Najlepsze zabiegi kosmetyczne na twarz
Piękna, zadbana cera do później starości to marzenie niejednej kobiety. Przyjmuje się, że w okolicach 25 roku życia skóra człowieka zaczyna tracić swoją elastyczność, a na twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki. Wiele kobiet pragnąc zatrzymać proces starzenia się skóry i zachować młody wygląd na dłużej, decyduje się na zabiegi kosmetyczne twarzy. Które z nich warto wziąć pod uwagę?
Zabiegi kosmetyczne
W obecnych czasach rozwój medycyny estetycznej pozwala na zachowanie młodego wyglądu skóry na dłużej. Wielu osobom gabinety kosmetyczne kojarzą się jedynie z operacjami plastycznymi, które w znaczny sposób ingerują w rysy twarzy, nadając jej sztuczny wygląd. Jest to jednak myślenie stereotypowe. Salony piękności oraz gabinety medycyny estetycznej oferują wiele usług, w tym zabiegi odmładzające na twarz, takie jak peelingi oczyszczające skórę lub zabiegi laserowe.
Najlepszy zabieg dla danej osoby dobiera specjalista, biorąc pod uwagę stan i rodzaj jej skóry oraz jej indywidualne potrzeby. Nie bez znaczenia jest również ogólny stan zdrowia pacjenta, ponieważ niektóre schorzenia są przeciwwskazaniem do wykonania konkretnego zabiegu.
Możliwości jest bardzo wiele, dlatego każdy na pewno znajdzie rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb.
Najpopularniejsze zabiegi na twarz – rodzaje
Do najchętniej wybieranych zabiegów na twarz, którym poddają się klientki w gabinetach kosmetycznych, należą między innymi:
• regulacja i henna brwi,
• przedłużanie i zagęszczanie rzęs,
• mikrodermabrazja,
• peeling kawitacyjny,
• peelingi chemiczne,
• mezoterapia igłowa,
• mezoporacja,
• wypełnianie ust kwasem hialuronowym.
Część z nich może wykonać kosmetyczka, innymi powinien zająć się lekarz.
Regulacja i henna brwi
Makijażowa moda stale się zmienia, jednak jeden fakt pozostaje niezmienny – gęste i regularne brwi są zawsze na czasie, ponieważ podkreślają rysy twarzy oraz dodają jej charakteru. Brwi można regulować samodzielnie przy pomocy pęsety lub w gabinecie kosmetycznym z wykorzystaniem gorącego wosku. Aby uniknąć błędów, w obydwu przypadkach warto oddać się w ręce profesjonalisty, który wyznaczy kształt brwi odpowiedni dla danej osoby.
Doskonałym rozwiązaniem dla osób o jasnych i cienkich brwiach może okazać się zabieg barwienia henną, który sprawi, że włoski będą wyglądać na gęstsze. Wiele kobiet decyduje się na tę metodę, żeby cieszyć się atrakcyjnym spojrzeniem przez długi czas. Za pomocą henny można uzyskać zróżnicowane efekty, zależnie od czasu aplikacji i od wybranego koloru. Cena takiego zabiegu jest stosunkowo niska i oscyluje w granicach od 10 do 50 złotych.
Przedłużanie i zagęszczanie rzęs
Długie i gęste rzęsy są marzeniem każdej kobiety. Ciemna oprawa oczu sprawia, że spojrzenie nabiera głębi oraz jest bardziej intrygujące i wyraziste. Osoby, które nie zostały obdarzone przez naturę gęstymi rzęsami, mogą na szczęście poprawić wygląd swojego spojrzenia w salonie kosmetycznym.
Sposobów przedłużania i zagęszczania rzęs jest wiele, a każdy z nich pozwala na uzyskanie nieco odmiennych efektów. Wybór metody zależy od kondycji naturalnych rzęs oraz od potrzeb i oczekiwań kobiet.
Efektu dopełnią odpowiednio dobrane cienie do powiek, które sprawią, że spojrzenie stanie się jeszcze bardziej wyraziste.
Na zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs warto zdecydować się przed wyjątkowymi uroczystościami, takimi jak ślub, czy chociażby przed randką. Wyraźnie zaznaczona oprawa oczu wygląda korzystnie również na zdjęciach.
Mikrodermabrazja
Mikrodermabrazja, czyli peeling mechaniczny polega na kontrolowanym i bezpiecznym usuwaniu kolejnych warstw naskórka przy pomocy specjalnego urządzenia, w celu przyspieszenia regeneracji skóry. Zabieg ten nie tylko ma działanie oczyszczające, ale i pobudza miejscowe krążenie oraz stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra twarzy odzyskuje gładkość i sprężystość. Mikrodermabrazja zalecana jest u osób o skórze suchej, które borykają się ze zmianami trądzikowymi, przebarwieniami, a także z łojotokiem i rozszerzonymi porami. Zabieg mikrodermabrazji trwa relatywnie krótko, a jego przebieg jest bezbolesny. Wykorzystywany jest on między innymi w walce z rozstępami i niewielkimi zmarszczkami.
Peelingi chemiczne – zabiegi kwasami na twarz
Peelingi chemiczne to nic innego, jak zabiegi z zastosowaniem kwasów owocowych. Ich działanie opiera się na złuszczaniu zrogowaciałego naskórka. Po zastosowaniu kwasu otrzymujemy efekt oczyszczenia i świeżości, a skóra staje się jędrna i zyskuje zdrowy i promienny wygląd. Dzieje się tak, ponieważ kwasy wspomagają produkcję kolagenu i elastyny, oraz zmiękczają naskórek, co ułatwia wchłanianie substancji odżywczych z kremów i maseczek.
Peelingi z wykorzystaniem kwasów owocowych można polecić każdemu. Stosuje się je nie tylko na skórze twarzy, lecz także na szyi i rękach.
Kwasy wykorzystywane podczas peelingów chemicznych są obecne w mniejszym stężeniu w składzie niektórych kosmetyków, które można dostać nawet w zwykłej drogerii. Dlatego w pewnym sensie peelingi kwasowe można przeprowadzać również w domowym zaciszu. Warto jednak pamiętać o tym, że najlepsze efekty uzyska się pod okiem profesjonalisty, który dobierze kurację odpowiednią dla stanu skóry oraz indywidualnych potrzeb. Takie rozwiązanie będzie też o wiele bezpieczniejsze. Podczas peelingu chemicznego bardzo ważny jest dobór rodzaju i stężenia kwasu – zależnie od typu skóry i oczekiwanych rezultatów.
Ponieważ zabiegi kwasowe znacznie osłabiają odporność skóry, należy po nich unikać wystawiania się na działanie promieni UV. Z tego powodu zabiegi te wykonuje się przeważnie wczesną wiosną oraz w okresie jesienno-zimowym.
Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa twarzy to nieinwazyjny zabieg o działaniu nawilżającym. Polega on na wstrzyknięciu do skóry właściwej za pomocą specjalnego pistoletu tak zwanego „mezokoktajlu”, czyli mieszanki substancji bazujących na witaminach, kwasie hialuronowym, aminokwasach oraz nukleotydach. W gabinetach medycyny estetycznej wykonuje się również mezoterapię laserową, podczas której substancje odżywcze wprowadza się do skóry bez użycia igły, za pomocą impulsów elektrycznych.
Mezoterapii igłowej najczęściej poddają się osoby po 30 roku życia pragnące przywrócić skórze jej dawny blask i elastyczność. Zabieg ten poprawia koloryt naskórka, wygładza zmarszczki oraz redukuje blizny, a także pobudza produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się jędrna i zyskuje zdrowy wygląd.
Mezoterapia może być stosowana również na skórze szyi, dekoltu, dłoni, brzucha, ramion, ud i pośladków. Wykorzystuje się ją między innymi w walce z cellulitem i rozstępami, a nawet z wypadaniem włosów ze skóry głowy.
Efekty mezoterapii igłowej można zobaczyć już po pierwszym zabiegu, jednak żeby były one trwałe, w odstępach kilku miesięcy wskazane są tak zwane zabiegi podtrzymujące.
Ciekawą odmianą mezoterapii igłowej jest wampirzy lifting, polegający na iniekcji składników odżywczych pochodzących z krwi. Zabieg ten cieszy się ogromną popularnością, ponieważ przynosi prawie natychmiastowe efekty.
Należy pamiętać, że mezoterapia to zabieg, podczas którego do skóry wprowadzane są różne substancje chemiczne, dlatego nie jest on odpowiednim wyborem dla kobiet w ciąży, karmiących piersią, a także osób chorych na cukrzycę oraz mających problemy z krzepliwością krwi.
Pozostałe zabiegi
Ogromną popularnością cieszą się również zabiegi, takie jak wypełnianie ust kwasem hialuronowym, czy zastrzyki z botoksu. Kwas hialuronowy sprawia, że usta stają się pełne i gładkie nawet na kilka tygodni. Botoks służy wypełnieniu skóry w celu powstrzymania tworzenia się nowych zmarszczek.
Przykładem zabiegu laserowego na twarz jest mezoporacja twarzy. W tej metodzie wykorzystuje się specjalne urządzenie, które emituje impulsy elektryczne w głąb ludzkiej skóry, dostarczając jej w ten sposób niezbędne składniki odżywcze oraz minerały. Efekty zabiegu widać już po pierwszym zastosowaniu, dlatego jest on chętnie wybierany przez wiele kobiet. Ten rodzaj terapii zalecany jest osobom o skórze suchej, z przebarwieniami, która wykazuje oznaki starzenia.
Kolejnym przykładem nietypowego zabiegu nawilżającego jest peeling kawitacyjny. Podczas tego zabiegu wykorzystywana jest szpatułka emitująca ultradźwięki. Czas trwania peelingu wynosi od 30 do 60 minut. Choć metoda ta jest niezwykle delikatna i w zasadzie bezbolesna, po jej zakończeniu należy unikać wystawienia się na działanie promieni UV przez okres co najmniej kilku tygodni. Ten rodzaj terapii nadaje do każdego typu skóry. To opcja szczególnie polecana osobom o cerze tłustej ze skłonnością do trądziku.
Zabiegi przed ślubem
Kto nie chciałby wyglądać olśniewająco na własnym weselu? Przed wyjątkowym dniem, jakim jest ślub, a także przed innymi ważnymi wydarzeniami, warto zadbać o kondycję swojej skóry. Efekt promiennej i wypoczętej cery można uzyskać w prosty sposób, poddając się kilku nieskomplikowanym zabiegom.
Zabiegi, takie jak mezoterapia igłowa czy mezoporacja twarzy wpływają korzystnie na jędrność skóry oraz poprawiają jej koloryt. Należy jednak zapisać się na nie z odpowiednim wyprzedzeniem – skóra tuż po zabiegu może być podrażniona. Dzień przed ważnym wydarzeniem, doskonałym pomysłem będzie łagodne oczyszczenie skóry za pomocą peelingu i maseczki nawilżającej. Można również rozważyć regulację i hennę brwi oraz przedłużanie rzęs.
Jakie zabiegi na twarz będą najlepsze dla 50-latki?
Wiele kobiet w wieku około 50 lat decyduje się na zabiegi odmładzające na twarz, które pomagają wygładzić zmarszczki i poprawić kontury twarzy. Należą do nich między innymi mezoterapia mikroigłowa, mezoporacja, zastrzyki z botoksu czy tradycyjny lifting. Ciekawą alternatywą dla ostatniej metody są tak zwane nici liftingujące. Jest to zabieg dający podobne efekty, a przy tym o wiele mniej inwazyjny. Nici stymulują naturalne procesy regeneracyjne skóry i tym samym pomagają utrzymać właściwe rysy twarzy. Najczęściej są rozpuszczalne i samoistnie znikają po upływie około dwóch lat.
Na jakie zabiegi na twarz powinna zdecydować się 60-latka? Osobom po 60 roku życia również zależy przede wszystkim na ujędrnieniu skóry, wygładzeniu zmarszczek i zachowaniu owalu twarzy. Wszystkie zabiegi wymienione powyżej sprawdzą się także w ich przypadku. W rzeczywistości będą one właściwe również dla osób o wiele młodszych – pierwsze zmarszczki pojawiają się już po trzydziestce.
Zabiegi kosmetyczne na twarz – przeciwwskazania
Przed podjęciem decyzji o poddaniu się zabiegowi kosmetycznemu, warto dowiedzieć się więcej na jego temat. Nie każdy zabieg będzie bezpieczny dla każdego – na przykład kobiety ciężarne powinny powstrzymać się przed wizytą w gabinecie medycyny estetycznej. O wszelkich problemach zdrowotnych należy poinformować lekarza lub kosmetologa. Również z nimi należy skonsultować wątpliwości związane z przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu.
Zabiegi, takie jak mezoporacja, mezoterapia igłowa, peelingi kwasowe i kawitacyjne, czy wypełnianie kwasem hialuronowym nie są odpowiednie dla kobiet w ciąży, mam karmiących, a także alergików, osób chorych na cukrzycę, z rozrusznikiem serca, mających problem z krzepliwością krwi, osób cierpiących na choroby nowotworowe oraz z chorą tarczycą.
W ich przypadku bezpieczniejsze okażą się zabiegi pielęgnacyjne twarzy, które można wykonywać w domowym zaciszu lub u kosmetyczki. Bardzo dobrym wyborem okażą się wszelkiego rodzaju maseczki, a zwłaszcza maska algowa, z uwagi na niezwykłe właściwości roślin.
Domowe zabiegi na twarz
W domowym zaciszu również można samodzielnie przeprowadzić niektóre zabiegi pielęgnacyjne. Tutaj doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju maseczki. Na wyróżnienie zasługuje maseczka z alg morskich.
Algi morskie zawierają wiele substancji odżywczych, które doskonale sprawdzają się przy nawilżaniu i regeneracji skóry. Efekty po zastosowaniu maseczki algowej są widoczne od razu, a skóra staje się jędrna i zyskuje świeży, promienny wygląd. Ponadto, maseczka algowa nadaje się do każdego rodzaju skóry. Nie ma żadnych przeciwwskazań, co do jej użycia. W gabinecie kosmetycznym kuracja maseczką z alg morskich zazwyczaj poprzedzona jest łagodnym oczyszczeniem i peelingiem skóry. Jest stosunkowo tania i trwa około 30 minut.
W rzeczywistości lista zabiegów oferowanych przez salony piękności jest o wiele dłuższa i bez wątpienia każdy znajdzie na niej coś dla siebie, zależnie od swoich potrzeb oraz możliwości – zarówno fizycznych, jak i finansowych. Nie od dziś wiadomo, że każdy rodzaj skóry wymaga nieco odmiennego podejścia do pielęgnacji. Z innymi problemami borykają się osoby o skórze suchej, a z innymi o skórze tłustej lub mieszanej. Na szczęście na rynku jest wiele preparatów stworzonych specjalnie po to, żeby wyjść naprzeciw potrzebom kobiet.
Każdy chce czuć się dobrze we własnej skórze, dlatego wiele osób decyduje się na poddanie się zabiegom kosmetycznym, które pozwolą im zachować młody wygląd na dłużej. Jak mówi stare przysłowie – w zdrowym ciele zdrowy duch, a dobra kondycja skóry i młody wygląd niewątpliwie kojarzą się ze zdrowiem i korzystnie wpływają na samoocenę i samopoczucie.
Dodaj komentarz
0 KOMENTARZ