Ostatnio aktualizowane: 02.03.24

 

Irygator do zębów – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Gratulujemy firmie Waterpik znakomitego produktu, jakim jest irygator do zębów Waterpik Ultra WP 660e2. Został on, bowiem uznany za najlepszy irygator 2024 roku. Klienci sami, poprzez swoje zakupy i opinie o tym urządzeniu wydali werdykt. Duża moc irygatora pozwala na regulację na 10 poziomach i dostosowania strumienia wody do własnych potrzeb. Maksymalne ciśnienie, jakie urządzenie osiąga wynosi 6,9 Br. Pojemny zbiornik na wodę wynoszący 600 ml pozwala na dokładne wypłukanie całej jamy ustnej. A dzięki wbudowanemu timerowi dokładnie wiesz, ile czasu czyścisz jamę ustną. Irygator pracuje w dwóch trybach: Floss i Massage. Ten pierwszy tryb służy do codziennego mycia zębów, natomiast drugi używamy, gdy chcemy poprawić ukrwienie i stan ogólny dziąseł. Bogata ilość końcówek powoduje, że irygator może być używany przez wszystkich domowników o różnych potrzebach. W zestawie znajdziemy: końcówkę standardową – 3 szt., do czyszczenia aparatów ortodontycznych – 1 szt., do implantów, mostków i koron – 1 szt., końcówkę do irygacji poddziąsłowej – 1 szt., oraz końcówkę irygacyjną ze szczoteczką do zębów – 1 szt. Kolejny irygator o bardzo wysokich ocenach klientów to Panasonic EW1211. Dlatego zachęcamy również do zapoznania się z funkcjami, jakie prezentuje ten model.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie pracuje na 10 różnych mocach, więc każdy użytkownik znajdzie poziom odpowiedni dla siebie. Dodatkowo jest wybór pomiędzy zwykłym czyszczeniem zębów i wykonaniem masażu dziąseł. Duzy zbiornik na wodę i duże ciśnienie gwarantują efektywną pracę i dobre efekty.

Wady

Najważniejsza sprawa to cena. Niestety jakość kosztuje i aby stać się posiadaczem tego modelu trzeba wydać ok. 500 PLN. Przydałby się również nieco dłuższy kabel przyłączeniowy, oraz więcej miejsca do przechowywania końcówek czyszczących.

Podsumowanie

Irygator do użytku dla całej rodziny. Duży zbiornik na wodę nie wymaga ciągłego uzupełniania, 6,9 Bar ciśnienia zapewnia skuteczne czyszczenie. Możliwość ustawienia ciśnienia pozwoli dopasować urządzenie do wymagań użytkowników, a timer podpowiada, jak długo urządzenia używać.

Drugi wybór

Zalety

Kompaktowa, niewielka budowa czyni ten irygator dobrym sprzętem do zabrania w podróż. Wygodne etui dobrze chroni i zabezpiecza urządzenie. Wyposażone jest ono w funkcję czyszczenia zębów lub masowania dziąseł. Polecane dla osób z aparatami ortodontycznymi. Łatwe w użytku, dobrze dopasowuje się do dłoni.

Wady

Ze względu na kompaktową budowę model ten posiada bardzo mały zbiornik na wodę, który trzeba napełniać kilkukrotnie podczas jednego zabiegu mycia zębów. Również czas ładowania wynosi aż 24 godziny. Mimo tego, że irygator potem długo pracuje, jest to dość dużo.

Podsumowanie

Bardzo poręczne urządzenie o kompaktowym charakterze do irygacji jamy ustnej. Posiada opcję czyszczenia, lub masażu. Świetnie sprawdza się zarówno w domu, jak i podczas wyjazdu. Zasilanie akumulatorowe nie ogranicza użytkownika zasięgiem gniazdka elektrycznego.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie do użytku dla całej rodziny. Technologia mikropęcherzyków pozwala dotrzeć do każdego zakamarka jamy ustnej i wypłukać z niej resztki pokarmowe i oczyścić zęby i przestrzenie między zębowe. System regulacji pozwala na dopasowanie mocy urządzenie do wymagań każdego użytkownika.

Wady

Głośność pracy tego modelu według użytkowników pozostawia sporo do życzenia. Również wytwarzane przez niego ciśnienie nie zadowala najbardziej wyrafinowanych odbiorców. Według nich zęby, aby dokładnie wyczyścić, trzeba czyścić dłużej niż zaleca producent.

Podsumowanie

Urządzenie ze względu na najłagodniejsze ciśnienie jest polecane osobom, które zaczynają przygodę z irygatorem, lub mają delikatne dziąsła i większe ciśnienie je podrażnia. Model nadaje się do użytku przez kilka osób stosujących swoje własne końcówki.

 

 

9 najlepszych irygatorów do zębów. Opinie w 2024 roku

 

Główną przyczyną próchnicy i chorób zębów jest nieodpowiednia higiena jamy ustnej. Osoby noszące aparaty ortodontyczne lub mające genetyczne predyspozycje do takich chorób powinny  do higieny zębów stosować irygatory stomatologiczne. Jaki irygator do zębów kupić? Poniżej  ranking, w którym opisujemy najlepsze irygatory do zębów.

 

1. Waterpik Ultra WP 660e2 Professional stacjonarny irygator rodzinny

 

Irygator amerykańskiej  firmy, która od kilkudziesięciu lat specjalizuje się w tworzeniu produktów do jamy ustnej. Nie ulega wątpliwości, że to jeden z najlepszych tego typu urządzeń na rynku.  Irygator posiada wysoką „moc”, ciśnienie sięga aż do  6,9 Br.

Dziesięcio poziomowa regulacja mocy ciśnienia sprawia, że możemy wybrać  opcję idealną dla siebie. Irygator może pracować w dwóch trybach.  Floss – czyli pierwszy z nich  służy do zwyczajnej higieny jamy ustnej, natomiast drugi tryb to masaż poprawiający ukrwienie dziąseł.

Model ten jest wyposażony także w timer, który odlicza minutę standardowej irygacji, oraz 30 sekundowy tzw time pacer, które zapewnia dokładnej czyszczenie całej jamy ustnej. Urządzenie posiada zbiornik o pojemności 600 ml, który bez problemu starcza na półtora minutowe czyszczenie jamy ustnej.

Zbiornik zamykany jest pokrywką, dzięki temu łatwo jest zachować jego higienę i sterylność. W urządzeniu  można także przechowywać końcówki irygatora. Według licznych opinii jest to najlepszy  irygator stomatologiczny. Irygator działa bardzo cicho, mimo że ma dużą moc.

Irygacja jamy ustnej pozwala nam na zachowanie świeżości oddechu. Poza tym dodatkowa pielęgnacja, poza regularnym szczotkowaniem, jest  wskazana. Najlepszy irygator w 2024 roku to produkt amerykańskiej firmy Waterpik – model Ultra WP 660e2. Ten niezawodny sprzęt zyskał wiele pochlebnych ocen nie tylko od konsumentów, ale też specjalistów zajmujących się zdrowiem jamy ustnej.

 

 

 

 

 

2. Panasonic Irygator akumulatorowy EW1211

 

Kompaktowy irygator do zębów firmy Panasonic. Ten model idealnie sprawdzi się w podróży, lub do czyszczenia jamy ustnej po szybkim lunchu w pracy.  Irygator można złożyć i wówczas zajmuje bardzo mało miejsca. Urządzenie posiada wbudowany pojemnik na wodę.

Oprócz tego, że oczyszcza trudno dostępne miejsca, to również masuje nasze dziąsła. Zapewnia najwyższą higienę jamy ustnej, a dzięki kompaktowym gabarytom można go mieć zawsze przy sobie. Irygator mimo kompaktowych rozmiarów ma dość dużą moc.

Bardzo dobrze sprawdzi się do czyszczenia aparatów ortodontycznych. Może być zasilany na baterię  lub akumulator. Pojemność zbiornika wynosi 130  ml. Irygator ze względu na swoją niską cenę i dobrą jakość cieszy się dużą popularnością.

Użytkownicy zaznaczają, że irygator może pochwalić się silnym strumieniem wody. Do tego jest lekki i sprawdzi się w podróży. Mimo nietypowych rozmiarów dyszy, która jest większa niż w standardowych irygatorach z  pojemnikiem na wodę, bardzo dobrze leży ona w ręku.

Kompaktowy irygator do zębów Panasonic EW 1211 to model idealny w podróży. Jest to dość tania i niewielka propozycja, idealna dla osób, które lubią dbać o zdrowie jamy ustnej nie tylko wieczorami, w domowym zaciszu, ale też w podróży czy w pracy.

 

 

 

 

 

3. Braun Oral-B Irygator Professional Care OxyJet MD20

 

Irygator znanej i cenionej marki Oral B. Do walki z bakteriami powodującymi powstawanie płytki nazębnej,  urządzenie wykorzystuje specjalną technologię mikropęcherzyków. Mieszanka wody i powietrza, na którą składają się mikropęcherzyki, świetnie radzi sobie z bakteriami atakującymi jamę ustną.

Irygator zapewni nam wysoką higienę jamy ustnej. Po wykonaniu irygacji czujemy się niezwykle świeżo i czysto. Urządzenie świetnie sprawdzi się u osób, które noszą aparaty ortodontyczne i mają problemy z dotarciem do każdej szczeliny jamy ustnej. Oprócz dbania o nasze zęby,  irygator dba także o nasze dziąsła.

Urządzenie pozwala na kontrolowanie siły ciśnienia wody i dopasowanie go do naszych preferencji i potrzeb. W dyszy został zainstalowany przełącznik, który jednym przyciśnięciem pozwala na zmianę strumienia z rotacyjnego na prosty i odwrotnie. Oral B Oxy Jet MD 20 to dobry irygator do zębów.

Jest dobrze oceniany przez osoby, które z niego na co dzień korzystają. Doskonale uzupełnia higienę jamy  ustnej a efekty odczuwa się już po pierwszy użyciu.

Irygator znanej i cenionej marki Oral B model Oxy Jet MD 20 to kolejny sprzęt, na który warto zwrócić uwagę. Stanowi niezastąpione rozwiązanie do walki z bakteriami powodującymi powstawanie płytki nazębnej. Mikropęcherzyki, które wytwarza, świetnie radzą sobie z bakteriami atakującymi jamę ustną.

 

 

 

 

 

4. Irygator PHILIPS Sonicare AirFloss Ultra HX8331/01

 

Sprzęt PHILIPS Sonicare AirFloss Ultra HX8331/01 jest zasilany akumulatorowo. Jest to więc odpowiedni irygator dla osób, które często podróżują, również służbowo. Za pomocą urządzenia możemy dokładnie oczyścić przestrzenie międzyzębowe, skuteczniej niż przy użyciu nici dentystycznej. Jego obsługa nie jest kłopotliwa i wszyscy domownicy szybko ją opanują.

Razem z irygatorem otrzymujemy jedną dyszę do czyszczenia zębów. Model wykorzystuje zaawansowaną technologię łączącą powietrze i mikrokropelki, co zapewnia efektywne działanie. Sprzęt umożliwia usunięcie bakterii i płytki nazębnej nie tylko z przestrzeni pomiędzy zębami, ale i wzdłuż linii dziąseł.

Czy urządzenie przypadło do gustu kupującym? Nasza analiza recenzji wykazała, że tak. Posiadaczom irygatora podoba się to, że nie trzeba go podłączać do prądu. Tym samym o prawidłową higienę jamy ustnej można zadbać nawet na biwaku czy kempingu. Poza tym sprzęt jest poręczny i wystarczy używać go przez 60 sekund każdego dnia, aby cieszyć się zdrowym i ładnym uśmiechem.

Irygator PHILIPS Sonicare AirFloss Ultra HX8331/01 jest zasilany akumulatorowo. To model z jedną dyszą w zestawie, którego czas pracy po pełnym naładowaniu to nawet 2 tygodnie.

 

 

 

 

 

5. Seysso Oxygen Travel Bezprzewodowy Irygator do Zębów

 

Bezprzewodowy irygator Seysso Oxygen Travel ma 3 różne programy pracy do wyboru. Możemy dopasować jego działanie do indywidualnych potrzeb. Tryby różnią się wartością ciśnienia wypływającego strumienia. Mieści się ono w zakresie od 2,7 do 6,2 bara.

Po naładowaniu akumulatora sprzęt może nieprzerwanie działać przez ok. 70 minut. W zestawie znajdziemy ładowarkę indukcyjną w formie niewielkiej i praktycznej stacji dokującej. Irygator nie jest duży, ale za to skuteczny. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 150 ml, a jego napełnianie nie jest trudne. Można go odłączyć od korpusu.

Konsumentom bardzo podoba się to, że urządzenie nie generuje dużego hałasu. To sprawia, że chętnie używają go wszyscy domownicy, w tym dzieci. Poza tym irygator można zabrać ze sobą na wakacyjny czy służbowy wyjazd. To model odpowiedni zarówno dla osób noszących aparat ortodontyczny, jak i tych chcących po prostu lepiej zadbać o higienę jamy ustnej.

Urządzenie Seysso Oxygen Travel jest wyposażone w 150 ml zbiornik. Sprzęt jest zasilany akumulatorowo.

 

 

 

 

 

6. Irygator akumulatorowy Philips HX8210/22

 

Philips Sonicare to bezprzewodowy irygator do zębów, który umożliwia oczyszczenie całej jamy ustnej w czasie nieprzekraczającym 30 sekund. Jest to model , w którym zbiornik płynów został umiejscowiony w uchwycie. Zbiornik można napełnić zarówno wodą jak i płynem do płukania ust.

Maksymalne uzupełnienie zbiornika starcza na dwa zabiegi irygacji. Specjalnie wyprofilowany  kształt irygatora sprawia, że urządzenie idealnie leży w ręku.  Jest pokryte specjalną, antypoślizgową powierzchnią, więc nie należy się obawiać, że irygator wyślizgnie nam się z dłoni.

Odpowiednio zaprojektowana dysza pozwala na dokładne skierowanie strumienia wody, przez co minimalizuje ewentualne rozpryskiwanie się wody po łazience. Wyprofilowana dysza oraz inteligentna końcówka intuicyjnie podpowiada nam jak prawidłowo powinniśmy umiejscowić irygator. Naładowany akumulator wystarcza aż na 56 minut ciągłego działania.

Irygator Philips zbiera wysokie noty. Użytkownicy, którzy go używają chętnie polecają go innym. Urządzenie powinno być obecne w każdej łazience osób, które dbają o piękny uśmiech. Irygator oceniany jest jako niezwykle poręczny i cichy w obsłudze.

Philips Sonicare HX8210/22 to bezprzewodowy irygator czyszczący jamę ustną w zaledwie 30 sekund. Jest to kolejna propozycja cenionej na rynku marki Philips. Produkt powinien zainteresować osoby, które chciałby wzmocnić irygację wykorzystując płyn do płukania ust.

 

 

 

 

 

7. Irygator bezprzewodowy Panasonic DentaCare EW 1411

 

Bezprzewodowy irygator Panasonic EW1411 to komfortowe w użytkowaniu urządzenie, które jest lekkie i ma dobrze wyprofilowany uchwyt pozwalający na wykonywanie pewnych ruchów. Sprzęt ma 4 tryby pracy. Jet to silny strumień wody (5,9 barów) gwarantujący mycie przez 35 sekund. Funkcja Regular jest przeznaczona do codziennej irygacji (3,9 barów), a Soft będzie odpowiednia dla osób z nadwrażliwością zębów i dziąseł. Nowością jest tryb Interdental, czyli przerywany strumień wody gwarantujący do 2 minut irygacji (5,9 barów).

Przy pomocy sprzętu, a dokładnie generowanego przez nie strumienia wody, można skutecznie wypłukać z kieszonek dziąsłowych bakterie, które przyczyniają się do powstawania chorób. W zestawie poza irygatorem znajdują się 2 końcówki z kolorowymi pierścieniami, aby można było je łatwo odróżnić, a także ładowarka indukcyjna.

Sprzęt Panasonic EW1411 jest uznawany za skuteczny, dlatego kupujący chętnie go wybierają. Atutami irygatora są bez wątpienia jego poręczność, łatwa obsługa, dokładne czyszczenie i niewielka waga.

 

 

 

 

8. Zestaw irygator i szczoteczka soniczna Waterpik WP-861 E2 

 

Prezentujemy irygator stomatologiczny Waterpik WP-861 E2 z 3 trybami pracy: mycie, wybielanie i masaż. Sprzęt ma 10-stopniową regulację ciśnienia pracy, a maksymalnie parametr ten wynosi 8 barów. Urządzenie jest zasilane akumulatorowo, a bateria wystarcza na ok. 20 cykli szczotkowania, czyli 10 dni z założeniem, że robimy to dwa razy dziennie. Model ma też wbudowany timer, który można ustawić na 30 sekund albo 2 minuty.

Warto podkreślić, że jest to produkt typu 2w1, bo umożliwia nie tylko irygację, ale też czyszczenie zębów szczoteczką. Urządzenie jest polecane właściwie każdej osobie, także z implantami, koronami czy aparatem ortodontycznym. Pojemnik na wodę liczy 650 ml.

Konsumenci pochlebnie wypowiadają się na temat zawartości zestawu. W komplecie znajduje się 5 końcówek irygatora mających różne zastosowanie, a także 2 końcówki do szczoteczki sonicznej. Co więcej, w opakowaniu znajduje się także wygodne etui, pozwalające na bezpieczne przechowywanie wszystkich produktów.

 

 

 

 

9. Waterpik Irygator WP-100 E Ultra Profesjonalny irygator dentystyczny

 

Irygator wodny Waterpink WP-100E2 ULTRA ma 10 stopni regulacji ciśnienia od 0,7 barów do 6,2 barów. Ilość pulsacji na minutę wynosi 1200. W skład zestawu wchodzi pojemnik na wodę liczący 650 ml. Dokładne wymiary podstawy to: 13 cm x 12 cm x 21 cm, a długość kabla zasilającego jest równa 130 cm.

Jak potwierdził test irygatorów do zębów, a także badania kliniczne, regularne korzystanie z prezentowanego urządzenia pozwala znacznie zmniejszyć problem krwawienia dziąseł już w ciągu 2 tygodni stosowania. Producent zapewnia, że korzystanie z irygatora jest nawet do 93% skuteczniejsze niż czyszczenie zębów nitką dentystyczną.

W komplecie znajduje się wiele końcówek, co oznacza, że sprzęt spełni oczekiwania osób o różnych potrzebach. Według konsumentów wśród bardzo przydatnych akcesoriów jest końcówka ze szczoteczką do zębów. Urządzenie ma łatwy system obsługi, a umieszczone na obudowie przyciski są dobrze opisane.

 

 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki irygator do zębów kupić?

 

Nowoczesna technologia wkracza w każdą dziedzinę naszego życia, również do czyszczenia zębów. Zwykła szczoteczka to za mało. Nawet elektryczna szczoteczka, już też uchodzi za niedostateczne zabezpieczenie zębów przed próchnicą. W dzisiejszych czasach zadanie to spełniają irygatory do zębów. Irygator to najlepsze rozwiązanie, jeśli chodzi o zachowanie higieny jamy ustnej dla ludzi, którzy mają protezy zębowe, mostki, korony, implanty, czy aparaty ortodontyczne.

Irygator jest urządzeniem, które silnym strumieniem wody, wymieszanym z powietrzem czyści jamę ustną wymiatając wszystkie pozostałości pokarmu z najgłębszych zakamarków. Mikro bąbelki również masują dziąsła i zapobiegają ich krwawieniu.

 

Jaki jest najlepszy irygator do zębów? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie analizując poszczególne funkcje tych urządzeń. Istnieją różne modele irygatorów. Najpopularniejsze są modele stacjonarne, zasilane sieciowo, na ogół charakteryzują się największym osiąganym ciśnieniem wody. Modele bezprzewodowe, mobilne, zasilane akumulatorowo, wymagają ładowania akumulatora, co ok. 2 tygodnie i mają na ogół nieco mniejsze ciśnienie niż stacjonarne. Natomiast modele podłączane do kranu łazienkowego, to taki sprzęt, który nie ma żadnego zasilania zewnętrznego, a ciśnienie wody jest uzależnione od ciśnienia w sieci wodociągowej. Obecnie są dostępne również modele elektrycznych szczoteczek do zębów połączonych z irygatorem.

Dobry irygator posiada zróżnicowane strumienie wody: strumień prosty jest szczególnie przydatny do miejscowego czyszczenia i wypłukiwania resztek jedzenia, oraz strumień spiralny przeznaczony do ogólnego czyszczenia i masażu dziąseł. Ważne jest również, aby urządzenie wyposażone było w pokrętło do regulacji ciśnienia wody. Ceny irygatorów wahają się od 100 do 500 zł.

Aby znaleźć irygatory do zębów w dobrych cenach i odpowiadające naszym potrzebom trzeba najpierw samemu sobie odpowiedzieć na pytanie, czy urządzenie to ma służyć dla całej rodziny, czy dla jednej osoby. Czy wystarczy nam urządzenie stacjonarne, czy też często podróżujemy i chętnie zabierzemy urządzenie ze sobą. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje, na jakie rzeczy zawracać uwagę kupując irygator.

 

Częstotliwość używania i cel

Gdy kupujemy irygator powinniśmy mieć już wiedzę czy zamierzamy go używać do codziennej pielęgnacji jamy ustnej, czy będziemy robili to od czasu do czasu. Gdy zdecydujemy się na irygator stacjonarny i zamierzamy go używać codziennie, konieczne jest wygospodarowanie wygodnego miejsca w łazience tak, aby było nie daleko od umywalki i od gniazdka elektrycznego. W przypadku zakupu irygatora przenośnego, trzeba wziąć pod uwagę jego niewielki zbiornik na wodę i konieczność kilkukrotnego napełniania go podczas jednego użycia. Może to się okazać uciążliwe i w konsekwencji zniechęcić do jego używania. Ale gdy używamy urządzenia podczas częstych wyjazdów, aparat stacjonarny zupełnie tu się nie sprawdzi.

Również ważnym czynnikiem decyzyjnym powinno być rozpatrzenie powodu, dla jakiego irygator chcemy kupić. Jeśli chodzi o specjalistyczną kurację trudnodostępnych miejsc, trzeba sprawdzić, czy irygator ma regulację ciśnienia strumienia wody, czy ma wymienne, różne nasadki specjalistyczne, np. obok nasadek do standardowej irygacji, również do czyszczenia aparatów ortodontycznych, końcówek do czyszczenia języka, etc.

Również ważnym będzie, czy zamierzasz używać irygator sam, czy też ma on służyć także innym członkom rodziny. Gdy zamierzasz dzielić się z rodziną tym urządzeniem, powinno ono posiadać wymienne dysze, które umożliwiają bezpieczne i higieniczne korzystanie z aparatu przez kilka osób.

 

Ciśnienie i zbiornik na wodę

To, pod jakim ciśnieniem wypuszcza strumień wody Twój irygator, może stanowić o jego dobrej lub słabej jakości. Najlepiej, aby miało możliwość regulacji dużego ciśnienia. Największe ciśnienie mają irygatory stacjonarne, sięgające blisko 7 Br. Te o największym ciśnieniu mogą posiadać nawet 20 stopni jego regulacji, w zależności, jakie partie jamy ustnej czyścimy, a także w zależności od indywidualnych upodobań.

Są też dostępne irygatory zwane „nicią wodną”. Takie urządzenia wypuszczają bardzo silny strumień wodny, który dla niektórych użytkowników może być zbyt silny. Pewne modele mają opcję ustawienia dwóch lub nawet trzech strumieni wody, w tym jeden służący do masażu dziąseł. Natomiast irygatory wykorzystujące ciśnienie w sieci wodociągowej, nie mają regulacji ciśnienia, i można liczyć tylko na tyle barów ile dostarcza nam wodociąg.

Również Zbiorniki na wodę można znaleźć o bardzo zróżnicowanej pojemności. Od takich, które mają pojemność 100 ml i starczają na 30 sekund pracy, po takie o pojemności litra. Niektórzy producenci opisują, że cały proces czyszczenia jamy ustnej można skutecznie przeprowadzić w ciągu 30 sekund, inni producenci podają, że pojemnik ma 450 lub 600 ml i jest to ilość wody wystarczająca na całe oczyszczenie jamy ustnej. Przyjmuje się jednak, że zbiorniki bezprzewodowe wymagają 2-3 krotnego napełnienia w trakcie jednego czyszczenia zębów.

Dodatkowe akcesoria

Zastanawiając się nad tym, jaki irygator do zębów wybrać, trudno nie zwrócić uwagi na akcesoria dodatkowe. Przede wszystkim należy tu wymienić różnorodność końcówek, służących do specjalistycznego oczyszczania. Każdemu przyda się końcówka – szczoteczka do manualnego oczyszczania zębów, mogą one być o różnej twardości i gęstości włosów. Również wszyscy mogą z powodzeniem używać końcówek do przestrzeni międzyzębowych.

Dla osób z chorobami przyzębia przydadzą się końcówki poddziąsłowe, natomiast posiadacze implantów, koron i mostów też znajdą specjalną końcówkę. Wśród końcówek dostępne są też takie, które dokładnie wyczyszczą zęby wokół aparatów ortodontycznych. Dlatego szukając aparatu dla siebie i swoich bliskich należy sprawdzić, jakie końcówki im się przydadzą. Aby cała rodzina mogła używać jednego urządzenia, należy także zaopatrzyć się w taką ilość dysz, ilu jest użytkowników. Najlepiej, aby dysze miały różnokolorowe pierścienie dla odróżnienia, który do kogo należy.

Często też producenci dokładają innego rodzaju dodatkowe wyposażenie. Może się na nie składać, pojemnik na irygator do jego przechowywania lub przenoszenia, albo końcówki umożliwiające powieszenie irygatora na ścianie. Zdarzają się także zwijane i chowane kable elektryczne, a także różne końcówki wtyczek, do różnych rodzajów gniazdek.

 

Zestaw irygator i szczoteczka elektryczna

Obok irygatorów stacjonarnych oraz bezprzewodowych, producenci oferują zestaw szczoteczki elektrycznej z irygatorem. Zwykle taki zestaw składa się ze szczoteczki sonicznej, wspólnej z irygatorem bazy i stacji ładującej szczoteczkę. Ciśnienie w takim zestawie ma ok. 3 Br.

W zależności od modelu oferują one kilka trybów pracy i kilka dołączonych końcówek. Na pewno cenowo będzie to najlepsza opcja, jednak należy raczej skupić się na produktach znanych firm, bowiem tanie urządzenia mało znanych producentów mogą mieć słabe parametry.

 

Podsumowanie

Podsumowując zebrane informacje można powiedzieć, że dla rodziny posiadającej dużo miejsca w łazience najlepszym zakupem będzie stacjonarny irygator z wieloma dyszami i końcówkami, a także z wieloma opcjami czyszczenia. Część z nich z resztą ma możliwość poskładania ich do mniejszych rozmiarów. Dla osób samotnych i podróżujących bezprzewodowe urządzenia mogą równie dobrze spełnić swoją funkcję.

Niektórzy producenci oferują w swych urządzeniach wyłącznik bezpieczeństwa zabezpieczające je przed przegrzaniem. Zachęcamy, zatem do analizy swoich potrzeb i zakupu najlepszego irygatora do czyszczenia zębów.

 

 

Jak używać irygatora do zębów?

 

Jak zaznaczyliśmy w poradniku, stosowanie irygatora pozwala lepiej zadbać o jamę ustną. Jeśli zastanawiasz się, jak stosować tego typu urządzenie, jesteś w odpowiednim miejscu. Po przeczytaniu artykułu na ten temat z pewnością będziesz wiedzieć, jaki irygator do zębów jest polecany przez użytkowników i zdecydujesz, czy jest Ci niezbędny.

 

 

Co to jest irygator do zębów?

Irygator do zębów to urządzenie ułatwiające czyszczenie przestrzeni międzyzębowych. Dentyści podkreślają, że to właśnie ten sprzęt najlepiej dociera w trudno dostępne miejsca. Wbrew pozorom stosowanie irygatora jest całkowicie bezpieczne i mogą go używać dorośli, jak też dzieci. Co istotne, wytwarzane przez irygator podciśnienie nie podrażnia dziąseł, co jest istotne dla osób, dlatego produkt tego typu może być używany nawet wtedy, gdy często krwawią nam dziąsła.

Jak wcześniej wspominaliśmy wyróżniamy dwa rodzaje takich urządzeń – stacjonarne i bezprzewodowe. Te pierwsze mają duże gabaryty, w efekcie czego trudno jest zabrać je ze sobą w podróż. Budowa stacjonarnych irygatorów złożona jest z kilku części: bazy (podstawy ze zbiornikiem na wodę), pokrętła z regulacją ciśnienia strumienia, włącznika oraz wężyka. Z takiego sprzętu mogą korzystać wszyscy domownicy. Modele bezprzewodowe są mniejsze, a tym samym mają mniej pojemny zbiornik na wodę. Niemniej jednak mieszczą się one w torbach podróżnych, dlatego nawet na wyjeździe możemy właściwie zadbać o higienę jamy ustnej.

 

Jak używa się irygatora do zębów?

Aby wyczyścić zęby przy użyciu irygatora musimy się upewnić, że w zbiorniku znajduje się woda. Następnie wkładamy do ust rączkę z odpowiednią końcówką, wybieramy optymalną wartość ciśnienia strumienia i uruchamiamy urządzenie. Wypływająca z irygatora woda dokładnie wypłukuje zanieczyszczenia, których nie udało nam się usunąć podczas szczotkowania. Końcówkę sprzętu należy powoli przesuwać od jednej strony do drugiej, tak jak robimy to podczas mycia szczoteczką.

Po zakończonej irygacji należy dokładnie wyczyścić rączkę i wężyk, z którego wypływa woda. Zaleca się, aby końcówki irygatora wymieniać co pół roku. W ten sposób można zapobiec rozwojowi bakterii i zachować odpowiedni poziom higieny.

 

Kto powinien zdecydować się na zakup irygatora do zębów?

Irygator do zębów jest polecany w szczególności osobom borykającym się z problemem wrażliwych i krwawiących podczas szczotkowania dziąseł. O zakupie takiego sprzętu powinni również pomyśleć konsumenci, którzy z powodu rozwijającej się próchnicy muszą często odwiedzać dentystę. Irygator przyda się również użytkownikom noszącym aparaty ortodontyczne, implanty oraz stałe protezy.

 

 

Zalety irygatora do zębów

Irygatory do zębów to praktyczne urządzenia, które mogą zapobiec pojawieniu się problemów z jamą ustną. Mowa tu nie tylko o próchnicy, ale i paradontozie. Irygowanie przy niskim ciśnieniu sprawia, że dziąsła się wzmacniają i znacząco zmniejsza się problem ich krwawienia podczas mycia zębów. Niekiedy zdarza się nawet, że stan zapalny całkowicie ustępuje przy codziennym stosowaniu irygatora przez dłuższy czas. Dodatkowym atutem tego typu produktów jest wyjątkowo łatwa obsługa. Wydłużony kształt końcówki urządzenia powoduje, że dokładnie wyczyścimy nawet te miejsca, do których trudno jest dotrzeć przy użyciu nici dentystycznej.

Irygator skutecznie zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego, dlatego decydując się na taki sprzęt, zyskujemy możliwość spełnienia swojego marzenia o olśniewającym uśmiechu. To ciekawa alternatywa dla zwykłej nici i płynu do płukania, które w przypadku niestarannego szczotkowania mimo wszystko nie pozwalają na dokładne wyczyszczenie zębów.

 

 

FAQ

 

P1: Co to jest irygator?

Irygator to stosunkowo niewielkie urządzenie przeznaczone do pielęgnacji zębów. Sprzęt bardzo dobrze sprawdza się do utrzymania dziąseł w idealnej kondycji. Irygator jest wykorzystywany do usuwania resztek pożywienia, które utknęły w przestrzeniach międzyzębowych, a ich pozbycie się przy pomocy zwykłej szczoteczki do zębów nie jest możliwe. W sprzedaży dostępne są modele stacjonarne i przenośne. Ostatnie z nich mają kompaktowe wymiary i można łatwo zabrać je w podróż, dlatego dla wielu osób wydają się lepszym wyborem. Niemniej jednak również irygatory stacjonarne mają swoich zwolenników. Poszczególne urządzenia różnią się od siebie zakresem ciśnienia strumienia, liczbą pulsacji czy ilością stopni regulacji ciśnienia.

P2: Irygator – jak często używać?

Z irygatora można właściwie korzystać tak często, jak tego potrzebujemy. Zwykle użytkownicy używają sprzętu wtedy, kiedy myją zęby, więc przynajmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Wielu specjalistów przyznaje, że aby zobaczyć oczekiwane efekty irygacji, trzeba wykonywać czynność systematycznie, nie rzadziej niż raz dziennie. Na początku możemy o tym zapominać, jednak z czasem powinniśmy wyrobić nowy nawyk. Dobrze jest ułożyć sprzęt blisko miejsca, gdzie znajduje się pasta do zębów i szczoteczka. Niektóre dostępne na rynku irygatory mają bazę, którą można zamontować do ściany. 

 

P3: Jak odkamienić irygator?

Aby irygator działał skutecznie, a ryzyko wystąpienia awarii było minimalne trzeba odpowiednio o niego dbać. Niezbędne jest regularne czyszczenie i odkamienianie. Co zrobić, aby pozbyć się osadu z urządzenia? W sklepach dostępne są specjalne płyny do czyszczenia irygatorów. Można zdecydować się na ich zakup i w ten sposób skutecznie usunąć wszelkie zabrudzenia. Detergentu należy używać zgodnie z tym, co wskazuje producent. Wszystkie informacje powinny znajdować się na opakowaniu. Jeśli jednak nie chcemy wydawać kilkudziesięciu złotych na płyn do czyszczenia, możemy wybrać inny sposób. W usunięciu osadu może pomóc m.in. roztwór wody z octem. Irygator należy odkamieniać regularnie, raz na ok. 2-3 miesiące.

 

P4: Jak działa irygator?

Irygator jest wyposażony w specjalną pompkę wytwarzającą ciśnienie, dzięki któremu z dyszy uwalniany jest strumień wody z powietrzem. Z uwagi na to, że ma on dużą prędkość, dociera do trudno dostępnych miejsc i tym samym skutecznie usuwa zanieczyszczenia z przestrzeni międzyzębowych. Dodatkowo irygator pozwala pozbyć się pozostałości jedzenia z kieszeni, linii dziąseł i idealnie sprawdza się u osób, które mają aparat ortodontyczny. Korzystanie z tego urządzenia jest polecane w przypadku problemów ze stanami zapalnymi tworzącymi się wewnątrz jamy ustnej czy krwawieniu dziąseł.

P5: Gdzie kupić irygator dentystyczny?

Jeśli nie wiesz, gdzie kupić irygator dentystyczny, nie musisz się martwić. Tego rodzaju urządzenia są dostępne w sklepach z różnego rodzaju sprzętami domowymi. Największy wybór produktów znajdziesz oczywiście w Internecie. Tam też możesz bez problemu wyszukać porównywarkę cen i dzięki niej sprawdzić, w jakim sklepie dany irygator jest najtańszy. Zakupy online mają ten plus, że można je zrobić nie wychodząc z domu. Wśród atutów wyróżnia się też atrakcyjne ceny produktów i możliwość zapoznania się z opiniami użytkowników. Niemniej jednak zakupy w sklepie stacjonarnym również mają zalety, do których można zaliczyć przede wszystkim możliwość skonsultowania swojego zakupu z doświadczonym pracownikiem. Może on w razie problemów doradzić, który sprzęt najlepiej spełni nasze oczekiwania.

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 02.03.24

 

Paski wybielające – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Wiele osób marzy o pięknym, śnieżnobiałym uśmiechu. Postanowiliśmy sprawdzić, czy popularne paski wybielające przeznaczone do stosowania w domu pozwalają na osiągnięcie oczekiwanych efektów i to bez skutków ubocznych. Okazało się, że na rynku jest kilka tego typu produktów, jednym z nich jest Bright White NEW. To zestaw 28 pasków zapakowanych w 14 saszetek (po dwie w każdej z nich), do którego dołączono również skalę do sprawdzania odcienia szkliwa. Zabieg trzeba powtarzać codziennie przez 2 tygodnie i wystarczy 30 minut dziennie, aby zęby stały się bielsze. Konsumenci często polecają też paski wybielające Crest 3D White Professional nasączone substancją wykorzystywaną w gabinetach dentystycznych. Są one dobrze dopasowane do zębów i wystarczy stosować je raz dziennie.

6 najlepszych pasków wybielających. Opinie w 2024 roku

 

Osobom marzącym o śnieżnobiałym uśmiechu polecamy ranking pasków wybielających zęby. Wybraliśmy do niego kilka popularnych produktów znanych marek, dających możliwość rozjaśnienia szkliwa i pozbycia się osadów. Każdy z prezentowanych zestawów pozwoli Ci na przeprowadzenie pełnego zabiegu wybielającego.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt ma stosowne certyfikaty, co potwierdza bezpieczeństwo jego stosowania. W zestawie są nie tylko wybielające paski, ale i specjalna skala pozwalająca na ocenę odcienia szkliwa. Po odklejeniu pasków nie trzeba myć zębów.

Wady

Część osób zauważyła, że kurację wybielającą trzeba stosunkowo często powtarzać, nawet co 3 miesiące. Aby efekty utrzymały się dłużej, najlepiej zmniejszyć ilość wypijanej kawy czy herbaty i pomyśleć o rzuceniu palenia.

Podsumowanie

Paski wybielające usuwają naturalne przebarwienia, a także osady. Jest ich 28 w zestawie, po dwa w każdej saszetce. Po przeprowadzonej kuracji nie powinny pojawić się problemy z nadwrażliwością zębów i dziąseł.

Drugi wybór

Zalety

Paski zostały nasączone substancją, która skutecznie wybiela zęby i jest wykorzystywana także w profesjonalnych gabinetach dentystycznych. Ich przyklejenie nie jest kłopotliwe, są dobrze dopasowane i nie zsuwają się z zębów.

Wady

Kupujący twierdzą, że ocena efektów kuracji nie do końca jest prosta. Wynika to przede wszystkim z braku skali przedstawiającej różne odcienie szkliwa.

Podsumowanie

Produkt cieszy się popularnością, na co wpływa m.in. mało uciążliwe stosowanie. Paski należy przyklejać na zęby raz dziennie, zostawia się je na 30 minut. W tym czasie można odpocząć lub zająć się domowymi obowiązkami. W komplecie znajdziemy 14 pasków.

Rozważ też

Zalety

Substancją wybielającą jest węgiel aktywny, dlatego kuracja jest bezpieczna i nie wywołuje skutków ubocznych. W komplecie znajdziemy skalę ułatwiającą sprawdzenie odcienia szkliwa przed i po zabiegu. Paski dobrze przylegają do zębów i nie zsuwają się.

Wady

Produkt nie przypadł do gustu osobom niecierpliwym. Paski należy zostawić na zębach na 1 - 2 godziny, a potem trzeba dodatkowo zastosować dołączoną do zestawu pastę.

Podsumowanie

Paski nie mają w składzie nadtlenków, dlatego ich stosowanie nie prowadzi do nadwrażliwości zębów. Zastosowanie się do zaleceń producenta sprawia, że pierwsze efekty można zauważyć już po jednym dniu kuracji wybielającej. W komplecie jest 28 pasków, po dwa w każdej saszetce.

 

Paski wybielające Bright White

 

1. Paski Wybielające Bright White NEW 28 szt

 

Paski wybielające Bright White New skutecznie usuwają naturalne przebarwienia szkliwa, a także osady z czerwonego wina, kawy, herbaty czy papierosów. Mają one europejski certyfikat CE, a także amerykański certyfikat FDA. W komplecie znajduje się 28 żelowych pasków pozwalających na przeprowadzenie 14-dniowego zabiegu.

Paski wybielające Bright White są zapakowane w osobne saszetki, w każdej znajdują się dwie sztuki. Należy przykleić je na 30 minut, a następnie zdjąć i wypłukać usta. W komplecie otrzymujemy specjalną skalę pozwalającą na ocenę odcienia zębów przed oraz po kuracji.

Konsumenci często wybierają opisywany produkt, a wpływa na to kilka czynników. Uważają oni, że to dobre i tanie paski wybielające, które nie przyczyniają się do nadwrażliwości zębów. Można je stosować w dowolnym miejscu, a ponieważ są zapakowane w niewielkie saszetki, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać je ze sobą w dłuższą podróż.

 

 

 

 

Paski wybielające Crest

 

2. Paski Wybielające Crest 3D Professional

 

Paski wybielające Crest 3D Professional są wykonane z elastycznego materiału i bardzo dobrze przylegają do zębów. Z tego względu są one łatwe w użyciu i pozwalają na osiągnięcie oczekiwanych rezultatów. To profesjonalny produkt nadający się do stosowania w domu. Nie należy się obawiać uszkodzenia szkliwa czy pojawienia się problemu z nadwrażliwością zębów.

Paski należy przykleić na górną i dolną szczękę na 30 minut, a następnie odkleić i wypłukać jamę ustną. W opakowaniu jest 7 saszetek, to wystarcza na przeprowadzenie 14-dniowej kuracji wybielającej.

Produkt jest polecany przez kobiety, jak i mężczyzn. Większość kupujących jest zadowolona z efektów osiągniętych po użyciu pasków. Wybielający środek dociera do każdego miejsca, więc zęby są równomiernie rozjaśnione.

Crest 3D Professional to paski wybielające, które są sprzedawane w opakowaniu z 7 saszetkami (14-dniowa kuracja).

 

 

 

 

Paski wybielające Biała Perła

 

3. Biała Perła Paski Wybielające z Aktywnym Węglem 28szt

 

Paski wybielające Biała Perła z Aktywnym Węglem powinny zainteresować osoby, którym zależy na przeprowadzeniu szybkiego, ale i skutecznego zabiegu rozjaśniania szkliwa w domu. W ich składzie nie ma substancji, które mogłyby wywołać nadwrażliwość zębów. Za ich wybielanie odpowiada węgiel aktywny.

Paski są żelowe, nakłada się je na zęby na 60 – 120 minut, raz dziennie. Po ich odklejeniu należy dodatkowo zastosować dołączoną do kompletu pastę Biała Perła. Efekty są zauważalne już po pierwszym dniu, szkliwo staje się jaśniejsze. W zestawie są nie tylko paski wybielające zęby, ale też wskaźnik pozwalający na ocenę ich odcienia.

Produkt znalazł się w rankingu, gdyż na jego temat pojawiło się już wiele pochlebnych komentarzy. Konsumenci uważają, że to dobre paski wybielające, ponieważ łatwo się je przykleja i dobrze przylegają do zębów. Istotne jest również to, że produkt jest bezpieczny w stosowaniu i nie wywołuje skutków ubocznych.

 

 

 

 

Paski wybielające zęby

 

4. Berren Blanx O3X Paski Wybielające 10szt 

 

Berren Blanx O3X to paski wybielające do zębów, które mogą rozjaśnić szkliwo nawet o 4 odcienie. To profesjonalny produkt, mający w składzie innowacyjny kompleks wybielający. W zestawie jest 5 saszetek, w każdej znajdują się 2 paski. To wystarcza na przeprowadzenie 5-dniowej kuracji.

Substancja, którą nasączono paski jest pozbawiona nadtlenków, w efekcie czego po zakończonym zabiegu nie powinny pojawić się problemy z nadwrażliwością zębów. Jest ona także bezpieczna dla dziąseł i nie podrażnia ich. Produkt został wzbogacony o porost islandzki, który skutecznie zwalcza kamień nazębny.

Jedną z najważniejszych zalet pasków jest to, że wystarczy stosować je raz dziennie. Ponadto przykleja się je na szkliwo tylko na 10 minut, a po odklejeniu nie trzeba szczotkować zębów. Kurację można przeprowadzić w dowolnym momencie, nawet podczas wyjazdu, co potwierdziły osoby, które zgodziły się na test pasków wybielających.

 

 

 

 

Paski wybielające do zębów

 

5. My White Secret Teeth Whitening Strips Wybielanie Zębów 14Szt 

 

Produkt My White Secret Teeth Whitening Strips pozwala na wybielenie zębów bez ryzyka późniejszych kłopotów z ich nadwrażliwością. Paski zostały nasączone naturalnymi substancjami rozjaśniającymi szkliwo: Olejem kokosowym i aktywnym węglem. Jest ich 28 w zestawie, po 2 w każdej saszetce.

Paski należy przyklejać na zęby na 30 minut, a po odklejeniu wystarczy przepłukać jamę ustną. Mają one delikatny, kokosowy posmak. Ze względu na skład produkt jest odpowiedni dla wegan i wegetarian.

Przeanalizowaliśmy opinie o paskach wybielających i okazało się, że produkt marki My White Secret jest uznawany przez konsumentów za bezpieczny i wygodny w użyciu. Kuracja nie trwa długo, a mimo to zapewnia dobre efekty. Ze względu na dodatek mentolu w składzie paski dodatkowo odświeżają oddech.

 

 

 

 

6. WhiteWash Nano Intensive Wybielające Paski do Zębów

 

Produkt WhiteWash Nano Intensive pozwala na wybielenie zębów w dwa tygodnie. W opakowaniu znajdziemy 28 pasków, które wystarczają na 14 aplikacji. Mają one miętowy posmak, w efekcie czego ich stosowanie nie powinno być nieprzyjemne.

Kurację wybielania zębów możemy przeprowadzić w domu, a także w podróży. W komplecie dostajemy specjalny woreczek, w którym możemy przechowywać paski. Dobrze przylegają one do zębów, dlatego nie powinniśmy mieć problemu z trzymaniem ich w jamie ustnej przez 30 minut.

Paski dają możliwość bezpiecznego wybielenia zębów i to bez konieczności odwiedzania dentysty. Osoby, które zdecydowały się na zakup przedstawionego produktu, uważają, że była to dobra decyzja. Dzięki paskom szkliwo staje się wyraźnie bielsze, a osady z kawy czy papierosów mniej widoczne.

Opakowanie pasków wybielających WhiteWash Nano Intensive wystarcza na 14 aplikacji. Komplet zawiera 28 sztuk produktu.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie paski wybielające kupić?

 

Jeżeli nadal zastanawiasz się, na które paski wybielające zęby się zdecydować, nie martw się. W poradniku zebraliśmy kilka przydatnych wskazówek ułatwiających wybór odpowiedniego produktu. Przekonaj się, jak skutecznie, a jednocześnie bezpiecznie rozjaśnić szkliwo bez potrzeby odwiedzania dentysty.

Skład

Skuteczność działania pasków wybielających zależy od tego, jakie substancje znalazły się w ich składzie. Jedną z najczęściej wykorzystywanych jest nadtlenek wodoru. Znajduje on zastosowanie również w gabinetach dentystycznych podczas profesjonalnego wybielania zębów, ale jego stężenie w żelu pasków jest mniejsze. Co prawda za sprawą wspomnianej substancji szkliwo jest jaśniejsze nawet o kilka tonów, niemniej jednak po zakończonej kuracji mogą pojawić się problemy z nadwrażliwością zębów lub podrażnieniem dziąseł. Nie tylko nadtlenek wodoru pozwala na usunięcie osadów i przebarwień, coraz częściej wykorzystuje się w tym celu też naturalne składniki: Węgiel aktywny, olej kokosowy, a także ekstrakt z porostu islandzkiego. Jeśli nie do końca wiemy, jakie paski wybielające wybrać, dobrym rozwiązaniem jest konsultacja ze stomatologiem. Specjalista podpowie nam, który produkt można wykorzystać do bezpiecznej kuracji wybielającej w domu, bez ryzyka pojawienia się skutków ubocznych.

 

Czas trwania kuracji

W zależności od tego, które paski wybielające kupimy, kuracja może potrwać od 5 do nawet 14 dni. Warto zwrócić uwagę na tę kwestię, zwłaszcza gdy jesteśmy niecierpliwi i szybko chcemy zobaczyć efekty. Co prawda stosowanie pasków jest mało kłopotliwe i można zabrać je ze sobą w podróż, ale nie mamy pewności, że rzeczywiście będziemy mieć ochotę na ich przyklejanie na określony czas każdego dnia. Tym samym nie zastosujemy się do zaleceń producenta i kuracja nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Podejmując decyzję, jakie są najlepsze paski wybielające, powinniśmy też sprawdzić, na jak długo trzeba zostawić je na zębach. Czasami jest to tylko 10 – 30 minut, a czasami 60 – 120 minut, co może zaburzać ustalony wcześniej plan dnia. Stosowanie pasków nie powinno być dla nas uciążliwe, gdyż to utrudni przeprowadzenie pełnej kuracji.

 

Wygoda stosowania

Paski wybielające przeważnie są zapakowane w oddzielne saszetki, po dwa w każdej z nich. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie i nie ma ryzyka, że pomylimy się w ich rozdzielaniu na poszczególne dni kuracji. Najlepsze paski wybielające są łatwe w aplikacji i nie trzeba poświęcać dużo czasu na to, aby umieścić je na zębach w prawidłowy sposób. Jeśli będą one odpowiednio elastyczne i dobrze wyprofilowane, z pewnością nie będą się zsuwać, nawet gdy po ich przyklejeniu postanowimy z kimś porozmawiać. Na wygodę stosowania tego typu produktów wybielających istotny wpływ ma również to, czy po odklejeniu pasków trzeba umyć zęby. Przeważnie producenci zalecają, aby wypłukać jamę ustną i unikać jedzenia oraz picia przez ok. 15 minut. Niemniej jednak czasami sięgnięcie po szczoteczkę i pastę jest konieczne, a szczegółowe informacje na ten temat na pewno znajdziemy w instrukcji.

Jeżeli chcemy mieć pewność, że kuracja wybielająca pozwoliła na rozjaśnienie szkliwa, wybierzmy takie paski, które mają w zestawie specjalną skalę. Daje ona możliwość szybkiego sprawdzenia, jaki odcień mają zęby tuż przed rozpoczęciem stosowania produktu, a jaki zyskały po zakończeniu kuracji. To bardzo przydatny dodatek, ale nie zawsze jest dołączony do kompletu.

Bezpieczeństwo kuracji

Kupując paski wybielające, należy kierować się nie tylko zapewnieniami o skuteczności działania, ale również o bezpieczeństwie ich używania. Stosowanie niewłaściwie dobranego produktu przyczynia się do nierównomiernego rozjaśnienia szkliwa (jeśli paski trudno jest precyzyjnie przykleić), podrażnienia dziąseł oraz nadwrażliwości zębów na ciepłe i zimne jedzenie czy napoje. Z tego powodu warto upewnić się, że paski mają stosowne certyfikaty i są rekomendowane przez stomatologów lub konkretne instytucje. Możemy również skonsultować swój wybór z dentystą, zwłaszcza gdy już wcześniej mieliśmy problemy z nadwrażliwością.

 

Paski wybielające w dobrych cenach

Stosowanie pasków wybielających to bardzo popularny sposób na rozjaśnienie szkliwa zębów, m.in. ze względu na stosunkowo niską cenę (zwłaszcza w porównaniu z profesjonalnymi zabiegami wybielania w gabinecie stomatologicznym). Średnio zapłacimy za nie od 20 zł do ok. 200 zł. Dużo zależy od tego, ile pasków znajduje się w zestawie oraz jaką substancję aktywną mają w składzie. Warto pamiętać, że na cenę takich produktów istotny wpływ nierzadko ma również marka. 

 

 

FAQ

 

P1: Jak działają paski wybielające?

Paski wybielające zęby są nasączone specjalnym preparatem, który pozwala na rozjaśnienie szkliwa. Tym samym można uniknąć wizyty w gabinecie stomatologicznym. Zazwyczaj tego typu produkty mają w składzie nadtlenek wodoru. To substancja, która jest też stosowana do profesjonalnego wybielania zębów. W kontakcie ze szkliwem dochodzi do rozpuszczenia znajdujących się na nim osadów, w efekcie czego staje się ono jaśniejsze. W paskach wybielających może znajdować się roztwór nadtlenku wodoru do 0,1% substancji czynnej, to zapewnia im bezpieczeństwo użytkowania. Mocniejsze preparaty są przeznaczone do stosowania w gabinetach stomatologicznych.

 

P2: Paski wybielające – jak używać?

Informacje o tym, jak należy stosować paski wybielające, na pewno znajdziemy na opakowaniu lub w dołączonej instrukcji. Jeden z nich jest dłuższy i służy do przyklejenia na górny łuk zębowy, a ten krótszy umieszcza się na dolnym łuku zębowym. Paski z jednej strony są pokryte żelem, przed przyłożeniem ich do zębów należy usunąć ochronną folię. Jeden zabieg wybielania trwa średnio 20 – 60 minut, przeważnie należy go powtarzać 2 – 3 razy dziennie. Podczas stosowania pasków warto nieco zmienić swoją dietę i unikać produktów spożywczych, które przyczyniają się do przebarwień szkliwa. To m.in. kawa, herbata i czerwone wino. Należy też powstrzymać się od palenia papierosów.

P3: Co ile stosować paski wybielające?

Przeważnie paski wybielające stosuje się przez 7, maksymalnie 14 dni. Dokładne informacje na ten temat powinny zostać podane przez producenta. Najczęściej po tego typu produkty należy sięgać dwa razy dziennie. Zalecany czas aplikacji pasków to zazwyczaj kilkadziesiąt minut, choć są również takie, które wystarczy przykleić na 5 – 10 minut. W zależności od codziennej diety, odcienia szkliwa i ewentualnych nałogów (palenie papierosów, picie dużej ilości kawy lub herbaty) efekty utrzymują się od kilku do nawet kilkunastu miesięcy. Nie należy przeprowadzać zabiegów wybielania za często (np. co miesiąc), gdyż to może przyczynić się do nadwrażliwości zębów.

 

P4: Paski wybielające – kiedy myć zęby?

W przypadku niektórych pasków wybielających producenci zalecają, aby umyć zęby tuż przed ich aplikacją. Są też produkty, które tego nie wymagają, ale to nie oznacza, że nie trzeba w ogóle sięgać po szczoteczkę. Jeśli informacje podane w instrukcji nie są jasne (co jednak zdarza się bardzo rzadko), najlepiej starannie wyszczotkować zęby i odczekać kilka godzin, zanim nałożymy paski wybielające. W tym czasie warto unikać jedzenia posiłków i picia napojów, które przyczyniają się do powstawania osadu nazębnego. Co ważne, zębów nie powinno się myć również zaraz po zdjęciu pasków, bo wtedy znajdująca się w nich substancja aktywna nie zadziała tak, jak powinna.

 

P5: Jak zakładać paski wybielające?

Co prawda zakładanie pasków wybielających nie jest bardzo skomplikowane, ale początkowo może to być nieco kłopotliwa czynność. Zawsze warto robić to przed lustrem, aby mieć pewność, że oba paski zostały założone w prawidłowy sposób. Ponieważ są one od razu nasączone żelem wybielającym, wystarczy równo przyłożyć je do zębów tuż pod linią dziąseł, a następnie delikatnie docisnąć. Po upływie określonego przez producenta czasu trzeba ostrożnie odkleić paski, a potem dokładnie wypłukać jamę ustną. Podczas aplikacji należy zwrócić uwagę na to, na który łuk zębowy jest przeznaczony dany pasek.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

ORAL-B Paski wybielające

 

Paski wybielające ORAL-B 3D White LUXE x14

 

Paski wybielające Oral-B 3D White LUXE pozwalają na przeprowadzenie zabiegu wybielającego szkliwo w domu, jak również poza nim. Są one zapakowane w 14 saszetek (po dwie sztuki w każdej) i zmieszczą się w torebce czy kosmetyczce.

Paski nasączono substancją, która jest też stosowana w gabinetach dentystycznych. Rozjaśnia ona szkliwo i usuwa przebarwienia. Wystarczy 30 minut dziennie, aby zęby stały się bielsze. Po odklejeniu pasków należy przepłukać jamę ustną wodą, nie trzeba już sięgać po pastę i szczoteczkę.

Łatwe stosowanie i widoczne efekty sprawiły, że paski wybielające 3D White cieszą się dużą popularnością. Osoby, które je wypróbowały twierdzą, że szkliwo jest wyraźnie jaśniejsze, ale jednocześnie można uniknąć problemów z zębami czy dziąsłami. Przyklejenie pasków nie jest kłopotliwe, to samo dotyczy ich odklejania. Ponieważ efekty długo się utrzymują, nie trzeba często powtarzać kuracji. 

 

[ /show_more av_uid=’av-34aflq’]

 

 

Ostatnio aktualizowane: 02.03.24

 

Szczoteczka soniczna – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Zastanawiasz się, która szczoteczka soniczna wśród dostępnych na rynku może spełnić Twoje oczekiwania? Obecnie najlepiej postrzeganym przez klientów jest Szczoteczka soniczno-rotacyjna Oral-B Genius X. To model klasy PREMIUM z zaawansowanymi funkcjami czyszczącymi podpowiadającymi użytkownikowi jak lepiej dbać o zęby. Etui podróżne z możliwością ładowania również innych sprzętów, współpracująca z modelem aplikacja na smartfona wskazująca właściwy nacisk szczoteczki podczas czyszczenia, wbudowany timer i bateria o żywotności 2 tygodni, to niektóre z korzyści zakupu tej szczoteczki. Jednym z częściej polecanych modeli dla dzieci jest Philips Sonicare DiamondClean HX9352/04. Szczoteczka ma 5 trybów pracy do wyboru. Są to: Clean, White, Gum Care, Polish oraz Sensitive.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Szczoteczka wyposażona jest w sztuczną inteligencję, która w czasie rzeczywistym śledzi i analizuje styl mycia zębów i sygnalizuje, które obszary wymagają poprawy. Zgrabne etui podróżne, które jednocześnie może służyć jako ładowarka USB. Aż 6 trybów pracy dostosowane do różnych potrzeb jamy ustnej.

Wady

Pojawiają się głosy o wysokiej cenie szczoteczki, jednak jest to sprzęt klasy premium, który prezentuje znakomitą jakość pracy i wykonania.

Podsumowanie

Idealny model soniczno-rotacyjny dla wszystkich, którzy lubią połączenie technologii z ciekawym i nowoczesnym wyglądem szczoteczki. Aplikacja oraz wbudowany timer odlicza minimalny czas efektywnego szczotkowania, a wsparcie AI umożliwia mistrzowską pielęgnację jamy ustnej.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie ma 5 trybów pracy do wyboru, w tym masaż dziąseł i wybielanie zębów. Podczas szczotkowania model co 30 sekund informuje o konieczności przejścia do kolejnej strefy uzębienia, a po 2 minutach automatycznie się wyłącza.

Wady

Osobom, które do tej pory używały zwykłej szczoteczki, nie odpowiada to, że sprzęt nie informuje o zbyt mocnym dociśnięciu końcówki do zębów.

Podsumowanie

Model jest zasilany przez litowo-jonową baterię, która po naładowaniu zapewnia do 3 tygodni działania. Końcówka z włosiem w kształcie rombu gwarantuje delikatne, ale jednocześnie efektywne szczotkowanie zębów. Urządzenie ma funkcję EasyStart, która pozwala na stopniowe przyzwyczajenie się do sposobu jego działania.

Rozważ też

Zalety

Szczoteczka ma małą główkę, dlatego jest odpowiednia dla dzieci. W komplecie są dwie końcówki - jedna dla maluchów do 18. miesiąca życia, a druga dla tych od 18. do 36. miesiąca życia.

Wady

Rodzice twierdzą, że urządzenie ma mało stabilną podstawę. Pociechy często mają problem z bezpiecznym odstawieniem szczoteczki, aby się nie przewróciła.

Podsumowanie

Sprzęt nie generuje dużego hałasu podczas pracy, dlatego dzieci nie powinny się go bać. Za sprawą 2-minutowego timera maluchy wiedzą, kiedy mogą odstawić szczoteczkę. Co 30 sekund słychać sygnał świadczący o tym, że należy przejść do szczotkowania kolejnej części łuku zębowego. Sprzęt skutecznie usuwa nagromadzoną płytkę nazębną.

 

 

15 najlepszych szczoteczek sonicznych. Opinie w 2024 roku

 

Z myślą o osobach, które wciąż zastanawiają się jaki sprzęt wybrać, przygotowaliśmy ranking szczoteczek sonicznych pozwalający porównać produkty. Na podstawie opinii konsumentów stworzyliśmy zestawienie składające się z produktów godnych polecenia, którym warto się bliżej przyjrzeć. 

 

1. Szczoteczka soniczno-rotacyjna Oral-B Genius X

 

Szczoteczka soniczno-rotacyjna Oral-B Genius X to najnowocześniejszy model szczoteczki elektrycznej przeznaczonej dla osób ceniących sobie kompleksową pielęgnację jamy ustnej, a przy tym ładny design sprzętu. Działanie szczoteczki oparte jest na ruchach 3D (ORP – oscylacyjnych, rotacyjnych i pulsacyjnych) oraz emisji słyszalnych fal dźwiękowych, czyli soniczności. Takie połączenie umożliwia maksymalne doczyszczenie jamy ustnej a w konsekwencji możemy być spokojni o dobrą kondycję naszych zębów i dziąseł.

Oral-B Genius X wyposażona jest w sztuczną inteligencję, która wspiera prawidłowe ruchy wykonywane przez użytkownika i w razie potrzeby wskazuje obszary wymagające dodatkowego szczotkowania. W pełni kompatybilna z aplikacją Oral-B stworzoną do analizy stylu mycia zębów, przypominania o wymianie końcówki czy dostarczania porad o higienie jamy ustnej. Szczoteczka posiada 6 trybów pracy: codzienne czyszczenie, pielęgnacja dziąseł, delikatne czyszczenie, wybielanie, Pro-Clean, czyszczenie języka. Pełne naładowanie baterii pozwala na 2-tygodniowe używanie szczoteczki. W zestawie etui podróżne będące jednocześnie ładowarką USB.

 

 

 

 

2. Szczoteczka Soniczna Philips Sonicare HX9352/04

 

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare DiamondClean HX9352/04 cechuje się wyjątkową trwałością i niepowtarzalnym stylem. Produkt renomowanego producenta usuwa do 100% więcej płytki nazębnej w porównaniu do zwykłej szczoteczki manualnej. 

Model został doceniony przez kupujących, którzy zdecydowali się zrezygnować z manualnego czyszczenia zębów. Elektryczna szczoteczka soniczna Philips dokładnie czyści linie wzdłuż dziąseł, aby już w zaledwie dwa tygodnie poprawić zdrowie jamy ustnej. Dodatkowo już po tygodniu używania możemy zauważyć, że zęby są znacznie bielsze. 

Dla osób poszukujących delikatnego sposobu na wyczyszczenie zębów specjalnie został zaprojektowany tryb Sensitive, który w delikatny sposób usuwa zabrudzenia. W zestawie znajduje się szklanka i etui podróżne. Oba przedmioty służą za stację ładowania. Według opinii użytkowników urządzenie sprawdza się w podróży.

 

 

 

 

 

3. BRUSH-BABY BabySonic PRO szczoteczka soniczna dla dzieci

 

Delikatna szczoteczka soniczna dla dzieci Brushbaby BabySonic PRO została zaprojektowana z myślą o najmłodszych. Idealnie nadaje się dla dzieci do 3. roku życia. Wyposażona w dwuminutowy timer, ułatwia czyszczenie zębów, ponieważ wiemy, kiedy należy przerwać szczotkowanie. 

Miękkie włosie główki pozwala delikatnie czyścić pierwsze mleczaki, które później ustąpią miejsca pięknym i lśniącym zębom. Co ważne, delikatne drgania szczoteczki nie przestraszą dziecka. Zakup szczoteczki sonicznej dla dziecka to doskonały sposób, aby wyrobić od najmłodszych lat nawyk regularnego dbania o czystość w jamie ustnej. 

Model ma wygodny uchwyt, który pozwala w łatwy i precyzyjny sposób czyścić zęby. Do zestawu dołączono dwie końcówki. Jedna jest przeznaczona dla maluchów w wieku 0 – 18 miesięcy, a druga dla dzieci w wieku 18 – 36 miesięcy. Opinie o szczoteczkach sonicznych dla dzieci są pozytywne, dlatego też warto zdecydować się na taki model.

 

 

 

 

 

4. Soniczna szczoteczka do zębów Xiaomi Mi Home Sonic

 

Szczoteczka soniczna Xiaomi Mi Global daje gwarancję pięknego i zdrowego uśmiechu. Obsługiwanie szczoteczki jest intuicyjne, a dzięki dołączonej aplikacji możemy kontrolować, jak regularnie i z jaką częstotliwością myjemy zęby. Kontrolę nad właściwą higieną jamy ustnej sprawuje sześć czujników zlokalizowanych w główce. 

Dobra szczoteczka soniczna ma wydajny silnik wibracyjny, który wytrzyma parę lat bez żadnej awarii. Model generuje 31000 drgań na minutę. Pozytywny test szczoteczek sonicznych tej marki spowodował, że wiele osób zdecydowało się na jej zakup i są zadowoleni ze swojego wyboru.

Co ważne, główka została wykonana bez użycia metalu. Oznacza to, że jest bezpieczna dla zębów, a także przyjazna dla środowiska naturalnego. Włosie jest wyjątkowo miękkie i łagodne dla szkliwa, nie uszkadza powierzchni dziąseł.  

 

 

 

 

 

5. Oral B Pulsonic Slim One 1000 Silver szczoteczka soniczna

 

Szczoteczka ORAL-B Pulsonic Slim 1000, zasilana akumulatorowo to rozwiązanie dla osób ceniących wygodę i praktyczne rozwiązania. Pozytywne opinie świadczą o tym, że coraz więcej osób decyduje się na jej wybór i jest zadowolonych z rezultatów, jakie pozwala uzyskać. 

Ta szczoteczka soniczna Oral B zdobyła zaufanie konsumentów, którzy od lat korzystają z produktów tej marki. Smukły kształt sprawia, że urządzenie dobrze leży w dłoni. Wbudowany silnik generuje 27 000 drgań na minutę, a zastosowana technologia pomaga delikatnie usuwać przebarwienia powstałe podczas picia kawy czy herbaty. 

Soniczna szczoteczka do zębów Oral B może pracować w dwóch trybach: czyszczenia codziennego oraz pozwalającym na delikatne czyszczenie zębów i dziąseł. 

 

 

 

 

 

6. Szczoteczka elektryczna SEYSSO Carbon SE005BLK

 

Szczoteczka soniczna Seysso Carbon Basic to dobry wybór dla osób, które szukają wysokiej jakości produktu za rozsądną cenę. Model został wyposażony w system DCT, czyli Dynamic Cleaning Technology. Technologia ta polega na wytwarzaniu wysokiej częstotliwości drgań, które wprawiają w dynamiczny ruch ciecz penetrującą przestrzenie międzyzębowe. 

Elektryczna szczoteczka została wyposażona we wbudowany timer, który pomaga określić, ile czasu powinniśmy poświęcić na mycie zębów. Urządzenie może pracować w trzech trybach, w zależności od potrzeb: Clean, Soft oraz Massage. Pierwszy jest odpowiedzialny za dokładne czyszczenie zębów i dziąseł, drugi został zaprojektowany z myślą o dzieciach, które ukończyły 4. rok życia, trzeci tryb skutecznie i delikatnie masuje dziąsła. 

Akcesorium jest wysoce bezawaryjne, to bezsprzecznie zakup na lata, ponieważ jest wykonany z dobrej jakości materiałów. Konsumenci, którzy zdecydowali się na wybór tego produktu, są bardzo zadowoleni, ponieważ jak zauważają łatwo się go obsługuje.

 

 

 

 

 

7. Szczoteczka soniczna AEG EZS 5664

 

AEG EZS 5664 to urządzenie w przystępnej cenie, które zostało wyposażone w główkę z zaokrąglonym włóknem Tynex DuPont. Jest ono wyjątkowo wytrzymałe i delikatne dla szkliwa. Szczoteczka soniczna AEG EZS 5664 ma bezprzewodowe, indukcyjne ładowanie, które daje możliwość szybkiego naładowania akumulatora. 

Sprzęt został wyposażony w pięć regulacji poziomów: włącz, czyszczenie, wrażliwe, masaż oraz wyłącz. Wyłącznik Soft-touch i wbudowany timer pozwalają precyzyjnie określić czas mycia zębów potrzebny do utrzymania prawidłowego zdrowia jamy ustnej. 

Urządzenie zostało wyposażone w funkcję ochrony przed głębokim rozładowaniem oraz wodoodporną obudowę. Użytkownicy modelu są zadowoleni z jakości użytych materiałów, a przede wszystkim z trwałości szczoteczki.

 

 

 

 

 

8. Szczoteczka soniczna Łucznik SG508 2

 

Szczoteczka elektryczna soniczna ŁUCZNIK SG-508 to produkt doceniony przez konsumentów. Modele marki Łucznik od lat cieszą się dobrą opinią wśród konsumentów. Uważane są za solidne, a przede wszystkim atrakcyjne cenowo, co dodatkowo zachęca do zakupu. Główka szczoteczki została zaprojektowana tak, aby delikatnie czyścić i wybielać zęby. Model wyposażono w specjalny program, który skutecznie usuwa kamień nazębny. Urządzenie wykonuje 34 000 ruchów na minutę.

Wykorzystany do produkcji włosia materiał pozwala na usunięcie nalotu powstałego na zębach po jedzeniu. Dzięki czemu zęby są czyste, a szkliwo nienaruszone. Urządzenie ma trzy tryby pracy: wybielania, normalny i dla zębów wrażliwych. Wbudowana funkcja masażu pozwala delikatnie masować dziąsła, które często są narażone na uszkodzenia podczas jedzenia czy szczotkowania. 

Dobra i tania szczoteczka soniczna ma w zestawie bazę do ładowania oraz wymienne końcówki, które należy wyrzucić po trzech miesiącach użytkowania. Klienci, którzy wybrali ten produkt, są zadowoleni z jego jakości wykonania oraz efektywności działania.

 

 

 

 

 

9. Szczoteczka soniczna PANASONIC DentaCare EW 1031 S

 

Szczoteczka soniczna Panasonic EW-1031-S845 zyskała wiele pozytywnych opinii konsumentów, które potwierdzają, że specjalne końcówki są w stanie wybielić zęby.  Urządzenie wykonuje 26 000 ruchów na minutę, co daje możliwość skutecznego i delikatnego usunięcia przebarwień powstałych na skutek picia gorących napoi typu herbata czy kawa. 

Szczoteczka soniczna została wyposażona w alarm ładowania oraz lampkę kontrolną, umożliwiającą sprawdzenie poziomu naładowania urządzenia. W zestawie znajduje się schowek na szczoteczkę w ładowarce oraz wymienne końcówki. 

W pełni naładowana bateria daje możliwość ciągłej pracy około 40 min, dzięki czemu możemy zabrać szczoteczkę w podróż, bez konieczności zabierania ze sobą stacji ładowania. Produkt został doceniony za swoją prostotę i wykorzystane do produkcji materiały.

 

 

 

 

10. Elektryczna szczoteczka soniczna Philips Sonicare EasyClean HX6511/50

 

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare EasyClean HX6511/50 jest odpowiednia dla osób, które do tej pory nie używały tego typu urządzeń. Wyposażono ją w program łatwego startu, co oznacza, że moc działania jest stopniowo zwiększana przez 14 pierwszych szczotkowań. Pozwala to na oswojenie się ze sposobem działania sprzętu.

Urządzenie ma jeden program czyszczenia (clean) i jeden poziom intensywności. Nie trzeba zastanawiać się, czy poświęcamy wystarczająco dużo czasu na mycie zębów, ponieważ szczoteczka soniczna Philips ma wbudowany timer. Co 30 sekund sprzęt delikatnie wibruje, a to sygnał, że należy przejść do kolejnej części łuku zębowego, po 2 minutach automatycznie się wyłącza.

Wśród konsumentów przeprowadzono test szczoteczek sonicznych do zębów i okazało się, że prezentowany model działa bardzo skutecznie. Usuwa on do 10 razy więcej płytki bakteryjnej w porównaniu do manualnej szczoteczki, a jednocześnie jest delikatny dla dziąseł. Ponadto urządzenie ma lekko wygiętą główkę, a to ułatwia mycie trudno dostępnych miejsc.

Sprzęt Philips Sonicare EasyClean HX6511/50 zasila akumulator, który po naładowaniu zapewnia do 84 minut działania. Wymiary szczoteczki to: 18,8 cm x 13,7 cm x 7,6 cm.

 

 

 

 

11. Szczoteczka soniczna Oral-B Pulsonic Slim Luxe 4200 

 

Model Oral-B Pulsonic Slim Luxe 4200 działa z prędkością 31 000 drgań na minutę i ma 2-minutowy timer, który co 30 sekund informuje o konieczności przejścia do kolejnej części łuku zębowego. Sprzęt ma trzy tryby pracy do wyboru: Codzienne czyszczenie, delikatne czyszczenie oraz tryb wybielania.

Szczoteczka soniczna Oral-B jest zasilana akumulatorowo i po naładowaniu działa do 14 dni. To odpowiedni model dla dorosłych, którzy chcą lepiej zadbać o higienę jamy ustnej. Urządzenie jest poręczne i lekkie, a w razie potrzeby można dokupić do niego specjalne etui podróżne.

Wielu konsumentów uważa, że sprzęt marki Oral-B to odpowiedni wybór dla osób marzących o ładnym, białym uśmiechu. Skutecznie usuwa ona płytkę bakteryjną i osad, co sprawia, że szkliwo staje się jaśniejsze. Ponadto model jest łatwy w obsłudze, na co wpływają m.in. diody LED na rączce. Z tego powodu często poleca się go osobom, które wahają się, jaka jest najlepsza szczoteczka soniczna do zębów.

Model Oral-B Pulsonic Slim Luxe 4200 ma w komplecie jedną końcówkę. Czas ładowania sprzętu to ok. 17 godzin.

 

 

 

 

12. Elektryczna szczoteczka soniczna Vitammy Pear+

 

Szczoteczka soniczna Vitammy Pear+, która wykonuje do 82 000 ruchów na minutę. Została ona wyposażona w 3 tryby: Codzienne czyszczenie, wybielanie oraz pielęgnacja dziąseł. Sprzęt ma główkę z miękką częścią, a także kołnierzem do czyszczenia języka, dlatego ułatwia dbanie o higienę całej jamy ustnej.

Za sprawą 2-minutowego timera nie trzeba się zastanawiać, czy poświęcamy odpowiednio dużo czasu na mycie zębów. Szczoteczka może być używana w domu, jak i w czasie podróży, w zestawie jest etui pozwalające na jej bezpieczne przewożenie. Po 24-godzinnym ładowaniu może ona działać do 45 dni.

Urządzenie znalazło się w zestawieniu, gdyż jest popularne i często polecane osobom wahającym się, jaką szczoteczkę soniczną do zębów wybrać. Ma ono kilka istotnych zalet: Pozwala na wyczyszczenie trudno dostępnych miejsc, nie wymaga częstego ładowania i do tego ciekawie się prezentuje. Co więcej, do kompletu dołączono wymienną końcówkę.

Vitammy Pear+ to sprzęt z dwiema końcówkami w zestawie. Dołączono do niego również praktyczne etui do przechowywania.

 

 

 

 

13. Szczoteczka soniczna dla dzieci Philips Sonicare for kids HX6322/04

 

Philips Sonicare for kids HX6322/04 to chętnie kupowana szczoteczka soniczna dla dzieci. Prędkość jej pracy wynosi 62 000 ruchów na minutę, a dostępne tryby to: Codzienny i delikatne czyszczenie. Urządzenie jest kolorowe, co ma zachęcać maluchy do regularnego mycia zębów.

Czas działania sprzętu po naładowaniu to 21 dni, a wskaźnik informuje, kiedy ponownie trzeba podłączyć go do ładowarki. Szczoteczka jest wyposażona w timer, jak również moduł Bluetooth. Może ona połączyć się ze specjalną aplikacją na smartfonie, która daje dzieciom dostęp do wielu informacji dotyczących prawidłowej higieny jamy ustnej.

Kupujący uważają, że model marki Philips to dobra szczoteczka soniczna do zębów dla maluchów, gdyż jest łatwa w obsłudze i mało hałaśliwa. W zestawie znajduje się 8 wymiennych naklejek, więc dzieci mogą dowolnie zmieniać wygląd urządzenia. Co ciekawe, sprzęt można ustawić w pozycji pionowej, a także położyć na półce, gdyż ma odpowiednio wyprofilowaną rączkę.

Model Philips Sonicare for kids HX6322/04 ma 2 końcówki w zestawie. Zasila go akumulator zapewniający do 21 dni działania po naładowaniu (co trwa 12 godzin).

 

 

 

 

14. Szczoteczka soniczna Teesa Sonic Pro TSA8011 

 

Osobom szukającym urządzenia z kilkoma trybami pracy do wyboru powinna spodobać się szczoteczka soniczna Teesa Sonic Pro TSA8011. Dostępne programy to: Czyszczenie, wybielanie, polerowanie, masaż i delikatne mycie. Sprzęt nadaje się dla osób marzących o śnieżnobiałym uśmiechu i tych mających problem z wrażliwymi dziąsłami.

Szczoteczkę zasila akumulator, który po naładowaniu zapewnia jej do 6 tygodni pracy. Aby sprawdzić, czy wymaga ona podłączenia do ładowarki, wystarczy spojrzeć na wskaźnik. W zależności od wybranego trybu urządzenie działa z prędkością od 31 000 do 48 000 ruchów na minutę. W komplecie otrzymujemy dwie wymienne główki.

Dlaczego sprzęt trafił do rankingu? Zdaniem konsumentów to najlepsza szczoteczka soniczna do zębów dla osób chcących kupić nowoczesny i cicho działający model. Co istotne, urządzenie wyposażono w 2-minutowy timer z powiadomieniami co 30 sekund.

Teesa Sonic Pro TSA8011 to sprzęt z akumulatorem gwarantującym mu do 180 minut pracy. W komplecie znajdują się 2 końcówki.

 

 

 

 

15. Szczoteczka soniczna Xiaomi Mi Electric Toothbrush T500 

 

Xiaomi Mi Electric Toothbrush T500 to model z 2 trybami pracy (codziennym i delikatnym), który czyści zęby z prędkością 31 000 ruchów na minutę. Ma on wodoodporną obudowę, dlatego nie ulegnie awarii w wyniku zachlapania wodą. Urządzenie zostało wyposażone we wskaźnik poziomu naładowania baterii oraz czujnik siły nacisku.

Szczoteczka soniczna Xiaomi znacząco ułatwia dbanie o higienę jamy ustnej. Po połączeniu jej z aplikacją mobilną możemy analizować wiele różnych danych, np. kąt nachylenia główki czy czas szczotkowania każdego zęba. Naładowany akumulator zapewnia urządzeniu do 18 dni działania.

Sprzęt został uznany za zaawansowany technologicznie, komfortowy w użyciu i mało hałaśliwy. Konsumenci przekonują, że szczoteczka skutecznie usuwa płytkę bakteryjną i osad, a dodatkowo można ją pewnie utrzymać w dłoni.

Xiaomi Mi Electric Toothbrush T500 to urządzenie o wymiarach: 18,75 cm x 2,83 cm x 2,81 cm. Ma ono w komplecie jedną końcówkę.

 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką szczoteczkę soniczną kupić?

 

Codzienne mycie zębów to podstawa, aby cieszyć się zdrowym i ładnym uśmiechem. Jednak którą szczoteczkę warto wybrać, aby skutecznie usuwać płytkę nazębną i zapobiec rozwojowi próchnicy? Ciekawą alternatywą dla modeli tradycyjnych i elektrycznych rotacyjnych są sprzęty soniczne, które emitują drgania i fale dźwiękowe wprawiające włosie w ruch. Przekonaj się, co jest najważniejsze przy wyborze szczoteczki sonicznej.

 

 

Przeznaczenie

Czasem słyszy się, że rotacyjne czy soniczne szczoteczki do zębów są odpowiednie tylko dla młodzieży i dorosłych. Jak przekonują dentyści, tego typu sprzęty mogą być używane także przez dzieci mające zęby mleczne. Urządzenia dla najmłodszych członków rodziny są mniejsze i delikatniejsze, nie trzeba się obawiać o to, że przez nieuwagę maluch zrobi sobie krzywdę. To oznacza, że każdy z domowników może wymienić szczoteczkę na soniczną, bo na pewno znajdzie model dopasowany do swoich potrzeb. Biorąc pod uwagę przeznaczenie, w ofercie wielu marek możemy znaleźć specjalne sprzęty podróżne. Mają one nieco mniejsze wymiary, w efekcie czego nie zajmują dużo miejsca w torbie podróżnej.

 

Częstotliwość drgań

To, z jaką częstotliwością wytwarzane są drgania, wpływa na efektywność działania sprzętu, a tym samym skuteczność usuwania nagromadzonej płytki nazębnej. Szczoteczka dla osób chcących usunąć przebarwienia z kawy czy herbaty wytwarza drgania z częstotliwością ok. 60 000 na minutę. Przy wrażliwych dziąsłach i zębach dobrze sprawdzają się modele wytwarzające do 30 000 drgań na minutę. Najlepsza szczoteczka soniczna jest przede wszystkim dopasowana do indywidualnych potrzeb. Działanie sprzętu nie może być za słabe ani zbyt intensywne.

 

Tryby pracy

Niektóre szczoteczki soniczne mają tylko jeden tryb pracy, a inne kilka do wyboru. Czasami lepiej zainwestować w sprzęt, który umożliwia zmianę częstotliwości drgań, aby był lepiej dostosowany do naszych potrzeb. Kilka trybów pracy sprawia, że wszyscy domownicy mogą korzystać z jednego urządzenia, zakładając przy tym swoją końcówkę.

Tryby, w jakie może być wyposażona szczoteczka soniczna, to:

normalny – inaczej podstawowy lub czyszczenie codzienne. To główny, domyślnie ustawiony tryb pracy;

masaż dziąseł – jest przydatny dla osób mających problem z krwawiącymi, wrażliwymi dziąsłami. Poprzez delikatny masaż można poprawić ich ukrwienie, a to często zapobiega rozwojowi paradontozy;

delikatny – delikatne szczotkowanie warto ustawiać zwłaszcza podczas pierwszych dni używania nowej szczoteczki. Dzięki niemu przyzwyczaimy się do sposobu działania sprzętu. Jest to też właściwy tryb dla osób noszących aparat ortodontyczny;

wybielanie – jak zapewniają producenci szczoteczek, tryb wybielania zębów umożliwia skuteczne usunięcie przebarwień i zmianę odcienia szkliwa, bez potrzeby odwiedzania dentysty.

 

 

Czas pracy baterii

Podobnie jak szczoteczki rotacyjne, te soniczne są zasilane akumulatorowo. Od pojemności baterii uzależnione jest to, jak często będziemy musieli podłączać urządzenie do ładowarki. Standardowo jest to jeden, maksymalnie dwa tygodnie, przy założeniu, że zęby szczotkujemy dwa razy dziennie po ok. 2 minuty. To oznacza, że możemy wziąć szczoteczkę ze sobą w podróż i nic się nie stanie, jeśli zapomnimy o ładowarce (jeżeli przed wyjazdem bateria została naładowana do pełna).

 

Timer

Często podczas mycia zębów nie skupiamy się na tym, jak długo to trwa. Mogą więc pojawić się wątpliwości, czy poświęciliśmy na szczotkowanie wystarczająco dużo czasu. Dużym ułatwieniem może być timer. To nierzadko on ułatwia podejmowanie decyzji, jaką szczoteczkę soniczną wybrać. Dzięki odmierzaniu czasu zyskujemy pewność, że nie myjemy zębów zbyt krótko. Niekiedy alarm dźwiękowy emitowany jest nie po upływie 2 minut, ale co 30 sekund, co sygnalizuje konieczność przesunięcia drgającej główki do innej części łuku zębowego. Urządzenia wyposażone w timer polecamy w szczególności dla dzieci. Dzięki nim maluchy nauczą się, jak długo trzeba myć zęby, aby je dobrze wyczyścić.

 

Wygoda użytkowania

Cechą wyróżniającą dobrą szczoteczkę jest wygoda używania. O tym decyduje przede wszystkim waga sprzętu. Ponieważ zwykle jest to kilkaset gramów, nie trzeba się martwić, że utrzymanie urządzenia w dłoni będzie trudne. Aby zyskać pewność, jaka jest najlepsza szczoteczka soniczna, przyjrzyjmy się także rączce. Musi być ona dobrze wyprofilowana, inaczej pewny chwyt nie będzie możliwy, a to zwiększa ryzyko przypadkowego wypadnięcia sprzętu z dłoni.

 

 

Dodatkowe akcesoria

Podstawowe akcesoria, jakie powinny znaleźć się w zestawie razem ze szczoteczką, to minimum jedna końcówka, a także ładowarka. Nierzadko dołączone są też inne, równie przydatne elementy, takie jak etui do przechowywania. Dla osób z wrażliwymi dziąsłami, aparatem ortodontycznym, implantami czy mostami przeznaczone są urządzenia z irygatorem. To niewielki przyrząd pozwalający na dokładne wyczyszczenie przestrzeni międzyzębowych.

 

Szczoteczki soniczne w dobrych cenach

Choć szczoteczka soniczna to nowoczesne urządzenie, nie musimy się obawiać, że jej zakup będzie dużym wydatkiem. Jest wiele sprzętów, które kosztują mniej niż 100 zł, co dotyczy modeli zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zwykle tańsze szczoteczki mają tylko jeden tryb pracy. Jeśli chcemy mieć możliwość zmiany częstotliwości drgań, musimy być przygotowani na to, że za urządzenie zapłacimy ponad 200 zł.

 

 

FAQ 

 

P1: Szczoteczka soniczna czy elektryczna?

Decydując się na zakup szczoteczki elektrycznej lub sonicznej, warto dowiedzieć się, jakie są różnice pomiędzy jedną a drugą. Elektryczne wykonują około 4000 ruchów oscylacyjno – rotacyjnych na minutę. W porównaniu do zwykłej manualnej jest to wynik godny pozazdroszczenia. Myjąc zęby urządzeniem z silnikiem elektrycznym, możemy zatem zaoszczędzić czas i o wiele lepiej zadbać o higienę jamy ustnej. Szczoteczka soniczna w przystępnej cenie generuje nawet do 26 000 ruchów na minutę, co daje jej bezkompromisową wygraną nad innymi urządzeniami, które zostały stworzone do czyszczenia zębów i przestrzeni między zębowych. Wybór sprzętu sonicznego będzie dobrą decyzją, a po użyciu takiego urządzenia już nigdy więcej nie wrócisz do manualnego. 

 

 

P2: Jak myć zęby szczoteczką soniczną?

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób prawidłowo myć zęby szczoteczką soniczną. Odpowiedź jest bardzo prosta. Większość urządzeń ma wbudowany timer, który po dwóch minutach daje sygnał, że czyszczenie zostało już ukończone. Niektóre szczoteczki są wyposażone w timer, który po 30 sekundach da znać, że należy zmienić stronę. Mycie zębów urządzeniem sonicznym jest bardzo proste. Wystarczy tylko delikatnie przyłożyć główkę urządzenia do zębów, a cały proces zrobi się sam. Technologia sonicza polega na tym, że fale wprawiają w ruch mieszaninę śliny i pasty, które skutecznie usuwają zanieczyszczenia między zębami. 

 

P3: Szczoteczka soniczna czy rotacyjna?

Decydując się na zakup najlepszej dla nas szczotki do mycia zębów, warto sięgnąć po opinie użytkowników oraz przeczytać ranking produktów, który podpowie, jakie urządzenie wybrać. Mając na uwadzę dylemat pomiędzy wyborem szczoteczki sonicznej i rotacyjnej, warto zdecydować się na produkt z nowoczesną technologią. Urządzenie rotacyjne wykonuje ruchy rotacyjne lub rotacyjno – pulsacyjne. Szczoteczki tego typu generują około 50 000 obrotów na minutę, jednak nie tylko prędkość jest w tym wypadku ważna. Urządzenie soniczne wykonuje nawet do 48 000 ruchów na minutę, jednak jest to zupełnie co innego, niż w przypadku ruchów obrotowych. Technologia soniczna wykorzystuje ruch wymiatający, który jest zalecany przez stomatologów. Odpowiedź na pytanie nasuwa się sama. Warto wybrać szczoteczkę soniczną. 

 

P4: Jak używać szczoteczki sonicznej?

Użytkowanie szczoteczki sonicznej jest proste. Dla osób, które miały do czynienia ze szczoteczką elektryczną obsługa sonicznej okaże się znajoma. W zależności od wyboru produktu, w zestawie jest baza do ładowania, wymienne końcówki, etui oraz instrukcja obsługi. Do szczoteczki sonicznej używamy zwykłej pasty, tak samo jak w przypadku manualnej czy rotacyjnej. Na włosie wyciskamy pastę wielkości ziarnka grochu i myjemy zęby przez 2 minuty. Kiedy poczujemy, że twardość włosia diametralnie się zmieniła, konieczna będzie wymiana końcówki. Najczęściej końcówkę wymienia się co 3 miesiące, jednak jeśli poczujesz potrzebę możesz zrobić to znacznie wcześniej. Producenci zazwyczaj oferują różne warianty końcówek w zależności od przeznaczenia. 

 

 

P5: Jak działa szczoteczka soniczna?

Sprzęt soniczny wykonuje od 26 000 do 48 000 ruchów wymiatających na minutę. Towarzyszące temu fale dźwiękowe wprawiają włosie w szybkie ruchy drgające, które działają jak zmiotka. Po połączeniu śliny i pasty do mycia zębów otrzymujemy mieszankę, z której uwalniają się bąbelki odpowiedzialne za dogłębną penetrację przestrzeni między zębowych. To właśnie powstałe bąbelki są odpowiedzialne za usuwanie nagromadzonego osadu, próchnicy i bakterii. Dentyści zgodnie twierdzą, że szczoteczka soniczna może bez problemu zastąpić nić dentystyczną. Co najważniejsze, technologia zastosowana w szczoteczce sonicznej nie niszczy szkliwa.  

 

 

Ostatnio aktualizowane: 02.03.24

 

Szczoteczka elektryczna do zębów – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Chyba nie ma osoby, która by nie dbała o własne zęby. Aby robić to skutecznie, należy się zaopatrzyć w szczoteczkę elektryczną. Badania dowiodły bowiem, że jest ona znacznie skuteczniejsza od manualnej. My natomiast przyglądnęliśmy się elektrycznym szczoteczkom, aby wyłonić model, który będzie nie tylko skuteczny, ale też przyjazny w obsłudze i cieszy się dobrymi opiniami klientów. Po szczegółowej analizie znaleźliśmy taki model. Jest nim Oral-B Genius 9000 Rose Gold. Wprowadza on użytkownika w 21 wiek za pomocą technologii, które pozwalają osobie szczotkującej zadbać o wszystkie obszary jamy ustnej. Za pomocą szczoteczki wyczyścisz i wybielisz zęby, a także zatroszczysz się o dziąsła i usuniesz bakterie z języka. Technologia 21 wieku będzie czuwać, aby mycie przebiegło prawidłowo i przyniosło oczekiwane efekty. Jeśli jednak chciałbyś porównać inne modele, aby mieć szerszą wiedzę na temat elektrycznych szczoteczek, to polecamy Twojej uwadze Philips Sonicare HX6511/50. Model polecany osobom, które zadowolą się nieco skromniejszym wyposażeniem urządzenia, ale też i tańszym.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Szczoteczka dla wymagających użytkowników. Nie tylko skutecznie dba o czystość zębów, ale też uczy i pilnuje prawidłowych nawyków higieny jamy ustnej. Bardzo ładne i przydatne akcesoria pozwolą na użytkowanie produktu w domu i na wyjeździe. Na jednym naładowaniu szczoteczka pracuje blisko 2 tygodnie.

Wady

Użytkownicy mniej zaznajomieni z technologią mogą mieć trudności w obsłudze aplikacji mobilnej. Osoby, które nigdy nie używały do tej pory szczoteczek elektrycznych, mogą potrzebować czasu do przyzwyczajenia się do sposobu w jaki myje się nimi zęby.

Podsumowanie

Bogate wyposażenie. Użytkownik, w zależności od wybranej opcji, może wraz ze szczoteczką otrzymać cztery końcówki czyszczące, ładowarkę stacjonarną wraz z pudełeczkiem do przechowywania końcówek, etui podróżne z ładowarką, a także kosmetyczkę oraz specjalny uchwyt do smartfona.

Drugi wybór

Zalety

Jest to wysokiej klasy szczoteczka elektryczna, która ma również mechanizm soniczny. Gwarantuje to znacznie szybsze usuwanie kamienia nazębnego. Jest to bardzo delikatny model, z którego mogą również korzystać osoby z aparatem nazębnym.

Wady

Wydajność akumulatora jest bardzo ograniczona. Poza tym sprzęt nie ma możliwości wymiany baterii. Z tego powodu należy używać szczoteczki z dużą ostrożnością.

Podsumowanie

Choć nie jest to najtańszy produkt na rynku, warto rozważyć jego zakup. Ma on wbudowaną diodę, która informuje nas o tym, jak długo powinniśmy myć zęby, by usunąć wszystkie bakterie. Kształt główki jest lekko wygięty, więc dotrzesz nawet w trudno dostępne miejsca.

Rozważ też

Zalety

Szczoteczka ma okrągłą główkę, która dobrze usuwa resztki jedzenia. Produkt wykonano z miękkich materiałów, dlatego nie podrażnia dziąseł. Model ma wbudowany timer, co pozwala kontrolować czas mycia zębów. Wydajny akumulator może działać nawet przez 2 tygodnie po naładowaniu.

Wady

Jest to dość duży sprzęt, więc ustawienie go na półce w łazience bywa kłopotliwe. Poza tym w czasie mycia szczoteczka generuje sporo drgań, których intensywności nie można zmienić.

Podsumowanie

Tym, co przekonało konsumentów do zakupu tego modelu jest wytrzymała bateria. Co więcej, produkt bardzo dobrze czyści zęby jednocześnie ich nie podrażniając. Duża liczba obrotów nie tylko usuwa zabrudzenia, ale i zmniejsza przebarwienia, co zapewnia biały uśmiech. Rączka została tak wyprofilowana, by dobrze leżeć w dłoni.

 

 

14 najlepszych szczoteczek elektrycznych do zębów. Opinie w 2024 roku

 

Nosisz się z zamiarem zakupu elektronicznej szczoteczki do zębów? Od razu zaznaczmy, że wybór nie jest łatwy. Rynek oferuje nam bogatą ofertę urządzeń z tej kategorii. Ranking szczoteczek elektrycznych ułatwi Ci decyzję. Warto go przestudiować gdyż opisuje modele, które cieszą się najlepszymi opiniami.

 

1. Braun Oral-B Genius 9000 szczoteczka elektryczna

 

Oral-B Genius 9000 Rose Gold to szczoteczka wyposażona w technologię 3D. Jest to sposób na połączenie ruchów oscylacyjno-rotacyjnych i pulsacyjnych, które współgrają w rozbijaniu płytki nazębnej na powierzchni zębów oraz trudno dostępnych miejsc, a następnie ją wymiatają.

Okrągła główka szczoteczki porusza się z częstotliwością 55 000 ruchów na minutę. Dla większej skuteczności producent również spersonalizował poszczególne główki szczoteczki, tak aby odpowiadały na indywidualne potrzeby użytkownika. I tak mamy tu końcówkę CrossAction służącą do usuwania płytki nazębnej, końcówkę Sensi Ultrathin będącą specjalistą od ochrony i pielęgnacji dziąseł, 3D White pomagającą wybielić powierzchnię zębów, a gdy Twoim problemem jest doczyszczenie przestrzeni międzyzębowych możesz użyć końcówki FlossAction.

Podobnie jest z programami czyszczenia, których jest sześć: Daily Clean, do codziennego czyszczenia Pro Clean, program intensywnej pielęgnacji Sensitive, delikatne czyszczenie 3D White, tryb wybielania Gum Care, pielęgnacja dziąseł Tongue Clean, czyszczenie języka.

Szczoteczka pozwala na używanie jej wraz z aplikacją instalowaną na smartfonie, która czuwa nad prawidłowym czyszczeniem zębów. Wskazuje ona na ekranie telefonu, które z partii zębów wymagają jeszcze pielęgnacji, a także sygnalizuje, gdy nacisk szczoteczki jest zbyt mocny. Po zakończonym czyszczeniu natomiast przekazuje podsumowanie, a po wielu czyszczeniach – statystyki.

W zależności od kupionego zestawu, wyposażenie dodatkowe składa się z czterech końcówek czyszczących, ładowarki łazienkowej z pudełeczkiem do przechowywania końcówek, etui podróżnego pozwalającego na równoczesne ładowanie szczoteczki i telefonu (niektóre wersje mają etui bez ładowarki), oraz uchwyt na przyssawkę do lustra, na którym umieszczamy smartfona z włączoną aplikacją Oral-B. Do niektórych zestawów jest również dołączana kosmetyczka. Klienci, którzy już używają tego modelu są zadowoleni przede wszystkim z jego wszechstronności, a także długiego działania baterii, jak i niezwykle estetycznej obudowy.

Niekwestionowaną marką w produkcji elektrycznych szczoteczek do zębów jest firma ORAL-B. Nic też dziwnego, że szczoteczka Oral-B Genius 9000 Rose Gold została przez klientów okrzyknięta najlepszą szczoteczką elektryczną w 2024 roku. Sprawdźmy, dlaczego?

 

Zalety

Technologia 3D: Zastosowana technologia to kombinacja ruchów oscylacyjno-rotacyjnych rozbijających i wymiatających płytkę z powierzchni zębów i pulsacyjnych, które dbają o rozbicie i usunięcie płytki nazębnej z trudno dostępnych miejsc.

Współpraca z aplikacją w smartfonie: Specjalnie opracowana przez specjalistów aplikacja do wspomagania czyszczenia prowadzi użytkownika wskazując miejsca, którym trzeba poświęcić uwagę. Użytkownik jest uczony prawidłowych zachowań, a także ma podgląd do danych, jakie aplikacja zebrała i podsumowujących statystyk.

Doskonałe wyposażenie: Opisywany model jest wyposażony w szereg dodatkowych elementów. Zatem obok samej szczoteczki w opakowaniu znajdziemy ładowarkę łazienkową, którą można złożyć w jedną całość z pudełeczkiem do przechowywania końcówek czyszczących, 4 różne końcówki czyszczące, plastikowe etui podróżne wyposażone w ładowarkę oraz specjalny uchwyt na smartfona pozwalający umocować go podczas czyszczenia zębów na lustrze.

Różnorodność programów czyszczących: Producent wyposażył szczoteczkę w sześć programów czyszczących o innych właściwościach. DailyClean do codziennego czyszczenia, ProClean do intensywnej pielęgnacji, Sensitive do delikatnej, 3D White wspomagający wybielanie zębów, GumCare dbający o pielęgnację dziąseł oraz TongueClean służący do oczyszczania języka. Do każdego programu są dedykowane osobne końcówki o specjalnych właściwościach.

Design: Ponadczasowy design obejmuje nie tylko elegancką obudowę z elementami miedziano-złotymi, ale także użytkownik może samodzielnie, za pomocą aplikacji, wybrać kolor podświetlenia, który personalizuje szczoteczkę.

 

Wady

Obsługa nowych technologii: Użytkownik, który na co dzień nie używa nowoczesnych technologii, może potrzebować czasu na naukę obsługi aplikacji. Nie jest to jednak potrzebne do codziennego używania Geniusa.

 

 

 

 

2. Szczoteczka soniczna Philips Sonicare EasyClean HX6511/50

 

1.Philips Sonicare HX6511-50Pierwszy proponowany przez nas model to szczoteczka marki Philips. Jest to bardzo dobry produkt, który cieszy się dużym zadowoleniem wśród osób, które dokonały już zakupu. Szczoteczka gwarantuje bardzo skuteczny sposób czyszczenia zębów. To soniczne urządzenie działa bardzo dynamicznie i jednocześnie jest bardzo delikatne.

Skutecznie oczyszcza szczeliny między zębami, a także przestrzenie wzdłuż linii dziąseł. Ogromny jej atutem jest fakt, że mogą z niej korzystać osoby z aparatami ortodontycznymi, wypełnieniami oraz koronami. Odsłonięte szyjki zębowe także nie są przeciwwskazaniem.

Urządzenie posiada wbudowany minutnik zaprogramowany na dwie minuty czyszczenia. Co więcej, szczoteczka sygnalizuje nam co każde 30 sekund o zakończeniu czyszczenia określonej części jamy ustnej i sugeruje nam, że powinniśmy zacząć czyścić jej kolejną część.

Specjalnie zaprojektowany kształt z lekko wygiętą szyjką pozwoli na łatwiejsze dojście do ciężko dostępnych miejsc. Według wielu opinii to najlepsza szczoteczka elektryczna. Użytkownicy podkreślają, że szczoteczka bardzo skutecznie czyści zęby i usuwa z nich osad. Nie drażni dziąseł, co jest uważane za duży plus.

Szczoteczka Philips Sonicare EasyClean HX6511/50 ma jeden program mycia zębów (czyszczenie codzienne). Sprzęt jest zasilany litowo-jonowym akumulatorem, którego czas ładowania wynosi 720 minut.

 

Zalety

Program łatwego startu: Model ma program łatwego startu pozwalający na przyzwyczajenie się do mycia zębów szczoteczką elektryczną. Moc działania urządzenia jest delikatnie zwiększana w ciągu 14 pierwszych szczotkowań.

Wygięta szyjka: Szyjka szczoteczki jest wygięta, co pozwala na dotarcie do tylnych zębów i dokładne usunięcie płytki nazębnej.

Zegar: 2-minutowy zegar odmierza rekomendowany przez stomatologów czas szczotkowania, w efekcie czego z pewnością dokładnie usuniemy wszystkie zanieczyszczenia i zmniejszymy ryzyko rozwoju próchnicy.

Usuwa przebarwienia: Z pomocą szczoteczki nie tylko pozbędziemy się resztek jedzenia czy płytki nazębnej, ale i nieestetycznych przebarwień.

 

Wady

Powoduje dyskomfort: Według niektórych konsumentów początkowo użytkowanie urządzenia może okazać się niezbyt komfortowe, nawet mimo programu łatwego startu. Dotyczy to głównie osób, które do tej pory używały zwykłych szczoteczek.

 

 

 

 

3. Szczoteczka elektryczna Braun Oral-B Pro 750 Cross Action

 

Prezentujemy Oral-B PRO 750 CrossAction, czyli nowoczesną szczoteczkę elektryczną z zasilaniem akumulatorowym. Produkt wykonuje 3 rodzaje ruchów: oscylacyjny, rotacyjny i pulsacyjny. Dzięki temu model dociera nawet do trudno dostępnych miejsc i usuwa wszystkie resztki jedzenia i bakterie.

Wykonując ruchy oscylacyjne sprzęt wykonuje 8800 obrotów/minutę, a podczas pulsacyjnych – 20000 ruchów/minutę. Dużym udogodnieniem jest wbudowany timer sygnalizujący czas mycia. Dzięki temu w czasie mycia zębów maluszek wie, jak długo należy szczotkować uzębienie. Okrągła główka pozwala na lepsze czyszczenie nie tylko uzębienia, ale również dziąseł. Liczne testy potwierdziły, że prezentowana szczoteczka bardzo dobrze usuwa bakterie, resztki jedzenia, przebarwienia i zmniejsza ryzyko wystąpienia próchnicy. Urządzenia ma wydajny akumulator, który po naładowaniu może działać nawet przez 2 tygodnie. Przy zakupie otrzymasz kilka dodatkowych końcówek, które ułatwią pielęgnację zębów.

Szczoteczka, którą zaprezentowaliśmy, spodobała się wielu Internautom. Produkt chwalono głównie za wbudowany timer oraz prostą obsługę. Jest to delikatny sprzęt, który może być używany przez konsumentów w każdym wieku.

Model Oral-B PRO 750 CrossAction to bardzo dobra szczoteczka elektryczna sprzedawana wraz z eleganckim etui. Produkt ma okrągłą główkę, która wykonuje ruch oscylacyjny, pulsacyjny i rotacyjny.

 

Zalety

Timer: Model ma wbudowany timer, który informuje Cię, kiedy należy zmienić myty łuk zębowy. Opcja ta jest szczególnie ważna dla dzieci, które często myją zęby zbyt krótko.

Czujnik nacisku: Wiele osób, gdy zaczyna myć zęby szczoteczką elektryczną, nie wie, jak mocno trzeba ją dociskać do zębów. Na szczęście prezentowany model ma czujnik nacisku, który poinformuje Cię, jeśli zbyt mocno przyciskasz go do uzębienia. Minimalizuje to ryzyko krwawienia dziąseł.

Wydajna bateria: W sprzęcie znajduje się innowacyjny i bardzo wydajny akumulator. Po naładowaniu możesz używać szczoteczki nawet przez 2 tygodnie. Dzięki temu możesz zabrać sprzęt na wyjazd wakacyjny nie martwiąc się o to, czy naładujesz baterię.

 

Wady

Drgania: Niestety w czasie mycia zębów szczoteczka generuje dużo drgań. Jest to dość niekomfortowe, bo użytkownik nie może zmniejszyć ich intensywności. Aby zapobiec emisji drgań, polecane jest wymienienie końcówki.

 

 

 

 

4. Szczoteczka Oral-B Vitality 3D White D12.513

 

2.Braun Oral-B 3D Vitality White D12Następna pozycja w naszym rankingu to niezwykle popularny model firmy Braun. Jego popularność wynika z bardzo korzystnej ceny, szerokiej dostępności produktu a także pozytywnej oceny działania sprzętu. Szczoteczka nie tylko dużo dokładniej oczyści zęby od szczoteczki tradycyjnej.

Ma także działanie wybielające oraz usuwające płytkę nazębną. Specjalnie zaprojektowana końcówka urządzenia bardzo delikatnie czyści jamę ustną i z łatwością dopasowuje się do kształtu zębów. Urządzenie pracuje metodą oscylacyjno – rotacyjną. Ruchy oscylacyjne rozbijają płytkę nazębną, ruchy rotacyjne skutecznie ją usuwają.

Gwarantuje to bardzo dobre rezultaty i jeszcze skuteczniejsze oczyszczanie płytki nazębnej. Szczoteczka jest oczywiście wodoszczelna i gwarantuje bezpieczne użytkowanie urządzenia. Zasilanie akumulatorowe gwarantuje wygodę czyszczenia. To bardzo dobra szczoteczka elektryczna do zębów.

Opinie wskazują, iż jest to produkt godny polecenia. Za ogromny atut uważa się jego bardzo dobrą cenę i jednocześnie wysoką jakość. Szczoteczka jest bardzo wytrzymała. Dokładnie myje zęby. Łatwo się ją czyści i utrzymuje w higienie.

Model Oral-B 3D Vitality White D12 to dobra szczoteczka elektryczna do zębów do 100 zł, która ma sieciowo-akumulatorowe zasilanie. Produkt ma jeden tryb pracy.

 

Zalety

Wbudowany timer: Ze względu na to, że sprzęt ma wbudowany timer nie musimy samodzielnie kontrolować czasu mycia zębów. Po upływie 2 minut usłyszymy sygnał dźwiękowy informujący o tym, że możemy odłożyć szczoteczkę.

Technologia czyszczenia 2D: Model wykorzystuje specjalną technologię czyszczenia zębów 2D wykorzystującą nie tylko oscylacyjne, ale i rotacyjne ruchy główki szczoteczki. To pozwala na dokładniejsze usunięcie płytki nazębnej, również z trudno dostępnych miejsc.

Zmniejsza ryzyko rozwoju próchnicy: Z pomocą szczoteczki możemy wyczyścić zęby i przestrzeń pomiędzy nimi, pozbyć się przebarwień oraz usunąć resztki jedzenia. To znacząco zmniejsza ryzyko rozwoju próchnicy, więc nie musimy zbyt często odwiedzać dentysty.

 

Wady

Za głośna praca: Podczas pracy sprzęt generuje stosunkowo duży hałas, co może zmniejszać komfort użytkowania. Z czasem dźwięki towarzyszące szczotkowaniu zębów mogą stać się uciążliwe.

 

 

 

 

5. Szczoteczka elektryczna Oral-B Professional Care 500 CrossAction

 

3.Braun Oral-B Professinal Care 500 D16.513Kolejny model to odrobinę droższa szczoteczka marki Braun. Model został zaprojektowany przez specjalistów. Jest to produkt, który myje zęby w systemie 3D. Gwarantuje to bardzo dokładną pielęgnację jamy ustnej. Ruchy pulsacyjne, rotacyjne i oscylacyjne sprawiają, że płytka nazębna jest oczyszczana o 100 % dokładniej.

Producent zapewnia, iż w ciągu minuty wykonywanych jest aż 20 tysięcy ruchów pulsacyjnych oraz prawie 9 tysięcy ruchów oscylacyjnych i rotacyjnych. Mimo dynamicznego oczyszczania szkliwa, produkt ten nie podrażnia zębów oraz dziąseł. Urządzenie posiada wbudowany dwuminutowy timer.

Dzięki temu zawsze będziemy przestrzegać czasu czyszczenia rekomendowanego przez dentystów. Końcówka szczoteczki Oral B Floss Action idealnie otacza pojedynczy ząb i bardzo szczegółowo czyści przestrzenie między zębami. Firma Braun produkuje bardzo dobre szczoteczki elektrycznie.

Opinie to potwierdzają. Model ten cieszy się dobrymi recenzjami. Na plus oceniana jest długa żywotność akumulatora. Efektywny dwuminutowy program jest wystarczający do dokładnego oczyszczenia zębów. Urządzenie sprawnie usuwa płytkę nazębną.

Produkt Oral-B Professional Care 500 Crossaction ma jeden tryb szczotkowania zębów – czyszczenie codzienne. Szczoteczka jest zasilana nowoczesną baterią, która zapewnia do 2 tygodnie pracy przy regularnym użytkowaniu.

 

Zalety

Okrągła główka: Główka urządzenia jest okrągła, dlatego pozwala na dokładniejsze usuwanie płytki nazębnej, resztek jedzenia oraz przebarwień, także z trudno dostępnych miejsc. To nie tylko chroni przed próchnicą, ale też przed chorobami dziąseł, takimi jak paradontoza.

Wskaźnik naładowania baterii: W dolnej części rączki szczoteczki znajduje się wskaźnik naładowania baterii. Dzięki niemu wiemy, kiedy akumulator jest bliski rozładowania i wymaga podłączenia do ładowarki.

Technologia 3D: Sprzęt wykorzystuje innowacyjną technologię czyszczenia zębów 3D, która oparta jest na 3 rodzajach ruchów końcówki: pulsujących, oscylacyjnych oraz rotacyjnych. Gwarantuje to do 100% skuteczniejsze usuwanie płytki nazębnej niż w przypadku zwykłej szczoteczki.

 

Wady

Brak stojaka na końcówki: W zestawie nie ma stojaka, na którym można przechowywać końcówki osób korzystających ze szczoteczki. Musimy więc dokupić go osobno albo znaleźć odpowiednie pudełeczko.

 

 

 

 

6. Braun Oral-B Stages Power D2 Girl Szczoteczka elektryczna dla dzieci

 

4.Braun Oral-B D2 KidsNastępna godna polecenia szczoteczka to Braun Oral-B D2 Kids. Jest to urządzenie stworzone specjalnie z myślą o najmłodszych. Ta szczoteczka dla dzieci sprawi, że wcześniej nielubiana czynność mycia zębów, stanie się dla maluchów przyjemnością.

Urządzenie zasilanie jest przez dwie baterie AA. Produkt ten posiada piękny, kolorowy design, który zaciekawi i zachęci pociechy do czyszczenia jamy ustnej. Opisywany produkt skierowane jest głównie do dziewczynek, ze względu na obecność podobizny Królewny Śnieżki.

Dostępna jest również wersja dla chłopca. Szczoteczka czyści zęby w systemie 2D. Oznacza to, że wykonuje ruchy oscylacyjne i pulsacyjne. Specjalnie zaprojektowana obudowa bardzo dobrze leży w małej rączce. Mała końcówka idealnie czyści zęby.

Ruchy jej są bardzo delikatne i nie podrażniają wrażliwej jamy ustnej dziecka. Delikatne włókna sprawnie szczotkują ząbki. Urządzenie osiąga ok. 9 600 obrotów na minutę. Opinie o tym modelu są bardzo pochlebne. Szczoteczka skutecznie zachęca dzieci do mycia zębów. Baterie starczają na długo.

Oral-B D2 Kids to szczoteczka przeznaczona dla dzieci, która jest zasilana bateriami. Produkt ma jeden tryb pracy – czyszczenie codzienne.

 

Zalety

Dokładnie usuwa płytkę nazębną: Szczoteczka wykorzystuje oscylacyjne ruchy główki (9600 obr./min), co pozwala na dokładne usuwanie resztek jedzenia i płytki nazębnej ze wszystkich, nawet trudno dostępnych miejsc.

Wygodna rączka: Rączka urządzenia jest miękka i wyprofilowana w taki sposób, aby maluchy mogły ją pewnie chwycić. Nie ma więc ryzyka, że podczas mycia zębów szczoteczka będzie się wyślizgiwać z ręki.

Atrakcyjny design: Dzieci chętnie sięgają po urządzenie, ponieważ jest kolorowe i znajdują się na nim nadruki postaci z ich ulubionych bajek Disneya, np. Kopciuszka i Śpiącej Królewny.

 

Wady

Brak wskaźnika naładowania baterii: Ponieważ sprzęt nie ma wskaźnika naładowania baterii, nie wiemy, kiedy trzeba wymienić źródło zasilania.

Brak timera: Produkt nie został wyposażony w timer, dlatego pociechy muszą samodzielnie pilnować, jak długo szczotkują zęby. Konieczne może być używanie zwykłego zegarka lub stopera.

 

 

 

 

7. Szczoteczka soniczna Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04

 

5.Philips Sonicare HX9332-04Kolejny produkt godny polecenia to model z najwyższej półki. Szczoteczka marki Philips mimo dość wysokiej ceny jest bardzo popularna. Posiada niezwykle elegancki wygląd, który będzie ozdobą naszej łazienki. Jest to bardzo nowoczesny produkt, w którym użyto najnowsze technologie.

Największą innowacją jest dwojaki tryb ładowania urządzenia. Pierwszym rozwiązaniem jest elegancka szklanka do ładowania. Żeby naładować ten model wystarczy włożyć szczoteczkę do szklanki. Proste, prawda? Druga opcja to wykorzystanie specjalnego etui do ładowania.

Jest to świetna opcja dla osób będących często w podróżach. Etui podłączymy zarówno do gniazdka elektrycznego, jak i do komputera. Umożliwi nam to końcówka USB. Szczoteczka niezwykle skutecznie wyczyści jamę ustną. Posiada wbudowany minutnik, który nie tylko poinformuje nas o zakończeniu procesu czyszczenia zębów – zasygnalizuje nam co każde 30 sekund, że należy zmienić czyszczoną partię jamy ustnej.

Gwarantuje to dokładne i równomierne oczyszczenie każdego zęba. Urządzenie zbiera bardzo pochlebne opinie. Użytkownicy podkreślają, że jest warte swojej ceny.

Philips Sonicare HX9332/04 to urządzenie zasilane litowo-jonową baterią zapewniającą do 3 tygodni działania. Sprzęt jest wyposażony w 5 trybów szczotkowania do wyboru: White, Clean, Polish, Sensitive oraz Gum Care.

 

Zalety

Smartimer: Z uwagi na to, że szczoteczka ma timer nie ma potrzeby samodzielnej kontroli czasu mycia zębów. Co więcej, co 30 sekund pojawia się specjalny sygnał informujący o konieczności przejścia do szczotkowania kolejnej części zębów.

Funkcja EasyStart: Za sprawą funkcji EasyStart możemy stopniowo przyzwyczajać się do nowej szczoteczki. Moc urządzenia zwiększa się stopniowo w ciągu 14 dni, więc możemy uniknąć np. podrażnienia dziąseł.

Włosie w kształcie rombu: Umieszczone w końcówce szczoteczki włosie ma kształt rombu, co gwarantuje efektywne, ale jednocześnie delikatne mycie zębów.

 

Wady

Zbyt delikatna obudowa: Obudowa urządzenia jest stosunkowo delikatna, dlatego może uszkodzić się w wyniku upadku szczoteczki na ziemię.

Za długi czas ładowania baterii: Konsumenci narzekają, że czas ładowania baterii jest zbyt długi – wynosi 720 minut.

 

 

 

 

8. Zestaw szczoteczka elektryczna Oral-B Professional Care 3000 B + Irygator Oxy Jet

 

Zestaw Braun spełni wymaganie nawet największych świrów higieny osobistej. W komplecie znajduje się bardzo skuteczna szczoteczka Oral-B Professional Care Oxyjet oraz irygator. Ten duet sprawi, że jama ustna będzie bardzo dokładnie oczyszczona. Jest to idelana propozycja dla osób noszących aparaty ortodontyczne.

W ich przypadku irygator jest niezbędny do pełnowartościowego oczyszczenia jamy ustnej. Szczoteczka Oral B gwarantuje czyszczenie w systemie 3D. Oznacza to, że ruchy przez nią wykonywane są pulsacyjne, oscylacyjne i rotacyjne. W konsekwencji płytka nazębna jest bardzo dokładnie usuwana.

Do dyspozycji mamy 3 tryby czyszczenia. Pierwszy z nich to tryb oczyszczania codziennego. Dodatkowo możemy wybrać także tryb delikatnego czyszczenia. To dobry wybór dla osób z wrażliwymi dziąsłami. Ostatni tryb to tryb wybielania. Szczoteczka posiada czujnik siły nacisku, który sygnalizuje nam gdy zbyt mocno naciskamy a zęby.

Irygator jest świetnym dopełnieniem oczyszczania. Strumienie wody pozwalają usunąć bakterie oraz masują dziąsła i w konsekwencji minimalizują ich krwawienie.

Sprzęt Braun Oral-B Professional Care Oxyjet + 3000 OC20 jest zasilany akumulatorowo. Produkt wyposażono w 3 tryby szczotkowania zębów: czyszczenie codzienne, delikatne czyszczenie oraz wybielanie.

 

Zalety

System kontroli nacisku: W momencie, gdy zbyt mocno przyciśniemy szczoteczkę do zębów, pasek zintegrowany z uchwytem szczoteczki zaświeci się na czerwono. To pozwoli nam uniknąć m.in. podrażnienia i krwawienia dziąseł.

Irygator w zestawie: Do szczoteczki dołączono irygator Oxyjet, z pomocą którego możemy skuteczniej usunąć płytkę nazębną. Wykorzystuje on technologię mikropęcherzyków. Irygator zapobiega namnażaniu się bakterii w jamie ustnej, więc możemy cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

 

Wady

Słaba moc irygatora: Pojawiają się opinie, że moc irygatora jest za słaba, więc trudno jest szybko usunąć płytkę nazębną i resztki jedzenia zalegające między zębami.

Niewygodna rączka: Nie wszystkim użytkownikom odpowiada to, w jaki sposób została wyprofilowana rączka szczoteczki. Niektórzy konsumenci twierdzą, że produkt wyślizguje się z dłoni, a w wyniku upadku na podłogę może się zniszczyć.

 

 

 

 

9. Szczoteczka elektryczna Łucznik TB 102

 

7.Łucznik TB-102Ostatnia pozycja w naszym rankingu to szczoteczka dla dzieci polskiej marki Łucznik. To idealna propozycja dla osób lubiących wspierać polskie marki. Proponowany model to bardzo skuteczna szczoteczka o ciekawym, kolorowym wyglądzie. Na pewno zachęci nasze pociechy do częstego mycia zębów.

Jest to model uniwersalny, który może być używany zarówno przez dziewczynki, jak i chłopców. Utrzymany jest w niebieskiej kolorystyce i wzbogacony żółtymi akcentami. Na rączce znajdziemy rysunek małego misia. Co więcej, podczas szczotkowania uruchamia się jedna z dwóch wgranych melodyjek. Każda z nich trwa dwie minuty, czyli tyle ile powinno trwać szczotkowanie.

Jest to duże urozmaicenie, które umila czas mycia ząbków. Szczoteczka po dwóch minutach automatycznie się wyłącza. Końcówka szczoteczki wykonana jest z delikatnego włosia.

Urządzenie jest bardzo lekkie i posiada wygodną rączkę. Zasilane jest dwoma bateriami AA. Produkt ten cieszy się dobrymi opiniami. Szczoteczka jest solidnie wykonana i dostosowana do potrzeb dzieci.

Szczoteczka dla dzieci Łucznik TB-102 jest zasilana dwiema bateriami AA. Urządzenie ma jeden tryb pracy, czyli czyszczenie codzienne.

 

Zalety

Muzyczny timer: Sprzęt jest wyposażony w specjalny, muzyczny timer, który nie tylko ułatwia kontrolowanie czasu szczotkowania zębów, ale też zwiększa komfort użytkowania. Maluchy podczas mycia słyszą wesołą melodię, a gdy się skończy mogą odłożyć szczoteczkę. Nie ma ryzyka, że dzieci będą myły zęby zbyt krótko.

Miękka końcówka: Końcówka do szczotkowania ma miękkie, dobrze wyprofilowane włosie, a to pozwala uniknąć podrażnienia dziąseł. Co więcej, kształt główki umożliwia dotarcie nawet do trudno dostępnych miejsc i usunięcie zanieczyszczeń z przestrzeni między zębami.

 

Wady

Nie ma czujnika nacisku: Produkt nie ma czujnika nacisku, dlatego pociechy same muszą uważać, aby nie dociskać główki zbyt mocno do zębów (inaczej mogą poczuć dyskomfort i zniechęcić się do korzystania ze szczoteczki).

Zbyt cicha melodyjka: Konsumenci uważają, że melodyjka odmierzająca czas mycia zębów jest za cicha.

 

 

 

 

 

 

10. Szczoteczka elektryczna dla dzieci Oral-b motyw Frozen Kraina Lodu Elsa

 

Jeśli interesuje Cię szczoteczka elektryczna dla dzieci, mamy dla Ciebie ciekawą propozycję. Oral-B Stages Power Kids z postaciami z bajki Kraina Lodu z pewnością spodoba się najmłodszym. Urządzenie swoim wyglądem zachęca do regularnego szczotkowania zębów, dzięki czemu rodzicom łatwiej jest przekonać dzieci, aby codziennie myły zęby.

Szczoteczka elektryczna wykonuje do 7600 obrotów na minutę, co jest gwarancją dobrej efektywności pracy. Głowica wykonuje ruchy oscylacyjno-rotacyjne, dlatego wyróżnia ją dokładność. Końcówka ma miękkie włosie, które nie podrażnia delikatnych dziąseł, a jednocześnie skutecznie czyści zęby. Szczoteczka będzie odpowiednia dla dzieci powyżej 3. roku życia.

Rodzicom podoba się to, że patrząc na głowicę szczoteczki i jej włókna można łatwo określić, czy końcówka nadaje się już do wymiany. W efekcie zapewnienie idealnie higienicznych warunków nie jest trudne. Urządzenie jest zasilane akumulatorowo, a maksymalny czas jego pracy wynosi do 7 dni.

 

 

 

 

 

11. Philips Sonicare CleanCare+ HX3212/03 Szczoteczka Soniczna

 

Philips Sonicare HX3212/01 to polecana przez użytkowników soniczna szczoteczka elektryczna wykonująca do 31 000 obrotów na minutę. W urządzenie zastosowano technologię soniczną, która gwarantuje nawet dwa razy lepsze usuwanie płytki nazębnej w porównaniu ze zwykłą, ręczną szczoteczką do zębów. 

Urządzenie jest polecane dla wszystkich, także dla osób, które mają założone aparaty ortodontyczne, wypełnienia i korony. Ta dobra szczoteczka elektryczna sprawdzi się, jeśli mamy problem z odsłoniętymi szyjkami zębowymi. Aby codzienna pielęgnacja jamy ustnej była łatwiejsza, sprzęt wyposażono w zegarek Quadpacer odmierzający 2 minuty, który co 30 sekund informuje o konieczności zmiany czyszczonej części zębów.

Według użytkowników istotną zaletą jest to, że szyjka została specjalnie wygięta tak, aby możliwe było dotarcie do głębiej osadzonych zębów i pozbycie się wszystkich zanieczyszczeń z jamy ustnej. Akumulator zapewnia nawet do 10 dni działania od momentu ładowania. W zestawie znajduje się kapturek ochronny na końcówkę.

 

 

 

 

 

12. Braun Oral-B Vitality szczoteczka Cross Action elektryczna D12.513

 

Polecamy Twojej uwadze Oral-B Vitality Cross Action. Jest to dobra i tania szczoteczka elektryczna zdobywająca dobre opinie użytkowników. W zestawie znajduje się rękojeść, końcówka, ładowarka i instrukcja obsługi w języku polskim. Urządzenie jest kompatybilne z różnymi końcówkami, więc możemy wymieniać je w zależności od potrzeb.

Szczoteczka elektryczna Oral B Vitality ma wbudowany 2-minutowy timer, dzięki któremu możemy łatwo kontrolować, czy czyścimy zęby przez odpowiednio długi czas. Model ma jeden tryb pracy przeznaczony do standardowego, codziennego mycia jamy ustnej. Sprzęt jest zasilany akumulatorowo, a czas pracy na jednym ładowaniu wynosi do 5 dni (przy założeniu, że szczotkujemy zęby 2 razy dziennie). 

W szczoteczce elektrycznej zastosowano technologię 2D pozwalającą skutecznie usunąć gromadzącą się w jamie ustnej płytkę nazębną. To pozwala zapobiec powstawaniu przebarwień. Sprzęt jest uznawany za skuteczny, łatwy w obsłudze i tani. W zestawie znajdują się wszystkie niezbędne do pracy akcesoria.

 

 

 

 

 

13. Szczoteczka soniczna Philips Sonicare DiamondClean HX9352/04

 

Test szczoteczek elektrycznych potwierdził, że warto zainwestować w model Philips Sonicare DiamondClean HX9352/04. Głowica wykonuje nawet do 31 000 ruchów na minutę, co przekłada się na lepsze efekty czyszczenia. Urządzenie pozwala usunąć do 100% zanieczyszczeń z trudno dostępnych miejsc. Szczoteczka elektryczna Philips jest zdecydowanie bardziej skuteczna od zwykłych szczoteczek manualnych.

Urządzenie jest zasilane akumulatorowo, a użytkownik może wybrać jeden z dwóch sposób ładowania. W zestawie znajduje się specjalna szklanka, do której wystarczy włożyć szczoteczkę i odczekać stosowny czas. Dodatkowo kupujący otrzymuje etui podróżne z funkcją ładowania. Jest ono przystosowane do podłączenia przez złącze USB, więc przydaje się szczególnie podczas podróży.

Warto wybierać produkty cieszące się dobrymi opiniami konsumentów, takie jak prezentowana szczoteczka elektryczna. Według wielu osób poprawia ona stan jamy ustnej już w ciągu 2 tygodni od rozpoczęcia regularnego szczotkowania. Ma ona specjalną, wybielającą główkę DiamondClean i włosie w kształcie rombu. Sprzęt w razie potrzeby możemy ustawić na tryb Sensitive.

 

 

 

 

 

14. Szczoteczka elektryczna Oral-B Stages Power Star Wars

 

Wybrana do naszego zestawienia szczoteczka elektryczna Star Wars na pewno spodoba się fanom tego filmu. Jest to model przeznaczony dla dzieci od 3. roku życia. W zestawie znajduje się dodatkowo pasta do zębów. Szczoteczka elektryczna wykonuje do 7600 obrotów na minutę. Jest ona zasilana akumulatorem, który po pełnym naładowaniu gwarantuje do 5 dni działania. 

Sprzęt ma wbudowany timer odliczający 2 minuty, dlatego jako rodzice możemy być pewni, że nasza pociecha odpowiednio długo szczotkuje zęby. Co istotne, szczoteczka ma delikatne włosie, które dociera we wszystkie miejsce. Pozwala to na dokładne czyszczenie zębów bez zbędnego wysiłku.

Ze względu na to, że opinie o szczoteczkach elektrycznych Oral-B dla dzieci są pozytywne, wielu rodziców wybiera je dla swoich pociech. Model Stages Power Star Wars jest wybierany w szczególności dlatego, że wyróżnia go dokładność, a dodatkowo ma przyjemny design zachęcających najmłodszych do regularnego szczotkowania zębów.

 

 

 

 

 

Etui podróżne na szczoteczkę elektryczną Braun Oral-B

 

Szukasz etui na szczoteczkę elektryczną? Polecamy zakup modelu Oral-B Professional Care. Jest on dostosowany do większości szczoteczek tego producenta, jakie są obecnie dostępne na rynku.

Akcesorium skutecznie zabezpiecza końcówki przed szkodliwym działaniem bakterii, które mogą rozmnażać się w naszej łazience, a także innych miejscach, w których przechowujemy sprzęt. To etui jest niezastąpione podczas podróży.

Produkt ma prosty design – na białej obudowie nie ma zbędnych zdobień, dlatego też akcesorium podoba się właściwie wszystkim konsumentom. Etui jest zrobione z wytrzymałych materiałów i ma hermetyczne zamknięcie, co jest gwarancją maksymalnego bezpieczeństwa.

 

 

 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką szczoteczkę elektryczną do zębów kupić?

 

Regularne mycie zębów jest istotne dla zdrowia naszej jamy ustnej. Niestety, jak wynika z badań, większość z nas nie wie, jak poprawnie myć zęby. W efekcie niedokładnie pozbywamy się resztek jedzenia. Sprawia to, że nasze zęby i dziąsła są narażone na działanie różnego typu bakterii. Jak dowodzą testy, lepszą efektywność mycia zapewniają sprzęty elektryczne. Dokładniej usuwają drobinki jedzenia. Poza tym są wyposażone w element czyszczący język, o którym zapominamy, a na którym też gromadzą się bakterie. Jednak sama decyzja o zakupie szczoteczki to dopiero pierwszy krok, trzeba dobrze przeanalizować, jaki model kupić. Dlatego przygotowaliśmy ten oto poradnik o tym, jaką szczoteczkę elektryczną do zębów wybrać.

 

Rodzaje szczoteczek do zębów

Na rynku można spotkać kilka różnych rodzajów szczoteczek, w tym manualne, soniczne i elektryczne. W tym poradniku skupimy się na sprzętach eklektycznych. Czym różnią się one od sonicznych? Modele soniczne przeznaczone są dla osób o wrażliwych dziąsłach. Czyszczenie odbywa się za pomocą ultradźwięków, które dokładnie usuwają osad oraz bakterie. Natomiast modele elektryczne mają silnik, który wprawia w ruch główkę szczoteczki. Głowica tego typu modeli wykonuje ruch pulsacyjny lub rotacyjny, a także bardzo często masaż.

 

Zasilanie – jaka szczoteczka elektryczna do zębów jest najlepsza?

Modele elektryczne dostępne są w różnych wersjach. Cena w głównej mierze zależy od wyposażenia i funkcji, a także systemu zasilania. Najtańsze są proste szczoteczki na baterie. Jednak pobór mocy w takich urządzeniach jest dość duży, a więc zawsze trzeba mieć zapas baterii. Inne rozwiązanie to zasilanie sieciowe. To utrudnia czyszczenie, gdyż kabel trochę nam przeszkadza. Poza tym zawsze musimy mieć dostęp do prądu. Ciekawą propozycją są modele akumulatorowo-sieciowe lub akumulatorowe.

W przypadku urządzeń akumulatorowo-sieciowych plusem jest to, że nawet gdy bateria się rozładuje, po podłączeniu możemy wyczyścić żeby. Z drugiej zaś strony takie sprzęty zwykle mają słabszą baterię. W efekcie, po pewnym czasie użytkowania szczoteczka może nie działać nawet po tym, jak urządzenie przez wiele godzin było podłączone do ładowania. Największym uznaniem cieszą się sprzęty akumulatorowe. Od akumulatorowo-sieciowych różnią się tym, że przy rozładowanej baterii i jej podłączeniu do prądu nie możemy od razu używać szczoteczki, musi się naładować (przynajmniej w pewnym stopniu).

Jeśli jednak chcemy mieć pewność, że inwestujemy w urządzenie z dobrą wbudowaną baterią, niestety musimy sporo zapłacić. Wybierając model akumulatorowy należy sprawdzić czas pracy na baterii. Dobry sprzęt działa ok. 20-30 min, czyli wystarcza na kilka dni mycia. Jednak zdecydowana większość urządzeń dostępnych na rynku pracuje maksymalnie 15 min, a więc szczoteczkę należy ładować z częstotliwością co ok. 4 dni.

 

Rozmiar szczoteczki

Dobór szczoteczki, a w zasadzie głowicy, powinien być dostosowany do wieku użytkownika. Jeśli chodzi o wielkość główki, dla dziecka najlepsza jest taka od 7,5 mm do 15 mm. W przypadku dorosłych, powinna wynosić nawet do 30 mm. Kolejna kwestia to rękojeść – dla dzieci powinna być węższa, aby utrzymanie szczoteczki nie stanowiło problemu.

 

Częstotliwość ruchów

W przypadku szczoteczek elektrycznych parametrem, który ma odnosić się do wydajności sprzętu jest częstotliwość ruchów. Może to być od 10000 do 40000 ruchów pulsacyjnych oraz do 10000 ruchów oscylacyjno-rotacyjnych na minutę. Pamiętaj, że im wyższa jest częstotliwość, tym szybciej i lepiej szczoteczka rozbija powstałą na zębach płytkę bakteryjną. Jednak urządzenia o dużym spectrum ruchów nie są najlepszym rozwiązaniem dla osób z wrażliwymi dziąsłami. Dlatego najlepiej wybierać sprzęty z regulacją. Pamiętaj, że nie wszystkie modele mają pełen zakres ruchów. Dlatego przy zakupie takiego urządzenia warto sprawdzić, czy interesująca Cię szczoteczka ma pełen zakres zwany 3D – taki sprzęt ma ruch rotacyjny, oscylacyjny i pulsacyjny. Tego typu rozwiązanie gwarantuje lepszą efektywność czyszczenia.

 

Twardość włosia

Twardość włosia to aspekt często pomijany nawet przy zakupie zwykłej szczoteczki. Większość osób zwraca uwagę na cenę, budowę, kolor, ale zapomina o określeniach Soft, Medium i Hard. Niektórzy producenci oferują też szczoteczki Very/Ultra Soft i Very Hard. Jaki rodzaj wybrać? Jeśli masz wrażliwe dziąsła, odkryte szyjki i zdarza Ci się narzekać na krwawienie z dziąseł, wybierz miękkie włosie. Średnie jest odpowiednie dla zdrowych dziąseł bez problemów i zbytniej wrażliwości. Natomiast wersja hard to rozwiązanie dla osób, które mają zdrowe dziąsła, ale palą papierosy i piją dużo kawy.

 

Waga

Takie urządzenia ze względu na wbudowany silnik są stosunkowo ciężki. Przy zakupie warto sprawdzić wagę szczoteczki. Najczęściej ważą ok. 350 g, ale znajdziemy też wiele cięższych modeli. Czy warto po nie sięgać? Jeśli są dobre i wytrzymałe, na pewno stanowią ciekawą propozycję, ale pamiętaj o komforcie czyszczenia. Z ciężką szczoteczkę mycie zębów będziesz wykonywał krócej i mniej dokładnie.

 

 

Wymienne końcówki

Na rynku można znaleźć bardzo tanie modele szczoteczek elektrycznych bez wymiennych głowic. Jest to jednak strata pieniędzy i zaśmiecanie środowiska. Dlatego lepiej jest wybrać model z wymienną głowicą. Niektóre urządzenia sprzedawane są od razu w zestawie z kilkoma głowicami, czasem różnego typu. Takie sprzęty stanowią doskonałą propozycję dla rodziny. Kupując urządzenie zwróć uwagę nie tylko na łatwość wymiany końcówek, ale też koszty ich zakupu. Niejednokrotnie zdarza się, że sięgamy po urządzenie w promocyjnej cenie, a wymienne głowice kosztują nas więcej niż początkowy zakup. Warto też zwrócić uwagę, że na rynku dostępne są głowice o różnym zastosowaniu, np.: do czyszczenia języka, masowania dziąseł, mycia zębów, polerowania zębów, a nawet do wybielania.

 

Dodatkowe funkcje

Zaawansowane modele wyposażone są w dodatkowe opcje, które zapewniają nam lepsze efekty mycia. Wśród nich znajduje się:

czujnik siły nacisku – sygnał dźwiękowy włącza się wtedy, gdy szczoteczka jest zbyt mocno dociśnięta do zębów,

minutnik – sygnał dźwiękowy włącza się po 30 sekundach użycia, dzięki temu każdą ćwiartkę zębów będziemy czyścić przez ten sam czas. Możemy też ustawić czasomierz na 2 minuty, aby urządzenie informowało nas tylko o upływie czasu mycia,

regulacja prędkości,

wskaźnik naładowania akumulatora,

wskaźnik zużycia szczoteczki,

wskaźnik końca ładowania,

aplikacje na smartfony – urządzenie łączy się z aplikacją i pokazuje nam jak poprawnie myć zęby. Zapamiętuje nasze ruchy i podpowiada, co musimy poprawić w codziennej pielęgnacji jamy ustnej. To wpływa na efektywność czyszczenia.

 

Dodatkowe wyposażenie

Niektóre modele sprzedawane są w zestawie z irygatorem, który umożliwia płukanie przestrzeni międzyzębowych. Czasem dołączany jest flosser, który czyści płytkę nazębną znajdującą się przy dziąsłach oraz sanitizer dezynfekujący szczoteczkę przy wykorzystaniu promieni UV. Często takie urządzenia sprzedawane są w zestawie z etui.

 

Szczoteczki elektryczne do zębów w dobrych cenach

Ceny szczoteczek z wymiennymi głowicami zaczynają się od ok. 60 zł. Niestety bardzo często późniejszy zakup głowic do takiego modelu kosztuje połowę wartości szczoteczki. Polecamy więc zakup produktów znanych producentów za około 200 zł, które w zestawie mają zapas głowic i są wyposażone w dodatkowe funkcje.

 

 

Jak dbać o szczoteczkę elektryczną?

 

Szczoteczki elektryczne cieszą się sporym zainteresowaniem ze strony konsumentów. Są one chętnie kupowane, ponieważ pozwalają odpowiednio zadbać o czystość jamy ustnej, pozbyć się wszystkich resztek jedzenia i dobrze oczyścić przestrzeń między zębami. Decydując się na inwestycję w taki produkt, trzeba pamiętać o tym, aby odpowiednio o niego dbać. Tylko wtedy będziemy mogli być pewni, że sprzęt dobrze spełnia swoje zadanie. Nieumiejętne używanie urządzenia może powodować nie tylko niezadowolenie z zakupu, ale, co gorsza, różnego rodzaju problemy z jamą ustną (podrażnienie dziąseł, rozwój bakterii).

 

 

Jak czyścić szczoteczkę elektryczną?

Najważniejszym zagadnieniem w kontekście dbania o szczoteczkę elektryczną jest jej czyszczenie. Jeśli będziemy podchodzić odpowiedzialnie do wykonywania tego zadania, możemy mieć pewność, że na powierzchni produktu nie rozwiną się szkodliwe dla zdrowia bakterie. Trzeba pamiętać o tym, aby po każdym użyciu szczoteczki przepłukać ją pod bieżącą wodą. Pozwoli to pozbyć się ewentualnych resztek jedzenia, które pozostały na włosiu, jak również usunąć pozostałości po paście do zębów. Myjąc produkt, nie możemy zapomnieć także o rękojeści. Często ta część urządzenia jest pomijana w procesie czyszczenia. Trzeba mieć świadomość, że jeśli na uchwycie rozwiną się bakterie, łatwo mogą one przejść na włosie, a w konsekwencji trafić do naszej jamy ustnej.

 

Jak często wymieniać końcówki w szczoteczce elektrycznej?

Konsumenci szukają nie tylko odpowiedzi na pytanie, jaka elektryczna szczoteczka do zębów jest polecana przez dentystów. Wiele osób zastanawia się także nad tym, co ile tygodni trzeba wymieniać końcówki, aby zagwarantować sobie efektywność mycia. Większość producentów tego typu sprzętów wskazuje, że wymiana powinna następować co 3 miesiące. Wszystko jest jednak uzależnione od tego, jak często myjemy zęby. W wielu urządzeniach włókna po pewnym czasie tracą początkowy kolor, co jest oznaką tego, że końcówka wymaga zmiany na nową.

 

Co zrobić, aby włosie w szczoteczce elektrycznej zachowało sprężystość?

Dyskutując na temat włosia w szczoteczce elektrycznej, warto zastanowić się, co można zrobić, aby zachowało ono swoje właściwości przez dłuższy czas. Dobrym sposobem na to jest odpowiednie użytkowanie sprzętu. Mowa tutaj o tym, aby nie przyciskać szczoteczki zbyt mocno do zębów. Jeśli będziemy to robić, włókna szybko tracą swój początkowy kształt, a w związku z tym nie będą dokładnie czyścić jamy ustnej.

 

 

Ładowanie szczoteczki elektrycznej

Jeśli kupujemy szczoteczkę elektryczną, która jest zasilana akumulatorowo, musimy pamiętać o jej regularnym ładowaniu. Zaleca się, aby robić to wtedy, kiedy urządzenie się rozładuje. Jeśli będziemy podłączać sprzęt jedynie na kilka minut przed każdym użyciem, wpłynie to na żywotność akumulatorów. W związku z tym po kilku miesiącach użytkowania może się okazać, że konieczny jest zakup nowych baterii.

 

Przechowywanie szczoteczki elektrycznej

Na odpowiednie dbanie o urządzenie składa się nie tylko jego czyszczenie, ale także sposób przechowywania. Szczoteczka elektryczna powinna być przechowywana w pozycji pionowej. Dzięki temu będzie mogła szybciej wyschnąć, co ograniczy możliwość rozwoju bakterii na włosiu, a także uchroni przed jego zniekształceniem. Zabierając urządzenie w podróż, powinniśmy wyposażyć się w etui ochronne. Jeśli tego nie zrobimy i włożymy szczoteczkę np. do kosmetyczki, istnieje dużo prawdopodobieństwo, że na końcówce rozwiną się bakterie. Przenoszenie sprzętu w ten sposób może także doprowadzić do zarysowania obudowy.

 

Ostatnio aktualizowane: 02.03.24

 

Najważniejsze zalety:

Urządzenie pozwala na efektywne i jednocześnie bezpieczne mycie zębów. Nie podrażnia ono dziąseł, a co ważniejsze, jest odpowiednie dla osób z aparatem ortodontycznym, koronami i wypełnieniami. To szczoteczka elektryczna wykorzystująca technologię soniczną, która ma wbudowany 2-minutowy timer. Co 30 sekund dostajemy sygnał, aby przejść do szczotkowania kolejnej części łuku zębowego. Daje to gwarancję, że dokładnie usuwamy płytkę nazębną nagromadzoną w jamie ustnej.

 

Najważniejsze wady:

Osoby, które do tej pory używały szczoteczki manualnej narzekają, że sprzęt generuje zbyt duży hałas podczas pracy. Dźwięki wydawane przez urządzenie są za głośne i początkowo trudno jest się do nich przyzwyczaić. Pokazał to także test Philips Sonicare HX3212/01.

 

Werdykt: 9.6/10

Rączka jest dobrze wyprofilowana, więc możemy pewnie chwycić urządzenie. To zapobiega także przypadkowemu wyślizgnięciu się go i upadkowi na podłogę. Końcówka została wyprofilowana tak, aby można było dotrzeć do zębów z tyłu jamy ustnej i usunąć z nich płytkę bakteryjną. Urządzenie jest zasilane akumulatorowo, a po pełnym naładowaniu działa do 10 dni.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Efekt wybielenia zębów

Sprzęt pracuje z prędkością do 31 000 obr./min. Zastosowanie technologii sonicznej sprawia, że usuwanie płytki nazębnej jest skuteczniejsze niż w przypadku szczoteczki manualnej. Osoby publikujące opinie o Philips Sonicare HX3212/01 podkreślają, że już po kilkunastu dniach szczotkowania zęby są bielsze, a przy tym zdrowsze. Jest to możliwe, ponieważ końcówka precyzyjnie usuwa przebarwienia i inne zanieczyszczenia.

Program łatwego startu

Nagła zmiana szczoteczki manualnej na elektryczną często przyczynia się do podrażnienia dziąseł i innych nieprzyjemnych odczuć. Z tego względu sprzęt Philips został wyposażony w program łatwego startu. Przez pierwsze 14 szczotkowań moc urządzenia stopniowo się zwiększa, dlatego możemy przyzwyczaić się do nowego urządzenia do mycia zębów.

 

Zegar Quadpacer

Cechą wyróżniającą urządzenie jest zegar Quadpacer, który odmierza 2 minuty (tyle czasu powinniśmy każdorazowo poświęcać na szczotkowanie zębów). Co więcej, co 30 sekund słyszymy sygnał, który świadczy o tym, że jedna z wydzielonych części łuku zębowego jest już wyczyszczona i musimy przejść do kolejnej. Timer jest bardzo pomocny, bo nie trzeba samodzielnie kontrolować, jak długo myjemy zęby. Sygnały dźwiękowe są na tyle głośne, że z pewnością je usłyszymy.

 

Dokładne usuwanie płytki nazębnej

Główka szczoteczki jest podłużna i pozwala na dotarcie do wszystkich zakamarków. To znacząco zmniejsza ryzyko rozwoju próchnicy, która wymaga leczenia dentystycznego. Sprzęt jest w pełni bezpieczny nie tylko dla osób noszących aparat ortodontyczny, ale też mających problem z odsłoniętymi szyjkami zębowymi. Technologia soniczna pozwala na delikatne, choć jednocześnie skuteczne mycie zębów. Co więcej, szczoteczka umożliwia dotarcie głęboko pomiędzy zęby i usunięcie zanieczyszczeń wzdłuż linii dziąseł.

 

Łatwa obsługa

Obsługa sprzętu nie jest zbyt trudna, dlatego każdy z nas sobie z tym poradzi już przy pierwszym szczotkowaniu. Wystarczy upewnić się, że akumulator jest naładowany, a potem włączyć urządzenie, służy do tego przycisk znajdujący się w centralnej części rączki. Szczoteczka ma jeden tryb pracy, czyli czyszczenie codzienne. Cena Philips Sonicare HX3212/01 nie jest wygórowana, dlatego warto samemu wypróbować sprzęt.

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 02.03.24

 

Najważniejsze zalety:

Szczoteczka soniczna jest chętnie wybierana przez kupujących, ponieważ wyróżnia ją wysoka jakość wykonania i łatwa obsługa. Urządzenie ma timer, który za każdym razem odlicza 2 minuty. Jest to zalecany przez dentystów czas, który powinniśmy przeznaczyć na czyszczenie zębów. Dodatkowo na obudowie znajduje się wskaźnik naładowania sprzętu poprawiający komfort jego użytkowania (wiemy, kiedy szczoteczka wymaga ponownego ładowania). Rączka jest dobrze wyprofilowana i wygodnie się ją trzyma.

 

Najważniejsze wady:

Niektóre opinie o AEG EZS 5664 wskazują na to, że dołączona do zestawu ładowarka nie jest najlepszej jakości i w związku z tym istnieje ryzyko, że ulegnie ona szybkiemu uszkodzeniu. Sprzęt nie ma czujnika siły nacisku głowicy.

 

Werdykt: 9.4/10

To dobra szczoteczka soniczna dostępna w atrakcyjnej cenie. Wykonuje ona do 30 tysięcy ruchów w trakcie minuty, co zapewnia zadowalające efekty mycia. W komplecie znajdują się dwie odpowiednio oznaczone końcówki. Urządzenie ma zabezpieczenie przed przeładowaniem. Srebrna obudowa wygląda estetycznie i ładnie komponuje się z niebieskimi przyciskami (są one dobrze widoczne).

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wysoka jakość wykonania

Warto zastanowić się nad zakupem szczoteczki sonicznej AEG EZS 5664. Cena produktu jest przystępna, dlatego więcej osób może w niego zainwestować. Na uwagę zasługuje też wysoka jakość wykonania. Szczoteczka ma głowicę z włóknami Tynex DuPont, które są delikatne dla zębów i dziąseł, ale jednocześnie odpowiednio skutecznie czyszczą jamę ustną. Należy wspomnieć o tym, że obudowa jest wodoodporna, więc drobne zachlapania nie wpływają na pracę szczoteczki sonicznej. Dodatkowo na jej obudowie nie są widoczne ślady uszkodzeń mechanicznych (np. zarysowania). Uchwyt jest dobrze wyprofilowany, tak aby użytkownik mógł pewnie trzymać urządzenie i przede wszystkim skupić się na myciu zębów.

Akcesoria

Plusem jest to, że w opakowaniu znajdują się dwie dobrze oznaczone końcówki. Dzięki temu ze szczoteczki sonicznej mogą korzystać dwie osoby, za każdym razem zmieniając głowicę. To bardzo dobre rozwiązanie szczególnie dla konsumentów, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze. W skład zestawu wchodzi też solidnie wykonany i stabilny stojak, który ma specjalne miejsce do przechowywania końcówek. Można mieć pewność, że te elementy nie będą narażone na zabrudzenie i działanie bakterii.

 

Timer i tryby pracy

Szczoteczka soniczna ma timer odmierzający 2 minuty. W rezultacie zawsze czyścimy zęby przez odpowiednio długi, zalecany przez dentystów czas, więc dobrze dbamy o jamę ustną. Timer jest uruchamiany automatycznie, więc nie trzeba pamiętać o naciskaniu żadnego przycisku. Osoby, które zdecydowały się kupić ten sprzęt i zrobiły test AEG EZS 5664 zapewniają, że obsługa urządzenia jest prosta. Choć w zestawie znajduje się dobrze opracowana instrukcja obsługi, w zasadzie można rozpocząć użytkowanie szczoteczki sonicznej bez czytania ulotki. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto jednak po nią sięgnąć. Urządzenie może działać w następujących trybach: czyste, wrażliwe i masaż. Dobór odpowiednich ustawień zależy nie tylko od naszych preferencji, ale przede wszystkim potrzeb jamy ustnej.

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 02.03.24

 

Najważniejsze zalety:

Urządzenie jest bezprzewodowe, a po naładowaniu akumulatora, jak wykazał test SEYSSO Oxygen Travel, irygator może działać do 70 minut. Poza tym sprzęt ma trzy tryby pracy i wymienne końcówki, więc nadaje się dla osób z wrażliwymi i krwawiącymi dziąsłami, jak również dla tych noszących aparat ortodontyczny.

 

Najważniejsze wady:

Co prawda irygator do zębów jest polecany miłośnikom podróży, ale w zestawie nie znajdziemy etui służącego do bezpiecznego przewożenia go. Musimy sami zabezpieczyć sprzęt, tak aby nie zniszczył się w transporcie.

 

Werdykt: 9.3/10

To model o kompaktowych wymiarach, który jest łatwy w obsłudze. Brak konieczności podłączenia do prądu sprawia, że możemy używać irygatora w dowolnym miejscu, także na biwaku lub kempingu. Sprzęt działa efektywnie i dokładnie usuwa resztki jedzenia oraz płytkę nazębną, co hamuje rozwój próchnicy. Należy dodać, że cena SEYSSO Oxygen Travel została uznana za atrakcyjną.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Czyści zęby i pielęgnuje dziąsła

Za sprawą strumienia wody wypływającego pod odpowiednim ciśnieniem (od 2,7 do 6,2 bara) irygator dokładnie czyści przestrzenie międzyzębowe, do których często nie dociera włosie szczoteczki, a czasami także nić dentystyczna. Co ważne, używaniu sprzętu nie towarzyszy dyskomfort. W komplecie znajduje się specjalistyczna końcówka pozwalająca na usunięcie zanieczyszczeń nagromadzonych pod aparatem ortodontycznym. Mogą jej również używać osoby z koronami i mostami. Do irygatora dołączono też inną końcówkę przeznaczoną do czyszczenia kieszonek dziąsłowych oraz linii dziąseł.


Precyzyjny strumień wody

Średnica otworu wylotowego standardowej końcówki jest równa 0,6 mm. Tym samym jest ona niewielka, w efekcie czego możemy z łatwością skierować strumień wody w wybrane miejsce, aby je oczyścić. To sprawia, że używanie irygatora jest bardzo łatwe, nawet dla osób, które do tej pory nie miały styczności z tego typu urządzeniami. Warto podkreślić, że niewiele modeli akumulatorowych pozwala na regulację ciśnienia strumienia w tak dużym zakresie. Wydawane przez kupujących opinie o SEYSSO Oxygen Travel dowodzą, że sprzęt jest dzięki temu bardziej praktyczny.

 

Indukcyjne ładowanie

Irygator można naładować za sprawą ładowarki indukcyjnej. Nie zajmuje ona dużo miejsca na półce, w dodatku estetycznie się prezentuje. Całkowity czas ładowania akumulatora to ok. 24 godziny, ale warto mieć na uwadze, że potem sprzęt może działać przez 70 minut. Przeważnie czas pracy modeli bezprzewodowych jest znacznie krótszy. To, czy irygator się ładuje można z łatwością sprawdzić. Wystarczy spojrzeć na diodę umieszczoną na jego rączce. Jeśli zauważymy, że świeci się ona przez cały czas, możemy odłączyć ładowarkę.

 

Mało kłopotliwe czyszczenie

Po każdym użyciu irygator trzeba wyczyścić, aby zachować odpowiedni poziom higieny. Na szczęście nie zajmuje to dużo czasu. Wystarczy wylać ze zbiornika resztkę wody, włączyć na chwilę urządzenie, a potem dokładnie je wytrzeć do sucha. Raz w miesiącu powinniśmy odkamienić sprzęt przeznaczonymi do tego środkami. Jeśli nie planujemy używać urządzenia przez dłuższy czas, należy je dobrze osuszyć i schować, aby nie osiadał na nim kurz. Pamiętajmy też, aby średnio co 6 miesięcy wymieniać końcówkę, nie powinniśmy mieć problemu z jej znalezieniem.

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 02.03.24

 

Najważniejsze zalety:

Z pomocą szczoteczki można dokładnie usunąć płytkę nazębną. Wyposażono ją w okrągłą główkę, która otacza każdy ząb. Wbudowany timer umożliwia zachowanie zalecanego przez dentystów 2-minutowego czasu szczotkowania. Co ważne, urządzenie samo się wyłącza. Analizując opinie o Oral B Pro 500, można również wywnioskować, że zaletą sprzętu jest dobrze wyprofilowana rączka zapewniająca pewny chwyt.

 

Najważniejsze wady:

Jak wykazał test Oral B Pro 500, trudno jest naładować do pełna akumulator, nawet jeśli pozostawimy szczoteczkę na podstawce ładującej na całą noc. Wybierając się na dłuższy wyjazd wakacyjny lepiej zabrać ładowarkę ze sobą.

 

Werdykt: 9.8/10

Sprzęt jest odpowiedni dla osób, które uważają, że mycie zębów przy pomocy zwykłej szczoteczki nie jest zbyt dokładne. Główka wykonuje ruchy oscylacyjne z prędkością do 8800 obr./min, co pozwala na pozbycie się osadu i przebarwień. Za sprawą urządzenia zęby stają się bielsze i są dobrze chronione przed próchnicą.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Okrągła główka

Uważa się, że najlepsze szczoteczki elektryczne mają niewielką, okrągłą główkę. Również model marki Oral B został wyposażony w taką końcówkę. Dzięki temu możemy dokładnie umyć wszystkie zęby, również te znajdujące się w dalszej części łuku zębowego. Tym samym nie musimy się obawiać, że na skutek mało precyzyjnego szczotkowania w jamie ustnej rozwinie się próchnica, co wiązałoby się z koniecznością częstszego odwiedzania dentysty. Warto dodać, że codzienne używanie szczoteczki ma też pozytywny wpływ na stan dziąseł.

 

 

Zapasowa końcówka

Istotne jest to, że w komplecie razem z urządzeniem dostajemy dodatkową, wymienną końcówkę. Nie musimy się martwić, że nie uda nam się dopasować odpowiedniej główki, gdy pierwsza się zużyje. W zależności od potrzeb i stanu zdrowia jamy ustnej możemy swobodnie zmieniać końcówki na takie z mniej twardym lub inaczej wyprofilowanym włosiem, aby mycie zębów było przyjemniejsze i bardziej efektywne.

 

Wygoda użytkowania

Używanie szczoteczki jest proste oraz komfortowe. Sprzęt ma dobrze wyprofilowaną, wygodną rączkę, która została pokryta specjalnym materiałem. Zapobiega on przypadkowemu wyślizgnięciu się urządzenia z dłoni, co w wyniku upadku na podłogę mogłoby skończyć się jej zniszczeniem. Możemy pewnie chwycić szczoteczkę i precyzyjnie przesuwać ją wzdłuż zębów, aby z każdego usunąć nagromadzoną płytkę bakteryjną. Cena Oral B Pro 500 nie jest wygórowana.

 

Akumulatorowe zasilanie

Urządzenie ma wbudowany akumulator, który należy regularnie ładować. To wygodne rozwiązanie, bo zęby możemy umyć w każdej chwili i dowolnym miejscu, nawet gdy nie mamy dostępu do prądu (np. na biwaku). Na rączce szczoteczki jest niewielki, podświetlany wskaźnik, który pokazuje poziom naładowania baterii. Nie musimy się zastanawiać, kiedy należy podłączyć sprzęt do prądu. Nie powinno nas również zaskoczyć nagłe rozładowanie urządzenia w trakcie szczotkowania zębów. Podstawka nie jest duża, dlatego nie będzie przeszkadzać na łazienkowym blacie.

 

Timer

Stomatolodzy zalecają, aby myć zęby przez ok. 2 minuty i co 30 sekund przechodzić do kolejnej części łuku zębowego. Czasami trudno jest kontrolować, ile czasu poświęcamy na szczotkowanie, ale z pomocą szczoteczki elektrycznej jest to znacznie łatwiejsze. Po włączeniu urządzenia timer zaczyna odmierzać czas i gdy upłyną 2 minuty, automatycznie się ono wyłącza. Nie musimy się obawiać, że myjemy zęby zbyt krótko i niedokładnie.

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 02.03.24

 

Najważniejsze zalety:

To szczoteczka elektryczna, która pozwala na usunięcie do 100% płytki nazębnej, także w trudno dostępnych miejscach. Ma ona 5 różnych trybów pracy do wyboru, dlatego możemy wybrać taki, który najbardziej odpowiada naszym preferencjom. Sprzęt jest zasilany akumulatorowo, można go ładować na dwa sposoby. Naładowana do pełna bateria zapewnia nawet do 3 tygodni działania.

 

Najważniejsze wady:

Konieczność przejścia do czyszczenia kolejnej części łuku zębowego jest sygnalizowana poprzez przerwę w działaniu urządzenia. Przeprowadzony test Philips Sonicare DiamondClean HX9352/04 wykazał, że jest ona zbyt krótka, bardziej praktyczny byłby sygnał dźwiękowy.

 

Werdykt: 9.4/10

Szczoteczka jest bardzo wygodna w użyciu, a do tego łatwa w obsłudze. Wybór właściwego trybu szczotkowania nie stanowi żadnego problemu. Poza tym urządzenie nie jest zbyt głośne, co potwierdzają kupujący publikujący o Philips Sonicare DiamondClean HX9352/04 opinie. Za sprawą sprzętu zęby są czyste i bielsze, dlatego możemy cieszyć się pięknym uśmiechem.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Technologia DFA

Sprzęt wyposażono w technologię DFA (Dynamic Fluid Action), która polega na połączeniu ruchów wymiatających końcówki z szybkimi ruchami o częstotliwości dźwiękowej. Włókna główki skutecznie usuwają płytkę nazębną, również z przestrzeni między zębami, kieszeni dziąsłowej oraz okolicy przydziąsłowej. Po szczoteczkę mogą bez obaw sięgać osoby noszące aparat ortodontyczny. Już po kilkunastu dniach używania urządzenia można zauważyć, że zęby stały się jaśniejsze, a przebarwienia mniej widoczne. Sprzęt pozwala na zmniejszenie ryzyka rozwoju próchnicy i kamienia nazębnego, który nierzadko przyczynia się do problemów z dziąsłami.

Dwa sposoby ładowania akumulatora

Urządzenie można ładować na dwa sposoby. W komplecie znajduje się niewielka, elegancko wyglądająca szklanka pełniąca funkcję ładowarki. Wystarczy włożyć do niej szczoteczkę, wówczas bateria zostanie naładowana poprzez indukcję. Naczynie możemy wykorzystać też do płukania jamy ustnej po skończonym szczotkowaniu. Jest ono niewielkie i nie zajmie dużo miejsca na półce. Co więcej, w zestawie znajdziemy także etui podróżne z opcją ładowania akumulatora przez port USB. Wewnątrz jest miejsce na szczoteczkę oraz dwie wymienne końcówki. Sprzęt bardzo dobrze sprawdza się podczas podróży. Biorąc pod uwagę te praktyczne rozwiązania cena Philips Sonicare DiamondClean HX9352/04 nie wydaje się wygórowana.

 

5 trybów pracy

Poza zwykłym, codziennym trybem szczotkowania do wyboru mamy też 4 inne: White, Gum Care, Polish oraz Sensitive. Nie musimy się obawiać, że szczoteczka nie spełni naszych oczekiwań. Każdy może myć zęby w sposób, jaki mu odpowiada. Sprzęt pomaga w pozbyciu się płytki bakteryjnej, przebarwień odpowiadających za przyciemnienie szkliwa i umożliwia ponadto masaż dziąseł. Urządzenie ma końcówkę w kształcie rombu. Jest ona dostępna w dwóch rozmiarach, czyli standard i mini. Ze szczoteczki mogą korzystać wszyscy domownicy, bo wymiana końcówek zajmuje kilka sekund. Każdy członek rodziny może wybrać swój ulubiony tryb pracy. Ważne jest to, że przez pierwszych 14 dni używania moc urządzenia wzrasta stopniowo, aby przyzwyczaić się do sposobu jego działania.

 

Smartimer

Nie trzeba się martwić, że na mycie zębów poświęcamy za mało czasu. Wbudowany timer pozwala na kontrolowanie czasu szczotkowania, więc zyskujemy pewność, że odpowiednio dbamy o higienę jamy ustnej. Co 30 sekund drgania głowicy na chwilę ustają, co świadczy o konieczności przejścia do kolejnej części łuku zębowego.

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 02.03.24

 

Najważniejsze zalety:

Irygator jest lekki i poręczny, dlatego używanie go jest w pełni komfortowe. Dzięki niemu możemy usunąć resztki płytki nazębnej, która została po szczotkowaniu. Ponieważ do wyboru są cztery tryby pracy, po sprzęt może sięgnąć każdy z domowników. Pozwala on na czyszczenie przestrzeni międzyzębowych i kieszonek dziąsłowych, a także na masaż dziąseł.

 

Najważniejsze wady:

Pojemnik na wodę nie jest zbyt duży, dlatego zdarza się, że jednorazowe napełnienie go nie wystarcza, aby dokładnie oczyścić jamę ustną. Może to być trochę uciążliwe, w szczególności rano, gdy spieszy się nam np. do pracy.

 

Werdykt: 9.4/10

Sprzęt nie jest pozbawiony wad, ale według wielu osób warto zdecydować się na jego zakup. Kupujący, którzy opublikowali na temat modelu Panasonic EW1411 opinie przekonują, że można go zabrać ze sobą w podróż. Jest on zasilany akumulatorowo, więc brak dostępu do energii elektrycznej nie stanowi żadnego problemu. Irygator jest bezpieczny dla osób noszących aparat ortodontyczny.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dopasowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika

Irygator umożliwia dokładne wyczyszczenie zębów. Przeprowadzono nawet test Panasonic EW1411, który to potwierdził. Nie trzeba się obawiać, że podczas irygacji będziemy odczuwać nieprzyjemny ból lub podrażnimy dziąsła. Do wyboru są cztery tryby pracy: Jet, Interdental, Regular oraz Soft. Po włączeniu pierwszego z wymienionych możemy wyczyścić jamę ustną silnym strumieniem wody pod ciśnieniem 5,9 bara. Funkcja Interdental to przerywany strumień, a czas irygacji to ok. 2 minuty. Tryb Regular pozwala na pielęgnację dziąseł i dokładne oczyszczenie przestrzeni międzyzębowych, a Soft jest odpowiedni dla osób borykających się z nadwrażliwością czy paradontozą.

Akcesoria w zestawie

Razem z urządzeniem dostajemy w komplecie akcesoria, w tym dwie wymienne końcówki z kolorowymi pierścieniami, aby można je było łatwo odróżnić. Z tego względu ze sprzętu może korzystać nie jedna, ale kilka osób (w razie potrzeby można dokupić dodatkowe końcówki). W zestawie jest również indukcyjna ładowarka służąca do ładowania akumulatorów. Ma ona niewielkie wymiary, dlatego można ustawić ją przy umywalce, ewentualnie przymocować do ściany przy pomocy śrubek.

 

Praktyczność

Obsługa sprzętu jest łatwa, bez trudu wybierzemy odpowiedni tryb pracy. Irygator jest poręczny i na pewno skutecznie wyczyści trudno dostępne miejsca w jamie ustnej, do których nie dociera szczoteczka. Urządzenie nie waży zbyt dużo, do tego ma dobrze wyprofilowany uchwyt, dlatego z łatwością utrzymamy go w dłoniach. Nie można nie wspomnieć o tym, że zbiornik jest odłączany i można go myć w zmywarce w temperaturze do 50 st. C.

 

Szybko zauważalne efekty

Już po kilku dniach używania irygatora można zauważyć, że zęby są lepiej oczyszczone. Dokładniejsze usuwanie płytki nazębnej zapobiega rozwojowi próchnicy, a także stanów zapalnych. Co więcej, osoby mające problem z wrażliwymi i krwawiącymi dziąsłami mogą się przekonać, że masowanie ich delikatniejszym strumieniem pozwala na pozbycie się nieprzyjemnych dolegliwości. Sprzęt gwarantuje ochronę przed próchnicą, zwłaszcza w miejscach stycznych zębów, gdzie usunięcie płytki jest trudne nawet przy użyciu nici dentystycznej (tam choroba pojawia się najwcześniej). Strumień wody ułatwia usunięcie zalegających resztek jedzenia. Za sprawą irygatora możemy cieszyć się ładnym i zdrowym uśmiechem. Warto go kupić, tym bardziej że cena Panasonic EW1411 nie jest wysoka.