Jak usunąć konto na Instagramie?

Ostatnio aktualizowane: 02.03.24

 

Instagram to aplikacja, która cieszy się popularnością na całym świecie. Jej użytkownicy udostępniają codziennie ogromną ilość zdjęć. Instagram jest idealnym miejscem nie tylko do dzielenia się swoim życiem, ale też do promowania usług i produktów. Firmom, które nie mają konta na Instagramie, trudniej jest odnieść sukces i dotrzeć do większej liczby klientów. Aplikacja ta, choć ma wiele zalet i daje niemal nieskończone możliwości, okazuje się też czasami przytłaczająca. Stąd też pojawiają się pytania o usuwanie konta na Instagramie. Jak to zrobić?

 

Jak zlikwidować konto na Instagramie?

Jedni zastanawiają się, jaki jest najlepszy depilator na rynku, drudzy nie wiedzą, co ugotować na obiad i szukają inspiracji, jeszcze inni pytają, jak trwale usunąć konto na Instagramie. Każdy ma inne potrzeby, a powiedzenie ‘kto pyta, nie błądzi’ jest tutaj jak najbardziej słuszne. My skupimy się na tym, jak usunąć konto na IG. Przede wszystkim należy być świadomym, że na obecną chwilę nie da się tego zrobić z poziomu swojego profilu w aplikacji na smartfonie. Trzeba więc wpisać w przeglądarkę adres www.instagram.com i zalogować się na swoje konto. Na pytanie, jak usunąć konto na Instagramie na telefonie należałoby odpowiedzieć, że zdecydowanie łatwiej zrobić to na komputerze lub laptopie. Oczywiście można uruchomić przeglądarkę w telefonie, ale z uwagi na mały ekran i słabą intuicyjność, wykonanie tego zadania może okazać się trudne i nieco irytujące.

Po zalogowaniu się na swoje konto na Instagramie należy wpisać w wyszukiwarkę adres www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent. Po krótkim czasie wyświetla się strona, na której przeczytamy przede wszystkim o tym, aby przemyśleć tymczasowe wyłączenie konta zamiast decydować się na jego usunięcie. Pod spodem do wyboru są powody podjęcia takiej, a nie innej decyzji. Użytkownik może wybrać m.in. obawę o prywatność, zbyt dużą ilość reklam, brak czasu. Po zatwierdzeniu którejś z opcji pojawi się prośba o ponowne wpisanie hasła. Na samym dole strony jest czerwony przyciski, który pozwala trwale usunąć konto. Po jego naciśnięciu nasz profil przestanie istnieć.

Usunięcie Instagrama powinno być dobrze przemyślane. Jest to czynność, której nie da się cofnąć. Jeśli zrobimy krok po kroku to, co zapisane wyżej, stracimy swoje konto na zawsze. Jeśli czujemy, że korzystanie z tej aplikacji nie przynosi nam niczego dobrego i tracimy przez nią czas, możemy chwilowo zawiesić nasze konto. Nie wiąże się to z usunięciem naszych zdjęć, komentarzy i postów, a jedynie niemożliwością korzystania z aplikacji. W dowolnej chwili można ponownie aktywować konto. 

Jak usunąć konto na Instagramie, nie znając hasła?

Nie jest zawsze tak, że usuwanie konta Instagram przebiega szybko i bez problemów. Osoby, które nie pamiętają swojego hasła, nie mogą tego zrobić. Jeśli w żaden sposób nie są oni w stanie zalogować się na swój profil albo zmienić hasło, mogą tylko napisać wiadomość do supportu i poprosić o pomoc. Taki użytkownik musi podawać jak najwięcej danych, aby udowodnić, że rzeczywiście to on jest właścicielem danego konta. Nie ma jednak gwarancji, że pisząc do działu pomocy Instagrama, ten problem zostanie rozwiązany. Niemniej jednak warto próbować.

 

Jak usunąć czyjeś konto na Instagramie?

Czy usunięcie konta Instagram należącego do osoby trzeciej jest możliwe? Użytkownicy czasami szukają odpowiedzi na to pytanie, jeśli jakiś profil promuje treści, które są uznawane za szkodliwe. Nie ma jednak funkcji, która pozwoliłaby usuwać konto na Instagramie innych osób. Ma do tego prawo tylko Instagram. Aby zwiększyć szansę na to, że konto zostanie usunięte, należy zgłaszać naruszenia i spam. Powszechną praktyką jest blokowanie kont, w których zawarte są treści naruszające zasady społeczności określone przez twórców aplikacji. Warto zwrócić też uwagę na kwestie związane z tym, od ilu lat użytkownika Instagram jest dopuszczalny. Zgodnie z zasadami konto w tej aplikacji mogą założyć osoby, które ukończyły 13 lat. Profile prowadzone przez młodsze dzieci można zgłaszać.

Dezaktywacja konta na Instagramie

Jeśli odczuwamy, że korzystanie z aplikacji nam nie sprzyja i nie sprawia tyle radości, co kiedyś, ale nie jesteśmy przekonani do jego usunięcia, możemy zdecydować się na jego dezaktywację. Jak wyłączyć konto na Instagramie? Jest to nieco prostsze niż usuwanie, bo nie trzeba wpisywać żadnych linków w przeglądarkę, wystarczy z jej poziomu zalogować się na swój profil i wybrać opcję jego edycji (funkcja ‘edytuj profil’ dostępna obok nazwy). Po włączeniu przycisku pojawia się strona, na której są najważniejsze informacje dotyczące naszego konta. Na samym dole znajduje się przycisk ‘tymczasowe wyłączenie konta’, który należy aktywować. Po tym zostajemy przeniesieni do nowej zakładki, gdzie możemy wybrać, dlaczego rezygnujemy z używania aplikacji. Osoby zastanawiające się nad tym, jak dezaktywować konto na Instagramie, pytają też, na ile można zawiesić swój profil. Ten okres nie jest w żaden sposób ograniczony czasowo, więc to do nas należy wybór, kiedy znowu zaczniemy korzystać z aplikacji.

Inną opcją, z której możemy skorzystać, jeśli czujemy się przytłoczeni, jest usunięcie aplikacji ze swojego telefonu. Nie wpływa to w żadnym stopniu na funkcjonowanie naszego profilu, a daje nam większą swobodę. Nie mając aplikacji na smartfonie, rzadziej logujemy się na stronę. Przeglądamy mniej postów i łatwiej jest nam się wyciszyć. Wiele osób rezygnuje z Instagrama, bo czuje, że zabiera on dużo wolnego czasu. Często nawet nie czuć, kiedy mija kolejne 10 minut, które my spędzamy, scrollując tablicę. Półśrodki, takie jak usunięcie aplikacji lub nałożenie ograniczenia czasowego mogą okazać się równie skuteczne. 

Instagram – czy warto go mieć?

Pytanie o to, jak usunąć Instagrama, nie jest jednym. Część osób, która czuje zmęczenie z uwagi na korzystanie z aplikacji, zastanawia się, dlaczego warto mieć ją na swoim telefonie i czy rzeczywiście jest ona niezbędna. Są osoby, które nigdy nie miały konta na Instagramie i czują się z tym bardzo dobrze. Niemniej jednak jeśli prowadzi się firmę, bloga czy w inny sposób działa w Internecie, ta aplikacja pozwala zachować kontakt ze swoimi klientami, czytelnikami, widzami czy najogólniej mówiąc, odbiorcami treści. Daje ona możliwość nawiązywania nowych relacji, co chyba stanowi jej największą zaletę. Instagram jest też nieograniczonym źródłem inspiracji. Można na nim łatwo znaleźć osoby dzielące takie same pasje czy nauczyć się czegoś nowego. Zdarza się jednak tak, że czas spędzony na obserwowaniu tego, co dzieje się na Instagramie jest bardzo długi. Mogą cierpieć na tym relacje z innymi, praca czy po prostu nasze samopoczucie. Jeśli czujemy się przytłoczeni, warto przemyśleć usunięcie konta na Instagramie lub jego dezaktywację. 

Mamy nadzieję, że rozwialiśmy wszystkie ewentualne wątpliwości pojawiające się w związku z pytaniem, jak usunąć insta. Warto pamiętać, że nie trzeba trwale usuwać swojego profilu, można go zawiesić albo po prostu odinstalować aplikację ze swojego telefonu.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ