Ostatnio aktualizowane: 28.01.20

 

Depilator – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Marzysz o idealnie gładkiej skórze i chcesz, żeby efekt depilacji utrzymywał się przez długi czas? Potrzebujesz efektywnie działającego depilatora, a takim modelem jest Philips Satinelle Advanced BRE640/00, dostępny w zestawie z wieloma wymiennymi nakładkami. Sprzęt jest zasilany akumulatorowo, dzięki czemu wygodnie się z niego korzysta. Jest on przystosowany do pracy na mokro i na sucho, zależnie od naszych potrzeb. Odpowiednio wyprofilowany uchwyt sprawia, że zabieg przebiega bez problemu, nie trzeba co chwilę poprawiać urządzenia w dłoniach. Równie dobry jest depilator Braun Silk-epil 5 5541 Wet&Dry z praktyczną lampką oświetlającą obszar na skórze. Model ma 2-stopniową regulację prędkości.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

9 najlepszych depilatorów. Opinie w 2020 roku

 

Zakup efektywnie działającego urządzenia może niekiedy sprawiać trudność, dlatego przygotowaliśmy ranking depilatorów. Składa się on z opisów najlepszych sprzętów dostępnych obecnie na rynku, z uwzględnieniem opinii użytkowników.

 

 

Depilator Philips

 

1. Depilator Philips Satinelle Advanced BRE640/00

 

Depilator Philips Satinelle Advanced BRE640/00 to sprzęt, bez którego nasze zestawienie nie byłoby kompletne. Jest on zasilany akumulatorowo, co oznacza, że można z niego korzystać w każdym miejscu. Istotną zaletą jest możliwość pracy na mokro i na sucho. Jeśli wolimy depilować ciało pod prysznicem, nic nie stoi temu na przeszkodzie.

Głowicę zrobiono z wytrzymałego materiału ceramicznego, który nie tylko jest bezpieczny dla skóry, ale też łatwy w pielęgnacji. Umieszczone na niej pęsety zostały tak skonstruowane, aby dobrze radzić sobie z usuwaniem nawet krótkich włosów. Depilacja odbywa się bardzo blisko skóry, co gwarantuje efekt idealnie gładkiego ciała.

Użytkownicy doceniają depilator Philips nie tylko za skuteczność, ale też odpowiedni kształt. Uchwyt jest lekko zakrzywiony, a pokrywający go materiał umożliwia pewne trzymanie sprzętu w dłoni. Nawet wykonując depilację pod prysznicem czy w wannie, nie musimy się martwić, że upuścimy sprzęt i dojdzie do jego uszkodzenia.

 

 

 

 

Depilator Braun

 

2. Braun Depilator Silk-epil 5 5541 Wet&Dry

 

Wśród polecanych modeli znajduje się depilator Braun Silk-epil 5 5541 Wet&Dry, który można kupić w przystępnej cenie. Urządzenie jest sprzedawane z akumulatorem, czas jego ładowania wynosi godzinę i to wystarcza na przeprowadzenie zabiegu trwającego do 30 minut. Dzięki temu, że sprzęt jest bezprzewodowy, można z niego korzystać, gdziekolwiek chcemy.

Depilator Braun jest przystosowany do używania na mokro i na sucho. Wykorzystano w nim technologię MicroGrip polegającą na tym, że pęsety skutecznie usuwają włosy niezależnie od ich długości. Głowica jest dopasowana do kształtu ciała, co zwiększa komfort podczas zabiegu. Wpływ na zabieg ma także system masażu o wysokiej częstotliwości, który pozwala ograniczyć ból.

Dlaczego użytkownicy przyznają, że warto zdecydować się na zabieg depilacji z użyciem Braun Silk-epil 5 5541 Wet&Dry? Przede wszystkim sprzęt jest łatwy i wygodny w obsłudze, można regulować jego prędkość i korzystać z niego wszędzie. Uchwyt ma antypoślizgową powłokę, więc ryzyko upuszczenia urządzenia i jego uszkodzenia jest zminimalizowane.

 

 

 

 

Depilator IPL

 

3. Depilator laserowy IPL Philips Lumea Advanced SC1995/00

 

Prezentujemy depilator IPL Philips Lumea SC1995/00 z 5 regulowanymi ustawieniami intensywności światła. Urządzenie można dostosować w zależności od karnacji, tak aby przeprowadzony zabieg depilacji był nie tylko skuteczny, ale też bezpieczny. Warto wspomnieć, że sprzęt jest przystosowany do usuwania owłosienia także z delikatnych części ciała (np. bikini).

Okienko, przez które przechodzi wiązka światła, ma powierzchnię równą 4 cm2. Trwałość lampy przy regularnym użytkowaniu sprzętu wynosi ok. 7 lat. Efekt depilacji utrzymuje się nawet do 8 tygodni. W zestawie otrzymujemy etui, w którym można bezpiecznie przenosić sprzęt.

Zabieg depilacji jest bezbolesny, dlatego Philips Lumea SC1995/00 to zdaniem użytkowników bardzo dobry depilator. Urządzenie jest cenione też za uniwersalność. Zostało ono przystosowane do depilacji różnych obszarów ciała, a mianowicie: nóg, pach, okolic bikini, brzucha i ramion. Dodatkowo produkt wyróżnia wysoka jakość wykonania.

 

 

 

 

Depilator Braun Silk Epil 9

 

4. Braun Depilator z pęsetami Braun Silk-epil SensoSmart 9-880

 

Wybrany do naszego zestawienia depilator Braun Silk Epil 9 9-880 wykorzystuje technologię Wet & Dry, a oznacza to, że można z niego korzystać na sucho i podczas kąpieli. Dla wielu kobiet depilacja pod prysznicem jest mniej bolesna, więc z pewnością wspomniana możliwość zostanie przed nie doceniona.

Głowica ma pęsety MicroGrip, które skutecznie usuwają nawet malutkie włoski o długości 0,5 mm. W rezultacie nie trzeba czekać, aż one odrosną i można mieć zawsze idealnie gładką skórę. W pozbywaniu się niewielkiego owłosienia pomocna okazuje się też lampka Smartlight oświetlająca depilowaną część ciała. W zestawie znajduje się nasadka trymera.

Kobiety do zakupu depilatora Braun Silk-Epil 9 9-880 zachęca przede wszystkim to, że jest on skuteczny. Dodatkowo sprzęt okazuje się komfortowy w użytkowaniu m.in. za sprawą ruchomej głowicy. Do kompletu dołączona jest szczotka do czyszczenia twarzy, co również jest atutem.

 

 

 

 

Depilator Philips Lumea

 

5. Depilator Philips Lumea Essential IPL BRI861/00

 

W związku z tym, że opinie o depilatorach Philips Lumea są pozytywne, urządzenia tej marki cieszą się sporym zainteresowaniem wśród kupujących. Szczególnie dobrze oceniany jest model BRI861/00 przeznaczony do każdego rodzaju skóry. Wiązkę światła, która jest emitowana przez depilator, można dopasować do naszej karnacji, zapewniając sobie w ten sposób skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu. 

Jak wskazują przeprowadzone testy, prezentowany depilator Philips Lumea pozwala znacząco ograniczyć wzrost włosków już po 3 – 4 zabiegach. Aby utrzymać efekt idealnie gładkiej skóry, depilację trzeba powtarzać co kilka tygodni. Urządzenie ma dodatkowe funkcje takie jak: czujnik koloru skóry i ochrona przed promieniowaniem UV.

Depilator ma dobrze wyprofilowany uchwyt, więc można wygodnie się nim posługiwać. Utrzymanie go w dłoniach nie jest męczące. Co więcej, użytkownicy potwierdzają, że zabieg depilacji nie jest czasochłonny, szczególnie kiedy nabierzemy wprawy.

 

 

 

 

Depilator Braun Silk Epil 7

 

6. Depilator Braun Silk-Epil 7 7561 Wet & Dry 

 

Depilator Braun Silk Epil 7 7561 Wet & Dry ma wodoodporną konstrukcję, więc można z niego korzystać pod prysznicem albo w wannie. Jest to urządzenie bezprzewodowe z wbudowanym akumulatorem gwarantującym zadowalający czas pracy. Model ma 2-stopniową regulację prędkości, więc można go dopasować do wrażliwej skóry. 

Na głowicy znajduje się ok. 40 pęset, które skutecznie radzą sobie z usuwaniem niechcianego owłosienia. Efekt gładkiej skóry utrzymuje się nawet do 4 tygodni od momentu depilacji. Urządzenie ma funkcję masażu, dlatego w trakcie depilacji nie odczuwamy zbyt dużego bólu. Utrzymanie depilatora w czystości nie jest trudne, można go myć pod bieżącą wodą.

Zamieszczone w Internecie opinie na temat modelu Braun Silk-Epil 7 7561 Wet & Dry są pochlebne, w komentarzach znajdziemy dużo pozytywnych słów na temat jakości wykonania, skuteczności działania i łatwości obsługi. Model ma lampkę Smartlight, która dobrze oświetla najmniejsze włoski, dając możliwość zachowania maksymalnej precyzji pracy.

 

 

 

 

Depilator Philips Satinelle

 

7. Philips Satinelle HP6422/01 Depilator

 

Dobry i tani depilator to bez wątpienia Philips Satinelle HP6422/01 w kolorze czarnym. Depilator jest mały i poręczny, w zestawie znajduje się niewielkie etui do bezpiecznego przenoszenia sprzętu. W komplecie otrzymujemy także odpowiednio długi przewód zasilający.  

Depilator Philips Satinelle HP6422/01 radzi sobie z usuwaniem nawet krótkich, 0,5 mm włosków wraz z cebulkami. Po dokładnie przeprowadzonym zabiegu depilacji skóra jest idealnie gładka, a efekt utrzymuje się do 4 tygodni. Urządzenie ma lekko zaokrąglony kształt, dzięki czemu wygodnie trzyma się je w dłoniach. 

Model ma zdejmowaną głowicę, którą można myć pod bieżącą wodą. Jak wskazują kobiety, które zdecydowały się na zakup tego depilatora, utrzymanie go w czystości nie zabiera dużo czasu. Praktycznym dodatkiem jest estetycznie wykonane etui podróżne.

 

 

 

 

Depilator Braun Silk Epil 5

 

8. Depilator Braun Silk-epil 5 5-541 Wet & Dry

 

Osoby przeprowadzające test depilatorów, które są najbardziej popularne na rynku, przyznały, że godnym uwagi modelem jest Braun Silk-epil 5 5541 Wet&Dry. Jest to uniwersalne urządzenie, o czym świadczy to, że można z niego korzystać na mokro i na sucho. Jest ono odpowiednie nawet dla kobiet z wrażliwą skórą.

Depilator Braun Silk Epil 5 z technologią Close-Grip umożliwia usuwanie nawet bardzo cienkich i krótkich włosków. Końcówki SoftLift Tips skutecznie unoszą przylegające do skóry włosy i kierują je w stronę pęset. Nie trzeba kilka razy depilować tego samego obszaru, aby zapewnić sobie oczekiwane efekty depilacji. Urządzenie ma akumulator zapewniający do 30 minut pracy.

Według użytkowniczek ułatwieniem w trakcie zabiegu jest lampka Smartlight, która podświetla skórę, dzięki czemu nie ma ryzyka, że pominiemy krótkie włoski, a później w trakcie dotyku będą one wyczuwalne. 

 

 

 

 

Depilator Babyliss

 

9. Depilator IPL Homelight Babyliss G960E 

 

Warto zastanowić się nad kupnem depilatora IPL Babyliss G960E, który pozwala osiągnąć efekt idealnie gładkiej skóry na długo. Urządzenie generuje impulsy światła trafiające do cebulek włosowych. Trwałość lampy jest określana na 300 000 impulsów świetlnych. 

W zestawie znajdują się dwie wymienne nasadki: 4 cm2 dostosowana do ciała oraz 2 cm2 do twarzy i miejsc wrażliwych. Depilator Babyliss ma 5 poziomów intensywności światła, co pozwala na jego dopasowanie do typu skóry i naszej karnacji. 

Jak można przeczytać w zamieszczonych w Internecie opiniach, z urządzenia wygodnie się korzysta, a wszystko dzięki odpowiednio wyprofilowanemu uchwytowi. Warto wspomnieć też o wytrzymałej obudowie, która wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki depilator kupić?

 

Wiele osób marzy o idealnie gładkiej skórze bez względu na porę roku, dlatego też często wśród kupujących pojawia się pytanie, jaki jest najlepszy depilator na rynku. Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od naszych potrzeb. Jak kupić sprzęt, który będzie efektywnie pracował, nie podrażni naszej skóry, a jego obsługa nie okaże się zbyt skomplikowana? Poniżej znajdziesz wiele cennych wskazówek, dlatego zapraszamy do lektury poradnika.

 

 

Rodzaje depilatorów

Przed rozpoczęciem poszukiwań idealnego dla siebie urządzenia, warto dowiedzieć się, jakie rodzaje depilatorów są dostępne w sklepach i co je charakteryzuje. To z pewnością pomoże w podjęciu rozsądnej decyzji zakupowej. Do wyboru mamy depilatory:

* klasyczne – wyposażone są w pęsety albo dyski. Drugi ze wspomnianych typów chwyta jednocześnie więcej włosków, ale niektórzy uważają, że urządzenia z głowicą z pęsetami są dokładniejsze;

* IPL – mają lampę, która naświetla dany obszar skóry. Światło ma fale o różnej długości, są one wchłaniane przez cebulki włosowe i w ten sposób dochodzi do ich uszkodzenia. W rezultacie następuje zahamowanie wzrostu włosów;

* laserowe – emitują pojedynczą wiązkę światła o określonej długości fali.

Każdy ze wspomnianych wyżej sprzętów ma swoje wady i zalety. Atutem klasycznych modeli jest bez wątpienia łatwość obsługi i przystępna cena. W przypadku depilatorów laserowych i IPL musimy liczyć się z większym wydatkiem, jednak jednocześnie możemy spodziewać się trwalszych efektów. 

 

Sposób zasilania

Zastanawiając się nad tym, jaki depilator wybrać, musimy wziąć pod uwagę sposób zasilania, ponieważ jest to kwestia, która w dużym stopniu wpływa na komfort użytkowania. Do wyboru są modele:

* akumulatorowe – można ich używać w każdym miejscu. Sprzęt tego typu zapewnia maksymalną swobodę ruchów. Wybierając urządzenie z akumulatorem, trzeba zwrócić uwagę zarówno na czas jego działania, jak i ładowania. Czasami zdarza się, że choć depilator działa stosunkowo długo, na jego ładowanie trzeba poświęcić niewspółmiernie więcej czasu. Trzeba liczyć się też z tym, że po dłuższej eksploatacji akumulator może stracić nieco swoją wydajność;

* sieciowe – jak sama nazwa wskazuje, wymagają podłączenia do sieci, czyli gniazdka. W przypadku takich sprzętów trzeba zwracać uwagę na długość kabla zasilającego. Przewód musi być na tyle długi, aby nie krępował naszych ruchów i możliwa była depilacja także w wygodnej odległości od źródła zasilania;

* akumulatorowosieciowe – cieszą się popularnością, ponieważ uważa się je za uniwersalne. Zależnie od potrzeb, można z nich korzystać bezprzewodowo lub po wcześniejszym podłączeniu do źródła zasilania.

 

Prędkość pracy

Ważnym parametrem w przypadku klasycznych depilatorów jest prędkość pracy. Warto, aby była ona regulowana, bo wtedy możliwa będzie zmiana ustawień sprzętu w zależności od wrażliwości danej skóry. Zazwyczaj wybieranie tego parametru następuje poprzez naciśnięcie odpowiedniego, dobrze oznaczonego na obudowie przycisku. Depilatory laserowe i IPL powinny mieć specjalny czujnik, który automatycznie określa karnację skóry i na tej podstawie wybiera określoną intensywność pracy.  

 

Przeznaczenie

Depilatory klasyczne można podzielić na te przeznaczone do depilacji na sucho, a także dostosowane do używania na mokro. Wiele osób zgadza się ze stwierdzeniem, że najlepszy depilator to taki, z którego można korzystać w każdych warunkach. Z tego powodu warto wybierać modele dostosowane do pracy na mokro i na sucho. Pamiętajmy, że depilacja pod prysznicem często okazuje się mniej bolesna. Tego typu depilatory często określane są mianem Wet&Dry, mają solidnie wykonaną obudowę, która gwarantuje szczelność i bezpieczeństwo znajdującego się w środku mechanizmu.

 

Kształt

Każdemu zależy na tym, aby korzystanie z depilatora było wygodne, dlatego też ważną kwestią, której nie można pominąć w trakcie wyboru urządzenia, jest jego kształt. Niezależnie od tego, jaki rodzaj sprzętu wybierzemy, rączka musi być dobrze wyprofilowana. To zapewni nam pewne trzymanie, a więc ograniczy ryzyko upuszczenia depilatora na podłogę i jego uszkodzenia. Często na uchwycie są specjalne wyżłobienia, które sprawiają, że urządzenie nie ślizga się w dłoni.

 

 

Dodatkowe akcesoria

Często do zestawu dołączane są różne akcesoria takie jak wymienne nasadki. W rezultacie depilator nadaje się do usuwania włosków nie tylko z nóg, ale także bardziej delikatnych miejsc np. okolic bikini i pach. Czasami w skład kompletu wchodzi trymer służący do przycinania włosków. Ważnym elementem wyposażenia jest etui, do którego można schować nie tylko sprzęt, ale też pozostałe akcesoria. Pokrowiec umożliwia zachowanie porządku, a co najważniejsze, dobrze zabezpiecza każdy z elementów.

 

Czyszczenie

Depilatory klasyczne są stosunkowo łatwe do utrzymania w czystości. Jeśli zdecydujemy się na zakup urządzenia dostosowanego do używania na mokro i na sucho, będziemy mogli myć go pod bieżącą wodą. Zazwyczaj nawet w przypadku modeli, które nie są wodoodporne, można łatwo zdjąć głowicę i umyć ją w wodzie z użyciem delikatnego płynu np. do mycia rąk. Depilatory laserowe i IPL czyści się zdecydowanie łatwiej i szybciej, bo wystarczy tylko od czasu do czasu przetrzeć je delikatną szmatką.

 

Koszt zakupu depilatora

Nie ulega wątpliwości, że konsumentów interesują depilatory w dobrych cenach. Ile trzeba zapłacić za sprzęt? Cena urządzeń klasycznych rozpoczyna się od 100 zł w górę. Zdecydowanie droższe są depilatory laserowe i IPL, które kosztują często ponad 1000 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Jak działa depilator?

Zasady działania depilatora różnią się w zależności od jego typu. Klasyczny depilator jest zwykle wyposażony w głowicę z pęsetami, które wyrywają włoski wraz z cebulką. Często takie urządzenia są dostosowane do pracy na mokro i na sucho, co zwiększa ich uniwersalność. Na rynku dostępne są także bardziej profesjonalne depilatory IPL, które do usuwania włosków wykorzystują lampę i modele laserowe generujące wiązkę światła. Ich działanie jest nieco inne i często o wiele bardziej skuteczne. Kilka zabiegów z użyciem domowego depilatora laserowego pozwala skutecznie pozbyć się niechcianych włosków na długo. Należy pamiętać, że  do wyboru mamy depilatory zasilane sieciowo i akumulatorowo. Niezależnie od wybranego sprzętu, nie powinniśmy mieć problemu z jego obsługą.

 

 

P2: Jak używać depilator?

Korzystanie ze zwykłego depilatora jest proste. Wystarczy odczekać, aż włosy lekko odrosną i można przystąpić do zabiegu. Dobrej jakości sprzęty umożliwiają pozbycie się nawet krótkich i cienkich włosków. Często depilatory mają specjalną lampkę, która oświetla depilowany obszar skóry i pozwala na zachowanie większej precyzji. Urządzenie wystarczy podłączyć do prądu (jeśli jest zasilane sieciowo), włączyć odpowiedni przycisk i przystąpić do pracy. Inaczej jest w przypadku modeli laserowych. Przed ich użyciem należy pozbyć się włosów na ciele poprzez ich depilację zwykłą maszynką do golenia. Dobre depilatory laserowe mają specjalne czujniki, które automatycznie dobierają ustawienia w zależności od naszej karnacji.

 

P3: Jak czyścić depilator?

Jeśli Twój depilator jest przystosowany do używania na mokro, możesz myć go pod bieżącą wodą. Klasyczne depilatory mają głowicę, którą można łatwo zdjąć i wyczyścić. Do tego wystarczy trochę wody i zwykłe mydło albo naturalny szampon. Czasami w skład zestawu wchodzą specjalne szczoteczki umożliwiające dokładną pielęgnację sprzętu. Depilatory laserowe wystarczy przecierać delikatną szmatką. Warto pamiętać o bezpiecznym przechowywaniu sprzętu. Jeśli depilator będzie za każdym razem po skończonym zabiegu umieszczany w etui, nie będzie narażony na kurz, a także drobne uszkodzenia, takie jak zarysowania.

 

 

P4: Depilator – co ile dni?

Wiele osób przed zakupem depilatora zastanawia się, jakich efektów można spodziewać się po jego użyciu. Pojawiają się pytania, na jak długo skóra pozostanie gładka? Jest to sprawa indywidualna, uzależniona nie tylko od efektywności działania wybranego przez nas urządzenia, ale też naszej skóry. W przypadku depilatorów klasycznych rezultaty zabiegu utrzymują się zwykle maksymalnie do 4 tygodni. Trzeba być jednak przygotowanym na to, że na początku włoski mogą odrastać nieco szybciej. Trwalsze efekty gwarantują modele laserowe i IPL. Tego typu depilatory zapewniają gładkość skóry przez wiele tygodni, jednak z reguły są to droższe urządzenia.

 

P5: Ile kosztuje depilator?

Zwykły depilator z głowicą wyposażoną w pęsety można kupić nawet za 100 zł. Cena wzrasta, jeśli w zestawie znajdują się dodatkowe akcesoria, czyli wymienne nasadki czy etui. Zazwyczaj droższe są modele przystosowane do pracy na mokro i na sucho, bo mają one idealnie szczelną i wytrzymałą obudowę. Koszty zakupu są też uzależnione od producenta i jego popularności na rynku. Depilatory IPL kosztują zazwyczaj ok. 1000 zł albo i więcej, więc ich zakup to niemały wydatek. Niemniej jednak również takie urządzenia cieszą się dużym zainteresowaniem konsumentów, bo zapewniają bardzo dobre efekty.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 28.01.20

 

Najważniejsze zalety:

W zestawie z urządzeniem dostajemy dwie nasadki. Jedna służy do usuwania niechcianych włosków z twarzy, a druga z większych partii ciała. Za sprawą sprzętu możemy zredukować ilość owłosienia o ponad 90% już po trzech zabiegach. Podobnie jak inne depilatory laserowe Philips, model Lumea Prestige BRI950/00 jest poręczny i lekki.

 

Najważniejsze wady:

Niektóre Panie narzekają, że podczas depilacji wrażliwych części ciała (głównie pach i okolic bikini) odczuwalne jest delikatne, nieprzyjemne pieczenie. Problem nie znika, nawet gdy ustawimy najniższy poziom mocy.

 

Werdykt: 9.3/10

Co prawda urządzenie nie jest bez wad, ale zapewnia znacznie lepsze efekty niż użycie maszynki czy wosku. Pochlebne opinie o Philips Lumea Prestige BRI950/00 są potwierdzeniem, że to godny uwagi model. Obsługa sprzętu nie jest skomplikowana, więc szybko nauczymy się, jak bezpiecznie przeprowadzić zabieg depilacji. W dodatku depilator wyposażono w trwałą lampę.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Sieciowo-akumulatorowe zasilanie

Na rynku jest wiele urządzeń do depilacji laserowej, które są zasilane sieciowo i mają krótki przewód, dlatego używanie ich nie jest w pełni komfortowe. Jednak sprzęt marki Philips pozwala zapomnieć o tym problemie. To, co go wyróżnia, to sieciowo-akumulatorowe zasilanie. Możemy podłączyć urządzenie do prądu, ale nie jest to konieczne. Wbudowana bateria pozwala na użycie depilatora także w miejscach bez dostępu do energii elektrycznej.

Automatyczny dobór intensywności światła

Nie musimy samodzielnie dobierać mocy, a tym samym intensywności emitowanego światła. Może to być bardzo trudne, zwłaszcza dla osób, które do tej pory nie miały styczności z laserowym depilatorem. Sprzęt wyposażono w praktyczny czujnik SmartSkin. Wystarczy włączyć sensor (wciskając przycisk z symbolem lupy), a następnie przyłożyć głowicę do ciałą. W ten sposób urządzenie sprawdzi odcień skóry i włosków, na tej podstawie automatycznie ustawi optymalną moc. Nie trzeba się obawiać, że intensywne światło doprowadzi do poparzenia skóry lub wiązka będzie za słaba i nie osiągniemy oczekiwanych efektów depilacji. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że cena Philips Lumea Prestige BRI950/00 według wielu kupujących nie jest wysoka. 

 

Komfortowa depilacja twarzy i całego ciała

Dołączona do sprzętu nasadka do twarzy umożliwia precyzyjne pozbycie się włosków w okolicach ust. Została ona zaprojektowana tak, aby dobrze przylegała do skóry i można było uniknąć narażenia oczu na działanie świetlnych impulsów. Nakładka ma wbudowany filtr UV, a powierzchnia okienka roboczego wynosi 2 cm2. To w zupełności wystarczy, aby szybko wykonać zabieg i wydepilować skórę przy górnej wardze, na podbródku oraz linii żuchwy. Większa nasadka jest przystosowana do usuwania owłosienia na pozostałych częściach ciała, czyli m.in. ramionach i nogach. Okienko jest duże, dlatego średni czas depilacji obu łydek to ok. 8,5 minuty, a pach 1,5 minuty. Test Philips Lumea Prestige BRI950/00 dowiódł, że usuwanie włosków nie trwa zbyt długo i możemy zyskać chwilę dla siebie.

 

Tryby Single Flash i Multi Flash

Depilator ma dwa różne tryby pracy: Single Flash oraz Multi Flash. Ten pierwszy jest przeznaczony głównie do depilowania mniejszych obszarów ciała. Po włączeniu go możemy ręcznie wyzwalać błyski, co pozwala uniknąć nadmiernego naświetlania skóry w tym samym miejscu (mogłoby to doprowadzić do poparzenia). Tryb Multi Flash przydaje się podczas depilacji nóg, ramion itp. Błyski wyzwalane są automatycznie, co 3 sekundy.

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 28.01.20

 

Najważniejsze zalety:

Depilator laserowy pozwala na bezpieczne przeprowadzenie zabiegów w domu, bez odczuwania dyskomfortu i narażania się na poparzenia czy przebarwienia skóry. Wyposażono go w nowoczesne technologie wpływające na zwiększenie efektywności zabiegu. Urządzenie pomaga w usunięciu niechcianego owłosienia z ramion, nóg, klatki piersiowej itp. To model odpowiedni dla kobiet, jak i mężczyzn.

 

Najważniejsze wady:

Co prawda urządzenie ma długi przewód, ale jest on podatny na plątanie, na co wskazują opublikowane na temat Remington IPL 6750 opinie. Przez to sprzęt nie jest w pełni komfortowy w użytkowaniu.

 

Werdykt: 9.4/10

Depilator pozwala na znaczną redukcję ilości niechcianych włosków już po kilku zabiegach. Zapewnia on skuteczność i zadowolenie z zakupu. Wielu użytkowników przekonuje, że cena Remington IPL 6750 jest korzystna. Warto zainwestować w sprzęt, bo jest bardzo dobrą alternatywą dla zwykłego depilatora. W czasie zabiegu nie odczuwamy bólu i nie musimy się martwić o swoje bezpieczeństwo.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wygodne przechowywanie

Depilator ma kompaktowe wymiary i jest łatwy w przechowywaniu. Wynika to także z tego, że do kompletu dołączono praktyczną, zasuwaną na zamek błyskawiczny walizeczkę. Ma ona biały kolor i nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne. Włożony do środka sprzęt jest odpowiednio zabezpieczony przed osiadaniem kurzu, gdy nie jest używany. Co więcej, za sprawą etui możemy bez obaw przewozić urządzenie, nie martwiąc się o jego zniszczenie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wziąć depilator ze sobą na wakacyjny czy służbowy wyjazd.

 

 

Duże okienko świetlne

Szybkość depilacji zależy przede wszystkim od wielkości okienka świetlnego znajdującego się na głowicy. Jak pokazał test Remington IPL 6750, z pomocą tego modelu można w krótkim czasie wydepilować mniejsze, jak i większe partie ciała, w tym klatkę piersiową i plecy. Został on wyposażony w większe o 50% okienko (w porównaniu do innych sprzętów tej samej marki). Dotyczy to nakładki do ciała. Nasadki przystosowane do depilacji twarzy oraz okolic bikini są niewielkie i umożliwiają zachowanie precyzji w czasie zabiegu.

 

Skuteczność

To skutecznie działające urządzenie, które jest rekomendowane przez dermatologów. Wykorzystuje ono technologię ProPulse. Sprzęt emituje intensywne światło impulsowe, które wnika głęboko w skórę i dociera aż do mieszków włosowych. Wzrost włosków zostaje w ten sposób zahamowany. Już po trzech zabiegach przeprowadzonych w odpowiednich odstępach czasu można zauważyć, że ilość włosków zmniejszyła się o kilkadziesiąt procent. Ważne jest to, że nie musimy już sięgać po jednorazową maszynkę, piankę czy wosk do depilacji, aby cieszyć się gładką skórą. Każdy zabieg trwa ok. kilkanaście minut (zależnie od wybranej części ciała), więc na pewno znajdziemy czas na ich przeprowadzenie.

 

Do jasnej i ciemniejszej karnacji

Po sprzęt mogą bez przeszkód sięgnąć osoby mające jasną, jak i ciemniejszą karnację. Pozwala on na usunięcie włosków w odcieniach: ciemny blond, brąz oraz czerń. To praktyczny model, dający możliwość wydepilowania prawie całego ciała. Może on być używany przez wszystkich domowników. 5-stopniowa regulacja mocy daje pewność, że zabieg będzie efektywny, a jednocześnie bezpieczny (poziom 1 jest najniższy, a 5 najwyższy).

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 28.01.20

 

Najważniejsze zalety:

Depilator jest łatwy w obsłudze. 5-stopniowa regulacja mocy sprawia, że możemy z łatwością dobrać intensywność emitowanego światła do swojej karnacji i odcienia włosków. Model jest wyposażony w żarówkę kwarcową, która nie wymaga wymiany. Z pomocą sprzętu możemy bezpiecznie przeprowadzić zabieg depilacji na prawie całym ciele, a test Remington IPL6250 to potwierdził.

 

Najważniejsze wady:

Urządzenie generuje duży hałas podczas pracy, który może przeszkadzać innym domownikom, zwłaszcza gdy przebywają w tym samym pomieszczeniu. Z tego powodu wiele osób planuje zabieg depilacji w czasie, kiedy nikogo nie ma w domu.

 

Werdykt: 9.7/10

Sprzęt nie jest pozbawiony wad, ale z jego pomocą można na długo zapomnieć o niechcianych włoskach pod pachami, w okolicach bikini, na ramionach, nogach, a nawet klatce piersiowej i plecach. Depilator laserowy może być używany przez kobiety i mężczyzn. Dobrze sprawdza się on przy jasnej, jak i ciemniejszej karnacji. To model z wbudowanym filtrem UV.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Technologia ProPulse

Urządzenie wykorzystuje technologię ProPulse, która gwarantuje efektywność działania. Odpowiada ona za ogrzewanie mieszków włosowych i skupianie energii w cebulkach. W ten sposób dochodzi do przerwania cyklu wzrostu włosków, w efekcie czego skóra pozostaje gładka. Energia z emitowanego światła jest pochłaniania przez melaninę, czyli pigmenty znajdujące się zarówno we włosach, jak i samej skórze. Depilator emituje impulsy świetlne co 3 sekundy. Przeanalizowane opinie o Remington IPL6250 są dowodem na to, że efekty depilacji można zauważyć stosunkowo szybko, już po przeprowadzeniu trzech zabiegów.

Dwa tryby pracy

Sprzęt ma do wyboru dwa tryby pracy. Pierwszym jest Multi Flash, który umożliwia ciągłe działanie urządzenia, bez potrzeby ręcznego wznawiania błysku. To sprawia, że usuwanie włosków z większych partii ciała, takich jak ramiona i nogi, zajmuje znacznie mniej czasu (wpływa na to także duża powierzchnia robocza, równa 3 cm2). Drugi tryb, czyli Single Flash, pozwala na samodzielnie wyzwalanie błysków, co jest przydatne podczas depilacji mniejszych partii ciała. Możemy zachować większą precyzję przy usuwaniu pojedynczych włosków.

 

Nieskomplikowana obsługa

Wiele osób ma wątpliwości, czy poradzą sobie z obsługą laserowego depilatora. Model oferowany przez markę Remington pozwala na szybkie przeprowadzenie zabiegu. Przed depilacją konieczne jest ogolenie wybranego obszaru ciała, aby emitowane światło mogło wniknąć w głąb skóry. Następnie należy uruchomić sensor odcienia karnacji, aby dobrać optymalną moc, wybrać interesujący nas tryb pracy i przyłożyć sprzęt do ciała. Zależnie od tego, jaki obszar depilujemy, zabieg potrwa od kilku do kilkunastu minut. Systematyczna depilacja, powtarzana średnio co dwa tygodnie, pozwala na cieszenie się gładką skórą przez długi czas. Możemy więc zapomnieć o innych metodach, takich jak wosk, jednorazowa maszynka czy zwykły depilator.

 

Rekomendowany przez dermatologów

Depilator jest rekomendowany przez dermatologów. Przeprowadzono badania, które wykazały, że jest on bardzo dobrze przystosowany do użytku w domu. Dzięki urządzeniu możemy bezpiecznie przeprowadzić zabiegi depilacji, nie ma potrzeby korzystania z usług profesjonalnego salonu. Sprzęt ma filtr chroniący przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Co więcej, usuwanie włosków nie jest bardzo bolesne. Jeśli zachowamy środki ostrożności, na pewno unikniemy przebarwień i poparzenia skóry. Należy zaznaczyć, że cena Remington IPL6250 nie jest wysoka, choć to profesjonalne urządzenie z innowacyjnymi technologiami.

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 28.01.20

 

Najważniejsze zalety:

Urządzenie ma sieciowo-akumulatorowe zasilanie, a więc nie musimy podłączać go do prądu, aby przeprowadzić zabieg depilacji. Jest ono stosunkowo lekkie i poręczne, a w dodatku łatwe w obsłudze. W zestawie są cztery nasadki: do usuwania włosków w okolicach pach, na twarzy, większych partiach ciała oraz okolicach bikini. Wiele osób przekonuje, że cena Philips Lumea Prestige BRI956/00 nie jest wygórowana.

 

Najważniejsze wady:

Część użytkowników uważa, że akumulator jest mało pojemny i często nie pozwala na przeprowadzenie zabiegu depilacji do końca. Wtedy konieczne jest podłączenie urządzenia do prądu, a przewód nieco ogranicza swobodę ruchów.

 

Werdykt: 9.8/10

Jak dowodzą przeanalizowane opinie Philips Lumea Prestige BRI956/00, depilator cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród Pań, ale także Panów. Z jego pomocą można pozbyć się niechcianego owłosienia niemal ze wszystkich części ciała. To praktyczny sprzęt, który umożliwia szybką depilację. Ma on 5-stopniową regulację mocy. Pierwsze efekty używania urządzenia można zauważyć już po 3 zabiegach.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Czujnik SmartSkin

Depilator został wyposażony w innowacyjny czujnik SmartSkin. Przeprowadzono test Philips Lumea Prestige BRI956/00, który udowodnił, że dzięki temu rozwiązaniu zabieg depilacji laserowej w domowym zaciszu staje się bezpieczniejszy. Czujnik pozwala na sprawdzenie swojej karnacji i automatyczne ustawienie optymalnej wartości mocy. Aby go włączyć, wystarczy wcisnąć przycisk z lupą i przyłożyć głowicę do skóry. W razie konieczności możemy ręcznie zmienić ustawienia. W instrukcji obsługi znajduje się tabelka z kolorami włosów i odcieniami karnacji, na podstawie której można dobrać właściwą intensywność emitowanego światła.

 

Cztery nasadki w zestawie

Ponieważ w zestawie znajdziemy cztery nasadki, urządzenie możemy wykorzystać do depilacji różnych części ciała. Końcówka do twarzy ma wbudowany filtr UV, który chroni oczy podczas zabiegu, a dodatkowo pozwala na niemal bezbolesne usunięcie włosków nawet na wrażliwej skórze. Nasadka do okolic bikini ma przezroczysty filtr, który skupia wiązkę światła na mniejszej powierzchni, co zapewnia większą efektywność zabiegu. Końcówka do okolic pach jest lekko wypukła i dobrze przylega do skóry, z kolei ta do większych partii ciała ma szerokie okienko, co skraca czas trwania zabiegu. Średni czas depilacji łydek wynosi ok. 8,5 minuty.

 

Poręczność

Najlepszy depilator laserowy musi być lekki i poręczny. To samo można powiedzieć o sprzęcie marki Philips. Ma on długą rączkę, którą można pewnie chwycić, a to znacząco ułatwia przesuwanie głowicy wzdłuż depilowanej części ciała. Z uwagi na to, że urządzenie nie jest zbyt duże, w razie potrzeby możemy spakować je do walizki i zabrać ze sobą na wyjazd. Zabieg depilacji możemy wykonać poza domem, aby zachować systematyczność i na długo pozbyć się niechcianego owłosienia.

 

Aplikacja na smartfony

Posiadacze depilatorów laserowych Philips mogą pobrać na smartfony aplikację. Z jej pomocą możliwe jest ustalenie harmonogramu kolejnych zabiegów i to osobno dla każdej partii ciała. W ten sposób zyskujemy również dostęp do przydatnych wskazówek, które ułatwią korzystanie ze sprzętu. Aplikacja jest na bieżąco aktualizowana. Według większości osób jest ona intuicyjna w obsłudze, a co ważniejsze, dostępna w polskiej wersji językowej.

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 28.01.20

 

Masażer – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Prowadząc badania na temat najlepszych masażerów roku 2020, dowiedzieliśmy się, że najlepszym sprzętem okazał się być Hi-Tech KT-588. Jest to hydromasażer służący do masowania stóp. Model ten jest tak lubiany ze względu na szereg funkcji przynoszących ulgę naszym stopom. Mamy tu specjalne wypustki stymulujące podeszwy stóp. Masaż bąbelkowy i wibracyjny pobudza krążenie krwi nie tylko w stopach, ale w całych nogach rozprowadzając przyjemne ciepło w górę ciała. Użytkownik sam reguluje intensywność masażu, poprzez dociśnięcie stóp do masażera, lub zwolnienia nacisku. Ponadto model ten ma funkcję podtrzymywania temperatury wody, a także funkcję ogrzewania stóp za pomocą promieniowania podczerwonego. Udowodniono, że regularne stosowanie masażera nie tylko pobudza krążenie, ale również przyczynia się do zmniejszenia stresu i napięcia. Dla wygody użytkownika model ten posiada czterostopniowy przełącznik, podstawa ma cztery antypoślizgowe nóżki. A obudowa z tworzywa sztucznego powoduje, że łatwo urządzenie utrzymać w czystości. Kolejnym, bardzo wysoko notowanym masażerem roku 2020 jest Medivon ME7722. Jest to zestaw mini masażerów wibracyjnych. Sprawdź jego funkcje, bo być może właśnie ten model przypadnie Ci do gustu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki masażer kupić?

 

Tak długo, jak ludziom będą dolegać rozmaite dolegliwości bólowe mięśni, czy też nie będziemy zadowoleni z wyglądu i stanu swojej skóry, tak długo masażery rozmaitego typu będą się pojawiać na rynku, a ich odbiorcy będą szukać najlepszego urządzenia do swoich potrzeb.

Na rynku istnieje wiele rozmaitych urządzeń w zależności od przeznaczenia. Mogą to być masażery twarzy, stóp, całego ciała, wybranych jego partii, modelujące sylwetkę, niwelujące bóle, masażery ręczne, elektryczne, z zastosowaniem podczerwieni, etc. Postaramy się w poniższym przewodniku opisać większość z dostępnych rodzajów masażerów na rynku zapraszamy do lektury.

 

 

Jaki masażer wybrać – rodzaje

Pierwszą grupą masażerów, niezależnie od partii ciała, jaką mamy zamiar masować, będą masażery ręczne. Są one bardzo popularne ze względu na łatwość stosowania, szeroką dostępność i niską cenę. Pozwalają też na masaż według własnych preferencji poprzez wybór siły nacisku czy intensywności. Jednak taki masaż powoduje też zmęczenie przy jego wykonywaniu, co w wielu wypadkach prowadzi do jego zaprzestania, a aby taki masaż miał sens i dał efekty (na przykład antycellulitowe) to powinien trwać przez 15 – 20 minut.

Masażery elektryczne, to również bogata kategoria rozmaitych modeli i przeznaczenia. Tu wyboru należy dokonywać bardziej precyzyjnie, w zależności od własnych potrzeb. Przy wyborze kierujemy się miejscem, w którym chcemy masaż wykonywać. Potem urządzenie włączamy, nastawiamy intensywność masażu i poddajemy się niemu. Urządzenie takie jest jednak ograniczone zasilaniem. Są modele sieciowe, są bateryjne, i akumulatorowe. Należy wybrać taki, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Masażery takie oferują również różny sposób masażu, w zależności od masowanej części ciała i efektów, jakie chce się osiągnąć. Możemy tu wybierać wśród masażerów oferujących masaż wibracyjny, uciskowy, czy też próżniowy.

 

Obszary masowane

Zacznijmy od góry, czyli masażerów do masażu głowy. Zwykle do tego celu używamy masażerów ręcznych. Najpopularniejszym masażerem do głowy jest tak zwany „pajączek” zawierający 12 elastycznych drucików zakończonych kulką. Taki masaż pozwala na relaks, poprawia ukrwienie skóry głowy zapobiegając migrenom, stymuluje porost włosów. Masażer taki może też przypominać kształtem szczotkę i stosuje się go podczas mycia głowy. Nowością jest masażer w formie hełmu – jest to produkt sprowadzany z Chin. Masażer do głowy posiada również swoją wersję elektryczną, która oszczędza nam wysiłku związanego z wykonywaniem odpowiednich ruchów. Wystarczy bowiem nacisnąć przycisk, aby poczuć przyjemne mrowienie.

Masażery do twarzy w dobrych cenach  mają głównie na celu utrzymanie owalu twarzy, wygładzenie zmarszczek, dostarczenie relaksu, zmniejszenia obrzęków i poprawy nawilżenia skóry. Może on być w formie ręcznego wałka lub urządzenia elektrycznego wyposażonego w różnego rodzaju, specjalistyczne końcówki, od łagodnych po inwazyjne końcówki, takie jak na przykład derma roller wykonujący mikronakłucia, które przynoszą efekt podobny do liftingu.

Masażery do pleców to są urządzenia, o których myślimy, gdy pojawią się jakieś dolegliwości bólowe. Tu mniejsze pole do popisu mają ręczne urządzenia, ze względu na trudność w dotarciu do miejsca źródła bólu. Zatem skupmy się na urządzeniach elektrycznych. Aby wymasować kark i górną część pleców można zaopatrzyć się w poduszkę w kształcie rogala, którą kładziemy na ramionach i możemy od niej oczekiwać masażu karku i górnej części pleców. Do całego obszaru pleców dobrze sprawdzają się wszelkiego rodzaju maty masujące, a także masażery na podczerwień. Matę umieszcza się albo na fotelu, albo na łóżku.

Po położeniu się na macie pacjent ma do wyboru kilka funkcji w zależności od obszaru, jaki chce masować, oraz kilka stopni intensywności masażu, a także czasu trwania masażu. Mata taka pozwala na wymasowanie mięśni karku, kręgosłupa, pleców oraz okolicy bioder. Masażer na podczerwień zaś to urządzenie przenośne z elementem masującym na długim wysięgniku. Rękojeść ta pozwala na dotarcie do konkretnego obszaru pleców i skupieniu się na jego masażu. Masażer taki posiada funkcję masażu, fototerapii falami podczerwonymi i termoterapii. Nadaje się on również do usuwania cellulitu. Już 3 minuty dziennie wystarczą by zyskać smuklejszą i wymodelowaną sylwetkę.

Masażery do stóp to jedne z najbardziej popularnych na rynku, i to zarówno w wersji mechanicznej, jak i elektrycznej. Masażery mechaniczne, to przede wszystkim zestawy drewnianych wałków z wypustkami, po których przesuwa się stopy tam i z powrotem masując je. Jest też szereg masażerów elektrycznych, większość z nich to tak zwane buty wodne (na przykład model umożliwiający masaż bąbelkowy, co pozwala łączyć relaks z moczeniem nóg). Choć można kupić również modele używane bez wody, które dzięki specjalnej konstrukcji całkowicie otaczają stopy, niezwykle wydajnie, z odpowiednio odczuwalną siłą masują wszystkie partie stopy (palce, spód stopy, jak i pięty!). W wersji elektrycznej, możemy też zakupić masujące kule lub wibrujące maty, a także systemy umożliwiające podgrzewanie powłoki masującej. To znakomity sposób na zagrzanie się i odprężenie w zimowe wieczory.

 

 

Nowoczesne urządzenia pozwalają regulować tempo masażu, a także posiadają kilka wariantów wibracji. Zaawansowane modele posiadają wkładki do masowania refleksologicznego, odpowiadającego wspomnianym punktom na stopach. Stopy są istotnym przekaźnikiem bodźców, na których znajduje się ok. 72 tys. zakończeń nerwowych powiązanych z ważnymi organami i partiami ciała. Dlatego ich stymulacja może przynieść ulgę nawet przy bólach głowy, czy kręgosłupa. Ale oczywiście najchętniej masażery takie stosujemy przy wszelkiego rodzaju bólach stóp. Urządzenia do hydromasażu w zestawach swoich posiadają również zestawy do pielęgnacji stóp. Obok więc relaksującego i odprężającego masażu stóp można stopy wypielęgnować.

Masażery walczące z cellulitem to urządzenia chętnie kupowane przez panie. Tu również mamy do wyboru ręczne urządzenia lub elektryczne. Tak jak wspomniano wcześniej, te manualne wersje wymuszają na użytkowniku wykonanie całej pracy. Mogą one być w formie szczotki, rękawicy, wałka itp. Masażery elektryczne wykonują całą pracę za użytkownika. Masażery elektryczne są znacznie droższe od manualnych, ale pozwalają na poczucie intensywnie wykonanego masażu i wyręczają nas przy wykonywaniu ruchów masujących. Są one też większe od ręcznych masażerów, ale też i wybór urządzeń jest bogaty. Można wybrać urządzenia z masażem wibracyjnym, lub takie, które oferują masaż próżniowy. Możesz też zainteresować się masażerem emitującym ultradźwięki, które stymulują mikro wibracje skóry, rozbijając złogi tłuszczu.

 

Jaki jest najlepszy masażer

Jak sam zapewne zauważyłeś nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od potrzeb osoby, która szuka masażera, tego jakich partii ciała chciałaby poddać masażowi i czy robi to profilaktycznie, dla lepszego samopoczucia, czy też ma jakieś dolegliwości którym chce zaradzić. Wybór modeli jest ogromny i należy im się dokładnie przeglądnąć, sprawdzić ceny, możliwości, jakie oferują i prawdopodobne efekty, jakich możemy się spodziewać po ich użyciu. Nasza sugestia jest taka, abyś wybierał model niekłopotliwy w użyciu, bo w przeciwnym wypadku często użyjemy go 2 -3 razy po kupieniu, a potem odłożymy na półkę i zapominamy o nim.

 

 

6 najlepszych masażerów. Opinie w 2020 roku

 

Postępujący cellulit, obwisła i zmęczona skóra na twarzy, a do tego bóle nóg, rąk i kręgosłupa – wiele osób walczy z tymi problemami każdego dnia. Zwykłe kremy i maści nie przynoszą efektu, tabletki też nie poprawiają wyglądu, dlatego warto zwrócić uwagę na różnorodne masażery, które mogą poprawić samopoczucie. Przeczytaj nasz ranking masażerów i wybierz produkt, który spełni Twoje oczekiwania i pomoże w leczeniu męczących dolegliwości.

 

1. Hydromasażer do stóp Hi-Tech Medical KT-588

 

Naszą pierwszą propozycją jest hydromasażer do stóp KT-588. Dlaczego uznaliśmy to urządzenie za najlepszy masażer? Przede wszystkim ze względu za świetny stosunek jakości do atrakcyjnej ceny oraz wiele pozytywnych opinii użytkowników. Za niespełna 100 zł można mieć w domu w pełni profesjonalny aparat do masażu stóp, który poprawi krążenie krwi.

Badania dowodzą, że regularne wykonywanie hydromasażu tym sprzętem poprawi krążenie w stopach i w całych nogach. Punkty stymulacyjne umieszczone w urządzeniu lekko dotykają stóp, a jednocześnie zapewniają bardzo pobudzający masaż. Warto też podkreślić, że w tym modelu możemy zmienić intensywność zabiegu.

Wystarczy mocniej docisnąć stopy i będą bardziej pobudzane. Kolejna rzecz to dysze powietrzne, dzięki którym powstają bąbelki, a więc oprócz działania prozdrowotnego, mamy również relaksację z bąbelkami, która przynosi ukojenie i relaks dla stóp po bardzo męczącym dniu.

Bardzo ciekawy jest też futurystyczny design urządzenia oraz jego uniwersalna kolorystyka, dzięki której staje się jeszcze bardziej atrakcyjny dla użytkowania i nie trzeba go chować do szafki.

Dobrym lekiem na postępujący cellulit, zmęczoną skórę twarzy oraz bóle nóg i kręgosłupa jest masaż. Aby uniknąć dużych kosztów związanych z regularnymi odwiedzinami w profesjonalnym spa, warto rozważyć zakup domowego urządzenia. Najlepszy masażer w roku 2020, to model Hi-Tech KT-588. Jest to niezastąpiony hydromasażer do nóg.

 

Zalety

Efektywność: Dzięki dyszom powietrznym podczas masażu powstają bąbelki, które mają właściwości prozdrowotne. Co więcej, przynoszą one relaks i ukojenie.

Design: Urządzenie ma futurystyczny, przyjemny dla oka design. Dzięki temu dobrze prezentuje się we wnętrzu i nie trzeba go chować do szafki.

Regulacja: W zależności od własnych preferencji, możemy samodzielnie zmieniać intensywność zabiegu. Wymaga to jedynie mocniejszego dociśnięcia stóp w miejscu sensorów dotykowych, by zwiększyć moc pracy urządzenia.

Łatwość użycia: Masażer jest niezwykle prosty w użyciu. Intuicyjna obsługa sprawia, że użytkowanie go jest bardzo komfortowe.

Cena: Prezentowany produkt do stóp to dobry masażer do 100 złotych. Przy małym wydatku, można mieć w domu w pełni profesjonalny sprzęt do hydromasażu.

 

Wady

Głośność pracy: Urządzenie jest stosunkowo głośne co może przeszkadzać w czasie relaksu i zakłócać spokój pozostałych domowników.

 

 

 

 

2. Medivon Masażer Przeciwbólowy Antycellulit ME-7722

 

Medivon ME7722 to jeden z nowszych modeli na rynku, który oferuje, jak pisze producent, masaż leczniczy w domu. Funkcje tego modelu zostały zaprojektowane tak, aby upodobnić je do profesjonalnych technik masażu szczególnie dla osób borykających się z cellulitem, wiotczeniem skóry, czy zatrzymywaniem płynów w organizmie. Jest to urządzenie zasilane elektrycznie i zostało wyposażone w sześć wymiennych głowic.

W zależności od zamierzonych efektów, jakie chcemy osiągnąć po stosowaniu masażera należy stosować odpowiednią głowicę. Gdy zależy nam na efekcie rozgrzewającym i rozbiciu tłuszczu należy zastosować głowicę z równoległymi i kolczastymi płytkami. Przy walce z cellulitem pomocna będzie głowica palcowa, a do głębszych partii ciała, głowica falista. Gdy myślimy o pozbyciu się nadmiaru wody to pomocna będzie głowica rolkowa.

Natomiast do masażu mięśni należy zastosować głowicę z płaską rolką, a do masażu brzucha i ramion – głowicę kulkową. Osoby, które używają ten sprzęt potwierdzają jego skuteczność szczególnie w walce z cellulitem. Panie borykające się z tą przypadłością po użyciu masażera zauważyły pozytywne zmiany na swoim ciele.

Rozważmy zalety i wady masażera Medivon ME7722. Jest to model stosunkowo nowy na naszym rynku i warto zainteresować się jego działaniem.

 

Zalety

Korzystne działanie zdrowotne: Masażer działa nie tylko na typową dla takich urządzeń poprawę stanu mięśni i skóry, ale także wpływa na poprawę krążenia krwi, prawidłowego rytmu serca, jak i regulację ciśnienia krwi.

Różne techniki masażu: Za pomocą urządzenia można wykonać kilka zróżnicowanych masaży, które inaczej oddziaływają na nasze ciało. Mamy do wyboru masaż rolujący, relaksacyjny, punktowy i antycellulitowy.

Wiele wymiennych końcówek: Model ma w wyposażeniu sześć różnych końcówek, każda ma przeznaczenie do konkretnej partii ciała lub konkretnego rodzaju masażu. Dzięki nim każdy posiadacz urządzenia znajdzie najlepszą końcówkę dla siebie.

Funkcja podgrzewania: Dodatkowo pacjent może włączyć podgrzewanie podczerwone, które jak wiadomo sięga do głębszych warstw ciała i dzięki temu łatwiej jest, na przykład, zwalczyć cellulit.

Płynna regulacja: Urządzenie może być płynnie regulowane jeśli chodzi o tempo masażu, pozwala to każdemu dobrać tempo do indywidualnych potrzeb.

 

Wady

Zasilanie: Niestety model ten jest zasilany wyłącznie sieciowo, co determinuje miejsce jego używania – wyłącznie w pobliżu źródła prądu. Nie zabierzesz też go ze sobą na kemping.

Waga: Choć waga urządzenia to tylko 790 gram, to jednak po 15 minutowym masażu w niewygodnej pozycji masażer dla naszej dłoni staje się wyjątkowo ciężki.

 

 

 

 

3. Masażer antycellulitowy HoMedics Cell-100-EU

 

Na czwartym miejscu naszej listy znajduje się kolejny masażer antycellulitowy – HOMEDICS ELM-CELL100 EU. Jest on nieco droższy od poprzedniej propozycji i ma tylko trzy wymienne końcówki. Dostępny jest w kolorze biało-zielonym. Żeby ułatwić masowanie, które wymaga zastosowania oliwki, na urządzeniu umieszczono uchwyt z gumy. Model ten nie ma funkcji masażu na ciepło, aczkolwiek posiada nakładkę cieplną i funkcję podczerwieni.

Aby zapewnić komfort podczas wykonywania masażu antycellulitowego, twórcy produktu postanowili wbudować możliwość regulowania intensywności zabiegu. Funkcja ta powstała z myślą o klientach, których skóra jest bardziej delikatna, jak również tych, którzy borykają się z ogromnym cellulitem i jego usunięcie wymaga zastosowania mocniejszego nacisku.

Masażer doskonale wspomaga drenaż limfatyczny pobudzając tkankę łączą i stymulując cyrkulację, co pozwala uzyskać gładką skórkę w miejscach objętych cellulitem. Ma on również wygodne pokrętło, dzięki któremu można regulować obroty. Urządzenie ma prostą budowę, umożliwiającą masowanie ciała jedną ręką. Ma też 3 wymienne główki masujące – zaokrąglona mała, zaokrąglona duża i do masażu z podgrzewaniem. Dzieki tak dobrej specyfikacji zyskał wiele pozytywnych ocen i recenzji użytkowniczek, które zauważyły poprawę stanu skóry.

Kolejnym produktem w naszym zestawieniu jest wibracyjny masażer Homedics ELMCELL 100 EU, stworzony z myślą o walce z uporczywym cellulitem. Jak wiadomo pomarańczowa skórka jest zmorą wielu kobiet, a więc dobry sprzęt będzie bardzo pomocny.

 

Zalety

Efektywność: Produkt bardzo dobrze radzi sobie z pomarszczoną skórą na całym ciele, jednocześnie odprężając i relaksując całe ciało. Dzięki regularnym masażom, można skutecznie pozbyć się limfy w warstwie podskórnej, tym samym zmniejszając widoczność cellulitu.

Waga: Masażer jest niezwykle lekki, dzięki czemu przyjemnie i komfortowo się go używa.

Cicha praca: Sprzęt ten charakteryzuje się cichą pracą.

Liczne udogodnienia: Masażer wyposażony jest w liczne udogodnienia, które zwiększają jego funkcjonalność i efektywność. Są to między innymi 2 różne tryby intensywności, możliwość kontroli kąta nachylenia uchwytu, a także opcja zimnego i ciepłego masażu.

 

Wady

Cena: Choć nie jest to najdroższy produkt w naszym zestawieniu, nie jest to model na każdą kieszeń.

 

 

 

 

4. Mata masująca Medivon CF-2606HB

 

Mata masująca Medivon CF-2606HB to nasza piąta propozycja. Jest to najdroższy model w naszym rankingu masażerów, aczkolwiek świetnie masuje dużo większe partie ciała niż pozostałe propozycje. Użytkownicy tego urządzenia podkreślają, że doskonale sprawdza się do masażu pleców, a dzięki wbudowanemu podgrzewaniu, zabieg jest jeszcze przyjemniejszy.

Mata umożliwia samodzielny masaż całych pleców, nawet w czasie jazdy samochodem. Model Medivon CF-2606HB wykonuje prozdrowotny masaż Shiatsu, dzięki któremu możemy cieszyć się nie tylko świetnym samopoczuciem, ale również zdrowiem. Ten typ masażu wywodzi się z Japonii i ma wielowiekową tradycję. Jego wpływ na organizm jest potwierdzony naukowo i co istotne uznany przez Ministerstwo Zdrowia za zabieg leczniczy.

Mata Shiatsu CF 2606 HB zapewnia nie tylko przyjemny masaż pleców, ale również ud, czy pośladów. Dokładnie relaksuje i odpręża.  Samo urządzenie zostało wykonane z najlepszych jakościowo materiałów, które nie podrażniają nawet najbardziej wrażliwej skóry i pozwalają jej oddychać. Taki masaż pomoże w zwalczeniu bólu kręgosłupa, głowy, zwalcza migreny, pomaga leczyć urazy kręgosłupa szyjnego, sztywność karku, a także pobudza układ krążenia.

Kolejnym produktem jest ekskluzywny model Medivon CF-2606HB. To dobry masażer do pleców i pośladków. Urządzenie skutecznie rozluźnia spięte mięśnie pleców i pomaga w walce z cellulitem, dlatego cieszy się uznaniem wielu konsumentów.

 

Zalety

Funkcjonalność: Produkt nie tylko pomaga w walce z cellulitem, ale jego użytkowanie przynosi ukojenie dla całego ciała. Jeśli często będziesz z niego korzystać, znacznie zredukuje to bóle kręgosłupa.

Prosta obsługa: Mimo, iż jest to model ekskluzywny to jego obsługa jest niezwykle prosta i intuicyjna. Co więcej, urządzenie wyglądem przypomina fotel, co sprawia, że masaż pleców jest niezwykle prosty w wykonaniu.

Głośność pracy: Urządzenie działa wyjątkowo cicho. Zwiększa to komfort użytkowania.

 

Wady

Cena: Ze względu na swoją funkcjonalność, design i efektywność, jest to jeden z droższych produktów w naszym zestawieniu.

Ograniczona funkcjonalność: Nie jest to masażer ręczny, jeśli więc walczysz z cellulitem również na brzuchu, ramionach, niestety nie jest najlepszą propozycją. Działa wyłącznie na pośladki i tylną stronę ud.

 

 

 

 

5. Bielenda Fotonowy Masażer Ultradżwiękowy 2W1

 

Nasza kolejna propozycja to Bielenda 2W1 – ultradźwiękowy masażer do twarzy i ciała. Jest w 100% bezpieczny, bo działa bez udziału szkodliwego promieniowania UV. Produkt emituje trzy rodzaje światła – niebieskie, czerwone i zielone, które charakteryzuje wszechstronne działanie. Badania przeprowadzanie na tym urządzeniu dowodzą, że światło przez nie imitowane dostaje się do organizmu jako energia, a następnie jest wchłaniane przez fotoreceptory wewnątrz komórek.

Taka terapia świetlna to innowacyjna metoda, dzięki której pod wpływem impulsów elektrycznych możliwe jest wykonanie wielu zabiegów, które do tej pory wymagały zastosowana siły. Dzięki ultradźwiękom można skuteczne usunąć rozstępy, cellulit, blizny po trądzikowe, jak również zmarszczki, czy pękające naczynka krwionośne.

Bielenda to znany producent kosmetyków, również antycellulitowych, który stawia na najwyższą jakość i mocną walkę z cellulitem. Jego produkty niezmiennie cieszą ogromną popularnościa, czego dowodzą rozliczne, pozytywne oceny tego modelu.

W urządzeniu zastosowano najnowszą, zaawansowaną technologię transportu substancji czynnych do głębokich warstw skóry, dlatego tak skutecznie zwalcza cellulit. Po za tym masażer świetnie radzi sobie z rozstępami, zwiotczałą skórą ud, ramion, czy brzucha.

Kolejnym produktem jest ultradźwiękowy masażer Bielenda 2W1. Jest to urządzenie służące zarówno do masażu do twarzy, jak i całego ciała.

 

Zalety

Bezpieczeństwo: Produkt jest w 100% bezpieczny, gdyż działa bez udziału szkodliwego promieniowania UV. Z tego powodu można go używać na każdym rodzaju skóry.

Funkcjonalność: Masażer emituje trzy rodzaje światła – niebieskie, czerwone i zielone, które charakteryzują się wszechstronne działaniem. Dzięki nim urządzenie skutecznie usuwa rozstępy, cellulit, blizny po trądziku, zmarszczki i pękające naczynia krwionośne. Co więcej poprawia ukrwienie skóry oraz przynosi uczucie ukojenia.

Design: W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że produkt ten pięknie się prezentuje.

 

Wady

Cena: Choć nie jest to najdroższy produkt w naszym zestawieniu, jego zakup to dość duży koszt.

Głośność pracy: Nie jest to cicho pracujące urządzenie, co może zmniejszyć komfort użytkownika.

 

 

 

 

6. Medisina Masażer MNV88941

 

Nasz ranking masażerów zamyka model Medisana MNV 88941. Jest to idealna propozycja do masażu karku i ramion. Urządzenie ma dwa poziomy regulacji masażu, dzięki czemu docenią go osoby szukające zarówno mocnego, jak i lżejszego nacisku, w zależności od napięcia.

Produkt ma światło na podczerwień, dzięki czemu napięcie mięśni likwidowane jest dużo szybciej i skuteczniej niż w przypadku analogicznych urządzeń oferowanych na rynku medyczno-rehabilitacyjnym. Masażer karku Medisana MNV88941 zapewnia niezwykle przyjemny masaż wibracyjny z terapię termiczną. Oczywiście opcja masażu termicznego nie jest stale włączona – można ją uruchomić jeśli zajdzie taka potrzeba.

Urządzenie jest zasilane bateriami, co sprawia, że możemy go używać również w miejscach bez dostępu do prądu, aczkolwiek ma w zestawie zasilacz z kablem o długości aż 1,8 m, co również umożliwia sprawniejsze używanie. Wymiary masażera to 34 cm x 24 cm x 13,5 cm.

Urządzenie dostępne jest w kolorze czarno-szarym z pomarańczowymi wykończeniami. Jest to naprawdę dobry i tani masażer dla podróżnych, który cieszy się wieloma pochlebnymi opiniami użytkowników. Ceniony jest przede wszystkim za świetną specyfikację i efekty, jakie daje regularnie powtarzany masaż.

Ostatnim produktem w naszym zestawieniu jest masażer Medisana MNV 88941. Jest to idealna propozycja do masażu karku i ramion.

 

Zalety

Regulacja masażu: Produkt posiada dwa poziomy regulacji masażu, dzięki czemu możesz go dostosować do własnych potrzeb. Masaż może mieć mocny lub słaby nacisk.

Światło na podczerwień: Pomaga ono dużo szybciej zlikwidować napięcie mięśni. W przypadku nagłych bólów karku jest to bardzo istotne. Jest to również dość innowacyjna technika, która nie występuje w każdym urządzeniu rehabilitacyjnym.

Zasilanie bateryjne: Dzięki zasilaniu na baterie możemy używać tego sprzętu nawet w miejscach bez prądu. Co więcej, zasilacz dołączony do zestawu posiada długość 1,8 metra, a więc nie krępuje ruchów.

 

Wady

Design: Urządzenie ma dość nietuzinkowy wygląd, co niekoniecznie musi odpowiadać wszystkim konsumentom.

Głośność pracy: W czasie pracy masażer wydaje dość głośne dźwięki, co może zmniejszyć komfort użytkowania.

 

 

 

 

Jak używać masażera?

 

Po lekturze poprzednich części artykułu zapewne wiesz, jakie rodzaje sprzętów do masażu wyróżniamy i jaki masażer jest polecany do użytku domowego. Zebraliśmy też najważniejsze informacje na temat sposobu korzystania z tego typu urządzeń. Za sprawą naszych wskazówek z pewnością uda Ci się wykorzystać wszystkie możliwości zakupionego produktu.

 

 

Jak używać masażera na cellulit?

Aby pozbyć się cellulitu, dietę i aktywność fizyczną warto uzupełnić codziennymi masażami. Niezależnie od tego, na jaki przyrząd się zdecydowaliśmy (mechaniczny, elektryczny lub ultradźwiękowy), dla uzyskania lepszych efektów warto zastosować kosmetyk o właściwościach antycellulitowych. Może to być olejek lub balsam, choć ten drugi stosunkowo szybko się wchłania, więc trzeba go aplikować na skórę co kilka minut, żeby masaż nie powodował dyskomfortu. Nasze ruchy powinny być powolne i dokładne, zawsze skierowane z dołu do góry, w kierunku serca. Nawet jeśli tzw. pomarańczowa skórka pojawiła się tylko na udach, masować należy całe nogi, zaczynając od łydek. W ten sposób poprawimy krążenie i zwiększymy przepływ limfy. Po masażer najlepiej sięgać co 2 lub 3 dni, a pierwsze efekty, czyli wyraźnie gładszą skórę, powinniśmy zobaczyć po ok. 2 tygodniach.

 

Sposób użytkowania sprzętu na podczerwień

Urządzenie wykorzystujące promieniowanie podczerwone pozwala na wykonanie masażu mechanicznego, termicznego (rozgrzewającego) lub obu na raz, co sprzyja relaksowi i rozluźnieniu mięśni. Sprzęt należy zbliżyć do ciała i powoli przesuwać. Aby zachować odpowiedni poziom bezpieczeństwa, nie powinniśmy używać masażera w tym samym miejscu dłużej niż 3 minuty. Masaż należy zacząć od tych obszarów ciała, które są najbardziej oddalone od serca i stopniowo kierować się ku górze.

Do sprzętów na podczerwień przeważnie dołączone są specjalne nasadki wibracyjne do masażu mechanicznego. Każda z nich przeznaczona jest do użytku na innej części ciała, np. twarzy lub głowie. Po wyłączeniu urządzenie musimy dokładnie wyczyścić suchą, ewentualnie lekko wilgotną ściereczką.

 

 

Jak prawidłowo używać masażera do twarzy?

Na popularności wciąż zyskują masażery do twarzy, pozwalające w prosty sposób zwiększyć elastyczność skóry, a tym samym zmniejszyć widoczność zmarszczek. Wiele osób nie wie jednak, jak poprawnie używa się takich produktów. Podobnie jak w przypadku sprzętów do masażu na cellulit, możemy użyć lekkiego olejku o przyjemnym zapachu. Sprzęt należy lekko przycisnąć do twarzy i posuwistymi ruchami przesuwać go w kierunku od środka do zewnątrz. Obszary, na których musimy się skupić, to policzki, okolice podbródka oraz okolica pomiędzy brwiami, gdzie pojawia się tzw. lwia zmarszczka. Wystarczy kilka minut masażu każdego dnia, aby już po kilku tygodniach zauważyć, że kondycja skóry znacząco się poprawiła. Jeśli z masażera korzysta kilka osób, po każdym użyciu trzeba go przetrzeć preparatem dezynfekującym lub myjącym, np. płynem micelarnym.

 

Bezpieczne użytkowanie masażera do stóp

Urządzenie do masażu stóp nie jest niebezpieczne w użytkowaniu, pod warunkiem, że pamiętamy o kilku podstawowych kwestiach. Przed wlaniem do masażera wody musimy upewnić się, że sprzęt stoi stabilnie i jest odłączony od prądu. Wtyczkę możemy włożyć do gniazdka dopiero wtedy, gdy zbiornik będzie napełniony (do oznaczonego poziomu max.). Po włączeniu urządzenia wystarczy włożyć do środka stopy i wybrać jedną z dostępnych funkcji. Może to być sam masaż, masaż + bąbelki czy też masaż + bąbelki + utrzymywanie temperatury wody. Nie należy stosować pieniących się kosmetyków, takich jak sole lub płyny do kąpieli, gdyż może dojść do awarii sprzętu. Po skończonym masażu wodę trzeba wylać przez przeznaczony w tym celu otwór na obudowie.

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Beurer MG 30

 

Kolejny produkt służy do masażu ciała, głowy oraz twarzy. Beurer MG30 to w zasadzie zestaw mini masażerów wibracyjnych, które idealnie zadba o całe ciało. Jest to poręczny, niewielki sprzęt zasilany bateriami AAA. Wszystkie elementy w tym zestawie są bardzo małe i poręczne. Dzięki dołączonej podstawce mogą być przechowywane w jednym miejscu.

Każdy z nich jest odporny na wodę, a więc bez obaw możemy go ustawić na półce w łazience. Produkt objęty jest aż 3-letnią gwarancję producenta. Głowica masażera jest wyposażona w guzki, które stymulując przepływ krwi, poprawiają wygląd skóry i nasze samopoczucie.

Masażer do ciała jest ukształtowany tak, aby zapewnić skuteczny masaż szyi, ramion i pleców, a nawet nóg. Natomiast masażer do twarzy jest wyposażony w rolkę, która umożliwia dokładną pielęgnację całej twarzy bez obaw o jej podrażnienie.

Masaż wykonany tymi wyjątkowymi urządzeniami doskonale odpręża i pobudza mikrokrążenie. Warto też zauważyć, że opinie o masażerach tej firmy są niezwykle pochlebne. Użytkownicy tego modelu za największą zaletę uznali estetyczny design oraz prostą obsługę.

Kolejnym produktem w naszym zestawieniu jest masażer ciała, głowy oraz twarzy – Beurer MG30. Jest to w zestaw mini masażerów wibracyjnych, przeznaczonych do całego ciała.

 

Zalety

Efektywność: Użycie produktu stymuluje przepływ krwi, poprawiając wygląd skóry oraz samopoczucie. Masaż wykonany na dowolnej części ciała doskonale relaksuje. Ponadto, przy regularnym stosowaniu tego sprzętu, szybko zaobserwujesz pozytywne zmiany na swoim ciele. Stanie się ono bardziej napięte i zdrowsze.

Wielofunkcyjność: Sprzęt składa się z kilku mniejszych masażerów, odpowiednich do różnych części ciała. Model jest ukształtowany tak, aby w skuteczny sposób zagwarantować poprawny masaż szyi, ramion i pleców, a nawet nóg. Dodatkowo część co masażu twarzy posiada w rolkę, która umożliwia dokładną pielęgnację całej twarzy, jednocześnie jej nie podrażniając.

Odporność na wodę: Dzięki odporności na wilgoć, masażer może być bez obaw przechowywany na półce w łazience.

Design: Jest to dość kolorowy produkt o ciekawym, nowoczesnym designie, który od razu przykuwa wzrok. Model zachowany jest w fioletowo-srebrnej kolorystyce.

 

Wady

Cena: Ze względu na wysoką jakość wykonania oraz swoją funkcjonalność i efektywność, jest to dość drogi produkt.

 

 

Ardes M 238

 

Nasza trzecia propozycja to idealny produkt pomagający w walce z cellulitem. Model ten nie tylko radzi sobie ze skórką pomarańczową, ale również świetnie odpręża i relaksuje ciało. Jak wiadomo jest wiele powodów powstawania cellulitu. Jednak w większości przypadków jest to kwestia gromadzenia się limfy w warstwie podskórnej, którą można usunąć poprzez regularne masowanie.

Ardes M 238 to model, który nie tylko usuwa grudki wygładzając skórę, ale również poprawia krążenie krwi. Jedynym minusem tego urządzenia jest zasilanie sieciowe, co sprawia, że masaż musi być wykonywany w pobliżu kontaktu. Wymiary modelu Ardes M 238 to 4 cm x 47 cm x 3 cm i waży zaledwie 0,5 kg.

Urządzenie ma 2 różne tryby intensywności. Inne zalety tego masażera to przede wszystkim możliwość kontroli kąta nachylenia uchwytu, co ułatwia wykonanie masażu. Ponadto model ma regulowany uchwyt antypoślizgowy, a także głowicę, która obraca się o 270 stopni.

Dzięki temu, że urządzenie zapewnia zimny i ciepły masaż, ma wiele pozytywnych opinii wśród użytkowników o różnych potrzebach. W recenzjach najczęściej wymienianą zaletą jest jakość wykonania, funkcjonalność masażera oraz jego cicha praca.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 28.01.20

 

Depilator laserowy – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Philips Lumea IPL BRI956/00 to depilator laserowy, który sprawi, że nie będziesz musiała się więcej martwić o nadmierne owłosienie. Dzięki specjalnym, wymiennym nakładkom można go używać do depilacji całego ciała. Efekty stosowania sprzętu widać już po pierwszych 3 zabiegach. Depilator jest łatwy w użytkowaniu, a dzięki wygodnej dużej rączce depilacja nie będzie sprawiała żadnych trudności. Polecamy także model Remington IPL6250, który jest niewielki, dlatego można go zabrać na dłuższe wyjazdy. Dodatkowo jest wyposażony w technologię PROPULSE, która generuje intensywne światło impulsowe skutecznie usuwające pojedyncze włoski. W naszym rankingu znajdziesz też kilka innych, ciekawych propozycji, dobrze ocenianych przez Internautów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

8 najlepszych depilatorów laserowych. Opinie w 2020 roku

 

Poniżej znajduje się ranking depilatorów laserowych, który powstał na podstawie dokładnej analizy opublikowanych w Internecie opinii. Możesz być pewny, że prezentowane poniżej produkty wyróżnia wysoka jakość wykonania, trwałość oraz dobre parametry. 

 

Depilator laserowy Philips

 

1. Depilator Laserowy Philips Lumea Prestige BRI956/00

 

Depilator laserowy Philips Lumea Prestige BRI956/00 to urządzenie, które pozwoli zapomnieć Ci o problemie nadmiernego owłosienia. Jest przystosowany do każdego rodzaju skóry. Dzięki systemowi SmartSkin oraz specjalnemu czujnikowi możesz dobrać poziom emitowanego lasera do własnych potrzeb. Zastosowanie technologii IPL sprawia, że sprzęt jest odpowiedni do usuwania włosów w naturalnym kolorze (ciemny blond, brąz, czarny) oraz do skóry od bardzo jasnej po ciemno-brązową.

Urządzenie jest wyposażone w wymienne nakładki, dzięki którym w łatwy i wygodny sposób dotrzesz do najmniej dostępnych miejsc. Podwójny filtr sprawia, że depilacja twarzy jest bezpieczna, a emisja lasera nie stanowi zagrożenia dla oczu. Nasadka do ciała ma duże okienko, dzięki czemu depilacja dużych obszarów jest szybka i wygodna.

Depilator laserowy Philips jest wyposażony w podwójne zasilanie sieciowe i bezprzewodowe, więc jest ciągle gotowy do pracy. Po serii zabiegów możesz się cieszyć efektem gładkiej skóry nawet przez 6 miesięcy. Gwarancja urządzenia została potwierdzona przez dermatologów i ekspertów w dziedzinie skóry. Opinie o depilatorach laserowych są jednogłośne. Konsumenci chwalą ten i inne modele Philips za elegancki wygląd, łatwość używania oraz skuteczność i bezbolesny przebieg zabiegu.

 

 

 

 

Depilator laserowy Remington

 

2. Depilator laserowy Remington IPL6250

 

Depilator laserowy Remington IPL6250 jest przeznaczony do depilacji owłosienia znajdującego się poniżej szyi. Zabieg jest bezbolesny, a dzięki niezużywalnej żarówce kwarcowej nie musisz się martwić jej wymianą. Duże okienko świetlne przyspiesza proces depilacji, a 5-stopniowa regulacja pozwala dopasować siłę energii lasera do naszych potrzeb. 

Tryby Multi Flash i Single Flash pozwalają na ustawienie ilości emitowanego światła lasera. Dzięki tym funkcjom możesz zadecydować, czy chcesz depilować duże obszary, czy pojedyncze włoski. Firma Remington szczyci się stosowaniem w swoich urządzeniach technologii PROPULSE, która wzmacnia używany laser.

Test depilatorów laserowych potwierdził funkcjonalność i bezpieczeństwo prezentowanego modelu. Konsumenci chwalą urządzenie za kompaktowy kształt oraz skuteczność. Pierwsze efekty widać już po 3 zabiegach. Depilacja urządzeniem Remington IPL6250 jest szybka, łatwa i przyjemna, a problem nadmiernego owłosienia zażegnany na długi czas.

 

 

 

 

Depilator laserowy Braun

 

3. Depilator Braun Silk-Expert IPL BD 5008

 

Depilator laserowy Braun Silk Expert IPL BD5008 to niewielkie urządzenie wyposażone w czujnik kontaktu ze skórą, który umożliwia sprawdzenie, czy depilacja laserowa jest dla Ciebie wskazana. Pomaga to w ominięciu miejsc, które nie powinny być poddawane działaniu lasera. Dodatkowy czujnik kontrolujący kolor skóry automatycznie zmienia intensywność emitowanego lasera podczas depilacji.

Niezwykle ważne jest przygotowanie do zabiegu. Firma Braun zadbała o to dołączając do zestawu specjalną szczoteczkę, do oczyszczania twarzy. Jej włókna docierają dogłębnie, eliminując nieczystości, co daje lepsze efekty depilacji. Urządzenie ma zasilanie sieciowe, więc w każdym pudełku znajdziemy również ładowarkę, ze stosunkowo długim i giętkim kablem.

Opinie różnych klientów o tym produkcie są podobne. Konsumenci uważają, że to dobry depilator laserowy. Chwalą go za efektywne działanie, bezawaryjność oraz cichą pracę podczas użytkowania. Potwierdzają, że depilacja jest bezbolesna i szybka.

 

 

 

 

Depilator laserowy Philips Lumea

 

4. Philips Lumea Prestige BRI953/00 Depilator Ipl

 

Depilator laserowy Philips Lumea IPL BRI953/00 jest polecany przez wiele kobiet. Wyposażony jest on w trzy różne nasadki, które różnią się powierzchnią naświetlania. Są one specjalnie przystosowane do okolic twarzy, ciała, bikini oraz pach. Czujnik SmartSkin umożliwia wybór intensywności emitowanej wiązki światła odpowiedniej dla naszej karnacji skóry. 

Urządzenie zalecane jest do naturalnego koloru włosów oraz skóry od jasnej po ciemno-brązową. Efekty użytkowania widać już po czwartym zabiegu, a dla utrwalenia efektów gładkiej skóry depilację należy powtarzać co 4-8 tygodni. Model Philips Lumea jest łatwy w obsłudze. Wystarczy wybrać odcień skóry oraz moc lasera, następnie przyłożyć urządzenie pod kątem 90 st. do miejsca, które chcemy depilować i włączyć wskaźnik błysku. Zalecane jest stosowanie metody 1 miejsce = 1 błysk.

Za sprawą podwójnego zasilania, bezprzewodowego oraz tradycyjnego, polegającego na podłączeniu do gniazdka możemy używać depilatora, w każdym momencie. Szczególnie wygodne jest nieużywanie kabla, gdy chcemy wydepilować tylko kilka włosków.

 

 

 

 

Depilator laserowy Babyliss

 

5. Depilator Laserowy BaByliss G933E Ipl

 

Produkt Babyliss G933E to dobry i tani depilator laserowy. To niewielkie urządzenie, w którym zastosowano nowoczesną technologię, emituje intensywne impulsy światła porównywalne ze stosowanymi w gabinetach kosmetycznych. Przebadany dermatologicznie sprzęt zapewnia bezpieczeństwo użytkowania oraz skuteczność. 

Depilator laserowy Babyliss ma 5 poziomów mocy lasera, dostosowujących się do koloru naszej skóry. Dla lepszej ochrony skóry zastosowano dodatkowy filtr UV oraz niską moc błysków. Do każdego zestawu dołączony jest specjalny zestaw okularów ochronnych, które możemy stosować podczas wykonywania zabiegów. Szerokie okienko naświetlania sprawia, że depilacja przebiega szybko i sprawnie. 

Dzięki aplikacji Homelight Connected możemy spersonalizować i kontrolować wykonywane zabiegi. Specjalny kwestionariusz pozwala na planowanie i przypominanie o depilacji, wybór obszaru ciała oraz prowadzenie dziennika. Depilator marki Babyliss jest mały i poręczny. Możesz go zabrać na wakacje, dłuższy wyjazd służbowy lub schować go do szafki, w której nie zajmie dużo miejsca. Zasilanie sieciowe działa zawsze tam, gdzie masz dostęp do gniazdka i prądu. Długi kabel nie przeszkadza w procesie depilacji. 

 

 

 

 

Depilator laserowy domowy

 

6. Remington IPL6750 iLight Depilator Laserowy 300000

 

Jeśli marzysz o dokładnym i bezbolesnym pozbyciu się zbędnego owłosienia, ale nie masz czasu lub nie chcesz iść do kosmetyczki, dobrym rozwiązaniem będzie domowy depilator laserowy. Remington IPL 6750 to model, w którym użyto technologię Advanced PROPULSE czy Intense Pulsed Light, wpływających na szybsze i bezbolesne usuwanie włosa. Energia świetlna emitowana przez urządzenie jest odbierana przez receptory mieszka włosowego, prowadząc do spowolnienia odrostu włosków.

Emitowanie lasera co 3 sekundy, filtr ochronny UV oraz duże okienko sprawiają, że wykonywanie zabiegów w zaciszu domowym jest łatwe i bezpieczne. Depilator jest zalecany do stosowania na wszystkie części ciała poniżej kości policzkowej, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. 

Urządzenie ma zasilanie sieciowe, które dobrze sprawdza się w warunkach domowych. Dodatkowo w modelu Remington IPL 6750 zainstalowano niezużywalną żarówkę kwarcową, dzięki czemu nigdy nie będziesz musiała jej wymieniać, a urządzenie będzie zawsze gotowe do użytku. 

 

 

 

 

Depilator laserowy do twarzy

 

7. Depilator IPL Philips BRI950/00 Lumea Prestige 

 

Philips Lumea Prestige BRI950/00 to depilator laserowy, wyposażony w dwie nasadki, z różniącymi się wielkością okienkami. Element używany do twarzy ma małe okienko pozwalające na precyzyjne użycie. Dodatkowy filtr chroni najbardziej wrażliwe miejsca. Druga końcówka przeznaczona jest do większych partii ciała. Duże okienko pozwala na szybką i wygodną depilację.

Jak każdy model marki Philips, depilator laserowy do twarzy wyposażony jest w czujnik SmartSkin pozwalający dopasować moc emitowanego światła do karnacji. Z funkcji możesz korzystać automatycznie lub ustawić parametry manualnie. Urządzenie sprawdza się do wszystkich kolorów skóry poza skrajnie ciemną oraz do naturalnych kolorów owłosienia: ciemny blond, brąz, czarny.

Urządzenie jest zasilane w dwojaki sposób: tradycyjnie, podłączając do gniazdka oraz bezprzewodowo, dzięki czemu zawsze jest gotowy do pracy. Brak nadmiernego hałasu sprawia, że możesz go używać nawet, jeśli Twoi domownicy już śpią. 

 

 

 

 

Depilator laserowy Rio

 

8. Depilator Rio Beauty Yes Laser

 

Depilator laserowy Rio Yes Laser to angielska propozycja na polskim rynku. Sprzęt jest wyposażony w dwa tryby użytkowania: usuwanie 60 włosków jednocześnie lub tylko pojedynczych. Emitowana fala (5 różnych poziomów do wyboru) o długości 808 nm dociera do mieszka włosowego bez wpływania na skórę. Działanie lasera na melaninę powoduje redukcję wzrostu owłosienia, powrót do pierwotnej fazy włosków jasnych i cienkich oraz zahamowanie procesu odrastania. 

Dla pełnej skuteczności wykonywanych zabiegów zaleca się powtarzalność co 2 tygodnie. Minimum 6 zabiegów na 6 miesięcy. Model Rio Yes Laser zalecany jest do każdego rodzaju skóry, oprócz typu afro-karaibskiego. Nie poleca się go osobom, które mają włosy siwe i skrajnie jasne, gdyż może nie dać zamierzonych efektów. 

Produkt jest wyposażony w kilka stopni zabezpieczenia m.in. kluczyk i kod bezpieczeństwa, pomarańczowe światło sygnalizujące oraz czujnik skóry. Depilator laserowy jest przystosowany do używania bez dodatkowych okularów ochronnych. Kompaktowa budowa i lekka konstrukcja sprawia, że zabiegi trwają kilka sekund, a ich proces jest łatwy i przyjemny.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki depilator laserowy kupić?

 

Jest wiele sposobów na usunięcie niechcianych włosków na twarzy, ramionach czy nogach. Jednak nie wszystkie są tak skuteczne, jak depilacja laserowa. Wykorzystywany w tej metodzie sprzęt emituje wiązkę światła, która wnika głęboko w skórę i niszczy cebulki włosów. Chcesz kupić depilator laserowy, który pozwoli Ci na przeprowadzenie bezpiecznych zabiegów w domowym zaciszu? Zebraliśmy kilka przydatnych porad na ten temat.

 

 

Zasilanie

Depilatory laserowe to w większości sprzęty zasilane sieciowo. Ponieważ konieczne jest podłączenie ich do prądu, musimy sprawdzić długość przewodu. Jeżeli będzie on za krótki, używanie urządzenia może być mało komfortowe i będziemy narzekać na ograniczenie swobody ruchów. Niektóre modele mają wbudowany akumulator, który trzeba ładować. Tego typu depilatory mogą być używane w dowolnym miejscu. Jednak coraz częściej Panie decydują się na zakup sprzętów sieciowo-akumulatorowych. Są one zasilane na dwa sposoby, co zwiększa ich praktyczność.

 

Powierzchnia działania

Przeważnie urządzenie do depilacji laserowej naświetla obszar ciała o powierzchni kilku centymetrów kwadratowych (najczęściej od 3 do 6 cm2). Mimo to usunięcie włosków z nóg czy ramion nie powinno zająć bardzo dużo czasu. Wybierając model do depilacji twarzy, pamiętajmy o tym, że w jego przypadku powierzchnia działania jest nieco mniejsza. To pozwala zachować odpowiedni poziom bezpieczeństwa i precyzję.

 

Regulacja mocy

Żeby przekonać się, jaki jest najlepszy depilator laserowy, sprawdźmy, które modele zostały wyposażone w opcję regulacji mocy. Musimy mieć na uwadze, że niektóre partie naszego ciała są bardziej wrażliwe od pozostałych, mowa tu m.in. o pachach i okolicach bikini. Ustawienie zbyt dużej mocy może doprowadzić do odczuwania dyskomfortu, a nawet poparzenia skóry. Sprzęty oferowane przez znane marki przeważnie mają specjalny czujnik, który sprawdza karnację i na tej podstawie dobiera optymalną moc działania.

 

Odcień włosów

Zanim kupimy sprzęt do depilacji laserowej, trzeba się upewnić, że rzeczywiście jego stosowanie przyniesie oczekiwane efekty. Zazwyczaj producenci podają, jaki kolor powinny mieć włoski przeznaczone do usunięcia. Większość urządzeń jest przystosowana do depilacji owłosienia w odcieniu ciemnego blondu, brązu i czerni. Laserowe depilatory nie usuwają bardzo jasnych, a także siwych włosków. Co więcej, konieczne jest też sprawdzenie, czy mamy odpowiednią karnację do używania sprzętu.

 

 

Trwałość żarówki

Za działanie urządzenia laserowego odpowiada wbudowana żarówka. Trzeba sprawdzić, czy należy ją wymieniać, aby efektywność działania sprzętu utrzymywała się na tym samym poziomie. Coraz częściej laserowe depilatory są wyposażone w żarówkę kwarcową, która jest niezużywalna.

 

Zmniejszanie odczuwania dyskomfortu

Depilacja laserowa nie jest w 100% bezbolesną metodą usuwania włosków, choć jednocześnie jest znacznie bardziej komfortowa niż np. stosowanie wosku. Są sprzęty wyposażone w specjalne funkcje, dzięki którym odczuwany dyskomfort jest znacznie mniejszy. Może to być np. nawiew zimnego powietrza, system masujący, ewentualnie nasadka chłodząca.

 

Poręczność

Aby skutecznie usunąć niechciane włoski, trzeba precyzyjnie przesuwać głowicę urządzenia wzdłuż depilowanej części ciała. Nie zawsze jest to proste, zwłaszcza podczas depilowania rąk, nóg lub pleców. Z tego względu uważa się, że najlepszy depilator laserowy jest lekki i poręczny. Rączka powinna być dobrze wyprofilowana i gwarantować pewny chwyt. To znacząco zmniejsza ryzyko wypadnięcia urządzenia na ziemię, co mogłoby skutkować zniszczeniem go. Lekkość i niewielkie wymiary sprawiają, że możemy zabrać ze sobą sprzęt na wakacje lub wyjazd służbowy. To pozwala na zachowanie systematyczności w wykonywaniu zabiegów i uzyskanie oczekiwanych rezultatów.

 

Bezpieczeństwo

Nie musimy się obawiać o swoje bezpieczeństwo podczas używania laserowego depilatora. Urządzenia te zwykle mają zabezpieczenie uniemożliwiające emitowanie impulsów świetlnych, gdy głowica nie przylega do skóry. Ponadto są one wyposażone w filtr zapewniający ochronę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. 

 

 

Akcesoria

Akcesoria, jakie dostajemy w komplecie razem z urządzeniem, to wymienne końcówki do depilacji mające różną powierzchnię roboczą. Zwykle w zestawie znajdują się dwie lub trzy nasadki, przeznaczone do usuwania włosków na twarzy, w okolicach bikini i pod pachami, a także na większych partiach ciała. Jeśli wahamy się, jaki depilator laserowy wybrać, sprawdźmy, czy wszystkie potrzebne nam końcówki są do niego dołączone. Niekiedy możemy otrzymać też inne akcesoria, przykładowo szczoteczkę pozwalającą na dokładne oczyszczenie skóry twarzy.

 

Depilatory laserowe w dobrych cenach

Za depilator laserowy zapłacimy minimum kilkaset złotych, jednak sprzęty najbardziej popularnych producentów kosztują od 1000 zł do 3000 zł. Początkowo może nam się wydawać, że to zbyt duży wydatek, ale warto zastanowić się, ile wydajemy na kosmetyki i akcesoria służące do depilacji. Weźmy też pod uwagę to, że depilacja laserowa zapewnia lepsze efekty niż stosowanie jednorazowych maszynek, wosku czy zwykłego depilatora i w dodatku jest mniej bolesna.

 

 

FAQ

 

P1: Jak działa depilator laserowy?

Depilator laserowy to nowoczesne i innowacyjne urządzenie, które służy do usuwania niechcianego owłosienia skóry. Do tej pory znane nam były głównie maszynki i depilatory mechaniczne, przycinające włos lub wyrywające je.  Depilator laserowy emituje wiązkę światła, która jest przechwytywana przez melaninę, wchodzącą w skład włosa. Światło jest przekształcane w energię cieplną, powodującą uszkodzenie mieszków włosowych. Ten zabieg częściowo eliminuje lub spowalnia ponowne wyrastanie włosów. Jednak jednorazowe użycie nie usuwa włosków na stałe. Do permanentnego uszkodzenia mieszków włosowych wymagana jest konkretna ilość powtórzeń zabiegu oraz wzmożona pielęgnacja. 

 

 

P2: Jak stosować depilator laserowy?

Domowy depilator laserowy można stosować na ręce, nogi, okolice bikini, pachy, plecy oraz twarz zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jest skuteczny oraz prosty w użyciu. Laser usuwa włosy w fazie wzrostu, niszcząc mieszek włosowy. Zatem dla lepszego efektu zaleca się zgolić miejsca, które następnego dnia będziemy poddawać domowemu zabiegowi. W zależności od tego, jaki depilator laserowy mamy, będzie on usuwał pojedyncze włoski lub nawet do kilkudziesięciu na raz. Zależy to od jego klasy oraz zaawansowania technologicznego. Dla długotrwałości efektu należy zabieg powtarzać co 2-4 tygodnie. Używanie depilatora laserowego skutecznie usuwa niechciane owłosienie na długie lata. Nawet jeśli włos ulegnie regeneracji, będzie jasny i słaby. 

 

P3: Który depilator jest lepszy – Braun czy Philips?

Na rynku depilatorów laserowych mamy do wyboru wiele firm i modeli. Czołowymi markami jest Philips i Braun. Pytanie brzmi, który produkt jest najlepszy spośród wymienionych? Depilatory marki Braun są wyposażone w system SensoAdapt, który na bieżąco dopasowuje emitowany laser do koloru skóry. Nie ma zatem możliwości poparzenia. Dodatkowo możemy wybrać tryb pracy łagodny, extra łagodny i normalny, co znacząco wpływa na komfort zabiegu. Produkty Philips są cenione za wygodę użytkowania. Depilatory są wygodne do stabilnego trzymania w dłoni. Czujnik SmartSkin pozwala na dobór odpowiedniej intensywności lasera do naszej karnacji. Obie marki są cenione i często wybierane przez konsumentów. Dodatkowo szczycą się efektywnością już po 3 tygodniach użytkowania oraz mają wymienne nakładki do różnych partii ciała.

 

P4: Ile kosztuje depilator laserowy?

Wśród depilatorów laserowych prym wiodą marki: Philips, Braun i Remington. W zależności od modelu możemy kupić sprzęt za 600 zł lub maksymalnie za ok. 2000 zł. Im większe jest okienko depilujące, tym urządzenie jest droższe. Cena zależy też od zawartości zestawu. Nie bez znaczenie jest też miejsce zakupów. W sklepach stacjonarnych zwykle jest nieco drożej.

 

 

P5: Kiedy widać efekty po depilatorze laserowym?

Depilacja laserowa to innowacyjna metoda usuwania niechcianego owłosienia. Jest bezpieczna i przede wszystkim długotrwała. Depilacja laserem daje efekty już po 3 użyciach. Dla permanentnej eliminacji owłosienia należy wykonać od 5 do 8 zabiegów, w średnich odstępach około 4 tygodni. Wszystko zależy od naszej karnacji oraz rodzaju włosia. Najlepiej usuwane są ciemne włosy, przy jasnej karnacji. Na sprawność wykonywania zabiegu wpływa także obszar, który obejmuje emitowany laser, warto wybierać te jak największe, ponieważ usprawnią depilację. Po wykonaniu serii zabiegów problem zbędnego owłosienia zanika. Depilację laserową będziemy wykonywać rzadziej i będzie trwała zdecydowanie krócej.