Ostatnio aktualizowane: 17.01.22

 

Prostownica parowe – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Wielu osobom może się wydawać, że posiadanie prostych i zdrowych włosów jest niemożliwe. Jednak za sprawą prostownicy Babyliss ST395E na pewno zmienisz zdanie. Jest to nowoczesne urządzenie, które do pracy wykorzystuje parę wodną. Dzięki niej włosy mniej się elektryzują, a do tego zostają dobrze odżywione. Płytki w tym modelu zostały wykonane z mieszanki ceramiki i tytanu, co gwarantuje dużą odporność na wysokie temperatury. Równocześnie ciepło jest równomiernie rozprowadzane na całej powierzchni włosów, co gwarantuje lepsze efekty. Kolejnym atutem sprzętu jest efekt jonizacji, który minimalizuje efekt elektryzowania i puszenia się włosów. Prostownica ma aż 5 ustawień temperatury, która waha się od 170 st. C do 230 st. C. Maksymalne ciepło urządzenie osiąga w kilka sekund, gdyż producent dopilnował, aby płytki szybko się nagrzewały. Warto dodać, że model może być stosowany zarówno na suche, jak i mokre włosy. Alternatywą dla tego urządzenia jest Babyliss STE292E, czyli nieco tańsza prostownica. Również to urządzenie posiada opcję prostowania włosów przy użyciu pary, a do tego każdy użytkownik może sam wybrać jej natężenie.

5 najlepszych prostownic parowych. Opinie w 2022 roku

 

Jeżeli lubisz mieć wyprostowane włosy, a nie chcesz ich niszczyć, to warto zainwestować w prostownicę parową. W sklepach możesz znaleźć wiele interesujących urządzeń. Jednakże, przed ich zakupem warto zorientować się, który sprzęt jest dobrej jakości i posłuży Ci wiele lat. Nasz ranking prostownic parowych z pewnością ułatwi Ci wybór, gdyż zawiera najlepsze modele dostępne na rynku.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie to posiada specjalną funkcję generowania pary, która nawilża włosy oraz sprawia, że regularne prostowanie ich nie niszczy. Poza tym produkt ten wyprostuje włosy już po pierwszym pociągnięciu dzięki specjalnej technologii.

Wady

Produkt ten posiada bardzo mały pojemnik na wodę, która potem zamienia się w parę. Oznacza to, że za każdym razem musimy napełniać go wodą. Oprócz tego niektórzy użytkownicy przekazują, że prostownica szarpie włosy.

Podsumowanie

Model ten ma aż 5 różnych poziomów regulacji temperatury. Możemy zatem dobrać ją do naszych potrzeb. Oprócz tego zamontowany został do prostownicy grzebień, który ułatwia nam prostowanie.

Drugi wybór

Zalety

Największym atutem produktu jest zamontowany wyłącznik bezpieczeństwa. Dzięki temu nawet po pozostawieniu prostownicy w gniazdku, po pewnym czasie bezruchu produkt się samoistnie wyłączy. Jest to solidny i wytrzymały sprzęt

Wady

Prostownica nie jest zbyt efektywna – proste włosy utrzymują się zaledwie przez kilka godzin. Zależy to również od rodzaju włosów. Pojemnik na wodę wystarcza jedynie na jedno prostowanie urządzeniem.

Podsumowanie

Dzięki macie termoizolującej możemy rozgrzany model położyć w każde miejsce bez obawy, że coś zniszczymy. Sprzęt ten posiada użyteczną funkcję jonizacji, która pozostawia włosy gładkie i miłe w dotyku.

Rozważ też

Zalety

Największym atutem produktu jest funkcja pary oraz powolnego uwalniania keratyny podczas każdego pociągnięcia po włosach. Kosmyki są potem bardzo miękkie w dotyku, a co więcej są również nawilżone i wyglądają zdrowo.

Wady

Jest to dość ciężkie urządzenie. Jeżeli jesteśmy posiadaczami długich włosów, to przy dłuższym użyciu nasze ręce mogą boleć. Nie jest to zbyt komfortowe. Dlatego polecamy ten produkt raczej dla osób, które mają krótsze włosy.

Podsumowanie

Jest to produkt, w którym zostały użyte nowoczesne technologie. Dlatego nie musimy martwić się o zniszczone włosy nawet przy regularnym stosowaniu urządzenia. Dołączony do zestawu grzebień ułatwi nam prostowanie, zwłaszcza długich włosów. Tutaj należy podkreślić, że urządzenie nie jest odpowiednie dla posiadaczek krótkich kosmyków.

 

1. Prostownica Parowa Babyliss ST395E I-Pro 235 Steam

 

Nasz ranking otwiera model Babyliss ST395E. Produkt ten jest skierowany do właścicielek włosów szczególnie problematycznych: kręconych, cienkich i takich, które łatwo się niszczą. Można go stosować zarówno na włosach suchych, jak i lekko wilgotnych.

Funkcja pary nawilża włosy i sprawia, że nie niszczą się, ani nie przesuszają. Wygodnym rozwiązaniem jest wyświetlacz LED, który informuje o poziomie nagrzania urządzenia.

Ta najlepsza prostownica parowa jest bardzo skuteczna. Wystarczy jedno przeciągnięcie po włosach, aby były one wyprostowane. Dzieje się tak, za sprawą technologii I-temperature, która zapewnia utrzymanie temperatury na jednym z 5 poziomów (regulacja możliwa jest w zakresie od 170 st. C do 230 st. C). Ponadto dzięki funkcji jonizacji, włosy po użyciu tego sprzętu są lśniące i miękkie.

Do zestawu dołączony jest grzebień, który można schować w urządzeniu. Dodatkowo, dla bezpieczeństwa zamontowano w tej prostownicy automatyczny wyłącznik. Użytkownicy twierdzą, że jest to bardzo wygodny i lekki produkt, który pozwala na szybkie wyprostowanie włosów.

Prostownica Babyliss ST395E to w pełni bezpieczny model parowy. Urządzenie posiada 5 ustawień temperatury w przedziale od 170 st. C do 230 st. C.

 

 

 

 

2. Prostownica BaByliss ST292E

 

Babyliss STE292E to kolejne urządzenie prezentowane w naszym rankingu. Prostownica ta, ma do dyspozycji 2 ustawienia pary. Dzięki temu, można dostosować jej działanie do swoich włosów.

Płytki grzewcze zrobione zostały z ceramiki i ich powierzchnia ma wymiary 3 cm x 11 cm. W modelu tym zastosowano funkcję jonizacji, co sprawia, że włosy są miękkie w dotyku. W urządzeniu tym istnieje możliwość regulacji temperatury spośród 10 ustawień (od 170 st. C do 230 st. C).

Do zestawu dołączona jest mata termoizolująca, na której można położyć urządzenie. Dzięki niej użytkownik nie musi się martwić o zniszczenie swoich mebli. Oprócz tego, konsument ma do dyspozycji chowany grzebień, który jest wygodnym rozwiązaniem, szczególnie w podróży.

Model ten został wyposażony w automatyczny wyłącznik bezpieczeństwa, więc nie musimy się martwić, jeżeli nie odłączymy się go od prądu. Ta dobra i tania prostownica parowa, cieszy się pozytywnymi opiniami wśród konsumentów. Użytkownicy twierdzą, że model ten szybko się nagrzewa i sprawia, że włosy się nie puszą.

Prostownica Babyliss STE292E to model wyposażony w 3 ustawienia pary. Sprzęt posiada prosty w obsłudze system regulacji temperatury, która waha się od 170 st. C do 230 st. C.

 

 

 

 

3. L’Oreal Professionnel New Generation Steampod 2.0

 

Jeśli poszukujesz dobrej jakości prostownicy to polecamy Ci L’Oreal Professionnel New Generation Steampod 2.0. Jest to nowoczesny model wyposażony w zbiornik na wodę. Po podgrzaniu wody powstaje para wodna. W konsekwencji, włosy nie tylko są szybciej prostowane, ale i lepiej odżywione i bardziej miękkie w dotyku.

Największym atutem jest nowa technologia z pro keratyną na płytkach, która aktywuje się pod wpływem wysokiej temperatury. Za sprawą pary wodnej, keratyna wnika w głąb włosa i odżywia go od wewnątrz. W konsekwencji, fryzura jest miękka, gładka, a co ważniejsze odżywiona. Same płytki są ruchome, co uniemożliwia zbyt mocne zaciśnięcie ich na włosach. Jest to bardzo ważne, gdyż użycie zbyt dużej siły może doprowadzić do ich złamania. Poza tym prostownica posiada komfortową regulację emitowanego ciepła w przedziale od 140 st. C. do 210 st. C.

Największą zaletą produktu są ceramiczne płytki będące gwarantem równomiernego rozprowadzania ciepła na włosach, co doceniło bardzo dużo konsumentów. Prezentowana prostownica jest nie tylko łatwa w użyciu, ale również w pełni bezpieczna dla włosów.

Model L’Oreal Professionnel New Generation Steampod 2.0 to nowoczesna prostownica z ceramicznymi płytkami, która dodatkowo emituje parę wodną. Zakres temperatury sprzętu waha się między 140 st. C a 210 st. C.

 

 

 

 

4. Prostownica Ceramiczna Babyliss I-Pro 230 Steam 

 

Nasz ranking zamyka model Babyliss I-Pro 230 Steam. Prostownica ta skutecznie prostuje włosy za pomocą pary, nie niszcząc ich. Urządzenie można używać zarówno na mokrych, jak i suchych włosach. Model ten wyposażony jest w jonizację, dzięki czemu włosy stają się miękkie i lśniące.

Produkt ten zrobiony jest z wysokiej jakości materiałów. Płytki grzewcze są tytanowo-ceramiczne. To sprawia, że są one solidne i wytrzymałe. Szerokość płytki wynosi 3,8 cm.

Użytkownik ma do dyspozycji 5 ustawień temperatury, do 230 st. C. Informacja o poziomie nagrzania znajduje się na czytelnym ekranie LED.

Ponadto model ten wyposażony jest w automatyczny wyłącznik. Dzięki niemu produkt ten się nie przegrzewa. Dodatkowo, do zestawu dołączone jest etui, dzięki któremu prostownicę można zabrać ze sobą w podróż, a także mata termoodporna, która pozwala na bezpieczne użytkowanie sprzętu w domu. Konsumenci twierdzą, że model ten jest łatwy w obsłudze i skutecznie prostuje włosy.

Nowoczesna prostownica Babyliss I-Pro 230 Steam to ciekawe urządzenie o nowoczesnym designie. Model ma wbudowany dystrybutor pary wodnej, który ułatwia prostowanie.

 

 

 

 

5. Prostownica Ceramiczna Babyliss ST95BPE

 

Wszystkim, którzy poszukują wydajnej i bezpiecznej prostownicy, polecamy Babyliss ST95BPE. Jest to ciekawe urządzenie o nowoczesnym wyglądzie, więc na pewno spodoba się dużej grupie konsumentów.

Największą zaletą urządzenia jest wykonanie płytek z mieszanki ceramiki i tytanu, która zapobiega niszczeniu włosów. Pierwszy z materiałów odpowiada za równomierne rozłożenie temperatury na powierzchni fryzury. Dzięki temu każde pasemko jest wyprostowane w jednakowym stopniu. Z kolei tytanowa powłoka gwarantuje długotrwały efekt. Szczególnie, gdy mamy do czynienia z bujnymi lokami. Emisja pary wodnej pozwala szybciej osiągnąć oczekiwany efekt, a do tego utrwala go. Kolejnym atutem produktu jest jonizacja, dzięki której włosy nie elektryzują się. Sprawia to, że fryzura znacznie szybciej się układa.

Ostatnią zaletą, którą docenili konsumenci jest płynna regulacja temperatury (między 170 st. C a 230 st. C). Ułatwia ona dobranie odpowiedniej wartości do naszych włosów tak, by nie uległy one uszkodzeniu. Sama obsługa prostownicy jest bardzo łatwa, gdyż na cyfrowym wyświetlaczu znajdują się wszystkie niezbędne informacje, co do aktywowanych opcji, a także wskaźnik temperatury.

Model Babyliss ST95BPE to prostownica, która w czasie pracy używa pary wodnej, aby lepiej utrwalić efekt prostowania. Sprzęt posiada opcję regulowania temperatury w zakresie 170 st. C a 230 st. C.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką prostownicę parową kupić?

 

Prostownica jest idealnym urządzeniem do stylizacji włosów. Sprawia, że stają się one gładkie, proste i lśniące. Prostownice parowe są sprzętem, które stosunkowo niedawno pojawiło się na rynku fryzjerskim. Istnieje wiele produktów posiadających różne funkcje oraz zróżnicowaną jakość wykonania. Bardzo łatwo można się w tym pogubić, dlatego przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, jaką prostownicę parową wybrać.

Dlaczego prostownica parowa?

Prostownica parowa wyposażona jest w mały pojemniczek z wodą. Dzięki temu urządzeniu fryzjerskiemu, zapobiegniemy przesuszaniu się włosów podczas działania wysokiej temperatury. Co więcej, para rozkłada temperaturę równomiernie na włosach, a to ogranicza ich niszczenie się. Najczęściej posiadają także regulację jej emisji. Po użyciu prostownicy parowej, włosy pozostają o wiele bardziej gładkie i lśniące. Urządzenie to prostuje pukle szybciej niż tradycyjna prostownica.

 

Powłoka

Podobnie, jak w tradycyjnych urządzeniach tego typu, tak i w tym przyrządzie znajdziemy wiele rodzajów warstw. Do produkcji tego sprzętu używa się powłoki:

Ceramicznej – jej powierzchnia jest bardzo śliska, co znacznie ułatwi nam wygładzenie niesfornych loków. Dodatkowo, powłoka ta nagrzewa się równomiernie. Nowością są płytki ceramiczno-keratynowe, które uwalniają składniki odbudowujące włosy.

Diamentowej – jest najbardziej odporna na zarysowania, a przy tym bardzo twarda. Idealna do włosów sprawiających trudności w stylizacji, gdyż pozwala ona opanować nawet najniesforniejsze pukle.

Lustrzanej – nie znajdziemy powłoki, która jest gładsza od tej. Za jej sprawą włosy stają się bardzo gładkie i lśniące.

Metalowej – powłokę tego typu możemy znaleźć w najtańszych prostownicach, praktycznie nie używa się jej w prostownicach parowych. Spowodowane jest to tym, że nie nagrzewa się równomiernie i bardzo niszczy włosy.

Teflonowej – dzięki tej powłoce mamy pewność, że włosy nie będą do niej przywierać, a także ochronią je przed wysoką temperaturą. Niestety, nie jest odporna na zarysowania, a więc stosunkowo szybko się zużywa. Może się zdarzyć, że nie nagrzeje się równomiernie, co grozi przypaleniem włosów. Dlatego zaleca się wybór powłoki teflonowej z elementami turmalinowymi, diamentowymi lub ceramicznymi.

Tytanowej – powłokę cechuje bardzo duża odporność na uszkodzenia, dzięki czemu mamy pewność, że pozostanie z nami na długi czas. Oprócz tego, jej powierzchnia jest bardzo gładka, co pozostawia włosy wygładzone i lśniące.

 

Budowa

Jeżeli chodzi o budowę prostownicy parowej, to musimy zwrócić szczególną uwagę na jej kształt. Poręczne urządzenie może sprawić, że prostowanie włosów będzie czynnością komfortową. Warto również wybrać prostownicę, która wyposażona jest w wyświetlacz temperatury. Dzięki temu możemy kontrolować temperaturę naszego urządzenia. Prostownica bez wyświetlacza może sprawić, że nieopatrznie spalimy włosy. Aby nie poparzyć się podczas stylizacji, powinniśmy nabyć przyrząd z termoizolacją, która zapobiega niepożądanym wypadkom.

Jeżeli planujemy zabierać nasze urządzenie w podróż, to warto wybrać takie, którego obudowa jest składana. Zajmie mało miejsca w torbie, a przy tym będzie zawsze gotowe pod ręką. Wybór dłuższego kabla także może zaważyć na komforcie jego użytkowania. Nie zawsze znajdziemy gniazdko tuż pod ręką. Dlatego warto wybrać taki model, którego długość wynosi co najmniej 2,5 m. Innym rozwiązaniem może okazać się prostownica bezprzewodowa, która nie potrzebuje gniazdka.

 

Płytka szeroka czy wąska – jaka prostownica parowa jest najlepsza ?

W zależności od rodzaju naszych włosów, musimy dobrać do nich odpowiedni rozmiar płytki. Te, które mają szerokość około 14 mm, nadają się do stylizacji włosów krótkich i cienkich. Świetnie wyprostują również niesforne grzywki. Za sprawą swoich niewielkich rozmiarów, możemy uchwycić włosy już od ich nasady. Płytki o szerokości około od 24 mm do 30 mm są odpowiednie do włosów długich, ale cienkich. Płytki z szerokością około 40 mm najbardziej nadadzą się do grubych i kręconych włosów.

Regulacja temperatury

Warto zaopatrzyć się w prostownicę parową, która posiada regulację temperatury. Każdy rodzaj włosa potrzebuje innej temperatury do jego wyprostowania. Cienkie i rozjaśniane mogą być stylizowane przy temperaturze od 100 st. C do 150 st. C, włosy grube i kręcone od 170 st. C do 220 st. C.  Natomiast normalnym i farbowanym wystarczy temperatura wynosząca około 170 st. C.

 

Dodatkowe funkcje

Prostownice parowe najczęściej wyposażone są w funkcję jonizacji. Jony ujemne wytwarzane w procesie prostowania uwalniają się i zamykają łuskę włosa. Wiele z produktów można używać również na jeszcze wilgotne włosy. Dzięki temu możemy zaoszczędzić wiele czasu przy prostowaniu. Warto zainwestować także w funkcję, która automatycznie wyłączy sprzęt, gdy jest długo w stanie bezczynności.

 

Wyposażenie

Prostownica parowa z wbudowanym grzebieniem znacznie ułatwi modelowanie włosów. Etui termoizolacyjne zatrzyma wysoką temperaturę na dłużej. Aby ułatwić stylizację, możemy wybrać urządzenie z podstawką. Wówczas, jeżeli będziemy chcieli nagle przerwać prostowanie, możemy odłożyć sprzęt bezpiecznie na miejsce.

 

Prostownice parowe w dobrych cenach

Prostownice parowe zwykle kosztują więcej od ich tradycyjnych odpowiedników. Ich cena waha się od 60 zł do około 400 zł. Wszystko zależy od rodzaju użytego materiału do produkcji powłok, a także funkcji, w które dane urządzenie jest zaopatrzone.

 

 

Czy prostownica parowa niszczy włosy?

 

Większość kobiet codziennie stylizuje swoje włosy przy pomocy różnego typu urządzeń. Bardzo często do układania fryzury używane są opisane w powyższym poradniku prostownice parowe. Czy są to jednak bezpieczne urządzenia? W tej części artykułu odpowiemy na często zadawane pytanie: czy sprzęty parowe niszczą włosy podczas prostowania.

O czym pamiętać przed rozpoczęciem prostowania?

Najważniejszą rzeczą, o której musisz pamiętać, jest wysuszenie włosów. Wilgotna fryzura jest bardzo podatna na działanie wysokich temperatur, przez co łatwo jest uszkodzić strukturę pasemek. Specjaliści od stylizacji przestrzegają, by nie nakładać na włosy produktów do stylizacji przed prostowaniem. Niektóre z nich mogą źle zadziałać z parą wodą, co uszkodzi końcówki.

 

Pozytywny wpływ prostownicy parowej na włosy

Skoro już wiesz jaka prostownica parowa jest polecana, to chcemy się zastanowić na tym, jakie plusy wynikają z jej używania. Największym atutem używania tego sprzętu jest czas prostowania. Dzięki parze wodnej stylizacja przebiega znacznie szybciej. Oznacza to, że włosy przez krótszy czas są narażone na działanie wysokiej temperatury. Jest to bardzo ważne, gdyż zbyt częste wystawienie na duże ciepło, osłabia pasemka i je przypala.

Drugim atutem jest to, że po prostowaniu prostownicą z parą wodną, włosy są bardziej gładkie. Co więcej, pasemka się nie elektryzują. Poza tym urządzenie gwarantuje, że fryzura będzie się błyszczeć, przez co lepiej się prezentuje. Niestety, wiele klasycznych prostownic pozostawia na głowie matowy efekt.

Produkty parowe są szczególnie polecana osobom, których włosy mają silną tendencję do przesuszania się. Niestety taki typ włosów nie powinien być traktowany klasycznymi sprzętami, bo można bardzo łatwo uszkodzić strukturę włosa.

 

Wady prostownicy parowej

Specjaliści przyznali, że wpływ prostownicy parowej na włosy nie jest gorszy niż tradycyjnego sprzętu. Wprost przeciwnie, pasemka są lepiej nawilżone i mniej się elektryzują. Nie oznacza to jednak, że urządzenie nie ma wad. Liczne testy wykonane przez Internautów potwierdziły, że efekt wyprostowanych włosów jest krótkotrwały. Szczególnie odczują to osoby o grubych i ciężkich lokach, bo ich pasemka mogą pozostać wyprostowane tylko przez kilka godzin. Z tego powodu, właściciele takich włosów są zmuszeni do używania dużej ilości kosmetyków do stylizacji, które utwardzają efekt. Jednocześnie, użytkownicy podkreślili, że cienkie i lekkie włosy pozostają proste mimo wilgoci na zewnątrz.

Czy prostownica parowa rzeczywiście jest lepsza niż inne modele?

Wiele osób zastanawia się, jaka jest różnica między modelem parowym a innymi sprzętami. Pierwszy rodzaj urządzeń do prostowania wykorzystuje parę wodną, która jest znacznie bezpieczniejsza dla włosów. W czasie stylizacji klasyczną prostownicą płytki są mocno rozgrzane (do nawet 250 st. C lub 300 st. C). Tak wysoka temperatura może mieć negatywny wpływ na kondycję włosa. W przypadku modeli z parą wodną pasemka są nie tylko prostowane, ale również nawilżane, co ogranicza do minimum ich niszczenie.

 

Czy sprzęty parowe są niezdrowe dla włosów?

Na podstawie opinii wielu konsumentów możemy powiedzieć, że urządzenia parowe są bezpieczniejsze dla naszych włosów niż zwykłe prostownice. Prostowanie nimi nie niszczy pasemek. Dlatego ryzyko wypadania włosów czy przypalenia końcówek jest bardzo niewielkie. Modele wykorzystujące parę często są używane w zakładach fryzjerskich, gdyż pracują szybciej niż inne sprzęty. Dzieje się tak, gdyż prostowanie z użyciem odpowiednio dobranej wilgoci zwiększa elastyczność fryzury i nadaje jej zdrowego wyglądu.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 17.01.22

 

Derma roller to niewielkie akcesorium do masażu twarzy, które jest używane do zabiegów mających na celu wygładzenie zmarszczek i pozbycie się blizn. Jeśli chcesz kupić tego typu produkt, trafiłeś w odpowiednie miejsce. Na naszej stronie prezentujemy ranking najlepszych dermo rollerów na rynku, które zdobyły pochlebne opinie konsumentów. Beauty Limited Golden Titanium to akcesorium z pierwszego miejsca. Model wyróżnia solidne wykonanie i dobrze wyprofilowana rączka. W komplecie znajdują się 3 wymienne wałki, co oznacza, że akcesorium można wykorzystać do różnych części ciała. Za pomocą tego dermo rollera możemy zadbać nie tylko o wygląd cery, ale także delikatną okolicę pod oczami i resztę ciała. Tytanowe igły są trwałe i nie ulegają zniekształceniom. W rankingu znajdziesz też opisy innych ciekawych produktów. Clarena Eye System to derma roller przeznaczony pod oczy. Masażer jest lekki, więc wykonywanie zabiegu okazuje się przyjemne. Produkt wykonano z wytrzymałego materiału, który jest łatwy w czyszczeniu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Do akcesorium dołączono trzy wymienne wałeczki, każdy z nich ma inną ilość igieł. Przyrząd możemy wykorzystać do pielęgnacji twarzy i ciała. Jest on niewielki i dobrze leży w dłoni. Głowice są solidne, wykonano je z tytanu.

Wady

Wadą produktu według kobiet jest trudna wymiana wałków. Aby założyć wybraną głowicę, trzeba ją mocno docisnąć do rękojeści, co może być kłopotliwe.

Podsumowanie

Derma roller efektownie się prezentuje. Ma on złotą rączkę, która kontrastuje z czarnym wałkiem. Przyrząd jest solidny i przystosowany do działania preparatów dezynfekujących. Z pomocą akcesorium możemy zmniejszyć widoczność zmarszczek, poprawić owal twarzy i jędrność skóry, a także zredukować cellulit.

Drugi wybór

Zalety

Przyrząd można pewnie chwycić i swobodnie nim manewrować. Zapewnia on komfortowy i bezpieczny zabieg mezoterapii w domu. Akcesorium ma niewielkie wymiary, dlatego na pewno zmieści się w kosmetyczce.

Wady

Derma roller ma tylko jeden wałek z 240 igłami. Służy on jedynie do pielęgnacji skóry pod oczami, nie można wykorzystać go do przeprowadzania zabiegu na większych partiach ciała.

Podsumowanie

Rączka i głowica zostały wykonane z poliwęglanu, dlatego wykazują odporność na uszkodzenia mechaniczne. Z kolei materiałem wykonania igieł jest tytan. To solidne akcesorium, którego można używać przez długi czas. Derma roller nie wywołuje podrażnienia skóry, nakłuwa jedynie naskórek.

Rozważ też

Zalety

Derma roller pozwala na lepsze zadbanie o skórę twarzy. Zwiększa on wchłanianie składników aktywnych znajdujących się w kosmetykach pielęgnacyjnych (nawet o 85%). Co więcej, przyrząd redukuje przebarwienia i zmarszczki, poprawia koloryt skóry i zwiększa jej jędrność.

Wady

Co prawda rękojeść jest dobrze wyprofilowana, ale mimo to przyrząd czasami wyślizguje się z dłoni. Jeśli derma roller upadnie na ziemię, należy go ponownie zdezynfekować, przez co zabieg trwa nieco dłużej.

Podsumowanie

Akcesorium wyposażono w wałek z 540 igłami wykonanymi z tytanu. Ich długość wynosi 0,25 mm. Derma roller nie wywołuje uczucia dyskomfortu związanego z nakłuwaniem naskórka. Przyrząd przyda się każdej kobiecie, niezależnie od wieku.

Najlepsze derma rollery w 2022 roku

 

Ranking derma rollerów pomoże Ci wybrać najlepsze akcesorium do pielęgnacji twarzy. Rekomendowane przez nas produkty zostały sprawdzone przez konsumentów, którzy potwierdzili ich wysoką jakość, skuteczność i bezpieczeństwo użytkowania.

 

Nasze zalecenia 

 

Beauty Limited Golden Titanium

 

Jednym z najczęściej polecanych dermo rollerów jest Beauty Limited Golden Titanium. To, co zwraca szczególną uwagę to atrakcyjny design produktu. Rączka w kolorze złotym wygląda bardzo elegancko i ładnie komponuje się w czarnym wałkiem. Model z pewnością spodoba się osobom lubiącym stylowe akcesoria do pielęgnacji. 

W zestawie znajdują się 3 wymienne wałki, a w rezultacie dermo roller można używać do ciała (1200 igieł), do twarzy (600 igieł) i pod oczy (180 igieł). Do wykonania igieł wykorzystano tytan, który jest określany jako materiał trwalszy od stali chirurgicznej. Korzystanie z akcesorium jest proste, bo wystarczy dokładnie oczyścić skórę, zdezynfekować dermo roller i przystąpić do masażu. Beauty Limited Golden Titanium należy używać ok. 2 razy w tygodniu.

Użytkownicy wskazują, że regularne korzystanie z akcesorium przynosi oczekiwane efekty. Skóra staje się bardziej napięta i wygląda na młodszą. Dodatkowo masażer dobrze radzi sobie z redukowaniem cellulitu, a także pozwala się pozbyć drobnych blizn.

Przyrząd Beauty Limited Golden Titanium jest przeznaczony do masażu twarzy, jak i ciała. W komplecie są trzy wymienne wałeczki mające kolejno 180, 600 oraz 1200 igieł.

 

 

 

 

Clarena Eye System

 

Jeśli chcesz zadbać o skórę pod oczami, polecamy zapoznać się z opisem dermo rollera Clarena Eye System. Jest to akcesorium dostosowane do delikatnego naskórka, dlatego nie musisz się obawiać o bolesne podrażnienia. Masażer wyposażono w dobrze wyprofilowaną rączkę ułatwiającą poruszanie nim. 

Akcesorium ma igły, które zrobiono z dobrej jakości stali tytanowej. Materiał ten odznacza się wytrzymałością. Derma roller składa się z 240 igieł, które są rozmieszczone na 4 dyskach. Należy pamiętać o tym, aby przed każdym zabiegiem sterylizować masażer, aby pozbyć się ewentualnych bakterii i zapewnić sobie bezpieczeństwo w trakcie pielęgnacji skóry wokół oczu.

Konsumenci podkreślają, że jakość wykonania produktu jest bardzo dobra. Rączka i obudowa głowicy zostały zrobione z poliwęglanu, który nie niszczy się na skutek dezynfekowania chemicznego. Akcesorium zachowuje swoje właściwości i estetyczny design. Produkt jest lekki i zajmuje mało miejsca w kosmetyczce.

Model Clarena Eye System jest przeznaczony do pielęgnacji skóry pod oczami. Derma roller został wyposażony w wałek z 240 igłami.

 

 

 

 

Yasumi Titanium

 

Prezentujemy dermo roller do twarzy Yasumi Titanium, który jest polecany dla osób mających problemu z przebarwieniami, bliznami i rozszerzonymi porami. Akcesorium okazuje się bardzo przydatne do pielęgnacji cery, na której pojawiają się pierwsze oznaki starzenia i występują zmarszczki. Masażer może być wykorzystywany także w celu zredukowania cellulitu.

Dermo roller ma tytanowe igły o długości 0,25 mm, które tworzą na skórze mikrokanaliki. To przez nie przedostają się substancje aktywne, dlatego zabiegi pielęgnacyjne przynoszą lepsze rezultaty. Mikronakłucia sprawiają, że po czasie skóra staje się jędrna i wygląda na młodszą. Akcesorium ma solidną, a przy tym lekką rączkę.

Osoby, które miały okazję przetestować dermo roller Yasumi Titanium, zapewniają, że jest on skuteczny. Aby zobaczyć oczekiwane rezultaty, trzeba regularnie wykonywać zabiegi. Po kilku seriach skóra staje się bardziej elastyczna, a drobne zmarszczki zostają wygładzone.

Derma roller Yasumi Titanium został wyposażony w wałeczek z 540 igłami o długości 0,25 mm. Są one wykonane z tytanu. Model służy do pielęgnacji skóry twarzy.

 

 

 

 

DNS 192 

 

DNS 192 to dobry i tani derma roller, który przyda się osobom chcącym rozjaśnić drobne przebarwienia na skórze. Akcesorium znajduje także zastosowanie do pielęgnacji cery z oznakami starzenia oraz do redukcji zaskórników. Masażer okazuje się skuteczny w walce z cellulitem i rozstępami. Część osób korzysta z modelu DNS 192 w celu ograniczenia wypadania włosów.

Derma roller ma 192 igieł, których długość wynosi 1 mm. Do ich wykonania wykorzystano stal chirurgiczną wzmocnioną powłoką tytanową. Jak wskazuje producent, z akcesorium można korzystać co 14 dni, czyli ok. 2 razy w miesiącu. Dokładne wymiary produktu to: 16 cm x 5,5 cm x 3,5 cm, a jego waga nie przekracza 50 g.

Opinie na temat dermo rollera DNS 192 są pozytywne, a osoby, które z niego korzystają, są zadowolone z uzyskanych efektów. Użytkownicy podkreślają, że akcesorium jest starannie wykonane, a posługiwanie się nim okazuje się proste.

Produkt DNS 192 ma wymiary: 16 cm x 5,5 cm x 3,5 cm. To dobry derma roller do 30 zł mający 192 igły. Ich długość jest równa 1 mm.

 

 

 

 

Oem Vanity 

 

Ze względu na to, że opinie o derma rollerach Oem Vanity są pochlebne, postanowiliśmy umieścić ten model w naszym zestawieniu. Polecane przez konsumentów akcesorium ma szerokie zastosowanie. Zabiegi z użyciem tego masażera poprawiają elastyczność skóry, wygładzają drobne zmarszczki, ograniczają widoczność blizn i skutecznie oczyszczają naskórek.

Prezentowany dermo roller jest wyposażony w 0,5 mm igły, które dobrze złuszczają skórę, pobudzają mikrokrążenie i tworzą niewielkie kanaliki. W efekcie substancje aktywne z kosmetyków wnikają głęboko w skórę i w rezultacie przynoszą bardziej satysfakcjonujące efekty. Tytanowe igły są wytrzymałe, odpowiednio cienkie i nie ulegają zniekształceniom. Na głowicy znajduje się 192 igieł.

Wiele osób podziela zdanie, że Oem Vanity to akcesorium, w które warto zainwestować. Produkt jest solidnie wykonany, a co najważniejsze – jego użytkowanie przynosi oczekiwane efekty. Zabieg z użyciem rekomendowanego dermo rollera jest bezpieczny dla skóry. 

Oem Vanity to derma roller ze 192 igłami o długości 0,5 mm. Zostały one wykonane z tytanu. Przyrząd jest przeznaczony do pielęgnacji skóry twarzy.

 

 

 

 

 

 

Jaki derma roller kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Derma roller to niewielki przyrząd, który umożliwia wykonanie masażu nazywanego terapią igłową. Przydaje się on do zmniejszenia widoczności zmarszczek, blizn potrądzikowych, poprawy owalu twarzy, a nawet walki z cellulitem i rozstępami. Jeśli nie do końca wiesz, jaki derma roller wybrać, zachęcamy Cię do przeczytania poradnika. Jest w nim wiele cennych informacji i wskazówek.

 

 

Długość igieł

Derma rollery są wyposażone w głowicę z igłami o różnej długości. To, który przyrząd wybierzemy, w dużym stopniu zależy od tego, jaką część ciała planujemy masować. Jeśli ma to być model przeznaczony do pielęgnacji skóry twarzy, powinien mieć igły o długości 0,25 mm (okolica oczu i ust) lub 0,5 mm (nierównomierny koloryt, zmarszczki i podobne problemy). Taki przyrząd umożliwi wykonanie bezpiecznych zabiegów w domowym zaciszu, bez odczuwania dyskomfortu i bólu. Igły o długości do 0,5 mm tworzą w skórze niewielkie kanaliki, co ułatwia substancjom aktywnym z kosmetyków przenikać do głębszych warstw skóry. Stosowanie głowicy z dłuższymi igłami, do 1 mm, jest polecane głównie przy głębokich bliznach, rozstępach i dużym cellulicie w okolicy ud, pośladków czy brzucha. Ponieważ tworzą one znacznie głębsze nakłucia w skórze, zwiększa się ryzyko wystąpienia krwawienia, może być też odczuwany lekki ból. W terapii igłowej zastosowanie znajdują też igły, których długość wynosi 1,5 mm, a nawet 2 mm. Jednak te wymagają wcześniejszego znieczulenia skóry i używają ich głównie profesjonaliści.

 

Ilość igieł

Liczba igieł umieszczonych na wałku także zależy od przeznaczenia derma rollera. W przypadku modelu przeznaczonego do pielęgnacji okolicy oczu i ust będzie to ok. 180 igieł, a do pielęgnacji całej twarzy od 200 do 600 igieł. Przyrządy przystosowane do masowania innych partii ciała są większe, niekiedy na głowicy znajduje się nawet ponad 1000 igieł.

 

Materiał wykonania igieł

To, z czego jest wykonana głowica, ma wpływ na jej trwałość. Według doświadczonych kosmetologów najlepszy derma roller ma igły wyprodukowane z tytanu. To materiał, który jest bardziej wytrzymały od stali chirurgicznej. Wykonane z niego głowice można wykorzystać do przeprowadzenia wielu zabiegów, ponieważ igły z pewnością nie staną się tępe po pierwszym użyciu.

 

 

Wygoda używania

Jeśli dobierzemy derma roller z odpowiednim wałkiem, masaż nie powinien wywołać żadnych skutków ubocznych. Niemniej jednak poza samą głowicą, należy też przyjrzeć się rączce. Jeśli będzie ona źle wyprofilowana lub za krótka, używanie przyrządu nie będzie nam się kojarzyć z komfortem. Derma roller musi pewnie leżeć w dłoni, aby możliwe było zachowanie precyzji podczas masowania ciała czy twarzy.

 

Łatwa dezynfekcja

Przyrządy takie jak derma rollery przeważnie służą do wielokrotnego użytku. Po każdy wykonanym zabiegu powinniśmy starannie zdezynfekować rączkę i głowicę, aby zapobiec namnażaniu się bakterii i innych mikroorganizmów, które potem nieświadomie wprowadzimy głęboko w skórę. Wynika z tego, że nie tylko solidność i wygoda używania decydują o tym, jaki derma roller jest najlepszy. Przyrząd musi być też łatwy do utrzymania w czystości. Powinno się go przechowywać w szczelnym etui, to zapobiegnie osiadaniu na nim kurzu.

 

 

Bezpieczeństwo

Zanim sięgniemy po derma roller, warto skonsultować się z dermatologiem lub kosmetologiem, który sprawdzi, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia terapii igłowej. Masaż nie jest wskazany przy łuszczycy, cukrzycy, stanach zapalnych skóry, egzemie, grzybicy i otwartych ranach. Przy tłustej cerze i problemie z nadmierną pigmentacją nie powinno się zbyt mocno nakłuwać skóry, gdyż może to przyczynić się do powstawania zaskórników oraz uszkodzenia melanocytów (komórek pigmentowych odpowiedzialnych za produkowanie i magazynowanie melaniny). Do derma rollera powinna być dołączona instrukcja, która wyjaśnia, jak bezpiecznie go używać i masować skórę.

 

Derma rollery w dobrych cenach

Nie powinno się nadmiernie oszczędzać na zakupie derma rollera, jeśli chcemy uniknąć skutków ubocznych terapii igłowej. Na szczęście takie przyrządy nie są bardzo drogie. Za model z jedną głowicą, przeznaczony do masowania jednej, wybranej części ciała, zapłacimy maksymalnie 100 zł. Nieco droższe są derma rollery z kilkoma wymiennymi głowicami w zestawie, ale są też bardziej praktyczne.

 

 

Efekty stosowania derma rollera

 

Derma roller to doskonała alternatywa dla zabiegów profesjonalnych, wykonywanych w salonach kosmetycznych. Masaż twarzy z jego użyciem możesz wykonać w domowym zaciszu. Z naszego poradnika dowiedziałeś się, jaki derma roller jest polecany, a w tej części opowiemy o efektach jego stosowania.

 

 

Groźnie wyglądające akcesorium

Derma roller to rolka z igłami, wykonanymi najczęściej z tytanu. W zależności od tego, na jakim efekcie Ci zależy, możesz wybierać ich różną długość i grubość. Do twarzy zdecydowanie polecana jest długość igieł 0,2 mm lub 0,5 mm. W przypadku skróty pod oczami im mniej igieł tym lepiej. Derma rollerem wykonuje się drobne otwory na twarzy, które tworzą na powierzchni skóry kontrolowany stan zapalny, w efekcie czego pobudzana jest produkcja kolagenu oraz wzmagają się procesy naprawcze skóry.

 

Jak często używać derma rollera?

Wiele osób twierdzi, że derma rollera trzeba używać codziennie. Skóra po zabiegu staje się wrażliwa i napięta, więc nie jest to zbyt dobrym pomysłem. Specjaliści twierdzą, że wystarczająca częstotliwość zabiegu to jeden raz na dwa – trzy tygodnie. Wtedy procesy naprawcze mają szansę zostać przeprowadzone w całości. Derma rollera nie można używać ciągle – po kilku zabiegach, zaleca się zrobienie nawet kilkumiesięcznej przerwy. Samą rolką wykonujemy maksymalnie kilka ruchów w jednym miejscu. Poruszaj akcesorium w kierunkach góra, dół, na boki i po skosie. Nie naciskaj rollera zbyt mocno – nie możesz w trakcie zabiegu widzieć krwi. Pamiętaj, by omijać znamiona. Po zabiegu minimum 12 godzin unikaj stosowania jakichkolwiek kosmetyków.

 

 

Efekty stosowania derma rollera

Pierwsze efekty stosowania derma rollera, można zaobserwować już po ok. 2-3 zabiegach. Zwykle w pierwszej kolejności zauważamy poprawę napięcia skóry. Wygląda ona zdrowo, odzyskuje ładny koloryt, a to dzięki poprawie jej ukrwienia. Wiele osób, które stosują akcesorium, zauważa również spłycenie drobnych zmarszczek. Część z drobnych bruzd zostaje zupełnie wyeliminowana. Warto również wspomnieć o pozytywnym wpływie stosowania derma rollera na blizny potrądzikowe – zostają one znacznie spłycone, dzięki czemu stają się również mniej widoczne. Do tego potrzeba jednak nieco więcej zabiegów, bo około 10.

Pamiętaj o utrzymaniu derma rollera w czystości. Aby nie wprowadzać pod skórę groźnych bakterii, przed i po każdym masażu twarzy dezynfekuj akcesorium oraz dłonie. Możesz spryskać dłonie i masażer Octeniseptem lub wymoczyć rolkę w gorącej wodzie (80 st. C). Pamiętaj, że wykonując zabieg naruszasz ciągłość skóry, toteż zachowanie czystości jest bardzo istotne.

Co zrobić po masażu, by uzyskać jak najlepsze efekty? Można wykorzystać ampułki kolagenu lub kwasu hialuronowego. Najlepiej zakupić je u swojego kosmetologa lub dermatologa – zyskasz wówczas pewność, że preparat w żaden sposób Ci nie zaszkodzi.

Nie obawiaj się derma rollera. Zabieg nie jest zbyt bolesny, a efekty opisane przez użytkowników sprawiają, że jest on wart wypróbowania.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 17.01.22

 

Jak pozbyć się odcisków na stopach i popękanego, przesuszonego naskórka? W tym celu warto sięgnąć po skarpetki złuszczające, nasączone w aktywnym płynie. Po tym, jak przeanalizowaliśmy opinie konsumentów i trendy zakupowe, okazało się, że najskuteczniejszy jest produkt L’Biotica Maska do stóp nasączone skarpetki. To kosmetyk, którego skład opiera się na moczniku i substancjach pochodzenia roślinnego, takich jak wyciąg z rumianku i ekstrakt z owoców papai. Skarpetki mają uniwersalny rozmiar, dlatego mogą ich używać osoby o różnych wielkościach stóp, zarówno kobiety jak i mężczyźni. Naskórek zaczyna łuszczyć się po kilku dniach od zabiegu, w efekcie stopy stają się miękkie i gładkie. Na drugim miejscu jest kosmetyk Silcatil Skarpetki złuszczające do stóp 1 para. W jego składzie znajdziemy kompleks kwasów (mlekowy, salicylowy i glikolowy) i mocznik. Połączenie tych substancji zapewnia doskonałe rezultaty w postaci pięknie wyglądających stóp. Co ważne, efekty utrzymują się do kilku tygodni.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Skarpetki zostały nasączone aktywnym płynem, który powstał na bazie takich składników jak: mocznik, wyciąg z rumianku i ekstrakt z cytryny. To zapewnia skuteczne działanie, a tym samym przywrócenie stopom miękkości i gładkości.

Wady

Konsumenci narzekają, że zapach kosmetyku nie jest zbyt przyjemny, co może uniemożliwiać zrelaksowanie się podczas zabiegu. Może to także utrudniać utrzymanie skarpetek na stopach przez zalecany czas.

Podsumowanie

Produkt jest odpowiedni dla kobiet i mężczyzn. Skóra zaczyna złuszczać się po kilku dniach od przeprowadzenia zabiegu, w efekcie czego pozbywamy się zrogowaciałego naskórka i odcisków. Skarpetki mają uniwersalny rozmiar i wygodnie się je zakłada, możemy w nich swobodnie chodzić po domu.

Drugi wybór

Zalety

Kosmetyk ma w składzie kwas salicylowy, glikolowy i mlekowy. To sprawia, że skarpetki działają wyjątkowo skutecznie i pozwalają zapomnieć o nieestetycznie wyglądającej, popękanej skórze stóp. W tym przypadku nie trzeba zbyt często powtarzać zabiegu.

Wady

W zależności od kondycji skóry stóp naskórek zaczyna łuszczyć się po upływie 3, a czasami dopiero po 10 dniach od przeprowadzenia zabiegu. Nie możemy więc być pewni, kiedy będziemy mogli odsłonić stopy w letnich butach.

Podsumowanie

Skarpetki nasączono aktywnym płynem o przyjemnym zapachu, który nie podrażnia skóry i nie wywołuje alergii. Produkt zapewnia profesjonalną pielęgnację stóp, bez konieczności wychodzenia do z domu. Kosmetyk jest bezpieczny w stosowaniu zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Rozważ też

Zalety

Produkt ma wyjątkowo przyjemny zapach, który powoduje, że podczas domowego zabiegu można się zrelaksować. Z uwagi na to, że skarpetki mają uniwersalny rozmiar, mogą bez przeszkód stosować je także mężczyźni.

Wady

Płyn, którym zostały nasączone skarpetki, nie jest zbyt gęsty, dlatego w czasie zabiegu najlepiej nie chodzić po domu, aby przypadkowo nie wyciekł na zewnątrz. Mogłoby to przyczynić się do obniżenia skuteczności działania produktu.

Podsumowanie

Kosmetyk przywraca skórze stóp miękkość i gładkość oraz sprawia, że znikają zgrubienia oraz odciski. Efekty te możemy zobaczyć już po ok. 7 dniach po założeniu skarpetek. Co ważne, zabieg wystarczy powtarzać co kilka tygodni, aby móc cieszyć się pięknymi i zadbanymi stopami.

 

 

Najlepsze skarpetki złuszczające w 2022 roku

 

Jeżeli marzysz o gładkich stopach, koniecznie przeczytaj ranking skarpetek złuszczających. Znajdziesz w nim kilka produktów, które pozwolą Ci szybko pozbyć się popękanego i przesuszonego naskórka.

 

Nasze zalecenia

 

L’Biotica Maska do stóp

 

L’Biotica Maska do stóp nasączone skarpetki to maska, która powstała na bazie aktywnych kwasów roślinnych. Produkt ma postać foliowych skarpetek, nasączonych w specjalnym płynie. Osoby, które chcą przywrócić swoim stopom gładkość, nie muszą korzystać z profesjonalnych usług kosmetycznych. Wystarczy, że zastosują opisywany kosmetyk.

W składzie maski znajdziemy: ekstrakt z cytryny, owoców papai, wyciąg z rumianku oraz mocznik. Połączenie tych składników sprawia, że możemy pozbyć się zrogowacenia skóry stóp, odcisków i martwego naskórka. Po kilku dniach od zastosowania produktu skóra zaczyna się łuszczyć (pomiędzy 4 a 10 dniem), w tym czasie nie powinno się używać pumeksu ani tarki.

Konsumenci, którzy wypróbowali skarpetki, uważają, że są wyjątkowo skuteczne. Już po pierwszym użyciu maski, stopy stają się gładkie i miękkie. Dla zachowania efektu można stosować produkt regularnie, nie częściej niż co 25 dni. Co ważne, jest to doskonała propozycja nie tylko dla kobiet, ale i mężczyzn, skarpetki mają uniwersalny rozmiar.

L’Biotica Maska do stóp nasączone skarpetki to jedna para skarpetek, która ma właściwości regenerujące oraz złuszczające. Jest to produkt przeznaczony do skóry suchej.

 

 

 

 

Silcatil do stóp 1 para

 

Produkt Silcatil Skarpetki złuszczające do stóp 1 para umożliwia wykonanie profesjonalnego zabiegu pedicure w domu w całkowicie bezpieczny sposób. W opakowaniu znajdziemy dwie foliowe skarpetki w uniwersalnym rozmiarze, nasączone aktywnym płynem. W składzie kosmetyku jest: kwas mlekowy, kwas glikolowy, mocznik oraz kwas salicylowy.

Skarpetki należy stosować na suche i oczyszczone stopy, trzeba je pozostawić na ok. 120 minut. Po kilku dniach naskórek zacznie się złuszczać, co nie jest bolesne i nie powoduje dyskomfortu. Produkt pozwala na szybkie pozbycie się odcisków i zgrubień, skóra staje się miękka i dogłębnie nawilżona, więc znika problem popękanych pięt.

Kosmetyk Silcatil przypadł do gustu konsumentom, głównie ze względu na łatwe stosowanie. Skarpetki pasują na damskie i męskie stopy, nawet do rozmiaru 45. Produkt ma dobrze skomponowany skład, który gwarantuje efektywne działanie. Poza pierwszym zabiegu nie trzeba powtarzać zbyt często, aby stopy wciąż pięknie się prezentowały (wystarczy sięgać po kosmetyk co kilka tygodni).


Silcatil Skarpetki złuszczające do stóp 1 para to produkt do złuszczania skóry. Ma on za zadanie zmiękczyć oraz nawilżyć stopy. Skarpetki można używać co 2 tygodnie.

 

 

 

 

Parasoftin gladkich stop

 

Prezentujemy Parasoftin Skarpetki złuszczające – kosmetyk, za sprawą którego można bez przeszkód odsłaniać stopy w letnich sandałach i podobnych butach. W opakowaniu jest para skarpetek nasączonych w płynie powodującym stopniowe złuszczanie przesuszonego naskórka. W jego skład wchodzą: mocznik, alantoina, mieszanina kwasów AHA/BHA oraz kompleks ekstraktów z owoców i miodu.

Skarpetki przed użyciem trzeba rozciąć (zapobiega to wyschnięciu płynu). Mają one uniwersalny rozmiar, dlatego produkt bez przeszkód mogą zastosować także mężczyźni. Efekty w postaci gładkich i miękkich stóp możemy zauważyć po upływie ok. 7 dni. Istotne jest to, że składniki aktywne nie podrażniają zdrowej skóry i nie doprowadzają do jej uszkodzenia.

Z opinii konsumentów wynika, że to dobre i tanie skarpetki złuszczające, które nie wywołują reakcji alergicznych. Oznacza to, że możemy bezpiecznie przeprowadzić w domu profesjonalny zabieg pedicure, bez potrzeby korzystania z usług kosmetyczki. Kosmetyk ma przyjemny zapach, co sprawia, że stosowanie go jest wyjątkowo komfortowe.

Parasoftin Skarpetki złuszczające to 1 para skarpetek, które należy nałożyć na stopy, aby złuszczyć stary, zrogowaciały naskórek. W zestawie znajdują się dwie skarpetki oraz opakowanie z płynem, którym należy napełnić folijki.

 

 

 

 

Marion Spa zabieg do stóp

 

Skarpetki Marion Złuszczający zabieg do stóp pozwalają na skuteczne usunięcie martwego naskórka ze stóp, jak również nieestetycznie wyglądających odcisków i zgrubień. Produkt jest bezpieczny w stosowaniu, już po pierwszym użyciu skóra pozostaje miękka na kilka tygodni.

Przeprowadzenie zabiegu z wykorzystaniem kosmetyku jest niezwykle proste. Wystarczy założyć skarpetki na suche, czyste stopy i zostawić je na kilkadziesiąt minut. Po kilku dniach (przeważnie 7, maksymalnie 10 dniach), naskórek zacznie się złuszczać, jednak nie sprawia to bólu. Skład aktywnego płynu, którym nasączony jest produkt, opiera się na: alantoinie, betainie, moczniku, kompleksie kwasów i ekstrakcie z limonki.

Według konsumentów skarpetki idealnie pasują na mniejsze, jak też większe stopy i nie zsuwają się z nich, dlatego podczas zabiegu możemy swobodnie chodzić. Kosmetyk nawilża skórę stóp, działa antyoksydacyjnie, stymuluje odnowę komórkową, a do tego może zmniejszać problem nadmiernej potliwości. Produkt nie powoduje podrażnień ani reakcji alergicznych.

Marion Złuszczający zabieg do stóp to zestaw, w którym znajdują się skarpetki oraz dwa woreczki z płynem (każdy zawiera 20 ml płynu). Są to dobre skarpetki złuszczające do 10 zł.

 

 

 

 

Lirene Foot Care

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć kosmetyku Lirene Foot Care Skarpetki złuszczające. To foliowe skarpetki nasączone płynem, który odżywia i nawilża skórę stóp oraz powoduje złuszczanie martwego naskórka. Po kilku dniach od przeprowadzonego zabiegu skóra staje się przyjemna w dotyku i gładka, co pozwala na noszenie letnich butów z odkrytymi piętami, bez uczucia skrępowania.

Przedstawione skarpetki są idealne dla kobiet, a także mężczyzn. Produkt można stosować przez cały rok (po zabiegu wykonanym latem zaleca się aplikowanie na stopy dodatkowo kremu z filtrem UV). Kosmetyk ma przyjemny zapach, w efekcie czego podczas zabiegu możemy się w pełni zrelaksować.

Opinie o skarpetkach złuszczających Lirene są pochlebne. Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup opisanego wyżej produktu, przekonują, że jest wyjątkowo skuteczny i możemy cieszyć się idealnie gładkimi stopami minimum przez kilka tygodni. Kosmetyk powstał na bazie starannie wyselekcjonowanych składników, co zapewnia doskonałe efekty.

Lirene Foot Care Skarpetki złuszczające to para skarpetek, którą można używać niezależnie od tego, jaki mamy typ skóry.

 

 

 

 

Jakie skarpetki złuszczające kupić?

 

Przewodnik zakupowy

O ile zimą nie zwracamy szczególnej uwagi na to, jak wyglądają nasze stopy, latem staje się to wyjątkowo istotną kwestią. Wszystko dlatego, że większość z nas chętnie nosi buty odkrywające palce i pięty, gdy na zewnątrz robi się ciepło. Co zrobić, gdy mamy na stopach odciski i zgrubienia, a naskórek jest popękany? W takiej sytuacji warto kupić skarpetki złuszczające. Poniżej podpowiadamy, jak znaleźć dobry i skuteczny produkt.

 

 

Dla kogo skarpetki złuszczające?

Kosmetyk powodujący złuszczanie naskórka stóp stosuje się głównie wiosną i latem, ale nie ma przeciwwskazań do używania ich również i zimą. Takie skarpetki to świetna propozycja dla osób, które chcą pozbyć się nieestetycznie wyglądających, a często też wywołujących dyskomfort odcisków. Warto również pamiętać, że pękająca na piętach skóra nie tylko nie wygląda zbyt dobrze, ale przeważnie też wywołuje pieczenie, co nie jest przyjemne. Wszystkie te problemy rozwiążą skarpetki złuszczające. Przeprowadzony z ich pomocą zabieg jest bardzo prosty i trwa od 40 minut do ok. 120 minut (w zależności od kondycji naszych stóp).

 

Skład – jakie skarpetki złuszczające wybrać?

Skarpetki złuszczające są nasączone aktywnym płynem, który wnika głęboko w skórę i prowadzi do złuszczania naskórka. W jego składzie mogą być różne substancje, dużo zależy od producenta. Przeważnie jednak podstawowym składnikiem tego typu produktów jest mocznik, czyli tzw. humektant – ma zdolność pochłaniania dużej ilości wody. Odpowiada on za nawilżenie skóry, dlatego znajduje się w większości kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji stóp. Poza mocznikiem, skarpetki złuszczające mogą mieć w składzie również:

 * kwas salicylowy – ma właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne i przeciwgrzybicze, stymuluje dodatkowo odnowę naskórka;

 * kwas mlekowy – działa antybakteryjnie, usuwa martwe komórki wierzchniej warstwy skóry, stymuluje produkcję ceramidów;

 * kwas glikolowy – wspomaga złuszczanie naskórka i przyspiesza jego regenerację;

 * wyciąg z rumianku – działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, łagodzi podrażnienia;

 * ekstrakt z cytryny – stymuluje złuszczanie zniszczonego naskórka, wykazuje właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze;

 * alantoinę – to pochodna mocznika, działa na skórę regenerująco. Substancja łagodzi pieczenie, przyspiesza odnowę naskórka i zmiękcza go.

Jeśli dokładnie przeanalizujemy skład kosmetyku, nie powinniśmy mieć problemu ze zdecydowaniem, jakie skarpetki złuszczające są najlepsze. Najważniejsze jest to, aby w aktywnym płynie były te substancje, które działają nie tylko na naskórek, ale i głębsze warstwy skóry. Wtedy z pewnością uzyskamy oczekiwane rezultaty i będziemy mogli pochwalić się pięknymi stopami.

 

Szybkość działania

Nie wszystkie skarpetki działają tak samo skutecznie. Znaczenie ma nie tylko ich skład, ale również kondycja naszych stóp. Czasami zdarza się, że naskórek zaczyna się złuszczać już po 3 dniach od przeprowadzonego zabiegu, a niekiedy musimy odczekać nawet do 10 dni. Z tego względu musimy dokładnie zaplanować, kiedy zastosujemy produkt, aby nie okazało się, że podczas wakacyjnego urlopu będziemy musieli zakrywać stopy z powodu wciąż złuszczającej się skóry.

 

Sposób stosowania

Kupując skarpetki złuszczające, warto się upewnić, że na opakowaniu opisano ich dokładny sposób użycia. Stosując się do zaleceń producenta, z pewnością pozbędziemy się problemów ze skórą stóp. Istotne jest to, aby przestrzegać czasu trwania zabiegu. Jak już zostało wspomniane, może to być 40 minut, 60 minut lub dłużej, nawet 120 minut. Czasami sami możemy zdecydować, jak długo będziemy nosić skarpetki, biorąc pod uwagę to, jak prezentują się nasze stopy (im bardziej są zniszczone, tym dłużej powinien trwać zabieg).

Zwykle producenci zalecają, żeby założyć na stopy dodatkowo zwykłe, bawełniane skarpety, aby wzmocnić efekt działania aktywnych składników. To pozwoli nam także na swobodne chodzenie po domu, bez ryzyka, że folia się zsunie, a płyn wyleje na podłogę czy kanapę.

 

 

Bezpieczeństwo

Stosowanie kosmetyków złuszczających nie jest niebezpieczne, pod warunkiem, że nie jesteśmy uczuleni na żadną z substancji w składzie (warto to sprawdzić, zanim założymy skarpetki). Co ważne, przeprowadzony przy pomocy takiego produktu zabieg jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny. Jeżeli jednak po pewnym czasie odczujemy nieprzyjemne swędzenie, najlepiej jak najszybciej zdjąć skarpetki, aby nie podrażnić skóry.

 

Rozmiar skarpetek

Najlepsze skarpetki złuszczające mają uniwersalny rozmiar, a więc pasują zarówno na małe, jak i duże stopy. Wynika z tego, że są to kosmetyki idealnie nie tylko dla kobiet, ale też mężczyzn, którzy również często mają problem ze zbyt twardą i zniszczoną skórą stóp.

 

Skarpetki złuszczające w dobrych cenach

Skarpetki złuszczające to stosunkowo tanie kosmetyki, gdyż średnio kosztują od 8 zł do 70 zł. Z uwagi na to, że zabieg wystarczy powtarzać raz na kilka tygodni, nie powinniśmy zbyt mocno nadwyrężyć swojego budżetu. Poza tym wielu konsumentów uważa, że jest to znacznie mniejszy wydatek niż korzystanie z usług profesjonalnego salonu kosmetycznego.

 

Jak stosować skarpetki złuszczające?

 

Wielu producentów kosmetyków ma swojej ofercie skarpetki złuszczające. Istnieje kilka różnych wersji takiego kosmetyku, różnie się też go używa. Planujesz lub już kupiłaś skarpetki złuszczające, lecz nie wiesz za bardzo, jak rozpocząć zabieg? Jesteś we właściwym miejscu. Znajdziesz tutaj informacje o tym, co powinnaś zrobić przed nałożeniem skarpetek, jak najwygodniej je nosić i co zrobić po zabiegu. 

 

 

Jak możesz przygotować się do noszenia skarpetek złuszczających?

Przed założeniem skarpetek złuszczających umyj dokładnie swoje stopy oraz jeżeli istnieje taka potrzeba, skróć paznokcie u stóp. Może się zdarzyć, że paznokcie przebiją delikatniejszą folię. Następnie usiądź w wygodnym miejscu, ale zanim usiądziesz, weź ze sobą nożyczki, aby otworzyć paczkę. Polecamy usiąść w miejscu, którego nie boisz się zabrudzić, czasem zdarza się, że z otwartych skarpetek ulatuje trochę płynu. Przygotuj sobie zawczasu grubsze skarpetki, które będziesz mogła założyć na te złuszczające. Niektórzy producenci umieszczają skarpetki oraz płyn osobno. W tym wypadku musisz delikatnie rozsunąć cholewkę i uważnie wlać do skarpetki połowę dostępnego płynu. Dla wielu wygodniejszą opcją jest, kiedy płyn jest od razu zamknięty w foliowej skarpetce, wystarczy ją tylko otworzyć i założyć. 

 

Jak nosić skarpetki złuszczające?

Wiele osób zapytanych, jakie skarpetki złuszczające są polecane odpowiada, że wygodne. Niektóre modele mają rozchodzące się na boki cholewki. Może to być szczególnie niewygodne, jeżeli chcesz chodzić po domu w czasie zabiegu. Warto więc zacisnąć cholewki miękką gumką. Pamiętaj, że skarpetki są często wykonane z dość cienkiej folii. Jeśli zauważysz, że nie jest ona zbyt mocna lepiej nie porywaj się na nagłe porządki. Jedna sesja trwa od 30 minut do około 2 godzin, wszystko zależy od producenta oraz jak szybko zawarte w produkcie składniki się wchłaniają. 

 

 

Ściąganie skarpetek ze stóp

Gdy przyjdzie czas na ściąganie skarpetek złuszczających najlepiej usiądź nad miską z wodą, w kabinie prysznicowej lub wannie. Wtedy łatwiej pozbyć się skarpetek wypełnionych płynem. Większość producentów zaleca jedynie lekkie przemycie stóp (bez użycia środków myjących) i delikatne ich osuszenie. Proces złuszczania się skóry rozpocznie się za kilka dni. Jeżeli efekt Ci się spodoba i będziesz chciała go utrzymać, to musisz powtarzać zabieg złuszczania. Uważaj jednak, aby nie robić tego zbyt często, ponieważ możesz uszkodzić skórę na stopach. Większość producentów ostrzega, aby nie sięgać po skarpetki złuszczające częściej niż raz na dwa miesiące. Taka częstotliwość korzystania z produktu tego typu jest wystarczająca, aby zachować ładne i gładkie stopy. 

Różne produkty mają różny czas działania. Niektóre sprawiają, że skóra zaczyna się łuszczyć już trzeciego dnia po założeniu skarpetek. Produkt zadziała tak szybko, jeżeli Twoje stopy nie były w złym stanie. Jeżeli jednak masz na nich dość grubą warstwę zrogowaciałego naskórka, to przygotuj się, że stopy mogą zacząć się łuszczyć dopiero po tygodniu, a nawet po półtora tygodnia. Złuszczanie się może trwać nawet dwa tygodnie. Dla własnego komfortu nie radzimy nosić otwartych butów, lepiej na ten czas zakładać skarpetki, inaczej co chwilę będziesz musiała sprzątać zeschnięte skórki z podłogi. Producenci nie zalecają przyspieszania procesu złuszczania i nie polecają korzystania z pumeksów i innych tarek. Większość producentów ostrzega też, aby nie sięgać po skarpetki złuszczające częściej niż raz na dwa miesiące. Taka częstotliwość korzystania z produktu jest wystarczająca, aby zachować ładne i gładkie stopy.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 17.01.22

 

Jeśli szukasz dobrych baniek bezogniowych, świetnie trafiłeś. Na naszej stronie znajduje się poradnik i ranking, które ułatwią Ci wybór odpowiedniego produktu. Zawarte w artykułach informacje są przekazane w łatwy do przyswojenia sposób. Wybierając modele do zestawienia, braliśmy pod uwagę przede wszystkim jakość ich wykonania i skuteczność działania, opierając się na opiniach wystawionych przez konsumentów. Największą ilość pozytywnych recenzji zdobyły bezogniowe bańki lekarskie Med Plus. Produkt ten cechuje się dużą skutecznością działania. Jego użytkowanie jest bezpieczne, dzięki czemu jest on używany zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci. Jak podają specjaliści, model ten może być stosowany niemal na całym ciele, ponieważ stymuluje pracę wszystkich grup mięśni. Alternatywą dla tego produktu są bańki bezogniowe Iso Trade 277. Są one wyposażone w praktyczną pompkę – jest ona dobrze wyprofilowana, a do jej użycia wykorzystano solidne materiały. W zestawie znajdują się bańki o różnej wielkości. Jak podają konsumenci, ich używanie nie jest trudne.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Za pomocą pompki znajdującej się w górnej części bańki możemy skorygować ciśnienie bez konieczności odrywania całości od pleców. Dzięki zastosowaniu ciśnienia zamiast ognia niwelujemy u chorego obawy przed oparzeniami. Leczenie bańkami można przeprowadzać w miejscach, gdzie zabrania się używania ognia.

Wady

Prezentowany produkt ma zdaniem kupujących jedną wadę – bańki wykonane są ze szkła. Co prawda łatwo można je utrzymać w czystości, ale równie łatwo można je potłuc.

Podsumowanie

W komplecie znajduje się 8 baniek o średnicy 40 mm. W zestawie znajdziemy również wygodną pompkę oraz instrukcję obsługi, która informuje, jak szybko przeprowadzić cały zabieg. Bańki są przydatne zwłaszcza przy leczeniu dzieci oraz osób z wrażliwą skórą.

Drugi wybór

Zalety

Zestaw zawiera 12 sztuk baniek o różnej średnicy, więc możemy ich używać na różnych częściach ciała. Wygodna pompka szybko zasysa potrzebną ilość powietrza, aby bańka mogła odpowiednio się zaczepić. Ciśnienie pod kopułą można regulować bez konieczności odrywania bańki od ciała.

Wady

Ze względu na budowę i zawartość magnesu wewnątrz bańki czyszczenie zestawu może być dość czasochłonne, zwłaszcza za pierwszym razem.

Podsumowanie

Najmniejsza bańka w zestawie ma wymiary 6 cm x 3 cm, natomiast największa – 7,5 cm x 6,5 cm. Oprócz 12 baniek zestaw zawiera również pompkę, magnetyczne końcówki oraz wężyk pomagający w regulowaniu ciśnienia.

Rozważ też

Zalety

Produkt ma szerokie zastosowanie – można go stosować nie tylko wspomagająco przy bólach mięśni lub chorobach układu oddechowego, ale również przy pozbywaniu się cellulitu. Bańki można łatwo umyć, również w wysokiej temperaturze. Tworzywo, z którego zostały wykonane niweluje ryzyko stłuczeń i innych uszkodzeń mechanicznych.

Wady

Przed masażem bańkami warto dobrze nawilżyć skórę oliwką lub olejkiem, ponieważ elastyczne tworzywo zasysa się dość mocno i na nieprzyzwyczajonej skórze może wywołać siniaki.

Podsumowanie

Zestaw zawiera cztery bańki o różnych wielkościach. Produkt jest bezpieczny w użyciu i wykonany z tworzyw, które nie zagrażają zdrowiu użytkownika. Stawianie baniek lub masaż nimi jest łatwy i z jego przeprowadzeniem poradzą sobie nawet początkujące osoby.

 

 

Najlepsze bańki bezogniowe w 2022 roku

 

Nic tak nie wystraszy rodziców, jak infekcje i choroby dzieci. Naturalnie pierwszym krokiem w leczeniu malców jest podanie im syropu, czy pójdzie do lekarza. Co jednak zrobić, jeśli przepisane antybiotyki nie sprawdzają się, a infekcja pociechy wraca? Dobrym rozwiązaniem jest spróbowanie medycyny alternatywnej. Jedną z takich metod są bańki bezogniowe. Aby ułatwić Ci wybór przygotowaliśmy ranking baniek bezogniowych.

 

Nasze zalecenia

 

Med Plus 8 szt 

 

Jeśli chcesz kupić dobry produkt, to polecamy Ci zapoznanie się z bańkami Med Plus 8 szt. Jest to bardzo bezpieczny zestaw, który w czasie pracy pobudza Twój układ immunologiczny, co stymuluje go do walki z infekcją wirusową lub bakteryjną.

Aby rozpocząć leczenie bańki lekarskie muszą zostać rozmieszczone na ciele, a następnie przy pomocy pompy należy wyssać powietrze, powodując próżnię. Powoduje to wyssanie z naczyń krwionośnych białych krwinek, które następnie atakują ciało obce i zapobiegają infekcji.  Komplet zawiera 12 sztuk, co zapewnia wydajne działanie. Stosowanie takiej metody leczenia pozwala na uporanie się z przewlekłymi chorobami dróg oddechowych, katarem, astmą, grypą, rwą kulszową, bolesnymi menstruacjami, anginą, kaszlem, zapaleniem oskrzeli lub płuc, a także przewlekłymi bólami pleców.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło prozdrowotne działanie zestawu. Ponieważ nie wymaga on użycia ognia, leczenie jest w pełni bezpieczne i nie zagraża zdrowiu dziecka.

Med Plus to bardzo dobre bańki bezogniowe do 100 zł. W zestawie znajduje się 8 sztuk produktu. Komplet zawiera także niewielką pompkę.

 

 

 

 

Iso Trade 277

 

Jeśli chcesz mieć pewność, że zakupione przez Ciebie bańki będą dobrej jakości, a dodatkowo nie zapłacisz za nie zbyt dużo, polecamy Ci zapoznać się z dokładnym opisem produktu Iso Trade 277. Model jest polecany w szczególności do walki z cellulitem. Może być także wykorzystywany w przypadku przeziębień.

Prezentowany zestaw zawiera 12 plastikowych baniek o następujących wymiarach: 7,5 cm x 6,5 cm, 7 cm x 5,6 cm, 6,5 cm x 5 cm, 6 cm x 4 cm i 6 cm x 3 cm. Komplet obejmuje także pompkę, magnetyczne końcówki i wężyk. Pompka jest zrobiona z solidnych materiałów. Ma odpowiednią wielkość, dlatego podczas korzystania z niej mamy zapewniony odpowiedni komfort.

Opinie o bańkach bezogniowych Iso Trade 277 są pozytywne. To z pewnością zachęca do ich zakupu. Kolejnym atutem, który sprawia, że konsumenci wybierają właśnie ten produkt, jest to, że jego cena nie jest wygórowana.

Zestaw Iso Trade 277 zawiera różnej wielkości, plastikowe bańki bezogniowe. Komplet obejmuje również: pompkę, wężyk i magnetyczne końcówki.

 

 

 

 

Lu Dao Joan Shen Guan

 

Jeśli jesteś zainteresowany wysokiej jakości bańkami bezogniowymi to polecamy zainteresowanie się produktem Lu Dao Joan Shen Guan. Jest to dobrej jakości zestaw, który często jest polecany zarówno przez specjalistów medycyny alternatywnej, jak również farmaceutów. Na komplet składają się 4 sztuki baniek.

Te dobre i tanie bańki bezogniowe są bardzo proste w użyciu. W opakowaniu powinieneś znaleźć mapę ludzkiego ciała z dokładnie zaznaczonymi punktami krytycznymi. Odpowiednie ustawienie przedmiotów we wskazanej kombinacji pozwoli Ci rozpocząć leczenie danego schorzenia. W czasie użytkowania musimy, przy pomocy pompki wyssać powietrze znajdujące się w danym miejscu. Powoduje to pobudzenie krwinek, które atakują infekcję. Poza tym celem procesu jest zainicjowanie silniejszego przepływu energii życiowej w wybranym przez nas obszarze.

W swoich opiniach, wielu konsumentów przyznało się do polepszenia stanu zdrowia. Duża ilość klientów leczyła bańkami akupunkturowymi różne schorzenie dróg oddechowych. Jak podają użytkownicy produkt ten jest również skuteczny w walce z migrenami, czy na zatoki.

Lu Dao Jian Shen Guan to bezogniowe bańki akupunkturowe w kolorze niebieskim. W opakowanie znajduje się 4 sztuki produktu.

 

 

 

 

Częstochowskie Huty Szkła

 

Wbrew powszechnej opinii, polskie firmy również zajmują się produkcją baniek lekarskich. Czołową marką jest Częstochowska Huta szkła. Producent ten wybierany jest najczęściej przez rodzimych klientów, którym zależy na jakości zakupionych produktów. Zestaw obejmuje aż 20 sztuk, co pozwala na dokładne wyleczenie schorzeń przez całą rodzinę.

Ponieważ podczas leczenia tym sposobem nie bierze udziału ogień, nie musisz obawiać się poparzenia. Dodatkowo, jak podają konsumenci, trzymają się one najmocniej, co czyni je odpowiednimi dla małych dzieci. Największa zaletą tego modelu jest to, że jest on zasysany szczelnie, lecz niezbyt mocno. Dzięki temu nie musisz obawiać się dyskomfortu malca.

Opinie konsumentów o zaprezentowanym produkcie są bardzo pochlebne. Wielu rodziców rozpoczęło kurację bańkami szklanymi, a po wyleczeniu kontynuowało ją profilaktycznie. Zdaniem tych ludzi, widać znaczącą poprawę w zdrowiu członków rodziny. Szczególnie polecane są małym dzieciom, którym często dolega angina.

Szklane bańki lekarskie z firmy Częstochowskie Huty Szkła sprzedawane są w zestawie po 20 sztuk. Mają one uniwersalne zastosowanie.

 

 

 

 

Med Plus lekarska bezogniowa

 

Poszukując dobrej jakości baniek, warto zastanowić się nad wyborem Med Plus lekarska bezogniowa. Jest to dobrej jakości zestaw, którego użytkowanie jest w pełni bezpieczne dla malców. Produkt przeznaczony jest do stawiania na plecach lub klatce piersiowej, z pominięciem okolic serca, łopatki oraz bezpośrednio nad kręgosłupem. Zalecana odległość między elementami waha się od 2 cm do 2,5 cm.

Prezentowany produkt wykonany jest ze szkła. Gwarantuje to dobrą przyczepność, która nie wywołuje bólu u dzieci. Co więcej, zasysanie jest bardzo szczelne, zatem masz pełną gwarancję uzyskania dobrego efektu. W czasie leczenia ma miejsce nakierowanie krwinek na infekcje, co pozwala ją zwalczyć. Jak podają farmaceuci, efekty będą możliwie do zaobserwowania po co najmniej 2 sesjach.

W swoich opiniach wiele osób podkreśliło, że zaobserwowało szybkie polepszenie się stanu zdrowia malców. Z tego powodu rodzice decydują się na używanie tej metody profilaktycznie, aby poprawić odporność dzieci.

Bezogniowa bańka lekarska firmy Med Plus sprzedawana jest w zestawie z zaworkiem. Produkt możemy być stosowany np. w przypadku zapalenia oskrzeli czy nerwobóli.

 

 

 

 

Jakie bańki bezogniowe kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Kuracja bańkami jest znaną od lat metodą leczenia. Wywodzi się z kręgów medycyny chińskiej oraz medycyny arabskiej. Stawianie baniek jest alternatywą dla tradycyjnego, konwencjonalnego leczenia. Początki stawiania baniek w Polsce sięgają XVI w. Od tego czasu są stosowane na różnego rodzaju schorzenia. Z ich pomocą można wyleczyć chorobę lub też wspomóc tradycyjne metody leczenia. Czasami kuracja bańkami bezogniowymi jest skuteczniejsza niż leczenie farmakologiczne. Zastosowana w początkowym stadium choroby daje bardzo dobre rezultaty. Najlepsze bańki bezogniowe są łatwe w użyciu, bezpieczne. Można je stosować w domu. Nie wymagają specjalistycznej wiedzy medycznej.

Gdy pojawia się infekcja, choroba pojawia się pytanie: jakie bańki bezogniowe wybrać? Na rynku dostępne są różne rodzaje baniek, od tych tradycyjnych ogniowych po bańki bezogniowe. Najbardziej popularne przez długi czas były produkty ogniowe-gorące. Jednak modele bezogniowe są bezpieczniejsze i przede wszystkim nie są tak przerażające dla dzieci. Maluch może przestraszyć się ognia, co dodatkowo zniechęci go do zabiegu.

 

 

Kiedy korzystać z baniek bezogniowych?

Zanim zdecydujesz się na zakup baniek powinieneś wiedzieć, że ich użytkowanie jest bardzo proste i nie wymaga żadnego przeszkolenia lub wiedzy medycznej. Produkt ten jest używany w przypadku niektórych schorzeń, które chcielibyśmy Ci wymienić. Jest to bardzo ważne, gdyż wiele osób kupuje bańki bez sprawdzenia, na co działają, a potem są zawiedzeni, że nie widzą efektów. Po pierwsze, ta metoda leczenia może być używana przez osoby w każdym wieku. Odradzamy jednak stawiania baniek na ciele niemowląt, gdyż mogą się przestraszyć bólu. Choć są to produkty bezogniowe to przed użyciem zostały one wymoczone w wodzie o temperaturze 50 st. C. Takie uczucie ciepła na pewno wprawi w dyskomfort malca. Co więcej, produkty szklane mogą się zbić, a odłamki zagrożą życiu naszej pociechy.

W sytuacji, gdy naszym pacjentem jest dziecko musimy zacząć od wytłumaczenia zasady działania baniek bezogniowych. Podczas zabiegu powinniśmy zapewnić dziecku skupienie uwagi na czymś innym niż bańki, czyli włączyć ulubioną bajkę. Możemy dokonywać takiego zabiegu już u półrocznego malucha. Gdy mamy obawy, możemy poprosić o wykonanie zabiegu pielęgniarkę.

Polecamy zakupić bańki, jeśli ktoś w Twoim domu cierpi na przewlekłe choróby dróg oddechowych, anginę, kaszel, katar, grypę, zapalenie płuc i oskrzeli, astmę oraz zapalenie korzonków nerwowych. Ten sposób leczenia dobrze sprawdza się w przypadku mięśniobóli, nerwobóli, rwy kulszowej, zapaleniu stawów, zespołu nadwrażliwego jelita grubego, braku lub bolesnych menstruacji oraz bólu w okolicy krzyżowo-lędźwiowej. Wielu rodziców zdecydowało się również na stosowanie baniek profilaktycznie, by wzmocnić układ odpornościowy.

Zadaniem baniek jest pobudzenie układu immunologicznego. Pod powierzchnią przyrządu, gdzie powstał efekt próżni, wyssane zostają krwinki białe i czerwone. Dzięki temu przedostają się one do miejsca infekcji i  ją neutralizują. Zwykle polepszenie stanu zdrowia ma miejsce po około 2 sesjach.

Mimo niewątpliwych korzyści ze stawiania baniek nie każdy może je stosować. Istnieją medyczne przeciwwskazania do zastosowania kuracji bańkami. Należą do nich: wysoka gorączka (powyżej 38,5), czynna choroba nowotworowa, skazy krwotoczne, anemia, gruźlica, stwardnienie rozsiane, rozległe zmiany skórne, duszność, nieustabilizowane ciśnienie. Wokół baniek narosło wiele mitów: nie wolno wychodzić z domu po bańkach przez około 3 dni, skutecznie są tylko bańki ogniowe, mogą stawiać je tylko pielęgniarki. Są to niesłuszne opinie.

 

Czym kierować się przy wyborze?

Podjęcie decyzji odnośnie zakupu baniek wcale nie jest proste. Bowiem na rynku jest kilka rodzajów, które mają swoich zagorzałych zwolenników oraz przeciwników. Dlatego jeśli chcesz wiedzieć jakie są najlepsze bańki bezogniowe to nie będziemy w stanie udzielić Ci jednoznacznej odpowiedzi. Z tego powodu poniżej przygotowaliśmy niewielkie zestawienie modeli, jakie możesz spotkać na rynku. Polecamy zapoznać się z ich opisami, a następnie skonsultować to z lekarzem.

Pierwszym typem są bańki skalne lub plastikowe. Na wierzchołku posiadają one specjalny zawrót, nazywany wentylem, który służy do usunięcia powietrza. Tradycyjne modele bezogniowe wymagają użycia pompki. Element ten może być mechaniczny, gumowy lub w kształcie gruszki. Dokonując zakupu zwróć uwagę, czy stanowi on część zestawu, czy musisz go samodzielnie dokupić.  Niezbędne jest usunięcie powietrze, co powoduje efekt próżni. Pamiętaj, że mogą być one jedynie stawiane na plecach i klatce piersiowej. Jednak niezbędne jest pominięcie serca, kręgosłupa i łopatek. Kluczowe są miejsca bardzo dobrze umięśnione.

Drugim rodzajem są bańki z igłą, nazywane HACI. Ich zestaw składa się z gumowej gruszki, czyli pompki, plastikowej bańki oraz korpusu z igłą. Ostatni element to namagnesowany stop metalu, który musi zostać odpowiednio ułożony: czerwoną igłą (polaryzacja N) lub żółtą (polaryzacja S). Wiedz jednak, że ten typ sprzętu jest bardzo trudny w obsłudze i wymaga asysty specjalisty. Z tego powodu, tylko dyplomowani terapeuci używają tego typu produktów.

Innym typem baniek są modele bezogniowe, gumowe akupunkturowe. Jest to najnowszy rodzaj tego typu produktów. W czasie leczenia tym modelem, poszczególne elementy muszą być stawiane w ściśle określonych punktach ciała. Przy zakupie w swoim zestawie otrzymasz instrukcję, która poinformuje, jak leczyć każde schorzenie. Podobnie, jak modele tradycyjne, działanie polega na wywołaniu efektu wsysania, wskutek czego skóra pod bańką jest wciągana do środka. Ponieważ produkt ten wykonano z elastycznego tworzywa, przystawienie ich jest mocniejsze. Mogą być one aplikowane na całym ciele, również nogach. Dodatkowo, model ten jest bardzo prosty w użyciu i każdy z nas może samemu sobie go przyłożyć. Co więcej, produkt ten pozwala na regulację ciśnienia poprzez zmianę zgniecenia bańki.

Bańki bezogniowe w dobrych cenach

Decydując się na zakup tego rodzaju produktu nie sposób zapomnieć o kosztach, jakie musimy ponieść. Pamiętaj jednak, że w grę wchodzi zdrowie i bezpieczeństwo członków Twojej rodziny. Z tego powodu zdecydowanie odradzamy tanie produkty ogniowe, które często stosowały nasze babcie. Niestety, ten sposób leczenia nie jest zbyt bezpieczny i może dojść do poparzenia lub powstania blizn. Z tego powodu, zdecydowanie lepszym wyjściem jest zainwestowanie w produkty bezogniowe, które działają na zasadzie próżni.

Cena tych sprzętów jest uzależniona od wielkości zestawu. Naturalnie opakowanie z 20 bańkami będzie droższe od opakowania z 4 produktami. Ceny tego modelu wahają się od 20 zł do nawet 100 zł. Szczególnym rodzajem są produkty, które do leczenia wykorzystują efekt pola magnetycznego. Są to dość ekskluzywne produkty, które mogą kosztować nawet 150 zł. Z podobnymi kosztami należy się liczyć w przypadku sprzętów akupunkturowych. Jeśli chcesz kupić sprawdzony, atestowany zestaw baniek, polecamy Ci produkty dostępne w aptece. Możesz mieć pewność, że kupując taki zestaw inwestujesz w coś solidnego.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 17.01.22

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy zestawienie lokówek stożkowych Remington. Wybraliśmy urządzenia tej marki nie bez powodu – są one doceniane przez konsumentów, a to najważniejszy wyznacznik dobrej jakości produktu. Pierwsze miejsce w naszym rankingu zajęła lokówka stożkowa Remington CI95. Jest to model przeznaczony do każdego typu włosów. Użytkownik może w łatwy sposób dopasować temperaturę pracy sprzętu do potrzeb swoich kosmyków. Urządzenie poradzi sobie z kręceniem nawet grubych pasm. Model ma cyfrowy wyświetlacz, który ułatwia obsługę lokówki. Dobrym rozwiązaniem jest możliwość zablokowania wybranych ustawień. Dzięki temu nie musimy mieć obaw, że przez przypadek zmienimy temperaturę pracy sprzętu, co przełoży się na gorsze efekty stylizacji. Wśród zalet urządzenia konsumenci wymieniają łatwą i komfortową obsługę. Który produkt znalazł się na drugim miejscu w rankingu? Jest to lokówka stożkowa Remington CI96W1. Ma ona ceramiczną powłokę, która jest wyjątkowo delikatna dla włosów. Sprzęt jest sprzedawany w zestawie z etui.

 

 

Tabela porównawcza

 

 

 

 

Lokówki stożkowe Remington – Ranking

 

 

Remington Ci95

 

Model Ci95 marki Remington to bardzo innowacyjna lokówka stożkowa, która pomoże Ci przemienić Twoje proste włosy w piękne i bujne loki. Za sprawą mocy 42W uzyskana fryzura jest 5 razy trwalsza. Największą zaletą tego modelu jest jego kształt, który umożliwia dokładną stylizację włosów.

Prezentowany produkt został wyposażony w cyfrowy wyświetlacz LCD, na którym możesz zmieniać ustawienia modelu. Model cechuje się szybką gotowością do pracy, po podłączeniu do prądu należy odczekać jedynie 30 sekund. Zaś jeśli lokówka nie będzie używana przez czas dłuższy niż 60 sekund, zostanie ona samoistnie wyłączona.

Ta najlepsza lokówka stożkowa Remington w 2022 roku ma ceramiczną nakładkę. Gwarantuje to równomierne rozprowadzanie ciepła po całej powłoce. Dzięki temu powstałe loki będą wyglądały symetrycznie. Dodatkowo, urządzenie posiada możliwość regulacji temperatury pracy. Do Twojej dyspozycji jest kilka programów, które mieszczą się w przedziale od 130 st. C. do 210 st. C.

Opinie konsumentów o tej lokówce są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników doceniło dużą moc modelu.

Lokówka stożkowa Remington CI95 ma moc 42 W. Średnica modelu wynosi od 13 mm do 25 mm. Temperaturę pracy sprzętu można regulować w zakresie od 130 st. C do 210 st. C.

 

Zalety

Szybkie nagrzewanie: Czas nagrzewania lokówki wynosi zaledwie 30 s. Nie trzeba długo czekać, aby rozpocząć stylizację włosów. To szczególnie ważna zaleta, kiedy nie mamy dużo czasu na przygotowanie do wyjścia.

Cyfrowy wyświetlacz: Sprzęt ma cyfrowy ekran, na którym wyświetlana jest aktualna temperatura pracy. Wyświetlacz jest przydatny i według konsumentów ułatwia obsługę urządzenia.

Nienagrzewająca się końcówka: Model ma nienagrzewającą się końcówkę, co gwarantuje nam bezpieczeństwo i skuteczną ochronę przed poparzeniem dłoni w trakcie kręcenia włosów.

Blokada ustawień: Użytkownik może zablokować wybrane ustawienia. Jeśli to zrobi, ma pewność, że przypadkowo nie zmieni wybranej temperatury pracy lokówki, a tym samym uzyskany na włosach efekt będzie taki, jak powinien.

Długi przewód zasilający: Komfort pracy zapewnia solidnie zrobiony i długi przewód zasilający (3 m).

 

Wady

Śliska powłoka: Z uwagi na to, że sprzęt ma śliską powłokę, pasma ześlizgują się elementu grzejnego. W związku z tym przeprowadzanie zabiegu stylizacji wymaga cierpliwości.

 

 

 

 

 

Remington CI96W1

 

Model CI96W1 to bardzo wydajna lokówka stożkowa Remington w dobrej cenie, która w krótkim czasie pomoże Ci uzyskać nową fryzurę. Korpus, którego wymiary wynoszą 1,3 – 2,5 cm, został pokryty powłoką ceramiczną. Zapewnia to równomierne rozprowadzenie temperatury wzdłuż całych kosmyków. Dzięki temu będziesz mógł się cieszyć lokami aż od nasady głowy.

Dużą zaletą modelu jest możliwość regulacji temperatury w przedziale od 120 st. C. do 220 st. C. Pomoże Ci to dopasować działanie urządzenia do rodzaju Twoich włosów. Produkt posiada cyfrowy wyświetlacz, który jest bardzo prosty w obsłudze. Zapewnia to pełną kontrolę nad działaniem urządzenia. Kolejnym, ciekawym udogodnieniem jest to, że po 30 sekundach od podłączenia do prądu, produkt jest w pełni nagrzany i gotowy do użytku.

Pełnię kontroli nad lokówką zapewnia obrotowy kabel, który dopasowuje się do Twoich ruchów dłoni. Nie musisz się zatem obawiać, że złe ułożenie sprzętu zaowocuje przerwaniem przewodu. Prezentowany sprzęt posiada bardzo dużo pozytywnych recenzji. Konsumenci w swoich opiniach podkreślili, że niska cena i duża wydajność są największymi atutami tego modelu.

Model CI96W1 to dobra lokówka stożkowa Remington do 100 zł. Średnica urządzenia wynosi od 13 mm do 25 mm. Temperaturę pracy sprzętu można regulować w zakresie od 120 st. C do 210 st. C.

 

Zalety

Ceramiczna powłoka: Elementy grzejne są pokryte ceramiczną powłoką Advanced Silk Ceramic, która jest delikatna dla włosów, więc zabezpiecza przed ich nadmiernym przesuszeniem czy utratą blasku.

Etui: W zestawie znajduje się etui wykazujące odporność na działanie wysokiej temperatury. Nie trzeba czekać, aż sprzęt będzie całkiem chłodny, aby zapakować go do pokrowca.

Automatyczne wyłączanie: Urządzenie automatycznie się wyłącza po upływie określonego czasu. Nie musimy się obawiać, że jeśli zapomnimy odłączyć lokówkę od prądu, doprowadzimy do pożaru mieszkania.

Uniwersalność: Możliwość regulacji temperatury pracy sprzętu w szerokim zakresie sprawia, że jest on odpowiedni do każdego rodzaju włosów.

 

Wady

Wyświetlacz: Po pewnym czasie wyświetlane na ekranie informacje stają się mniej wyraziste, co utrudnia ich odczytanie.

 

 

 

 

 

Remington Shine Therapy CI 53W

 

Lokówka Shine Therapy CI 53W marki Remington to bardzo elegancki i wydajny model w białym kolorze. Największą zaletą tego sprzętu jest stożkowy kształt, który pozwala na lepsze zawinięcie loków. Użycie nowoczesnej technologii gwarantuje szybkie efekty.

Dużą zaletą tego modelu jest wysoka moc, która wynosi aż 53 W, co gwarantuje dużą wydajność pracy. Warto dodać, że prezentowany produkt ma możliwość nagrzania się do 210 st. C. Dzięki temu sprzęt ten będzie odpowiedni dla osób o bujnej fryzurze i bardzo grubych włosowych. Temperatura pracy lokówki może być regulowana. Zatem, jeśli Twoje włosy są dość cienkie i delikatne do ich stylizacji używaj mniejszej temperatury.

Kolejnym, pozytywnym aspektem tego urządzenia jest nowoczesna powłoka Advanced Ceramic, wykonana z najwyższej jakości ceramiki. Użycie takiego materiału gwarantuje równomierne rozkładanie ciepła.

Możesz mieć zatem pewność, że wszystkie loki będą sobie równe. Opinie konsumentów o tym modelu są pochlebne. Wielu użytkowników pochwaliło urządzenie za jego wydajność i niską cenę.

Lokówka stożkowa Remington Shine Therapy CI 53W ma ceramiczną powłokę. Maksymalna temperatura pracy sprzętu wynosi 210 st. C.

 

Zalety

Ładny kształt loków: Przy pomocy tego urządzenia możemy uzyskać ładny kształt loków. Nasza fryzura prezentuje się schludnie i jest dopracowana nawet w najmniejszych szczegółach.

Ceramiczna powłoka: Element grzejny jest pokryty ceramiczną powłoką, którą wzbogacono olejkiem arganowym. Ma on za zadanie odżywić i wygładzić włosy. W rezultacie kosmyki wyglądają na zdrowe i nawilżone.

Dodatkowe akcesoria: W opakowaniu poza lokówką znajdzie także dodatkowe akcesoria. Mowa tutaj o termoizolacyjnym etui i rękawiczce ochronnej. Dzięki tym dodatkom będziemy mogli odpowiednio przechowywać sprzęt i bezpiecznie z niego korzystać.

 

Wady

Brak wyświetlacza: Model nie został wyposażony w wyświetlacz, co utrudnia sprawdzenie ustawionej temperatury pracy.

 

 

 

 

Jaką lokówkę stożkową Remington wybrać?

 

Wiele osób, które mają proste włosy marzy o pięknych, bujnych lokach. W takiej sytuacji jedynym wyjściem jest zakupienie lokówki. Niestety, wbrew powszechnej opinii, wybór urządzenia tego typu nie jest wcale taki prosty. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie i innych osób, które są zainteresowanie zakupem takiego sprzętu, ten oto poradnik. Dowiesz się z niego, na co zwrócić uwagę i jakie cechy powinna mieć dobra maszyna. Co więcej, na końcu tego artykułu znajdziesz niewielkie zestawienie, w którym opisaliśmy trzy najlepsze lokówki stożkowe Remington.

 

Marka Remington trudni się produkcją innowacyjnych sprzętów do pielęgnacji twarzy oraz włosów. Polscy konsumenci poznali tę firmę w 2005 roku i od razu przypadły im do gustu oferowane produkty. Światową sławę przyniosło wprowadzenie na rynek golarki do golenia na sucho i domowego zestawu do depilacji światłem. Warto wspomnieć, że wiele urządzeń Remington jest używanych w profesjonalnych salonach piękności.

Decydując się na zakup lokówki, koniecznie zwróć uwagę na jej moc. Jeśli Twoje włosy są cienkie i delikatne, powinieneś zadbać o to by temperatura nagrzania nie przekroczyła 150 st. C. W przeciwnym razie możesz trwale uszkodzić strukturę włosa. Inaczej w przypadku włosów mocnych, grubych i bardzo gęstych. Urządzenie o niewielkiej sile nie poradzi sobie z nimi, dlatego sugerujemy inwestycję w sprzęt o mocy grzewczej 200 st. C.

Warto zainwestować w model, który posiada opcję regulowania temperatury. Pozwoli to nam dostosować pracę urządzenia do naszych potrzeb, a co ważniejsze do rodzaju naszych włosów. Dopilnuj, aby produkt, który pragniesz zakupić miał możliwość elektronicznego i wielostopniowego zmieniania temperatury.

Pamiętaj, aby zadbać o wysokiej jakości powłokę na interesującej Cię lokówce. Zagwarantuje to bowiem dobre rozprowadzanie temperatury i jednocześnie, ochroni Twoje włosy. W naszym poradniku polecamy modele z wałkiem pokrytym ceramiką.

Aby korzystanie z lokówki było proste i przyjemne, dopilnuj, żeby rączka była ergonomiczna oraz pokryta antypoślizgową i termoochronną powłoką. Dzięki temu urządzenie nie wyślizgnie Ci się z dłoni ani nie poparzysz się podczas użytkowania.

Ostatnio aktualizowane: 17.01.22

 

 

Najważniejsze zalety:

Bardzo elegancki model szczoteczki elektrycznej wyposażony w pięć programów czyszczących. Czas pracy baterii na jednym ładowaniu to trzy tygodnie, przy codziennym dwukrotnym użyciu. Czyszcząc zęby szczoteczka wykonuje ruchy wymiatająco-pulsacyjne z częstotliwością 31000 ruchów sonicznych na minutę. Główka szczoteczki Meriden Sonic+ Professional posiada gumowane końcówki przeznaczone do czyszczenia języka.

 

Najważniejsze wady:

Zakupiony produkt ma w zestawie 2 końcówki czyszczące. Jednak zestaw taki adresowany jest do jednej osoby, bo końcówki nie mają kolorowych ringów pozwalających na ich rozróżnienie. Szczoteczki z kolorowymi obwódkami można dokupić jako oddzielny produkt.

 

Werdykt: 9.6/10

Szczoteczka doskonała dla jednego użytkownika, dla drugiego należy dokupić dodatkowe końcówki czyszczące. Długi okres działania baterii pozwala na długi wyjazd bez zabierania ładowarki. 31 tysięcy sonicznych ruchów szczoteczki wpływa na dobre oczyszczenie zębów, a programy w jakie szczoteczka jest wyposażona pozwalają na wyspecjalizowane użycie i skuteczności w zakresie wybielania zębów, polerowania czy masażu dziąseł. Zaś gumowane końcówki pozwalają na pielęgnację całej jamy ustnej, bo wiadomo że pielęgnacja jamy ustnej to nie tylko mycie zębów, ale także dziąseł, języka i wewnętrznej strony policzków.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Materiały, wygląd i wyposażenie

Meriden Sonic+ Professional to produkt o aksamitnym dotyku. Rączka szczoteczki została pokryta matową, przyjemną, antypoślizgową powierzchnią. Szczoteczka dzięki niej pewnie leży w dłoni, nie wyślizguje się, a także nie ulega zabrudzeniom od pasty. Po użyciu wystarczy ją spłukać pod bieżącą wodą aby rączka wróciła do wyglądu z dnia zakupu.

Zestaw składa się ze wszystkich elementów w czarnym kolorze ze srebrnymi ozdobnymi elementami. Taka jest rączka szczoteczki, końcówki czyszczące (za wyjątkiem włosia), ładowarka, podstawka do ładowania, jak i etui do przechowywania korpusu szczoteczki i jednej końcówki czyszczącej.

Wspomniana już rączka szczoteczki, wykonana z czarnego matowego materiału zaopatrzona jest w przycisk on/off, który służy nie tylko do uruchamiania urządzenia, ale również do przełączania poszczególnych programów czyszczących. Włączony aktualnie program jest podświetlony. W dolnej części rączki jest również sygnalizator ładowania w formie kółka, które świeci się na czerwono podczas procesu ładowania szczoteczki.

 

Podstawka, na której ustawia się szczoteczkę do ładowania ma kształt koła, a ustawienie szczoteczki na niej jest dowolne, w zakresie 360 stopni, bo zarówno otwór w rączce, jak i bolec w podstawce mają kształt okrągły. Podstawka do ładowania ma gniazdo micro USB, do którego podłącza się kabel, aby szczoteczkę naładować z sieci, bądź z innego źródła zaopatrzonego w port USB.

W zestawie znajdziemy także, wspomniane wcześniej 2 końcówki czyszczące. Powierzchnia ich jest doskonale wygładzona i wykończona z połyskiem, dzięki czemu łatwiej je utrzymać w czystości.

Producent wyposażył też zestaw w etui, w którym schowamy korpus szczoteczki, a także jedną końcówkę czyszczącą. Etui to jest wykończone z połyskiem zarówno wewnątrz jak i zewnątrz. Dodatkowo jest ono również wyposażone w gniazdo micro USB, za pomocą, którego szczoteczkę umieszczoną wewnątrz możemy podłączyć do ładowarki. Zewnętrzne czerwone światełko, umieszczone na obudowie informuje użytkownika o procesie ładowania.

 

 

Czyszczenie

Końcówki czyszczące szczoteczki Meriden Sonic+ Professional mają zbliżony kształt do szczoteczki tradycyjnej. Jak podaje producent, praca tej szczoteczki polega na tym, że w częstotliwości 260 Hz są wytwarzane fale dźwiękowe wzbudzające drgania we włóknach szczoteczki. Na skutek działania fal dźwiękowych powstają mikrobąbelki pasty zmieszanej ze śliną, które docierają nie tylko do zębów, ale i przestrzeni między zębowych, a włosie odchyla się na lewo i na prawo na 6 mm co pozwala na lepsze czyszczenie szczelin.

Natomiast soniczne ruchy wymiatające o prędkości 31 tysięcy usuwają z powierzchni zębów wszelkie zanieczyszczenia. Czyszczenie jamy ustnej wspomaga główka szczoteczki, która pozwala podczas szczotkowania na równoczesne oczyszczanie wewnętrznej części policzków, dziąseł i języka.

 

 

Szczoteczka została przez producenta wyposażona w pięć programów czyszczących:

White – program wybielający powierzchnie zębów

Daily – służący do codziennego stosowania

Polish – dzięki tej funkcji zęby zostaną wypolerowane i rozjaśnione

Massage – program o delikatnym charakterze pozwalający na delikatny masaż dziąseł

Study – ta funkcja pozwoli na stopniowe przyzwyczajenie się do używania szczoteczki sonicznej osobom, które wcześniej nie miały styczności z takim urządzeniem.

Ponadto, szczoteczka została wyposażona w timer. Po włączeniu któregokolwiek z programów czyszczących, zaczyna się odliczanie. Po 30 sekundach szczoteczka na ułamek sekundy wstrzymuje drgania, aby dać użytkownikowi sygnał, że należy przejść do czyszczenia kolejnej partii zębów. Natomiast po upłynięciu okresu 2 minut, szczoteczka wyłączy się samoczynnie.  

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 17.01.22

 

Na rynku jest dostępnych szereg różnych rodzajów szamponów koloryzujących, które w łatwy i szybki sposób pozwolą na zmianę odcienia, pokrycia siwych, bądź pomoże przywrócić blask włosom. Czy wszystkie wiemy, jak działa szampon koloryzujący? Jak go stosować, aby był bezpieczny dla naszych włosów i skóry głowy? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej. Zapraszamy do lektury.

 

Cechy szamponów koloryzujących

Bezsprzecznie nie można postawić znaku równości pomiędzy farbą do włosów i szamponem koloryzującym. Tak jest w przypadku porównywania skuteczności farbowania, ale też w zakresie szkodliwości oddziaływania chemicznego na włosy. W składzie szamponu koloryzującego nie znajdziemy amoniaku, więc jest on bardziej bezpieczny i delikatny dla naszej skóry, ale też i jego działanie jest delikatniejsze. Dlatego nie da się szamponem zmienić koloru włosów – można go nieco pogłębić, nadać blasku, przyciemnić o ton lub dwa. 

Zaletami jakie można wymienić to właśnie bezpieczeństwo stosowania (szampony koloryzujące zwykle nie wywołują alergii), ale także łatwość stosowania i szeroka gama kolorystyczna. Cechą szamponu koloryzującego jest również to, że jego kolor stopniowo blednie wraz z każdym myciem włosów. Wadą, zwłaszcza dla starszych dam, będzie to, że szampon koloryzujący nie pokrywa w pełni siwych włosów. Dopóki siwizna stanowi do 30% włosów na głowie – dobry szampon koloryzujący jest w stanie częściowo ją zamaskować, przy większej ich ilości – konieczne stanie się użycie farby do włosów.  

Co zwierają szampony koloryzujące i jak działają?

Farba do włosów zawiera substancje chemiczne, które wnikają w strukturę włosa i barwią go nie tylko na zewnątrz, ale też wewnątrz, stąd kolor jest trwały i utrzymuje się na włosach aż odrosną. Inaczej sprawa ma się z szamponem koloryzującym. Składniki w nim zwarte nie wnikają do kory włosa przez jego łuskę, więc barwnik osadza się tylko z zewnątrz. Dzieje się tak, bo szampon koloryzujący ma znacznie uboższy skład chemiczny od farby do włosów, dlatego też nie ma ani drażniącego zapachu, ani też nie ma tak negatywnych skutków oddziaływania na włosy. Często też szampony w swoim składzie mają kwasy tłuszczowe, witaminy A i B5 poprawiające stan włosów.

Jak długo kolor utrzymuje się na włosach?

Każdy z produktów podaje na opakowaniu jak długo szampon się na włosach utrzyma. Nie jest też priorytetem producentów, aby utrzymał się on tak długo jak farba. Są więc na rynku szampony, których producenci deklarują, że kolor utrzyma się do 3 – 6 myć, a są takie, które utrzymują się do 24 razy. Oczywiście terminy te trzeba traktować jako orientacyjne, bo każdy włos ma swoją indywidualną strukturę, inną wrażliwość na farbowanie, a także kolor początkowy.

 

U kogo sprawdzi się szampon koloryzujący?

Szampon koloryzujący nie da rady całkowicie zmienić koloru włosów, więc poleca się go osobom, które chcą jedynie pogłębić swój naturalny odcień, albo go przyciemnić. Szampon będzie też dobry w przypadku, gdy myślisz o trwałym przyciemnieniu włosów, ale nie jesteś do końca pewna czy będziesz dobrze się z takim kolorem czuła. Jak kolor nie będzie pasował – nie ma strachu – po paru myciach zejdzie.  

Tak samo jak trzeba odpowiednio dobrać kolor farby do swojej urody, karnacji, oczu, etc., podobnie jest z szamponem koloryzującym. Ogólne zasady mówią o tym, że kolor szamponu powinien być o ton – dwa ciemniejszy, lub jaśniejszy od naturalnego odcienia. Osoby o cerze oliwkowej powinny wybierać odcienie złote i brązy. Przy cerze naczynkowej natomiast należy unikać miedzianych kolorów, za to dobrze sprawdzają się popiele. 

Szampon koloryzujący – użycie

Szczegółowe użycie i czas trzymania szamponu na głowie powinno znaleźć się w dołączonej do produktu ulotce. Najczęściej szampon koloryzujący składa się z farby i utleniacza, które należy ze sobą połączyć i nałożyć, w zależności od produktu na suche, albo mokre włosy. Taką mieszankę trzyma się na głowie około 30 minut, po czym spłukuje, a następnie włosy myje tradycyjnym szamponem.

Szamponetka natomiast – również nazywana przez użytkowniczki szamponem koloryzującym – jest gotowa do użytku i nakłada się ją tak jak zwykły szampon. Należy dobrze produkt rozprowadzić na włosach. Nie jest to trudne, bo pieni się on tak samo ja zwykły szampon i w większości wypadków nie ścieka z głowy. Po 15 – 30 minutach trzymania szamponetki na włosach – spłukuje się ją do uzyskania czystej wody. 

 

Co zrobić, gdy kolor jest całkiem nietrafiony?

Zdarza się, że kolor, jaki wydawał się nam ciekawy, po nałożeniu na włosy okazał się kompletnie nietrafiony i trudno jest nam oglądać siebie w lustrze. Co zrobić w takim wypadku? Trwałość 24 myć nie pozwoli zwyczajnie umyć głowę i pozbyć się kłopotu. Jednak dla tych pań, które pragną natychmiast usunąć z włosów szampon koloryzujący mamy radę. Można spróbować umyć głowę w szamponie przeciwłupieżowym albo do wywabienia koloru użyć cytryny. Oba specyfiki powinny pomóc w nietrafionej kolorystyce. 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 17.01.22

Najważniejsze zalety:

Elektryczna szczoteczka do zębów z sześcioma programami czyszczącymi i różnorodnymi, specjalistycznymi końcówkami. Model współpracuje z aplikacją na smartfona, stworzoną przez ORAL-B, łącząc się z nią za pomocą technologii Bluetooth. Aplikacja ta uczy krok po kroku, jak skutecznie czyścić zęby, a także udostępnia statystyki z poszczególnych dni czyszczenia.

 

Najważniejsze wady:

Użytkownicy na co dzień niekorzystający z nowoczesnych technologii, na początku mogą mieć problem z obsługą aplikacji. Ponadto osoby, które wcześniej nie używały szczoteczek elektrycznych mogą potrzebować czasu do przyzwyczajenia się do sposobu ich działania.

 

Werdykt: 9.6/10

Oral-B Genius 9000 Rose Gold to produkt, który równie skutecznie będzie działał przy użyciu aplikacji na smartfona, jak i bez niej. Aplikacja ma za zadanie przeprowadzić użytkownika przez okres adaptacji i nauki czyszczenia zębów taką szczoteczką, jednak nie warunkuje możliwości jej użycia. Szczoteczka używana bez włączonej aplikacji pracuje we wszystkich programach, w jakie ją wyposażono, a także odmierza czas czyszczenia 30 sekund na każdą ćwiartkę uzębienia. Zatem nieumiejętność czy brak możliwości użycia aplikacji nie wpływa na jakość czyszczenia.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Materiały, wygląd i wyposażenie

Oral-B Genius 9000 Rose Gold to produkt wykonany z wysokiej jakości materiałów. Rękojeść szczoteczki wykonana jest z miękkiego, antypoślizgowego materiału, dzięki czemu dobrze się ją trzyma w dłoni. Z przodu rękojeści materiał w kolorze złoto-miedzianym dodaje szczoteczce elegancji. Na tym „panelu” znajdują się przełączniki, a także sygnalizacja wyboru programu. Po ustawieniu szczoteczki na podstawce ładowarki wita nas ona kaskadą świateł.

 

 

Do zestawu producent dołącza wspomnianą już podstawkę ładowarki, którą można połączyć w jedną całość z pojemnikiem na końcówki czyszczące.  

Aby prawidłowo umieścić smartfona podczas używania aplikacji, do zestawu został dołączony specjalny uchwyt do umieszczenia telefonu na lustrze w łazience. Uchwyt pewnie trzyma urządzenie bez obawy o jego upadek, a do lustra jest przyczepiany za pomocą przyssawki, którą „uruchamia” i zwalnia dźwignia. Dodatkowo sama przyssawka została wyposażona w specjalną końcówkę ułatwiającą zdejmowanie uchwytu z lustra.

Bardzo przydatnym wydaje się być plastikowe etui podróżne z zewnątrz obleczone aksamitnym plastikiem w białym kolorze ze złotymi zdobieniami. Kremowe wnętrze mieści szczoteczkę i dwie końcówki czyszczące. Interesujące jest to, że etui to jest wyposażone w ładowarkę, za pomocą której naładujemy równocześnie szczoteczkę i smartfon. Etui zamykane jest na szeroki zatrzask.

 

 

Dodatkowo w pudełku znajdziemy też 4 końcówki do szczotkowania, każdą przeznaczoną do innego rodzaju czyszczenia.

W instrukcji obsługi producent umieszcza informację, że nie każdy zestaw zawiera dokładnie te same i takie same elementy. Dla przykładu można kupić zestaw, w którym etui nie ma ładowarki, albo jest dołączona kosmetyczka. Trzeba dokładnie przeczytać opis zawartości zestawu. My otrzymaliśmy do testów taki zestaw, jak opisaliśmy powyżej.

 

Aplikacja na smartfona i programy czyszczące

Użytkownicy smartfonów, przez specjalną aplikację, którą można pobrać na przykład ze sklepu Play, są prowadzeni tak, aby czyszczenie było jak najefektywniejsze. Na początek należy wybrać kolory podświetlenia, jakie nam najbardziej pasują:

Aplikacja, obok normalnej pielęgnacji, oferuje również sprawdzenie nawyków mycia zębów
wraz z ich oceną. Również w przypadku specjalnych zaleceń stomatologa o szczególnej pielęgnacji jakiegoś obszaru aplikacja zadba o to, aby obszar ten był pod specjalnym nadzorem. Aplikacja pobrana na telefon z polskim systemem operacyjnym będzie w języku polskim. A po włączeniu jej przywita nas jednym z wielu komunikatów:

Następnie poprosi Cię o umieszczenie telefonu tak, aby Twoja twarz była widoczna na ekranie. Do wyboru mamy sześć programów myjących. Każdy z nich wydaje nieco inny dźwięk gdyż wprawia szczoteczkę w inne ruchy:

Daily Clean, do codziennego czyszczenia – czyści jednostajnie

Pro Clean, program intensywnej pielęgnacji – ruch jednostajny, intensywny

Sensitive, delikatne czyszczenie – delikatny ruch jednostajny

3D White, tryb wybielania – ruch i dźwięk o zmiennym natężeniu

Gum Care, pielęgnacja dziąseł – płynny ruch masujący

Tongue Clean, czyszczenie języka – spokojny ruch jednostajny

 

W przypadku użycia szczoteczki bez aplikacji, każdy z trybów, poza dwoma ostatnimi, po 30 sekundach działania daje nam znać świetlnie i dźwiękowo o konieczności zmiany obszaru szorowania. Natomiast, gdy aplikacja jest używana, to wykrywa ona partie aktualnie czyszczone i pokazuje to na ekranie smartfona, zmieniając obszar czyszczenia z niebieskiego aż do białego. Tym samym informuje użytkownika, które partie już wyczyścił, a które jeszcze wymagają dodatkowej pracy.

 

 

Nie musisz tu zachowywać jakiejś szczególnej kolejności, bo aplikacja sama rozpozna czyszczone obszary. Dodatkowo pozwala ona na sprawdzenie własnych nawyków czyszczenia zębów, a także przekazuje nam opinię na ten temat oraz udostępnia użytkownikowi statystyki z użytkowania szczoteczki. Podczas przeprowadzania testów aplikacja ta jednokrotnie zawiesiła się uniemożliwiając jej użytkowanie. Wszelkie inne uruchomienia przebiegały bez zarzutu.

 

Czyszczenie

Dla niewprawionych osób, które nigdy nie używały szczoteczki elektrycznej, początki używania sprzętu mogą być trudne. Trzeba pamiętać, aby po nałożeniu pasty szczoteczkę uruchomić, dopiero gdy jej główka znajduje się w jamie ustnej, w przeciwnym razie zachlapiemy wszystko wokół. Ponadto drgania jakie generuje szczoteczka mogą być dla niektórych użytkowników nieprzyjemne, jednak przy umiejętnym stosowaniu, każdy z nich się do działania sprzętu przyzwyczai. Wśród programów czyszczących jest program delikatny i od niego należy zacząć, gdy jest się osobą nienawykłą do stosowania szczoteczki elektrycznej.

Kłopotliwe może się również wydawać przełączanie programów w trakcie użycia, trzeba to robić ze szczoteczką w ustach, więc słabo widać nie tylko guziki do przełączenia, ale i też wybrany program. Natomiast bezsprzecznie łatwo jest zauważyć sygnał zbyt mocnego szorowania. Gdy przyciśniesz szczoteczkę do zębów zbyt mocno, zasygnalizuje Ci ona to czerwonym sygnałem świetlnym.

Według producenta szczoteczka ta wykonuje 55 000 ruchów na minutę i są to ruchy oscylacyjno-rotacyjno-pulsacyjne. Połączenie tych technologii zostało nazwane rozwiązaniem 3D. Wprowadza ono świat szczoteczek w kolejny etap rozwoju technologicznego. Dla użytkownika korzyść ma być taka, że jego zęby, jak i przestrzenie międzyzębowe będą wolne od płytki nazębnej a dziąsła wymasowane i dzięki temu odpowiednio ukrwione.