Ranking 5 najlepszych nakładek na zęby w 2024

Ostatnio aktualizowane: 19.05.24

 

Nakładki na zęby – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Najczęściej wybieranymi nakładkami na zęby są Opalescence Go 6%. W jednym opakowaniu znajduje się 20 nakładek na 5 aplikacji. Produkt ma odświeżający, miętowy zapach, który odpowiada wielu użytkownikom. Konsumenci uważają, że prezentowane nakładki łatwo się nosi oraz dobrze dopasowują się do zębów, więc nie przeszkadzają podczas noszenia. Wiele osób wspomina też o szybkich i widocznych rezultatach stosowania akcesorium. Docenione przez użytkowników zostały też Nakładki Na Zęby Termokurczliwe. Pomagają one w utrzymaniu żelu wybielającego na zębach. Nakładki są wykonane z miękkiego materiału, który staje się bardzo elastyczny na skutek działania gorącej wody. Zaletą jest możliwość przycięcia produktu, co oznacza, że można go odpowiednio dopasować do zębów.


5 najlepszych nakładek na zęby. Opinie w 2024 roku 

 

Prezentowany ranking nakładek na zęby zawiera różne typy produktów, a wśród nich wybielające, wspomagające działanie żelu oraz dekoracyjne. Mamy pewność, że znajdziesz wśród nich produkt odpowiedni dla siebie.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Z pomocą zestawu możemy w skuteczny i co ważniejsze, bezpieczny sposób wybielić zęby, nie narażając ich na nadwrażliwość i osłabienie szkliwa. W komplecie jest 20 nakładek, po 10 na dolną i górną szczękę.

Wady

Niektórzy kupujący twierdzą, że nakładki nie przylegają zbyt dobrze do dalej położonych zębów. Przez to żel wybielający może nie dotrzeć do wszystkich miejsc.

Podsumowanie

To produkt odpowiedni dla mężczyzn, jak i kobiet. Nakładki są wypełnione żelem wybielającym, więc nie musimy samodzielnie go aplikować. W jego składzie są substancje mające pozytywny wpływ na zęby i dziąsła – azotan potasu oraz fluor. Co więcej, żel ma delikatny, miętowy smak.

Drugi wybór

Zalety

Nakładki są termokurczliwe, co oznacza, że zapewniają bardzo dobre dopasowanie do uzębienia. Wystarczy zanurzyć je na kilka sekund w gorącej wodzie i założyć na szczękę, aby odpowiednio się uformowały. Produkt jest bezpieczny w stosowaniu.

Wady

W zestawie nie otrzymujemy żelu wybielającego. Jeśli chcemy wykorzystać nakładki do rozjaśnienia szkliwa, musimy sami znaleźć właściwy preparat, co nie zawsze jest proste.

Podsumowanie

Po skurczeniu w gorącej wodzie materiał możemy przyciąć, aby wystające elementy nie wywołały podrażnienia w jamie ustnej. Do nakładek możemy zaaplikować żel wybielający lub służący do zmniejszania nadwrażliwości. To przydatny produkt, który możemy wielokrotnie formować.

Rozważ też

Zalety

Produkt jest przeznaczony do wybielania zębów. W komplecie znajdziemy 20 nakładek z żelem, umożliwiających przeprowadzenie 5-dniowej kuracji rozjaśniania szkliwa. Mają one uniwersalny rozmiar i dobrze dopasowują się do uzębienia.

Wady

Żel wybielający ma niezbyt przyjemny smak, który długo utrzymuje się w jamie ustnej. To powoduje, że rozjaśnianie zębów z wykorzystaniem produktu nie jest w pełni komfortowe.

Podsumowanie

Nakładki są skuteczne i pozwalają na usunięcie z zębów nieestetycznych osadów z kawy, herbaty czy papierosów. Co więcej, po ich użyciu ilość płytki nazębnej jest mniejsza, co zapobiega rozwojowi próchnicy. Nakładki wystarczy założyć na 20 minut, co oznacza, że wybielanie nie zajmuje zbyt dużo czasu.

 

1. Opalescence Go 20 nakładek 6% Żel wybielanie Melon

 

Opalescence Go 6% to komplet nakładek, dzięki którym Twoje marzenie o bielszym uśmiechu może się spełnić. W zestawie znajduje się 20 elementów, 10 nakładek zakłada się na górne zęby, a 10 na dolne zęby. Konsumentom najbardziej podoba się to, że paski są elastyczne i dobrze pasują do zębów o różnym kształcie.

Nakładki zawierają fluor, który wzmacniania szkliwo oraz zmniejsza próchnicę. Z kolei drugi główny składnik produktu, czyli azotan potasu, zmniejsza nadwrażliwość. W nakładkach znajduje się optymalna ilość żelu, więc po zdjęciu ich nie trzeba myć zębów, wystarczy wypluć nadmiar płynu.

Według wielu opinii nakładki są wygodne. Podczas noszenia (a trzeba je nosić przez 90 minut) nie zsuwają się z zębów i nie przeszkadzają podczas rozmowy. Konsumenci chwalą również lekko miętowy smak, który pozostaje w ustach nawet przez pewien czas od ściągnięcia nakładek z zębów. Warto wspomnieć, że nakładki sięgają od zęba trzonowego po lewej stronie do zęba trzonowego po prawej stronie.

Zestaw Opalescence Go 6% jest przeznaczony do wybielania zębów. W opakowaniu jest 20 nakładek, po 10 na górną i dolną szczękę.

 

Zalety

Skuteczność działania: W składzie żelu wybielającego są substancje, które umożliwiają efektywne rozjaśnienie szkliwa. Mowa tu o azotanie potasu (zmniejsza dodatkowo nadwrażliwość zębów) oraz fluorze (hamuje rozwój próchnicy).

Łatwe stosowanie: Zakładanie nakładek nie jest trudne, ponieważ są elastyczne. Należy przyłożyć je do górnej i dolnej szczęki, delikatnie zassać, zdjąć zewnętrzną osłonę i ponownie zassać. Proces wybielania trwa od 5 do 10 dni.

Brak konieczności aplikowania żelu: Wielu osobom podoba się to, że nie trzeba samodzielnie aplikować żelu do nakładek. Są one już napełnione wybielającym preparatem, dlatego wystarczy je założyć.

Nie powoduje dyskomfortu: Nakładki należy zostawić na zębach na 60 lub nawet 90 minut, ale nie powinniśmy w tym czasie odczuwać dyskomfortu.

Przyjemny zapach i smak: Żel wybielający ma przyjemny, miętowy smak i zapach.

 

Wady

Mała styczność z dalszymi zębami: Część osób uważa, że nakładki dobrze przylegają głównie do przednich zębów i żel nie dociera równomiernie do tych położonych dalej.

 

 

 

 

2. Nakładki Na Zęby Termokurczliwe


Jeżeli zależy Ci na wygodzie, to koniecznie wybierz Nakładki Na Zęby Termokurczliwe. Opinie o nakładkach na zęby tej firmy są pozytywne. Konsumenci uważają, że dzięki nim można wygodnie trzymać na zębach żel wybielający lub żel przeciw nadwrażliwości. Według opinii korzystanie z produktu tego typu jest wygodne oraz łatwe.

Nakładki działają w taki sposób, że wkłada się je do gorącej wody (lecz nie wrzątku). Można to zrobić z pomocą rąk, ponieważ każda nakładka ma specjalny i dobrze wyprofilowany uchwyt, dzięki któremu można produkt wygodnie trzymać. Po kilku sekundach nakładka staje się przezroczysta, co oznacza, że jest gotowa do użycia. Następnie wystarczy nałożyć żel na element oraz przełożyć całość do zębów i zostawić na czas zalecany przez producenta żelu.

Wielu użytkownikom podoba się to, że te dobre i tanie nakładki na zęby można dowolnie przycinać, materiał jest na tyle miękki, że jest to możliwe. Dlatego dopasowanie produktu do szczęki nie jest problemem, a działanie żelu może okazać się tym samym bardziej efektywne.

Nakładki Na Zęby Termokurczliwe umożliwiają przeprowadzenie kuracji rozjaśniającej szkliwo. To dobre nakładki na zęby do 10 zł.

 

Zalety

Dobre dopasowanie do uzębienia: Ponieważ jest to produkt termokurczliwy, bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu zębów. Wystarczy zanurzyć nakładkę w gorącej wodzie, a następnie przyłożyć do szczęki.

Kilka sposobów wykorzystania: To produkt, który może nam się przydać nie tylko podczas wybielania zębów, ale też aplikowania na nie żelu zmniejszającego nadwrażliwość.

Zestaw na górną i dolną szczękę: W komplecie znajdziemy dwie nakładki, jedną zakłada się na górną, a drugą na dolną szczękę. To oznacza, że możemy w tym samym czasie wybielić wszystkie zęby.

Możliwość przycięcia: Kiedy okaże się, że nakładka jest za duża, lub ma wystające elementy, które nam przeszkadzają, możemy je przyciąć nożyczkami.

 

Wady

Brakuje żelu: W komplecie nie ma żelu wybielającego zęby. Odpowiedni preparat musimy dokupić sami.

 

 

 

 

3. Iwhite instant Nakładki na Zęby 10 szt.

 

W naszym rankingu postanowiliśmy umieścić Iwhite Instant, czyli skutecznie działające nakładki wybielające. W opakowaniu znajduje się 10 elementów, które są oddzielnie zapakowane. W nakładkach znajduje się żel, który uwalnia się wtedy, kiedy je nosimy. Produkt można używać przez 20 minut dziennie, nie dłużej niż 5 dni z rzędu.

Prezentowane nakładki działają intensywnie i w ciągu kilku dni pozwalają na zdobycie białego uśmiechu. Już po jednym użyciu można zauważyć, że przebarwienia po winie oraz po kawie powoli stają się bledsze. Produkt jest dobrym wyborem dla osób, które często palą. Poza tym nakładki zapobiegają tworzeniu się płytki nazębnej, więc zęby są zdrowsze.

Nakładki mają jeszcze jedno zastosowanie, a jest to wzmacnianie zębów. Zawarte w nich składniki aktywne nie tylko usuwają przebarwienia na zębach, ale również docierają do dziąseł. Użytkownicy często mówią, że korzystanie z produktu jest wygodne, a rezultaty są szybko widoczne. Dlatego wiele osób decyduje się na jego kupno.

Produkt Iwhite Instant to zestaw do wybielania zębów. W opakowaniu jest 10 nakładek, każda została wypełniona żelem.

 

Zalety

Uniwersalny rozmiar: Produkt jest polecany kobietom, jak i mężczyznom. Ponieważ nakładki są w rozmiarze uniwersalnym, zakładanie ich i dopasowywanie do zębów nie jest zbyt trudne. Co ważne, wewnątrz nich znajduje się odpowiednia ilość żelu, nie ma ryzyka, że wydostanie się na zewnątrz.

Krótki czas wybielania: Aby skutecznie rozjaśnić szkliwo i pozbyć się nieestetycznie wyglądających przebarwień, wystarczy założyć nakładki na zęby na 20 minut. Resztki żelu można wypłukać wodą. Kuracja trwa tylko 5 dni, po pewnym czasie można ją bez obaw powtórzyć.

Nie wywołuje podrażnienia: Nie trzeba się obawiać, że po wybieleniu zęby staną się nadwrażliwe i nadmiernie osłabione. Po kuracji nie powinny się też pojawić problemy z dziąsłami. Żel wybielający nie ma w składzie silnych chemicznie substancji, które mogłyby wywołać skutki uboczne.

 

Wady

Nieprzyjemny smak: Nie wszystkim kupującym przypadł do gustu smak żelu. Według niektórych za długo utrzymuje się on w jamie ustnej.

 

 

 

 

4. Perfect Smile korekta uśmiechu


Perfect Smile korekta uśmiechu to jeden z najczęściej wybieranych nakładek wybielających. Zainteresowanie konsumentów jest spowodowane nie tylko niską ceną, ale również skutecznością działania. Nakładki są wykonane z polipropylenu, jest to okleina, która dobrze trzyma się na zębach. Podczas noszenia produkt nie zsuwa się, ani nie przeszkadza.

Korzystanie z nakładek jest proste. Wystarczy odpakować, włożyć na chwilę do gorącej wody, nacisnąć, a następnie przyłożyć do zębów i docisnąć, nakładki powinny zostać na miejscu. Za zaletę użytkownicy wskazują to, że produkt nie ma żadnego smaku. Trzymanie go w ustach nie wiąże się więc z żadnymi, przykrymi przygodami.

Wiele osób uważa prezentowane nakładki za skuteczne, a po kilku dniach stosowania można się spodziewać, że uśmiech będzie bielszy nawet o kilka tonów. Na dodatek produkt jest bezpieczny dla dziąseł i zębów oraz nie powoduje nadwrażliwości, dlatego jest chwalony przez konsumentów.

Nakładki wybielające Perfect Smile korekta uśmiechu są wykonane z polipropylenu i mają uniwersalny rozmiar. Mogą one rozjaśnić szkliwo nawet o kilka tonów.

 

Zalety

Bezpieczeństwo stosowania: Po użyciu nakładek nie pojawia się problem z nadwrażliwością zębów czy osłabieniem szkliwa. Co więcej, nie musimy się obawiać stanów zapalnych dziąseł. To bezpieczny w stosowaniu produkt.

Dopasowują się do zębów: Polipropylenowe nakładki dobrze dopasowują się do zębów, co pozwala na ich równomierne wybielenie. Wystarczy, że przed założeniem zanurzymy je na chwilę w gorącej wodzie.

Brak nieprzyjemnego smaku: Po zdjęciu nakładek nie odczuwa się nieprzyjemnego posmaku.

 

Wady

Za mała warstwa kleju: Część osób uważa, że pasek z klejem jest zbyt wąski. Powinien on być nieco dłuższy, aby przylegał również do najdalej położonych zębów.

Kłopotliwe czyszczenie: Nakładki są przystosowane do wielokrotnego użytku. Niemniej jednak wyczyszczenie ich po zdjęciu zajmuje dużo czasu, ale jest to konieczne, aby zapobiec namnażaniu się bakterii.

 

 

 

 

5. Nakładka na ząb w kolorze złotym Grill Gold


Osobom, które chcą wyróżniać się w tłumie, polecamy Grill Gold. Jest to nakładka na jeden ząb w kolorze złotym. Taka nakładka idealnie nada się do uzupełnienia hip hopowego stylu oraz nadaje poczucie wyjątkowości. Produkt jest zupełnie bezpieczny dla zęba, na którym zamierzasz go nosić, nie zostanie on przez niego uszkodzony.

Zakładanie nakładki nie jest skomplikowane. W środku jest ona pusta, przed założeniem na ząb konieczne jest włożenie do środka wosku mocującego. Wtedy można na 15 sekund włożyć całość do gorącej wody, a następnie umieścić nakładkę na zębie. Potem wystarczy chwilkę dociskać i pozwolić, aby wosk zastygnie.

Użytkownicy chwalą możliwość łatwego czyszczenia nakładki. Wystarczy zdjąć ją z zęba, a następnie przemyć wodą z mydłem. Zaleca się przemyć ją wodą chwilę przed założeniem jej na ząb. Produkt waży 8 g. Nie przeszkadza podczas noszenia oraz nie wyczuwa się go językiem, co zwiększa komfort. Ważne jest, że nakładka nie spada, dopóki sami nie chcemy jej zdjąć.

Grill Gold to ozdoba na ząb, która jest dostępna w złotym kolorze. Przykleja się ją przy pomocy specjalnego wosku mocującego.

 

Zalety

Ciekawy dodatek do kostiumu: Test nakładek na zęby pokazał, że produkt bardzo dobrze sprawdza się jako dodatek do kostiumu karnawałowego czy na Halloween. Dzięki niemu możemy zaskoczyć znajomych.

Szybkie zakładanie: Aby założyć nakładkę, należy umieścić w środku wosk mocujący. Możemy zrobić to przy pomocy dołączonej do kompletu pęsety. Następnie ozdobę trzeba na 15 sekund umieścić w gorącej wodzie (o temperaturze ok. 77 st. C) i założyć na wybrany ząb, mocno dociskając.

 

Wady

Tylko na jeden ząb: Niektórym osobom nie do końca odpowiada to, że nakładkę zakłada się tylko na jeden ząb. Chcąc zaskoczyć wszystkich złotym uzębieniem, musimy kupić kilka lub kilkanaście sztuk.

Mało poręczna pęseta: Posiadacze większych dłoni narzekają, że pęseta nie jest zbyt poręczna, przez co precyzyjne umieszczenie wosku w nakładce może być trudne.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką nakładkę na zęby kupić?

 

Wśród nakładek na zęby możemy znaleźć modele wybielające, zapobiegające zgrzytaniu w czasie snu, a także ozdobne, będące np. dobrym uzupełnieniem karnawałowego kostiumu. Aby pomóc Ci w znalezieniu odpowiedniego produktu, przygotowaliśmy krótki poradnik. Umieściliśmy w nim kilka przydatnych informacji.

Jaką nakładkę na zęby wybrać?

Tak jak już wspomnieliśmy, jest kilka rodzajów nakładek na zęby: wybielające, prostujące, relaksacyjne oraz ozdobne. Te pierwsze służą do aplikowania specjalnego żelu umożliwiającego rozjaśnienie szkliwa. W jego składzie są takie substancje jak nadtlenek wodoru, który pozwala na usunięcie nieestetycznie wyglądającego osadu, przykładowo z papierosów czy kawy. Tego typu nakładki przeważnie zakłada się na kilkadziesiąt minut, choć czasem można zostawić je na całą noc. Mogą one być już nasączone żelem wybielającym, ale najczęściej sami musimy go aplikować. Mimo że kuracja wybielania zębów trwa od kilku do kilkunastu dni, to uzyskane efekty mogą nas pozytywnie zaskoczyć. To tańsza alternatywa dla profesjonalnego zabiegu wybielania zębów przeprowadzanego w gabinecie dentystycznym.

Nakładki prostujące zęby korygują ich układ i nierzadko są wystarczająco skuteczne, aby uniknąć zakładania stałego aparatu ortodontycznego. Ważne jest to, aby były one dobrze dopasowane do indywidualnej wady, inaczej ich codzienne noszenie nie będzie skuteczne. Modele relaksacyjne są polecane osobom, u których stwierdzono bruksizm, czyli zgrzytanie zębami. To choroba, która może przyczyniać się do rozchwiania, ścierania się, a nawet wypadnięcia uzębienia. Bruksizm powoduje również zmiany zwyrodnieniowe w stawach żuchwowo-skroniowych i silny ból głowy. Szyna relaksacyjna pełni funkcję bariery między dolną a górną szczęką, która uniemożliwia uderzanie zębów o siebie i ich wzajemne ścieranie. Jeśli jest ona dobrze dopasowana do uzębienia, z pewnością nie będzie przeszkadzać w czasie snu.

Ozdobne nakładki na zęby to tzw. grille. Są one dostępne w wielu kolorach, a najbardziej popularne są złote, srebrne i wysadzane połyskującymi kamieniami. To akcesoria, które chętnie zakładają gwiazdy muzyki, m.in. hip-hop. Grill może być oryginalnym dodatkiem do przebrania na imprezę Halloween. Pamiętajmy, że najlepsza nakładka na zęby nie ma ostrych elementów, dotyczy to w szczególności modeli ozdobnych. Inaczej po założeniu jej możemy odczuwać dyskomfort, a nawet się skaleczyć.

 

Łatwe zakładanie

Nakładki na zęby, zwłaszcza wybielające, wykonywane są z przezroczystego, elastycznego materiału. Często przed założeniem trzeba je zanurzyć w gorącej wodzie, aby lepiej dopasowały się do uzębienia, przyłożyć do szczęki, a później zdjąć. To sprawia, że nakładka staje się odpowiednio wyprofilowana i po ponownym założeniu dobrze przylega do zębów. Dzięki temu nie ma ryzyka jej zsunięcia, co mogłoby być mało komfortowe, a nawet niebezpieczne (np. w nocy, w czasie snu).

Ozdobne nakładki najczęściej wymagają przymocowania do zęba przy pomocy wosku, który także podgrzewa się w ciepłej wodzie. W razie potrzeby możemy je bez trudu zdjąć, nie uszkadzając przy tym zęba.

 

Jednorazowego czy wielokrotnego użytku?

Wśród nakładek na zęby można znaleźć produkty jednorazowego, jak i wielokrotnego użytku. Decydując się na te drugie, trzeba pamiętać o ich dokładnym myciu, aby zachować właściwy poziom higieny i zapobiec namnażaniu się bakterii. Do wielokrotnego użytku przystosowane są szyny relaksacyjne, a także nakładki ozdobne i prostujące zęby. Modele wybielające często są jednorazowe, dlatego w opakowaniu można znaleźć kilka lub kilkanaście sztuk, aby móc przeprowadzić pełną kurację rozjaśniania szkliwa.

Bezpieczeństwo stosowania

Bezpieczeństwo stosowania odgrywa dużą rolę przy podejmowaniu decyzji, jaka nakładka na zęby jest najlepsza. Aby nie wpłynęła ona negatywnie na stan zębów, trzeba używać jej zgodnie z zaleceniami producenta. Musimy przestrzegać czasu noszenia i nie przekraczać go. Jeżeli poczujemy dyskomfort, metaliczny posmak w ustach czy podrażnienie dziąseł, powinniśmy jak najszybciej zdjąć nakładkę. Tak samo należy postąpić w sytuacji, gdy mamy wrażenie, że nie jest ona dobrze dopasowana. To pozwoli uniknąć problemów z uzębieniem, takich jak pogłębienie wady zgryzu czy pojawienie się innej.

 

Nakładki na zęby w dobrych cenach

Koszt zakupu ozdobnej i ortodontycznej nakładki na zęby to przeważnie kilkadziesiąt złotych, podobnie jak szyny relaksacyjnej. Te wybielające kosztują od 20 zł do 300 zł, zależnie od liczby sztuk i składu zestawu (cena produktu wzrasta, gdy do kompletu dołączony jest specjalistyczny żel wybielający).

 

 

Gdzie można kupić nakładki na zęby?

 

Lubimy poprawiać swój wygląd, niezależnie od tego, czy wybieramy się akurat na bal karnawałowy czy jesteśmy miłośnikami cosplayowych imprez. Pomóc w tym mogą specjalne nakładki na zęby. Oprócz niewątpliwych walorów estetycznych mogą one również pomóc walczyć ze szkodliwymi nawykami, np. zgrzytaniem zębów. Podpowiemy Ci, gdzie kupić to praktyczne akcesorium.

Od czego zacząć?

Wiesz, jakie nakładki na zęby są polecane, ale czy aby na pewno dokonujesz właściwej decyzji zakupowej? Jeśli nie jesteś pewien, czy wybrane nakładki nie uszkodzą szkliwa lub nie zaszkodzą Ci w żaden inny sposób, zapytaj o opinię na temat wybranego modelu stomatologa lub ortodontę.

 

Apteki i inne sklepy specjalistyczne

Nakładki na zęby stosowane przeciwko zgrzytaniu zębami są dostępne w sklepach specjalistycznych, jak również aptekach. Możesz je kupić również w niektórych gabinetach dentystycznych oraz ortodontycznych.

Niektóre modele nie tylko zapobiegają zgrzytaniu i w efekcie ścieraniu się zębów, ale mają również za zadanie skorygować zgryz. To prawda, że z ich pomocą można naprawić małe skrzywienia zgryzu, zwłaszcza u dzieci i młodzieży.

 

Nakładki kupowane przez Internet

Jeśli nie potrzebujesz precyzyjnie dobranych wkładek i nie masz wady zgryzu, możesz z powodzeniem zakupić akcesorium przez Internet. Sklepy z przebraniami, drogerie internetowe oraz portale aukcyjne są pełne tego typu asortymentu. Możesz nabyć nakładki imitujące prawdziwe lub wampirze zęby, a także ochraniacze na zęby do złudzenia przypominające te noszone przez zawodników sztuk walki. W sklepach internetowych masz zdecydowanie większy wybór niż w stacjonarnych. Pamiętaj jednak, by zakupionych w ten sposób wkładek nie używać od razu – warto najpierw je zdezynfekować, by mieć pewność, że ich noszenie w żaden sposób nie zagrozi zdrowiu.

Kupuj zawsze tylko nowe nakładki. Pytaj również o czas dostawy i formę opakowania. To ważne, by nakładki dotarły do Ciebie w nienaruszonym stanie, najlepiej w sztywnym opakowaniu. Niezależnie od tego, który sposób nabywania nakładek wyda ci się najodpowiedniejszy, wybieraj takie metody, które pozwalają na możliwość zwrotu towaru. To ważne, ponieważ nawet nakładki używane w celach rozrywki powinny być możliwie jak najlepiej dopasowane lub na tyle elastyczne, by móc precyzyjnie je regulować, np. wysoką temperaturą. Zwracaj również uwagę na ilość atestów, jakie ma dany model. Nakładki powinny być wszechstronnie przetestowane – w końcu to akcesorium, które ma bezpośrednią styczność z naszymi płynami ustrojowymi.

Życzymy udanych zakupów i uzyskania zamierzonych efektów przy pomocy dobrze dobranych wkładek.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ