Ranking 5 najlepszych mat masujących w 2024

Ostatnio aktualizowane: 13.07.24

 

Mata masująca – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Zdecydowałeś się na zakup maty masującej, jednak nie wiesz, który model wybrać? Jeśli czujesz, że jesteś w kropce to spieszymy z pomocą. Po przeanalizowaniu opinii pozostawionych przez konsumentów możemy przekazać, że najlepsza mata masująca w 2024 roku jest Medisana Mata Masująca MC 825. Model ten oferuje kilka rodzajów masażu i obszarów masowania. Konstrukcja maty pozwala na przeprowadzenie masażu pleców, ud i pośladków. Użytkownik może też skorzystać z masażu Shiatsu. Oprócz tego do dyspozycji jest funkcja podgrzewania. Program, który chcemy zastosować łatwo dobierzemy za pomocą dołączonego pilota, który jest intuicyjny w obsłudze. Całość została wykonana z najwyższej jakości materiału, który jest także łatwy w czyszczeniu. Urządzenie możemy stosować zarówno w domu, jak i w samochodzie. Producent do maty dołącza zasilacz samochodowy. A sama mata jest wyposażona w system zapięć, zapobiegający przesuwaniu się urządzenia podczas jazdy. Mamy dla Ciebie także drugą propozycję Matę Masującą Vitolog 959587. Mata ta charakteryzuje się sześcioma automatycznymi programami masażu. Jeśli nie spodobała Ci się nasza pierwsza propozycja zachęcamy, by zapoznać się z opisem drugiego produktu.

5 najlepszych mat masujących. Opinie w 2024 roku

 

Nieprzyjemne dolegliwości pleców, różnego rodzaju schorzenia lub chroniczne uczucie zimna – jak radzić sobie z takimi problemami? Odpowiedzią mogą być świetne maty masujące, które sprawią, że poczujesz się dużo lepiej. Dlatego też przygotowaliśmy wyjątkowy ranking mat masujących, zawierający najlepsze produkty tego typu, dostępne na polskim rynku. Z nami wybierzesz model dostosowany do Twoich potrzeb.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Mata o mocy 40 W przeznaczona jest dla użytkowników do 185 cm wzrostu. Za pomocą pilota wybiera się opcje i intensywność masowania. Skuteczność masażu niwelująca bóle kręgosłupa potwierdzona przez wielu użytkowników.

Wady

Część osób, które zakupiły ten produkt zwraca uwagę, że praca maty jest zbyt głośna. Trudno podczas masażu słuchać samochodowego radia, czy oglądać telewizję albo rozmawiać z domownikami - przy użyciu maty w domu.

Podsumowanie

To skuteczny produkt masujący przeznaczony zarówno dla niższych (165 cm) jak i wysokich (185 cm) użytkowników. Mata łatwo montowalna na siedzeniu samochodowym za pomocą paska na rzep.

Drugi wybór

Zalety

Mata masująca ma wiele trybów pracy i intensywności wykonywania masażu. W trakcie pracy użytkownik może wybrać równocześnie opcję podgrzewania. Mata może być zasilana z domowego gniazdka lub z zapalniczki samochodowej.

Wady

Tym co jest niekomfortowe podczas wykonywania masażu okazuje się być hałas jaki mata wydaje podczas pracy. Hałas jest zwłaszcza odczuwalny przy masażu górnych części ciała.

Podsumowanie

Produkt wykonano z poliestru i gąbki. Wymiary maty to 48 x 105 x 3 cm, moc wynosi 7W. Matę obsługuje się pilotem umieszczonym na przewodzie przyłączeniowym. Użycie maty wpływa na wzmocnienie mięśni, poprawia krążenie, relaksuje i rozluźnia.

Rozważ też

Zalety

Mata posiada funkcję podgrzewania, dlatego wykonywany przez nią masaż jest skuteczniejszy i przyjemniejszy. W zestawie znajduje się dodatkowo specjalny pilot sterowania, który ułatwia obsługę urządzenia, a jednocześnie zwiększa wygodę jego użytkowania.

Wady

Jedną z nielicznych wad opisywanego modelu są jego wymiary. Świetnie sprawdzi się on w przypadku osób o przeciętnym wzroście. Bardzo wysocy użytkownicy mogą mieć jednak problem z odpowiednim ułożeniem maty na fotelu.

Podsumowanie

Produkt pozwala na różne rodzaje masażu. Umożliwia on nie tylko pozbycie się uciążliwego bólu, ale również odstresowanie się po pracowitym, ciężkim dniu. Mata została wykonana z wysokiej jakości materiałów, które sprawiają, iż może ona długo posłużyć swojemu właścicielowi.

 

1. Medisana Mata Masująca MC 825

 

Wielu kierowców jest zwolennikami używania na samochodowym siedzeniu maty masującej. Wielu z nich poleca produkt Medisana Mata Masująca MC 825 jako ten, który w ich przypadku sprawdził się najlepiej. Mata pozwala na ustawienia rejonu masażu przez wybór dolnej partii kręgosłupa lub górnej, albo obu obszarów jednocześnie.

Masowane również mogą być rejony talii (po bokach), karku jak i – poprzez siedzisko – uda osoby siedzącej. Przełączenie rodzaju i intensywności wykonywanego masażu odbywa się za pomocą przewodowego pilota. Wszystkie funkcje masaży są wzbogacone o opcję grzania (sam użytkownik decyduje, czy ją włączyć czy nie), a dla bezpieczeństwa matę wyposażono również w wyłącznik czasowy, który po 15 min pracy zakończy działanie.

Produkt jest przeznaczony dla osób o wzroście od 165 cm do 185 cm i ma wymiary 110 x 42,5 x 18 cm. Jego waga to 5,9 kg. Ze strony użytkowników pochlebne komentarze dotyczą łatwego utrzymania maty w czystości. Przyczynia się do tej opinii też istnienie odpinanej osłona szyi, którą można wyprać w pralce. Medisana Mata Masująca MC 825 to produkt chętnie wybierany przez osoby z bolącymi kręgosłupami. 

Medisana Mata Masująca MC 825 to produkt chętnie wybierany przez osoby z bolącymi kręgosłupami.

 

ZALETY
Różne obszary i intensywność masażu: Osoba, która zarządza masażem ma do wyboru zarówno obszary w jakich masaż ma się odbyć (górna część pleców, dolna, okolice talii, szyi, całe plecy i uda). Do dyspozycji użytkownika są 3 poziomy intensywności masażu.

Pilot: Włączanie, wyłączanie i zmiana ustawień jest przeprowadzana za pomocą pilota przewodowego, którego przewód pozwala na wygodne ustawienie, na przykład, na kolanach osoby masowanej. Daje to możliwość bezproblemowej zmiany ustawień.

Czystość: Mata jest wykonana z tworzywa, które łatwo utrzymać w czystości. Dodatkowo, rejony bardziej narażone na zabrudzenia jak, okolice szyi zostały wyposażone w zdejmowalną do prania osłonę. Pozwala to zachować higienę użycia.

Waga: Mata waży zaledwie 5,9 kg. Taka waga nie stwarza trudności w jej przenoszeniu i montażu na innym siedzisku, gdy mata jest używana w różnych miejscach.

Dla osób o różnym wzroście: Jak podaje producent mata równie skutecznie wymasuje osobę o niższym wzroście jak i osobników wysokich. Sprzęt przeznaczony jest dla osób w przedziale od 165 do 185 cm wzrostu.

 

WADY

Głośność pracy: Cześć osób używających tę matę przyznaje, że jej praca nie jest cicha, zatem trzeba zastanowić się, czy podczas jazdy samochodem fakt ten nie wpłynie na rozproszenie naszej uwagi za kierownicą.

 

 

 

 

2. Mata Masująca Vitolog 959587

 

Najlepsze maty masujące nie tylko masują, ale też podgrzewają miejsce masowanego ciała, taka też jest mata masująca Vitolog 959587 wzbudzająca duże zainteresowanie klientów. Za jej pomocą rozmasujesz bolące miejsca na karku, w okolicach bioder czy wzdłuż kręgosłupa.

Ten materac masujący został wykonany z elastycznych materiałów i nadano mu ergonomiczny kształt. Można go rozłożyć na zwykłym domowym fotelu, lub fotelu samochodowym. Ta dobra i tania mata masująca ma 6 trybów pracy, na które składają się pulsowanie, klepanie, wałkowanie, ugniatanie, masaż rolujący oraz funkcja ogrzewania.

Każdy z trybów można włączyć w jednym z trzech poziomów intensywności oraz dopasować do wymaganej strefy: szyja, plecy, biodra, uda. Mata masująca Vitolog 959587 posiada certyfikat bezpieczeństwa CE dopuszczający ją do użytku na terenie Unii Europejskiej.

 

ZALETY

Tryby pracy: Mata oferuje 6 rodzajów pracy, każdy o innym sposobie przeprowadzania masażu i dedykowany do innego rodzaju dolegliwości.

Strefy masażu: Użytkownik może wybrać spośród 4 stref masażu, są to: szyja, plecy, biodra, uda.

Intensywność masażu: Każdy z programów i obszarów masowania ma opcję wyboru jego intensywności. Do wyboru są 3 poziomy intensywności. 

Pilot: Na przewodzie zasilającym, w miejscu o łatwym zasięgu, umieszczono pilot zarządzający pracą maty. Pilot jest prosty i intuicyjny w użyciu.  

Zasilanie: Mata jest zasilana prądem pochodzącym z domowego gniazdka i zaopatrzono ją w zasilacz oraz specjalną wtyczkę samochodową, zasilającą matę z gniazda zapalniczki. 

 

WADY

Głośność pracy: Mata, zwłaszcza przy użyciu programów masażu górnych partii ciała, jest bardzo głośna. Wielu użytkowników ten hałas odbiera jako spory dyskomfort.  

 

 

 

 

3. Mata Masująca NECK 2 w 1 Homedics BMSC-4600H-EU

 

Mata Masująca Homedics BMSC-4600H-EU 2 w 1 z systemem SensaTouch to nasza trzecia propozycja. Jest to świetny model z masażem rolującym i shiatsu oraz systemem podgrzewania. Urządzenie posiada dwa niezależne mechanizmy masujące, dzięki czemu odpowiednio dobierzemy parametry masażu karku i szyi. Model wyposażony jest w kilka trybów masowania, a wygodny pilot ułatwia nam ich przełączanie.

Mata sprawia, że nasze ciało będzie rozluźnione, a bóle mięśni staną się przeszłością. System SensaTouch umożliwia dość intensywny masaż, który koi obolałe miejsca. Matę pokryto wytrzymałym, estetycznym materiałem, dzięki czemu wygląda bardzo elegancko.

Urządzenie ze względu na wymiary – siedzisko 37 cm x 39 cm oraz wysokość 75 cm – pasuje na większość foteli i krzeseł biurowych. Jeśli szukasz wygodnego, prostego w obsłudze rozwiązania dla siebie lub bliskich, Homedics to model, który powinien Cię zainteresować.

Warto też wspomnieć, że cieszy się on wieloma pozytywnymi opiniami użytkowników. Ceniony jest za trwały, solidny materiał, ciekawy design i możliwość wyboru poziomu masowania.

Następnym urządzeniem jest mata masująca Homedics BMSC – 4600H – EU, ze specjalnym systemem 2 in 1.

 

ZALETY

Funkcja podgrzewania: Urządzenie Homedics zostało wzbogacone o specjalną funkcję podgrzewania. Taka opcja świetnie sprawdzi się u osób zmagających się z silnymi bólami kręgosłupa. To rozwiązanie ma również działanie antystresowe i odprężające. 

Programy masujące: Produkt ten został udoskonalony o specjalne tryby, dzięki którym mamy pewną dowolność masażu. Specjalna regulacja pozwoli nam na uruchomienie odpowiedniego programu: masaż całego ciała, masaż karku, itd. 

Pilot: Zaletą maty masującej Homedics BMSC – 4600H – EU jest również to, że w zestawie otrzymujemy pilot. Za jego pomocą możemy dowolnie zmieniać tryby oraz natężenie pracy urządzenia. 

Cena: Model ten jest również atrakcyjny dzięki swojej niskiej cenie, adekwatnej do jakości wykonania. 

 

WADY

Rozmiar: Urządzenie ma wymiary: 37 cm x 39 cm x 75 cm. Choć pasuje do większości foteli, nie będzie to odpowiednia propozycja dla wyższych osób.

 

 

 

 

4. Masażer Shiatsu Pleców Beurer MG 254

 

Masażer Shiatsu Pleców Beurer MG 254 to według wielu użytkowników najlepsza mata masująca przeznaczona do masażu Shiatsu. Produkt jest tak wysoko oceniany ze względu na to, że wyposażono go w łącznie 6 głowic do masażu, z czego 4 są przeznaczone do stymulacji pleców, a 2 operują w okolicy szyi. Ponadto mata ma możliwość kilku ustawień regionów masażu. Można wybrać masaż całego rejonu pleców lub ich górnej, albo dolnej części.

Dodatkowo produkt oferuje opcję podgrzewania, którą można uruchomić podczas masażu wpływając tym na rozluźnienie spiętych mięśni i zapewniając lepsze efekty zabiegu. Na uwagę zasługuje również materiał wykonania powierzchni z neoprenu i oddychającej siateczki. Materiał ten zapewnia zarówno wytrzymałość produktu, jak i jest wygodny w użytkowaniu. Mata jest zasilana sieciowo, a jej moc to 60 W. Dla wygody obsługi do produktu dołączono pilota pozwalającego na sprawne zarządzanie masażem.

Według użytkowników Beurer MG 254 szczególnie dobrze spełnia swoje zadanie przy masażu odcinka lędźwiowego i piersiowego kręgosłupa.Masaż pleców można wykonać za pomocą masażera Shiatsu Beurer MG 254, urządzenia zasilanego sieciowo i oferującego różne rejony masowania.

Masaż pleców można wykonać za pomocą masażera Shiatsu Beurer MG 254, urządzenia zasilanego sieciowo i oferującego różne rejony masowania.

 

ZALETY

6 głowic masujących: Masażer wyposażono w 4 głowice masujące obszar pleców i 2 głowice, które uruchamia się do masażu karku. Zapewnia to skuteczny masaż.

Ogrzewanie: Sprzęt pozwala na włączenie podczas masażu funkcji ogrzewania wpływającej na rozluźnienie masowanego obszaru i tym samym skuteczniejszy zabieg.

Pasy do mocowania: Matę mocuje się za pomocą giętkich pasów mocujących pozwalających na stabilne ułożenie masażera na krześle czy fotelu.

Pilot: Pilot będący wyposażeniem produktu ułatwia zarządzanie sterowaniem bez schodzenia z maty i ponownego ustawienia lub zmiany masowanego obszaru.

2 prędkości masażu: Mata zadowoli różnych użytkowników: Osoby bardziej wymagające i o delikatnej budowie. Produkt pozwala na wybór jednego z dwóch poziomów intensywności masażu. 

 

WADY

Masaż karku: Według osób używających maty do masażu, o ile można liczyć na intensywny masaż części lędźwiowej i piersiowej kręgosłupa, o tyle masaż szyi jest mało intensywny i nie wszystkich zadowala swoją jakością.

 

 

 

 

5. Mata Masująca Medisana MCN 88930

 

Medisana MCN 88930 to model przeznaczony do masażu kręgosłupa, pośladków i karku. Urządzenie w przyjemny sposób pozwoli nam rozluźnić mięśnie i zminimalizować różne bóle. Mata posiada dwie końcówki masujące do masażu karku i ramion oraz dwie końcówki wibracyjne do masażu Shiatsu w trzech strefach – górnej oraz dolnej część pleców, a także całe plecy.

Sprzęt ten ma też 3-stopniową funkcję wibracji w siedzisku oraz funkcję ogrzewania w końcówkach masujących. Mata oferuje nam masaż wibracyjny oraz rolkowy/shiatsu, który jest wyjątkowo skuteczny i świetnie wpływa na nasze samopoczucie. Jednocześnie stanowi doskonały drenaż limfatyczny i poprawia ciśnienie krwi. Obsługę urządzenia ułatwia pilot zdalnego sterowania.

Warto też wspomnieć o samej firmie, która już od 25 lat oferuje swoim klientom produkty najwyższej jakości.  Wszystkie powstały z myślą o naszym zdrowiu i poprawie samopoczucia. Wymiary urządzenia to 118 cm x 40 cm x 9 cm, a waga wynosi ok. 6,5 kg.

Warto też wspomnieć, że opinie o matach masujących tego producenta są bardzo pochlebne. Urządzenie zostało docenione nie tylko ze względu na świetne efekty, jakie pozwala osiągnąć, ale również solidną konstrukcję.

Naszą kolejną propozycją jest mata masująca Medisana MCN 88930.

 

ZALETY

Specjalne końcówki masujące: Urządzenie to zostało wyposażone w specjalne końcówki masujące, dedykowane do różnych partii ciała. W ten sposób, wykonywany masaż pozwoli nam zniwelować bóle ramion, pleców czy karku.

Pilot: Mata masująca Medisana MCN 88930 została zaopatrzona w bezprzewodowy pilot. Dzięki niemu możemy zmienić ustawienia i regulować pracę naszego urządzenia z każdego miejsca w pokoju.

Jakość wykonania: Produkty firmy Medisana znane są z wysokiej jakości wykonania. Staranne szwy oraz materiał, z którego została uszyta poszewka, sprawiają, że można ją prać w pralce.

 

WADY

Cena: Mata masująca Medisana MCN 88930 to drogi produkt, a jak wiadomo cena jest dla wielu osób jest istotnym czynnikiem przy zakupie produktów tego typu.

Waga: Urządzenie to jest stosunkowo ciężkie. Jego waga wynosi 6,5 kg, przez co przenoszenie takiej maty może się okazać bardzo problematyczne. Z pewnością wiele problemów sprawi ona osobom z problemami z kręgosłupem.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką matę masującą kupić?

 

Mata masująca jest idealnym urządzeniem do poprawienia pracy układu krążenia, wspomagania rehabilitacji, a także relaksu po męczącym dniu. Szczególnie przyda się osobom, których praca polega na wielogodzinnym siedzeniu przy biurku lub za kółkiem. Jednak wybór właściwego urządzenia może sprawić wiele problemów. Wszystko dlatego, że z powodu popularności takich sprzętów, ich dostępność jest bardzo szeroka. Aby ułatwić Ci wybór, przygotowaliśmy poradnik o tym, jaką matę masującą wybrać.

Rodzaje

Maty dzielimy głównie ze względu na miejsce ich użytkowania. Wyróżniamy modele do samochodu, na kanapę oraz ozonowe do wanny. Aby wybrać produkt, który spełni Twoje oczekiwania, musisz poznać cechy charakterystyczne wszystkich typów.

Mata do samochodu – w wyborze urządzenia do masażu w samochodzie musimy zwrócić uwagę na kilka elementów. Po pierwsze, ważne jest, aby mata była cienka i wyprofilowana. Znacznie zwiększy to nasz komfort podczas jazdy. Taka mata jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które spędzają długie godziny jadąc samochodem np. zawodowi kierowcy. Bardzo często zdarza się, że ich pozycja przyjmowana podczas jazdy nie jest prawidłowa. Dlatego mata pomaga zwalczyć ewentualne bóle pleców, które są skutkiem długiej i nieprawidłowej pozycji siedzącej. Warto wybrać takie urządzenie, które wyposażone jest w system podgrzewania. Funkcja ta rozluźni nasze mięśnie i sprawi, że jazda stanie się przyjemniejsza. Bardzo łatwo można podłączyć taką matę do zapalniczki samochodowej.

Mata ozonowa – jest to mata do użytkowania w wannie. Urządzenie to zostało skonstruowane tak, aby idealnie dopasowało się do jej kształtu. Takie maty mają bardzo dużo zastosowań. Oprócz zapewnienia nam zupełnego relaksu, urządzenie dodatkowo pomaga nam pozbyć się cellulitu, usuwa martwy naskórek i ujędrnia nasze ciało. Ma też zbawienny wpływ na nasze zdrowie – pomaga w leczeniu napięcia nerwowego, odleżyn, nadciśnienia, niedociśnienia, a także chorób układu krwionośnego. Wszystko to dzięki delikatnemu masażowi i bąbelkom ozonu, które wypływają z maty.

Mata na kanapę lub łóżko – jest to najpopularniejszy rodzaj urządzeń tego typu. Możemy znaleźć wiele mat, dlatego musimy uważać na kilka aspektów. Jeden z najważniejszych to wielkość strefy aktywnego masażu. Może się zdarzyć, że mata przykryje nam całą kanapę, lecz strefa masażu wynosi niecałą jej połowę. Warto wybrać też takie urządzenie, które posiada funkcję podgrzewania – jest to idealna opcja na zimowe wieczory. Kolejnym elementem, na który musimy zwrócić uwagę jest wybór maty z ciągłym ogrzewaniem. Wiele mat wyłącza ogrzewanie automatycznie po 15 lub 30 minutach. Komfort z pewnością zwiększy także całościowe ogrzewanie. Trzeba zwrócić na to szczególną uwagę, ponieważ wiele modeli ma taki element grzewczy tylko na poziomie pleców.

Wibracyjna, nefrytowa, czy może z kulami – jaka mata masująca jest najlepsza? Maty dzielą się również ze względu na to, jak działają. Występują trzy rodzaje modele z kamieniami nefrytowymi, kulami i wielofunkcyjne.

 

Mata z kamieniami nefrytowymi

Jak nazwa wskazuje, zamontowano w niej kamienie nefrytowe, które wprawione w drganie masują nasze ciało. Idealnie nadają się do mięśni pleców i pobudzenia przepływu krwi. Dzięki temu urządzeniu możemy rozgrzać mięśnie, a także zredukujemy napięcie, które usytuowane jest w ich najgłębszych warstwach. Ważne jest, aby poszukać taką matę, która zawiera w sobie prawdziwy nefryt, czyli jadeit. Uzyskamy wtedy najlepsze efekty. Musimy pamiętać, że sprzęty tego typu są znacznie droższe od pozostałych typów mat masujących. Ich niska cena również powinna nas zaalarmować.

Mata masująca za pomocą kul – działa dzięki wprawionym w ruch kulom. Musimy pamiętać, że produkt z dużą ilością kul będzie działał o wiele efektywniej. Mata tego typu gwarantuje nam świetny relaks.

Mata wielofunkcyjna – jest to urządzenie, które łączy w sobie wiele funkcji. Najczęstsze połączenia, jakie spotkamy na naszym rynku to mata wibracyjno – kulowa.

Dodatkowe funkcje

Wiele nowoczesnych mat masujących posiada różne dodatkowe funkcje.  Zazwyczaj są to różnego rodzaju masaże np. funkcja masażu rolującego lub opukującego. Możemy dowolnie przełączać pomiędzy typami masażu, zależnie od naszego upodobania. Wśród funkcji znajdziemy akupresurę, czyli uciskanie strategicznych miejsc na ciele człowieka. Nasza mata może być także wyposażona w termopunkturę, czyli działanie na pewne miejsca, ale nie dotykiem, lecz ciepłem. Wiele mat ma w sobie również odtwarzacze mp3, aby umilić nam czas masażu.

Mają one także często wbudowane mechanizmy, które wyciszają pracę maty. Niektóre z nich wyposażone są także w poduszkę, która dodatkowo masuje nasz kark i głowę.

 

Inne urządzenia

Istnieje także wiele innych urządzeń przeznaczonych do masażu. Wśród nich znajdziemy fotel czy masażer do stóp. Skupiają się one raczej na małej powierzchni naszego ciała – dłoniach, stopach, karku itp.

 

Zabezpieczenia

Dobra mata musi mieć system zabezpieczeń przed przegrzaniem. Pomocna będzie też lampka kontrolna oraz system automatycznego wyłączania po upływie np. 15 czy 30 min.

 

Maty masujące w dobrych cenach

Zwykłe maty masujące, bez żadnych szczególnych funkcji, mogą kosztować około 100 zł. Cena urządzenia, w którym wykorzystuje się nefryty zwykle sięga około 500 zł. Cena przekłada się jednak na jakość masażu i trwałość urządzenia.

 

 

Mata masująca – czy to naprawdę działa?

 

Maty masujące, zarówno te do użytku domowego, jak i modele przeznaczone do samochodu, najczęściej kupują konsumenci mający problemy z bólami kręgosłupa. Masz wątpliwości, czy tego typu produkt pomoże Ci w pozbyciu się wszystkich uciążliwych dolegliwości? Nie wiesz, jaka mata masująca jest polecana przez doświadczonych masażystów? Chcemy rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości.

Jak działa mata masująca?

Mata masująca jest przeznaczona do masażu wibracyjnego ciała, przede wszystkim karku, pleców, obręczy biodrowej i nóg. Użytkownicy takich produktów uważają, że jest to idealny sposób na odprężenie się po bardzo ciężkim dniu. Mówi się, że regularne korzystanie z maty masującej pozwala skutecznie pozbyć się dolegliwości bólowych. Dzieje się tak, ponieważ samodzielnie możemy decydować o intensywności, niekiedy również o rodzaju wykonywanego masażu. Wewnątrz maty często umieszczone są specjalne wałki i kulki, które w odpowiedni sposób naciskają na ciało.

 

Efekty stosowania maty

Mata masująca łączy w sobie tradycyjne techniki masażu, nowoczesne technologie oraz wiedzę z zakresu fizjoterapii. Jej skuteczność może więc pozytywnie zaskoczyć, zwłaszcza jeśli nie wiązaliśmy z zakupionym produktem zbyt dużych oczekiwań. Specjaliści przekonują, że wykonywany regularnie masaż (codziennie lub co kilka dni) działa na kilku płaszczyznach jednocześnie. Użytkowanie maty masującej ma wpływ m.in. na lepsze samopoczucie, ponieważ już po kilku minutach zapominamy o stresie i codziennych problemach. Część modeli dostępnych na rynku wyposażona jest w opcję podgrzewania, a to sprawia, że masaż odczuwamy bardziej intensywnie.

Podstawową korzyścią płynącą z użytkowania maty jest możliwość złagodzenia, a czasem nawet całkowitego pozbycia się bólu kręgosłupa (nie tylko w odcinku szyjnym, ale i piersiowym czy lędźwiowym). Polecamy taki produkt osobom, które prowadzą aktywny tryb życia i chcą uniknąć zakwasów. Delikatny masaż po treningu przyspiesza regenerację mięśni, również po urazach i kontuzjach. Po matę masującą bez wahania powinny sięgnąć osoby przechodzące rehabilitację, gdyż jej stosowanie wpływa na szybszy powrót do pełnej sprawności.

 

Komu może pomóc mata masująca?

Podstawowym wskazaniem do zakupu i korzystania z maty masującej jest chęć zrelaksowania się oraz złagodzenia bólu. Według fizjoterapeutów, takie urządzenie do masażu jest odpowiednie dla pacjentów cierpiących z powodu: rwy kulszowej, silnego zmęczenia mięśni, napięcia mięśniowego, niskiej odporności organizmu oraz problemów ze snem. Po masażu ciało staje się rozluźnione, a to powoduje, że szybciej zasypiamy i budzimy się pełni energii. Ucisk na odpowiednie mięśnie przyczynia się też do zwiększenia odporności immunologicznej organizmu, dlatego możemy zminimalizować ryzyko zachorowania na sezonowe infekcje, takie jak grypa.

Mata masująca nie pomoże jednak w tak dużym stopniu użytkownikom, którzy są kwalifikowani przykładowo do operacji kręgosłupa z powodu wypadających kręgów. W ich przypadku nawet bardzo intensywny masaż nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, a czasem wręcz staje się przyczyną pogorszenia stanu zdrowia. Co prawda mata masująca jest bezpieczna, ale przed jej użyciem warto skonsultować się z lekarzem. Dotyczy to głównie konsumentów, u których zdiagnozowano schorzenia neurologiczne.

Jak używać maty, aby zadziałała?

Po ustawieniu bardzo delikatnego masażu możemy w ogóle nie odczuwać działania maty. To sygnał, aby wybrać inny program lub zwiększyć jego intensywność. Nie bójmy się, że bardzo mocny masaż sprawi nam ból, ponieważ w razie konieczności możemy szybko wyłączyć matę lub zmienić ustawienia. Warto wypróbować wszystkie opcje, jakie oferuje zakupiony produkt. W ten sposób poznamy jego możliwości.

 

 

FAQ

 

P1: Co daje mata masująca?

Mata masująca to nic innego, jak urządzenie, które kształtem przypomina nieco fotel. Można ją ustawić na krześle w taki sposób, jaki najbardziej nam odpowiada. Maty masujące mają zazwyczaj zasilanie sieciowe, więc aby zadziałały trzeba podłączyć je do źródła zasilania. Niektóre z dostępnych na rynku modeli oferują też funkcję grzania, dzięki której efekty masażu są zdecydowanie szybsze, ciało potrzebuje mniej czasu, aby się zregenerować. Masażer ma zazwyczaj kilka trybów pracy i jest wyposażony w pilot do sterowania. Zabiegi z użyciem opisywanego urządzenia pozwalają ciału szybko się zregenerować. Mata ogranicza ból pleców i napięcie w innych częściach ciała.

 

P2: Mata masująca – ile razy dziennie?

Tak naprawdę z maty masującej można korzystać zawsze, kiedy tego potrzebujemy. Z powodzeniem możemy używać jej codziennie np. po powrocie z pracy czy wieczorem, kiedy po wypełnieniu wszystkich obowiązków mamy chwilę dla siebie i chcemy się zrelaksować. Masaż powinien trwać minimum kilka minut, choć zalecane są dłuższe sesje, np. 15 czy 20-minutowe. Większość urządzeń tego typu ma wbudowany timer, więc nie trzeba pilnować czasu i tym samym można się całkowicie odprężyć.

P3: Mata masująca – jak używać?

Korzystanie z maty masującej nie powinno stanowić dla nas żadnego problemu, bo jest to wyjątkowo łatwe w obsłudze urządzenie. Produkt należy ułożyć w odpowiednim miejscu np. na kanapie. Pamiętajmy, aby mieć też łatwy dostęp do źródła zasilania, żeby móc szybko podłączyć sprzęt. Następnie wystarczy ustawić odpowiednią moc albo tryb pracy, usiąść wygodnie na fotelu i skierować swoje myśli na coś przyjemnego. Po zakończonej pracy mata masująca sama się wyłączy. Co ciekawe, niektóre modele są dostosowane nie tylko do używania w domu, ale też w samochodzie. Takie maty mają przewód zasilający dostosowany do gniazdka zapalniczki samochodowej.

 

P4: Ile kosztuje mata masująca?

Cena maty masującej, jak w przypadku wielu innych produktów, różni się w zależności od popularności producenta, jakości wykonania i zastosowanych rozwiązań. Aby kupić solidnie wykonany sprzęt trzeba być przygotowanym na wydatek rzędu kilkuset złotych. Dobrą matę masującą, która będzie nam służyła przez wiele lat, można kupić już za ok. 500 zł. W sklepach znajdziemy też zdecydowanie droższe modele. Przed podjęciem decyzji zakupowej warto dokładnie zapoznać się z opiniami na temat interesujących nas urządzeń. Wielu konsumentów po zakupie z chęcią dzieli się swoimi wrażeniami, a recenzje stanowią bardzo dobre źródło informacji na temat danego produktu.

 

P5: Gdzie można kupić matę masującą?

Znalezienie dobrej maty masującej nie powinno być trudnym zadaniem. Tego typu urządzenia są dostępne zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online. To, jaką drogę zakupu wybierzemy zależy głównie od naszych preferencji. Jeśli wolimy najpierw zobaczyć produkt na żywo i porozmawiać ze sprzedawcą, zakupy stacjonarne są lepszym wyborem. Szukanie maty masującej przez Internet również ma sporo zalet. Przede wszystkim tracimy na to mniej czasu, bo nie musimy przemieszczać się po różnych sklepach. Mając dostęp do Internetu możemy szybko sprawdzić produkty i ceny w wielu miejscach. Często zdarza się też, że kupując przez Internet płacimy mniej niż stacjonarnie. W razie potrzeby nie ma też żadnych problemów ze zwrotem, bo konsument zgodnie z ustawą ma na to 14 dni.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Medivon CF-2606HB

 

Mata masująca Medivon CF-2606HB to nasza pierwsza propozycja. Urządzenie świetnie masuje całe ciało. Zabieg przy wykorzystaniu maty doskonale działa na bóle pleców, a dzięki wbudowanemu podgrzewaniu jest przyjemniejszy. Masaż całych pleców nie musi być wykonywany przez fizjoterapeutę, czy masażystę. Za pomocą tego urządzenia wykonamy samodzielny masaż, nawet w czasie jazdy samochodem.

Jest to najlepsza mata masująca, wykonująca prozdrowotny masaż Shiatsu, polepszający nasze samopoczucie. Ma on wielowiekową tradycję i wywodzi się z Japonii. Jego pozytywny wpływ na organizm został potwierdzony naukowo i co istotne Ministerstwo Zdrowia uznało go za zabieg leczniczy.

Udowodniono bowiem, że pomaga w zwalczaniu bólu kręgosłupa, głowy, migreny, a ponadto wspiera leczenie urazów kręgosłupa w odcinku szyjnym, sztywność karku, a także pobudza układ krążenia. Mata Shiatsu CF 2606 HB zapewnia przyjemny masaż pleców, jak również ud, czy pośladów. Dokładnie relaksuje i odpręża nasze ciało.

Urządzenie wykonano z najlepszych materiałów, które nie podrażniają nawet najbardziej wrażliwej skóry i pozwalają jej oddychać. Produkt ma nie tylko świetne właściwości, ale także wiele pozytywnych ocen zadowolonych użytkowników, którzy docenili efekty, jakie pozwala uzyskać.

Model Medivon CF – 2606HB to najlepsza mata masująca w 2024 roku. Ponadto, jest niezwykle praktyczna, gdyż można ją używać zarówno w domu, jak i w samochodzie, dzięki czemu zastąpi nawet najlepszego masażystę. Jest to praktyczny, funkcjonalny sprzęt, który cechuje się wysoką jakością wykonania.

 

 

Jaką matę masującą Homedics wybrać?

 

HoMedics zajmuje się produkcją urządzeń służących do terapii magnetycznej, dźwiękowej oraz artykułów do masaży. Firma amerykańska istnieje na rynku od ponad 25 lat, zaś w Polsce od 8. Maty masujące zyskały na popularności dzięki ich wpływowi na układ krążenia oraz kondycję pleców.

Wiele osób decyduje się na taki zakup nie tylko przez ich właściwości zdrowotne, ale też po prostu, żeby się zrelaksować po ciężkim dniu w pracy. Maty są także często spotykanym produktem wśród kierowców, którzy przecież większość swojego czasu spędzają za kierownicą. Takie urządzenie pomaga pozbyć się dyskomfortu wynikającego z długiego siedzenia w niewygodnej dla kręgosłupa pozycji. Z tego powodu spokojnie możemy też używać maty w biurze.

Wśród tego typu urządzeń masujących możemy wyróżnić dwa rodzaje:

* z masażem shiatsu: głowice ugniatają i wałkują ciało,

* z masażem wibracyjnym: silniczki wibracyjne przenoszą drganie na ciało.

Najlepsze maty masujące Homedics powinny być zaopatrzone w pilot sterujący, który umożliwi wybranie masażu górnej lub dolnej części kręgosłupa albo całych pleców. Niektóre urządzenia można zamontować nie tylko na fotelu, łóżku, czy w samochodzie, ale także wannie. Ceny najprostszych mat masujących rozpoczynają się już od 100 zł. Jeżeli na początku chcesz sprawdzić, czy produkt tego typu będzie Ci odpowiadał, to tańszy powinien wystarczyć. W drugim przypadku warto skupić się na opcjach jakie mata ma do zaoferowania. Gdy masz poważne problemy z kręgosłupem lub bólem mięśni w okolicy barków, to zakup takiego urządzenia jest jak najbardziej wskazany. Najlepsza mata masująca Homedics w 2024 roku ma opcję masażu shiatsu oraz wibracyjnego, a także możliwość podgrzewania, które zdecydowanie poprawi kondycję chorych pleców. Urządzenie masujące może też być zakupiona jako prezent dla kogoś bliskiego. Osoby starsze bardzo często walczą z bólem pleców. Jednak warto pamiętać, iż mata z głowicami masującymi nie będzie dla nich wskazana. Dla nich zalecane są raczej maty z masażem wibracyjnym, ponieważ mocniejszy masaż mógłby nawet zaszkodzić.

 

Maty masujące Homedics – Ranking

 

Homedics ShiatsuMax BMSC-5000H-EU

 

Homedics ShiatsuMax BMSC-5000H-EU to mata masująca, którą bez problemu można zamontować na krześle lub w fotelu. Urządzenie może być w szczególności przydatne dla osób, które chcą się zrelaksować po ciężkim dniu w pracy. Matę można także założyć na krzesło w biurze, gdy spędzamy długi czas w trybie siedzącym. Urządzenie posiada 4 rolki masujące. Producent postarał się, aby obszar masowania pleców był nieco większy, niż w innych matach. Produkt oferuje kilka możliwości masażu: masaż shiatsu, masaż wibracyjny, masaż z podgrzewaniem.

Do maty został dołączony pilot, którym można ustawić dogodną dla nas opcję masowania górnej lub dolnej części pleców lub ich całości. Ponadto urządzenie umożliwia włączenie masażu 3D, który pozwala uaktywnić wszystkie warianty (podgrzewanie, masaż wibracyjny oraz shiatsu). Pokrycie maty zostało wykonane z pluszu, co dodatkowo umila korzystanie z produktu. Do urządzenia dołączona została specjalna torba, przez co spokojnie możesz wziąć je ze sobą w każde miejsce.

Użytkownicy docenili właściwości lecznicze maty, które pozwoliły im na uporanie się z bólem pleców.

 

 

Homedics BMSC-1000H

 

Mata masująca Homedics BMSC-1000H to produkt dla tych, którzy mają problemy zdrowotne związane z kręgosłupem. Cena urządzenia jest przystępna i niewygórowana. Mata jest zasilana dzięki podłączeniu do sieci. Do niej został załączony pilot, który w wygodny sposób pozwala zmieniać ustawienia masażu lub obszaru, na jakim jest wykonywany. Wymiary produktu to 58 cm wysokości, 35,2 cm szerokości oraz 7,5 cm grubości. Urządzenie posiada głowice masujące w kierunku góra-dół. Można wybrać 3 obszary, na których będzie wykonywany masaż: górna część pleców, dolna część pleców, całe plecy.

Opcja masażu, który skupia się na danym obszarze pleców z pewnością będzie przydatna, jeśli bolą Cię barki lub dolna część kręgosłupa. Urządzenie ma opcję masażu shiatsu, który ugniata plecy punktowo. W efekcie mięśnie rozluźnią się i nie będą już napięte. Dodatkowa opcja grzania wzmocni efekt oraz pozytywnie wpłynie na Twoje krążenie. Oprócz tego oczywiście jest także możliwość włączenia masażu wibracyjnego.

Według konsumentów jest to mata masująca Homedics w dobrej cenie. Produkt spełnił oczekiwania klientów, nawet zakupiony jako prezent dla starszej osoby.

 

 

Homedics YMM-1500H

 

Homedics YMM-1500H jest najwyższej jakości pneumatyczną matą masującą. Twórcy produktu zainspirowali się pozytywnym wpływem Jogi na ciało i umysł człowieka. Z urządzenia spokojnie można korzystać w domu. Matę można położyć na płaskim podłożu, najlepiej na dywanie. W macie znajduje się 7 poduszek powietrznych, które pompują się i mogą uzyskać kilka różnych efektów. Pierwszy z nich to masaż tajski. Kolejna opcja, jaką oferuje urządzenie to rozciąganie mięśni. Zostało ono zainspirowane ćwiczeniami Jogi.

Mata umożliwia wyginanie ciała w różne strony (skręcanie, unoszenie pleców). Efektem jest rozciągnięcie ciała oraz zwiększenie jego elastyczności. Dodatkowe opcje masażu to przelewanie i falowanie. Co więcej urządzenie posiada 3 opcje intensywności. Jeśli nie jesteś dobrze rozciągnięty, to nie musisz się martwić. Wystarczy zacząć od pierwszego poziomu, a po jakimś czasie zmienić program na wyższy. Mata działa przez podłączenie do sieci. Do niej dołączony jest pilot, który umożliwia zmianę trybu pracy urządzenia z masażu na rozciąganie lub przełączanie na inną intensywność ćwiczeń.

Klienci są docenili produk głównie za to, że mata umożliwiła im nie tylko zrelaksowanie się, ale też rozciągnięcie napiętych mięśni ciała.

 

Jaką matę masującą kręgosłup wybrać?

 

Wiele osób narzeka na bóle kręgosłupa, które uniemożliwiają codzienne funkcjonowanie. Niektórzy decydują się na masaże, inni na leki. Ciekawym rozwiązaniem może być zakup maty masującej. Można ją umieścić w każdym miejscu w swoim domu, co jest bardzo wygodne, szczególnie dla chorych osób. Nie spiesz się jednak z wyborem odpowiedniego modelu. Istnieje kilka aspektów, które trzeba poruszyć przed zakupem. Opowiemy o nich dokładnie poniżej.

 

Na samym początku sprawdź, jaka duża jest mata. Wymiary powinny pokrywać się z materacem, na którym zazwyczaj leżysz, czy siedzisz. Najczęściej mata masująca jest umiejscowiona na fotelach, więc przed zakupem zmierz je i wybierz taki model, który na nie pasuje. Wygodę z pewnością zapewnią większe wymiary maty, ponieważ będzie Ci łatwo zmienić pozycję i komfortowo się ułożyć.

Osoby, które już korzystały z takiego sprzętu, mówią, że najlepsza mata masująca kręgosłup w 2024 roku ma kilka punktów masujących. Przeciętny model ma około 10 małych silniczków. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość wybierania masujących silniczków oraz tym samym oszczędzanie energii.

Wielu użytkowników przyznaje, że najlepsze maty masujące kręgosłup można łatwo podłączyć do gniazdka. Zadbaj o to, aby kabel był wystarczająco długi. W ten sposób będziesz mógł położyć matę w dowolnym miejscu. Wygodna zmiana programów jest również ważna. Zazwyczaj do kompletu dostajemy pilota, na którym są specjalne przyciski. Każdy z nich musi być dobrze opisany i wystarczająco duży, aby go wygodnie wcisnąć.

Dobra mata masująca kręgosłup ma kilka programów masowania. Dzięki pilotowi można zazwyczaj zmieniać intensywność oraz ruchy, jakie wytwarza dany model i bez problemu dopasować odpowiedni program do swojego bólu. Niektóre z mat mają bardzo ciekawą funkcję podgrzewania. Relaksuje ona pacjenta oraz wzmacnia działanie masażu. Podgrzewanie zazwyczaj działa przez kilka minut. Niektóre z modeli mają funkcję sterowania intensywności masażu. Wielu użytkowników mat podkreśla, jak ważne jest wykonanie z dobrego materiału, który nie rani skóry i jest delikatny, lecz jednocześnie trwały.

 

Maty masujące kręgosłup – Ranking

 

Beurer MG 300 

 

Beurer MG 300 to mata, z którą pozbędziesz się bólu w okolicach kręgosłupa. Model ma wiele zalet, o których zaraz powiemy. Masaż, który jest wykonywany przez sprzęt, przypomina ten, który wykonują palce człowieka. Z pomocą akcesorium możesz wybrać miejsce masowania, czyli szyję, plecy lub oba rejony jednocześnie.

Model ma 3 tryby masowania, a są to: masaż punktowy, czyli to pacjent wyznacza dokładne miejsce masowania; masaż rolujący sprawia, że mięśnie się relaksują, a napięcie z nich schodzi. Z kolei głęboki masaż to koliste ruchy, które niwelują ból. Bardzo dużą zaletą jest to, że możesz sam zdecydować, gdzie znajdują się głowice masujące.

Moc tego sprzętu to 60 W. Z kolei waga to prawie 6 kg. Wykonanie maty jest bardzo dobre, a materiałem jest PU oraz siateczka oddychająca. Model ma funkcję nagrzewania. Ważne jest to, że mata sama wyłącza się po 15 minutach, więc jeżeli na niej uśniemy, to nic nam nie grozi. Użytkownikom najbardziej podoba się możliwość wybierania punktów masażu oraz duża powierzchnia masażu.

 

Good Care 10 Sil

 

Good Care 10 Sil to mata, której można używać w samochodzie i w domu. Ze względu na kształt tego modelu, najlepiej umieścić go na fotelu. Bardzo dobrze dopasowuje się on do każdego rodzaju krzesła. 10 silników wibrujących sprawia, że praktycznie każdy punkt na ciele jest dobrze wymasowany.

Prezentowana mata masująca kręgosłup w dobrej cenie ma funkcję podgrzewania. Sposób działania modelu kontroluje się z pomocą pilota dołączonego do kompletu. Dzięki niemu można zmieniać intensywność masowania oraz wybierać odpowiedni program. Można też wybrać czas, w którym będziemy masowani – od 15 minut do 60 minut.

Typy masażu, jakie można wybrać to: oklepywanie, wałkowanie, ugniatanie, masaż pulsacyjny oraz automatyczny. Specjalne gumy w oparciu sprawiają, że mata stabilnie trzyma się w jednym miejscu, co bardzo podoba się każdemu użytkownikowi. Chwalą oni również bardzo długi kabel sieciowy, który można podłączyć też do zapalniczki samochodowej.

 

Medisana MCN 88930

 

Medisana MCN 88930 to mata, która może masować plecy w różnych strefach. Jeżeli nie czujesz takiej potrzeby, to nie musisz używać całego modelu. Możesz wybrać masaż górnej lub dolnej część pleców. Mata jest ukształtowana w taki sposób, że można ją bez problemu położyć na fotelu samochodowym lub w domu.

Model ma funkcję ogrzewania. Jest to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku bardzo zimnego dnia lub po prostu gdy chcesz się rozgrzać zimą. Model pozwala wykonać masaż wibracyjny oraz specjalny masaż Shiatsu, w efekcie czego mięśnie mogą być zupełnie zrelaksowane. Kontrolowanie intensywności masażu zapewnia pilot, którego działanie jest chwalone przez wszystkich użytkowników.

Mata jest bardzo duża i gwarantuje dobre wymasowanie kręgosłupa, pleców, a nawet głowy. Model można łatwo umieścić na fotelu, warto dodać, że mata z fotela nie spada oraz nie przesuwa się na nim. Użytkownicy chwalą również bardzo dobre wykonanie maty.

 

[ /show_more av_uid=’av-1wpiur’]

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ