Opinie o Szampon Selsun Blue

Ostatnio aktualizowane: 21.07.24

Uwaga!

Szampon Selsun Blue, na podstawie Dyrektywy UE, jako produkt zawierający szkodliwe związki (aldehyd 2-(4-tert-butylobenzylo)proionowy – nazwa zwyczajowa: Lialial) działające ze szkodą na rozrodczość oraz rakotwórczo został wycofany z dniem 1 marca 2024 z obiegu na terenie Unii Europejskiej. Komunikat w tej sprawie jest dostępny tutaj.

 

Najważniejsze zalety:

Szczegółowo przeanalizowane opinie o Selsun Blue pokazały, że szampon skutecznie zwalcza łupież i dodatkowo zapobiega jego nawrotom. Jest on wydajny, więc jedno opakowanie o pojemności 125 ml wystarcza na kilka tygodni regularnego stosowania. Preparat bardzo łatwo się aplikuje, gdyż dobrze się pieni, w dodatku ma odpowiednią konsystencję.

 

Najważniejsze wady:

Według kupujących kosmetyk jest bardzo skuteczny, ale podczas mycia głowy problemem jest bardzo mocny, drażniący zapach. Przeszkadza on zwłaszcza osobom wrażliwym. To powoduje, że początkowo masowanie skóry głowy przez odpowiednio długi czas (ok. 3 minuty), nie jest proste.

 

Werdykt: 9.2/10

Wiele osób uważa, że już po pierwszym użyciu szamponu dolegliwości związane z łupieżem stają się mniej uciążliwe. Choć nie jest to kosmetyk o ładnym zapachu, jest często wybierany przez konsumentów. Poleca się go zwłaszcza do pielęgnacji włosów normalnych. Zaleca się, aby stosować preparat systematycznie, 2 – 3 razy w tygodniu.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Skuteczny w walce z łupieżem

Szampon jest skuteczny w walce z łupieżem, co wykazały nie tylko pochlebne opinie konsumentów, ale także przeprowadzony przez specjalistów test. Selsun Blue to kosmetyk, który powstał na bazie starannie dobranych substancji. To m.in. 1% roztwór disiarczku selenu, wykazujący działanie przeciwgrzybicze. Dodatkowo wspomniany składnik łagodzi zaczerwienienie i świąd skóry głowy oraz zapobiega jej nadmiernemu łuszczeniu. Okazuje się, że preparaty mające w składzie 1% roztwór disiarczku selenu działają znacznie skuteczniej niż te z 2% roztworem ketokonazolu czy pirytonianem cynku (pokazały to przeprowadzone badania).

Nie przesusza włosów

W porównaniu do innych szamponów przeciwłupieżowych kosmetyk Selsun Blue nie przyczynia się do przesuszenia włosów. Wzbogacono go o delikatne substancje myjące oraz odżywcze, co sprawia, że pasma są dogłębnie nawilżone, błyszczące i do tego ładnie się układają. Niektóre osoby zauważyły również, że po zastosowaniu szamponu włosy mniej się przetłuszczają. To świadczy o tym, że substancje znajdujące się w jego składzie regulują aktywność gruczołów łojowych w skórze głowy, odpowiadających za wydzielanie sebum. Preparat nadaje się także do mycia włosów farbowanych, poddawanych trwałej ondulacji i intensywnie rozjaśnianych (wystarczy nie stosować go na dwa dni przed i po przeprowadzonym zabiegu fryzjerskim). Należy wspomnieć, że kosmetyk ma bezpieczne dla skóry pH, nie wywołuje reakcji alergicznych.

 

Łatwe stosowanie

Kosmetyk należy nanosić na mokre włosy. Wystarczy jego niewielka ilość, aby wytworzyć pianę i dokładnie rozprowadzić ją na skórze głowy. Po upływie 2 – 3 minut należy spłukać szampon, a potem powtórzyć wszystkie czynności. Przez pierwsze dwa tygodnie kuracji preparat należy stosować 2 – 3 razy w tygodniu, a później rzadziej, nawet raz w tygodniu lub co 2 tygodnie. W ten sposób pozbędziemy się łupieżu i towarzyszących mu dolegliwości, bez ryzyka, że szybko powrócą. Mimo że jest to bardzo skuteczny szampon przeciwłupieżowy, jego zakup nie nadwyręży naszego budżetu. W porównaniu do preparatów o podobnych właściwościach cena Selsun Blue jest bardzo atrakcyjna.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Slawomir

September 28, 2022 at 6:49 pm

Bardzo dobry szampon jedyny który mi pomógł na łupież lecz nigdzie go nie można kupić proszę może ktoś wie gdzie go można kupić ponieważ inne szampony na mój łupież nie działają

Odpowiadać
Zespół PięknoKobiety.com

October 11, 2022 at 10:58 am

Dzień dobry,

Szampon Selsun Blue, jak się okazuje, ze względu na zawartość aldehydu 2-(4-tert-butylobenzylo)proionowy, (nazwa zwyczajowa: Lialial) został z dniem 1 marca 2022 roku wycofany z obiegu na terenie Unii Europejskiej. Stąd kłopoty z jego nabyciem.

Pozdrawiamy

Zespół PieknoKobiety.com

Odpowiadać