Ranking 5 najlepszych prostownic parowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 19.05.24

 

Prostownica parowe – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Wielu osobom może się wydawać, że posiadanie prostych i zdrowych włosów jest niemożliwe. Jednak za sprawą prostownicy Babyliss ST395E na pewno zmienisz zdanie. Jest to nowoczesne urządzenie, które do pracy wykorzystuje parę wodną. Dzięki niej włosy mniej się elektryzują, a do tego zostają dobrze odżywione. Płytki w tym modelu zostały wykonane z mieszanki ceramiki i tytanu, co gwarantuje dużą odporność na wysokie temperatury. Równocześnie ciepło jest równomiernie rozprowadzane na całej powierzchni włosów, co gwarantuje lepsze efekty. Kolejnym atutem sprzętu jest efekt jonizacji, który minimalizuje efekt elektryzowania i puszenia się włosów. Prostownica ma aż 5 ustawień temperatury, która waha się od 170 st. C do 230 st. C. Maksymalne ciepło urządzenie osiąga w kilka sekund, gdyż producent dopilnował, aby płytki szybko się nagrzewały. Warto dodać, że model może być stosowany zarówno na suche, jak i mokre włosy. Alternatywą dla tego urządzenia jest Babyliss STE292E, czyli nieco tańsza prostownica. Również to urządzenie posiada opcję prostowania włosów przy użyciu pary, a do tego każdy użytkownik może sam wybrać jej natężenie.

5 najlepszych prostownic parowych. Opinie w 2024 roku

 

Jeżeli lubisz mieć wyprostowane włosy, a nie chcesz ich niszczyć, to warto zainwestować w prostownicę parową. W sklepach możesz znaleźć wiele interesujących urządzeń. Jednakże, przed ich zakupem warto zorientować się, który sprzęt jest dobrej jakości i posłuży Ci wiele lat. Nasz ranking prostownic parowych z pewnością ułatwi Ci wybór, gdyż zawiera najlepsze modele dostępne na rynku.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie to posiada specjalną funkcję generowania pary, która nawilża włosy oraz sprawia, że regularne prostowanie ich nie niszczy. Poza tym produkt ten wyprostuje włosy już po pierwszym pociągnięciu dzięki specjalnej technologii.

Wady

Produkt ten posiada bardzo mały pojemnik na wodę, która potem zamienia się w parę. Oznacza to, że za każdym razem musimy napełniać go wodą. Oprócz tego niektórzy użytkownicy przekazują, że prostownica szarpie włosy.

Podsumowanie

Model ten ma aż 5 różnych poziomów regulacji temperatury. Możemy zatem dobrać ją do naszych potrzeb. Oprócz tego zamontowany został do prostownicy grzebień, który ułatwia nam prostowanie.

Drugi wybór

Zalety

Największym atutem produktu jest zamontowany wyłącznik bezpieczeństwa. Dzięki temu nawet po pozostawieniu prostownicy w gniazdku, po pewnym czasie bezruchu produkt się samoistnie wyłączy. Jest to solidny i wytrzymały sprzęt

Wady

Prostownica nie jest zbyt efektywna – proste włosy utrzymują się zaledwie przez kilka godzin. Zależy to również od rodzaju włosów. Pojemnik na wodę wystarcza jedynie na jedno prostowanie urządzeniem.

Podsumowanie

Dzięki macie termoizolującej możemy rozgrzany model położyć w każde miejsce bez obawy, że coś zniszczymy. Sprzęt ten posiada użyteczną funkcję jonizacji, która pozostawia włosy gładkie i miłe w dotyku.

Rozważ też

Zalety

Największym atutem produktu jest funkcja pary oraz powolnego uwalniania keratyny podczas każdego pociągnięcia po włosach. Kosmyki są potem bardzo miękkie w dotyku, a co więcej są również nawilżone i wyglądają zdrowo.

Wady

Jest to dość ciężkie urządzenie. Jeżeli jesteśmy posiadaczami długich włosów, to przy dłuższym użyciu nasze ręce mogą boleć. Nie jest to zbyt komfortowe. Dlatego polecamy ten produkt raczej dla osób, które mają krótsze włosy.

Podsumowanie

Jest to produkt, w którym zostały użyte nowoczesne technologie. Dlatego nie musimy martwić się o zniszczone włosy nawet przy regularnym stosowaniu urządzenia. Dołączony do zestawu grzebień ułatwi nam prostowanie, zwłaszcza długich włosów. Tutaj należy podkreślić, że urządzenie nie jest odpowiednie dla posiadaczek krótkich kosmyków.

 

1. Prostownica Parowa Babyliss ST395E I-Pro 235 Steam

 

Nasz ranking otwiera model Babyliss ST395E. Produkt ten jest skierowany do właścicielek włosów szczególnie problematycznych: kręconych, cienkich i takich, które łatwo się niszczą. Można go stosować zarówno na włosach suchych, jak i lekko wilgotnych.

Funkcja pary nawilża włosy i sprawia, że nie niszczą się, ani nie przesuszają. Wygodnym rozwiązaniem jest wyświetlacz LED, który informuje o poziomie nagrzania urządzenia.

Ta najlepsza prostownica parowa jest bardzo skuteczna. Wystarczy jedno przeciągnięcie po włosach, aby były one wyprostowane. Dzieje się tak, za sprawą technologii I-temperature, która zapewnia utrzymanie temperatury na jednym z 5 poziomów (regulacja możliwa jest w zakresie od 170 st. C do 230 st. C). Ponadto dzięki funkcji jonizacji, włosy po użyciu tego sprzętu są lśniące i miękkie.

Do zestawu dołączony jest grzebień, który można schować w urządzeniu. Dodatkowo, dla bezpieczeństwa zamontowano w tej prostownicy automatyczny wyłącznik. Użytkownicy twierdzą, że jest to bardzo wygodny i lekki produkt, który pozwala na szybkie wyprostowanie włosów.

Prostownica Babyliss ST395E to w pełni bezpieczny model parowy. Urządzenie posiada 5 ustawień temperatury w przedziale od 170 st. C do 230 st. C.

 

 

 

 

2. Prostownica BaByliss ST292E

 

Babyliss STE292E to kolejne urządzenie prezentowane w naszym rankingu. Prostownica ta, ma do dyspozycji 2 ustawienia pary. Dzięki temu, można dostosować jej działanie do swoich włosów.

Płytki grzewcze zrobione zostały z ceramiki i ich powierzchnia ma wymiary 3 cm x 11 cm. W modelu tym zastosowano funkcję jonizacji, co sprawia, że włosy są miękkie w dotyku. W urządzeniu tym istnieje możliwość regulacji temperatury spośród 10 ustawień (od 170 st. C do 230 st. C).

Do zestawu dołączona jest mata termoizolująca, na której można położyć urządzenie. Dzięki niej użytkownik nie musi się martwić o zniszczenie swoich mebli. Oprócz tego, konsument ma do dyspozycji chowany grzebień, który jest wygodnym rozwiązaniem, szczególnie w podróży.

Model ten został wyposażony w automatyczny wyłącznik bezpieczeństwa, więc nie musimy się martwić, jeżeli nie odłączymy się go od prądu. Ta dobra i tania prostownica parowa, cieszy się pozytywnymi opiniami wśród konsumentów. Użytkownicy twierdzą, że model ten szybko się nagrzewa i sprawia, że włosy się nie puszą.

Prostownica Babyliss STE292E to model wyposażony w 3 ustawienia pary. Sprzęt posiada prosty w obsłudze system regulacji temperatury, która waha się od 170 st. C do 230 st. C.

 

 

 

 

3. L’Oreal Professionnel New Generation Steampod 2.0

 

Jeśli poszukujesz dobrej jakości prostownicy to polecamy Ci L’Oreal Professionnel New Generation Steampod 2.0. Jest to nowoczesny model wyposażony w zbiornik na wodę. Po podgrzaniu wody powstaje para wodna. W konsekwencji, włosy nie tylko są szybciej prostowane, ale i lepiej odżywione i bardziej miękkie w dotyku.

Największym atutem jest nowa technologia z pro keratyną na płytkach, która aktywuje się pod wpływem wysokiej temperatury. Za sprawą pary wodnej, keratyna wnika w głąb włosa i odżywia go od wewnątrz. W konsekwencji, fryzura jest miękka, gładka, a co ważniejsze odżywiona. Same płytki są ruchome, co uniemożliwia zbyt mocne zaciśnięcie ich na włosach. Jest to bardzo ważne, gdyż użycie zbyt dużej siły może doprowadzić do ich złamania. Poza tym prostownica posiada komfortową regulację emitowanego ciepła w przedziale od 140 st. C. do 210 st. C.

Największą zaletą produktu są ceramiczne płytki będące gwarantem równomiernego rozprowadzania ciepła na włosach, co doceniło bardzo dużo konsumentów. Prezentowana prostownica jest nie tylko łatwa w użyciu, ale również w pełni bezpieczna dla włosów.

Model L’Oreal Professionnel New Generation Steampod 2.0 to nowoczesna prostownica z ceramicznymi płytkami, która dodatkowo emituje parę wodną. Zakres temperatury sprzętu waha się między 140 st. C a 210 st. C.

 

 

 

 

4. Prostownica Ceramiczna Babyliss I-Pro 230 Steam 

 

Nasz ranking zamyka model Babyliss I-Pro 230 Steam. Prostownica ta skutecznie prostuje włosy za pomocą pary, nie niszcząc ich. Urządzenie można używać zarówno na mokrych, jak i suchych włosach. Model ten wyposażony jest w jonizację, dzięki czemu włosy stają się miękkie i lśniące.

Produkt ten zrobiony jest z wysokiej jakości materiałów. Płytki grzewcze są tytanowo-ceramiczne. To sprawia, że są one solidne i wytrzymałe. Szerokość płytki wynosi 3,8 cm.

Użytkownik ma do dyspozycji 5 ustawień temperatury, do 230 st. C. Informacja o poziomie nagrzania znajduje się na czytelnym ekranie LED.

Ponadto model ten wyposażony jest w automatyczny wyłącznik. Dzięki niemu produkt ten się nie przegrzewa. Dodatkowo, do zestawu dołączone jest etui, dzięki któremu prostownicę można zabrać ze sobą w podróż, a także mata termoodporna, która pozwala na bezpieczne użytkowanie sprzętu w domu. Konsumenci twierdzą, że model ten jest łatwy w obsłudze i skutecznie prostuje włosy.

Nowoczesna prostownica Babyliss I-Pro 230 Steam to ciekawe urządzenie o nowoczesnym designie. Model ma wbudowany dystrybutor pary wodnej, który ułatwia prostowanie.

 

 

 

 

5. Prostownica Ceramiczna Babyliss ST95BPE

 

Wszystkim, którzy poszukują wydajnej i bezpiecznej prostownicy, polecamy Babyliss ST95BPE. Jest to ciekawe urządzenie o nowoczesnym wyglądzie, więc na pewno spodoba się dużej grupie konsumentów.

Największą zaletą urządzenia jest wykonanie płytek z mieszanki ceramiki i tytanu, która zapobiega niszczeniu włosów. Pierwszy z materiałów odpowiada za równomierne rozłożenie temperatury na powierzchni fryzury. Dzięki temu każde pasemko jest wyprostowane w jednakowym stopniu. Z kolei tytanowa powłoka gwarantuje długotrwały efekt. Szczególnie, gdy mamy do czynienia z bujnymi lokami. Emisja pary wodnej pozwala szybciej osiągnąć oczekiwany efekt, a do tego utrwala go. Kolejnym atutem produktu jest jonizacja, dzięki której włosy nie elektryzują się. Sprawia to, że fryzura znacznie szybciej się układa.

Ostatnią zaletą, którą docenili konsumenci jest płynna regulacja temperatury (między 170 st. C a 230 st. C). Ułatwia ona dobranie odpowiedniej wartości do naszych włosów tak, by nie uległy one uszkodzeniu. Sama obsługa prostownicy jest bardzo łatwa, gdyż na cyfrowym wyświetlaczu znajdują się wszystkie niezbędne informacje, co do aktywowanych opcji, a także wskaźnik temperatury.

Model Babyliss ST95BPE to prostownica, która w czasie pracy używa pary wodnej, aby lepiej utrwalić efekt prostowania. Sprzęt posiada opcję regulowania temperatury w zakresie 170 st. C a 230 st. C.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką prostownicę parową kupić?

 

Prostownica jest idealnym urządzeniem do stylizacji włosów. Sprawia, że stają się one gładkie, proste i lśniące. Prostownice parowe są sprzętem, które stosunkowo niedawno pojawiło się na rynku fryzjerskim. Istnieje wiele produktów posiadających różne funkcje oraz zróżnicowaną jakość wykonania. Bardzo łatwo można się w tym pogubić, dlatego przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, jaką prostownicę parową wybrać.

Dlaczego prostownica parowa?

Prostownica parowa wyposażona jest w mały pojemniczek z wodą. Dzięki temu urządzeniu fryzjerskiemu, zapobiegniemy przesuszaniu się włosów podczas działania wysokiej temperatury. Co więcej, para rozkłada temperaturę równomiernie na włosach, a to ogranicza ich niszczenie się. Najczęściej posiadają także regulację jej emisji. Po użyciu prostownicy parowej, włosy pozostają o wiele bardziej gładkie i lśniące. Urządzenie to prostuje pukle szybciej niż tradycyjna prostownica.

 

Powłoka

Podobnie, jak w tradycyjnych urządzeniach tego typu, tak i w tym przyrządzie znajdziemy wiele rodzajów warstw. Do produkcji tego sprzętu używa się powłoki:

Ceramicznej – jej powierzchnia jest bardzo śliska, co znacznie ułatwi nam wygładzenie niesfornych loków. Dodatkowo, powłoka ta nagrzewa się równomiernie. Nowością są płytki ceramiczno-keratynowe, które uwalniają składniki odbudowujące włosy.

Diamentowej – jest najbardziej odporna na zarysowania, a przy tym bardzo twarda. Idealna do włosów sprawiających trudności w stylizacji, gdyż pozwala ona opanować nawet najniesforniejsze pukle.

Lustrzanej – nie znajdziemy powłoki, która jest gładsza od tej. Za jej sprawą włosy stają się bardzo gładkie i lśniące.

Metalowej – powłokę tego typu możemy znaleźć w najtańszych prostownicach, praktycznie nie używa się jej w prostownicach parowych. Spowodowane jest to tym, że nie nagrzewa się równomiernie i bardzo niszczy włosy.

Teflonowej – dzięki tej powłoce mamy pewność, że włosy nie będą do niej przywierać, a także ochronią je przed wysoką temperaturą. Niestety, nie jest odporna na zarysowania, a więc stosunkowo szybko się zużywa. Może się zdarzyć, że nie nagrzeje się równomiernie, co grozi przypaleniem włosów. Dlatego zaleca się wybór powłoki teflonowej z elementami turmalinowymi, diamentowymi lub ceramicznymi.

Tytanowej – powłokę cechuje bardzo duża odporność na uszkodzenia, dzięki czemu mamy pewność, że pozostanie z nami na długi czas. Oprócz tego, jej powierzchnia jest bardzo gładka, co pozostawia włosy wygładzone i lśniące.

 

Budowa

Jeżeli chodzi o budowę prostownicy parowej, to musimy zwrócić szczególną uwagę na jej kształt. Poręczne urządzenie może sprawić, że prostowanie włosów będzie czynnością komfortową. Warto również wybrać prostownicę, która wyposażona jest w wyświetlacz temperatury. Dzięki temu możemy kontrolować temperaturę naszego urządzenia. Prostownica bez wyświetlacza może sprawić, że nieopatrznie spalimy włosy. Aby nie poparzyć się podczas stylizacji, powinniśmy nabyć przyrząd z termoizolacją, która zapobiega niepożądanym wypadkom.

Jeżeli planujemy zabierać nasze urządzenie w podróż, to warto wybrać takie, którego obudowa jest składana. Zajmie mało miejsca w torbie, a przy tym będzie zawsze gotowe pod ręką. Wybór dłuższego kabla także może zaważyć na komforcie jego użytkowania. Nie zawsze znajdziemy gniazdko tuż pod ręką. Dlatego warto wybrać taki model, którego długość wynosi co najmniej 2,5 m. Innym rozwiązaniem może okazać się prostownica bezprzewodowa, która nie potrzebuje gniazdka.

 

Płytka szeroka czy wąska – jaka prostownica parowa jest najlepsza ?

W zależności od rodzaju naszych włosów, musimy dobrać do nich odpowiedni rozmiar płytki. Te, które mają szerokość około 14 mm, nadają się do stylizacji włosów krótkich i cienkich. Świetnie wyprostują również niesforne grzywki. Za sprawą swoich niewielkich rozmiarów, możemy uchwycić włosy już od ich nasady. Płytki o szerokości około od 24 mm do 30 mm są odpowiednie do włosów długich, ale cienkich. Płytki z szerokością około 40 mm najbardziej nadadzą się do grubych i kręconych włosów.

Regulacja temperatury

Warto zaopatrzyć się w prostownicę parową, która posiada regulację temperatury. Każdy rodzaj włosa potrzebuje innej temperatury do jego wyprostowania. Cienkie i rozjaśniane mogą być stylizowane przy temperaturze od 100 st. C do 150 st. C, włosy grube i kręcone od 170 st. C do 220 st. C.  Natomiast normalnym i farbowanym wystarczy temperatura wynosząca około 170 st. C.

 

Dodatkowe funkcje

Prostownice parowe najczęściej wyposażone są w funkcję jonizacji. Jony ujemne wytwarzane w procesie prostowania uwalniają się i zamykają łuskę włosa. Wiele z produktów można używać również na jeszcze wilgotne włosy. Dzięki temu możemy zaoszczędzić wiele czasu przy prostowaniu. Warto zainwestować także w funkcję, która automatycznie wyłączy sprzęt, gdy jest długo w stanie bezczynności.

 

Wyposażenie

Prostownica parowa z wbudowanym grzebieniem znacznie ułatwi modelowanie włosów. Etui termoizolacyjne zatrzyma wysoką temperaturę na dłużej. Aby ułatwić stylizację, możemy wybrać urządzenie z podstawką. Wówczas, jeżeli będziemy chcieli nagle przerwać prostowanie, możemy odłożyć sprzęt bezpiecznie na miejsce.

 

Prostownice parowe w dobrych cenach

Prostownice parowe zwykle kosztują więcej od ich tradycyjnych odpowiedników. Ich cena waha się od 60 zł do około 400 zł. Wszystko zależy od rodzaju użytego materiału do produkcji powłok, a także funkcji, w które dane urządzenie jest zaopatrzone.

 

 

Czy prostownica parowa niszczy włosy?

 

Większość kobiet codziennie stylizuje swoje włosy przy pomocy różnego typu urządzeń. Bardzo często do układania fryzury używane są opisane w powyższym poradniku prostownice parowe. Czy są to jednak bezpieczne urządzenia? W tej części artykułu odpowiemy na często zadawane pytanie: czy sprzęty parowe niszczą włosy podczas prostowania.

O czym pamiętać przed rozpoczęciem prostowania?

Najważniejszą rzeczą, o której musisz pamiętać, jest wysuszenie włosów. Wilgotna fryzura jest bardzo podatna na działanie wysokich temperatur, przez co łatwo jest uszkodzić strukturę pasemek. Specjaliści od stylizacji przestrzegają, by nie nakładać na włosy produktów do stylizacji przed prostowaniem. Niektóre z nich mogą źle zadziałać z parą wodą, co uszkodzi końcówki.

 

Pozytywny wpływ prostownicy parowej na włosy

Skoro już wiesz jaka prostownica parowa jest polecana, to chcemy się zastanowić na tym, jakie plusy wynikają z jej używania. Największym atutem używania tego sprzętu jest czas prostowania. Dzięki parze wodnej stylizacja przebiega znacznie szybciej. Oznacza to, że włosy przez krótszy czas są narażone na działanie wysokiej temperatury. Jest to bardzo ważne, gdyż zbyt częste wystawienie na duże ciepło, osłabia pasemka i je przypala.

Drugim atutem jest to, że po prostowaniu prostownicą z parą wodną, włosy są bardziej gładkie. Co więcej, pasemka się nie elektryzują. Poza tym urządzenie gwarantuje, że fryzura będzie się błyszczeć, przez co lepiej się prezentuje. Niestety, wiele klasycznych prostownic pozostawia na głowie matowy efekt.

Produkty parowe są szczególnie polecana osobom, których włosy mają silną tendencję do przesuszania się. Niestety taki typ włosów nie powinien być traktowany klasycznymi sprzętami, bo można bardzo łatwo uszkodzić strukturę włosa.

 

Wady prostownicy parowej

Specjaliści przyznali, że wpływ prostownicy parowej na włosy nie jest gorszy niż tradycyjnego sprzętu. Wprost przeciwnie, pasemka są lepiej nawilżone i mniej się elektryzują. Nie oznacza to jednak, że urządzenie nie ma wad. Liczne testy wykonane przez Internautów potwierdziły, że efekt wyprostowanych włosów jest krótkotrwały. Szczególnie odczują to osoby o grubych i ciężkich lokach, bo ich pasemka mogą pozostać wyprostowane tylko przez kilka godzin. Z tego powodu, właściciele takich włosów są zmuszeni do używania dużej ilości kosmetyków do stylizacji, które utwardzają efekt. Jednocześnie, użytkownicy podkreślili, że cienkie i lekkie włosy pozostają proste mimo wilgoci na zewnątrz.

Czy prostownica parowa rzeczywiście jest lepsza niż inne modele?

Wiele osób zastanawia się, jaka jest różnica między modelem parowym a innymi sprzętami. Pierwszy rodzaj urządzeń do prostowania wykorzystuje parę wodną, która jest znacznie bezpieczniejsza dla włosów. W czasie stylizacji klasyczną prostownicą płytki są mocno rozgrzane (do nawet 250 st. C lub 300 st. C). Tak wysoka temperatura może mieć negatywny wpływ na kondycję włosa. W przypadku modeli z parą wodną pasemka są nie tylko prostowane, ale również nawilżane, co ogranicza do minimum ich niszczenie.

 

Czy sprzęty parowe są niezdrowe dla włosów?

Na podstawie opinii wielu konsumentów możemy powiedzieć, że urządzenia parowe są bezpieczniejsze dla naszych włosów niż zwykłe prostownice. Prostowanie nimi nie niszczy pasemek. Dlatego ryzyko wypadania włosów czy przypalenia końcówek jest bardzo niewielkie. Modele wykorzystujące parę często są używane w zakładach fryzjerskich, gdyż pracują szybciej niż inne sprzęty. Dzieje się tak, gdyż prostowanie z użyciem odpowiednio dobranej wilgoci zwiększa elastyczność fryzury i nadaje jej zdrowego wyglądu.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ