Pilniki do paznokci ranking

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

Zdaniem kobiet, najlepszym pilnikiem do paznokci jest Sunone 100/180. Skąd to wiemy? Sprawdziliśmy, jakie komentarze na temat różnych modeli zostawiają użytkowniczki i, jakie wystawiają oceny. Produkt jest bardzo precyzyjny, gdyż ma kształt łódeczki. Z łatwością można spiłować pilniczkiem trudno dostępne miejsca. Ziarnistość elementu ścieralnego umożliwia użytkowanie go do modelowania wstępnego. Model jest wykonany ze wzmocnionej pianki oraz papieru ściernego, dzięki czemu jest dość elastyczny i wytrzymały. Produktu można używać zarówno w domu, jak i w salonie kosmetycznym. W zestawie dostajesz 10 sztuk, na pewno wystarczą Ci na długo. Jeżeli szukasz sprzętu, który bez wysiłku ułatwi Ci pielęgnację paznokci u stóp, to produkt Scholl Velvet Smooth jest idealnym wyborem. Z pomocą urządzenia można zapewnić sobie profesjonalną pielęgnację, polegającą na piłowaniu, wygładzaniu i polerowaniu płytki paznokcia. Sprzęt można bez problemu obsługiwać, ponieważ jest zasilany wymienną baterią i ma dwie prędkości działania, ułatwiające precyzyjne piłowanie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Papier ścierny użyty do produkcji wykonano z wysokiej jakości materiału, więc nie niszczy się i nie zapycha. Wzmocnienie pianki sprawia, że pilniczek się nie łamie i nie odkształca. Kształt modelu (łódeczka) umożliwia ścieranie kącików oraz innych trudno dostępnych miejsc.

Wady

Osoby, które używały pilnika do piłowania paznokcia pokrytego żelem, twierdzą, że ślizga się on na nim, co uniemożliwia precyzyjne wymodelowanie płytki i nadanie jej kształtu.

Podsumowanie

W komplecie otrzymujesz 10 pilniczków. Produkty są dostępne w 3 kolorach. Model jest wykonany z gąbki EVA oraz papieru ściernego. Ziarnistość pilnika wynosi 100 - 180, co oznacza, że nadaje się do piłowania wstępnego paznokci naturalnych, akryli i żeli.

Drugi wybór

Zalety

Nie trzeba wkładać wysiłku, aby wymodelować sobie paznokcie, gdyż jest to sprzęt zasilany bateriami. W zestawie są 3 różne nasadki, które umożliwiają wykonanie pedicure od początku do końca, nie potrzebujesz więcej żadnych narzędzi. Sprzęt nadaje płytce ładny i zdrowy połysk.

Wady

Model bardzo szybko się obraca i spiłowuje paznokieć, dlatego trzeba uważać, bo łatwo sobie zrobić krzywą płytkę paznokcia. Bateria dość szybko się wyczerpuje.

Podsumowanie

Sprzęt jest przeznaczony do piłowania paznokci u stóp, choć niektórzy używają go także do rąk. Model jest zasilany pojedynczą baterią. Urządzenie ma dwie różne prędkości działania. Pilnik stosuje się na oczyszczone i suche paznokcie. Narzędzie pozwala na modelowanie, wygładzanie i polerowanie.

Rozważ też

Zalety

Modelu można używać zarówno do piłowania paznokci naturalnych, jak i do akryli czy żeli. Produkt ma lekko zaokrąglony kształt, co ułatwia dokładne modelowanie i piłowanie przy skórkach. W zestawie są 3 pilniki, więc kiedy jeden się zepsuje, możesz korzystać z kolejnego.

Wady

Produkt jest wykonany z materiału, który dość szybko się psuje, łamie i zatyka. Model jest dość gruby, co może przeszkadzać przy precyzyjnym piłowaniu.

Podsumowanie

Ziarnistość pilnika to 100 - 180, czyli jest on średnioziarnisty. Model ma czarną powierzchnię ścierną i widać na niej stopień zużycia. Produkt jest wykonany z tektury, więc jest dość miękki. Pilniczek ma kształt banana.

 

 

Najlepsze pilniki do paznokci w 2024 roku

 

Poznaj nasz ranking pilników do paznokci, jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie są najlepsze modele na rynku. Wybraliśmy najbardziej lubiane przez kosmetyczki produkty i ułożyliśmy je w przejrzyste zestawienie, może i Ty znajdziesz w nim coś dla siebie.

 

Nasze zalecenia

 

Sunone 100/180

 

Profesjonalnym i wygodnym pilnikiem do paznokci jest Sunone 100/180. Model ma kształt łódeczki, co niektórym bardzo odpowiada, gdyż umożliwia dostanie się do najtrudniej dostępnych miejsc. Produkt może być używany w domu oraz w profesjonalnych zakładach kosmetycznych. Pilnik nie niszczy paznokcia i nie przyczynia się do jego łamania czy powstawania rozdwojeń.

Ziarnistość modelu to 100 – 180, więc może być wykorzystywany do modelowania naturalnych paznokci, jak i żeli czy akryli. Produkt jest używany przy wstępnym piłowaniu. Pilnik jest wykonany z gąbki EVA, która jest elastyczna, na środku znajduje się specjalnie wzmocnienie, chroniące przed zbyt szybkim zniszczeniem. Na piance umieszczono papier ścierny, który umożliwia obróbkę paznokcia.

W zestawie otrzymujesz aż 10 sztuk produktu, co przydaje się w salonie kosmetycznym, gdzie w przypadku każdej klientki używa się nowego pilniczka. Modele dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych: białym, czarnym i biało-czarnym. Manicurzystki lubią ten pilnik za łatwość użycia i poręczny kształt.

 

 

 

 

Scholl Velvet Smooth

 

Pilnikiem, który przyda się każdej kobiecie, jest Scholl Velvet Smooth, ponieważ umożliwia zrobienie sobie w domu pięknego pedicure. Model pomaga w zadbaniu o stopy i utrzymaniu ich w dobrej kondycji. Sprzęt służy także do przygotowania płytki pod pedicure. Niektórzy używają produktu do odświeżenia i modelowania paznokci u rąk.

Dzięki elektrycznemu pilniczkowi nie trzeba męczyć ręki, gdyż maszyna piłuje za nas. Model daje możliwość wykonania piłowania, wygładzania i polerowania, ponieważ ma w komplecie 3 wymienne końcówki. Urządzenie jest zasilane baterią. Sprzęt jest bardzo łatwy w obsłudze i ma dwie prędkości działania.

Opinie o pilnikach do paznokci producenta Scholl są bardzo pozytywne. Konsumenci doceniają produkty marki, a wśród nich szczególnie cenią model Velvet Smooth. Użytkownicy twierdzą, że pilnik umożliwia taką pielęgnację, jaką zapewnia kosmetyczka, a płytka paznokcia po użyciu pięknie i zdrowo się błyszczy.

 

 

 

 

Czarny Banan

 

W zestawie znajdziesz 3 pilniczki Czarny Banan, które przydadzą Ci się podczas pielęgnacji paznokci stóp i rąk. Model spodoba się osobom lubiącym pracować z dość dużymi pilnikami. Lekko zaokrąglony kształt produktu ułatwia piłowanie trudno dostępnych miejsc. Element ścierny jest zrobiony z czarnego materiału, który nieco się osypuje, dlatego warto uważać, aby utrzymać porządek podczas pracy.

Ziarnistość modelu to 100-180, co oznacza, że jest odpowiedni do podstawowego piłowania paznokci i można go także używać do modelowania żeli i akryli. W zestawie są 3 pilniczki, kiedy jeden się zepsuje, można bez problemu zacząć korzystać z kolejnego.

Ten dobry i tani pilnik do paznokci świetnie leży w ręce, ułatwiając precyzyjną pracę. Produkt jest wykonany z tektury, w efekcie czego jest dość sztywny. Konsumentki twierdzą, że model jest wygodny i łatwy w użyciu.

 

 

 

 

Donegal 9262

 

Wiele kobiet ceni model Donegal 9262, ponieważ jest lekki, niewielki i mieści się w torebce. Użytkowniczki lubią mieć przy sobie pilniczek, aby poratował je, kiedy złamią sobie paznokieć. Wiele osób korzysta także z modelu, by wykonać manicure lub pedicure. Narzędzie jest odpowiednie do piłowania paznokci naturalnych.

Pilnik ma 14 cm długości i można go używać z obu stron, ponieważ całość jest pokryta wybrzuszeniami przeznaczonymi do ścierania. Model jest dość cienki, więc łatwo tworzy się odpowiedni kształt paznokcia. Produkt ma bardzo dobre właściwości ścierne, a powierzchnia przeznaczona do piłowania nie niszczy się z czasem, nawet przy intensywnym korzystaniu. Pilnik jest bezpieczny dla płytki paznokcia, nie powodując łamania ani rozdwajania się.

Model jest wykonany z utwardzanego szkła. Po jednej stronie jest ostre zakończenie umożliwiające wyciąganie opiłków spod paznokcia. Część materiału jest w kolorze białym, a część w różowym. Na boku produktu umieszczono nazwę producenta, czyli Donegal.

 

 

 

 

Top Choice 7804

 

W stworzeniu idealnego kształtu paznokcia pomoże produkt Top Choice 7804. Pilniczka można używać zarówno do stóp, jak i rąk. Model wykorzystuje się do przygotowania paznokci pod hybrydę lub na co dzień, aby dłonie ładnie się prezentowały.

Produkt należy stosować na czyste powierzchnie, ale nie powinno się go używać od razu po kąpieli, ponieważ można zniszczyć płytkę paznokcia. Pilnik ma długość 13 cm. Modelu można używać z obu stron. W zestawie znajduje się etui, które chroni przed stępieniem i zabrudzeniem produktu. Pilniczek jest bardzo łatwy w utrzymaniu w czystości.

Model jest zrobiony z metalu (stali nierdzewnej), dzięki czemu jest wytrzymały i nie łamie się podczas używania czy na skutek mocniejszego nacisku. Wycinanie maszynowe spowodowało, że pilnik jest ostry. Na uchwycie znajduje się tworzywo sztuczne, dzięki któremu rączka nie obciera dłoni i dobrze w niej leży podczas piłowania. Konsumenci uważają, że produkt jest skuteczny i szybko można sobie ukształtować piękne paznokcie.

 

 

 

Jaki pilnik do paznokci kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Aby nadać paznokciom odpowiedni kształt, potrzebujemy pilnika. Wiele Pań ma jednak problem ze znalezieniem właściwego produktu, choćby ze względu na różną gradację i kształt. Przygotowaliśmy więc artykuł, który na pewno ułatwi Ci zakup. Pierwsza część to poradnik zakupowy. Po zapoznaniu się z nim będziesz wiedzieć, jaki pilnik do paznokci wybrać.

 

 

Materiał wykonania

Biorąc pod uwagę materiał wykonania, możemy wyróżnić pilniczki metalowe, szklane i papierowe. Pierwsze wymienione nie są już tak chętnie kupowane z uwagi na zwiększone ryzyko uszkodzenia struktury paznokci (co często zdarza się w przypadku osłabionych i cienkich płytek). Niemniej jednak metalowe pilniki są trwałe, a więc można ich używać przez dłuższy czas. Obecnie tego typu produkty wykorzystuje się głównie do piłowania sztucznych paznokci. Znacznie popularniejsze są akcesoria szklane, produkowane ze szkła hartowanego. Ich największą zaletą jest delikatność. Takim pilniczkiem możemy bez obaw spiłować słabą płytkę, nie obawiając się jej uszkodzenie czy rozdwojenie. Nie jest to jednak idealny wybór dla kobiet lubiących manicure hybrydowy i akrylowy, gdyż piłowanie paznokci w ich przypadku zajmuje bardzo dużo czasu. W profesjonalnych gabinetach kosmetycznych nie spotkamy szklanych pilniczków, mimo że łatwo się je dezynfekuje – ryzyko ich rozbicia w wyniku upadku na podłogę jest bardzo duże, co mogłoby spowodować skaleczenie dłoni.

Najbardziej uniwersalne są natomiast pilniki papierowe, które są też najtańsze. Pozwalają one na szybkie spiłowanie zarówno naturalnej płytki, jak też tipsów. Ponieważ produkty te mają różne kształty, możemy wykorzystać je do skracania paznokci oraz wygładzania powierzchni. Jednak papierowe pilniki szybko się zużywają i często trzeba je wymieniać.

 

Kształt

Zwykły, prosty pilniczek ma uniwersalny charakter i pozwala na świetne przygotowanie paznokci do nałożenia lakieru. Z jego pomocą nadamy płytce odpowiednią długość i kształt, ale możemy mieć problem ze spiłowaniem jej brzegów. Chcąc zachować większą precyzję, warto zdecydować się na lekko zakrzywiony pilnik (to tzw. banan lub łódka). Umożliwia on piłowanie paznokci także tuż przy skórkach.

 

Gradacja

Pod względem gradacji możemy wyróżnić produkty drobnoziarniste, średnioziarniste oraz gruboziarniste. Jaki pilnik do paznokci jest najlepszy? To zależy od tego, czy potrafimy szybko i precyzyjnie spiłować płytkę oraz jaka jest jej kondycja. Drobnoziarniste akcesoria do paznokci mają gradację od 240 do 500 i pozwalają na odpowiednie wykończenie manicure żelowego i akrylowego, a także na wygładzenie naturalnej płytki. Pilniczki średnioziarniste, czyli o gradacji od 100 do 180, wykorzystuje się do podstawowego piłowania paznokci i modelowania akryli oraz żeli. Natomiast pilniki gruboziarniste (gradacja od 80 do 100) wyglądają nieco jak zwykły papier ścierny. Służą one przede wszystkim do zdejmowania tipsów. Gruboziarniste produkty wymagają wprawy, ponieważ z łatwością możemy zbyt mocno spiłować płytkę i ją uszkodzić.

Należy także wspomnieć o polerkach, których gradacja mieści się w przedziale od 600 do 3000. Tego typu akcesoria wyrównują powierzchnię paznokci i matowią lub dodają blasku. Nierzadko polerki mają postać pilniczka z trzema lub czterema bokami o różnej ziarnistości. Znajdują się na nich cyferki pokazujące, od której strony należy zacząć przygotowywanie paznokci do wykonania manicure.

Pilnik elektryczny

Choć zwykłe pilniczki są łatwe w użyciu, to piłowanie płytki z ich pomocą często zajmuje bardzo dużo czasu. Z tego względu stylistki paznokci chętnie sięgają po sprzęty elektryczne, czyli frezarki. Znacząco ułatwiają one przygotowanie płytki do manicure żelowego, akrylowego i hybrydowego. Pilnik elektryczny ma wymienne frezy – każdy z nich ma inne przeznaczenie, wszystko zależy od kształtu. Co ciekawe, frezarka daje nam możliwość skrócenia paznokci, wygładzenia ich, a także przygotowania skórek. Nie musimy więc odsuwać ich przy użyciu drewnianego patyczka bądź wycinać radełkiem (co może skończyć się skaleczeniem). Najlepszy pilnik do paznokci musi być bezpieczny i wygodny w użytkowaniu.

Z tego powodu modele elektryczne powinny być przystosowane do długotrwałej pracy i zapewniać łatwą wymianę frezów. Dołączone do sprzętu końcówki nie mogą powodować zniszczenia płytki paznokci, dlatego muszą być wykonane z odpowiednich materiałów (polecane są w szczególności te ze stali szlachetnej). Najlepiej wybrać takie urządzenie, które zostało wyposażone w specjalny czujnik kontrolujący stopień nacisku frezu na płytkę. Jeżeli zbyt mocno przyciśniemy końcówkę do paznokcia, wówczas pilnik automatycznie się zatrzyma.

 

Pilniki do paznokci w dobrych cenach

Elektryczne pilniki do paznokci są praktyczne, ale wiele osób narzeka na wysoką cenę. Profesjonalne frezarki kosztują przeważnie kilkaset złotych, ale są też modele idealnie przystosowane do użytku w domu, za które zapłacimy nie więcej niż 50 zł. Cena za zwykłe pilniczki papierowe wynosi ok. 5 zł (podobnie jak za metalowe), te szklane przeciętnie kosztują maksymalnie 20 zł.

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ