Najlepszy irygator do czyszczenia zębów

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

Aby pomóc Ci w wyborze irygatora do czyszczenia zębów, przyjrzeliśmy się dokładnie dostępnym na rynku sprzętom i spośród wielu propozycji wybraliśmy te najlepsze. Najwięcej pozytywnych komentarzy użytkowników zyskał sprzęt Waterpik WP-100E. Ten irygator do czyszczenia zębów jest sprzedawany w komplecie w wieloma wymiennymi końcówkami, które pozwalają dostosować pracę urządzenia do naszych aktualnych potrzeb. Sprzęt jest uznawany za skuteczny. Irygator dobrze radzi sobie z usuwaniem resztek jedzenia z przestrzeni międzyzębowych. Dodatkowo lekko masuje dziąsła i w rezultacie stają się one mocniejsze. Polecany przez nas model bez wątpienia spodoba się nawet bardzo wymagającym użytkownikom. Który sprzęt znalazł się na drugim miejscu w zestawieniu? To irygator do czyszczenia zębów Panasonic EW1211. Urządzenie jest zasilane akumulatorowo, więc mamy zagwarantowany komfort w trakcie czyszczenia jamy ustnej. Sprzęt zajmuje mało miejsca, dlatego można go zabrać ze sobą w podróż. Użytkownik może zamontować stację ładującą na ścianie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Sprzęt ma 10 stopni regulacji ciśnienia - od około 0,7 bara do 6,2 bara. Tak szeroki zakres stanowi dużą zaletę, zwłaszcza dla osób, które mają wrażliwe dziąsła i muszą stopniowo przyzwyczajać się do czyszczenia zębów silnym strumieniem wody. Irygator skutecznie oczyszcza zęby wokół aparatu ortodontycznego.

Wady

Zdaniem niektórych kupujących strumień wody mógłby być szerszy, wtedy czyszczenie odbywałoby się znacznie krócej. Irygator pracuje dość głośno.

Podsumowanie

Sprzęt jest zasilany sieciowo. Zestaw wymiennych końcówek pozwala na dokładne czyszczenie przestrzeni międzyzębowych oraz masaż dziąseł. Urządzenie jest skuteczne w profilaktyce chorób dziąseł i przyzębia. Irygator usuwa również bakterie pomiędzy zębami.

Drugi wybór

Zalety

To urządzenie będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie mają zbyt wiele miejsca w łazience, ponieważ zajmuje ono mało przestrzeni. Irygator ma funkcję air-in, która umożliwia mieszanie wody z powietrzem, co tworzy mgiełkę wodną. Za jej pomocą można skutecznie płukać obszary międzyzębowe.

Wady

Irygator ma tylko dwie końcówki czyszczące, co ogranicza możliwości jego użytkowania. Sprzęt nie ma sygnalizacji poziomu naładowania baterii.

Podsumowanie

Irygator ma 3 stopnie regulacji ciśnienia. Urządzenie jest zasilane dwiema bateriami AA. Sprzęt emituje 1400 impulsów na minutę. Wbudowany pojemnik na wodę mieści 130 ml. Za sprawą akumulatorowego zasilania sprzęt można zabrać ze sobą w podróż.

Rozważ też

Zalety

Model ma w zestawie również zwykłą szczoteczkę do zębów. Sprzęt ma funkcję wybielania zębów. Czujnik siły nacisku pozwala na dopasowanie odpowiedniego trybu czyszczenia zębów w taki sposób, by nie uszkodzić dziąseł. Urządzenie ma wmontowany filtr czyszczący powietrze wychodzące z dyszy.

Wady

Sprzęt ma wiele funkcji, jednak zajmuje bardzo dużo miejsca w łazience. Zbiornik na wodę jest mały.

Podsumowanie

Z pomocą sprzętu nie tylko dokładnie oczyścimy zęby i przestrzenie międzyzębowe, ale również usuniemy bakterie z jamy ustnej. Szczoteczka i irygator mają zasilanie akumulatorowe, a ładowarka jest wbudowana w stację.

 

 

Irygatory do czyszczenia zębów – Ranking

 

 

Waterpik WP-100E

 

Firma Waterpik jest znana z produkcji irygatorów. Model Waterpik WP-100E to zaawansowany model do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych i kieszeni dziąsłowych dla całej rodziny. Posiada on 10 stopni regulacji ciśnienia (od 0,7 do 6,2 Bara), więc każdy użytkownik może dostosować urządzenie do własnych potrzeb i stopniowo przyzwyczaić się do stymulacji dziąseł silnym strumieniem wody.

Dzięki silnemu strumieniowi woda masuje dziąsła, a także skutecznie oczyszcza zęby wokół aparatów ortodontycznych, protez, czy mostów. Model ten ma duży pojemnik na wodę o pojemności 600 ml, a także wiele końcówek rozmaitego zastosowania: końcówka standardowa, końcówka do czyszczenia języka, do irygacji poddziąsłowej.

W zestawie znajdziemy również końcówkę do czyszczenia aparatów ortodontycznych i drugą do czyszczenia wokół implantów mostów i koron oraz końcówkę do manualnego doczyszczania. Wszystkie te końcówki są umieszczone w specjalnym etui, wygodnym do ich przechowywania. Podczas używania urządzenia użytkownik ma możliwość chwilowego jego zatrzymania, za pomocą przycisku „pauza” umieszczonego na rączce.

Model ten jest zasilany sieciowo. Użytkownicy twierdzą, że kabel jest wystarczająco długi, a także chwalą wygodę posiadania 10 stopni prędkości przepływu wody przez urządzenie, a także dużą ilość dołączonych końcówek, określając ten model, jako najlepszy irygator do czyszczenia zębów w 2024 roku.

Irygator do czyszczenia zębów Waterpik WP-100E jest zasilany sieciowo. Wymiary podstawy to: 13 cm x 12 cm. Długość kabla zasilającego wynosi 130 cm.

 

Zalety

Regulacja ciśnienia wody: Jest tu możliwość regulacji ciśnienia wody (10 stopni), więc można dostosować ustawienia irygatora do potrzeb naszych zębów. W konsekwencji korzystanie ze sprzętu przynosi lepsze efekty.

Różne końcówki: W zestawie znajduje się 7 różnych końcówek m.in.: do irygacji przestrzeni międzyzębowych, irygacji poddziąsłowej czy czyszczenia języka. To daje pewność, że będziemy mogli utrzymać idealną higienę jamy ustnej.

Skuteczność: Prezentowany irygator usuwa z zębów nawet głęboko osadzone bakterie. Używanie Waterpik WP-100E przynosi zdecydowanie lepsze efekty od korzystania ze zwykłej szczoteczki.

Dobrze działa na dziąsła: Jak zapewnia producent, irygator masuje i stymuluje dziąsła. Dzięki temu stają się one mocniejsze, co pozwala pozbyć się problemu krwawienia.

Podstawa: Komplet obejmuje praktyczną podstawkę, na której można umieścić irygator i wszystkie potrzebne akcesoria.

 

Wady

Wykonanie: Do produkcji modelu wykorzystano niskiej jakości plastik – tak twierdzi niewielka grupa osób, która zdecydowała się kupić ten sprzęt.

 

 

 

 

Panasonic EW1211

 

Panasonic EW1211, to znacznie mniejsze urządzenie. Zbiornik ten model ma znacznie mniejszy, bo 130 ml i w zależności od ustawień opróżnimy go albo w 35 sekund, przy ciśnieniu 5,9 Bara, lub w 15 minut, gdy nastawimy ciśnienie na 3,9 Bara.

Jeszcze dłużej możemy czyścić zęby przy ciśnieniu 2,0 Bara, tym bardziej, że mamy tu opcję „air-in” powodujący mieszania wody z powietrzem i tworzący mgiełkę wodną umożliwiającą masaż dziąseł oraz płukanie obszarów międzyzębowych.

Ten model jest przeznaczony dla jednego użytkownika, zapewniając dokładne oczyszczanie i masaż. Dzięki przenośnemu charakterowi (wymiary urządzenia to tylko 30 cm x 9 cm x 10 cm) i bezprzewodowemu użyciu model ten doskonale sprawdza się na wyjazdach. Ładowarka znajduje się w nóżce (stojaku) irygatora, zatem każdorazowo odkładając go na stojak jest on od razu ładowany.

Od użytkowników natomiast dowiadujemy się, że irygator długo utrzymuje prąd w baterii, który starcza na użytkowanie go przez kilka dni na jednym ładowaniu. Poza tym mamy tu silny strumień, wody, wystarczający na wyczyszczenie zębów, a także użytkownicy podkreślają, że jest to irygator do czyszczenia zębów w dobrej cenie.

Panasonic EW1211 to bardzo dobry irygator do czyszczenia zębów do 200 zł. Sprzęt jest zasilany akumulatorowo. Zbiornik na wodę ma pojemność równą 130 ml.

 

Zalety

Efektywność działania: Wiele osób potwierdza skuteczność działania irygatora do zębów Panasonic EW1211. Urządzenie pozwala szybko i dokładnie usunąć resztki pokarmu, które zatrzymały się między zębami. Dodatkowo sprzęt masuje dziąsła.

Kształt: Irygator ma dobrze dobrany kształt. Odpowiednio wyprofilowana rączka sprawia, że korzystanie ze sprzętu jest wygodne (znacznie ograniczone ryzyko wyślizgnięcia się urządzenia z dłoni).

Kompaktowe wymiary: Irygator ma kompaktowe wymiary, więc można go zabrać ze sobą w podróż. Model ma wbudowany pojemnik na wodę, co również jest praktycznym rozwiązaniem, szczególnie kiedy przebywamy poza domem.

Możliwość montażu na ścianie: W zestawie znajdują się śrubki przeznaczone do zamocowania ładowarki na ścianie.

 

Wady

Akumulatorki: Znajdujące się w zestawie akumulatorki po pewnym czasie stają się mniej wydajne.

 

 

 

 

Oral B Professional Care 3000 + Oxy Jet

 

Oral B Professional Care 3000 + Oxy Jet to model zawierający irygator i szczoteczkę do zębów. Szczoteczka wykonuje 8800 ruchów oscylacyjnych oraz 40000 pulsacyjnych na minutę. Posiada też 3 indywidualne tryby szczotkowania (Tryb Czyszczenia Codziennego, Tryb Delikatnego Czyszczenia oraz Tryb Wybielania), czujnik siły nacisku, oraz timer odliczający czas czyszczenia przez 2 minuty.

Irygator zaś używając technologii mikropęcherzyków chroni zęby przed powstawaniem płytki nazębnej usuwając bakterie odpowiedzialne za jej tworzenie. Posiada on także 2 prędkości strumienia wody z przełącznikiem dysz Jet Switch. Dodatkowo ma on specjalnie zaprojektowany filtr, który czyści powietrze dochodzące do dyszy.

Urządzenie jest zasilane akumulatorowo. A cały zestaw zawiera irygator OxyJet, rączkę OxyJet, szczoteczkę akumulatorową, trzy wymienne końcówki: 3D White , Precision Clean i Power Tip, 4 wymienne dysze Oral-B OxyJet, a także ładowarkę z podstawką i pojemnikiem na dysze.

Użytkownicy, jako zaletę tego modelu wymieniają to, że model ten może służyć całej 4 – osobowej rodzinie, a dodatkowo jest to zarówno szczoteczka, jak i irygator.

Zestaw Oral B Professional Care 3000 + Oxy Jet składa się z irygatora i szczoteczki do zębów. Sprzęty są zasilane akumulatorowo.

 

Zalety

Pojemnik na wodę: Należy zaznaczyć, że zbiornik na wodę do irygatora ma pojemność równą 600 ml. Nie trzeba więc co chwilę uzupełniać pojemnika, co mogłoby być nieco denerwujące dla użytkownika.

Idealny zestaw do czyszczenia zębów: Wybrany przez nas zestaw jest uznawany za jeden z lepszych na rynku. Kupując ten produkt, otrzymujemy wszystkie akcesoria niezbędne do tego, aby odpowiednio zadbać o jamę ustną.

Zasilanie: Urządzenia są zasilanie akumulatorowo, więc nie ma obaw, że zbyt krótki kabel zasilający będzie krępował nasze ruchy.

 

Wady

Zajmuje sporo miejsca: Musimy pamiętać o tym, że podstawka, na której umieszczono szczoteczkę i irygator jest stosunkowo duża.

 

 

 

Jak irygator do czyszczenia zębów wybrać?

 

Aby kupić dobry i użyteczny irygator należy najpierw zapoznać się z tym, co oferuje rynek, a także zastanowić się nad własnymi oczekiwaniami i możliwościami. Irygatory stacjonarne to dość spore urządzenia i wymagają odpowiednio dużo miejsca w łazience. Kompaktowe wymiary mają irygatory podróżne, mają one również mniejsze pojemniki na wodę. Pojemnik na wodę to istotny czynnik przy wyborze modelu do zakupu. Zbyt mały pojemnik powoduje, że w trakcie czyszczenia trzeba zbiornik napełniać kilkakrotnie, co może być uciążliwe. Irygatory stacjonarne mają pojemność zbiorników 450 lub 600 ml. Przenośne urządzenia mają zwykle pojemność zbiornika od 130 ml do 210 ml.

 

 

Ważnym dla odpowiedniego działania irygatora i jego skuteczności oczyszczania jamy ustnej jest ciśnienie, pod jakim może wypuszczać wodę. Najlepsze irygatory do czyszczenia zębów osiągają ciśnienie 6,2 Barów, ale na rynku znajdziemy również takie, które pracują pod ciśnieniem 2 Barów. Możliwość ustawienia wysokiego ciśnienia ma znaczenie dla skuteczności oczyszczania płytki nazębnej oraz przestrzeni międzyzębowych. Nie bez znaczenia jest również możliwość regulacji ciśnienia. Dzięki temu każdy z użytkowników urządzenia może ustawić je w optymalnej dla siebie mocy. Jest to również istotne dla początkujących użytkowników, którzy niejednokrotnie muszą stopniowo przyzwyczajać dziąsła do silnego strumienia wody. Dzięki regulacji można to płynnie ustawić.

Gdy z urządzenia korzysta cała rodzina, nie bez znaczenia jest ilość końcówek dołączana do urządzenia. Jeśli zaś urządzenie nie posiada końcówek w zestawie, koniecznie trzeba sprawdzić czy da się je dokupić. Końcówki standardowe, zapewne nie trudno jest dopasować dla każdego członka rodziny, ale często są potrzebne końcówki specjalistyczne, takie jak końcówka do czyszczenia języka, mostów, implantów, aparatów ortodontycznych czy kieszonek poddziąsłowych. Tego rodzaju końcówki nie występują w każdym rodzaju irygatorów.

Jeśli chodzi o ceny irygatorów to zaczynają się one do 150 złotych. Jednak te najtańsze modele będą słabszej jakości i o mniejszym ciśnieniu wody. Droższe modele możemy kupić za 500 i więcej złotych. Jeśli Ci zależy na dobrym urządzeniu, to cena nie powinna być głównym wyznacznikiem przy wyborze, bo tańsze modele będą również bardziej awaryjne.

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ