Najlepszy irygator do zębów Waterpik

Ostatnio aktualizowane: 13.07.24

Irygator do zębów to produkt, który pozwoli kompleksowo zadbać o jamę ustną. Dodatkowo jest to urządzenie łatwe w obsłudze, co powoduje, że coraz więcej osób decyduje się na jego zakup. Jeśli i Ty chcesz zainwestować w taki produkt, dobrze trafiłeś. Na naszej stronie znajdziesz ranking, w którym prezentujemy modele cieszące się uznaniem Internautów. Na pierwszym miejscu w zestawieniu znalazł się irygator do zębów Waterpik WP-100E Ultra. Jest to sprzęt dostępny w przystępnej cenie, co stanowi jego niepodważalną zaletę. Obsługa modelu nie jest trudna, a dołączona do zestawu instrukcja w łatwy sposób wyjaśnia dostępne w urządzeniu funkcje. Konsument ma możliwość płynnej regulacji ciśnienia pracy. Wiele osób twierdzi, że produkt wykonano z dobrej jakości materiałów, dzięki czemu sprzęt nie jest podatny na uszkodzenia. Rączka została odpowiednio wyprofilowana, więc mamy zagwarantowany pewny chwyt. Kolejną propozycję stanowi irygator do zębów Waterpik WP-660 E2 Ultra Professional. Jest to model posiadający wiele przydatnych funkcji.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt dobrze masuje dziąsła, sprawiając, że są one mocniejsze i bardziej zadbane. Urządzenie wyposażone jest w spory zbiornik na wodę, więc nie trzeba jej dolewać w trakcie irygacji. Sprzęt ma w zestawie różne końcówki np. do czyszczenia języka czy dziąseł.

Wady

Niektórym nie odpowiada wielkość ciśnienia - jest zbyt niskie. Wężyk, którym woda płynie z irygatora do końcówki, jest dość krótki, co ogranicza komfort korzystania ze sprzętu.

Podsumowanie

Urządzenie umożliwia pozbycie się bakterii z jamy ustnej, które mogą powodować różne stany chorobowe. Irygator szczególnie przydaje się osobom, które mają aparat ortodontyczny, gdyż pozwala on pozbyć się resztek jedzenia spomiędzy zębów.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt bardzo łatwo się obsługuje i jest on zbudowany w praktyczny sposób, więc mogą z niego korzystać osoby bez doświadczenia. Ciśnienie wody w produkcie jest stosunkowo duże, co pozwala na szybkie umycie zębów.

Wady

Przewód, którym podłącza się irygator do prądu, jest dość krótki, więc trzeba obsługiwać go blisko gniazdka i umywalki. W urządzeniu brakuje miejsca na przechowywanie końcówek czyszczących jamę ustną, co może być kłopotliwe.

Podsumowanie

Model wyposażony jest w płynny regulator ciśnienia, który pozwala na dostosowanie strumienia wody do potrzeb użytkownika. Regularne stosowanie produktu chroni przed powstawaniem kamienia na zębach, a także próchnicy, gdyż pozbywamy się resztek jedzenia i bakterii z jamy ustnej.

Rozważ też

Zalety

Irygator ma dość długi kabel, więc wygodnie się go ustawia w dowolnym miejscu. Model jest niewielki, więc można go przechowywać tam, gdzie chcesz. Produkt łatwo i wygodnie się stosuje i obsługuje.

Wady

Urządzenie nie jest zbyt stabilne, więc przy ładowaniu sprzętu trzeba uważać, aby nie przewrócił się, ani nie spadł na podłogę. Zdarzyły się przypadki, że szczoteczka uległa awarii i przestała się ładować.

Podsumowanie

Przy zakupie tego produktu otrzymuje się irygator, szczoteczkę soniczną oraz stację ładującą. Model ma wiele funkcji, które umożliwiają wyczyszczenie jamy ustnej, a także masaż dziąseł. Jedno naładowanie szczoteczki pozwala na długi czas stosowania.

 

 

Irygatory do zębów Waterpik – Ranking

 

 

Waterpik WP-100E Ultra

 

Model WP-100E Ultra to najlepszy irygator do zębów Waterpik w 2024 roku. Jest to wysokiej klasy urządzenie sieciowe, z którego, o ile posiadamy wymienne końcówki, może korzystać cała rodzina.

Na wstępie należy zauważyć, że urządzenie jest w pełni bezpieczne. Jego użytkowanie nie powoduje krwawienia dziąseł. Warto jednak dodać, że model ten posiada opcję masażu, który stymuluje dziąsła, co skutkuje tym, że są one mocniejsze. Takie działanie redukuje ryzyko zapalenia dziąseł. Jeśli jednak Ci się ono przydarzy, wielu lekarzy zaleca używanie irygatora. Pomoże to pozbyć się bakterii, powodujących stany zapalne.

Prezentowany model posiada aż 10 stopni regulacji ciśnienia. Sprawia to, że każdy z domowników będzie mógł dostosować pracę sprzętu do swoich potrzeb i preferencji. Dentyści zalecają by na początku używać najmniejszego ciśnienia i z biegiem czasu go zwiększać.

Prezentowany produkt jest bardzo popularny wśród konsumentów. Z tego powodu posiada on wiele pozytywnych opinii. Użytkownicy, którzy zdecydowali się na jego zakup docenili jego efektywność w walce z próchnicą.

WP-100E Ultra to bardzo dobry irygator do zębów Waterpik do 350 zł. Jest to urządzenie zasilane sieciowo. Sprzęt wykonuje 1200 pulsacji na minutę.

 

Zalety

Regulacja: Użytkownik ma możliwość swobodnej regulacji poziomu ciśnienia w irygatorze, co pozwala dostosować model do indywidualnych potrzeb.

Cicha praca: Wiele osób podkreśla, że urządzenie nie generuje zbyt dużego hałasu w trakcie pracy. W związku z tym nie musimy się martwić, że użytkowanie sprzętu będzie męczące.

Zbiornik: Produkt sprzedawany jest w zestawie ze zbiornikiem przeznaczonym do przechowywania akcesoriów. Zdaniem konsumentów jest to bardzo przydatny dodatek, który pozwala mieć wszystkie niezbędne przedmioty zawsze pod ręką.

Budowa: Prezentowany model ma przemyślaną budowę – dobrze wyprofilowana rączka ułatwia pielęgnację dziąseł. Dodatkowo warto podkreślić, że urządzenie nie wyślizguje się z rąk.

Obsługa: Komentarze Internautów potwierdzają, że obsługa urządzenia nie jest skomplikowana, nawet dla osób, które nie korzystały wcześniej z tego typu urządzeń.

 

Wady

Przewód: W pojedynczych opiniach można przeczytać opinie wskazujące, że przewód zasilający urządzenie jest nieco zbyt krótki, co powoduje, że pielęgnacja zębów nie jest wystarczająco komfortowa.

 

 

 

 

Waterpik WP660E2 Ultra Professional

 

Urządzenie WP660E2 Ultra Professional to wydajny irygator do zębów Waterpik w dobrej cenie. Model ten jest zasilany sieciowo, dzięki czemu jego gabaryty są dość duże. Po zakupie dodatkowych, wymiennych końcówek, ze sprzętu może korzystać cała rodzina.

Dużą zaletą modelu jest jego efektywność pracy. Dzięki zmiennemu ciśnieniu wody, możliwe jest dostosowanie pracy urządzenia do własnych potrzeb. Wielu lekarzy zgodnie twierdzi, że regularne używanie Waterpik WP660E2 Ultra Professional zmniejsza ryzyko wystąpienia próchnicy i kamienia nazębnego o aż 50%. Warto dodać, że produkt ten ma możliwość ustawienia niewielkiego strumienia wody, który idealnie usuwa resztki jedzenia między ciasnymi szparami zębów. Co więcej, urządzenie jest niezwykle przydatne dla osób noszących aparat ortodontyczny.

Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pozytywne. Wiele osób zdecydowało się na jego zakup ze względu na prostotę użycia. Co więcej, w czasie czyszczenie powietrze pod ciśnieniem nie podrażnia dziąseł, zatem sprzęt ten jest w pełni bezpieczny. Co więcej, produkt ten nie generuje zbyt dużego hałasu.

Waterpik WP-660 E2 Ultra Professional to irygator zasilany sieciowo. Do zestawu dołączono 7 wymiennych końcówek, w tym szczoteczkę soniczną.

 

Zalety

Timer: Prezentowany irygator ma funkcję timera. Dzięki tej opcji będziemy mogli kontrolować czas mycia zębów. W ten sposób unikniemy sytuacji, w której na pielęgnację dziąseł poświęcimy mniej czasu, niż jest to zalecane.

Pojemnik: Kupując urządzenie otrzymujemy w zestawie pojemnik na końcówki. W efekcie przechowywanie akcesoriów jest łatwe i możemy w prosty sposób zadbać o higieniczność dołączonych do zestawu elementów.

Regulacja: Konsumenci zgodnie twierdzą, że wybieranie interesujących ustawień nie zajmuje dużo czasu. Wszystkie przyciski działają płynnie i są odpowiednio opisane.

Jakość: Użyte do produkcji materiały są bardzo dobre gatunkowo, co oznacza, że urządzenie wykazuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. To daje nam pewność, że model nie ulegnie zbyt szybko awarii i na długo zachowa swój atrakcyjny wygląd.

 

Wady

Głośność: Część osób uważa, że sprzęt jest stosunkowo głośny, co dla niektórych użytkowników może okazać się dość dużym minusem.

 

 

 

 

Waterpik WP-861 E2

 

Waterpik WP-861 E2 to jeden z najczęściej polecanych irygatorów do zębów na rynku. Do zestawu dołączona jest także szczoteczka soniczna. Taki zakup to duża oszczędność pieniędzy.

Model ten jest szczególnie polecany osobom noszącym aparaty ortodontyczne, mosty, implanty oraz korony. Ciśnienie wody skutecznie usuwa resztki pokarmu. Zdaniem lekarzy, sprzęt działa zdecydowanie efektywniej niż manualne szczoteczki.

Produkt posiada aż 10 zakresów regulacji ciśnienia. Dzięki temu bez problemu znajdziesz taki, który będzie Ci odpowiadał. W początkowych dniach korzystania z irygatora warto używać go na najmniejszym poziomie, by przyzwyczaić zęby do nowej maszyny.

Dużą zaletą modelu jest specjalna funkcja masażu. Sprawia ona, że dziąsła są bardziej ukrwione, a przez to mocniejsze. Zdecydowanie redukuje to ich krwawienie. Prezentowany sprzęt jest bardzo wydajny. W pełni naładowany akumulator pozwala nam na aż 20 dziesięciominutowych cykli mycia zębów.

Opinie użytkowników na temat prezentowanego modelu są bardzo pochlebne. Wielu konsumentów jest zdania, że dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, jest to najlepsze urządzenie na rynku w tym przedziale cenowym.

Irygator Waterpik WP-861 E2 ma zasilanie akumulatorowe. Urządzenie ma 3 tryby pracy. Produkt sprzedawany jest w zestawie z 5 wymiennymi końcówkami.

 

Zalety

Akumulator: Dołączony do zestawu akumulator jest pojemny. Zgodnie z zapewnieniami producenta, pełne naładowania starcza nawet na 10 dni, przy założeniu, że szczotkujemy zęby 2 razy w ciągu dnia.

Tryby: Użytkownik ma do wyboru 3 tryby pracy: clean, white i massage. W rezultacie możemy zadbać o swoje zęby na każdej płaszczyźnie.

Skuteczność: Wiele osób potwierdza skuteczność działania prezentowanego irygatora. Pozwala on dobrze zadbać o jamę ustną i cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem.

 

Wady

Etui: Czytając opinie Internautów można natrafić na komentarze, w których konsumenci zwracają uwagę na wykonanie etui – według użytkowników pojemnik nie jest zrobiony najlepiej.

 

 

 

Jaki irygator do zębów Waterpik wybrać?

 

Liczne badania pokazują, że z każdym rokiem wydajemy coraz pieniędzy na pomoc stomatologiczną i dentystyczną. Aby dokładnie zadbać o naszą jamę ustną, musimy używać czegoś więcej niż tylko pasty do zębów. Jeśli również Tobie zależy na pięknym, naturalnym uśmiechu, warto rozważyć zakup irygatora do zębów. Aby jednak przyniósł on odpowiednie efekty, konieczny jest zakup odpowiedniego modelu. W podjęciu dobrej decyzji pomoże Ci nasz poradnik. Na jego końcu umieściliśmy niewielkie zestawienie, gdzie znalazły się trzy najlepsze irygatory do zębów Waterpik.

Marka Waterpik to jeden z największych liderów w produkcji irygatorów dentystycznych, zarówno w Polsce, jak i na świecie. To właśnie produkty tej firmy są najczęściej polecane przez dentystów i stomatologów. Wynika to z faktu, że cechują się one dużą precyzją działania. Waterpik zaopatruje wiele profesjonalnych przychodni dentystycznych, a obecnie rozpoczął dystrybucję modeli do użytku domowego.

Niestety, dla sporej grupy ludzi, używanie irygatora to wciąż niecodzienna czynność. Jest to dużym błędem. Wiedz, że regularne używanie tego typu urządzenia może zdecydowanie zmniejszyć ryzyko próchnicy, kamienia nazębnego, a nawet wybielić Twoje zęby. Przy pomocy strumienia wody pod ciśnieniem, sprzęt ten usuwa resztki jedzenia. Efekt użytkowania tego modelu jest zdecydowanie większy niż w przypadku manualnych szczoteczek.

Decydując się na zakup irygatora do zębów warto zwrócić uwagę na to, czy posiada on możliwość zmiany ciśnienia wody. Zalecane są modele, w których możesz wybrać przynajmniej 3 poziomy, choć na rynku osiągalne są również takie z 5. Dzięki temu będziesz w stanie dostosować siłę pracy do własnych preferencji oraz wrażliwości dziąseł.

Istotna jest nie tylko intensywność wody, ale również wielkość strumienia. Zdecydowanie prościej będzie Ci pozbyć się resztek ze szpar między zębami, przy pomocy niewielkiego strumienia. Zatem, im większą masz możliwość regulacji, tym większa będzie precyzja czyszczenia.

Warto też rozważyć czy bardziej odpowiedni będzie dla nas model bezprzewodowy czy stacjonarny. Ten drugi jest zdecydowanie większy i cięższy, zatem jego przenoszenie może okazać się bardzo niewygodne. Dlatego, jeśli dość często podróżujesz, warto rozważyć zakup sprzętu bezprzewodowego, który jest zdecydowanie lżejszy i poręczniejszy.

 

Jak używać irygatora do zębów Waterpik?

 

Podpowiedzieliśmy Ci już, jaki irygator do zębów Waterpik jest polecany przez stomatologów. Teraz przyszła kolej na przedstawienie prawidłowego sposobu korzystania z urządzenia. Sprawdziliśmy, kto może używać tego typu sprzętów, jak o nie dbać i jak wykorzystać ich wszystkie możliwości.

 

 

Dla kogo irygator do zębów?

Irygator do zębów to takie urządzenie, którego mogą bezpiecznie używać wszystkie osoby przywiązujące dużą wagę do higieny jamy ustnej. Jak twierdzą dentyści, trudno jest wskazać konkretne przeciwwskazania, które uniemożliwiałyby korzystanie z irygatorów. Sprzęty te są odpowiednie zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Istotne jest również to, że irygację jamy ustnej można przeprowadzić nawet w przypadku, gdy nosimy aparat ortodontyczny (jest to nawet wskazane), mamy implanty zębów albo problem z nadwrażliwymi dziąsłami. Trzeba jedynie wyregulować ciśnienie, pod jakim wypływa woda z końcówki urządzenia, aby uniknąć dyskomfortu.

Okazuje się, że irygator jest doskonałą alternatywą dla zwykłej nici dentystycznej, ponieważ pozwala na usunięcie zanieczyszczeń z przestrzeni międzyzębowych w bardziej komfortowy i efektywny sposób.

 

Jak używać irygatora do zębów?

Przed użyciem irygatora trzeba napełnić zbiornik wodą i nałożyć odpowiednią końcówkę. Konieczne jest ponadto ustawienie odpowiedniej wartości ciśnienia. Następnie wystarczy umieścić rękojeść urządzenia z końcówką w jamie ustnej, pochylić się nad umywalką (aby nie zabrudzić łazienki) i wcisnąć przycisk On/Off. Irygator trzeba trzymać odpowiednio blisko ust, ale nie przyciskać go do zębów, ponieważ wtedy możemy nie przepłukać dokładnie jamy ustnej, a woda nie będzie swobodnie spływać do umywalki. Końcówkę należy powoli przesuwać wzdłuż linii dziąseł i na krótko zatrzymywać w miejscach pomiędzy zębami. Po zakończeniu irygacji należy wyłączyć sprzęt i opróżnić pojemnik.

 

Jak dbać o sprzęt do irygacji?

Żeby irygator zbyt szybko się nie zepsuł i działał niezawodnie przez długi czas musimy pamiętać o kilku, ważnych kwestiach. Istotne jest przede wszystkim to, w jaki sposób przechowujemy sprzęt – powinien być ustawiony na płaskiej powierzchni, aby przypadkowo nie spadł na podłogę (w wyniku upadku może się zniszczyć). Jeżeli kupiliśmy model stacjonarny, nie powinniśmy chwytać go za zbiornik. Może przez to dojść do jego wypięcia i uszkodzenia podstawy. Co ważne, irygatora nie należy obsługiwać mokrymi dłońmi, zawsze trzeba je dokładnie osuszyć.

 

 

Dzięki temu nie będziemy narażeni na porażenie prądem. Biorąc pod uwagę to, że urządzenie do irygacji wymaga użycia wody, trzeba je regularnie czyścić, aby nie dopuścić do powstania osadu wapiennego. Muszą o tym pamiętać w szczególności te osoby, które zamieszkują na terenach, gdzie jest bardzo twarda woda. Do czyszczenia najlepiej używać przeznaczonego do tego celu środka, który nie tylko odkamienia sprzęt, ale też zwalcza bakterie.

 

Czy do irygacji możemy wykorzystać jedynie wodę?

Wspomnieliśmy, że pojemnik irygatora trzeba napełnić przed użyciem wodą. Niemniej jednak możemy zastąpić ją płynem do płukania jamy ustnej, który jest dostosowany do naszych potrzeb – np. działa wzmacniająco na szkliwo albo zmniejsza podrażnienie dziąseł. Większość osób płucze jamę ustną zwykłą wodą, ponieważ jest to bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Średnio do irygacji potrzeba ok. 130 ml płynu, co oznacza, że 500 ml opakowanie preparatu do płukania wystarczy nam jedynie na kilka dni (aby był skuteczny, nie można go rozcieńczać). Jeśli jednak będziemy napełniać zbiornik wodą przefiltrowaną, a nie prosto z kranu, ryzyko powstania osadu wapiennego jest znacznie mniejsze.

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ