Bańki bezogniowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 13.07.24

 

Jeśli szukasz dobrych baniek bezogniowych, świetnie trafiłeś. Na naszej stronie znajduje się poradnik i ranking, które ułatwią Ci wybór odpowiedniego produktu. Zawarte w artykułach informacje są przekazane w łatwy do przyswojenia sposób. Wybierając modele do zestawienia, braliśmy pod uwagę przede wszystkim jakość ich wykonania i skuteczność działania, opierając się na opiniach wystawionych przez konsumentów. Największą ilość pozytywnych recenzji zdobyły bezogniowe bańki lekarskie Med Plus. Produkt ten cechuje się dużą skutecznością działania. Jego użytkowanie jest bezpieczne, dzięki czemu jest on używany zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci. Jak podają specjaliści, model ten może być stosowany niemal na całym ciele, ponieważ stymuluje pracę wszystkich grup mięśni. Alternatywą dla tego produktu są bańki bezogniowe Iso Trade 277. Są one wyposażone w praktyczną pompkę – jest ona dobrze wyprofilowana, a do jej użycia wykorzystano solidne materiały. W zestawie znajdują się bańki o różnej wielkości. Jak podają konsumenci, ich używanie nie jest trudne.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Za pomocą pompki znajdującej się w górnej części bańki możemy skorygować ciśnienie bez konieczności odrywania całości od pleców. Dzięki zastosowaniu ciśnienia zamiast ognia niwelujemy u chorego obawy przed oparzeniami. Leczenie bańkami można przeprowadzać w miejscach, gdzie zabrania się używania ognia.

Wady

Prezentowany produkt ma zdaniem kupujących jedną wadę – bańki wykonane są ze szkła. Co prawda łatwo można je utrzymać w czystości, ale równie łatwo można je potłuc.

Podsumowanie

W komplecie znajduje się 8 baniek o średnicy 40 mm. W zestawie znajdziemy również wygodną pompkę oraz instrukcję obsługi, która informuje, jak szybko przeprowadzić cały zabieg. Bańki są przydatne zwłaszcza przy leczeniu dzieci oraz osób z wrażliwą skórą.

Drugi wybór

Zalety

Zestaw zawiera 12 sztuk baniek o różnej średnicy, więc możemy ich używać na różnych częściach ciała. Wygodna pompka szybko zasysa potrzebną ilość powietrza, aby bańka mogła odpowiednio się zaczepić. Ciśnienie pod kopułą można regulować bez konieczności odrywania bańki od ciała.

Wady

Ze względu na budowę i zawartość magnesu wewnątrz bańki czyszczenie zestawu może być dość czasochłonne, zwłaszcza za pierwszym razem.

Podsumowanie

Najmniejsza bańka w zestawie ma wymiary 6 cm x 3 cm, natomiast największa – 7,5 cm x 6,5 cm. Oprócz 12 baniek zestaw zawiera również pompkę, magnetyczne końcówki oraz wężyk pomagający w regulowaniu ciśnienia.

Rozważ też

Zalety

Produkt ma szerokie zastosowanie – można go stosować nie tylko wspomagająco przy bólach mięśni lub chorobach układu oddechowego, ale również przy pozbywaniu się cellulitu. Bańki można łatwo umyć, również w wysokiej temperaturze. Tworzywo, z którego zostały wykonane niweluje ryzyko stłuczeń i innych uszkodzeń mechanicznych.

Wady

Przed masażem bańkami warto dobrze nawilżyć skórę oliwką lub olejkiem, ponieważ elastyczne tworzywo zasysa się dość mocno i na nieprzyzwyczajonej skórze może wywołać siniaki.

Podsumowanie

Zestaw zawiera cztery bańki o różnych wielkościach. Produkt jest bezpieczny w użyciu i wykonany z tworzyw, które nie zagrażają zdrowiu użytkownika. Stawianie baniek lub masaż nimi jest łatwy i z jego przeprowadzeniem poradzą sobie nawet początkujące osoby.

 

 

Najlepsze bańki bezogniowe w 2024 roku

 

Nic tak nie wystraszy rodziców, jak infekcje i choroby dzieci. Naturalnie pierwszym krokiem w leczeniu malców jest podanie im syropu, czy pójdzie do lekarza. Co jednak zrobić, jeśli przepisane antybiotyki nie sprawdzają się, a infekcja pociechy wraca? Dobrym rozwiązaniem jest spróbowanie medycyny alternatywnej. Jedną z takich metod są bańki bezogniowe. Aby ułatwić Ci wybór przygotowaliśmy ranking baniek bezogniowych.

 

Nasze zalecenia

 

Med Plus 8 szt 

 

Jeśli chcesz kupić dobry produkt, to polecamy Ci zapoznanie się z bańkami Med Plus 8 szt. Jest to bardzo bezpieczny zestaw, który w czasie pracy pobudza Twój układ immunologiczny, co stymuluje go do walki z infekcją wirusową lub bakteryjną.

Aby rozpocząć leczenie bańki lekarskie muszą zostać rozmieszczone na ciele, a następnie przy pomocy pompy należy wyssać powietrze, powodując próżnię. Powoduje to wyssanie z naczyń krwionośnych białych krwinek, które następnie atakują ciało obce i zapobiegają infekcji.  Komplet zawiera 12 sztuk, co zapewnia wydajne działanie. Stosowanie takiej metody leczenia pozwala na uporanie się z przewlekłymi chorobami dróg oddechowych, katarem, astmą, grypą, rwą kulszową, bolesnymi menstruacjami, anginą, kaszlem, zapaleniem oskrzeli lub płuc, a także przewlekłymi bólami pleców.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło prozdrowotne działanie zestawu. Ponieważ nie wymaga on użycia ognia, leczenie jest w pełni bezpieczne i nie zagraża zdrowiu dziecka.

Med Plus to bardzo dobre bańki bezogniowe do 100 zł. W zestawie znajduje się 8 sztuk produktu. Komplet zawiera także niewielką pompkę.

 

 

 

 

Iso Trade 277

 

Jeśli chcesz mieć pewność, że zakupione przez Ciebie bańki będą dobrej jakości, a dodatkowo nie zapłacisz za nie zbyt dużo, polecamy Ci zapoznać się z dokładnym opisem produktu Iso Trade 277. Model jest polecany w szczególności do walki z cellulitem. Może być także wykorzystywany w przypadku przeziębień.

Prezentowany zestaw zawiera 12 plastikowych baniek o następujących wymiarach: 7,5 cm x 6,5 cm, 7 cm x 5,6 cm, 6,5 cm x 5 cm, 6 cm x 4 cm i 6 cm x 3 cm. Komplet obejmuje także pompkę, magnetyczne końcówki i wężyk. Pompka jest zrobiona z solidnych materiałów. Ma odpowiednią wielkość, dlatego podczas korzystania z niej mamy zapewniony odpowiedni komfort.

Opinie o bańkach bezogniowych Iso Trade 277 są pozytywne. To z pewnością zachęca do ich zakupu. Kolejnym atutem, który sprawia, że konsumenci wybierają właśnie ten produkt, jest to, że jego cena nie jest wygórowana.

Zestaw Iso Trade 277 zawiera różnej wielkości, plastikowe bańki bezogniowe. Komplet obejmuje również: pompkę, wężyk i magnetyczne końcówki.

 

 

 

 

Lu Dao Joan Shen Guan

 

Jeśli jesteś zainteresowany wysokiej jakości bańkami bezogniowymi to polecamy zainteresowanie się produktem Lu Dao Joan Shen Guan. Jest to dobrej jakości zestaw, który często jest polecany zarówno przez specjalistów medycyny alternatywnej, jak również farmaceutów. Na komplet składają się 4 sztuki baniek.

Te dobre i tanie bańki bezogniowe są bardzo proste w użyciu. W opakowaniu powinieneś znaleźć mapę ludzkiego ciała z dokładnie zaznaczonymi punktami krytycznymi. Odpowiednie ustawienie przedmiotów we wskazanej kombinacji pozwoli Ci rozpocząć leczenie danego schorzenia. W czasie użytkowania musimy, przy pomocy pompki wyssać powietrze znajdujące się w danym miejscu. Powoduje to pobudzenie krwinek, które atakują infekcję. Poza tym celem procesu jest zainicjowanie silniejszego przepływu energii życiowej w wybranym przez nas obszarze.

W swoich opiniach, wielu konsumentów przyznało się do polepszenia stanu zdrowia. Duża ilość klientów leczyła bańkami akupunkturowymi różne schorzenie dróg oddechowych. Jak podają użytkownicy produkt ten jest również skuteczny w walce z migrenami, czy na zatoki.

Lu Dao Jian Shen Guan to bezogniowe bańki akupunkturowe w kolorze niebieskim. W opakowanie znajduje się 4 sztuki produktu.

 

 

 

 

Częstochowskie Huty Szkła

 

Wbrew powszechnej opinii, polskie firmy również zajmują się produkcją baniek lekarskich. Czołową marką jest Częstochowska Huta szkła. Producent ten wybierany jest najczęściej przez rodzimych klientów, którym zależy na jakości zakupionych produktów. Zestaw obejmuje aż 20 sztuk, co pozwala na dokładne wyleczenie schorzeń przez całą rodzinę.

Ponieważ podczas leczenia tym sposobem nie bierze udziału ogień, nie musisz obawiać się poparzenia. Dodatkowo, jak podają konsumenci, trzymają się one najmocniej, co czyni je odpowiednimi dla małych dzieci. Największa zaletą tego modelu jest to, że jest on zasysany szczelnie, lecz niezbyt mocno. Dzięki temu nie musisz obawiać się dyskomfortu malca.

Opinie konsumentów o zaprezentowanym produkcie są bardzo pochlebne. Wielu rodziców rozpoczęło kurację bańkami szklanymi, a po wyleczeniu kontynuowało ją profilaktycznie. Zdaniem tych ludzi, widać znaczącą poprawę w zdrowiu członków rodziny. Szczególnie polecane są małym dzieciom, którym często dolega angina.

Szklane bańki lekarskie z firmy Częstochowskie Huty Szkła sprzedawane są w zestawie po 20 sztuk. Mają one uniwersalne zastosowanie.

 

 

 

 

Med Plus lekarska bezogniowa

 

Poszukując dobrej jakości baniek, warto zastanowić się nad wyborem Med Plus lekarska bezogniowa. Jest to dobrej jakości zestaw, którego użytkowanie jest w pełni bezpieczne dla malców. Produkt przeznaczony jest do stawiania na plecach lub klatce piersiowej, z pominięciem okolic serca, łopatki oraz bezpośrednio nad kręgosłupem. Zalecana odległość między elementami waha się od 2 cm do 2,5 cm.

Prezentowany produkt wykonany jest ze szkła. Gwarantuje to dobrą przyczepność, która nie wywołuje bólu u dzieci. Co więcej, zasysanie jest bardzo szczelne, zatem masz pełną gwarancję uzyskania dobrego efektu. W czasie leczenia ma miejsce nakierowanie krwinek na infekcje, co pozwala ją zwalczyć. Jak podają farmaceuci, efekty będą możliwie do zaobserwowania po co najmniej 2 sesjach.

W swoich opiniach wiele osób podkreśliło, że zaobserwowało szybkie polepszenie się stanu zdrowia malców. Z tego powodu rodzice decydują się na używanie tej metody profilaktycznie, aby poprawić odporność dzieci.

Bezogniowa bańka lekarska firmy Med Plus sprzedawana jest w zestawie z zaworkiem. Produkt możemy być stosowany np. w przypadku zapalenia oskrzeli czy nerwobóli.

 

 

 

 

Jakie bańki bezogniowe kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Kuracja bańkami jest znaną od lat metodą leczenia. Wywodzi się z kręgów medycyny chińskiej oraz medycyny arabskiej. Stawianie baniek jest alternatywą dla tradycyjnego, konwencjonalnego leczenia. Początki stawiania baniek w Polsce sięgają XVI w. Od tego czasu są stosowane na różnego rodzaju schorzenia. Z ich pomocą można wyleczyć chorobę lub też wspomóc tradycyjne metody leczenia. Czasami kuracja bańkami bezogniowymi jest skuteczniejsza niż leczenie farmakologiczne. Zastosowana w początkowym stadium choroby daje bardzo dobre rezultaty. Najlepsze bańki bezogniowe są łatwe w użyciu, bezpieczne. Można je stosować w domu. Nie wymagają specjalistycznej wiedzy medycznej.

Gdy pojawia się infekcja, choroba pojawia się pytanie: jakie bańki bezogniowe wybrać? Na rynku dostępne są różne rodzaje baniek, od tych tradycyjnych ogniowych po bańki bezogniowe. Najbardziej popularne przez długi czas były produkty ogniowe-gorące. Jednak modele bezogniowe są bezpieczniejsze i przede wszystkim nie są tak przerażające dla dzieci. Maluch może przestraszyć się ognia, co dodatkowo zniechęci go do zabiegu.

 

 

Kiedy korzystać z baniek bezogniowych?

Zanim zdecydujesz się na zakup baniek powinieneś wiedzieć, że ich użytkowanie jest bardzo proste i nie wymaga żadnego przeszkolenia lub wiedzy medycznej. Produkt ten jest używany w przypadku niektórych schorzeń, które chcielibyśmy Ci wymienić. Jest to bardzo ważne, gdyż wiele osób kupuje bańki bez sprawdzenia, na co działają, a potem są zawiedzeni, że nie widzą efektów. Po pierwsze, ta metoda leczenia może być używana przez osoby w każdym wieku. Odradzamy jednak stawiania baniek na ciele niemowląt, gdyż mogą się przestraszyć bólu. Choć są to produkty bezogniowe to przed użyciem zostały one wymoczone w wodzie o temperaturze 50 st. C. Takie uczucie ciepła na pewno wprawi w dyskomfort malca. Co więcej, produkty szklane mogą się zbić, a odłamki zagrożą życiu naszej pociechy.

W sytuacji, gdy naszym pacjentem jest dziecko musimy zacząć od wytłumaczenia zasady działania baniek bezogniowych. Podczas zabiegu powinniśmy zapewnić dziecku skupienie uwagi na czymś innym niż bańki, czyli włączyć ulubioną bajkę. Możemy dokonywać takiego zabiegu już u półrocznego malucha. Gdy mamy obawy, możemy poprosić o wykonanie zabiegu pielęgniarkę.

Polecamy zakupić bańki, jeśli ktoś w Twoim domu cierpi na przewlekłe choróby dróg oddechowych, anginę, kaszel, katar, grypę, zapalenie płuc i oskrzeli, astmę oraz zapalenie korzonków nerwowych. Ten sposób leczenia dobrze sprawdza się w przypadku mięśniobóli, nerwobóli, rwy kulszowej, zapaleniu stawów, zespołu nadwrażliwego jelita grubego, braku lub bolesnych menstruacji oraz bólu w okolicy krzyżowo-lędźwiowej. Wielu rodziców zdecydowało się również na stosowanie baniek profilaktycznie, by wzmocnić układ odpornościowy.

Zadaniem baniek jest pobudzenie układu immunologicznego. Pod powierzchnią przyrządu, gdzie powstał efekt próżni, wyssane zostają krwinki białe i czerwone. Dzięki temu przedostają się one do miejsca infekcji i  ją neutralizują. Zwykle polepszenie stanu zdrowia ma miejsce po około 2 sesjach.

Mimo niewątpliwych korzyści ze stawiania baniek nie każdy może je stosować. Istnieją medyczne przeciwwskazania do zastosowania kuracji bańkami. Należą do nich: wysoka gorączka (powyżej 38,5), czynna choroba nowotworowa, skazy krwotoczne, anemia, gruźlica, stwardnienie rozsiane, rozległe zmiany skórne, duszność, nieustabilizowane ciśnienie. Wokół baniek narosło wiele mitów: nie wolno wychodzić z domu po bańkach przez około 3 dni, skutecznie są tylko bańki ogniowe, mogą stawiać je tylko pielęgniarki. Są to niesłuszne opinie.

 

Czym kierować się przy wyborze?

Podjęcie decyzji odnośnie zakupu baniek wcale nie jest proste. Bowiem na rynku jest kilka rodzajów, które mają swoich zagorzałych zwolenników oraz przeciwników. Dlatego jeśli chcesz wiedzieć jakie są najlepsze bańki bezogniowe to nie będziemy w stanie udzielić Ci jednoznacznej odpowiedzi. Z tego powodu poniżej przygotowaliśmy niewielkie zestawienie modeli, jakie możesz spotkać na rynku. Polecamy zapoznać się z ich opisami, a następnie skonsultować to z lekarzem.

Pierwszym typem są bańki skalne lub plastikowe. Na wierzchołku posiadają one specjalny zawrót, nazywany wentylem, który służy do usunięcia powietrza. Tradycyjne modele bezogniowe wymagają użycia pompki. Element ten może być mechaniczny, gumowy lub w kształcie gruszki. Dokonując zakupu zwróć uwagę, czy stanowi on część zestawu, czy musisz go samodzielnie dokupić.  Niezbędne jest usunięcie powietrze, co powoduje efekt próżni. Pamiętaj, że mogą być one jedynie stawiane na plecach i klatce piersiowej. Jednak niezbędne jest pominięcie serca, kręgosłupa i łopatek. Kluczowe są miejsca bardzo dobrze umięśnione.

Drugim rodzajem są bańki z igłą, nazywane HACI. Ich zestaw składa się z gumowej gruszki, czyli pompki, plastikowej bańki oraz korpusu z igłą. Ostatni element to namagnesowany stop metalu, który musi zostać odpowiednio ułożony: czerwoną igłą (polaryzacja N) lub żółtą (polaryzacja S). Wiedz jednak, że ten typ sprzętu jest bardzo trudny w obsłudze i wymaga asysty specjalisty. Z tego powodu, tylko dyplomowani terapeuci używają tego typu produktów.

Innym typem baniek są modele bezogniowe, gumowe akupunkturowe. Jest to najnowszy rodzaj tego typu produktów. W czasie leczenia tym modelem, poszczególne elementy muszą być stawiane w ściśle określonych punktach ciała. Przy zakupie w swoim zestawie otrzymasz instrukcję, która poinformuje, jak leczyć każde schorzenie. Podobnie, jak modele tradycyjne, działanie polega na wywołaniu efektu wsysania, wskutek czego skóra pod bańką jest wciągana do środka. Ponieważ produkt ten wykonano z elastycznego tworzywa, przystawienie ich jest mocniejsze. Mogą być one aplikowane na całym ciele, również nogach. Dodatkowo, model ten jest bardzo prosty w użyciu i każdy z nas może samemu sobie go przyłożyć. Co więcej, produkt ten pozwala na regulację ciśnienia poprzez zmianę zgniecenia bańki.

Bańki bezogniowe w dobrych cenach

Decydując się na zakup tego rodzaju produktu nie sposób zapomnieć o kosztach, jakie musimy ponieść. Pamiętaj jednak, że w grę wchodzi zdrowie i bezpieczeństwo członków Twojej rodziny. Z tego powodu zdecydowanie odradzamy tanie produkty ogniowe, które często stosowały nasze babcie. Niestety, ten sposób leczenia nie jest zbyt bezpieczny i może dojść do poparzenia lub powstania blizn. Z tego powodu, zdecydowanie lepszym wyjściem jest zainwestowanie w produkty bezogniowe, które działają na zasadzie próżni.

Cena tych sprzętów jest uzależniona od wielkości zestawu. Naturalnie opakowanie z 20 bańkami będzie droższe od opakowania z 4 produktami. Ceny tego modelu wahają się od 20 zł do nawet 100 zł. Szczególnym rodzajem są produkty, które do leczenia wykorzystują efekt pola magnetycznego. Są to dość ekskluzywne produkty, które mogą kosztować nawet 150 zł. Z podobnymi kosztami należy się liczyć w przypadku sprzętów akupunkturowych. Jeśli chcesz kupić sprawdzony, atestowany zestaw baniek, polecamy Ci produkty dostępne w aptece. Możesz mieć pewność, że kupując taki zestaw inwestujesz w coś solidnego.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ