Ranking 6 najbardziej popularnych podkładów poporodowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

Podkład poporodowy – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Podkład poporodowy to jedna z rzeczy, która jest niezbędna w wyprawce do szpitala kobiety w ciąży. O tym, jaki produkt jest najlepszy decyduje wiele aspektów. Każda z nas inaczej przechodzi poród, a także ma inne wymagania i potrzeby. W szpitalu bardzo dobrze sprawdzą się duże podkłady poporodowe higieniczne Bella Mamma. Są odpowiednie dla kobiet w okresie połogu, ponieważ cechuje je duży rozmiar i chłonność. Ponadto mają wkład celulozowy, który pokryto delikatną włókniną. Mogą ich używać również kobiety po wszelkich zabiegach ginekologicznych, gdyż są przyjazne dla skóry. Innym, równie popularnym produktem jest Canpol Babies podkłady poporodowe. Mają szeroki pasek samoprzylepny, który utrzymuje produkt we właściwym miejscu. Ich unikalna struktura sprawia, że przepuszczają powietrze, co przyspiesza gojenie się rany.

6 najbardziej popularnych podkładów poporodowych. Opinie w 2024 roku

 

Poniżej zebraliśmy kilka produktów, które cieszą się największą popularnością wśród podkładów poporodowych. Jeśli kompletujesz torbę do szpitala, a nie wiesz, na którą wersję się zdecydować, zapoznaj się z wszystkimi opisami. Być może poniższy ranking podkładów poporodowych zawiera produkt, który przypadnie Ci do gustu i spełni Twoje oczekiwania.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt wykonano z materiału, który jest przyjazny dla skóry i nie powoduje podrażnień. Gwarancją komfortu jest duża chłonność, dlatego nie ma obaw, że poplamimy bieliznę. Istotne jest, że można go używać zarówno w dzień, jak i w nocy.

Wady

Dla wielu kobiet niedogodnością tego produktu jest brak skrzydełek, przez co podpaski w trakcie chodzenia przesuwają się, co jest mało komfortowe.

Podsumowanie

Produkt przeznaczony jest dla kobiet w okresie połogu oraz po wszelkich zabiegach ginekologicznych. Podkłady są bezpieczne w stosowaniu i sprzyjają regeneracji rany. Mają kształt prostokątnej pieluszki i wyposażone są we wkład celulozowy pokryty włókniną.

Drugi wybór

Zalety

Podkłady wyposażone są w samoprzylepny pasek, dzięki któremu możemy stabilnie przykleić je do bielizny, a one nie będą się przesuwały. Wyposażono je w technologię SuperAbsorbent, co oznacza, że nieprzyjemne zapachy są szybko wchłaniane.

Wady

W opakowaniu znajduje się tylko 10 sztuk, co jest niewystarczające zwłaszcza w pierwszych dniach po porodzie. W związku z tym często trzeba je dokupować.

Podsumowanie

Wyrób higieniczny wykonano z dobrej jakości materiałów, co sprawia, że nie podrażnia skóry. Odpowiednia budowa i to, że produkt jest stosunkowo cienki, oznacza, że kobieta korzystająca z nich ma zagwarantowaną dużą ochronę i komfort.

Rozważ też

Zalety

Podkłady od spodu zabezpieczone są nieprzepuszczalną folią antypoślizgową, która zapobiega przesuwaniu się produktu. Oprócz tego są bardzo chłonne, więc stanowią bardzo dobre zabezpieczenie przed przeciekaniem. Ponadto produkt jest miły dla skóry, więc jego stosowanie gwarantuje komfort.

Wady

Część konsumentów wskazała, że podkłady są cienkie, co może oznaczać, że ich chłonność nie jest odpowiednia. Dlatego w pierwszych dniach połogu należy często je zmieniać.

Podsumowanie

Produkt jest przeznaczony zarówno dla mamy jako podkład poporodowy, jak i dla dzieci jako podkład do przewijania. Całe opakowanie zawiera 5 sztuk o wymiarach 90 cm x 60 cm. Za warstwę chłonną odpowiada pulpa celulozowa.

 

Podkłady poporodowe Bella

 

1. Duże Podkłady Poporodowe Higieniczne Bella Mamma 

 

Wszystkim przyszłym mamom można polecić duże podkłady poporodowe Bella Mamma. Są bezpieczne z uwagi na to, że nie zahaczają o szwy w miejscach intymnych. Można ich używać zarówno w dzień, jak i w nocy. Całe opakowanie zawiera 10 podkładów, które mają kształt prostokątnej pieluszki.

Podkłady poporodowe Bella są wyjątkowo chłonne, więc nasza bielizna jest bezpieczna od zabrudzenia. Jest to produkt odpowiedni dla kobiet w połogu, ponieważ ma duże wymiary, dlatego nie ma ryzyka poplamienia prześcieradła. Producent wyposażył je we wkład celulozowy, który pokryto delikatną włókniną.

Konsumenci w swoich opiniach doceniają jakość wykonania produktu. Ponadto kobiety wypowiadają się, że jest to dobry podkład poporodowy, gdyż nie powoduje reakcji alergicznych i jest przyjazny dla skóry. Dodatkowo można z niego korzystać po wszystkich zabiegach ginekologicznych.

 

 

 

 

Podkłady poporodowe Canpol

 

2. Canpol Babies Podkłady Poporodowe, Wysokochłonne 10 sztuk

 

Szukając oddychających podkładów poporodowych, warto zapoznać się z produktem Canpol Babies. Podkłady są chłonne, gdyż zatrzymują dużą ilość wilgoci wewnątrz, a także neutralizują zapachy. Dlatego też nie ma ryzyka, że zabrudzimy ubranie lub pościel. Opakowanie zawiera 10 podkładów.

Podkłady poporodowe Canpol są dobrze wyprofilowane. Ich anatomiczny kształt oraz cienka struktura gwarantują dyskrecję noszenia. Ponadto są skuteczne również w pozycji leżącej. Zatem można je stosować zarówno w dzień, jak i w nocy. Miękka i naturalna powłoka zewnętrzna przylega do wypełnienia, co zapobiega rozdwajaniu się.

Opinie o podkładach poporodowych są pozytywne, gdyż producent wyposażył je w samoprzylepny pasek, który utrzymuje je w odpowiednim miejscu.  Wkładki wykonano z materiałów bezpiecznych dla kobiet w połogu, a ich oddychająca struktura sprzyja gojeniu się ran.

 

 

 

 

Podkłady poporodowe Seni

 

3. Podkłady Higieniczne Poporodowe Seni Soft Super 60×90

 

Podkłady Poporodowe Seni Soft Super przeznaczone są na łóżko zarówno dla kobiety w połogu, jak i również dla maluszka jako podkład do przewijania. Jest to bardzo dobre zabezpieczenie w obu przypadkach. Opakowanie zawiera 5 sztuk o wymiarach 60 cm x 90 cm.

Górną warstwę produktu wykonano z miękkiej oraz przyjaznej dla skóry włókniny. Materiał ten gwarantuje duży komfort. Pod spodem znajduje się warstwa chłonna, którą stanowi pulpa celulozowa. Z kolei od spodu podkład zabezpieczono antypoślizgową i nieprzepuszczalną folią. Dzięki niej podkład nie przesuwa się na pościeli oraz zapobiega przedostawaniu się nieczystości.

Kobiety, które zdecydowały się na zakup tego produktu uważają, że jest on bezpieczny w stosowaniu. Test podkładów poporodowych wykazał, że jest on wykonany z wysokiej jakości materiałów, dlatego warto w niego zainwestować.

 

 

 

 

Podkłady poporodowe Babyono

 

4. Babyono Podkłady Poporodowe 10szt 502

 

Podkłady poporodowe Babyono zaprojektowano specjalnie dla kobiet w celu zapewnienia im komfortu i swobody w czasie połogu. W paczce znajduje się 10 sztuk podkładów.

Ich wewnętrzna warstwa jest bardzo miękka, a zewnętrzną specjalnie pokarbowano, aby zapobiec przywieraniu podkładu do ciała, a w rezultacie powstawaniu podrażnień. Ponadto warstwa wierzchnia zapewnia cyrkulację powietrza, a tym samym gwarantuje poczucie świeżości. Warto zaznaczyć, że cienka struktura podpaski poporodowej zapewnia dyskrecję noszenia.

Według opinii kobiet jest to dobry i tani podkład poporodowy. Konsumentki doceniły go za pasek z klejem, dlatego mamy możliwość stabilnego przymocowania podkładu do bielizny. Na uwagę zasługuje również fakt, że produkt zatrzymuje wilgoć, a także neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Są to szczególnie ważne aspekty w czasie połogu.

 

 

 

 

Absorgyn podkłady poporodowe

 

5. Duże Podkłady Poporodowe Higieniczne Bella Absorgyn 

 

Duże podkłady Bella Absorgyn przeznaczono dla kobiet po porodzie w okresie połogu, a także po przebytych zabiegach ginekologicznych. Całe opakowanie zawiera 10 sztuk produktu o dużych wymiarach 27 cm x 7,5 cm.

Podkłady poporodowe Absorgyn są wyrobem bardzo chłonnym, gdyż wnętrze wypełnia wata celulozowa. Owinięta jest ona bibułką higieniczną i włókniną wierzchnią. Warstwę izolacyjną stanowi arkusz folii. Jest on umiejscowiony w dolnej części podkładu, a dokładniej między bibułką a wkładem.

Według opinii konsumentów jest to dobry podkład poporodowy. Użytkujące go kobiety stwierdziły, że jego warstwa wierzchnia jest delikatna, co sprawia uczucie komfortu. Dodatkowo materiały, które zastosował producent, nie powodują żadnych podrażnień. Dlatego podkład jest chętnie polecany przez osoby, które zdecydowały się na jego zakup.

 

 

 

 

Podkłady poporodowe Hartmann

 

6. Hartmann Podkłady Poporodowe Chłonne Midi

 

Hartmann podkłady poporodowe chłonne midi są również godne zakupu. Możemy ich używać nie tylko w okresie połogu, czy po zabiegu ginekologicznym, ale również w sytuacji nietrzymania moczu. Duże opakowanie zawiera 30 sztuk produktu.

Podkłady poporodowe Hartmann są bardzo chłonne. Z zewnątrz wykończono je delikatnym materiałem, więc nie podrażniają skóry, a ponadto przepuszczają powietrze. Gwarantują kobiecie maksymalne bezpieczeństwo, mają także system szybkiego wchłaniania. Dodatkowe boczne zakładki zapobiegają jakimkolwiek wyciekom.

Opinie o podkładach poporodowych są pozytywne, gdyż dany model jest wyposażony w neutralizator przykrego zapachu, który jest zamknięty wewnątrz.  Kobiety chwalą produkt za to, że ma pasek samoprzylepny, przy którego pomocy wygodnie można przyczepić podkład do bielizny. Warto też zaznaczyć, że jak twierdzą konsumenci, jest to produkt przyjazny i wygodny dla skóry.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaki podkład poporodowy kupić?

 

W okresie połogu duże znaczenie dla ciała kobiety ma odpowiednia higiena. W związku z tym warto zainwestować w podkłady poporodowe, dzięki którym będziemy czuć się komfortowo, a okres połogu nie będzie już tak uciążliwy. Obecnie oferta rynkowa jest bardzo szeroka, więc jest w czym wybierać. Jednak, jakie podkłady poporodowe są najlepsze? Na które się zdecydować? Odpowiedź na te i inne nurtujące Cię pytania znajdziesz w poniższym tekście.

Dlaczego warto zainwestować w podkłady poporodowe?

Jeśli zastanawiacie się, czy zamiast podkładu poporodowego można użyć zwykłej podpaski, podpowiadamy, że zwykła podpaska, której używa się podczas miesiączki, tym razem się nie sprawdzi. Tradycyjnych podpasek z pewnością nie należy stosować w pierwszych dwóch tygodniach, kiedy odchody poporodowe są obfite. Dlatego produkty, które stosowaliśmy w czasie okresu, nie spełnią swoich funkcji. Najlepsze wersje podkładów poporodowych są duże i chłonne, gdyż wówczas są one w stanie poradzić sobie w początkowym etapie połogu.

 

Wielkość i chłonność podkładu

W czasie trwania połogu zarówno macica, jak i drogi rodne muszą ulec oczyszczeniu. Jest to związane z wydalaniem sporej ilości śluzu i krwi. Dodatkowo w odchodach porodowych mogą pojawić się też skrzepy i wszystkie pozostałości po błonach płodowych. Dlatego też okres połogu wymaga od kobiety zakupu odpowiednio chłonnego i wystarczająco dużego podkładu poporodowego. Na pierwsze kilka dni zaraz po porodzie warto zaopatrzyć się w większe wersje, gdyż z uwagi na dużą ilość krwi, zwykła podpaska się nie sprawdzi. Tylko duże podkłady mogą zapewnić kobiecie uczucie wygody oraz świeżości.

Najlepszy podkład poporodowy, który będzie potrzebny zaraz po porodzie to taki w  wymiarach 29 cm x 13 cm. Ponadto w takich produktach użyto też specjalnych żelowych i celulozowych wkładów, które bez problemu wiążą płyn. W związku z tym radzą sobie z większymi wymaganiami zaraz po porodzie.

W ofercie rynkowej są też dostępne produkty, których może używać kobieta kiedy z jakichś względów musi leżeć. Są na tyle chłonne, że gwarantują skuteczną ochronę. Jeśli jednak zdarzy się, że wybrany przez nas podkład nie radzi sobie ze wchłanianiem wydzieliny, to możemy zdecydować się na zakup specjalnych, chłonnych mat, które warto rozłożyć na łóżku. Unikniemy wówczas zabrudzeń na przykład na prześcieradle i zachowamy uczucie czystości oraz świeżości.

 

Odpowiednie dla skóry okolic intymnych

Stojąc przed wyborem podkładu poporodowego warto szczególnie zwrócić uwagę na to, czy jest delikatny dla skóry i czy nie będzie odparzał skóry. Przede wszystkim doczytajmy na opakowaniu, czy dany produkt przepuszcza powietrze. Ponadto powinien dobrze absorbować wilgoć, aby uniknąć występowania niechcianych oraz uciążliwych dolegliwości i podrażnień miejsc intymnych.

Dlatego też wiele wersji produktu jest wyposażonych w delikatne powłoczki, co sprawia, że całość nie przylega do skóry, więc nie ma szans na powstanie podrażnień. Jest to ważne głównie z uwagi na to, że musimy ich używać, przez kilka tygodni po porodzie. Jeśli podkłady będą sprawiać nam jakikolwiek dyskomfort, to ich używanie będzie szczególnie nieprzyjemne oraz uciążliwe.

Oprócz tego podkład powinien być odpowiednio miękki. W przeciwnym razie jesteśmy narażeni na otarcia i podrażnienia. Zatem przed zakupem należy sprawdzić, czy mimo zapewnień producenta, produkt nie okaże się niewygodny i sztywny.

 

Komfort poruszania się 

Jaki podkład poporodowy wybrać? Z pewnością taki, który będzie komfortowy w noszeniu. Aby produkt nie przesuwał się w podczas chodzenia i wykonywania codziennych czynności, producent wyposażył go w samoprzylepny pasek. Jest to ważny element, gdyż przesuwające się podkłady z uwagi na duże rozmiary, mogą powodować spore uczucie dyskomfortu. Zastosowanie odpowiedniego paska sprawia, że kobieta nie musi ciągle poprawiać podkładu.

Wygoda stosowania i dyskrecja

Dobry podkład poporodowy powinien cechować się też wygodą w stosowaniu oraz gwarancją dyskrecji. Jego zaletą będzie też wyprofilowany kształt, kiedy kobieta w połogu powraca do formy i swoich codziennych zajęć. Podkład zabezpiecza przede wszystkim naszą bieliznę przed zabrudzeniem. Warto zaznaczyć, że dzięki odpowiedniemu kształtowi lepiej dopasuje się do ciała, więc nie będzie uciążliwy podczas chodzenia. Dodatkowo prawidłowe wyprofilowanie sprawia, że podpaska nie będzie widoczna. 

Dużą dyskrecję podkładu gwarantuje również jego lżejsza struktura. Dlatego przy tej samej chłonności produkt jest mniej widoczny pod ubraniem. Jest to również bardzo dobre rozwiązanie dla kobiet, które nie lubią grubych podpasek, a ponadto krępuje je ich noszenie.

Istotnym aspektem przy omawianiu podkładów poporodowych jest blokowanie nieprzyjemnych zapachów. Ta dość banalna cecha może mieć duży wpływ na samopoczucie kobiety w czasie połogu. Dodatkowo brak brzydkich zapachów daje dłuższe uczucie świeżości.

 

Podkłady poporodowe w dobrych cenach

Pośród podkładów poporodowych możemy znaleźć zarówno tańsze, jak i droższe wersje. Od czego zatem uzależniona jest cena? Główna rzecz, która decyduje o cenie, to ilość sztuk w paczce. Zdarza się często, że koszty dwóch paczek o tej samej jakości znacznie się różnią, co jest wynikiem odmiennej ilości sztuk. W sprzedaży są produkty, które zawierają od 5 do nawet 20 sztuk. Ceny podkładów poporodowych kształtują się w przedziale między 4 zł a 30 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Co to są podkłady poporodowe?

Podkłady poporodowe to nic innego, jak większe podpaski, które przeznaczone są dla kobiet w okresie połogu. Produkt przyda się również po różnych zabiegach ginekologicznych. Pierwsze tygodnie po urodzeniu dziecka to trudny okres, gdyż związany jest z odchodami połogowymi, co sprawia, że zwykła podpaska jest niewystarczająca. Odpowiednie podkłady sprawią, że młoda mama zaraz po narodzinach dziecka będzie mogła poczuć się swobodnie, pewnie i komfortowo. Ponadto gwarantują zachowanie odpowiedniej higieny. Dodatkowo można stwierdzić, że podkłady są niezbędnym elementem każdej wyprawki do porodu.

 

P2: Ile należy kupić podkładów poporodowych?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie – ile podkładów należy kupić? Jest to oczywiście uzależnione od ilości odchodów połogowych. Zatem jest to sprawa indywidualna każdej kobiety. Jednakże położne zalecają, aby zakupić kilka opakowań, a do szpitala zabrać 2 lub 3 paczki, a resztę zostawić w domu. Warto też zaznaczyć, że lepiej gdy będziemy mieć ich za dużo, aniżeli za mało. Jeśli zostanie nam kilka sztuk lub nawet opakowań podkładów rozkładanych na łóżko, to nie ma obaw, że się zmarnują, gdyż możemy je wykorzystać do przewijania maluszka. 

P3: Jak używać podkładów poporodowych?

Podkłady poporodowe stosuje się tak samo, jak zwykłe podpaski. Istotne jest to, aby często je zmieniać. Nie dopuścimy wówczas do infekcji. Jest to ważne, gdyż zaraz po porodzie pojawiają się dość obfite odchody połogowe. Wydzielina ma charakter zanikowy, dlatego może się okazać, że już po kilku dniach zacznie zanikać. Niemniej stosowanie podkładów poporodowych zapewnia kobiecie odpowiednią higienę i komfort. Należy również pamiętać o podmywaniu okolic intymnych za każdym razem, gdy będziemy korzystać z toalety. Ponadto podkłady kupimy także w formie przeznaczonej do rozłożenia na łóżko.

 

P4: Ile kosztują podkłady poporodowe?

Podkłady poporodowe nie należą do produktów, za które trzeba dużo zapłacić. Jest to jedna z tańszych rzeczy w wyprawce kobiety ciężarnej. Zwykle ich ceny zaczynają się od około 4 zł – 5 zł za opakowanie, które liczy 10 szt. Jest to zatem niewiele. Oczywiście jeśli zdecydujemy się na zakup większego opakowania, to cena jednostkowa jest jeszcze korzystniejsza. Pamiętajmy jednak, aby nie kupować za dużej ilości podkładów poporodowych tylko dlatego, że mało kosztują. Podkłady będę przydatne tylko przez kilka pierwszych tygodni po porodzie.

 

P5: Gdzie kupić podkłady poporodowe?

W związku z tym, że podkłady poporodowe to niezbędny element wyprawki każdej kobiet ciężarnej, to kupimy je niemal w każdej aptece i drogerii. Jeśli nie będzie tych, które konkretnie nas interesują, możemy poprosić farmaceutę o ich zamówienie. Gdy preferujemy zakupy internetowe, to jeszcze prostszym rozwiązaniem będzie zamówienie produktu razem z innymi na jednej z aptek internetowych. Ponadto zakupy internetowe umożliwiają łatwiejsze porównanie cen i wybranie korzystniejszego produktu. Warto też zaznaczyć, że zakupy online są bardziej polecane dla kobiet w ciąży, które z różnych powodów muszą się oszczędzać i chodzenie po sklepach nie jest wskazane.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ