Ranking 9 najlepszych kubeczków menstruacyjnych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 19.03.24

 

Kubeczek menstruacyjny – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Wahasz się, czy zrezygnować z używania podpasek i tamponów na rzecz kubeczka menstruacyjnego? Przygotowany przez nas ranking może Cię do tego przekonać. Produkty, które do niego trafiły są w pełni bezpieczne w stosowaniu. Konsumentki chętnie wybierają w szczególności kubeczek Lily Cup One Intimina. Ze względu na mały rozmiar, jest on odpowiedni dla dziewic. Pojemniczek jest elastyczny, co zapewnia łatwe zakładanie, jego późniejsze wyjmowanie również nie jest problemem. Dla kobiet aktywnych seksualnie, które mają obfite miesiączki, odpowiedni jest kubeczek Lunette Fioletowy Model 2. Wykonano go z silikonu medycznego, nie podrażnia okolic intymnych i nie wpływa na zmianę naturalnego pH. Pojemniczek pozwala na uprawianie sportów w czasie miesiączki, bez odczuwania dyskomfortu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Ze względu na mały rozmiar i specjalny kształt kubeczek może być bez obaw używany przez dziewice. Wykonano go z materiału, który nie wywołuje reakcji alergicznych. Gdy pojemniczek nie jest potrzebny, można go złożyć i schować do pudełeczka.

Wady

Opróżnianie pojemniczka i ponowne przygotowanie go do założenia nie zawsze jest proste. Narzekają na to kobiety, które często korzystają z publicznych toalet, np. w miejscu pracy.

Podsumowanie

Produkt jest trwały, można używać go przez kilka lub nawet kilkanaście lat. Kubeczek zapewnia do 12 godzin ochrony przed przeciekaniem. Jest on ekologiczny, bezzapachowy i miękki w dotyku.

Drugi wybór

Zalety

Pojemniczek bardzo dobrze sprawdza się w przypadku kobiet mających obfite miesiączki, gwarantuje wiele godzin ochrony przed przeciekaniem. Co więcej, pozwala on na swobodne uprawianie sportów, bez uczucia skrępowania i dyskomfortu.

Wady

Niektóre konsumentki uważają, że na końcu kubeczka powinna znajdować się mała pętelka, a nie ogonek. Wówczas jego wyjmowanie przebiegałoby nieco sprawniej.

Podsumowanie

To model o pojemności 30 ml, który został wykonany z silikonu medycznego. Można go używać przez cały czas trwania miesiączki, bez ryzyka podrażnienia błony śluzowej i zmiany pH okolic intymnych. Kubeczek łatwo się zakłada, jest elastyczny.

Rozważ też

Zalety

To trwały produkt, który dodatkowo jest bardziej ekologiczny niż podpaski i tampony. Pojemniczek jest bezzapachowy oraz hipoalergiczny, nie wywołuje reakcji alergicznych. Zapewnia on nawet 12 godzin ochrony bez przeciekania, zależnie od obfitości krwawienia.

Wady

To trwały produkt, który dodatkowo jest bardziej ekologiczny niż podpaski i tampony. Pojemniczek jest bezzapachowy oraz hipoalergiczny, nie wywołuje reakcji alergicznych. Zapewnia on nawet 12 godzin ochrony bez przeciekania, zależnie od obfitości krwawienia.

Podsumowanie

Konsumentkom nie odpowiada głównie to, że nie można złożyć pojemniczka. To powoduje, że zajmuje stosunkowo dużo miejsca w torebce (zwłaszcza takiej, która nie mieści formatu A4).

 

 

9 najlepszych kubeczków menstruacyjnych. Opinie w 2024 roku

 

Tampony i podpaski to nie jedyne środki higieniczne, jakich można używać w czasie miesiączki. Udowadnia to ranking kubeczków menstruacyjnych, w którym opisujemy bezpieczne i łatwe w użyciu produkty. Są one dodatkowo ekologiczne i pozwalają czuć się pewnie w każdej sytuacji.

 

Kubeczek menstruacyjny dla dziewic

 

1. Kubeczek menstruacyjny Lily Cup One Intimina

 

Prezentujemy Lily Cup One Intimina, czyli kubeczek menstruacyjny dla dziewic. Jest on mały i ma specjalny kształt ułatwiający prawidłowe zakładanie. Materiałem wykonania pojemniczka jest silikon medyczny, który nie wywołuje podrażnień ani reakcji alergicznych,  jest ponadto bezzapachowy.

Pojemność kubeczka wynosi 21 ml, a jego wymiary są równe: 4,7 cm x 3,9 cm x 3,9 cm. Ponieważ można go złożyć, z pewnością zmieści się w każdej torebce. Do zestawu dołączono specjalne pudełeczko, w którym można wygodnie przechowywać pojemniczek. To pozwala być przygotowanym na wcześniejsze nadejście miesiączki.

Konsumentki wypowiadają się pochlebnie na temat produktu i zgodnie twierdzą, że jest to bardzo dobry kubeczek menstruacyjny. Sprawdza się on nie tylko przy lekkim, ale również obfitym krwawieniu, zapewnia do 12 godzin ochrony przed przeciekaniem. Co ważne, w dolnej części pojemniczka znajduje się uchwyt pozwalający na jego szybkie wyjęcie, bez rozlania zawartości.

 

 

 

 

Kubeczek menstruacyjny Lunette

 

2. Lunette Kubeczek Menstruacyjny Fioletowy Model 2

 

Znalezione opinie o kubeczkach menstruacyjnych Lunette są niemal w 100% pozytywne, dlatego postanowiliśmy umieścić w zestawieniu jeden z produktów wspomnianej marki. Wybraliśmy Fioletowy Model 2 o pojemności 30 ml i wymiarach: 4,6 cm x 5,2 cm. Pojemniczek jest odpowiedni dla kobiet mających bardziej obfite miesiączki i tych aktywnych seksualnie.

Kubeczek menstruacyjny Lunette jest wykonany z silikonu medycznego, nie ma w składzie lateksu, który mógłby wywołać podrażnienie. Jest on bezpieczny w użyciu i można go zaaplikować nawet przed rozpoczęciem krwawienia, aby mieć pewność, że nic nas nie zaskoczy.

Dla wielu kobiet pojemniczek jest dobrą alternatywą dla tamponów. Zapewnia on skuteczną ochronę przed przeciekaniem i odczuwaniem dyskomfortu, w dodatku pozwala na uprawianie sportów w czasie miesiączki. Wkładanie oraz wyjmowanie kubeczka to łatwe czynności, nawet dla niedoświadczonych osób.

 

 

 

 

Kubeczek menstruacyjny Selenacup

 

3. Kubeczek Menstruacyjny Selenacup Basic Rozmiar M

 

Model Selenacup Basic Rozmiar M jest wykonany z silikonu medycznego. To bezpieczny w użyciu kubeczek menstruacyjny, który jest ekologiczny i trwały. Można go stosować co miesiąc przez kilka, a nawet kilkanaście lat, dlatego jest traktowany jako bardziej ekonomiczne rozwiązanie niż comiesięczny zakup podpasek czy tamponów.

Kubeczek nie zaburza naturalnego pH okolic intymnych, jest hipoalergiczny i bezzapachowy. Co więcej, jego codzienne stosowanie nie powoduje rozwoju infekcji. Pojemniczek gwarantuje do 12 godzin ochrony przed przeciekaniem, również podczas bardziej obfitego krwawienia.

Za co kubeczek menstruacyjny Selenacup został doceniony przez kobiety? Przekonują one, że zakładanie pojemniczka to bardzo łatwa czynność, podobnie jak wyjmowanie. Korzystanie z niego jest komfortowe, gdyż można swobodnie uprawiać sporty i zakładać jasne ubrania, bez obaw o widoczne plamy krwi.

 

 

 

 

Kubeczek menstruacyjny Lily Cup

 

4. Kubeczek menstruacyjny Lily Cup Compact Rozmiar A

 

Kubeczek menstruacyjny Lily Cup Compact Rozmiar A zapewnia nawet 10 godzin ochrony przed przeciekaniem. W razie potrzeby można go złożyć i schować do torebki, a potem wyjąć, kiedy okaże się potrzebny. Produkt jest przeznaczony dla kobiet mających skąpe i średnio obfite miesiączki, a także tych, które nie urodziły jeszcze dziecka lub są po cesarskim cięciu.

Wymiary kubeczka to: 4,2 cm x 5,8 cm, a jego pojemność wynosi 18 ml. Jest on wykonany z trwałego materiału, który nie ma w składzie chemicznych substancji. Tym samym nie ma ryzyka, że pojemniczek wywoła reakcję alergiczną lub doprowadzi do rozwoju infekcji intymnej.

Konsumentki chętnie sięgają po produkt, gdyż dzięki niemu mogą czuć się swobodnie przez cały czas trwania miesiączki. Istotne jest to, że kubeczek menstruacyjny nie jest niebezpieczny, jego stosowanie nie wywołuje skutków ubocznych.

 

 

 

 

Kubeczek menstruacyjny Me Luna

 

5. Kubeczek Menstruacyjny Fioletowy Me Luna Rozmiar S

 

Me Luna Fioletowy Rozmiar S to dobry i tani kubeczek menstruacyjny, przeznaczony dla kobiet mających skąpe miesiączki. Wyprodukowano go z termoplastycznego elastomeru, nie wywołuje podrażnień i jest elastyczny, co ułatwia jego zakładanie. W dolnej części pojemniczka znajduje się mała pętelka pozwalająca na jego szybkie wyjęcie.

Materiał, z którego wykonano produkt, jest pozbawiony lateksu, ftalanów, BPA, alkilofenoli i innych substancji mogących wywołać reakcję alergiczną. Kubeczek menstruacyjny Me Luna zapewnia do 8 – 12 godzin ochrony przed przeciekaniem. Nie wpływa on negatywnie na naturalną florę pochwy, nie przyczynia się też do wysuszenia błony śluzowej. 

Zakładanie kubeczka jest proste, a jego przechowywanie wygodne (w zestawie jest przeznaczony do tego celu woreczek). Tak twierdzą kobiety, które zdążyły już go wypróbować. Po opłukaniu pod bieżącą wodą i osuszeniu pojemniczek jest znów gotowy do użycia. Stosowanie go dla wielu konsumentek jest wygodniejsze niż regularna zmiana podpaski.

 

 

 

 

Kubeczek menstruacyjny Fun Factory

 

6. Kubeczki Menstruacyjne Fun Factory Fun Cup Mix

 

Dla kobiet, które nie mają pewności, jaki produkt będzie dla nich odpowiedni, polecamy kubeczek menstruacyjny Fun Fatory Fun Cup Mix. To zestaw dwóch pojemniczków. Rozmiar pierwszego to A, jego pojemność wynosi 20 ml i nadaje się dla Pań przed 30. rokiem życia, które nie rodziły jeszcze dzieci. Drugi kubeczek jest w rozmiarze B, jego pojemność to 30 ml i jest przeznaczony m.in. dla mam po porodzie metodą naturalną.

Do produkcji pojemniczków wykorzystano medyczny silikon, który nie wysusza śluzówki pochwy i nie powoduje podrażnień. Są one przyjemne w dotyku i elastyczne, co ułatwia ich zakładanie. Każdy z kubeczków gwarantuje nawet 12 godzin skutecznej ochrony przed przeciekaniem. Można je wygodnie przechowywać w dołączonym do kompletu etui.

Konsumentki uważają, że inwestycja w prezentowany zestaw jest dobrą decyzją. Zmniejsza ryzyko kupna kubeczka w złym rozmiarze. Pojemniczki nie wywołują uczucia dyskomfortu i są łatwe w utrzymaniu w czystości. Po zakończeniu miesiączki można je wygotować we wrzątku, są odporne na działanie wysokiej temperatury.

 

 

 

 

Yuuki kubeczek menstruacyjny

 

7. Kubeczek Menstruacyjny Yuuki Classic Rozmiar S

 

Oferowany przez markę Yuuki kubeczek menstruacyjny Classic Rozmiar S jest wykonany z silikonu medycznego. Jest on wytrzymały, elastyczny i nie wywołuje alergii. Pojemniczek sprawdza się w szczególności w przypadku kobiet aktywnych fizycznie, z silnymi mięśniami dna miednicy.

Ciekawe jest to, że ogonek przeznaczony do wyjmowania kubeczka można samodzielnie skrócić, gdy pojawi się taka potrzeba. Maksymalna pojemność opisywanego modelu to 24 ml, a jego wymiary są równe: 4,2 cm x 4,9 cm.

Trwałość i łatwe zakładanie to najczęściej powtarzające się zalety produktu w recenzjach konsumentek. Wiele z nich chwali kubeczek także za to, że nie prowadzi do namnażania się bakterii i rozwoju infekcji intymnych, nie powoduje też podrażnień. Można go więc bezpiecznie używać przez całą miesiączkę.

 

 

 

 

8. Kubeczek Menstruacyjny OrganiCup Rozmiar A

 

Model OrganiCup Rozmiar A pozytywnie przeszedł test kubeczków menstruacyjnych, co dowodzi, że skutecznie chroni przed przeciekaniem. Jego materiałem wykonania jest miękki i elastyczny silikon medyczny. Pojemniczek jest hipoalergiczny i pozwala na utrzymanie właściwego pH pochwy.

Produkt polecany jest przede wszystkim młodszym kobietom, które nie urodziły jeszcze dzieci. To bardzo łatwy w zakładaniu kubeczek menstruacyjny, więc położenie szyjki macicy i inne kwestie nie powinny być zmartwieniem, ryzyko przeciekania jest zmniejszone do minimum.

Pojemniczek jest trwały, więc można go swobodnie używać przez kilka lat, starannie go czyszcząc i dezynfekując (np. we wrzątku). Dla konsumentek bardzo istotne jest to, że kubeczek menstruacyjny może być zakładany na noc, dlatego można całkowicie zrezygnować z używania innych środków higieny osobistej.

 

 

 

 

9. Kubeczek Menstruacyjny Acitve Med L

 

Produkt Acitve Med L to dobra propozycja dla kobiet mających obfite miesiączki, które mają za sobą poród metodą naturalną. Wykonano go z medycznego silikonu, bez BPA i innych niebezpiecznych substancji w składzie. Gdy kubeczek nie jest potrzebny, można go wygodnie przechowywać w woreczku, który znajduje się w zestawie.

Pojemnik ma wymiary: 4,6 cm x 5,3 cm. Zapewnia on do 8 – 12 godzin ochrony przed przeciekaniem, a jego całkowita pojemność wynosi 34,3 ml. Trwałość kubeczka jest określana na ok. 15 lat. Można go swobodnie dezynfekować np. we wrzątku, nie przyczyni się to do jego zniszczenia.

Czy przedstawiony kubeczek menstruacyjny ma wady? Konsumentki przekonują, że trudno jest je znaleźć. Pojemniczek bardzo dobrze sprawdza się podczas miesiączki, również bardzo obfitej i pozwala czuć się pewnie, niezależnie od sytuacji. Ponadto pozwala on na uprawianie sportów, np. pływania.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki kubeczek menstruacyjny kupić?

 

Nadal zastanawiasz się, jaki jest najlepszy kubeczek menstruacyjny? Wszystkiego dowiesz się z poradnika zakupowego. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie kwestie odgrywają najważniejszą rolę przy zakupie tego typu produktów. Wszystkie istotne informacje na ten temat znajdziesz poniżej.

Rozmiar

Okazuje się, że jedną z najbardziej istotnych kwestii w przypadku kubeczków menstruacyjnych jest rozmiar. Źle dopasowany pojemniczek może wywoływać dyskomfort, a nawet przeciekać, wtedy szybko zaczniemy żałować zakupu. Zależnie od marki na opakowaniu znajdziemy oznaczenia typu: S, M, L lub A, B, C. Jaki kubeczek menstruacyjny wybrać, aby był dobrze dopasowany? Trzeba przy tym uwzględnić m.in. swój wiek. Przyjmuje się, że młodsze kobiety powinny sięgać po modele w mniejszym rozmiarze, a starsze w większym. Jednak duże znaczenie ma też ilość przebytych porodów, zwłaszcza metodą naturalną, a także obfitość krwawienia. Jeżeli miesiączki są skąpe, nie ma potrzeby kupowania kubeczka w większym rozmiarze, bo nie powinien napełniać się do maksimum, nawet po upływie kilku godzin.

Wybierając kubeczek menstruacyjny, nie można zapomnieć o swojej aktywności seksualnej. Ciekawe jest to, że pojemniczki w najmniejszym dostępnym rozmiarze są odpowiednie nawet dla dziewic, ich zakładanie nie powinno być dużym problemem.

 

Materiał wykonania

Większość kubeczków menstruacyjnych jest produkowana z medycznego silikonu. To elastyczny i bardzo wytrzymały materiał, który nie ma w składzie lateksu, BPA i innych podrażniających substancji. Stosując tego typu produkt nie trzeba się więc obawiać o podrażnienie okolic intymnych, reakcje alergiczne czy wysuszenie błony śluzowej. Co więcej, pojemniczki z medycznego silikonu nie zaburzają prawidłowego pH pochwy i nie prowadzą do rozwoju infekcji intymnych. Do wyboru mamy także kubeczki wykonane z TPE, czyli termoplastycznego elastomeru. Są one bardzo miękkie i przyjemne w dotyku, a do tego równie bezpieczne w użyciu, co modele silikonowe. Należy wspomnieć, że kubeczki menstruacyjne są bezzapachowe, niezależnie od tego, jaki materiał wykorzystano do ich produkcji.

 

 Pojemność

Pojemność kubeczka w dużej mierze uzależniona jest od jego rozmiaru. Przeważnie jest to 12 – 45 ml, co zapewnia ochronę przed przeciekaniem nawet do 12 godzin (choć to zależy też od obfitości miesiączki). Nie należy się obawiać, że pojemniczek szybko się napełni i na bieliźnie oraz ubraniach pojawią się plamy krwi. Przeważnie kubeczek opróżnia się co 3 – 5 godzin, zależnie od tego, jak często korzystamy z toalety.

 

Elastyczność

Na skuteczność ochrony podczas miesiączki wpływa nie tylko rozmiar i pojemność kubeczka, ale i jego elastyczność. Im bardziej miękki jest pojemniczek, tym łatwiejsze staje się jego zakładanie. Niemniej jednak kobiety aktywne fizycznie, które mają silniejsze mięśnie dna miednicy, powinny wybierać sztywniejsze modele. Inaczej może pojawić się problem z przeciekaniem, nawet jeśli rozmiar kubeczka został dobrany prawidłowo. Wynika to z tego, że pojemniczek będzie wciąż zmieniał delikatnie swoje położenie w wyniku pracy mięśni, a powinien dobrze przylegać do ścianek pochwy.

 

Łatwe zakładanie i wyjmowanie

Mimo że stosowanie podpasek i tamponów nie do końca jest ekonomicznym oraz ekologicznym rozwiązaniem, to część kobiet nie używa kubeczków menstruacyjnych z obawy przed trudnym wkładaniem i wyjmowaniem. Jednak czynności te nie są bardzo kłopotliwe, a do wprawy można dojść już po kilku dniach. Aplikowanie pojemniczka nie będzie sprawiało problemu, jeśli dobrze dobierzemy rozmiar i elastyczność. Jego wyjmowanie także powinno być proste, gdyż na końcu znajduje się pętelka lub specjalny ogonek, często określany mianem łodyżki. Może się zdarzyć, że końcówka kubeczka okaże się za długa i będzie delikatnie podrażniać ujście pochwy. W takiej sytuacji można bez przeszkód skrócić ogonek, aby korzystanie z pojemniczka było bardziej komfortowe.

Mycie i dezynfekcja

Każdorazowo po użyciu kubeczek menstruacyjny należy opłukać pod bieżącą wodą i osuszyć, zanim ponownie go założymy. Nie może to być kłopotliwe, dlatego warto zwrócić uwagę na kształt pojemniczka, ranty oraz zagłębienia. Po zakończonej miesiączce warto starannie zdezynfekować kubeczek, zanim go schowamy. Możemy np. wyparzyć go we wrzącej wodzie, aby pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń i mikroorganizmów. Nie powinno to negatywnie wpłynąć na elastyczność czy wytrzymałość materiału. Najlepszy kubeczek menstruacyjny jest trwały i może być regularnie używany podczas każdej miesiączki nawet przez kilka lub kilkanaście lat.

 

Przechowywanie

W czym można przechowywać kubeczek menstruacyjny? Przeważnie nie ma z tym żadnego problemu, gdyż jest dołączony do niego specjalny woreczek, ewentualnie pudełeczko. Co więcej, niektóre kubeczki można złożyć, w efekcie czego zajmują mniej miejsca. To pozwala na noszenie pojemniczka przy sobie w torebce i bycie przygotowanym na wcześniejsze nadejście krwawienia miesiączkowego.

 

Kubeczki menstruacyjne w dobrych cenach

Co prawda kubeczek menstruacyjny jest droższy od opakowania podpasek czy tamponów, ale koszt jego zakupu zwraca się już po kilku miesiącach. Średnio trzeba za niego zapłacić 40 – 200 zł. Kwota może wydawać się nieco wygórowana, ale warto wziąć pod uwagę to, że kubeczek jest ekologiczny i trwały. Kobiety, które używają go od dłuższego czasu, przekonują, że sprawdza się znacznie lepiej niż inne środki higieniczne, bo czują się swobodnie w każdej sytuacji i nie muszą rezygnować np. z uprawiania sportów w czasie miesiączki.

 

 

FAQ

 

P1: Co to jest kubeczek menstruacyjny?

Kubeczek menstruacyjny to zdaniem wielu kobiet bardzo dobra alternatywa dla zwykłych podpasek i tamponów używanych w czasie miesiączki. Nosi się go w pochwie podczas krwawienia menstruacyjnego, a ponieważ jest przeznaczony do wielokrotnego użytku, uznaje się go za ekologiczny produkt. Ciekawe jest to, że trwałość jednego kubeczka menstruacyjnego może wynosić nawet kilkanaście lat. Z tego względu może to być bardziej ekonomiczne rozwiązanie niż comiesięczny zakup innych środków higienicznych. Pierwszy tego typu produkt został opatentowany już w 1932 roku przez Leaonę Chalmers, ale przez wiele lat nie cieszył się dużą popularnością.

 

P2: Jak działa kubeczek menstruacyjny?

W porównaniu do podpasek i tamponów kubeczek menstruacyjny nie wchłania krwi menstruacyjnej, tylko zatrzymuje ją w środku, co pewien czas trzeba go więc opróżniać. Najczęściej wystarczy to robić 2 – 3 razy dziennie, choć zależy to też m.in. od intensywności krwawienia i tego, jak często w ciągu dnia korzystamy z toalety. Jeśli kubeczek menstruacyjny zostanie odpowiednio dobrany pod względem rozmiaru i założony w prawidłowy sposób, nie ma ryzyka, że krew będzie z niego wyciekać. Coraz więcej kobiet uważa, że to lepszy środek higieniczny niż podpaski, gdyż pozwala czuć się pewnie przez całą miesiączkę.

P3: Kubeczek menstruacyjny – jaki rozmiar?

Kubeczek menstruacyjny jest dostępny w kilku rozmiarach, a żeby zapewniał skuteczną ochronę podczas miesiączki, trzeba go dobrze dopasować. Jak to zrobić? Należy uwzględnić ilość porodów, wzrost i budowę ciała, istotną rolę nierzadko odgrywa aktywność fizyczna. Modele w rozmiarze S (najmniejszym) są przeznaczone dla kobiet poniżej 30. roku życia, które są niskie i szczupłe, a dodatkowo jeszcze nie urodziły dziecka. Kubeczki w rozmiarze M wybierają Panie niskie, ale nieco mocniej zbudowane, które rodziły naturalną metodą maksymalnie 1 – 2 razy. Rozmiar L jest przeznaczony dla wyższych kobiet, a XL dla mam, które urodziły więcej niż 2 dzieci.

 

P4: Kubeczek menstruacyjny – jak używać?

Przed aplikacją kubeczka menstruacyjnego należy umyć ręce, a potem ścisnąć jego boki i złożyć na pół. Następnie trzeba ustawić się w wygodnej pozycji, delikatnie odchylić wargi sromowe, a drugą dłonią wsunąć kubeczek do pochwy i puścić. Nie powinno się go umieszczać bardzo głęboko, bo to stwarza ryzyko wyciekania krwi menstruacyjnej. Opróżnianie pojemniczka najczęściej trzeba powtarzać co kilka godzin, za każdym razem należy go opłukać pod bieżącą wodą i osuszyć. Żeby wyjąć kubeczek, trzeba pociągnąć delikatnie za jego końcówkę, ścisnąć podstawę i pociągnąć w dół (uważając, aby przypadkowo nie rozlać jego zawartości).

 

P5: Kubeczek menstruacyjny przecieka – co zrobić?

W sytuacji, gdy kubeczek menstruacyjny delikatnie przecieka i na bieliźnie zauważymy małe plamki krwi, prawdopodobną przyczyną jest jego nieprawidłowe założenie. Być może nie rozłożył się on całkowicie wewnątrz pochwy lub szyjka macicy nie znajduje się bezpośrednio nad nim. Wówczas należy wyjąć kubeczek, opłukać go i ponownie zaaplikować. Czasami zdarza się, że pojemniczek przecieka, bo napełnił się szybciej niż zwykle lub został niewłaściwie dobrany pod względem rozmiaru. Niektóre kobiety muszą używać kubeczków wykonanych z twardszych materiałów, gdyż miękkie modele nie sprawdzają się w przypadku silnych mięśni Kegla. Jeżeli przeciekanie jest intensywne, być może pojemniczek został zaaplikowany w taki sposób, że szyjka macicy znajduje się obok niego

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ