardzić 2 minuty w lampie UV lub 30 – 60 sekund w lampie LED. W zależności od posiadanego produktu niektóre bazy po wyschnięciu również należy odtłuścić preparatem. Po wykonaniu wszystkich etapów można przejść do nakładania lakieru w wybranym kolorze. Czas utwardzania jest taki sam jak w przypadku bazy. Na sam koniec trzeba nałożyć top, który zabezpieczy lakier przed uszkodzeniami i utwardzić go w lampie. Wykonany manicure należy przemyć odtłuszczaczem, o ile posiadany top tego wymaga. 

P3: Dlaczego lakier hybrydowy się marszczy? 

Lakiery hybrydowe w zależności od producenta nakładają się w różny sposób i mają inne konsystencje. W przypadku niektórych produktów może dojść do zmarszczenia lakieru, który nawet po utwardzeniu nie będzie wyglądał korzystnie. W sytuacji, gdy hybryda marszczy się regularnie, należy wziąć pod uwagę, czy użytkownik nie nakłada za grubych warstw produktu. Problemy z marszczeniem biorą się często z powodu nałożenia za dużej ilości lakieru, który nie może utwardzić się w lampie. Częstym powodem pojawiania się problemu z hybrydą jest przeterminowana data przydatności oraz psucie się produktu narażonego na działanie światła słonecznego czy innych czynników zewnętrznych. 

 

P4: Dlaczego lakier hybrydowy odpada? 

Krótkie utrzymywanie się lakieru hybrydowego to wina wielu czynników. Bardzo częstym powodem jest niewłaściwe aplikowanie produktu, nakładanie za dużej ilości lub nieprawidłowe przygotowanie płytki paznokcia. Wiele początkujących osób popełnia błąd, dojeżdżając pędzelkiem do samego brzegu, zalewając tym samym skórki. Po kąpieli lub zmywaniu naczyń pod lakier dostaje się woda i warstwa odpryskuje. Równie częstym błędem jest nieprawidłowo odtłuszczona płytka paznokcia, która dodatkowo u niektórych osób z natury jest tłusta, co bezpośrednio powoduje złe przyleganie bazy i całego manicure. Aplikując lakier hybrydowy, warto także zwrócić uwagę na datę ważności produktu oraz na to, czy baza i lakier są od jednego producenta. 

 

P5: Jak długo utwardzać lakiery hybrydowy? 

Utwardzanie lakieru hybrydowego odbywa się za pomocą lampy UV lub LED. W przypadku modelu UV proces wysychania hybrydy trwa od 1 do 2 minut. Zaleca się, aby w przypadku koloru białego, czerwonego i czarnego powtórzyć utwardzanie i pozostawić dłoń pod lampami na dwa cykle po 2 minuty. Lampy LED cieszą się znacznie większą popularnością niż klasyczne modele UV. Utwardzanie hybrydy trwa od 30 do 60 sekund. Wiele kosmetyczek zdecydowanie chętniej sięga po model LED, ponieważ skraca to czas przygotowania manicure lub pedicure prawię o połowę. Poszukując dobrego produktu, warto wybrać lampy sprawdzonych producentów. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ