Ranking 4 najlepszych depilatorów laserowych Philips Lumea w 2024

Ostatnio aktualizowane: 13.07.24

 

Najlepszy depilator laserowy Philips Lumea – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Chcesz skutecznie pozbyć się zbędnego owłosienia? Jeśli tak, dobrym wyborem okaże się zakup depilatora laserowego Philips Lumea. Zdajemy sobie sprawę z tego, że duża ilość dostępnych w sklepach modeli nie ułatwia wyboru. Dlatego też postanowiliśmy przygotować dla Ciebie zestawienie, w którym prezentujemy najlepiej oceniane przez konsumentów sprzęty. Na pierwszym miejscu rankingu znalazł się depilator laserowy Philips Lumea BRI956/00. Jest to sprzęt wyposażony w czujnik – urządzenie automatycznie wybiera ustawienia odpowiednie do danego typu skóry. Model sprzedawany jest w zestawie z kilkoma nasadkami. W rezultacie możemy używać depilatora do usuwania zbędnego owłosienia z różnych obszarów naszego ciała. Zdecydowanie zwiększa to funkcjonalność sprzętu. Konsumenci zwracają uwagę na to, że model jest nie tylko solidnie, ale też bardzo estetycznie wykonany. Philips Lumea Advanced BRI921/00 to depilator IPL, który uplasował się na drugim miejscu w rankingu. Urządzenie ma dobrze wyprofilowany uchwyt. Sprzęt jest zasilany sieciowo. W zestawie otrzymujemy praktyczny pokrowiec.

Depilatory laserowe Philips Lumea – ranking

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Model pozwala na dobór ustawień jak najbardziej odpowiednich do naszego typu skóry. Czujnik SmartSkin podpowiada, jaka konfiguracja parametrów może być najlepsza, co bardzo ułatwia depilację, zwłaszcza początkującym użytkownikom. Sprzętu można używać zarówno podłączonego do prądu, jak i bezprzewodowo.

Wady

Aby uzyskać optymalne efekty, należy używać depilatora dość często. Po kilku pierwszych zabiegach włoski wciąż będą odrastały, jednak w późniejszym okresie niemal znikną.

Podsumowanie

Zestaw zawiera 4 nasadki odpowiednie do depilacji poszczególnych partii ciała – pach, nóg, okolic bikini i twarzy. Depilatorem ogolimy również pozostałe części ciała. Sprzęt jest prosty w obsłudze i dość szybko można nauczyć się go używać.

Drugi wybór

Zalety

Technologia IPL pozwala na skuteczne i bezbolesne usuwanie niechcianego owłosienia z różnych obszarów ciała. Urządzenie jest lekkie i poręczne w stosowaniu, a zasilanie zarówno sieciowe jak akumulatorowe pozwala na użycie w każdych warunkach.

Wady

Philips Lumea Prestige jest nieskuteczny przy usuwaniu włosów bardzo jasnych jak i rudych czy siwych. Również bardzo ciemna karnacja skóry może skutkować, że światło IPL poparzy naskórek.

Podsumowanie

To urządzenie jest chwalone przez większość użytkowników. Jego trwałość jest bardzo wysoka, a używanie nie wymaga ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów podczas eksploatacji. Stosowanie różnych nasadek sprawia, że usuwanie włosów jest skuteczne i szybkie.

Rozważ też

Zalety

To urządzenie zaopatrzono w dwie końcówki. Jedna o powierzchni 4 cm2 do większych partii ciała, druga o 2 cm2 pozwala usunąć owłosienie z twarzy. Automatyczna funkcja rozpoznawania karnacji zapobiega poparzeniu skóry użytkownika.

Wady

Model ten jest zasilany wyłącznie sieciowo. Zatem plączący się kabel i konieczność przeprowadzenia zabiegu w sąsiedztwie gniazdka elektrycznego może niektórych użytkowników zniechęcić do zakupu.

Podsumowanie

Wygodna, ergonomicznie ukształtowana rączka umożliwia na pewny chwyt. Dostęp do aplikacji na smartfona zawierającej wiele wskazówek i porad pozwala szybko spersonalizować urządzenie na własne potrzeby.

 

1. Depilator Laserowy Philips Lumea BRI956/00 

 

Philips Lumea BRI956/00 to depilator laserowy oparty na zaawansowanej, nowoczesnej technologii. Pozbywanie się niechcianego owłosienia z różnych partii ciała jest możliwe dzięki wykorzystywanemu przez urządzenie światłu pulsacyjnemu IPL, przy użyciu którego depilacja jest niemal bezbolesna.

Produkt pozwala na dobór ustawień stosownie do posiadanego przez użytkowników koloru skóry. W przypadku, gdy korzystający z depilatora nie jest pewien, które ustawienie powinien wybrać nie musi się martwić – model został wyposażony w czujnik SmartSkin automatycznie podpowiadający, jaka konfiguracja może być w danym momencie najlepsza.

Depilator posiada w zestawie 4 różne nasadki dopasowane do różnorodnych potrzeb konsumentów. Pierwsza z nich sprawdza się przy usuwaniu włosków z dużych partii ciała. Druga – specjalnie wyprofilowana – służy do owłosienia pod pachami. Kolejna pomoże w zwalczeniu włosków na twarzy, a ostatnią zaprojektowano z myślą o wrażliwych okolicach bikini. Z każdą z nich zabieg trwa szybko i nie powoduje dyskomfortu.

Model korzysta z dwóch trybów zasilania – to użytkownik wybiera, czy w danym momencie podłączy go do zasilania, czy potrzebuje urządzenia bezprzewodowego. Konsumenci uważają, że jest to sprzęt łatwy w obsłudze, a do tego bardzo wydajny.

Philips Lumea BRI956/00 to depilator laserowy przeznaczony do depilacji różnych części ciała. Sprzęt jest zasilany sieciowo. Z urządzenia można korzystać również bezprzewodowo.

Philips Lumea BRI956/00 to depilator laserowy przeznaczony do depilacji różnych części ciała. Sprzęt jest zasilany sieciowo. Z urządzenia można korzystać również bezprzewodowo. 

 

Zalety

Czujnik: Prezentowany depilator wyposażono w czujnik SmartSkin, który powoduje, że model automatycznie dobiera ustawienia odpowiednie do typu naszej skóry. W efekcie nie ma obaw o to, że podczas zabiegu dojdzie do poparzenia ciała. 

Zasilanie: Konsumenci doceniają to, że ze sprzętu można korzystać zarówno wtedy, kiedy jest on podłączony do prądu, jak i bezprzewodowo. Zwiększa to możliwości jego zastosowania i bez wątpienia wpływa na komfort pracy. 

Bezpieczeństwo: Philips Lumea BRI956/00 to depilator laserowy stworzony we współpracy z dermatologami. Daje to pewność, że użytkowanie urządzenia jest bezpieczne. 

Nasadki: W zestawie otrzymujemy wymienne nasadki umożliwiające depilację różnych obszarów ciała. Za pomocą sprzętu pozbędziemy się zbędnego owłosienia nie tylko z nóg, ale także z twarzy, okolic bikini czy pach. 

Design: Produkt został wykonany z największą starannością. Model ma estetyczny, kobiecy design. 

 

Wady

Waga: W niektórych recenzjach można przeczytać, że sprzęt stosunkowo dużo waży. Dlatego też podczas zabiegu nasza dłoń relatywnie szybko się męczy.

 

 

 

 

2. Depilator Philips Lumea Prestige IPL BRI959/00

 

Depilator Philips Lumea Prestige IPL BRI959/00 pracuje w oparciu o technologię Intense Pulsed Light, która przez naświetlanie cebulek włosowych stymuluje mieszek włosowy do przejścia w fazę spoczynku. Rezultatem tego jest, że wzrost włosa jest zahamowany, a następnie włos wypada. Technologia ta pozwala na redukcję owłosienia na poziomie 92 %, a pierwsze rezultaty zabiegu widać już po kilku zastosowaniach, by po 12 zabiegach, skóra pozostała gładka na kolejne pół roku.

Depilator skutecznie usuwa owłosienie poczynając od jasnego blondu do czarnego, o odcieniu skóry od bardzo jasnej do przyciemnionej karnacji. A technologia SenseIQ z czujnikiem SmartSkin rozpoznaje odcień skóry i dostosowuje do niego wiązkę światła. Zastosowanie przez użytkownika różnego rodzaju dołączonych nasadek przeznaczonych do różnych partii ciała pozwala na precyzyjne dotarcie do wymaganych miejsc i skuteczne usunięcie owłosienia.

Okienko każdej z nasadek jest tak wykonane, aby najlepiej przylegało do obszaru ciała, do którego jest dedykowana. Dla użytkowników ważnym okazał się fakt, że zabiegi przeprowadzane za pomocą Philips Lumea Prestige IPL BRI959/00 są całkowicie bezbolesne. 

 

Zalety

Bezpieczeństwo: Producent opracował swój produkt w taki sposób, że automatycznie zostaje rozpoznana karnacja skóry użytkownika i odpowiednio do niej dostosowana moc światła działająca na mieszki włosowe. Dzięki temu nie ma zagrożeń dla użytkownika wynikających z wadliwego używania sprzętu. 

Nasadki – różnorodność: Depilator został wyposażony w kilka nasadek, które ułatwiają usuwanie owłosienia w konkretnych obszarach. Mamy tu zatem nasadkę do bikini, do twarzy, do stosowania pod pachami czy taką do dużych obszarów. 

Nasadki – specyfika: Każda z nasadek została precyzyjnie dostosowana do obszaru stosowania. Założenie nasadki do bikini automatycznie uruchamia program do tego obszaru z właściwym filtrem. Nasadka do stosowania pod pachami również uruchamia program dostosowany do tego rejonu. Ma ona też kształt ułatwiający stosowanie w trudno dostępnych obszarach ciała. Nasadkę do ciała charakteryzuje większa powierzchnia 4,1 cm2, co przyspiesza depilację rąk, nóg czy brzucha. 

Zasilanie: Urządzenie pracuje zarówno zasilane przez akumulator, jak i podłączone do sieci. Dzięki temu możliwe jest jego użycie w każdych warunkach i okolicznościach. 

Aplikacja Lumea IPL: Producent umożliwia wykorzystanie bezpłatnej aplikacji, która wspomaga użytkownika poradami i wskazówkami dotyczącymi depilacji. Pozwala też na wykorzystanie spersonalizowanych programów depilacji. 

 

Wady

Nie dla każdego użytkownika: Depilator nie może być skutecznie wykorzystywany przez osoby o włosach jasny blond, rude i siwe. Promieniowanie IPL jest przy ich usuwaniu nieskuteczne. Również osoby o bardzo ciemnej karnacji skóry mogą doznać poparzenia.

 

 

 

 

3. Urządzenie IPL do Depilacji światłem Philips Lumea Advanced BRI921/00

 

Philips Lumea Advanced BRI921/00 to urządzenie pozwalające na użycie przy usuwaniu owłosienia w okolicach bikini, pod pachami, na ramionach, brzuchu i nogach przy zastosowaniu nasadki do ciała o powierzchni 4 cm2, oraz okolic twarzy: Podbródka, górnej wargi czy bokobrodów z zastosowaniem nasadki o powierzchni 2 cm2. Sprzęt charakteryzuje zasilanie sieciowe o napięciu od 100 do 240 V z zastosowaniem zasilacza 24 V / 1500 mA.

W skutecznym usuwaniu owłosienia pomocne jest wyposażenie Philips Lumea Advanced BRI921/00 w 5 ustawień intensywności emitowanego światła, które precyzyjnie dostosowuje je do typu skóry rozpoznając jej odcień. Wbudowany filtr UV chroni użytkownika przed tym promieniowaniem, a dodatkowo wbudowane zabezpieczenie przed przypadkowym wyzwoleniem błysku chroni nie tylko skórę użytkownika, ale też i oczy.

Na szczególną uwagę zasługuje dołączony wśród akcesoriów trymer do szybkiego wyrównywania najdelikatniejszych włosków z ciała i twarzy. Użytkowniczki też cenią fakt dołączenia jasno napisanej instrukcji obsługi, a także zapakowanie całości w pokrowiec ułatwiający przechowywanie i przewożenie depilatora.

Chętnie kupowanym modelem depilatora IPL jest Philips Lumea Advanced BRI921/00. Łatwe i intuicyjne użycie wpływa na popularność urządzenia.

Zalety

Wysoka skuteczność: Według opinii użytkowników już po kilku zastosowaniach widać, że włoski w depilowanym obszarze są wyraźnie przerzedzone, a po 12 zabiegach można cieszyć się gładkim ciałem przez kolejne pół roku.

Bezpieczeństwo: Depilator wyposażono we wbudowany czujnik odcienia skóry, który nie tylko na początku każdej sesji, ale także w trakcie jej trwania określa karnację. W przypadku wykrycia zbyt ciemnego odcienia błyski zostaną automatycznie zatrzymane by zapobiec oparzeniu. 

Duże okienko: Nasadka do większych obszarów ciała o powierzchni 4 cm2 sprawia, że depilowanie przebiega szybko i na przykład na wydepilowanie nóg wystarcza już 15 minut.

Trymer do wyrównywania Satin Compact: Dołączenie trymera Satin Compact pozwala na szybkie wyrównanie na przykład brwi, w czym pomaga też dołączony wśród akcesoriów grzebień do brwi.

 

Wady

Zasilanie: Sprzęt jest zasilany wyłącznie sieciowo, sprawia to, że zabieg musimy przeprowadzać w bliskim sąsiedztwie gniazdka, a użycie w miejscach pozbawionych prądu w sieci jest całkiem niemożliwe. 

 

 

 

 

4. Depilator Laserowy Philips Lumea Prestige SC2009/00

 

Lumea Prestige marki Philips to urządzenie, którego działanie zostało oparte na technologii IPL – Intense Pulsed Light wykorzystywanej i polecanej od pewnego czasu przez profesjonalistów. Model wysyła impulsy światła prosto do cebulek włosów. W taki sposób stymulowane jest naturalne wypadanie niechcianych włosów oraz zahamowany zostaje proces ich odrastania. Dla utrzymania wyników wystarczy powtarzać zabieg raz na dwa tygodnie z czterema powtórzeniami.

Urządzenie działa na włosy o różnym kolorze – od blondu po czarny, nie współpracując jedynie z włosami rudymi, białymi czy siwymi. Pracę depilatora można dopasować do różnych odcieni skóry, za wyjątkiem bardzo ciemnej, na której mogłoby spowodować podrażnienia.

Model nadaje się do usuwania owłosienia z twarzy oraz różnych obszarów ciała, w tym okolic bikini. Zostało wyposażone w trzy różne nasadki. Jedna z nich posiada specjalnie zaprojektowany filtr światła, dzięki któremu bezpiecznie i wygodnie można się pozbyć włosów pojawiających się na twarzy. Druga nadaje się do mocniejszego owłosienia z okolic bikini. Ostatnia jest dobra do depilacji pozostałych, większych obszarów ciała. Konsumenci pozytywnie odnoszą się do pracy depilatora,  podkreślają, że działa szybko i jest wysoce bezawaryjny.

Depilator laserowy Philips Lumea SC2009/00 jest zasilany akumulatorowo. Czas ładowania wynosi 100 minut. Okienko, przez które wydobywa się wiązka światła ma powierzchnię 4 cm2.

Depilator laserowy Philips Lumea SC2009/00 jest zasilany akumulatorowo. Czas ładowania wynosi 100 minut. Okienko, przez które wydobywa się wiązka światła ma powierzchnię 4 cm2. 

 

Zalety

Akumulatorowe zasilanie: Z uwagi na to, że model ma wbudowany akumulator z urządzenia możemy korzystać także w miejscu, w którym nie ma swobodnego dostępu do prądu. Bezprzewodowa praca to gwarancja, że nic nie będzie krępowało naszych ruchów. 

Dodatkowe wyposażenie: W zestawie, poza depilatorem i zasilaczem, otrzymujemy także solidnie wykonany pokrowiec. Umożliwia on bezpieczne przenoszenie sprzętu. 

5 trybów pracy: Użytkownik ma do wyboru 5 trybów pracy. W rezultacie można łatwo dopasować ustawienia sprzętu do odcienia skóry zapewniając sobie tym samym skuteczność działania, jak i bezpieczeństwo użytkowania. 

Kształt: Produkt ma dobrze przemyślany kształt. Odpowiednio wyprofilowana rączka zapewnia pewny chwyt i precyzyjną pracę. 

 

Wady

Podrażnia: Nieliczne osoby zauważyły, że na początku użytkowania na skórze pojawiają się drobne podrażnienia.

 

 

 

 

Jaki depilator laserowy Philips Lumea wybrać?

 

Piękne, gładkie nogi – jaka kobieta o tym nie marzy? Oprócz tego, że bardzo zależy nam na gładkich nogach chcemy też, aby depilacja była maksymalnie bezbolesna. Wśród popularnych ostatnimi czasy metod depilowania, uważanych przy tym za stosunkowo bezbolesne, musimy wymienić stosowanie lasera. Kiedyś depilacja laserowa wykonywana była wyłącznie w salonach kosmetycznych, ale teraz możemy przeprowadzić zabieg również w domowym zaciszu, bo popularni producenci urządzeń kosmetycznych mają w swojej ofercie właśnie depilatory laserowe. Szczególną popularnością cieszą się wszystkie produkty Philips z serii Lumea.

 

 

Zapewne zastanawiasz się, dlaczego warto skorzystać z oferty firmy Philips. Przede wszystkim dlatego, że oferuje ona produkty w atrakcyjnych cenach, które są łatwe w obsłudze, a do tego bezpieczne dla naszej skóry. Do tego najlepsze depilatory laserowe Philip Lumea pozwalają nam na szybką depilację za sprawą zastosowania dość dużego okienka depilującego.

Zanim wybierzesz konkretny model, zwróć uwagę na to, co zawiera zestaw i czy w rzeczywistości wszystkie jego elementy są dla Ciebie niezbędne. Bardziej zaawansowane modele posiadają kilka nasadek, ale na przykład, gdy chcesz golić tylko nogi, nie potrzebujesz dodatkowych elementów. Inaczej jest, gdy zmagasz się na przykład ze sporym owłosieniem na twarzy.

Według konsumentów najlepszy depilator laserowy Philips Lumea w 2024 roku to taki, który ma wygodną rączkę. Marka Philips znając potrzeby konsumentów stworzyła produkty z różnymi rękojeściami. Przed zakupem urządzenia warto więc wziąć go do ręki i wypróbować. Tylko taki test będzie dawał nam gwarancję, że praca z depilatorem będzie przyjemna.

Nie możemy zapomnieć o systemie zasilania. Philips ma w swojej ofercie modele sieciowe oraz akumulatorowe. Te pierwsze są wygodniejsze, ale musimy pamiętać, żeby regularnie ładować sprzęt lub wymieniać baterie. Jeśli zwykle zapominamy o takich czynnościach, urządzenie sieciowe może okazać się praktyczniejsze. Z drugiej strony taki sprzęt jest mniej mobilny.

W przypadku depilatora laserowego nie sposób zapomnieć o żywotności lampy. W przypadku marki Philips jest ona naprawdę długa, więc nie musimy obawiać się o awarię. Musimy tylko wspomnieć, że w sklepach znajdziemy różnego typu modele, również te starszej generacji, w niższych cenach, które są mniej wydajne niż najnowsze serie Philips Lumea.

 

 

Jak używać depilatora laserowego Philips Lumea?

 

Depilatory laserowe Philips Lumea cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony konsumentów. Nie ma w tym nic dziwnego – urządzenia tego typu pozwalają w łatwy sposób pozbyć się z ciała zbędnego owłosienia i zachować idealną gładkość skóry przez długi czas. Jeśli zdecydujemy się na zakup sprzętu, warto dowiedzieć się nie tylko tego, jaki depilator laserowy Philips Lumea jest polecany przez kobiety, ale także zdobyć informacje na temat korzystania ze sprzętu. Trzeba pamiętać, że tylko odpowiednie użytkowanie urządzenia przyniesie zadowalające efekty.

 

 

Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo w trakcie depilacji laserowej?

Jednym z ważniejszych zagadnień dotyczących korzystania z depilatora laserowego jest zachowanie odpowiednich środków ostrożności. Producenci tego typu urządzeń zapewniają, że ich użytkowanie jest w pełni bezpieczne dla zdrowia. Opinie te są potwierdzone przez dermatologów. Nie ma więc obaw o to, że jeśli użyjemy sprzętu, narazimy swoją skórę na podrażnienia. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby dostosować intensywność generowanego przez urządzenie światła do karnacji naszej skóry.

Nowoczesne sprzęty samodzielnie określają ten parametr, dzięki czemu użytkownik nie musi tracić czasu na wybieranie ustawień. Dodatkowo zyskuje on pewność, że nie popełni błędu, co mogłoby skutkować poparzeniem skóry. Z urządzenia, które podłącza się do prądu, należy korzystać w miejscu suchym. Zmniejszy to ryzyko wystąpienia zwarcia.

 

Jak przygotować ciało do zabiegu domowej depilacji laserowej?

Najlepiej jeśli kilka dni przed zabiegiem depilacji wykonamy delikatny peeling. W ten sposób pozbędziemy się martwego naskórka i ograniczymy ryzyko wrastania włosków. Należy pamiętać o tym, aby włoski miały odpowiednią długość (najlepiej kilka mm). Jeśli będą one zbyt krótkie, może się okazać, że depilator nie poradzi sobie z ich usunięciem. Powierzchnia skóry, z której będziemy pozbywać się zbędnego owłosienia, musi być sucha.

 

Jak korzystać z depilatora laserowego Philips Lumea?

Opinie konsumentów potwierdzają, że użytkowanie depilatora laserowego Philips Lumea jest bardzo proste. Chcąc wydepilować ciało musimy podłączyć urządzenie do źródła zasilania lub sprawdzić, czy dołączone do zestawu akumulatory są naładowane. Następnie wystarczy uruchomić sprzęt i rozpocząć zabieg depilacji. Okienko, przez które przebija się wiązka światła należy przyłożyć do powierzchni skóry, a następnie wcisnąć odpowiedni przycisk. Najlepiej jeśli będziemy przesuwać depilator po skórze w linii prostej. Choć z początku korzystanie z depilatora może okazać się niewygodne nie można się zniechęcać. Jeśli nabierzemy wprawy, czas poświęcany na zabieg depilacji znacznie się skróci.

 

 

Jak często stosować depilator laserowy?

Omawiając zagadnienia związane z użytkowaniem domowego depilatora laserowego, nie można pominąć kwestii dotyczącej częstotliwości zabiegów. Producent Philips Lumea zaleca, aby na początku korzystania z urządzenia depilować ciało raz na 2 tygodnie. Taką częstotliwość zabiegów należy zachować przez minimum 2 miesiące. Po tym czasie możemy nieco ograniczyć depilację. Wystarczy, jeśli będziemy korzystać z urządzenia co 4-8 tygodni, w zależności od naszych potrzeb. Często konsumenci zastanawiają się, czy jeśli częściej będą depilować ciało, zauważą szybsze efekty.

Należy w tym miejscu podkreślić, że niezastosowanie się do zaleceń producenta może mieć przykre konsekwencje. Zbyt często wykonywany zabieg depilacji przy użyciu urządzenia Philips Lumea może powodować podrażnienia skóry. Nie przyniesie więc to zamierzonego efektu, a jedynie spowoduje ból i sprawi, że nasze ciało nie będzie wyglądało atrakcyjnie. Na skórze może pojawić się bolesne zaczerwienienie czy świąd.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ