Ostatnio aktualizowane: 25.04.24

 

Plastry silikonowe na blizny – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Właśnie przeszedłeś operację i chcesz zmniejszyć widoczność blizny, a może wciąż męczą Cię te dojrzałe po urazach i oparzeniach? Jeśli tak, sięgnij po Sutricon 5x30cm, produkt pozwalający zmniejszyć widoczność różnego rodzaju blizn. Jest to zestaw 5 plastrów o wymiarach 5 x 30 cm, które należy wymieniać do 3-5 dni, a najlepiej co 24 h. Regularne stosowanie preparatu pozwala skutecznie zminimalizować widoczność nieestetycznych blizn, rozjaśnia je oraz wygładza, a także zmniejsza ich bolesność. Plastry dobrze trzymają się skóry, nie podrażniają jej i łatwo się je nakłada. Jeśli Twoja blizna jest nieco mniejsza i nie potrzebujesz tak dużego produktu, polecamy Ci Verco Sutricon 3x10cm, zestaw 5 plastrów o wymiarach 3 x 10 cm. Ten komplet również jest bardzo skuteczny, gdyż jest to propozycja tego samego producenta. Oba preparaty stosuje się w ten sam sposób i ich stosowanie daje identyczne efekty.

5 najlepszych silikonowych plastrów na blizny. Opinie w 2024 roku

 

Właśnie przeszłaś cesarskie cięcie i chciałabyś, blizna była jak najmniej widoczna? W takim razie przeczytaj poniższy ranking silikonowych plastrów na blizny.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Plastry nie podrażniają skóry, łatwo się je nakleja i są cienkie, dlatego nie widać ich pod ubraniem. Skutecznie zmniejszają widoczność blizn i eliminują bóle, które towarzyszą zmianom na skórze.

Wady

Pod wpływem wody plastry tracą przyczepność. Oczywiście lekkie zmoczenie nie wpływa na ich trwałość, ale po prysznicu mogą odpaść, więc lepiej nie moczyć plastrów.

Podsumowanie

Opakowanie zawiera pięć listów 5 x 30 cm, które są odpowiednie do stosowania na blizny między innymi po cesarskim cięciu. Stosowanie produktu jest możliwe już kilka dni po zabiegu. Listki trzeba wymieniać co 3-4 dni, a dla lepszych efektów co 24 h.

Drugi wybór

Zalety

Produkt może być stosowany przez osoby, które przeszły operację, doznały oparzenia, jak również urazu. Każdy z listków dobrze trzyma się skóry i jest dość odporny na działanie wody.

Wady

Aby zauważyć efekty stosowania produktu, należy uzbroić się w cierpliwość. Trzeba też pamiętać o regularnej wymianie plastrów, bo zbyt długie noszenie może skutkować oparzeniami skóry.

Podsumowanie

Jest to odpowiedni produkt na niewielkie blizny, gdyż każdy listek ma wymiar 3 x 10 cm. Aplikacja produktu jest łatwa, jest on cienki i niewidoczny pod ubraniami. Do tego regularne stosowanie plastrów pozwala zaobserwować świetne efekty.

Rozważ też

Zalety

Regularnie stosowane plastry pozwalają rozjaśnić blizny, nawilżają skórę, a także wygładzają ją. Produkt zapobiega nieregularnemu bliznowaceniu, a także redukuje swędzenie czy napięcie skóry.

Wady

Pewna grupa użytkowników narzeka, że plastry stosunkowo szybko się odklejają i trzeba je dość często wymieniać, co zwiększa koszt kuracji.

Podsumowanie

Chociaż niektórzy narzekają na odklejanie plastrów, ogromna grupa konsumentów twierdzi, że dobrze trzymają się skóry i można w nich brać nawet kąpiel. Jeden listek ma wymiar 5 x 30 cm, a w opakowaniu znajdziemy 5 szt. plastrów.

 

1. Sutricon silikonowe plastry na blizny 5x30cm

 

Plastry na blizny Sutricon 5x30cm doskonale pomagają zmniejszać widoczność blizn, zmniejszają ryzyko wystąpienia problemu, jakim jest niewłaściwe bliznowacenie. Produkt rozjaśnia świeże i dojrzałe blizny, wygładza je i uelastycznia.

Zestaw zawiera pięć plastrów w rozmiarze 5 x 30 cm. Produkt łatwo się nakleja, nie brudzi on ubrań, nie pachnie i jest niewidoczny, dlatego każda osoba po zabiegu może nosić produkt bez skrępowania. Aby plastry trzymały się na skórze przez kilka dni (maksimum 5), przed nałożeniem trzeba dobrze oczyścić skórę. Ważne jest również to, że rana nie może być zamknięta i nie może się sączyć.

Terapia z użyciem plastrów powinna trwać ok. 4 miesiące, chociaż w przypadku dużych blizn zaleca się nawet 12 miesięcy noszenia produktu. Najlepsze efekty osiąga się przy codziennej zmianie opatrunku. Kobiety po cesarskim cięciu, które zdecydowały się na ten produkt, uważają, że jest skuteczny, łatwy w użyciu i wygodny. Plastry nie krępują ruchów i nie podrażniają skóry.

Sutricon to silikonowe plastry na blizny o wymiarach: 5 cm x 30 cm. W opakowaniu znajduje się 5 sztuk produktu.

 

 

 

 

2. Sutricon Plastry silikonowe na blizny 3x10cm

 

Verco Sutricon 3x10cm to wyrób medyczny odpowiedni do stosowania na wszystkie rodzaje blizn, również te po cesarskim cięciu. Jest to zestaw 5 plastrów o wymiarach 3 x 10 cm, polecany przez lekarzy.

Sutricon stosuje się po operacjach, jak również w celu zmniejszenia widoczności blizn dojrzałych, także tych po oparzeniach. Pozytywne opinie o plastrach na blizny potwierdzają, że skutecznie zmniejszają one widoczność blizn, rozjaśniają i wygładzają, a także łagodzą ból, pieczenie i swędzenie.

Każdy z plastrów składa się z elastycznej siatki poliuretanowej oraz żelu silikonowego. Produkt należy stosować na blizny dopiero w momencie, gdy rana się zamknie, najlepiej po zdjęciu szwów. Plastry wymienia się co 3-5 dni, chociaż najlepiej działają wymieniane co 24 h. Terapię przy użyciu produktu można stosować nawet przez rok, pamiętając o regularnych przerwach przed nałożeniem kolejnego plastra.

Silikonowe plastry na blizny Verco Sutricon mają wymiary: 3 cm x 10 cm i są sprzedawane w opakowaniu zawierającym 5 sztuk.

 

 

 

 

3. Sikatris silikonowe plastry na blizny 5x30cm

 

SIKATRIS to skuteczne, plastry silikonowe na blizny. Jest to produkt sprzedawany w zestawie – 5 plastrów o wymiarach 5 x 30 cm, które należy zmieniać regularnie, co 3-5 dni, a dla lepszych rezultatów nawet codziennie.

Produkt można stosować na świeże blizny po niedawno przebytych zabiegach, a także tych starszych. Skutecznie działa na blizny przerostowe czy keloidowe. Produkt polecany jest też do stosowania jako środek profilaktyczny zapobiegający nieprawidłowemu bliznowaceniu. Pozytywne oceny użytkowników preparatu potwierdzają, że skutecznie zmniejsza widoczność blizn, rozjaśnia je i wygładza, a także łagodzi bóle.

Każdy plaster składa się z warstwy silikonowej oraz poliestrowej. Produkt dobrze przylega do skóry, o ile odpowiednio ją przygotujemy do aplikacji, nie podrażnia i jest cienki, dlatego nie odznacza się pod ubraniami.

SIKATRIS to dobre silikonowe plastry na blizny do 50 zł o wymiarach: 5 cm x 30 cm. Jedno opakowanie zawiera 5 opatrunków.

 

 

 

 

4. Sutricon Kids silikonowe plastry na blizny 3 7cm

 

Sutricon 3x7cm to dobre i tanie silikonowe plastry na blizny. Zestaw pięciu produktów o wymiarach 3 x 7 cm to dobry wybór dla osób, które mają problem ze starymi lub nowymi, niewielkimi bliznami. Skuteczność stosowania produktu została potwierdzona klinicznie.

Silikonowe plastry poprawiają wygląd i elastyczność blizn, rozjaśniają je, wyrównują, napinają skórę, jak również redukują dyskomfort związany ze swędzeniem i napinaniem skóry w okolicach blizn. Produkt ma strukturę zbliżona do skóry, więc nie ogranicza zbytnio dostępu świeżego powietrza, trzeba jednak pamiętać o regularnej wymianie plastrów i krótkich, chociażby godzinnych przerwach między kolejnymi aplikacjami, aby skóra mogła odpocząć.

Prezentowany produkt, podobnie jak inne plastry Sutricon ma rekomendację Międzynarodowego Zespołu Ekspertów ds. Leczenia Blizn. Osoby, które stosowały ten preparat, podkreślają, że zapewnia on dyskrecję, nie brudzi ubrań, jest wygodny i dobrze trzyma się skóry.

Silikonowe plastry na blizny Sutricon mają wymiary: 3 cm x 7 cm. W jednym opakowaniu znajdziemy 5 opatrunków.

 

 

 

 

5. Silaurum silikonowe plastry na blizny 5 szt

 

Silaurum 5 szt. to plastry na blizny o wymiarach 5 x 30 cm, jest to wyrób medyczny polecany przez lekarzy. Może być stosowany na blizny świeże, tuż po operacji (gdy nie będą się sączyły), jak i te starsze. Produkt nadaje się do leczenia blizn pooperacyjnych, pourazowych, a także pooparzeniowych.

Jak działają plastry? Podobnie jak inne produkty tego typu, plastry wygładzają, rozjaśniają, a także minimalizują dolegliwości bólowe, jak szarpanie czy swędzenie. Silikonowy żel zmniejsza napięcie, a także zapewnia odpowiednie nawilżenie.

Przed nałożeniem plastra należy oczyścić skórę i osuszyć, po czym przykleja się jeden listek na ciało, a po ok. 3-5 dniach zdejmuje. Jest to zestaw odpowiedni do naklejenia na spore blizny, aczkolwiek można go też przyciąć. Wśród zalet produktu konsumenci wymieniają to, że jest on dyskretny, dobrze trzyma się skóry, a co najważniejsze, jego noszenie przynosi realne efekty.

Opakowanie Silaurum zawiera 5 silikonowych plastrów na blizny o wymiarach: 5 cm x 30 cm. Opatrunek należy zmieniać do 3-5 dni.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie plastry silikonowe na blizny kupić?

 

Blizny zdecydowanie nie zdobią naszego ciała, chociaż niektórzy się nimi chwalą. Jednak większość osób starannie je zakrywa, często rezygnując z noszenia stroju kąpielowego, krótkich spodenek czy bluzek. Nowoczesne zabiegi pozwalają na całkowite usunięcie blizn, ale są one dość bolesne i kosztowne, dlatego tak wiele osób nawet nie rozważa takiego działania. Jak się jednak okazuje, istnieją produkty, które pozwalają w znacznym stopniu zmniejszyć widoczność blizn, a w przypadku tych niewielkich, nawet je usunąć. Jak to możliwe? Specjalne, silikonowe produkty regenerują naskórek, rozjaśniają skórę i wyrównują koloryt. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie silikonowe plastry na blizny są najlepsze, koniecznie przeczytaj nasz poradnik.

Stosowanie plastrów silikonowych

Przed zakupem produktu musisz wiedzieć, że jego stosowanie na stare blizny nie przyniesie takiego rezultatu, jak w przypadku terapii blizn świeżych. Producenci takich preparatów zalecają, aby stosowanie rozpocząć w kilka dni po operacji, maksymalnie do roku po jej przeprowadzeniu. Warunkiem rozpoczęcia kuracji jest zaleczenie rany – na każdym opakowaniu plastrów znajdziemy informację, że nie wolno ich stosować, gdy rana się sączy, skóra jest podrażniona i obrzmiała.

 

Skład

Silikonowe plastry mogą zawierać antybiotyki, ale wtedy należy udać się do lekarza po receptę. Na szczęście dostępne są produkty, które nie zawierają żadnych substancji o intensywnym działaniu, wyłącznie takie składniki, których zadaniem jest przyspieszenie gojenia, rozjaśnienie skóry, wygładzenie czy przyspieszenie rehabilitacji po zabiegu. Zwykle plastry składają się z dwóch warstw – sztucznej i silikonowej, ta pierwsza ma zabezpieczać warstwę żelu silikonowego przed wodą i ubraniami.

 

Rodzaje blizn

Warto przeczytać, na jakie typy blizn działa produkt. Wyróżniamy bliznowce, czyli keloidy, zgrubiałe narośle, które swędzą i mogą ograniczyć ruch – powstają po operacjach i urazach. Przyrostowe – powstają po oparzeniach, bledną podczas ucisku. Kolejny typ do zanikowe, czyli atroficzne np. po trądziku. Poza tym mamy jeszcze rozstępy, te jednak leczy się w zupełnie inny sposób. W sklepach znajdziemy plastry przeznaczone na każdy typ blizn, jak i wyłącznie na te po cesarskim cięciu, zabiegach czy oparzeniach skóry.

 

Wielkość

Produkt dobieramy do wielkości blizny. Na szczęście każdy producent ma w swojej ofercie różne wielkości plastrów, więc nie powinno być to problemem. Jeśli blizna po zabiegu lub oparzeniu jest wyjątkowo duża, wtedy konieczne będzie zakupienie kilku mniejszych produktów i naklejenie jeden obok drugiego. W takim wypadku należy sprawdzić, czy warstwa silikonowa jest na całym plastrze, czy dodatkowo ma on szerokie ranty z klejem.

 

Opakowanie

Jakie plastry silikonowe na blizny wybrać, jeśli chodzi o opakowanie? Wiele osób uważa, że im większe, tym lepiej, bo im dłużej nosimy plastry, tym w efekcie końcowym blizna jest mniej widoczna. Trzeba jednak zauważyć, że niektóre produkty można stosować tylko przez jakiś czas, a inne nawet do roku. Przykryta plastrem rana pooperacyjna jest ciągle osłonięta, a dostęp powietrza też jest ważny dla przyspieszenia gojenia. Dlatego zawsze trzeba dokładnie przeczytać ulotkę dołączoną do opakowania, a także poradzić się specjalisty, jakie stosowanie produktu byłoby najbezpieczniejsze dla naszego ciała.

 

Wygodne nakładanie

Po operacji blizny są bolesne, dlatego wygodne nakładanie jest bardzo ważne. Plastry nie powinny mieć zbyt dużych rantów z klejem, aby ich odklejenie od skóry nie skończyło się nieprzyjemnym podrażnieniem. Trzeba też pamiętać o tym, że niektóre produkty gorzej trzymają się skóry i trudno jest to zweryfikować na podstawie opisów. W tym wypadku bardzo pomocne okazują się oceny innych osób.

 

Wodoodporność

Plastry silikonowe raczej nie są przystosowane do długich kąpieli w wodzie, niemniej jednak nie powinny odpadać od ciała na skutek kontaktu z wydzielającym się potem. Dobrze, jeśli produkt nie odpadnie, gdy zostanie lekko zawilgocony, ani po prysznicu. Tu pojawia się kwestia tego, jak długo produkt może być naklejony na skórę. Nie brakuje plastrów, które można nosić 3-5 dni i oczywiste jest, że takie preparaty mają mocniejszy klej i lepiej trzymają się na ciele, ale dostępne są też produkty, które już po jednym dniu należy zdjąć i w tym wypadku moc kleju z całą pewnością będzie słabsza.

Stosowanie

Najlepsze silikonowe plastry na blizny przynoszą szybkie rezultaty, wymieniane codziennie już po kilkunastu dniach powinny dać świetny efekt. Inne należy stosować przez kilka miesięcy, nawet do roku. Wiele zależy od tego, jak często zdejmujemy produkt. Jeśli co 5 dni wymieniamy go na nowy, okres rekonwalescencji się wydłuży. Jeśli jednak wymieniamy produkt codziennie, wtedy efekty są widoczne szybciej. Niestety kuracja okazuje się droższa. Warto też zauważyć, że nie należy nosić plastra dłużej, niż jest to zalecane przez producenta. Przede wszystkim po upływie kilku dni określonych w ulotce silikon traci swoje właściwości, a kolejna kwestia to konieczność dostarczania do blizn świeżego powietrza, należy tego przestrzegać nawet, jeśli na opakowaniu znajdziemy zapewniania o tym, że plastry zapewniają jego prawidłowy przepływ.

 

Silikon$owe plastry na blizny w dobrych cenach

Koszt zakupu plastrów to około 50 zł za 5 sztuk, chociaż znajdziemy też produkty w mniejszych i większych opakowaniach i tym samym zróżnicowanych cenach. Cena uzależniona jest to kilku czynników. Po pierwsze wielkości produktu – im większe są plastry, tym więcej kosztują. Kolejna kwestia to producent, jego popularność i rekomendacje ze strony lekarzy.