Ostatnio aktualizowane: 14.04.21

 

Irygator do zębów – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Gratulujemy firmie Waterpik znakomitego produktu, jakim jest irygator do zębów Waterpik Ultra WP 660e2. Został on, bowiem uznany za najlepszy irygator 2021 roku. Klienci sami, poprzez swoje zakupy i opinie o tym urządzeniu wydali werdykt. Duża moc irygatora pozwala na regulację na 10 poziomach i dostosowania strumienia wody do własnych potrzeb. Maksymalne ciśnienie, jakie urządzenie osiąga wynosi 6,9 Br. Pojemny zbiornik na wodę wynoszący 600 ml pozwala na dokładne wypłukanie całej jamy ustnej. A dzięki wbudowanemu timerowi dokładnie wiesz, ile czasu czyścisz jamę ustną. Irygator pracuje w dwóch trybach: Floss i Massage. Ten pierwszy tryb służy do codziennego mycia zębów, natomiast drugi używamy, gdy chcemy poprawić ukrwienie i stan ogólny dziąseł. Bogata ilość końcówek powoduje, że irygator może być używany przez wszystkich domowników o różnych potrzebach. W zestawie znajdziemy: końcówkę standardową – 3 szt., do czyszczenia aparatów ortodontycznych – 1 szt., do implantów, mostków i koron – 1 szt., końcówkę do irygacji poddziąsłowej – 1 szt., oraz końcówkę irygacyjną ze szczoteczką do zębów – 1 szt. Kolejny irygator o bardzo wysokich ocenach klientów to Panasonic EW1211. Dlatego zachęcamy również do zapoznania się z funkcjami, jakie prezentuje ten model.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

9 najlepszych irygatorów do zębów. Opinie w 2021 roku

 

Główną przyczyną próchnicy i chorób zębów jest nieodpowiednia higiena jamy ustnej. Osoby noszące aparaty ortodontyczne lub mające genetyczne predyspozycje do takich chorób powinny  do higieny zębów stosować irygatory stomatologiczne. Jaki irygator do zębów kupić? Poniżej  ranking, w którym opisujemy najlepsze irygatory do zębów.

 

1. Waterpik Ultra WP 660e2 Professional stacjonarny irygator rodzinny

 

Irygator amerykańskiej  firmy, która od kilkudziesięciu lat specjalizuje się w tworzeniu produktów do jamy ustnej. Nie ulega wątpliwości, że to jeden z najlepszych tego typu urządzeń na rynku.  Irygator posiada wysoką „moc”, ciśnienie sięga aż do  6,9 Br.

Dziesięcio poziomowa regulacja mocy ciśnienia sprawia, że możemy wybrać  opcję idealną dla siebie. Irygator może pracować w dwóch trybach.  Floss – czyli pierwszy z nich  służy do zwyczajnej higieny jamy ustnej, natomiast drugi tryb to masaż poprawiający ukrwienie dziąseł.

Model ten jest wyposażony także w timer, który odlicza minutę standardowej irygacji, oraz 30 sekundowy tzw time pacer, które zapewnia dokładnej czyszczenie całej jamy ustnej. Urządzenie posiada zbiornik o pojemności 600 ml, który bez problemu starcza na półtora minutowe czyszczenie jamy ustnej.

Zbiornik zamykany jest pokrywką, dzięki temu łatwo jest zachować jego higienę i sterylność. W urządzeniu  można także przechowywać końcówki irygatora. Według licznych opinii jest to najlepszy  irygator stomatologiczny. Irygator działa bardzo cicho, mimo że ma dużą moc.

Irygacja jamy ustnej pozwala nam na zachowanie świeżości oddechu. Poza tym dodatkowa pielęgnacja, poza regularnym szczotkowaniem, jest  wskazana. Najlepszy irygator w 2021 roku to produkt amerykańskiej firmy Waterpik – model Ultra WP 660e2. Ten niezawodny sprzęt zyskał wiele pochlebnych ocen nie tylko od konsumentów, ale też specjalistów zajmujących się zdrowiem jamy ustnej.

 

 

 

 

 

2. Panasonic Irygator akumulatorowy EW1211

 

Kompaktowy irygator do zębów firmy Panasonic. Ten model idealnie sprawdzi się w podróży, lub do czyszczenia jamy ustnej po szybkim lunchu w pracy.  Irygator można złożyć i wówczas zajmuje bardzo mało miejsca. Urządzenie posiada wbudowany pojemnik na wodę.

Oprócz tego, że oczyszcza trudno dostępne miejsca, to również masuje nasze dziąsła. Zapewnia najwyższą higienę jamy ustnej, a dzięki kompaktowym gabarytom można go mieć zawsze przy sobie. Irygator mimo kompaktowych rozmiarów ma dość dużą moc.

Bardzo dobrze sprawdzi się do czyszczenia aparatów ortodontycznych. Może być zasilany na baterię  lub akumulator. Pojemność zbiornika wynosi 130  ml. Irygator ze względu na swoją niską cenę i dobrą jakość cieszy się dużą popularnością.

Użytkownicy zaznaczają, że irygator może pochwalić się silnym strumieniem wody. Do tego jest lekki i sprawdzi się w podróży. Mimo nietypowych rozmiarów dyszy, która jest większa niż w standardowych irygatorach z  pojemnikiem na wodę, bardzo dobrze leży ona w ręku.

Kompaktowy irygator do zębów Panasonic EW 1211 to model idealny w podróży. Jest to dość tania i niewielka propozycja, idealna dla osób, które lubią dbać o zdrowie jamy ustnej nie tylko wieczorami, w domowym zaciszu, ale też w podróży czy w pracy.

 

 

 

 

 

3. Braun Oral-B Irygator Professional Care OxyJet MD20

 

Irygator znanej i cenionej marki Oral B. Do walki z bakteriami powodującymi powstawanie płytki nazębnej,  urządzenie wykorzystuje specjalną technologię mikropęcherzyków. Mieszanka wody i powietrza, na którą składają się mikropęcherzyki, świetnie radzi sobie z bakteriami atakującymi jamę ustną.

Irygator zapewni nam wysoką higienę jamy ustnej. Po wykonaniu irygacji czujemy się niezwykle świeżo i czysto. Urządzenie świetnie sprawdzi się u osób, które noszą aparaty ortodontyczne i mają problemy z dotarciem do każdej szczeliny jamy ustnej. Oprócz dbania o nasze zęby,  irygator dba także o nasze dziąsła.

Urządzenie pozwala na kontrolowanie siły ciśnienia wody i dopasowanie go do naszych preferencji i potrzeb. W dyszy został zainstalowany przełącznik, który jednym przyciśnięciem pozwala na zmianę strumienia z rotacyjnego na prosty i odwrotnie. Oral B Oxy Jet MD 20 to dobry irygator do zębów.

Jest dobrze oceniany przez osoby, które z niego na co dzień korzystają. Doskonale uzupełnia higienę jamy  ustnej a efekty odczuwa się już po pierwszy użyciu.

Irygator znanej i cenionej marki Oral B model Oxy Jet MD 20 to kolejny sprzęt, na który warto zwrócić uwagę. Stanowi niezastąpione rozwiązanie do walki z bakteriami powodującymi powstawanie płytki nazębnej. Mikropęcherzyki, które wytwarza, świetnie radzą sobie z bakteriami atakującymi jamę ustną.

 

 

 

 

 

4. Irygator PHILIPS Sonicare AirFloss Ultra HX8331/01

 

Sprzęt PHILIPS Sonicare AirFloss Ultra HX8331/01 jest zasilany akumulatorowo. Jest to więc odpowiedni irygator dla osób, które często podróżują, również służbowo. Za pomocą urządzenia możemy dokładnie oczyścić przestrzenie międzyzębowe, skuteczniej niż przy użyciu nici dentystycznej. Jego obsługa nie jest kłopotliwa i wszyscy domownicy szybko ją opanują.

Razem z irygatorem otrzymujemy jedną dyszę do czyszczenia zębów. Model wykorzystuje zaawansowaną technologię łączącą powietrze i mikrokropelki, co zapewnia efektywne działanie. Sprzęt umożliwia usunięcie bakterii i płytki nazębnej nie tylko z przestrzeni pomiędzy zębami, ale i wzdłuż linii dziąseł.

Czy urządzenie przypadło do gustu kupującym? Nasza analiza recenzji wykazała, że tak. Posiadaczom irygatora podoba się to, że nie trzeba go podłączać do prądu. Tym samym o prawidłową higienę jamy ustnej można zadbać nawet na biwaku czy kempingu. Poza tym sprzęt jest poręczny i wystarczy używać go przez 60 sekund każdego dnia, aby cieszyć się zdrowym i ładnym uśmiechem.

Irygator PHILIPS Sonicare AirFloss Ultra HX8331/01 jest zasilany akumulatorowo. To model z jedną dyszą w zestawie, którego czas pracy po pełnym naładowaniu to nawet 2 tygodnie.

 

 

 

 

 

5. Seysso Oxygen Travel Bezprzewodowy Irygator do Zębów

 

Bezprzewodowy irygator Seysso Oxygen Travel ma 3 różne programy pracy do wyboru. Możemy dopasować jego działanie do indywidualnych potrzeb. Tryby różnią się wartością ciśnienia wypływającego strumienia. Mieści się ono w zakresie od 2,7 do 6,2 bara.

Po naładowaniu akumulatora sprzęt może nieprzerwanie działać przez ok. 70 minut. W zestawie znajdziemy ładowarkę indukcyjną w formie niewielkiej i praktycznej stacji dokującej. Irygator nie jest duży, ale za to skuteczny. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 150 ml, a jego napełnianie nie jest trudne. Można go odłączyć od korpusu.

Konsumentom bardzo podoba się to, że urządzenie nie generuje dużego hałasu. To sprawia, że chętnie używają go wszyscy domownicy, w tym dzieci. Poza tym irygator można zabrać ze sobą na wakacyjny czy służbowy wyjazd. To model odpowiedni zarówno dla osób noszących aparat ortodontyczny, jak i tych chcących po prostu lepiej zadbać o higienę jamy ustnej.

Urządzenie Seysso Oxygen Travel jest wyposażone w 150 ml zbiornik. Sprzęt jest zasilany akumulatorowo.

 

 

 

 

 

6. Irygator akumulatorowy Philips HX8210/22

 

Philips Sonicare to bezprzewodowy irygator do zębów, który umożliwia oczyszczenie całej jamy ustnej w czasie nieprzekraczającym 30 sekund. Jest to model , w którym zbiornik płynów został umiejscowiony w uchwycie. Zbiornik można napełnić zarówno wodą jak i płynem do płukania ust.

Maksymalne uzupełnienie zbiornika starcza na dwa zabiegi irygacji. Specjalnie wyprofilowany  kształt irygatora sprawia, że urządzenie idealnie leży w ręku.  Jest pokryte specjalną, antypoślizgową powierzchnią, więc nie należy się obawiać, że irygator wyślizgnie nam się z dłoni.

Odpowiednio zaprojektowana dysza pozwala na dokładne skierowanie strumienia wody, przez co minimalizuje ewentualne rozpryskiwanie się wody po łazience. Wyprofilowana dysza oraz inteligentna końcówka intuicyjnie podpowiada nam jak prawidłowo powinniśmy umiejscowić irygator. Naładowany akumulator wystarcza aż na 56 minut ciągłego działania.

Irygator Philips zbiera wysokie noty. Użytkownicy, którzy go używają chętnie polecają go innym. Urządzenie powinno być obecne w każdej łazience osób, które dbają o piękny uśmiech. Irygator oceniany jest jako niezwykle poręczny i cichy w obsłudze.

Philips Sonicare HX8210/22 to bezprzewodowy irygator czyszczący jamę ustną w zaledwie 30 sekund. Jest to kolejna propozycja cenionej na rynku marki Philips. Produkt powinien zainteresować osoby, które chciałby wzmocnić irygację wykorzystując płyn do płukania ust.

 

 

 

 

 

7. Irygator bezprzewodowy Panasonic DentaCare EW 1411

 

Bezprzewodowy irygator Panasonic EW1411 to komfortowe w użytkowaniu urządzenie, które jest lekkie i ma dobrze wyprofilowany uchwyt pozwalający na wykonywanie pewnych ruchów. Sprzęt ma 4 tryby pracy. Jet to silny strumień wody (5,9 barów) gwarantujący mycie przez 35 sekund. Funkcja Regular jest przeznaczona do codziennej irygacji (3,9 barów), a Soft będzie odpowiednia dla osób z nadwrażliwością zębów i dziąseł. Nowością jest tryb Interdental, czyli przerywany strumień wody gwarantujący do 2 minut irygacji (5,9 barów).

Przy pomocy sprzętu, a dokładnie generowanego przez nie strumienia wody, można skutecznie wypłukać z kieszonek dziąsłowych bakterie, które przyczyniają się do powstawania chorób. W zestawie poza irygatorem znajdują się 2 końcówki z kolorowymi pierścieniami, aby można było je łatwo odróżnić, a także ładowarka indukcyjna.

Sprzęt Panasonic EW1411 jest uznawany za skuteczny, dlatego kupujący chętnie go wybierają. Atutami irygatora są bez wątpienia jego poręczność, łatwa obsługa, dokładne czyszczenie i niewielka waga.

 

 

 

 

 

 

8. Zestaw irygator i szczoteczka soniczna Waterpik WP-861 E2 

 

Prezentujemy irygator stomatologiczny Waterpik WP-861 E2 z 3 trybami pracy: mycie, wybielanie i masaż. Sprzęt ma 10-stopniową regulację ciśnienia pracy, a maksymalnie parametr ten wynosi 8 barów. Urządzenie jest zasilane akumulatorowo, a bateria wystarcza na ok. 20 cykli szczotkowania, czyli 10 dni z założeniem, że robimy to dwa razy dziennie. Model ma też wbudowany timer, który można ustawić na 30 sekund albo 2 minuty.

Warto podkreślić, że jest to produkt typu 2w1, bo umożliwia nie tylko irygację, ale też czyszczenie zębów szczoteczką. Urządzenie jest polecane właściwie każdej osobie, także z implantami, koronami czy aparatem ortodontycznym. Pojemnik na wodę liczy 650 ml.

Konsumenci pochlebnie wypowiadają się na temat zawartości zestawu. W komplecie znajduje się 5 końcówek irygatora mających różne zastosowanie, a także 2 końcówki do szczoteczki sonicznej. Co więcej, w opakowaniu znajduje się także wygodne etui, pozwalające na bezpieczne przechowywanie wszystkich produktów.

 

 

 

 

 

 

9. Waterpik Irygator WP-100 E Ultra Profesjonalny irygator dentystyczny

 

Irygator wodny Waterpink WP-100E2 ULTRA ma 10 stopni regulacji ciśnienia od 0,7 barów do 6,2 barów. Ilość pulsacji na minutę wynosi 1200. W skład zestawu wchodzi pojemnik na wodę liczący 650 ml. Dokładne wymiary podstawy to: 13 cm x 12 cm x 21 cm, a długość kabla zasilającego jest równa 130 cm.

Jak potwierdził test irygatorów do zębów, a także badania kliniczne, regularne korzystanie z prezentowanego urządzenia pozwala znacznie zmniejszyć problem krwawienia dziąseł już w ciągu 2 tygodni stosowania. Producent zapewnia, że korzystanie z irygatora jest nawet do 93% skuteczniejsze niż czyszczenie zębów nitką dentystyczną.

W komplecie znajduje się wiele końcówek, co oznacza, że sprzęt spełni oczekiwania osób o różnych potrzebach. Według konsumentów wśród bardzo przydatnych akcesoriów jest końcówka ze szczoteczką do zębów. Urządzenie ma łatwy system obsługi, a umieszczone na obudowie przyciski są dobrze opisane.

 

 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki irygator do zębów kupić?

 

Nowoczesna technologia wkracza w każdą dziedzinę naszego życia, również do czyszczenia zębów. Zwykła szczoteczka to za mało. Nawet elektryczna szczoteczka, już też uchodzi za niedostateczne zabezpieczenie zębów przed próchnicą. W dzisiejszych czasach zadanie to spełniają irygatory do zębów. Irygator to najlepsze rozwiązanie, jeśli chodzi o zachowanie higieny jamy ustnej dla ludzi, którzy mają protezy zębowe, mostki, korony, implanty, czy aparaty ortodontyczne.

Irygator jest urządzeniem, które silnym strumieniem wody, wymieszanym z powietrzem czyści jamę ustną wymiatając wszystkie pozostałości pokarmu z najgłębszych zakamarków. Mikro bąbelki również masują dziąsła i zapobiegają ich krwawieniu.

 

Jaki jest najlepszy irygator do zębów? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie analizując poszczególne funkcje tych urządzeń. Istnieją różne modele irygatorów. Najpopularniejsze są modele stacjonarne, zasilane sieciowo, na ogół charakteryzują się największym osiąganym ciśnieniem wody. Modele bezprzewodowe, mobilne, zasilane akumulatorowo, wymagają ładowania akumulatora, co ok. 2 tygodnie i mają na ogół nieco mniejsze ciśnienie niż stacjonarne. Natomiast modele podłączane do kranu łazienkowego, to taki sprzęt, który nie ma żadnego zasilania zewnętrznego, a ciśnienie wody jest uzależnione od ciśnienia w sieci wodociągowej. Obecnie są dostępne również modele elektrycznych szczoteczek do zębów połączonych z irygatorem.

Dobry irygator posiada zróżnicowane strumienie wody: strumień prosty jest szczególnie przydatny do miejscowego czyszczenia i wypłukiwania resztek jedzenia, oraz strumień spiralny przeznaczony do ogólnego czyszczenia i masażu dziąseł. Ważne jest również, aby urządzenie wyposażone było w pokrętło do regulacji ciśnienia wody. Ceny irygatorów wahają się od 100 do 500 zł.

Aby znaleźć irygatory do zębów w dobrych cenach i odpowiadające naszym potrzebom trzeba najpierw samemu sobie odpowiedzieć na pytanie, czy urządzenie to ma służyć dla całej rodziny, czy dla jednej osoby. Czy wystarczy nam urządzenie stacjonarne, czy też często podróżujemy i chętnie zabierzemy urządzenie ze sobą. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje, na jakie rzeczy zawracać uwagę kupując irygator.

 

Częstotliwość używania i cel

Gdy kupujemy irygator powinniśmy mieć już wiedzę czy zamierzamy go używać do codziennej pielęgnacji jamy ustnej, czy będziemy robili to od czasu do czasu. Gdy zdecydujemy się na irygator stacjonarny i zamierzamy go używać codziennie, konieczne jest wygospodarowanie wygodnego miejsca w łazience tak, aby było nie daleko od umywalki i od gniazdka elektrycznego. W przypadku zakupu irygatora przenośnego, trzeba wziąć pod uwagę jego niewielki zbiornik na wodę i konieczność kilkukrotnego napełniania go podczas jednego użycia. Może to się okazać uciążliwe i w konsekwencji zniechęcić do jego używania. Ale gdy używamy urządzenia podczas częstych wyjazdów, aparat stacjonarny zupełnie tu się nie sprawdzi.

Również ważnym czynnikiem decyzyjnym powinno być rozpatrzenie powodu, dla jakiego irygator chcemy kupić. Jeśli chodzi o specjalistyczną kurację trudnodostępnych miejsc, trzeba sprawdzić, czy irygator ma regulację ciśnienia strumienia wody, czy ma wymienne, różne nasadki specjalistyczne, np. obok nasadek do standardowej irygacji, również do czyszczenia aparatów ortodontycznych, końcówek do czyszczenia języka, etc.

Również ważnym będzie, czy zamierzasz używać irygator sam, czy też ma on służyć także innym członkom rodziny. Gdy zamierzasz dzielić się z rodziną tym urządzeniem, powinno ono posiadać wymienne dysze, które umożliwiają bezpieczne i higieniczne korzystanie z aparatu przez kilka osób.

 

Ciśnienie i zbiornik na wodę

To, pod jakim ciśnieniem wypuszcza strumień wody Twój irygator, może stanowić o jego dobrej lub słabej jakości. Najlepiej, aby miało możliwość regulacji dużego ciśnienia. Największe ciśnienie mają irygatory stacjonarne, sięgające blisko 7 Br. Te o największym ciśnieniu mogą posiadać nawet 20 stopni jego regulacji, w zależności, jakie partie jamy ustnej czyścimy, a także w zależności od indywidualnych upodobań.

Są też dostępne irygatory zwane „nicią wodną”. Takie urządzenia wypuszczają bardzo silny strumień wodny, który dla niektórych użytkowników może być zbyt silny. Pewne modele mają opcję ustawienia dwóch lub nawet trzech strumieni wody, w tym jeden służący do masażu dziąseł. Natomiast irygatory wykorzystujące ciśnienie w sieci wodociągowej, nie mają regulacji ciśnienia, i można liczyć tylko na tyle barów ile dostarcza nam wodociąg.

Również Zbiorniki na wodę można znaleźć o bardzo zróżnicowanej pojemności. Od takich, które mają pojemność 100 ml i starczają na 30 sekund pracy, po takie o pojemności litra. Niektórzy producenci opisują, że cały proces czyszczenia jamy ustnej można skutecznie przeprowadzić w ciągu 30 sekund, inni producenci podają, że pojemnik ma 450 lub 600 ml i jest to ilość wody wystarczająca na całe oczyszczenie jamy ustnej. Przyjmuje się jednak, że zbiorniki bezprzewodowe wymagają 2-3 krotnego napełnienia w trakcie jednego czyszczenia zębów.

Dodatkowe akcesoria

Zastanawiając się nad tym, jaki irygator do zębów wybrać, trudno nie zwrócić uwagi na akcesoria dodatkowe. Przede wszystkim należy tu wymienić różnorodność końcówek, służących do specjalistycznego oczyszczania. Każdemu przyda się końcówka – szczoteczka do manualnego oczyszczania zębów, mogą one być o różnej twardości i gęstości włosów. Również wszyscy mogą z powodzeniem używać końcówek do przestrzeni międzyzębowych.

Dla osób z chorobami przyzębia przydadzą się końcówki poddziąsłowe, natomiast posiadacze implantów, koron i mostów też znajdą specjalną końcówkę. Wśród końcówek dostępne są też takie, które dokładnie wyczyszczą zęby wokół aparatów ortodontycznych. Dlatego szukając aparatu dla siebie i swoich bliskich należy sprawdzić, jakie końcówki im się przydadzą. Aby cała rodzina mogła używać jednego urządzenia, należy także zaopatrzyć się w taką ilość dysz, ilu jest użytkowników. Najlepiej, aby dysze miały różnokolorowe pierścienie dla odróżnienia, który do kogo należy.

Często też producenci dokładają innego rodzaju dodatkowe wyposażenie. Może się na nie składać, pojemnik na irygator do jego przechowywania lub przenoszenia, albo końcówki umożliwiające powieszenie irygatora na ścianie. Zdarzają się także zwijane i chowane kable elektryczne, a także różne końcówki wtyczek, do różnych rodzajów gniazdek.

 

Zestaw irygator i szczoteczka elektryczna

Obok irygatorów stacjonarnych oraz bezprzewodowych, producenci oferują zestaw szczoteczki elektrycznej z irygatorem. Zwykle taki zestaw składa się ze szczoteczki sonicznej, wspólnej z irygatorem bazy i stacji ładującej szczoteczkę. Ciśnienie w takim zestawie ma ok. 3 Br.

W zależności od modelu oferują one kilka trybów pracy i kilka dołączonych końcówek. Na pewno cenowo będzie to najlepsza opcja, jednak należy raczej skupić się na produktach znanych firm, bowiem tanie urządzenia mało znanych producentów mogą mieć słabe parametry.

 

Podsumowanie

Podsumowując zebrane informacje można powiedzieć, że dla rodziny posiadającej dużo miejsca w łazience najlepszym zakupem będzie stacjonarny irygator z wieloma dyszami i końcówkami, a także z wieloma opcjami czyszczenia. Część z nich z resztą ma możliwość poskładania ich do mniejszych rozmiarów. Dla osób samotnych i podróżujących bezprzewodowe urządzenia mogą równie dobrze spełnić swoją funkcję.

Niektórzy producenci oferują w swych urządzeniach wyłącznik bezpieczeństwa zabezpieczające je przed przegrzaniem. Zachęcamy, zatem do analizy swoich potrzeb i zakupu najlepszego irygatora do czyszczenia zębów.

 

 

Jak używać irygatora do zębów?

 

Jak zaznaczyliśmy w poradniku, stosowanie irygatora pozwala lepiej zadbać o jamę ustną. Jeśli zastanawiasz się, jak stosować tego typu urządzenie, jesteś w odpowiednim miejscu. Po przeczytaniu artykułu na ten temat z pewnością będziesz wiedzieć, jaki irygator do zębów jest polecany przez użytkowników i zdecydujesz, czy jest Ci niezbędny.

 

 

Co to jest irygator do zębów?

Irygator do zębów to urządzenie ułatwiające czyszczenie przestrzeni międzyzębowych. Dentyści podkreślają, że to właśnie ten sprzęt najlepiej dociera w trudno dostępne miejsca. Wbrew pozorom stosowanie irygatora jest całkowicie bezpieczne i mogą go używać dorośli, jak też dzieci. Co istotne, wytwarzane przez irygator podciśnienie nie podrażnia dziąseł, co jest istotne dla osób, dlatego produkt tego typu może być używany nawet wtedy, gdy często krwawią nam dziąsła.

Jak wcześniej wspominaliśmy wyróżniamy dwa rodzaje takich urządzeń – stacjonarne i bezprzewodowe. Te pierwsze mają duże gabaryty, w efekcie czego trudno jest zabrać je ze sobą w podróż. Budowa stacjonarnych irygatorów złożona jest z kilku części: bazy (podstawy ze zbiornikiem na wodę), pokrętła z regulacją ciśnienia strumienia, włącznika oraz wężyka. Z takiego sprzętu mogą korzystać wszyscy domownicy. Modele bezprzewodowe są mniejsze, a tym samym mają mniej pojemny zbiornik na wodę. Niemniej jednak mieszczą się one w torbach podróżnych, dlatego nawet na wyjeździe możemy właściwie zadbać o higienę jamy ustnej.

 

Jak używa się irygatora do zębów?

Aby wyczyścić zęby przy użyciu irygatora musimy się upewnić, że w zbiorniku znajduje się woda. Następnie wkładamy do ust rączkę z odpowiednią końcówką, wybieramy optymalną wartość ciśnienia strumienia i uruchamiamy urządzenie. Wypływająca z irygatora woda dokładnie wypłukuje zanieczyszczenia, których nie udało nam się usunąć podczas szczotkowania. Końcówkę sprzętu należy powoli przesuwać od jednej strony do drugiej, tak jak robimy to podczas mycia szczoteczką.

Po zakończonej irygacji należy dokładnie wyczyścić rączkę i wężyk, z którego wypływa woda. Zaleca się, aby końcówki irygatora wymieniać co pół roku. W ten sposób można zapobiec rozwojowi bakterii i zachować odpowiedni poziom higieny.

 

Kto powinien zdecydować się na zakup irygatora do zębów?

Irygator do zębów jest polecany w szczególności osobom borykającym się z problemem wrażliwych i krwawiących podczas szczotkowania dziąseł. O zakupie takiego sprzętu powinni również pomyśleć konsumenci, którzy z powodu rozwijającej się próchnicy muszą często odwiedzać dentystę. Irygator przyda się również użytkownikom noszącym aparaty ortodontyczne, implanty oraz stałe protezy.

 

 

Zalety irygatora do zębów

Irygatory do zębów to praktyczne urządzenia, które mogą zapobiec pojawieniu się problemów z jamą ustną. Mowa tu nie tylko o próchnicy, ale i paradontozie. Irygowanie przy niskim ciśnieniu sprawia, że dziąsła się wzmacniają i znacząco zmniejsza się problem ich krwawienia podczas mycia zębów. Niekiedy zdarza się nawet, że stan zapalny całkowicie ustępuje przy codziennym stosowaniu irygatora przez dłuższy czas. Dodatkowym atutem tego typu produktów jest wyjątkowo łatwa obsługa. Wydłużony kształt końcówki urządzenia powoduje, że dokładnie wyczyścimy nawet te miejsca, do których trudno jest dotrzeć przy użyciu nici dentystycznej.

Irygator skutecznie zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego, dlatego decydując się na taki sprzęt, zyskujemy możliwość spełnienia swojego marzenia o olśniewającym uśmiechu. To ciekawa alternatywa dla zwykłej nici i płynu do płukania, które w przypadku niestarannego szczotkowania mimo wszystko nie pozwalają na dokładne wyczyszczenie zębów.

 

 

FAQ

 

P1: Co to jest irygator?

Irygator to stosunkowo niewielkie urządzenie przeznaczone do pielęgnacji zębów. Sprzęt bardzo dobrze sprawdza się do utrzymania dziąseł w idealnej kondycji. Irygator jest wykorzystywany do usuwania resztek pożywienia, które utknęły w przestrzeniach międzyzębowych, a ich pozbycie się przy pomocy zwykłej szczoteczki do zębów nie jest możliwe. W sprzedaży dostępne są modele stacjonarne i przenośne. Ostatnie z nich mają kompaktowe wymiary i można łatwo zabrać je w podróż, dlatego dla wielu osób wydają się lepszym wyborem. Niemniej jednak również irygatory stacjonarne mają swoich zwolenników. Poszczególne urządzenia różnią się od siebie zakresem ciśnienia strumienia, liczbą pulsacji czy ilością stopni regulacji ciśnienia.

P2: Irygator – jak często używać?

Z irygatora można właściwie korzystać tak często, jak tego potrzebujemy. Zwykle użytkownicy używają sprzętu wtedy, kiedy myją zęby, więc przynajmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Wielu specjalistów przyznaje, że aby zobaczyć oczekiwane efekty irygacji, trzeba wykonywać czynność systematycznie, nie rzadziej niż raz dziennie. Na początku możemy o tym zapominać, jednak z czasem powinniśmy wyrobić nowy nawyk. Dobrze jest ułożyć sprzęt blisko miejsca, gdzie znajduje się pasta do zębów i szczoteczka. Niektóre dostępne na rynku irygatory mają bazę, którą można zamontować do ściany. 

 

P3: Jak odkamienić irygator?

Aby irygator działał skutecznie, a ryzyko wystąpienia awarii było minimalne trzeba odpowiednio o niego dbać. Niezbędne jest regularne czyszczenie i odkamienianie. Co zrobić, aby pozbyć się osadu z urządzenia? W sklepach dostępne są specjalne płyny do czyszczenia irygatorów. Można zdecydować się na ich zakup i w ten sposób skutecznie usunąć wszelkie zabrudzenia. Detergentu należy używać zgodnie z tym, co wskazuje producent. Wszystkie informacje powinny znajdować się na opakowaniu. Jeśli jednak nie chcemy wydawać kilkudziesięciu złotych na płyn do czyszczenia, możemy wybrać inny sposób. W usunięciu osadu może pomóc m.in. roztwór wody z octem. Irygator należy odkamieniać regularnie, raz na ok. 2-3 miesiące.

 

P4: Jak działa irygator?

Irygator jest wyposażony w specjalną pompkę wytwarzającą ciśnienie, dzięki któremu z dyszy uwalniany jest strumień wody z powietrzem. Z uwagi na to, że ma on dużą prędkość, dociera do trudno dostępnych miejsc i tym samym skutecznie usuwa zanieczyszczenia z przestrzeni międzyzębowych. Dodatkowo irygator pozwala pozbyć się pozostałości jedzenia z kieszeni, linii dziąseł i idealnie sprawdza się u osób, które mają aparat ortodontyczny. Korzystanie z tego urządzenia jest polecane w przypadku problemów ze stanami zapalnymi tworzącymi się wewnątrz jamy ustnej czy krwawieniu dziąseł.

P5: Gdzie kupić irygator dentystyczny?

Jeśli nie wiesz, gdzie kupić irygator dentystyczny, nie musisz się martwić. Tego rodzaju urządzenia są dostępne w sklepach z różnego rodzaju sprzętami domowymi. Największy wybór produktów znajdziesz oczywiście w Internecie. Tam też możesz bez problemu wyszukać porównywarkę cen i dzięki niej sprawdzić, w jakim sklepie dany irygator jest najtańszy. Zakupy online mają ten plus, że można je zrobić nie wychodząc z domu. Wśród atutów wyróżnia się też atrakcyjne ceny produktów i możliwość zapoznania się z opiniami użytkowników. Niemniej jednak zakupy w sklepie stacjonarnym również mają zalety, do których można zaliczyć przede wszystkim możliwość skonsultowania swojego zakupu z doświadczonym pracownikiem. Może on w razie problemów doradzić, który sprzęt najlepiej spełni nasze oczekiwania.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Irygator do zębów – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Jeśli szukasz irygatora do zębów, który pozwoli Ci w prosty sposób zadbać o odpowiednią higienę jamy ustnej, jesteś w dobrym miejscu. Poniżej znajdziesz wiele cennych informacji dotyczących zakupu tego urządzenia, a także poznasz sprzęty cieszące się dobrymi opiniami użytkowników. Waterpik WP-660 E2 Ultra Professional to irygator do zębów z 2 trybami pracy, dostosowany do codziennego czyszczenia jamy ustnej, a także masażu dziąseł. W zestawie znajduje się kilka wymiennych końcówek, które można stosować w zależności od potrzeb. Model ma wyjmowany, łatwy do napełniania zbiornik na wodę. Polecanym irygatorem do zębów jest też Oral-B Professional Care Oxy Jet. Urządzenie ma płynną regulację ciśnienia wody.

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki irygator do zębów kupić?

 

W poniższym artykule znajdziesz wyczerpującą odpowiedź na to, jaki irygator do zębów wybrać, aby być zadowolonym z zakupu. Warto inwestować w sprawdzone, dobrej jakości urządzenia, które pozwalają zachować odpowiednią higienę jamy ustnej, a ich stosowanie przynosi oczekiwane efekty. Jakie parametry i cechy produktu trzeba wziąć pod uwagę, aby dokonać dobrej decyzji zakupowej?

 

 

 

Ciśnienie i tryby pracy

Każdy bez wahania zgodzi się ze stwierdzeniem, że najlepszy irygator do zębów jest dostosowany do potrzeb użytkownika. Aby było to możliwe, pod uwagę należy wziąć, czy wybrany sprzęt ma regulację ciśnienia wody. Zazwyczaj jest ona kilkustopniowa, więc każdy, niezależnie od potrzeb, może dopasować ustawienia sprzętu do swoich aktualnych potrzeb. Z reguły najwyższe ciśnienie wynosi 6,9 barów, a najmniejsze poniżej 1 bara. Generowany przez irygator strumień może być:

* ciągły – prosty i skupiony, jest odpowiedni do czyszczenia przestrzeni między zębami, często wykorzystywany także przez osoby noszące aparat ortodontyczny,

* wirujący – stosunkowo delikatny, stanowi połączenie wody i mikropęcherzyków, dokładnie myje, a dodatkowo masuje dziąsła,

* pulsacyjny – ma zróżnicowaną moc, dzięki czemu oczyszcza jamę ustną, a także delikatnie masuje dziąsła, poprawiając ich ukrwienie.

Irygatory do zębów zwykle mają kilka trybów pracy, z których najważniejszy jest podstawowy przeznaczony do codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Jeśli mamy problemy z wrażliwymi dziąsłami, które czasami krwawią, warto wybierać modele z trybem delikatnym, nazywanym często soft. 

 

Rodzaj zasilania

Korzystanie z irygatora musi być komfortowe, bo tylko wtedy nie tracimy chęci do jego regularnego użytkowania, a tym samym możemy zauważyć satysfakcjonujące efekty. Na wygodę duży wpływ na rodzaj zasilania, w sklepach znajdziemy modele akumulatorowe i z przewodem zasilającym. Irygatory na baterie bardzo dobrze sprawdzają się w podróży i można z nich bez problemu korzystać także w miejscach, w których jest ograniczony dostęp do prądu np. na kempingach. Musimy jednak zwracać uwagę na czas działania akumulatora po jednym ładowaniu. Dobrze byłoby, gdyby urządzenie pracowało wydajnie kilka do kilkunastu dni, bo wtedy nie musielibyśmy ciągle go ładować. W przypadku irygatora zasilanego sieciowo trzeba sprawdzić długość przewodu. Jeśli będzie ona niewielka, mogą pojawić się problemy z ustawieniem sprzętu w wygodnym miejscu. 

 

Pojemność zbiornika

Od pojemności zbiornika na wodę zależy to, ile razy w ciągu czyszczenia będziemy musieli uzupełniać płyn. Jeśli wartość ta będzie wynosić tylko kilkadziesiąt mililitrów, prawdopodobnie trzeba będzie przerywać pracę nawet kilkukrotnie. Pamiętajmy jednak, że zwykle modele akumulatorowe, mają wbudowane zbiorniki w rękojeści, a to ogranicza ich wielkość. Choć częściej musimy uzupełniać płyn, zyskujemy komfort w postaci możliwości korzystania ze sprzętu w każdym miejscu i bez obaw o zbyt krótki kabel zasilający i dużą podstawę. W sklepach dostępne są takie irygatory ze zbiornikami nawet 650 ml, których nie trzeba często uzupełniać. Warto jednak podkreślić, że dolewanie płynu zwykle nie jest trudne, wystarczy otworzyć zbiornik, albo odłączyć go od podstawy, a co więcej, nie zajmuje to dużo czasu. 

 

Wymienne końcówki 

Do każdego produktu dołączana jest zawsze końcówka do irygacji, ale bardzo często kupujący otrzymuje także inne przydatne akcesoria, które czynią sprzęt bardziej funkcjonalnym i uniwersalnym. Nierzadko w skład zestawu wchodzą końcówki do irygacji przydziąsłowej, do czyszczenia aparatów ortodontycznych, a także pielęgnacji implantów, mostków i koron. Niektórzy producenci oznaczają końcówki kolorami, aby z jednego urządzenia mogło skorzystać więcej osób, przy zachowaniu maksymalnej higieny. Przydatnym dodatkiem jest etui do przechowywania końcówek. Czasami jest to osobny produkt, a często stanowi części podstawy.

 

 

 

Wykonanie

Odpowiadając na pytanie, jaki jest najlepszy irygator do zębów, nie można nie wspomnieć o kwestii jakości wykonania. Obudowa musi być zrobiona z wytrzymałych materiałów, które są odporne na działanie wody. Należy zwrócić uwagę na kształt rękojeści. Aby wygodnie czyściło nam się zęby, musi być ona dobrze wyprofilowana, bo wtedy będziemy mogli pewnie chwycić irygator i wykonywać nim precyzyjne ruchy. Jeśli kupujemy model zasilany akumulatorowo, zazwyczaj nie musimy się obawiać o jego zbyt duże wymiary. Taki produkt jest mały i nie ma problemu z zabraniem go w podróż. Inaczej jest w przypadku irygatorów stacjonarnych. Warto wybierać modele, które mają niezbyt dużą podstawę, bo wtedy łatwiej będzie nam znaleźć odpowiednie miejsce do przechowywania sprzętu.

 

Produkty typu 2w1

Popularnością wśród użytkowników cieszą się irygatory typu 2w1, które pozwalają nie tylko na dokładne czyszczenie przestrzeni między zębami, ale też pełnią funkcję zwykłej szczoteczki. Może być tak, że w zestawie znajdą się dwie osobne rękojeści, ale często zdarza się, że do dyspozycji użytkownika pozostaje jeden sprzęt, a w celu korzystania z niego w określony sposób trzeba tylko wymienić końcówkę.

 

Irygatory do zębów w dobrych cenach

Ile kosztuje tani irygator do zębów? W sklepach można znaleźć sprzęty już za ok. 150 zł, które mimo niskiej ceny są uznawane za solidnie zrobione i efektywne w działaniu. Bardziej zaawansowane urządzenia do pielęgnacji jamy ustnej mogą kosztować nawet 500 zł albo i więcej. Wiele zależy od ilości trybów pracy, sposobu zasilania i popularności producenta.

 

 

FAQ

 

P1: Co to jest irygator?

Irygator do zębów to urządzenie przeznaczone do czyszczenia jamy ustnej, stosowane zamiast wykałaczek czy nici dentystycznych, które są zdecydowanie mniej skuteczne. Sprzęt jest wykorzystywany do dokładnego pozbywania się resztek jedzenia z przestrzeni między zębami, poprawia także ukrwienie dziąseł i delikatnie je masuje. W sklepach można znaleźć modele stacjonarne z przewodem zasilającym podłączanym do prądu, a także irygatory przenośne mające wbudowany w rękojeści zbiornik na wodę i zasilane dołączanym do zestawu akumulatorem. Urządzenie może mieć kilka trybów pracy i regulowane ciśnienie strumienia wody, co umożliwia jego lepsze dopasowanie do aktualnych potrzeb użytkownika.

 

 

 

P2: Irygator – jak używać?

Irygator dentystyczny to urządzenie, które za pomocą strumienia wody pod wysokim ciśnieniem czyści przestrzeń międzyzębową i kieszonki dziąseł. Przed rozpoczęciem korzystania ze sprzętu warto poznać jego instrukcję, z której dowiemy się, jak zmieniać ustawienia. Za każdym razem powinniśmy wybrać odpowiednią końcówkę, w zależności od tego, czego oczekujemy. W zestawie zwykle znajdują się akcesoria przeznaczone nie tylko do codziennej irygacji, ale też specjalne końcówki do czyszczenia koron, mostków czy zębów, na których znajduje się aparat ortodontyczny. Zwykle mamy do wyboru też kilka trybów pracy. Jeśli mamy wrażliwe zęby, wybierzmy program delikatny, a jeśli zależy nam na lepszym ukrwieniu dziąseł tryb pulsacyjny.

 

P3: Co daje irygator?

Jak zapewniają dentyści, dobrej jakości irygator przynosi satysfakcjonujące efekty w postaci ładnie wyglądających i idealnie czystych zębów. Dzięki regularnemu korzystaniu z tego urządzenia możemy poprawić też ukrwienie dziąseł, a niejednokrotnie pozbyć się problemu związanego z krwawieniem w trakcie szczotkowania jamy ustnej. Strumień wody generowany przez irygator potrafi dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc, a co istotne, nie trzeba poświęcać na pielęgnację zbyt dużo czasu. Warto pamiętać, że dbając o odpowiednią higienę jamy ustnej, jesteśmy mniej narażeni na wystąpienie chorób i często poza wizytami kontrolnymi u dentysty nie musimy przeprowadzać żadnych dodatkowych zabiegów. To także oszczędność czasu i pieniędzy.  

 

P4: Jak odkamienić irygator?

Jeśli chcemy, aby irygator służył nam przez długi czas i dobrze spełniał swoje zadanie, musimy zadbać o jego odpowiednią pielęgnację. Jak odkamienić sprzęt? Możemy zdecydować się na zakup proszku do czyszczenia i dezynfekcji, którego cena wynosi kilkadziesiąt złotych. Wskazaną przez producenta miarkę zazwyczaj należy wsypać do zbiornika, dolać ciepłej wody i dokładnie wszystko wymieszać, Następnym krokiem jest włączenie irygatora, tak aby roztwór rozprzestrzenił się w środku. Urządzenie należy później wyłączyć i zostawić na czas określony w ulotce. Po jego upływie wystarczy wypompować preparat, później kilkukrotnie wlać ciepłą wodę i przepłukać irygator. Sprzęt należy czyścić raz na miesiąc.

 

 

 

P5: Gdzie kupić irygator dentystyczny?

Zastanawiasz się, gdzie kupić irygator dentystyczny? Z pewnością nie będziesz miał z tym problemu, bo urządzenie jest dostępne w sklepach stacjonarnych z elektroniką i sprzętem do domu, a czasami także w dużych supermarketach. Największy wybór modeli można znaleźć w sklepach internetowych. Zakupy przez Internet mają wiele zalet, a jedną z nich jest możliwość szybkiego porównywania cen. Często zdarza się też, że produkty w sklepach online są tańsze niż stacjonarnie. Zazwyczaj po przekroczeniu danej kwoty zakupu produkt jest dostarczany bez ponoszenia dodatkowych kosztów przesyłki.  

 

 

Jak używać irygatora do zębów?

 

Irygator dentystyczny powinien być nieodłącznym elementem wyposażenia łazienki. W połączeniu z dobrą pastą, płynem do ust i nicią dentystyczną pomaga nam zadbać o piękny i zdrowy uśmiech. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem urządzenia, ale nie wiesz, jak go używać, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem. Prezentujemy w nim wskazówki dotyczące prawidłowego korzystania z irygatora.

 

Korzystanie z irygatora krok po kroku

Irygator dentystyczny pozwoli usunąć resztki jedzenia z przestrzeni międzyzębowych i dokładnie wypłucze bakterie z jamy ustnej. Przed rozpoczęciem zabiegu należy wstępnie wyczyścić zęby nicią dentystyczną, aby mieć stuprocentową pewność, że pozbędziemy się wszystkich resztek pokarmu. Następnie sięgnijmy po irygator. Aby z niego skorzystać nalejmy do zbiornika letniej wody i wybierzmy odpowiednią końcówkę. Pamiętajmy o jej zablokowaniu, do czego służy specjalny przycisk. Po przygotowaniu urządzenia możemy rozpocząć irygację.

Specjaliści zalecają kierowanie strumienia wody prostopadle do zębów. O ile jest to bardzo proste w przypadku zębów z przodu, wyczyszczenie tylnych zębów będzie wymagało od nas nieco większej wprawy. Pamiętajmy o zachowaniu niewielkiej odległości, gdyż dysza nie może stykać się z dziąsłami i z zębami. Najlepiej zacząć proces od tylnych zębów i kierować się do przodu. 

Strumień wody należy przesuwać wzdłuż linii dziąseł. Pośpiech jest niewskazany, nie warto również zwracać uwagi na pojemność zbiornika na wodę, gdyż zawsze można go uzupełnić. Strumienia wody nie wolno kierować w stronę kieszeni przyzębnych. Wyjątek stanowi użycie specjalnych końcówek, które pomogą nam dokładnie wypłukać wszystkie bakterie.

Zęby czyśćmy w miarę równym tempie, choć niektórzy eksperci zalecają dłuższe przytrzymywanie strumienia wody przy przestrzeniach międzyzębowych. To właśnie tam gromadzi się najwięcej resztek jedzenia i bakterii. Po zakończonym procesie należy wylać wodę ze zbiornika, gdyż mogą zbierać się w niej mikroorganizmy lub osadzać kamień. 

 

Jak używać irygatora z aparatem ortodontycznym?

Niezależnie od tego, czy nosimy aparat ortodontyczny czy nie irygacja zębów odbywa się bardzo podobnie. Jedyną różnicą jest to, aby proces trwa nieco dłużej, gdyż zamki i obszar wokół łuków aparatu wymagają bardziej dokładnego czyszczenia.

W sprzedaży dostępne są modele irygatorów ze specjalnymi końcówkami przeznaczonymi do czyszczenia aparatów. Są one bardzo solidne i mają zwężającą się szczoteczkę z delikatnym włosiem. W przypadku użycia tego typu urządzenia, najpierw skupiamy się na przestrzeniach międzyzębowych, a następnie czyścimy szczoteczką obszary wokół zamków aparatu. Pamiętajmy, aby cały czas leciał pulsacyjny strumień wody. 

 

Jak czyścić implanty, korony i mosty?

Niektóre modele irygatorów mają specjalne szczeciny na końcu dyszy przeznaczone do czyszczenia implantów, koron i mostów. Końcówki powinny delikatnie stykać się z zębami, a kierunek strumienia wodnego musi być prostopadły. Należy skupić się na szczelinach między zębami, które trzeba dokładnie wyczyścić. 

 

Jak długo powinna trwać irygacja?

Irygacja zębów to indywidualna sprawa, która zależy od potrzeb użytkownika. Specjaliści jednak zalecają, żeby nie trwała krócej niż 2- minuty. Podstawą jest cierpliwość i dokładność, gdyż wykonywanie tej czynności bez zaangażowania nie przyniesie zadowalających efektów. Z drugiej strony pamiętajmy jednak, że za długi zabieg może podrażnić dziąsła, dlatego nie wolno przesadzać. 

 

Jak często używać irygatora?

Najprostszą zasadą jest używanie irygatora równolegle ze szczotkowaniem zębów, czyli minimum rano i wieczorem. Jeśli nasze zęby są w dobrym stanie, jeden zabieg dziennie też powinien być wystarczający.

Bardzo istotna jest systematyczność, dlatego jeśli zaczniemy stosowanie irygatora, powinniśmy być konsekwentni. Jedyną przeszkodą w częstej irygacji może być nadwrażliwość zębów i dziąseł. Takie przypadki należy skonsultować ze stomatologiem. 

 

Od czego zacząć – irygacja czy szczotkowania?

Specjaliści twierdzą, że nie ma znaczenia, czy zaczniemy od irygacji czy szczotkowania zębów. Zalecają jednak, aby cały zabieg rozpocząć od stosowania nici dentystycznej. 

Pielęgnacja jamy ustnej powinna rozpocząć się od usunięcia nicią resztek pokarmu z przestrzeni międzyzębowych. Następnie możemy przez 2 minuty czyścić zęby szczoteczką. W kolejnym etapie sięgnijmy po irygator. Kierujmy strumień na zęby przez kolejne 2 minuty. 

 

Jak wyczyścić irygator dentystyczny?

Po każdym zabiegu irygacji urządzenie należy wyczyścić. Pamiętajmy o wylaniu wody ze zbiornika, gdyż mogą się w niej gromadzić bakterie. Warto również na chwilę włączyć urządzenie, aby resztki wody mogły wydostać się ze środka. Urządzenie warto także osuszyć ręcznikiem.

Przed użyciem irygatora warto zapoznać się z instrukcją, w której umieszczone są szczegółowe informacje dotyczące czyszczenia. Jest to bardzo ważne, gdyż użycie niewłaściwych preparatów może uszkodzić narzędzie. Większość producentów zaleca regularne odkamienianie irygatora, przynajmniej raz w miesiącu. Specjalne substancje odkamieniające irygatory działają także dezynfekująco. 

 

Irygatory – ranking

Przed podjęciem decyzji o zakupie irygatora dentystycznego zalecamy zapoznać się z rankingiem, który pomoże wybrać najlepszy produkt. Warto poczytać o wadach i zaletach urządzeń i zdecydować, który model spełni nasze oczekiwania.

 

Irygator do zębów – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Irygator dentystyczny stanowi doskonałe uzupełnienie szczoteczki do zębów. Dzięki irygatorowi możemy zadbać o higienę naszej jamy ustnej, dlatego powinien znaleźć się w każdym domu. Jeśli zdecydowałeś się na zakup przyrządu, ale nie wiesz, który model będzie dla Ciebie odpowiedni, pomocny może okazać się nasz artykuł. Ranking stanowi zestawienie najlepszych irygatorów w 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajdziemy model Waterpik WP-100 E Ultra. W skład zestawu wchodzi 6 wymiennych końcówek, dodatkową zaletą jest 10-stopniowa regulacja ciśnienia. Model jest chętnie wybierany przez konsumentów ze względu na łatwość w użyciu. Na uwagę zasługuje również irygator Braun Oral-B Professional Care OxyJet MD20. Regulacja ciśnienia, pojemny zbiornik na wodę oraz 4 wymienne dysze sprawiają, że produkt zbiera wiele pozytywnych opinii.

 

9 najlepszych irygatorów. Opinie w 2021 roku

 

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem irygatora do zębów, ale nie wiesz, na jaki model się zdecydować, zapoznaj się z naszym rankingiem. Prezentujemy w nim wysokiej klasy produkty, które zasługują na uwagę. Mamy nadzieję, że poniższa lista pomoże Ci podjąć dobrą decyzję zakupową.

 

Irygator Waterpik

 

1. Profesjonalny Irygator Dentystyczny Waterpik WP-100 E Ultra

 

Irygator Waterpik to bardzo dobry produkt wśród urządzeń do higieny jamy ustnej. Przyrząd skutecznie czyści przestrzenie międzyzębowe, docierając do trudno dostępnych miejsc w całej jamie ustnej. Model WP-100 E Ultra doskonale sprawdza się do użytku domowego, dzięki czemu może z niego korzystać cała rodzina.

Zestaw składa się z pojemnika na wodę z pokrywą oraz irygatora z 6 wymiennymi końcówkami, przeznaczonymi do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych, kieszeni dziąsłowych, a także zębów i języka. Przyrząd ma 10-stopniową regulację ciśnienia, dzięki której użytkownik ma możliwość dostosowania jego pracy do swoich potrzeb oraz stopniowego przyzwyczajania się do używania irygatora. Produkt nadaje się do stosowania z aparatami ortodontycznymi, gdyż jest dla nich całkowicie bezpieczny.

Opinie o irygatorach do zębów Waterpik potwierdzają, że jest to wysokiej klasy sprzęt. Osoby, które na co dzień używają przyrządu twierdzą, że czyszczenie zębów jest bardziej skuteczne niż przy pomocy zwykłej szczoteczki. Zaletą jest również masowanie dziąseł, dzięki czemu są zdrowe i zyskują lepszy wygląd.

 

Irygator Oral B

 

2. Irygator Braun Oral-B Professional Care OxyJet MD20

 

Konsumenci chętnie sięgają po irygator Oral B Professional Care OxyJet MD20 ze względu na jego niezawodność i wygodę użytkowania. Używanie irygatora pomaga w problemach z dziąsłami i pozostawia w ustach uczucie świeżości.

Sprężone powietrze wydobywające się z irygatora, w połączeniu z wodą tworzy mikropęcherzyki. Atakuje bakterie pojawiające się w jamie ustnej i powodujące powstawanie płytki nazębnej. Strumień wody delikatnie masuje dziąsła i dokładnie czyści przestrzenie między zębami. Intensywność strumienia można regulować od poziomu 1 (małe ciśnienie) do 5 (duże ciśnienie) i dopasować do indywidualnych potrzeb.

Irygator jest wyposażony w zbiornik o pojemności 600 ml. Można w nim trzymać samą wodę lub dodać do niej płyn po płukania jamy ustnej. W zestawie otrzymujemy także 4 wymienne dysze oraz podstawkę z ładowarką. Według opinii konsumentów Oral B to dobry irygator do zębów, który precyzyjnie czyści i dociera do trudno dostępnych miejsc.

 

Irygator Philips

 

3. Irygatory do Zębów Bezprzewodowe Philips Sonicare HX8438/01 Airfloss Ultra

 

Osobom, które nie przepadają za korzystaniem z nici dentystycznych, ale chcą mieć dokładnie wyczyszczone przestrzenie międzyzębowe, polecamy irygator Philips Sonicare HX8438/01 Airfloss Ultra. Urządzenie nie tylko poprawia higienę jamy ustnej, ale również pozytywnie wpływa na zdrowie dziąseł.

Urządzenie wykorzystuje technologię, w której woda łączy się z powietrzem i wytwarzane są mikrokropelki, które dokładnie czyszczą okolice dziąseł. Wystarczy około 60 sekund dziennie, aby wyczyścić całą jamę ustną. Częstotliwość strumienia irygatora jest regulowana – użytkownik ma do wyboru pojedynczy, podwójny lub potrójny strumień. Przyrządu można używać zarówno z wodą, jak i płynem do płukania jamy ustnej. W zestawie znajduje się jedna dysza, ładowarka oraz zbiornik na wodę.

Użytkownicy irygatora potwierdzają, że dzięki stosowaniu urządzenia znacznie rzadziej zmagają się z próchnicą. Twierdzą także, że sprzęt pomaga wyrobić w sobie nawyk czyszczenia przestrzeni między zębami. Na uwagę zasługuje również wytrzymała bateria – jedno ładowanie urządzenia wystarczy na około miesiąc użytkowania irygatora.

 

 

Irygator Panasonic

 

4. Irygator Bezprzewodowy Panasonic EW-1411

 

Bezprzewodowy irygator Panasonic EW-1411 to dobry wybór dla osób dbających o higienę jamy ustnej. Urządzenie pozwala wypłukać resztki jedzenia z trudno dostępnych miejsc, do których nie dociera zwykła szczoteczka do zębów.

Wraz z irygatorem otrzymujemy zbiornik na wodę, który łatwo się demontuje i utrzymuje w czystości. Produkt jest wyposażony w akumulator, który pozwala na godzinę nieprzerwanej pracy. Cztery tryby pracy przyrządu umożliwiają dostosowanie jego działania do indywidualnych potrzeb. Do wyboru mamy ciągły lub przerywany strumień wody – pierwszy lepiej się sprawdza do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych, drugi zaleca się osobom z paradontozą lub nadwrażliwością zębów.

Specjaliści potwierdzają, że produkt bardzo dobrze zdaje każdy test irygatorów do zębów. Konsumenci zwracają uwagę na wysoką skuteczność urządzenia. Dzięki niemu możemy usunąć płytkę nazębną, zapobiec powstawaniu próchnicy i skutecznie wzmocnić dziąsła. Konsumenci doceniają również łatwość obsługi oraz niewielką wagę przyrządu, dzięki której wygodnie się go użytkuje.

 

 

Irygator dentystyczny

 

5. Przenośny Irygator Dentystyczny Media-Tech Dental Flossjet MT6512

 

Media-Tech Dental Flossjet MT6512 to dobry i tani irygator do zębów, dzięki któremu możemy skutecznie usunąć płytkę nazębną i resztki pokarmu z powierzchni zębów oraz z trudno dostępnych miejsc poniżej linii dziąseł. Urządzenie wykorzystuje pulsujący strumień wody, który masuje dziąsła i poprawia ich ukrwienie.

Irygator dentystyczny Media-Tech ma wbudowany akumulator, dzięki któremu możemy pracować nieprzerwanie przez 8 godzin. Urządzenie jest niewielkie, dlatego z łatwością możemy je przechowywać lub zabrać w podróż. W ten sposób mamy możliwość dbania o higienę jamy ustnej także w podróży. Przyrząd ma 3 tryby pracy: pulsacyjny, delikatny i normalny, dzięki czemu możemy dostosować jego działanie do indywidualnych potrzeb.

W zestawie otrzymujemy 3 rodzaje końcówek (do czyszczenia dziąseł, języka i przestrzeni w okolicach aparatu ortodontycznego) oraz zbiornik na wodę, do którego można wlewać także płyn do płukania ust. Według opinii konsumentów, ten irygator stomatologiczny doskonale się sprawdza do użytku domowego, cicho pracuje i pomaga zwalczyć próchnicę.

 

 

Irygator Seysso

 

6. Irygator Bezprzewodowy Seysso Oxygen Travel

 

Nasz ranking irygatorów do zębów nie byłby kompletny bez modelu Seysso Oxygen Travel. Jest to profesjonalne urządzenie do czyszczenia jamy ustnej, które wypłukuje resztki jedzenia z trudno dostępnych miejsc. W zestawie znajdziemy zbiornik na wodę o pojemności 150 ml oraz 3 rodzaje końcówek do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych, języka i okolic aparatu dentystycznego.

Przyrząd ma regulowane ciśnienie wody, do wyboru mamy trzy tryby pracy (Normal, Soft i Pulse), które dobieramy do indywidualnych preferencji. W urządzeniu zastosowano także lekki i trwały akumulator litowo-jonowy, dzięki któremu zapewnimy sobie długi czas pracy bez konieczności częstego ładowania.

Konsumenci twierdzą, że największą zaletą urządzenia jest jego skuteczność. Według opinii irygator Seysso usuwa płytkę bakteryjną z przestrzeni między zębami dużo dokładniej niż wykałaczki czy nić dentystyczna. Dodatkowo przyrząd jest wyposażony w specjalną końcówkę, którą wyczyścimy przestrzenie przy aparacie ortodontycznym, korony i mosty.

 

 

Irygator wodny

 

7. Irygator Dentystyczny Waterpik WP-660 E2 Ultra Professional

 

Irygator wodny Waterpik WP-660 E2 Ultra Professional to doskonałe uzupełnienie domowego zestawu urządzeń do higieny jamy ustnej. Przyrząd gwarantuje dokładne usunięcie jedzenia z przestrzeni między zębami, co nie jest możliwe przy użyciu zwykłej szczoteczki. Irygator nadaje się także do czyszczenia mostów, koron i aparatów ortodontycznych.

Urządzenie ma 10 stopni regulacji ciśnienia, a jego maksymalne ciśnienie robocze to 6,9 Bar. Zarówno wyjmowany zbiornik na wodę, jak i skrytka na końcówki zapewniają wygodę użytkowania przyrządu. Irygator pracuje w dwóch trybach: Floss do codziennej pielęgnacji oraz Massage, który stymuluje ukrwienie dziąseł. Dodatkowo znajdziemy 1-minutowy timer oraz zestaw 7 końcówek, z których każda ma inne przeznaczenie (do usuwania płytki nazębnej, do czyszczenia aparatu ortodontycznego, do czyszczenia kieszonek przyzębnych, do koron, implantów i mostów oraz do czyszczenia generalnego).

Użytkownicy irygatora potwierdzają, że urządzenie jest bardziej skuteczne w utrzymaniu prawidłowej higieny jamy ustnej niż zwykła szczoteczka do zębów. Konsumenci twierdzą także, że ich dziąsła są zdrowsze i znacznie rzadziej zmagają się z próchnicą.

 

 

Irygator Xiaomi

 

8. Irygator Bezprzewodowy do Zębów Xiaomi Soocas W3

 

Marka Xiaomi jest znana z nowinek technologicznych i zastosowania nowoczesnych rozwiązań. Odpowiednich cech użyto również w irygatorze Xiaomi Soocas W3, odznaczającym się wysoką skutecznością połączoną z nienagannym designem.

Irygator Xiaomi ma trzy tryby pracy: Soft, Standard i Massage. Pierwszy tryb jest najłagodniejszy i jego stosowanie zaleca się osobom o wrażliwych zębach i dziąsłach. Drugi tryb jest najbardziej uniwersalny i odpowiedni dla większości z nas. Stosowanie trzeciego trybu poleca się osobom zmagającym się z bólem dziąseł, gdyż delikatnie je masuje.

Produkt jest wyposażony w litowo-jonową baterię, której pełne naładowanie wystarczy na użytkowanie irygatora przez miesiąc. W zestawie otrzymujemy 4 wymienne końcówki, przeznaczone do: usuwania płytki nazębnej, czyszczenia aparatu ortodontycznego, czyszczenia języka i usuwania resztek jedzenia z przestrzeni między zębami. Osoby, które zdecydowały się na zakup irygatora, twierdzą, że to wysokiej klasy sprzęt. Cenią go przede wszystkim za prosty i stylowy design, łatwość użycia, niewielkie gabaryty i bezawaryjność.

 

Irygator bezprzewodowy

 

9. Irygator do Zębów Bezprzewodowy Panasonic EW1211

 

Na uwagę zasługuje bezprzewodowy irygator do zębów Panasonic EW1211. Jest to niewielkie, przenośne urządzenie, które dobrze sprawdza się zarówno do codziennego użytku domowego, jak i w czasie podróży. Przyrząd masuje dziąsła i czyści przestrzenie między zębami, zapobiega powstawaniu próchnicy i kamienia nazębnego.

Mimo, iż irygator jest niewielki, ma dużą moc  1400 impulsów na minutę. Przyrząd jest wyposażony w pojemnik na wodę, do którego możemy wlać również płyn do płukania jamy ustnej, aby odświeżyć swój oddech. Urządzenie jest zasilane bateriami, dzięki czemu nie mamy plączących się i kłopotliwych przewodów.

Konsumenci twierdzą, że irygator Panasonic dobrze leży w dłoni, a jego największą zaletą są kompaktowe wymiary. Produkt zajmuje niewiele miejsca i jest prosty w użyciu. Mimo niepozornego wyglądu pozwala na utrzymanie higieny jamy ustnej.

 

Przewodnik zakupowy – jaki irygator do zębów kupić?

 

Irygator dentystyczny to urządzenie do higieny jamy ustnej, dzięki któremu skutecznie wyczyścimy przestrzenie między zębami, a także utrzymamy w czystości korony, mosty i aparat ortodontyczny. Badania dowodzą, że systematyczne używanie przyrządu pozwala na pozbycie się problemu krwawienia dziąseł, zmniejsza ryzyko występowania próchnicy, a także chroni przed osadzaniem się kamienia nazębnego. Zastanawiasz się, jaki irygator do zębów wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Z pomocą śpieszy nasz poradnik.

Jak działa irygator do zębów?

Jeszcze do niedawna irygatory dentystyczne miały duże rozmiary, przez co stanowiły wyposażenie wyłącznie gabinetów dentystycznych. W ostatnich latach na rynku pojawiły się mniejsze warianty, których z powodzeniem możemy używać w domu. Przyrząd jest zbudowany ze specjalnej pompki, która wyrzuca strumień wody pod wysokim ciśnieniem. Strumień dokładnie czyści przestrzenie między zębami i masuje dziąsła, usuwa płytkę nazębną i resztki jedzenia oraz wypłukuje bakterie, które są przyczyną powstawania próchnicy.

Irygatora zazwyczaj używa się przed szczotkowaniem zębów. Po włączeniu urządzenia strumień wody należy skierować na zęby, przytrzymać przez kilka sekund i przesuwać wzdłuż linii dziąseł. Mimo iż pod ciśnieniem, strumień jest bardzo delikatny zarówno dla szkliwa, jak i dla dziąseł. Warto pamiętać, że z irygatorem można używać zarówno zwykłej wody, jak i płynów do płukania jamy ustnej.

 

Rodzaje irygatorów do zębów

Irygator może występować w dwóch wariantach. Do wyboru mamy urządzenia stacjonarne, zasilane sieciowo oraz wersje bezprzewodowe, z akumulatorem lub wymagające baterii. Jaki irygator do zębów jest najlepszy? To zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb.

Modele stacjonarne są zazwyczaj droższe i większe, jednak mają zbiornik na wodę o dużej pojemności – zazwyczaj przekracza 500 ml. Dzięki temu nie musimy często uzupełniać płynu, co zapewni nam długą, nieprzerwaną pracę. W modelach stacjonarnych zbiornik połączony jest z bazą przyrządu i z rączką z wężykiem, za pomocą której przeprowadzamy zabieg irygacji. Modele stacjonarne mają także szeroki zakres ciśnienia wody, który można również regulować w zakresie nawet do 10 stopni.

Urządzenia bezprzewodowe zajmują zdecydowanie mniej miejsca, ale jednocześnie zbiornik na wodę ma mniejszą pojemność. Zaletą urządzenia jest brak plączących się przewodów, jednak ze względu na wbudowany akumulator, całość jest nieco cięższa od wersji stacjonarnych. Modele bezprzewodowe świetnie sprawdzają się w podróży, gdyż zajmują niewiele miejsca i są wygodne w użyciu.

 

Rodzaje strumienia wody w irygatorze do zębów

W irygatorach do zębów możemy spotkać się z różnymi rodzajami strumieni wody. Wyróżnia się strumienie ciągłe, spiralne oraz pulsacyjne, z których każdy ma inne funkcje.

Strumień ciągły zazwyczaj występuje w urządzeniach o wysokim ciśnieniu. Jego używanie zaleca się osobom, którym zależy na dokładnym wyczyszczeniu ciasnych przestrzeni międzyzębowych lub które noszą aparat ortodontyczny. Strumień ciągły dociera do trudno dostępnych miejsc i usuwa z nich resztki jedzenia.

Strumień wirujący (spiralny) jest bardziej delikatny, w którym woda jest zazwyczaj połączona z mikropęcherzykami powietrza. Strumień zaleca się osobom zmagającym się z nadwrażliwością dziąseł. Strumień delikatnie masuje linię dziąseł oraz usuwa zgromadzoną płytkę nazębną.

Strumień pulsacyjny może mieć zróżnicowaną moc – w jednym momencie mocniejszą, a za chwilę słabszą. Pulsujący strumień bardzo skutecznie czyści trudno dostępne miejsca w jamie ustnej, a także masuje dziąsła.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu irygatora do zębów?

Nawet najlepszy irygator do zębów wymaga odpowiedniej ilości miejsca w łazience. Modele stacjonarne mają zdecydowanie większe gabaryty od wersji bezprzewodowych. Przed zakupem warto sprawdzić nie tylko rozmiar urządzenia, ale także pojemność zbiornika na wodę. Większy pojemnik pozwoli nam na dłuższą, nieprzerwaną pracę. Mniejszy zbiornik trzeba co chwilę napełniać, co może być uciążliwe.

Irygacja polega na czyszczeniu zębów i dziąseł przy użyciu wody pod ciśnieniem na różnym poziomie. Przed wyborem przyrządu należy sprawdzić, czy upatrzony model ma możliwość regulacji lub dodatkowe programy.

Najważniejszymi elementami irygatora do zębów są końcówki. Przed zakupem należy sprawdzić, co dołączono do zestawu i wybrać model z największą ilością dysz, które nam się przydadzą. Do wyboru są końcówki do czyszczenia aparatu ortodontycznego, przestrzeni między zębami, koron i mostów, protez czy języka. To, na jaki pakiet się zdecydujemy, powinno zależeć od indywidualnych potrzeb i preferencji.

Warto również sprawdzić, czy do zestawu dołączono dodatkowe akcesoria, takie jak pojemnik do przechowywania dysz czy haczyki ułatwiające powieszenie urządzenia na ścianie, co jest przydatną opcją w małych pomieszczeniach.

 

Irygatory do zębów w dobrych cenach

Rozpiętość cenowa irygatorów do zębów jest wysoka. Urządzenie możemy kupić od 150 zł do 600 zł. Warto wiedzieć, że modele bezprzewodowe są zazwyczaj tańsze od wersji stacjonarnych. Na cenę wpływa również ilość końcówek i akcesoriów czy dodatkowe funkcje, takie jak regulacja ciśnienia strumienia wody.

 

FAQ

 

P1: Jak korzystać z irygatora do zębów?

Irygację możemy przeprowadzić zarówno przed, jak i po szczotkowaniu zębów, jednak specjaliści zalecają użycie irygatora w pierwszej kolejności. Dzięki temu mamy możliwość usunięcia resztek jedzenia i płytki nazębnej z trudno dostępnych przestrzeni między zębami. Taka kolejność sprawia, że aktywne składniki pasty do zębów mogą łatwiej dotrzeć do wszystkich zakamarków w jamie ustnej. Aby przeprowadzić proces irygacji, kierujemy strumień wody na zęby i przytrzymujemy go przez kilka sekund tuż przy linii dziąseł. Następnie przesuwamy dyszę wzdłuż zębów. Warto pamiętać, że proces możemy przeprowadzić zarówno przy użyciu samej wody, jak i płynu do płukania ust, dzięki czemu można równocześnie odświeżyć oddech.

 

P2: Jakie korzyści ma stosowanie irygatora do zębów?

Dzięki zastosowaniu strumienia wody pod wysokim ciśnieniem możemy dokładnie wypłukać trudno dostępne przestrzenie między zębami oraz usunąć płytkę nazębną, bakterie, wirusy i grzyby, będące przyczyną powstawania próchnicy i innych chorób. Woda z łatwością dotrze do zakamarków, do których nie dociera nawet najlepsza szczoteczka do zębów. Regularna irygacja jamy ustnej pozwala na poprawę stanu zdrowia dziąseł, gdyż sprawia, że mniej krwawią i rzadziej występują stany zapalne. Dodatkowo możemy cieszyć się świeżym oddechem i brakiem kamienia nazębnego. Irygator pomaga zachować higienę jamy ustnej osobom z aparatem ortodontycznym czy koronami lub protezą.

P3: Czy irygator do zębów może zastąpić szczoteczkę soniczną?

Niestety nawet najlepszy irygator do zębów nie zastąpi szczoteczki sonicznej czy ultradźwiękowej. Urządzenie stanowi jej doskonałe uzupełnienie. Przyrząd bardzo dobrze radzi sobie z czyszczeniem trudno dostępnych miejsc, do których nie dotrze włosie szczoteczki, czyli przestrzeni między zębami czy kieszonek dziąsłowych. Irygacja nie zastąpi jednak szczotkowania, dzięki któremu wyczyścimy powierzchnię zębów. Warto stosować dwa przyrządy razem. Dzięki temu nasz uśmiech będzie zdrowy i biały, pozbawiony próchnicy i innych chorób jamy ustnej. Specjaliści potwierdzają, że stosowanie irygatora ze szczoteczką sprawia, że rzadziej wymagane są interwencje stomatologiczne.

 

P4: Jak dbać o irygator?

Najważniejsze informacje dotyczące czyszczenia irygatora znajdują się w instrukcji urządzenia, z którą warto się zapoznać przed jego pierwszym użyciem. Należy stosować się do zaleceń producenta, gdyż użycie niewłaściwych środków może uszkodzić produkt. Po zakończonym procesie irygacji należy wylać resztki wody ze zbiornika i dokładnie osuszyć przyrząd.  Większość producentów zaleca również odkamienianie raz w miesiącu, które zapewni długie i bezawaryjne działanie irygatora. W tym celu należy stosować specjalnie przeznaczone do tego preparaty, które znajdziemy w specjalistycznych sklepach. Substancje działają również dezynfekująco. Dzięki temu zyskujemy pewność, że nasze urządzenie pozbawione będzie szkodliwych dla zdrowia grzybów, wirusów i bakterii.

 

P5: Gdzie kupić irygator do zębów?

Irygatory dentystyczne dostępne są zarówno w aptekach, jak i sklepach z drobnym AGD czy w specjalistycznych salonach z artykułami dentystycznymi. Jeśli nie wiemy, na jakie parametry zwrócić uwagę i który model urządzenia będzie najlepiej odpowiadał naszym potrzebom, warto wybrać się do specjalistycznego sklepu z urządzeniami stomatologicznymi. Spotkamy tam specjalistów, którzy na pewno nam doradzą i pozwolą dopasować sprzęt do indywidualnych preferencji. Irygatory dentystyczne można także nabyć w sklepach internetowych. Decydujmy się na sprawdzone portale i wybierajmy przyrządy z wieloma pozytywnymi opiniami. Sprawdźmy także, czy w razie konieczności będziemy mogli zwrócić sprzęt. Warto także wybierać sklepy z darmową dostawą.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Ostatnio aktualizowane: 14.04.21

 

Paski wybielające – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Wiele osób marzy o pięknym, śnieżnobiałym uśmiechu. Postanowiliśmy sprawdzić, czy popularne paski wybielające przeznaczone do stosowania w domu pozwalają na osiągnięcie oczekiwanych efektów i to bez skutków ubocznych. Okazało się, że na rynku jest kilka tego typu produktów, jednym z nich jest Bright White NEW. To zestaw 28 pasków zapakowanych w 14 saszetek (po dwie w każdej z nich), do którego dołączono również skalę do sprawdzania odcienia szkliwa. Zabieg trzeba powtarzać codziennie przez 2 tygodnie i wystarczy 30 minut dziennie, aby zęby stały się bielsze. Konsumenci często polecają też paski wybielające Crest 3D White Professional nasączone substancją wykorzystywaną w gabinetach dentystycznych. Są one dobrze dopasowane do zębów i wystarczy stosować je raz dziennie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

10 najlepszych pasków wybielających. Opinie w 2021 roku

 

Osobom marzącym o śnieżnobiałym uśmiechu polecamy ranking pasków wybielających zęby. Wybraliśmy do niego kilka popularnych produktów znanych marek, dających możliwość rozjaśnienia szkliwa i pozbycia się osadów. Każdy z prezentowanych zestawów pozwoli Ci na przeprowadzenie pełnego zabiegu wybielającego.

 

1. Paski Wybielające Bright White NEW 28 szt

 

Paski wybielające Bright White New skutecznie usuwają naturalne przebarwienia szkliwa, a także osady z czerwonego wina, kawy, herbaty czy papierosów. Mają one europejski certyfikat CE, a także amerykański certyfikat FDA. W komplecie znajduje się 28 żelowych pasków pozwalających na przeprowadzenie 14-dniowego zabiegu.

Paski wybielające Bright White są zapakowane w osobne saszetki, w każdej znajdują się dwie sztuki. Należy przykleić je na 30 minut, a następnie zdjąć i wypłukać usta. W komplecie otrzymujemy specjalną skalę pozwalającą na ocenę odcienia zębów przed oraz po kuracji.

Konsumenci często wybierają opisywany produkt, a wpływa na to kilka czynników. Uważają oni, że to dobre i tanie paski wybielające, które nie przyczyniają się do nadwrażliwości zębów. Można je stosować w dowolnym miejscu, a ponieważ są zapakowane w niewielkie saszetki, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać je ze sobą w dłuższą podróż.

 

 

 

 

2. Paski Wybielające Crest 3D White Professional x14

 

Bardzo popularne są paski wybielające Crest 3D White Professional. W ich składzie znajduje się substancja, która jest bezpieczna w stosowaniu i wykorzystywana również w profesjonalnych gabinetach dentystycznych. W zestawie jest 7 saszetek, w każdej z nich umieszczono po 2 paski (na górny i dolny łuk zębowy).

Paski wybielające zęby pozwalają na usunięcie osadów i przebarwień, zapewniają naturalne efekty. Należy przykleić je na 30 minut, w tym czasie można swobodnie wykonywać codzienne czynności lub zrelaksować się, np. przed telewizorem.

Kupującym podoba się to, że paski wybielające Crest nie mają mocno wyczuwalnego posmaku i nie zsuwają się z zębów, nawet podczas rozmowy. Co więcej, wystarczy stosować je raz dziennie, a więc kuracja wybielająca nie jest bardzo uciążliwa.

 

 

 

 

3. Biała Perła Paski Wybielające z Aktywnym Węglem 28szt

 

Paski wybielające Biała Perła z Aktywnym Węglem powinny zainteresować osoby, którym zależy na przeprowadzeniu szybkiego, ale i skutecznego zabiegu rozjaśniania szkliwa w domu. W ich składzie nie ma substancji, które mogłyby wywołać nadwrażliwość zębów. Za ich wybielanie odpowiada węgiel aktywny.

Paski są żelowe, nakłada się je na zęby na 60 – 120 minut, raz dziennie. Po ich odklejeniu należy dodatkowo zastosować dołączoną do kompletu pastę Biała Perła. Efekty są zauważalne już po pierwszym dniu, szkliwo staje się jaśniejsze. W zestawie są nie tylko paski wybielające zęby, ale też wskaźnik pozwalający na ocenę ich odcienia.

Produkt znalazł się w rankingu, gdyż na jego temat pojawiło się już wiele pochlebnych komentarzy. Konsumenci uważają, że to dobre paski wybielające, ponieważ łatwo się je przykleja i dobrze przylegają do zębów. Istotne jest również to, że produkt jest bezpieczny w stosowaniu i nie wywołuje skutków ubocznych.

 

 

 

 

4. Berren Blanx O3X Paski Wybielające 10szt 

 

Berren Blanx O3X to paski wybielające do zębów, które mogą rozjaśnić szkliwo nawet o 4 odcienie. To profesjonalny produkt, mający w składzie innowacyjny kompleks wybielający. W zestawie jest 5 saszetek, w każdej znajdują się 2 paski. To wystarcza na przeprowadzenie 5-dniowej kuracji.

Substancja, którą nasączono paski jest pozbawiona nadtlenków, w efekcie czego po zakończonym zabiegu nie powinny pojawić się problemy z nadwrażliwością zębów. Jest ona także bezpieczna dla dziąseł i nie podrażnia ich. Produkt został wzbogacony o porost islandzki, który skutecznie zwalcza kamień nazębny.

Jedną z najważniejszych zalet pasków jest to, że wystarczy stosować je raz dziennie. Ponadto przykleja się je na szkliwo tylko na 10 minut, a po odklejeniu nie trzeba szczotkować zębów. Kurację można przeprowadzić w dowolnym momencie, nawet podczas wyjazdu, co potwierdziły osoby, które zgodziły się na test pasków wybielających.

 

 

 

 

5. My White Secret Teeth Whitening Strips Wybielanie Zębów 14Szt 

 

Produkt My White Secret Teeth Whitening Strips pozwala na wybielenie zębów bez ryzyka późniejszych kłopotów z ich nadwrażliwością. Paski zostały nasączone naturalnymi substancjami rozjaśniającymi szkliwo: Olejem kokosowym i aktywnym węglem. Jest ich 28 w zestawie, po 2 w każdej saszetce.

Paski należy przyklejać na zęby na 30 minut, a po odklejeniu wystarczy przepłukać jamę ustną. Mają one delikatny, kokosowy posmak. Ze względu na skład produkt jest odpowiedni dla wegan i wegetarian.

Przeanalizowaliśmy opinie o paskach wybielających i okazało się, że produkt marki My White Secret jest uznawany przez konsumentów za bezpieczny i wygodny w użyciu. Kuracja nie trwa długo, a mimo to zapewnia dobre efekty. Ze względu na dodatek mentolu w składzie paski dodatkowo odświeżają oddech.

 

 

 

 

6. Paski wybielające ORAL-B 3D White LUXE x14

 

Paski wybielające Oral-B 3D White LUXE pozwalają na przeprowadzenie zabiegu wybielającego szkliwo w domu, jak również poza nim. Są one zapakowane w 14 saszetek (po dwie sztuki w każdej) i zmieszczą się w torebce czy kosmetyczce.

Paski nasączono substancją, która jest też stosowana w gabinetach dentystycznych. Rozjaśnia ona szkliwo i usuwa przebarwienia. Wystarczy 30 minut dziennie, aby zęby stały się bielsze. Po odklejeniu pasków należy przepłukać jamę ustną wodą, nie trzeba już sięgać po pastę i szczoteczkę.

Łatwe stosowanie i widoczne efekty sprawiły, że paski wybielające 3D White cieszą się dużą popularnością. Osoby, które je wypróbowały twierdzą, że szkliwo jest wyraźnie jaśniejsze, ale jednocześnie można uniknąć problemów z zębami czy dziąsłami. Przyklejenie pasków nie jest kłopotliwe, to samo dotyczy ich odklejania. Ponieważ efekty długo się utrzymują, nie trzeba często powtarzać kuracji. 

 

 

 

 

 

7. Paski Wybielające Bright White 5

 

Prezentujemy Bright White 5 – dobre i tanie paski wybielające, które mają stosowne certyfikaty, w tym: FDA, CE, ISO oraz MSDS. Z ich pomocą można zredukować naturalne przebarwienia szkliwa, a także usunąć osad z kawy, herbaty, papierosów czy wina. W opakowaniu znajduje się 28 saszetek, w każdej z nich są dwa paski.

W komplecie otrzymujemy skalę, za sprawą której możemy sprawdzić odcień zębów przed rozpoczęciem kuracji oraz po jej zakończeniu. Ważne jest to, że produkt jest bezpieczny w stosowaniu, nie osłabia ani nie niszczy szkliwa.

Stosowanie pasków wybielających jest proste, co potwierdzają kupujący. Wystarczy przykleić je do zębów na 30 minut, a następnie zdjąć i wypłukać usta. Wiele osób przekonuje, że już po pierwszym dniu kuracji można zauważyć zmianę odcienia szkliwa.

Bright White 5 to bardzo dobre paski wybielające do 50 zł. W komplecie znajduje się 28 saszetek.

 

 

 

 

8. WhiteWash Nano Intensive Wybielające Paski do Zębów

 

Produkt WhiteWash Nano Intensive pozwala na wybielenie zębów w dwa tygodnie. W opakowaniu znajdziemy 28 pasków, które wystarczają na 14 aplikacji. Mają one miętowy posmak, w efekcie czego ich stosowanie nie powinno być nieprzyjemne.

Kurację wybielania zębów możemy przeprowadzić w domu, a także w podróży. W komplecie dostajemy specjalny woreczek, w którym możemy przechowywać paski. Dobrze przylegają one do zębów, dlatego nie powinniśmy mieć problemu z trzymaniem ich w jamie ustnej przez 30 minut.

Paski dają możliwość bezpiecznego wybielenia zębów i to bez konieczności odwiedzania dentysty. Osoby, które zdecydowały się na zakup przedstawionego produktu, uważają, że była to dobra decyzja. Dzięki paskom szkliwo staje się wyraźnie bielsze, a osady z kawy czy papierosów mniej widoczne.

Opakowanie pasków wybielających WhiteWash Nano Intensive wystarcza na 14 aplikacji. Komplet zawiera 28 sztuk produktu.

 

 

 

 

9. Paski Wybielające Crest 3D Professional 

 

Paski wybielające Crest 3D Professional są wykonane z elastycznego materiału i bardzo dobrze przylegają do zębów. Z tego względu są one łatwe w użyciu i pozwalają na osiągnięcie oczekiwanych rezultatów. To profesjonalny produkt nadający się do stosowania w domu. Nie należy się obawiać uszkodzenia szkliwa czy pojawienia się problemu z nadwrażliwością zębów.

Paski należy przykleić na górną i dolną szczękę na 30 minut, a następnie odkleić i wypłukać jamę ustną. W opakowaniu jest 7 saszetek, to wystarcza na przeprowadzenie 14-dniowej kuracji wybielającej.

Produkt jest polecany przez kobiety, jak i mężczyzn. Większość kupujących jest zadowolona z efektów osiągniętych po użyciu pasków. Wybielający środek dociera do każdego miejsca, więc zęby są równomiernie rozjaśnione.

Crest 3D Professional to paski wybielające, które są sprzedawane w opakowaniu z 7 saszetkami (14-dniowa kuracja).

 

 

 

 

 

10. Biała Perła Paski Wybielające z Aktywnym Węglem 

 

Biała Perła z aktywnym węglem to paski wybielające, które skutecznie usuwają zanieczyszczenia i przebarwienia ze szkliwa. W ich składzie nie ma substancji mogących mieć negatywny wpływ na stan zębów. Produkt daje możliwość przeprowadzenia 14-dniowej kuracji wybielającej.

W zestawie znajdziemy 28 pasków, po 14 na dolną i górną szczękę, a także wskaźnik skali bieli zębów oraz 50 ml tubkę z pastą. Na skuteczność działania pasków wpływa przede wszystkim dodatek aktywnego węgla w składzie.

Paski są wygodne w użyciu, można je bezpiecznie trzymać na zębach przez 60, a w razie potrzeby nawet 90 minut. Jak twierdzą kupujący, ten czas można wykorzystać na zrelaksowanie się.

Zestaw Biała Perła z aktywnym węglem składa się z: 28 pasków wybielających, wskaźnika wybielania, tubki z pastą oczyszczającą i instrukcji przeprowadzania kuracji.

 

 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie paski wybielające kupić?

 

Jeżeli nadal zastanawiasz się, na które paski wybielające zęby się zdecydować, nie martw się. W poradniku zebraliśmy kilka przydatnych wskazówek ułatwiających wybór odpowiedniego produktu. Przekonaj się, jak skutecznie, a jednocześnie bezpiecznie rozjaśnić szkliwo bez potrzeby odwiedzania dentysty.

Skład

Skuteczność działania pasków wybielających zależy od tego, jakie substancje znalazły się w ich składzie. Jedną z najczęściej wykorzystywanych jest nadtlenek wodoru. Znajduje on zastosowanie również w gabinetach dentystycznych podczas profesjonalnego wybielania zębów, ale jego stężenie w żelu pasków jest mniejsze. Co prawda za sprawą wspomnianej substancji szkliwo jest jaśniejsze nawet o kilka tonów, niemniej jednak po zakończonej kuracji mogą pojawić się problemy z nadwrażliwością zębów lub podrażnieniem dziąseł. Nie tylko nadtlenek wodoru pozwala na usunięcie osadów i przebarwień, coraz częściej wykorzystuje się w tym celu też naturalne składniki: Węgiel aktywny, olej kokosowy, a także ekstrakt z porostu islandzkiego. Jeśli nie do końca wiemy, jakie paski wybielające wybrać, dobrym rozwiązaniem jest konsultacja ze stomatologiem. Specjalista podpowie nam, który produkt można wykorzystać do bezpiecznej kuracji wybielającej w domu, bez ryzyka pojawienia się skutków ubocznych.

 

Czas trwania kuracji

W zależności od tego, które paski wybielające kupimy, kuracja może potrwać od 5 do nawet 14 dni. Warto zwrócić uwagę na tę kwestię, zwłaszcza gdy jesteśmy niecierpliwi i szybko chcemy zobaczyć efekty. Co prawda stosowanie pasków jest mało kłopotliwe i można zabrać je ze sobą w podróż, ale nie mamy pewności, że rzeczywiście będziemy mieć ochotę na ich przyklejanie na określony czas każdego dnia. Tym samym nie zastosujemy się do zaleceń producenta i kuracja nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Podejmując decyzję, jakie są najlepsze paski wybielające, powinniśmy też sprawdzić, na jak długo trzeba zostawić je na zębach. Czasami jest to tylko 10 – 30 minut, a czasami 60 – 120 minut, co może zaburzać ustalony wcześniej plan dnia. Stosowanie pasków nie powinno być dla nas uciążliwe, gdyż to utrudni przeprowadzenie pełnej kuracji.

 

Wygoda stosowania

Paski wybielające przeważnie są zapakowane w oddzielne saszetki, po dwa w każdej z nich. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie i nie ma ryzyka, że pomylimy się w ich rozdzielaniu na poszczególne dni kuracji. Najlepsze paski wybielające są łatwe w aplikacji i nie trzeba poświęcać dużo czasu na to, aby umieścić je na zębach w prawidłowy sposób. Jeśli będą one odpowiednio elastyczne i dobrze wyprofilowane, z pewnością nie będą się zsuwać, nawet gdy po ich przyklejeniu postanowimy z kimś porozmawiać. Na wygodę stosowania tego typu produktów wybielających istotny wpływ ma również to, czy po odklejeniu pasków trzeba umyć zęby. Przeważnie producenci zalecają, aby wypłukać jamę ustną i unikać jedzenia oraz picia przez ok. 15 minut. Niemniej jednak czasami sięgnięcie po szczoteczkę i pastę jest konieczne, a szczegółowe informacje na ten temat na pewno znajdziemy w instrukcji.

Jeżeli chcemy mieć pewność, że kuracja wybielająca pozwoliła na rozjaśnienie szkliwa, wybierzmy takie paski, które mają w zestawie specjalną skalę. Daje ona możliwość szybkiego sprawdzenia, jaki odcień mają zęby tuż przed rozpoczęciem stosowania produktu, a jaki zyskały po zakończeniu kuracji. To bardzo przydatny dodatek, ale nie zawsze jest dołączony do kompletu.

Bezpieczeństwo kuracji

Kupując paski wybielające, należy kierować się nie tylko zapewnieniami o skuteczności działania, ale również o bezpieczeństwie ich używania. Stosowanie niewłaściwie dobranego produktu przyczynia się do nierównomiernego rozjaśnienia szkliwa (jeśli paski trudno jest precyzyjnie przykleić), podrażnienia dziąseł oraz nadwrażliwości zębów na ciepłe i zimne jedzenie czy napoje. Z tego powodu warto upewnić się, że paski mają stosowne certyfikaty i są rekomendowane przez stomatologów lub konkretne instytucje. Możemy również skonsultować swój wybór z dentystą, zwłaszcza gdy już wcześniej mieliśmy problemy z nadwrażliwością.

 

Paski wybielające w dobrych cenach

Stosowanie pasków wybielających to bardzo popularny sposób na rozjaśnienie szkliwa zębów, m.in. ze względu na stosunkowo niską cenę (zwłaszcza w porównaniu z profesjonalnymi zabiegami wybielania w gabinecie stomatologicznym). Średnio zapłacimy za nie od 20 zł do ok. 200 zł. Dużo zależy od tego, ile pasków znajduje się w zestawie oraz jaką substancję aktywną mają w składzie. Warto pamiętać, że na cenę takich produktów istotny wpływ nierzadko ma również marka. 

 

 

FAQ

 

P1: Jak działają paski wybielające?

Paski wybielające zęby są nasączone specjalnym preparatem, który pozwala na rozjaśnienie szkliwa. Tym samym można uniknąć wizyty w gabinecie stomatologicznym. Zazwyczaj tego typu produkty mają w składzie nadtlenek wodoru. To substancja, która jest też stosowana do profesjonalnego wybielania zębów. W kontakcie ze szkliwem dochodzi do rozpuszczenia znajdujących się na nim osadów, w efekcie czego staje się ono jaśniejsze. W paskach wybielających może znajdować się roztwór nadtlenku wodoru do 0,1% substancji czynnej, to zapewnia im bezpieczeństwo użytkowania. Mocniejsze preparaty są przeznaczone do stosowania w gabinetach stomatologicznych.

 

P2: Paski wybielające – jak używać?

Informacje o tym, jak należy stosować paski wybielające, na pewno znajdziemy na opakowaniu lub w dołączonej instrukcji. Jeden z nich jest dłuższy i służy do przyklejenia na górny łuk zębowy, a ten krótszy umieszcza się na dolnym łuku zębowym. Paski z jednej strony są pokryte żelem, przed przyłożeniem ich do zębów należy usunąć ochronną folię. Jeden zabieg wybielania trwa średnio 20 – 60 minut, przeważnie należy go powtarzać 2 – 3 razy dziennie. Podczas stosowania pasków warto nieco zmienić swoją dietę i unikać produktów spożywczych, które przyczyniają się do przebarwień szkliwa. To m.in. kawa, herbata i czerwone wino. Należy też powstrzymać się od palenia papierosów.

P3: Co ile stosować paski wybielające?

Przeważnie paski wybielające stosuje się przez 7, maksymalnie 14 dni. Dokładne informacje na ten temat powinny zostać podane przez producenta. Najczęściej po tego typu produkty należy sięgać dwa razy dziennie. Zalecany czas aplikacji pasków to zazwyczaj kilkadziesiąt minut, choć są również takie, które wystarczy przykleić na 5 – 10 minut. W zależności od codziennej diety, odcienia szkliwa i ewentualnych nałogów (palenie papierosów, picie dużej ilości kawy lub herbaty) efekty utrzymują się od kilku do nawet kilkunastu miesięcy. Nie należy przeprowadzać zabiegów wybielania za często (np. co miesiąc), gdyż to może przyczynić się do nadwrażliwości zębów.

 

P4: Paski wybielające – kiedy myć zęby?

W przypadku niektórych pasków wybielających producenci zalecają, aby umyć zęby tuż przed ich aplikacją. Są też produkty, które tego nie wymagają, ale to nie oznacza, że nie trzeba w ogóle sięgać po szczoteczkę. Jeśli informacje podane w instrukcji nie są jasne (co jednak zdarza się bardzo rzadko), najlepiej starannie wyszczotkować zęby i odczekać kilka godzin, zanim nałożymy paski wybielające. W tym czasie warto unikać jedzenia posiłków i picia napojów, które przyczyniają się do powstawania osadu nazębnego. Co ważne, zębów nie powinno się myć również zaraz po zdjęciu pasków, bo wtedy znajdująca się w nich substancja aktywna nie zadziała tak, jak powinna.

 

P5: Jak zakładać paski wybielające?

Co prawda zakładanie pasków wybielających nie jest bardzo skomplikowane, ale początkowo może to być nieco kłopotliwa czynność. Zawsze warto robić to przed lustrem, aby mieć pewność, że oba paski zostały założone w prawidłowy sposób. Ponieważ są one od razu nasączone żelem wybielającym, wystarczy równo przyłożyć je do zębów tuż pod linią dziąseł, a następnie delikatnie docisnąć. Po upływie określonego przez producenta czasu trzeba ostrożnie odkleić paski, a potem dokładnie wypłukać jamę ustną. Podczas aplikacji należy zwrócić uwagę na to, na który łuk zębowy jest przeznaczony dany pasek.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 14.04.21

 

Szczoteczka soniczna – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Zastanawiasz się, która szczoteczka soniczna wśród dostępnych na rynku może spełnić Twoje oczekiwania? Polecamy Ci ranking, w którym opisujemy efektywnie działające sprzęty. Znajdziesz w nim dobry model dla siebie, a także swoich dzieci. Odpowiednią propozycją dla dorosłych jest urządzenie Philips Sonicare DiamondClean HX9352/04, mające 5 trybów pracy do wyboru. Są to: Clean, White, Gum Care, Polish oraz Sensitive. Szczoteczka wyłącza się automatycznie po upływie 2 minut, a co 30 sekund informuje o tym, aby przejść do szczotkowania kolejnej strefy uzębienia. Jednym z częściej polecanych modeli dla dzieci jest Brushbaby BabySonic PRO. W komplecie są dwie końcówki czyszczące, jedna dla młodszych, a druga dla nieco starszych pociech.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

8 najlepszych szczoteczek sonicznych. Opinie w 2021 roku

 

Z myślą o osobach, które wciąż zastanawiają się jaki sprzęt wybrać, przygotowaliśmy ranking szczoteczek sonicznych pozwalający porównać produkty. Na podstawie opinii konsumentów stworzyliśmy zestawienie składające się z produktów godnych polecenia, którym warto się bliżej przyjrzeć. 

 

Szczoteczka soniczna Philips

 

1. Szczoteczka Soniczna Philips Sonicare HX9352/04

 

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare DiamondClean HX9352/04 cechuje się wyjątkową trwałością i niepowtarzalnym stylem. Produkt renomowanego producenta usuwa do 100% więcej płytki nazębnej w porównaniu do zwykłej szczoteczki manualnej. 

Model został doceniony przez kupujących, którzy zdecydowali się zrezygnować z manualnego czyszczenia zębów. Elektryczna szczoteczka soniczna Philips dokładnie czyści linie wzdłuż dziąseł, aby już w zaledwie dwa tygodnie poprawić zdrowie jamy ustnej. Dodatkowo już po tygodniu używania możemy zauważyć, że zęby są znacznie bielsze. 

Dla osób poszukujących delikatnego sposobu na wyczyszczenie zębów specjalnie został zaprojektowany tryb Sensitive, który w delikatny sposób usuwa zabrudzenia. W zestawie znajduje się szklanka i etui podróżne. Oba przedmioty służą za stację ładowania. Według opinii użytkowników urządzenie sprawdza się w podróży.

 

 

 

 

Szczoteczka soniczna dla dzieci

 

2. BRUSH-BABY BabySonic PRO szczoteczka soniczna dla dzieci

 

Delikatna szczoteczka soniczna dla dzieci Brushbaby BabySonic PRO została zaprojektowana z myślą o najmłodszych. Idealnie nadaje się dla dzieci do 3. roku życia. Wyposażona w dwuminutowy timer, ułatwia czyszczenie zębów, ponieważ wiemy, kiedy należy przerwać szczotkowanie. 

Miękkie włosie główki pozwala delikatnie czyścić pierwsze mleczaki, które później ustąpią miejsca pięknym i lśniącym zębom. Co ważne, delikatne drgania szczoteczki nie przestraszą dziecka. Zakup szczoteczki sonicznej dla dziecka to doskonały sposób, aby wyrobić od najmłodszych lat nawyk regularnego dbania o czystość w jamie ustnej. 

Model ma wygodny uchwyt, który pozwala w łatwy i precyzyjny sposób czyścić zęby. Do zestawu dołączono dwie końcówki. Jedna jest przeznaczona dla maluchów w wieku 0 – 18 miesięcy, a druga dla dzieci w wieku 18 – 36 miesięcy. Opinie o szczoteczkach sonicznych dla dzieci są pozytywne, dlatego też warto zdecydować się na taki model.

 

 

 

 

Szczoteczka soniczna Xiaomi

 

3. Soniczna szczoteczka do zębów Xiaomi Mi Home Sonic

 

Szczoteczka soniczna Xiaomi Mi Global daje gwarancję pięknego i zdrowego uśmiechu. Obsługiwanie szczoteczki jest intuicyjne, a dzięki dołączonej aplikacji możemy kontrolować, jak regularnie i z jaką częstotliwością myjemy zęby. Kontrolę nad właściwą higieną jamy ustnej sprawuje sześć czujników zlokalizowanych w główce. 

Dobra szczoteczka soniczna ma wydajny silnik wibracyjny, który wytrzyma parę lat bez żadnej awarii. Model generuje 31000 drgań na minutę. Pozytywny test szczoteczek sonicznych tej marki spowodował, że wiele osób zdecydowało się na jej zakup i są zadowoleni ze swojego wyboru.

Co ważne, główka została wykonana bez użycia metalu. Oznacza to, że jest bezpieczna dla zębów, a także przyjazna dla środowiska naturalnego. Włosie jest wyjątkowo miękkie i łagodne dla szkliwa, nie uszkadza powierzchni dziąseł.  

 

 

 

 

Szczoteczka soniczna Oral B

 

4. Oral B Pulsonic Slim One 1000 Silver szczoteczka soniczna

 

Szczoteczka ORAL-B Pulsonic Slim 1000, zasilana akumulatorowo to rozwiązanie dla osób ceniących wygodę i praktyczne rozwiązania. Pozytywne opinie świadczą o tym, że coraz więcej osób decyduje się na jej wybór i jest zadowolonych z rezultatów, jakie pozwala uzyskać. 

Ta szczoteczka soniczna Oral B zdobyła zaufanie konsumentów, którzy od lat korzystają z produktów tej marki. Smukły kształt sprawia, że urządzenie dobrze leży w dłoni. Wbudowany silnik generuje 27 000 drgań na minutę, a zastosowana technologia pomaga delikatnie usuwać przebarwienia powstałe podczas picia kawy czy herbaty. 

Soniczna szczoteczka do zębów Oral B może pracować w dwóch trybach: czyszczenia codziennego oraz pozwalającym na delikatne czyszczenie zębów i dziąseł. 

 

 

 

 

Szczoteczka soniczna Seysso

 

5 Szczoteczka elektryczna SEYSSO Carbon SE005BLK 

 

Szczoteczka soniczna Seysso Carbon Basic to dobry wybór dla osób, które szukają wysokiej jakości produktu za rozsądną cenę. Model został wyposażony w system DCT, czyli Dynamic Cleaning Technology. Technologia ta polega na wytwarzaniu wysokiej częstotliwości drgań, które wprawiają w dynamiczny ruch ciecz penetrującą przestrzenie międzyzębowe. 

Elektryczna szczoteczka została wyposażona we wbudowany timer, który pomaga określić, ile czasu powinniśmy poświęcić na mycie zębów. Urządzenie może pracować w trzech trybach, w zależności od potrzeb: Clean, Soft oraz Massage. Pierwszy jest odpowiedzialny za dokładne czyszczenie zębów i dziąseł, drugi został zaprojektowany z myślą o dzieciach, które ukończyły 4. rok życia, trzeci tryb skutecznie i delikatnie masuje dziąsła. 

Akcesorium jest wysoce bezawaryjne, to bezsprzecznie zakup na lata, ponieważ jest wykonany z dobrej jakości materiałów. Konsumenci, którzy zdecydowali się na wybór tego produktu, są bardzo zadowoleni, ponieważ jak zauważają łatwo się go obsługuje.

 

 

 

 

Szczoteczka soniczna Aeg

 

6. Szczoteczka soniczna AEG EZS 5664

 

AEG EZS 5664 to urządzenie w przystępnej cenie, które zostało wyposażone w główkę z zaokrąglonym włóknem Tynex DuPont. Jest ono wyjątkowo wytrzymałe i delikatne dla szkliwa. Szczoteczka soniczna AEG EZS 5664 ma bezprzewodowe, indukcyjne ładowanie, które daje możliwość szybkiego naładowania akumulatora. 

Sprzęt został wyposażony w pięć regulacji poziomów: włącz, czyszczenie, wrażliwe, masaż oraz wyłącz. Wyłącznik Soft-touch i wbudowany timer pozwalają precyzyjnie określić czas mycia zębów potrzebny do utrzymania prawidłowego zdrowia jamy ustnej. 

Urządzenie zostało wyposażone w funkcję ochrony przed głębokim rozładowaniem oraz wodoodporną obudowę. Użytkownicy modelu są zadowoleni z jakości użytych materiałów, a przede wszystkim z trwałości szczoteczki.

 

 

 

 

Szczoteczka elektryczna soniczna

 

7. Szczoteczka soniczna Łucznik SG508 2

 

Szczoteczka elektryczna soniczna ŁUCZNIK SG-508 to produkt doceniony przez konsumentów. Modele marki Łucznik od lat cieszą się dobrą opinią wśród konsumentów. Uważane są za solidne, a przede wszystkim atrakcyjne cenowo, co dodatkowo zachęca do zakupu. Główka szczoteczki została zaprojektowana tak, aby delikatnie czyścić i wybielać zęby. Model wyposażono w specjalny program, który skutecznie usuwa kamień nazębny. Urządzenie wykonuje 34 000 ruchów na minutę.

Wykorzystany do produkcji włosia materiał pozwala na usunięcie nalotu powstałego na zębach po jedzeniu. Dzięki czemu zęby są czyste, a szkliwo nienaruszone. Urządzenie ma trzy tryby pracy: wybielania, normalny i dla zębów wrażliwych. Wbudowana funkcja masażu pozwala delikatnie masować dziąsła, które często są narażone na uszkodzenia podczas jedzenia czy szczotkowania. 

Dobra i tania szczoteczka soniczna ma w zestawie bazę do ładowania oraz wymienne końcówki, które należy wyrzucić po trzech miesiącach użytkowania. Klienci, którzy wybrali ten produkt, są zadowoleni z jego jakości wykonania oraz efektywności działania.

 

 

 

 

Szczoteczka soniczna Panasonic

 

8. Szczoteczka soniczna PANASONIC DentaCare EW 1031 S

 

Szczoteczka soniczna Panasonic EW-1031-S845 zyskała wiele pozytywnych opinii konsumentów, które potwierdzają, że specjalne końcówki są w stanie wybielić zęby.  Urządzenie wykonuje 26 000 ruchów na minutę, co daje możliwość skutecznego i delikatnego usunięcia przebarwień powstałych na skutek picia gorących napoi typu herbata czy kawa. 

Szczoteczka soniczna została wyposażona w alarm ładowania oraz lampkę kontrolną, umożliwiającą sprawdzenie poziomu naładowania urządzenia. W zestawie znajduje się schowek na szczoteczkę w ładowarce oraz wymienne końcówki. 

W pełni naładowana bateria daje możliwość ciągłej pracy około 40 min, dzięki czemu możemy zabrać szczoteczkę w podróż, bez konieczności zabierania ze sobą stacji ładowania. Produkt został doceniony za swoją prostotę i wykorzystane do produkcji materiały.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką szczoteczkę soniczną kupić?

 

Codzienne mycie zębów to podstawa, aby cieszyć się zdrowym i ładnym uśmiechem. Jednak którą szczoteczkę warto wybrać, aby skutecznie usuwać płytkę nazębną i zapobiec rozwojowi próchnicy? Ciekawą alternatywą dla modeli tradycyjnych i elektrycznych rotacyjnych są sprzęty soniczne, które emitują drgania i fale dźwiękowe wprawiające włosie w ruch. Przekonaj się, co jest najważniejsze przy wyborze szczoteczki sonicznej.

 

 

Przeznaczenie

Czasem słyszy się, że rotacyjne czy soniczne szczoteczki do zębów są odpowiednie tylko dla młodzieży i dorosłych. Jak przekonują dentyści, tego typu sprzęty mogą być używane także przez dzieci mające zęby mleczne. Urządzenia dla najmłodszych członków rodziny są mniejsze i delikatniejsze, nie trzeba się obawiać o to, że przez nieuwagę maluch zrobi sobie krzywdę. To oznacza, że każdy z domowników może wymienić szczoteczkę na soniczną, bo na pewno znajdzie model dopasowany do swoich potrzeb. Biorąc pod uwagę przeznaczenie, w ofercie wielu marek możemy znaleźć specjalne sprzęty podróżne. Mają one nieco mniejsze wymiary, w efekcie czego nie zajmują dużo miejsca w torbie podróżnej.

 

Częstotliwość drgań

To, z jaką częstotliwością wytwarzane są drgania, wpływa na efektywność działania sprzętu, a tym samym skuteczność usuwania nagromadzonej płytki nazębnej. Szczoteczka dla osób chcących usunąć przebarwienia z kawy czy herbaty wytwarza drgania z częstotliwością ok. 60 000 na minutę. Przy wrażliwych dziąsłach i zębach dobrze sprawdzają się modele wytwarzające do 30 000 drgań na minutę. Najlepsza szczoteczka soniczna jest przede wszystkim dopasowana do indywidualnych potrzeb. Działanie sprzętu nie może być za słabe ani zbyt intensywne.

 

Tryby pracy

Niektóre szczoteczki soniczne mają tylko jeden tryb pracy, a inne kilka do wyboru. Czasami lepiej zainwestować w sprzęt, który umożliwia zmianę częstotliwości drgań, aby był lepiej dostosowany do naszych potrzeb. Kilka trybów pracy sprawia, że wszyscy domownicy mogą korzystać z jednego urządzenia, zakładając przy tym swoją końcówkę.

Tryby, w jakie może być wyposażona szczoteczka soniczna, to:

normalny – inaczej podstawowy lub czyszczenie codzienne. To główny, domyślnie ustawiony tryb pracy;

masaż dziąseł – jest przydatny dla osób mających problem z krwawiącymi, wrażliwymi dziąsłami. Poprzez delikatny masaż można poprawić ich ukrwienie, a to często zapobiega rozwojowi paradontozy;

delikatny – delikatne szczotkowanie warto ustawiać zwłaszcza podczas pierwszych dni używania nowej szczoteczki. Dzięki niemu przyzwyczaimy się do sposobu działania sprzętu. Jest to też właściwy tryb dla osób noszących aparat ortodontyczny;

wybielanie – jak zapewniają producenci szczoteczek, tryb wybielania zębów umożliwia skuteczne usunięcie przebarwień i zmianę odcienia szkliwa, bez potrzeby odwiedzania dentysty.

 

 

Czas pracy baterii

Podobnie jak szczoteczki rotacyjne, te soniczne są zasilane akumulatorowo. Od pojemności baterii uzależnione jest to, jak często będziemy musieli podłączać urządzenie do ładowarki. Standardowo jest to jeden, maksymalnie dwa tygodnie, przy założeniu, że zęby szczotkujemy dwa razy dziennie po ok. 2 minuty. To oznacza, że możemy wziąć szczoteczkę ze sobą w podróż i nic się nie stanie, jeśli zapomnimy o ładowarce (jeżeli przed wyjazdem bateria została naładowana do pełna).

 

Timer

Często podczas mycia zębów nie skupiamy się na tym, jak długo to trwa. Mogą więc pojawić się wątpliwości, czy poświęciliśmy na szczotkowanie wystarczająco dużo czasu. Dużym ułatwieniem może być timer. To nierzadko on ułatwia podejmowanie decyzji, jaką szczoteczkę soniczną wybrać. Dzięki odmierzaniu czasu zyskujemy pewność, że nie myjemy zębów zbyt krótko. Niekiedy alarm dźwiękowy emitowany jest nie po upływie 2 minut, ale co 30 sekund, co sygnalizuje konieczność przesunięcia drgającej główki do innej części łuku zębowego. Urządzenia wyposażone w timer polecamy w szczególności dla dzieci. Dzięki nim maluchy nauczą się, jak długo trzeba myć zęby, aby je dobrze wyczyścić.

 

Wygoda użytkowania

Cechą wyróżniającą dobrą szczoteczkę jest wygoda używania. O tym decyduje przede wszystkim waga sprzętu. Ponieważ zwykle jest to kilkaset gramów, nie trzeba się martwić, że utrzymanie urządzenia w dłoni będzie trudne. Aby zyskać pewność, jaka jest najlepsza szczoteczka soniczna, przyjrzyjmy się także rączce. Musi być ona dobrze wyprofilowana, inaczej pewny chwyt nie będzie możliwy, a to zwiększa ryzyko przypadkowego wypadnięcia sprzętu z dłoni.

 

 

Dodatkowe akcesoria

Podstawowe akcesoria, jakie powinny znaleźć się w zestawie razem ze szczoteczką, to minimum jedna końcówka, a także ładowarka. Nierzadko dołączone są też inne, równie przydatne elementy, takie jak etui do przechowywania. Dla osób z wrażliwymi dziąsłami, aparatem ortodontycznym, implantami czy mostami przeznaczone są urządzenia z irygatorem. To niewielki przyrząd pozwalający na dokładne wyczyszczenie przestrzeni międzyzębowych.

 

Szczoteczki soniczne w dobrych cenach

Choć szczoteczka soniczna to nowoczesne urządzenie, nie musimy się obawiać, że jej zakup będzie dużym wydatkiem. Jest wiele sprzętów, które kosztują mniej niż 100 zł, co dotyczy modeli zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zwykle tańsze szczoteczki mają tylko jeden tryb pracy. Jeśli chcemy mieć możliwość zmiany częstotliwości drgań, musimy być przygotowani na to, że za urządzenie zapłacimy ponad 200 zł.

 

 

FAQ 

 

P1: Szczoteczka soniczna czy elektryczna?

Decydując się na zakup szczoteczki elektrycznej lub sonicznej, warto dowiedzieć się, jakie są różnice pomiędzy jedną a drugą. Elektryczne wykonują około 4000 ruchów oscylacyjno – rotacyjnych na minutę. W porównaniu do zwykłej manualnej jest to wynik godny pozazdroszczenia. Myjąc zęby urządzeniem z silnikiem elektrycznym, możemy zatem zaoszczędzić czas i o wiele lepiej zadbać o higienę jamy ustnej. Szczoteczka soniczna w przystępnej cenie generuje nawet do 26 000 ruchów na minutę, co daje jej bezkompromisową wygraną nad innymi urządzeniami, które zostały stworzone do czyszczenia zębów i przestrzeni między zębowych. Wybór sprzętu sonicznego będzie dobrą decyzją, a po użyciu takiego urządzenia już nigdy więcej nie wrócisz do manualnego. 

 

 

P2: Jak myć zęby szczoteczką soniczną?

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób prawidłowo myć zęby szczoteczką soniczną. Odpowiedź jest bardzo prosta. Większość urządzeń ma wbudowany timer, który po dwóch minutach daje sygnał, że czyszczenie zostało już ukończone. Niektóre szczoteczki są wyposażone w timer, który po 30 sekundach da znać, że należy zmienić stronę. Mycie zębów urządzeniem sonicznym jest bardzo proste. Wystarczy tylko delikatnie przyłożyć główkę urządzenia do zębów, a cały proces zrobi się sam. Technologia sonicza polega na tym, że fale wprawiają w ruch mieszaninę śliny i pasty, które skutecznie usuwają zanieczyszczenia między zębami. 

 

P3: Szczoteczka soniczna czy rotacyjna?

Decydując się na zakup najlepszej dla nas szczotki do mycia zębów, warto sięgnąć po opinie użytkowników oraz przeczytać ranking produktów, który podpowie, jakie urządzenie wybrać. Mając na uwadzę dylemat pomiędzy wyborem szczoteczki sonicznej i rotacyjnej, warto zdecydować się na produkt z nowoczesną technologią. Urządzenie rotacyjne wykonuje ruchy rotacyjne lub rotacyjno – pulsacyjne. Szczoteczki tego typu generują około 50 000 obrotów na minutę, jednak nie tylko prędkość jest w tym wypadku ważna. Urządzenie soniczne wykonuje nawet do 48 000 ruchów na minutę, jednak jest to zupełnie co innego, niż w przypadku ruchów obrotowych. Technologia soniczna wykorzystuje ruch wymiatający, który jest zalecany przez stomatologów. Odpowiedź na pytanie nasuwa się sama. Warto wybrać szczoteczkę soniczną. 

 

P4: Jak używać szczoteczki sonicznej?

Użytkowanie szczoteczki sonicznej jest proste. Dla osób, które miały do czynienia ze szczoteczką elektryczną obsługa sonicznej okaże się znajoma. W zależności od wyboru produktu, w zestawie jest baza do ładowania, wymienne końcówki, etui oraz instrukcja obsługi. Do szczoteczki sonicznej używamy zwykłej pasty, tak samo jak w przypadku manualnej czy rotacyjnej. Na włosie wyciskamy pastę wielkości ziarnka grochu i myjemy zęby przez 2 minuty. Kiedy poczujemy, że twardość włosia diametralnie się zmieniła, konieczna będzie wymiana końcówki. Najczęściej końcówkę wymienia się co 3 miesiące, jednak jeśli poczujesz potrzebę możesz zrobić to znacznie wcześniej. Producenci zazwyczaj oferują różne warianty końcówek w zależności od przeznaczenia. 

 

 

P5: Jak działa szczoteczka soniczna?

Sprzęt soniczny wykonuje od 26 000 do 48 000 ruchów wymiatających na minutę. Towarzyszące temu fale dźwiękowe wprawiają włosie w szybkie ruchy drgające, które działają jak zmiotka. Po połączeniu śliny i pasty do mycia zębów otrzymujemy mieszankę, z której uwalniają się bąbelki odpowiedzialne za dogłębną penetrację przestrzeni między zębowych. To właśnie powstałe bąbelki są odpowiedzialne za usuwanie nagromadzonego osadu, próchnicy i bakterii. Dentyści zgodnie twierdzą, że szczoteczka soniczna może bez problemu zastąpić nić dentystyczną. Co najważniejsze, technologia zastosowana w szczoteczce sonicznej nie niszczy szkliwa.  

 

 

Ostatnio aktualizowane: 14.04.21

 

Szczoteczka elektryczna – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Oral-B PRO 500 to szczoteczka elektryczna, na którą warto zwrócić uwagę podczas wybierania sprzętu do pielęgnacji jamy ustnej. Głowica uzyskuje odpowiednią prędkość obrotu, dlatego też możliwe jest pozbycie się resztek jedzenia nawet z trudno dostępnych miejsc. Urządzenie ma wbudowany timer, a w zestawie znajduje się stacja ładująca. Zaletą jest także wskaźnik poziomu naładowania. Oral-B Stages Power Kids Kraina Lodu to szczoteczka elektryczna odpowiednia do pielęgnacji jamy ustnej u dzieci od 3. roku życia. Miękka głowica dociera w każde miejsce i zapewnia dokładne mycie bez podrażnienia delikatnej skóry dziąseł. Model ma licznik odmierzający zalecany czas, jaki należy poświęcić na pielęgnację zębów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

6 najlepszych szczoteczek elektrycznych. Opinie w 2021 roku

 

Ranking szczoteczek elektrycznych powstał po to, abyś mógł szybko znaleźć dobrej jakości sprzęt, który pozwoli Ci w łatwy sposób zadbać o piękny uśmiech. Nasze zestawienie zawiera produkty dostosowane do potrzeb różnych użytkowników.

 

Szczoteczka elektryczna Oral B

 

1. Szczoteczka rotacyjna ORAL-B Professional Care 500 D16.513U

 

Szczoteczka elektryczna Oral B PRO 500 to sprzęt, którego nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Ma on wbudowany timer, dzięki czemu wiemy, ile czasu poświęcamy na mycie zębów. Urządzenie odlicza 2 minuty, czyli czas, jaki jest rekomendowany przez dentystów do mycia jamy ustnej. W zestawie znajduje się stacja ładująca, a na obudowie umieszczono praktyczny wskaźnik informujący o poziomie naładowania szczoteczki. 

Oral-B PRO 500 wykonuje ruchy oscylacyjne z prędkością do 8800 obrotów na minutę. To gwarantuje efektywne mycie i możliwość pozbycia się wszystkich zabrudzeń. Szczoteczka elektryczna ma okrągłą główkę, która dociera nawet w trudno dostępne miejsca. Używając tego sprzętu do codziennej pielęgnacji, można zauważyć znaczącą różnicę w wyglądzie naszego uśmiechu w porównaniu z użytkowaniem zwykłej szczoteczki manualnej.

W zestawie znajduje się jedna wymienna końcówka, więc nie trzeba od razu wydawać pieniądze na dodatkowe akcesoria. Szczoteczka elektryczna Oral B jest dokładna, lekka i dobrze wyważona. Te wszystkie cechy sprawiają, że użytkownicy wypowiadają się pozytywnie na jej temat.

 

 

 

 

Szczoteczka elektryczna dla dzieci

 

2. Szczoteczka elektryczna dla dzieci Oral-b motyw Frozen Kraina Lodu Elsa

 

Jeśli interesuje Cię szczoteczka elektryczna dla dzieci, mamy dla Ciebie ciekawą propozycję. Oral-B Stages Power Kids z postaciami z bajki Kraina Lodu z pewnością spodoba się najmłodszym. Urządzenie swoim wyglądem zachęca do regularnego szczotkowania zębów, dzięki czemu rodzicom łatwiej jest przekonać dzieci, aby codziennie myły zęby.

Szczoteczka elektryczna wykonuje do 7600 obrotów na minutę, co jest gwarancją dobrej efektywności pracy. Głowica wykonuje ruchy oscylacyjno-rotacyjne, dlatego wyróżnia ją dokładność. Końcówka ma miękkie włosie, które nie podrażnia delikatnych dziąseł, a jednocześnie skutecznie czyści zęby. Szczoteczka będzie odpowiednia dla dzieci powyżej 3. roku życia.

Rodzicom podoba się to, że patrząc na głowicę szczoteczki i jej włókna można łatwo określić, czy końcówka nadaje się już do wymiany. W efekcie zapewnienie idealnie higienicznych warunków nie jest trudne. Urządzenie jest zasilane akumulatorowo, a maksymalny czas jego pracy wynosi do 7 dni.

 

 

 

 

Szczoteczka elektryczna soniczna

 

3. Philips Sonicare CleanCare+ HX3212/03 Szczoteczka Soniczna

 

Philips Sonicare HX3212/01 to polecana przez użytkowników soniczna szczoteczka elektryczna wykonująca do 31 000 obrotów na minutę. W urządzenie zastosowano technologię soniczną, która gwarantuje nawet dwa razy lepsze usuwanie płytki nazębnej w porównaniu ze zwykłą, ręczną szczoteczką do zębów. 

Urządzenie jest polecane dla wszystkich, także dla osób, które mają założone aparaty ortodontyczne, wypełnienia i korony. Ta dobra szczoteczka elektryczna sprawdzi się, jeśli mamy problem z odsłoniętymi szyjkami zębowymi. Aby codzienna pielęgnacja jamy ustnej była łatwiejsza, sprzęt wyposażono w zegarek Quadpacer odmierzający 2 minuty, który co 30 sekund informuje o konieczności zmiany czyszczonej części zębów.

Według użytkowników istotną zaletą jest to, że szyjka została specjalnie wygięta tak, aby możliwe było dotarcie do głębiej osadzonych zębów i pozbycie się wszystkich zanieczyszczeń z jamy ustnej. Akumulator zapewnia nawet do 10 dni działania od momentu ładowania. W zestawie znajduje się kapturek ochronny na końcówkę.

 

 

 

 

Szczoteczka elektryczna Oral B Vitality

 

4. Braun Oral-B Vitality szczoteczka Cross Action elektryczna D12.513

 

Polecamy Twojej uwadze Oral-B Vitality Cross Action. Jest to dobra i tania szczoteczka elektryczna zdobywająca dobre opinie użytkowników. W zestawie znajduje się rękojeść, końcówka, ładowarka i instrukcja obsługi w języku polskim. Urządzenie jest kompatybilne z różnymi końcówkami, więc możemy wymieniać je w zależności od potrzeb.

Szczoteczka elektryczna Oral B Vitality ma wbudowany 2-minutowy timer, dzięki któremu możemy łatwo kontrolować, czy czyścimy zęby przez odpowiednio długi czas. Model ma jeden tryb pracy przeznaczony do standardowego, codziennego mycia jamy ustnej. Sprzęt jest zasilany akumulatorowo, a czas pracy na jednym ładowaniu wynosi do 5 dni (przy założeniu, że szczotkujemy zęby 2 razy dziennie). 

W szczoteczce elektrycznej zastosowano technologię 2D pozwalającą skutecznie usunąć gromadzącą się w jamie ustnej płytkę nazębną. To pozwala zapobiec powstawaniu przebarwień. Sprzęt jest uznawany za skuteczny, łatwy w obsłudze i tani. W zestawie znajdują się wszystkie niezbędne do pracy akcesoria.

 

 

 

 

Szczoteczka elektryczna Philips

 

5. Szczoteczka soniczna Philips Sonicare DiamondClean HX9352/04

 

Test szczoteczek elektrycznych potwierdził, że warto zainwestować w model Philips Sonicare DiamondClean HX9352/04. Głowica wykonuje nawet do 31 000 ruchów na minutę, co przekłada się na lepsze efekty czyszczenia. Urządzenie pozwala usunąć do 100% zanieczyszczeń z trudno dostępnych miejsc. Szczoteczka elektryczna Philips jest zdecydowanie bardziej skuteczna od zwykłych szczoteczek manualnych.

Urządzenie jest zasilane akumulatorowo, a użytkownik może wybrać jeden z dwóch sposób ładowania. W zestawie znajduje się specjalna szklanka, do której wystarczy włożyć szczoteczkę i odczekać stosowny czas. Dodatkowo kupujący otrzymuje etui podróżne z funkcją ładowania. Jest ono przystosowane do podłączenia przez złącze USB, więc przydaje się szczególnie podczas podróży.

Warto wybierać produkty cieszące się dobrymi opiniami konsumentów, takie jak prezentowana szczoteczka elektryczna. Według wielu osób poprawia ona stan jamy ustnej już w ciągu 2 tygodni od rozpoczęcia regularnego szczotkowania. Ma ona specjalną, wybielającą główkę DiamondClean i włosie w kształcie rombu. Sprzęt w razie potrzeby możemy ustawić na tryb Sensitive.

 

 

 

 

Szczoteczka elektryczna Star Wars

 

6. Szczoteczka elektryczna Oral-B Stages Power Star Wars

 

Wybrana do naszego zestawienia szczoteczka elektryczna Star Wars na pewno spodoba się fanom tego filmu. Jest to model przeznaczony dla dzieci od 3. roku życia. W zestawie znajduje się dodatkowo pasta do zębów. Szczoteczka elektryczna wykonuje do 7600 obrotów na minutę. Jest ona zasilana akumulatorem, który po pełnym naładowaniu gwarantuje do 5 dni działania. 

Sprzęt ma wbudowany timer odliczający 2 minuty, dlatego jako rodzice możemy być pewni, że nasza pociecha odpowiednio długo szczotkuje zęby. Co istotne, szczoteczka ma delikatne włosie, które dociera we wszystkie miejsce. Pozwala to na dokładne czyszczenie zębów bez zbędnego wysiłku.

Ze względu na to, że opinie o szczoteczkach elektrycznych Oral-B dla dzieci są pozytywne, wielu rodziców wybiera je dla swoich pociech. Model Stages Power Star Wars jest wybierany w szczególności dlatego, że wyróżnia go dokładność, a dodatkowo ma przyjemny design zachęcających najmłodszych do regularnego szczotkowania zębów.

 

 

 

 

Akcesoria

 

Etui na szczoteczkę elektryczną 

 

Etui podróżne na szczoteczkę elektryczną Braun Oral-B

 

Szukasz etui na szczoteczkę elektryczną? Polecamy zakup modelu Oral-B Professional Care. Jest on dostosowany do większości szczoteczek tego producenta, jakie są obecnie dostępne na rynku.

Akcesorium skutecznie zabezpiecza końcówki przed szkodliwym działaniem bakterii, które mogą rozmnażać się w naszej łazience, a także innych miejscach, w których przechowujemy sprzęt. To etui jest niezastąpione podczas podróży.

Produkt ma prosty design – na białej obudowie nie ma zbędnych zdobień, dlatego też akcesorium podoba się właściwie wszystkim konsumentom. Etui jest zrobione z wytrzymałych materiałów i ma hermetyczne zamknięcie, co jest gwarancją maksymalnego bezpieczeństwa.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką szczoteczkę elektryczną kupić?

 

Możesz zastanawiać się, jaka jest najlepsza szczoteczka elektryczna. Urządzenia te od wielu lat cieszą się sporą popularnością wśród konsumentów, jednak nie wszyscy wiedzą, czym dokładnie różnią się one od zwykłych szczoteczek manualnych. W związku z tym niekiedy pojawia się problem z wyborem odpowiedniego modelu. Jeśli szukasz przejrzystych wskazówek w tym zakresie, przeczytaj nasz przewodnik.

 

 

Rodzaje szczoteczek elektrycznych

Szczoteczki elektryczne różnią się od siebie nie tylko ceną, designem czy producentem, ale także sposobem działania. Biorąc pod uwagę technologię czyszczenia, a także rodzaj wykonywanych w trakcie pracy ruchów można wymienić:

* szczoteczki obrotowe (rotacyjne),

* szczoteczki obrotowo-pulsacyjne (rotacyjno-pulsacyjne),

* szczoteczki soniczne,

* szczoteczki ultradźwiękowe.

Modele rotacyjne mają okrągłą główkę, która obraca się raz w jednym kierunku, raz w drugim. Bardziej zaawansowane urządzenia gwarantują dodatkowo ruch pulsacyjny, którego zadaniem jest dociśnięcie włosia do zębów. W przypadku szczoteczek sonicznych mamy do czynienia z inaczej zbudowaną główką. Nie ma ona okrągłego, ale podłużny kształt. Głowica wykonuje ruch wymiatający, który zgodnie z opiniami stomatologów jest bardziej bezpieczny dla dziąseł. Do wyboru kupujący ma także szczoteczki ultradźwiękowe, które działają podobnie do sonicznych. Różnicą jest jednak to, że modele ultradźwiękowe wytwarzają prawdziwe fale o dużej częstotliwości. W efekcie ich praca jest nieco dokładniejsza.

 

Częstotliwość ruchów

Ważnym parametrem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest ilość wykonywanych przez głowicę ruchów w trakcie jednej minuty. Im jest ich więcej, tym większa szansa na efektywne mycie jamy ustnej. W przypadku szczoteczek rotacyjnych i rotacyjno-pulsacyjnych wartość ta wynosi ponad 7000. Zwiększa się ona znacznie w przypadku szczoteczek sonicznych. Ich głowice potrafią wykonać nawet ponad 30 000 obrotów. Im więcej ruchów wykonuje szczoteczka, tym lepsze efekty mycia. Wybór dobrej jakości szczoteczki elektrycznej jest lepszym rozwiązaniem niż zakup kolejnego modelu ręcznego.

 

Głowica

Kupując szczoteczkę elektryczną, warto przyjrzeć się, w jaki sposób została wykonana głowica. Musi być ona odpowiednio wyprofilowana, a włosie na tyle miękkie, aby nie podrażniało dziąseł. Zwracać na to uwagę powinny przede wszystkim osoby mające problemy z nadwrażliwością. Nie warto jednak decydować się na zakup modelu ze zbyt miękkim włosiem, bo może ono niedokładnie czyścić zęby. Kolejną ważną kwestią jest wymiana końcówek. Powinna ona przebiegać sprawnie i zajmować niewiele czasu. Warto przed podjęciem ostatecznej decyzji sprawdzić, ile kosztują końcówki do wybranego przez nas modelu i ewentualnie, czy są w sklepach dostępne zamienniki w korzystniejszej cenie.

 

Zasilanie – długość pracy akumulatora

Na komfort użytkowania szczoteczki elektrycznej wpływa m.in. długość pracy na jednym ładowaniu. Powinniśmy wybierać sprzęty działającej jak najdłużej, bo wtedy nie będziemy musieli co chwilę ich ładować. Zazwyczaj wbudowany akumulator umożliwia pracę przez ok. 14 dni z założeniem, że myjemy zęby 2 razy dziennie po 2 minuty (zalecenia stomatologów). Oczywiście, możemy czyścić zęby częściej, jednak musimy wtedy liczyć się z tym, że sprzęt szybciej się rozładuje. Dołączona do zestawu stacja ładująca powinna być zrobiona z dobrej jakości materiałów i zachowywać stabilność, kiedy ustawimy na niej urządzanie.

 

Przeznaczenie

Szczoteczki elektryczne są inne w zależności od wieku użytkownika. Na rynku są dostępne modele dla dorosłych i dla dzieci. W przypadku sprzętów dla maluchów warto zwrócić uwagę na to, czy mają one regulowaną prędkość i siłę nacisku i dodatkowo wbudowany czasomierz. Często szczoteczkę soniczną można połączyć ze swoim smartfonem i zainstalować w nim aplikację, w której dzieci będą miały np. dostęp do uroczych filmików pokazujących, jak prawidłowo czyścić zęby albo innych treści zachęcających do regularnego szczotkowania.

 

 

Funkcjonalność – jaką szczoteczkę elektryczną wybrać?

Wybrana przez nas szczoteczka elektryczna powinna wyróżniać się funkcjonalnością. Dobrze, jeśli zakupiony sprzęt ma kilka trybów pracy, bo wtedy jesteśmy w stanie szybko dobrać jego ustawienia w zależności od potrzeb jamy ustnej. Pamiętajmy jednak, że tego typu model będzie kosztował zdecydowanie więcej, niż sprzęt mający jeden stały tryb. Konsumenci są zgodni co do tego, że najlepsza szczoteczka elektryczna ma wbudowany timer odmierzający 2 minuty, czyli czas, jaki stomatolodzy zalecają, aby poświęcić na czyszczenie zębów. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy pewność, że dobrze pielęgnujemy jamę ustną. Przydatną opcją jest także informowanie o upływie 30 sekund. W efekcie wiemy, kiedy należy przejść do czyszczenia kolejne części zębów.

 

Dodatkowe akcesoria 

Czasami w zestawie ze szczoteczką otrzymujemy jedną wymienną końcówkę, więc nie musimy zbyt szybko wydawać pieniędzy na dodatkowe akcesoria. Kolejnym przydatnym dodatkiem jest etui. Zazwyczaj zabezpiecza ono tylko górną część sprzętu, czyli głowicę wraz z włosiem. Jest to najważniejsza część szczoteczki, bo to ona trafia bezpośrednio do naszej buzi i ma z nią kontakt. Trzeba szczególnie dbać o to, aby nie rozwijały się na niej bakterie. Nawet jeśli wspomniane akcesorium nie jest dołączone do zestawu, pamiętajmy, że możemy je dokupić i nie powinniśmy wydać więcej niż 30 zł.

W zestawie często znajdują się także odkażacze czy sterylizatory umożliwiające pozbycie się nawet do 99% bakterii, które znajdują się na szczoteczce. Możesz także zdecydować się na model w zestawie z irygatorem. Jest to urządzenie do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. 

 

Szczoteczki elektryczne w dobrych cenach

Obawiasz się, że zakup szczoteczki elektrycznej to zbyt duża inwestycja, na którą nie możesz sobie pozwolić? Najtańsze modele znanych producentów kosztują niewiele ponad 50 zł. Z łatwością możemy znaleźć też dobrej jakości szczoteczki za 100 do 150 zł. Zazwyczaj droższe są sprzęty soniczne, z różnymi trybami pracy. Za taki produkt możemy zapłacić nawet do 1000 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Jak myć zęby szczoteczką elektryczną?

Używanie szczoteczki elektrycznej nie jest trudne. Przed włożeniem końcówki do ust należy zaaplikować na nią pastę, a następnie przyłożyć do zębów pod kątem ok. 45 stopni. Po włączeniu urządzenia należy stopniowo przesuwać główkę wzdłuż łuku zębowego. Trzeba przy tym uważać, aby zbyt mocno nie dociskać szczoteczki. Standardowo mycie zębów trwa 2 minuty. Zęby powinniśmy podzielić na 4 części i na szczotkowanie każdej z nich poświęcić 30 sekund. Czasami urządzenie samo informuje o konieczności przejścia do kolejnej partii, a po upływie 2 minut automatycznie się wyłącza. Po skończonym myciu należy wypłukać główkę szczoteczki i oczyścić rączkę, jeśli zostały na niej resztki pasty. 

 

 

P2: Szczoteczka elektryczna czy zwykła?

Jak twierdzą eksperci, na skuteczność usuwania płytki nazębnej wpływa nie tylko technika szczotkowania czy ilość poświęcanego na to czasu, ale również rodzaj używanej szczoteczki. Przeprowadzono wiele badań, z których wynika, że z pomocą modelu elektrycznego można dokładniej usunąć płytkę nazębną. Wynika to z tego, że główka sprzętu obraca się z bardzo dużą prędkością, co umożliwia dokładne pozbycie się osadu. Używając zwykłej szczoteczki, trudno jest zachować odpowiednią technikę szczotkowania, część osób ma również problem z kontrolowaniem ilości poświęcanego na to czasu. Warto dodać, że elektryczne urządzenie często ma kilka trybów pracy do wyboru, więc możemy dobrać sposób jego działania do własnych potrzeb.

 

P3: Szczoteczka elektryczna – co ile wymieniać?

Nie musimy wymieniać całej szczoteczki elektrycznej, aby zachować odpowiedni poziom higieny. Wystarczy regularna zmiana główki. Według stomatologów powinniśmy to robić średnio co trzy miesiące. Z kolei Amerykańskie Towarzystwo Stomatologiczne twierdzi, że końcówki powinny być wymieniane ok. raz na cztery miesiące. Wyjątkiem są sytuacje, gdy zachorujemy. Na włóknach szczoteczki zostają bakterie i inne drobnoustroje namnażające się w organizmie w czasie infekcji, dlatego po powrocie do zdrowia warto zainwestować w nową końcówkę. Ważne jest to, że większość główek ma włókna, które stopniowo blakną i po tym możemy rozpoznać, kiedy trzeba końcówkę wymienić na nową. 

 

P4: Szczoteczka elektryczna czy soniczna?

Szczoteczka elektryczna działa nieco inaczej niż ta soniczna. Czyści ona zęby poprzez mechaniczne ścieranie płytki nazębnej i przebarwień. Specjalny mechanizm urządzenia wprawia główkę w ruch oscylacyjno-rotacyjny i pulsacyjny. Z kolei sprzęt soniczny wykorzystuje technologię fal dźwiękowych. Wprawia ona włosie w drgania o wysokiej częstotliwości. Ich wymiatające ruchy pozwalają na rozbicie płytki nazębnej, unikając przy tym podrażnienia dziąseł. Szczoteczka elektryczna ma okrągłą główkę, do czego nie każdy z nas może się szybko przyzwyczaić. Z tego względu modele soniczne wciąż zyskują na popularności. Wyglądają one podobnie jak szczoteczki manualne. To, który sprzęt wybierzemy, uzależnione jest od indywidualnych preferencji.

 

 

P5: Jak działa szczoteczka elektryczna?

Szczoteczka elektryczna jest zbudowana z dwóch części, czyli rączki oraz końcówki, którą co pewien czas się wymienia. Urządzenie jest zasilane akumulatorowo, dlatego wymaga regularnego ładowania za pomocą stacji, pełniącej jednocześnie funkcję podstawki. Sprzęt elektryczny jest wyposażony w mechanizm, który wprawia włosie końcówki w ruch pulsacyjny i oscylacyjno-rotacyjny. Większość szczoteczek ma wbudowany timer, który uaktywnia się po rozpoczęciu szczotkowania. Po upływie dwóch minut sprzęt automatycznie się wyłącza.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 14.04.21

 

Najważniejsze zalety:

Urządzenie pozwala na efektywne i jednocześnie bezpieczne mycie zębów. Nie podrażnia ono dziąseł, a co ważniejsze, jest odpowiednie dla osób z aparatem ortodontycznym, koronami i wypełnieniami. To szczoteczka elektryczna wykorzystująca technologię soniczną, która ma wbudowany 2-minutowy timer. Co 30 sekund dostajemy sygnał, aby przejść do szczotkowania kolejnej części łuku zębowego. Daje to gwarancję, że dokładnie usuwamy płytkę nazębną nagromadzoną w jamie ustnej.

 

Najważniejsze wady:

Osoby, które do tej pory używały szczoteczki manualnej narzekają, że sprzęt generuje zbyt duży hałas podczas pracy. Dźwięki wydawane przez urządzenie są za głośne i początkowo trudno jest się do nich przyzwyczaić. Pokazał to także test Philips Sonicare HX3212/01.

 

Werdykt: 9.6/10

Rączka jest dobrze wyprofilowana, więc możemy pewnie chwycić urządzenie. To zapobiega także przypadkowemu wyślizgnięciu się go i upadkowi na podłogę. Końcówka została wyprofilowana tak, aby można było dotrzeć do zębów z tyłu jamy ustnej i usunąć z nich płytkę bakteryjną. Urządzenie jest zasilane akumulatorowo, a po pełnym naładowaniu działa do 10 dni.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Efekt wybielenia zębów

Sprzęt pracuje z prędkością do 31 000 obr./min. Zastosowanie technologii sonicznej sprawia, że usuwanie płytki nazębnej jest skuteczniejsze niż w przypadku szczoteczki manualnej. Osoby publikujące opinie o Philips Sonicare HX3212/01 podkreślają, że już po kilkunastu dniach szczotkowania zęby są bielsze, a przy tym zdrowsze. Jest to możliwe, ponieważ końcówka precyzyjnie usuwa przebarwienia i inne zanieczyszczenia.

Program łatwego startu

Nagła zmiana szczoteczki manualnej na elektryczną często przyczynia się do podrażnienia dziąseł i innych nieprzyjemnych odczuć. Z tego względu sprzęt Philips został wyposażony w program łatwego startu. Przez pierwsze 14 szczotkowań moc urządzenia stopniowo się zwiększa, dlatego możemy przyzwyczaić się do nowego urządzenia do mycia zębów.

 

Zegar Quadpacer

Cechą wyróżniającą urządzenie jest zegar Quadpacer, który odmierza 2 minuty (tyle czasu powinniśmy każdorazowo poświęcać na szczotkowanie zębów). Co więcej, co 30 sekund słyszymy sygnał, który świadczy o tym, że jedna z wydzielonych części łuku zębowego jest już wyczyszczona i musimy przejść do kolejnej. Timer jest bardzo pomocny, bo nie trzeba samodzielnie kontrolować, jak długo myjemy zęby. Sygnały dźwiękowe są na tyle głośne, że z pewnością je usłyszymy.

 

Dokładne usuwanie płytki nazębnej

Główka szczoteczki jest podłużna i pozwala na dotarcie do wszystkich zakamarków. To znacząco zmniejsza ryzyko rozwoju próchnicy, która wymaga leczenia dentystycznego. Sprzęt jest w pełni bezpieczny nie tylko dla osób noszących aparat ortodontyczny, ale też mających problem z odsłoniętymi szyjkami zębowymi. Technologia soniczna pozwala na delikatne, choć jednocześnie skuteczne mycie zębów. Co więcej, szczoteczka umożliwia dotarcie głęboko pomiędzy zęby i usunięcie zanieczyszczeń wzdłuż linii dziąseł.

 

Łatwa obsługa

Obsługa sprzętu nie jest zbyt trudna, dlatego każdy z nas sobie z tym poradzi już przy pierwszym szczotkowaniu. Wystarczy upewnić się, że akumulator jest naładowany, a potem włączyć urządzenie, służy do tego przycisk znajdujący się w centralnej części rączki. Szczoteczka ma jeden tryb pracy, czyli czyszczenie codzienne. Cena Philips Sonicare HX3212/01 nie jest wygórowana, dlatego warto samemu wypróbować sprzęt.

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 14.04.21

 

Najważniejsze zalety:

Szczoteczka soniczna jest chętnie wybierana przez kupujących, ponieważ wyróżnia ją wysoka jakość wykonania i łatwa obsługa. Urządzenie ma timer, który za każdym razem odlicza 2 minuty. Jest to zalecany przez dentystów czas, który powinniśmy przeznaczyć na czyszczenie zębów. Dodatkowo na obudowie znajduje się wskaźnik naładowania sprzętu poprawiający komfort jego użytkowania (wiemy, kiedy szczoteczka wymaga ponownego ładowania). Rączka jest dobrze wyprofilowana i wygodnie się ją trzyma.

 

Najważniejsze wady:

Niektóre opinie o AEG EZS 5664 wskazują na to, że dołączona do zestawu ładowarka nie jest najlepszej jakości i w związku z tym istnieje ryzyko, że ulegnie ona szybkiemu uszkodzeniu. Sprzęt nie ma czujnika siły nacisku głowicy.

 

Werdykt: 9.4/10

To dobra szczoteczka soniczna dostępna w atrakcyjnej cenie. Wykonuje ona do 30 tysięcy ruchów w trakcie minuty, co zapewnia zadowalające efekty mycia. W komplecie znajdują się dwie odpowiednio oznaczone końcówki. Urządzenie ma zabezpieczenie przed przeładowaniem. Srebrna obudowa wygląda estetycznie i ładnie komponuje się z niebieskimi przyciskami (są one dobrze widoczne).

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wysoka jakość wykonania

Warto zastanowić się nad zakupem szczoteczki sonicznej AEG EZS 5664. Cena produktu jest przystępna, dlatego więcej osób może w niego zainwestować. Na uwagę zasługuje też wysoka jakość wykonania. Szczoteczka ma głowicę z włóknami Tynex DuPont, które są delikatne dla zębów i dziąseł, ale jednocześnie odpowiednio skutecznie czyszczą jamę ustną. Należy wspomnieć o tym, że obudowa jest wodoodporna, więc drobne zachlapania nie wpływają na pracę szczoteczki sonicznej. Dodatkowo na jej obudowie nie są widoczne ślady uszkodzeń mechanicznych (np. zarysowania). Uchwyt jest dobrze wyprofilowany, tak aby użytkownik mógł pewnie trzymać urządzenie i przede wszystkim skupić się na myciu zębów.

Akcesoria

Plusem jest to, że w opakowaniu znajdują się dwie dobrze oznaczone końcówki. Dzięki temu ze szczoteczki sonicznej mogą korzystać dwie osoby, za każdym razem zmieniając głowicę. To bardzo dobre rozwiązanie szczególnie dla konsumentów, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze. W skład zestawu wchodzi też solidnie wykonany i stabilny stojak, który ma specjalne miejsce do przechowywania końcówek. Można mieć pewność, że te elementy nie będą narażone na zabrudzenie i działanie bakterii.

 

Timer i tryby pracy

Szczoteczka soniczna ma timer odmierzający 2 minuty. W rezultacie zawsze czyścimy zęby przez odpowiednio długi, zalecany przez dentystów czas, więc dobrze dbamy o jamę ustną. Timer jest uruchamiany automatycznie, więc nie trzeba pamiętać o naciskaniu żadnego przycisku. Osoby, które zdecydowały się kupić ten sprzęt i zrobiły test AEG EZS 5664 zapewniają, że obsługa urządzenia jest prosta. Choć w zestawie znajduje się dobrze opracowana instrukcja obsługi, w zasadzie można rozpocząć użytkowanie szczoteczki sonicznej bez czytania ulotki. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto jednak po nią sięgnąć. Urządzenie może działać w następujących trybach: czyste, wrażliwe i masaż. Dobór odpowiednich ustawień zależy nie tylko od naszych preferencji, ale przede wszystkim potrzeb jamy ustnej.

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 14.04.21

 

Najważniejsze zalety:

Urządzenie jest bezprzewodowe, a po naładowaniu akumulatora, jak wykazał test SEYSSO Oxygen Travel, irygator może działać do 70 minut. Poza tym sprzęt ma trzy tryby pracy i wymienne końcówki, więc nadaje się dla osób z wrażliwymi i krwawiącymi dziąsłami, jak również dla tych noszących aparat ortodontyczny.

 

Najważniejsze wady:

Co prawda irygator do zębów jest polecany miłośnikom podróży, ale w zestawie nie znajdziemy etui służącego do bezpiecznego przewożenia go. Musimy sami zabezpieczyć sprzęt, tak aby nie zniszczył się w transporcie.

 

Werdykt: 9.3/10

To model o kompaktowych wymiarach, który jest łatwy w obsłudze. Brak konieczności podłączenia do prądu sprawia, że możemy używać irygatora w dowolnym miejscu, także na biwaku lub kempingu. Sprzęt działa efektywnie i dokładnie usuwa resztki jedzenia oraz płytkę nazębną, co hamuje rozwój próchnicy. Należy dodać, że cena SEYSSO Oxygen Travel została uznana za atrakcyjną.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Czyści zęby i pielęgnuje dziąsła

Za sprawą strumienia wody wypływającego pod odpowiednim ciśnieniem (od 2,7 do 6,2 bara) irygator dokładnie czyści przestrzenie międzyzębowe, do których często nie dociera włosie szczoteczki, a czasami także nić dentystyczna. Co ważne, używaniu sprzętu nie towarzyszy dyskomfort. W komplecie znajduje się specjalistyczna końcówka pozwalająca na usunięcie zanieczyszczeń nagromadzonych pod aparatem ortodontycznym. Mogą jej również używać osoby z koronami i mostami. Do irygatora dołączono też inną końcówkę przeznaczoną do czyszczenia kieszonek dziąsłowych oraz linii dziąseł.


Precyzyjny strumień wody

Średnica otworu wylotowego standardowej końcówki jest równa 0,6 mm. Tym samym jest ona niewielka, w efekcie czego możemy z łatwością skierować strumień wody w wybrane miejsce, aby je oczyścić. To sprawia, że używanie irygatora jest bardzo łatwe, nawet dla osób, które do tej pory nie miały styczności z tego typu urządzeniami. Warto podkreślić, że niewiele modeli akumulatorowych pozwala na regulację ciśnienia strumienia w tak dużym zakresie. Wydawane przez kupujących opinie o SEYSSO Oxygen Travel dowodzą, że sprzęt jest dzięki temu bardziej praktyczny.

 

Indukcyjne ładowanie

Irygator można naładować za sprawą ładowarki indukcyjnej. Nie zajmuje ona dużo miejsca na półce, w dodatku estetycznie się prezentuje. Całkowity czas ładowania akumulatora to ok. 24 godziny, ale warto mieć na uwadze, że potem sprzęt może działać przez 70 minut. Przeważnie czas pracy modeli bezprzewodowych jest znacznie krótszy. To, czy irygator się ładuje można z łatwością sprawdzić. Wystarczy spojrzeć na diodę umieszczoną na jego rączce. Jeśli zauważymy, że świeci się ona przez cały czas, możemy odłączyć ładowarkę.

 

Mało kłopotliwe czyszczenie

Po każdym użyciu irygator trzeba wyczyścić, aby zachować odpowiedni poziom higieny. Na szczęście nie zajmuje to dużo czasu. Wystarczy wylać ze zbiornika resztkę wody, włączyć na chwilę urządzenie, a potem dokładnie je wytrzeć do sucha. Raz w miesiącu powinniśmy odkamienić sprzęt przeznaczonymi do tego środkami. Jeśli nie planujemy używać urządzenia przez dłuższy czas, należy je dobrze osuszyć i schować, aby nie osiadał na nim kurz. Pamiętajmy też, aby średnio co 6 miesięcy wymieniać końcówkę, nie powinniśmy mieć problemu z jej znalezieniem.

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 14.04.21

 

Najważniejsze zalety:

Z pomocą szczoteczki można dokładnie usunąć płytkę nazębną. Wyposażono ją w okrągłą główkę, która otacza każdy ząb. Wbudowany timer umożliwia zachowanie zalecanego przez dentystów 2-minutowego czasu szczotkowania. Co ważne, urządzenie samo się wyłącza. Analizując opinie o Oral B Pro 500, można również wywnioskować, że zaletą sprzętu jest dobrze wyprofilowana rączka zapewniająca pewny chwyt.

 

Najważniejsze wady:

Jak wykazał test Oral B Pro 500, trudno jest naładować do pełna akumulator, nawet jeśli pozostawimy szczoteczkę na podstawce ładującej na całą noc. Wybierając się na dłuższy wyjazd wakacyjny lepiej zabrać ładowarkę ze sobą.

 

Werdykt: 9.8/10

Sprzęt jest odpowiedni dla osób, które uważają, że mycie zębów przy pomocy zwykłej szczoteczki nie jest zbyt dokładne. Główka wykonuje ruchy oscylacyjne z prędkością do 8800 obr./min, co pozwala na pozbycie się osadu i przebarwień. Za sprawą urządzenia zęby stają się bielsze i są dobrze chronione przed próchnicą.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Okrągła główka

Uważa się, że najlepsze szczoteczki elektryczne mają niewielką, okrągłą główkę. Również model marki Oral B został wyposażony w taką końcówkę. Dzięki temu możemy dokładnie umyć wszystkie zęby, również te znajdujące się w dalszej części łuku zębowego. Tym samym nie musimy się obawiać, że na skutek mało precyzyjnego szczotkowania w jamie ustnej rozwinie się próchnica, co wiązałoby się z koniecznością częstszego odwiedzania dentysty. Warto dodać, że codzienne używanie szczoteczki ma też pozytywny wpływ na stan dziąseł.

 

 

Zapasowa końcówka

Istotne jest to, że w komplecie razem z urządzeniem dostajemy dodatkową, wymienną końcówkę. Nie musimy się martwić, że nie uda nam się dopasować odpowiedniej główki, gdy pierwsza się zużyje. W zależności od potrzeb i stanu zdrowia jamy ustnej możemy swobodnie zmieniać końcówki na takie z mniej twardym lub inaczej wyprofilowanym włosiem, aby mycie zębów było przyjemniejsze i bardziej efektywne.

 

Wygoda użytkowania

Używanie szczoteczki jest proste oraz komfortowe. Sprzęt ma dobrze wyprofilowaną, wygodną rączkę, która została pokryta specjalnym materiałem. Zapobiega on przypadkowemu wyślizgnięciu się urządzenia z dłoni, co w wyniku upadku na podłogę mogłoby skończyć się jej zniszczeniem. Możemy pewnie chwycić szczoteczkę i precyzyjnie przesuwać ją wzdłuż zębów, aby z każdego usunąć nagromadzoną płytkę bakteryjną. Cena Oral B Pro 500 nie jest wygórowana.

 

Akumulatorowe zasilanie

Urządzenie ma wbudowany akumulator, który należy regularnie ładować. To wygodne rozwiązanie, bo zęby możemy umyć w każdej chwili i dowolnym miejscu, nawet gdy nie mamy dostępu do prądu (np. na biwaku). Na rączce szczoteczki jest niewielki, podświetlany wskaźnik, który pokazuje poziom naładowania baterii. Nie musimy się zastanawiać, kiedy należy podłączyć sprzęt do prądu. Nie powinno nas również zaskoczyć nagłe rozładowanie urządzenia w trakcie szczotkowania zębów. Podstawka nie jest duża, dlatego nie będzie przeszkadzać na łazienkowym blacie.

 

Timer

Stomatolodzy zalecają, aby myć zęby przez ok. 2 minuty i co 30 sekund przechodzić do kolejnej części łuku zębowego. Czasami trudno jest kontrolować, ile czasu poświęcamy na szczotkowanie, ale z pomocą szczoteczki elektrycznej jest to znacznie łatwiejsze. Po włączeniu urządzenia timer zaczyna odmierzać czas i gdy upłyną 2 minuty, automatycznie się ono wyłącza. Nie musimy się obawiać, że myjemy zęby zbyt krótko i niedokładnie.

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 14.04.21

 

Najważniejsze zalety:

To szczoteczka elektryczna, która pozwala na usunięcie do 100% płytki nazębnej, także w trudno dostępnych miejscach. Ma ona 5 różnych trybów pracy do wyboru, dlatego możemy wybrać taki, który najbardziej odpowiada naszym preferencjom. Sprzęt jest zasilany akumulatorowo, można go ładować na dwa sposoby. Naładowana do pełna bateria zapewnia nawet do 3 tygodni działania.

 

Najważniejsze wady:

Konieczność przejścia do czyszczenia kolejnej części łuku zębowego jest sygnalizowana poprzez przerwę w działaniu urządzenia. Przeprowadzony test Philips Sonicare DiamondClean HX9352/04 wykazał, że jest ona zbyt krótka, bardziej praktyczny byłby sygnał dźwiękowy.

 

Werdykt: 9.4/10

Szczoteczka jest bardzo wygodna w użyciu, a do tego łatwa w obsłudze. Wybór właściwego trybu szczotkowania nie stanowi żadnego problemu. Poza tym urządzenie nie jest zbyt głośne, co potwierdzają kupujący publikujący o Philips Sonicare DiamondClean HX9352/04 opinie. Za sprawą sprzętu zęby są czyste i bielsze, dlatego możemy cieszyć się pięknym uśmiechem.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Technologia DFA

Sprzęt wyposażono w technologię DFA (Dynamic Fluid Action), która polega na połączeniu ruchów wymiatających końcówki z szybkimi ruchami o częstotliwości dźwiękowej. Włókna główki skutecznie usuwają płytkę nazębną, również z przestrzeni między zębami, kieszeni dziąsłowej oraz okolicy przydziąsłowej. Po szczoteczkę mogą bez obaw sięgać osoby noszące aparat ortodontyczny. Już po kilkunastu dniach używania urządzenia można zauważyć, że zęby stały się jaśniejsze, a przebarwienia mniej widoczne. Sprzęt pozwala na zmniejszenie ryzyka rozwoju próchnicy i kamienia nazębnego, który nierzadko przyczynia się do problemów z dziąsłami.

Dwa sposoby ładowania akumulatora

Urządzenie można ładować na dwa sposoby. W komplecie znajduje się niewielka, elegancko wyglądająca szklanka pełniąca funkcję ładowarki. Wystarczy włożyć do niej szczoteczkę, wówczas bateria zostanie naładowana poprzez indukcję. Naczynie możemy wykorzystać też do płukania jamy ustnej po skończonym szczotkowaniu. Jest ono niewielkie i nie zajmie dużo miejsca na półce. Co więcej, w zestawie znajdziemy także etui podróżne z opcją ładowania akumulatora przez port USB. Wewnątrz jest miejsce na szczoteczkę oraz dwie wymienne końcówki. Sprzęt bardzo dobrze sprawdza się podczas podróży. Biorąc pod uwagę te praktyczne rozwiązania cena Philips Sonicare DiamondClean HX9352/04 nie wydaje się wygórowana.

 

5 trybów pracy

Poza zwykłym, codziennym trybem szczotkowania do wyboru mamy też 4 inne: White, Gum Care, Polish oraz Sensitive. Nie musimy się obawiać, że szczoteczka nie spełni naszych oczekiwań. Każdy może myć zęby w sposób, jaki mu odpowiada. Sprzęt pomaga w pozbyciu się płytki bakteryjnej, przebarwień odpowiadających za przyciemnienie szkliwa i umożliwia ponadto masaż dziąseł. Urządzenie ma końcówkę w kształcie rombu. Jest ona dostępna w dwóch rozmiarach, czyli standard i mini. Ze szczoteczki mogą korzystać wszyscy domownicy, bo wymiana końcówek zajmuje kilka sekund. Każdy członek rodziny może wybrać swój ulubiony tryb pracy. Ważne jest to, że przez pierwszych 14 dni używania moc urządzenia wzrasta stopniowo, aby przyzwyczaić się do sposobu jego działania.

 

Smartimer

Nie trzeba się martwić, że na mycie zębów poświęcamy za mało czasu. Wbudowany timer pozwala na kontrolowanie czasu szczotkowania, więc zyskujemy pewność, że odpowiednio dbamy o higienę jamy ustnej. Co 30 sekund drgania głowicy na chwilę ustają, co świadczy o konieczności przejścia do kolejnej części łuku zębowego.

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 14.04.21

 

Najważniejsze zalety:

Irygator jest lekki i poręczny, dlatego używanie go jest w pełni komfortowe. Dzięki niemu możemy usunąć resztki płytki nazębnej, która została po szczotkowaniu. Ponieważ do wyboru są cztery tryby pracy, po sprzęt może sięgnąć każdy z domowników. Pozwala on na czyszczenie przestrzeni międzyzębowych i kieszonek dziąsłowych, a także na masaż dziąseł.

 

Najważniejsze wady:

Pojemnik na wodę nie jest zbyt duży, dlatego zdarza się, że jednorazowe napełnienie go nie wystarcza, aby dokładnie oczyścić jamę ustną. Może to być trochę uciążliwe, w szczególności rano, gdy spieszy się nam np. do pracy.

 

Werdykt: 9.4/10

Sprzęt nie jest pozbawiony wad, ale według wielu osób warto zdecydować się na jego zakup. Kupujący, którzy opublikowali na temat modelu Panasonic EW1411 opinie przekonują, że można go zabrać ze sobą w podróż. Jest on zasilany akumulatorowo, więc brak dostępu do energii elektrycznej nie stanowi żadnego problemu. Irygator jest bezpieczny dla osób noszących aparat ortodontyczny.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dopasowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika

Irygator umożliwia dokładne wyczyszczenie zębów. Przeprowadzono nawet test Panasonic EW1411, który to potwierdził. Nie trzeba się obawiać, że podczas irygacji będziemy odczuwać nieprzyjemny ból lub podrażnimy dziąsła. Do wyboru są cztery tryby pracy: Jet, Interdental, Regular oraz Soft. Po włączeniu pierwszego z wymienionych możemy wyczyścić jamę ustną silnym strumieniem wody pod ciśnieniem 5,9 bara. Funkcja Interdental to przerywany strumień, a czas irygacji to ok. 2 minuty. Tryb Regular pozwala na pielęgnację dziąseł i dokładne oczyszczenie przestrzeni międzyzębowych, a Soft jest odpowiedni dla osób borykających się z nadwrażliwością czy paradontozą.

Akcesoria w zestawie

Razem z urządzeniem dostajemy w komplecie akcesoria, w tym dwie wymienne końcówki z kolorowymi pierścieniami, aby można je było łatwo odróżnić. Z tego względu ze sprzętu może korzystać nie jedna, ale kilka osób (w razie potrzeby można dokupić dodatkowe końcówki). W zestawie jest również indukcyjna ładowarka służąca do ładowania akumulatorów. Ma ona niewielkie wymiary, dlatego można ustawić ją przy umywalce, ewentualnie przymocować do ściany przy pomocy śrubek.

 

Praktyczność

Obsługa sprzętu jest łatwa, bez trudu wybierzemy odpowiedni tryb pracy. Irygator jest poręczny i na pewno skutecznie wyczyści trudno dostępne miejsca w jamie ustnej, do których nie dociera szczoteczka. Urządzenie nie waży zbyt dużo, do tego ma dobrze wyprofilowany uchwyt, dlatego z łatwością utrzymamy go w dłoniach. Nie można nie wspomnieć o tym, że zbiornik jest odłączany i można go myć w zmywarce w temperaturze do 50 st. C.

 

Szybko zauważalne efekty

Już po kilku dniach używania irygatora można zauważyć, że zęby są lepiej oczyszczone. Dokładniejsze usuwanie płytki nazębnej zapobiega rozwojowi próchnicy, a także stanów zapalnych. Co więcej, osoby mające problem z wrażliwymi i krwawiącymi dziąsłami mogą się przekonać, że masowanie ich delikatniejszym strumieniem pozwala na pozbycie się nieprzyjemnych dolegliwości. Sprzęt gwarantuje ochronę przed próchnicą, zwłaszcza w miejscach stycznych zębów, gdzie usunięcie płytki jest trudne nawet przy użyciu nici dentystycznej (tam choroba pojawia się najwcześniej). Strumień wody ułatwia usunięcie zalegających resztek jedzenia. Za sprawą irygatora możemy cieszyć się ładnym i zdrowym uśmiechem. Warto go kupić, tym bardziej że cena Panasonic EW1411 nie jest wysoka.