Hybryda krok po kroku

Ostatnio aktualizowane: 19.05.24

 

Manicure hybrydowy uważany jest za bardzo trwałą ozdobę paznokci. Z tego względu cieszy się on dużą popularnością wśród kobiet w każdym wieku. Paznokcie hybrydowe możemy wykonać w salonie kosmetycznym, ale coraz więcej z nas decyduje się na realizację zabiegu w domu. Wpływa na to znaczną oszczędność pieniędzy oraz dużą dostępność produktów niezbędnych do wykonania hybryd.

 

Manicure hybrydowe – dlaczego kobiety wybierają właśnie tę formę zdobień?

Paznokcie ze zdobieniem hybrydowym są obecnie jedną z najpopularniejszych metod wykonywania manicure. Duża popularność spowodowana jest głównie ich trwałością. Dobrze wykonane paznokcie mogą utrzymać się nawet przez kilka tygodni. Musimy wziąć oczywiście pod uwagę, że w tym czasie płytka naszego paznokcia rośnie i za długie utrzymywanie hybrydy pomimo trwałości może wyglądać nieestetycznie. Jednak taki rodzaj manicure daje nam gwarancję, że paznokcie pozostaną w dobrym stanie przez długi czas, dlatego często technika ta wybierana jest przez osoby jadące na dłuższe wakacje. Ponadto manicure hybrydowy możemy wykonać nie tylko w profesjonalnym salonie kosmetycznym, ale także we własnym domu. Akcesoria oraz wszystkie potrzebne produkty są ogólnodostępne, dlatego każda z nas bez większego problemu może się w nie zaopatrzyć. Ponadto wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło „paznokcie hybrydowe krok po kroku” możemy skorzystać z wielu tutoriali zamieszczanych na platformie YouTube.

 

Jak zrobić manicure hybrydowy – pomocne akcesoria

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, wszystkie produkty oraz urządzenia, które potrzebne są do wykonania manicure hybrydowego, możemy bez problemu nabyć, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i przez Internet. Ich cena nie jest wygórowana, dlatego każda z nas może sobie pozwolić na ich zakup. Do wykonania hybryd będziesz potrzebować: Pilnika, bloczka polerskiego, odtłuszczacza, primera, płatków kosmetycznych bezpyłowych, bazy hybrydowej, topu hybrydowego, oliwki do skórek oraz lampy UV. Robienie paznokci hybrydowych jest bardzo łatwym zadaniem, dlatego jeżeli chcemy kupić zestaw do hybryd, nie powinniśmy dłużej zwlekać.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe?

Stylizacja paznokci za pomocą lakierów hybrydowych jest metodą uwielbianą nie tylko przez profesjonalnych stylistów, ale także kobiety, które paznokcie hybrydowe wykonują samodzielnie w domu. Duża popularność oraz przewaga tej metody nad tradycyjnym zdobieniem płytek jak już wspomnieliśmy, wynika z trwałości, ale także z łatwości aplikacji. Efekt idealnych paznokci, pełnych piękna i połysku długotrwale się utrzymuje. Hybryda na paznokciach jest równie wytrzymała, jak żel, a jej aplikacja jest zbliżona do nakładania zwykłego, tradycyjnego lakieru. Dodatkowo jest odporna na działanie czynników zewnętrznych. Z tego względu coraz większa liczba kobiet decyduje się na zakup lamp UV oraz LED i rozpoczyna własną przygodę z manicure hybrydowym. Warto zaznaczyć, że koszt takiej inwestycji zwraca się w bardzo szybkim tempie, dlatego nie musimy się obawiać, że nas na nią nie stać. Jednak ten typ stylizacji ma także pewne minusy. Wykonując go samodzielnie w domu, musimy przygotować się na kilkugodzinny proces zdobienia. U profesjonalnej stylistki trwa on znacznie krócej. Wynika to z tego względu, że robiąc manicure samodzielnie, nie możemy w jednym czasie utwardzać lakieru na jednej dłoni, a na drugą nakładać kolor. Jednak zawsze możemy skorzystać z pomocy przyjaciółki. Aby efekt końcowy wykonanego manicure hybrydowego był dla nas zadowalający, musimy uprzednio zadbać o odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia. Ponadto ważne jest także poprawne zdjęcie hybrydy, wtedy paznokcie nie ulegną zniszczeniu. Jeżeli nie wiesz, jak zrobić hybrydy, zagłęb się w dalszą część artykułu. Tam znajdziesz wszystkie potrzebne wskazówki oraz rady od profesjonalnych kosmetyczek.

 

Hybryda – krok po kroku

Dla osób niewiedzących, jak się robi paznokcie hybrydowe, stworzyliśmy 6 podstawowych etapów, które po kolei i szczegółowo omawiają, w jaki sposób poprawnie wykonać manicure.

Jeżeli nie wiemy jak nałożyć hybrydę, to pamiętajmy, że powinniśmy zacząć od zadbania o wygląd skórek. Odsuwamy je od płytki, a nadmiar wycinamy. Później naszym paznokciom nadajemy odpowiedniego kształtu.  Proces ten najlepiej wykonać za pomocą pilnika o ziarnistości 180. Posługując się bloczkiem polerskim, matujemy płytkę, ma to na celu pozbycie się z niej połysku. Powstały w tym procesie biały pył usuwamy szczoteczką. Każdy paznokieć dokładnie przemywamy bezpyłowym wacikiem, który uprzednio należy nasączyć płynem odtłuszczającym, po czym czekamy kilka sekund, aż preparat odparuje. 

W tym etapie zajmiemy się nałożeniem cienkiej warstwy lakieru bazowego. Smarujemy nim całą płytkę, zwracając także uwagę na odpowiednie zabezpieczenie wolnego brzegu paznokcia. Następnie utwardzamy w lampie UV. W przypadku, gdy mamy lampę LED proces ten wynosi jedynie 10 sekund (jest to przewidywany czas w przypadku lamp o mocy 36 W, jeżeli moc urządzenia jest niższa, czas utwardzania staje się dłuższy). Ważne jest to, aby w tym etapie pod żadnym pozorem nie przemywać paznokcia płynem.

Przechodzimy do kroku, w którym najważniejsze jest dokładne malowanie paznokci hybrydowych z użyciem wybranego przez nas koloru. Nakładamy bardzo cienką warstwę na całą płytkę paznokcia. Podobnie jak w poprzednim etapie zabezpieczamy wolny brzeg paznokcia. Utwardzamy w lampie UV przez 2 minuty, a w lampie LED przez 30 sekund. W tym przypadku również nie używamy płynu do przemywania. 

Aby zwiększyć intensywność koloru w punkcie 5, możemy powtórzyć krok numer 4. 

W ostatnim etapie dla uzyskania lepszego zabezpieczenia wykonanej przez nas stylizacji oraz nadania połysku nakładamy cienką warstwę top coat, podobnie jak w przypadku bazy oraz koloru pamiętajmy także o dokładnym zabezpieczeniu wolnego brzegu paznokcia. Całość utwardzamy w lampie UV przez ok. 2 minuty, a w lampie LED przez 30 sekund. Na sam koniec na paznokcie oraz skórki możemy nałożyć oliwkę. W podobny sposób wykonuje się również hybrydy na nasze stopy.

 

Czy hybryda niszczy paznokcie?

Zastanawiasz się, jak robić hybrydy, aby nie uszkodzić płytki paznokcia? Pytanie to bardzo często pojawia się u osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tego typu zdobieniami, ponieważ wiele kobiet uważa, że lakiery hybrydowe mają niekorzystny wpływ na wygląd płytki. Jest to oczywiście nieprawda. Paznokcie pod wpływem ścierania pilnikiem, czy blokiem polerskim są cieńsze, zmieniają kolor czy też ulegają zwykłym uszkodzeniom, ale powodem tego nie jest źle wykonany manicure hybrydowy, lecz używanie produktów o niskiej jakości. Specjaliści zalecają swoim klientom używać tych lakierów, które mają sprawdzonego producenta, podany skład oraz cieszą się pozytywnymi komentarzami. Hybrydy są zwykle delikatne i nie powodują podrażnień. Kosmetyki, na których opakowaniach nie ma podanego składu produktu, mogą nas uczulać. W sytuacji, kiedy nasze paznokcie albo skórki zaczynają piec, powinniśmy natychmiast zdjąć hybrydę, a następnie udać się do dermatologa. Paznokcie same w sobie są martwe. Dlatego też stwierdzenie, że hybryda powoduje, że paznokieć nie oddycha, jest mylne. Płytki naszych paznokci zbudowane są z wielu warstw, które w całości tworzą bardzo twardą strukturę, która odpowiada za ochronę macierzy (część palca znajdująca się pod paznokciem). Stosowanie odżywek, również tych hybrydowych wzmacnia płytkę, lecz nie oddziałuje na nasz organizm. Dlatego też eksperci zalecają korzystanie z kosmetyków zawierających keratynę, która wchodzi w skład budowy paznokci. Wiemy już, że sam manicure hybrydowy nie niszczy paznokci, ale niewłaściwe zdjęcie hybrydy może im zaszkodzić. Nie powinniśmy piłować lakieru hybrydowego za pomocą pilnika oraz zdrapywać go wykorzystując inne narzędzia, bez wcześniejszego zmiękczenia oraz rozpuszczenia warstwy hybrydowej. Niektóre salony kosmetyczne w swojej ofercie mają możliwość usuwania hybrydy przy użyciu frezarki. Jednak rozwiązanie to wiąże się z pewnym ryzykiem, ponieważ nawet po dobrym przeszkoleniu możemy łatwo dokonać za głębokiej penetracji, a tym samym uszkodzić płytkę. Z tego względu większość kobiet wybiera opcję usuwania manicure hybrydowego za pomocą acetonu. 

Hybryda – zdjęcie krok po kroku

Kiedy już wiesz, jak dobrze zrobić hybrydę, możemy przejść do etapu zdejmowania. Manicure hybrydowy ma bardzo wiele atutów. Są nimi nie tylko trwałość oraz odporność na urazy mechaniczne, ale także łatwość dotycząca jej usunięcia. Poniżej przedstawiamy poszczególne etapy dotyczące usunięcia zdobienia hybrydowego.

Na samym początku powinniśmy delikatnie zmatowić paznokcie za pomocą bloku polerskiego lub pilnika o ziarnistości 180.

Następnie za pomocą gotowych folii z wacikiem dokładnie nasączamy paznokcie acetonem oraz owijamy ciasno każdy z palców z osobna. Ważne jest to, aby wacik bardzo dokładnie przylegał do płytki. Całość trzymamy przez około 10 minut.

Po upływie wskazanego w poprzednim etapie czasu ściągamy folię, a następnie za pomocą drewnianego patyczka lub metalowego kopytka usuwamy resztki lakieru hybrydowego. Na zakończenie całą powierzchnię naszego paznokcia należy dokładnie wyrównać za pomocą bloczka polerskiego.

 

Jak pomalować paznokcie hybrydowe?

Kiedy już wiemy jak zrobić oraz jak zdjąć hybrydę krok po kroku możemy zacząć myśleć, co chcemy, aby było na naszych paznokciach. W ostatnich latach bardzo popularne stały się naturalne kolory hybrydy, czyli odcienie beżu, brązu, kremu oraz różu. Jednak bardziej odważne kolory, jak niebieskie, czy czerwone paznokcie hybrydowe nadal mają rzesze fanek. Kolory te najlepiej sprawdzają się podczas wakacji oraz imprez okolicznościowych.

 

Dlaczego paznokcie po zdjęciu hybrydy są w złej kondycji?

Pomimo tego, że hybryda znajduje się na naturalnej płytce, po zdjęciu manicure nasze paznokcie powinny być w dobrej kondycji, jednak w wielu przypadkach jest inaczej. Z pewnością zastanawiasz się, jaka jest tego przyczyna. Wpłynąć może na to m.in. używanie nieodpowiedniego pilnika lub za intensywne polerowanie. Do płytki naszego paznokcia, powinniśmy stosować pilniczki oraz bloczki polerskie o gradacji 180, 220 lub 240. Dodatkowo zdejmując hybrydę, powinniśmy robić to jak najdelikatniej. Najlepiej używać specjalnie przeznaczonego do tego removera, czyli płynu umożliwiającego usunięcie manicure. Inne produkty mogą powodować nadmierne wysuszenie paznokcia. W wielu profesjonalnych salonach kosmetycznych stylistki do zdejmowania lakieru zazwyczaj używają specjalnie przeznaczonych do tego celu frezów. Jednak osoby niemające doświadczenia w obsłudze urządzeń nie powinny z nimi eksperymentować. Jeżeli zdecydujemy się na samodzielne zdjęcie koloru, możemy zerwać także kilka warstw paznokcia, a tym samym go uszkodzić.

W jaki sposób zregenerować paznokcie po hybrydzie?

W przypadku, kiedy podczas zdejmowania hybrydy w domu nie będziesz wystarczająco delikatna i spowodujesz, że Twoje paznokcie będą w złej kondycji, przed aplikacją kolejnego manicure, warto podjąć się odpowiedniej kuracji regenerującej. Po pierwsze powinnaś zadbać, aby przez co najmniej miesiąc Twoje paznokcie odpoczęły. W tym czasie warto regularnie stosować specjalną oliwkę regenerującą. Nakładamy ją codziennie rano na paznokcie oraz na skórki. Istotne jest także to, aby dokładnie sprawdzić skład stosowanego produktu. Najlepiej, aby zawierał on olej rycynowy oraz witaminę E. Bardzo popularnym, domowym sposobem pozwalającym na regenerację płytki jest wmasowywanie w paznokcia witaminy E. Możemy ją kupić w postaci kapsułek w każdej aptece. W sezonie zimowym ważne jest, aby stosować kremy do rąk o składzie natłuszczającym oraz nawilżającym. Używanie takich produktów nie tylko wpływa na skórę dłoni, ale również na paznokcie, nawilża skórki oraz sprawia, że płytka jest bardziej elastyczna. Nie zapominajmy, także o stosowaniu suplementów diety, pomagających w dbaniu o paznokcie od środka. Najważniejszy jest skrzyp oraz biotyna, które pozytywnie wpływają także na wygląd włosów.

 

Efekt mirror – zdobienie paznokci hybrydowych

Brokat, kryształki metaliczne kolory, połyskujące detale to pomysł na paznokcie hybrydowe, który nigdy nie wychodzi z mody. Wybierając się na wieczorną imprezę, często chcemy, aby nasze paznokcie były pełne blasku. Jednak takie stylizacje dobrze sprawdzają się także w ciągu dnia. Zastanawiasz się, jak uzyskać efekt syrenki, trójwymiarowy efekt holo lub lustrzany manicure? Poniżej przedstawiliśmy etapy krok po kroku, jak sprawić, żeby Twoje paznokcie olśniewały swoim wyglądem.

Na samym początku płytkę paznokcia należy pokryć dwiema warstwami lakieru hybrydowego. Następnie nakładamy na całość top coat, pamiętając o zabezpieczeniu wolnych brzegów paznokcia. Wkładamy do lampy UV na 2 minuty lub do lampy LED na 30 sekund.

Na wacik bezpyłowy nabieramy płyn odtłuszczający, a następnie przemywamy wszystkie paznokcie, pozbywając się lepkiej warstwy. 

Na płytkę paznokcia np. serdecznego nakładamy cienką warstwę top coat. Jednak tym razem pamiętajmy, aby nie przemywać lepkiej warstwy.

Na całość paznokcia dokładnie nakładamy pyłek, np. z efektem holo. Całość utwardzamy. Lampa UV – 2 min, LED – 30 sekund.

Na pozostałe paznokcie hybrydowe za pomocą aplikatora należy wetrzeć pyłek Mirror Effect.

Paznokcie, na których wcieraliśmy pyłek nadający efekt lustrzany należy pokryć cienką warstwą top coat. Utwardzamy w lampie UV przez ok. 22 minut lub w lampie LED przez 30 sekund.

Na sam koniec lepką warstwę przemywamy odtłuszczaczem.

Jak dobrze zrobić hybrydę – wskazówki

Jedną z najważniejszych rzeczy w trakcie wykonywania manicure hybrydowego jest zachowanie pełnej czystości oraz higieny podczas stylizacji paznokci. Takie działanie pomoże zapobiec ewentualnym zakażeniom powstałym w miejscu przerwania naskórka. Ważne jest także to, aby stosować produkty od sprawdzonych producentów. Będą one nie tylko służyły dłużej, ale również jakość wykonanego manicure będzie wyższa oraz trwalsza. Podczas nakładania bazy hybrydy musimy zadbać, aby nie zalać skórek oraz o to, aby dokładnie pokryć krawędź paznokcia. Jeżeli zauważymy, że przed utwardzeniem nałożonej warstwy płytka paznokcia nie jest dokładnie pokryta, możemy dokonać ewentualnych zmian oraz poprawek. Dokładne malowanie paznokci hybrydą, czyli nakładanie bazy, topu oraz koloru jest bardzo ważne, ponieważ te czynności wpływają na ostateczne wykonanie naszego manicure. Jeżeli nadal nie wiesz, jak nakładać hybrydę, możesz skorzystać z porad influencerek oraz stylistów kosmetycznych.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ