Ostatnio aktualizowane: 19.01.21

 

Najważniejsze zalety:

Sprzęt może być używany nie tylko w domu, ale też poza nim, ponieważ jest zasilany akumulatorowo. To duże udogodnienie dla często podróżujących osób. Trzy różne tryby pracy dają pewność, że działanie urządzenia dopasujemy do swoich potrzeb. Poza tym używanie irygatora jest w pełni komfortowe. Potwierdzeniem są pozytywne opinie o Panasonic EW1211.

 

Najważniejsze wady:

Podstawową wadą urządzenia jest długi czas ładowania akumulatora. Zajmuje to ok. 15 godzin i przekłada się tylko na kilka dni użytkowania (dwa razy dziennie). Wielu kupujących uważa, że bateria powinna być bardziej pojemna.

 

Werdykt: 9.6/10

Najlepszy irygator do zębów ma dobrze wyprofilowaną rączkę. Tym wyróżnia się też urządzenie marki Panasonic. Z jego pomocą można właściwie zadbać o higienę jamy ustnej na urlopie, podczas służbowego wyjazdu itp. Sprzęt skutecznie usuwa zanieczyszczenia z przestrzeni międzyzębowych, linii dziąsłowej i innych zakamarków. Zasila go bezpieczny dla środowiska, niklowo-metalowo-wodorkowy akumulator.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Trzy różne tryby pracy

Urządzenie ma trzy tryby pracy do wyboru, czyli: Jet Classic (ciśnienie 5,9 bara), Air-in Normal (ciśnienie 3,9 bara) oraz Air-in Soft (ciśnienie 2 bary). Ten pierwszy pozwala na efektywne czyszczenie przestrzeni międzyzębowych, drugi na masaż dziąseł, a trzeci spodoba się osobom mającym problemy z nadwrażliwością w obrębie jamy ustnej. Po włączeniu trybu Air-in Normal lub Air-in Soft strumień wody jest mieszany z powietrzem, a to pozwala na skuteczniejsze usuwanie płytki nazębnej oraz delikatne masowanie dziąseł bez ryzyka ich podrażnienia. Ciekawe jest to, że cena Panasonic EW1211 jest atrakcyjna.

Kompaktowe wymiary

To, co wyróżnia irygator to kompaktowe wymiary. Nie zajmuje on za dużo miejsca na półce, na pewno zmieści się w podróżnej walizce. W razie potrzeby możemy złożyć sprzęt, wtedy swoim rozmiarem przypomina filiżankę do kawy. Istotną zaletą modelu jest to, że nie ma długiego przewodu zasilającego, który mógłby się zaplątać. Irygator został wyposażony w zbiornik na wodę o pojemności 130 ml, co wystarcza na ok. 35 sekund pracy.

 

Wygoda użytkowania

Sprzęt jest bardzo łatwy w obsłudze, dlatego chętnie będą po niego sięgać starsi, jak również młodsi domownicy. Nie generuje on dużego hałasu w czasie pracy, a napełnienie pojemnika na wodę nie stanowi żadnego problemu. Urządzenie ma dobrze wyprofilowaną rączkę, którą można pewnie chwycić. Nie ma więc ryzyka, że podczas czyszczenia zębów irygator przypadkowo wyślizgnie się na podłogę. Ważne jest też to, że sprzęt nie waży zbyt dużo i można nim łatwo manewrować docierając do wszystkich zakamarków w jamie ustnej.

 

Zmniejsza ryzyko rozwoju próchnicy

Bardzo często szczotkowanie zębów i używanie nici dentystycznej nie pozwala na całkowite zahamowanie rozwoju próchnicy. Powinniśmy także używać irygatora, bo czasem tylko on umożliwia usunięcie nagromadzonej płytki nazębnej, zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach. Test Panasonic EW1211 dowiódł, że regularne używanie urządzenia (dwa razy dziennie) ma pozytywny wpływ na kondycję zębów i częste wizyty u dentysty nie są koniecznością. Po irygator mogą bez obaw sięgnąć osoby z aparatem ortodontycznym, mostem czy implantami. Również nadwrażliwe i krwawiące podczas szczotkowania dziąsła nie są przeciwwskazaniem do jego używania.

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 19.01.21

 

Najważniejsze zalety:

Szczoteczka ma wbudowany 2-minutowy timer, który ułatwia kontrolowanie czasu szczotkowania zębów. Co 30 sekund wyczuwalne są delikatne wibracje świadczące o tym, że należy przejść do kolejnej części łuku zębowego. Sprzęt jest zasilany akumulatorowo, a naładowana bateria zapewnia do 14 dni działania, więc nie trzeba go często podłączać do ładowarki.

 

Najważniejsze wady:

Osoby, które często podróżują, narzekają na brak specjalnego etui w zestawie. Chcąc zabrać szczoteczkę na wyjazd, trzeba ją zabezpieczyć w taki sposób, aby przypadkowo jej nie zniszczyć. Możemy też samodzielnie dokupić pasujące etui.

 

Werdykt: 9.4/10

Sprzęt generuje 27 000 drgań na minutę, co zapewnia skuteczne usuwanie płytki nazębnej i innych zanieczyszczeń. To efektywnie działająca szczoteczka soniczna, która w zestawie ma jedną końcówkę, a także stację ładującą. Nie zajmuje ona dużo miejsca na półce. Urządzenie poleca się osobom szukającym dobrej alternatywy dla zwykłej szczoteczki do zębów.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dwa tryby pracy

Szczoteczka ma dwa tryby pracy do wyboru, więc sposób jej działania na pewno dostosujemy do swoich potrzeb. To czyszczenie codzienne, a także czyszczenie delikatne. Pierwszy wspomniany tryb daje możliwość dokładnego usunięcia zanieczyszczeń, a drugi sprawdzi się w przypadku osób mających wrażliwe dziąsła, które często krwawią w czasie szczotkowania. Sprzęt ma wydłużoną główkę i pod tym względem przypomina szczoteczkę manualną. Z tego względu jego używanie jest według wielu osób nieco bardziej komfortowe w porównaniu do standardowej szczoteczki elektrycznej z okrągłą końcówką. Cena Braun Oral B Pulsonic slim One 1000 nie jest wygórowana, dlatego warto samemu się przekonać, jak działa urządzenie.

Skuteczne usuwanie płytki nazębnej

Specjaliści przeprowadzili test Braun Oral B Pulsonic slim One 1000, który udowodnił, że urządzenie skutecznie usuwa płytkę nazębną (do 6 razy efektywniej niż tradycyjna szczoteczka). Za sprawą sprzętu możemy pozbyć się nieestetycznych przebarwień powstających w wyniku codziennego picia kawy czy herbaty. Tym samym zęby będą bielsze i to bez potrzeby stosowania specjalistycznej pasty czy zabiegów wybielania wykonanych w gabinecie dentystycznym. Główka z łatwością dociera do wszystkich zębów, więc nie ma ryzyka, że umyjemy je niedokładnie.

 

Wygoda użytkowania

Szczoteczka gwarantuje skuteczne, a dodatkowo wygodne mycie zębów, co potwierdzają pozytywne opinie o Braun Oral B Pulsonic slim One 1000. Sprzęt ma długą rączkę, dlatego można go pewnie chwycić, nie wyślizgnie się przypadkowo na podłogę. Nie generuje on dużego hałasu i nie wywołuje dyskomfortu, co potwierdzają osoby, które do tej pory używały tylko manualnych szczoteczek. Kiedy bateria się rozładuje, wystarczy podłączyć urządzenie do ładowarki i zostawić na kilka godzin, np. na noc. Rano będzie ono naładowane do 100%. Aby sprawdzić, czy bateria się ładuje, wystarczy spojrzeć na umieszczoną na rączce diodę (będzie się wtedy świecić). Szczoteczkę obsługuje się jednym przyciskiem, więc nie jest to bardzo skomplikowane. Problemu nie sprawia także wymiana główki na nową, kiedy włosie się już zużyje.

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 19.01.21

 

Najważniejsze zalety:

Irygator jest lekki i poręczny, dlatego używanie go jest w pełni komfortowe. Dzięki niemu możemy usunąć resztki płytki nazębnej, która została po szczotkowaniu. Ponieważ do wyboru są cztery tryby pracy, po sprzęt może sięgnąć każdy z domowników. Pozwala on na czyszczenie przestrzeni międzyzębowych i kieszonek dziąsłowych, a także na masaż dziąseł.

 

Najważniejsze wady:

Pojemnik na wodę nie jest zbyt duży, dlatego zdarza się, że jednorazowe napełnienie go nie wystarcza, aby dokładnie oczyścić jamę ustną. Może to być trochę uciążliwe, w szczególności rano, gdy spieszy się nam np. do pracy.

 

Werdykt: 9.4/10

Sprzęt nie jest pozbawiony wad, ale według wielu osób warto zdecydować się na jego zakup. Kupujący, którzy opublikowali na temat modelu Panasonic EW1411 opinie przekonują, że można go zabrać ze sobą w podróż. Jest on zasilany akumulatorowo, więc brak dostępu do energii elektrycznej nie stanowi żadnego problemu. Irygator jest bezpieczny dla osób noszących aparat ortodontyczny.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dopasowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika

Irygator umożliwia dokładne wyczyszczenie zębów. Przeprowadzono nawet test Panasonic EW1411, który to potwierdził. Nie trzeba się obawiać, że podczas irygacji będziemy odczuwać nieprzyjemny ból lub podrażnimy dziąsła. Do wyboru są cztery tryby pracy: Jet, Interdental, Regular oraz Soft. Po włączeniu pierwszego z wymienionych możemy wyczyścić jamę ustną silnym strumieniem wody pod ciśnieniem 5,9 bara. Funkcja Interdental to przerywany strumień, a czas irygacji to ok. 2 minuty. Tryb Regular pozwala na pielęgnację dziąseł i dokładne oczyszczenie przestrzeni międzyzębowych, a Soft jest odpowiedni dla osób borykających się z nadwrażliwością czy paradontozą.

Akcesoria w zestawie

Razem z urządzeniem dostajemy w komplecie akcesoria, w tym dwie wymienne końcówki z kolorowymi pierścieniami, aby można je było łatwo odróżnić. Z tego względu ze sprzętu może korzystać nie jedna, ale kilka osób (w razie potrzeby można dokupić dodatkowe końcówki). W zestawie jest również indukcyjna ładowarka służąca do ładowania akumulatorów. Ma ona niewielkie wymiary, dlatego można ustawić ją przy umywalce, ewentualnie przymocować do ściany przy pomocy śrubek.

 

Praktyczność

Obsługa sprzętu jest łatwa, bez trudu wybierzemy odpowiedni tryb pracy. Irygator jest poręczny i na pewno skutecznie wyczyści trudno dostępne miejsca w jamie ustnej, do których nie dociera szczoteczka. Urządzenie nie waży zbyt dużo, do tego ma dobrze wyprofilowany uchwyt, dlatego z łatwością utrzymamy go w dłoniach. Nie można nie wspomnieć o tym, że zbiornik jest odłączany i można go myć w zmywarce w temperaturze do 50 st. C.

 

Szybko zauważalne efekty

Już po kilku dniach używania irygatora można zauważyć, że zęby są lepiej oczyszczone. Dokładniejsze usuwanie płytki nazębnej zapobiega rozwojowi próchnicy, a także stanów zapalnych. Co więcej, osoby mające problem z wrażliwymi i krwawiącymi dziąsłami mogą się przekonać, że masowanie ich delikatniejszym strumieniem pozwala na pozbycie się nieprzyjemnych dolegliwości. Sprzęt gwarantuje ochronę przed próchnicą, zwłaszcza w miejscach stycznych zębów, gdzie usunięcie płytki jest trudne nawet przy użyciu nici dentystycznej (tam choroba pojawia się najwcześniej). Strumień wody ułatwia usunięcie zalegających resztek jedzenia. Za sprawą irygatora możemy cieszyć się ładnym i zdrowym uśmiechem. Warto go kupić, tym bardziej że cena Panasonic EW1411 nie jest wysoka.

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 19.01.21

 

Najważniejsze zalety:

To szczoteczka elektryczna, która pozwala na usunięcie do 100% płytki nazębnej, także w trudno dostępnych miejscach. Ma ona 5 różnych trybów pracy do wyboru, dlatego możemy wybrać taki, który najbardziej odpowiada naszym preferencjom. Sprzęt jest zasilany akumulatorowo, można go ładować na dwa sposoby. Naładowana do pełna bateria zapewnia nawet do 3 tygodni działania.

 

Najważniejsze wady:

Konieczność przejścia do czyszczenia kolejnej części łuku zębowego jest sygnalizowana poprzez przerwę w działaniu urządzenia. Przeprowadzony test Philips Sonicare DiamondClean HX9352/04 wykazał, że jest ona zbyt krótka, bardziej praktyczny byłby sygnał dźwiękowy.

 

Werdykt: 9.4/10

Szczoteczka jest bardzo wygodna w użyciu, a do tego łatwa w obsłudze. Wybór właściwego trybu szczotkowania nie stanowi żadnego problemu. Poza tym urządzenie nie jest zbyt głośne, co potwierdzają kupujący publikujący o Philips Sonicare DiamondClean HX9352/04 opinie. Za sprawą sprzętu zęby są czyste i bielsze, dlatego możemy cieszyć się pięknym uśmiechem.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Technologia DFA

Sprzęt wyposażono w technologię DFA (Dynamic Fluid Action), która polega na połączeniu ruchów wymiatających końcówki z szybkimi ruchami o częstotliwości dźwiękowej. Włókna główki skutecznie usuwają płytkę nazębną, również z przestrzeni między zębami, kieszeni dziąsłowej oraz okolicy przydziąsłowej. Po szczoteczkę mogą bez obaw sięgać osoby noszące aparat ortodontyczny. Już po kilkunastu dniach używania urządzenia można zauważyć, że zęby stały się jaśniejsze, a przebarwienia mniej widoczne. Sprzęt pozwala na zmniejszenie ryzyka rozwoju próchnicy i kamienia nazębnego, który nierzadko przyczynia się do problemów z dziąsłami.

Dwa sposoby ładowania akumulatora

Urządzenie można ładować na dwa sposoby. W komplecie znajduje się niewielka, elegancko wyglądająca szklanka pełniąca funkcję ładowarki. Wystarczy włożyć do niej szczoteczkę, wówczas bateria zostanie naładowana poprzez indukcję. Naczynie możemy wykorzystać też do płukania jamy ustnej po skończonym szczotkowaniu. Jest ono niewielkie i nie zajmie dużo miejsca na półce. Co więcej, w zestawie znajdziemy także etui podróżne z opcją ładowania akumulatora przez port USB. Wewnątrz jest miejsce na szczoteczkę oraz dwie wymienne końcówki. Sprzęt bardzo dobrze sprawdza się podczas podróży. Biorąc pod uwagę te praktyczne rozwiązania cena Philips Sonicare DiamondClean HX9352/04 nie wydaje się wygórowana.

 

5 trybów pracy

Poza zwykłym, codziennym trybem szczotkowania do wyboru mamy też 4 inne: White, Gum Care, Polish oraz Sensitive. Nie musimy się obawiać, że szczoteczka nie spełni naszych oczekiwań. Każdy może myć zęby w sposób, jaki mu odpowiada. Sprzęt pomaga w pozbyciu się płytki bakteryjnej, przebarwień odpowiadających za przyciemnienie szkliwa i umożliwia ponadto masaż dziąseł. Urządzenie ma końcówkę w kształcie rombu. Jest ona dostępna w dwóch rozmiarach, czyli standard i mini. Ze szczoteczki mogą korzystać wszyscy domownicy, bo wymiana końcówek zajmuje kilka sekund. Każdy członek rodziny może wybrać swój ulubiony tryb pracy. Ważne jest to, że przez pierwszych 14 dni używania moc urządzenia wzrasta stopniowo, aby przyzwyczaić się do sposobu jego działania.

 

Smartimer

Nie trzeba się martwić, że na mycie zębów poświęcamy za mało czasu. Wbudowany timer pozwala na kontrolowanie czasu szczotkowania, więc zyskujemy pewność, że odpowiednio dbamy o higienę jamy ustnej. Co 30 sekund drgania głowicy na chwilę ustają, co świadczy o konieczności przejścia do kolejnej części łuku zębowego.

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 19.01.21

 

Najważniejsze zalety:

Z pomocą szczoteczki można dokładnie usunąć płytkę nazębną. Wyposażono ją w okrągłą główkę, która otacza każdy ząb. Wbudowany timer umożliwia zachowanie zalecanego przez dentystów 2-minutowego czasu szczotkowania. Co ważne, urządzenie samo się wyłącza. Analizując opinie o Oral B Pro 500, można również wywnioskować, że zaletą sprzętu jest dobrze wyprofilowana rączka zapewniająca pewny chwyt.

 

Najważniejsze wady:

Jak wykazał test Oral B Pro 500, trudno jest naładować do pełna akumulator, nawet jeśli pozostawimy szczoteczkę na podstawce ładującej na całą noc. Wybierając się na dłuższy wyjazd wakacyjny lepiej zabrać ładowarkę ze sobą.

 

Werdykt: 9.8/10

Sprzęt jest odpowiedni dla osób, które uważają, że mycie zębów przy pomocy zwykłej szczoteczki nie jest zbyt dokładne. Główka wykonuje ruchy oscylacyjne z prędkością do 8800 obr./min, co pozwala na pozbycie się osadu i przebarwień. Za sprawą urządzenia zęby stają się bielsze i są dobrze chronione przed próchnicą.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Okrągła główka

Uważa się, że najlepsze szczoteczki elektryczne mają niewielką, okrągłą główkę. Również model marki Oral B został wyposażony w taką końcówkę. Dzięki temu możemy dokładnie umyć wszystkie zęby, również te znajdujące się w dalszej części łuku zębowego. Tym samym nie musimy się obawiać, że na skutek mało precyzyjnego szczotkowania w jamie ustnej rozwinie się próchnica, co wiązałoby się z koniecznością częstszego odwiedzania dentysty. Warto dodać, że codzienne używanie szczoteczki ma też pozytywny wpływ na stan dziąseł.

 

 

Zapasowa końcówka

Istotne jest to, że w komplecie razem z urządzeniem dostajemy dodatkową, wymienną końcówkę. Nie musimy się martwić, że nie uda nam się dopasować odpowiedniej główki, gdy pierwsza się zużyje. W zależności od potrzeb i stanu zdrowia jamy ustnej możemy swobodnie zmieniać końcówki na takie z mniej twardym lub inaczej wyprofilowanym włosiem, aby mycie zębów było przyjemniejsze i bardziej efektywne.

 

Wygoda użytkowania

Używanie szczoteczki jest proste oraz komfortowe. Sprzęt ma dobrze wyprofilowaną, wygodną rączkę, która została pokryta specjalnym materiałem. Zapobiega on przypadkowemu wyślizgnięciu się urządzenia z dłoni, co w wyniku upadku na podłogę mogłoby skończyć się jej zniszczeniem. Możemy pewnie chwycić szczoteczkę i precyzyjnie przesuwać ją wzdłuż zębów, aby z każdego usunąć nagromadzoną płytkę bakteryjną. Cena Oral B Pro 500 nie jest wygórowana.

 

Akumulatorowe zasilanie

Urządzenie ma wbudowany akumulator, który należy regularnie ładować. To wygodne rozwiązanie, bo zęby możemy umyć w każdej chwili i dowolnym miejscu, nawet gdy nie mamy dostępu do prądu (np. na biwaku). Na rączce szczoteczki jest niewielki, podświetlany wskaźnik, który pokazuje poziom naładowania baterii. Nie musimy się zastanawiać, kiedy należy podłączyć sprzęt do prądu. Nie powinno nas również zaskoczyć nagłe rozładowanie urządzenia w trakcie szczotkowania zębów. Podstawka nie jest duża, dlatego nie będzie przeszkadzać na łazienkowym blacie.

 

Timer

Stomatolodzy zalecają, aby myć zęby przez ok. 2 minuty i co 30 sekund przechodzić do kolejnej części łuku zębowego. Czasami trudno jest kontrolować, ile czasu poświęcamy na szczotkowanie, ale z pomocą szczoteczki elektrycznej jest to znacznie łatwiejsze. Po włączeniu urządzenia timer zaczyna odmierzać czas i gdy upłyną 2 minuty, automatycznie się ono wyłącza. Nie musimy się obawiać, że myjemy zęby zbyt krótko i niedokładnie.

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 19.01.21

 

Najważniejsze zalety:

Urządzenie jest bezprzewodowe, a po naładowaniu akumulatora, jak wykazał test SEYSSO Oxygen Travel, irygator może działać do 70 minut. Poza tym sprzęt ma trzy tryby pracy i wymienne końcówki, więc nadaje się dla osób z wrażliwymi i krwawiącymi dziąsłami, jak również dla tych noszących aparat ortodontyczny.

 

Najważniejsze wady:

Co prawda irygator do zębów jest polecany miłośnikom podróży, ale w zestawie nie znajdziemy etui służącego do bezpiecznego przewożenia go. Musimy sami zabezpieczyć sprzęt, tak aby nie zniszczył się w transporcie.

 

Werdykt: 9.3/10

To model o kompaktowych wymiarach, który jest łatwy w obsłudze. Brak konieczności podłączenia do prądu sprawia, że możemy używać irygatora w dowolnym miejscu, także na biwaku lub kempingu. Sprzęt działa efektywnie i dokładnie usuwa resztki jedzenia oraz płytkę nazębną, co hamuje rozwój próchnicy. Należy dodać, że cena SEYSSO Oxygen Travel została uznana za atrakcyjną.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Czyści zęby i pielęgnuje dziąsła

Za sprawą strumienia wody wypływającego pod odpowiednim ciśnieniem (od 2,7 do 6,2 bara) irygator dokładnie czyści przestrzenie międzyzębowe, do których często nie dociera włosie szczoteczki, a czasami także nić dentystyczna. Co ważne, używaniu sprzętu nie towarzyszy dyskomfort. W komplecie znajduje się specjalistyczna końcówka pozwalająca na usunięcie zanieczyszczeń nagromadzonych pod aparatem ortodontycznym. Mogą jej również używać osoby z koronami i mostami. Do irygatora dołączono też inną końcówkę przeznaczoną do czyszczenia kieszonek dziąsłowych oraz linii dziąseł.


Precyzyjny strumień wody

Średnica otworu wylotowego standardowej końcówki jest równa 0,6 mm. Tym samym jest ona niewielka, w efekcie czego możemy z łatwością skierować strumień wody w wybrane miejsce, aby je oczyścić. To sprawia, że używanie irygatora jest bardzo łatwe, nawet dla osób, które do tej pory nie miały styczności z tego typu urządzeniami. Warto podkreślić, że niewiele modeli akumulatorowych pozwala na regulację ciśnienia strumienia w tak dużym zakresie. Wydawane przez kupujących opinie o SEYSSO Oxygen Travel dowodzą, że sprzęt jest dzięki temu bardziej praktyczny.

 

Indukcyjne ładowanie

Irygator można naładować za sprawą ładowarki indukcyjnej. Nie zajmuje ona dużo miejsca na półce, w dodatku estetycznie się prezentuje. Całkowity czas ładowania akumulatora to ok. 24 godziny, ale warto mieć na uwadze, że potem sprzęt może działać przez 70 minut. Przeważnie czas pracy modeli bezprzewodowych jest znacznie krótszy. To, czy irygator się ładuje można z łatwością sprawdzić. Wystarczy spojrzeć na diodę umieszczoną na jego rączce. Jeśli zauważymy, że świeci się ona przez cały czas, możemy odłączyć ładowarkę.

 

Mało kłopotliwe czyszczenie

Po każdym użyciu irygator trzeba wyczyścić, aby zachować odpowiedni poziom higieny. Na szczęście nie zajmuje to dużo czasu. Wystarczy wylać ze zbiornika resztkę wody, włączyć na chwilę urządzenie, a potem dokładnie je wytrzeć do sucha. Raz w miesiącu powinniśmy odkamienić sprzęt przeznaczonymi do tego środkami. Jeśli nie planujemy używać urządzenia przez dłuższy czas, należy je dobrze osuszyć i schować, aby nie osiadał na nim kurz. Pamiętajmy też, aby średnio co 6 miesięcy wymieniać końcówkę, nie powinniśmy mieć problemu z jej znalezieniem.

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 19.01.21

 

Najważniejsze zalety:

Szczoteczka soniczna jest chętnie wybierana przez kupujących, ponieważ wyróżnia ją wysoka jakość wykonania i łatwa obsługa. Urządzenie ma timer, który za każdym razem odlicza 2 minuty. Jest to zalecany przez dentystów czas, który powinniśmy przeznaczyć na czyszczenie zębów. Dodatkowo na obudowie znajduje się wskaźnik naładowania sprzętu poprawiający komfort jego użytkowania (wiemy, kiedy szczoteczka wymaga ponownego ładowania). Rączka jest dobrze wyprofilowana i wygodnie się ją trzyma.

 

Najważniejsze wady:

Niektóre opinie o AEG EZS 5664 wskazują na to, że dołączona do zestawu ładowarka nie jest najlepszej jakości i w związku z tym istnieje ryzyko, że ulegnie ona szybkiemu uszkodzeniu. Sprzęt nie ma czujnika siły nacisku głowicy.

 

Werdykt: 9.4/10

To dobra szczoteczka soniczna dostępna w atrakcyjnej cenie. Wykonuje ona do 30 tysięcy ruchów w trakcie minuty, co zapewnia zadowalające efekty mycia. W komplecie znajdują się dwie odpowiednio oznaczone końcówki. Urządzenie ma zabezpieczenie przed przeładowaniem. Srebrna obudowa wygląda estetycznie i ładnie komponuje się z niebieskimi przyciskami (są one dobrze widoczne).

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wysoka jakość wykonania

Warto zastanowić się nad zakupem szczoteczki sonicznej AEG EZS 5664. Cena produktu jest przystępna, dlatego więcej osób może w niego zainwestować. Na uwagę zasługuje też wysoka jakość wykonania. Szczoteczka ma głowicę z włóknami Tynex DuPont, które są delikatne dla zębów i dziąseł, ale jednocześnie odpowiednio skutecznie czyszczą jamę ustną. Należy wspomnieć o tym, że obudowa jest wodoodporna, więc drobne zachlapania nie wpływają na pracę szczoteczki sonicznej. Dodatkowo na jej obudowie nie są widoczne ślady uszkodzeń mechanicznych (np. zarysowania). Uchwyt jest dobrze wyprofilowany, tak aby użytkownik mógł pewnie trzymać urządzenie i przede wszystkim skupić się na myciu zębów.

Akcesoria

Plusem jest to, że w opakowaniu znajdują się dwie dobrze oznaczone końcówki. Dzięki temu ze szczoteczki sonicznej mogą korzystać dwie osoby, za każdym razem zmieniając głowicę. To bardzo dobre rozwiązanie szczególnie dla konsumentów, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze. W skład zestawu wchodzi też solidnie wykonany i stabilny stojak, który ma specjalne miejsce do przechowywania końcówek. Można mieć pewność, że te elementy nie będą narażone na zabrudzenie i działanie bakterii.

 

Timer i tryby pracy

Szczoteczka soniczna ma timer odmierzający 2 minuty. W rezultacie zawsze czyścimy zęby przez odpowiednio długi, zalecany przez dentystów czas, więc dobrze dbamy o jamę ustną. Timer jest uruchamiany automatycznie, więc nie trzeba pamiętać o naciskaniu żadnego przycisku. Osoby, które zdecydowały się kupić ten sprzęt i zrobiły test AEG EZS 5664 zapewniają, że obsługa urządzenia jest prosta. Choć w zestawie znajduje się dobrze opracowana instrukcja obsługi, w zasadzie można rozpocząć użytkowanie szczoteczki sonicznej bez czytania ulotki. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto jednak po nią sięgnąć. Urządzenie może działać w następujących trybach: czyste, wrażliwe i masaż. Dobór odpowiednich ustawień zależy nie tylko od naszych preferencji, ale przede wszystkim potrzeb jamy ustnej.

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 19.01.21

 

Najważniejsze zalety:

Urządzenie pozwala na efektywne i jednocześnie bezpieczne mycie zębów. Nie podrażnia ono dziąseł, a co ważniejsze, jest odpowiednie dla osób z aparatem ortodontycznym, koronami i wypełnieniami. To szczoteczka elektryczna wykorzystująca technologię soniczną, która ma wbudowany 2-minutowy timer. Co 30 sekund dostajemy sygnał, aby przejść do szczotkowania kolejnej części łuku zębowego. Daje to gwarancję, że dokładnie usuwamy płytkę nazębną nagromadzoną w jamie ustnej.

 

Najważniejsze wady:

Osoby, które do tej pory używały szczoteczki manualnej narzekają, że sprzęt generuje zbyt duży hałas podczas pracy. Dźwięki wydawane przez urządzenie są za głośne i początkowo trudno jest się do nich przyzwyczaić. Pokazał to także test Philips Sonicare HX3212/01.

 

Werdykt: 9.6/10

Rączka jest dobrze wyprofilowana, więc możemy pewnie chwycić urządzenie. To zapobiega także przypadkowemu wyślizgnięciu się go i upadkowi na podłogę. Końcówka została wyprofilowana tak, aby można było dotrzeć do zębów z tyłu jamy ustnej i usunąć z nich płytkę bakteryjną. Urządzenie jest zasilane akumulatorowo, a po pełnym naładowaniu działa do 10 dni.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Efekt wybielenia zębów

Sprzęt pracuje z prędkością do 31 000 obr./min. Zastosowanie technologii sonicznej sprawia, że usuwanie płytki nazębnej jest skuteczniejsze niż w przypadku szczoteczki manualnej. Osoby publikujące opinie o Philips Sonicare HX3212/01 podkreślają, że już po kilkunastu dniach szczotkowania zęby są bielsze, a przy tym zdrowsze. Jest to możliwe, ponieważ końcówka precyzyjnie usuwa przebarwienia i inne zanieczyszczenia.

Program łatwego startu

Nagła zmiana szczoteczki manualnej na elektryczną często przyczynia się do podrażnienia dziąseł i innych nieprzyjemnych odczuć. Z tego względu sprzęt Philips został wyposażony w program łatwego startu. Przez pierwsze 14 szczotkowań moc urządzenia stopniowo się zwiększa, dlatego możemy przyzwyczaić się do nowego urządzenia do mycia zębów.

 

Zegar Quadpacer

Cechą wyróżniającą urządzenie jest zegar Quadpacer, który odmierza 2 minuty (tyle czasu powinniśmy każdorazowo poświęcać na szczotkowanie zębów). Co więcej, co 30 sekund słyszymy sygnał, który świadczy o tym, że jedna z wydzielonych części łuku zębowego jest już wyczyszczona i musimy przejść do kolejnej. Timer jest bardzo pomocny, bo nie trzeba samodzielnie kontrolować, jak długo myjemy zęby. Sygnały dźwiękowe są na tyle głośne, że z pewnością je usłyszymy.

 

Dokładne usuwanie płytki nazębnej

Główka szczoteczki jest podłużna i pozwala na dotarcie do wszystkich zakamarków. To znacząco zmniejsza ryzyko rozwoju próchnicy, która wymaga leczenia dentystycznego. Sprzęt jest w pełni bezpieczny nie tylko dla osób noszących aparat ortodontyczny, ale też mających problem z odsłoniętymi szyjkami zębowymi. Technologia soniczna pozwala na delikatne, choć jednocześnie skuteczne mycie zębów. Co więcej, szczoteczka umożliwia dotarcie głęboko pomiędzy zęby i usunięcie zanieczyszczeń wzdłuż linii dziąseł.

 

Łatwa obsługa

Obsługa sprzętu nie jest zbyt trudna, dlatego każdy z nas sobie z tym poradzi już przy pierwszym szczotkowaniu. Wystarczy upewnić się, że akumulator jest naładowany, a potem włączyć urządzenie, służy do tego przycisk znajdujący się w centralnej części rączki. Szczoteczka ma jeden tryb pracy, czyli czyszczenie codzienne. Cena Philips Sonicare HX3212/01 nie jest wygórowana, dlatego warto samemu wypróbować sprzęt.

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 19.01.21

 

Szczoteczka elektryczna – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Oral-B PRO 500 to szczoteczka elektryczna, na którą warto zwrócić uwagę podczas wybierania sprzętu do pielęgnacji jamy ustnej. Głowica uzyskuje odpowiednią prędkość obrotu, dlatego też możliwe jest pozbycie się resztek jedzenia nawet z trudno dostępnych miejsc. Urządzenie ma wbudowany timer, a w zestawie znajduje się stacja ładująca. Zaletą jest także wskaźnik poziomu naładowania. Oral-B Stages Power Kids Kraina Lodu to szczoteczka elektryczna odpowiednia do pielęgnacji jamy ustnej u dzieci od 3. roku życia. Miękka głowica dociera w każde miejsce i zapewnia dokładne mycie bez podrażnienia delikatnej skóry dziąseł. Model ma licznik odmierzający zalecany czas, jaki należy poświęcić na pielęgnację zębów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

6 najlepszych szczoteczek elektrycznych. Opinie w 2021 roku

 

Ranking szczoteczek elektrycznych powstał po to, abyś mógł szybko znaleźć dobrej jakości sprzęt, który pozwoli Ci w łatwy sposób zadbać o piękny uśmiech. Nasze zestawienie zawiera produkty dostosowane do potrzeb różnych użytkowników.

 

Szczoteczka elektryczna Oral B

 

1. Szczoteczka rotacyjna ORAL-B Professional Care 500 D16.513U

 

Szczoteczka elektryczna Oral B PRO 500 to sprzęt, którego nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Ma on wbudowany timer, dzięki czemu wiemy, ile czasu poświęcamy na mycie zębów. Urządzenie odlicza 2 minuty, czyli czas, jaki jest rekomendowany przez dentystów do mycia jamy ustnej. W zestawie znajduje się stacja ładująca, a na obudowie umieszczono praktyczny wskaźnik informujący o poziomie naładowania szczoteczki. 

Oral-B PRO 500 wykonuje ruchy oscylacyjne z prędkością do 8800 obrotów na minutę. To gwarantuje efektywne mycie i możliwość pozbycia się wszystkich zabrudzeń. Szczoteczka elektryczna ma okrągłą główkę, która dociera nawet w trudno dostępne miejsca. Używając tego sprzętu do codziennej pielęgnacji, można zauważyć znaczącą różnicę w wyglądzie naszego uśmiechu w porównaniu z użytkowaniem zwykłej szczoteczki manualnej.

W zestawie znajduje się jedna wymienna końcówka, więc nie trzeba od razu wydawać pieniądze na dodatkowe akcesoria. Szczoteczka elektryczna Oral B jest dokładna, lekka i dobrze wyważona. Te wszystkie cechy sprawiają, że użytkownicy wypowiadają się pozytywnie na jej temat.

 

 

 

 

Szczoteczka elektryczna dla dzieci

 

2. Szczoteczka elektryczna dla dzieci Oral-b motyw Frozen Kraina Lodu Elsa

 

Jeśli interesuje Cię szczoteczka elektryczna dla dzieci, mamy dla Ciebie ciekawą propozycję. Oral-B Stages Power Kids z postaciami z bajki Kraina Lodu z pewnością spodoba się najmłodszym. Urządzenie swoim wyglądem zachęca do regularnego szczotkowania zębów, dzięki czemu rodzicom łatwiej jest przekonać dzieci, aby codziennie myły zęby.

Szczoteczka elektryczna wykonuje do 7600 obrotów na minutę, co jest gwarancją dobrej efektywności pracy. Głowica wykonuje ruchy oscylacyjno-rotacyjne, dlatego wyróżnia ją dokładność. Końcówka ma miękkie włosie, które nie podrażnia delikatnych dziąseł, a jednocześnie skutecznie czyści zęby. Szczoteczka będzie odpowiednia dla dzieci powyżej 3. roku życia.

Rodzicom podoba się to, że patrząc na głowicę szczoteczki i jej włókna można łatwo określić, czy końcówka nadaje się już do wymiany. W efekcie zapewnienie idealnie higienicznych warunków nie jest trudne. Urządzenie jest zasilane akumulatorowo, a maksymalny czas jego pracy wynosi do 7 dni.

 

 

 

 

Szczoteczka elektryczna soniczna

 

3. Philips Sonicare CleanCare+ HX3212/03 Szczoteczka Soniczna

 

Philips Sonicare HX3212/01 to polecana przez użytkowników soniczna szczoteczka elektryczna wykonująca do 31 000 obrotów na minutę. W urządzenie zastosowano technologię soniczną, która gwarantuje nawet dwa razy lepsze usuwanie płytki nazębnej w porównaniu ze zwykłą, ręczną szczoteczką do zębów. 

Urządzenie jest polecane dla wszystkich, także dla osób, które mają założone aparaty ortodontyczne, wypełnienia i korony. Ta dobra szczoteczka elektryczna sprawdzi się, jeśli mamy problem z odsłoniętymi szyjkami zębowymi. Aby codzienna pielęgnacja jamy ustnej była łatwiejsza, sprzęt wyposażono w zegarek Quadpacer odmierzający 2 minuty, który co 30 sekund informuje o konieczności zmiany czyszczonej części zębów.

Według użytkowników istotną zaletą jest to, że szyjka została specjalnie wygięta tak, aby możliwe było dotarcie do głębiej osadzonych zębów i pozbycie się wszystkich zanieczyszczeń z jamy ustnej. Akumulator zapewnia nawet do 10 dni działania od momentu ładowania. W zestawie znajduje się kapturek ochronny na końcówkę.

 

 

 

 

Szczoteczka elektryczna Oral B Vitality

 

4. Braun Oral-B Vitality szczoteczka Cross Action elektryczna D12.513

 

Polecamy Twojej uwadze Oral-B Vitality Cross Action. Jest to dobra i tania szczoteczka elektryczna zdobywająca dobre opinie użytkowników. W zestawie znajduje się rękojeść, końcówka, ładowarka i instrukcja obsługi w języku polskim. Urządzenie jest kompatybilne z różnymi końcówkami, więc możemy wymieniać je w zależności od potrzeb.

Szczoteczka elektryczna Oral B Vitality ma wbudowany 2-minutowy timer, dzięki któremu możemy łatwo kontrolować, czy czyścimy zęby przez odpowiednio długi czas. Model ma jeden tryb pracy przeznaczony do standardowego, codziennego mycia jamy ustnej. Sprzęt jest zasilany akumulatorowo, a czas pracy na jednym ładowaniu wynosi do 5 dni (przy założeniu, że szczotkujemy zęby 2 razy dziennie). 

W szczoteczce elektrycznej zastosowano technologię 2D pozwalającą skutecznie usunąć gromadzącą się w jamie ustnej płytkę nazębną. To pozwala zapobiec powstawaniu przebarwień. Sprzęt jest uznawany za skuteczny, łatwy w obsłudze i tani. W zestawie znajdują się wszystkie niezbędne do pracy akcesoria.

 

 

 

 

Szczoteczka elektryczna Philips

 

5. Szczoteczka soniczna Philips Sonicare DiamondClean HX9352/04

 

Test szczoteczek elektrycznych potwierdził, że warto zainwestować w model Philips Sonicare DiamondClean HX9352/04. Głowica wykonuje nawet do 31 000 ruchów na minutę, co przekłada się na lepsze efekty czyszczenia. Urządzenie pozwala usunąć do 100% zanieczyszczeń z trudno dostępnych miejsc. Szczoteczka elektryczna Philips jest zdecydowanie bardziej skuteczna od zwykłych szczoteczek manualnych.

Urządzenie jest zasilane akumulatorowo, a użytkownik może wybrać jeden z dwóch sposób ładowania. W zestawie znajduje się specjalna szklanka, do której wystarczy włożyć szczoteczkę i odczekać stosowny czas. Dodatkowo kupujący otrzymuje etui podróżne z funkcją ładowania. Jest ono przystosowane do podłączenia przez złącze USB, więc przydaje się szczególnie podczas podróży.

Warto wybierać produkty cieszące się dobrymi opiniami konsumentów, takie jak prezentowana szczoteczka elektryczna. Według wielu osób poprawia ona stan jamy ustnej już w ciągu 2 tygodni od rozpoczęcia regularnego szczotkowania. Ma ona specjalną, wybielającą główkę DiamondClean i włosie w kształcie rombu. Sprzęt w razie potrzeby możemy ustawić na tryb Sensitive.

 

 

 

 

Szczoteczka elektryczna Star Wars

 

6. Szczoteczka elektryczna Oral-B Stages Power Star Wars

 

Wybrana do naszego zestawienia szczoteczka elektryczna Star Wars na pewno spodoba się fanom tego filmu. Jest to model przeznaczony dla dzieci od 3. roku życia. W zestawie znajduje się dodatkowo pasta do zębów. Szczoteczka elektryczna wykonuje do 7600 obrotów na minutę. Jest ona zasilana akumulatorem, który po pełnym naładowaniu gwarantuje do 5 dni działania. 

Sprzęt ma wbudowany timer odliczający 2 minuty, dlatego jako rodzice możemy być pewni, że nasza pociecha odpowiednio długo szczotkuje zęby. Co istotne, szczoteczka ma delikatne włosie, które dociera we wszystkie miejsce. Pozwala to na dokładne czyszczenie zębów bez zbędnego wysiłku.

Ze względu na to, że opinie o szczoteczkach elektrycznych Oral-B dla dzieci są pozytywne, wielu rodziców wybiera je dla swoich pociech. Model Stages Power Star Wars jest wybierany w szczególności dlatego, że wyróżnia go dokładność, a dodatkowo ma przyjemny design zachęcających najmłodszych do regularnego szczotkowania zębów.

 

 

 

 

Akcesoria

 

Etui na szczoteczkę elektryczną 

 

Etui podróżne na szczoteczkę elektryczną Braun Oral-B

 

Szukasz etui na szczoteczkę elektryczną? Polecamy zakup modelu Oral-B Professional Care. Jest on dostosowany do większości szczoteczek tego producenta, jakie są obecnie dostępne na rynku.

Akcesorium skutecznie zabezpiecza końcówki przed szkodliwym działaniem bakterii, które mogą rozmnażać się w naszej łazience, a także innych miejscach, w których przechowujemy sprzęt. To etui jest niezastąpione podczas podróży.

Produkt ma prosty design – na białej obudowie nie ma zbędnych zdobień, dlatego też akcesorium podoba się właściwie wszystkim konsumentom. Etui jest zrobione z wytrzymałych materiałów i ma hermetyczne zamknięcie, co jest gwarancją maksymalnego bezpieczeństwa.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką szczoteczkę elektryczną kupić?

 

Możesz zastanawiać się, jaka jest najlepsza szczoteczka elektryczna. Urządzenia te od wielu lat cieszą się sporą popularnością wśród konsumentów, jednak nie wszyscy wiedzą, czym dokładnie różnią się one od zwykłych szczoteczek manualnych. W związku z tym niekiedy pojawia się problem z wyborem odpowiedniego modelu. Jeśli szukasz przejrzystych wskazówek w tym zakresie, przeczytaj nasz przewodnik.

 

 

Rodzaje szczoteczek elektrycznych

Szczoteczki elektryczne różnią się od siebie nie tylko ceną, designem czy producentem, ale także sposobem działania. Biorąc pod uwagę technologię czyszczenia, a także rodzaj wykonywanych w trakcie pracy ruchów można wymienić:

* szczoteczki obrotowe (rotacyjne),

* szczoteczki obrotowo-pulsacyjne (rotacyjno-pulsacyjne),

* szczoteczki soniczne,

* szczoteczki ultradźwiękowe.

Modele rotacyjne mają okrągłą główkę, która obraca się raz w jednym kierunku, raz w drugim. Bardziej zaawansowane urządzenia gwarantują dodatkowo ruch pulsacyjny, którego zadaniem jest dociśnięcie włosia do zębów. W przypadku szczoteczek sonicznych mamy do czynienia z inaczej zbudowaną główką. Nie ma ona okrągłego, ale podłużny kształt. Głowica wykonuje ruch wymiatający, który zgodnie z opiniami stomatologów jest bardziej bezpieczny dla dziąseł. Do wyboru kupujący ma także szczoteczki ultradźwiękowe, które działają podobnie do sonicznych. Różnicą jest jednak to, że modele ultradźwiękowe wytwarzają prawdziwe fale o dużej częstotliwości. W efekcie ich praca jest nieco dokładniejsza.

 

Częstotliwość ruchów

Ważnym parametrem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest ilość wykonywanych przez głowicę ruchów w trakcie jednej minuty. Im jest ich więcej, tym większa szansa na efektywne mycie jamy ustnej. W przypadku szczoteczek rotacyjnych i rotacyjno-pulsacyjnych wartość ta wynosi ponad 7000. Zwiększa się ona znacznie w przypadku szczoteczek sonicznych. Ich głowice potrafią wykonać nawet ponad 30 000 obrotów. Im więcej ruchów wykonuje szczoteczka, tym lepsze efekty mycia. Wybór dobrej jakości szczoteczki elektrycznej jest lepszym rozwiązaniem niż zakup kolejnego modelu ręcznego.

 

Głowica

Kupując szczoteczkę elektryczną, warto przyjrzeć się, w jaki sposób została wykonana głowica. Musi być ona odpowiednio wyprofilowana, a włosie na tyle miękkie, aby nie podrażniało dziąseł. Zwracać na to uwagę powinny przede wszystkim osoby mające problemy z nadwrażliwością. Nie warto jednak decydować się na zakup modelu ze zbyt miękkim włosiem, bo może ono niedokładnie czyścić zęby. Kolejną ważną kwestią jest wymiana końcówek. Powinna ona przebiegać sprawnie i zajmować niewiele czasu. Warto przed podjęciem ostatecznej decyzji sprawdzić, ile kosztują końcówki do wybranego przez nas modelu i ewentualnie, czy są w sklepach dostępne zamienniki w korzystniejszej cenie.

 

Zasilanie – długość pracy akumulatora

Na komfort użytkowania szczoteczki elektrycznej wpływa m.in. długość pracy na jednym ładowaniu. Powinniśmy wybierać sprzęty działającej jak najdłużej, bo wtedy nie będziemy musieli co chwilę ich ładować. Zazwyczaj wbudowany akumulator umożliwia pracę przez ok. 14 dni z założeniem, że myjemy zęby 2 razy dziennie po 2 minuty (zalecenia stomatologów). Oczywiście, możemy czyścić zęby częściej, jednak musimy wtedy liczyć się z tym, że sprzęt szybciej się rozładuje. Dołączona do zestawu stacja ładująca powinna być zrobiona z dobrej jakości materiałów i zachowywać stabilność, kiedy ustawimy na niej urządzanie.

 

Przeznaczenie

Szczoteczki elektryczne są inne w zależności od wieku użytkownika. Na rynku są dostępne modele dla dorosłych i dla dzieci. W przypadku sprzętów dla maluchów warto zwrócić uwagę na to, czy mają one regulowaną prędkość i siłę nacisku i dodatkowo wbudowany czasomierz. Często szczoteczkę soniczną można połączyć ze swoim smartfonem i zainstalować w nim aplikację, w której dzieci będą miały np. dostęp do uroczych filmików pokazujących, jak prawidłowo czyścić zęby albo innych treści zachęcających do regularnego szczotkowania.

 

 

Funkcjonalność – jaką szczoteczkę elektryczną wybrać?

Wybrana przez nas szczoteczka elektryczna powinna wyróżniać się funkcjonalnością. Dobrze, jeśli zakupiony sprzęt ma kilka trybów pracy, bo wtedy jesteśmy w stanie szybko dobrać jego ustawienia w zależności od potrzeb jamy ustnej. Pamiętajmy jednak, że tego typu model będzie kosztował zdecydowanie więcej, niż sprzęt mający jeden stały tryb. Konsumenci są zgodni co do tego, że najlepsza szczoteczka elektryczna ma wbudowany timer odmierzający 2 minuty, czyli czas, jaki stomatolodzy zalecają, aby poświęcić na czyszczenie zębów. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy pewność, że dobrze pielęgnujemy jamę ustną. Przydatną opcją jest także informowanie o upływie 30 sekund. W efekcie wiemy, kiedy należy przejść do czyszczenia kolejne części zębów.

 

Dodatkowe akcesoria 

Czasami w zestawie ze szczoteczką otrzymujemy jedną wymienną końcówkę, więc nie musimy zbyt szybko wydawać pieniędzy na dodatkowe akcesoria. Kolejnym przydatnym dodatkiem jest etui. Zazwyczaj zabezpiecza ono tylko górną część sprzętu, czyli głowicę wraz z włosiem. Jest to najważniejsza część szczoteczki, bo to ona trafia bezpośrednio do naszej buzi i ma z nią kontakt. Trzeba szczególnie dbać o to, aby nie rozwijały się na niej bakterie. Nawet jeśli wspomniane akcesorium nie jest dołączone do zestawu, pamiętajmy, że możemy je dokupić i nie powinniśmy wydać więcej niż 30 zł.

W zestawie często znajdują się także odkażacze czy sterylizatory umożliwiające pozbycie się nawet do 99% bakterii, które znajdują się na szczoteczce. Możesz także zdecydować się na model w zestawie z irygatorem. Jest to urządzenie do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. 

 

Szczoteczki elektryczne w dobrych cenach

Obawiasz się, że zakup szczoteczki elektrycznej to zbyt duża inwestycja, na którą nie możesz sobie pozwolić? Najtańsze modele znanych producentów kosztują niewiele ponad 50 zł. Z łatwością możemy znaleźć też dobrej jakości szczoteczki za 100 do 150 zł. Zazwyczaj droższe są sprzęty soniczne, z różnymi trybami pracy. Za taki produkt możemy zapłacić nawet do 1000 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Jak myć zęby szczoteczką elektryczną?

Używanie szczoteczki elektrycznej nie jest trudne. Przed włożeniem końcówki do ust należy zaaplikować na nią pastę, a następnie przyłożyć do zębów pod kątem ok. 45 stopni. Po włączeniu urządzenia należy stopniowo przesuwać główkę wzdłuż łuku zębowego. Trzeba przy tym uważać, aby zbyt mocno nie dociskać szczoteczki. Standardowo mycie zębów trwa 2 minuty. Zęby powinniśmy podzielić na 4 części i na szczotkowanie każdej z nich poświęcić 30 sekund. Czasami urządzenie samo informuje o konieczności przejścia do kolejnej partii, a po upływie 2 minut automatycznie się wyłącza. Po skończonym myciu należy wypłukać główkę szczoteczki i oczyścić rączkę, jeśli zostały na niej resztki pasty. 

 

 

P2: Szczoteczka elektryczna czy zwykła?

Jak twierdzą eksperci, na skuteczność usuwania płytki nazębnej wpływa nie tylko technika szczotkowania czy ilość poświęcanego na to czasu, ale również rodzaj używanej szczoteczki. Przeprowadzono wiele badań, z których wynika, że z pomocą modelu elektrycznego można dokładniej usunąć płytkę nazębną. Wynika to z tego, że główka sprzętu obraca się z bardzo dużą prędkością, co umożliwia dokładne pozbycie się osadu. Używając zwykłej szczoteczki, trudno jest zachować odpowiednią technikę szczotkowania, część osób ma również problem z kontrolowaniem ilości poświęcanego na to czasu. Warto dodać, że elektryczne urządzenie często ma kilka trybów pracy do wyboru, więc możemy dobrać sposób jego działania do własnych potrzeb.

 

P3: Szczoteczka elektryczna – co ile wymieniać?

Nie musimy wymieniać całej szczoteczki elektrycznej, aby zachować odpowiedni poziom higieny. Wystarczy regularna zmiana główki. Według stomatologów powinniśmy to robić średnio co trzy miesiące. Z kolei Amerykańskie Towarzystwo Stomatologiczne twierdzi, że końcówki powinny być wymieniane ok. raz na cztery miesiące. Wyjątkiem są sytuacje, gdy zachorujemy. Na włóknach szczoteczki zostają bakterie i inne drobnoustroje namnażające się w organizmie w czasie infekcji, dlatego po powrocie do zdrowia warto zainwestować w nową końcówkę. Ważne jest to, że większość główek ma włókna, które stopniowo blakną i po tym możemy rozpoznać, kiedy trzeba końcówkę wymienić na nową. 

 

P4: Szczoteczka elektryczna czy soniczna?

Szczoteczka elektryczna działa nieco inaczej niż ta soniczna. Czyści ona zęby poprzez mechaniczne ścieranie płytki nazębnej i przebarwień. Specjalny mechanizm urządzenia wprawia główkę w ruch oscylacyjno-rotacyjny i pulsacyjny. Z kolei sprzęt soniczny wykorzystuje technologię fal dźwiękowych. Wprawia ona włosie w drgania o wysokiej częstotliwości. Ich wymiatające ruchy pozwalają na rozbicie płytki nazębnej, unikając przy tym podrażnienia dziąseł. Szczoteczka elektryczna ma okrągłą główkę, do czego nie każdy z nas może się szybko przyzwyczaić. Z tego względu modele soniczne wciąż zyskują na popularności. Wyglądają one podobnie jak szczoteczki manualne. To, który sprzęt wybierzemy, uzależnione jest od indywidualnych preferencji.

 

 

P5: Jak działa szczoteczka elektryczna?

Szczoteczka elektryczna jest zbudowana z dwóch części, czyli rączki oraz końcówki, którą co pewien czas się wymienia. Urządzenie jest zasilane akumulatorowo, dlatego wymaga regularnego ładowania za pomocą stacji, pełniącej jednocześnie funkcję podstawki. Sprzęt elektryczny jest wyposażony w mechanizm, który wprawia włosie końcówki w ruch pulsacyjny i oscylacyjno-rotacyjny. Większość szczoteczek ma wbudowany timer, który uaktywnia się po rozpoczęciu szczotkowania. Po upływie dwóch minut sprzęt automatycznie się wyłącza.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 19.01.21

 

Szczoteczka soniczna – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Zastanawiasz się, która szczoteczka soniczna wśród dostępnych na rynku może spełnić Twoje oczekiwania? Polecamy Ci ranking, w którym opisujemy efektywnie działające sprzęty. Znajdziesz w nim dobry model dla siebie, a także swoich dzieci. Odpowiednią propozycją dla dorosłych jest urządzenie Philips Sonicare DiamondClean HX9352/04, mające 5 trybów pracy do wyboru. Są to: Clean, White, Gum Care, Polish oraz Sensitive. Szczoteczka wyłącza się automatycznie po upływie 2 minut, a co 30 sekund informuje o tym, aby przejść do szczotkowania kolejnej strefy uzębienia. Jednym z częściej polecanych modeli dla dzieci jest Brushbaby BabySonic PRO. W komplecie są dwie końcówki czyszczące, jedna dla młodszych, a druga dla nieco starszych pociech.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

8 najlepszych szczoteczek sonicznych. Opinie w 2021 roku

 

Z myślą o osobach, które wciąż zastanawiają się jaki sprzęt wybrać, przygotowaliśmy ranking szczoteczek sonicznych pozwalający porównać produkty. Na podstawie opinii konsumentów stworzyliśmy zestawienie składające się z produktów godnych polecenia, którym warto się bliżej przyjrzeć. 

 

Szczoteczka soniczna Philips

 

1. Szczoteczka Soniczna Philips Sonicare HX9352/04

 

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare DiamondClean HX9352/04 cechuje się wyjątkową trwałością i niepowtarzalnym stylem. Produkt renomowanego producenta usuwa do 100% więcej płytki nazębnej w porównaniu do zwykłej szczoteczki manualnej. 

Model został doceniony przez kupujących, którzy zdecydowali się zrezygnować z manualnego czyszczenia zębów. Elektryczna szczoteczka soniczna Philips dokładnie czyści linie wzdłuż dziąseł, aby już w zaledwie dwa tygodnie poprawić zdrowie jamy ustnej. Dodatkowo już po tygodniu używania możemy zauważyć, że zęby są znacznie bielsze. 

Dla osób poszukujących delikatnego sposobu na wyczyszczenie zębów specjalnie został zaprojektowany tryb Sensitive, który w delikatny sposób usuwa zabrudzenia. W zestawie znajduje się szklanka i etui podróżne. Oba przedmioty służą za stację ładowania. Według opinii użytkowników urządzenie sprawdza się w podróży.

 

 

 

 

Szczoteczka soniczna dla dzieci

 

2. BRUSH-BABY BabySonic PRO szczoteczka soniczna dla dzieci

 

Delikatna szczoteczka soniczna dla dzieci Brushbaby BabySonic PRO została zaprojektowana z myślą o najmłodszych. Idealnie nadaje się dla dzieci do 3. roku życia. Wyposażona w dwuminutowy timer, ułatwia czyszczenie zębów, ponieważ wiemy, kiedy należy przerwać szczotkowanie. 

Miękkie włosie główki pozwala delikatnie czyścić pierwsze mleczaki, które później ustąpią miejsca pięknym i lśniącym zębom. Co ważne, delikatne drgania szczoteczki nie przestraszą dziecka. Zakup szczoteczki sonicznej dla dziecka to doskonały sposób, aby wyrobić od najmłodszych lat nawyk regularnego dbania o czystość w jamie ustnej. 

Model ma wygodny uchwyt, który pozwala w łatwy i precyzyjny sposób czyścić zęby. Do zestawu dołączono dwie końcówki. Jedna jest przeznaczona dla maluchów w wieku 0 – 18 miesięcy, a druga dla dzieci w wieku 18 – 36 miesięcy. Opinie o szczoteczkach sonicznych dla dzieci są pozytywne, dlatego też warto zdecydować się na taki model.

 

 

 

 

Szczoteczka soniczna Xiaomi

 

3. Soniczna szczoteczka do zębów Xiaomi Mi Home Sonic

 

Szczoteczka soniczna Xiaomi Mi Global daje gwarancję pięknego i zdrowego uśmiechu. Obsługiwanie szczoteczki jest intuicyjne, a dzięki dołączonej aplikacji możemy kontrolować, jak regularnie i z jaką częstotliwością myjemy zęby. Kontrolę nad właściwą higieną jamy ustnej sprawuje sześć czujników zlokalizowanych w główce. 

Dobra szczoteczka soniczna ma wydajny silnik wibracyjny, który wytrzyma parę lat bez żadnej awarii. Model generuje 31000 drgań na minutę. Pozytywny test szczoteczek sonicznych tej marki spowodował, że wiele osób zdecydowało się na jej zakup i są zadowoleni ze swojego wyboru.

Co ważne, główka została wykonana bez użycia metalu. Oznacza to, że jest bezpieczna dla zębów, a także przyjazna dla środowiska naturalnego. Włosie jest wyjątkowo miękkie i łagodne dla szkliwa, nie uszkadza powierzchni dziąseł.  

 

 

 

 

Szczoteczka soniczna Oral B

 

4. Oral B Pulsonic Slim One 1000 Silver szczoteczka soniczna

 

Szczoteczka ORAL-B Pulsonic Slim 1000, zasilana akumulatorowo to rozwiązanie dla osób ceniących wygodę i praktyczne rozwiązania. Pozytywne opinie świadczą o tym, że coraz więcej osób decyduje się na jej wybór i jest zadowolonych z rezultatów, jakie pozwala uzyskać. 

Ta szczoteczka soniczna Oral B zdobyła zaufanie konsumentów, którzy od lat korzystają z produktów tej marki. Smukły kształt sprawia, że urządzenie dobrze leży w dłoni. Wbudowany silnik generuje 27 000 drgań na minutę, a zastosowana technologia pomaga delikatnie usuwać przebarwienia powstałe podczas picia kawy czy herbaty. 

Soniczna szczoteczka do zębów Oral B może pracować w dwóch trybach: czyszczenia codziennego oraz pozwalającym na delikatne czyszczenie zębów i dziąseł. 

 

 

 

 

Szczoteczka soniczna Seysso

 

5 Szczoteczka elektryczna SEYSSO Carbon SE005BLK 

 

Szczoteczka soniczna Seysso Carbon Basic to dobry wybór dla osób, które szukają wysokiej jakości produktu za rozsądną cenę. Model został wyposażony w system DCT, czyli Dynamic Cleaning Technology. Technologia ta polega na wytwarzaniu wysokiej częstotliwości drgań, które wprawiają w dynamiczny ruch ciecz penetrującą przestrzenie międzyzębowe. 

Elektryczna szczoteczka została wyposażona we wbudowany timer, który pomaga określić, ile czasu powinniśmy poświęcić na mycie zębów. Urządzenie może pracować w trzech trybach, w zależności od potrzeb: Clean, Soft oraz Massage. Pierwszy jest odpowiedzialny za dokładne czyszczenie zębów i dziąseł, drugi został zaprojektowany z myślą o dzieciach, które ukończyły 4. rok życia, trzeci tryb skutecznie i delikatnie masuje dziąsła. 

Akcesorium jest wysoce bezawaryjne, to bezsprzecznie zakup na lata, ponieważ jest wykonany z dobrej jakości materiałów. Konsumenci, którzy zdecydowali się na wybór tego produktu, są bardzo zadowoleni, ponieważ jak zauważają łatwo się go obsługuje.

 

 

 

 

Szczoteczka soniczna Aeg

 

6. Szczoteczka soniczna AEG EZS 5664

 

AEG EZS 5664 to urządzenie w przystępnej cenie, które zostało wyposażone w główkę z zaokrąglonym włóknem Tynex DuPont. Jest ono wyjątkowo wytrzymałe i delikatne dla szkliwa. Szczoteczka soniczna AEG EZS 5664 ma bezprzewodowe, indukcyjne ładowanie, które daje możliwość szybkiego naładowania akumulatora. 

Sprzęt został wyposażony w pięć regulacji poziomów: włącz, czyszczenie, wrażliwe, masaż oraz wyłącz. Wyłącznik Soft-touch i wbudowany timer pozwalają precyzyjnie określić czas mycia zębów potrzebny do utrzymania prawidłowego zdrowia jamy ustnej. 

Urządzenie zostało wyposażone w funkcję ochrony przed głębokim rozładowaniem oraz wodoodporną obudowę. Użytkownicy modelu są zadowoleni z jakości użytych materiałów, a przede wszystkim z trwałości szczoteczki.

 

 

 

 

Szczoteczka elektryczna soniczna

 

7. Szczoteczka soniczna Łucznik SG508 2

 

Szczoteczka elektryczna soniczna ŁUCZNIK SG-508 to produkt doceniony przez konsumentów. Modele marki Łucznik od lat cieszą się dobrą opinią wśród konsumentów. Uważane są za solidne, a przede wszystkim atrakcyjne cenowo, co dodatkowo zachęca do zakupu. Główka szczoteczki została zaprojektowana tak, aby delikatnie czyścić i wybielać zęby. Model wyposażono w specjalny program, który skutecznie usuwa kamień nazębny. Urządzenie wykonuje 34 000 ruchów na minutę.

Wykorzystany do produkcji włosia materiał pozwala na usunięcie nalotu powstałego na zębach po jedzeniu. Dzięki czemu zęby są czyste, a szkliwo nienaruszone. Urządzenie ma trzy tryby pracy: wybielania, normalny i dla zębów wrażliwych. Wbudowana funkcja masażu pozwala delikatnie masować dziąsła, które często są narażone na uszkodzenia podczas jedzenia czy szczotkowania. 

Dobra i tania szczoteczka soniczna ma w zestawie bazę do ładowania oraz wymienne końcówki, które należy wyrzucić po trzech miesiącach użytkowania. Klienci, którzy wybrali ten produkt, są zadowoleni z jego jakości wykonania oraz efektywności działania.

 

 

 

 

Szczoteczka soniczna Panasonic

 

8. Szczoteczka soniczna PANASONIC DentaCare EW 1031 S

 

Szczoteczka soniczna Panasonic EW-1031-S845 zyskała wiele pozytywnych opinii konsumentów, które potwierdzają, że specjalne końcówki są w stanie wybielić zęby.  Urządzenie wykonuje 26 000 ruchów na minutę, co daje możliwość skutecznego i delikatnego usunięcia przebarwień powstałych na skutek picia gorących napoi typu herbata czy kawa. 

Szczoteczka soniczna została wyposażona w alarm ładowania oraz lampkę kontrolną, umożliwiającą sprawdzenie poziomu naładowania urządzenia. W zestawie znajduje się schowek na szczoteczkę w ładowarce oraz wymienne końcówki. 

W pełni naładowana bateria daje możliwość ciągłej pracy około 40 min, dzięki czemu możemy zabrać szczoteczkę w podróż, bez konieczności zabierania ze sobą stacji ładowania. Produkt został doceniony za swoją prostotę i wykorzystane do produkcji materiały.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką szczoteczkę soniczną kupić?

 

Codzienne mycie zębów to podstawa, aby cieszyć się zdrowym i ładnym uśmiechem. Jednak którą szczoteczkę warto wybrać, aby skutecznie usuwać płytkę nazębną i zapobiec rozwojowi próchnicy? Ciekawą alternatywą dla modeli tradycyjnych i elektrycznych rotacyjnych są sprzęty soniczne, które emitują drgania i fale dźwiękowe wprawiające włosie w ruch. Przekonaj się, co jest najważniejsze przy wyborze szczoteczki sonicznej.

 

 

Przeznaczenie

Czasem słyszy się, że rotacyjne czy soniczne szczoteczki do zębów są odpowiednie tylko dla młodzieży i dorosłych. Jak przekonują dentyści, tego typu sprzęty mogą być używane także przez dzieci mające zęby mleczne. Urządzenia dla najmłodszych członków rodziny są mniejsze i delikatniejsze, nie trzeba się obawiać o to, że przez nieuwagę maluch zrobi sobie krzywdę. To oznacza, że każdy z domowników może wymienić szczoteczkę na soniczną, bo na pewno znajdzie model dopasowany do swoich potrzeb. Biorąc pod uwagę przeznaczenie, w ofercie wielu marek możemy znaleźć specjalne sprzęty podróżne. Mają one nieco mniejsze wymiary, w efekcie czego nie zajmują dużo miejsca w torbie podróżnej.

 

Częstotliwość drgań

To, z jaką częstotliwością wytwarzane są drgania, wpływa na efektywność działania sprzętu, a tym samym skuteczność usuwania nagromadzonej płytki nazębnej. Szczoteczka dla osób chcących usunąć przebarwienia z kawy czy herbaty wytwarza drgania z częstotliwością ok. 60 000 na minutę. Przy wrażliwych dziąsłach i zębach dobrze sprawdzają się modele wytwarzające do 30 000 drgań na minutę. Najlepsza szczoteczka soniczna jest przede wszystkim dopasowana do indywidualnych potrzeb. Działanie sprzętu nie może być za słabe ani zbyt intensywne.

 

Tryby pracy

Niektóre szczoteczki soniczne mają tylko jeden tryb pracy, a inne kilka do wyboru. Czasami lepiej zainwestować w sprzęt, który umożliwia zmianę częstotliwości drgań, aby był lepiej dostosowany do naszych potrzeb. Kilka trybów pracy sprawia, że wszyscy domownicy mogą korzystać z jednego urządzenia, zakładając przy tym swoją końcówkę.

Tryby, w jakie może być wyposażona szczoteczka soniczna, to:

normalny – inaczej podstawowy lub czyszczenie codzienne. To główny, domyślnie ustawiony tryb pracy;

masaż dziąseł – jest przydatny dla osób mających problem z krwawiącymi, wrażliwymi dziąsłami. Poprzez delikatny masaż można poprawić ich ukrwienie, a to często zapobiega rozwojowi paradontozy;

delikatny – delikatne szczotkowanie warto ustawiać zwłaszcza podczas pierwszych dni używania nowej szczoteczki. Dzięki niemu przyzwyczaimy się do sposobu działania sprzętu. Jest to też właściwy tryb dla osób noszących aparat ortodontyczny;

wybielanie – jak zapewniają producenci szczoteczek, tryb wybielania zębów umożliwia skuteczne usunięcie przebarwień i zmianę odcienia szkliwa, bez potrzeby odwiedzania dentysty.

 

 

Czas pracy baterii

Podobnie jak szczoteczki rotacyjne, te soniczne są zasilane akumulatorowo. Od pojemności baterii uzależnione jest to, jak często będziemy musieli podłączać urządzenie do ładowarki. Standardowo jest to jeden, maksymalnie dwa tygodnie, przy założeniu, że zęby szczotkujemy dwa razy dziennie po ok. 2 minuty. To oznacza, że możemy wziąć szczoteczkę ze sobą w podróż i nic się nie stanie, jeśli zapomnimy o ładowarce (jeżeli przed wyjazdem bateria została naładowana do pełna).

 

Timer

Często podczas mycia zębów nie skupiamy się na tym, jak długo to trwa. Mogą więc pojawić się wątpliwości, czy poświęciliśmy na szczotkowanie wystarczająco dużo czasu. Dużym ułatwieniem może być timer. To nierzadko on ułatwia podejmowanie decyzji, jaką szczoteczkę soniczną wybrać. Dzięki odmierzaniu czasu zyskujemy pewność, że nie myjemy zębów zbyt krótko. Niekiedy alarm dźwiękowy emitowany jest nie po upływie 2 minut, ale co 30 sekund, co sygnalizuje konieczność przesunięcia drgającej główki do innej części łuku zębowego. Urządzenia wyposażone w timer polecamy w szczególności dla dzieci. Dzięki nim maluchy nauczą się, jak długo trzeba myć zęby, aby je dobrze wyczyścić.

 

Wygoda użytkowania

Cechą wyróżniającą dobrą szczoteczkę jest wygoda używania. O tym decyduje przede wszystkim waga sprzętu. Ponieważ zwykle jest to kilkaset gramów, nie trzeba się martwić, że utrzymanie urządzenia w dłoni będzie trudne. Aby zyskać pewność, jaka jest najlepsza szczoteczka soniczna, przyjrzyjmy się także rączce. Musi być ona dobrze wyprofilowana, inaczej pewny chwyt nie będzie możliwy, a to zwiększa ryzyko przypadkowego wypadnięcia sprzętu z dłoni.

 

 

Dodatkowe akcesoria

Podstawowe akcesoria, jakie powinny znaleźć się w zestawie razem ze szczoteczką, to minimum jedna końcówka, a także ładowarka. Nierzadko dołączone są też inne, równie przydatne elementy, takie jak etui do przechowywania. Dla osób z wrażliwymi dziąsłami, aparatem ortodontycznym, implantami czy mostami przeznaczone są urządzenia z irygatorem. To niewielki przyrząd pozwalający na dokładne wyczyszczenie przestrzeni międzyzębowych.

 

Szczoteczki soniczne w dobrych cenach

Choć szczoteczka soniczna to nowoczesne urządzenie, nie musimy się obawiać, że jej zakup będzie dużym wydatkiem. Jest wiele sprzętów, które kosztują mniej niż 100 zł, co dotyczy modeli zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zwykle tańsze szczoteczki mają tylko jeden tryb pracy. Jeśli chcemy mieć możliwość zmiany częstotliwości drgań, musimy być przygotowani na to, że za urządzenie zapłacimy ponad 200 zł.

 

 

FAQ 

 

P1: Szczoteczka soniczna czy elektryczna?

Decydując się na zakup szczoteczki elektrycznej lub sonicznej, warto dowiedzieć się, jakie są różnice pomiędzy jedną a drugą. Elektryczne wykonują około 4000 ruchów oscylacyjno – rotacyjnych na minutę. W porównaniu do zwykłej manualnej jest to wynik godny pozazdroszczenia. Myjąc zęby urządzeniem z silnikiem elektrycznym, możemy zatem zaoszczędzić czas i o wiele lepiej zadbać o higienę jamy ustnej. Szczoteczka soniczna w przystępnej cenie generuje nawet do 26 000 ruchów na minutę, co daje jej bezkompromisową wygraną nad innymi urządzeniami, które zostały stworzone do czyszczenia zębów i przestrzeni między zębowych. Wybór sprzętu sonicznego będzie dobrą decyzją, a po użyciu takiego urządzenia już nigdy więcej nie wrócisz do manualnego. 

 

 

P2: Jak myć zęby szczoteczką soniczną?

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób prawidłowo myć zęby szczoteczką soniczną. Odpowiedź jest bardzo prosta. Większość urządzeń ma wbudowany timer, który po dwóch minutach daje sygnał, że czyszczenie zostało już ukończone. Niektóre szczoteczki są wyposażone w timer, który po 30 sekundach da znać, że należy zmienić stronę. Mycie zębów urządzeniem sonicznym jest bardzo proste. Wystarczy tylko delikatnie przyłożyć główkę urządzenia do zębów, a cały proces zrobi się sam. Technologia sonicza polega na tym, że fale wprawiają w ruch mieszaninę śliny i pasty, które skutecznie usuwają zanieczyszczenia między zębami. 

 

P3: Szczoteczka soniczna czy rotacyjna?

Decydując się na zakup najlepszej dla nas szczotki do mycia zębów, warto sięgnąć po opinie użytkowników oraz przeczytać ranking produktów, który podpowie, jakie urządzenie wybrać. Mając na uwadzę dylemat pomiędzy wyborem szczoteczki sonicznej i rotacyjnej, warto zdecydować się na produkt z nowoczesną technologią. Urządzenie rotacyjne wykonuje ruchy rotacyjne lub rotacyjno – pulsacyjne. Szczoteczki tego typu generują około 50 000 obrotów na minutę, jednak nie tylko prędkość jest w tym wypadku ważna. Urządzenie soniczne wykonuje nawet do 48 000 ruchów na minutę, jednak jest to zupełnie co innego, niż w przypadku ruchów obrotowych. Technologia soniczna wykorzystuje ruch wymiatający, który jest zalecany przez stomatologów. Odpowiedź na pytanie nasuwa się sama. Warto wybrać szczoteczkę soniczną. 

 

P4: Jak używać szczoteczki sonicznej?

Użytkowanie szczoteczki sonicznej jest proste. Dla osób, które miały do czynienia ze szczoteczką elektryczną obsługa sonicznej okaże się znajoma. W zależności od wyboru produktu, w zestawie jest baza do ładowania, wymienne końcówki, etui oraz instrukcja obsługi. Do szczoteczki sonicznej używamy zwykłej pasty, tak samo jak w przypadku manualnej czy rotacyjnej. Na włosie wyciskamy pastę wielkości ziarnka grochu i myjemy zęby przez 2 minuty. Kiedy poczujemy, że twardość włosia diametralnie się zmieniła, konieczna będzie wymiana końcówki. Najczęściej końcówkę wymienia się co 3 miesiące, jednak jeśli poczujesz potrzebę możesz zrobić to znacznie wcześniej. Producenci zazwyczaj oferują różne warianty końcówek w zależności od przeznaczenia. 

 

 

P5: Jak działa szczoteczka soniczna?

Sprzęt soniczny wykonuje od 26 000 do 48 000 ruchów wymiatających na minutę. Towarzyszące temu fale dźwiękowe wprawiają włosie w szybkie ruchy drgające, które działają jak zmiotka. Po połączeniu śliny i pasty do mycia zębów otrzymujemy mieszankę, z której uwalniają się bąbelki odpowiedzialne za dogłębną penetrację przestrzeni między zębowych. To właśnie powstałe bąbelki są odpowiedzialne za usuwanie nagromadzonego osadu, próchnicy i bakterii. Dentyści zgodnie twierdzą, że szczoteczka soniczna może bez problemu zastąpić nić dentystyczną. Co najważniejsze, technologia zastosowana w szczoteczce sonicznej nie niszczy szkliwa.