Ostatnio aktualizowane: 07.07.20

 

Coraz częściej kobiety robiąc zakupy w drogeriach, świadomie wybierają kosmetyki. Ich uwaga, w głównej mierze koncentruje się na składzie wybranego produktu. Ważne jest to, aby zawarte w nim substancje były jak najmniej szkodliwe dla skóry. Bardzo dobrym wyborem są podkłady mineralne, które nie tylko pozwalają na zakrycie występujących na twarzy niedoskonałości, ale także pielęgnują i odżywiają naszą cerę, jednocześnie minimalizując pojawianie się problemów skórnych. 

 

Kosmetyk, który jest stworzony dla wszystkich typów skóry

Podkłady mineralne są w szczególności przeznaczone dla osób, które borykają się z problemami skóry twarzy, np. suchość skóry, alergia na niektóre składniki kosmetyków, trądzik itp. W składzie tego typu produktów znajdują się same naturalne składniki (nie znajdziemy w nim żadnych związków chemicznych). Dzięki temu prawie w całości zminimalizowane zostaje ryzyko wystąpienia podrażnień oraz uczuleń. Minerały, które zawarte są kosmetykach, polecane są dla każdego typu cery. Nie zapychają one porów oraz działają antybakteryjnie. Ich dużym atutem jest także to, że chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV. 

Aplikacja wcale nie jest taka trudna jak mogłoby się na początku nam wydawać

Bardzo często zdarza się, że kosmetyki mineralne są dyskwalifikowane przez kobiety ze względu na ich sypką konsystencję. Część kobiet uważa, że przez to mogą być one trudniejsze w nakładaniu oraz wymagać zastosowania specjalnych akcesoriów, których nie zawsze mamy. W przypadku nieumiejętnego nałożenia kosmetyku efekt końcowy może być dla nas bardzo rozczarowujący. Pewnie zastanawiasz się, w jaki sposób należy poprawnie nałożyć podkład mineralny po to, abyśmy mogły być zadowolone oraz cieszyć się naturalnym wyglądem makijażu? Są na to dwa sposoby – możemy aplikować kosmetyk, wybierając jedną z dwóch technik: na sucho lub na mokro. Efekt wykończenia oraz krycia uzależniony jest od stosowanych akcesoriów. Często wybieramy aplikację za pomocą pędzla (ważny jest jego kształt, gęstość, miękkość), ale coraz również używane są gąbki. W ich przypadku przede wszystkim istotna jest ich porowatość oraz obecność wilgoci (w przypadku techniki na mokro) lub jej całkowity brak (wybierając technikę na sucho).

Wybierając aplikację na mokro, możemy uzyskać bardziej intensywne krycie oraz z większą dokładnością odwzorować strukturę naszej skóry. Jest to spowodowane faktem, że wilgotne pigmenty w większym stopniu dopasowują się oraz przylegają do powierzchni twarzy.  Stosowanie tej techniki pozwala przedłużyć trwałość wykonanego przez nas makijażu. Zdarza się jednak, że efekt ten jest odwrotny. Może to wystąpić w przypadku gdy mamy stwierdzony łojotok lub bardzo tłustą cerę. W takiej sytuacji lepszym wyborem będzie aplikacja podkładu mineralnego na sucho. Atutem metody na mokro jest to, że lepiej scala pigmenty, dlatego też możemy uzyskać większy stopień krycia wszelkiego rodzaju niedoskonałości. Musimy jednak pamiętać o dokładnym oraz równomiernym roztarciu produktu, ponieważ łatwo mogą pojawić się smugi oraz plamki, a także możemy w zbyt dużym stopniu podkreślić nierówną powierzchnię skóry (spowoduje to nieestetyczny wygląd). Technika na mokro jest bardzo dobrą propozycją dla osób, które wymagają od nabywanego podkładu mocnego krycia, ale jednocześnie niemających zbytniego problemu ze wzmożonym działaniem gruczołów łojowych. 

Jeżeli zdecydujemy się na nakładanie podkładów mineralnych na sucho, musimy być przygotowane na słabsze krycie kosmetyku. Aby uzyskać dobry efekt po nałożeniu produktu na skórę, powinnyśmy ją uprzednio dobrze nawilżyć (najlepiej kremem lub bazą pod podkład). Atutem tej techniki aplikacji jest uzyskanie efektu matowej skóry przez stosunkowo długi okres czasu oraz to, że mniej podkreśla ona niedoskonałości (blizny, drobne dziurki, rozszerzone pory). Jak w przypadku metody nakładania podkładu mineralnego na mokro musimy pamiętać, aby z wielką dokładnością oraz równomiernie rozprowadzać go po powierzchni twarzy, ponieważ nierównomierne rozprowadzenie może uwydatnić wszystkie niedoskonałości. 

Naturalny wygląd oraz szeroka gama kolorystyczna

Dobrze dobrane oraz prawidłowo nałożone podkłady mineralne nadają skórze bardzo naturalnego wyglądu. Może ona bez problemu oddychać, a dzięki temu kobieta jest w stanie czuć się w pełni komfortowo. Producenci dbają o to, aby każda kobieta mogła bez problemu znaleźć odpowiedni kolor, który będzie pasował do jej odcienia skóry. W sprzedaży oferują podkłady w tonach: żółtym, beżowym, oliwkowym, różowym oraz pomarańczowym. Nawet osoby, które mają bardzo bladą skórę, bez większego problemu powinny znaleźć coś dla siebie. Dużym atutem jest to, że bardzo duża ilość firm oferujących tego typu produkty, daje nam możliwość zakupu próbek, dzięki temu nie musimy marnować pieniędzy na pełnowymiarowy produkt, który mógłby być dla nas nieodpowiedni.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments