Ranking 6 najlepszych pasków wybielających w 2024

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

Paski wybielające – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Wiele osób marzy o pięknym, śnieżnobiałym uśmiechu. Postanowiliśmy sprawdzić, czy popularne paski wybielające przeznaczone do stosowania w domu pozwalają na osiągnięcie oczekiwanych efektów i to bez skutków ubocznych. Okazało się, że na rynku jest kilka tego typu produktów, jednym z nich jest Bright White NEW. To zestaw 28 pasków zapakowanych w 14 saszetek (po dwie w każdej z nich), do którego dołączono również skalę do sprawdzania odcienia szkliwa. Zabieg trzeba powtarzać codziennie przez 2 tygodnie i wystarczy 30 minut dziennie, aby zęby stały się bielsze. Konsumenci często polecają też paski wybielające Crest 3D White Professional nasączone substancją wykorzystywaną w gabinetach dentystycznych. Są one dobrze dopasowane do zębów i wystarczy stosować je raz dziennie.

6 najlepszych pasków wybielających. Opinie w 2024 roku

 

Osobom marzącym o śnieżnobiałym uśmiechu polecamy ranking pasków wybielających zęby. Wybraliśmy do niego kilka popularnych produktów znanych marek, dających możliwość rozjaśnienia szkliwa i pozbycia się osadów. Każdy z prezentowanych zestawów pozwoli Ci na przeprowadzenie pełnego zabiegu wybielającego.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt ma stosowne certyfikaty, co potwierdza bezpieczeństwo jego stosowania. W zestawie są nie tylko wybielające paski, ale i specjalna skala pozwalająca na ocenę odcienia szkliwa. Po odklejeniu pasków nie trzeba myć zębów.

Wady

Część osób zauważyła, że kurację wybielającą trzeba stosunkowo często powtarzać, nawet co 3 miesiące. Aby efekty utrzymały się dłużej, najlepiej zmniejszyć ilość wypijanej kawy czy herbaty i pomyśleć o rzuceniu palenia.

Podsumowanie

Paski wybielające usuwają naturalne przebarwienia, a także osady. Jest ich 28 w zestawie, po dwa w każdej saszetce. Po przeprowadzonej kuracji nie powinny pojawić się problemy z nadwrażliwością zębów i dziąseł.

Drugi wybór

Zalety

Paski zostały nasączone substancją, która skutecznie wybiela zęby i jest wykorzystywana także w profesjonalnych gabinetach dentystycznych. Ich przyklejenie nie jest kłopotliwe, są dobrze dopasowane i nie zsuwają się z zębów.

Wady

Kupujący twierdzą, że ocena efektów kuracji nie do końca jest prosta. Wynika to przede wszystkim z braku skali przedstawiającej różne odcienie szkliwa.

Podsumowanie

Produkt cieszy się popularnością, na co wpływa m.in. mało uciążliwe stosowanie. Paski należy przyklejać na zęby raz dziennie, zostawia się je na 30 minut. W tym czasie można odpocząć lub zająć się domowymi obowiązkami. W komplecie znajdziemy 14 pasków.

Rozważ też

Zalety

Substancją wybielającą jest węgiel aktywny, dlatego kuracja jest bezpieczna i nie wywołuje skutków ubocznych. W komplecie znajdziemy skalę ułatwiającą sprawdzenie odcienia szkliwa przed i po zabiegu. Paski dobrze przylegają do zębów i nie zsuwają się.

Wady

Produkt nie przypadł do gustu osobom niecierpliwym. Paski należy zostawić na zębach na 1 - 2 godziny, a potem trzeba dodatkowo zastosować dołączoną do zestawu pastę.

Podsumowanie

Paski nie mają w składzie nadtlenków, dlatego ich stosowanie nie prowadzi do nadwrażliwości zębów. Zastosowanie się do zaleceń producenta sprawia, że pierwsze efekty można zauważyć już po jednym dniu kuracji wybielającej. W komplecie jest 28 pasków, po dwa w każdej saszetce.

 

Paski wybielające Bright White

 

1. Paski Wybielające Bright White NEW 28 szt

 

Paski wybielające Bright White New skutecznie usuwają naturalne przebarwienia szkliwa, a także osady z czerwonego wina, kawy, herbaty czy papierosów. Mają one europejski certyfikat CE, a także amerykański certyfikat FDA. W komplecie znajduje się 28 żelowych pasków pozwalających na przeprowadzenie 14-dniowego zabiegu.

Paski wybielające Bright White są zapakowane w osobne saszetki, w każdej znajdują się dwie sztuki. Należy przykleić je na 30 minut, a następnie zdjąć i wypłukać usta. W komplecie otrzymujemy specjalną skalę pozwalającą na ocenę odcienia zębów przed oraz po kuracji.

Konsumenci często wybierają opisywany produkt, a wpływa na to kilka czynników. Uważają oni, że to dobre i tanie paski wybielające, które nie przyczyniają się do nadwrażliwości zębów. Można je stosować w dowolnym miejscu, a ponieważ są zapakowane w niewielkie saszetki, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać je ze sobą w dłuższą podróż.

 

 

 

 

Paski wybielające Crest

 

2. Paski Wybielające Crest 3D Professional

 

Paski wybielające Crest 3D Professional są wykonane z elastycznego materiału i bardzo dobrze przylegają do zębów. Z tego względu są one łatwe w użyciu i pozwalają na osiągnięcie oczekiwanych rezultatów. To profesjonalny produkt nadający się do stosowania w domu. Nie należy się obawiać uszkodzenia szkliwa czy pojawienia się problemu z nadwrażliwością zębów.

Paski należy przykleić na górną i dolną szczękę na 30 minut, a następnie odkleić i wypłukać jamę ustną. W opakowaniu jest 7 saszetek, to wystarcza na przeprowadzenie 14-dniowej kuracji wybielającej.

Produkt jest polecany przez kobiety, jak i mężczyzn. Większość kupujących jest zadowolona z efektów osiągniętych po użyciu pasków. Wybielający środek dociera do każdego miejsca, więc zęby są równomiernie rozjaśnione.

Crest 3D Professional to paski wybielające, które są sprzedawane w opakowaniu z 7 saszetkami (14-dniowa kuracja).

 

 

 

 

Paski wybielające Biała Perła

 

3. Biała Perła Paski Wybielające z Aktywnym Węglem 28szt

 

Paski wybielające Biała Perła z Aktywnym Węglem powinny zainteresować osoby, którym zależy na przeprowadzeniu szybkiego, ale i skutecznego zabiegu rozjaśniania szkliwa w domu. W ich składzie nie ma substancji, które mogłyby wywołać nadwrażliwość zębów. Za ich wybielanie odpowiada węgiel aktywny.

Paski są żelowe, nakłada się je na zęby na 60 – 120 minut, raz dziennie. Po ich odklejeniu należy dodatkowo zastosować dołączoną do kompletu pastę Biała Perła. Efekty są zauważalne już po pierwszym dniu, szkliwo staje się jaśniejsze. W zestawie są nie tylko paski wybielające zęby, ale też wskaźnik pozwalający na ocenę ich odcienia.

Produkt znalazł się w rankingu, gdyż na jego temat pojawiło się już wiele pochlebnych komentarzy. Konsumenci uważają, że to dobre paski wybielające, ponieważ łatwo się je przykleja i dobrze przylegają do zębów. Istotne jest również to, że produkt jest bezpieczny w stosowaniu i nie wywołuje skutków ubocznych.

 

 

 

 

Paski wybielające zęby

 

4. Berren Blanx O3X Paski Wybielające 10szt 

 

Berren Blanx O3X to paski wybielające do zębów, które mogą rozjaśnić szkliwo nawet o 4 odcienie. To profesjonalny produkt, mający w składzie innowacyjny kompleks wybielający. W zestawie jest 5 saszetek, w każdej znajdują się 2 paski. To wystarcza na przeprowadzenie 5-dniowej kuracji.

Substancja, którą nasączono paski jest pozbawiona nadtlenków, w efekcie czego po zakończonym zabiegu nie powinny pojawić się problemy z nadwrażliwością zębów. Jest ona także bezpieczna dla dziąseł i nie podrażnia ich. Produkt został wzbogacony o porost islandzki, który skutecznie zwalcza kamień nazębny.

Jedną z najważniejszych zalet pasków jest to, że wystarczy stosować je raz dziennie. Ponadto przykleja się je na szkliwo tylko na 10 minut, a po odklejeniu nie trzeba szczotkować zębów. Kurację można przeprowadzić w dowolnym momencie, nawet podczas wyjazdu, co potwierdziły osoby, które zgodziły się na test pasków wybielających.

 

 

 

 

Paski wybielające do zębów

 

5. My White Secret Teeth Whitening Strips Wybielanie Zębów 14Szt 

 

Produkt My White Secret Teeth Whitening Strips pozwala na wybielenie zębów bez ryzyka późniejszych kłopotów z ich nadwrażliwością. Paski zostały nasączone naturalnymi substancjami rozjaśniającymi szkliwo: Olejem kokosowym i aktywnym węglem. Jest ich 28 w zestawie, po 2 w każdej saszetce.

Paski należy przyklejać na zęby na 30 minut, a po odklejeniu wystarczy przepłukać jamę ustną. Mają one delikatny, kokosowy posmak. Ze względu na skład produkt jest odpowiedni dla wegan i wegetarian.

Przeanalizowaliśmy opinie o paskach wybielających i okazało się, że produkt marki My White Secret jest uznawany przez konsumentów za bezpieczny i wygodny w użyciu. Kuracja nie trwa długo, a mimo to zapewnia dobre efekty. Ze względu na dodatek mentolu w składzie paski dodatkowo odświeżają oddech.

 

 

 

 

6. WhiteWash Nano Intensive Wybielające Paski do Zębów

 

Produkt WhiteWash Nano Intensive pozwala na wybielenie zębów w dwa tygodnie. W opakowaniu znajdziemy 28 pasków, które wystarczają na 14 aplikacji. Mają one miętowy posmak, w efekcie czego ich stosowanie nie powinno być nieprzyjemne.

Kurację wybielania zębów możemy przeprowadzić w domu, a także w podróży. W komplecie dostajemy specjalny woreczek, w którym możemy przechowywać paski. Dobrze przylegają one do zębów, dlatego nie powinniśmy mieć problemu z trzymaniem ich w jamie ustnej przez 30 minut.

Paski dają możliwość bezpiecznego wybielenia zębów i to bez konieczności odwiedzania dentysty. Osoby, które zdecydowały się na zakup przedstawionego produktu, uważają, że była to dobra decyzja. Dzięki paskom szkliwo staje się wyraźnie bielsze, a osady z kawy czy papierosów mniej widoczne.

Opakowanie pasków wybielających WhiteWash Nano Intensive wystarcza na 14 aplikacji. Komplet zawiera 28 sztuk produktu.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie paski wybielające kupić?

 

Jeżeli nadal zastanawiasz się, na które paski wybielające zęby się zdecydować, nie martw się. W poradniku zebraliśmy kilka przydatnych wskazówek ułatwiających wybór odpowiedniego produktu. Przekonaj się, jak skutecznie, a jednocześnie bezpiecznie rozjaśnić szkliwo bez potrzeby odwiedzania dentysty.

Skład

Skuteczność działania pasków wybielających zależy od tego, jakie substancje znalazły się w ich składzie. Jedną z najczęściej wykorzystywanych jest nadtlenek wodoru. Znajduje on zastosowanie również w gabinetach dentystycznych podczas profesjonalnego wybielania zębów, ale jego stężenie w żelu pasków jest mniejsze. Co prawda za sprawą wspomnianej substancji szkliwo jest jaśniejsze nawet o kilka tonów, niemniej jednak po zakończonej kuracji mogą pojawić się problemy z nadwrażliwością zębów lub podrażnieniem dziąseł. Nie tylko nadtlenek wodoru pozwala na usunięcie osadów i przebarwień, coraz częściej wykorzystuje się w tym celu też naturalne składniki: Węgiel aktywny, olej kokosowy, a także ekstrakt z porostu islandzkiego. Jeśli nie do końca wiemy, jakie paski wybielające wybrać, dobrym rozwiązaniem jest konsultacja ze stomatologiem. Specjalista podpowie nam, który produkt można wykorzystać do bezpiecznej kuracji wybielającej w domu, bez ryzyka pojawienia się skutków ubocznych.

 

Czas trwania kuracji

W zależności od tego, które paski wybielające kupimy, kuracja może potrwać od 5 do nawet 14 dni. Warto zwrócić uwagę na tę kwestię, zwłaszcza gdy jesteśmy niecierpliwi i szybko chcemy zobaczyć efekty. Co prawda stosowanie pasków jest mało kłopotliwe i można zabrać je ze sobą w podróż, ale nie mamy pewności, że rzeczywiście będziemy mieć ochotę na ich przyklejanie na określony czas każdego dnia. Tym samym nie zastosujemy się do zaleceń producenta i kuracja nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Podejmując decyzję, jakie są najlepsze paski wybielające, powinniśmy też sprawdzić, na jak długo trzeba zostawić je na zębach. Czasami jest to tylko 10 – 30 minut, a czasami 60 – 120 minut, co może zaburzać ustalony wcześniej plan dnia. Stosowanie pasków nie powinno być dla nas uciążliwe, gdyż to utrudni przeprowadzenie pełnej kuracji.

 

Wygoda stosowania

Paski wybielające przeważnie są zapakowane w oddzielne saszetki, po dwa w każdej z nich. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie i nie ma ryzyka, że pomylimy się w ich rozdzielaniu na poszczególne dni kuracji. Najlepsze paski wybielające są łatwe w aplikacji i nie trzeba poświęcać dużo czasu na to, aby umieścić je na zębach w prawidłowy sposób. Jeśli będą one odpowiednio elastyczne i dobrze wyprofilowane, z pewnością nie będą się zsuwać, nawet gdy po ich przyklejeniu postanowimy z kimś porozmawiać. Na wygodę stosowania tego typu produktów wybielających istotny wpływ ma również to, czy po odklejeniu pasków trzeba umyć zęby. Przeważnie producenci zalecają, aby wypłukać jamę ustną i unikać jedzenia oraz picia przez ok. 15 minut. Niemniej jednak czasami sięgnięcie po szczoteczkę i pastę jest konieczne, a szczegółowe informacje na ten temat na pewno znajdziemy w instrukcji.

Jeżeli chcemy mieć pewność, że kuracja wybielająca pozwoliła na rozjaśnienie szkliwa, wybierzmy takie paski, które mają w zestawie specjalną skalę. Daje ona możliwość szybkiego sprawdzenia, jaki odcień mają zęby tuż przed rozpoczęciem stosowania produktu, a jaki zyskały po zakończeniu kuracji. To bardzo przydatny dodatek, ale nie zawsze jest dołączony do kompletu.

Bezpieczeństwo kuracji

Kupując paski wybielające, należy kierować się nie tylko zapewnieniami o skuteczności działania, ale również o bezpieczeństwie ich używania. Stosowanie niewłaściwie dobranego produktu przyczynia się do nierównomiernego rozjaśnienia szkliwa (jeśli paski trudno jest precyzyjnie przykleić), podrażnienia dziąseł oraz nadwrażliwości zębów na ciepłe i zimne jedzenie czy napoje. Z tego powodu warto upewnić się, że paski mają stosowne certyfikaty i są rekomendowane przez stomatologów lub konkretne instytucje. Możemy również skonsultować swój wybór z dentystą, zwłaszcza gdy już wcześniej mieliśmy problemy z nadwrażliwością.

 

Paski wybielające w dobrych cenach

Stosowanie pasków wybielających to bardzo popularny sposób na rozjaśnienie szkliwa zębów, m.in. ze względu na stosunkowo niską cenę (zwłaszcza w porównaniu z profesjonalnymi zabiegami wybielania w gabinecie stomatologicznym). Średnio zapłacimy za nie od 20 zł do ok. 200 zł. Dużo zależy od tego, ile pasków znajduje się w zestawie oraz jaką substancję aktywną mają w składzie. Warto pamiętać, że na cenę takich produktów istotny wpływ nierzadko ma również marka. 

 

 

FAQ

 

P1: Jak działają paski wybielające?

Paski wybielające zęby są nasączone specjalnym preparatem, który pozwala na rozjaśnienie szkliwa. Tym samym można uniknąć wizyty w gabinecie stomatologicznym. Zazwyczaj tego typu produkty mają w składzie nadtlenek wodoru. To substancja, która jest też stosowana do profesjonalnego wybielania zębów. W kontakcie ze szkliwem dochodzi do rozpuszczenia znajdujących się na nim osadów, w efekcie czego staje się ono jaśniejsze. W paskach wybielających może znajdować się roztwór nadtlenku wodoru do 0,1% substancji czynnej, to zapewnia im bezpieczeństwo użytkowania. Mocniejsze preparaty są przeznaczone do stosowania w gabinetach stomatologicznych.

 

P2: Paski wybielające – jak używać?

Informacje o tym, jak należy stosować paski wybielające, na pewno znajdziemy na opakowaniu lub w dołączonej instrukcji. Jeden z nich jest dłuższy i służy do przyklejenia na górny łuk zębowy, a ten krótszy umieszcza się na dolnym łuku zębowym. Paski z jednej strony są pokryte żelem, przed przyłożeniem ich do zębów należy usunąć ochronną folię. Jeden zabieg wybielania trwa średnio 20 – 60 minut, przeważnie należy go powtarzać 2 – 3 razy dziennie. Podczas stosowania pasków warto nieco zmienić swoją dietę i unikać produktów spożywczych, które przyczyniają się do przebarwień szkliwa. To m.in. kawa, herbata i czerwone wino. Należy też powstrzymać się od palenia papierosów.

P3: Co ile stosować paski wybielające?

Przeważnie paski wybielające stosuje się przez 7, maksymalnie 14 dni. Dokładne informacje na ten temat powinny zostać podane przez producenta. Najczęściej po tego typu produkty należy sięgać dwa razy dziennie. Zalecany czas aplikacji pasków to zazwyczaj kilkadziesiąt minut, choć są również takie, które wystarczy przykleić na 5 – 10 minut. W zależności od codziennej diety, odcienia szkliwa i ewentualnych nałogów (palenie papierosów, picie dużej ilości kawy lub herbaty) efekty utrzymują się od kilku do nawet kilkunastu miesięcy. Nie należy przeprowadzać zabiegów wybielania za często (np. co miesiąc), gdyż to może przyczynić się do nadwrażliwości zębów.

 

P4: Paski wybielające – kiedy myć zęby?

W przypadku niektórych pasków wybielających producenci zalecają, aby umyć zęby tuż przed ich aplikacją. Są też produkty, które tego nie wymagają, ale to nie oznacza, że nie trzeba w ogóle sięgać po szczoteczkę. Jeśli informacje podane w instrukcji nie są jasne (co jednak zdarza się bardzo rzadko), najlepiej starannie wyszczotkować zęby i odczekać kilka godzin, zanim nałożymy paski wybielające. W tym czasie warto unikać jedzenia posiłków i picia napojów, które przyczyniają się do powstawania osadu nazębnego. Co ważne, zębów nie powinno się myć również zaraz po zdjęciu pasków, bo wtedy znajdująca się w nich substancja aktywna nie zadziała tak, jak powinna.

 

P5: Jak zakładać paski wybielające?

Co prawda zakładanie pasków wybielających nie jest bardzo skomplikowane, ale początkowo może to być nieco kłopotliwa czynność. Zawsze warto robić to przed lustrem, aby mieć pewność, że oba paski zostały założone w prawidłowy sposób. Ponieważ są one od razu nasączone żelem wybielającym, wystarczy równo przyłożyć je do zębów tuż pod linią dziąseł, a następnie delikatnie docisnąć. Po upływie określonego przez producenta czasu trzeba ostrożnie odkleić paski, a potem dokładnie wypłukać jamę ustną. Podczas aplikacji należy zwrócić uwagę na to, na który łuk zębowy jest przeznaczony dany pasek.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

ORAL-B Paski wybielające

 

Paski wybielające ORAL-B 3D White LUXE x14

 

Paski wybielające Oral-B 3D White LUXE pozwalają na przeprowadzenie zabiegu wybielającego szkliwo w domu, jak również poza nim. Są one zapakowane w 14 saszetek (po dwie sztuki w każdej) i zmieszczą się w torebce czy kosmetyczce.

Paski nasączono substancją, która jest też stosowana w gabinetach dentystycznych. Rozjaśnia ona szkliwo i usuwa przebarwienia. Wystarczy 30 minut dziennie, aby zęby stały się bielsze. Po odklejeniu pasków należy przepłukać jamę ustną wodą, nie trzeba już sięgać po pastę i szczoteczkę.

Łatwe stosowanie i widoczne efekty sprawiły, że paski wybielające 3D White cieszą się dużą popularnością. Osoby, które je wypróbowały twierdzą, że szkliwo jest wyraźnie jaśniejsze, ale jednocześnie można uniknąć problemów z zębami czy dziąsłami. Przyklejenie pasków nie jest kłopotliwe, to samo dotyczy ich odklejania. Ponieważ efekty długo się utrzymują, nie trzeba często powtarzać kuracji. 

 

[ /show_more av_uid=’av-34aflq’]

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ