Męskie zapachy, które szczególnie podobają się kobietom

Ostatnio aktualizowane: 19.05.24

 

Dobrze dobrany zapach może zapewnić mężczyznom powodzenie wśród kobiet. Jakie nuty zapachowe wybierać, aby osiągnąć ten cel? Co najbardziej przyciąga kobiety? Na to pytanie postaramy się szczegółowo odpowiedzieć w tym artykule. Mamy nadzieję, że będzie on stanowił dodatkową pomoc podczas wybierania idealnych perfum męskich.

 

Czym są nuty zapachowe?

Zacznijmy od początku, czyli od krótkiego wyjaśnienia, czym tak naprawdę są nuty zapachowe. Wiedząc, z czego składają się perfumy, łatwiej będzie nam podjąć decyzję o zakupie danego kosmetyku. Część nut staje się wyczuwalna zaraz po rozpyleniu, a część dopiero z czasem się rozwija. Każdy zapach ma trzy podstawowe nuty zapachowe nazywane nutami głowy, serca i bazy. Nuta głowy staje się wyczuwalna zaraz po użyciu perfum. Jest ona z tego powodu bardzo ważna, bo to zwykle na jej podstawie oceniamy, czy kupimy dane perfumy. Nuta ta na początku jest intensywna, ale szybko się ulatnia, zazwyczaj już po kilkunastu minutach. Nuta serca pojawia się trochę później od rozpylenia zapachu i stanowi połączenie pomiędzy dwoma pozostałymi nutami. Jej zapach utrzymuje się na skórze przez kilka godzin. Po pewnym czasie wyczuwalna staje się nuta bazy, nazywana inaczej nutą głębi czy podstawową. Ma ona znaczący wpływ, jeśli mowa o całym zapachu, co można wywnioskować choćby po samej jej nazwie. Woń nuty bazowej jest wyczuwalna przez długi czas.

Popularne nuty zapachowe dla mężczyzn

Przejdźmy do konkretów, czyli popularnych nut zapachowych dla mężczyzn, które szczególnie podobają się kobietom i dlatego stanowią dobry wybór na romantyczne spotkanie. Często w perfumach tego typu wykorzystywane są nuty pikantne, takie jak imbir czy cynamon. Są one rozgrzewające i intensywne. Niektórzy twierdzą, że cynamon to zapach, który wywołuje podniecenie zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Perfumy z tą nutą mogą więc okazać się idealne na randkę. Często wykorzystywanym składnikiem jest pieprz, występuje on w wersji bardziej delikatnej i ostrzejszej, zależnie od preferencji. Nuty cytrusowe z uwagi na orzeźwiający charakter stanowią dobry wybór w sezonie letnim, ale i nie tylko. Nie są one przytłaczające, a jednak mocno wyczuwalne.

Do zapachów cytrusowych zaliczyć można: limonkę, cytrynę, trawę cytrynową, pomarańczę czy grejpfrut. Zmysłowy, seksowny zapach ma piżmo, którego warto szukać, kupując perfumy męskie. Piżmo jest też ciepłe i balsamiczne, ten zapach uznaje się za jeden z najbardziej sensualnych w ogóle. Bez wątpienia będzie to idealny wybór na spotkanie z osobą, z którą chcemy nawiązać bliższe relacje. Popularne są także nuty ziemiste, drzewne: paczula, drzewo różane czy drzewo sandałowe. Te zapachy zaskakują swoją intensywnością i głębią. Nuty drzewne kojarzą się z żywicą i świeżo ściętymi drzewami. Są kojące dla zmysłów, mocno wyczuwalne, a jednocześnie stonowane. Zapachy te mają moc wprowadzania w dobry nastrój, co również nie pozostaje bez znaczenia dla osób, które wyczują je na naszej skórze. Często używaną nutą korzenną, która podoba się kobietom, jest wetiwer. Ma ona pudrowe, żywiczne tony. Popularnością cieszy się też agar kojarzący się z orientem. To nuta pikantna, a jednocześnie słodka. W męskich perfumach warto też szukać bobu tonka, który jest szczególnie polecany dla mężczyzn ceniących elegancję. Jego zapach przypomina nieco wanilię. 

Zapachy mają dużą moc, potrafią rozpalić zmysły i przyciągnąć uwagę innych. Warto więc poświęcić nieco więcej czasu na wybór odpowiednich perfum. Znalezienie odpowiedniego zapachu, który działa na innych to niejednokrotnie klucz do sukcesu. Pierwsze wrażenie na randce jest bardzo ważne, a dobrze dobrany zapach może pomóc nam w tym, aby wspomniane wrażenie było jak najlepsze.

Gdzie kupować perfumy?

Perfumy męskie są dostępne nie tylko w drogeriach stacjonarnych, ale też online. Zakup zapachu przez Internet nie wydaje się jednak często dobrym rozwiązaniem. Jeden zapach tak naprawdę może inaczej pachnieć na różnych osobach, bo miesza się on z wonią skóry i daje inny efekt. Jeśli wybieramy zakupy przez Internet, które z reguły okazują się zdecydowanie tańsze, najlepiej na początek wybrać tester. Można też udać się do perfumerii i sprawdzić, jak dane perfumy pachną w rzeczywistości i zamówić je w korzystniejszej cenie online.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ