Ranking 5 najlepszych plastrów na opryszczkę w 2024

Ostatnio aktualizowane: 19.05.24

 

Plastry na opryszczkę – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Masz problem z wciąż nawracającą opryszczką wargową? Szukasz skutecznego sposobu na to, aby na długo pozbyć się tej uciążliwej dolegliwości? W takim razie powinieneś zapoznać się z naszym rankingiem, w którym umieściliśmy opisy plastrów na opryszczkę, skutecznie przyspieszających gojenie się ran na wargach. Na pierwszym miejscu jest produkt Johnson&Johnson Compeed, który jest przezroczysty i na tyle cienki, że po przyklejeniu na usta staje się niemal niewidoczny. Jedną z jego największych zalet jest to, że chroni przed zakażeniem zmienionego chorobowo miejsca i zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusa odpowiedzialnego za wywoływanie opryszczki. Plastry można stosować już przy pierwszych objawach rozwoju choroby, takich jak zaczerwienienie i mrowienie warg. Drugie miejsce należy do Heviran Comfort  na opryszczkę – produktu łagodzącego nieprzyjemny ból, swędzenie i pieczenie w okolicach nadżerki. Choć plasterki dobrze przylegają do skóry, to pozwalają jej oddychać. Co ważne, na opatrunek można aplikować kosmetyki do makijażu, aby lepiej go zamaskować i czuć się swobodniej.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Ze względu na to, że plastry są wyjątkowo cienkie, po przyklejeniu na wargi stają się niemal niewidoczne, dlatego mimo opryszczki na ustach możemy czuć się swobodnie i pewnie. Produkt zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusa HSV1.

Wady

Część konsumentów twierdzi, że opatrunek szybko się odkleja w wyniku kontaktu z wilgocią. Problem pojawia się nawet po wypiciu wody, co może okazać się uciążliwe.

Podsumowanie

Produkt przyspiesza gojenie nadżerki na ustach i zmniejsza jej widoczność. Poza tym możemy skutecznie zapobiec zainfekowaniu rany w wyniku narażenia na działanie zanieczyszczeń oraz innych niekorzystnych czynników zewnętrznych. W opakowaniu jest 15 plastrów, każdy z nich działa aktywnie przez ok. 12 godzin.

Drugi wybór

Zalety

Produkt skutecznie zapobiega przenoszeniu się wirusa opryszczki na inne osoby, z którymi mamy kontakt. Plastry są cienkie i przezroczyste, a dodatkowo można je zamaskować kosmetykami do makijażu, np. podkładem lub lekką pomadką.

Wady

Niektórzy użytkownicy uważają, że plasterki trudno się przykleja. Zdarza się, że się zawijają lub rozciągają. Aby dokładnie przykryć opryszczkę, trzeba nabrać wprawy.

Podsumowanie

Założenie specjalnego opatrunku na opryszczkę jest znacznie skuteczniejszym sposobem jej leczenia niż stosowanie maści. Wszystko dzięki temu, że produkt nie dopuszcza do zakażenia zmiany na ustach, a w dodatku szybko łagodzi uciążliwe swędzenie i ból. Regularne przyklejanie plastrów może też zapobiec pojawieniu się nieestetycznej blizny.

Rozważ też

Zalety

Opatrunek został wykonany z przezroczystej, cienkiej i miękkiej folii, która dobrze przylega do skóry i nie odkleja się. Do produktu dołączono małe lusterko i pęsetę ułatwiającą aplikację. W opakowaniu jest 16 plastrów, co może wystarczać na pełną kurację leczenia opryszczki.

Wady

Produkt dobrze chroni nadżerkę na wargach przed kurzem i innymi zanieczyszczeniami, jednak nie zapobiega dostatecznie namnażaniu się bakterii w okolicach rany. Konsumenci uważają, że opatrunki powinny być nasączone olejkiem z drzewa herbacianego.

Podsumowanie

Plastry są małe i niewidoczne, a w dodatku zapobiegają przenoszeniu się wirusa na innych domowników, znajomych czy współpracowników, z którymi mamy kontakt. Produkt przyspiesza gojenie rany i sprawia, że nie musimy się obawiać o pojawienie się blizny na wardze.

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie plastry na opryszczkę kupić?

 

Opryszczka to wyjątkowo nieprzyjemna, a w dodatku krępująca dolegliwość, która powoduje swędzenie, pieczenie i ból w okolicach ust. Jest wiele sposobów na to, aby pozbyć się takich zmian na wargach, niemniej jednak nie wszystkie są tak samo skuteczne. Jeżeli chcesz szybko pozbyć się opryszczki, powinieneś zastosować specjalne plastry. W tym poradniku podpowiadamy, jak znaleźć tego typu produkt.

Zalety plastrów na opryszczkę

Opryszczka to choroba skóry, która jest wywoływana przez wirusa HSV1. Szacuje się, że może nim być zarażone nawet 80% ludności, ale nie u wszystkich pojawiają się charakterystyczne objawy, czyli mrowienie warg, uporczywe swędzenie i pęcherzyk zmieniający się w bolesną nadżerkę. Lekarze zalecają, aby w pierwszej fazie rozwoju opryszczki zastosować odpowiednie kremy i maści, które mogą zapobiec pojawieniu się pęcherzyka. Czasami jednak plastry okazują się skuteczniejsze, zwłaszcza gdy na ustach już pojawiła się zmiana i wypełniła się płynem surowiczym. Za sprawą takiego produktu nadżerka jest dobrze chroniona przed zanieczyszczeniami i innymi czynnikami zewnętrznymi, które mogłyby doprowadzić do zakażenia rany. Poza tym przyklejony na opryszczkę plaster pozwala na wykonanie delikatnego makijażu, w efekcie czego czujemy się pewniej, mimo pojawienia się nieprzyjemnej dolegliwości. Jeśli zabezpieczymy zmianę na wargach opatrunkiem, możemy mieć pewność, że nie rozdrapiemy jej przypadkowo. Mogłoby to doprowadzić do pojawienia się nieestetycznie wyglądającej blizny (jej codzienne maskowanie szybko stałoby się uciążliwe).

 

Działanie

Niezależnie od producenta, plastry na opryszczkę działają niemal w ten sam sposób, a więc zapobiegają rozprzestrzenianiu się wirusa i szybkiemu nawrotowi choroby. Poza tym łagodzą one ból w okolicach ust, swędzenie i pieczenie, więc możemy zapomnieć o tym, że na naszych ustach pojawił się pęcherzyk. Najlepsze plastry na opryszczkę sprawiają, że nadżerka na wargach jest niemal niewidoczna, dlatego nie czujemy się skrępowani podczas spotkań ze współpracownikami, znajomymi lub bliskimi.

 

Skład

Takie produkty jak plastry na opryszczkę powstają na bazie hydrokoloidów, czyli specjalnych związków wielkocząsteczkowych pochodzenia naturalnego bądź syntetycznego. Są one dobrze rozpuszczalne w wodzie i tworzą w niej trójwymiarową sieć. Hydrokoloidy znajdziemy w wielu różnych wyrobach medycznych, takich jak opatrunki, różnego rodzaju emulsje, a nawet w lekach (odpowiadają m.in. za nadawanie żelowej konsystencji i ułatwiają rozpad tabletek).

Jeśli mamy problem z podjęciem decyzji, jakie plastry na opryszczkę wybrać, warto sprawdzić, czy dany produkt zapobiega namnażaniu się bakterii w okolicach zmiany na ustach. Odpowiada za to m.in. olejek herbaciany, który wykazuje świetne właściwości antyseptyczne. Nasączone w nim plastry mają delikatny, przyjemny zapach i mogą skuteczniej chronić nadżerkę na wargach przed zakażeniem.

 

Opakowanie

W zależności od tego, w której fazie rozwoju jest opryszczka i jak uciążliwe są jej objawy, środki zwalczające chorobę należy stosować przez ok. 7 dni, czasami nawet ponad 10 dni. Z tego powodu musimy sprawdzić, ile plastrów jest w opakowaniu, aby kupić odpowiednią liczbę pudełek. Zwykle w opakowaniu jest ok. 15 lub 16 sztuk. Należy zwrócić też uwagę na to, jak często trzeba zmieniać plastry – czasami są to 4 godziny, a niekiedy 8 godzin lub 12 godzin.

Łatwa aplikacja

Produkty zwalczające opryszczkę należy aplikować na suchą i dobrze oczyszczoną skórę, przed sięgnięciem po plaster powinniśmy umyć dłonie, aby nie przenieść do rany wirusów i bakterii. Czasami przyklejanie produktu może okazać się kłopotliwe. Jednak niektórzy producenci do plastrów dołączają też niewielkie lusterko i specjalną pęsetę. Za sprawą tych akcesoriów leczenie opryszczki jest łatwiejsze i znacząco zmniejsza się ryzyko, że przez przypadek doprowadzimy do zakażenia rany na ustach.

 

Dyskrecja

Opryszczka wargowa to dla wielu osób krępująca dolegliwość. Przyklejane na usta plastry powinny być przezroczyste i na tyle cienkie, że nie będą zauważalne. To bardzo ważna kwestia, ponieważ doskonale widoczny produkt sprawia, że nie czujemy się komfortowo, a to negatywnie wpływa na nasze samopoczucie. O tym, jakie plastry na opryszczkę są najlepsze, decyduje nie tylko ich grubość, ale i średnica. Zazwyczaj wynosi ona kilkanaście milimetrów, więc nie powinniśmy mieć problemu z precyzyjną aplikacją produktu na zmianę wywołaną przez wirusa opryszczki.

 

Plastry na opryszczkę w dobrych cenach

Ile zapłacimy za skutecznie działające plastry na opryszczkę? To w dużej mierze zależy od tego, jakiej marki produkt wybierzemy i ile jest sztuk w opakowaniu. Średnio pudełko z kilkunastoma plasterkami kosztuje od 5 zł do 20 zł (cena jest wyższa, jeśli w komplecie dostajemy lusterko i pęsetę do aplikacji).

 

 

5 najlepszych plastrów na opryszczkę. Opinie w 2024 roku

 

Druga część przygotowanego przez nas artykułu to ranking plastrów na opryszczkę. Sprawdź, które produkty według konsumentów są skuteczne i pozwalają szybko złagodzić ból w okolicy ust oraz inne, równie nieprzyjemne dolegliwości.

 

1. Johnson&Johnson Compeed Dyskretny plaster na opryszczkę 15 szt.

 

Plastry Johnson&Johnson Compeed są przezroczyste i cienkie, dlatego po przyklejeniu na usta nie będą widoczne. To sprawia, że możemy czuć się pewnie i komfortowo. W opakowaniu znajdziemy praktyczne, niewielkie lusterko ułatwiające przyklejenie produktu. Aby skutecznie zapobiec pojawieniu się nieprzyjemnego bólu, warto zastosować plastry już przy pierwszych objawach uaktywnienia się wirusa opryszczki (takich jak mrowienie warg).

W opakowaniu znajdziemy 15 plastrów, każdy z nich działa przez 12 godzin, dlatego nie wymagają zbyt częstej wymiany. Produkt zapobiega zakażeniu nadżerki i rozprzestrzenianiu się wirusa. Już po kilku godzinach od przyklejenia plastra ból i pieczenie nie są tak intensywnie odczuwalne, poza tym możemy znacznie szybciej pozbyć się tej uciążliwej dolegliwości.

Konsumenci wydający opinie o plastrach na opryszczkę twierdzą, że opisany wyżej produkt jest jednym z najszybciej i najskuteczniej działających produktów. Co ważne, jest on bardziej efektywny niż zwykła maść, ponieważ długo utrzymuje się na skórze i oddziałuje na opryszczkę przez wiele godzin, łagodząc swędzenie oraz inne objawy.

 

 

 

 

2. Plastry na opryszczkę Polpharma Heviran Comfort 15 sztuk

 

Przedstawiamy Heviran Comfort Plastry na opryszczkę – produkt, który skutecznie chroni usta przed bakteriami i wirusami. Regularne stosowanie go przy opryszczce znacząco zmniejsza ryzyko nawrotu choroby, a także pozwala na szybsze pozbycie się uporczywego bólu, pieczenia i swędzenia w okolicach warg.

W opakowaniu jest 15 plastrów, należy przyklejać je na suchą i czystą skórę. Produkt zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, nawilża naskórek i co najważniejsze, można na niego aplikować kosmetyki do makijażu. Ze względu na to, że plastry są cienkie, są niemal niezauważalne, więc opryszczka nie powinna być dla nas krępującym problemem.

Do zalet produktu należy zaliczyć przede wszystkim szybkie i skuteczne działanie, a także możliwość zachowania dyskrecji. Przyklejanie plastrów nie jest zbyt trudne, tak samo, jak ich odklejanie. Jedno opakowanie często wystarcza na długo, ponieważ za sprawą produktu zmiany na ustach nie pojawiają się zbyt często.

 

 

 

 

3. Hartmann DermaPlast Hydro plaster na opryszczkę

 

W naszym rankingu nie mogliśmy pominąć plastrów Hartmann DermaPlast Hydro, które można stosować w przypadku opryszczki pojawiającej się nie tylko w okolicy ust, ale również nosa lub podbródka. Produkt został wykonany z miękkiej, przezroczystej folii, dlatego jest dyskretny, a jednocześnie dobrze przylega do skóry. W opakowaniu jest 16 owalnych plastrów, wymiary każdego z nich to: 1,2 cm x 1,7 cm.

Za sprawą produktu możemy zabezpieczyć zmienione, zainfekowane opryszczką miejsce przed zanieczyszczeniami (co mogłoby przyczynić się do zaostrzenia objawów). Plastry łagodzą uciążliwe swędzenie i pieczenie, zapobiegają również powstawaniu nieestetycznych strupków i blizn. To doskonała metoda na zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa i częstym nawrotom infekcji.

Według konsumentów plastry są nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne w stosowaniu. Powracająca opryszczka nie będzie już dla nas problemem, jeśli zdecydujemy się na zakup prezentowanego produktu. W komplecie otrzymujemy małe lusterko i pęsetę, z pomocą której z łatwością przykleimy i odkleimy plaster z warg.

 

 

 

 

4. NTrade Plastry Active Plast Special na opryszczkę 16 szt

 

NTRADE Active Special to produkt, który pozwala ochronić miejsce zaatakowane przez wirusa opryszczki przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak kurz i inne zanieczyszczenia. To także doskonała ochrona przed rozprzestrzenianiem się mikroorganizmów wywołujących tę dolegliwość. W opakowaniu jest 16 jednorazowych plastrów. Są one przezroczyste i na tyle cienkie, że po przyklejeniu stają się niemal niewidoczne.

Co ważne, produkt ma hipoalergiczną warstwę nasączoną olejkiem z drzewa herbacianego. Dzięki temu wykazuje on właściwości antyseptyczne, a więc zapobiega namnażaniu się bakterii. Po przyklejeniu plastra możemy szybko poczuć, że ból w okolicach ust się zmniejszył, tak samo, jak uporczywe swędzenie lub pieczenie.

Z opinii konsumentów wynika, że produkt pozwala pozbyć się opryszczki, a także zapobiec jej szybkiemu nawrotowi. W zestawie jest specjalny aplikator, z pomocą którego uda nam się prawidłowo przykleić plaster. Co więcej, jest to produkt przetestowany dermatologicznie, a więc nie należy się obawiać wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych.

 

 

 

 

5. Plaster Pasocare Specialist Plus, na opryszczkę

 

Plastry Pasocare Specialist Plus zostały wykonane z cienkiego poliuretanu, dlatego nie musimy się martwić, że będą widoczne po przyklejeniu na wargę. Produkt jest dyskretny, a jednocześnie wyjątkowo skuteczny. Zapewnia on ochronę miejsca zaatakowanego przez opryszczkę przed zanieczyszczeniami i innymi niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, a dodatkowo w dużym stopniu zmniejsza ryzyko zakażenia rany.

Produkt nie dopuszcza do rozwoju bakterii na skórze w miejscu, gdzie pojawiła się nadżerka. Te dobre i tanie plastry na opryszczkę mają średnicę 1,4 cm i szybko łagodzą nieprzyjemne dolegliwości. Nasączono je olejkiem z drzewa herbacianego, który ma delikatny zapach i wykazuje właściwości antyseptyczne.

W opakowaniu znajdziemy 10 plastrów, co pozwala na przeprowadzenie pełnej kuracji zwalczania opryszczki wargowej. Produkt przypadł do gustu konsumentom, ponieważ łatwo się go przykleja na skórę i w razie konieczności można go bez przeszkód zamaskować delikatnym podkładem lub pomadką (w zależności od tego, gdzie pojawiła się zmiana wywołana przez wirusa opryszczki).

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ