Najlepsza waga łazienkowa z pomiarem tłuszczu

Ostatnio aktualizowane: 13.07.24

Jeśli chcesz regularnie sprawdzać, ile ważysz i kontrolować poziom tłuszczu w organizmie, dobrym rozwiązaniem będzie zakup specjalnie przeznaczonej do tego wagi. Zdajemy sobie sprawę z tego, że wybór konkretnego sprzętu może okazać się sporym wyzwaniem. Wszystko przez to, że w sklepach dostępnych jest bardzo dużo produktów. Polecamy więc Twojej uwadze przygotowany przez nas ranking. Xiaomi Mi Smart to waga łazienkowa z pomiarem tłuszczu, która uplasowała się na pierwszym miejscu w zestawieniu. Urządzenie ma sporej wielkość wyświetlacz LED, więc nie musisz się martwić o to, że będziesz miał problem z odczytaniem wyników pomiaru. Na szklanej powierzchni znajdują się antypoślizgowe nakładki, co gwarantuje stabilność w trakcie ważenia. Wśród zalet modelu wyróżnia się także atrakcyjny design. Drugie miejsce w rankingu należy do wagi łazienkowej z pomiarem tłuszczu Brabantia 481949. Ma ona automatyczny wyłącznik, co pozwala zaoszczędzić energię. Produkt jest lekki i został wyposażony w praktyczny uchwyt do przenoszenia.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Po wykonaniu pomiaru waga zapisuje dane dotyczące ciężaru ciała oraz poziomu tkanki tłuszczowej, co pozwala śledzić stan zdrowia. Produkt ma też bardzo nowoczesny, ciekawy wygląd. Użyte materiały są bardzo trwałe, dlatego waga nie zostanie uszkodzona przez duże obciążenie. Spód urządzenia pokryto antypoślizgowym materiałem.

Wady

Niestety urządzenie zapisuje tylko niektóre pomiary (waga i pomiary tkanki tłuszczowej). Sprzęt pomija BMI czy wielkość mięśni. Pełen potencjał sprzętu będzie dla nas dostępny, tylko gdy mamy aplikację My Fit.

Podsumowanie

Niewielkie wymiary urządzenia ułatwiają przechowywanie. Wyświetlacz LCD jest zabezpieczony tak, aby nie uszkodzić go podczas ważenia. Powierzchnia urządzenia została zabezpieczona specjalną powłoką, która zmniejsza ryzyko pęknięcia szkła. Poza tym waga jest stabilna, dlatego się nie przewrócisz. Wszystkie pomiary możesz przesłać na telefon.

Drugi wybór

Zalety

Poza pomiarem wagi model analizuje skład ciała i oblicza nasze BMI. Co więcej, urządzenie ma też opcję obliczenia masy tkanki tłuszczowej, a także pokazuje zawartość wody w organizmie. Dokładność pomiaru to 100 g. Wagę wykonano z wytrzymałego szkła, które utrzyma wagę 160 kg.

Wady

Model ma dość mały wyświetlacz, dlatego odczytanie pomiaru przez osoby niedowidzące może być kłopotliwe. Co więcej, liczby wyświetlają się tylko przez kilka sekund.

Podsumowanie

Bezpieczeństwo jest zapewnione przez antypoślizgowe nóżki, które gwarantują dużą stabilność. Dzięki funkcji Finger Prints Proof na wadze nie powstają odciski palców, dlatego ładnie się ona prezentuje. Dzięki dużej dokładności pomiaru (do 100 g) z prezentowanej wagi chętnie korzystają sportowcy.

Rozważ też

Zalety

Produkt ma dotykowe przyciski, które uruchomić możesz stopą, więc nie trzeba się pochylać. Ekran wagi jest duży, dlatego odczytanie pomiaru nie sprawia trudności. Sprzęt ładnie się prezentuje. Dzięki innowacyjnej technologii margines błędu urządzenia jest niewielki. Poza wagą urządzenie sprawdza też masę mięśni i tkanki tłuszczowej.

Wady

Według niektórych Internautów korzystanie ze sprzętu nie jest zbyt praktyczne. Zanim się zważysz musisz wybrać odpowiedni profil użytkownika, w przeciwnym razie pomiar nie zostanie przeprowadzony.

Podsumowanie

Model może być używany przez osoby o wadze do 150 kg. Dokładność pomiaru wynosi 100 g. Co więcej, z urządzenia korzystać może aż 10 użytkowników. Każdy otrzyma własny profil, gdzie zapisywana będzie masa ciała oraz analiza tkanki mięśniowej, kostnej i tłuszczowej. Sprzęt oblicza też wskaźnik masy ciała i zawartość wody w organizmie.

 

 

Wagi łazienkowe z pomiarem tłuszczu – Ranking

 

 

Xiaomi Mi Smart

 

Wśród konsumentów powszechna jest opinia, że Xiaomi Mi Smart to solidnie wykonana i funkcjonalna waga z pomiarem tłuszczu. Dlatego też przy tworzeniu zestawienia, nie mogliśmy pominąć tego modelu. Produkt ma biały kolor, więc łatwo dopasować go do łazienki. Model będzie pasował do wnętrz urządzonych w różnym stylu.

Prezentowana waga ma wymiary: 30 cm x 30 cm x 1,4 cm. Jej maksymalne obciążenie wynosi 150 kg. Dokładność pomiaru wynosi 100 g. Model jest zasilany bateriami AAA. Sprzęt pozwala na sprawdzenie poziomu tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej i kostnej. Urządzenie wyposażono w czujnik temperatury i wilgotności. Wagę można obsługiwać za pomocą aplikacji Mi Home.

Osoby, które zdecydowały się kupić Xiaomi Mi Smart wskazują, że dokonały dobrego wyboru. Model zapewnia dokładny pomiar i jest łatwy w obsłudze. Zaletą jest także to, że do produkcji urządzenia wykorzystano najlepsze gatunkowo materiały. Wyświetlacz LED jest na tyle duży, że odczytanie wyników nie powinno nikomu sprawić problemu.

Xiaomi Mi Smart to bardzo dobra waga łazienkowa z pomiarem tłuszczu do 150 zł. Wymiary sprzętu to: 30 cm x 30 cm x 1,4 cm. Maksymalne obciążenie modelu wynosi 150 kg.

 

Zalety

Wyświetlacz LED: Na obudowie znajduje się cyfrowy wyświetlacz, na którym pokazywane są wyniki pomiarów. Należy wspomnieć o tym, że ekran jest na tyle duży, że odczytanie z niego informacji nie stanowi problemu.

Wykonanie: Model zrobiono z dobrych gatunkowo materiałów. Użyte do produkcji szkło jest odporne na zarysowania, jak również wytrzymuje duże obciążenie.

Bezpieczeństwo: Z racji tego, że na wadze umieszczono antypoślizgowe paski nie ma obaw, że w trakcie dokonywania pomiaru nie będziemy mogli przybrać bezpiecznej pozycji. Dodatkową zaletą jest dobrze wyważona podstawa.

Prawidłowe wyniki pomiarów: Większość osób, które zdecydowały się kupić Xiaomi Mi Smart zapewniają, że wyniki są miarodajne.

Design: Produkt ma prosty design. Idealnie gładka powierzchnia i uniwersalny kolor sprawiają, że waga ładnie wygląda i pasuje do każdej łazienki.

 

Wady

Kompatybilność: Niektóre osoby wskazują, że sparowanie urządzenia ze smartfonem zajmuje dużo czasu. Czasami występuje problem z połączeniem obu sprzętów.

 

 

 

 

Brabantia 481949

 

Zdaniem dietetyków kluczem do efektywnego pozbycia się zbędnych kilogramów jest zakup dobrej, dokładnej wagi. Pozwoli nam ona bowiem na stałą kontrolę naszej masy. Sprzętem, który Ci na to pozwoli jest model Brabantia 481949, który oferuje również analizę składu ciała, w tym tkanki tłuszczowej.

Innymi, ciekawymi funkcjami, jakie oferuje prezentowany produkt jest kalkulacja wskaźnika BMI, czy procent wody w organizmie. Z tego powodu, sprzęt jest często wybierany przez profesjonalnych sportowców. Największą zaletą wagi jest precyzja pomiaru, a wynik jest podawany z dokładnością do 100 g.

Przyrząd został wykonany z wysokiej jakości szkła, co gwarantuje dużą wytrzymałość. Z tego względu, model jest w stanie wytrzymać obciążenie do 160 kg. Warto dodać, że nóżki wagi są pokryte antypoślizgowym tworzywem, co gwarantuje dużą stabilność. Co więcej, ochraniają one również podłoże, zatem możesz używać wagi w dowolnym miejscu.

Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło jego elegancki design oraz funkcję FPP – Finger Prints Proof, która zapobiega pozostawianiu odcisków palców na obudowie.

Waga łazienkowa z pomiarem tłuszczu Brabantia 481949 ma wymiary: szerokość – 31 cm, długość – 35 cm i wysokość – 2,4 cm. Model jest zasilany bateriami.

 

Zalety

Gumowe nóżki: Produkt został wyposażony w gumowe nóżki, które bardzo dobrze przylegają do podłoża. W związku z tym waga nie przesuwa się po podłodze w trakcie wykonywania pomiaru.

Automatyczny wyłącznik: Urządzenie ma automatyczny wyłącznik. Pozwala to zaoszczędzić energię. Nie musimy się zastanawiać, czy wyłączyliśmy sprzęt.

Uchwyt do przenoszenia: Produkt ma solidnie wykonany i dobrze wyprofilowany uchwyt. W efekcie możemy przenosić wagę w jednej ręce i nie martwić się o to, że sprzęt spadnie nam na podłogę.

Duża powierzchnia: Waga ma stosunkowo duże wymiary, więc może z niej swobodnie korzystać także osoba, która ma duże stopy.

 

Wady

Design: Nie każdemu podoba się design produktu. Pewna grupa konsumentów uważa, że stalowe paski umieszczone na czarnej powierzchni, mimo kolorystycznego dopasowania, nie wyglądają najlepiej.

 

 

 

 

Caso Germany Body Fit

 

Elegancki i bardzo precyzyjny model Caso Germany Body Fit to godna polecenia waga łazienkowa z pomiarem tłuszczu w dobrej cenie. Za sprawą użycia najnowszej technologii, prezentowany produkt oferuje bardzo niewielki margines błędu podczas dokonywania pomiaru masy ciała – wynosi on 100 g.

Dużym atutem tego przyrządu jest to, że poza pokazaniem dokładnej masy ciała, sprzęt dokonuje pomiaru i analizy tkanki kostnej, mięśniowej i tłuszczowej. Poza tym, oblicza zawartość wody w organizmie oraz Wskaźnik Masy Ciała (BMI).

Waga została wykonana z najwyższej jakości szkła hartowanego i dlatego jest ona w stanie wytrzymać dość duże obciążenie. Maksymalny ciężar osoby znajdującej się na platformie nie może przekraczać 150 kg. Dzięki temu, z urządzenia mogą korzystać również osoby z dużą nadwagą bądź otyłe, które pragną zadbać o swoje zdrowie. Z przyrządu może korzystać cała rodzina, bowiem wbudowana pamięć jest w stanie pomieścić dane o płci, wieku i wzroście aż 10 osób.

Opinie o tym produkcie są bardzo pozytywne. Wiele osób pochwaliło solidne wykonanie maszyny, jak również dużą precyzję pomiaru.

Caso Germany Body Fit to waga łazienkowa z pomiarem tłuszczu. Model ma wymiary: 29,5 cm x 2 cm x 17,5 cm, a jego waga wynosi 1,1 kg.

 

Zalety

Pamięć: Urządzenie ma wbudowaną pamięć wyników pomiarów dla 10 użytkowników. W rezultacie nie trzeba zapisywać danych w notesie, co dla niektórych osób mogłoby być kłopotliwe.

Jakość: Wagę zrobiono z dobrych gatunkowo materiałów. Szklana powierzchnia nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne. To sprawia, że nawet po długim czasie użytkowania sprzęt wygląda, jak nowy.

Wyświetlacz: Odpowiednio duży wyświetlacz sprawia, że nawet osoba mająca problemy ze wzrokiem może swobodnie odczytać wyniki pomiaru.

 

Wady

Obsługa: Pewna grupa użytkowników wskazuje, że obsługa urządzenia jest skomplikowana. Aby odpowiednio ustawić sprzęt trzeba poświęcić na to dużo czasu.

 

 

 

 

Raven EW003

 

Aby dokładnie kontrolować masę swojego ciała, niezbędny jest profesjonalny i dokładny przyrząd. Właśnie takim sprzętem jest waga łazienkowa Raven EW003. Największą zaletą modelu jest to, że poprzez przesyłanie elektrycznych impulsów, na wyświetlaczu pokaże się również informacja o zawartości tłuszczu w Twoim ciele. Co więcej, model mierzy procentowy udział wody, mięśni i kości w organizmie.

Ta najlepsza waga łazienkowa z pomiarem tłuszczu została wykonana z najwyższej jakości szkła hartowanego, co gwarantuje stabilną konstrukcję. Dzięki temu, nawet osoby o nieco większej wadze będą mogły korzystać z tego produktu. Ponadto użycie tego tworzywa sprawia, że waga jest bardzo prosta w czyszczeniu. Poza tym, na tej stabilnej platformie może stanąć osoba, której waga nie przekracza 150 kg.

Dużym udogodnieniem jest możliwość zapamiętania ustawień dla aż 2 użytkowników. Dzięki temu, nie będziesz musiał za każdym razem programować swojego wzrostu, wieku i płci. Warto dodać, że model oferuje podanie pomiaru w różnych jednostkach miary, jak kg, lb czy st.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pozytywne. Wiele osób doceniło dużą dokładność pomiaru, która wynosi 100 g.

 

 

 

Jaką wagę łazienkową z pomiarem tłuszczu wybrać?

 

Wiele osób decyduje się na regularny trening, aby zrzucić niepotrzebne kilogramy. Jednak, aby poprawnie kontrolować spadek naszej wagi i efekt ćwiczeń, potrzebujemy profesjonalnego przyrządu. Godne polecenia modele nie podają jedynie ilości utraconych kilogramów, ale mierzą również tłuszcz w organizmie. Niestety, zakup takich sprzętów nie jest prosty. Dlatego, specjalnie z myślą o osobach, które poszukują profesjonalnych urządzeń, przygotowaliśmy ten oto poradnik. Dowiesz się z niego, na co zwrócić uwagę podczas wybierania dobrego produktu. Poza tym, na końcu artykułu zamieściliśmy trzypunktowe zestawienie, w którym znajdziesz najlepsze wagi łazienkowe z pomiarem tłuszczu.

Podczas kupowania wagi łazienkowej, warto upewnić się, że interesujący Cię model jest dokładny. Bowiem, tylko wtedy będziesz w stanie w pełni kontrolować ilość traconych kalorii. Modele mechaniczne, czyli analogowe, gdzie specjalna strzałka pokazuje na tarczy Twój wynik, mają margines błędu między 500 g a 1 kg. W przypadku sprzętów elektronicznych, pomiar może się różnić o 100 g lub 300 g.

Kolejną rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę podczas wyboru wagi łazienkowej jest jej maksymalne obciążenie. Jest to szczególnie ważne, gdy urządzenie kupowane jest z myślą o osobie otyłej. Standardowe modele są w stanie utrzymać ciężar około 120 kg, czasem 150 kg. Niestety, ilość sprzętów z większą tolerancją, która sięga 200 kg lub nawet 300 kg, jest dość ograniczona.

Z obciążeniem wagi, ściśle związana jest konstrukcja jej platformy. Przed zakupem powinieneś dowiedzieć się, z jakiego materiału został wykonany interesujący Cię produkt. Najtańsze modele zostały zrobione z plastiku. Wiedz jednak, że taka platforma może szybko pęknąć pod wpływem nieco większego ciężaru. Warte polecenia są modele wykonane z hartowanego szkła, bowiem cechuje się ono dużą twardością i wytrzymałością. Dzięki temu, z takich wag będą mogły korzystać nawet osoby otyłe.

Ostatnią kwestią, na którą powinieneś zwrócić uwagę jest sprawa zasilania wagi. Niemal wszystkie modele łazienkowe do pracy potrzebują baterii. Upewnij się jednak, jaka jest ich dokładna ilość i rodzaj potrzebny do pracy. Niestety, może się okazać, że interesujący Cię sprzęt wymaga zakupu 4 lub więcej baterii, co narazi Cię na dość duży koszt.

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ