,

Opinie o Meriden Sonic+ Professional

Ostatnio aktualizowane: 13.07.24

 

 

Najważniejsze zalety:

Bardzo elegancki model szczoteczki elektrycznej wyposażony w pięć programów czyszczących. Czas pracy baterii na jednym ładowaniu to trzy tygodnie, przy codziennym dwukrotnym użyciu. Czyszcząc zęby szczoteczka wykonuje ruchy wymiatająco-pulsacyjne z częstotliwością 31000 ruchów sonicznych na minutę. Główka szczoteczki Meriden Sonic+ Professional posiada gumowane końcówki przeznaczone do czyszczenia języka.

 

Najważniejsze wady:

Zakupiony produkt ma w zestawie 2 końcówki czyszczące. Jednak zestaw taki adresowany jest do jednej osoby, bo końcówki nie mają kolorowych ringów pozwalających na ich rozróżnienie. Szczoteczki z kolorowymi obwódkami można dokupić jako oddzielny produkt.

 

Werdykt: 9.6/10

Szczoteczka doskonała dla jednego użytkownika, dla drugiego należy dokupić dodatkowe końcówki czyszczące. Długi okres działania baterii pozwala na długi wyjazd bez zabierania ładowarki. 31 tysięcy sonicznych ruchów szczoteczki wpływa na dobre oczyszczenie zębów, a programy w jakie szczoteczka jest wyposażona pozwalają na wyspecjalizowane użycie i skuteczności w zakresie wybielania zębów, polerowania czy masażu dziąseł. Zaś gumowane końcówki pozwalają na pielęgnację całej jamy ustnej, bo wiadomo że pielęgnacja jamy ustnej to nie tylko mycie zębów, ale także dziąseł, języka i wewnętrznej strony policzków.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Materiały, wygląd i wyposażenie

Meriden Sonic+ Professional to produkt o aksamitnym dotyku. Rączka szczoteczki została pokryta matową, przyjemną, antypoślizgową powierzchnią. Szczoteczka dzięki niej pewnie leży w dłoni, nie wyślizguje się, a także nie ulega zabrudzeniom od pasty. Po użyciu wystarczy ją spłukać pod bieżącą wodą aby rączka wróciła do wyglądu z dnia zakupu.

Zestaw składa się ze wszystkich elementów w czarnym kolorze ze srebrnymi ozdobnymi elementami. Taka jest rączka szczoteczki, końcówki czyszczące (za wyjątkiem włosia), ładowarka, podstawka do ładowania, jak i etui do przechowywania korpusu szczoteczki i jednej końcówki czyszczącej.

Wspomniana już rączka szczoteczki, wykonana z czarnego matowego materiału zaopatrzona jest w przycisk on/off, który służy nie tylko do uruchamiania urządzenia, ale również do przełączania poszczególnych programów czyszczących. Włączony aktualnie program jest podświetlony. W dolnej części rączki jest również sygnalizator ładowania w formie kółka, które świeci się na czerwono podczas procesu ładowania szczoteczki.

 

Podstawka, na której ustawia się szczoteczkę do ładowania ma kształt koła, a ustawienie szczoteczki na niej jest dowolne, w zakresie 360 stopni, bo zarówno otwór w rączce, jak i bolec w podstawce mają kształt okrągły. Podstawka do ładowania ma gniazdo micro USB, do którego podłącza się kabel, aby szczoteczkę naładować z sieci, bądź z innego źródła zaopatrzonego w port USB.

W zestawie znajdziemy także, wspomniane wcześniej 2 końcówki czyszczące. Powierzchnia ich jest doskonale wygładzona i wykończona z połyskiem, dzięki czemu łatwiej je utrzymać w czystości.

Producent wyposażył też zestaw w etui, w którym schowamy korpus szczoteczki, a także jedną końcówkę czyszczącą. Etui to jest wykończone z połyskiem zarówno wewnątrz jak i zewnątrz. Dodatkowo jest ono również wyposażone w gniazdo micro USB, za pomocą, którego szczoteczkę umieszczoną wewnątrz możemy podłączyć do ładowarki. Zewnętrzne czerwone światełko, umieszczone na obudowie informuje użytkownika o procesie ładowania.

 

 

Czyszczenie

Końcówki czyszczące szczoteczki Meriden Sonic+ Professional mają zbliżony kształt do szczoteczki tradycyjnej. Jak podaje producent, praca tej szczoteczki polega na tym, że w częstotliwości 260 Hz są wytwarzane fale dźwiękowe wzbudzające drgania we włóknach szczoteczki. Na skutek działania fal dźwiękowych powstają mikrobąbelki pasty zmieszanej ze śliną, które docierają nie tylko do zębów, ale i przestrzeni między zębowych, a włosie odchyla się na lewo i na prawo na 6 mm co pozwala na lepsze czyszczenie szczelin.

Natomiast soniczne ruchy wymiatające o prędkości 31 tysięcy usuwają z powierzchni zębów wszelkie zanieczyszczenia. Czyszczenie jamy ustnej wspomaga główka szczoteczki, która pozwala podczas szczotkowania na równoczesne oczyszczanie wewnętrznej części policzków, dziąseł i języka.

 

 

Szczoteczka została przez producenta wyposażona w pięć programów czyszczących:

White – program wybielający powierzchnie zębów

Daily – służący do codziennego stosowania

Polish – dzięki tej funkcji zęby zostaną wypolerowane i rozjaśnione

Massage – program o delikatnym charakterze pozwalający na delikatny masaż dziąseł

Study – ta funkcja pozwoli na stopniowe przyzwyczajenie się do używania szczoteczki sonicznej osobom, które wcześniej nie miały styczności z takim urządzeniem.

Ponadto, szczoteczka została wyposażona w timer. Po włączeniu któregokolwiek z programów czyszczących, zaczyna się odliczanie. Po 30 sekundach szczoteczka na ułamek sekundy wstrzymuje drgania, aby dać użytkownikowi sygnał, że należy przejść do czyszczenia kolejnej partii zębów. Natomiast po upłynięciu okresu 2 minut, szczoteczka wyłączy się samoczynnie.  

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ