Najlepsze termoloki BaByliss

Ostatnio aktualizowane: 14.04.24

Wiele osób decyduje się na zakup termoloków BaByliss, ponieważ umożliwiają one szybką stylizację włosów. W sklepach można znaleźć wiele różnych zestawów, stąd wybór konkretnego modelu nie jest oczywisty. Dlatego też, chcąc nieco ułatwić Ci zadanie, spośród wielu dostępnych na rynku urządzeń wybraliśmy te, które zdobyły najwięcej pozytywnych ocen. Na pierwszym miejscu w naszym rankingu znalazły się termoloki BaByliss 3021E. W zestawie znajduje się 20 wałków o różnej wielkości. Bez wątpienia przy użyciu sprzętu będziesz mogła zakręcić włosy na kilka sposobów (lekkie fale, mocny skręt). Wałki zostały zrobione z solidnych, odpornych na działanie wysokich temperatur materiałów. Welurowa powłoka jest delikatna dla włosów, co zmniejsza ryzyko ich zniszczenia na skutek częstej stylizacji. Urządzenie jest łatwe w obsłudze – na obudowie umieszczono wskaźnik informujący o tym, kiedy sprzęt jego gotowy do pracy. Na drugim miejscu w naszym rankingu uplasowały się termoloki BaByliss 3060E. Produkt sprzedawany jest w zestawie z grzebieniem ułatwiającym stylizację.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Materiałem wierzchnim termoloków jest welur, który nie niszczy w żaden sposób włosów, a także zapobiega ich przegrzaniu. W zestawie znajdują się różne wałki, dzięki czemu możemy nadawać włosom rozmaite grubości skrętu. Używając sprzętu uzyskamy wymarzoną fryzurę w kilka minut. Wskaźnik gotowości informuje, kiedy loki mają odpowiednią temperaturę.

Wady

Jeśli jesteś posiadaczką grubych i ciężkich włosów – nie jest to produkt dla Ciebie. Będzie on odpowiedni raczej w przypadku cienkich i lekkich pasm.

Podsumowanie

Urządzenie pracuje dość cicho, przez co możemy wykonać wymarzoną fryzurę nawet wtedy, kiedy np. w domu śpi małe dziecko. Osiągnięty rezultat utrzymuje się na włosach bardzo długo. Model również łatwo przechowywać.

Drugi wybór

Zalety

Lekko wklęsła forma loków zapewnia ich dobre dopasowanie do kształtu głowy oraz uniesienie kręconych włosów u nasady. Materiał wykończeniowy wałków to welur, który ułatwia nawijanie włosów oraz chroni je przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury. Zestaw zawiera loki w trzech rozmiarach, abyś mogła stworzyć na głowie wymarzoną fryzurę z loków o kilku grubościach.

Wady

Sprzęt nagrzewa się dość długo, bo około godziny, co jest dość uciążliwe, zwłaszcza kiedy spieszy nam się lub zwyczajnie zapomnimy ich włączyć odpowiednio wcześnie.

Podsumowanie

Maksymalna temperatura urządzenia to 115 st. C. Fryzura jest utrwalana w trakcie stygnięcia wałków, które utrzymują wysoką temperaturę przez około 20 minut. W zestawie znajdziemy również 20 klipsów oraz grzebień ułatwiający oddzielanie pasm i ich rozczesywanie.

Rozważ też

Zalety

Silikonowe wałki nadają fryzurze objętości na długie godziny. Aksamitno – welurowy materiał chroni włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury i łamaniem włosów. Loki w zestawie są na tyle szerokie, żeby móc zakręcić nawet najdłuższe pasma. Aby stylizacja była łatwiejsza, w opakowaniu znajdziemy również klipsy do mocowania loków na głowie.

Wady

Osoby obdarzone grubymi, ciężkimi włosami nie będą mogły zbyt długo cieszyć się lokami wykonanymi z pomocą tego urządzenia. Chyba że użyją dodatkowych kosmetyków utrwalających.

Podsumowanie

Przyrząd ładnie prezentuje się na półce w łazience. Wałki są estetycznie wykonane. Jeden z nich ma wskaźnik, który pokazuje moment uzyskania optymalnej temperatury – zmienia wtedy kolor na biały. Moc urządzenia to 200 W. Nagrzewa się ono do maks. temperatury 100 st. C.

 

 

Termoloki BaByliss – ranking

 

 

BaByliss 3021E

 

Pierwszym produktem w naszym rankingu jest BaByliss 3021E. To ceramiczne termoloki gwarantujące równomierne przekazywanie temperatury włosom od nasady aż po same końce. Ich materiał wykończeniowy to welur, który jest bardzo miękki i nie niszczy włosów.

Zestaw zawiera wałki o różnej wielkości, w efekcie można uzyskać zarówno drobne i niesforne loki, jak też romantyczne fale rodem z Hollywood. Do wyboru mamy trzy rozmiary: 32 mm (8 sztuk), 25 mm (6 sztuk) i 19 mm (6 sztuk). Uzupełnieniem kompletu jest 20 motylkowych klipsów, jak również 20 klipsów metalowych. Moc tego urządzenia to 400 W, co zapewnia uzyskanie wymarzonej fryzury w zaledwie kilka minut. Jego maksymalna temperatura wynosi 130 st. C, a wskaźnik gotowości wskazuje, kiedy można nawinąć wałki.

Konsumentki doceniają ten produkt za szybki czas nagrzewania, a także możliwość łatwej i szybkiej stylizacji fryzury. Te najlepsze termoloki BaByliss w 2024 roku są niezwykle bezpieczne dla włosów nawet w przypadku codziennego stosowania.

Zestaw BaByliss 3021E zawiera 20 termoloków o różnej średnicy. Sprzęt ma moc równą 400 W. W komplecie znajdują się m.in. klipsy metalowe i motylkowe z tworzywa sztucznego.

 

Zalety

Welurowa powłoka: Wałki pokryte zostały miękką w dotyku, welurową powłoką. Jest ona bardzo delikatna, co daje gwarancję, że użytkowanie termoloków nie wpłynie negatywnie na kondycję naszych włosów.

Klipsy: W zestawie otrzymujemy metalowe i motylkowe klipsy, które znacznie ułatwiają stylizację fryzury. Wspomniane elementy są solidnie wykonane i dobrze utrzymują kosmyki.

Różne grubości: W opakowaniu znajdziemy wałki o różnej grubości. W efekcie będziemy mogli uzyskać na włosach efekt mocnego, jak i delikatnego skrętu.

Wskaźnik gotowości użycia: Na obudowie urządzenia znajduje się wskaźnik, który informuje o tym, że sprzęt jest gotowy do pracy. Zdaniem wielu osób jest to duże ułatwienie.

Czas nagrzewania: Po przeczytaniu opublikowanych w Internecie opinii na temat BaByliss 3021E można dojść do wniosku, że termoloki szybko się nagrzewają. Nie musimy więc zbyt długo czekać, aby rozpocząć stylizację fryzury.

 

Wady

Nie dla grubych, długich włosów: W pojedynczych komentarzach pojawia się informacja, że produkt nie sprawdza się dobrze podczas stylizacji długich, gęstych włosów. Konsumenci wskazują, że fryzura nie utrzymuje się zbyt długo.

 

 

 

 

BaByliss 3060E

 

Jako kolejny chcemy zaprezentować model BaByliss 3060E, którego moc wynosi 300 W. Te ceramiczne termoloki mają lekko wklęsłą formę, dzięki czemu bardzo dobrze przylegają do głowy, a w efekcie zyskujemy piękną fryzurę pełną objętości. Ich wykończeniowy materiał to welur, który jest wyjątkowo miękki i ułatwia dokładne nawijanie pasm.

Zestaw zawiera wałki o trzech różnych rozmiarach: 32 mm (8 sztuk), 25 mm (6 sztuk) oraz 19 mm (6 sztuk). Znajduje się tu także 20 klipsów i grzebień ułatwiający rozczesywanie. Termoloki utrzymują wysoką temperaturę przez ok. 15-20 minut, utrwalają fryzurę stygnąc. Maksymalna temperatura urządzenia to 115 st. C.

Konsumentki uważają, że ten model jest bardzo bezpieczny w użytkowaniu. Doceniają też wskaźnik gotowości do pracy, dzięki któremu wiadomo, kiedy wałki osiągają odpowiednią temperaturę. Te najlepsze termoloki BaByliss są niezwykle łatwe w obsłudze, a jednocześnie mają profesjonalny charakter. W efekcie można uzyskać fryzurę niczym z salonu fryzjerskiego.

3060E to bardzo dobre termoloki BaByliss do 100 zł. Maksymalna temperatura sprzętu to 115 st. C. W zestawie znajduje się 20 wałków o różnej średnicy.

 

Zalety

Grzebień: Konsumenci doceniają to, że do kompletu dołączono grzebień. Ma on szeroko rozstawione ząbki, dzięki czemu możemy łatwo rozdzielić poszczególne pasma, tak aby przygotować je do stylizacji.

Trwałość: Termoloki gwarantują dobry skręt. Jak wskazują opinie Internautów, loki prezentują się nienagannie nawet przez wiele godzin. Jeśli wystylizujemy włosy rano, możemy być pewni, że będą one ładnie wyglądały również wieczorem.

Nienagrzewające się końcówki: Z uwagi na to, że wałki mają nienagrzewające się końcówki nie ma obaw o to, że poparzymy dłonie w trakcie układania włosów.

Spinki: W zestawie znajduje się 20 spinek, które pozwolą Ci utrzymać wałki w jednej pozycji. Klipsy są solidnie wykonane i mocno trzymają nawet grube pasma włosów.

 

Wady

Czas nagrzewania: Jak podaje producent, czas nagrzewania wynosi 15 minut. Pewna grupa Internautów uważa, że przygotowanie urządzenia do pracy zajmuje zbyt dużo czasu.

 

 

 

 

BaByliss 3038E

 

Nasz ranking zamyka model BaByliss 3038E. Te elektryczne wałki mają silikonową powłokę, dzięki czemu możemy uzyskać długotrwały efekt w postaci subtelnych loków z imponującą objętością. Aksamitno-welurowy materiał ich powierzchni chroni włosy przed przypaleniem lub ewentualnym zniszczeniem podczas nawijania.

W zestawie znajdziemy 5 dużych termoloków o średnicy 40 mm, za pomocą których można swobodnie stylizować nawet bardzo długie włosy. W komplecie znajduje się również 5 motylkowych oraz 5 metalowych klipsów. Moc tego urządzenia wynosi 200 W, a jego maksymalna temperatura to 100 st. C.

Konsumentki doceniają ten model głównie za łatwość obsługi. Jeden z wałków posiada wskaźnik, który pokazuje moment uzyskania optymalnej temperatury – zmienia wtedy kolor na biały. Dla wielu dużą zaletą jest także szybkość nagrzewania. Wystarczy 10 minut, by te termoloki Babyliss w dobrej cenie nagrzały się do odpowiedniej temperatury, natomiast kiedy zaczynają stygnąć, nasza fryzura się utrwala.

BaByliss 3038E to zestaw 5 dużych termoloków o średnicy równej 40 mm. Produkt ma czarną obudowę. W komplecie znajdują się metalowe i motylkowe klipsy.

 

Zalety

Welurowa powłoka: Wałki zostały pokryte aksamitną, welurową powłoką. Materiał ten jest niezwykle delikatny. W rezultacie nie ma obaw o to, że użytkując systematycznie sprzęt zniszczymy nasze włosy.

Obsługa: Model jest bardzo łatwy w obsłudze. Urządzenie wystarczy podłączyć do prądu, a następnie nacisnąć umieszczony na obudowie guzik. Po upływie określonego czasu będziemy mogli rozpocząć stylizację włosów.

Nagrzewanie: Wiele osób potwierdza, że wałki bardzo szybko się nagrzewają. Nie tracimy więc zbyt dużo czasu na oczekiwanie, aż sprzęt będzie gotowy do pracy.

 

Wady

Trwałość: Pojedyncze osoby wskazują, że włosy stosunkowo szybko się prostują. Prezentowane termoloki mogą więc okazać się nieodpowiednie dla osób, które mają grube i gęste włosy.

 

 

 

Jakie termoloki BaByliss wybrać?

 

Osoby posiadające proste włosy bardzo często marzą o kręconych pasmach. Jest wiele skutecznych rozwiązań, dzięki którym uzyskasz burzę loków na głowie. Są to nie tylko wałki czy lokówka, ale też bardziej nowoczesne rozwiązania, takie jak termoloki, które ostatnio zyskują na popularności. W tym poradniku podpowiadamy, jak wybrać taki sprzęt. Na końcu znajdziesz też ranking trzech modeli BaByliss w dobrych cenach.

Marka BaByliss, mająca swoją siedzibę w Paryżu, narodziła się w latach 60. XX wieku. Inspiracją do jej powstania stała się postać Brigitte Bardot, którą pieszczotliwie nazywano „Baby”. Końcówka nazwy „liss” pochodzi z kolei od francuskiego przymiotnika „lisse”, który oznacza prostotę oraz gładkość. Co ciekawe, to właśnie ta marka stworzyła pierwszą na świecie elektryczną lokówkę. Już od kilkudziesięciu lat Babyliss dostarcza kobietom na całym świecie sprzęt, dzięki któremu w łatwy i profesjonalny sposób można stylizować swoją fryzurę. Dziś BaByliss kojarzy się z doskonałą jakością i innowacyjnymi rozwiązaniami w dziedzinie stylizacji włosów.

Termoloki powoli zaczynają opanowywać rynek. By znaleźć najlepszy dla siebie model, trzeba wziąć pod uwagę kilka najważniejszych parametrów. Pierwszym z nich jest materiał wykonania. Najbezpieczniejsze dla włosów będą modele ceramiczne lub ceramiczno-tytanowe, w których wysoka temperatura bardziej równomiernie rozkłada się na całe pasma. Istotny jest też materiał wykończeniowy, którym powinien być welur lub aksamit – dzięki temu termoloki będą odpowiednio miękkie i nie niszczą włosów.

Dobry zestaw powinien zawierać wałki o różnych wielkościach, dzięki czemu każdego dnia możemy stworzyć inną fryzurę, a jednocześnie uzyskać jak najbardziej naturalny wygląd. Osoby o grubych i gęstych włosach powinny sprawdzać, czy do wybranego zestawu dołączane są specjalne klipsy do podpinania włosów, dzięki którym stylizacja fryzury będzie łatwiejsza.

Warto wybrać termoloki, które mają jak największą moc, ponieważ dzięki temu szybciej będą się nagrzewać, a co za tym idzie – stylizacja fryzury będzie trwała krócej. Sprawdzajmy, czy wybrany przez nas model wyposażony został we wskaźnik gotowości do pracy, dzięki któremu będziemy wiedzieć, w którym momencie możemy nakręcić włosy na wałki. Często równie ważna jest maksymalna temperatura nagrzewania. Przy delikatnych włosach nie musi być ona bardzo wysoka, jednak posiadaczki grubych i opornych na stylizację pasm powinny przywiązywać do tego szczególną uwagę. Optymalna temperatura termoloków mieści się w zakresie od ok. 115 st. C do 130 st. C.

 

 

Jak używać termoloki Babyliss?

 

Kupiłaś termoloki, ale instrukcja obsługi Ci nie wystarcza? W takim razie możesz skorzystać z naszego artykułu. Został on stworzony w oparciu o produkty Babyliss, więc jeżeli jesteś właścicielem sprzętu Babyliss, to z pewnością zainteresuje Cię ten artykuł. Opisaliśmy w nim, jak dokładnie można korzystać z termoloków oraz co zrobić, aby po ich użyciu włosy nie były zniszczone.

 

 

Podstawowe zasady używania termoloków

Kiedy jesteś już gotowa, aby używać termoloków to musisz pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Najważniejsza z nich jest taka, aby nie korzystać z takiego sprzętu w przypadku, kiedy włosy są brudne albo mokre. Na rynku znajdziesz termoloki, które można nakładać na świeżo umyte włosy. Nie ryzykuj jednak i nie używaj na włosach pierwszych lepszych termoloków. Na ich opakowaniu oraz w instrukcji musi być zaznaczone, że są przeznaczone także do mokrych kosmyków.

Większość produktów Babyliss jest bezpieczna i nie sprawia, że włosy zbytnio się niszczą. My radzimy jednak ostrożność i przed zawinięciem włosów na wałki polecamy spryskać je specyfikiem, który chroni przed ciepłem. Na rynku jest ich wiele, więc masz z czego wybierać. Użycie sprayu chroni włosy przed nadmiernym ciepłem, a także nawilża pasma.

 

Co zrobić tuż przed nałożeniem termoloków?

W czasie, kiedy podłączysz pudełko z termolokami do prądu i czekasz na to, aby się one nagrzały, możesz zaoszczędzić czas robiąc kilka rzeczy. Najbardziej pracochłonną czynnością z pewnością będzie dzielenie włosów na pasemka. Ich liczba zależy od tego, ile mamy wałków w zestawie. Jeżeli kupiłaś 20 sztuk, to musisz przygotować 20 sekcji włosów. Z kolei grubość pasm zależy od średnicy pojedynczego wałka. Pamiętaj, że zbyt gruba sekcja może się łatwo ześlizgnąć z termoloka.

 

Jak przygotować sprzęt?

Zanim sięgniesz po wałki musisz umieścić je w pudełku, w którym je kupiłaś. Po podłączeniu do prądu należy poczekać, aż na pudełku zaświeci się specjalna dioda. Zwykle trwa to około 10 minut. Następnie pudełko można odłączyć od prądu lub przycisnąć odpowiedni przycisk. Wtedy termoloki są gotowe do użycia.

 

 

Proces zawijania loków

Na początku wyjmij jeden wałek z nagrzanego już pudełka i przybliż go do końcówki sekcji włosów. Uważaj, aby złapać termolok za część, która się nie nagrzała. Wiele osób zaleca korzystanie ze specjalnych rękawiczek, które zabezpieczą nas przed poparzeniem. Następnie powoli zwija się termolok w stronę skalpu. Uważaj jednak! Jeżeli termolok nie jest wystarczająco gruby, to może on poparzyć skalp, który jest bardzo delikatny. Aby zabezpieczyć wałek przed zsunięciem się, należy użyć specjalnego klipsa. Tak przypięty nie powinien się rozwinąć.

 

Czy termoloki są bezpieczne?

Jeżeli zachowamy podstawowe zasady bezpieczeństwa, to możemy stwierdzić, że wałki są bezpiecznym sprzętem. Jakie termoloki Babyliss są polecane, gdy mówimy o bezpieczeństwie? Konieczne jest, aby termoloki były wykonane z materiału, który nie przypali włosów, lecz szczelnie je na sobie zatrzyma. Ważne jest również, aby część, która nie nagrzewa się była na tyle duża, że podczas trzymania jej nie poparzymy się. Nie trzymaj sprzętu na głowie dłużej niż 15 minut. Jeżeli chcesz mieć tylko lekkie loki, to wystarczy, że będziesz trzymać termoloki przez około 5 minut.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ