Soczewki kontaktowe kolorowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.05.24

 

Jeśli chcesz zmienić kolor swoich oczu i zastanawiasz się, jakie soczewki kupić, dobrze trafiłeś. Z uwagi na rosnącą popularność kolorowych soczewek postanowiliśmy przeanalizować dostępne na rynku produkty. Wzięliśmy pod uwagę komfort noszenia, jakość wykonania oraz poziom nawilżenia. W efekcie powstał ranking uwzględniający jedynie polecane przez konsumentów i wysoko oceniane soczewki. Na pierwszym miejscu znalazł się Johnson&Johnson Acuvue 2 Colours. W opakowaniu znajduje się 6 sztuk produktu. Użytkownik ma możliwość wyboru trybu noszenia. Soczewki mają filtr UV, dlatego zapewniają naszym oczom odpowiednią ochronę. Są dobrze nawilżone, więc nie musimy się obawiać, że podczas noszenia nasze oczy staną się zbyt suche i pojawi się uczucie dyskomfortu. Kolejną propozycję stanowi Ciba Vision Freshlook Dimensions. Są to miękkie soczewki wykonane z Phemfilconu A. Materiał ten jest delikatny i nie podrażnia oczu. Produkt dostępny jest w naturalnych kolorach, które świetnie podkreślają barwę naszej tęczówki. Jeśli wciąż nie wiesz, jakie soczewki wybrać, zachęcamy do zapoznania się z innymi, przygotowanymi przez nas propozycjami.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Soczewki wykonano z Etafilconu A. Materiał ten nie podrażnia oczu i zapewnia odpowiednią przepuszczalność powietrza. Produkt posiada filtr UV, który chroni przed negatywnym wpływem promieni słonecznych na nasze oczy. Prezentowane szkła kontaktowe są miękkie i łatwe w pielęgnacji.

Wady

Pewna grupa konsumentów zauważyła, że po zdjęciu soczewek na noc i ich ponownym zakładaniu w ciągu dnia produkt staje się wiotki. To nieco utrudnia zakładanie i czasami wpływa negatywnie na komfort noszenia.

Podsumowanie

Mimo małych wad prezentowany model jest chętnie wybierany przez konsumentów i dobrze przez nich oceniany. Soczewki można stosować przez dwa tygodnie lub tydzień bez ich ściągania na noc. Szkła są dostępne o różnych mocach.

Drugi wybór

Zalety

Prezentowane szkła kontaktowe to model korygujący i kolorowy. Dzięki temu nie tylko dokładnie widzisz, ale także masz możliwość zmiany koloru swojej tęczówki. Kolor soczewek jest intensywny, co daje piękny efekt wizualny. Produkt jest komfortowy w noszeniu.

Wady

Szkła kosztują ok. 150 zł. Jedno opakowanie starcza na 3 miesiące. Niektórzy użytkownicy zauważyli, że pod koniec dnia oko staje się suche i lekko podrażnione.

Podsumowanie

Soczewki mają krzywiznę 8,6 BC, a ich średnica jest równa 14,5 DIA. Są to szkła miesięczne, które należy ściągać na noc i przechowywać w sterylnym pojemniku wraz z odpowiednim płynem. Produkt łatwo się nakłada i zdejmuje.

Rozważ też

Zalety

Produkt dostępny jest w wielu kolorach, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. W ofercie są soczewki jednokolorowe i z ciekawymi wzorami, które będą odpowiednie na imprezę. Szkła mają intensywną barwę, dlatego dobrze zakrywają naturalny kolor naszych oczu.

Wady

Moc soczewek jest równa 0,00. Jeśli masz wadę wzroku, ten produkt nie będzie dla Ciebie odpowiedni. Część konsumentów zwraca także uwagę na to, że po kilku godzinach noszenia szkła podrażniają oczy.

Podsumowanie

Produkt z uwagi na swoje ciekawe kolory cieszy się popularnością wśród konsumentów. Krzywizna soczewek jest równa 8,6 BC. W opakowaniu znajdują się 2 sztuki szkieł. Wystarczają one na rok użytkowania.

 

 

Najlepsze soczewki kontaktowe kolorowe w 2024 roku

 

Od zawsze marzyłeś/marzyłaś o innym kolorze oczu? A może wybierasz się na imprezę i chcesz zupełnie odmienić swój wygląd? Kiedyś takie zmiany były niewyobrażalne, ale teraz, dzięki kolorowym soczewkom kontaktowym w końcu stanie się to możliwe. Dlatego też przygotowaliśmy to zestawienie, zawierające najlepsze produkty na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Johnson & Johnson Acuvue 2

 

ACUVUE 2 firmy Johnson&Johnson to najlepsze soczewki kontaktowe kolorowe. W opakowaniu znajduje się cześć sztuk soczewek (7/14 dni). Zostały wykonane z największą starannością, są komfortowe i doskonale dopasowują się do kształtu gałki ocznej. Materiał, z jakiego je wykonano to Etafilcon A – w połączeniu z gładką 3-krzywiznową powierzchnią oraz cienkimi brzegami zapewniają nam komfort noszenia.

Produkt wyróżnia się świetną przepuszczalnością tlenu, a więc nie musimy obawiać się o podrażnienia. Poza tym struktura materiału sama skutecznie usuwa białko, które gromadzi się na szkłach. Pozwala to na noszenie soczewek przez 7 dni bez konieczności ich zdejmowania na noc lub przez 2 tygodnie, przy zdejmowaniu na noc.

Szkła kontaktowe Acuvue 2 wyposażone są w filtr UV, który chroni oczy przed szkodliwymi promieniami ultrafioletowymi. Dostępne są soczewki o mocy od -12,00 do +8,00 dioptrii. Opinie o soczewkach kontaktowych kolorowych tej firmy potwierdzają, że są one warte uwagi.

Produkt cieszy się dużym uznaniem wśród osób noszących soczewki. Jest bezpieczny, wygodny w noszeniu i pozwala nam uzyskać zaskakujące efekty. Opakowanie 6 soczewek kosztuje ok 45 zł.

Johnson&Johnson Acuvue 2 Colours to 14-dniowe, kolorowe soczewki kontaktowe. Dostępny promień krzywizny to 8,3 oraz 8,7 BC. Średnica wynosi 14 DIA. W opakowaniu znajduje się 6 sztuk.

 

Zalety

Nawilżenie: Soczewka składa się z 58% z wody. Dzięki temu zapewnia naszemu oku nawilżenie i nie wysusza go zbyt mocno w ciągu dnia. Chroni nas to przed podrażnieniem i uczuciem dyskomfortu.

Tryb noszenia: Mamy możliwość wyboru trybu noszenia. Jeśli soczewki będą ściągane na noc i odpowiednio przechowywane, możemy używać ich przez 2 tygodnie. Bez zdejmowania produkt może być stosowany przez 1 tydzień.

Filtr UV: Znajdujący się w soczewce filtr blokuje min. 99% UVB i min, 88% UVA. Nasze oczy mają więc zapewnioną odpowiednią ochronę w ciągu dnia.

Kolor: Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup produktu zgodnie twierdzą, że kolory są dobrze odwzorowane i pięknie prezentują się na oku, co zapewnia ładny efekt wizualny.

Komfort: Z uwagi na właściwości soczewki są komfortowe w noszeniu. Nawet kiedy bardzo wcześnie zaczynamy dzień i późno kładziemy się spać, produkt nie podrażnia naszych oczu i nie powoduje uczucia swędzenia. Łatwo się go zakłada i nie zabiera to dużo czasu.

 

 

 

 

Ciba Vision Freshlook Dimensions

 

Ciba Vision Freshlook Dimensions to nasza druga propozycja. Jest to produkt dla osób z jasną tęczówką. Te miesięczne soczewki koloryzujące są odpowiednie nawet dla osób z większą wadą wzorku (dostępne są szkła o mocy od +6.00 do -8.00 dioptrii). Zawsze widzisz ostro, a jednocześnie możesz cieszyć ssę zupełnie innym kolorem oczu – pięknym i głębokim.

Nie musisz się bać o pogorszenie widzenia, gdyż kolor na soczewce nie zakrywa tęczówki, lecz wzmacnia jej naturalną barwę. Warstwa koloryzująca jest półprzezroczysta. Soczewki dostępne są w trzech kolorach: Carribean Aqua – Morski, Pacific Blue – Niebieski oraz Sea Green – Zielony. Osoby, które wybrały ten produkt potwierdzają, że kolor, jaki można uzyskać dzięki tym soczewkom jest bardzo intensywny.

Jednocześnie podkreślają, że szkła nie podrażniają oczu, są bardzo wygodne w nakładaniu i noszeniu. Wiele osób zauważa też, że mimo iż są to szkła jednomiesięczne, bardzo często wystarczają na dłużej niż jeden miesiąc. Jednocześnie kolor nie ulega wyblaknięciu. Opakowanie 6 sztuk (wystarczają na 3 miesiące) kosztuje ok. 95 zł.

W opakowaniu Ciba Vision Freshlook Dimensions znajduje się 6 sztuk soczewek. Ich promień krzywizny wynosi 8,6 BC, zaś średnica jest równa 14,5 DIA.

 

Zalety

Naturalne kolory: Dostępne kolory to Carribean Aqua, Pacific Blue i Sea Green. Podkreślają one naturalną barwę naszej tęczówki.

Phemfilcon A: Produkt wykonany został z materiału, jakim jest Phemfilcon A. Jego stopień uwodnienia wynosi aż 55%. Dzięki temu mamy zapewniony komfort w trakcie noszenia soczewek. Nie musimy się martwić o to, że nasze oczy będą nadmiernie wysychać.

Miękkość: Soczewki są niezwykle miękkie, dlatego można jej w prosty sposób założyć i zdjąć. Co warto podkreślić, nie są wyczuwalne na oku w ciągu dnia.

Łatwa pielęgnacja: Jak zapewniają użytkownicy, pielęgnacja soczewek jest prosta i nie zajmuje dużo czasu. Wystarczy kupić odpowiedni płyn, co da nam pewność, że produkt jest odpowiednio przechowywany.

 

Wady

Cena: Niektórzy konsumenci uważają, że cena za soczewki jest dość wysoka. Należy jednak pamiętać, że jedno opakowanie starcza na 3 miesiące użytkowania, co jest dość dobrym wynikiem.

 

 

 

Crazy Lenses

 

Crazy Lens to roczne soczewki kontaktowe. Zostały wykonane z najnowocześniejszego materiału hydrożelowego, który jest bardzo komfortowy, nie powoduje podrażnień. Te dobre i tanie soczewki kontaktowe kolorowe są w pełni bezpieczne dla naszych oczu, a trzy-warstwowo nakładany kolor zapewnia świetny efekt. Produkt dostępny jest w różnych odcieniach kolorów i wzorach.

Soczewki we wszystkich odcieniach bardzo dobrze pokrywają naturalny kolor tęczówki. Z całą pewnością jest to doskonały wybór na imprezę – wiele wzorów do wyboru pozwala stworzyć zaskakujący wygląd. Twoje oczy będą przyciągać uwagę i całkowicie odmienią Twoją twarz.

Jest to jedna z najtańszych propozycji w naszym zestawieniu – miesięczne soczewki kosztują ok. 30 zł. Trzeba jednak zauważyć, że są one przeznaczone wyłączenie do zmiany koloru oka – uzyskania ciekawego efektu, gdyż dostępne są wyłącznie w wersji bez żadnej mocy – dla osób, które nie mają wady wzroku.

Crazy Lenses to bardzo dobre kolorowe soczewki kontaktowe do 50 zł. Ich promień krzywizny wynosi 8,6 BC. Średnica jest równa 14 DIA. Opakowanie zawiera 2 sztuki.

 

Zalety

Moc plano: Produkt dostępny jest tylko dla mocy 0,00. Są to tzw. zerówki. Dzięki temu mogą z nich korzystać osoby, które nie mają wady wzroku.

Nawilżenie: Poziom nawilżenia wynosi 45%. Jest to zadowalający wynik. Zapewnia odpowiedni komfort i nie wysusza nadmiernie oczu.

Dostępność kolorów: Producent oferuje wiele ciekawych odcieni, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Produkt świetnie sprawdzi się na imprezy tematyczne np. Halloween. Wiele osób używa go na co dzień.

Łatwe nakładanie: Konsumenci zaznaczają, że zakładanie soczewek na oczy nie jest problematyczne. To szczególnie ważne, ponieważ często na początku użytkownicy miewają kłopot z nakładaniem wybranych przez siebie soczewek.

 

Wady

Uczucie pieczenia: Pewna grupa konsumentów zauważyła, że soczewki w trakcie noszenia powodują uczucie pieczenia i podrażniają oczy. Są to jednak pojedyncze opinie.

 

 

 

 

Alcon Air Optix Colors 2

 

Na czwartym miejscu znalazły się soczewki Alcon Air Optix Colors. Duży wybór kolorów to najczęściej wymieniana zaleta tego produktu. Użytkownicy zauważają też, że są komfortowe w noszeniu – przez 30 dni nie będziesz czuć dyskomfortu, podrażnienia, czy swędzenia.

Poza tym widoczność też nie ulega pogorszeniu, oczywiście pod warunkiem, że korzystamy z soczewek w prawidłowy sposób, czyli zdejmujemy je na noc, a dodatkowo po każdym zdjęciu oczyszczamy specjalnym płynem i każdorazowo wymieniamy płyn w pudełeczku do ich przechowywania. Jak zapewnia producent jest ro zasługa technologii modyfikacji powierzchni w plazmie.

Produkt charakteryzuje się wyjątkową przepuszczalnością tlenu. Podobnie, jak inne produkty Air Optix ma unikalny system nawilżający AQUA, dlatego ich noszenie jest tak komfortowe. Szkła nie powodują podrażnień i są odpowiednie nawet dla osób z bardzo wrażliwą gałką oczną.

Zastosowanie nowoczesnej technologii krycia kolorem sprawiło, że efekt, jaki pozwalają uzyskać soczewki jest zachwycający. Para miesięcznych soczewek kosztuje ok. 50 zł. Produkt dostępny jest dla osób z wadą od 0 do -8.00 dioptrii.

Alcon Air Optix Colors 2 to soczewki miesięczne. Promień krzywizny wynosi 8,6 BC, zaś średnica jest równa 14 DIA. Opakowanie zawiera 2 sztuki.

 

Zalety

Moc: Produkt dostępny jest w wielu mocach. Co warto podkreślić, można także kupić soczewki o mocy 0,00. Na ich zakup mogą zdecydować się zarówno osoby mające problemy ze wzrokiem, jak i te, które nie mają wady wzroku.

Materiał: Silikonowo-hydrożelowy materiał jest delikatny dla oczu i wyjątkowo miękki. Zapewnia komfort w trakcie noszenia i nie wysusza naszych oczu.

Kolory: Soczewki dostępne są w wielu ciekawych barwach. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Kolory są intensywne, dlatego produkt dobrze prezentuje się na oku.

 

Wady

Cena: Soczewki kosztują ponad 50 zł. Biorąc pod uwagę fakt, że w opakowaniu znajduje się tylko 2 sztuki, dla wielu osób jest to zbyt wygórowana cena.

 

 

 

 

Maxvue Vision Dolly Colourvue

 

Nasz ranking soczewek kontaktowych kolorowych zamyka produkt Maxvue Vision Dolly Colourvue – szkła kwartalne. Dzięki nim Twoje oczy nie tylko zmienią kolor, ale będą też większe – uzyskasz świetny efekt, który zachwyci nie tylko ciebie, ale również Twoje otoczenie. Soczewki są miękkie i zostały wyprodukowane z materiału hydrożelowego który ochronią rogówkę oka przed różnymi urazami.

Produkt nie podrażania oczu i jest w pełni bezpieczny. Poza tym ma bardzo dobrą przepuszczalność tlenu, a więc użytkownik ma zapewniony komfort. Wykonano je przy użyciu technologii Lathe Cut i metodą warstwowania kolorów.

Dlatego przy świetnym efekcie kolorystycznym mamy zapewnioną pełną widoczność. Nie musisz obawiać się efektów ubocznych, podrażnień, ani też organicznego pola widzenia ze względu na zastosowaną warstwę kolorystyczną. Maxvue Vision Dolly Colourvue to jeden z tych produktów, które bez obaw możesz założyć, nie martwiąc się o podrażnienia. Polecany jest przez konsumentów oraz optyków.

Doceniono jego świetne wykonanie oraz kolorystykę. Opakowanie zawiera 2 sztuki soczewek i kosztuje ok. 50 zł.

Maxvue Vision Dolly Colourvue to soczewki o średnicy 14 DIA. Promień krzywizny jest równy 8,6 BC. W opakowaniu znajdują się 2 sztuki.

 

Zalety

Materiał: Hydrożelowy materiał charakteryzuje się tym, że jest odpowiednio nawilżony i delikatny. Nie musimy się martwić o uczucie dyskomfortu w trakcie noszenia soczewek.

Cena: Produkt w niektórych sklepach dostępny jest już za ok. 20 zł. Jest to niezwykle atrakcyjna propozycja, dlatego wiele osób decyduje się na zakup Maxvue Vision Dolly Colourvue.

 

Wady

Trwałość: Niektórzy konsumenci zauważają, że jakość wykonania soczewek nie jest najlepsza. Podczas ściągania należy uważać, aby nie uszkodzić produktu.

Kolory: W opiniach użytkowników pojawia się informacja o tym, że kolory soczewek mogłyby być nieco bardziej intensywne.

 

 

 

 

Jakie soczewki kontaktowe kolorowe kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Jeszcze kilka lat temu kolor oczu był traktowany jako indywidualna i niezmienna cecha człowieka, a soczewki kontaktowe noszone były jedynie w celu skorygowania wady wzroku. Jednak dziś, dzięki kolorowym soczewkom kontaktowym, możemy całkowicie zmienić swój wygląd. Nie tylko nadają one większej intensywności naturalnemu zabarwieniu tęczówki, ale również mogą powiększyć optycznie oczy lub zmienić ich kształt. Na rynku dostępna jest szeroka gama typu tego produktu, dlatego warto wiedzieć, czym kierować się przy wyborze modelu pasującego do danego typu urody. W tym celu przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, jakie soczewki kontaktowe kolorowe wybrać, aby wyglądać najkorzystniej.

 

 

Przed zakupem

Kolorowe soczewki kontaktowe mogą wyłącznie zmieniać kolor naszych oczu (tzw. „zerówki”) lub jednocześnie korygować wadę wzroku. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego produktu, należy skonsultować się z opinią lekarza okulisty odnośnie ewentualnych przeciwwskazań w ich używaniu. Specjalista ustali także niezbędne parametry produktu, takie jak średnica, promienie krzywizny oraz moc w przypadku konieczności korekty wzroku. Udzieli on również niezbędnych informacji o właściwej pielęgnacji soczewek.

Przed zakupem kolorowych soczewek warto zwrócić uwagę na ich właściwości. Ważne jest, by produkt wykonany był z certyfikowanych materiałów zapewniających bezpieczeństwo. Cechują się one długotrwałym nawilżeniem powierzchni oka oraz wysoką przepuszczalnością powietrza, zwiększając komfort ich noszenia. Warto zatem wybierać sprawdzone i polecane modele, aby uniknąć nieodwracalnego uszkodzenia wzroku.

 

Rodzaje – jakie soczewki kontaktowe kolorowe są najlepsze?

Istnieje kilka rodzajów kolorowych soczewek, które różnią się od siebie kolorystyką i wybarwieniem. Największą popularnością cieszą się soczewki nieprzezroczyste (ang. opaque), które całkowicie zmieniają kolor oczu poprzez pełne zakrycie naturalnej tęczówki. Centralna część soczewki jest przezroczysta, dzięki czemu ostrość widzenia nie jest zakłócona. Jeśli więc chcesz odmienić swój wygląd i całkowicie zmienić kolor oczu, ten typ będzie dla Ciebie najlepszym wyborem.

Innym rodzajem są soczewki uwydatniające naturalną barwę oczu. Nie kryją one tęczówki, lecz jedynie podkreślają jej naturalny kolor. Wzór na soczewce występuje w formie rozmytego okręgu na wewnętrznej krawędzi, który płynnie łączy się z tęczówką oka. Dzięki takiemu zabiegowi spojrzenie wydaje się bardziej żywe i wyraziste. W sprzedaży dostępne są różne modele dające odmienne efekty, różniące się od siebie rozmiarem okręgu i stopniem zaciemnienia. Wybór odpowiedniego produktu zależy od naturalnej urody oczu każdego z użytkowników.

Na rynku spotkać możemy także soczewki powiększające lub rozświetlające oczy oraz takie, które pogłębiają spojrzenie. Modele powiększające są otoczone wyrazistym, ciemnym pierścieniem. Dzięki niemu tęczówka jest optycznie większa, a oko wydaje się pełniejsze. Efekt najlepiej prezentuje się na naturalnie dużych oczach, gdyż mniejsze oczy mogą wyglądać nienaturalnie. Efekt soczewek rozświetlających oczy opiera się na kontraście pomiędzy tęczówką a białkiem oka. Powstaje on dzięki specjalnie dobranym pigmentom i powiększającemu pierścieniowi narysowanemu wokół tęczówki. Sprawia to, że oczy wyglądają młodziej i bardziej promiennie. Z kolei produkty pogłębiające spojrzenie uwydatniają kolor tęczówki, przez co oczy są bardziej wyraziste, a spojrzenie nabiera głębi.

Jeśli planujesz wyjście na imprezę lub bierzesz udział w karnawale, dobrym wyborem będą kolorowe soczewki z wzorami. Pozwalają one nadać tęczówce niecodzienny wygląd i są bardzo nietypową dekoracją. Wybór wzorów jest bardzo duży i zróżnicowany. Możemy spotkać produkty humorystyczne, z nadrukami emotikonów lub logo superbohaterów, a także modele z wzorami flag narodowych lub przypominające oczy kota, smoka czy węża. Soczewki zazwyczaj są dostępne w wersji bez właściwości korekcyjnych, będą więc odpowiednie dla osób bez wady wzroku. Nie są one praktyczne na co dzień, ale jeśli szukasz czegoś na imprezę, to ciekawa propozycja.

Kolorowe soczewki kontaktowe dzielą się także ze względu na czas noszenia. Są one dostępne w kilku wersjach, od jednodniowych, poprzez dwutygodniowe, aż do miesięcznych. Jeśli masz zdrowy wzrok i chcesz jedynie zmienić kolor oczu na imprezę czy pojedyncze wydarzenie, najlepszym rozwiązaniem będą soczewki jednodniowe, gdyż nie wymagają one dodatkowej pielęgnacji.

 

Kolor soczewek a typ urody

Wybierając kolorowe soczewki kontaktowe możesz zdecydować się na taki odcień, który najbardziej Ci się podoba lub który bardzo lubisz. Możesz również podejść do tematu w sposób profesjonalny i przy zakupie wziąć pod uwagę kilka ważnych elementów, takich jak swój naturalny kolor oczu, włosów i skóry.

Ostateczny efekt zależy przede wszystkim od doboru soczewek do naturalnego koloru oczu. Osoby o jasnych oczach powinny wybierać soczewki, które wzmacniają ich kolor i je rozświetlają. Natomiast w przypadku ciemnego odcienia warto postawić na modele o nieprzezroczystej barwie z ciemniejszą obwódką. Dzięki temu spojrzenie zyska wyrazistości i głębi.

Warto również dobrać odpowiednie soczewki do koloru włosów i cery. Osoby o czarnych włosach najkorzystniej wyglądają w soczewkach o jaśniejszym kolorze. Tutaj najlepszym wyborem będą barwy niebieskie lub szare. Natomiast jeśli masz naturalnie jasne włosy, to zasada jest odwrotna. Najlepiej sprawdzą się kolorowe soczewki w wyrazistych tonacjach.

Ostatnim kryterium jest kolor skóry. Osoby o jasnej karnacji mogą uzyskać świeży wygląd dzięki soczewkom zaopatrzonym w ciemniejszą obwódkę tęczówki. Jeśli natomiast Twoja karnacja jest ciemniejsza, najlepiej sprawdzą się żywe kolory, takie jak niebieski czy zielony. W przypadku, gdy chcesz podkreślić swoją wakacyjną opaleniznę, postaw na odcienie brązu, takie jak leszczyna lub miód.

Odważnym osobom, które lubią eksperymenty i ekstrawagancję można natomiast polecić soczewki o nienaturalnych kolorach, na przykład czerwonym lub fioletowym.

 

 

Gdzie kupować

Zakupu kolorowych soczewek kontaktowych należy dokonywać w salonach optycznych lub w aptekach. Można także spróbować zakupów przez Internet, dzięki czemu wybrany model zostanie nam dostarczony do każdego miejsca. Jest to również ułatwienie w przypadku, gdy dany produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym. Należy jednak pamiętać, że w sklepach internetowych często możemy trafić na soczewki bez testów bezpieczeństwa, które są groźne dla zdrowia. Zdarzają się również podróbki, które na pierwszy rzut oka wyglądają jak oryginał. Podczas zakupów musimy zatem zwracać uwagę na jakość i markę oraz nabywać tylko sprawdzone i polecane modele.

 

Soczewki kontaktowe kolorowe w dobrych cenach

Ceny kolorowych soczewek kontaktowych są zróżnicowany i zależą od kilku czynników, takich jak jakość, długość noszenia czy preferowane barwy i wzory. Na rynku spotkać możemy modele za mniej niż 20 zł, ale również takie, które kosztują ponad 300 zł. Cena zwiększa się, jeśli kolorowe soczewki dodatkowo mają właściwości korekcyjne. Najdroższe są soczewki kontaktowe jednodniowe, choć z drugiej strony zapewniają one największą wygodę noszenia i higienę.

Poza tym, nie ma potrzeby dokupowania płynu do soczewek, dzięki czemu ich relatywna cena się obniża. Przy zakupie warto również sprawdzić ceny dostępne w sprzedaży internetowej, gdyż zazwyczaj są one korzystniejsze niż te w tradycyjnych sklepach lub aptekach.

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ