Ostatnio aktualizowane: 25.10.20

 

Każdy proces usuwania włosów ma zalety i wady. Depilacja za pomocą mechanicznego urządzenia oraz wosku na gorąco są porównywalnie nieprzyjemne. Przy wyborze najlepszej metody powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę stan skóry, a także sprawdzić, który zabieg będzie dla nas bardziej komfortowy. 

 

Zalety korzystania z depilatora 

Ogromną zaletą korzystania z depilatora jest znacznie dłuższy rezultat samego zabiegu. Użycie urządzenia daje nam ponad dwa tygodnie przerwy od wyrastających włosków. Dzięki temu możemy sobie pozwolić na dłuższe przerwy między zabiegami. Ten typ depilacji uchodzi również za mniej bolesny od innych metod usuwania włosów, jednak jest to zależne od tolerancji bólu przez każdego z osobna. Może się bowiem okazać, że używanie depilatora będzie o wiele bardziej bolesne niż usuwanie owłosienia za pomocą plastrów z woskiem. 

Po wielokrotnym stosowaniu depilatora włoski na ciele będą mniej widoczne i znacznie delikatniejsze niż na początku. Sprzęt może być stosowany w dowolnym miejscu na ciele, wszędzie tam, gdzie jesteśmy w stanie wytrzymać ból towarzyszący zabiegowi. Dobre depilatory mają specjalne nakładki, które zapobiegają uszkodzeniom skóry. Na takie urządzenie warto się zdecydować, jeśli planujemy depilację okolic bikini, ponieważ skóra w tym miejscu jest bardzo delikatna i łatwo ją podrażnić. Co więcej, metoda depilacji za pomocą mechanicznego urządzenia nie wymaga od nas zakupu żadnych dodatkowych produktów.

W sprzedaży dostępne są urządzenia do pracy zarówno na sucho, jak i mokro, jednak nadal nie trzeba używać kremów lub żeli, aby przeprowadzić sam zabieg. Depilator jest dobry dla wrażliwej skóry, ponieważ nie wywołuje takich podrażnień jak tradycyjne golenie maszynką z ostrzami. Dodatkową zaletą jest to, że działa na wszystkich rodzajach włosów bez wyjątków, a co więcej usuwanie zbędnego owłosienia można bezpiecznie wykonać w domu. 

Wady korzystania z depilatora 

Ból towarzyszący podczas zabiegu jest sprawą oczywistą i  jest to niewątpliwie wadą tego urządzenia. Kolejną wadą depilatora jest to, że po użyciu mogą pojawić się wrastające włoski. Osoby mające skórę ze skłonnością do wrastania włosków mogą zauważyć, że po użyciu depilatora problem się pogłębi. 

Za dobrej jakości sprzęt musimy dać kilkaset złotych, co dodatkowo zniechęca. Chociaż czasami warto się zastanowić, ile pieniędzy wydajemy na maszynki jednorazowe czy wizyty w salonie kosmetycznym i przeliczyć co się bardziej opłaca. Kolejna wada wymieniana przez użytkowników to czas ładowania urządzenia. Niektóre osoby są po prostu niecierpliwe i nie lubią czekać. Modele z przewodem możemy używać od razu, jednak tylko na sucho. Minusem depilacji są również zaczerwienienia skóry, będące najczęstszym skutkiem ubocznym zabiegu. Lekki stan zapalny skóry jest nie tyle powszechny, i należy się go spodziewać. Co więcej, nie każdy depilator będzie odpowiedni do naszej skóry i włosków. Na rynku są dostępne dwa rodzaje urządzeń z dyskami lub z pęsetami. Warto wcześniej spróbować, który z nich będzie dla nas lepszy. 

 

Zalety korzystania z wosku na gorąco 

Zastanawiając się, jakie zalety ma używanie wosku na gorąco, warto w pierwszej kolejności wymienić gładką skórę, ponieważ podczas zabiegu usuwamy nie tylko niechciane włosy, ale również martwy naskórek. Co więcej, depilacja woskiem na gorąco jest bardzo bezpieczną metodą. Nie występuje ryzyko skaleczenia, które mogłoby pozostawić bliznę lub przebarwienie na skórze. Dużą zaletą jest spore prawdopodobieństwo pozbycia się wszystkich, nawet najmniejszych włosków, ponieważ zrywając plaster z woskiem, zrywamy go z całej powierzchni skóry, do jakiej przylega. Usuwanie zbędnego owłosienia metodą wosku na gorąco jest bezpieczne dla alergików, ponieważ w wosku znajduje się minimalna ilość substancji chemicznych, które mogłyby wywołać uczulenie. Wiele osób chwali również, że po takiej depilacji włoski na ciele odrastają bardzo powoli, a średni czas, po jakim są bardzo widoczne na ciele to 4 do 6 tygodni. 

Wady korzystania z wosku na gorąco

Podstawową wadą depilacji za pomocą wosku na gorąco jest spore zamieszanie z przygotowaniem całego zabiegu. Jeśli zdecydujemy się na zakup gotowego produktu, oszczędzimy sporo czasu, ponieważ będzie on wymagał tylko podgrzania. Niestety, osoby początkujące mogą mieć duży problem z oceną odpowiedniej temperatury wosku, który można bezpiecznie nałożyć na skórę i się nie poparzyć. Usuwanie nadmiernego owłosienia z twarzy, pach czy okolic bikini możemy wykonać samodzielnie, jednak w przypadku nóg będziemy potrzebować pomocy drugiej osoby, szczególnie do zrywania przyklejonych plastrów. Ruch ten należy wykonać z odpowiednią precyzją i starannością, co może okazać się problematyczne. Co więcej, podczas depilacji woskiem można pobrudzić ubranie oraz wszystko wokół nas.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 25.10.20

 

Z biegiem lat sztuka depilacji ewoluowała, a depilatory dostępne na rynku różnią się od tych, które kilka lat temu uważane były za dobre i niezawodne. Jednym ze sposobów na trwałe usunięcie włosów jest depilacja sprzętem. Jednak, zanim przystąpisz do zabiegu, powinieneś dowiedzieć się wszystkiego o tej  metodzie usuwania włosów, która wcale nie musi być bolesna. 

 

Zaplanuj zabieg z wyprzedzeniem 

Decydując się na taki zabieg, warto wybrać odpowiedni dla skóry depilator, który jest podstawą udanego i mniej bolesnego zabiegu. Jednak oprócz właściwego urządzenia, powinniśmy się skupić na dobrym planowaniu samego zabiegu. Kilka dni przed użyciem depilatora warto ogolić miejsce, które zamierzamy depilować. Chociaż nie jest to obowiązkowe, może okazać się, że usuwanie krótszych włosków jest znacznie mniej bolesne niż tych dłuższych. Warto jednak pamiętać, że zbyt krótkie włoski mogą nie zostać złapane przez pęsety czy dyski depilatora. 

 

Przygotuj skórę do zabiegu 

Przed planowanym przystąpieniem do zabiegu depilacji, warto usunąć martwy naskórek z ciała. Najlepiej zrobić to 24 godziny przed użyciem depilatora, ponieważ przez ten czas skóra zdąży odpocząć i zniknie lekkie podrażnienie spowodowane usunięciem martwego naskórka. Złuszczanie najlepiej wykonać wieczorem, podczas ciepłej kąpieli. Do wykonania tego zabiegu potrzebujemy specjalnej rękawicy złuszczającej lub peelingu drobnoziarnistego. Jeśli jednak nie mamy do dyspozycji rękawicy ani peelingu, można bez przeszkód wykorzystać zwykły ręcznik kąpielowy, którym z odpowiednim naciskiem zetrzemy martwy naskórek z powierzchni ciała. Ciekawą alternatywą są innowacyjne szczoteczki złuszczające do ciała, które dają o wiele lepsze efekty niż tradycyjne metody. 

Depilacja przed snem 

Istnieje wiele powodów, dla których depilacja późną, wieczorową porą może być korzystniejsza. Po pierwsze, większość z nas łatwiej relaksuje się późnym wieczorem, co oznacza, że będziemy o wiele mniej odczuwać ból. Co więcej, depilowana przed snem skóra ma możliwość odpocząć. Podczas snu istnieje znacznie mniejsze ryzyko podrażnienia naskórka, ponieważ zazwyczaj śpimy w luźnych, bawełnianych piżamach, które umożliwiają swobodne oddychanie skórze. Dzięki temu skóra zdąży się zregenerować i mamy duże szansę na brak jakichkolwiek podrażnień. Dodatkową zaletą wieczornej depilacji jest czas. Możemy używać depilatora podczas wieczornego relaksu przed telewizorem, co dodatkowo pozwoli się zrelaksować i nie skupiać na odczuwanym bólu. 

 

Jak depilować krok po kroku? 

Krok 1: Zanim przyłożysz głowicę depilatora, napnij dobrze skórę. Ułatwi to nie tylko pracę depilatorowi, ale pomoże również zmniejszyć ból, zaczerwienienie i zmniejszy możliwość pojawienia się podrażnień. 

Krok 2: Przyłóż depilator prosto do skóry, pod kątem 90 stopni. Większość urządzeń  jest zaprojektowana tak, aby działały w tej pozycji. Trzymanie ich pod innym kątem może zmniejszyć ilość usuwanych włosów, a nawet spowodować ryzyko uszczypnięcia skóry podczas depilacji.

Krok 3: Przesuwaj powoli urządzenie po skórze „pod włos”. Dla przykładu większość włosów na nogach rośnie w dół, dlatego też należy przesuwać depilator z dołu do góry. Warto również spróbować wykonywać niewielkie koliste ruchy w obszarach, gdzie włoski mogą rosnąć w różnych kierunkach. 

Krok 4: Zabieg depilacji najlepiej zacząć od miejsc, w których włosy są gęste. Ważne jest, aby przeprowadzić cały zabieg powoli, ponieważ szybkie wyrywanie włosków może spowodować ich odłamanie zamiast całkowitego usunięcia. W razie potrzeby można depilować jeden obszar dwukrotnie, aby mieć pewność, że wszystkie włosy wraz z cebulkami zostały usunięte. 

Krok 5: Po wykonanym zabiegu, użyj dobrego balsamu nawilżającego, który zminimalizuje ryzyko powstania podrażnień. Pamiętaj także o wyczyszczeniu depilatora dołączoną szczoteczką. 

Kiedy nie powinniśmy używać depilatora? 

Mimo że nie ma twardych i jasno określonych zasad, kiedy nie powinno się używać depilatora, to jednak wystarczy się nad tym chwilę zastanowić. Skóra po depilacji bywa zaczerwieniona i opuchnięta, niekiedy również pojawia się stan zapalny, który u większości osób ustępuje po kilku godzinach. Dla niektórych osób może być to krępujące, dlatego nie zaleca się depilacji w ten sam dzień co randka. Nie zaleca się również depilacji przed założeniem ciasnego ubrania. Jedną z gorszych rzeczy, jakie możemy zrobić swojej skórze, jest ubranie ciasnej bielizny lub mocno przylegających spodni, które będą ocierać powstały już stan zapalny skóry, powodując dodatkowe podrażnienia. Warto wstrzymać się od tego zabiegu również wtedy, kiedy skóra jest uszkodzona. Dotyczy to szczególnie drobnych ran i otarć, które na ogół wyglądają nieszkodliwie. Depilując uszkodzony naskórek, ryzykujemy infekcją oraz dalszym uszkodzeniem naskórka. Są również osoby, które twierdzą, że nie powinno się depilować, kiedy jest nam zimno. Odczuwając chłód jesteśmy mniej tolerancyjni na ból, a zimno powoduje zamknięcie porów, które mocniej trzymają włosek wraz z cebulką. Może to powodować nie tylko bardziej bolesną depilację, ale także większe podrażnienie wywołane zabiegiem.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 25.10.20

 

Najważniejsze zalety:

Opinie Philips Satinelle HP6422/01 są pozytywne, ponieważ urządzenie działa dokładnie, a przy tym jest tanie. Depilator jest zasilany sieciowo, w zestawie znajduje się długi przewód, który nie powinien krępować naszych ruchów. Na uwagę zasługuje budowa sprzętu. Depilator ma kompaktowe wymiary i dobrze dopasowany uchwyt, który pozwala zachować dokładność w trakcie golenia i gwarantuje odpowiednią stabilność.

 

Najważniejsze wady:

Urządzenie generuje duży hałas w trakcie pracy. Na początku jest on irytujący, jednak z czasem można się do niego przyzwyczaić. Trzeba mieć jednak na uwadze to, że głośne dźwięki mogą nieco irytować domowników.

 

Werdykt: 9.4/10

Kobiety, które zdecydowały się kupić ten sprzęt, uważają, że podjęły dobrą decyzję. Efekty depilacji utrzymują się długo, a kolejne włoski rosnące są bardziej delikatne i mniej widoczne. Zabiegu nie trzeba powtarzać zbyt często (zwykle co kilkanaście dni).

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Skuteczność depilacji

Prezentowany model jest uznawany za dobry depilator, ponieważ skutecznie usuwa zbędne owłosienie. Jak podaje producent, sprzęt jest w stanie wychwycić nawet krótkie włoski, których długość nie przekracza 0,5 mm. Depilator wyrywa je wraz z cebulkami, dlatego też nie odrastają one tak szybko jak w przypadku zwykłego golenia maszynką. Po dokładnie przeprowadzonym zabiegu możemy być pewne, że skóra będzie idealnie gładka i tym samym przyjemna w dotyku.

Łatwa pielęgnacja

Przeprowadzony test Philips Satinelle HP6422/01 dowiódł, że pielęgnacja depilatora jest bardzo prosta. Wynika to z faktu, że urządzenie ma odłączaną głowicę, którą można myć pod bieżącą wodą. Nie trzeba się przy tym obawiać, że na jej powierzchni pojawi się korozja. Warto pamiętać, że depilator powinien być czyszczony po każdym użyciu. Jest to bardzo ważne dla zachowania odpowiedniego poziomu higieny i tym samym bezpieczeństwa. Dbając o czystość sprzętu, jesteśmy mniej narażone na pojawienie się na skórze stanów zapalnych.

 

Nasadka

Jak wynika z wielu opinii, znajdująca się w zestawie nasadka jest nie tylko wielofunkcyjna, ale i precyzyjna. Jest ona tak zrobiona, aby móc za jej pomocą usunąć włoski znajdujące się nawet bardzo blisko skóry. To z kolei wpływa dobrze na efektywność pracy. Nakładka pozwala na ułożenie depilatora pod różnym kątem, w taki sposób, aby usuwanie włosków było jak najbardziej skuteczne.

 

Jakość wykonania

Aspektem, na który należy zwrócić uwagę przy zakupie depilatora, jest bez wątpienia jakość jego wykonania. Opisywany przez nas sprzęt, jest zrobiony z dobrych gatunkowo materiałów, co gwarantuje długi czas użytkowania. Obudowa nie jest podatna na zarysowania ani inne uszkodzenia mechaniczne. Istotne jest też to, że mimo wysokiej jakości wykonania cena Philips Satinelle HP6422/01 nie jest wysoka.

 

Etui podróżne

Kobiety doceniają to, że w zestawie znajduje się solidnie wykonane, a przy tym estetycznie wyglądające etui. Pokrowiec pozwala na zabranie urządzenia np. na wakacje czy w inne miejsce. Etui skutecznie chroni zarówno przed uszkodzeniem depilatora, jak i jego zabrudzeniem. Gwarantuje ono higieniczne warunki przechowywania i przenoszenia.

 

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 25.10.20

 

Najważniejsze zalety:

Depilator jest przystosowany do pracy na sucho i na mokro, co zwiększa jego uniwersalność. Sprzęt jest zasilany akumulatorowo, więc można z niego korzystać w każdym miejscu. W zestawie znajduje się aż 9 odpowiednio dobranych nasadek. Ich wymiana przebiega bez żadnych problemów. Urządzenie ma dobrze wyprofilowany uchwyt, dlatego wygodnie się je prowadzi.

 

Najważniejsze wady:

Osoby będące bardzo wrażliwe na ból przyznają, że na początku depilacja jest bolesna. Potrzeba trochę czasu, aby przyzwyczaić się do takiego zabiegu. Na początku na skórze może pojawić się lekkie zaczerwienienie.

 

Werdykt: 9.8/10

Niektóre osoby uważają, że Philips Satinelle Advanced BRE640/00 to najlepszy depilator, jaki można znaleźć na rynku w tym przedziale cenowym. Urządzenie ma wymienne głowice, więc można stosować je niemal na wszystkie części ciała. Uniwersalność to jeden z powodów, dla których ten sprzęt cieszy się popularnością.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Skuteczny system depilacji

Prezentowany depilator wykorzystuje skuteczny system depilacji, więc efekty po zabiegu są zadowalające. Sprzęt ma pęsety, które unoszą i zbierają włoski mocno przylegające do skóry. Dzięki temu nie trzeba się obawiać o to, że np. pachy czy nogi nie będą idealnie gładkie. Pęsety współpracują z dyskami ceramicznymi, które również wpływają na dokładność przeprowadzanej depilacji. Jakość wykonania wymienionych elementów jest bardzo dobra.

Przeznaczenie

Warto wiedzieć, że urządzenie jest dostosowane do pracy w różnych warunkach. Z depilatora można korzystać na sucho i taki typ depilacji jest często wybierany. Niemniej jednak część osób woli usuwać włoski pod prysznicem czy w wannie, bo uważają, że w ten sposób odczuwają mniejszy ból. Również do takiego zabiegu można wykorzystać prezentowany model. Test Philips Satinelle Advanced BRE640/00 potwierdził, że obudowa jest wodoodporna, a depilacja pod prysznicem nie wpływa w żadnym stopniu na gorszą efektywność pracy urządzenia. Co warto dodać, depilator ma odpowiednio dostosowany do takiej pracy uchwyt. Jest on antypoślizgowy, co zmniejsza ryzyko, że sprzęt przypadkowo wypadnie nam z dłoni. 

 

Wymienne nakładki i inne wyposażenie

Cena Philips Satinelle Advanced BRE640/00 nie wydaje się wysoka, tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w zestawie znajduje się sporo dodatkowych akcesoriów. Sprzęt jest dostępny m.in. z nasadką przeznaczoną do przycinania włosków z wrażliwych partii ciała (np. pach czy bikini). Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z nasadki do twarzy. Przydatna okazuje się też końcówka do napinania skóry. W zestawie znajduje się też praktyczna szczoteczka do czyszczenia i jak wskazują opinie Philips Satinelle Advanced BRE640/00, znacznie ułatwia ona zachowanie sprzętu w czystości. Do kompletu dołączone także etui przeznaczone do bezpiecznego przenoszenia depilatora i pozostałych akcesoriów.

 

Możliwość zachowania precyzji

Sporo kobiet bardzo docenia to, że urządzenie ma małą lampkę, która oświetla depilowany obszar. W związku z tym dokładnie widzimy, czy pozbyłyśmy się wszystkich włosków, czy musimy ponownie depilować określoną część skóry. Dzięki lampce widoczne są nawet małe, jasne włoski. Na precyzję pracy wpływa też odpowiednio przemyślany kształt depilatora. Urządzenie ma dobrze wyprofilowany uchwyt, więc łatwo się nim manewruje. 

 

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 25.10.20

 

Nie tylko wiele kobiet, ale i sporo mężczyzn decyduje się na depilowanie okolic intymnych. Często jednak w tych miejscach pojawiają się podrażnienia. Jak ich uniknąć? Jak skutecznie depilować swoje ciało, aby zagwarantować sobie jak najdłuższe efekty i cieszyć się gładką, przyjemną w dotyku skórą? Oto kilka wskazówek.

 

Wybranie odpowiedniego sposobu depilacji

Przede wszystkim musimy zastanowić się, jaki sposób depilacji wybieramy. Aby sprawdzić, co jest dla nas najlepsze, warto próbować różnych metod i dokładnie obserwować swoją skórę. Najprostszym, a jednocześnie najmniej trwałym rozwiązaniem jest usuwanie włosków przy użyciu zwykłej, klasycznej maszynki, którą kupimy w każdym sklepie. Niektóre osoby decydują się też na stosowanie wosku czy depilację cukrową. W przypadku tego typu zabiegu potrzeba zdecydowanie więcej doświadczenia, aby wszystko przebiegło, jak należy. Przede wszystkim istnieje obawa mocnego podrażnienia, a nawet uszkodzenia skóry. Problemem, jaki może pojawić się po tego typu depilacji, są wrastające włoski, ale jednocześnie ogromną zaletą jest skuteczność. Po zastosowaniu wosku możemy oczekiwać, że skóra będzie gładka nawet przez kilkanaście dni. 

Wbrew pozorom popularnym wyborem w przypadku usuwania włosów z bikini jest depilator. Na początku taki zabieg może powodować spory ból, ale z czasem skóra się do tego przyzwyczaja. Usuwanie zbędnego owłosienia depilatorem zwykle również gwarantuje długotrwałe efekty. Warto też wiedzieć, że część dostępnych na rynku urządzeń ma wymienne nakładki przeznaczone właśnie do golenia tej wrażliwej części ciała. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów depilacji jest laser. Jeszcze do niedawna taki zabieg można było wykonać tylko w profesjonalnym salonie, a obecnie w sklepach można znaleźć łatwe w obsłudze domowe depilatory laserowe.

Przygotowanie do depilacji bikini

Przygotowanie do depilacji bikini nie jest czasochłonne. Niektórzy od razu przystępują do usuwania włosków, jednak dobrym zwyczajem jest wcześniejsze wykonanie delikatnego peelingu. Dotyczy to sytuacji, w której decydujemy się na usuwanie włosków za pomocą klasycznego depilatora z pęsetami, golarki czy wosku. Używany do peelingu kosmetyk stosujemy tylko na skórę i dbamy, aby nie dostał się do miejsc intymnych. Dzięki takiemu zabiegowi odsłaniamy krótkie włoski i tym samym sprawiamy, że efekty depilacji są lepsze i trwalsze. Regularne złuszczanie skóry zabezpiecza także przed wrastaniem włosów.

 

Golenie bikini – jak uniknąć podrażnień skóry?

Przede wszystkim przy klasycznym goleniu maszynką kluczem do sukcesu jest to, aby używać ostrej, czystej maszynki. Wtedy włosy będą usuwane już za pierwszym pociągnięciem i nie trzeba będzie golić tego samego odcinka skóry kilka razy. Ponadto skutecznie zmniejsza to szansę na wdanie się infekcji w skórę. Dobrym zwyczajem jest też korzystanie z kremu do golenia, który sprawi, że maszynka będzie lekko sunęła po skórze. Jeśli jednak nie mamy specjalnego kremu, możemy zastosować np. naturalną odżywkę do włosów. Dzięki niej włoski w okolicach bikini staną się delikatniejsze i tym samym łatwiej będzie je usunąć. Powstawaniu podrażnień może też sprzyjać niepewne prowadzenie maszynki.

Aby uniknąć podrażnień, należy jednak dbać nie tylko o odpowiednie przeprowadzenie zabiegu i stosowanie dobrej jakości kosmetyków. Równie ważne jest, aby nosić na co dzień przewiewną bieliznę. Powinna być ona wykonana z materiałów, które dobrze przepuszczają powietrze, a dodatkowo są przyjazne dla skóry.

Jeśli decydujemy się na używanie depilatora, niezależnie od jego typu, musimy też pamiętać o odpowiednim doborze ustawień. Jeśli mowa o sprzętach klasycznych, zasilanych akumulatorowo lub sieciowo, należy ustawić małą prędkość pracy i jeśli to możliwe zastosować specjalną nakładkę do depilacji bikini. Podobnie sprawa ma się w przypadku używania depilatora laserowego, z tą różnicą, że większość z dostępnych na rynku modeli ma specjalne czujniki. Dostosowują one intensywność działania do typu danej skóry.

Jak radzić sobie z podrażnieniem skóry po goleniu?

Jest kilka sposobów na to, aby radzić sobie z podrażnieniami, które pojawiają się na skórze po depilacji. Przede wszystkim może stosować gotowe kosmetyki np. specjalne kremy do skóry wrażliwej, które mają w składzie pantenol i bisabolol, a także składniki o działaniu antybakteryjnym. Taki preparat powinien przyspieszyć regenerację skóry. Dobre mogą okazać się także domowe sposoby. W celu ukojenia skóry można nałożyć na nią maseczkę z płatków owsianych. Należy najpierw namoczyć je w wodzie, następnie odsączyć i wymieszać z kremem. Tak przygotowany kosmetyk wystarczy rozprowadzić w miejscach, gdzie występują podrażnienia, odczekać kilkanaście minut, a następnie go spłukać. W przypadku podrażnień skóry bardzo dobrze sprawdzają się też wszelkie kosmetyki na bazie aloesu, który ma działanie przeciwzapalne i łagodzące. W przypadku problemów ze skórą ukojenie może przynieść też oliwa z oliwek czy olej kokosowy.

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 25.10.20

 

Najważniejsze zalety:

Sporo osób podziela zdanie, że dobry ranking depilatorów powinien zawierać opis sprzętu Babyliss G960E, który ich zdaniem działa skutecznie i pozwala w łatwy sposób pozbyć się zbędnego owłosienia i to bez bólu. W zestawie znajdują się wymienne nasadki, jedna ma powierzchnię 4 cm2, a druga 2cm2 (można ją używać do miejsc wrażliwych). Ich odłączanie i przyłączanie jest proste.

 

Najważniejsze wady:

W pojedynczych komentarzach można przeczytać, że sprzęt jest trochę ciężki. Jeśli chcemy wydepilować całe ciało, musimy być przygotowani na to, że konieczne będzie robienie przerw, bo dłonie mogą szybko się męczyć.

 

Werdykt: 9.4/10

Opublikowane w Internecie opinie o Babyliss G960E są pozytywne, a większość osób nie żałuje podjętej decyzji o zakupie tego depilatora. Wykorzystuje on technologię IPL, czyli Intense Pulse Light. Podczas depilacji dochodzi do napromieniowania cebulek włosowych i dzięki temu włosy nie odrastają tak szybko, a z czasem przestają niemal w ogóle. Urządzenie jest zasilane sieciowo. Jak podaje producent, żywotność lampy wynosi około 300000 impulsów świetlnych.

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Bezpieczeństwo użytkowania

W przypadku depilatorów IPL jedną z kluczowych kwestii jest bezpieczeństwo użytkowania. To na ten aspekt warto zwracać szczególną uwagę przy zakupie. Prezentowany przez nas model jest w tym zakresie dobrym wyborem. Przede wszystkim depilator ma zabezpieczenie przed przypadkowym wyzwalaniem błysków, co zapewnia nam lepszą kontrolę nad urządzeniem. Ponadto sprzęt ma funkcję wykrywania typu skóry, więc automatycznie dostosowuje ustawienia do danego użytkownika. To zdecydowanie zmniejsza ryzyko występowania podrażnień skóry. Dodatkowo depilator IPL ma wbudowany filtr UV stanowiący dodatkową ochronę dla skóry. Warto też wiedzieć, że w zestawie znajdują się okulary ochronne, które można założyć w trakcie depilacji. Są one lekkie i wygodne w noszeniu. 

Łatwa obsługa

Użytkownicy doceniają to, że urządzenie jest łatwe w obsłudze. Dzięki temu depilację może z powodzeniem przeprowadzić także osoba bez doświadczenia, który nigdy wcześniej nie korzystała z tego typu sprzętów. Depilator IPL ma 5 poziomów intensywności światła, które są dostosowywane w zależności od karnacji. Należy pamiętać, że przed przystąpieniem do korzystania ze sprzętu należy wygolić miejsce, które będziemy depilować. Wtedy zabieg będzie mniej bolesny, a przede wszystkim skuteczny. Test Babyliss G960E potwierdził, że korzystanie z depilatora jest proste. Sporym ułatwieniem jest darmowa aplikacja na telefon, która przypomina o kolejnych zabiegach. Dzięki niej zdecydowanie łatwiej zachować odpowiednią regularność.

 

Wykonanie

Cena Babyliss G960E nie jest najniższa, jednak pod uwagę trzeba wziąć solidność wykonania sprzętu. Do jego produkcji wykorzystano wysokiej jakości materiały. Obudowa jest zrobiona z mocnego tworzywa, dlatego wykazuje mniejszą podatność na zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne. Korzystanie z depilatora jest wygodne, ponieważ ma on odpowiednio wyprofilowaną rączkę gwarantującą pewny chwyt. W zestawie znajduje się praktyczne etui, do którego można schować depilator i tym samym bezpiecznie go przenosić i przechowywać.

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 25.10.20

 

Najważniejsze zalety:

Depilator marki Braun jest przystosowany do golenia na mokro i na sucho, więc nie ma właściwie żadnych ograniczeń, co do tego, w jaki sposób przeprowadzimy depilację. Usuwanie włosków w trakcie kąpieli może zmniejszyć ból, więc to polecane rozwiązanie dla osób wrażliwych. Sprzęt jest sprzedawany w zestawie z przydatnymi nakładkami zwiększającymi jego praktyczność.

 

Najważniejsze wady:

Część osób wskazuje, że w pełni naładowany akumulator nie wystarcza na depilację całego ciała. Zabieg czasami trzeba przerywać w trakcie, aby podładować sprzęt. Z czasem akumulator staje się mniej wydajny niż na początku.

 

Werdykt: 9.4/10

Opinie o Braun Silk-epil 7 7561 Wet & Dry pozwalają stwierdzić, że sprzęt dobrze sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Depilator jest łatwy w obsłudze i wygodnie trzyma się go w dłoni. Producent podaje, że urządzenie skutecznie usuwa krótkie i cienkie włosy o długości od 0,5 mm.

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Komfort użytkowania

Jak pokazał test Braun Silk-epil 7 7561 Wet & Dry, korzystanie z depilatora jest komfortowe. Wpływ na to ma kilka czynników. Przede wszystkim warto wiedzieć, że urządzenie ma regulowaną prędkość. Wprawdzie do wyboru są tylko dwa stopnie, ale mimo to konsumentki są zadowolone z tej opcji. Pierwszy stopień jest polecany szczególnie dla osób, które wcześniej nie korzystały z depilatora i do usuwania włosków z bardziej wrażliwych rejonów ciała. Drugi stopień pozwala na wydajniejszą i szybszą pracę. Depilator ma ruchomą głowicę, która może wychylać się o 15 stopni w przód i w tył. Dobrze dopasowuje się ona do kształtu ciała, zapewniając odpowiedni komfort i dobre efekty depilacji. Prezentowany model jest też polecany dlatego, że ma wbudowaną lampkę Smart Light, która dobrze podświetla depilowany obszar skóry. W rezultacie łatwiej dostrzec cienkie i jasne włoski i tym samym je usunąć.

Przeznaczenie

Kobiety doceniają to, że z depilatora można korzystać zarówno na sucho, jak i na mokro. Depilacja w trakcie kąpieli ma swoje plusy. Pod wpływem ciepłej wody skóra staje się miększa i się odpręża, dzięki czemu zredukowany zostaje ból mogący się pojawić w trakcie usuwania włosków. Dodatkowo ze sprzętu można korzystać, chcąc wydepilować różne części ciała. Nadaje się on nie tylko do depilacji nóg, ale także pach czy nawet okolic bikini. W związku z tym można uznać, że to uniwersalny model.

 

Solidna konstrukcja

Cena Braun Silk-epil 7 7561 Wet & Dry wynosi około 400 zł, co nie jest wygórowaną kwotą, jeśli weźmie się pod uwagę skuteczność depilacji i jakość wykonania sprzętu. Co do drugiej wspomnianej kwestii, model ma wodoszczelną i wodoodporną obudowę, która dobrze zabezpiecza wewnętrzny mechanizm. Ze sprzętu można z powodzeniem korzystać pod prysznicem, nie martwiąc się o awarię. Dzięki takiej konstrukcji można go też dokładnie myć pod bieżącą wodą. Urządzenie jest zasilane akumulatorowo, co pozwala na jego użytkowanie niemal w każdych warunkach. Naładowany akumulator wystarcza na około 40 minut depilacji. Efekty w postaci gładkiej skóry mogą się utrzymywać nawet do 4 tygodni.

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 25.10.20

 


Depilator laserowy jest bardzo wygodnym narzędziem do usuwania niechcianych włosków. Podczas jego używania należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach, aby cała czynność przebiegła sprawnie, dokładnie i przede wszystkim bezpiecznie. Jeżeli zastanawiasz się, jak prawidłowo używać depilatora laserowego, to ten poradnik jest właśnie dla Ciebie.

 

Czym jest depilator laserowy?

Depilator laserowy to specjalne urządzenie, które służy do pozbywania się niechcianych włosków na ciele. Dzięki niemu możesz bezpiecznie usunąć owłosienie z wielu partii skóry. To bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza gdy chcesz, aby efekt gładkości  utrzymywał się przez dłuższy czas. Zabieg depilacji należy wykonywać co jakiś czas (dwa tygodnie odstępu pomiędzy pierwszymi trzema użyciami, a później co cztery tygodnie). Bardzo istotne jest stosowanie się do zaleceń określonych przez producenta w instrukcji, ponieważ niewłaściwie użycie może doprowadzić do uszkodzenia skóry. Obsługa depilatora laserowego jest bardzo prosta, więc nie będziesz mieć kłopotu z wykonaniem zabiegu. 

 

Jakie są przeciwwskazania do używaniu depilatora laserowego?

Przed użyciem depilatora laserowego należy pamiętać o przeciwwskazaniach do jego stosowania. Jednym z nich jest kolor skóry. Warto mieć na uwadze, że czarna i ciemnobrązowa skóra nie powinna być poddawana depilacji laserowej. A to dlatego, że światło lasera jest pochłaniane przez ciemne barwniki w skórze. Osoby z ciemną karnacją mają dużo melaniny (barwnika, który nadaje kolor), która będzie pochłaniać wiązkę światła lasera wysłaną przez depilator i może doprowadzić to do oparzeń i uszkodzeń skóry. Oprócz tego ważnymi przeciwwskazaniami jest ciąża i choroby nowotworowe. Emitowana wiązka światła może być groźna zarówno dla rozwijającego się dziecka, jak i osoby, która zmaga się z chorobą nowotworową lub właśnie zakończyła leczenie. Jeżeli zauważysz u siebie brązowe pieprzyki, to nie powinieneś korzystać z depilatora laserowego. Znamiona barwnikowe nie powinny być drażnione. Włoski powinny być usuwane z nich poprzez przycinanie (nigdy przez wyrywanie).

Przygotuj skórę przed zabiegiem depilacji laserowej

Przed przystąpieniem do depilacji laserowej należy przygotować odpowiednio skórę. Przede wszystkim powinno się usunąć włoski maszynką (na dzień lub dwa przed przystąpieniem do zabiegu). Umożliwi to lepsze i łatwiejsze przesuwanie się głowicy po skórze. Znacznie zaoszczędzisz czas poświęcony na zabieg depilacji. Oprócz tego niewskazane jest stosowanie balsamów, antyperspirantów i kremów, ponieważ laser działa najlepiej na czystej skórze. Jeżeli stosujesz jakiś kosmetyk, to powinieneś przed zabiegiem go zmyć, aby wszystko przebiegło sprawnie i prawidłowo. Wszystkie inne techniki depilacji (takie jak wosk czy też pasta cukrowa) nie są wskazane przed przystąpieniem do depilacji laserowej. Mogą one zdeformować cebulki włosów i sprawić, że efekty z zastosowania lasera nie będą zadowalające. Należy pamiętać także o tym, aby nie wykonywać depilacji laserowej, jeżeli mniej niż miesiąc temu się opalaliśmy. W skórze będzie nagromadzona duża ilość melatoniny, która będzie przyciągała światło lasera. Może to spowodować oparzenia i dyskomfort podczas zabiegu, jak i po nim.

 

Dobierz odpowiednią moc lasera

W instrukcji dołączonej do depilatora laserowego (lub na opakowaniu) powinny znaleźć się wytyczne dotyczące dobierania odpowiedniej mocy urządzenia. To ważne, aby odpowiednio ją dostosować, ponieważ nieprawidłowe ustawienia mogą spowodować oparzenia lub niezadowalające efekty po zabiegu. Przed pierwszym użyciem powinieneś dokładnie zapoznać się ze wskazówkami związanymi z doborem mocy. W dostosowywaniu ustawień najważniejsza jest karnacja oraz kolor i grubość włosków. Te mocniejsze (ciemniejsze i grubsze włoski) będą wymagały użycia większej mocy, aby zabieg był skuteczny. Dobry depilator laserowy pozwoli efektywnie i bezpiecznie pozbyć się niechcianego owłosienia. 

 

Dopasuj głowicę

Dopasowanie odpowiedniej nakładki jest bardzo istotne. W zależności od tego, które miejsce będziesz depilować musisz wybrać przeznaczoną do tego nasadkę. Niektóre depilatory mają dołączone do zestawu specjalne nakładki służące do depilacji na przykład okolic bikini czy twarzy. Umożliwia to dokładne i wygodne usunięcie włosków z każdego miejsca.

 

Przyłóż głowicę do suchego miejsca

Głowica depilatora laserowego powinna być przykładana do suchej skóry. Nigdy nie stosuj urządzenia na wilgotnej lub mokrej powierzchni, ponieważ może stać Ci się krzywda. Ponieważ sprzęt emituje wiązkę światła laserowego, cebulki włosowe kumulują w sobie energię, która wpływa na ich strukturę i umożliwia uzyskanie upragnionego efektu gładkiej skóry. 

Poruszaj się w linii prostej

Po uruchomieniu urządzenie powinno zostać przyłożone do skóry pod kątem prostym. Następnie należy poruszać się partiami, bardzo powoli, w linii prostej. Po każdym przesunięciu powinieneś docisnąć depilator do skóry i nacisnąć przycisk uwalniający błysk światła. Cały proces powinien przebiegać powoli i dokładnie, aby później móc cieszyć się efektem zabiegu.

 

Pielęgnacja po zabiegu

Od razu po dokonaniu depilacji laserowej nie należy stosować żadnych kosmetyków perfumowanych ani dezodorantów. Mogą one podrażnić skórę i wywołać dyskomfort. Warto także pamiętać o powstrzymaniu się od opalania na jakiś czas.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 25.10.20

 

Najważniejsze zalety:

Prezentowany depilator IPL daje gwarancję skuteczności zabiegu usuwania zbędnego owłosienia. Skóra pozostaje gładka na wiele tygodni, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo czasu. Urządzenie ma szerokie możliwości zastosowania, bo można używać go do depilacji nóg, pach, ramion, brzucha i okolic bikini. Depilator jest delikatny dla skóry, a potwierdzeniem na to jest przeprowadzony test Philips Lumea SC1995/00.

 

Najważniejsze wady:

W zestawie znajduje się instrukcja obsługi, która zdaniem nielicznych kupujących nie jest dostatecznie przejrzysta. Problemem jest również to, że obudowa nagrzewa się stosunkowo szybko, co nieco mniejsza komfort podczas zabiegu depilacji laserowej.

 

Werdykt: 9.6/10

Depilator IPL jest zasilany sieciowo, a dołączony do zestawu przewód jest na tyle długi, że mamy zapewniony komfort użytkowania. Z tego też względu opinie o Philips Lumea SC1995/00 są w większości pozytywne. Osoby, które zdecydowały się na inwestycję w ten sprzęt nie żałują podjętej decyzji.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Efektywność działania

Przed dopuszczeniem do sprzedaży sprzęt przeszedł stosowne testy kliniczne, które potwierdziły skuteczność jego działania. Już 4 zabiegi wykonywane w odstępach, co 2 tygodnie są w stanie widocznie ograniczyć pojawianie się włosków na skórze. Po wykonaniu serii zabiegów wystarczy tylko od czasu do czasu używać depilatora IPL celem utrzymania efektów. Tym sposobem zyskujemy dodatkowy czas, który w innym wypadku trzeba by było poświęcić na depilację ciała. Należy jednak pamiętać, że tempo wzrostu włosów jest uzależnione od indywidualnych czynników. Oznacza to, że u każdego może być ono nieco inne. 

Tania eksploatacja

Sporo osób zastanawia się, czy zakup depilatora IPL to dobra inwestycja? Powodem wątpliwości są obawy o dodatkowe koszty związane z jego użytkowaniem. Warto podkreślić, że korzystanie z depilatora nie jest kosztowne, uwzględnić należy tylko zużycie energii elektrycznej, które w przypadku takiego sprzętu jest znikome. Podczas depilacji nie trzeba korzystać z żadnych żeli ani innych kosmetyków, tak jak to jest w przypadku tradycyjnego golenia. Dodatkowo lampy są trwałe, nie trzeba ich wymieniać. Ich żywotność w przypadku tego modelu szacowana jest na ok. 8 lat. 

 

Bezpieczeństwo użytkowania

Aspektem, o którym nie można zapominać podczas depilacji jest bezpieczeństwo zabiegu. Urządzenie Philips wykorzystuje technologię światła impulsowego znaną pod nazwą IPL, czyli Intense Pulsed Light. Jest ona popularna i wykorzystywana podczas profesjonalnych zabiegów. Producent tego urządzenia zadbał o jego odpowiednie dostosowanie do domowych warunków. W tym celu podjęto współpracę z doświadczonymi dermatologami, aby mieć pewność, że depilator będzie w pełni bezpieczny dla skóry. Taki właśnie jest Philips Lumea SC1995/00. Nie powoduje on podrażnień, a w czasie depilacji nie ma też ryzyka poparzenia skóry.

 

Duże okienko

Istotną zaletą tego urządzenia jest to, że ma ono stosunkowo duże okienko, którego powierzchnia wynosi dokładnie 4 cm2. W rezultacie zabieg depilacji przebiega szybciej, szczególnie jeśli chcemy pozbyć się zbędnego owłosienia z nóg i ud. Depilator jest przystosowany do używania m.in. na nogach, pod pachami i w okolicach bikini. Choć cena Philips Lumea SC1995/00 nie jest niska warto zainwestować w ten sprzęt.

 

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 25.10.20

 

Mówi się, że depilacja laserowa jest jedną z najbardziej skutecznych metod usuwania niechcianych włosków na nogach, przedramionach, pod pachami, w okolicach bikini, a nawet na twarzy. Zabiegi można przeprowadzać nie tylko w salonie kosmetycznym, ale i w domu, wystarczy kupić odpowiedni sprzęt. Czy rzeczywiście warto zdecydować się na laserową depilację?  

 

Czym jest depilacja laserowa?

Metoda usuwania niechcianego owłosienia z wykorzystaniem wiązki lasera pojawiła się kilkanaście lat temu i wciąż zyskuje na popularności. Pozwala ona na pozbycie się włosków z dowolnej części ciała i to bez odczuwania dużego dyskomfortu. Do przeprowadzenia zabiegu potrzebny jest odpowiedni sprzęt, czyli depilator laserowy. Emituje on wiązkę światła, która jest wchłaniana przez włosy i dociera aż do cebulek, które zostają zniszczone. Wytwarzana w ten sposób energia jest dla nas bezpieczna, ale żeby uzyskać oczekiwane rezultaty, konieczny jest właściwy dobór mocy impulsów. Pod uwagę trzeba przy tym wziąć karnację skóry, a także kolor włosków. Po depilacji skóra może być lekko zaczerwieniona, reaguje w ten sposób na działanie lasera. Objaw ten zazwyczaj znika po kilku godzinach i nie jest to powód do niepokoju. Po zabiegu należy unikać antyperspirantów i innych kosmetyków, które mogłyby podrażnić skórę, zwłaszcza tych mających w składzie alkohol.

Zalety depilacji laserowej

Depilacja laserowa zapewnia skuteczne oraz długotrwałe efekty. Możemy cieszyć się gładką skórą przez dłuższy czas, nie musimy powtarzać zabiegu co kilka dni (jest to niezbędne np. gdy używamy zwykłej maszynki czy kremu). Oczywiście jednorazowe użycie depilatora nie wystarcza, aby na długo pozbyć się niechcianego owłosienia. Włoski na ciele rozwijają się w trzech fazach: wzrostu, zaniku oraz odpoczynku. Nie rosną one jednocześnie, dlatego zabieg depilacji początkowo trzeba powtarzać co kilka tygodni. W przypadku depilowania pach, okolic bikini czy nóg zazwyczaj trzeba wykonać od 3 do 5 zabiegów, a wąsika na twarzy nawet od 5 do 10 zabiegów (włoski są delikatniejsze, a cykl ich wzrostu znacznie szybszy). Kiedy skóra będzie już gładka, należy co pewien czas ponownie sięgnąć po depilator, aby przedłużyć trwałość uzyskanych efektów.

Osoby, które zdecydowały się na depilację laserową przekonują, że dało to im poczucie pewności. Ponieważ możemy pozbyć się niechcianych włosków, możemy w dowolnym momencie założyć ubrania bardziej odsłaniające ciało czy wybrać się na basen lub na plażę, żeby się poopalać. Nie musimy jednocześnie się krępować, że zapomnieliśmy o wydepilowaniu najważniejszych partii ciała. Efekty depilacji laserowej docenimy również podczas dłuższego wyjazdu, zwłaszcza gdy będziemy przebywać w miejscu bez wielu udogodnień, przykładowo na biwaku pod namiotem. Niezależnie od pory roku nie musimy przejmować się swoim wyglądem, bo mamy pewność, że skóra jest gładka. Co ważne, na laserowe usunięcie włosków mogą zdecydować się nawet osoby ze znamionami i pieprzykami. Przed zabiegiem wystarczy je odpowiednio zabezpieczyć i pilnować, aby wiązka światła nie była skierowana bezpośrednio na nie.

 

Wady depilacji laserowej

Co prawda laserowa depilacja jest bardzo popularna i ma wiele istotnych zalet, ale nie jest pozbawiona wad. Część osób twierdzi, że nie jest to całkowicie bezbolesna metoda i podczas zabiegu można odczuwać dyskomfort. Jednak zwykle nie jest on tak duży, jak w czasie używania zwykłego depilatora czy wosku, poza tym w tej kwestii istotną rolę odgrywa indywidualny próg bólu. Do depilacji należy się odpowiednio przygotować, a więc na miesiąc przed zaplanowanym zabiegiem trzeba unikać opalania i odwiedzania solarium, niewskazane jest również picie herbatek z dziurawcem czy nagietkiem i stosowanie preparatów mających w składzie kwasy owocowe, witaminę C, izotretynol lub witaminę A. Jest też kilka przeciwwskazań, które uniemożliwiają przeprowadzenie laserowej depilacji. Mowa tu m.in. o: ciąży, stałym przyjmowaniu leków fotouczulających, zaburzeniach pigmentacji (w tym bielactwie), chorobach nowotworowych, padaczce, cukrzycy insulinozależnej, łuszczycy, atopowym zapaleniu skóry, grzybicy oraz skłonnościach do przebarwień.

Czy warto zdecydować się na depilację laserową?

Depilacja laserowa pozwala zapomnieć o problemie niechcianych włosków niemal na całym ciele. To odpowiednia metoda nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn, a zabieg można bez przeszkód przeprowadzić w domowym zaciszu. Co prawda laserowe depilatory nie są tanimi urządzeniami, ale taka inwestycja to zwykle bardziej ekonomiczne rozwiązanie niż regularne odwiedziny salonu kosmetycznego (koszt jednego zabiegu to 100 – 500 zł, zależnie od partii ciała). Poza tym nie musimy regularnie kupować nowych maszynek lub specjalnych preparatów, co jest dodatkowym wydatkiem. Znalezienie czasu na przeprowadzenie depilacji co kilka tygodni nie jest bardzo kłopotliwe, z pewnością jest to znacznie mniej uciążliwe niż używanie maszynki co kilka dni. Stosowanie depilatora laserowego pozwala uniknąć wrastania włosków, co nierzadko jest bardzo bolesne.