Tarki do pięt ranking

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

Jeżeli zastanawiasz się, jaka jest najlepsza tarka do pięt, to znamy odpowiedź – jest to Tv Pedi Pro Pedicure, sprzęt zasilany bateriami. Głowica modelu została wykonana ze stali nierdzewnej. Jest to bardzo trwały materiał, który nie jest podatny na zniszczenia. Ciekawą cechą prezentowanej tarki jest możliwość zmiany intensywności tarcia. Dzięki tej funkcji możemy dopasować produkt do naszych pięt i poziomu zrogowacenia naskórka. Dodatkowym atutem modelu jest specjalny pojemnik, do którego spadają starte wióry. Oznacza to, że podczas procesu tarcia zachowanie czystości nie sprawi nam problemu. Po skończeniu pielęgnacji stóp możemy po prostu wyrzucić zawartość zbiorniczka do śmieci. Na drugim miejscu znajdziemy dwustronną, drewnianą tarkę do pięt. Ma ona kompaktowe wymiary i jest wyjątkowo lekka. Elementy ścierne zostały wykonane w ten sposób, aby możliwe było szybkie pozbycie się zrogowaciałego naskórka. Akcesorium można bez problemu zabrać ze sobą w podróż, aby cieszyć się idealnie gładkimi stopami bez względu na okoliczności.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Jest to specjalistyczny sprzęt, który przy małym nakładzie siły pomaga pozbyć się zrogowaciałego naskórka. Kształt tarki został zaprojektowany w taki sposób, aby dobrze leżała w dłoni. Dzięki dołączonemu zbiorniczkowi podczas tarcia nie nabrudzimy w łazience.

Wady

Niektórzy użytkownicy zauważyli, że największa intensywność obrotów tego urządzenia może nie być wystarczająca w przypadku bardzo twardego, zrogowaciałego naskórka. Możliwe, że będziemy musieli przejechać dane miejsce kilka razy.

Podsumowanie

Opisywany model jest zasilany bateriami. Jest to produkt, który ma regulację intensywności ścierania naskórka. Możemy więc w łatwy sposób dopasować tarkę do swojej skóry. Jest to solidnie wykonany a produkt, który został wybrany przez wiele osób.

Drugi wybór

Zalety

Tarka do stóp jest dwustronna, więc z jej pomocą można pozbyć się zrogowaciałego naskórka, a następnie delikatnie wygładzić skórę zapewniając sobie bardzo dobre efekty pielęgnacji. Akcesorium jest lekkie i dobrze wyprofilowane, więc korzystanie z niego okazuje się wygodne.

Wady

Trzeba przyznać, że utrzymanie tarki do stóp w idealnej czystości jest trudne. W zagłębieniach znajdujących się na powierzchni przeznaczonej do tarcia osadzają się drobne zabrudzenia.

Podsumowanie

Na uchwycie umieszczono wygodny sznurek, dzięki któremu możemy zawiesić akcesorium na haczyku w łazience. To ułatwi jego przechowywanie. Produkt ma drewnianą rączkę. Klasyczny wygląd tarki podoba się wielu konsumentom.

Rozważ też

Zalety

Jest to tarka dwustronna, która pozwala nam na tarcie na mokro, jak i na sucho. Rączka prezentowanego produktu została odpowiednio wyprofilowana, więc możemy używać sprzętu przez długi czas. Oprócz tego design tego modelu jest atrakcyjny.

Wady

Jeżeli chodzi o stronę, którą możemy używać na mokro, to niektóre osoby zauważyły, że jest ona bardziej narażona na uszkodzenia. Dlatego polecamy delikatniej używać stronę, która jest przystosowana do użytku na mokro.

Podsumowanie

Prezentowana tarka zachęca swoim designem oraz dwoma stronami użytkowymi. Jedna z nich pozwala nam na pozbywanie się naskórka na mokro, druga z kolei na sucho. Możemy więc używać modelu pod prysznicem. Jest to wygodna w obsłudze tarka, która zapewnia nam gładkie stopy.

 

 

Najlepsze tarki do pięt w 2024 roku

 

Jeśli już zapoznałeś się z poradnikiem, to z pewnością chciałbyś przeczytać ranking tarek do pięt. Umieściliśmy w nim najbardziej interesujące pozycje.

 

Nasze zalecenia

 

Tv Pedi Pro Pedicure

 

Tarka, która pozwoli Ci pozbyć się zrogowaciałego naskórka i cieszyć się gładkimi stopami to Tv Pedi Pro Pedicure. Prezentowany sprzęt daje nam możliwość regulowania intensywności pracy. Dlatego też możemy dopasować moc produktu do rodzaju skóry, którą zamierzamy ścierać.

Opisywany produkt ma specjalnie wyprofilowaną rączkę, dzięki której użytkowanie go jest bardzo wygodne. Nawet przy dłuższym tarciu pięt nasze dłonie nie będą zmęczone. Tarka wyposażona została również w różne nakładki, które pozwalają nam na dokładne wypolerowanie pięt, aby stały się bardzo gładkie i miękkie. Głowica tarki została wykonana ze stali nierdzewnej. Jest to bardzo mocny materiał, więc produkt posłuży nam przez długi czas.

Tarkę oczyszczamy z pomocą dołączonej do niej szczotki. Użytkownicy zauważyli, że efekty działania produktu są widoczne już po kilku dniach stosowania. Osoby, które już zakupiły Tv Pedi Pro Pedicure uważają, że jest to bardzo dobry model, który skutecznie usuwa naskórek z pięt.

Tarka do pięt Pedi Pro Pedicure jest zasilana 4 bateriami AA. Dokładne wymiary urządzenia to: długość – 10 cm, średnica – 6 cm i obwód – 15 cm.

 

Zalety

Wymienne nakładki: W zestawie znajdują się nakładki, a ich wymiana przebiega bardzo szybko. Przydatnym akcesorium jest także woreczek do ich przechowywania.

Dobrze przemyślana konstrukcja: Użytkownikom podoba się to, że sprzęt jest lekki, więc nawet jeśli zabieg trwa nieco dłużej, nie odczuwa się nawet niewielkiego bólu dłoni. Co więcej, tarka ma dobrze przemyślany kształt, co gwarantuje pewny chwyt.

Łatwa pielęgnacja: Urządzenie łatwo utrzymać w czystości m.in. za sprawą zbiorniczka, do którego zbierają się usunięte skórki. Dodatkowo w komplecie znajduje się pędzelek, który pozwala pozbyć się zabrudzeń z nakładek. Zapewnienie idealnej higieny pracy nie wymaga poświęcenia dużo czasu.

Materiały wykonania: Do wykonania sprzętu wykorzystano dobrej jakości materiały, które nie ulegają zbyt szybko zniszczeniu.

Cicha praca: W trakcie pracy model nie generuje nieprzyjemnego hałasu.

 

Wady

Efektywność: Jeśli mamy bardzo suche, popękane pięty, jeden zabieg może nie wystarczyć, aby przywrócić je do lepszego stanu. W takim przypadku nawet najwyższa prędkość obrotów nie gwarantuje szybkim efektów.

 

 

 

 

Drewniana Dwustronna Tarka do Stóp

 

Dwustronna tarka do pięt została zrobiona z wytrzymałego drewna. Jest to materiał, który nie tylko gwarantuje długi czas użytkowania akcesorium, ale też jego ładny wygląd. Większości osób zależy na tym, aby akcesoria do pielęgnacji ciała prezentowały się atrakcyjnie, bo stanowi to niejako zachętę do regularnego korzystania z nich.

Dokładne wymiary tarki do pięt to: 26 cm x 5,7 cm. Jak już wspomnieliśmy, jest to model dwustronny – część brązowa służy do usuwania bardzo twardej skóry, a czarna jest przeznaczona do jej delikatnego wygładzania. Elementy ścierne są dobrej jakości, więc usunięcie zrogowaciałego naskórka nie stanowi problemu. Akcesorium ma dobrze wyprofilowaną rączkę i jest lekkie.

Wiele osób wybiera dwustronną tarkę do stóp, ponieważ jest ona dostępna w atrakcyjnej cenie. Chcąc zapewnić sobie maksymalną higienę możemy co jakiś czas wymieniać produkt, nie ponosząc przy tym zbyt dużych kosztów.

Drewniana, dwustronna tarka do pięt ma wymiary: 26 cm x 5,7 cm. Model jest lekki i dobrze wyprofilowany.

 

Zalety

Wytrzymałe elementy ścierne: Zastosowane w tarce elementy ścierne są dobrej jakości, więc możemy mieć pewność zarówno, co do ich wytrzymałości, jak i skuteczności działania.

Niewielka waga: Osoby, które kupiły to akcesorium są zadowolone z jego użytkowania. Wynika to przede wszystkim z tego, że tarka do pięt jest wyjątkowo lekka. Nawet jeśli musimy poświęcić więcej czasu na pielęgnację stóp, nie odczuwamy żadnego związanego z tym dyskomfortu.

Poręczny kształt: Wygoda użytkowania jest także zapewniona przed odpowiednio dobrany kształt. Dzięki niemu można pewnie chwycić produkt.

Sznurek do zawieszenia: Na tarce znajduje się niewielki sznurek, który może ułatwić nam jej przechowywanie. Jeśli chcemy, możemy zawiesić akcesorium na haczyku w łazience.

 

Wady

Utrzymanie w czystości: Konsumenci przyznają, że utrzymanie produktu w idealnej czystości jest bardzo trudne.

 

 

 

 

Donegal 2536

 

Jeżeli szukasz produktu nie tylko wysoce funkcjonalnego, ale także dobrze prezentującego się, to jesteś w dobrym miejscu. Donegal 2536 to tarka do pięt, którą możesz spokojnie położyć na szafce w łazience. Model wygląda bardzo elegancko.

Tarka ma dwie strony. Jedna z nich przystosowana jest do tarcia na mokro. Jest to strona z grubszym papierem. Druga strona jest otulona cieńszym papierem i możemy nią trzeć nasze pięty na sucho. Pamiętajmy jednak, aby nie zamoczyć w wodzie części, która przeznaczona jest do stosowania na sucho. Tarka jest bardzo lekka i dlatego łatwo się ją używa. Oprócz tego specjalnie wyprofilowana rączka przyspiesza cały proces tarcia.

Kompaktowe wymiary tarki pozwalają nam na zabranie modelu ze sobą na wakacje. Użytkownicy doceniają możliwość korzystania z tarki na mokro i na sucho. Internauci zauważyli także, że używanie produktu jest bardzo łatwe, a oprócz tego wygląda on bardzo ciekawie.

Donegal 2536 to bardzo dobra tarka do pięt do 10 zł. Produkt ma czarny kolor, a jego długość jest równa 22 cm.

 

Zalety

Efektywność działania: Z zamieszczonych w Internecie recenzji wynika, że akcesorium działa skutecznie. Już od pierwszego użycia można zauważyć, że skóra stóp jest miększa i przyjemniejsza w dotyku. Nie trzeba jej zbyt mocno pocierać, aby zauważyć takie efekty.

Długa rączka: Tarka do pięt ma długą rączkę, która umożliwia pewny chwyt i stabilność ruchów.

Estetyczny design: Szczególnie konsumentki doceniają to, że akcesorium jest dostępne w kilku wersjach kolorystycznych. Każda z nich jest elegancka, dlatego spełnia oczekiwania osób zwracających szczególną uwagę na wygląd zakupionych produktów.

 

Wady

Nie można moczyć: Akcesorium nie można moczyć w całości, co czasami jest trudne, szczególnie jeśli wykonujemy zabieg podczas brania prysznica.

 

 

 

 

Donegal 1024

 

Polecamy zapoznać się z opisem tarki do pięt Donegal 1024, którą wykonano z dobrej jakości materiałów gwarantujących długi czas użytkowania. Akcesorium ma długość równą 17,5 cm. Rączka została odpowiednio wyprofilowana, tak aby można było pewnie chwycić produkt i zapewnić sobie komfort i precyzję w trakcie wykonywania zabiegu.

Donegal 1024 to model dwustronny. Część metalowa jest ostra i dobrze radzi sobie z usuwaniem bardzo suchego i twardego naskórka. Z drugiej strony znajduje się część papierowa, która jest przeznaczona do delikatnego ścierania i wygładzania. Z uwagi na to, że część metalowa jest zdejmowana utrzymanie produktu w należytej czystości nie stanowi problemu.

Akcesorium jest dostępne w 5 atrakcyjnych kolorach. Zaletami tarki do pięt są przede wszystkim: skuteczność działania i łatwe użytkowanie. Już po pierwszym zabiegu można zauważyć, że skóra stóp jest delikatniejsza i przyjemniejsza w dotyku. Stosowanie dodatkowo kremów nawilżających pozwoli zachować naskórek w idealnym stanie.

Tarka do pięt Donegal 1024 ma długość równą 17,5 cm. Akcesorium jest dostępne w 5 kolorach.

 

Zalety

Dwa stopnie ścierania: Akcesorium jest dwustronne, co oznacza, że ma dwa stopnie ścierania. Część metalowa służy do usuwania bardzo twardego naskórka i sprawdzi się przede wszystkim do bardzo suchych pięt. Część papierowa delikatnie wygładza skórę.

Wyprofilowana rączka: Test tarek do pięt potwierdził, że akcesorium Donegal 1024 jest łatwe i komfortowe w użyciu. Wynika to m.in. z tego, że ma ono dobrze wyprofilowaną i odpowiednio długą rączkę.

Łatwa pielęgnacja: Część metalową można zdjąć, co pozwala na dokładne wyczyszczenie produktu.

 

Wady

Zarysowania: Na powierzchni rączki pojawiają się drobne zarysowania wpływające negatywnie na estetykę tarki do pięt.

Możliwość wystąpienia podrażnień: Korzystając z metalowej strony musimy uważać, aby nie pocierać skóry zbyt intensywnie (ryzyko wystąpienia podrażnień).

 

 

 

 

Donegal 2542

 

Jeśli chcesz mieć idealnie gładkie stopy, musisz nie tylko regularnie je nawilżać, ale też usuwać zrogowaciały naskórek. W tym pomoże Ci dobrej jakości tarka do pięt Donegal 2542 z wyprofilowaną rączką pozwalająca na precyzyjną pracę. Rękojeść jest na tyle długa, że można wygodnie ją chwycić.

Polecane przez nas akcesorium jest dwustronne. Z jednej strony znajduje się kamień ścierny, który umożliwia usunięcie twardego naskórka. Po jego użyciu należy rozpocząć pocieranie skóry drugą częścią, czyli ścierakiem przeznaczonym do wygładzania stóp. Produkt ma wymiary: 19,2 cm x 4,5 cm, jest lekki i łatwy w przechowywaniu.

Opinie na temat tarki do pięt Donegal 2542 są pozytywne, a większość osób jest zadowolona z jej zakupu. Akcesorium niewiele kosztuje, ponadto korzystanie z niego nie jest ani trudne, ani męczące. Dodatkowym atutem produktu jest jego estetyczny, kobiecy design. Biały kolor ładnie komponuje się z różowymi wstawkami.

Donegal 2542 to tarka do pięt w różowo-białym kolorze. Dokładne wymiary akcesorium to: 19,2 cm x 4,5 cm.

 

Zalety

Dwa etapy pielęgnacji: Za pomocą tarki można przeprowadzić dwa etapy pielęgnacji. Pierwszy z nich przy użyciu kamienia ściernego pozwoli usunąć martwy naskórek, a drugi z wykorzystaniem ścieraka wygładzi stopę.

Komfort użytkowania: Wiele użytkowników potwierdza, że korzystanie z akcesorium jest wygodne, ponieważ produkt jest lekki i dobrze wyprofilowany. Uchwyt nie ślizga się w dłoni, co zapewnia precyzję.

 

Wady

Zbyt delikatna: Osoby mające problemy z mocno przesuszonymi i pękającymi piętami przyznają, że przy pierwszym zastosowaniu tarka do stóp nie przynosi tak dobrych efektów, jak oczekiwali.

Utrzymanie w czystości: Pewna grupa konsumentów przyznaje, że dokładne czyszczenie akcesorium bywa czasochłonne.

 

 

 

 

NeoNail 4502

 

NeoNail 4502 to tarka przeznaczona dla osób zarówno z twardym, jak i miękkim naskórkiem. Jest to produkt zasilany bateriami. Został on wyposażony w specjalny system rolek, które podczas tarcia obracają się szybko. Model w bardzo szybki i prosty sposób pozbywa się zrogowaciałej skóry, która nie prezentuje się zbyt dobrze na naszych piętach.

Rolki są bezpieczne dla skóry i nie sprawiają, że jest ona kaleczona nawet przy najszybszych obrotach (40 obrotów na sekundę). Oprócz tego produkt został wyprofilowany, dlatego wygodnie się go trzyma w dłoni. Użytkowanie modelu jest bardzo łatwe i z pewnością nie sprawi nam problemu.

Tarka usuwa nawet twardy naskórek w przeciągu 2 lub 3 sekund. Wystarczy przejechać w danym miejscu zamontowanymi rolkami i obserwować efekt. Wielu użytkowników wyznaje, że regularne użytkowanie tej tarki sprawia, że skóra na piętach jest bardzo gładka i miękka. Produkt wygląda bardzo estetycznie, a poza tym jest on dobrze wykończony.

 

 

 

 

Jaką tarkę do pięt kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Latem chętnie nosimy buty odkrywające stopy, dlatego musimy zadbać o idealny pedicure. Ważna jest nie tylko pielęgnacja paznokci, ale również pięt, więc niezbędne są nam odpowiednie akcesoria. W tym poradniku doradzamy, jaką tarkę do pięt wybrać. Mamy nadzieję, że pomożemy Ci w znalezieniu właściwego produktu.

Tarka metalowa

Produkty metalowe uważane są za wyjątkowo trwałe oraz łatwe do utrzymania w czystości. Aby móc przez długi czas używać takiej tarki, wystarczy ją regularnie myć, a następnie dokładnie wysuszyć. Obie czynności są tak samo ważne. Jeśli zostawimy przyrząd wilgotny, szybko pokryje się rdzą i nie będzie nadawał się do użytku. Metalowa tarka jest idealnym wyborem dla osób walczących ze zrogowaciałą skórą na piętach, ponieważ z jej pomocą możemy szybko wygładzić stopy. Musimy jednak robić to ostrożnie, aby nie uszkodzić naskórka.

 

Tarka z naturalnych minerałów

Za sprawą modelu z naturalnego minerału możemy złuszczyć naskórek w delikatniejszy sposób. Powierzchnia ścierna tarki jest trwała, dlatego możemy regularnie sięgać po przyrząd, nie martwiąc się o zbyt szybkie zmniejszenie jego skuteczności działania. Na wytrzymałość tego typu produktów wpływa również to, że element ścierny nie jest przyklejony, tylko wtopiony w rączkę. Po każdym użyciu tarkę musimy dokładnie oczyścić i schować w suche miejsce, aby na jej powierzchni nie rozwinęły się grzyby.

 

Tarka z papierem ściernym

Produkty z papierem ściernym zazwyczaj są dwustronne, dlatego sami możemy zdecydować o intensywności złuszczania przesuszonego naskórka z pięt. Przy użyciu takiej tarki możemy usunąć zrogowaciałą skórę i ją wygładzić, ponieważ jedna powierzchnia ścierna jest grubo-, a druga drobnoziarnista. Ponieważ z czasem papier ścierny traci swoje właściwości, musimy regularnie wymieniać produkt na nowy, aby cieszyć się idealnie gładkimi stopami.

 

Tarki 2w1

Modele 2w1 to połączenie tarki z papierem ściernym i zwykłego pumeksu. To dobra propozycja dla osób, którym zależy na delikatnym wygładzeniu pięt, bez ryzyka nadmiernego złuszczenia skóry (co mogłoby przyczynić się do jej pękania). Wybierając taki produkt, również nie możemy zapomnieć o częstym myciu go. Istotne jest też dokładne osuszanie powierzchni ściernych, a zwłaszcza pumeksu, ponieważ wilgoć sprzyja rozwojowi grzybów i innych mikroorganizmów.

 

Tarki elektryczne

Elektryczne tarki to bardziej profesjonalne sprzęty, które według wielu osób są znacznie skuteczniejsze niż inne, wymienione wcześniej produkty. Urządzenia te mają obrotową głowicę i kilka wymiennych końcówek o różnej gradacji, dlatego możemy z łatwością uzyskać oczekiwany efekt. Użytkownicy modeli elektrycznych przekonują, że są to sprzęty bezpieczne, gdyż nie naruszają skóry właściwej – złuszczają jedynie przesuszony naskórek. Elektryczne tarki zasilane są bateriami i często mają regulację prędkości obrotów, dlatego ich działanie można dopasować do swoich potrzeb. Nie musimy się obawiać o skaleczenie skóry, ponieważ zwykle w momencie zbyt mocnego przyciśnięcia urządzenia do stopy głowica automatycznie przestanie się obracać.

Rączka

Przyrząd do wygładzania stóp powinien być komfortowy w użytkowaniu. Najlepsza tarka do pięt ma dobrze wyprofilowaną rączkę zapewniającą mocny chwyt. Źle leżący w dłoni produkt będzie się wciąż wyślizgiwał (zwłaszcza podczas wygładzania skóry na mokro), co z pewnością zniechęci nas do dbania o swoje stopy.

Bardzo ważny jest też materiał wykonania rączki. Estetycznie prezentują się w szczególności modele drewniane, jednak nie powinno się ich moczyć w wodzie, ponieważ trudno się je suszy. Bardziej praktyczne są tarki plastikowe, gdyż wystarczy je przetrzeć ręcznikiem. Poza tym rączka z tworzywa sztucznego ma odpowiednią grubość i na pewno nie złamiemy jej przypadkowo.

 

Mycie

Mycie tarki po użyciu nie może zajmować zbyt dużo czasu. W tej kwestii dużo zależy od gradacji powierzchni ściernej. Wiele osób uważa, że szybciej czyści się gruboziarniste produkty, ponieważ ziarna są na tyle duże, że pomiędzy nimi nie osadzają się pozostałości startego naskórka. Pamiętajmy więc, że to, jaka tarka do pięt jest najlepsza, zależy zarówno od rodzaju powierzchni ściernej, jak i łatwości jej mycia.

 

Tarki do pięt w dobrych cenach

Proste przyrządy do wygładzania stóp kosztują mniej niż 10 zł. Dotyczy to nie tylko modeli z papierem ściernym, ale i metalowych czy tych 2w1. Droższe są sprzęty elektryczne, choć to także nie powinien być dla nas zbyt duży wydatek. Tego typu tarki kosztują przeciętnie ponad 20 zł, choć za pilniki do profesjonalnego użytku trzeba zapłacić od 60 zł do 200 zł.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ