Ranking 5 najlepszych olejków do opalania w 2024

Ostatnio aktualizowane: 29.03.24

 

Olejek do opalania – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Każdy, kto wybiera się na wakacje powinien zaopatrzyć się w olejek do opalania, który ochroni nas przed szkodliwym działaniem promieni UV. Aby nieco ułatwić Ci wybór postanowiliśmy przeanalizować krążące w Internecie opinie i dowiedzieć się, które z preparatów są obecnie najbardziej popularne. Jeżeli zastanawiasz się, jaki olejek do opalania cieszy się największym zaufaniem, to podpowiadamy, że użytkownicy wytypowali Lirene Jaśminowy SPF30. Produkt zawiera beta-karoten oraz jest bogaty w witaminy, dzięki czemu przyspiesza opalanie, nawilża skórę i doskonale ją wygładza. Dużą zaletą jest również piękny, jaśminowy zapach oraz przyjemna konsystencja, która nie pozostawia smug. Jeśli jednak szukasz czegoś innego, ale równie skutecznego, to polecamy zapoznać się z kosmetykiem Nivea Sun Olejek do opalania w sprayu SPF 6. Produkt skutecznie ochroni nas przed promieniami UV, a także podkreśli naszą opaleniznę. W składzie znajdziemy witaminę E i olejek jojoba, które zadbają o odpowiednie nawilżenie skóry. Jeśli interesują Cię pozostałe propozycje z naszego zestawienia, zapraszamy do lektury dalszej części artykułu.

5 najlepszych olejków do opalania. Opinie w 2024

 

Poniżej prezentujemy ranking olejków do opalania, który ma na celu wsparcie w wyborze właściwego preparatu. W zestawieniu znajdują się produkty cieszące się największym zaufaniem konsumentów, wyróżniające się miłym zapachem, skutecznym działaniem i zapewniające dobrą ochronę.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Dzięki zawartości wysokiego filtra olejek skutecznie chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. W składzie znajdziemy również beta-karoten przyspieszający opalanie, a także witaminy C, E i F zapewniające doskonałe nawilżenie i wygładzenie skóry.

Wady

Użytkownicy podkreślają, że konsystencja olejku jest gęsta i lepka. Sprawia to, że produkt dość trudno się rozprowadza, przez co istnieje ryzyko jego nierównomiernej aplikacji.

Podsumowanie

Kosmetyk cieszy się dużym uznaniem konsumentów, którzy cenią go za skuteczność. Olejek jest nie tylko wydajny i ładnie pachnie, ale również skutecznie chroni przed słońcem. Jest to niezbędny produkt na każdych wakacjach, który zapobiega poparzeniom.

Drugi wybór

Zalety

Kosmetyk zawiera witaminę E i olejek jojoba wpływające na powstawanie ładnej brązowiejącej opalenizny. Buteleczka 200 ml zawiera rozpylacz, dzięki któremu aplikacja jest łatwiejsza i bardziej równomierna. Produkt ma ładny zapach.

Wady

Producent zaleca ponowne użycie kosmetyku po każdej kąpieli czy wytarciu ciała ręcznikiem, czyni to kosmetyk mało wydajnym i obawę, czy należycie chroni skórę przed słońcem.

Podsumowanie

To produkt zapewniający nie tylko ładną, w złocistym kolorze opaleniznę, ale też czyniący skórę miękką i jedwabistą. Dodatkową cechą kosmetyku jest jego działanie przeciw starzeniu się skóry.

Rozważ też

Zalety

Produkt można stosować rozpalając zarówno na mokrą, jak i suchą skórę i stanowi on wysoką ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UVA/UVB. Butelka zawiera 150 ml kosmetyku, a jego skład zapewnia również miękką i gładką w dotyku skórę.

Wady

Mimo umieszonego w nazwie określenia „suchy olejek” pozostawia on tłustą skórę i według użytkowników również jego wodoodporność jest użyta w opisie produktu w sposób nieuzasadniony.

Podsumowanie

150 ml kosmetyku jest umieszczone w butelce zakończonej końcówką do rozpylania. Składniki aktywne kosmetyku wzmacniają barierę hydrolipidową skóry wpływając na jej nawilżenie.

 

1. Lirene Sun Olejek Jaśminowy do opalania SPF30

 

Jaśminowy olejek do opalania firmy Lirene jest doskonałym wyborem, jeśli szukasz preparatu, który skutecznie ochroni Cię przed szkodliwym działaniem promieni UV na wakacjach. Kosmetyk zapobiega starzeniu się skóry, doskonale ją pielęgnuje, a także chroni przed nadmiernym wysuszeniem.

Produkt zapewnia bardzo dużą ochronę, gdyż w jego składzie znajdziemy system fotostabilnych filtrów o współczynniku SPF równym 30. Dzięki zawartości beta-karotenu produkt przyspiesza także opalanie i gwarantuje uzyskanie pięknej opalenizny. Produkt bogaty jest również w witaminy i minerały. Witamina F, olejek słonecznikowy i jaśminowy sprawiają, że skóra jest wygładzona i miła w dotyku. Z kolei połączone działanie witamin C i E zapewnia doskonałe nawilżenie.

Produkt występuje w ładnej buteleczce i aplikuje się go w formie sprayu. Ma on dość gęstą konsystencję, a także miły, jaśminowy zapach. Pojemność opakowania to 150 ml. Konsumenci, którzy używają olejku Lirene Jaśminowy twierdzą także, że jest on bardzo wydajny i skutecznie chroni przed poparzeniami słonecznymi.

Olejek Jaśminowy do opalania Lirene jest dostępny w 150 ml opakowaniu. Kosmetyk ma filtr SPF 30.

 

 

 

 

2. Nivea Sun Olejek do opalania w sprayu SPF 6

 

Nivea to marka, która cieszy się dużym zaufaniem klientów, dlatego też Nivea Sun olejek do opalania w sprayu SPF 6 jest popularnym produktem. Jak przekazują klientki po zastosowaniu preparatu, można liczyć na długotrwałą, intensywną, złocistą opaleniznę.

Olejek do opalania ma też opinie produktu, który nadaje skórze miękkość i gładkość. Najważniejsze jest jednak to, że stanowi on skuteczną ochronę przeciwsłoneczną, a dodatkowo nawilża naskórek i odżywia, bo jego formuła zawiera witaminę E i olejek jojoba. Jest to produkt wodoodporny, jednak producent zaleca po orzeźwiającej kąpieli nanieść jego kolejną warstwę, aby zachować odpowiedni poziom ochrony. Nakładanie kosmetyku ułatwia buteleczka zakończona rozpylaczem, który dobrze dozuje produkt w taki sposób, że jego rozprowadzenie na skórze nie stanowi problemu.

Zaletą kosmetyku jest również jego działanie zapobiegające przedwczesnemu starzeniu się skóry, produkt jest też przebadany dermatologicznie, zatem jego stosowanie jest całkowicie bezpieczne. A paniom podoba się, że olejek do opalania brązujący ma ładny zapach.

 

 

 

 

3. Dr Irena Eris Lirene Suchy Olejek Ochronny na Mokrą i Suchą Skórę

 

Lirene suchy olejek ochronny SPF 50 to potrójny, aktywny system zdrowej opalenizny. Stanowi on ochronę przed promieniowaniem UVA/UVB dzięki zawartych w nim systemach fotostabilnych filtrów organicznych. Jednocześnie kosmetyk został przebadany dermatologicznie, a jego formuła, bogata w składniki aktywne, emolienty o nawilżających i odżywczych właściwościach, pozwala uzyskać efekt nawilżenia i odżywienia skóry poprzez wzmocnienie jej warstwy hydrolipidowej.

Warstwa ta zapobiega także przed kolejnym przesuszeniem naskórka. Suchy olejek do opalania to także gwarancja pięknej i zdrowej opalenizny, pozwala na to zawarty w składzie olejek arganowy, który delikatnie natłuszcza skórę i nawilża, pozostawiając ją aksamitną i gładką w dotyku.

Olejek ochronny można stosować zarówno na suchą jak i mokra skórę, a umieszczenie go w 150 ml buteleczce zakończonej końcówką umożliwiającą rozpylanie kosmetyku znacznie ułatwia jego stosowanie. A naniesienie go na 15 minut przed ekspozycją ciała na słońce zagwarantuje pełną ochronę.

 

 

 

 

4. Kolastyna Opalanie Olejek Do Opalania W Sprayu Spf15

 

Kolastyna SPF15 to dobry i tani olejek do opalania o współczynniku SPF równym 15. Produkt zapewnia skuteczną ochronę przed promieniami słonecznymi, przyspiesza powstawanie złotej opalenizny oraz zapobiega utracie wilgoci i poparzeniom.

Preparat zawiera karoten oraz witaminy E, C i F, które chronią przed przedwczesnym starzeniem się skóry oraz działaniem wolnych rodników. Dzięki nowoczesnej formule olejek wygładza naskórek i zapobiega jego nadmiernemu wysuszeniu. W efekcie skóra jest sprężysta i gładka.

Produkt ma formę sprayu, która ułatwia dozowanie i aplikowanie go na ciele. Olejek dobrze się rozprowadza i szybko się wchłania nie pozostawiając tłustych plam. Jego dużą zaletą jest także miły zapach. Produkt należy nanieść na skórę około 20 minut przed wyjściem na słońce.

Konsumenci pozytywnie wypowiadają się na temat olejku do opalania Kolastyna SPF15. Według ich opinii produkt doskonale sprawdza się zarówno na plaży, jak i na solarium.

Olejek do opalania Kolastyna SPF15 jest sprzedawany w 150 ml opakowaniu z wygodną pompką.

 

 

 

 

5. Cederroth Soraya Olejek do opalania SPF10 Sun & Beauty kokosowo-orzechowy

 

Cederroth SPF 10 Sun & Beauty to wodoodporny, kokosowo-orzechowy olejek do opalania, który skutecznie ochroni naszą skórę przed skutkami promieniowania UV. Ze względu na dość niski filtr SPF10 preparat przeznaczony jest dla osób o bardzo ciemnej karnacji lub do użytku przy niewielkim nasłonecznieniu.

W składzie kosmetyku znajdziemy nawilżające algi morskie chroniące naskórek przed szorstkością i przesuszeniem. Zawartość olejków arganowego i orzechowego pomaga zregenerować naskórek, z kolei kwas hialuronowy sprawia, że skóra pozostaje nawilżona i gładka.

Produkt sprzedawany jest w buteleczce o pojemności 150 ml zakończonej wygodnym aplikatorem ułatwiającym równomierne rozprowadzenie kosmetyku na ciele. Preparat należy nałożyć na oczyszczoną skórę około 20 minut przed wyjściem na słońce. Aplikację warto powtarzać co 1-2 godziny.

Warto wspomnieć też o pozytywnych opiniach konsumentów na temat olejku Cederroth SPF 10 Sun & Beauty. Osoby używające kosmetyku cenią go za miły zapach, łatwą aplikację i przyjemną konsystencję.

Cederroth SPF 10 Sun & Beauty to dobry olejek do opalania do 15 zł. Pojemność opakowania jest równa 150 ml.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki olejek do opalania kupić?

 

Przebywanie na słońcu ma wiele zalet, ale jest też niebezpieczne dla naszej skóry. Dlatego tak istotne jest stosowanie kosmetyków z filtrem UV, które chronią naszą skórę nie tylko przed oparzeniami słonecznymi, ale też chorobami skórnymi, w tym czerniakiem – niezwykle często spotykanym rakiem skóry będącym bardzo często następstwem zbyt długiego przebywania na słońcu. W tym tekście odpowiemy na pytanie: jaki olejek do opalania jest najlepszy.

Dlaczego olejek do opalania?

Jeśli chodzi o ochronę przed promieniami UV, mamy do wyboru nie tylko wspomniane olejki, ale też kremy i balsamy. Jeśli chodzi o ochronę skóry dzieci, wiele osób uważa, że balsamy są lepsze, bo szybciej się wchłaniają, ale dla osób dorosłych olejki są wygodniejsze i mają też szersze działanie, bo często nie tylko stanowią ochronę przed promieniowaniem, ale też świetnie nawilżają skórę, wyrównują jej koloryt i odżywiają. Poza tym olejki są dostępne w opakowaniach z dyfuzorem, więc łatwiej się je nakłada na skórę i wbrew pozorom nie są wcale takie tłuste – oczywiście skóra lekko się świeci, piesek do niej bardziej przywiera, ale po przemyciu wodą piasek łatwiej schodzi, niż wtedy, gdy jesteśmy posmarowani zwykłym balsamem.

 

Nie tylko do opalania

Olejki do opalania z zasady mają chronić skórę przed działaniem promieni słonecznych – mają filtr UV, ale dodatkowo dostępne są produkty przyspieszające opalanie, jak również takie, które same pozwalają przyciemnić skórę. Jeśli szybko chcemy poprawić koloryt skóry, takie kosmetyki są świetnym wyborem, ale musimy pamiętać o prawidłowym rozprowadzeniu preparatu, bo łatwo dopuścić do powstania nieestetycznie wyglądających smug. Z drugiej strony, gdy chcemy się opalać stosujemy wyłącznie preparaty z filtrem.

 

Jaki filtr UV?

Jeśli na kosmetyku nie ma informacji o filtrze, podawanej, jako SPF 10, 15 itd., oznacza to, że produkt nie chroni skóry przed działaniem słońca. Jeśli chodzi filtry, mamy następujący wybór: SPF6, SPF8, SPF10, SPF15, SPF20, SPF25, SPF30, jak również wyższe wartości, aż do SPF50 czy SPF60. W przypadku olejków do opalania najczęściej spotykamy produkty o SPF 15 do 30-35, a rzadziej wyższe wartości. Im ochrona jest mniejsza, tym szybciej się opalimy, ale mniej chronimy skórę. Jeśli słońce jest słabe, nie musimy stosować dużego filtra, ale latem, od czerwca do sierpnia, zwłaszcza gdy zażywamy kąpieli słonecznych, warto stosować większe filtry, aby opalać się bezpieczniej i bez zaczerwienień. W przypadku twarzy warto stosować wysokie filtry, również na co dzień, a po zabiegach kosmetycznych te z SPF powyżej 50.

 

Nawilżenie

Dobry produkt nie tylko chroni nas przed niebezpiecznymi skutkami promieniowania UV, ale też nawilża skórę, nadaje jej blasku i odżywia. Wiele produktów ma w swoim składzie olej arganowy, jojoba, wyciąg z kokosa, kakao czy jaśminu. Każda, dodatkowa substancja naturalna ma dobry wpływ na kondycję naszej skóry. Pamiętajmy, że po opalaniu skóra jest bardzo przesuszona, dlatego warto ją nawilżać zarówno przed, w trakcie, jak i po kąpielach słonecznych.

 

Zmywalność

Niektóre produkty w ogóle nie są wodoodporne i już po chwili od zamoczenia ciała, przestają je chronić. Gdy wyłącznie się opalamy, nie musimy szukać preparatów wodoodpornych, ale gdy zażywamy też kąpieli wodnych, potrzebujemy specyfiku, który utrzyma się na skórze, nawet gdy ją zamoczymy. Oczywiście nawet najlepszy preparat należy wsmarowywać w skórę co jakiś czas, ale przecież nikt nie chce robić tego co 5 min.

 

Piękniejsza opalenizna

Wspominaliśmy już, że dostępne są produkty nie tylko chroniące nas przed promieniowaniem, ale też takie, które pozwalają uzyskać opaleniznę bez godzin spędzonych na słońcu. Poza tym niektóre filtry są wzbogacone o beta karoten lub inne substancje pozwalające wzmocnić efekt opalania.

Przyjemna konsystencja

Jaki olejek do opalania wybrać, jeśli chodzi o konsystencję. Wbrew pozorom nie zawsze jest to oczywiste. Oczywiście olejki są z zasady dość tłuste, ale niektóre bardzo szybko się wchłaniają i nie pozostawiają na skórze lepkiej warstwy. To ważne, zwłaszcza gdy jesteśmy na plaży i wszędzie jest piasek, który może się łatwo przykleić do bardzo tłustej skóry.

 

Opalanie w solarium

Według konsumentów najlepszy olejek do opalania jest odpowiedni nie tylko do stosowania przed kąpielą słoneczną, ale także seansem w solarium. Niestety nie każdy produkt jest w stanie zabezpieczyć naszą skórę przed silnym działaniem promieni lamp w solarium. Z drugiej strony, jeśli nie korzystamy z solarium, nie musimy weryfikować tej właściwości produktów.

 

Wygodne opakowanie

Olejki zwykle sprzedawane są ze specjalnym dyfuzorem – wystarczy spryskać ciało specyfikiem i potem rozsmarować go, aby szybko wchłoną się w skórę. Jednak nie brakuje też produktów w tubkach. One nie są raczej wygodne, bo łatwo je rozlać i zabrudzić wnętrze plecaka lub torby.

 

Olejki do opalania w dobrych cenach

Jeśli chodzi o koszt zakupu olejku, to 200 ml opakowanie kosztuje ok. 20-30 zł. Mniej zapłacimy za produkty z niskim SPF, więcej za te z większą ochroną. Cena w dużej mierze zależy też od marki – jej popularności czy zastosowanych składników mających przyspieszyć opalanie.

 

 

Co lepsze do opalania – olejek czy krem?

 

Jeśli chcesz mieć ładnie opaloną skórę, musisz zadbać o kosmetyki, które używasz w trakcie opalania. To one pozwalają uzyskać zadowalające efekty w krótszym czasie, a dodatkowo stanowią zabezpieczenie skóry na czas jej ekspozycji na słońce. Co lepiej wybrać, olejek czy krem do opalania? Który z kosmetyków jest dla Ciebie odpowiedni?

 

Czy warto używać olejku do opalania?

Olejki przyspieszają proces opalania, dlatego są z chęcią stosowane przede wszystkim przez osoby, które chcą uzyskać ładną opaleniznę. Co istotne, skóra zyskuje ładny, brązowy odcień, nie jest zaczerwieniona ani przesuszona, co bez wątpienia wpłynęłoby negatywnie na jej wygląd. Olejek do opalania stanowi też dobrą ochronę naskórka. Zawiera dobrej jakości filtry, które chronią przed szkodliwym działaniem promieniowania. Skóra po nałożeniu olejku staje się od razu bardziej natłuszczona. Jeśli wybieramy się nad wodę i chcemy nie tylko się opalać, ale też kąpać, pamiętajmy o tym, aby kupić preparat wodoodporny. Po każdym wyjściu z wody powinniśmy jednak nałożyć ponownie odpowiednią ilość kosmetyku, bo tylko wtedy będziemy mogli być pewni, że mamy zagwarantowaną dobrą ochronę.

Krem do opalania – dla kogo?

Na rynku dostępne są też kremy do opalania, które odróżnia od olejków przede wszystkim gęsta konsystencja. Balsam należy nałożyć na ciało, a później dokładnie rozsmarować. Dobrej jakości kosmetyk powinien szybko się wchłaniać, jednak jeśli użyjemy zbyt dużo produktu, na skórze mogą pozostać białe plamy. Jest to niewielka wada, którą można jednak wyeliminować poprzez odpowiednią aplikację. W sklepach znajdziemy kremy o różnej ochronie SPF, więc będziemy mogli wybrać kosmetyk idealnie dostosowany do typu naszej skóry, a także efektów, jakie chcemy uzyskać w trakcie opalania. Po długim czasie spędzonym na słońcu warto także zaaplikować na skórę balsam łagodzący (najlepiej działający dodatkowo chłodząco), który nawilży naskórek i pozwoli na dłużej utrzymać opaleniznę.

 

Podsumowanie

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy lepszy do opalania jest olejek czy balsam. Bez wątpienia te dwa produkty różnią się od siebie, jednak każdy z nich ma za zadanie przede wszystkim ochronić skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, a także przyśpieszyć opalanie. Zastanawiając się nad tym, jaki olejek do opalania jest polecany, trzeba przyznać, że musi być on łatwy w aplikacji, czyli mieć dobrej jakości atomizer, który się nie zacina. Przewagą olejku jest to, że szybko się go nakłada i łatwiej rozsmarować go na ciele. Dodatkowo skóra zaraz po aplikacji kosmetyku wygląda na zdecydowanie bardziej nawilżoną. Nie każdemu spodoba się jednak to, że produkt niekiedy pozostawia na ciele tłustą powłokę. Skóra może się lepić, jeśli użyjemy zbyt dużo olejku. Stosując balsam musimy liczyć się z tym, że efekty opalania nie przyjdą tak szybko, jak w przypadku stosowania olejku.

Drugi z wymienionych kosmetyków zwykle zawiera także składniki samoopalające. Balsam ma gęstszą konsystencję i nie zawsze jego nakładanie okazuje się przyjemne. Skuteczność obydwu produktów zależy w szczególności od ich jakości. Niezależnie od tego, na jaki kosmetyk się zdecydujesz, musisz pamiętać, że najważniejsze jest zdrowie i dobra ochrona skóry. Lepiej opalić się mniej intensywnie niż narazić naskórek na przesuszenie. Wybierając produkt do opalania sugeruj się przede wszystkich ochroną SPF.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ