Najlepsza mata masująca z kamieniami nefrytowymi

Ostatnio aktualizowane: 13.07.24

 

Po ciężkim dniu w pracy nic nie przynosi takiej ulgi, jak masaż. Nie każdy jednak ma czas i pieniądze na to, aby chodzić do salonów SPA. Dlatego, jeśli chcesz się zrelaksować nie wydając przy tym zbyt dużo gotówki, zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas rankingiem. Znajdziesz tu dostępne w przystępnej cenie maty masujące z kamieniami nefrytowymi. Wybraliśmy te modele, które zostały bardzo dobrze ocenione przez użytkowników. Na pierwszym miejscu znalazł się produkt Medivon CF-2508-PK. Ta mata masująca z kamieniami nefrytowymi znajdzie zastosowanie nie tylko w domu, ale także w podróży. Wszystko przez to, że możemy korzystać z urządzenia podróżując samochodem. Do zestawu dołączony jest specjalny zasilacz, który pozwala na podłączenie sprzętu do gniazdka w aucie. Materiał wykonania modelu jest delikatny dla skóry, więc nie powoduje podrażnień. Na drugim miejscu w zestawieniu uplasowała się mata masująca z kamieniami nefrytowymi Homedics BMSC-6000H-EU. Ma ona około 30 opcji masażu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Ta mata wykonana jest z najwyższej jakości materiałów gwarantujących trwałość i komfort użytkowania. Posiada 3 funkcje: grzanie, masaż i relaks. Funkcja podgrzewania jest szczególnie przydatna podczas jazdy samochodem, funkcja relaks pomaga odprężyć się po całym dniu pracy. Urządzenie umożliwia masaż karku.

Wady

Należy wziąć pod uwagę, że funkcja masażu karku może się nie sprawdzać w przypadku osób bardzo niskich lub bardzo wysokich.

Podsumowanie

Zestaw składający się z maty masującej, zasilacza i pilota działa niezawodnie i zapewnia satysfakcję z użytkowania. Urządzenie jest łatwe w obsłudze. Produkt adresowany jest nie tylko dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa i problemy z krążeniem, ale także tych, które potrzebują rozluźnienia i odprężenia.

Drugi wybór

Zalety

Produkt ma 3 funkcje masażu – Shiatsu, wibrujący i rolujący – oraz podgrzewanie. Ma też opcję masażu punktowego, czyli włączenia rolek tylko na określonym odcinku. 12 opcji, w tym masażu delikatnego, pozwala na dostosowanie pracy urządzenia do indywidualnych potrzeb.

Wady

Użytkownicy zgłaszają zastrzeżenia w odniesieniu do opaski mocującej matę do fotela, która nie zapewnia pełnej stabilności urządzenia. Może się ono lekko przesuwać podczas użytkowania.

Podsumowanie

Wielofunkcyjna mata chwalona jest za wygodę i łatwość obsługi. Regulacja rozstawu rolek pozwala na dopasowanie urządzenia do indywidualnej budowy użytkownika. Sporym udogodnieniem jest też długi przewód zasilający.

Rozważ też

Zalety

Mata została wyposażona w 3 – stopniowy system wibracji i ogrzewania pozwalający dostosować działanie do upodobań własnych użytkownika. Urządzenie ma 3 strefy masażu do wyboru, umożliwia też masaż karku i głowy. Dzięki pilotowi i przyciskom na boku oparcia mata jest łatwa w obsłudze.

Wady

Ze względu na wyprofilowane części oparcia mata nie jest zbyt wygodna dla osób dobrze zbudowanych i tęgich. Niektórzy konsumenci zwracają uwagę na słabe ogrzewanie.

Podsumowanie

Ta mata pełni funkcje najbardziej oczekiwane przez konsumentów, w tym masaż całkowity i punktowy, wibracyjny na siedzeniu wraz z ogrzewaniem. Produkt ceniony jest za jakość i estetykę wykonania, a także łatwość czyszczenia i obsługi.

 

 

Maty masujące z kamieniami nefrytowymi – Ranking

 

 

Medivon CF-2508-PK 

 

Mata masująca Medivon CF-2508-PK umili Twój dzień masażem pleców i spiętych mięśni. Produkt z łatwością można zamontować na każdym krześle, czy fotelu. Jeśli spędzasz dużo czasu w drodze, to taka mata z pewnością pomoże Ci spędzić czas w pełnym komforcie. Tego typu produkt możesz też zamontować na fotelu, czy krześle w biurze. Mata została wykonana z najwyższej jakości materiałów.

Posiada ona trzy funkcję: grzania, masażu oraz relaksu. Produkt posiada głowice symulujące masaż Shiatsu. Intensywność masażu sprawia, że już po pierwszym dniu używania maty zauważymy pozytywny wpływ na nasz umysł, jak i ciało. Taki masaż zdecydowanie pomoże nam pozbyć się niekomfortowego uczucia bólu pleców, czy spiętych mięśni. Dodatkowa opcja rozgrzewania poprawi skuteczność masażu.

Ciepło rozluźni spięte mięśnie zmęczone długim siedzeniem w fotelu, czy po ciężkim i stresującym dniu w pracy. Ponad to funkcja relaksu daje możliwość zrelaksowania się za pomocą wibracji maty. Klienci docenili produkt przez łatwość jego użycia. Wiele osób jest zadowolonych z komfortu użytkowania oraz widocznej poprawy przy problemach z kręgosłupem.

Medivon CF-2508-PK to bardzo dobra mata masująca z kamieniami nefrytowymi do 450 zł. Urządzenie sprzedawane jest w zestawie z pilotem i zasilaczem samochodowym.

 

 

 

 

Homedics BMSC-6000H-EU 

 

Homedics BMSC-6000H-EU to mata masująca, która posiada 4 rolki masujące. Produktu można swobodnie używać w domu lub biurze. Matę bez najmniejszego problemu można zamontować na krześle, czy fotelu. Wymiary urządzenia siedziska wynoszą 37 x 43 cm, jego wysokość to 76 cm, a maksymalna szerokość 42 cm.

Mata posiada 3 funkcje masażu: Shiatsu, rolujący oraz wibracyjny. Dodatkowo produkt posiada funkcję podgrzewania, co zwiększa efektywność masażu. Przez opcję, która umożliwia włączenie masażu Shiatsu jednocześnie z wibracjami i podgrzewaniem, możemy doświadczyć efektu masażu 3D.

Pozwala to na pozbycie się bólu pleców, czy też karku oraz świetny relaks. Podgrzewanie już po chwili sprawi, że spięte mięśnie rozluźnią się, co umożliwi na całkowite odprężenie się i ukoi umysł. Do maty dołączony jest pilot, który pozwoli na komfortową zmianę opcji masażu. Niesamowitym plusem urządzenia jest opcja włączenia masażu na określonym odcinku maty. Produkt ma łącznie aż 12 funkcji masażu. Użytkowników produktu zachwyciła najwyższa jakość produktu. Klienci są zachwyceni z łatwości obsługi pilota oraz efektu, jaki daje masaż.

Mata masująca Homedics BMSC-6000H-EU ma siedzisko o wymiarach: 37 cm x 43 cm. Wysokość produktu wynosi 76 cm, a maksymalna szerokość to ok. 42 cm.

 

 

 

 

Medisana MCN 88930

 

Mata masująca z kamieniami nefrytowymi Medisana MCN 88930 jest stworzona dla ludzi, którzy mają problemy z kręgosłupem lub dosyć często występuje u nich ból w okolicy szyi, karku lub barków. Produkt może służyć także po to, by umilić sobie czas za pomocą masażu. Używanie takiej maty jest jak najbardziej wskazane w przypadku długotrwałego przebywania w siedzącej pozycji.

Taka mata z pewnością może być używana w biurze, jak i w domu. Produkt posiada 3 opcje masażu. Pierwsza z nich umożliwia masaż górnej części pleców, druga zaś dolnych, a trzecia masuje na całej powierzchni oparcia.

Mata posiada:

* dwie głowice, które służą do masażu szyi oraz ramion,

* dwie obrotowe głowice, które pozwalają na masaż 3 stref pleców.

Produkt oprócz masażu Shiatsu ma także możliwość podgrzania, co sprawia, że mięśnie stają się mniej spięte i zmęczone. Zmiana opcji jest możliwa za użyciem dołączonego do produktu pilota. Klienci, którzy zakupili ten produkt są zachwyceni łatwością obsługi. Sam design jest bardzo przyjemny dla oka. Użytkownicy zgodnie twierdzą, iż jest to najlepsza mata masująca z kamieniami nefrytowymi w dobrej cenie.

Medisana MCN 88930 to mata masująca o wymiarach ok.: 118 cm x 40 cm x 9 cm. Produkt ma czarny kolor. W zestawie znajduje się pilot.

 

 

 

 

Jaką matę masującą z kamieniami nefrytowymi wybrać?

 

Zastanawiasz się nad kupnem maty masującej? Ten artykuł jest poświęcony takim właśnie produktom. Mata masująca to urządzenie, które możemy nałożyć na prawie każdy fotel lub krzesło. Większość mat ma w opcji różnego rodzaju udogodnienia, na przykład, opcja wibracji fotela, rozgrzewanie, czy też kamienie, które delikatnie masują plecy.

 

 

Najlepsze maty masujące z kamieniami nefrytowymi są polecane dla osób, które mają często do czynienia z bólem pleców spowodowanym przez zwyrodnienie kręgosłupa. Taka mata powinna mieć w opcji nie tylko masaż z kamieniami nefrytowymi, ale także możliwość ogrzania pleców. Dodatkowo niektóre z produktów posiadają specjalną opcję, która pozwala rozmasować sam kark. Oczywiście maty może używać każdy. Jeśli codziennie wracasz z mocno spiętymi mięśniami i wysokim poziomem stresu z pracy, to ten produkt jest jak najbardziej polecany właśnie Tobie. Wystarczy nałożyć matę na krzesło i włączyć opcję masowania. Po takim masażu na pewno pojawi się uśmiech na Twojej twarzy i zapomnisz o stresie. Warto zainwestować w taką matę, gdy spędzasz dużo czasu przed komputerem. Twoje mięśnie będą rozgrzane i nie doświadczysz już jakże irytującego mrowienia w palcach, nogach, czy innych miejscach na ciele.

Bardzo popularne są maty stworzone z myślą o obolałych plecach i spiętych mięśniach, których masaż inspirowany jest masażem shiatsu. Masaż shiatsu to tradycyjny japoński masaż, który powstał już w VII wieku. Słowo Shiatsu oznacza „naciskać palcami”. Masaż polega na usunięciu dolegliwości fizycznych oraz psychicznych człowieka, przez przywrócenie właściwego przepływu energii w organizmie. Produkt zainspirowany tym masażem, to najlepsza mata masująca z kamieniami nefrytowymi w 2024 roku. Urządzenie pomoże nam z takimi problemami jak: nadciśnienie, niskie ciśnienie w organizmie, napięcie nerwowe, bóle pleców, karku, barków, cellulit.

Taka mata masująca może zachwycić wszystkie panie właśnie przez fakt, iż pomoże ona zmniejszyć cellulit. W końcu cellulit powstaje między innymi przez słabe krążenie krwi w organizmie.

Warto też wspomnieć, że kamienie nefrytowe, mają swoje właściwości lecznicze. W obecnej chwili obecne są w prawie każdym masażerze, fotelu masującym, czy macie.

 

Mata masująca z kamieniami nefrytowymi – czy to naprawdę działa?

 

Osoby borykające się z częstymi bólami pleców czy nawracającymi infekcjami szukają skutecznych sposobów na to, aby poprawić swoją kondycję zdrowotną. Wielu specjalistów uważa, że mata masująca z kamieniami nefrytowymi może okazać się w tym bardzo pomocna. Czy jej działanie naprawdę jest skuteczne? Sprawdziliśmy to.

 

 

Czym są kamienie nefrytowe?

Nefryt to kamień półszlachetny, który już od wielu lat jest wykorzystywany do leczenia chorób związanych z nerkami (w tłumaczeniu z języka greckiego słowo nephros oznacza nerkę). Uznaje się go również za naturalne źródło promieniowania podczerwonego. Promienie emitowane przez kamienie nefrytowe przenikają do naszego ciała (nawet do 6 cm w głąb), uwalniając przy tym pierwiastki wzmacniające układ krążenia i odpornościowy. Promieniowanie podczerwone stanowi ok. 40% promieniowania słonecznego, to dzięki niemu żywe organizmy na Ziemi mogą się prawidłowo rozwijać i funkcjonować. W okresie jesienno-zimowym dociera do nas jego ograniczona ilość. Na szczęście technologie są obecnie na tyle zaawansowane, że możemy korzystać z zastępczych źródeł promieniowania podczerwonego. Jednym z nich może być mata masująca z kamieniami nefrytowymi, która jest chętnie wykorzystana m.in. do zrelaksowania się po ciężkim dniu.

 

Czy mata masująca z kamieniami nefrytowymi działa?

Wielu posiadaczy maty masującej z nefrytami twierdzi, że efekty jej działania można bardzo szybko zauważyć. Zadowolenie z użytkowania tego typu produktów może też zależeć od naszych oczekiwań i stanu zdrowia, niemniej jednak warto je samemu wypróbować. Już po pierwszym masażu prawdopodobnie odczujemy przyjemne uczucie rozluźnienia, co wiąże się z redukcją napięcia mięśni. Jeśli mamy matę z funkcją podgrzewania, wówczas kamienie nefrytowe zaczną emitować więcej promieniowania podczerwonego (na skutek wzrastającej temperatury). To może poprawić krążenie krwi, przyspieszyć przemianę materii, a czasami nawet zmniejszyć dolegliwości bólowe.

Niektóre maty masujące mają nie tylko kamienie nefrytowe, ale też kilka programów masażu do wyboru, np. Shiatsu. To sprawia, że działanie sprzętu jest bardziej skuteczne, a efekty szybciej zauważalne.

 

 

Dla kogo mata z kamieniami nefrytowymi?

Mata masująca z nefrytami jest idealną propozycją dla osób, które nie mogą pozbyć się uciążliwego bólu pleców, zwłaszcza w odcinku lędźwiowym czy krzyżowym. Regularny masaż tej części ciała może pomóc w znacznym złagodzeniu lub nawet całkowitym pozbyciu się nieprzyjemnej dolegliwości. Maty masujące są chętnie wybierane także przez osoby codzienne narażone na stres. Za sprawą masażu można zapomnieć o nerwowych sytuacjach i całkowicie się odprężyć, co dodatkowo ułatwia zasypianie.

Masaż kamieniami nefrytowymi jest ponadto stosowany w przypadku powracających problemów z zatokami, schorzeń związanych z narządem ruchu (to np. stany pourazowe mięśni i wady postawy), chorób zwyrodnieniowych, jak i układu nerwowego. Jak widać, mata masująca ma wiele różnych zastosowań i tak naprawdę każdemu z nas może się przydać.

 

Jeśli mata masująca nie działa

Nie zawsze jest tak, że od razu zauważymy poprawę samopoczucia i zdrowia po użyciu maty masującej. Jeśli sprzęt nie działa efektywnie, nie oznacza to, że wybraliśmy niewłaściwy produkt. Czasami przyczyną jest brak systematyczności w użytkowaniu maty lub zbyt krótki i mało intensywny masaż.

Wiedząc, jaka mata masująca z kamieniami nefrytowymi jest polecana przez masażystów (o czym pisaliśmy w poprzedniej części artykułu) i jakie efekty może przynieść, nie powinniśmy się dłużej zastanawiać nad jej zakupem – zwłaszcza jeśli napięte mięśnie i dokuczliwy ból są dla nas dużym problemem.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ