Nożyczki do paznokci ranking

Ostatnio aktualizowane: 13.04.24

 

Dobre nożyczki do obcinania paznokci muszą mieć ostre, solidne ostrza, najlepiej takie, które można dezynfekować. Dobór produktu powinien być podyktowany naszymi własnymi potrzebami. Wiemy jednak, jakie są najczęstsze potrzeby konsumentów i po przeanalizowaniu rynku, wyłoniliśmy najciekawsze produkty dostępne w sklepach. Model, który zwraca szczególną uwagę to Renomed BD-0209. Jest to propozycja znanej firmy Renomed, która od 30 lat specjalizuje się w produkcji instrumentów chirurgicznych. Prezentowany produkt jest wykonany z hartowanej, ręcznie szlifowanej i ostrej stali nierdzewnej. Zapewnia nam więc precyzję pracy. Jeśli ten typ nie jest dostępny lub nie przypadł Ci do gustu, zwróć uwagę na nożyczki do paznokci Victorinox 8.1681.09. Jest to sprzęt wykonany ze stali nierdzewnej, odpornej na uszkodzenia, którą można sterylizować. Jeśli chcesz poznać cechy tego produktu, zapraszamy Cię do przeczytania dalszej części naszego artykułu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Prezentowane nożyczki do paznokci wykonane są z hartowanej, ręcznie szlifowanej i ostrej stali nierdzewnej. Dzięki temu można je bez problemu sterylizować i dezynfekować, co nie wpłynie na ich trwałość. Ponadto, model ten ma zagięte ostrza, które zapewniają precyzyjną pracę.

Wady

Konsumenci zwracają uwagę na uchwyty, które są trochę za małe dla osoby mającej grubsze palce. Sprawia to, że ich operowanie może być niewygodne i kłopotliwe.

Podsumowanie

Są to nożyczki do paznokci renomowanej firmy Renomed. Specjalizuje się ona w produkcji instrumentów chirurgicznych, które wykonane są z wysokiej jakości stali. Przyrząd jest ostry, trwały i dobrze leży w dłoni.

Drugi wybór

Zalety

Produkt wykonany jest z wysokogatunkowej stali nierdzewnej, dzięki której może być dezynfekowany i sterylizowany w wysokich temperaturach. Dzięki zagiętym ostrzom przy ich pomocy można usuwać wrastające paznokcie.

Wady

Użytkownicy twierdzą, że cena nożyczek jest zdecydowanie za wysoka w porównaniu do podobnych produktów.

Podsumowanie

Nożyczki wykonano z solidnej stali nierdzewnej, zapewniających ich trwałość. Są one precyzyjne i dobrze radzą sobie z wrastającymi paznokciami. Ich wymiary całkowite to 93 mm x 45 mm x 5 mm.

Rozważ też

Zalety

Nożyczki przeznaczone są do obcinania skórek oraz wycinania wrastających paznokci. Posiadają lekko zaokrąglone ostrza, które ułatwiają zabieg. Poza tym, produkt wykonany jest ze stali nierdzewnej, dzięki czemu nie niszczy się przy kontakcie z wodą.

Wady

Nożyczki mają dość grube końcówki, przez co czasami ciężko dotrzeć nimi w trudno dostępne miejsca. Konsumenci twierdzą także, że są mało precyzyjne.

Podsumowanie

Prezentowany model to nożyczki do paznokci, które cenione są za wysoką jakość wykonania. Są odporne na działanie wody i kosmetyków. Ich długość całkowita to 10 cm, a długość ostrzy wynosi 25 mm.

 

 

Najlepsze nożyczki do paznokci w 2024 roku

 

Pielęgnacja dłoni i stóp to m.in. obcinanie paznokci. Zwykłe obcinaczki nie pozwalają nam obciąć paznokci, które wrastają w skórę. Nie są też w stanie nadać ładnego kształtu paznokciom u rąk oraz u nóg. Dlatego przygotowaliśmy ranking nożyczek do paznokci zawierający najlepsze produkty tego typu dostępne na polskim rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Renomed BD-0209

 

Najlepsze nożyczki do paznokci to Renomed BD-0209. Jest to propozycja firmy Renomed, która oferuje wysokiej jakości produkty sprzedawane na całym świecie.

Od 30 lat specjalizuje się przede wszystkim w produkcji instrumentów chirurgicznych, które muszą być wykonane z najwyższej jakości materiałów.

Nie inaczej jest w przypadku tych nożyczek przeznaczonych do obcinania paznokci. Wykonano je z hartowanej, ręcznie szlifowanej i ostrej stali nierdzewnej. Produkt można sterylizować i dezynfekować, a takie zabiegi nie będą miały wpływu na jego trwałość.

Model ten został doceniony za atrakcyjną cenę. Poza tym nożyczki te są ostre i mają lekko zagięte ostrza, które zapewniają lepszą precyzję pracy.

Nożyczki do paznokci Renomed BD-0209 to produkt znanej i cenionej na całym świecie marki oferującej instrumenty chirurgiczne. Możesz więc mieć pewność, że inwestując w ten model zyskujesz nożyczki, które będą Ci służyć przez bardzo długi czas.

 

Zalety

Materiał: Produkt ten jest wykonany z najwyższej jakości materiałów. Jest to hartowana i ręcznie szlifowana stal nierdzewna. Cechuje się ona świetną ostrością.

Możliwość sterylizacji i dezynfekcji: Produkt można bez obaw sterylizować i dezynfekować, w ten sposób zapewniając sobie higienę i bezpieczeństwo. Warto dodać, że takie zabiegi nie uszkadzają powierzchni nożyczek.

Cena: To dobry model w bardzo atrakcyjnej cenie.

Precyzja pracy: Nożyczki te są ostre i mają lekko zagięte ostrza, co umożliwia precyzyjne wycinanie paznokci, również tych wrastających.

Budowa: Produkt ten ma dobrze wyprofilowane ostrza, a także jest bardzo wygodny. Praca z nim będzie dla nas komfortowa.

 

Wady

:

 

 

 

 

Victorinox 8.1681.09

 

Nożyczki do paznokci Victorinox 8.1681.09 to nasza druga propozycja. Jest to produkt wykonany z bardzo solidnej stali nierdzewnej, a więc może być sterylizowany w wysokich temperaturach.

Poza tym bez obaw możesz wycinać nim zmiękczone, mokre paznokcie. Ponadto ma zagięte ostrza, a więc będzie odpowiedni również do wycinania wrastających paznokci. Wymiary całkowite nożyczek to 93 mm x 45 mm x 5 mm. Produkt uważany jest za bardzo solidny.

Nie należy do najtańszych, ale zdecydowanie jest bardzo mocny. Poza tym konsumenci podkreślają, że jest bardzo precyzyjny i doskonale radzi sobie nawet z wrastającymi paznokciami.

Nożyczki do paznokci Victorinox 8.1681.09 to produkt wykonany ze stali nierdzewnej. Ma on wymiary 93 mm x 45 mm x 5 mm. Ceniony jest za solidne wykonanie.

 

Zalety

Stal nierdzewna: Prezentowany produkt wykonano z bardzo solidnej stali nierdzewnej, która jest odporna na uszkodzenia, korozję i może być sterylizowana bez obawy o utratę jakości.

Zagięte ostrza: Nożyczki mają zagięte ostrza, więc są bardzo dobre do wycinania wrastających paznokci.

Solidność: Konsumenci potwierdzają, że jest to wyjątkowo solidna propozycja. Nożyczki są mocne, odporne na uszkodzenia oraz zarysowania.

Precyzja: Z uznaniem spotkały się także precyzyjne ostrza. Praca z tymi nożyczkami jest bardzo komfortowa.

 

Wady

:

 

 

 

 

Hairplay NK12 10

 

Kolejny produkt to nożyczki do paznokci/skórek Hairplay NK12 10. Model ten jest w całości wykonany ze stali nierdzewnej, a więc można go sterylizować i dezynfekować, a także używać w czasie kąpieli (zmiękczone wodą paznokcie łatwiej się obcina).

Doskonale nadają się do obcinania skórek, a także wycinania wrastających paznokci. Mają proste końcówki, ale ostrza są lekko zaokrąglone. Długość nożyczek to 10 cm, a samych ostrzy 25 mm. Produkt ceniony jest przez konsumentów za bardzo dobrą jakość wykonania.

Materiał jest solidny, odporny na zarysowania – nie rdzewieje i nie niszczeje pod wpływem wody, kremów i innych kosmetyków stosowanych w czasie wykonywania pedicure i manicure.

Nożyczki do paznokci/skórek Hairplay NK12 10 to produkt uniwersalny, który powinien znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety. Jest on wykonany ze stali nierdzewnej.

 

Zalety

Możliwość sterylizacji i dezynfekcji: Produkt ten jest wykonany ze stali nierdzewnej, a więc można go sterylizować i dezynfekować, bez obawy o uszkodzenie. Poza tym nie ulega korozji, nawet jak używamy go pod wodą.

Funkcjonalność: Produkt może nam służyć do obcinania paznokci, a także skórek.

Jakość wykonania: Z dużym uznaniem spotkała się solidność wykonania produktu i elementów, które łączą obie jego części.

Materiał: Materiał jest wysoce odporny na korozję, działanie kremów, oliwek i innych specyfików, których używamy do pielęgnacji.

 

Wady

Precyzja: Konsumenci zauważają, że produkt nie zawsze jest precyzyjny.

 

 

 

 

Solingen 499220

 

Kolejny produkt w naszym zestawieniu to propozycja od niemieckiej firmy Solingen – dobre i tanie nożyczki do paznokci Solingen 499220. Produkt ma precyzyjne końcówki i jest bardzo trwały, co jest zasługą zastosowanego w produkcji solidnego materiału.

Nożyczki te mogą być dezynfekowane i sterylizowane, aby zapewnić nam higienę pracy. Mają wygodną rękojeść – dobrze trzyma się je w dłoni i pielęgnacja stóp i dłoni staje się prostsza. Nożyczki mają długość 9,5 cm.

Konsumenci, którzy wybrali ten model potwierdzają, że jest bardzo solidny – nawet po wielu użyciach ostrza nie tępią się. Poza tym doskonale radzą sobie nawet z bardzo twardymi paznokciami u stóp.

Solingen do bardzo dobre nożyczki do paznokci do 30 zł. Produkt jest tani, ale precyzyjny i do tego solidny.

 

Zalety

Precyzja: Model ma precyzyjne końcówki, które umożliwiają wycinanie nawet wrastających paznokci.

Cena: Jest to jedna z najtańszych propozycji w naszym zestawieniu.

Możliwość sterylizacji i dezynfekcji: Nożyczki są wykonane ze stali nierdzewnej. Materiał ten można dezynfekować i sterylizować bez obawy o jego uszkodzenie.

Solidność: Konsumenci potwierdzają, że wariant ten jest bardzo solidny. Ma mocne, odporne na uszkodzenia ostrza.

 

Wady

Ostre zakończenie: Wycinając paznokcie musimy bardzo uważać, bo nożyczki mają ostre zakończenie, którym łatwo można się skaleczyć.

 

 

 

 

Sephora Nożyczki

 

Na piątym miejscu naszego zestawienia znajduje się produkt firmowy, który znajdziemy wyłącznie w sieciach drogerii Sephora. Nożyczki te są stosunkowo drogie – para kosztuje ok. 60 zł, ale są niezawodne nie tylko do obcinania paznokci, ale również małych skórek wokół paznokci.

Urządzenie jest bardzo łatwe w użyciu, co jest zasługą uchwytów soft touch. Nie wyślizgują się z dłoni, a więc nie musisz obawiać się o zacięcie skóry w czasie obcinania paznokci.

Produkt ten ma ostre końcówki, które nawet po wielu użyciach nie tępią się. Kolejna kwestia to materiał – stal nierdzewna, którą można dezynfekować zapewniając sobie higienę pracy. Produkt cieszy się wieloma pozytywnymi ocenami konsument. Uważany jest za bardzo solidny.

Sephora to znana wszystkim sieć drogerii, która w ofercie ma swoje firmowe nożyczki do paznokci. Jest to produkt odpowiedni również do wycinania skórek.

 

Zalety

Uchwyty: Prezentowany produkt ma uchwyty soft touch. Jest on bardzo wygodny, nie wyślizguje się z dłoni, co zapewnia nam precyzyjną i bezpieczną pracę.

Ostre końcówki: Nożyczki mają ostre końcówki, które nie tępią się.

Materiał: Wykorzystana do produkcji stal nierdzewna, jest solidna, odporna na uszkodzenia i dodatkowo można ją bez obaw dezynfekować.

 

Wady

Cena: Niestety produkt jest dość drogi. Można pokusić się o stwierdzenie, że w tym wypadku płacimy nie za jakość, a markę.

 

 

 

 

Donegal 9168

 

Nożyczki do paznokci Donegal 9168 to szósty już produkt w naszym zestawieniu. Model ten jest odpowiedni do częstego użytkowania w gabinecie kosmetycznych lub w zaciszu domowym.

Ma szerokie ostrze, które nie tępi się nawet po wielu użyciach. Jest to zasługa laserowej metody naostrzenia. Radzi sobie nawet z grubymi, bardzo twardymi paznokciami. Nożyczki zostały wykonane ze stali nierdzewnej, a więc są wytrzymałe i odporne na zniszczenia. Nawet przy kontakcie z wodą nożyczki nie rdzewieją.

Opinie o nożyczkach do paznokci/skórek marki Donegal są bardzo pochlebne. Konsumenci uważają, że modele tej marki są bardzo solidne i pozwalają na precyzyjne obcinanie paznokci u rąk i u nóg.

Produkt, jakim jest Donegal 9168 to nożyczki, które cieszą się dużą popularnością, również wśród właścicieli salonów kosmetycznych.

 

Zalety

Ostrze: Model ten posiada bardzo szerokie ostrze, które nie tępi się nawet po wielu użyciach. Wynika to z faktu, że było ono ostrzone laserowo.

Stal nierdzewna: Nożyczki wyprodukowano ze stali nierdzewnej. Materiał ten jest bardzo odporny na korozję i inne uszkodzenia.

Solidność: Konsumenci potwierdzają, że sprzęt jest solidny, bez problemu radzi sobie nawet z twardymi paznokciami.

 

Wady

Szerokość ostrza: Ze względu na szerokie ostrze raczej trudno będzie nam wyciąć wrastające paznokcie.

Precyzja: Konsumenci zauważają, że model ten nie jest zbyt precyzyjny.

 

 

 

 

Renomed BD-0711

 

Nożyczki kosmetyczne Renomed BD-0711 służące do obcinania paznokci to ostatnia propozycja w naszym zestawieniu. Wyróżnia je nowoczesny design – zagięte ostrze. Produkt jest ręcznie wykonany z wysoko gatunkowej stali nierdzewnej. Przy produkcji zastosowano technologię, która jest stosowana w produkcji instrumentów chirurgicznych. Był hartowany i może być poddawany sterylizacji i dezynfekcji.

Również ostrza były ręcznie wyszlifowane przy zastosowaniu specjalnych technik szlifowania krawędzi tnących dających gwarancję długotrwałej ostrości. Nawet po wielu użyciach nożyczki nie stępią się i zapewnią Ci precyzyjne cięcie.

Ze względu na bardzo mocne ostrza, produkt ten cieszy się sporym uznaniem wśród konsumentów. Uważany jest za solidny i niezawodny.

Nożyczki kosmetyczne Renomed BD-0711 cechują się atrakcyjnym, nowoczesnym designem. Są one bardzo lekkie i łatwe w obsłudze.

 

Zalety

Zagięte ostrze: Produkt ma ręcznie wyszlifowane, zagięte ostrze, które umożliwia wycięcie wrastających paznokci.

Solidność: Ten wariant jest wykonany z najwyższej jakości stali nierdzewnej. W efekcie, nawet po wielu użyciach nożyczki nie tępią się.

 

Wady

Cena: Produkt jest dość drogi, a jak wiemy cena często jest czynnikiem decydującym.

Niewygodny uchwyt: Chociaż uchwyty wyglądają atrakcyjnie, to raczej trudno zaliczyć je do wygodnych.

 

 

 

 

Jakie nożyczki do paznokci kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Aby móc cieszyć się z pięknych dłoni i stóp, należy przede wszystkim odpowiednio zadbać o paznokcie. W tym z całą pewnością pomogą nam nożyczki, dzięki którym szybko i łatwo obetniemy wystające lub wrastające paznokcie. Dodatkowo pozbędziemy się denerwujących nas skórek. W sklepach znajdziesz wiele różnych rodzajów przyrządów do tego przeznaczonych, dlatego przygotowaliśmy poradnik, który podpowie Ci, jakie nożyczki do paznokci wybrać.

Rodzaje

Przed zakupem takiego przyrządu należy dokładnie przyjrzeć się rodzajom nożyczek do paznokci. Przede wszystkim możemy je rozróżnić ze względu na wyprofilowanie uchwytów. Wśród nich wyróżniamy nożyczki:

dla leworęcznych – przeznaczone są dla osób posługujących się lewą ręką, dlatego zostały wyprofilowane tak, aby zapewnić wygodę w trakcie obcinania paznokci.

dla praworęcznych – dedykowane są dla osób posługujących się prawą ręką. Ich wyprofilowane uchwyty zapewniają wygodę w trakcie obcinania paznokci.

do twardych paznokci – przeznaczone są dla osób, które mają grube i twarde paznokcie. Taki przyrząd jest nieco większy i zdecydowanie bardziej ostry, w porównaniu do zwykłych modeli.

Uniwersalne – klasyczny model, który został wyprofilowany tak, by zapewnić komfort zarówno osobom leworęcznym, jak i praworęcznym. Poradzą sobie z większością rodzajów paznokci.

 

Ostrze – jakie nożyczki do paznokci są najlepsze?

Decydując się na zakup takiego sprzętu, warto dobrze przyjrzeć się ostrzu danego modelu. Wśród modeli dostępnych w sklepach wyróżniamy przyrządy z ostrzem:

Prostym – przeznaczonym do większości rodzajów paznokci. Świetnie sprawdzą się do wyrównywania długości oraz obcinania wystających skórek.

Zagiętym – przeznaczonym do usuwania wrastających paznokci. Tylko za pomocą wygiętego ostrza możemy się ich pozbyć bezboleśnie, nie naruszając naszej skóry. Ponadto dobrze się one też sprawdzą przy zwykłym wyrównywaniu długości paznokcia oraz usuwaniu skórek.

 

Rozmiar

Wybierając nożyczki do paznokci warto zwrócić uwagę na ich rozmiar, który decyduje o wygodzie użytkowania. Choć w większości tego typu sprzęt nie przekracza długości 8 cm, warto zakupić jednak modele nieco większe, co najmniej 9 – centymetrowe. To zapewni nam komfort użytkowania pod dowolnym kątem. Z drugiej strony, jest to przyrząd, który ma być poręczny. Dlatego też wielu producentów stawia na mały rozmiar. To sprawia, że takie nożyczki możemy ze sobą wszędzie zabrać, nie obawiając się o miejsce, czy wagę naszego bagażu.

 

Opakowanie

Tego typu nożyczki do paznokci powinny być przechowywane w kosmetyczce lub specjalnym etui. Ich zakończenie jest bardzo ostre, dlatego mogą być niebezpieczne, szczególnie dla małych dzieci. Warto jest więc wybrać modele, które w zestawie mają specjalne opakowanie do przechowywania sprzętu, bądź też przechowywać je w specjalnej kosmetyczce.

 

Wykonanie

Takie nożyczki do paznokci wykonane są ze stali nierdzewnej bądź chirurgicznej, zapewniającej nam wieloletnie użytkowanie. Ponadto przyrząd nie tępi się szybko i jest odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, nie musimy się martwić, że pod wpływem większego oporu, np. twardych paznokci, ostrze nożyczek wygnie się w przeciwnym kierunku.

 

Design

Przyrząd, jakim są nożyczki do paznokci przede wszystkim ma być sterylny. Dlatego większość modeli dostępnych na rynku nie posiada żadnych zdobień, a design opiera się na ciekawym kształcie uszek, który zresztą ma wpływ na wygodę użytkowania. Mimo to, niektórzy producenci mają w swoim asortymencie typy w modnych kolorach i wzorach, jak np. groszki, paski, czy kwiatki.

 

Zestaw

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu, warto sprawdzić, czy nie występuje on w większym zestawie narzędzi do paznokci. To pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, a dodatkowo zyskasz więcej przyrządów do pielęgnacji swoich dłoni i stóp. W takim zestawie możesz znaleźć osobne nożyczki do skórek, uniwersalne oraz do twardych paznokci. Poza tym, często dołączony jest pilnik, wycinak do skórek, cążki i wiele, innych produktów. W większości są one zapakowane w eleganckie etui, które zapewni bezpieczne ich przechowywanie.

Czyszczenie

Kupując tego typu przyrząd, warto pamiętać o jego odpowiedniej sterylizacji. Po każdym użyciu nożyczki należy przetrzeć wilgotną, a następnie suchą szmatką. Istotne, aby po każdym użyciu był on suchy, przez co unikniemy jakiegokolwiek osadzania się bakterii, zanieczyszczeń, czy nawet rdzy. Jest to bardzo ważne, gdyż tego typu nożyczki mają styczność z naszą skórą, a przy przypadkowym skaleczeniu się i złej konserwacji sprzętu może dojść do zakażenia.

Uchwyty Soft Touch

Niektóre modele posiadają specjalne uchwyty, oparte na technologii Soft Touch. Pokryte są one specjalną powłoką, zapewniającą komfort użytkowania. Zwykle tego typu sprzęt wykonany jest ze stali nierdzewnej, niezbyt przyjemnej w dotyku i sprawiającej dyskomfort po dłuższych trzymaniu nożyczek. Dlatego warto wybrać typ, którego uchwyty są przyjemne w dotyku.

 

Nożyczki do paznokci w dobrych cenach

Przyrządy uniwersalne są najtańsze i kosztują ok. 20 złotych. Zdecydowanie droższe są te, których powierzchnia została przemalowana. Najdroższe modele nożyczek to z pewnością te, przeznaczone do twardych paznokci. Ich koszt zakupu może wynosić nawet 100 złotych.

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ