Plastry do depilacji ranking

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

Każda kobieta chce wyglądać pięknie i mieć gładką skórę, jednak nie wszystkie pragną przeznaczać wiele godzin na pielęgnację. Szybkim rozwiązaniem na pozbycie się zbędnego owłosienia są plastry do depilacji. Sprawdziliśmy, które z produktów do użytku domowego są najbardziej godne uwagi. W ten sposób powstał nasz ranking, w którym pierwsze miejsce zajmuje Joanna Sensual Aloes. Są to plastry do depilacji twarzy, które wyrywają nawet najmniejsze włosy wraz z cebulkami. Dzięki zawartości wyciągu z aloesu produkt nie tylko skutecznie usuwa owłosienie, ale ma również właściwości nawilżające i łagodzące. Regularne stosowanie plastra sprawia, że skóra pozostaje gładka na kilka tygodni. Jeśli natomiast szukamy plastrów do depilacji nóg, rąk i okolic bikini, godnym polecenia produktem jest Veet do skóry normalnej. Ma on zapach jagód i został wzbogacony w masło Shea, które koi podrażnienia. Produkt jest bardzo skuteczny i wygodny w użyciu za sprawą uchwytów Easy Grip. Jedno pociągnięcie wystarczy, aby pozbyć się włosków z cebulkami na 4 tygodnie. Zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią naszego rankingu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt gwarantuje skuteczną depilację wąsika nad górną wargą. Z uwagi na to, że włoski są wyrywane razem z cebulkami, efekt gładkiej i miękkiej skóry utrzymuje się przez kilka tygodni. Plastrów mogą używać posiadaczki wrażliwej cery.

Wady

Aby rozgrzać wosk, czasami trzeba użyć do tego suszarki do włosów. Zdarza się, że energiczne pocieranie plastrów w dłoniach nie przynosi żądanego efektu.

Podsumowanie

Plastry są elastyczne i mają owalny kształt, dlatego dobrze dopasowują się do kształtu twarzy. Wosk wzbogacono o wyciąg z aloesu mający nawilżające i łagodzące właściwości. Do produktu dołączono buteleczkę oliwki. Pomaga ona w usunięciu resztek wosku, które zostały na skórze po depilacji.

Drugi wybór

Zalety

Z pomocą plastrów możemy szybko i skutecznie pozbyć się niechcianego owłosienia z nóg, okolic bikini i pach. Wosk przykleja się do skóry i wyrywa włoski z cebulkami, co przyczynia się do ich osłabienia oraz wolniejszego odrastania.

Wady

Plastry mogą okazać się mało skuteczne w przypadku, gdy postanowimy usunąć bardzo krótkie włoski. Mogą się one nie przykleić do wosku.

Podsumowanie

Produkt jest przeznaczony do depilacji skóry normalnej. Ma on przyjemny zapach jagód, który utrzymuje się na skórze przez dłuższy czas. To plastry z woskiem z dodatkiem masła Shea, które nawilża i regeneruje skórę, w efekcie czego nie trzeba obawiać się o jej długotrwałe zaczerwienienie.

Rozważ też

Zalety

Produkt skutecznie usuwa wąsik, mogą po niego sięgnąć Panie z cerą normalną, jak i wrażliwą. Po użyciu plastrów skóra nad górną wargą jest miękka i gładka, a efekt utrzymuje się przez kilka tygodni.

Wady

Wosk został wzbogacony o ekstrakt z zielonej herbaty i mięty. Część kobiet uważa, że jego zapach nie jest zbyt przyjemny, co negatywnie wpływa na komfort depilacji.

Podsumowanie

W opakowaniu znajdziemy 12 plastrów, a także nawilżające chusteczki. Służą one do przetarcia skóry po zabiegu w celu złagodzenia podrażnienia i usunięcia resztek wosku. Produkt jest wydajny. Systematyczne używanie go pozwala spowolnić wzrost niechcianych włosków.

 

 

Najlepsze plastry do depilacji w 2024 roku

 

Ranking plastrów do depilacji z pewnością pomoże Ci w podjęciu właściwej decyzji zakupowej. Nasze zestawienie jest odzwierciedleniem aktualnych trendów i powstało w oparciu o opinie najbardziej wymagających konsumentów.

 

Nasze zalecenia

 

Joanna Sensual Aloes

 

Jeśli zmagasz się z problemem zbędnego owłosienia na buzi i chciałabyś się go pozbyć na dłuższy czas, skorzystaj z plastrów z woskiem Joanna Sensual Aloes. Produkt jest przeznaczony do depilacji delikatnych partii twarzy, takich jak brwi czy wąsik.

Plastry mają specjalny kształt oraz są bardzo elastyczne, dlatego dopasowują się do kształtu twarzy i skutecznie usuwają nawet najbardziej cienkie włoski, razem z cebulkami. Wosk został wzbogacony o wyciąg z aloesu, wykazującego właściwości nawilżające i łagodzące. Po przeprowadzeniu depilacji, skóra zostaje gładka nawet przez kilka tygodni.

Opakowanie zawiera 12 plastrów oraz tubkę z oliwką. Przed depilacją należy dokładnie umyć i wysuszyć partie twarzy, na które chcemy nakleić dwuwarstwowy plaster. Przed rozdzieleniem warstw, należy je ogrzać w dłoniach, energicznie je pocierając. Następnym krokiem jest przyklejenie plastra na skórę, dociśnięcie i energiczne zerwanie pod włos. Po zabiegu wystarczy nasączyć wacik oliwką i przetrzeć depilowane miejsca. Oliwka nie tylko usunie pozostałości wosku, ale również złagodzi podrażnienia. Plastry są skuteczne, co potwierdzają zadowolone konsumentki.

Produkt Joanna Sensual Aloes idealnie nadaje się do depilacji twarzy, również dla posiadaczek cery wrażliwej. W opakowaniu znajdziemy 12 plastrów.

 

Zalety

Dopasowanie do kształtu twarzy: Plastry są owalne i elastyczne, bardzo dobrze dopasowują się do kształtu twarzy.

Dodatek wyciągu z aloesu: W wosku jest wyciąg z aloesu, który ma łagodzące i nawilżające właściwości. Obniża to dyskomfort odczuwany przy depilacji wąsika.

Oliwka w zestawie: Poza plastrami, w zestawie dostajemy również niewielką buteleczkę oliwki. Pozwala ona zmyć ze skóry pozostałości wosku, a ponadto działa kojąco i łagodzi podrażnienia.

Skuteczne działanie: Po użyciu produktu skóra twarzy jest gładka i przyjemna w dotyku. Ponieważ wosk wyrywa włoski razem z cebulkami, efekt utrzymuje się nawet przez kilka tygodni.

Zmniejsza problem niechcianego owłosienia: Regularne stosowanie plastrów pozwala zmniejszyć problem niechcianego owłosienia na twarzy. Z czasem odrastających włosków jest coraz mniej.

 

Wady

Trudność w ogrzewaniu plastrów: Przed użyciem plastry trzeba ogrzać, aby wosk stał się płynny. Czasami pocieranie ich w dłoniach nie przynosi oczekiwanego rezultatu i trzeba sięgnąć np. po suszarkę.

 

 

 

 

Veet Skóra normalna

 

Plastry do depilacji Veet przeznaczone do skóry normalnej i zapewniają aksamitną gładkość, która utrzymuje się nawet do 4 tygodni. Przy regularnym stosowaniu, odrastające włoski są zdecydowanie słabsze, mniej widoczne i jest ich mniej. Produkt jest przeznaczony do depilacji skóry rąk, nóg i okolic bikini.

Plastry mają zapach jagód, a zawarty w nich wosk został wzbogacony w masło Shea, mające właściwości nawilżające i łagodzące. Są one wygodne w użyciu dzięki zastosowaniu uchwytów Easy Grip. Przy ich pomocy profesjonalnie usuniemy włoski z cebulkami przy jednym, energicznym pociągnięciu.

Na początku należy rozgrzać plaster w dłoniach poprzez energiczne pocieranie. Po rozdzieleniu warstw, przykładamy je do skóry tak, aby uchwyt Easy Grip znajdował się na dole. W kolejnym kroku szybko odrywamy plaster w przeciwnym kierunku do wzrostu włosków. Po depilacji pozostałości wosku można usunąć przy użyciu, dołączonej do opakowania, chusteczki z olejkiem. Osoby, które często używają plastrów Veet cenią sobie ich skuteczność.

Veet Skóra normalna to plastry przeznaczone do depilacji skóry normalnej. Służą one do usuwania włosków z nóg, pach oraz okolic bikini.

 

Zalety

Przyjemny zapach: Za sprawą produktu depilacja nie musi być nieprzyjemna. Plastry mają ładny, jagodowy zapach, który długo utrzymuje się na skórze.

Wosk z masłem Shea: Znajdujący się po wewnętrznej stronie plastrów wosk został wzbogacony o masło Shea. Wykazuje ono intensywne właściwości nawilżające oraz regenerujące, co obniża ryzyko podrażnienia skóry.

Efekt miękkiej skóry: Po użyciu produktu skóra staje się gładka oraz miękka. Efekt ten utrzymuje się do 4 tygodni, a więc znacznie dłużej niż w przypadku stosowania jednorazowych maszynek czy kremów do depilacji.

Wyrywa włoski z cebulkami: Plastry przyklejają się do skóry i wyrywają włoski z cebulkami, dlatego nie ma ryzyka, że zbyt szybko odrosną.

 

Wady

Nieskuteczny przy krótkich włoskach: Nie zawsze produkt jest tak samo skuteczny. Plastry nie nadają się do depilacji bardzo krótkich włosków.

 

 

 

 

Revitale 12 szt

 

Dobre i tanie plastry do depilacji Revitale są przeznaczone do depilacji twarzy. Opakowanie zawiera 12 sztuk plastrów oraz 2 chusteczki nawilżające. Przy ich pomocy skutecznie usuniemy niechciany wąsik, a także wyregulujemy brwi. Produkt jest skuteczny, gdyż wyrywa nawet cienkie i bardzo krótkie włoski razem z cebulkami.

Plastry mają specjalny kształt oraz elastyczną strukturę, dlatego dopasowują się do kształtu twarzy i trwale usuwają owłosienie. Ich systematyczne stosowanie spowalnia proces odrastania włosów, a także je osłabia i sprawia, że są mniej liczne. Po zabiegu skóra pozostaje gładka nawet przez kilka tygodni.

Przed użyciem plastrów, należy je ogrzać w dłoniach, rozdzielić i przyłożyć do skóry w miejscu wymagającym depilacji. Przed zerwaniem plastra można go delikatnie wygładzić, aby wosk dobrze przylegał. Następny krok to jego energiczne zerwanie w kierunku pod włos. Pozostałości wosku można zetrzeć przy pomocy chusteczek dołączonych do opakowania. Biorąc pod uwagę pozytywne opinie o plastrach do depilacji Revitale, możemy wywnioskować, że jest to porządny produkt, dostępny w atrakcyjnej cenie.

Revitale 12 szt to dobre plastry do depilacji do 10 zł. Są one przeznaczone do usuwania wąsika. Produkt jest odpowiedni dla posiadaczek cery normalnej, jak i wrażliwej.

 

Zalety

Spowalniają odrastanie włosków: Systematyczne stosowanie plastrów może spowolnić odrastanie niechcianego wąsika nad górną wargą. Jest to możliwe ze względu na to, że włoski są wyrywane razem z cebulkami, co znacząco je osłabia.

Łatwe usuwanie pozostałości wosku: Jeśli po depilacji czujemy, że na skórze zostały resztki wosku, możemy je z łatwością usunąć. Pozwalają na to chusteczki nawilżające dołączone do zestawu. Możemy również użyć toniku lub miękkiego ręcznika namoczonego w wodzie.

Wydajność: W opakowaniu znajdziemy 12 plastrów, a ponieważ do zabiegu depilacji zwykle potrzebujemy tylko jednego, produkt wystarcza na długo. Nie musimy więc regularnie kupować nowego produktu do depilacji, co pozwala sporo zaoszczędzić.

 

Wady

Nieładny zapach: W wosku jest ekstrakt z mięty i zielonej herbaty. Niektóre Panie uważają, że zapach plastrów nie jest zbyt przyjemny.

 

 

 

 

Perfecta EpiLady

 

Perfecta EpiLady to cukrowy wosk do depilacji twarzy, który skutecznie usuwa niechciane włoski razem z cebulkami. Po kilku zabiegach owłosienie staje się słabsze i mniej widoczne, a odrastające włosy są zdecydowanie mniej liczne. Skóra pozostaje gładka i miła w dotyku przez długi czas.

Wosk, który pokrywa plastry dobrze dopasowuje się do większych fragmentów twarzy. Produkt ma także przyjemny, cukrowo-miodowy zapach. Opakowanie zawiera 24 plastry oraz tubkę z olejkiem słonecznikowym, który koi, regeneruje podrażnioną skórę i utrzymuje optymalny poziom nawilżenia.

Przed użyciem wosku należy go porządnie rozgrzać w dłoniach, aby dokładnie pokrył wszystkie włoski. Nadmiar produktu można łatwo usuwać ze skóry dołączonym olejkiem. Zadowolone konsumentki podkreślają zalety produktu, takie jak ładny zapach, poręczna wielkość oraz skuteczność.

Produkt Perfecta EpiLady służy do depilacji twarzy i bardzo dobrze sprawdza się przy skórze wrażliwej. To plastry z woskiem cukrowym.

 

Zalety

Ma przyjemny zapach: Produkt ma przyjemny, cukrowo-miodowy zapach, który sprawia, że usuwanie wąsika nie jest tak stresujące i nie powoduje dyskomfortu. Przeprowadziliśmy test plastrów do depilacji i okazało się, że to jeden z najładniej pachnących produktów.

Brak podrażnienia skóry: Nie należy się obawiać, że skóra po usunięciu niechcianych włosków będzie długo zaczerwieniona i podrażniona. Wosk wzbogacono o wyciąg z nagietka i oleju słonecznikowego. Składniki te szybko koją podrażnienia skóry.

Usuwa nawet krótkie włoski: Zabieg depilacji plastrami można wykonać w dowolnym momencie, nawet jeśli włoski są krótkie. Z pomocą produktu na pewno uda nam się je wyrwać z cebulkami, aby cieszyć się gładką skórą.

 

Wady

Zbyt mocno natłuszczające chusteczki: Do plastrów dołączono chusteczki z oliwką umożliwiające usunięcie resztek wosku. Zostawiają one na skórze tłustą warstwę i koniecznością jest sięgnięcie po żel do twarzy lub tonik.

Nie dopasowują się do twarzy: Część Pań uważa, że plastry są za mało elastyczne, przez co niezbyt dobrze dopasowują się do kształtu twarzy.

 

 

 

 

Veet z woskiem do okolic bikini

 

Osobom, które szukają wysokiej jakości plastrów z woskiem do depilacji okolic bikini, polecamy wyrób marki Veet. Produkt usuwa włoski o długości nawet do 2 cm, dlatego zapewnia komfort użycia i tym samym jest chętnie wybierany przez konsumentki.

Plastrów można używać również do depilacji wrażliwej skóry pod pachami. Dzięki zawartości wyciągu z aloesu oraz witaminy E produkt nie powoduje podrażnień i działa kojąco. Opakowanie zawiera 16 plastrów z woskiem oraz 2 chusteczki nasączone oliwką do usuwania pozostałości po depilacji.

Na początku należy rozgrzać plastry – najlepiej suszarką, potem nakleić w miejscu, z którego chcemy pozbyć się włosków i na końcu energicznym ruchem zerwać produkt. Systematyczne przeprowadzanie zabiegu sprawia, że włoski stają się osłabione, a my możemy się cieszyć gładką skórą przez długi czas. Produkt jest polecany nawet przez profesjonalistów. Kosmetyczki często używają go w salonach piękności, gdyż twierdzą, że bardzo dobrze spełnia swoje zadanie.

Plastry Veet z woskiem do okolic bikini są przeznaczone do depilacji okolic intymnych, jak również pach. Produkt może być używany przez osoby z bardzo delikatną skórą.

 

Zalety

Wyciąg z aloesu: Plastry są polecane do skóry wrażliwej, gdyż ryzyko wywołania podrażnienia jest zmniejszone do minimum. Wszystko ze względu na to, że w wosku jest wyciąg z aloesu bogaty w witaminę E. Ma on właściwości przeciwzapalne i kojące.

Łatwość użycia: Używanie produktu nikomu z nas nie powinno sprawić problemu. Plastry mają odpowiednią wielkość i są elastyczne, dlatego dobrze dopasowują się do kształtu ciała. Pozwalają one na wyrwanie z cebulkami także krótkich włosków.

 

Wady

Konieczność podgrzania suszarką: Ogrzewanie plastrów w dłoniach przeważnie nie jest zbyt skuteczne, dlatego najlepiej użyć do tego suszarki do włosów. Inaczej wosk nie będzie miał odpowiedniej konsystencji.

Zbyt delikatne chusteczki: Chusteczki służące do przetarcia skóry są zbyt delikatne, dlatego zdarza się, że się rozerą podczas usuwania resztek wosku.

 

 

 

Jakie plastry do depilacji kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Niechciane włoski to problem wielu kobiet, z którym można walczyć na wiele różnych sposobów. Część Pań stawia na depilatory, inne wolą zwykłe golarki ręczne, nie brakuje też zwolenniczek woskowania w salonie kosmetycznym. Wśród metod, które można stosować w domu i uznawane są za skuteczne, możemy wymienić stosowanie plastrów depilujących, które dostępne są w każdej drogerii. Jakie są zalety stosowania plastrów? Przede wszystkim zabieg jest skuteczny, a po jego wykonaniu włoski długo nie odrastają. Naklejanie plastrów nie sprawia większych problemów, a jeśli wykonamy szybki, energiczny ruch i odpowiednio przygotujemy skórę, nie musimy obawiać się o podrażnienia i ból. Zapewne zastanawiasz się, co cechuje najlepsze plastry do depilacji. Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Jaką część ciała chcesz depilować?

Plastry możemy podzielić ze względu na przeznaczenie, a chodzi oczywiście o to, jaką część ciała pozwalają depilować. W drogeriach znajdziesz plastry do depilacji:

okolic bikini oraz pach – stosunkowo wąskie i krótkie,

nóg oraz rąk – szerokie oraz długie,

wąsika i brwi – bardzo małe,

twarzy – o nieregularnych kształtach.

Stosowanie plastrów do depilowania nóg, aby pozbyć się włosków z okolic bikini jest o tyle niepraktyczne, że są one zbyt szerokie i niedostosowane do delikatnych partii ciała. Również listki do usuwania włosków na twarzy nie są odpowiednie do depilacji nóg, gdyż zwykle mają mniej wosku i nie są tak skuteczne, żeby nie podrażniały delikatnej skóry.

Niezależnie od typu, sprawdź wymiary, czy faktycznie odpowiadają Twoim potrzebom. Oczywiste jest, że każda z nas jest inna i ma odmienne potrzeby, co rozumieją producenci i mają w swojej ofercie kosmetyki w różnych wersjach.

 

Sposób użycia

Przed zakupem przeczytaj, jak używa się plastrów, czy jeden można użyć więcej niż jeden raz (są takie produkty, zwykle mają więcej wosku i jednym listkiem można wydepilować np. całą łydkę). Jak długo trzeba ogrzewać plaster, aby wosk skutecznie się rozgrzał i możliwe było usunięcie wszystkich włosków. Często na opakowaniach znajduje się informacja, na ile depilacji wystarczy dany produkt, aczkolwiek trzeba uwzględnić to, że dużo zależy od intensywności owłosienia oraz tego, czy kobieta jest szczupła czy też bardziej puszysta.

 

Skład – jakie plastry do depilacji są najlepsze?

Polecamy maksymalnie naturalne plastry, zawierające wosk, bez zbędnych, chemicznych dodatków, które mogą podrażniać skórę. Często producenci kosmetyków wzbogacają swoje produkty o składniki nawilżające czy łagodzące podrażnienia, aby po wykonanej depilacji skóra nie był czerwona, może to być np. aloes. Jeśli masz bardzo wrażliwą skórę lub pękające naczynka, dokładnie przeczytaj opis kosmetyku, czy jego stosowanie w rzeczywistości będzie dla Ciebie bezpieczne. Odradzamy kupowanie plastrów z niesprawdzonych źródeł, producentów, których nie znamy. W dobie sprzedaży internetowej nie brakuje produktów sprowadzanych z zagranicy, które nie mają odpowiednich atestów i mogą być dla nas potencjalnie niebezpieczne.

 

Skuteczność

Trudno zweryfikować skuteczność kosmetyku na podstawie opakowania czy opisu w Internecie, na szczęście nie brakuje testów, które podpowiadają, jakie plastry do depilacji warto wybrać. Oczywiście nie każdy produkt ma rozbudowaną recenzję i to też powinien być dla nas sygnał, żeby go nie kupować. Jeśli po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwy nie znajdziesz nic na temat danych plastrów, raczej odradzamy zakup. Wiele blogerek testuje kosmetyki i udostępnia wideo recenzję, również z testem kosmetyku, co może być dobrym źródłem wiedzy, bo możesz zobaczyć, jak faktycznie wygląda produkt i czy jest skuteczny. W opiniach innych osób szukaj informacji, czy plastry dobrze usuwają owłosienie, jak długo skóra pozostaje gładka po depilacji i czy zabiegowi nie towarzyszą nieprzyjemne dolegliwości.

W recenzjach szukaj też informacji na temat elastyczności plastrów, tego, czy łatwo się je nakłada, ogrzewa i zdejmuje. Niektóre produkty są prawie jak druga skóra, dzięki czemu są skuteczne, w przypadku innych potrzeba trochę cierpliwości, aby dobrze je nakleić, rozgrzać, a potem usunąć.

Kup w zestawie

Plastry mogą być sprzedawane osobno lub w zestawie ze specjalnymi kosmetykami nawilżającymi – oliwką, chusteczkami czy balsamem. Oczywiście możesz użyć innego, dowolnego kosmetyku, który nawilży i zminimalizuje podrażnienia, ale zwykle preparaty w zestawie są stworzone z myślą o depilacji woskiem i są skuteczniejsze.

 

Plastry do depilacji w dobrych cenach

Niewielkie plastry do usuwania wąsika, depilacji brwi czy owłosienia na twarzy kosztują zwykle mniej niż 10 zł. Produkty do usuwania owłosienia z okolic bikini kosztują około 20 zł, a do depilacji nóg od 10 zł do nawet 100 zł. Cena zależy od ilości plastrów w zestawie, ich skuteczności, czy mają dodatkowe właściwości nawilżające (np. zawierają aloes) oraz od samego producenta. Zwykle popularność danej marki przekłada się na nieco wyższą cenę za produkt, ale też jednocześnie lepszą jakość samego produktu. Wiele kobiet w swoich recenzjach zauważa, że testowało już wiele produktów mniej lub bardziej znanych firm i to te markowe są zwykle bardziej godne polecenia niż nikomu nieznane produkty.

 

 

Jak stosować plastry do depilacji?

 

Dowiedziałaś się, jakie plastry do depilacji są polecane, kupiłaś wybrany produkt i teraz zastanawiasz się, jak należy je stosować? Nie musisz się dłużej tym martwić, gdyż odpowiedź znajdziesz w naszym artykule. Opisaliśmy w nim krok po kroku, jak przygotować skórę do depilacji plastrami z woskiem, w jaki sposób przeprowadzić cały proces oraz, co zrobić po zabiegu.

 

 

Przygotowanie skóry do depilacji

Zanim podejmiemy decyzję o zastosowaniu wybranych plastrów z woskiem, warto przeprowadzić test uczuleniowy. Dzięki niemu dowiemy się, czy dany produkt nie podrażni naszej skóry oraz nie wywoła reakcji alergicznych. W tym celu należy wydepilować niewielki fragment skóry i przez kilka dni obserwować, czy na ciele nie pojawiają się krostki czy zaczerwienienia. Warto także wiedzieć, że plastry z woskiem nie powinny być stosowane przez osoby z tendencją do pękających naczynek.

Aby depilacja była skuteczna, musimy pamiętać, że włoski powinny mieć długość około 0,5 cm. Dzień przed zabiegiem nie wolno stosować kremów, balsamów oraz innych preparatów natłuszczających. Zaleca się natomiast wykonanie peelingu, aby pozbyć się martwego naskórka. Pamiętajmy również o przeczytaniu instrukcji na opakowaniu i stosowaniu się do umieszczonych w niej zaleceń.

 

Depilacja plastrami z woskiem krok po kroku

Depilację najlepiej wykonywać przed kąpielą. W pierwszej kolejności należy odkazić i odtłuścić skórę, w tym celu można użyć wacika nasączonego wodą utlenioną. Aby wosk dobrze przylgnął do depilowanego fragmentu skóry, można natrzeć go talkiem kosmetycznym lub zasypką dla dzieci.

Kolejny krok rozpoczynamy od wyjęcia plastrów z opakowania i ich rozgrzania. W tym celu należy je energicznie pocierać w dłoniach przez kilka minut, aby wosk uzyskał płynną konsystencję. Aby szybciej rozgrzać plaster, można użyć również suszarki do włosów lub położyć go na ciepłym kaloryferze. Następnie rozdzielamy od siebie dwie warstwy i od razu przykładamy je do depilowanego miejsca. Zróbmy to szybko, aby wosk nie wystygł i zwróćmy uwagę, czy plaster dobrze przylega. Na koniec możemy go wygładzić dłonią.

 

 

Teraz należy odczekać, aż wosk wystygnie i dokładnie oblepi każdy niechciany włosek. Zazwyczaj trwa to od 2 do 3 minut. Po upływie tego czasu, energicznym ruchem odrywamy plaster od skóry, w przeciwnym kierunku do wzrostu włosów. Ruch powinien być zdecydowany i szybki, aby zmniejszyć uczucie bólu. Po zakończonym zabiegu, pozostałości wosku należy usunąć przy pomocy wacika nasączonego oliwką lub specjalnej chusteczki dołączonej do zestawu.

Pamiętajmy, że jednego plastra możemy użyć tylko raz. Nie należy nakładać go wielokrotnie w to samo miejsce, aby nie podrażnić skóry. Jeśli na ciele zostanie kilka niewyrwanych włosków, powtórzmy depilację po kilku dniach lub usuńmy je przy pomocy maszynki do golenia.

 

Jak pielęgnować skórę po depilacji?

Skóra po depilacji plastrami z woskiem jest podrażniona przez kilka następnych godzin. Po przeprowadzonym zabiegu nie wolno stosować kosmetyków na bazie alkoholu, na przykład niektórych dezodorantów. Depilowane miejsca możemy delikatnie przemyć zimną wodą i delikatnym mydłem, które złagodzi podrażnienia. Aby złagodzić ból, możemy również zastosować balsam lub żel chłodzący.

Pamiętajmy, że przez dwa kolejne dni po depilacji nie należy korzystać z basenu, solarium oraz opalać skóry na słońcu, ponieważ może dojść do zakażenia. Nie wolno też drapać skóry.

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ