Ranking 13 najlepszych depilatorów w 2024

Ostatnio aktualizowane: 24.06.24

 

Depilator – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Depilator to urządzenie używane przez kobiety bardzo często, dobrze też by było, aby ten właśnie zakupiony był sprawdzonym modelem i polecanym przez inne panie. Tyle że żmudne porównywanie to zajęcie pracochłonne i wymagające czasu. Nie każda z pań ma na to czas i ochotę. Dla tych, więc osób, które nie chcą takich porównań robić wybraliśmy najlepszy model obecnie na rynku. KPolecanym przez użytkowników depilatorem jest Braun Silk-epil 9 9/700. Oprócz nakładki depilującej ma także pulsującą nakładkę do masażu. Dzięki temu zabieg usuwania włosków jest delikatniejszy. Depilator jest wodoodporny, można więc używać go także podczas kąpieli. Ruchoma głowica umożliwia dotarcie do każdego miejsca na ciele dla efektywniejszej depilacji. Gdyby jednak ten opis Cię nie przekonał, albo depilator ten nie był dostępny, polecamy drugi, równie dobry model, którym jest Remington IPL6750.

13 najlepszych depilatorów. Opinie w 2024 roku

 

Każda z pań, a coraz częściej i panowie, w którymś momencie swojego życia zaczyna myśleć o zakupie depilatora. Dlatego dziś pomożemy wybrać dobry i tani depilator laserowy. Przeczytaj nasze porównanie tych urządzeń, aby sprawdzić, które z nich będzie właściwy dla Ciebie.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Depilator Braun może być stosowany na każdy obszar ciała, również na twarzy i pod pachami. W zestawie jest nakładka masująca, która zmniejsza dyskomfort spowodowany wyrywaniem włosków. Depilator zasilany jest akumulatorem, dzięki czemu można używać go wszędzie. Sprzęt jest wodoodporny, można więc wykorzystywać go nawet pod prysznicem.

Wady

Urządzenie głośno pracuje, co przeszkadza użytkownikom w czasie depilacji. Depilator nie usuwa delikatnych i krótkich włosków, przez co trzeba dodatkowo wyrywać je pęsetą po zakończonym zabiegu.

Podsumowanie

Skuteczne usunięcie zbędnych włosków na ciele zapewni Ci poręczny depilator Braun. Oprócz nasadki depilującej ma także nakładkę masującą, która zwiększa komfort użytkowania. Sprzęt jest bezprzewodowy, dzięki czemu możesz używać go w łazience lub w pokoju. Sprawdza się do usuwania włosków z każdego miejsca, również z twarzy i miejsc intymnych.

Drugi wybór

Zalety

Depilator wykorzystuje nowoczesną technologię usuwania owłosienia, co sprawia, że po kilku sesjach zostaje ono prawie zupełnie wyeliminowane. Co więcej, okienko świetlne jest większe niż w pozostałych modelach, na skutek czego depilacja jest przeprowadzana szybciej.

Wady

Kabel produktu jest krótki, a więc depilacja może być kłopotliwa, jeżeli gniazdko znajduje się daleko od nas. Użytkownicy nie są również zadowoleni ze stosunkowo wysokiej ceny urządzenia.

Podsumowanie

Depilator ten działa za pomocą impulsów świetlnych, które skutecznie docierają do mieszków włosowych i je osłabiają. Produkt posiada kilka wkładek, co sprawi, że depilacja będzie dla nas o wiele przyjemniejszą czynnością.

Rozważ też

Zalety

Depilator Philips Satinelle Advanced BRE640/00 jest zasilany bezprzewodowo. Dodatkowo jest wodoodporny. Można więc wykonywać depilacji w najbardziej dogodnym miejscu (nawet pod prysznicem). Urządzenie ma ergonomiczny kształt i jest wyposażone w światło oświetlające miejsce depilacji.

Wady

Opinie niektórych użytkowników przekazują, że opisywany depilator nie jest dokładny. By uzyskać efekt gładkiej skóry należy kilkukrotnie depilować tę samą część ciała. Depilator nie łapie też bardzo krótkich włosków.

Podsumowanie

Urządzenie, dzięki licznym akcesoriom może być używane do depilacji różnych części ciała, nawet tych wrażliwych, takich jak bikini czy twarz. Depilator ma dwie prędkości. Główna głowica składa się z 17 dysków. Akumulator działa do 40 minut na jednym ładowaniu.

 

1. Depilator Braun Silk-epil 9 9/700 Sensosmart

 

Skuteczny depilator Braun Silk-epil 9 9/700 Sensosmart pomoże Ci pozbyć się niechcianych włosków z każdego miejsca na ciele. Sprzęt może być wykorzystywany do depilacji twarzy, rąk, pach, pachwin, czy nóg. Urządzenie ma nakładkę depilującą z 40 pęsetami oraz nasadkę masującą, która rozluźnia skórę po zabiegu. Depilator jest wodoodporny, co umożliwia usuwanie włosków także pod prysznicem. Nakładki można myć pod wodą, używając dołączonej do zestawu szczoteczki.

Depilator jest bezprzewodowy, zasilany akumulatorem. Sprzęt umożliwia regulowanie prędkości oraz wyposażony jest w system SensoSmart dopasowujący siłę nacisku. Depilator ma szeroką głowicę, która umożliwia usunięcie dużo włosków za jednym pociągnięciem. Sprzęt pozwala cieszyć się gładką skórą nawet przez 4 tygodnie. Jest to możliwe dzięki technologii MicroGrip, czyli dłuższym i szerszym pęsetom. Ruchoma głowica dobrze dopasowuje się do kształtu ciała.

Kobiety, które zdecydowały się przetestować depilator Braun są zadowolone z zakupu sprzętu. Produkt umożliwia szybkie usunięcie włosków z całego ciała i pozostawia skórę gładką na wiele tygodni. Ruchoma głowica pozwala dotrzeć w każde miejsce.

Depilator Braun Silk-epil 9 9/700 Sensosmart jest poręczny, ma wygodny kształt, który umożliwia stabilny uchwyt dłoni, nawet pod prysznicem. Biało–fioletowa kolorystyka produktu spodoba się każdej kobiecie.

 

 

 

 

2. Depilator Laserowy Remington I-Light Prestige IPL 6750

 

Remington IPL6750 to produkt o nowoczesnych rozwiązaniach. Technologia Intense Pulsed Light (IPL) oddziałuje na skórę wykorzystując impuls energii światła. Zawarta w trzonie włosa i meszku włosowym melatonina pochłania światło i przekształca je w ciepło. Ciepło zaś, oddziałuje na cebulkę włosową uniemożliwiając najpierw jej wzrost, a następnie powoduje wypadnięcie całego włosa.

Dzięki tej technologii możesz trawle usunąć włosy. Jednak technologia ta jest tym skuteczniejsza, im większy jest kontrast miedzy kolorem włosa i skórą. Zatem nie jest ona polecana dla osób o bardzo ciemnej karnacji. Jednocześnie też depilator został wyposażony w czujnik termiczny, chroniący przed przegrzaniem i oparzeniem.

Urządzenie można wykorzystać do usuwania owłosienia okolic bikini, czy pach, ale również do usuwania włosków na przykład z twarzy. Depilator ten też dobrze się spisuje przy usuwaniu męskiego owłosienia. Sprawdza się w przypadku zastosowania go do męskich pleców, klatki piersiowej czy ramion.

W tym modelu utworzono okienko świetlne większe o 50% w stosunku do modelu poprzedniego, zatem depilacja odbywa się również szybciej, bo jednokrotnie naświetla się większą powierzchnię. Dla klientów używających ten model ważne jest, że urządzenie posiada możliwość pomiaru karnacji i doboru mocy do tej karnacji.

Remington IPL6750 to niezawodny depilator laserowy, w którym zastosowana została technologia Intense Pulsed Light (IPL). Przyrząd jest niezawodny i bardzo łatwy w obsłudze.

 

 

 

 

3. Depilator Philips Satinelle Advanced BRE640/00

 

Interesującą propozycją jest także Depilator Philips Satinelle Advanced BRE640/00. Urządzenie występuje w różnych wersjach, to opisywane przez nas ma w zestawie dołączonych 9 dodatkowych akcesoriów. Jest to między innymi nasadka do depilacji twarzy, nasadka do depilacji miejsc wrażliwych oraz nasadka do przycinania.

Philips Satinelle Advanced BRE640/00 depiluje za pomocą dysków ceramicznych. Najszersza nakładka ma 30 mm, więc depilacja przebiega relatywnie szybko. Jest to urządzenie bezprzewodowe, a dodatkowo wodoodporne. Można więc wykonywać depilację pod prysznicem lub w wannie, a po skończonym zabiegu umyć depilator pod wodą. Depilator charakteryzuje się ergonomicznym kształtem oraz bardzo praktycznym światłem, które oświetla miejsce depilacji i pozwala zauważyć nawet najmniejsze włoski. Konstrukcja powoduje, że depilacja przebiega pod kątem 90 stopni, który jest optymalny i pozwala otrzymać najlepsze rezultaty.

Użytkowniczki przekazują, że depilacja tym urządzeniem przebiega mnie boleśnie niż się tego spodziewały. Ponadto zachwalają to, że depilator jest bezprzewodowy i został wyposażony w praktyczną lampkę.

 

 

 

 

4. Depilator Panasonic ES-ED23-V503

 

Panasonic ESED23V503 to depilator dla początkujących. Jest on delikatny i skonstruowany tak, aby nie sprawiał zbyt dużo bólu. Sprzęt jest wyposażony w dwa dyski, które mają razem 48 pęset. Użycie dwóch dysków sprawia, że depilator jest dokładny i nie pomija włosków. Użytkownikom podoba się to, że urządzenie może być  myte pod bieżącą wodą bez obaw o awarię. Można również usuwać włoski pod prysznicem. 

Waga sprzętu wynosi około 170 g. Ze względu na niską wagę korzystanie z depilatora nie sprawia problemu. Zaletą jest wyposażenie urządzenia w diodę LED, która dobrze oświetla miejsce usuwania włosków. Dlatego można to zrobić dokładniej. Sprzęt ma 2 prędkości pracy, można wybrać taką, która odpowiada delikatności skóry w danym miejscu. 

Urządzenie jest bezprzewodowe, więc można z niego korzystać w najdogodniejszym miejscu. Ładowanie depilatora wynosi około 1 godzinę. Po takim czasie sprzęt działa około 30 minut. Wymiary depilatora wynoszą 126 mm x 55 mm x 41 mm. Użytkownikom podoba się to, że akcesorium jest łatwe w obsłudze. 

Panasonic ESED23V503 to depilator o wadze 170 g. Jego wymiary wynoszą 126 mm x 55 mm x 41 mm. Depilator ma 2 dyski, a każdy z nich ma po 24 pęsety. Sprzęt ma 2 prędkości działania.

 

 

 

 

5. Panasonic ES-ED90 P503 Edition Depilator

 

Sprzęt Panasonic ES-ED90-P503 idealnie nadaje się do depilacji nóg, ramion, pach, jak i okolic bikini. Urządzenie ma głowicę z 48 pęsetami, której kąt obrotu wynosi 60 stopni. Produkt wyposażono w podświetlenie LED. Co ważne, depilator może pracować na sucho i mokro, dlatego mamy możliwość pozbycia się włosków w najbardziej komfortowy dla nas sposób.

Prezentowany model ma dwa stopnie prędkości pracy do wyboru. To sprzęt zasilany akumulatorowo. W pełni naładowana bateria zapewnia do 40 minut działania urządzenia. W zestawie razem z produktem otrzymujemy ładowarkę, kilka nasadek (do pielęgnacji stóp, depilacji twarzy, nóg i rąk, okolic bikini i pach) oraz praktyczny pokrowiec do przechowywania.

Na podstawie opublikowanych w Internecie opinii można wywnioskować, że urządzenie działa skutecznie, a więc pozwala szybko i bez dużego bólu pozbyć się zbędnego owłosienia. Depilator dobrze leży w dłoni i świetnie się prezentuje, głównie z uwagi na różowo-białą obudowę. Według konsumentów jest to doskonały sprzęt dla kobiet, jak i mężczyzn.

Depilator Panasonic ES-ED90-P503 to model, który jest zasilany akumulatorowo. Sprzęt wyposażono w obrotową głowicę z 48 pęsetami, które precyzyjnie wyrywają włoski. Urządzenie przystosowano do depilacji nóg, rąk, pach, okolic bikini i twarzy.

 

 

 

 

6. Braun Depilator Silk-epil 7 7561 Wet & Dry

 

Nasz ranking depilatorów rozpoczniemy od produktu Braun SE 7561. Depilacja odbywa się za pomocą 40 pęset wykonanych w technologii Close-Grip. Technologia ta zapewnia optymalny kształt i ułożenie głowicy tak, aby kąt chwytania włosków był najlepszy i po jednokrotnym zastosowaniu zostały usunięte nawet najkrótsze z nich. Dzięki funkcji Wet & Dry depilator można używać zarówno na sucho, jak i podczas kąpieli.

Ciepła woda łagodzi nieprzyjemne odczucia depilacji, a system masażu o wysokiej częstotliwości stymuluje skórę i skutecznie łagodzi ból przy wyrywaniu włosków. Użytkownik ma do wyboru dwie prędkości depilacji. Aby nie pominąć żadnego włoska, urządzenie ma wbudowana energooszczędną lampkę, która oświetla pole robocze i sprawia, że depilacja jest dokładniejsza. Atrakcyjne jest w tym modelu to, że można do używać bezprzewodowo.

Do pełnego naładowania baterii potrzeba godzinę, która pozwala na pracę depilatora nieprzerwanie przez 40 min. Zestaw zawiera 2 nasadki, w tym do obszarów wrażliwych jak okolice bikini, zasilacz, szczoteczkę do czyszczenia urządzenia, oraz woreczek do przechowywania całości. Klienci chwalą nasadki depilatora i przydatna lamkę. Uważają też ze kształt i design przedmiotu powoduje, że wygodnie go się trzyma w dłoni i dzięki temu łatwo używa.

Produkt Braun SE 7561 to urządzenie, które z całą pewnością ułatwi Ci depilację. Zbudowane jest z 40 pęset, które dokładnie wyrywają niechciane włoski. Prezentowany model zyskał duże uznanie konsumentów. Zgodnie uznali, że jest to najlepszy depilator w 2024 roku. Na naładowanej baterii przyrząd pracuje przez 40 min.

 

 

 

 

7. Braun Depilator Silk-epil 5 5541 Wet&Dry

 

Wśród polecanych modeli znajduje się depilator Braun Silk-epil 5 5541 Wet&Dry, który można kupić w przystępnej cenie. Urządzenie jest sprzedawane z akumulatorem, czas jego ładowania wynosi godzinę i to wystarcza na przeprowadzenie zabiegu trwającego do 30 minut. Dzięki temu, że sprzęt jest bezprzewodowy, można z niego korzystać, gdziekolwiek chcemy.

Depilator Braun jest przystosowany do używania na mokro i na sucho. Wykorzystano w nim technologię MicroGrip polegającą na tym, że pęsety skutecznie usuwają włosy niezależnie od ich długości. Głowica jest dopasowana do kształtu ciała, co zwiększa komfort podczas zabiegu. Wpływ na zabieg ma także system masażu o wysokiej częstotliwości, który pozwala ograniczyć ból.

Dlaczego użytkownicy przyznają, że warto zdecydować się na zabieg depilacji z użyciem Braun Silk-epil 5 5541 Wet&Dry? Przede wszystkim sprzęt jest łatwy i wygodny w obsłudze, można regulować jego prędkość i korzystać z niego wszędzie. Uchwyt ma antypoślizgową powłokę, więc ryzyko upuszczenia urządzenia i jego uszkodzenia jest zminimalizowane.

 

 

 

 

8. Depilator laserowy IPL Philips Lumea Advanced SC1995/00

 

Prezentujemy depilator IPL Philips Lumea SC1995/00 z 5 regulowanymi ustawieniami intensywności światła. Urządzenie można dostosować w zależności od karnacji, tak aby przeprowadzony zabieg depilacji był nie tylko skuteczny, ale też bezpieczny. Warto wspomnieć, że sprzęt jest przystosowany do usuwania owłosienia także z delikatnych części ciała (np. bikini).

Okienko, przez które przechodzi wiązka światła, ma powierzchnię równą 4 cm2. Trwałość lampy przy regularnym użytkowaniu sprzętu wynosi ok. 7 lat. Efekt depilacji utrzymuje się nawet do 8 tygodni. W zestawie otrzymujemy etui, w którym można bezpiecznie przenosić sprzęt.

Zabieg depilacji jest bezbolesny, dlatego Philips Lumea SC1995/00 to zdaniem użytkowników bardzo dobry depilator. Urządzenie jest cenione też za uniwersalność. Zostało ono przystosowane do depilacji różnych obszarów ciała, a mianowicie: nóg, pach, okolic bikini, brzucha i ramion. Dodatkowo produkt wyróżnia wysoka jakość wykonania.

 

 

 

 

9. Braun Depilator z pęsetami Braun Silk-epil SensoSmart 9-880

 

Wybrany do naszego zestawienia depilator Braun Silk Epil 9 9-880 wykorzystuje technologię Wet & Dry, a oznacza to, że można z niego korzystać na sucho i podczas kąpieli. Dla wielu kobiet depilacja pod prysznicem jest mniej bolesna, więc z pewnością wspomniana możliwość zostanie przed nie doceniona.

Głowica ma pęsety MicroGrip, które skutecznie usuwają nawet malutkie włoski o długości 0,5 mm. W rezultacie nie trzeba czekać, aż one odrosną i można mieć zawsze idealnie gładką skórę. W pozbywaniu się niewielkiego owłosienia pomocna okazuje się też lampka Smartlight oświetlająca depilowaną część ciała. W zestawie znajduje się nasadka trymera.

Kobiety do zakupu depilatora Braun Silk-Epil 9 9-880 zachęca przede wszystkim to, że jest on skuteczny. Dodatkowo sprzęt okazuje się komfortowy w użytkowaniu m.in. za sprawą ruchomej głowicy. Do kompletu dołączona jest szczotka do czyszczenia twarzy, co również jest atutem.

 

 

 

 

 

10. Depilator Philips Lumea Essential IPL BRI861/00

 

W związku z tym, że opinie o depilatorach Philips Lumea są pozytywne, urządzenia tej marki cieszą się sporym zainteresowaniem wśród kupujących. Szczególnie dobrze oceniany jest model BRI861/00 przeznaczony do każdego rodzaju skóry. Wiązkę światła, która jest emitowana przez depilator, można dopasować do naszej karnacji, zapewniając sobie w ten sposób skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu. 

Jak wskazują przeprowadzone testy, prezentowany depilator Philips Lumea pozwala znacząco ograniczyć wzrost włosków już po 3 – 4 zabiegach. Aby utrzymać efekt idealnie gładkiej skóry, depilację trzeba powtarzać co kilka tygodni. Urządzenie ma dodatkowe funkcje takie jak: czujnik koloru skóry i ochrona przed promieniowaniem UV.

Depilator ma dobrze wyprofilowany uchwyt, więc można wygodnie się nim posługiwać. Utrzymanie go w dłoniach nie jest męczące. Co więcej, użytkownicy potwierdzają, że zabieg depilacji nie jest czasochłonny, szczególnie kiedy nabierzemy wprawy.

 

 

 

 

11. Philips Satinelle HP6422/01 Depilator

 

Dobry i tani depilator to bez wątpienia Philips Satinelle HP6422/01 w kolorze czarnym. Depilator jest mały i poręczny, w zestawie znajduje się niewielkie etui do bezpiecznego przenoszenia sprzętu. W komplecie otrzymujemy także odpowiednio długi przewód zasilający.  

Depilator Philips Satinelle HP6422/01 radzi sobie z usuwaniem nawet krótkich, 0,5 mm włosków wraz z cebulkami. Po dokładnie przeprowadzonym zabiegu depilacji skóra jest idealnie gładka, a efekt utrzymuje się do 4 tygodni. Urządzenie ma lekko zaokrąglony kształt, dzięki czemu wygodnie trzyma się je w dłoniach. 

Model ma zdejmowaną głowicę, którą można myć pod bieżącą wodą. Jak wskazują kobiety, które zdecydowały się na zakup tego depilatora, utrzymanie go w czystości nie zabiera dużo czasu. Praktycznym dodatkiem jest estetycznie wykonane etui podróżne.

 

 

 

 

12. Depilator Braun Silk-epil 5 5-541 Wet & Dry

 

Osoby przeprowadzające test depilatorów, które są najbardziej popularne na rynku, przyznały, że godnym uwagi modelem jest Braun Silk-epil 5 5541 Wet&Dry. Jest to uniwersalne urządzenie, o czym świadczy to, że można z niego korzystać na mokro i na sucho. Jest ono odpowiednie nawet dla kobiet z wrażliwą skórą.

Depilator Braun Silk Epil 5 z technologią Close-Grip umożliwia usuwanie nawet bardzo cienkich i krótkich włosków. Końcówki SoftLift Tips skutecznie unoszą przylegające do skóry włosy i kierują je w stronę pęset. Nie trzeba kilka razy depilować tego samego obszaru, aby zapewnić sobie oczekiwane efekty depilacji. Urządzenie ma akumulator zapewniający do 30 minut pracy.

Według użytkowniczek ułatwieniem w trakcie zabiegu jest lampka Smartlight, która podświetla skórę, dzięki czemu nie ma ryzyka, że pominiemy krótkie włoski, a później w trakcie dotyku będą one wyczuwalne. 

 

 

 

 

13. Depilator IPL Homelight Babyliss G960E 

 

Warto zastanowić się nad kupnem depilatora IPL Babyliss G960E, który pozwala osiągnąć efekt idealnie gładkiej skóry na długo. Urządzenie generuje impulsy światła trafiające do cebulek włosowych. Trwałość lampy jest określana na 300 000 impulsów świetlnych. 

W zestawie znajdują się dwie wymienne nasadki: 4 cm2 dostosowana do ciała oraz 2 cm2 do twarzy i miejsc wrażliwych. Depilator Babyliss ma 5 poziomów intensywności światła, co pozwala na jego dopasowanie do typu skóry i naszej karnacji. 

Jak można przeczytać w zamieszczonych w Internecie opiniach, z urządzenia wygodnie się korzysta, a wszystko dzięki odpowiednio wyprofilowanemu uchwytowi. Warto wspomnieć też o wytrzymałej obudowie, która wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki depilator kupić?

 

Latem depilacja jest dla wielu kobiet codziennością, ale zimą wiele z nas pozwala sobie na trochę przerwy. Ale Twoje nogi mogą być gładkie przez cały rok, a golenie może być wykonywane raz na kilka tygodni bez bólu. Poza tym wcale nie musi kończyć się podrażnieniami skóry. Wiele zależy od tego, jaki depilator kupisz. Jeśli zdecydujesz się na kiepski sprzęt, którego użytkowanie będzie sprawiało Ci ból, szybko zrezygnujesz z jego użycia. Dlatego w tym poradniku podpowiemy Ci, jaki depilator wybrać.

Rodzaje

Na rynku dostępne są różne typu depilatorów, które mają nie tylko różne funkcje, ale też zastosowanie. Wiele zależy od tego, jaki typ włosków posiadasz. To one będą definiować to, jakie urządzenie jest dla Ciebie najlepsze. Wyróżniamy następujące typy depilatorów:

z głowicą z pęset – przeznaczone do golenia rzadkich włosków. Zwykle urządzenia tego typu mają 18-40 par pęset. Im jest ich więcej, tym depilacja jest szybsza i dokładniejsza. Urządzenia z zaledwie 18 pęsetami polecane są osobom z delikatną skórą i bardzo rzadkimi włoskami,

z dyskami – depilują szybciej i dokładniej. Przeznaczone są dla osób z dość gęstymi włoskami. Na rynku znajdziesz modele z dyskami ceramicznymi i metalowymi. Ponieważ metalowe często powodują reakcje alergiczne i podrażnienia, polecamy modele ceramiczne,

laserowe – najdroższe, ale coraz popularniejsze rozwiązanie, które pozwala na długotrwałą depilację owłosienia, a przy częstym użyciu nawet zahamowanie wzrostu owłosienia na wiele miesięcy, czasem na zawsze.

 

Prędkość

Jeśli wybierasz urządzenie z pęsetami lub dyskami, bardzo duże znaczenie ma prędkość i jej regulacja. Zdecydowana większość depilatorów ma regulację dwustopniową, z kolei zaawansowane sprzęty, nawet 3-4 stopniową. Jeśli chcesz zapewnić sobie dokładniejszą depilację, najlepiej używać depilatora na szybszych obrotach. Niestety wtedy zabieg jest nieco bardziej bolesny. Jeśli masz delikatną skórę, to bardziej istotny będzie dla Ciebie wolniejszy system pracy.

 

Rodzaj zasilania

Urządzenia tego typu mają różne systemy zasilania. Może to być zasilanie sieciowe, akumulatorowe lub sieciowo-akumulatorowe. Jaki depilator jest najlepszy? Jeśli ciągle jesteś w podróży i nie zawsze masz dostęp do prądu, wybierz sprzęt akumulatorowy lub akumulatorowo-sieciowy. Musisz jednak wiedzieć, że urządzenia zasilane wyłącznie akumulatorowo są dość ciężkie, co utrudnia depilację.

Z kolei modele zasilane wyłącznie sieciowo są wydajne, ale przez kabel mamy utrudnioną pracę. Warto też zauważyć, że niektóre depilatory akumulatorowe mają system pracy na mokro. Dzięki niemu, czasie depilacji odczuwamy mniejszy ból. Takie sprzęty dostępne są wyłącznie w wersji akumulatorowej lub akumulatorowo-sieciowej. Jeśli wybierasz ten pierwszy, zwróć uwagę na czas pracy baterii. Z kolei, kupując sprzęt z kablem, sprawdź jego długość, aby nie utrudniał on depilacji.

 

Dodatkowe wyposażenie

Dobry depilator jest wyposażony w dodatkowe nasadki, które zwiększają funkcjonalność sprzętu. Na rynku znajdziesz modele z:

Nasadką golącą – skracając długość włosków pozwala na ich przygotowanie do zabiegu depilacji,

Nasadką do depilacji twarzy,

Nasadką do napinania skóry,

Nasadką łagodzącą lub minidepilatorem do depilacji miejsc wrażliwych – pachy, miejsca intymne,

Nasadką chłodzącą – uczucie chłodu sprawia, że depilacja jest mniej bolesna,

Nasadką do peelingu – dzięki niej zapobiegniesz wrastaniu włosków w skórę,

Rolkami masującymi lub masażerem ultradźwiękowym pobudzającym przepływ krwi.

 

Dodatkowe funkcje

Najnowsze modele są też wyposażone w dodatkowe funkcje poprawiające jakość depilacji. Wśród nich coraz popularniejsze jest podświetlenie, które umożliwia oświetlenie depilowanej partii ciała. Jest to szczególnie przydatne, gdy masz źle oświetloną łazienkę. Innym rozwiązaniem jest nawiew powietrza, który zapewnia chłodzenie. Przydatny jest też cichy tryb pracy. Niestety wciąż wiele modeli cechuje dość duża emisja hałasu.

 

System zabezpieczeń

Każdy sprzęt musi mieć system zabezpieczeń, który będzie ochraniał nas w czasie użytkowania. Depilacja nóg zajmuje zwykle 30-40 min, a więc urządzenie musi pracować przez taki czas, a silnik nie powinien się przegrzewać. Jednak przy bardzo wysokich obrotach sprzęt może osiągać zbyt wysoką temperaturę. Aby uniknąć awarii, przydatny będzie system automatycznego wyłączania w przypadku zbyt długiego użytkowania.

 

Pielęgnacja urządzenia

W przypadku klasycznych depilatorów należy regularnie czyścić nasadkę, aby zapewnić jak najwyższą wydajność sprzętu oraz higienę. Urządzenia akumulatorowe, które można używać pod wodą, są najłatwiejsze w pielęgnacji. W przypadku modeli sieciowych sprawdź, czy nasadka jest zdejmowana i czy system jej nakładania jest prosty, aby pielęgnacja była jak najłatwiejsza. Dobrze, jeśli do urządzenia dołączona jest specjalna szczoteczka czyszcząca.

Depilator laserowy

Innym typem depilatorów są modele laserowe. Już od dłuższego czasu depilacja laserowa cieszy się ogromną popularnością. Jest ona zdecydowanie mniej bolesna i co istotne efekt gładkich nóg utrzymuje się dużo dłużej. Poza tym laser, w przeciwieństwie do depilatora, radzi sobie nawet z bardzo krótkimi włoskami. Wybierając taki model musisz pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Po pierwsze jakość wykonania i marka. Takie urządzenie emituje promieniowanie, które nie powinno zagrażać naszemu życiu i kondycji skóry.

Ponadto, markowe produkty mają dłuższą gwarancję. Kolejna kwestia to powierzchnia działania. Im jest ona większa, tym szybciej wykonamy depilację. Zwykle wynosi 3 cm2. W drugiej kolejności sprawdzamy ilość emitowanych impulsów. Tutaj zasada jest podobna, im ta liczba jest większa, tym dłużej można używać dany sprzęt i przynosi on lepsze efekty. Pamiętaj jednak, że każda część ciała jest inna – mniej lub bardziej wrażliwa. W związku z tym, warto zdecydować się na sprzęt z regulacją mocy działania. Laserowy depilator powinien być też lekki i ergonomiczny, aby depilacja była łatwiejsza i przyjemniejsza. Dobry sprzęt w swoim wyposażeniu ma specjalną osłonę na oczy oraz systemy chłodzenia. Musisz bowiem wiedzieć, że taki zabieg nie jest w 100% bezbolesny i przy intensywnej depilacji może dojść do zaczerwieniania skóry. Nie da się jednak zaprzeczyć, że jest bardzo skuteczny.

Na rynku dostępne są modele bezprzewodowe i sieciowe. Decydując się na model bezprzewodowy sprawdź czas działania na jednym naładowania oraz ten potrzebny do naładowania baterii. Natomiast w przypadku urządzeń sieciowych istotna będzie długość kabla.

 

Depilatory w dobrych cenach

Cena depilatorów może wynosić 50 zł, ale też 2000 zł.  Wiele zależy od tego, jaki sprzęt wybierzesz. Tanie urządzenia nie mają dodatkowych nakładek ani funkcji, które sprawią, że depilacja jest przyjemniejsza dla naszej skóry. Jeśli chcesz kupić dobry depilator pęsetowy lub dyskowy, musisz liczyć się z wydatkiem rzędu 400-600 zł. Natomiast urządzenia laserowe to koszt ok. 1200 zł.

Oczywiście znajdziesz tańsze modele, ale są to produkty starszej generacji, z małym polem pracy, co znacznie wydłuża proces depilacji. Warto wybierać sprzęty znanych marek z długą gwarancją i dobrym serwisem naprawczym. Przy wyborze takich urządzeń pomocne będą opinie konsumentów, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami w sieci. W przypadku modeli znanych marek z łatwością znajdziesz też filmy instruktażowe oraz takie, które pokazują test sprzętu.

 

Jak używać depilator?

 

Niektórzy obawiają się używania depilatorów głównie, ze względu na strach przed bólem towarzyszącym depilacji. Pojawia się więc pytanie: jaki depilator jest polecany przez specjalistów jako taki, który nie podrażnia skóry oraz jak właściwie używać taki sprzęt.

Budowa depilatora

Jak wspominaliśmy w poradniku, na rynku dostępne są 3 typy depilatorów, które różnią się od siebie budową oraz sposobem działania. Pierwszym, z nich jest model z głowicą z pęset, drugim typem są sprzęty z dyskami, które w delikatny sposób wyrywają włoski w czasie zabiegu. Ostatnim rodzajem depilatorów są sprzęty laserowe.

 

Jak dokładnie działa depilator?

Zasada działania urządzeń z pęsetami i dyskami jest bardzo prosta. W czasie zabiegu ma miejsce lekkie podniesienie, chwytanie i wyrwanie włosa wraz z cebulką. Aby zabieg przyniósł oczekiwane efekty, musi być wykonywany na długich włosach.

Depilator laserowy do pracy wykorzystuje wiązki światła, które przenikają przez skórę. Gdy dostają się one do wnętrza włosa, to wysoka temperatura uszkadza jego cebulkę. Światło bardzo szybko pokonuje barierę naskórka, co pozwala dotrzeć do głębszych warstw skóry. Następnie ma miejsce proces łączenia się wiązki z melaniną, co pomaga w niszczeniu cebulek. Dzięki naruszeniu komórek odżywczych włos ma trudność, by odrosnąć. Zabieg ten cechuje się dużą skutecznością i polecany jest osobom z bardzo dużym owłosieniem. Nie musisz się jednak martwić, bo depilacja laserowa jest w pełni bezpieczna dla człowieka. Działanie lasera nie wpływa na organizm ani nie uszkadza innych tkanek ciała. Jedynym niebezpieczeństwem jest zbyt długie patrzenie na pracę lasera, a konkretnie przyglądanie się wiązce światła. Może to uszkodzić wzrok użytkownika, dlatego należy unikać tej czynności.

 

Poprawne korzystanie z depilatora

Używając depilatora laserowego należy wcześniej przy pomocy golarki usunąć dłuższe włosy. Jest to spowodowane tym, że w momencie wykorzystania wiązki światła może dojść do ich spalenia, co jest nie tylko bolesne, ale również mało komfortowe (w tym procesie wydziela się nieprzyjemny zapach spalenizny). Przed zabiegiem upewnij się również, że Twoje nogi są suche. Następnym krokiem jest uruchomienie depilatora i ustawienie odpowiedniej mocy, po czym przykładamy urządzenie do skóry i naciskamy. Spowoduje to wypuszczenie wiązki lasera. Czynność powtarzaj poprzez przesuwanie depilator po skórze w taki sposób, by nie ominąć żadnego miejsca.

W przypadku sprzętów dyskowych i pęsetowych należy pamiętać, że włosy muszą być długie, bo w przeciwnym razie urządzenie nie będzie w stanie ich złapać – sprawdź zalecenia producenta, bo czasem jest to 0,5 mm, a czasem 1 mm. Specjaliści odradzają stosowania depilatorów tego typu do pozbywania się owłosienia z twarzy i pod pachami. Jeśli chcesz depilować różne części ciała – wybierz sprzęt z wymiennymi końcówkami i zmieniaj je podczas zabiegu, aby nie podrażnić delikatnej skóry, np. na twarzy czy w miejscach intymnych.

W jaki sposób golić włosy

W celu osiągnięcia najlepszych efektów należy sprawdzić, w którą stronę rosną włosy. Można to wyczuć poprzez przejechanie dłonią po skórze. Najlepsze efekty osiąga się, gdy goli się pod włos. Pozwala to na najbardziej efektywne usunięcie owłosienia.

 

Pielęgnacja przed i po

Po każdej depilacji laserowej, depilatorem pęsetowym czy dyskowym musimy zadbać o skórę. Najlepiej dokładnie ją nawilżyć zwracając szczególną uwagę na podrażnione miejsca. Jeśli masz tendencję do wrastania włosków, przed zabiegiem zrób sobie peeling.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

Depilator Philips Satinelle Essential HP6422/01

 

Najtańszy depilator w naszym zestawieniu można już kupić w cenie około 100 zł. Jest to model Philips Satinelle HP6422/01. Depilacja polega na wyrywaniu włosków wraz z cebulkami. Model ten można ustawić na dwie prędkości depilujące i usunąć włoski od 0,5 mm długości.

Głowica zawierająca 21 dysków i 20 pęset precyzyjnie układa się dopasowując się do kształtu ciała w depilowanym miejscu. Wielofunkcyjna nasadka działa na skórę dodatkowo masując ją, dzięki temu skóra jest rozluźniona i proces depilacji jest łagodniejszy dla użytkownika.

Głowicę urządzenia można zdjąć i wyczyścić pod bieżącą wodą. Dołączona szczoteczka pozwoli na dokładne usunięcie każdego pozostałego w głowicy włoska. Dzięki takiemu rozwiązaniu łatwiej jest o zachowanie higieny użytkowania. Model ten przeznaczony jest do depilacji nóg, pach i okolic bikini.

Klienci twierdzą, że depilator jest lekki i poręczny, a dyski działają praktycznie bezboleśnie. Dodatkowo obudowany silniczek zapobiega przedostawaniu się włosków do jego wnętrza i dzięki temu można się cieszyć długim, bezawaryjnym użytkowaniem.

Philips Satinelle HP6422/01 to bardzo dobry depilator do 100 zł. Jeśli szukasz niedrogiego i funkcjonalnego sprzętu, to propozycja właśnie dla Ciebie.

 

 

 

Philips Lumea SC2008/11

 

Philips Lumea SC2008/11 to zdecydowanie najdroższy depilator w naszym rankingu. Czy najdroższy znaczy też najlepszy depilator? Przeczytaj opis tego urządzenia i oceń sam. Firma Philips wykorzystała tu technologię Intense Pulsed Light, IPL. Zatem jest to depilator do trwałego usuwania owłosienia.

Technologia ta wykorzystuje intensywne światło impulsowe przekazywane do cebulek włosowych, które następnie, na skutek wytworzonego ciepła ulegają uszkodzeniu i po jakimś czasie włos wypada. Technologia ta niestety nie działa na włosy jasne, gdyż tylko ciemny włos może absorbować światło emitowane przez urządzenie. Również nie jest zalecane stosowanie depilatora do ciemnej skóry, bo może ona ulec poparzeniu.

Natomiast dla jasnej karnacji, nawet w przypadku skóry wrażliwej, jest to urządzenie bezpieczne i skuteczne w działaniu. Model ten z powodzeniem sprawdzi się przy depilacji twarzy, jak i nóg, pach, okolic bikini, czy ramion. Zmienne nasadki pozawalają na skupianie światła na mniejszym lub większym obszarze.

W zależności od potrzeby regulujemy też pięciostopniową skalą intensywność energii świetlnej, którą naświetlamy miejsce depilacji. Użytkownicy widzą efekty trwałego usunięcia włosów już po trzykrotnym użyciu depilatora, choć ze względu na różne fazy wzrostu włosów, producent zaleca użycie czterokrotne w odstępach 3-4 tygodniowych.

Nasza ostatnia propozycja to Philips Lumea SC2008/1. Jest to sprzęt laserowy, w którym zastosowano technologię Intense Pulsed Light, czyli IPL.

 

 

 

Depilator Braun Silk-epil 9 SE9558 Wet & Dry

 

Braun SE 9558 to depilator, w którym zastosowano technologie MicroGrip i Wet&Dry. Pierwsza z nich to sposób pracy 40 par pęset, zamykających się w taki sposób, aby chwytały włoski pod optymalnym katem i wyrywały nawet te o długości 0.5 mm. Funkcja Wet&Dry pozwala na użytkowanie zarówno na sucho jak i podczas kąpieli. Ciepła woda łagodzi podrażnienia skóry i daje większy komfort depilowania, bo ogranicza uczucie bólu.

Dodatkowo podczas depilacji, system masażu o wysokiej częstotliwości stymuluje skórę i również łagodzi ból przy wyrywaniu wosków. Do zestawu został dołączony depilator do twarzy, który jest przystosowany od usuwania bardzo delikatnych włosków wraz z cebulkami z obszaru twarzy.

W zestawie znajdziemy również, obok głowicy depilującej, nasadkę do przycinania włosków, szczoteczkę do czyszczenia urządzenia, oraz praktyczne etui. Dwa poziomy prędkości pozwolą na optymalny wybór prędkości depilacji, a wbudowana lampka ułatwia dostrzeżenie każdego włoska.

Zasilanie akumulatorowe pozwala na jednym ładowaniu pracować przez 40 min. Opinie o tych depilatorach są pochlebne. Klienci chwalą ten model za skuteczność depilacji, ładny design, oraz prostą obsługę.

Braun SE 9558 to kolejny depilator, który chcemy zaprezentować. Urządzenie składa się z 40 par pęset ustawionych pod odpowiednim kątem, które łapią włoski o długości nawet 0,5 mm.

 

 

Jaki depilator Babyliss wybrać?

 

Utrapieniem prawie każdej kobiety są niechciane włoski. Po zgoleniu ich maszynką lub użyciu specjalnego kremu powracają w ciągu 1 lub 2 dni. Na szczęście jest kilka lepszych sposobów na pozbycie się włosków. Jednym z nich jest używanie depilatora. Po depilacji z użyciem takiego urządzenia efekt utrzymuje się dłuższy czas. Chcesz zaopatrzyć się w depilator, lecz nie wiesz, co jest istotne przy jego wyborze? Przeczytaj nasz poradnik, w którym umieściliśmy kilka cennych wskazówek, które mogą okazać się bardzo przydatne podczas zakupów.

 

Babyliss to firma, która zajmuje się tworzeniem produktów do pielęgnacji włosów zarówno damskich, jak i męskich. W ofercie tej marki znajdziemy różnego rodzaju lokówki, prostownice, maszynki do strzyżenia, depilatory i wiele innych. Produkty Babyliss pozwalają nam uzyskać długotrwały efekt i do tego cechują się wysoką bezawaryjnością.

Jeżeli chodzi o rodzaje sprzętów, to mamy do wyboru 3 typy: pęsetowy, dyskowy oraz laserowy. Według wielu kobiet najlepsze depilatory Babyliss to urządzenia laserowe. Działają one na zasadzie wysyłania wiązki światła w głąb skóry. Tym sposobem usuwane są mieszki włosowe. Jest to jak dotąd najskuteczniejszy rodzaj depilatora do pozbywania się zbędnego owłosienia. Nie każdy jednak chce inwestować w taki sprzęt. Równie dobrze sprawdzają się pozostałe typy. Pamiętajmy jednak, że im bujniejsze owłosienie mamy, tym więcej sprzęt powinien mieć pęset lub dysków.

Czym więc cechuje się dobry depilator? Powinniśmy koniecznie wspomnieć o budowie urządzenia. Ważne jest, aby dany produkt miał dobrze wyprofilowany kształt. W efekcie trzymanie depilatora i używanie go przez dłuższy czas nie będzie dla nas niekomfortowe.

Podczas kupna produktu tego typu warto doczytać, czy jego moc jest regulowana. Wszystkie depilatory Babyliss umożliwiają nam dopasować szybkość oraz intensywność depilacji do danej partii ciała. Regulowana moc pomoże nam także dopasować urządzenie do danej części ciała, z której chcemy usuwać włoski.

Jak wynika z analizy ocen użytkowników najlepszy depilator Babyliss w 2024 roku ma dużą powierzchnię roboczą. Optymalna szerokość w przypadku modeli laserowych wynosi około 3 cm2. Jeśli chodzi o sprzęty pęsetowe to jest to ok 6-7 cm. Szeroka powierzchnia umożliwi nam szybsze wykonanie zabiegu usuwania włosków, co pozwoli zaoszczędzić nam czas i ból.

Nie możemy też pominąć kwestii zasilania. Wiele osób uważa, że najlepszym wyborem jest sprzęt akumulatorowo-sieciowy, który działa zarówno na samej baterii, jak i podłączony do prądu.

 

Depilatory Babyliss – ranking

 

Babyliss G946E

 

Jeżeli nie chcesz odczuwać niekomfortowego bólu związanego z depilacją, wybierz Babyliss G946E – urządzenie, które pozwoli Ci pozbywać się włosków prawie zupełnie bezboleśnie. Wiązki światła wysyłane przez depilator mogą jedynie sprawić, że odczujemy ciepło oraz mrowienie.

Jest to model z bardzo szerokim ekranem aplikacyjnym. Jego powierzchnia wynosi 3 cm2. Oznacza to, że depilacja zajmie nam kilkanaście minut. Urządzenie wysyła 36 błysków na minutę. Tak wiele błysków przyczynia się do przyspieszenia całego procesu depilacji. Aby chronić wrażliwe miejsca ciała oraz dopasować działanie depilatora do gęstości włosków, sprzęt ma aż 5 poziomów intensywności światła.

Prezentowany depilator, dzięki specjalnym nasadce, nadaje się również do usuwania włosków z twarzy. Wiele osób uważa, że opisywane urządzenie jest bardzo skuteczne. Po 8 zabiegu większość włosków nie odrasta. Internauci uważają także, że depilator wygodnie się trzyma w ręce i dlatego też możemy go używać przez dłuższy czas.

 

 

Babyliss G973PE 

 

Osobom, których marzeniem jest nieskazitelnie gładka skóra polecamy Babyliss G973PE. Dzięki specjalnym nasadkom dla skóry wrażliwej możemy zapomnieć o podrażnieniach, jakie przytrafiały się nam, gdy używaliśmy innych urządzeń. Prezentowany depilator jest odpowiedni do depilacji każdej partii ciała.

Prezentowane urządzenie waży jedynie 390 g. Ma ono ładnie wyprofilowaną obudowę. W rezultacie użytkowanie depilatora jest bardzo komfortowe. Ekran usuwający włoski sprzętu ma powierzchnię 3cm2. Pozwala on nam na szybkie wykonanie zabiegu. Produkt ma 5 poziomów intensywności światła. Możemy więc dopasować depilator do rodzaju naszej skóry oraz do gęstości owłosienia.

Babyliss G973PE to urządzenie, które gwarantuje nam bezbolesną depilację. Jest to bardzo skuteczny depilator, a efekty jego stosowania można zauważyć już po kilku użyciach. Użytkownicy zadowoleni są z szybkiego usuwania włosków. Podoba im się także wyprofilowany kształt produktu, który ułatwia depilację.

 

 

Babyliss G972PE 

 

Babyliss G972PE to depilator, który zadowolił już wiele osób. Skuteczność działania tego produktu została potwierdzona przez wiele osób o różnej karnacji. Możemy mieć więc pewność, że depilator będzie dobrze działał na naszej skórze.

Prezentowany produkt nie podrażnia skóry i zapewnia jej bezpieczeństwo podczas procesu usuwania włosków. Ten depilator Babyliss w dobrej cenie pomoże nam szybko i bezboleśnie pozbyć się niechcianego owłosienia. Sprzęt ma szeroką powierzchnię usuwającą owłosienie, a oprócz tego w zestawie znajdziemy specjalne nakładki, które pozwolą nam na usunięcie włosków z bardzo wrażliwych miejsc. Po użyciu depilatora skóra jest bardzo gładka, a po kilku zabiegach możemy zauważyć, że włosy są znacznie rzadsze.

Sprzęt ma opływowy kształt, który dobrze dopasowuje się do każdej dłoni. Dlatego też tak wiele osób uważa, że depilacja opisywanym urządzeniem jest bardzo wygodna. Użytkownicy chwalą bezawaryjność tego produktu oraz jego wysoką skuteczność.

 

 

 

 

Depilatory świetlne – ranking

 

 

Philips Lumea BRI956/00 

 

Philips Lumea BRI956/00 to bardzo dobry depilator świetlny do depilacji wrażliwej skóry. Został on wyposażony w specjalne nasadki do różnych części ciała. Dlatego zabieg depilacji jest minimalnie bolesny. Model jest duży, lecz dzięki dobrze wyprofilowanemu kształtowi użytkowanie go jest bardzo proste.

Prezentowany depilator daje nam możliwość regulacji mocy. Oprócz tego czujnik sprawdza stan owłosienia oraz kolor skóry i sam steruje ustawieniami, które są dla nas optymalne. Jest to produkt zasilany akumulatorowo-sieciowo. Wiele użytkowniczek przyznaje, że opisywany depilator daje bardzo dobre efekty. Już po 3 depilacjach można zauważyć, że znaczna większość włosków zniknęła.

Urządzenie nie emituje wiązki światła, która podczas wykonywania depilacji mogłaby uszkodzić nasz wzrok. Oczywiście nie należy kierować wiązki bezpośrednio na oczy, ale nie ma konieczności stosowania specjalnych okularów. Z kolei skóra chroniona jest przed promieniowaniem UV emitowanym, przez depilator. Użytkowniczki uważają, że proces depilowania przebiega bardzo szybko i nie jest bolesny. Depilator bardzo dobrze trzyma się w ręce i nie jest to uciążliwe.

 

 

 

Remington IPL 6750 

 

Okienko świetlne Remington IPL 6750 ma 3cm2. Dzięki temu sam proces depilowania przebiegnie bardzo szybko. Po usunięciu włosków skóra jest gładka. Jest to produkt znany ze skuteczności działania. Po trzech użyciach możemy spodziewać się długotrwałego usunięcia większości włosków.

Dzięki specjalnym nakładkom możemy depilować wszystkie partie ciała, nawet te delikatne. Dlatego usuwanie włosków jest bezbolesne. Model jest zasilany sieciowo, więc musi mieć stały dostęp do gniazdka. Prezentowany depilator świetlny w dobrej cenie ma 5 regulacji intensywności emitowania promieni świetlnych. Możemy dopasować je więc do delikatniejszych części ciała. Jest to depilator, który równie dobrze sprawdzi się podczas depilacji twardych włosków.

Niezużywalna żarówka kwarcowa nie podlega wymianie. Dlatego nie jesteśmy narażeni na dodatkowe koszty. Wiele użytkowniczek uważa, że jest to bardzo dobry depilator świetlny, który skutecznie usuwa włoski z wszystkich partii ciała. Internauci uważają także, że obsługa urządzenia nie jest skomplikowana.

 

 

 

Braun Silk Expert IPL BD 5009 

 

Chcielibyśmy zaprezentować Braun Silk Expert IPL BD 5009. Jest to depilator świetlny, który emituje wiązki światła skutecznie uszkadzające mieszki włosowe. Dlatego już po kilku użyciach możemy cieszyć się gładką skórą przez bardzo długi czas. Jest to dobrze wyprofilowany sprzęt, który pozwala nam dotrzeć nawet do miejsc, które normalnie trudno się depiluje.

Do zestawu dołączona została szczotka, która przygotowuje daną część ciała do zabiegu. Usuwa ona martwy naskórek, więc skóra jest zupełnie czysta. Proces depilowania wtedy jest bardziej skuteczny, a już po 3 zabiegach możemy spodziewać się do 90% długotrwale usuniętych włosków. Obsługa depilatora jest bardzo łatwa. Na obudowie znajdziemy jedynie przycisk Start oraz regulację intensywności emitowania błysków.

Użytkowniczki najczęściej wspominają, że zabieg przebiega bardzo szybko i bezboleśnie. Internauci uważają również, że dzięki bardzo dobrze wyprofilowanej obudowie można dokładniej wykonać cały zabieg.

 

Depilator – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Marzysz o idealnie gładkiej skórze i chcesz, żeby efekt depilacji utrzymywał się przez długi czas? Potrzebujesz efektywnie działającego depilatora, a takim modelem jest Philips Satinelle Advanced BRE640/00, dostępny w zestawie z wieloma wymiennymi nakładkami. Sprzęt jest zasilany akumulatorowo, dzięki czemu wygodnie się z niego korzysta. Jest on przystosowany do pracy na mokro i na sucho, zależnie od naszych potrzeb. Odpowiednio wyprofilowany uchwyt sprawia, że zabieg przebiega bez problemu, nie trzeba co chwilę poprawiać urządzenia w dłoniach. Równie dobry jest depilator Braun Silk-epil 5 5541 Wet&Dry z praktyczną lampką oświetlającą obszar na skórze. Model ma 2-stopniową regulację prędkości.

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki depilator kupić?

 

Wiele osób marzy o idealnie gładkiej skórze bez względu na porę roku, dlatego też często wśród kupujących pojawia się pytanie, jaki jest najlepszy depilator na rynku. Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od naszych potrzeb. Jak kupić sprzęt, który będzie efektywnie pracował, nie podrażni naszej skóry, a jego obsługa nie okaże się zbyt skomplikowana? Poniżej znajdziesz wiele cennych wskazówek, dlatego zapraszamy do lektury poradnika.

 

 

 

Rodzaje depilatorów

Przed rozpoczęciem poszukiwań idealnego dla siebie urządzenia, warto dowiedzieć się, jakie rodzaje depilatorów są dostępne w sklepach i co je charakteryzuje. To z pewnością pomoże w podjęciu rozsądnej decyzji zakupowej. Do wyboru mamy depilatory:

* klasyczne – wyposażone są w pęsety albo dyski. Drugi ze wspomnianych typów chwyta jednocześnie więcej włosków, ale niektórzy uważają, że urządzenia z głowicą z pęsetami są dokładniejsze;

* IPL – mają lampę, która naświetla dany obszar skóry. Światło ma fale o różnej długości, są one wchłaniane przez cebulki włosowe i w ten sposób dochodzi do ich uszkodzenia. W rezultacie następuje zahamowanie wzrostu włosów;

* laserowe – emitują pojedynczą wiązkę światła o określonej długości fali.

Każdy ze wspomnianych wyżej sprzętów ma swoje wady i zalety. Atutem klasycznych modeli jest bez wątpienia łatwość obsługi i przystępna cena. W przypadku depilatorów laserowych i IPL musimy liczyć się z większym wydatkiem, jednak jednocześnie możemy spodziewać się trwalszych efektów. 

 

Sposób zasilania

Zastanawiając się nad tym, jaki depilator wybrać, musimy wziąć pod uwagę sposób zasilania, ponieważ jest to kwestia, która w dużym stopniu wpływa na komfort użytkowania. Do wyboru są modele:

* akumulatorowe – można ich używać w każdym miejscu. Sprzęt tego typu zapewnia maksymalną swobodę ruchów. Wybierając urządzenie z akumulatorem, trzeba zwrócić uwagę zarówno na czas jego działania, jak i ładowania. Czasami zdarza się, że choć depilator działa stosunkowo długo, na jego ładowanie trzeba poświęcić niewspółmiernie więcej czasu. Trzeba liczyć się też z tym, że po dłuższej eksploatacji akumulator może stracić nieco swoją wydajność;

* sieciowe – jak sama nazwa wskazuje, wymagają podłączenia do sieci, czyli gniazdka. W przypadku takich sprzętów trzeba zwracać uwagę na długość kabla zasilającego. Przewód musi być na tyle długi, aby nie krępował naszych ruchów i możliwa była depilacja także w wygodnej odległości od źródła zasilania;

* akumulatorowosieciowe – cieszą się popularnością, ponieważ uważa się je za uniwersalne. Zależnie od potrzeb, można z nich korzystać bezprzewodowo lub po wcześniejszym podłączeniu do źródła zasilania.

 

Prędkość pracy

Ważnym parametrem w przypadku klasycznych depilatorów jest prędkość pracy. Warto, aby była ona regulowana, bo wtedy możliwa będzie zmiana ustawień sprzętu w zależności od wrażliwości danej skóry. Zazwyczaj wybieranie tego parametru następuje poprzez naciśnięcie odpowiedniego, dobrze oznaczonego na obudowie przycisku. Depilatory laserowe i IPL powinny mieć specjalny czujnik, który automatycznie określa karnację skóry i na tej podstawie wybiera określoną intensywność pracy.  

 

Przeznaczenie

Depilatory klasyczne można podzielić na te przeznaczone do depilacji na sucho, a także dostosowane do używania na mokro. Wiele osób zgadza się ze stwierdzeniem, że najlepszy depilator to taki, z którego można korzystać w każdych warunkach. Z tego powodu warto wybierać modele dostosowane do pracy na mokro i na sucho. Pamiętajmy, że depilacja pod prysznicem często okazuje się mniej bolesna. Tego typu depilatory często określane są mianem Wet&Dry, mają solidnie wykonaną obudowę, która gwarantuje szczelność i bezpieczeństwo znajdującego się w środku mechanizmu.

 

Kształt

Każdemu zależy na tym, aby korzystanie z depilatora było wygodne, dlatego też ważną kwestią, której nie można pominąć w trakcie wyboru urządzenia, jest jego kształt. Niezależnie od tego, jaki rodzaj sprzętu wybierzemy, rączka musi być dobrze wyprofilowana. To zapewni nam pewne trzymanie, a więc ograniczy ryzyko upuszczenia depilatora na podłogę i jego uszkodzenia. Często na uchwycie są specjalne wyżłobienia, które sprawiają, że urządzenie nie ślizga się w dłoni.

 

 

 

Dodatkowe akcesoria

Często do zestawu dołączane są różne akcesoria takie jak wymienne nasadki. W rezultacie depilator nadaje się do usuwania włosków nie tylko z nóg, ale także bardziej delikatnych miejsc np. okolic bikini i pach. Czasami w skład kompletu wchodzi trymer służący do przycinania włosków. Ważnym elementem wyposażenia jest etui, do którego można schować nie tylko sprzęt, ale też pozostałe akcesoria. Pokrowiec umożliwia zachowanie porządku, a co najważniejsze, dobrze zabezpiecza każdy z elementów.

 

Czyszczenie

Depilatory klasyczne są stosunkowo łatwe do utrzymania w czystości. Jeśli zdecydujemy się na zakup urządzenia dostosowanego do używania na mokro i na sucho, będziemy mogli myć go pod bieżącą wodą. Zazwyczaj nawet w przypadku modeli, które nie są wodoodporne, można łatwo zdjąć głowicę i umyć ją w wodzie z użyciem delikatnego płynu np. do mycia rąk. Depilatory laserowe i IPL czyści się zdecydowanie łatwiej i szybciej, bo wystarczy tylko od czasu do czasu przetrzeć je delikatną szmatką.

 

Koszt zakupu depilatora

Nie ulega wątpliwości, że konsumentów interesują depilatory w dobrych cenach. Ile trzeba zapłacić za sprzęt? Cena urządzeń klasycznych rozpoczyna się od 100 zł w górę. Zdecydowanie droższe są depilatory laserowe i IPL, które kosztują często ponad 1000 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Jak działa depilator?

Zasady działania depilatora różnią się w zależności od jego typu. Klasyczny depilator jest zwykle wyposażony w głowicę z pęsetami, które wyrywają włoski wraz z cebulką. Często takie urządzenia są dostosowane do pracy na mokro i na sucho, co zwiększa ich uniwersalność. Na rynku dostępne są także bardziej profesjonalne depilatory IPL, które do usuwania włosków wykorzystują lampę i modele laserowe generujące wiązkę światła. Ich działanie jest nieco inne i często o wiele bardziej skuteczne. Kilka zabiegów z użyciem domowego depilatora laserowego pozwala skutecznie pozbyć się niechcianych włosków na długo. Należy pamiętać, że  do wyboru mamy depilatory zasilane sieciowo i akumulatorowo. Niezależnie od wybranego sprzętu, nie powinniśmy mieć problemu z jego obsługą.

 

 

 

P2: Jak używać depilator?

Korzystanie ze zwykłego depilatora jest proste. Wystarczy odczekać, aż włosy lekko odrosną i można przystąpić do zabiegu. Dobrej jakości sprzęty umożliwiają pozbycie się nawet krótkich i cienkich włosków. Często depilatory mają specjalną lampkę, która oświetla depilowany obszar skóry i pozwala na zachowanie większej precyzji. Urządzenie wystarczy podłączyć do prądu (jeśli jest zasilane sieciowo), włączyć odpowiedni przycisk i przystąpić do pracy. Inaczej jest w przypadku modeli laserowych. Przed ich użyciem należy pozbyć się włosów na ciele poprzez ich depilację zwykłą maszynką do golenia. Dobre depilatory laserowe mają specjalne czujniki, które automatycznie dobierają ustawienia w zależności od naszej karnacji.

 

P3: Jak czyścić depilator?

Jeśli Twój depilator jest przystosowany do używania na mokro, możesz myć go pod bieżącą wodą. Klasyczne depilatory mają głowicę, którą można łatwo zdjąć i wyczyścić. Do tego wystarczy trochę wody i zwykłe mydło albo naturalny szampon. Czasami w skład zestawu wchodzą specjalne szczoteczki umożliwiające dokładną pielęgnację sprzętu. Depilatory laserowe wystarczy przecierać delikatną szmatką. Warto pamiętać o bezpiecznym przechowywaniu sprzętu. Jeśli depilator będzie za każdym razem po skończonym zabiegu umieszczany w etui, nie będzie narażony na kurz, a także drobne uszkodzenia, takie jak zarysowania.

 

 

 

P4: Depilator – co ile dni?

Wiele osób przed zakupem depilatora zastanawia się, jakich efektów można spodziewać się po jego użyciu. Pojawiają się pytania, na jak długo skóra pozostanie gładka? Jest to sprawa indywidualna, uzależniona nie tylko od efektywności działania wybranego przez nas urządzenia, ale też naszej skóry. W przypadku depilatorów klasycznych rezultaty zabiegu utrzymują się zwykle maksymalnie do 4 tygodni. Trzeba być jednak przygotowanym na to, że na początku włoski mogą odrastać nieco szybciej. Trwalsze efekty gwarantują modele laserowe i IPL. Tego typu depilatory zapewniają gładkość skóry przez wiele tygodni, jednak z reguły są to droższe urządzenia.

 

P5: Ile kosztuje depilator?

Zwykły depilator z głowicą wyposażoną w pęsety można kupić nawet za 100 zł. Cena wzrasta, jeśli w zestawie znajdują się dodatkowe akcesoria, czyli wymienne nasadki czy etui. Zazwyczaj droższe są modele przystosowane do pracy na mokro i na sucho, bo mają one idealnie szczelną i wytrzymałą obudowę. Koszty zakupu są też uzależnione od producenta i jego popularności na rynku. Depilatory IPL kosztują zazwyczaj ok. 1000 zł albo i więcej, więc ich zakup to niemały wydatek. Niemniej jednak również takie urządzenia cieszą się dużym zainteresowaniem konsumentów, bo zapewniają bardzo dobre efekty.

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ