Najlepszy irygator do zębów Oral B

Ostatnio aktualizowane: 21.07.24

 

Jesteś ciekawy, który irygator marki Oral-B został uznany za najlepszy sprzęt w 2024 roku? Sprawdziliśmy to. Z przeprowadzonej przez nas analizy opinii dotyczących tego typu urządzeń okazało się, że najczęściej polecanym modelem (także przez dentystów) jest Oral B Professional Care 3000 + Oxy Jet. Jedną z największych zalet produktu jest to, że w zestawie dostajesz też szczoteczkę elektryczną, za sprawą której mycie zębów stanie się znacznie łatwiejsze. Irygator bardzo dobrze usuwa płytkę nazębną i bakterie odpowiedzialne za rozwój próchnicy. Co więcej, możesz wykorzystać sprzęt do masażu dziąseł, aby poprawić ich ukrwienie i zmniejszyć stan zapalny. Dużą popularnością cieszy się też urządzenie Oral-B Professional Care Oxyjet MD20. Jest ono wygodne w przechowywaniu, a wszystko za sprawą praktycznej podstawki przystosowanej do montażu na ścianie. Sprzęt jest polecany wszystkim osobom chcącym lepiej zadbać o higienę jamy ustnej, w szczególności tym borykającym się z paradontozą i noszącym aparat ortodontyczny.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

W zestawie razem z irygatorem otrzymujemy elektryczną szczoteczkę, która efektywniej czyści zęby niż ta tradycyjna. Sprzęt ma cztery wymienne dysze. Ich przechowywanie ułatwia wbudowany w podstawę pojemnik. Urządzenie ma dwa tryby pracy do wyboru.

Wady

Konsumenci narzekają, że sprzęt nie zawsze radzi sobie z usuwaniem zanieczyszczeń z przestrzeni międzyzębowych. Wpływa na to stosunkowo niskie ciśnienie wypływającego strumienia wody.

Podsumowanie

Urządzenie przyda się osobom noszącym aparat ortodontyczny, borykającym się z krwawiącymi dziąsłami i wszystkim tym chcącym lepiej zadbać o higienę jamy ustnej. W połączeniu ze szczoteczką irygator umożliwia dokładne umycie zębów i przestrzeni pomiędzy nimi. Sprzęt jest łatwy w obsłudze.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie pozwala na usunięcie resztek jedzenia, płytki nazębnej, a także bakterii odpowiedzialnych za jej powstawanie. Irygator można zawiesić na ścianie, wystarczy przymocować go przy pomocy kilku śrubek (znajdziemy je w komplecie).

Wady

Pojawiają się opinie, że wężyk doprowadzający wodę z pojemnika do końcówki irygatora mógłby być nieco dłuższy. Wówczas korzystanie z urządzenia byłoby bardziej komfortowe.

Podsumowanie

Do sprzętu dołączono cztery wymienne końcówki, które można przechowywać we wbudowanym pojemniku. Urządzenie umożliwia regulację ciśnienia wody. Systematyczne używanie irygatora pozwala na zmniejszenie ryzyka rozwoju próchnicy, a także pomaga w pozbyciu się problemu krwawiących dziąseł.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt jest zasilany akumulatorowo, wystarczy regularnie podłączać go do ładowarki, aby niezawodnie działał. Urządzenie ułatwia usuwanie resztek jedzenia i innych zanieczyszczeń z trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. To bardzo dobra alternatywa dla zwykłej nici dentystycznej.

Wady

Osoby z bardzo wrażliwymi dziąsłami uważają, że nawet po ustawieniu najmniejszego ciśnienia wody czyszczenie jamy ustnej nie jest zbyt komfortowe.

Podsumowanie

Irygator ma dwa tryby czyszczenia do wyboru, dlatego możemy sami zdecydować o sposobie jego działania. Obsługa sprzętu nikomu nie powinna sprawić problemu. Urządzenie ma w zestawie 4 zapasowe dysze. Model ładnie się prezentuje na umywalce, ma biało-niebieską obudowę.

 

 

Irygatory de zębów Oral B – Ranking

 

 

Oral B Professional Care 3000 + Oxy Jet

 

Model Professional Care 3000 + Oxy Jet to najlepszy irygator do zębów Oral B w 2024 roku. Największą zaletą tego produktu jest efektywność pracy. W czasie czyszczenia urządzenie wykonuje aż 8800 ruchów oscylacyjnych oraz 40 000 pulsacyjnych na minutę wokół zęba. Dzięki temu wszystkie pozostałości po posiłku, nawet te niewielkie, zostaną usunięte. Jest to niezwykle istotne, gdyż to właśnie odkładające się w szczelinach resztki jedzenia powodują choroby dziąseł i próchnicę.

Czyszczenie odbywa się za pomocą mikropęcherzyków, które skutecznie eliminują bakterie. Co więcej mieszanka wody i powietrza pod ciśnieniem redukuje krwawienie dziąseł. Prezentowany produkt posiada innowacyjną technologię Triple Action, która w czasie pracy wykorzystuje ruchy rotacyjne, pulsacyjne i oscylacyjne. Rezultatem takiego działania jest zdecydowanie efektywniejsze usuwanie płytki nazębnej niż w przypadku szczoteczek manualnych.

Powodem popularności irygatora są 3 tryby pracy modelu. Pierwszy z nich używany jest do codziennego czyszczenia jamy ustnej. Drugi przeznaczony jest do delikatnych i wrażliwych miejsc. Trzeci tryb ma za zadanie wybielić zęby.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pochlebne. Użytkownicy zachwalają wbudowany timer, który odlicza rekomendowany przez dentystów czas 2 minut na tę czynność.

Oral B Professional Care 3000 + Oxy Jet to komplet, w którym poza irygatorem znajdziemy elektryczną szczoteczkę do zębów. To odpowiedni zestaw m.in. dla osób noszących aparat ortodontyczny lub borykających się z paradontozą.

 

Zalety

Wymienne końcówki: Do irygatora dołączono cztery wymienne końcówki. Ich przechowywanie nie jest trudne, można je włożyć do wbudowanego w podstawce pojemnika.

Masuje dziąsła: Sprzęt można wykorzystać do masażu dziąseł, aby zmniejszyć ich krwawienie oraz stan zapalny. Służy do tego specjalny strumień wirujący.

Usuwa płytkę nazębną: Irygator doskonale radzi sobie z usuwaniem resztek jedzenia oraz płytki nazębnej z przestrzeni międzyzębowych. Dobrze zastępuje on nić dentystyczną.

Chroni przed próchnicą: Regularne stosowanie urządzenia pozwala zapobiec rozwojowi próchnicy. Tym samym nie musimy za często odwiedzać gabinetu dentystycznego.

Możliwość montażu na ścianie: Podstawkę służącą do przechowywania irygatora można zawiesić na ścianie.

 

Wady

Za niskie ciśnienie strumienia: Osoby, u których stwierdzono stłoczenie zębów (nachodzenie zębów na siebie), uważają, że ciśnienie strumienia wody jest za niskie i trudno jest całkowicie usunąć płytkę nazębną.

 

 

 

 

Oral-B Professional Care Oxyjet MD20

 

Urządzenie Professional Care Oxyjet MD20 to bardzo wydajny irygator do zębów w dobrej cenie, który polecany jest przez dentystów i stomatologów do codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Model ten do czyszczenia używa nowoczesnej technologii mikropęcherzyków, które skutecznie niwelują bakterie. Co więcej, mieszanka wody z powietrzem pod ciśnieniem nie podrażnia dziąseł, dzięki czemu jest w pełni bezpieczna.

Sprzęt ten dokładnie atakuje bakterie oraz resztki jedzenia, zebrane między zębami. To właśnie ich rozkład powoduje nieprzyjemny zapach z ust. Jeśli zatem chcesz się go pozbyć, rekomendowane jest regularnej użytkowanie tego urządzenie.

Zaletą irygatora jest możliwość kontroli ciśnienia wody. Do dyspozycji mamy poziomy od 1 (najniższy) do 5 (najwyższy). Ich ustawienie powinno być podyktowane indywidualnymi potrzebami oraz preferencjami, a także stanem naszych dziąseł. Jeśli są one wrażliwe, zalecane jest użycie najniższego poziomu ciśnienia.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników zdecydowało się na zakup modelu ze względu na prostotę użytkowania. Składa się na to przełącznik Jet Switch umieszczony na dyszy. Dzięki temu w krótkim czasie będziesz mógł zmienić strumień prosty na rotacyjny.

Sprzęt Oral-B Professional Care Oxyjet MD20 ma sieciowo-akumulatorowe zasilanie. To dobry irygator do zębów Oral-B do 200 zł.

 

Zalety

Zmniejsza ilość bakterii: Używając irygatora codziennie, możemy znacząco zmniejszyć ilość bakterii w jamie ustnej, które są odpowiedzialne za powstawanie płytki nazębnej oraz rozwój próchnicy.

Poprawia ukrwienie dziąseł: Sprzęt poprawia ukrwienie dziąseł, może zmniejszyć również ich stan zapalny. Jest to dobry wybór nawet dla osób z postępującą paradontozą.

Regulacja ciśnienia wody: Wbudowana regulacja ciśnienia wody daje nam możliwość dopasowania sposobu działania irygatora do własnych potrzeb. Na pewno będziemy zadowoleni z użytkowania urządzenia.

Wygodne przechowywanie: Sprzęt przechowuje się na dołączonej do kompletu podstawce. Jest w niej pojemnik na wymienne końcówki (także dodane do kompletu), z tyłu jest praktyczny schowek na przewód zasilający. Podstawkę można łatwo zamontować na ścianie.

 

Wady

Za krótki wężyk: Wężyk doprowadzający wodę do końcówki irygatora jest stosunkowo krótki. Z tego powodu nie wszyscy posiadacze sprzętu twierdzą, że jest wygodny w użytkowaniu.

 

 

 

 

Oral-B Professional Care

 

Irygator Oral-B Professional Care znacząco ułatwia mycie zębów. Z jego pomocą możemy bez zbędnego wysiłku usunąć płytkę nazębną, bakterie i resztki jedzenia zalegające w przestrzeniach międzyzębowych. Sprzęt przeznaczony jest nie tylko dla osób noszących aparat ortodontyczny czy ze stwierdzonym stłoczeniem zębów, ale też dla tych chcących powstrzymać rozwój paradontozy.

Urządzenie wyposażono w 0,6 l pojemnik na wodę. Do zestawu dołączono cztery wymienne końcówki, dlatego sprzęt może być używany przez wszystkich domowników. Można je przechowywać w pojemniku, który jest zintegrowany z podstawką. Obsługa irygatora nikomu z nas nie powinna sprawić problemu. Maksymalne ciśnienie strumienia wody wypływającego z końcówki to 5 kPa.

Sprzęt jest rekomendowany przez dentystów. Uważają oni, że irygator jest wyjątkowo pomocny w zapewnieniu właściwej higieny jamy ustnej. Ponieważ skutecznie usuwa on płytkę nazębną możemy cieszyć się pięknym uśmiechem i bielszymi zębami. Ważne jest też to, że urządzenie zapobiega nie tylko przed próchnicy, ale i stanom zapalnym dziąseł.

Urządzenie Oral-B Professional Care ma 0,6 l pojemnik na wodę. To irygator z czterema wymiennymi końcówkami w zestawie, który jest polecany do stosowania przy paradontozie, tzw. kieszeniach dziąsłowych i próchnicy.

 

Zalety

Efektywne działanie: Z pomocą urządzenia możemy szybko pozbyć się płytki nazębnej i resztek jedzenia ze wszystkich, nawet trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Z tego względu irygator może zastąpić zwykłą nić dentystyczną.

Łatwa obsługa: Sprzęt nie jest trudny w obsłudze. Wystarczy założyć odpowiednią końcówkę i wlać do pojemnika wodę. Co ważne, czyszczenie jamy ustnej z pomocą irygatora nie powoduje dyskomfortu.

Estetyczny design: Urządzenie ładnie prezentuje się w łazience, głównie ze względu na biało-niebieską obudowę. Możemy bez przeszkód ustawić irygator w dobrze widocznym miejscu, ponieważ nie powinien negatywnie wpłynąć na wystrój łazienki.

 

Wady

Mało skuteczny przy kamieniu nazębnym: Nie zawsze działanie irygatora okazuje się skuteczne. Zanim zaczniemy używać sprzętu najpierw należałoby udać się do dentysty i usunąć kamień nazębny.

 

 

 

 

Jaki irygator do zębów Oral B wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

W dzisiejszych czasach odpowiednia pielęgnacja jamy ustnej jest jedną z najważniejszych czynności. Niestety wielu stomatologów donosi, że coraz więcej osób nie potrafi w prawidłowy sposób zadbać o swoje zęby, co często prowadzi do próchnicy. Jak podają wyniki badań, używanie pasty do zębów nie wystarczy, by zadać o higienę swojej jamy ustnej. Z tego powodu polecamy zainwestowanie w irygator do zębów. Jeśli właśnie rozważasz zakup takiego sprzętu, przedstawiamy Ci nasz poradnik, w którym podpowiemy, jakie sprzęty najlepiej wybrać. Co więcej, na jego końcu umieściliśmy ranking, gdzie znalazły się trzy najlepsze irygatory do zębów Oral B.

Oral B jest amerykańską firmą założoną w 1950 roku. Obecnie znana jest na całym świecie z produkcji past do zębów oraz różnych sprzętów do higieny jamy ustnej. Dzięki użyciu nowoczesnych technologii, nazwa marki stała się synonimem skutecznej walki z próchnicą.

Irygator do zębów, będący przedmiotem naszego poradnika to urządzenie służące do czyszczenia przestrzeni między zębami. Odbywa się to za pomocą płynu, który aplikowany jest z użyciem ciśnienia. Dzięki temu, usunięcie resztek pokarmów, jak również osadów jest znacznie prostsze. Taka pielęgnacja jest niezwykle istotna, gdyż zmniejsza ryzyko wystąpienia próchnicy.

Zanim dokonamy zakupu, warto zastanowić się, jakie urządzenie będzie dla nas najbardziej odpowiednie. Pierwszym typem są modele stacjonarne. Na ich budowę składa się podstawa ze zbiornikiem na płyn, włącznikiem, przełącznikiem do regulacji ciśnienia strumienia oraz przewód, który zasila cały sprzęt. Drugim typem irygatorów są modele bezprzewodowe. Jak sugeruje nazwa, w tego typu sprzętach nie ma zbiornika z przewodem. Zamiast tego zbiornik na płyn i akumulatory zasilające urządzenie są wbudowane w rękojeść. Przy zakupie otrzymujemy również stację dokującą, gdzie produkt jest ładowany w czasie, gdy go nie używamy. Największą zaletą takich modeli są ich kompaktowe rozmiary. Sprawia to, że możemy spakować nasz irygator do zębów do walizki, gdy będziemy gdzieś wyjeżdżać.

Ważną kwestią, która wymaga Twojej uwagi jest zakres ustawienia ciśnienia strumienia. Urządzenie powinno mieć możliwość jego dostosowania do wrażliwości dziąseł. Standardowe modele mają dwie możliwości do wyboru: ciśnienie minimalne lub maksymalne. Brak tej opcji może zaowocować naszym dyskomfortem podczas użytkowania irygatora. Kolejnym, ważnym aspektem jest liczba pulsacji, czyli wystrzału płynu. To również odpowiada za przyjemne użytkowanie.

Ważną zaletą nowoczesnych modeli jest możliwość regulowania wystrzałów wody. Taka funkcja pomoże nam lepiej zadbać o higienę naszej jamy ustnej. Co więcej, mniejszy strumień wody, gwarantuje większą precyzję, z tego powodu będziemy mogli wyczyścić przestrzeń między zębami, a nie przestrzeń dookoła nich.

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ