Ostatnio aktualizowane: 19.01.21

 

Depilator – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Marzysz o idealnie gładkiej skórze i chcesz, żeby efekt depilacji utrzymywał się przez długi czas? Potrzebujesz efektywnie działającego depilatora, a takim modelem jest Philips Satinelle Advanced BRE640/00, dostępny w zestawie z wieloma wymiennymi nakładkami. Sprzęt jest zasilany akumulatorowo, dzięki czemu wygodnie się z niego korzysta. Jest on przystosowany do pracy na mokro i na sucho, zależnie od naszych potrzeb. Odpowiednio wyprofilowany uchwyt sprawia, że zabieg przebiega bez problemu, nie trzeba co chwilę poprawiać urządzenia w dłoniach. Równie dobry jest depilator Braun Silk-epil 5 5541 Wet&Dry z praktyczną lampką oświetlającą obszar na skórze. Model ma 2-stopniową regulację prędkości.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

9 najlepszych depilatorów. Opinie w 2020 roku

 

Zakup efektywnie działającego urządzenia może niekiedy sprawiać trudność, dlatego przygotowaliśmy ranking depilatorów. Składa się on z opisów najlepszych sprzętów dostępnych obecnie na rynku, z uwzględnieniem opinii użytkowników.

 

 

Depilator Philips

 

1. Depilator Philips Satinelle Advanced BRE640/00

 

Depilator Philips Satinelle Advanced BRE640/00 to sprzęt, bez którego nasze zestawienie nie byłoby kompletne. Jest on zasilany akumulatorowo, co oznacza, że można z niego korzystać w każdym miejscu. Istotną zaletą jest możliwość pracy na mokro i na sucho. Jeśli wolimy depilować ciało pod prysznicem, nic nie stoi temu na przeszkodzie.

Głowicę zrobiono z wytrzymałego materiału ceramicznego, który nie tylko jest bezpieczny dla skóry, ale też łatwy w pielęgnacji. Umieszczone na niej pęsety zostały tak skonstruowane, aby dobrze radzić sobie z usuwaniem nawet krótkich włosów. Depilacja odbywa się bardzo blisko skóry, co gwarantuje efekt idealnie gładkiego ciała.

Użytkownicy doceniają depilator Philips nie tylko za skuteczność, ale też odpowiedni kształt. Uchwyt jest lekko zakrzywiony, a pokrywający go materiał umożliwia pewne trzymanie sprzętu w dłoni. Nawet wykonując depilację pod prysznicem czy w wannie, nie musimy się martwić, że upuścimy sprzęt i dojdzie do jego uszkodzenia.

 

 

 

 

Depilator Braun

 

2. Braun Depilator Silk-epil 5 5541 Wet&Dry

 

Wśród polecanych modeli znajduje się depilator Braun Silk-epil 5 5541 Wet&Dry, który można kupić w przystępnej cenie. Urządzenie jest sprzedawane z akumulatorem, czas jego ładowania wynosi godzinę i to wystarcza na przeprowadzenie zabiegu trwającego do 30 minut. Dzięki temu, że sprzęt jest bezprzewodowy, można z niego korzystać, gdziekolwiek chcemy.

Depilator Braun jest przystosowany do używania na mokro i na sucho. Wykorzystano w nim technologię MicroGrip polegającą na tym, że pęsety skutecznie usuwają włosy niezależnie od ich długości. Głowica jest dopasowana do kształtu ciała, co zwiększa komfort podczas zabiegu. Wpływ na zabieg ma także system masażu o wysokiej częstotliwości, który pozwala ograniczyć ból.

Dlaczego użytkownicy przyznają, że warto zdecydować się na zabieg depilacji z użyciem Braun Silk-epil 5 5541 Wet&Dry? Przede wszystkim sprzęt jest łatwy i wygodny w obsłudze, można regulować jego prędkość i korzystać z niego wszędzie. Uchwyt ma antypoślizgową powłokę, więc ryzyko upuszczenia urządzenia i jego uszkodzenia jest zminimalizowane.

 

 

 

 

Depilator IPL

 

3. Depilator laserowy IPL Philips Lumea Advanced SC1995/00

 

Prezentujemy depilator IPL Philips Lumea SC1995/00 z 5 regulowanymi ustawieniami intensywności światła. Urządzenie można dostosować w zależności od karnacji, tak aby przeprowadzony zabieg depilacji był nie tylko skuteczny, ale też bezpieczny. Warto wspomnieć, że sprzęt jest przystosowany do usuwania owłosienia także z delikatnych części ciała (np. bikini).

Okienko, przez które przechodzi wiązka światła, ma powierzchnię równą 4 cm2. Trwałość lampy przy regularnym użytkowaniu sprzętu wynosi ok. 7 lat. Efekt depilacji utrzymuje się nawet do 8 tygodni. W zestawie otrzymujemy etui, w którym można bezpiecznie przenosić sprzęt.

Zabieg depilacji jest bezbolesny, dlatego Philips Lumea SC1995/00 to zdaniem użytkowników bardzo dobry depilator. Urządzenie jest cenione też za uniwersalność. Zostało ono przystosowane do depilacji różnych obszarów ciała, a mianowicie: nóg, pach, okolic bikini, brzucha i ramion. Dodatkowo produkt wyróżnia wysoka jakość wykonania.

 

 

 

 

Depilator Braun Silk Epil 9

 

4. Braun Depilator z pęsetami Braun Silk-epil SensoSmart 9-880

 

Wybrany do naszego zestawienia depilator Braun Silk Epil 9 9-880 wykorzystuje technologię Wet & Dry, a oznacza to, że można z niego korzystać na sucho i podczas kąpieli. Dla wielu kobiet depilacja pod prysznicem jest mniej bolesna, więc z pewnością wspomniana możliwość zostanie przed nie doceniona.

Głowica ma pęsety MicroGrip, które skutecznie usuwają nawet malutkie włoski o długości 0,5 mm. W rezultacie nie trzeba czekać, aż one odrosną i można mieć zawsze idealnie gładką skórę. W pozbywaniu się niewielkiego owłosienia pomocna okazuje się też lampka Smartlight oświetlająca depilowaną część ciała. W zestawie znajduje się nasadka trymera.

Kobiety do zakupu depilatora Braun Silk-Epil 9 9-880 zachęca przede wszystkim to, że jest on skuteczny. Dodatkowo sprzęt okazuje się komfortowy w użytkowaniu m.in. za sprawą ruchomej głowicy. Do kompletu dołączona jest szczotka do czyszczenia twarzy, co również jest atutem.

 

 

 

 

Depilator Philips Lumea

 

5. Depilator Philips Lumea Essential IPL BRI861/00

 

W związku z tym, że opinie o depilatorach Philips Lumea są pozytywne, urządzenia tej marki cieszą się sporym zainteresowaniem wśród kupujących. Szczególnie dobrze oceniany jest model BRI861/00 przeznaczony do każdego rodzaju skóry. Wiązkę światła, która jest emitowana przez depilator, można dopasować do naszej karnacji, zapewniając sobie w ten sposób skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu. 

Jak wskazują przeprowadzone testy, prezentowany depilator Philips Lumea pozwala znacząco ograniczyć wzrost włosków już po 3 – 4 zabiegach. Aby utrzymać efekt idealnie gładkiej skóry, depilację trzeba powtarzać co kilka tygodni. Urządzenie ma dodatkowe funkcje takie jak: czujnik koloru skóry i ochrona przed promieniowaniem UV.

Depilator ma dobrze wyprofilowany uchwyt, więc można wygodnie się nim posługiwać. Utrzymanie go w dłoniach nie jest męczące. Co więcej, użytkownicy potwierdzają, że zabieg depilacji nie jest czasochłonny, szczególnie kiedy nabierzemy wprawy.

 

 

 

 

Depilator Braun Silk Epil 7

 

6. Depilator Braun Silk-Epil 7 7561 Wet & Dry 

 

Depilator Braun Silk Epil 7 7561 Wet & Dry ma wodoodporną konstrukcję, więc można z niego korzystać pod prysznicem albo w wannie. Jest to urządzenie bezprzewodowe z wbudowanym akumulatorem gwarantującym zadowalający czas pracy. Model ma 2-stopniową regulację prędkości, więc można go dopasować do wrażliwej skóry. 

Na głowicy znajduje się ok. 40 pęset, które skutecznie radzą sobie z usuwaniem niechcianego owłosienia. Efekt gładkiej skóry utrzymuje się nawet do 4 tygodni od momentu depilacji. Urządzenie ma funkcję masażu, dlatego w trakcie depilacji nie odczuwamy zbyt dużego bólu. Utrzymanie depilatora w czystości nie jest trudne, można go myć pod bieżącą wodą.

Zamieszczone w Internecie opinie na temat modelu Braun Silk-Epil 7 7561 Wet & Dry są pochlebne, w komentarzach znajdziemy dużo pozytywnych słów na temat jakości wykonania, skuteczności działania i łatwości obsługi. Model ma lampkę Smartlight, która dobrze oświetla najmniejsze włoski, dając możliwość zachowania maksymalnej precyzji pracy.

 

 

 

 

Depilator Philips Satinelle

 

7. Philips Satinelle HP6422/01 Depilator

 

Dobry i tani depilator to bez wątpienia Philips Satinelle HP6422/01 w kolorze czarnym. Depilator jest mały i poręczny, w zestawie znajduje się niewielkie etui do bezpiecznego przenoszenia sprzętu. W komplecie otrzymujemy także odpowiednio długi przewód zasilający.  

Depilator Philips Satinelle HP6422/01 radzi sobie z usuwaniem nawet krótkich, 0,5 mm włosków wraz z cebulkami. Po dokładnie przeprowadzonym zabiegu depilacji skóra jest idealnie gładka, a efekt utrzymuje się do 4 tygodni. Urządzenie ma lekko zaokrąglony kształt, dzięki czemu wygodnie trzyma się je w dłoniach. 

Model ma zdejmowaną głowicę, którą można myć pod bieżącą wodą. Jak wskazują kobiety, które zdecydowały się na zakup tego depilatora, utrzymanie go w czystości nie zabiera dużo czasu. Praktycznym dodatkiem jest estetycznie wykonane etui podróżne.

 

 

 

 

Depilator Braun Silk Epil 5

 

8. Depilator Braun Silk-epil 5 5-541 Wet & Dry

 

Osoby przeprowadzające test depilatorów, które są najbardziej popularne na rynku, przyznały, że godnym uwagi modelem jest Braun Silk-epil 5 5541 Wet&Dry. Jest to uniwersalne urządzenie, o czym świadczy to, że można z niego korzystać na mokro i na sucho. Jest ono odpowiednie nawet dla kobiet z wrażliwą skórą.

Depilator Braun Silk Epil 5 z technologią Close-Grip umożliwia usuwanie nawet bardzo cienkich i krótkich włosków. Końcówki SoftLift Tips skutecznie unoszą przylegające do skóry włosy i kierują je w stronę pęset. Nie trzeba kilka razy depilować tego samego obszaru, aby zapewnić sobie oczekiwane efekty depilacji. Urządzenie ma akumulator zapewniający do 30 minut pracy.

Według użytkowniczek ułatwieniem w trakcie zabiegu jest lampka Smartlight, która podświetla skórę, dzięki czemu nie ma ryzyka, że pominiemy krótkie włoski, a później w trakcie dotyku będą one wyczuwalne. 

 

 

 

 

Depilator Babyliss

 

9. Depilator IPL Homelight Babyliss G960E 

 

Warto zastanowić się nad kupnem depilatora IPL Babyliss G960E, który pozwala osiągnąć efekt idealnie gładkiej skóry na długo. Urządzenie generuje impulsy światła trafiające do cebulek włosowych. Trwałość lampy jest określana na 300 000 impulsów świetlnych. 

W zestawie znajdują się dwie wymienne nasadki: 4 cm2 dostosowana do ciała oraz 2 cm2 do twarzy i miejsc wrażliwych. Depilator Babyliss ma 5 poziomów intensywności światła, co pozwala na jego dopasowanie do typu skóry i naszej karnacji. 

Jak można przeczytać w zamieszczonych w Internecie opiniach, z urządzenia wygodnie się korzysta, a wszystko dzięki odpowiednio wyprofilowanemu uchwytowi. Warto wspomnieć też o wytrzymałej obudowie, która wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki depilator kupić?

 

Wiele osób marzy o idealnie gładkiej skórze bez względu na porę roku, dlatego też często wśród kupujących pojawia się pytanie, jaki jest najlepszy depilator na rynku. Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od naszych potrzeb. Jak kupić sprzęt, który będzie efektywnie pracował, nie podrażni naszej skóry, a jego obsługa nie okaże się zbyt skomplikowana? Poniżej znajdziesz wiele cennych wskazówek, dlatego zapraszamy do lektury poradnika.

 

 

Rodzaje depilatorów

Przed rozpoczęciem poszukiwań idealnego dla siebie urządzenia, warto dowiedzieć się, jakie rodzaje depilatorów są dostępne w sklepach i co je charakteryzuje. To z pewnością pomoże w podjęciu rozsądnej decyzji zakupowej. Do wyboru mamy depilatory:

* klasyczne – wyposażone są w pęsety albo dyski. Drugi ze wspomnianych typów chwyta jednocześnie więcej włosków, ale niektórzy uważają, że urządzenia z głowicą z pęsetami są dokładniejsze;

* IPL – mają lampę, która naświetla dany obszar skóry. Światło ma fale o różnej długości, są one wchłaniane przez cebulki włosowe i w ten sposób dochodzi do ich uszkodzenia. W rezultacie następuje zahamowanie wzrostu włosów;

* laserowe – emitują pojedynczą wiązkę światła o określonej długości fali.

Każdy ze wspomnianych wyżej sprzętów ma swoje wady i zalety. Atutem klasycznych modeli jest bez wątpienia łatwość obsługi i przystępna cena. W przypadku depilatorów laserowych i IPL musimy liczyć się z większym wydatkiem, jednak jednocześnie możemy spodziewać się trwalszych efektów. 

 

Sposób zasilania

Zastanawiając się nad tym, jaki depilator wybrać, musimy wziąć pod uwagę sposób zasilania, ponieważ jest to kwestia, która w dużym stopniu wpływa na komfort użytkowania. Do wyboru są modele:

* akumulatorowe – można ich używać w każdym miejscu. Sprzęt tego typu zapewnia maksymalną swobodę ruchów. Wybierając urządzenie z akumulatorem, trzeba zwrócić uwagę zarówno na czas jego działania, jak i ładowania. Czasami zdarza się, że choć depilator działa stosunkowo długo, na jego ładowanie trzeba poświęcić niewspółmiernie więcej czasu. Trzeba liczyć się też z tym, że po dłuższej eksploatacji akumulator może stracić nieco swoją wydajność;

* sieciowe – jak sama nazwa wskazuje, wymagają podłączenia do sieci, czyli gniazdka. W przypadku takich sprzętów trzeba zwracać uwagę na długość kabla zasilającego. Przewód musi być na tyle długi, aby nie krępował naszych ruchów i możliwa była depilacja także w wygodnej odległości od źródła zasilania;

* akumulatorowosieciowe – cieszą się popularnością, ponieważ uważa się je za uniwersalne. Zależnie od potrzeb, można z nich korzystać bezprzewodowo lub po wcześniejszym podłączeniu do źródła zasilania.

 

Prędkość pracy

Ważnym parametrem w przypadku klasycznych depilatorów jest prędkość pracy. Warto, aby była ona regulowana, bo wtedy możliwa będzie zmiana ustawień sprzętu w zależności od wrażliwości danej skóry. Zazwyczaj wybieranie tego parametru następuje poprzez naciśnięcie odpowiedniego, dobrze oznaczonego na obudowie przycisku. Depilatory laserowe i IPL powinny mieć specjalny czujnik, który automatycznie określa karnację skóry i na tej podstawie wybiera określoną intensywność pracy.  

 

Przeznaczenie

Depilatory klasyczne można podzielić na te przeznaczone do depilacji na sucho, a także dostosowane do używania na mokro. Wiele osób zgadza się ze stwierdzeniem, że najlepszy depilator to taki, z którego można korzystać w każdych warunkach. Z tego powodu warto wybierać modele dostosowane do pracy na mokro i na sucho. Pamiętajmy, że depilacja pod prysznicem często okazuje się mniej bolesna. Tego typu depilatory często określane są mianem Wet&Dry, mają solidnie wykonaną obudowę, która gwarantuje szczelność i bezpieczeństwo znajdującego się w środku mechanizmu.

 

Kształt

Każdemu zależy na tym, aby korzystanie z depilatora było wygodne, dlatego też ważną kwestią, której nie można pominąć w trakcie wyboru urządzenia, jest jego kształt. Niezależnie od tego, jaki rodzaj sprzętu wybierzemy, rączka musi być dobrze wyprofilowana. To zapewni nam pewne trzymanie, a więc ograniczy ryzyko upuszczenia depilatora na podłogę i jego uszkodzenia. Często na uchwycie są specjalne wyżłobienia, które sprawiają, że urządzenie nie ślizga się w dłoni.

 

 

Dodatkowe akcesoria

Często do zestawu dołączane są różne akcesoria takie jak wymienne nasadki. W rezultacie depilator nadaje się do usuwania włosków nie tylko z nóg, ale także bardziej delikatnych miejsc np. okolic bikini i pach. Czasami w skład kompletu wchodzi trymer służący do przycinania włosków. Ważnym elementem wyposażenia jest etui, do którego można schować nie tylko sprzęt, ale też pozostałe akcesoria. Pokrowiec umożliwia zachowanie porządku, a co najważniejsze, dobrze zabezpiecza każdy z elementów.

 

Czyszczenie

Depilatory klasyczne są stosunkowo łatwe do utrzymania w czystości. Jeśli zdecydujemy się na zakup urządzenia dostosowanego do używania na mokro i na sucho, będziemy mogli myć go pod bieżącą wodą. Zazwyczaj nawet w przypadku modeli, które nie są wodoodporne, można łatwo zdjąć głowicę i umyć ją w wodzie z użyciem delikatnego płynu np. do mycia rąk. Depilatory laserowe i IPL czyści się zdecydowanie łatwiej i szybciej, bo wystarczy tylko od czasu do czasu przetrzeć je delikatną szmatką.

 

Koszt zakupu depilatora

Nie ulega wątpliwości, że konsumentów interesują depilatory w dobrych cenach. Ile trzeba zapłacić za sprzęt? Cena urządzeń klasycznych rozpoczyna się od 100 zł w górę. Zdecydowanie droższe są depilatory laserowe i IPL, które kosztują często ponad 1000 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Jak działa depilator?

Zasady działania depilatora różnią się w zależności od jego typu. Klasyczny depilator jest zwykle wyposażony w głowicę z pęsetami, które wyrywają włoski wraz z cebulką. Często takie urządzenia są dostosowane do pracy na mokro i na sucho, co zwiększa ich uniwersalność. Na rynku dostępne są także bardziej profesjonalne depilatory IPL, które do usuwania włosków wykorzystują lampę i modele laserowe generujące wiązkę światła. Ich działanie jest nieco inne i często o wiele bardziej skuteczne. Kilka zabiegów z użyciem domowego depilatora laserowego pozwala skutecznie pozbyć się niechcianych włosków na długo. Należy pamiętać, że  do wyboru mamy depilatory zasilane sieciowo i akumulatorowo. Niezależnie od wybranego sprzętu, nie powinniśmy mieć problemu z jego obsługą.

 

 

P2: Jak używać depilator?

Korzystanie ze zwykłego depilatora jest proste. Wystarczy odczekać, aż włosy lekko odrosną i można przystąpić do zabiegu. Dobrej jakości sprzęty umożliwiają pozbycie się nawet krótkich i cienkich włosków. Często depilatory mają specjalną lampkę, która oświetla depilowany obszar skóry i pozwala na zachowanie większej precyzji. Urządzenie wystarczy podłączyć do prądu (jeśli jest zasilane sieciowo), włączyć odpowiedni przycisk i przystąpić do pracy. Inaczej jest w przypadku modeli laserowych. Przed ich użyciem należy pozbyć się włosów na ciele poprzez ich depilację zwykłą maszynką do golenia. Dobre depilatory laserowe mają specjalne czujniki, które automatycznie dobierają ustawienia w zależności od naszej karnacji.

 

P3: Jak czyścić depilator?

Jeśli Twój depilator jest przystosowany do używania na mokro, możesz myć go pod bieżącą wodą. Klasyczne depilatory mają głowicę, którą można łatwo zdjąć i wyczyścić. Do tego wystarczy trochę wody i zwykłe mydło albo naturalny szampon. Czasami w skład zestawu wchodzą specjalne szczoteczki umożliwiające dokładną pielęgnację sprzętu. Depilatory laserowe wystarczy przecierać delikatną szmatką. Warto pamiętać o bezpiecznym przechowywaniu sprzętu. Jeśli depilator będzie za każdym razem po skończonym zabiegu umieszczany w etui, nie będzie narażony na kurz, a także drobne uszkodzenia, takie jak zarysowania.

 

 

P4: Depilator – co ile dni?

Wiele osób przed zakupem depilatora zastanawia się, jakich efektów można spodziewać się po jego użyciu. Pojawiają się pytania, na jak długo skóra pozostanie gładka? Jest to sprawa indywidualna, uzależniona nie tylko od efektywności działania wybranego przez nas urządzenia, ale też naszej skóry. W przypadku depilatorów klasycznych rezultaty zabiegu utrzymują się zwykle maksymalnie do 4 tygodni. Trzeba być jednak przygotowanym na to, że na początku włoski mogą odrastać nieco szybciej. Trwalsze efekty gwarantują modele laserowe i IPL. Tego typu depilatory zapewniają gładkość skóry przez wiele tygodni, jednak z reguły są to droższe urządzenia.

 

P5: Ile kosztuje depilator?

Zwykły depilator z głowicą wyposażoną w pęsety można kupić nawet za 100 zł. Cena wzrasta, jeśli w zestawie znajdują się dodatkowe akcesoria, czyli wymienne nasadki czy etui. Zazwyczaj droższe są modele przystosowane do pracy na mokro i na sucho, bo mają one idealnie szczelną i wytrzymałą obudowę. Koszty zakupu są też uzależnione od producenta i jego popularności na rynku. Depilatory IPL kosztują zazwyczaj ok. 1000 zł albo i więcej, więc ich zakup to niemały wydatek. Niemniej jednak również takie urządzenia cieszą się dużym zainteresowaniem konsumentów, bo zapewniają bardzo dobre efekty.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments