Ranking 6 najlepszych peelingów kawitacyjnych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 10.09.24

 

Peeling kawitacyjny – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Skóra problematyczna, z zaskórnikami, przebarwieniami lub uporczywym trądzikiem wymaga szczególnej pielęgnacji. Ważną kwestią w dbaniu o cerę jest jej odpowiednie oczyszczanie. Dobrym sposobem jest zastosowanie peelingu kawitacyjnego urządzeniem Xiaomi inFace. Sprzęt ma cztery tryby pracy, które umożliwiają dostosowanie rodzaju zabiegu do potrzeb skóry – od głębokiego oczyszczania do kojącego masażu. Natomiast wielofunkcyjne urządzenie do peelingu kawitacyjnego Beautifly B-Scrub PRO oczyszcza cerę, wygładza naskórek i rozjaśnia przebarwienia. Sprzęt wykorzystuje elektrostymulację, światło fotonowe i ultradźwięki dla zapewnienia jak najlepszych efektów. Przeprowadzisz nim peeling kawitacyjny, urządzenie  usuwnie martwy naskórek, usprawni wchłanianie substancji aktywnych z kosmetyków i stymuluje produkcję kolagenu. Dzięki temu skóra zachowuje świeży wygląd, a trądzik jest widocznie zredukowany. Więcej modeli opisuje nasz ranking, zapraszamy do lektury.

6 najlepszych peelingów kawitacyjnych. Opinie w 2024 roku

 

Dokładne oczyszczenie skóry jest kluczowe w pozbyciu się nieestetycznych przebarwień i zmian trądzikowych na twarzy. Kolejne opakowania kosmetyków szybko się zużywają, a właściwa pielęgnacja wymaga czasu. Dlatego warto zainwestować w dobry sprzęt do oczyszczania skóry, który będzie służył przez wiele lat. Zatem zadając pytanie o peeling kawitacyjny i dla kogo jest polecany, odpowieź jest niezwykle prosta. Każda skóra odwdzięczy się lepszym wyglądem, jeśli urządzenie do peelingu kawitacyjnego będzie odpowiednio dobrane do potrzeb. Pomocne w wyborze bedą rónież opinie użytkowników mających doświadczenie z takim sprzętem. My ze swej strony przygotowaliśmy ranking peelingów kawitacyjnych, który pomoże Ci znaleźć odpowiedni produkt dopasowany do potrzeb Twojej cery.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego Xiaomi ma cztery tryby pracy, które pozwalają dopasować zabieg do typu cery. Zasilane jest akumulatorem z wydajną baterią o pojemności 500 mAh, dzięki czemu można użytkować sprzęt przez długi czas przed kolejnym ładowaniem. Nieduży rozmiar urządzenia umożliwia zabranie go ze sobą na krótkie wyjazdy i dłuższy urlop.

Wady

Wadą urządzenia do peelingu kawitacyjnego jest dołączony kabel USB, który służy do ładowania akumulatora. Często trzeba kilkakrotnie podłączać go do urządzenia, zanim bateria zacznie się ładować.

Podsumowanie

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego dobrze sprawdzi się dla osób z cerą problematyczną. Ma cztery tryby pracy, więc łatwo można dopasować rodzaj zabiegu do potrzeb skóry. Urządzenie jest lekkie i poręczne, mieści się w torebce i bagażu podręcznym.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie Beautifly B-Scrub jest wielofunkcyjne, nie tylko oczyszcza skórę, ale także ujędrnia i rozjaśnia przebarwienia. Sprzęt wykorzystuje elektrostymulację, światło fotonowe i ultradźwięki, co zapewnia widoczną poprawę kondycji cery. Dla lepszego efektu, urządzenie wyposażono w timer, który określa optymalny czas trwania zabiegu. Sprzęt jest lekki i ma wygodną konstrukcję.

Wady

Bateria w urządzeniu szybko się rozładowuje. W efekcie nierzadko zdarza się, że jej moc po jednym ładowaniu nie wystarcza na przeprowadzenie wieloetapowej pielęgnacji i oczyszczania cery.

Podsumowanie

Urządzenie Beautifly B-Scrub zapewnia widoczne efekty już po kilku dniach stosowania. Nie tylko oczyszcza skórę z martwego naskórka, ale także rozjaśnia zmiany potrądzikowe i stymuluje produkcję kolagenu. Sprzęt jest łatwy i wygodny w obsłudze.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt Beauty Limited dobrze sprawdza się do zabiegu peelingu kawitacyjnego, jonoforezy, sonoforezy oraz terapii przeciwzmarszczkowej. Poprawia kondycję skóry, przyspiesza wchłanianie kosmetyków, rozjaśnia i ujędrnia. Urządzenie ma dwa tryby pracy, ciągły i pulsacyjny, pozwalające dostosować intensywność zabiegu do swoich potrzeb.

Wady

Czas pracy po naładowaniu urządzenia jest krótki. Często akumulator wystarcza jedynie na jeden lub dwa zabiegi, po czym trzeba ponownie podłączać sprzęt do źródła zasilania.

Podsumowanie

Sprzęt do peelingu kawitacyjnego firmy Beauty Limited dobrze sprawdza się do oczyszczania skóry oraz przygotowywania jej do dalszej pielęgnacji. Urządzenie ujędrnia naskórek, tym samym spowalniając proces starzenia się komórek. Jest łatwe w obsłudze i estetyczne.

 

Peeling kawitacyjny urządzenie

 

1. Peeling kawitacyjny do twarzy Xiaomi inFace

 

Lekkie i wygodne urządzenie do peelingu kawitacyjnego Xiaomi inFace sprawdza się do każdego typu cery. Wymiary produktu to 17,2 cm x 4,2 cm x 1,5 cm, dzięki czemu można zabrać go ze sobą w każdą podróż. Urządzenie ładuje się przez dołączony kabel USB, a pojemność akumulatora wynosi 500 mAh, więc można przeprowadzić kilka zabiegów przed ponownym ładowaniem baterii. Sprzęt Xiaomi pozwala wykonać peeling kawitacyjny w domu, zapewniając efekty porównywalne do urządzeń z salonów kosmetycznych.

Sprzęt ma cztery tryby pracy: Głębokie oczyszczanie dodatnimi jonami, sonoforeza jonami ujemnymi, oczyszczanie za pomocą ultradźwięków oraz masaż EMS Pulse. W efekcie można dobrać rodzaj zabiegu do potrzeb skóry. Model inFace usuwa nadmiar sebum oraz oczyszcza z zanieczyszczeń, bakterii i pozostałości makijażu. Ważnym etapem pielęgnacji jest złuszczanie i warto do tego wykorzystać peeling kawitacyjny. Urządzenie jest łatwe w obsłudze i wykonano je z wytrzymałych materiałów.

Konsumenci polecają urządzenie Xiaomi do peelingu kawitacyjnego ze względu na komfort użytkowania oraz możliwość wykonania czterech różnych zabiegów. Test peelingów kawitacyjnych Xiaomi udowadnia, że sprzęt zapewnia widoczne efekty już po kilku zastosowaniach.

 

 

 

 

Beautifly peeling kawitacyjny

 

2. Peeling kawitacyjny Beautifly B-Scrub PRO

 

Wielofunkcyjne urządzenie do peelingu kawitacyjnego Beautifly B-Scrub PRO pozwala uzyskać gładką i rozjaśnioną cerę. Sprzęt oczyszcza skórę z martwego naskórka, zanieczyszczeń i pozostałości makijażu. Skuteczne złuszczenie zapewniają ultradźwięki o wysokiej częstotliwości 29 kHz. Ponadto urządzenie wykorzystuje światło fotonowe o odcieniu niebieskim, które ma działanie antybakteryjne. Zapobiega ono powstawaniu zmian trądzikowych i rozjaśnia przebarwienia. Światło fotonowe czerwone poprawia elastyczność i ukrwienie skóry, zapobiegając powstawaniu zmarszczek.

Peeling kawitacyjny Beautifly pozwala dłużej zachować młodość skóry za pomocą zabiegu elektrostymulacji. Mikroprądy EMS napinają skórę i ujędrniają ją. Ponadto, zastosowane w urządzeniu połączenie ultradźwięków, czerwonego światła fotonowego i ujemnych jonów przyspiesza wchłanianie się substancji aktywnych w kosmetykach. Urządzenie Beautifly jest estetyczne, wykonane z materiału nieprzepuszczającego wilgoci, co chroni przed uszkodzeniem sprzętu. Umożliwia to także użytkowanie go nawet pod prysznicem. Wbudowany timer pozwala dopasować długość zabiegu do potrzeb skóry.

Opinie o peelingach kawitacyjnych firmy Beautifly są najczęściej pozytywne. Użytkownicy chwalą produkt, ponieważ jest skuteczny i łatwy w obsłudze. Sprzęt ma wiele funkcji, które pozwalają odpowiednio zadbać o nawet bardzo wymagającą cerę.

 

 

 

 

Peeling kawitacyjny i sonoforeza

 

3. 6w1 Peeling Kawitacyjny Beauty Limited 10W

 

Dobre oczyszczenie skóry zapewni urządzenie do peelingu kawitacyjnego 6 w 1 Beauty Limited 10 W. To bezprzewodowy sprzęt przeznaczony do kilku rodzajów zabiegów, między innymi sonoforezy, jonoforezy i masażu mikroprądami EMS. Urządzenie ma dwa tryby pracy, ciągły i pulsacyjny, co pozwala dopasować intensywność zabiegu do typu skóry. Model ma wymiary 15 cm x 4,5 cm x 2 cm, aluminiowa łopatka ma 3 cm x 3,6 cm.

Urządzenie działa z częstotliwością 28 kHz na sekundę, dzięki czemu jest skuteczne w złuszczaniu naskórka i ujędrnianiu komórek skóry. Peeling kawitacyjny i sonoforeza to ważne elementy pielęgnacji. Oczyszczanie falami ultradźwiękowymi jest bezpieczne i łatwe. Sonoforeza to proces wtłaczania kosmetyku w skórę twarzy, dzięki czemu zawarte w nim składniki aktywne szybciej się wchłaniają i działają efektywniej. Do zestawu z urządzeniem Beauty Limited dołączono bazę do ładowania i przechowywania sprzętu.

Użytkownicy, którzy przeprowadzili test peelingów kawitacyjnych, polecają produkt Beauty Limited. Urządzenie jest skuteczne i zapewnia widoczne efekty po kilku tygodniach regularnego stosowania. Widocznie redukuje zaskórniki i poprawia koloryt skóry.

 

 

 

 

Peeling kawitacyjny Yonelle

 

4. Yonelle Cavipeeler Urządzenie do peelingu 369N46CY

 

Szukając dobrych produktów do pielęgnacji twarzy, warto rozważyć zakup urządzenia do peelingu Yonelle Cavipeeler. Dobrze sprawdza się do każdego typu cery, również wrażliwej. Urządzenie umożliwia wykonanie czterech różnych zabiegów: Peelingu kawitacyjnego złuszczającego naskórek, sonoforezy i jonoforezy przyspieszającej wchłanianie kosmetyków oraz masażu mikroprądami EMS. Sprzęt Yonelle w połączeniu z odpowiednimi preparatami pozwala uzyskać widoczne efekty już po kilku zastosowaniach.

Do zestawu dołączono stację dokującą, w której można wygodnie naładować urządzenie. Sam sprzęt do peelingu jest bezprzewodowy, można więc łatwo zabierać go ze sobą w krótkie podróże i używać w każdym miejscu. Model jest łatwy w obsłudze, lekki i komfortowy. Metalowa łopatka dobrze dopasowuje się do kształtu twarzy. Peeling kawitacyjny Yonelle ujędrnia skórę, oczyszcza i rozjaśnia przebarwienia, jednocześnie jest bezpieczny dla cery.

Użytkownicy, którzy zakupili produkt firmy Yonelle, są zadowoleni z dokonanego wyboru. Urządzenie pozwala przeprowadzić cztery rodzaje zabiegów, które widocznie poprawiają kondycję skóry. Ponadto sprzęt jest łatwy i komfortowy w obsłudze oraz ma ładny, elegancki design.

 

 

 

 

Peeling kawitacyjny Yasumi

 

5. Peeling kawitacyjny Yasumi YUD-020

 

Skuteczny peeling kawitacyjny można przeprowadzić wygodnym urządzeniem Yasumi YUD-020. Sprzęt ma delikatne zwężenie na obudowie, dzięki czemu dopasowuje się do dłoni i jest stabilny, nawet gdy ręka użytkownika jest wilgotna. Peeling kawitacyjny Yasumi zmniejsza zmiany trądzikowe, usuwa nadmiar sebum i rozjaśnia przebarwienia. Ponadto przeprowadzane zabiegi wspomagają produkcję kolagenu, co powoduje ujędrnienie skóry.

Urządzenie Yasumi jest bezprzewodowe, a akumulator ładuje się za pomocą kabla USB. Pozwala to naładować baterię przez komputer, powerbank, a nawet przez adapter w ładowarce samochodowej. Dzięki temu sprzęt można zabierać ze sobą na każdy wyjazd i kontynuować regularne zabiegi. Urządzenie Yasumi to dobry peeling kawitacyjny, który przywraca skórze blask i zdrowy wygląd. Producent dołączył do zestawu specjalne gumowe nakładki na metalową szpatułkę, które pozwalają delikatnie oczyścić twarz, gdy nie masz przy sobie gąbki lub szczoteczki.

Oceny konsumentów wskazują, że model Yasumi to profesjonalne urządzenie. Peeling kawitacyjny poprawia wygląd skóry, oczyszcza i ujędrnia. Użytkownicy polecają produkt, ponieważ jest wygodny i łatwy w użytkowaniu, a lekka konstrukcja pozwala zabrać go ze sobą na każdy wyjazd.

 

 

 

 

Peeling kawitacyjny bezprzewodowy

 

6. Peeling kawitacyjny salon BTM0328

 

Wśród dobrych urządzeń do pielęgnacji twarzy, na uwagę zasługuje peeling kawitacyjny salon BTM0328. Jest to sprzęt, który ma lekką i wygodną konstrukcję, sprawdza się zarówno w domu, jak i na wyjeździe. Dlatego bezprzewodowy peeling kawitacyjny to dobre rozwiązanie dla osób, które dużo podróżują. Metalowa łopatka dobrze dopasowuje się do kształtu twarzy, skutecznie oczyszczając skórę z martwego naskórka, zanieczyszczeń i pozostałości makijażu.

Urządzenie ma trzy tryby pracy: Oczyszczanie ultradźwiękowe PEELING, oczyszczanie jonami dodatnimi oraz sonoforeza jonami ujemnymi. W efekcie można dobrać rodzaj zabiegu do swoich potrzeb lub przeprowadzić kilkuetapową pielęgnację. Wygodne urządzenie pozwala wykonać skuteczny peeling kawitacyjny w domu, który zapewnia efekty jak z salonu kosmetycznego. Sprzęt umożliwia także pozbycie się nieestetycznych przebarwień, dzięki zastosowaniu wysokiej częstotliwości drgań ultradźwiękowych, które rozbijają duże pokłady melaniny, rozpraszając ją pod skórą.

Wśród użytkowników, którzy zakupili produkt do oczyszczania skóry, przeważa opinia, że jest do dobry i tani peeling kawitacyjny. Konsumenci doceniają łatwość użytkowania oraz widoczne efekty. Urządzenie dokładnie oczyszcza i pozostawia skórę gładką.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaki peeling kawitacyjny kupić?

 

Każdy, kto walczy z problemem zmian potrądzikowych i przebarwień na twarzy szuka dobrego sposobu na poprawienie kondycji swojej skóry. Niezbędnym elementem pielęgnacji jest dokładne oczyszczenie, szczególnie cery wrażliwej i tłustej. Często jednak same kosmetyki nie wystarczą, potrzebne jest także odpowiednie urządzenie do peelingu kawitacyjnego (nasz ranking prezentuje kilka z nich), które sprawdzi się do dobrego oczyszczenia skóry i poprawienia jej kondycji. Przeznaczone do zabiegu sprzęty są poręczne i łatwe w użytkowaniu. Dostępnych jest wiele modeli, dlatego wybór odpowiedniego może być trudny. Nasz przewodnik pozwoli Ci zdecydować, jaki peeling kawitacyjny jest najlepszy dla Twojego typu cery.

Jak działa peeling kawitacyjny?

Zjawisko kawitacji to szybka przemiana cząsteczek w stanie ciekłym w stan gazowy. W zabiegach kosmetycznych stosuje się je do oczyszczania skóry twarzy. Naskórek musi być cały czas wilgotny, aby krople pod wpływem ultradźwięków przechodziły w stan gazowy i rozpadały się, jednocześnie rozbijając komórki martwego naskórka. Dzięki temu skóra jest dokładnie oczyszczona, również z kurzu, pyłu i pozostałości makijażu. Urządzenie usuwa także nadmiar łoju i bakterii.

 

Zalety peelingu kawitacyjnego

Najlepszy peeling kawitacyjny powinien nie tylko oczyszczać, ale także widocznie poprawiać kondycję skóry. Ultradźwięki nie rzadko rozbijają także złoża melaniny, która odpowiada za przebarwienia na twarzy. Dzięki temu plamy i zmiany skórne rozjaśniają się, a po pewnym czasie mogą zniknąć. Dokładne oczyszczenie z zanieczyszczeń, bakterii i sebum zapobiega powstawaniu trądziku. Urządzenie do peelingu kawitacyjnego jest dobrym rozwiązaniem w terapii przeciwtrądzikowej. Skóra poddana zabiegowi jest również elastyczna i poprawia się jej jędrność. Ultradźwięki wspomagają proces powstawania kolagenu, dzięki czemu opóźnia się powstawanie zmarszczek. Urządzenie może także spłycać blizny i zmniejszać opuchliznę.

 

Jakie urządzenie do peelingu kawitacyjnego wybrać?

Ważną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę, wybierając urządzenie do peelingu kawitacyjnego są materiały, z których wykonano urządzenie. Obudowa powinna być wytrzymała i dobrze wpasowywać się w kształt dłoni. Sprzęt nie powinien wysuwać się z ręki. Podczas zabiegu w powietrzu unosi się delikatna mgiełka, która osiada na urządzeniu. Niektóre modele mogą być wodoodporne, dzięki czemu sprawdzają się również do zabiegów pod prysznicem. Łopatka powinna być wykonana z wytrzymałej stali, odpornej na korozję. Warto wybrać urządzenie, które jest lekkie i poręczne, dzięki czemu będzie można zabrać je ze sobą w każdą podróż.

Zastanawiając się, jaki peeling kawitacyjny wybrać, warto poszukać urządzenia, które działa bezprzewodowo. Dzięki temu będzie można wykorzystać sprzęt na wyjazdach i w pomieszczeniach, w których nie ma dostępu do gniazdka elektrycznego. Modele bez kabli zasilane są akumulatorem. Warto zwrócić uwagę, jaka jest jego moc, i ile może pracować urządzenie po pełnym naładowaniu. Dobrym rozwiązaniem jest możliwość podłączenia sprzętu nie tylko do gniazdka elektrycznego, ale także do komputera, ładowarki samochodowej lub powerbanków przez kabel USB.

Większość modeli urządzeń do peelingu kawitacyjnego umożliwia także przeprowadzenie innych rodzajów zabiegów. Szukając sprzętu, warto sprawdzić, jakie dodatkowe funkcje ma wybrany produkt. Połączenie kilku zabiegów pozwala szybko osiągnąć widoczne efekty i poprawić wygląd skóry. Urządzenia do peelingu kawitacyjnego najczęściej mają także inne funkcje, takie jak:

♦ Sonoforeza – fale ultradźwiękowe wytwarzane przez urządzenie wykorzystywane są do wtłaczania kosmetyku głęboko w skórę. Peeling kawitacyjny z sonoforezą pozwala przyspieszyć wchłanianie substancji aktywnych oraz zapewnia lepszy efekt zabiegu.

♦ Masaż mikroprądami EMS – delikatne prądy przepływające między urządzeniem a skórą twarzy pobudzają produkcję włókien kolagenowych i elastynowych, co zmniejsza powstałe zmarszczki i hamuje tworzenie się nowych.

♦ Fototerapia – najczęściej wykorzystywane jest światło niebieskie, stosuje się jednak także światło czerwone. Fototerapia działa przeciwzapalnie, niweluje bakterie na twarzy, które przyczyniają się do powstawania trądziku.

Przeciwwskazania do stosowania peelingu kawitacyjnego

Peeling kawitacyjny to zabieg, który dobrze oczyszcza skórę twarzy i łatwo zastosować go w domu. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań do kuracji ultradźwiękami. Przede wszystkim urządzenia do peelingu kawitacyjnego nie powinny stosować kobiety w ciąży oraz osoby z niedoczynnością i nadczynnością tarczycy. Ponadto każdy, kto choruje na zakrzepowe zapalenie żył, osteoporozę, stany zapalne na skórze lub zakażenie wirusowe (na przykład opryszczka) powinien unikać zabiegu. Urządzenia nie powinny stosować także osoby, które noszą aparat na zęby, mają w ciele metalowe implanty, rozrusznik serca lub inne „ciała obce”. Przed zastosowaniem peelingu kawitacyjnego warto dowiedzieć się o wszystkich przeciwwskazaniach oraz dokładnie zapoznać się ze sposobem użytkowania sprzętu.

 

Ceny urządzeń do peelingów kawitacyjnych

Peeling kawitacyjny przeprowadzany jest w profesjonalnych salonach kosmetycznych, jednak koszt jednej wizyty może przekraczać 100 zł. Dlatego warto zainwestować w urządzenie do samodzielnego przeprowadzania zabiegu w domu. Koszt sprzętu jest równy cenie jednej lub dwóch kuracji w salonie. Peelingi kawitacyjne w dobrych cenach można znaleźć na wielu stronach internetowych. Obecnie urządzenia sie już tak rozpowszechniły, że peeling kawitacyjny można wykonac urzedzeniem kupionym na portalu Allegro, Wizaz, a nawet w sklepie Biedronka. Najtańsze urządzenia kosztują ok. 80 zł. Sprzęt przeznaczony do oczyszczania twarzy i sonoforezy można znaleźć za ok. 120 zł. Urządzenia, które pozwalają przeprowadzić również zabieg masażu mikroprądami to koszt ok. 320 zł. Modele z funkcją fototerapii można kupić za ok. 600 zł.  Można też trafić na peeling kawitacyjny sprzedawany jako zabieg w salonie, za pośrednictwem portalu Groupon.

 

 

FAQ

 

P1: Jakie są przeciwwskazanie do peelingu kawitacyjnego?

Peeling kawitacyjny wykorzystuje ultradźwięki do rozbijania komórek martwego naskórka. Można wykonać go w domu, istnieje jednak kilka przeciwwskazań do przeprowadzania zabiegu. Przede wszystkim powinny unikać go kobiety w ciąży i karmiące piersią. Nie zaleca się go także osobom chorym na niedoczynność i nadczynność tarczycy oraz osteoporozę. Przeciwwskazaniem do peelingu kawitacyjnego jest także zakrzepowe zapalenie żył i niewydolność krążenia. Nie powinny stosować go także osoby, u których wykryto nowotwór. Ponadto warto unikać zabiegu, jeśli na skórze pojawiły się zmiany chorobowe, stany zapalne i zakażenia. Przeciwwskazaniem jest także aparat na zęby, rozrusznik serca oraz inne metalowe elementy w ciele.  Peeling kawitacyjny ma też liczne wskazania do jego wykonania. Na przykład posiadacze zmian potrądzikowych mogą zmniejszyć ich widoczność dzięki regularnym zabiegom. 

 

P2: Jakie są efekty peelingu kawitacyjnego?

Przy regularnym stosowaniu peelingu efekty zabiegu są dobrze widoczne. Przede wszystkim odblokowuje pory i zmniejsza zaskórniki, co sprawia, że skóra jest gładka. Cera jest lepiej dotleniona, dzięki czemu nabiera zdrowego blasku. Już po pierwszym zabiegu można poczuć, że skóra na twarzy jest delikatna i miękka. Ponadto peeling kawitacyjny rozjaśnia przebarwienia. Dobrze sprawdzi się dla osób ze zmianami po trądziku i bliznami. Plamy pigmentacyjne są mniej widoczne, a regularne stosowanie zabiegu może doprowadzić do ich zniknięcia. Peeling kawitacyjny oczyszcza skórę z zanieczyszczeń, nadmiaru sebum oraz makijażu, więc pory nie są zatkane. Dodatkowo usuwa bakterie gromadzące się na naskórku, więc zmniejsza ryzyko powstawania trądziku. 

P3: Jak często stosować peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny, niezależnie czy jest wykonywany w domu, czy w salonie kosmetycznym, nie powinien być stosowany bardzo często. Zaleca się wykonywanie zabiegu raz w tygodniu, przez okres 5 – 6 tygodni. Pomoże to pozbyć się zmian potrądzikowych, przebarwień i innych zmian na skórze. Osoby, które chcą jedynie oczyścić twarz z martwego naskórka, powinny stosować peeling kawitacyjny rzadziej. Dobrym rozwiązaniem będzie wykonanie zabiegu raz w miesiącu. Peeling kawitacyjny nie powinien też byc przeprowadzany latem, ponieważ skóra wystawiona na działanie promieni słonecznych jest wrażliwsza i skłonna do podrażnień i oparzeń. Dlatego zabieg powinien być wykonywany w okresie od jesieni do wczesnej wiosny. 

 

P4: Co wybrać, peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazję?

Peeling kawitacyjny oczyszcza skórę, pobudza wytwarzanie kolagenu, spłyca zmarszczki i rozjaśnia skórę. Dobrze sprawdza się do każdego typu cery, również wrażliwej. Do jego wykonania potrzebne jest jedynie nieduże urządzenie z metalową łopatką. Zabieg przeprowadza się raz w tygodniu lub rzadziej, zależnie od potrzeb. Mikrodermabrazja to złuszczanie naskórka, które odbywa się przy pomocy różnych produktów, najczęściej urządzeń z głowicą diamentową. Zabieg trwa ok. 30 minut. Zarówno peeling, jak i mikrodermabrazja złuszczają martwy naskórek, oczyszczając skórę. Pomagają w walce z trądzikiem i oznakami starzenia. Rodzaj zabiegu powinien być jednak dopasowany do typu cery. Mikrodermabrazja bardziej ingeruje w strukturę skóry, peeling kawitacyjny jest delikatniejszy i nie podrażnia skóry.  

 

P5: Na czym polega peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny opiera się na zjawisku kawitacji, czyli wykorzystaniu ultradźwięków do przekształcania cząsteczek w stanie ciekłym na stan gazowy. Dlatego zabieg wykonuje się tylko na skórze wilgotnej, pokrytej wodą lub tonikiem. Pod wpływem ultradźwięków, cząsteczki płynu zamieniają się w pęcherzyki powietrza. Drgania powodują, że rozpadają się i jednocześnie rozbijają komórki zrogowaciałego naskórka oraz innych zanieczyszczeń. W efekcie cząsteczki dokładnie oczyszczają skórę twarzy i odblokowują pory. Peeling kawitacyjny jest polecany szczególnie osobom, które zmagają się z nawracającym trądzikiem. Rozpadające się cząsteczki usuwają również nadmiar sebum i bakterie odpowiedzialne za powstawanie zmian skórnych. Peeling nie podrażnia skóry, dlatego może być stosowany przez osoby o wrażliwej cerze naczynkowej.  

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ