Ostatnio aktualizowane: 02.03.24

 

 

Depilator laserowy – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Philips Lumea IPL BRI956/00 to depilator laserowy, który sprawi, że nie będziesz musiała się więcej martwić o nadmierne owłosienie. Dzięki specjalnym, wymiennym nakładkom można go używać do depilacji całego ciała. Efekty stosowania sprzętu widać już po pierwszych 3 zabiegach. Depilator jest łatwy w użytkowaniu, a dzięki wygodnej, dużej rączce depilacja nie będzie sprawiała żadnych trudności. Polecamy także model Braun PL5014 Silk-Expert IPL Pro 5, który ma trwałość wynoszącą 400 000 impulsów co wystarczy na 22 lata zabiegów. To skutecznie działające urządzenie, za pomocą którego można pozbyć się niechcianego owłosienia z całego ciała. Ma ono duże okienko świetlne zapewniające szybką depilację, a także filtr UV.

11 najlepszych depilatorów laserowych. Opinie w 2024 roku

 

Poniżej znajduje się ranking depilatorów laserowych, który powstał na podstawie dokładnej analizy opublikowanych w Internecie opinii. Możesz być pewny, że prezentowane porównanie depilatorów laserowych zawiera wyłącznie te produkty, które wyróżnia wysoka jakość wykonania, trwałość oraz dobre parametry. 

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Depilator laserowy Philips Lumea IPL BRI956/00 to urządzenie, które dokładnie usuwa niechciane owłosienie. Sprzęt jest wyposażony w specjalne nakładki pozwalające dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Dzięki dużej rączce jest poręczny i wygodny w użyciu.

Wady

Prezentowany model ma ładowanie akumulatorowo-sieciowe. Depilator dosyć szybko się wyładowuje i wymaga podłączenia do prądu. Podpięty do urządzenia kabel utrudnia wykonywanie zabiegu.

Podsumowanie

Produkt jest wyposażony w czujnik SmartSkin, dzięki któremu dobierzesz odpowiednią dawkę emitowanego lasera do swojego koloru skóry. Do każdego zestawu dołączony jest pokrowiec, który zabezpiecza urządzenie, gdy nie jest używane.

Drugi wybór

Zalety

Depilator o nowatorskiej konstrukcji pozwalający na płynne emitowanie wiązki światła, co znacząco przyspiesza zabiegi na dużych obszarach. Podczas pracy urządzenie nieustannie sprawdza koloryt skóry i do niego dostosowuje impuls lasera.

Wady

Użytkowniczki wskazują, że zestaw z urządzeniem powinien zawierać również takie elementy jak okulary ochronne do przeprowadzania zabiegów. Niestety producent nie przewidział takiej możliwości.

Podsumowanie

Depilator ma rekomendację międzynarodowej organizacji Skin Health Alliance. Jest bezpieczny w użytkowaniu, a zabieg przeprowadzany jest szybciej niż przy użyciu innych tego typu urządzeń. Depilator ma 10 poziomów intensywności pracy.

Rozważ też

Zalety

To produkt zaopatrzony w czujnik SmartSkin, który w trakcie zabiegu czuwa nad dobraniem właściwej wiązki światła bezpiecznej dla skóry. Urządzenie wyposażono w kilka nakładek, z których każda przeznaczona jest do innego obszaru ciała.

Wady

O ile nakładka do depilacji pach czy bikini jest oceniana przez panie jako idealna rozmiarowo, to ta do większych obszarów jest na tyle mała, że zabieg trwa długo. Zatem, aby usunąć włosy z większych obszarów wymaga to sporej ilości czasu i wysiłku.

Podsumowanie

Depilator jest zasilany z domowego gniazdka, ale też ma wbudowany akumulator pozwalający na depilację bez dostępu do zasilania. Rączka urządzenia jest wygodna i poręczna, a zmiana końcówek nie nastręcza kłopotów.

 

 

Depilator laserowy Philips

 

1. Depilator Laserowy Philips Lumea Prestige BRI956/00

 

Depilator laserowy Philips Lumea Prestige BRI956/00 to urządzenie, które pozwoli zapomnieć Ci o problemie nadmiernego owłosienia. Jest przystosowany do każdego rodzaju skóry. Dzięki systemowi SmartSkin oraz specjalnemu czujnikowi możesz dobrać poziom emitowanego lasera do własnych potrzeb. Zastosowanie technologii IPL sprawia, że sprzęt jest odpowiedni do usuwania włosów w naturalnym kolorze (ciemny blond, brąz, czarny) oraz do skóry od bardzo jasnej po ciemno-brązową.

Ten najlepszy depilator IPL  jest wyposażony w wymienne nakładki, dzięki którym w łatwy i wygodny sposób dotrzesz do najmniej dostępnych miejsc. Podwójny filtr sprawia, że depilacja twarzy jest bezpieczna, a emisja lasera nie stanowi zagrożenia dla oczu. Nasadka do ciała ma duże okienko, dzięki czemu depilacja dużych obszarów jest szybka i wygodna.

Depilator laserowy Philips jest wyposażony w podwójne zasilanie sieciowe i bezprzewodowe, więc jest ciągle gotowy do pracy. Po serii zabiegów możesz się cieszyć efektem gładkiej skóry nawet przez 6 miesięcy. Gwarancja urządzenia została potwierdzona przez dermatologów i ekspertów w dziedzinie skóry. Opinie o depilatorach laserowych są jednogłośne. Konsumenci chwalą ten i inne urządzenie do depilacji laserowej za elegancki wygląd, łatwość używania oraz skuteczność i bezbolesny przebieg zabiegu.

 

 

 

 

Depilator laserowy Braun

 

2. Depilator Laserowy Braun PL5014 Silk-Expert IPL Pro 5

 

Depilator Laserowy Braun PL5014 Silk-Expert IPL Pro 5 to model wyposażony w 400 000 impulsów I 10 poziomów intensywności pracy. Co więcej, czujnik SensoAdaptTM stale monitoruje koloryt skóry, po którym jest przesuwane urządzenie i do niego dostosowuje intensywność działania lasera w taki sposób, aby nie uszkodzić skóry, ale pozbawić ją włosów.

Braun PL5014 Silk-Expert IPL Pro 5 ma tryb delikatny, a nawet bardzo delikatny, dlatego może być używany do każdej, delikatnej części ciała – również do twarzy. Zabieg też odbywa się szybciej niż w dotychczas dostępnych urządzeniach, bo Braun PL5014 Silk-Expert IPL Pro 5 emituje impulsy światła również w trybie ciągłym, co pozwala na przyspieszenie całego zabiegu.

Producent podaje, że przy ustawionej mocy na najniższą, golarka laserowa depiluje obie nogi w około 5 minut. Tryb punktowy jest wykorzystywany do mniejszych obszarów. Użytkowniczki, które zakupiły ten model podkreślają, że ma on rekomendację i akredytację międzynarodowej organizacji Skin Health Alliance.

 

 

 

 

Depilator laserowy Philips Lumea

 

3. Depilator IPL Philips Lumea 9000 BRI955/00

 

Do depilacji światłem panie polecają depilator IPL Philips Lumea 9000 BRI955/00 o pięknym biało-złotym kolorze i ergonomicznym uchwycie, który nie powoduje zmęczenia dłoni nawet podczas długiego zabiegu. Depilator laserowy Philips Lumea wykorzystuje technologię IPL, czyli depilacji światłem, która obecnie jest najdelikatniejszą i najskuteczniejszą metodą trwałego pozbycia się niechcianego owłosienia.

Wpływa na to między innymi system łagodzenia zabiegu SenseIQ oraz czujnik SmartSkin, który nieustannie skanuje skórę w celu doboru najlepiej dopasowanej wiązki światła, która będzie skuteczna w depilacji, i bezpieczna dla skóry. Według pań używających sprzętu ten domowy depilator laserowy poradzi sobie z owłosieniem już podczas 3 zabiegów.

Użyteczność sprzętu rośnie, gdy panie dowiedzą się, że można go nie tylko stosować jako sprzęt zasilany sieciowo, ale ma on też wbudowany akumulator, który nie ogranicza miejsca, w którym go używamy. Philips Lumea 9000 nadaje się do wszystkich obszarów ciała i wyposażono go w nasadki do precyzyjnych zabiegów, do depilacji twarzy czy większych obszarów ciała.

 

 

 

 

Depilator laserowy Babyliss

 

4. Depilator Laserowy BaByliss Homelight IPL G960E

 

BaByliss Homelight IPL G960E to model z lampą, której trwałość to ok. 300 000 impulsów świetlnych. Depilator umożliwia usunięcie niechcianych włosków z większych partii ciała (ramion, pleców, łydek), a także tych wrażliwych, m.in. okolic bikini i twarzy. Może on być używany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn.

Urządzenie ma 5-stopniową regulację intensywności światła i może działać w dwóch trybach: Ręcznym lub seryjnym (30 błysków na minutę). Depilator jest bezpieczny w użyciu, gdyż został wyposażony w filtr UV i zabezpieczenie przed przypadkowym wyzwalaniem błysków. W zestawie znajdziemy okulary ochronne i dwie wymienne nasadki do depilacji.

Depilator wygodnie leży w dłoni, to jedna z jego najczęściej wymienianych zalet. Osoby, które zdecydowały się na zakup urządzenia chwalą je również za funkcję rozpoznawania typu karnacji, dług przewód zasilający oraz kompaktowe wymiary. Bez względu na to, jaką część ciała depilujemy, zabieg nie zajmuje dużo czasu.

Depilator BaByliss Homelight IPL G960E został wyposażony w lampę, której trwałość to 300 000 błysków. Urządzenie pracuje w dwóch trybach: Seryjnym i ręcznym.

 

 

 

 

Depilator laserowy Remington

 

5. Depilator Remington Home Pulse Light IPL3500

 

Depilator Remington Home Pulse Light IPL3500 to urządzenie przewodowe oferujące 350 000 impulsów o mocy 3,5 J i częstotliwości od 1 do 3,5 sekundy. Według producenta depilator laserowy Remington pozwala na redukcję 92% owłosienia przy wykonywaniu 3 sesji depilacji w ciągu 6 tygodni.

Przy czym jedna sesja pełnej pielęgnacji całego ciała zajmuje około 20 minut. Dzieje się tak dlatego, że sprzęt zaopatrzono w przycisk samowyzwalacza uwalniającego wiązkę światła za każdym przyłożeniem końcówki do skóry. Przyspiesza to zabieg, a także go upraszcza, bo użytkownik nie musi wciąż naciskać przycisku uwalniającego wiązkę. Jest to zasługą zastosowanej tu technologii Advanced Triggerless.

Depilator, jest chwalony przez Panie, jako bardzo poręczne i kompaktowe urządzenie, ale też wielu panów jest zdania, że jest to również odpowiedni depilator laserowy dla mężczyzn. Użytkownik ma do dyspozycji 5 ustawień energii wyzwalanych przez depilator, zatem precyzyjnie ustawi ją dopasowując do rodzaju skóry. Po skończonej depilacji, urządzenie umieścimy w dołączonym futerale, który ochroni je przed zniszczeniem czy zabrudzeniem.

 

 

 

 

Depilator laserowy domowy

 

6. Depilator Braun IPL PL3012

 

Jak pokazał test depilatorów laserowych, bardzo dużą popularnością cieszy się obecnie model Braun IPL PL3012. Służy on do usuwania niechcianych włosków z całego ciała i twarzy, ma dwa tryby intensywności pracy do wyboru: Delikatny oraz normalny. Sprzęt jest zasilany sieciowo, a trwałość wbudowanej lampy to 300 000 impulsów świetlnych.

Urządzenie jest bezpieczne w użyciu ze względu na czujnik SensoAdapt. Przez cały czas sprawdza on koloryt skóry i na tej podstawie dostosowuje intensywność emitowanego światła. Do depilatora zostało dołączone etui, w którym możemy wygodnie go przechowywać.

Sprzęt trafił do rankingu, ponieważ na jego temat można znaleźć wiele pochlebnych komentarzy. Według konsumentów to dobry domowy depilator laserowy, pozwalający na skuteczne usunięcie włosków bez potrzeby odwiedzania profesjonalnego salonu. Po zainstalowaniu na smartfonie specjalnej aplikacji możemy zaplanować kolejne zabiegi depilacji, co z pewnością będzie bardzo pomocne.

 

 

 

 

Depilator laserowy do twarzy

 

7. Depilator IPL Philips BRI950/00 Lumea Prestige 

 

Philips Lumea Prestige BRI950/00 to depilator laserowy, wyposażony w dwie nasadki, z różniącymi się wielkością okienkami. Element używany do twarzy ma małe okienko pozwalające na precyzyjne użycie. Dodatkowy filtr chroni najbardziej wrażliwe miejsca. Druga końcówka przeznaczona jest do większych partii ciała. Duże okienko pozwala na szybką i wygodną depilację.

Jak każdy model marki Philips, depilator laserowy do twarzy wyposażony jest w czujnik SmartSkin pozwalający dopasować moc emitowanego światła do karnacji. Z funkcji możesz korzystać automatycznie lub ustawić parametry manualnie. Urządzenie sprawdza się do wszystkich kolorów skóry poza skrajnie ciemną oraz do naturalnych kolorów owłosienia: ciemny blond, brąz, czarny.

Urządzenie jest zasilane w dwojaki sposób: tradycyjnie, podłączając do gniazdka oraz bezprzewodowo, dzięki czemu zawsze jest gotowy do pracy. Brak nadmiernego hałasu sprawia, że możesz go używać nawet, jeśli Twoi domownicy już śpią. 

 

 

 

 

Depilator laserowy Rio

 

8. Depilator IPL RIO Hello Skin

 

Depilator laserowy RIO Hello Skin jest zasilany sieciowo. Pozwala on na skuteczne i przede wszystkim bezpieczne usuwanie włosków z nóg, pach, ramion, okolic bikini, a także twarzy. Jeden błysk obejmuje ok. 180 włosków, co oznacza, że depilacja nie zajmuje dużo czasu. Sprzęt wyposażono w lampę kwarcową, której trwałość jest określana na 150 000 impulsów świetlnych.

Urządzenie jest łatwe w obsłudze. Automatycznie emituje ono błyski co 5 sekund, w dodatku ma 5-stopniową regulację mocy. Depilator jest lekki i można go pewnie chwycić. Ma on zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz czujniki uniemożliwiające emitowanie błysków, jeśli głowica nie jest przyłożona do ciała.

Co o sprzęcie sądzą konsumentki? Jak wynika z ich opinii, depilator pozwala na usunięcie niechcianego owłosienia z dowolnej części ciała. Jest on odpowiedni zarówno dla osób mających jasną, jak i ciemniejszą karnację. Sprzęt ma długi przewód zasilający, dlatego  depilację można wygodnie przeprowadzić, siedząc w fotelu lub na kanapie.

 

 

 

 

9. Depilator Braun Silk-expert 5 IPL PL5124

 

Zasilany sieciowo depilator Braun Silk-expert 5 IPL PL5124 jest wyposażony w lampę, której trwałość to 400 000 błysków (ok. 15 lat regularnych zabiegów depilacji). Urządzenie ma 10-stopniową regulację intensywności światła. Nie musimy sami jej dostosowywać, robi to za nas innowacyjny sensor kolorytu skóry SensoAdapt.

Sprzęt ma dobrze wyprofilowaną głowicę, pozwalającą na precyzyjne usunięcie włosków ze wszystkich partii ciała. W zestawie znajduje się specjalna nasadka przeznaczona do depilacji miejsc wrażliwych. Urządzenie można wygodnie przechowywać w eleganckiej kosmetyczce, którą dołączono do kompletu.

Wiele konsumentek twierdzi, że to skutecznie działający depilator, za pomocą którego można trwale usunąć niechciane włoski z okolic bikini, pach, ramion, łydek, a nawet twarzy. Ważne jest to, że zabiegi nie zajmują dużo czasu, niezależnie od wybranej części ciała. Po pobraniu specjalnej aplikacji na smartfona możemy ustalić harmonogram depilacji, tak aby uzyskać oczekiwane rezultaty.

Urządzenie Braun Silk-expert 5 IPL PL5124 ma dwa tryby pracy: Miejscowy i płynny. Wyposażono je w lampę, której trwałość to 400 000 błysków.

 

 

 

 

10. Depilator IPl Rio Pro Hair Remover

 

Kolejne urządzenie, jakie nasz ranking depilatorów laserowych zawiera to RIO Pro IPHR 2. W tym urządzeniu duża powierzchnia okna świetlnego, 35 mm x 14 mm, pozwala na oddziaływanie nawet na 180 włosów jednocześnie. Po 3 – 4 krotnym użyciu ilość włosów zostanie zredukowana do połowy. Producent zaleca wykonanie 6 zabiegów w okresie 6 miesięcy. Jest to niezbędne ze względu na różne fazy wzrostu włosów.

Gdy jedne usuwamy inne są w fazie uśpienia. Aby naświetlić wszystkie włosy w fazie wzrostu, potrzeba wykonać kilka zabiegów w kilkutygodniowych odstępach czasowych. Urządzenie zawiera 5 poziomów mocy i technologię potrójnego błysku podnoszącą skuteczność działania.

Producent wyposażył urządzenie w funkcję zabezpieczającą przed kontaktem z oczami – w przypadku skierowania na oczy jasne pomarańczowe światło zmusi ono użytkownika do mrugania. Należy też pamiętać, że depilator jest skuteczny tylko wówczas, gdy włosy są ciemniejsze od karnacji skóry, w przeciwnym wypadku depilacja nie będzie skuteczna.

Użytkownicy chwalą dodatkowe wyposażenie w postaci lampy błyskowej do twarzy i do miejsc wrażliwych. Uznanie także zyskała 5 stopniowa regulacja naświetlania.

Depilator laserowy RIO Pro IPHR 2 przy emitowaniu jednego błyśnięcia jest w stanie objąć aż do 180 włosów. Oznacza to, że całą depilację będziemy mogli szybko przeprowadzić. Jakie są jego inne zalety?

 

 

 

 

11. Philips Lumea Prestige BRI953/00 Depilator Ipl

 

Depilator laserowy Philips Lumea IPL BRI953/00 jest polecany przez wiele kobiet. Wyposażony jest on w trzy różne nasadki, które różnią się powierzchnią naświetlania. Są one specjalnie przystosowane do okolic twarzy, ciała, bikini oraz pach. Czujnik SmartSkin umożliwia wybór intensywności emitowanej wiązki światła odpowiedniej dla naszej karnacji skóry. 

Urządzenie zalecane jest do naturalnego koloru włosów oraz skóry od jasnej po ciemno-brązową. Efekty użytkowania widać już po czwartym zabiegu, a dla utrwalenia efektów gładkiej skóry depilację należy powtarzać co 4-8 tygodni. Model Philips Lumea jest łatwy w obsłudze. Wystarczy wybrać odcień skóry oraz moc lasera, następnie przyłożyć urządzenie pod kątem 90 st. do miejsca, które chcemy depilować i włączyć wskaźnik błysku. Zalecane jest stosowanie metody 1 miejsce = 1 błysk.

Za sprawą podwójnego zasilania, bezprzewodowego oraz tradycyjnego, polegającego na podłączeniu do gniazdka możemy używać depilatora, w każdym momencie. Szczególnie wygodne jest nieużywanie kabla, gdy chcemy wydepilować tylko kilka włosków.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki depilator laserowy kupić?

 

Jest wiele sposobów na usunięcie niechcianych włosków na twarzy, ramionach czy nogach. Jednak nie wszystkie są tak skuteczne, jak depilacja laserowa. Wykorzystywany w tej metodzie sprzęt emituje wiązkę światła, która wnika głęboko w skórę i niszczy cebulki włosów. Chcesz kupić depilator laserowy, który pozwoli Ci na przeprowadzenie bezpiecznych zabiegów w domowym zaciszu? Zebraliśmy kilka przydatnych porad na ten temat. Po lekturze naszego poradnika będziesz w stanie odpowiedzieć sobie na pytanie jaki depilator laserowy wybrać i czy warto go kupić.

Zasilanie

Depilatory laserowe to w większości sprzęty zasilane sieciowo. Ponieważ konieczne jest podłączenie ich do prądu, musimy sprawdzić długość przewodu. Jeżeli będzie on za krótki, używanie urządzenia może być mało komfortowe i będziemy narzekać na ograniczenie swobody ruchów. Niektóre modele mają wbudowany akumulator, który trzeba ładować. Tego typu najlepsze depilatory laserowe mogą być używane w dowolnym miejscu. Jednak coraz częściej Panie decydują się na zakup sprzętów sieciowo-akumulatorowych. Są one zasilane na dwa sposoby, co zwiększa ich praktyczność.

 

Powierzchnia działania

Przeważnie urządzenie do depilacji laserowej naświetla obszar ciała o powierzchni kilku centymetrów kwadratowych (najczęściej od 3 do 6 cm2). Mimo to usunięcie włosków z nóg czy ramion nie powinno zająć bardzo dużo czasu. Wybierając model do depilacji twarzy, pamiętajmy o tym, że w jego przypadku powierzchnia działania jest nieco mniejsza. To pozwala zachować odpowiedni poziom bezpieczeństwa i precyzję.

 

Regulacja mocy

Żeby przekonać się, jaki jest najlepszy depilator laserowy, sprawdźmy, które modele zostały wyposażone w opcję regulacji mocy. Musimy mieć na uwadze, że niektóre partie naszego ciała są bardziej wrażliwe od pozostałych, mowa tu m.in. o pachach i okolicach bikini. Ustawienie zbyt dużej mocy może doprowadzić do odczuwania dyskomfortu, a nawet poparzenia skóry. Sprzęty oferowane przez znane marki przeważnie mają specjalny czujnik, który sprawdza karnację i na tej podstawie dobiera optymalną moc działania.

 

Odcień włosów

Zanim kupimy sprzęt do depilacji laserowej, trzeba się upewnić, że rzeczywiście jego stosowanie przyniesie oczekiwane efekty. Zazwyczaj producenci podają, jaki kolor powinny mieć włoski przeznaczone do usunięcia. Większość urządzeń jest przystosowana do depilacji owłosienia w odcieniu ciemnego blondu, brązu i czerni. Laserowe depilatory nie usuwają bardzo jasnych, a także siwych włosków. Co więcej, konieczne jest też sprawdzenie, czy mamy odpowiednią karnację do używania sprzętu.

Trwałość żarówki

Za działanie urządzenia laserowego odpowiada wbudowana żarówka. Trzeba sprawdzić, czy należy ją wymieniać, aby efektywność działania sprzętu utrzymywała się na tym samym poziomie. Coraz częściej laserowe depilatory są wyposażone w żarówkę kwarcową, która jest niezużywalna.

 

Zmniejszanie odczuwania dyskomfortu

Depilacja laserowa nie jest w 100% bezbolesną metodą usuwania włosków, choć jednocześnie jest znacznie bardziej komfortowa niż np. stosowanie wosku. Są sprzęty wyposażone w specjalne funkcje, dzięki którym odczuwany dyskomfort jest znacznie mniejszy. Może to być np. nawiew zimnego powietrza, system masujący, ewentualnie nasadka chłodząca. Choć w tej kwestii odczucia mgąe być mocno indywidualne, to i tak warto sprawdzić jakie depilatory IPL zawiera ranking i jakie maja one opinie użytkowników.

 

Poręczność

Aby skutecznie usunąć niechciane włoski, trzeba precyzyjnie przesuwać głowicę urządzenia wzdłuż depilowanej części ciała. Nie zawsze jest to proste, zwłaszcza podczas depilowania rąk, nóg lub pleców. Z tego względu uważa się, że najlepszy depilator laserowy jest lekki i poręczny. Rączka powinna być dobrze wyprofilowana i gwarantować pewny chwyt. To znacząco zmniejsza ryzyko wypadnięcia urządzenia na ziemię, co mogłoby skutkować zniszczeniem go. Lekkość i niewielkie wymiary sprawiają, że możemy zabrać ze sobą sprzęt na wakacje lub wyjazd służbowy. To pozwala na zachowanie systematyczności w wykonywaniu zabiegów i uzyskanie oczekiwanych rezultatów.

 

Bezpieczeństwo

Nie musimy się obawiać o swoje bezpieczeństwo podczas używania laserowego depilatora. Urządzenia te zwykle mają zabezpieczenie uniemożliwiające emitowanie impulsów świetlnych, gdy głowica nie przylega do skóry. Ponadto są one wyposażone w filtr zapewniający ochronę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. 

Akcesoria

Akcesoria, jakie dostajemy w komplecie razem z urządzeniem, to wymienne końcówki do depilacji mające różną powierzchnię roboczą. Zwykle w zestawie znajdują się dwie lub trzy nasadki, przeznaczone do usuwania włosków na twarzy, w okolicach bikini i pod pachami, a także na większych partiach ciała. Jeśli wahamy się, jaki depilator laserowy wybrać, sprawdźmy, czy wszystkie potrzebne nam końcówki są do niego dołączone. Niekiedy możemy otrzymać też inne akcesoria, przykładowo szczoteczkę pozwalającą na dokładne oczyszczenie skóry twarzy.

 

Depilatory laserowe w dobrych cenach

Za depilator laserowy zapłacimy minimum kilkaset złotych, jednak sprzęty najbardziej popularnych producentów kosztują od 1000 zł do 3000 zł. Początkowo może nam się wydawać, że to zbyt duży wydatek, ale warto zastanowić się, ile wydajemy na kosmetyki i akcesoria służące do depilacji. Weźmy też pod uwagę to, że depilacja laserowa zapewnia lepsze efekty niż stosowanie jednorazowych maszynek, wosku czy zwykłego depilatora i w dodatku jest mniej bolesna. Przygotowując sie do zakupu warto spenetrować ceny w sieci, nieco inną może mieć cenę ten sam depilator laserowy w Allegro, a także w takich sklepach jak Media Expert, Media Markt ten sam depilator laserowy może miec różne oferty. Często warto zajrzeć po depilator laserowy do sklepu Lidl, który słynie z krótkich, tanich ofert na markowe wyroby.

 

 

FAQ

 

P1: Jak działa depilator laserowy?

Depilator laserowy to nowoczesne i innowacyjne urządzenie, które służy do usuwania niechcianego owłosienia skóry. Do tej pory znane nam były głównie maszynki i depilatory mechaniczne, przycinające włos lub wyrywające je.  Depilator laserowy emituje wiązkę światła, która jest przechwytywana przez melaninę, wchodzącą w skład włosa. Światło jest przekształcane w energię cieplną, powodującą uszkodzenie mieszków włosowych. Ten zabieg częściowo eliminuje lub spowalnia ponowne wyrastanie włosów. Jednak jednorazowe użycie nie usuwa włosków na stałe. Do permanentnego uszkodzenia mieszków włosowych wymagana jest konkretna ilość powtórzeń zabiegu oraz wzmożona pielęgnacja. 

 

 

P2: Jak stosować depilator laserowy?

Domowy depilator laserowy można stosować na ręce, nogi, okolice bikini, pachy, plecy oraz twarz zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jest skuteczny oraz prosty w użyciu. Laser usuwa włosy w fazie wzrostu, niszcząc mieszek włosowy. Zatem dla lepszego efektu zaleca się zgolić miejsca, które następnego dnia będziemy poddawać domowemu zabiegowi. W zależności od tego, jaki depilator laserowy mamy, będzie on usuwał pojedyncze włoski lub nawet do kilkudziesięciu na raz. Zależy to od jego klasy oraz zaawansowania technologicznego. Dla długotrwałości efektu należy zabieg powtarzać co 2-4 tygodnie. Używanie depilatora laserowego skutecznie usuwa niechciane owłosienie na długie lata. Nawet jeśli włos ulegnie regeneracji, będzie jasny i słaby. 

 

P3: Który depilator jest lepszy – Braun czy Philips?

Na rynku depilatorów laserowych mamy do wyboru wiele firm i modeli. Czołowymi markami jest Philips i Braun. Pytanie brzmi, który produkt jest najlepszy spośród wymienionych? Depilatory marki Braun są wyposażone w system SensoAdapt, który na bieżąco dopasowuje emitowany laser do koloru skóry. Nie ma zatem możliwości poparzenia. Dodatkowo możemy wybrać tryb pracy łagodny, extra łagodny i normalny, co znacząco wpływa na komfort zabiegu. Produkty Philips są cenione za wygodę użytkowania. Depilatory są wygodne do stabilnego trzymania w dłoni. Czujnik SmartSkin pozwala na dobór odpowiedniej intensywności lasera do naszej karnacji. Obie marki są cenione i często wybierane przez konsumentów. Dodatkowo szczycą się efektywnością już po 3 tygodniach użytkowania oraz mają wymienne nakładki do różnych partii ciała.

 

P4: Ile kosztuje depilator laserowy?

Wśród depilatorów laserowych prym wiodą marki: Philips, Braun i Remington. W zależności od modelu możemy kupić sprzęt za 600 zł lub maksymalnie za ok. 2000 zł. Im większe jest okienko depilujące, tym urządzenie jest droższe. Cena zależy też od zawartości zestawu. Nie bez znaczenie jest też miejsce zakupów. W sklepach stacjonarnych zwykle jest nieco drożej.

 

 

P5: Kiedy widać efekty po depilatorze laserowym?

Depilacja laserowa to innowacyjna metoda usuwania niechcianego owłosienia. Jest bezpieczna i przede wszystkim długotrwała. Depilacja laserem daje efekty już po 3 użyciach. Dla permanentnej eliminacji owłosienia należy wykonać od 5 do 8 zabiegów, w średnich odstępach około 4 tygodni. Wszystko zależy od naszej karnacji oraz rodzaju włosia. Najlepiej usuwane są ciemne włosy, przy jasnej karnacji. Na sprawność wykonywania zabiegu wpływa także obszar, który obejmuje emitowany laser, warto wybierać te jak największe, ponieważ usprawnią depilację. Po wykonaniu serii zabiegów problem zbędnego owłosienia zanika. Depilację laserową będziemy wykonywać rzadziej i będzie trwała zdecydowanie krócej.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Depilator laserowy Remington

 

Remington IPL6750 iLight Depilator Laserowy 300000

 

Jeśli marzysz o dokładnym i bezbolesnym pozbyciu się zbędnego owłosienia, ale nie masz czasu lub nie chcesz iść do kosmetyczki, dobrym rozwiązaniem będzie domowy depilator laserowy. Remington IPL 6750 to model, w którym użyto technologię Advanced PROPULSE czy Intense Pulsed Light, wpływających na szybsze i bezbolesne usuwanie włosa. Energia świetlna emitowana przez urządzenie jest odbierana przez receptory mieszka włosowego, prowadząc do spowolnienia odrostu włosków.

Emitowanie lasera co 3 sekundy, filtr ochronny UV oraz duże okienko sprawiają, że wykonywanie zabiegów w zaciszu domowym jest łatwe i bezpieczne. Depilator jest zalecany do stosowania na wszystkie części ciała poniżej kości policzkowej nie tylko kobiet, jest to również depilator laserowy dla mężczyzn.

Urządzenie ma zasilanie sieciowe, które dobrze sprawdza się w warunkach domowych. Dodatkowo w modelu Remington IPL 6750 zainstalowano niezużywalną żarówkę kwarcową, dzięki czemu nigdy nie będziesz musiała jej wymieniać, a urządzenie będzie zawsze gotowe do użytku.

 

 

[ /show_more av_uid=’av-2w2dph’]

Ostatnio aktualizowane: 02.03.24

 

Masażer – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Prowadząc badania na temat najlepszych masażerów roku 2024, dowiedzieliśmy się, że najlepszym sprzętem okazał się być Masażer Karku Pleców Ramion Shiatsu Donnerberg. Jest to masażer zasilany elektrycznie, wykonany z ekoskóry i przeznaczony do masowania różnych partii ciała. Za jego pomocą pozbędziesz się napięć mięśniowych i bólu karku jak i pleców czy łydki. Sprzęt jest zbudowany w taki sposób, że dostosowuje się do kształtu ciała i dobrze do niego przylega. A obrotowe głowice masujące 4D pracują nad rozmasowaniem bolących mięśni. Kolejnym, bardzo wysoko notowanym masażerem roku 2024 jest Beurer MG-80. To urządzenie zasilane sieciowo, jego moc wynosi 35 W. Jest ono wyposażone w podwójną głowicę, a w zestawie znajdują się dwie wymienne nasadki masujące. Sprzęt pozwala zrelaksować się po ciężkim dniu, rozluźnić mięśnie po treningu, a także ujędrnić skórę i zmniejszyć widoczność cellulitu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Masażer zasilany z sieci pozwoli na masaż wielu różnych części ciała usprawniając jego funkcjonowanie i eliminując występujący ból. Wykonano go ze sztucznej skóry, wraz z wykonywanym masażem można włączyć podgrzewanie na podczerwień, co zwiększa efekty masażu.

Wady

Instrukcja obsługi nie pisze precyzyjnie jak długo ma trwać masaż, której części ciała. Nie ma w niej też wskazówek dotyczących masowania urządzeniem dzieci, jak długo ma trwać zabieg u dzieci i czy w ogóle można masażer u nich stosować.

Podsumowanie

Sprzęt sprawdza się przy niwelowaniu dolegliwości bólowych karku, ramion, nóg, pleców rąk, jak i brzucha. Praktycznie jest możliwy masaż każdej części ciała. Masażer dopasowuje się do kształtu ciała, a użytkownik może regulować siłę masażu.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt wygodnie leży w dłoni i nie wyślizguje się z niej, co zapewnia komfortowe użytkowanie. W zestawie znajdują się dwie wymienne nakładki masujące: Z wypustkami oraz pięciopunktowa. Urządzenie ma długi przewód zasilający.

Wady

Część posiadaczy masażera uważa, że jest on stosunkowo ciężki. Niemniej jednak dzięki temu nie trzeba go mocno przyciskać do ciała, aby wykonać efektywny masaż.

Podsumowanie

Sprzęt ma moc 35 W oraz 2 poziomy intensywności masażu. Wyposażono go w dwie głowice. W razie potrzeby podczas masowania ciała możemy dodatkowo włączyć ciepło podczerwieni. Urządzenie służy do masażu pleców, karku, brzucha, rąk, a także ud.

Rozważ też

Zalety

Z kamienia „młodości” wykonano masażer działający na rozmaite problemy skóry twarzy. Masażer niweluje opuchliznę, rozjaśnia skórę, działa odprężająco, detoksykująco i zmniejsza widoczne zmarszczki. Kamień jest w jasnozielonym kolorze.

Wady

Podczas wykonywania masażu i ”kulania”, zwłaszcza mniejszą z kulek, wydobywa się ze sprzętu nieco denerwujące skrzypienie. Ponadto zdarzają się opinie, że mniejsza z kulek jest słabo zamocowana.

Podsumowanie

Całkowita długość masażera to 13 cm. Na rączce, wykonanej z wałka jadeitowego zamontowano po obu jego stronach, na metalowych uchwytach, kulki masujące wykonane z jadeitu. Mniejsza z nich posłuży do masażu zakamarków twarzy, a większa do policzków, owalu i czoła.

 

 

7 najlepszych masażerów. Opinie w 2024 roku

 

Postępujący cellulit, obwisła i zmęczona skóra na twarzy, a do tego bóle nóg, rąk i kręgosłupa – wiele osób walczy z tymi problemami każdego dnia. Zwykłe kremy i maści nie przynoszą efektu, tabletki też nie poprawiają wyglądu, dlatego warto zwrócić uwagę na różnorodne masażery, które mogą poprawić samopoczucie. Przeczytaj nasz ranking masażerów i wybierz produkt, który spełni Twoje oczekiwania i pomoże w leczeniu męczących dolegliwości.

 

1. Masażer Karku Pleców Ramion Shiatsu Donnerberg

 

Wszystkim osobom poszukującym najlepszych masażerów roku 2024 możemy z całą odpowiedzialnością polecić masażer Karku Pleców Ramion Shiatsu Donnerberg. Ma on bardzo dobre opinie klientów i jest polecany przez fizjoterapeutów. Ten dobry masażer sprawdza się w przypadku bólu szyi wykorzystując punkty masażu 4D oraz dwukierunkowo działające głowice opatentowane w Niemieckim Urzędzie Patentowym  pracujące w trzech różnych prędkościach oferujące głęboki masaż shiatsu połączony z rozgrzaniem masowanych tkanek.

Ze względu na elastyczny charakter masażera sprawdzi się on przy różnych częściach ciała. Do rąk użytkownika producent oddaje solidne niemieckie urządzenie zasilane sieciowo z możliwością regulacji nie tylko prędkości pracy, ale też ciepła w dwóch zakresach, kierunku i wibracji. Zatem bez zdejmowania pasa z masowanej części ciała swobodnie ustawimy wszelkie parametry masowania. Jeden cykl masażu trwa 15 minut  i w tym czasie następuje rozgrzanie masowanego odcinka i rozluźnienie napiętych mięśni.

Wymiary sprzętu to: Długość 40,5 cm, szerokość 25,5 cm, wysokość 16,3 cm, waga jego wynosi 1,85 kg i wykonano go z syntetycznej skóry koloru czarnego. To wytrzymały materiał łatwy w utrzymaniu w czystości. 

Najlepszy masażer w roku 2024 to Masażer Karku Pleców Ramion Shiatsu Donnerberg. Wiemy to po analizie trendów zakupowych oraz opinii pozostawianych po dokonaniu zakupów.

 

Zalety

Szeroka funkcjonalność: Choć masażer ma główne przeznaczenie masowanie karku i ramion, to jednak jest tak skonstruowany, że poradzi sobie z masażem każdej części ciała, wystarczy w odpowiedni sposób urządzenie do ciała przyłożyć i włączyć.

Obrotowe głowice: Funkcja masowania składa się z obrotowych głowic masujących 4D, specjalnego patentu producenta i sączącego się ciepła podczerwonego, które koi i odpręża, a także pobudza krążenie krwi i uwalnia od napięcia mięśniowego.

Higieniczne użytkowanie: Higieniczne użytkowanie zapewniają dwie wymienne nakładki. Ponieważ są one łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji, do kolejnego masażu zawsze można użyć świeżej. 

Bezpieczeństwo: Sprzęt został wyposażony w zabezpieczenie przed przegrzaniem. Jest tu także kontroler czasowy, urządzenie samoczynnie wyłączy się po 15 minutach aktywności. Sprzęt ma też 7 lat gwarancji producenta. 

Uznany przez specjalistów: Masażer został zarówno przetestowany, jak i jest rekomendowany przez fizjoterapeutów i specjalistów masażu German Olympic Sports Confederation.

 

Wady

Instrukcja obsługi: Użytkownicy wskazują, że instrukcja nie zawiera informacji ile cykli masażu można przeprowadzić na jednym obszarze ciała za jednym razem, tym samym dla wielu użytkowników instrukcja jest niewyczerpująca.

 

 

 

 

2. Masażer do Ciała Beurer MG-80

 

Beurer MG-80 to masażer do ciała, który pozwala zrelaksować się po ciężkim dniu lub intensywnym treningu. Możemy wykorzystać go do masażu różnych części ciała: Karku, pleców, rąk, brzucha oraz ud. Za pomocą urządzenia można również zmniejszyć widoczność cellulitu i ujędrnić skórę.

Moc urządzenia wynosi 35 W, a ponieważ jest zasilane sieciowo, nie wymaga regularnej wymiany baterii. Co istotne, przewód jest długi, dlatego można wygodnie wykonać masaż siedząc na kanapie. Sprzęt wyposażono w 2 tryby masażu: Ostukujący oraz ostukujący z ciepłem podczerwieni. W komplecie są dwie nakładki masujące, jedna pięciopunktowa, a druga z wypustkami.

Sprzęt zebrał wiele pochlebnych opinii konsumentów. Ich zdaniem masażer jest bardzo wygodny w użyciu, ponieważ ma długi i dobrze wyprofilowany uchwyt pokryty antypoślizgową powłoką. Takie rozwiązanie zapobiega wyślizgiwaniu się urządzenia z dłoni. Ponieważ jest to model z podwójną głowicą, działa efektywnie, a masaż szybko przynosi oczekiwane rezultaty.

Sprzęt Beurer MG-80 jest zasilany sieciowo, jego moc wynosi 35 W. Urządzenie ma 2 tryby masażu: Ostukujący z ciepłem podczerwieni i bez niego.

 

Zalety

Nie wymaga wymiany baterii: Masażer nie wymaga regularnej wymiany baterii. Aby wykonać masaż, wystarczy podłączyć go do prądu. Sprzęt ma odpowiednio długi przewód zasilający.

Antypoślizgowy uchwyt: Uchwyt jest pokryty antypoślizgową powłoką, dlatego dobrze leży w dłoni. Nie ma ryzyka, że urządzenie niespodziewanie wypadnie z rąk na podłogę.

Podwójna głowica: Sprzęt wyposażono w podwójną głowicę, co zwiększa efektywność masażu. Ponadto dołączono do niego dwie wymienne nasadki masujące: Z wypustkami, a także pięciopunktową.

Cicha praca: Masażer nie jest hałaśliwy, dlatego podczas masowania ciała możemy obejrzeć film, posłuchać muzyki lub porozmawiać z bliskimi.

 

Wady

Jest ciężki: Część konsumentów przyznaje, że urządzenie nie jest lekkie. Przez to może pojawić się problem z samodzielnym masażem niektórych części ciała.

 

 

 

 

 

3. Masażer Jadeitowy do Twarzy, Roller Wałek z Jadeitu

 

Jadeit – kamień młodości, to wymarzony kamień do wykonania z niego masażera do twarzy. Masażer Jadeitowy do Twarzy, Roller Wałek z Jadeitu został wykonany z kamienia o jasnozielonym zabarwieniu i jest przeznaczony do przeprowadzenia zabiegu odprężającego, liftingującego, redukującego zmarszczki, cienie i worki pod oczami, a także do zwalczania problemów skóry naczynkowej. Szczególnie polecane jest stosowanie masażu wałkiem jadeitowym po zabiegach peelingu i akupunktury. 

Chłód kamienia wpływa nie tylko na zamknięcie porów skóry, ale także poprawia owal twarzy i elastyczność skóry, a także przyspiesza odnowę komórek. Dla lepszego efektu, przed zabiegiem można kamień schłodzić w lodówce. Masażer ma długość 13 cm i na obu stronach są zamontowane 2 jadeitowe masażery: Jeden mniejszy, drugi większy. Całość zapakowana jest w pudełku. Po użyciu masażer jadeitowy należy delikatnie przeczyścić wacikiem, należy też ograniczać czyszczenie przedmiotu wodą, bo części metalowe nie są odporne na jej działanie.

Klienci potwierdzają skuteczne działanie masażera z jadeitem na opuchliznę twarzy i polecają innym takie zabiegi. Kamienie naturalne mają zbawienne działanie terapeutyczne, taki jest też Masażer Jadeitowy do Twarzy, Roller Wałek z Jadeitu.

 

Zalety

Niewielki rozmiar: Masażer ma zaledwie 13 cm długości. Na rączce zostały umieszone na obu jej końcach większy i mniejszy kamień masujący.

Łatwe użycie: Sprzęt jest niezwykle łatwy w użyciu, wystarczy chwycić za rączkę i ruchami od dołu do góry rolować jadeit po twarzy.

Przyjemne stosowanie: Zwłaszcza po zabiegach peelingu czy akupunktury, masaż kamieniami jest polecany ze względu na zamykanie porów skóry twarzy. Podczas masażu skóra jest przyjemnie chłodzona.

Skuteczny na opuchliznę: Bardzo dobre działanie zaobserwowano przy wszelkich opuchnięciach twarzy i powiek. Masażer, zwłaszcza przed zabiegiem schłodzony w lodówce, doskonale zapobiega takim stanom i je niweluje.  

 

Wady

Słabe wykonanie: Klienci zgłaszają, że wiele z modeli ma słabe wykonanie, zwłaszcza mała kulka nie jest stabilnie zamocowana, a używanie jej powoduje skrzypienie, często ma też opór w toczeniu.

 

 

 

 

 

4. Bielenda Fotonowy Masażer Ultradżwiękowy 2W1

 

Nasza kolejna propozycja to Bielenda 2W1 – ultradźwiękowy masażer do twarzy i ciała. Jest w 100% bezpieczny, bo działa bez udziału szkodliwego promieniowania UV. Produkt emituje trzy rodzaje światła – niebieskie, czerwone i zielone, które charakteryzuje wszechstronne działanie. Badania przeprowadzanie na tym urządzeniu dowodzą, że światło przez nie imitowane dostaje się do organizmu jako energia, a następnie jest wchłaniane przez fotoreceptory wewnątrz komórek.

Taka terapia świetlna to innowacyjna metoda, dzięki której pod wpływem impulsów elektrycznych możliwe jest wykonanie wielu zabiegów, które do tej pory wymagały zastosowana siły. Dzięki ultradźwiękom można skuteczne usunąć rozstępy, cellulit, blizny po trądzikowe, jak również zmarszczki, czy pękające naczynka krwionośne.

Bielenda to znany producent kosmetyków, również antycellulitowych, który stawia na najwyższą jakość i mocną walkę z cellulitem. Jego produkty niezmiennie cieszą ogromną popularnościa, czego dowodzą rozliczne, pozytywne oceny tego modelu.

W urządzeniu zastosowano najnowszą, zaawansowaną technologię transportu substancji czynnych do głębokich warstw skóry, dlatego tak skutecznie zwalcza cellulit. Po za tym masażer świetnie radzi sobie z rozstępami, zwiotczałą skórą ud, ramion, czy brzucha.

Kolejnym produktem jest ultradźwiękowy masażer Bielenda 2W1. Jest to urządzenie służące zarówno do masażu do twarzy, jak i całego ciała.

 

Zalety

Bezpieczeństwo: Produkt jest w 100% bezpieczny, gdyż działa bez udziału szkodliwego promieniowania UV. Z tego powodu można go używać na każdym rodzaju skóry.

Funkcjonalność: Masażer emituje trzy rodzaje światła – niebieskie, czerwone i zielone, które charakteryzują się wszechstronne działaniem. Dzięki nim urządzenie skutecznie usuwa rozstępy, cellulit, blizny po trądziku, zmarszczki i pękające naczynia krwionośne. Co więcej poprawia ukrwienie skóry oraz przynosi uczucie ukojenia.

Design: W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że produkt ten pięknie się prezentuje.

 

Wady

Cena: Choć nie jest to najdroższy produkt w naszym zestawieniu, jego zakup to dość duży koszt.

Głośność pracy: Nie jest to cicho pracujące urządzenie, co może zmniejszyć komfort użytkownika.

 

 

 

 

 

5. Masażer Szyi i Karku Homedics NMS-620H

 

Bardzo interesującym urządzeniem jest Masażer Szyi i Karku Homedics NMS-620H. Po założeniu na kark i chwyceniu oburącz uchwytów można rozpocząć relaksujący masaż Shiatsu z włączoną funkcją podgrzewania bądź nie. Producent zaleca, aby intensywny masaż nie był przeprowadzany dłużej niż 10 min przy jednej sesji, a sam masażer wyłączy się automatycznie po 16 minutach od jego uruchomienia.

Zarządzanie sprzętem odbywa się za pomocą dołączonego do niego pilotem zdalnego sterowania, a wybór ustawień dotyczy prędkości masażu (są do wyboru trzy prędkości), włączenia/wyłączenia podgrzewania i zmiany kierunku pracy głowic masujących. Urządzenie zostało wyposażone w moc 24 W i jest napędzane za pomocą dołączonego przewodu z zasilaczem, który podłączamy do domowego gniazdka.

Według użytkowników zarządzanie sprzętem za pomocą pilota jest proste, a w razie trudności z przyswojeniem sobie zasad obsługi można skorzystać z instrukcji w języku polskim dołączonej do produktu. Przy powtarzającym się bólu karku warto skorzystać z Masażera Szyi i Karku Homedics NMS-620H, który przynosi ulgę w takich dolegliwościach.

 

Zalety

Wygodne uchwyty: Do wykonania masażu trzeba go przytrzymywać za pomocą dwóch uchwytów. To ważne, że są one wygodne w utrzymywaniu masażera w odpowiedniej pozycji na karku, bo pojedynczy masaż trwa 16 minut.

Prędkości masażu: Urządzenie zostało wyposażone w trzy ustawiane prędkości masażu, dzięki temu każdy pacjent dostosuje intensywność do aktualnej potrzeby.

Pilot zdalnego sterowania: Włączanie, wyłączanie, przełączanie funkcji odbywa się za pomocą pilota zdalnego sterowania. To wygodne rozwiązanie.

 

Wady

Twarde głowice: Część użytkowników przyznaje, że głowice masujące są twarde, a nawet nieco za twarde. Początkowo zatem masowanie może sprawiać dyskomfort.

Ciężar: Osoby używające urządzenia przyznają też, że jego ciężar jest zaskakująco duży, wynosi on bowiem około 4 kg. To sporo jak na tak mały sprzęt.

 

 

 

 

 

6. Masażer Wibracyjny FeiyuTech KiCA

 

Całkiem nową konstrukcję wśród masażerów prezentuje masażer wibracyjny FeiyuTech KiCA. Jest on polecany osobom stale trenującym do wsparcia w utrzymaniu w dobrej formie mięśni przed i po treningu. Ale sprzęt swoje zastosowanie znajdzie też u osób walczących z cellulitem czy bólami kręgosłupa. Model FeiyuTech KiCA wyposażono w 4 wymienne końcówki, dzięki którym masaż będzie bardziej spersonalizowany i odpowiednio zaradzi aktualnemu problemowi.

Mamy tu głowicę kulistą do stosowania przy masażu dużych grup mięśni, głowicę płaską, do mniejszych partii, a także leczenia cellulitu, głowicę stożkową do wykonania akupresury, oraz głowicę w kształcie litery U specjalistę do ścięgna Achillesa i masażu prostowników grzbietu. Masażer wibracyjny ma też 4 programy intensywności działania, począwszy od 1700 obrotów na minutę przy pierwszym poziomie powodującym pobudzenie mięśni, poprzez powierzchowną relaksację z 2400 obr/min i głęboki masaż z 3100 obrotami na minutę, po tryb profesjonalny wykonujący masaż z prędkością 3400 obr/min.

Według osób, które używają sprzętu pozwala on nie tylko na wsparcie przed i potreningowe, ale nadaje się dla osób spędzających długie godziny przy biurku i dla osób starszych.  Masażer wibracyjny FeiyuTech KiCA to innowacyjna konstrukcja sprawdzająca się przy masażu sportowców, osób wykonujących prace wciąż w tej samej pozycji czy osób starszych uskarżąjących się na zwyrodnienia.

 

Zalety

4 końcówki masujące: Sprzęt ma w zestawie 4 różne końcówki masujące, każda z nich sprawdza się przy innego rodzaju masażu i innym problemie zdrowotnym.

4 prędkości masowania: Cztery prędkości masowania pozwolą dobrać właściwą do występującego problemu i obszaru masowania. Prędkość regulujemy od 1700 obrotów na minutę do 3400. 

Niewielkie wymiary – długa praca: Sprzęt ma wymiary 92 x 137 x 46 mm i wagę 495 g, a akumulator o pojemności 2200 mAh pozwala na pracę od 7 do 11 godzin na jednym ładowaniu. 

 

Wady

Wiele przeciwwskazań: Sprzęt ma wymienione w instrukcji liczne przeciwwskazania użycia. Nie zaleca się użycia sprzętu do masażu linii kręgosłupa ani twarzy, a także jest dużo przeciwwskazań zdrowotnych. Należy dokładnie przeczytać instrukcję. 

 

 

 

 

7. Hydromasażer do stóp Hi-Tech Medical KT-588

 

Naszą pierwszą propozycją jest hydromasażer do stóp KT-588. Dlaczego uznaliśmy to urządzenie za najlepszy masażer? Przede wszystkim ze względu za świetny stosunek jakości do atrakcyjnej ceny oraz wiele pozytywnych opinii użytkowników. Za niespełna 100 zł można mieć w domu w pełni profesjonalny aparat do masażu stóp, który poprawi krążenie krwi.

Badania dowodzą, że regularne wykonywanie hydromasażu tym sprzętem poprawi krążenie w stopach i w całych nogach. Punkty stymulacyjne umieszczone w urządzeniu lekko dotykają stóp, a jednocześnie zapewniają bardzo pobudzający masaż. Warto też podkreślić, że w tym modelu możemy zmienić intensywność zabiegu.

Wystarczy mocniej docisnąć stopy i będą bardziej pobudzane. Kolejna rzecz to dysze powietrzne, dzięki którym powstają bąbelki, a więc oprócz działania prozdrowotnego, mamy również relaksację z bąbelkami, która przynosi ukojenie i relaks dla stóp po bardzo męczącym dniu.

Bardzo ciekawy jest też futurystyczny design urządzenia oraz jego uniwersalna kolorystyka, dzięki której staje się jeszcze bardziej atrakcyjny dla użytkowania i nie trzeba go chować do szafki.

Dobrym lekiem na postępujący cellulit, zmęczoną skórę twarzy oraz bóle nóg i kręgosłupa jest masaż. Aby uniknąć dużych kosztów związanych z regularnymi odwiedzinami w profesjonalnym spa, warto rozważyć zakup domowego urządzenia. Najlepszy masażer w roku 2024, to model Hi-Tech KT-588. Jest to niezastąpiony hydromasażer do nóg.

 

Zalety

Efektywność: Dzięki dyszom powietrznym podczas masażu powstają bąbelki, które mają właściwości prozdrowotne. Co więcej, przynoszą one relaks i ukojenie.

Design: Urządzenie ma futurystyczny, przyjemny dla oka design. Dzięki temu dobrze prezentuje się we wnętrzu i nie trzeba go chować do szafki.

Regulacja: W zależności od własnych preferencji, możemy samodzielnie zmieniać intensywność zabiegu. Wymaga to jedynie mocniejszego dociśnięcia stóp w miejscu sensorów dotykowych, by zwiększyć moc pracy urządzenia.

Łatwość użycia: Masażer jest niezwykle prosty w użyciu. Intuicyjna obsługa sprawia, że użytkowanie go jest bardzo komfortowe.

Cena: Prezentowany produkt do stóp to dobry masażer do 100 złotych. Przy małym wydatku, można mieć w domu w pełni profesjonalny sprzęt do hydromasażu.

 

Wady

Głośność pracy: Urządzenie jest stosunkowo głośne co może przeszkadzać w czasie relaksu i zakłócać spokój pozostałych domowników.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki masażer kupić?

 

Tak długo, jak ludziom będą dolegać rozmaite dolegliwości bólowe mięśni, czy też nie będziemy zadowoleni z wyglądu i stanu swojej skóry, tak długo masażery rozmaitego typu będą się pojawiać na rynku, a ich odbiorcy będą szukać najlepszego urządzenia do swoich potrzeb.

Na rynku istnieje wiele rozmaitych urządzeń w zależności od przeznaczenia. Mogą to być masażery twarzy, stóp, całego ciała, wybranych jego partii, modelujące sylwetkę, niwelujące bóle, masażery ręczne, elektryczne, z zastosowaniem podczerwieni, etc. Postaramy się w poniższym przewodniku opisać większość z dostępnych rodzajów masażerów na rynku zapraszamy do lektury.

Jaki masażer wybrać – rodzaje

Pierwszą grupą masażerów, niezależnie od partii ciała, jaką mamy zamiar masować, będą masażery ręczne. Są one bardzo popularne ze względu na łatwość stosowania, szeroką dostępność i niską cenę. Pozwalają też na masaż według własnych preferencji poprzez wybór siły nacisku czy intensywności. Jednak taki masaż powoduje też zmęczenie przy jego wykonywaniu, co w wielu wypadkach prowadzi do jego zaprzestania, a aby taki masaż miał sens i dał efekty (na przykład antycellulitowe) to powinien trwać przez 15 – 20 minut.

Masażery elektryczne, to również bogata kategoria rozmaitych modeli i przeznaczenia. Tu wyboru należy dokonywać bardziej precyzyjnie, w zależności od własnych potrzeb. Przy wyborze kierujemy się miejscem, w którym chcemy masaż wykonywać. Potem urządzenie włączamy, nastawiamy intensywność masażu i poddajemy się niemu. Urządzenie takie jest jednak ograniczone zasilaniem. Są modele sieciowe, są bateryjne, i akumulatorowe. Należy wybrać taki, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Masażery takie oferują również różny sposób masażu, w zależności od masowanej części ciała i efektów, jakie chce się osiągnąć. Możemy tu wybierać wśród masażerów oferujących masaż wibracyjny, uciskowy, czy też próżniowy.

 

Obszary masowane

Zacznijmy od góry, czyli masażerów do masażu głowy. Zwykle do tego celu używamy masażerów ręcznych. Najpopularniejszym masażerem do głowy jest tak zwany „pajączek” zawierający 12 elastycznych drucików zakończonych kulką. Taki masaż pozwala na relaks, poprawia ukrwienie skóry głowy zapobiegając migrenom, stymuluje porost włosów. Masażer taki może też przypominać kształtem szczotkę i stosuje się go podczas mycia głowy. Nowością jest masażer w formie hełmu – jest to produkt sprowadzany z Chin. Masażer do głowy posiada również swoją wersję elektryczną, która oszczędza nam wysiłku związanego z wykonywaniem odpowiednich ruchów. Wystarczy bowiem nacisnąć przycisk, aby poczuć przyjemne mrowienie.

Masażery do twarzy w dobrych cenach  mają głównie na celu utrzymanie owalu twarzy, wygładzenie zmarszczek, dostarczenie relaksu, zmniejszenia obrzęków i poprawy nawilżenia skóry. Może on być w formie ręcznego wałka lub urządzenia elektrycznego wyposażonego w różnego rodzaju, specjalistyczne końcówki, od łagodnych po inwazyjne końcówki, takie jak na przykład derma roller wykonujący mikronakłucia, które przynoszą efekt podobny do liftingu.

Masażery do pleców to są urządzenia, o których myślimy, gdy pojawią się jakieś dolegliwości bólowe. Tu mniejsze pole do popisu mają ręczne urządzenia, ze względu na trudność w dotarciu do miejsca źródła bólu. Zatem skupmy się na urządzeniach elektrycznych. Aby wymasować kark i górną część pleców można zaopatrzyć się w poduszkę w kształcie rogala, którą kładziemy na ramionach i możemy od niej oczekiwać masażu karku i górnej części pleców. Do całego obszaru pleców dobrze sprawdzają się wszelkiego rodzaju maty masujące, a także masażery na podczerwień. Matę umieszcza się albo na fotelu, albo na łóżku.

Po położeniu się na macie pacjent ma do wyboru kilka funkcji w zależności od obszaru, jaki chce masować, oraz kilka stopni intensywności masażu, a także czasu trwania masażu. Mata taka pozwala na wymasowanie mięśni karku, kręgosłupa, pleców oraz okolicy bioder. Masażer na podczerwień zaś to urządzenie przenośne z elementem masującym na długim wysięgniku. Rękojeść ta pozwala na dotarcie do konkretnego obszaru pleców i skupieniu się na jego masażu. Masażer taki posiada funkcję masażu, fototerapii falami podczerwonymi i termoterapii. Nadaje się on również do usuwania cellulitu. Już 3 minuty dziennie wystarczą by zyskać smuklejszą i wymodelowaną sylwetkę.

Masażery do stóp to jedne z najbardziej popularnych na rynku, i to zarówno w wersji mechanicznej, jak i elektrycznej. Masażery mechaniczne, to przede wszystkim zestawy drewnianych wałków z wypustkami, po których przesuwa się stopy tam i z powrotem masując je. Jest też szereg masażerów elektrycznych, większość z nich to tak zwane buty wodne (na przykład model umożliwiający masaż bąbelkowy, co pozwala łączyć relaks z moczeniem nóg). Choć można kupić również modele używane bez wody, które dzięki specjalnej konstrukcji całkowicie otaczają stopy, niezwykle wydajnie, z odpowiednio odczuwalną siłą masują wszystkie partie stopy (palce, spód stopy, jak i pięty!). W wersji elektrycznej, możemy też zakupić masujące kule lub wibrujące maty, a także systemy umożliwiające podgrzewanie powłoki masującej. To znakomity sposób na zagrzanie się i odprężenie w zimowe wieczory.

Nowoczesne urządzenia pozwalają regulować tempo masażu, a także posiadają kilka wariantów wibracji. Zaawansowane modele posiadają wkładki do masowania refleksologicznego, odpowiadającego wspomnianym punktom na stopach. Stopy są istotnym przekaźnikiem bodźców, na których znajduje się ok. 72 tys. zakończeń nerwowych powiązanych z ważnymi organami i partiami ciała. Dlatego ich stymulacja może przynieść ulgę nawet przy bólach głowy, czy kręgosłupa. Ale oczywiście najchętniej masażery takie stosujemy przy wszelkiego rodzaju bólach stóp. Urządzenia do hydromasażu w zestawach swoich posiadają również zestawy do pielęgnacji stóp. Obok więc relaksującego i odprężającego masażu stóp można stopy wypielęgnować.

Masażery walczące z cellulitem to urządzenia chętnie kupowane przez panie. Tu również mamy do wyboru ręczne urządzenia lub elektryczne. Tak jak wspomniano wcześniej, te manualne wersje wymuszają na użytkowniku wykonanie całej pracy. Mogą one być w formie szczotki, rękawicy, wałka itp. Masażery elektryczne wykonują całą pracę za użytkownika. Masażery elektryczne są znacznie droższe od manualnych, ale pozwalają na poczucie intensywnie wykonanego masażu i wyręczają nas przy wykonywaniu ruchów masujących. Są one też większe od ręcznych masażerów, ale też i wybór urządzeń jest bogaty. Można wybrać urządzenia z masażem wibracyjnym, lub takie, które oferują masaż próżniowy. Możesz też zainteresować się masażerem emitującym ultradźwięki, które stymulują mikro wibracje skóry, rozbijając złogi tłuszczu.

 

Jaki jest najlepszy masażer

Jak sam zapewne zauważyłeś nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od potrzeb osoby, która szuka masażera, tego jakich partii ciała chciałaby poddać masażowi i czy robi to profilaktycznie, dla lepszego samopoczucia, czy też ma jakieś dolegliwości którym chce zaradzić. Wybór modeli jest ogromny i należy im się dokładnie przeglądnąć, sprawdzić ceny, możliwości, jakie oferują i prawdopodobne efekty, jakich możemy się spodziewać po ich użyciu. Nasza sugestia jest taka, abyś wybierał model niekłopotliwy w użyciu, bo w przeciwnym wypadku często użyjemy go 2 -3 razy po kupieniu, a potem odłożymy na półkę i zapominamy o nim.

 

 

Jak używać masażera?

 

Po lekturze poprzednich części artykułu zapewne wiesz, jakie rodzaje sprzętów do masażu wyróżniamy i jaki masażer jest polecany do użytku domowego. Zebraliśmy też najważniejsze informacje na temat sposobu korzystania z tego typu urządzeń. Za sprawą naszych wskazówek z pewnością uda Ci się wykorzystać wszystkie możliwości zakupionego produktu.

Jak używać masażera na cellulit?

Aby pozbyć się cellulitu, dietę i aktywność fizyczną warto uzupełnić codziennymi masażami. Niezależnie od tego, na jaki przyrząd się zdecydowaliśmy (mechaniczny, elektryczny lub ultradźwiękowy), dla uzyskania lepszych efektów warto zastosować kosmetyk o właściwościach antycellulitowych. Może to być olejek lub balsam, choć ten drugi stosunkowo szybko się wchłania, więc trzeba go aplikować na skórę co kilka minut, żeby masaż nie powodował dyskomfortu. Nasze ruchy powinny być powolne i dokładne, zawsze skierowane z dołu do góry, w kierunku serca. Nawet jeśli tzw. pomarańczowa skórka pojawiła się tylko na udach, masować należy całe nogi, zaczynając od łydek. W ten sposób poprawimy krążenie i zwiększymy przepływ limfy. Po masażer najlepiej sięgać co 2 lub 3 dni, a pierwsze efekty, czyli wyraźnie gładszą skórę, powinniśmy zobaczyć po ok. 2 tygodniach.

 

Sposób użytkowania sprzętu na podczerwień

Urządzenie wykorzystujące promieniowanie podczerwone pozwala na wykonanie masażu mechanicznego, termicznego (rozgrzewającego) lub obu na raz, co sprzyja relaksowi i rozluźnieniu mięśni. Sprzęt należy zbliżyć do ciała i powoli przesuwać. Aby zachować odpowiedni poziom bezpieczeństwa, nie powinniśmy używać masażera w tym samym miejscu dłużej niż 3 minuty. Masaż należy zacząć od tych obszarów ciała, które są najbardziej oddalone od serca i stopniowo kierować się ku górze.

Do sprzętów na podczerwień przeważnie dołączone są specjalne nasadki wibracyjne do masażu mechanicznego. Każda z nich przeznaczona jest do użytku na innej części ciała, np. twarzy lub głowie. Po wyłączeniu urządzenie musimy dokładnie wyczyścić suchą, ewentualnie lekko wilgotną ściereczką.

Jak prawidłowo używać masażera do twarzy?

Na popularności wciąż zyskują masażery do twarzy, pozwalające w prosty sposób zwiększyć elastyczność skóry, a tym samym zmniejszyć widoczność zmarszczek. Wiele osób nie wie jednak, jak poprawnie używa się takich produktów. Podobnie jak w przypadku sprzętów do masażu na cellulit, możemy użyć lekkiego olejku o przyjemnym zapachu. Sprzęt należy lekko przycisnąć do twarzy i posuwistymi ruchami przesuwać go w kierunku od środka do zewnątrz. Obszary, na których musimy się skupić, to policzki, okolice podbródka oraz okolica pomiędzy brwiami, gdzie pojawia się tzw. lwia zmarszczka. Wystarczy kilka minut masażu każdego dnia, aby już po kilku tygodniach zauważyć, że kondycja skóry znacząco się poprawiła. Jeśli z masażera korzysta kilka osób, po każdym użyciu trzeba go przetrzeć preparatem dezynfekującym lub myjącym, np. płynem micelarnym.

 

Bezpieczne użytkowanie masażera do stóp

Urządzenie do masażu stóp nie jest niebezpieczne w użytkowaniu, pod warunkiem, że pamiętamy o kilku podstawowych kwestiach. Przed wlaniem do masażera wody musimy upewnić się, że sprzęt stoi stabilnie i jest odłączony od prądu. Wtyczkę możemy włożyć do gniazdka dopiero wtedy, gdy zbiornik będzie napełniony (do oznaczonego poziomu max.). Po włączeniu urządzenia wystarczy włożyć do środka stopy i wybrać jedną z dostępnych funkcji. Może to być sam masaż, masaż + bąbelki czy też masaż + bąbelki + utrzymywanie temperatury wody. Nie należy stosować pieniących się kosmetyków, takich jak sole lub płyny do kąpieli, gdyż może dojść do awarii sprzętu. Po skończonym masażu wodę trzeba wylać przez przeznaczony w tym celu otwór na obudowie.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie są już dostępne

 

 

Beurer MG 30

 

Kolejny produkt służy do masażu ciała, głowy oraz twarzy. Beurer MG30 to w zasadzie zestaw mini masażerów wibracyjnych, które idealnie zadba o całe ciało. Jest to poręczny, niewielki sprzęt zasilany bateriami AAA. Wszystkie elementy w tym zestawie są bardzo małe i poręczne. Dzięki dołączonej podstawce mogą być przechowywane w jednym miejscu.

Każdy z nich jest odporny na wodę, a więc bez obaw możemy go ustawić na półce w łazience. Produkt objęty jest aż 3-letnią gwarancję producenta. Głowica masażera jest wyposażona w guzki, które stymulując przepływ krwi, poprawiają wygląd skóry i nasze samopoczucie.

Masażer do ciała jest ukształtowany tak, aby zapewnić skuteczny masaż szyi, ramion i pleców, a nawet nóg. Natomiast masażer do twarzy jest wyposażony w rolkę, która umożliwia dokładną pielęgnację całej twarzy bez obaw o jej podrażnienie.

Masaż wykonany tymi wyjątkowymi urządzeniami doskonale odpręża i pobudza mikrokrążenie. Warto też zauważyć, że opinie o masażerach tej firmy są niezwykle pochlebne. Użytkownicy tego modelu za największą zaletę uznali estetyczny design oraz prostą obsługę.

Kolejnym produktem w naszym zestawieniu jest masażer ciała, głowy oraz twarzy – Beurer MG30. Jest to w zestaw mini masażerów wibracyjnych, przeznaczonych do całego ciała.

 

Zalety

Efektywność: Użycie produktu stymuluje przepływ krwi, poprawiając wygląd skóry oraz samopoczucie. Masaż wykonany na dowolnej części ciała doskonale relaksuje. Ponadto, przy regularnym stosowaniu tego sprzętu, szybko zaobserwujesz pozytywne zmiany na swoim ciele. Stanie się ono bardziej napięte i zdrowsze.

Wielofunkcyjność: Sprzęt składa się z kilku mniejszych masażerów, odpowiednich do różnych części ciała. Model jest ukształtowany tak, aby w skuteczny sposób zagwarantować poprawny masaż szyi, ramion i pleców, a nawet nóg. Dodatkowo część co masażu twarzy posiada w rolkę, która umożliwia dokładną pielęgnację całej twarzy, jednocześnie jej nie podrażniając.

Odporność na wodę: Dzięki odporności na wilgoć, masażer może być bez obaw przechowywany na półce w łazience.

Design: Jest to dość kolorowy produkt o ciekawym, nowoczesnym designie, który od razu przykuwa wzrok. Model zachowany jest w fioletowo-srebrnej kolorystyce.

 

Wady

Cena: Ze względu na wysoką jakość wykonania oraz swoją funkcjonalność i efektywność, jest to dość drogi produkt.

 

 

Mata masująca Medivon CF-2606HB

 

Mata masująca Medivon CF-2606HB to nasza piąta propozycja. Jest to najdroższy model w naszym rankingu masażerów, aczkolwiek świetnie masuje dużo większe partie ciała niż pozostałe propozycje. Użytkownicy tego urządzenia podkreślają, że doskonale sprawdza się do masażu pleców, a dzięki wbudowanemu podgrzewaniu, zabieg jest jeszcze przyjemniejszy.

Mata umożliwia samodzielny masaż całych pleców, nawet w czasie jazdy samochodem. Model Medivon CF-2606HB wykonuje prozdrowotny masaż Shiatsu, dzięki któremu możemy cieszyć się nie tylko świetnym samopoczuciem, ale również zdrowiem. Ten typ masażu wywodzi się z Japonii i ma wielowiekową tradycję. Jego wpływ na organizm jest potwierdzony naukowo i co istotne uznany przez Ministerstwo Zdrowia za zabieg leczniczy.

Mata Shiatsu CF 2606 HB zapewnia nie tylko przyjemny masaż pleców, ale również ud, czy pośladów. Dokładnie relaksuje i odpręża.  Samo urządzenie zostało wykonane z najlepszych jakościowo materiałów, które nie podrażniają nawet najbardziej wrażliwej skóry i pozwalają jej oddychać. Taki masaż pomoże w zwalczeniu bólu kręgosłupa, głowy, zwalcza migreny, pomaga leczyć urazy kręgosłupa szyjnego, sztywność karku, a także pobudza układ krążenia.

Kolejnym produktem jest ekskluzywny model Medivon CF-2606HB. To dobry masażer do pleców i pośladków. Urządzenie skutecznie rozluźnia spięte mięśnie pleców i pomaga w walce z cellulitem, dlatego cieszy się uznaniem wielu konsumentów.

 

Zalety

Funkcjonalność: Produkt nie tylko pomaga w walce z cellulitem, ale jego użytkowanie przynosi ukojenie dla całego ciała. Jeśli często będziesz z niego korzystać, znacznie zredukuje to bóle kręgosłupa.

Prosta obsługa: Mimo, iż jest to model ekskluzywny to jego obsługa jest niezwykle prosta i intuicyjna. Co więcej, urządzenie wyglądem przypomina fotel, co sprawia, że masaż pleców jest niezwykle prosty w wykonaniu.

Głośność pracy: Urządzenie działa wyjątkowo cicho. Zwiększa to komfort użytkowania.

 

Wady

Cena: Ze względu na swoją funkcjonalność, design i efektywność, jest to jeden z droższych produktów w naszym zestawieniu.

Ograniczona funkcjonalność: Nie jest to masażer ręczny, jeśli więc walczysz z cellulitem również na brzuchu, ramionach, niestety nie jest najlepszą propozycją. Działa wyłącznie na pośladki i tylną stronę ud.

 

 

Medisina Masażer MNV88941

 

Nasz ranking masażerów zamyka model Medisana MNV 88941. Jest to idealna propozycja do masażu karku i ramion. Urządzenie ma dwa poziomy regulacji masażu, dzięki czemu docenią go osoby szukające zarówno mocnego, jak i lżejszego nacisku, w zależności od napięcia.

Produkt ma światło na podczerwień, dzięki czemu napięcie mięśni likwidowane jest dużo szybciej i skuteczniej niż w przypadku analogicznych urządzeń oferowanych na rynku medyczno-rehabilitacyjnym. Masażer karku Medisana MNV88941 zapewnia niezwykle przyjemny masaż wibracyjny z terapię termiczną. Oczywiście opcja masażu termicznego nie jest stale włączona – można ją uruchomić jeśli zajdzie taka potrzeba.

Urządzenie jest zasilane bateriami, co sprawia, że możemy go używać również w miejscach bez dostępu do prądu, aczkolwiek ma w zestawie zasilacz z kablem o długości aż 1,8 m, co również umożliwia sprawniejsze używanie. Wymiary masażera to 34 cm x 24 cm x 13,5 cm.

Urządzenie dostępne jest w kolorze czarno-szarym z pomarańczowymi wykończeniami. Jest to naprawdę dobry i tani masażer dla podróżnych, który cieszy się wieloma pochlebnymi opiniami użytkowników. Ceniony jest przede wszystkim za świetną specyfikację i efekty, jakie daje regularnie powtarzany masaż.

Ostatnim produktem w naszym zestawieniu jest masażer Medisana MNV 88941. Jest to idealna propozycja do masażu karku i ramion.

 

Zalety

Regulacja masażu: Produkt posiada dwa poziomy regulacji masażu, dzięki czemu możesz go dostosować do własnych potrzeb. Masaż może mieć mocny lub słaby nacisk.

Światło na podczerwień: Pomaga ono dużo szybciej zlikwidować napięcie mięśni. W przypadku nagłych bólów karku jest to bardzo istotne. Jest to również dość innowacyjna technika, która nie występuje w każdym urządzeniu rehabilitacyjnym.

Zasilanie bateryjne: Dzięki zasilaniu na baterie możemy używać tego sprzętu nawet w miejscach bez prądu. Co więcej, zasilacz dołączony do zestawu posiada długość 1,8 metra, a więc nie krępuje ruchów.

 

Wady

Design: Urządzenie ma dość nietuzinkowy wygląd, co niekoniecznie musi odpowiadać wszystkim konsumentom.

Głośność pracy: W czasie pracy masażer wydaje dość głośne dźwięki, co może zmniejszyć komfort użytkowania.

 

 

Medivon Masażer Przeciwbólowy Antycellulit ME-7722

 

Medivon ME7722 to jeden z nowszych modeli na rynku, który oferuje, jak pisze producent, masaż leczniczy w domu. Funkcje tego modelu zostały zaprojektowane tak, aby upodobnić je do profesjonalnych technik masażu szczególnie dla osób borykających się z cellulitem, wiotczeniem skóry, czy zatrzymywaniem płynów w organizmie. Jest to urządzenie zasilane elektrycznie i zostało wyposażone w sześć wymiennych głowic.

W zależności od zamierzonych efektów, jakie chcemy osiągnąć po stosowaniu masażera należy stosować odpowiednią głowicę. Gdy zależy nam na efekcie rozgrzewającym i rozbiciu tłuszczu należy zastosować głowicę z równoległymi i kolczastymi płytkami. Przy walce z cellulitem pomocna będzie głowica palcowa, a do głębszych partii ciała, głowica falista. Gdy myślimy o pozbyciu się nadmiaru wody to pomocna będzie głowica rolkowa.

Natomiast do masażu mięśni należy zastosować głowicę z płaską rolką, a do masażu brzucha i ramion – głowicę kulkową. Osoby, które używają ten sprzęt potwierdzają jego skuteczność szczególnie w walce z cellulitem. Panie borykające się z tą przypadłością po użyciu masażera zauważyły pozytywne zmiany na swoim ciele.

Rozważmy zalety i wady masażera Medivon ME7722. Jest to model stosunkowo nowy na naszym rynku i warto zainteresować się jego działaniem.

 

Zalety

Korzystne działanie zdrowotne: Masażer działa nie tylko na typową dla takich urządzeń poprawę stanu mięśni i skóry, ale także wpływa na poprawę krążenia krwi, prawidłowego rytmu serca, jak i regulację ciśnienia krwi.

Różne techniki masażu: Za pomocą urządzenia można wykonać kilka zróżnicowanych masaży, które inaczej oddziaływają na nasze ciało. Mamy do wyboru masaż rolujący, relaksacyjny, punktowy i antycellulitowy.

Wiele wymiennych końcówek: Model ma w wyposażeniu sześć różnych końcówek, każda ma przeznaczenie do konkretnej partii ciała lub konkretnego rodzaju masażu. Dzięki nim każdy posiadacz urządzenia znajdzie najlepszą końcówkę dla siebie.

Funkcja podgrzewania: Dodatkowo pacjent może włączyć podgrzewanie podczerwone, które jak wiadomo sięga do głębszych warstw ciała i dzięki temu łatwiej jest, na przykład, zwalczyć cellulit.

Płynna regulacja: Urządzenie może być płynnie regulowane jeśli chodzi o tempo masażu, pozwala to każdemu dobrać tempo do indywidualnych potrzeb.

 

Wady

Zasilanie: Niestety model ten jest zasilany wyłącznie sieciowo, co determinuje miejsce jego używania – wyłącznie w pobliżu źródła prądu. Nie zabierzesz też go ze sobą na kemping.

Waga: Choć waga urządzenia to tylko 790 gram, to jednak po 15 minutowym masażu w niewygodnej pozycji masażer dla naszej dłoni staje się wyjątkowo ciężki.

 

 

Ardes M 238

 

Nasza trzecia propozycja to idealny produkt pomagający w walce z cellulitem. Model ten nie tylko radzi sobie ze skórką pomarańczową, ale również świetnie odpręża i relaksuje ciało. Jak wiadomo jest wiele powodów powstawania cellulitu. Jednak w większości przypadków jest to kwestia gromadzenia się limfy w warstwie podskórnej, którą można usunąć poprzez regularne masowanie.

Ardes M 238 to model, który nie tylko usuwa grudki wygładzając skórę, ale również poprawia krążenie krwi. Jedynym minusem tego urządzenia jest zasilanie sieciowe, co sprawia, że masaż musi być wykonywany w pobliżu kontaktu. Wymiary modelu Ardes M 238 to 4 cm x 47 cm x 3 cm i waży zaledwie 0,5 kg.

Urządzenie ma 2 różne tryby intensywności. Inne zalety tego masażera to przede wszystkim możliwość kontroli kąta nachylenia uchwytu, co ułatwia wykonanie masażu. Ponadto model ma regulowany uchwyt antypoślizgowy, a także głowicę, która obraca się o 270 stopni.

Dzięki temu, że urządzenie zapewnia zimny i ciepły masaż, ma wiele pozytywnych opinii wśród użytkowników o różnych potrzebach. W recenzjach najczęściej wymienianą zaletą jest jakość wykonania, funkcjonalność masażera oraz jego cicha praca.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Ostatnio aktualizowane: 02.03.24

 

Najważniejsze zalety:

Urządzenie ma sieciowo-akumulatorowe zasilanie, a więc nie musimy podłączać go do prądu, aby przeprowadzić zabieg depilacji. Jest ono stosunkowo lekkie i poręczne, a w dodatku łatwe w obsłudze. W zestawie są cztery nasadki: do usuwania włosków w okolicach pach, na twarzy, większych partiach ciała oraz okolicach bikini. Wiele osób przekonuje, że cena Philips Lumea Prestige BRI956/00 nie jest wygórowana.

 

Najważniejsze wady:

Część użytkowników uważa, że akumulator jest mało pojemny i często nie pozwala na przeprowadzenie zabiegu depilacji do końca. Wtedy konieczne jest podłączenie urządzenia do prądu, a przewód nieco ogranicza swobodę ruchów.

 

Werdykt: 9.8/10

Jak dowodzą przeanalizowane opinie Philips Lumea Prestige BRI956/00, depilator cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród Pań, ale także Panów. Z jego pomocą można pozbyć się niechcianego owłosienia niemal ze wszystkich części ciała. To praktyczny sprzęt, który umożliwia szybką depilację. Ma on 5-stopniową regulację mocy. Pierwsze efekty używania urządzenia można zauważyć już po 3 zabiegach.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Czujnik SmartSkin

Depilator został wyposażony w innowacyjny czujnik SmartSkin. Przeprowadzono test Philips Lumea Prestige BRI956/00, który udowodnił, że dzięki temu rozwiązaniu zabieg depilacji laserowej w domowym zaciszu staje się bezpieczniejszy. Czujnik pozwala na sprawdzenie swojej karnacji i automatyczne ustawienie optymalnej wartości mocy. Aby go włączyć, wystarczy wcisnąć przycisk z lupą i przyłożyć głowicę do skóry. W razie konieczności możemy ręcznie zmienić ustawienia. W instrukcji obsługi znajduje się tabelka z kolorami włosów i odcieniami karnacji, na podstawie której można dobrać właściwą intensywność emitowanego światła.

 

Cztery nasadki w zestawie

Ponieważ w zestawie znajdziemy cztery nasadki, urządzenie możemy wykorzystać do depilacji różnych części ciała. Końcówka do twarzy ma wbudowany filtr UV, który chroni oczy podczas zabiegu, a dodatkowo pozwala na niemal bezbolesne usunięcie włosków nawet na wrażliwej skórze. Nasadka do okolic bikini ma przezroczysty filtr, który skupia wiązkę światła na mniejszej powierzchni, co zapewnia większą efektywność zabiegu. Końcówka do okolic pach jest lekko wypukła i dobrze przylega do skóry, z kolei ta do większych partii ciała ma szerokie okienko, co skraca czas trwania zabiegu. Średni czas depilacji łydek wynosi ok. 8,5 minuty.

 

Poręczność

Najlepszy depilator laserowy musi być lekki i poręczny. To samo można powiedzieć o sprzęcie marki Philips. Ma on długą rączkę, którą można pewnie chwycić, a to znacząco ułatwia przesuwanie głowicy wzdłuż depilowanej części ciała. Z uwagi na to, że urządzenie nie jest zbyt duże, w razie potrzeby możemy spakować je do walizki i zabrać ze sobą na wyjazd. Zabieg depilacji możemy wykonać poza domem, aby zachować systematyczność i na długo pozbyć się niechcianego owłosienia.

 

Aplikacja na smartfony

Posiadacze depilatorów laserowych Philips mogą pobrać na smartfony aplikację. Z jej pomocą możliwe jest ustalenie harmonogramu kolejnych zabiegów i to osobno dla każdej partii ciała. W ten sposób zyskujemy również dostęp do przydatnych wskazówek, które ułatwią korzystanie ze sprzętu. Aplikacja jest na bieżąco aktualizowana. Według większości osób jest ona intuicyjna w obsłudze, a co ważniejsze, dostępna w polskiej wersji językowej.

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 02.03.24

 

Najważniejsze zalety:

Depilator jest łatwy w obsłudze. 5-stopniowa regulacja mocy sprawia, że możemy z łatwością dobrać intensywność emitowanego światła do swojej karnacji i odcienia włosków. Model jest wyposażony w żarówkę kwarcową, która nie wymaga wymiany. Z pomocą sprzętu możemy bezpiecznie przeprowadzić zabieg depilacji na prawie całym ciele, a test Remington IPL6250 to potwierdził.

 

Najważniejsze wady:

Urządzenie generuje duży hałas podczas pracy, który może przeszkadzać innym domownikom, zwłaszcza gdy przebywają w tym samym pomieszczeniu. Z tego powodu wiele osób planuje zabieg depilacji w czasie, kiedy nikogo nie ma w domu.

 

Werdykt: 9.7/10

Sprzęt nie jest pozbawiony wad, ale z jego pomocą można na długo zapomnieć o niechcianych włoskach pod pachami, w okolicach bikini, na ramionach, nogach, a nawet klatce piersiowej i plecach. Depilator laserowy może być używany przez kobiety i mężczyzn. Dobrze sprawdza się on przy jasnej, jak i ciemniejszej karnacji. To model z wbudowanym filtrem UV.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Technologia ProPulse

Urządzenie wykorzystuje technologię ProPulse, która gwarantuje efektywność działania. Odpowiada ona za ogrzewanie mieszków włosowych i skupianie energii w cebulkach. W ten sposób dochodzi do przerwania cyklu wzrostu włosków, w efekcie czego skóra pozostaje gładka. Energia z emitowanego światła jest pochłaniania przez melaninę, czyli pigmenty znajdujące się zarówno we włosach, jak i samej skórze. Depilator emituje impulsy świetlne co 3 sekundy. Przeanalizowane opinie o Remington IPL6250 są dowodem na to, że efekty depilacji można zauważyć stosunkowo szybko, już po przeprowadzeniu trzech zabiegów.

Dwa tryby pracy

Sprzęt ma do wyboru dwa tryby pracy. Pierwszym jest Multi Flash, który umożliwia ciągłe działanie urządzenia, bez potrzeby ręcznego wznawiania błysku. To sprawia, że usuwanie włosków z większych partii ciała, takich jak ramiona i nogi, zajmuje znacznie mniej czasu (wpływa na to także duża powierzchnia robocza, równa 3 cm2). Drugi tryb, czyli Single Flash, pozwala na samodzielnie wyzwalanie błysków, co jest przydatne podczas depilacji mniejszych partii ciała. Możemy zachować większą precyzję przy usuwaniu pojedynczych włosków.

 

Nieskomplikowana obsługa

Wiele osób ma wątpliwości, czy poradzą sobie z obsługą laserowego depilatora. Model oferowany przez markę Remington pozwala na szybkie przeprowadzenie zabiegu. Przed depilacją konieczne jest ogolenie wybranego obszaru ciała, aby emitowane światło mogło wniknąć w głąb skóry. Następnie należy uruchomić sensor odcienia karnacji, aby dobrać optymalną moc, wybrać interesujący nas tryb pracy i przyłożyć sprzęt do ciała. Zależnie od tego, jaki obszar depilujemy, zabieg potrwa od kilku do kilkunastu minut. Systematyczna depilacja, powtarzana średnio co dwa tygodnie, pozwala na cieszenie się gładką skórą przez długi czas. Możemy więc zapomnieć o innych metodach, takich jak wosk, jednorazowa maszynka czy zwykły depilator.

 

Rekomendowany przez dermatologów

Depilator jest rekomendowany przez dermatologów. Przeprowadzono badania, które wykazały, że jest on bardzo dobrze przystosowany do użytku w domu. Dzięki urządzeniu możemy bezpiecznie przeprowadzić zabiegi depilacji, nie ma potrzeby korzystania z usług profesjonalnego salonu. Sprzęt ma filtr chroniący przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Co więcej, usuwanie włosków nie jest bardzo bolesne. Jeśli zachowamy środki ostrożności, na pewno unikniemy przebarwień i poparzenia skóry. Należy zaznaczyć, że cena Remington IPL6250 nie jest wysoka, choć to profesjonalne urządzenie z innowacyjnymi technologiami.

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 02.03.24

 

Najważniejsze zalety:

Depilator laserowy pozwala na bezpieczne przeprowadzenie zabiegów w domu, bez odczuwania dyskomfortu i narażania się na poparzenia czy przebarwienia skóry. Wyposażono go w nowoczesne technologie wpływające na zwiększenie efektywności zabiegu. Urządzenie pomaga w usunięciu niechcianego owłosienia z ramion, nóg, klatki piersiowej itp. To model odpowiedni dla kobiet, jak i mężczyzn.

 

Najważniejsze wady:

Co prawda urządzenie ma długi przewód, ale jest on podatny na plątanie, na co wskazują opublikowane na temat Remington IPL 6750 opinie. Przez to sprzęt nie jest w pełni komfortowy w użytkowaniu.

 

Werdykt: 9.4/10

Depilator pozwala na znaczną redukcję ilości niechcianych włosków już po kilku zabiegach. Zapewnia on skuteczność i zadowolenie z zakupu. Wielu użytkowników przekonuje, że cena Remington IPL 6750 jest korzystna. Warto zainwestować w sprzęt, bo jest bardzo dobrą alternatywą dla zwykłego depilatora. W czasie zabiegu nie odczuwamy bólu i nie musimy się martwić o swoje bezpieczeństwo.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wygodne przechowywanie

Depilator ma kompaktowe wymiary i jest łatwy w przechowywaniu. Wynika to także z tego, że do kompletu dołączono praktyczną, zasuwaną na zamek błyskawiczny walizeczkę. Ma ona biały kolor i nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne. Włożony do środka sprzęt jest odpowiednio zabezpieczony przed osiadaniem kurzu, gdy nie jest używany. Co więcej, za sprawą etui możemy bez obaw przewozić urządzenie, nie martwiąc się o jego zniszczenie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wziąć depilator ze sobą na wakacyjny czy służbowy wyjazd.

Duże okienko świetlne

Szybkość depilacji zależy przede wszystkim od wielkości okienka świetlnego znajdującego się na głowicy. Jak pokazał test Remington IPL 6750, z pomocą tego modelu można w krótkim czasie wydepilować mniejsze, jak i większe partie ciała, w tym klatkę piersiową i plecy. Został on wyposażony w większe o 50% okienko (w porównaniu do innych sprzętów tej samej marki). Dotyczy to nakładki do ciała. Nasadki przystosowane do depilacji twarzy oraz okolic bikini są niewielkie i umożliwiają zachowanie precyzji w czasie zabiegu.

 

Skuteczność

To skutecznie działające urządzenie, które jest rekomendowane przez dermatologów. Wykorzystuje ono technologię ProPulse. Sprzęt emituje intensywne światło impulsowe, które wnika głęboko w skórę i dociera aż do mieszków włosowych. Wzrost włosków zostaje w ten sposób zahamowany. Już po trzech zabiegach przeprowadzonych w odpowiednich odstępach czasu można zauważyć, że ilość włosków zmniejszyła się o kilkadziesiąt procent. Ważne jest to, że nie musimy już sięgać po jednorazową maszynkę, piankę czy wosk do depilacji, aby cieszyć się gładką skórą. Każdy zabieg trwa ok. kilkanaście minut (zależnie od wybranej części ciała), więc na pewno znajdziemy czas na ich przeprowadzenie.

 

Do jasnej i ciemniejszej karnacji

Po sprzęt mogą bez przeszkód sięgnąć osoby mające jasną, jak i ciemniejszą karnację. Pozwala on na usunięcie włosków w odcieniach: ciemny blond, brąz oraz czerń. To praktyczny model, dający możliwość wydepilowania prawie całego ciała. Może on być używany przez wszystkich domowników. 5-stopniowa regulacja mocy daje pewność, że zabieg będzie efektywny, a jednocześnie bezpieczny (poziom 1 jest najniższy, a 5 najwyższy).

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 02.03.24

 

Najważniejsze zalety:

W zestawie z urządzeniem dostajemy dwie nasadki. Jedna służy do usuwania niechcianych włosków z twarzy, a druga z większych partii ciała. Za sprawą sprzętu możemy zredukować ilość owłosienia o ponad 90% już po trzech zabiegach. Podobnie jak inne depilatory laserowe Philips, model Lumea Prestige BRI950/00 jest poręczny i lekki.

 

Najważniejsze wady:

Niektóre Panie narzekają, że podczas depilacji wrażliwych części ciała (głównie pach i okolic bikini) odczuwalne jest delikatne, nieprzyjemne pieczenie. Problem nie znika, nawet gdy ustawimy najniższy poziom mocy.

 

Werdykt: 9.3/10

Co prawda urządzenie nie jest bez wad, ale zapewnia znacznie lepsze efekty niż użycie maszynki czy wosku. Pochlebne opinie o Philips Lumea Prestige BRI950/00 są potwierdzeniem, że to godny uwagi model. Obsługa sprzętu nie jest skomplikowana, więc szybko nauczymy się, jak bezpiecznie przeprowadzić zabieg depilacji. W dodatku depilator wyposażono w trwałą lampę.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Sieciowo-akumulatorowe zasilanie

Na rynku jest wiele urządzeń do depilacji laserowej, które są zasilane sieciowo i mają krótki przewód, dlatego używanie ich nie jest w pełni komfortowe. Jednak sprzęt marki Philips pozwala zapomnieć o tym problemie. To, co go wyróżnia, to sieciowo-akumulatorowe zasilanie. Możemy podłączyć urządzenie do prądu, ale nie jest to konieczne. Wbudowana bateria pozwala na użycie depilatora także w miejscach bez dostępu do energii elektrycznej.

Automatyczny dobór intensywności światła

Nie musimy samodzielnie dobierać mocy, a tym samym intensywności emitowanego światła. Może to być bardzo trudne, zwłaszcza dla osób, które do tej pory nie miały styczności z laserowym depilatorem. Sprzęt wyposażono w praktyczny czujnik SmartSkin. Wystarczy włączyć sensor (wciskając przycisk z symbolem lupy), a następnie przyłożyć głowicę do ciałą. W ten sposób urządzenie sprawdzi odcień skóry i włosków, na tej podstawie automatycznie ustawi optymalną moc. Nie trzeba się obawiać, że intensywne światło doprowadzi do poparzenia skóry lub wiązka będzie za słaba i nie osiągniemy oczekiwanych efektów depilacji. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że cena Philips Lumea Prestige BRI950/00 według wielu kupujących nie jest wysoka. 

 

Komfortowa depilacja twarzy i całego ciała

Dołączona do sprzętu nasadka do twarzy umożliwia precyzyjne pozbycie się włosków w okolicach ust. Została ona zaprojektowana tak, aby dobrze przylegała do skóry i można było uniknąć narażenia oczu na działanie świetlnych impulsów. Nakładka ma wbudowany filtr UV, a powierzchnia okienka roboczego wynosi 2 cm2. To w zupełności wystarczy, aby szybko wykonać zabieg i wydepilować skórę przy górnej wardze, na podbródku oraz linii żuchwy. Większa nasadka jest przystosowana do usuwania owłosienia na pozostałych częściach ciała, czyli m.in. ramionach i nogach. Okienko jest duże, dlatego średni czas depilacji obu łydek to ok. 8,5 minuty, a pach 1,5 minuty. Test Philips Lumea Prestige BRI950/00 dowiódł, że usuwanie włosków nie trwa zbyt długo i możemy zyskać chwilę dla siebie.

 

Tryby Single Flash i Multi Flash

Depilator ma dwa różne tryby pracy: Single Flash oraz Multi Flash. Ten pierwszy jest przeznaczony głównie do depilowania mniejszych obszarów ciała. Po włączeniu go możemy ręcznie wyzwalać błyski, co pozwala uniknąć nadmiernego naświetlania skóry w tym samym miejscu (mogłoby to doprowadzić do poparzenia). Tryb Multi Flash przydaje się podczas depilacji nóg, ramion itp. Błyski wyzwalane są automatycznie, co 3 sekundy.

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 02.03.24

 

Depilator – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Depilator to urządzenie używane przez kobiety bardzo często, dobrze też by było, aby ten właśnie zakupiony był sprawdzonym modelem i polecanym przez inne panie. Tyle że żmudne porównywanie to zajęcie pracochłonne i wymagające czasu. Nie każda z pań ma na to czas i ochotę. Dla tych, więc osób, które nie chcą takich porównań robić wybraliśmy najlepszy model obecnie na rynku. KPolecanym przez użytkowników depilatorem jest Braun Silk-epil 9 9/700. Oprócz nakładki depilującej ma także pulsującą nakładkę do masażu. Dzięki temu zabieg usuwania włosków jest delikatniejszy. Depilator jest wodoodporny, można więc używać go także podczas kąpieli. Ruchoma głowica umożliwia dotarcie do każdego miejsca na ciele dla efektywniejszej depilacji. Gdyby jednak ten opis Cię nie przekonał, albo depilator ten nie był dostępny, polecamy drugi, równie dobry model, którym jest Remington IPL6750.

13 najlepszych depilatorów. Opinie w 2024 roku

 

Każda z pań, a coraz częściej i panowie, w którymś momencie swojego życia zaczyna myśleć o zakupie depilatora. Dlatego dziś pomożemy wybrać dobry i tani depilator laserowy. Przeczytaj nasze porównanie tych urządzeń, aby sprawdzić, które z nich będzie właściwy dla Ciebie.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Depilator Braun może być stosowany na każdy obszar ciała, również na twarzy i pod pachami. W zestawie jest nakładka masująca, która zmniejsza dyskomfort spowodowany wyrywaniem włosków. Depilator zasilany jest akumulatorem, dzięki czemu można używać go wszędzie. Sprzęt jest wodoodporny, można więc wykorzystywać go nawet pod prysznicem.

Wady

Urządzenie głośno pracuje, co przeszkadza użytkownikom w czasie depilacji. Depilator nie usuwa delikatnych i krótkich włosków, przez co trzeba dodatkowo wyrywać je pęsetą po zakończonym zabiegu.

Podsumowanie

Skuteczne usunięcie zbędnych włosków na ciele zapewni Ci poręczny depilator Braun. Oprócz nasadki depilującej ma także nakładkę masującą, która zwiększa komfort użytkowania. Sprzęt jest bezprzewodowy, dzięki czemu możesz używać go w łazience lub w pokoju. Sprawdza się do usuwania włosków z każdego miejsca, również z twarzy i miejsc intymnych.

Drugi wybór

Zalety

Depilator wykorzystuje nowoczesną technologię usuwania owłosienia, co sprawia, że po kilku sesjach zostaje ono prawie zupełnie wyeliminowane. Co więcej, okienko świetlne jest większe niż w pozostałych modelach, na skutek czego depilacja jest przeprowadzana szybciej.

Wady

Kabel produktu jest krótki, a więc depilacja może być kłopotliwa, jeżeli gniazdko znajduje się daleko od nas. Użytkownicy nie są również zadowoleni ze stosunkowo wysokiej ceny urządzenia.

Podsumowanie

Depilator ten działa za pomocą impulsów świetlnych, które skutecznie docierają do mieszków włosowych i je osłabiają. Produkt posiada kilka wkładek, co sprawi, że depilacja będzie dla nas o wiele przyjemniejszą czynnością.

Rozważ też

Zalety

Depilator Philips Satinelle Advanced BRE640/00 jest zasilany bezprzewodowo. Dodatkowo jest wodoodporny. Można więc wykonywać depilacji w najbardziej dogodnym miejscu (nawet pod prysznicem). Urządzenie ma ergonomiczny kształt i jest wyposażone w światło oświetlające miejsce depilacji.

Wady

Opinie niektórych użytkowników przekazują, że opisywany depilator nie jest dokładny. By uzyskać efekt gładkiej skóry należy kilkukrotnie depilować tę samą część ciała. Depilator nie łapie też bardzo krótkich włosków.

Podsumowanie

Urządzenie, dzięki licznym akcesoriom może być używane do depilacji różnych części ciała, nawet tych wrażliwych, takich jak bikini czy twarz. Depilator ma dwie prędkości. Główna głowica składa się z 17 dysków. Akumulator działa do 40 minut na jednym ładowaniu.

 

1. Depilator Braun Silk-epil 9 9/700 Sensosmart

 

Skuteczny depilator Braun Silk-epil 9 9/700 Sensosmart pomoże Ci pozbyć się niechcianych włosków z każdego miejsca na ciele. Sprzęt może być wykorzystywany do depilacji twarzy, rąk, pach, pachwin, czy nóg. Urządzenie ma nakładkę depilującą z 40 pęsetami oraz nasadkę masującą, która rozluźnia skórę po zabiegu. Depilator jest wodoodporny, co umożliwia usuwanie włosków także pod prysznicem. Nakładki można myć pod wodą, używając dołączonej do zestawu szczoteczki.

Depilator jest bezprzewodowy, zasilany akumulatorem. Sprzęt umożliwia regulowanie prędkości oraz wyposażony jest w system SensoSmart dopasowujący siłę nacisku. Depilator ma szeroką głowicę, która umożliwia usunięcie dużo włosków za jednym pociągnięciem. Sprzęt pozwala cieszyć się gładką skórą nawet przez 4 tygodnie. Jest to możliwe dzięki technologii MicroGrip, czyli dłuższym i szerszym pęsetom. Ruchoma głowica dobrze dopasowuje się do kształtu ciała.

Kobiety, które zdecydowały się przetestować depilator Braun są zadowolone z zakupu sprzętu. Produkt umożliwia szybkie usunięcie włosków z całego ciała i pozostawia skórę gładką na wiele tygodni. Ruchoma głowica pozwala dotrzeć w każde miejsce.

Depilator Braun Silk-epil 9 9/700 Sensosmart jest poręczny, ma wygodny kształt, który umożliwia stabilny uchwyt dłoni, nawet pod prysznicem. Biało–fioletowa kolorystyka produktu spodoba się każdej kobiecie.

 

 

 

 

2. Depilator Laserowy Remington I-Light Prestige IPL 6750

 

Remington IPL6750 to produkt o nowoczesnych rozwiązaniach. Technologia Intense Pulsed Light (IPL) oddziałuje na skórę wykorzystując impuls energii światła. Zawarta w trzonie włosa i meszku włosowym melatonina pochłania światło i przekształca je w ciepło. Ciepło zaś, oddziałuje na cebulkę włosową uniemożliwiając najpierw jej wzrost, a następnie powoduje wypadnięcie całego włosa.

Dzięki tej technologii możesz trawle usunąć włosy. Jednak technologia ta jest tym skuteczniejsza, im większy jest kontrast miedzy kolorem włosa i skórą. Zatem nie jest ona polecana dla osób o bardzo ciemnej karnacji. Jednocześnie też depilator został wyposażony w czujnik termiczny, chroniący przed przegrzaniem i oparzeniem.

Urządzenie można wykorzystać do usuwania owłosienia okolic bikini, czy pach, ale również do usuwania włosków na przykład z twarzy. Depilator ten też dobrze się spisuje przy usuwaniu męskiego owłosienia. Sprawdza się w przypadku zastosowania go do męskich pleców, klatki piersiowej czy ramion.

W tym modelu utworzono okienko świetlne większe o 50% w stosunku do modelu poprzedniego, zatem depilacja odbywa się również szybciej, bo jednokrotnie naświetla się większą powierzchnię. Dla klientów używających ten model ważne jest, że urządzenie posiada możliwość pomiaru karnacji i doboru mocy do tej karnacji.

Remington IPL6750 to niezawodny depilator laserowy, w którym zastosowana została technologia Intense Pulsed Light (IPL). Przyrząd jest niezawodny i bardzo łatwy w obsłudze.

 

 

 

 

3. Depilator Philips Satinelle Advanced BRE640/00

 

Interesującą propozycją jest także Depilator Philips Satinelle Advanced BRE640/00. Urządzenie występuje w różnych wersjach, to opisywane przez nas ma w zestawie dołączonych 9 dodatkowych akcesoriów. Jest to między innymi nasadka do depilacji twarzy, nasadka do depilacji miejsc wrażliwych oraz nasadka do przycinania.

Philips Satinelle Advanced BRE640/00 depiluje za pomocą dysków ceramicznych. Najszersza nakładka ma 30 mm, więc depilacja przebiega relatywnie szybko. Jest to urządzenie bezprzewodowe, a dodatkowo wodoodporne. Można więc wykonywać depilację pod prysznicem lub w wannie, a po skończonym zabiegu umyć depilator pod wodą. Depilator charakteryzuje się ergonomicznym kształtem oraz bardzo praktycznym światłem, które oświetla miejsce depilacji i pozwala zauważyć nawet najmniejsze włoski. Konstrukcja powoduje, że depilacja przebiega pod kątem 90 stopni, który jest optymalny i pozwala otrzymać najlepsze rezultaty.

Użytkowniczki przekazują, że depilacja tym urządzeniem przebiega mnie boleśnie niż się tego spodziewały. Ponadto zachwalają to, że depilator jest bezprzewodowy i został wyposażony w praktyczną lampkę.

 

 

 

 

4. Depilator Panasonic ES-ED23-V503

 

Panasonic ESED23V503 to depilator dla początkujących. Jest on delikatny i skonstruowany tak, aby nie sprawiał zbyt dużo bólu. Sprzęt jest wyposażony w dwa dyski, które mają razem 48 pęset. Użycie dwóch dysków sprawia, że depilator jest dokładny i nie pomija włosków. Użytkownikom podoba się to, że urządzenie może być  myte pod bieżącą wodą bez obaw o awarię. Można również usuwać włoski pod prysznicem. 

Waga sprzętu wynosi około 170 g. Ze względu na niską wagę korzystanie z depilatora nie sprawia problemu. Zaletą jest wyposażenie urządzenia w diodę LED, która dobrze oświetla miejsce usuwania włosków. Dlatego można to zrobić dokładniej. Sprzęt ma 2 prędkości pracy, można wybrać taką, która odpowiada delikatności skóry w danym miejscu. 

Urządzenie jest bezprzewodowe, więc można z niego korzystać w najdogodniejszym miejscu. Ładowanie depilatora wynosi około 1 godzinę. Po takim czasie sprzęt działa około 30 minut. Wymiary depilatora wynoszą 126 mm x 55 mm x 41 mm. Użytkownikom podoba się to, że akcesorium jest łatwe w obsłudze. 

Panasonic ESED23V503 to depilator o wadze 170 g. Jego wymiary wynoszą 126 mm x 55 mm x 41 mm. Depilator ma 2 dyski, a każdy z nich ma po 24 pęsety. Sprzęt ma 2 prędkości działania.

 

 

 

 

5. Panasonic ES-ED90 P503 Edition Depilator

 

Sprzęt Panasonic ES-ED90-P503 idealnie nadaje się do depilacji nóg, ramion, pach, jak i okolic bikini. Urządzenie ma głowicę z 48 pęsetami, której kąt obrotu wynosi 60 stopni. Produkt wyposażono w podświetlenie LED. Co ważne, depilator może pracować na sucho i mokro, dlatego mamy możliwość pozbycia się włosków w najbardziej komfortowy dla nas sposób.

Prezentowany model ma dwa stopnie prędkości pracy do wyboru. To sprzęt zasilany akumulatorowo. W pełni naładowana bateria zapewnia do 40 minut działania urządzenia. W zestawie razem z produktem otrzymujemy ładowarkę, kilka nasadek (do pielęgnacji stóp, depilacji twarzy, nóg i rąk, okolic bikini i pach) oraz praktyczny pokrowiec do przechowywania.

Na podstawie opublikowanych w Internecie opinii można wywnioskować, że urządzenie działa skutecznie, a więc pozwala szybko i bez dużego bólu pozbyć się zbędnego owłosienia. Depilator dobrze leży w dłoni i świetnie się prezentuje, głównie z uwagi na różowo-białą obudowę. Według konsumentów jest to doskonały sprzęt dla kobiet, jak i mężczyzn.

Depilator Panasonic ES-ED90-P503 to model, który jest zasilany akumulatorowo. Sprzęt wyposażono w obrotową głowicę z 48 pęsetami, które precyzyjnie wyrywają włoski. Urządzenie przystosowano do depilacji nóg, rąk, pach, okolic bikini i twarzy.

 

 

 

 

6. Braun Depilator Silk-epil 7 7561 Wet & Dry

 

Nasz ranking depilatorów rozpoczniemy od produktu Braun SE 7561. Depilacja odbywa się za pomocą 40 pęset wykonanych w technologii Close-Grip. Technologia ta zapewnia optymalny kształt i ułożenie głowicy tak, aby kąt chwytania włosków był najlepszy i po jednokrotnym zastosowaniu zostały usunięte nawet najkrótsze z nich. Dzięki funkcji Wet & Dry depilator można używać zarówno na sucho, jak i podczas kąpieli.

Ciepła woda łagodzi nieprzyjemne odczucia depilacji, a system masażu o wysokiej częstotliwości stymuluje skórę i skutecznie łagodzi ból przy wyrywaniu włosków. Użytkownik ma do wyboru dwie prędkości depilacji. Aby nie pominąć żadnego włoska, urządzenie ma wbudowana energooszczędną lampkę, która oświetla pole robocze i sprawia, że depilacja jest dokładniejsza. Atrakcyjne jest w tym modelu to, że można do używać bezprzewodowo.

Do pełnego naładowania baterii potrzeba godzinę, która pozwala na pracę depilatora nieprzerwanie przez 40 min. Zestaw zawiera 2 nasadki, w tym do obszarów wrażliwych jak okolice bikini, zasilacz, szczoteczkę do czyszczenia urządzenia, oraz woreczek do przechowywania całości. Klienci chwalą nasadki depilatora i przydatna lamkę. Uważają też ze kształt i design przedmiotu powoduje, że wygodnie go się trzyma w dłoni i dzięki temu łatwo używa.

Produkt Braun SE 7561 to urządzenie, które z całą pewnością ułatwi Ci depilację. Zbudowane jest z 40 pęset, które dokładnie wyrywają niechciane włoski. Prezentowany model zyskał duże uznanie konsumentów. Zgodnie uznali, że jest to najlepszy depilator w 2024 roku. Na naładowanej baterii przyrząd pracuje przez 40 min.

 

 

 

 

7. Braun Depilator Silk-epil 5 5541 Wet&Dry

 

Wśród polecanych modeli znajduje się depilator Braun Silk-epil 5 5541 Wet&Dry, który można kupić w przystępnej cenie. Urządzenie jest sprzedawane z akumulatorem, czas jego ładowania wynosi godzinę i to wystarcza na przeprowadzenie zabiegu trwającego do 30 minut. Dzięki temu, że sprzęt jest bezprzewodowy, można z niego korzystać, gdziekolwiek chcemy.

Depilator Braun jest przystosowany do używania na mokro i na sucho. Wykorzystano w nim technologię MicroGrip polegającą na tym, że pęsety skutecznie usuwają włosy niezależnie od ich długości. Głowica jest dopasowana do kształtu ciała, co zwiększa komfort podczas zabiegu. Wpływ na zabieg ma także system masażu o wysokiej częstotliwości, który pozwala ograniczyć ból.

Dlaczego użytkownicy przyznają, że warto zdecydować się na zabieg depilacji z użyciem Braun Silk-epil 5 5541 Wet&Dry? Przede wszystkim sprzęt jest łatwy i wygodny w obsłudze, można regulować jego prędkość i korzystać z niego wszędzie. Uchwyt ma antypoślizgową powłokę, więc ryzyko upuszczenia urządzenia i jego uszkodzenia jest zminimalizowane.

 

 

 

 

8. Depilator laserowy IPL Philips Lumea Advanced SC1995/00

 

Prezentujemy depilator IPL Philips Lumea SC1995/00 z 5 regulowanymi ustawieniami intensywności światła. Urządzenie można dostosować w zależności od karnacji, tak aby przeprowadzony zabieg depilacji był nie tylko skuteczny, ale też bezpieczny. Warto wspomnieć, że sprzęt jest przystosowany do usuwania owłosienia także z delikatnych części ciała (np. bikini).

Okienko, przez które przechodzi wiązka światła, ma powierzchnię równą 4 cm2. Trwałość lampy przy regularnym użytkowaniu sprzętu wynosi ok. 7 lat. Efekt depilacji utrzymuje się nawet do 8 tygodni. W zestawie otrzymujemy etui, w którym można bezpiecznie przenosić sprzęt.

Zabieg depilacji jest bezbolesny, dlatego Philips Lumea SC1995/00 to zdaniem użytkowników bardzo dobry depilator. Urządzenie jest cenione też za uniwersalność. Zostało ono przystosowane do depilacji różnych obszarów ciała, a mianowicie: nóg, pach, okolic bikini, brzucha i ramion. Dodatkowo produkt wyróżnia wysoka jakość wykonania.

 

 

 

 

9. Braun Depilator z pęsetami Braun Silk-epil SensoSmart 9-880

 

Wybrany do naszego zestawienia depilator Braun Silk Epil 9 9-880 wykorzystuje technologię Wet & Dry, a oznacza to, że można z niego korzystać na sucho i podczas kąpieli. Dla wielu kobiet depilacja pod prysznicem jest mniej bolesna, więc z pewnością wspomniana możliwość zostanie przed nie doceniona.

Głowica ma pęsety MicroGrip, które skutecznie usuwają nawet malutkie włoski o długości 0,5 mm. W rezultacie nie trzeba czekać, aż one odrosną i można mieć zawsze idealnie gładką skórę. W pozbywaniu się niewielkiego owłosienia pomocna okazuje się też lampka Smartlight oświetlająca depilowaną część ciała. W zestawie znajduje się nasadka trymera.

Kobiety do zakupu depilatora Braun Silk-Epil 9 9-880 zachęca przede wszystkim to, że jest on skuteczny. Dodatkowo sprzęt okazuje się komfortowy w użytkowaniu m.in. za sprawą ruchomej głowicy. Do kompletu dołączona jest szczotka do czyszczenia twarzy, co również jest atutem.

 

 

 

 

 

10. Depilator Philips Lumea Essential IPL BRI861/00

 

W związku z tym, że opinie o depilatorach Philips Lumea są pozytywne, urządzenia tej marki cieszą się sporym zainteresowaniem wśród kupujących. Szczególnie dobrze oceniany jest model BRI861/00 przeznaczony do każdego rodzaju skóry. Wiązkę światła, która jest emitowana przez depilator, można dopasować do naszej karnacji, zapewniając sobie w ten sposób skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu. 

Jak wskazują przeprowadzone testy, prezentowany depilator Philips Lumea pozwala znacząco ograniczyć wzrost włosków już po 3 – 4 zabiegach. Aby utrzymać efekt idealnie gładkiej skóry, depilację trzeba powtarzać co kilka tygodni. Urządzenie ma dodatkowe funkcje takie jak: czujnik koloru skóry i ochrona przed promieniowaniem UV.

Depilator ma dobrze wyprofilowany uchwyt, więc można wygodnie się nim posługiwać. Utrzymanie go w dłoniach nie jest męczące. Co więcej, użytkownicy potwierdzają, że zabieg depilacji nie jest czasochłonny, szczególnie kiedy nabierzemy wprawy.

 

 

 

 

11. Philips Satinelle HP6422/01 Depilator

 

Dobry i tani depilator to bez wątpienia Philips Satinelle HP6422/01 w kolorze czarnym. Depilator jest mały i poręczny, w zestawie znajduje się niewielkie etui do bezpiecznego przenoszenia sprzętu. W komplecie otrzymujemy także odpowiednio długi przewód zasilający.  

Depilator Philips Satinelle HP6422/01 radzi sobie z usuwaniem nawet krótkich, 0,5 mm włosków wraz z cebulkami. Po dokładnie przeprowadzonym zabiegu depilacji skóra jest idealnie gładka, a efekt utrzymuje się do 4 tygodni. Urządzenie ma lekko zaokrąglony kształt, dzięki czemu wygodnie trzyma się je w dłoniach. 

Model ma zdejmowaną głowicę, którą można myć pod bieżącą wodą. Jak wskazują kobiety, które zdecydowały się na zakup tego depilatora, utrzymanie go w czystości nie zabiera dużo czasu. Praktycznym dodatkiem jest estetycznie wykonane etui podróżne.

 

 

 

 

12. Depilator Braun Silk-epil 5 5-541 Wet & Dry

 

Osoby przeprowadzające test depilatorów, które są najbardziej popularne na rynku, przyznały, że godnym uwagi modelem jest Braun Silk-epil 5 5541 Wet&Dry. Jest to uniwersalne urządzenie, o czym świadczy to, że można z niego korzystać na mokro i na sucho. Jest ono odpowiednie nawet dla kobiet z wrażliwą skórą.

Depilator Braun Silk Epil 5 z technologią Close-Grip umożliwia usuwanie nawet bardzo cienkich i krótkich włosków. Końcówki SoftLift Tips skutecznie unoszą przylegające do skóry włosy i kierują je w stronę pęset. Nie trzeba kilka razy depilować tego samego obszaru, aby zapewnić sobie oczekiwane efekty depilacji. Urządzenie ma akumulator zapewniający do 30 minut pracy.

Według użytkowniczek ułatwieniem w trakcie zabiegu jest lampka Smartlight, która podświetla skórę, dzięki czemu nie ma ryzyka, że pominiemy krótkie włoski, a później w trakcie dotyku będą one wyczuwalne. 

 

 

 

 

13. Depilator IPL Homelight Babyliss G960E 

 

Warto zastanowić się nad kupnem depilatora IPL Babyliss G960E, który pozwala osiągnąć efekt idealnie gładkiej skóry na długo. Urządzenie generuje impulsy światła trafiające do cebulek włosowych. Trwałość lampy jest określana na 300 000 impulsów świetlnych. 

W zestawie znajdują się dwie wymienne nasadki: 4 cm2 dostosowana do ciała oraz 2 cm2 do twarzy i miejsc wrażliwych. Depilator Babyliss ma 5 poziomów intensywności światła, co pozwala na jego dopasowanie do typu skóry i naszej karnacji. 

Jak można przeczytać w zamieszczonych w Internecie opiniach, z urządzenia wygodnie się korzysta, a wszystko dzięki odpowiednio wyprofilowanemu uchwytowi. Warto wspomnieć też o wytrzymałej obudowie, która wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki depilator kupić?

 

Latem depilacja jest dla wielu kobiet codziennością, ale zimą wiele z nas pozwala sobie na trochę przerwy. Ale Twoje nogi mogą być gładkie przez cały rok, a golenie może być wykonywane raz na kilka tygodni bez bólu. Poza tym wcale nie musi kończyć się podrażnieniami skóry. Wiele zależy od tego, jaki depilator kupisz. Jeśli zdecydujesz się na kiepski sprzęt, którego użytkowanie będzie sprawiało Ci ból, szybko zrezygnujesz z jego użycia. Dlatego w tym poradniku podpowiemy Ci, jaki depilator wybrać.

Rodzaje

Na rynku dostępne są różne typu depilatorów, które mają nie tylko różne funkcje, ale też zastosowanie. Wiele zależy od tego, jaki typ włosków posiadasz. To one będą definiować to, jakie urządzenie jest dla Ciebie najlepsze. Wyróżniamy następujące typy depilatorów:

z głowicą z pęset – przeznaczone do golenia rzadkich włosków. Zwykle urządzenia tego typu mają 18-40 par pęset. Im jest ich więcej, tym depilacja jest szybsza i dokładniejsza. Urządzenia z zaledwie 18 pęsetami polecane są osobom z delikatną skórą i bardzo rzadkimi włoskami,

z dyskami – depilują szybciej i dokładniej. Przeznaczone są dla osób z dość gęstymi włoskami. Na rynku znajdziesz modele z dyskami ceramicznymi i metalowymi. Ponieważ metalowe często powodują reakcje alergiczne i podrażnienia, polecamy modele ceramiczne,

laserowe – najdroższe, ale coraz popularniejsze rozwiązanie, które pozwala na długotrwałą depilację owłosienia, a przy częstym użyciu nawet zahamowanie wzrostu owłosienia na wiele miesięcy, czasem na zawsze.

 

Prędkość

Jeśli wybierasz urządzenie z pęsetami lub dyskami, bardzo duże znaczenie ma prędkość i jej regulacja. Zdecydowana większość depilatorów ma regulację dwustopniową, z kolei zaawansowane sprzęty, nawet 3-4 stopniową. Jeśli chcesz zapewnić sobie dokładniejszą depilację, najlepiej używać depilatora na szybszych obrotach. Niestety wtedy zabieg jest nieco bardziej bolesny. Jeśli masz delikatną skórę, to bardziej istotny będzie dla Ciebie wolniejszy system pracy.

 

Rodzaj zasilania

Urządzenia tego typu mają różne systemy zasilania. Może to być zasilanie sieciowe, akumulatorowe lub sieciowo-akumulatorowe. Jaki depilator jest najlepszy? Jeśli ciągle jesteś w podróży i nie zawsze masz dostęp do prądu, wybierz sprzęt akumulatorowy lub akumulatorowo-sieciowy. Musisz jednak wiedzieć, że urządzenia zasilane wyłącznie akumulatorowo są dość ciężkie, co utrudnia depilację.

Z kolei modele zasilane wyłącznie sieciowo są wydajne, ale przez kabel mamy utrudnioną pracę. Warto też zauważyć, że niektóre depilatory akumulatorowe mają system pracy na mokro. Dzięki niemu, czasie depilacji odczuwamy mniejszy ból. Takie sprzęty dostępne są wyłącznie w wersji akumulatorowej lub akumulatorowo-sieciowej. Jeśli wybierasz ten pierwszy, zwróć uwagę na czas pracy baterii. Z kolei, kupując sprzęt z kablem, sprawdź jego długość, aby nie utrudniał on depilacji.

 

Dodatkowe wyposażenie

Dobry depilator jest wyposażony w dodatkowe nasadki, które zwiększają funkcjonalność sprzętu. Na rynku znajdziesz modele z:

Nasadką golącą – skracając długość włosków pozwala na ich przygotowanie do zabiegu depilacji,

Nasadką do depilacji twarzy,

Nasadką do napinania skóry,

Nasadką łagodzącą lub minidepilatorem do depilacji miejsc wrażliwych – pachy, miejsca intymne,

Nasadką chłodzącą – uczucie chłodu sprawia, że depilacja jest mniej bolesna,

Nasadką do peelingu – dzięki niej zapobiegniesz wrastaniu włosków w skórę,

Rolkami masującymi lub masażerem ultradźwiękowym pobudzającym przepływ krwi.

 

Dodatkowe funkcje

Najnowsze modele są też wyposażone w dodatkowe funkcje poprawiające jakość depilacji. Wśród nich coraz popularniejsze jest podświetlenie, które umożliwia oświetlenie depilowanej partii ciała. Jest to szczególnie przydatne, gdy masz źle oświetloną łazienkę. Innym rozwiązaniem jest nawiew powietrza, który zapewnia chłodzenie. Przydatny jest też cichy tryb pracy. Niestety wciąż wiele modeli cechuje dość duża emisja hałasu.

 

System zabezpieczeń

Każdy sprzęt musi mieć system zabezpieczeń, który będzie ochraniał nas w czasie użytkowania. Depilacja nóg zajmuje zwykle 30-40 min, a więc urządzenie musi pracować przez taki czas, a silnik nie powinien się przegrzewać. Jednak przy bardzo wysokich obrotach sprzęt może osiągać zbyt wysoką temperaturę. Aby uniknąć awarii, przydatny będzie system automatycznego wyłączania w przypadku zbyt długiego użytkowania.

 

Pielęgnacja urządzenia

W przypadku klasycznych depilatorów należy regularnie czyścić nasadkę, aby zapewnić jak najwyższą wydajność sprzętu oraz higienę. Urządzenia akumulatorowe, które można używać pod wodą, są najłatwiejsze w pielęgnacji. W przypadku modeli sieciowych sprawdź, czy nasadka jest zdejmowana i czy system jej nakładania jest prosty, aby pielęgnacja była jak najłatwiejsza. Dobrze, jeśli do urządzenia dołączona jest specjalna szczoteczka czyszcząca.

Depilator laserowy

Innym typem depilatorów są modele laserowe. Już od dłuższego czasu depilacja laserowa cieszy się ogromną popularnością. Jest ona zdecydowanie mniej bolesna i co istotne efekt gładkich nóg utrzymuje się dużo dłużej. Poza tym laser, w przeciwieństwie do depilatora, radzi sobie nawet z bardzo krótkimi włoskami. Wybierając taki model musisz pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Po pierwsze jakość wykonania i marka. Takie urządzenie emituje promieniowanie, które nie powinno zagrażać naszemu życiu i kondycji skóry.

Ponadto, markowe produkty mają dłuższą gwarancję. Kolejna kwestia to powierzchnia działania. Im jest ona większa, tym szybciej wykonamy depilację. Zwykle wynosi 3 cm2. W drugiej kolejności sprawdzamy ilość emitowanych impulsów. Tutaj zasada jest podobna, im ta liczba jest większa, tym dłużej można używać dany sprzęt i przynosi on lepsze efekty. Pamiętaj jednak, że każda część ciała jest inna – mniej lub bardziej wrażliwa. W związku z tym, warto zdecydować się na sprzęt z regulacją mocy działania. Laserowy depilator powinien być też lekki i ergonomiczny, aby depilacja była łatwiejsza i przyjemniejsza. Dobry sprzęt w swoim wyposażeniu ma specjalną osłonę na oczy oraz systemy chłodzenia. Musisz bowiem wiedzieć, że taki zabieg nie jest w 100% bezbolesny i przy intensywnej depilacji może dojść do zaczerwieniania skóry. Nie da się jednak zaprzeczyć, że jest bardzo skuteczny.

Na rynku dostępne są modele bezprzewodowe i sieciowe. Decydując się na model bezprzewodowy sprawdź czas działania na jednym naładowania oraz ten potrzebny do naładowania baterii. Natomiast w przypadku urządzeń sieciowych istotna będzie długość kabla.

 

Depilatory w dobrych cenach

Cena depilatorów może wynosić 50 zł, ale też 2000 zł.  Wiele zależy od tego, jaki sprzęt wybierzesz. Tanie urządzenia nie mają dodatkowych nakładek ani funkcji, które sprawią, że depilacja jest przyjemniejsza dla naszej skóry. Jeśli chcesz kupić dobry depilator pęsetowy lub dyskowy, musisz liczyć się z wydatkiem rzędu 400-600 zł. Natomiast urządzenia laserowe to koszt ok. 1200 zł.

Oczywiście znajdziesz tańsze modele, ale są to produkty starszej generacji, z małym polem pracy, co znacznie wydłuża proces depilacji. Warto wybierać sprzęty znanych marek z długą gwarancją i dobrym serwisem naprawczym. Przy wyborze takich urządzeń pomocne będą opinie konsumentów, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami w sieci. W przypadku modeli znanych marek z łatwością znajdziesz też filmy instruktażowe oraz takie, które pokazują test sprzętu.

 

Jak używać depilator?

 

Niektórzy obawiają się używania depilatorów głównie, ze względu na strach przed bólem towarzyszącym depilacji. Pojawia się więc pytanie: jaki depilator jest polecany przez specjalistów jako taki, który nie podrażnia skóry oraz jak właściwie używać taki sprzęt.

Budowa depilatora

Jak wspominaliśmy w poradniku, na rynku dostępne są 3 typy depilatorów, które różnią się od siebie budową oraz sposobem działania. Pierwszym, z nich jest model z głowicą z pęset, drugim typem są sprzęty z dyskami, które w delikatny sposób wyrywają włoski w czasie zabiegu. Ostatnim rodzajem depilatorów są sprzęty laserowe.

 

Jak dokładnie działa depilator?

Zasada działania urządzeń z pęsetami i dyskami jest bardzo prosta. W czasie zabiegu ma miejsce lekkie podniesienie, chwytanie i wyrwanie włosa wraz z cebulką. Aby zabieg przyniósł oczekiwane efekty, musi być wykonywany na długich włosach.

Depilator laserowy do pracy wykorzystuje wiązki światła, które przenikają przez skórę. Gdy dostają się one do wnętrza włosa, to wysoka temperatura uszkadza jego cebulkę. Światło bardzo szybko pokonuje barierę naskórka, co pozwala dotrzeć do głębszych warstw skóry. Następnie ma miejsce proces łączenia się wiązki z melaniną, co pomaga w niszczeniu cebulek. Dzięki naruszeniu komórek odżywczych włos ma trudność, by odrosnąć. Zabieg ten cechuje się dużą skutecznością i polecany jest osobom z bardzo dużym owłosieniem. Nie musisz się jednak martwić, bo depilacja laserowa jest w pełni bezpieczna dla człowieka. Działanie lasera nie wpływa na organizm ani nie uszkadza innych tkanek ciała. Jedynym niebezpieczeństwem jest zbyt długie patrzenie na pracę lasera, a konkretnie przyglądanie się wiązce światła. Może to uszkodzić wzrok użytkownika, dlatego należy unikać tej czynności.

 

Poprawne korzystanie z depilatora

Używając depilatora laserowego należy wcześniej przy pomocy golarki usunąć dłuższe włosy. Jest to spowodowane tym, że w momencie wykorzystania wiązki światła może dojść do ich spalenia, co jest nie tylko bolesne, ale również mało komfortowe (w tym procesie wydziela się nieprzyjemny zapach spalenizny). Przed zabiegiem upewnij się również, że Twoje nogi są suche. Następnym krokiem jest uruchomienie depilatora i ustawienie odpowiedniej mocy, po czym przykładamy urządzenie do skóry i naciskamy. Spowoduje to wypuszczenie wiązki lasera. Czynność powtarzaj poprzez przesuwanie depilator po skórze w taki sposób, by nie ominąć żadnego miejsca.

W przypadku sprzętów dyskowych i pęsetowych należy pamiętać, że włosy muszą być długie, bo w przeciwnym razie urządzenie nie będzie w stanie ich złapać – sprawdź zalecenia producenta, bo czasem jest to 0,5 mm, a czasem 1 mm. Specjaliści odradzają stosowania depilatorów tego typu do pozbywania się owłosienia z twarzy i pod pachami. Jeśli chcesz depilować różne części ciała – wybierz sprzęt z wymiennymi końcówkami i zmieniaj je podczas zabiegu, aby nie podrażnić delikatnej skóry, np. na twarzy czy w miejscach intymnych.

W jaki sposób golić włosy

W celu osiągnięcia najlepszych efektów należy sprawdzić, w którą stronę rosną włosy. Można to wyczuć poprzez przejechanie dłonią po skórze. Najlepsze efekty osiąga się, gdy goli się pod włos. Pozwala to na najbardziej efektywne usunięcie owłosienia.

 

Pielęgnacja przed i po

Po każdej depilacji laserowej, depilatorem pęsetowym czy dyskowym musimy zadbać o skórę. Najlepiej dokładnie ją nawilżyć zwracając szczególną uwagę na podrażnione miejsca. Jeśli masz tendencję do wrastania włosków, przed zabiegiem zrób sobie peeling.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

Depilator Philips Satinelle Essential HP6422/01

 

Najtańszy depilator w naszym zestawieniu można już kupić w cenie około 100 zł. Jest to model Philips Satinelle HP6422/01. Depilacja polega na wyrywaniu włosków wraz z cebulkami. Model ten można ustawić na dwie prędkości depilujące i usunąć włoski od 0,5 mm długości.

Głowica zawierająca 21 dysków i 20 pęset precyzyjnie układa się dopasowując się do kształtu ciała w depilowanym miejscu. Wielofunkcyjna nasadka działa na skórę dodatkowo masując ją, dzięki temu skóra jest rozluźniona i proces depilacji jest łagodniejszy dla użytkownika.

Głowicę urządzenia można zdjąć i wyczyścić pod bieżącą wodą. Dołączona szczoteczka pozwoli na dokładne usunięcie każdego pozostałego w głowicy włoska. Dzięki takiemu rozwiązaniu łatwiej jest o zachowanie higieny użytkowania. Model ten przeznaczony jest do depilacji nóg, pach i okolic bikini.

Klienci twierdzą, że depilator jest lekki i poręczny, a dyski działają praktycznie bezboleśnie. Dodatkowo obudowany silniczek zapobiega przedostawaniu się włosków do jego wnętrza i dzięki temu można się cieszyć długim, bezawaryjnym użytkowaniem.

Philips Satinelle HP6422/01 to bardzo dobry depilator do 100 zł. Jeśli szukasz niedrogiego i funkcjonalnego sprzętu, to propozycja właśnie dla Ciebie.

 

 

 

Philips Lumea SC2008/11

 

Philips Lumea SC2008/11 to zdecydowanie najdroższy depilator w naszym rankingu. Czy najdroższy znaczy też najlepszy depilator? Przeczytaj opis tego urządzenia i oceń sam. Firma Philips wykorzystała tu technologię Intense Pulsed Light, IPL. Zatem jest to depilator do trwałego usuwania owłosienia.

Technologia ta wykorzystuje intensywne światło impulsowe przekazywane do cebulek włosowych, które następnie, na skutek wytworzonego ciepła ulegają uszkodzeniu i po jakimś czasie włos wypada. Technologia ta niestety nie działa na włosy jasne, gdyż tylko ciemny włos może absorbować światło emitowane przez urządzenie. Również nie jest zalecane stosowanie depilatora do ciemnej skóry, bo może ona ulec poparzeniu.

Natomiast dla jasnej karnacji, nawet w przypadku skóry wrażliwej, jest to urządzenie bezpieczne i skuteczne w działaniu. Model ten z powodzeniem sprawdzi się przy depilacji twarzy, jak i nóg, pach, okolic bikini, czy ramion. Zmienne nasadki pozawalają na skupianie światła na mniejszym lub większym obszarze.

W zależności od potrzeby regulujemy też pięciostopniową skalą intensywność energii świetlnej, którą naświetlamy miejsce depilacji. Użytkownicy widzą efekty trwałego usunięcia włosów już po trzykrotnym użyciu depilatora, choć ze względu na różne fazy wzrostu włosów, producent zaleca użycie czterokrotne w odstępach 3-4 tygodniowych.

Nasza ostatnia propozycja to Philips Lumea SC2008/1. Jest to sprzęt laserowy, w którym zastosowano technologię Intense Pulsed Light, czyli IPL.

 

 

 

Depilator Braun Silk-epil 9 SE9558 Wet & Dry

 

Braun SE 9558 to depilator, w którym zastosowano technologie MicroGrip i Wet&Dry. Pierwsza z nich to sposób pracy 40 par pęset, zamykających się w taki sposób, aby chwytały włoski pod optymalnym katem i wyrywały nawet te o długości 0.5 mm. Funkcja Wet&Dry pozwala na użytkowanie zarówno na sucho jak i podczas kąpieli. Ciepła woda łagodzi podrażnienia skóry i daje większy komfort depilowania, bo ogranicza uczucie bólu.

Dodatkowo podczas depilacji, system masażu o wysokiej częstotliwości stymuluje skórę i również łagodzi ból przy wyrywaniu wosków. Do zestawu został dołączony depilator do twarzy, który jest przystosowany od usuwania bardzo delikatnych włosków wraz z cebulkami z obszaru twarzy.

W zestawie znajdziemy również, obok głowicy depilującej, nasadkę do przycinania włosków, szczoteczkę do czyszczenia urządzenia, oraz praktyczne etui. Dwa poziomy prędkości pozwolą na optymalny wybór prędkości depilacji, a wbudowana lampka ułatwia dostrzeżenie każdego włoska.

Zasilanie akumulatorowe pozwala na jednym ładowaniu pracować przez 40 min. Opinie o tych depilatorach są pochlebne. Klienci chwalą ten model za skuteczność depilacji, ładny design, oraz prostą obsługę.

Braun SE 9558 to kolejny depilator, który chcemy zaprezentować. Urządzenie składa się z 40 par pęset ustawionych pod odpowiednim kątem, które łapią włoski o długości nawet 0,5 mm.

 

 

Jaki depilator Babyliss wybrać?

 

Utrapieniem prawie każdej kobiety są niechciane włoski. Po zgoleniu ich maszynką lub użyciu specjalnego kremu powracają w ciągu 1 lub 2 dni. Na szczęście jest kilka lepszych sposobów na pozbycie się włosków. Jednym z nich jest używanie depilatora. Po depilacji z użyciem takiego urządzenia efekt utrzymuje się dłuższy czas. Chcesz zaopatrzyć się w depilator, lecz nie wiesz, co jest istotne przy jego wyborze? Przeczytaj nasz poradnik, w którym umieściliśmy kilka cennych wskazówek, które mogą okazać się bardzo przydatne podczas zakupów.

 

Babyliss to firma, która zajmuje się tworzeniem produktów do pielęgnacji włosów zarówno damskich, jak i męskich. W ofercie tej marki znajdziemy różnego rodzaju lokówki, prostownice, maszynki do strzyżenia, depilatory i wiele innych. Produkty Babyliss pozwalają nam uzyskać długotrwały efekt i do tego cechują się wysoką bezawaryjnością.

Jeżeli chodzi o rodzaje sprzętów, to mamy do wyboru 3 typy: pęsetowy, dyskowy oraz laserowy. Według wielu kobiet najlepsze depilatory Babyliss to urządzenia laserowe. Działają one na zasadzie wysyłania wiązki światła w głąb skóry. Tym sposobem usuwane są mieszki włosowe. Jest to jak dotąd najskuteczniejszy rodzaj depilatora do pozbywania się zbędnego owłosienia. Nie każdy jednak chce inwestować w taki sprzęt. Równie dobrze sprawdzają się pozostałe typy. Pamiętajmy jednak, że im bujniejsze owłosienie mamy, tym więcej sprzęt powinien mieć pęset lub dysków.

Czym więc cechuje się dobry depilator? Powinniśmy koniecznie wspomnieć o budowie urządzenia. Ważne jest, aby dany produkt miał dobrze wyprofilowany kształt. W efekcie trzymanie depilatora i używanie go przez dłuższy czas nie będzie dla nas niekomfortowe.

Podczas kupna produktu tego typu warto doczytać, czy jego moc jest regulowana. Wszystkie depilatory Babyliss umożliwiają nam dopasować szybkość oraz intensywność depilacji do danej partii ciała. Regulowana moc pomoże nam także dopasować urządzenie do danej części ciała, z której chcemy usuwać włoski.

Jak wynika z analizy ocen użytkowników najlepszy depilator Babyliss w 2024 roku ma dużą powierzchnię roboczą. Optymalna szerokość w przypadku modeli laserowych wynosi około 3 cm2. Jeśli chodzi o sprzęty pęsetowe to jest to ok 6-7 cm. Szeroka powierzchnia umożliwi nam szybsze wykonanie zabiegu usuwania włosków, co pozwoli zaoszczędzić nam czas i ból.

Nie możemy też pominąć kwestii zasilania. Wiele osób uważa, że najlepszym wyborem jest sprzęt akumulatorowo-sieciowy, który działa zarówno na samej baterii, jak i podłączony do prądu.

 

Depilatory Babyliss – ranking

 

Babyliss G946E

 

Jeżeli nie chcesz odczuwać niekomfortowego bólu związanego z depilacją, wybierz Babyliss G946E – urządzenie, które pozwoli Ci pozbywać się włosków prawie zupełnie bezboleśnie. Wiązki światła wysyłane przez depilator mogą jedynie sprawić, że odczujemy ciepło oraz mrowienie.

Jest to model z bardzo szerokim ekranem aplikacyjnym. Jego powierzchnia wynosi 3 cm2. Oznacza to, że depilacja zajmie nam kilkanaście minut. Urządzenie wysyła 36 błysków na minutę. Tak wiele błysków przyczynia się do przyspieszenia całego procesu depilacji. Aby chronić wrażliwe miejsca ciała oraz dopasować działanie depilatora do gęstości włosków, sprzęt ma aż 5 poziomów intensywności światła.

Prezentowany depilator, dzięki specjalnym nasadce, nadaje się również do usuwania włosków z twarzy. Wiele osób uważa, że opisywane urządzenie jest bardzo skuteczne. Po 8 zabiegu większość włosków nie odrasta. Internauci uważają także, że depilator wygodnie się trzyma w ręce i dlatego też możemy go używać przez dłuższy czas.

 

 

Babyliss G973PE 

 

Osobom, których marzeniem jest nieskazitelnie gładka skóra polecamy Babyliss G973PE. Dzięki specjalnym nasadkom dla skóry wrażliwej możemy zapomnieć o podrażnieniach, jakie przytrafiały się nam, gdy używaliśmy innych urządzeń. Prezentowany depilator jest odpowiedni do depilacji każdej partii ciała.

Prezentowane urządzenie waży jedynie 390 g. Ma ono ładnie wyprofilowaną obudowę. W rezultacie użytkowanie depilatora jest bardzo komfortowe. Ekran usuwający włoski sprzętu ma powierzchnię 3cm2. Pozwala on nam na szybkie wykonanie zabiegu. Produkt ma 5 poziomów intensywności światła. Możemy więc dopasować depilator do rodzaju naszej skóry oraz do gęstości owłosienia.

Babyliss G973PE to urządzenie, które gwarantuje nam bezbolesną depilację. Jest to bardzo skuteczny depilator, a efekty jego stosowania można zauważyć już po kilku użyciach. Użytkownicy zadowoleni są z szybkiego usuwania włosków. Podoba im się także wyprofilowany kształt produktu, który ułatwia depilację.

 

 

Babyliss G972PE 

 

Babyliss G972PE to depilator, który zadowolił już wiele osób. Skuteczność działania tego produktu została potwierdzona przez wiele osób o różnej karnacji. Możemy mieć więc pewność, że depilator będzie dobrze działał na naszej skórze.

Prezentowany produkt nie podrażnia skóry i zapewnia jej bezpieczeństwo podczas procesu usuwania włosków. Ten depilator Babyliss w dobrej cenie pomoże nam szybko i bezboleśnie pozbyć się niechcianego owłosienia. Sprzęt ma szeroką powierzchnię usuwającą owłosienie, a oprócz tego w zestawie znajdziemy specjalne nakładki, które pozwolą nam na usunięcie włosków z bardzo wrażliwych miejsc. Po użyciu depilatora skóra jest bardzo gładka, a po kilku zabiegach możemy zauważyć, że włosy są znacznie rzadsze.

Sprzęt ma opływowy kształt, który dobrze dopasowuje się do każdej dłoni. Dlatego też tak wiele osób uważa, że depilacja opisywanym urządzeniem jest bardzo wygodna. Użytkownicy chwalą bezawaryjność tego produktu oraz jego wysoką skuteczność.

 

 

 

 

Depilatory świetlne – ranking

 

 

Philips Lumea BRI956/00 

 

Philips Lumea BRI956/00 to bardzo dobry depilator świetlny do depilacji wrażliwej skóry. Został on wyposażony w specjalne nasadki do różnych części ciała. Dlatego zabieg depilacji jest minimalnie bolesny. Model jest duży, lecz dzięki dobrze wyprofilowanemu kształtowi użytkowanie go jest bardzo proste.

Prezentowany depilator daje nam możliwość regulacji mocy. Oprócz tego czujnik sprawdza stan owłosienia oraz kolor skóry i sam steruje ustawieniami, które są dla nas optymalne. Jest to produkt zasilany akumulatorowo-sieciowo. Wiele użytkowniczek przyznaje, że opisywany depilator daje bardzo dobre efekty. Już po 3 depilacjach można zauważyć, że znaczna większość włosków zniknęła.

Urządzenie nie emituje wiązki światła, która podczas wykonywania depilacji mogłaby uszkodzić nasz wzrok. Oczywiście nie należy kierować wiązki bezpośrednio na oczy, ale nie ma konieczności stosowania specjalnych okularów. Z kolei skóra chroniona jest przed promieniowaniem UV emitowanym, przez depilator. Użytkowniczki uważają, że proces depilowania przebiega bardzo szybko i nie jest bolesny. Depilator bardzo dobrze trzyma się w ręce i nie jest to uciążliwe.

 

 

 

Remington IPL 6750 

 

Okienko świetlne Remington IPL 6750 ma 3cm2. Dzięki temu sam proces depilowania przebiegnie bardzo szybko. Po usunięciu włosków skóra jest gładka. Jest to produkt znany ze skuteczności działania. Po trzech użyciach możemy spodziewać się długotrwałego usunięcia większości włosków.

Dzięki specjalnym nakładkom możemy depilować wszystkie partie ciała, nawet te delikatne. Dlatego usuwanie włosków jest bezbolesne. Model jest zasilany sieciowo, więc musi mieć stały dostęp do gniazdka. Prezentowany depilator świetlny w dobrej cenie ma 5 regulacji intensywności emitowania promieni świetlnych. Możemy dopasować je więc do delikatniejszych części ciała. Jest to depilator, który równie dobrze sprawdzi się podczas depilacji twardych włosków.

Niezużywalna żarówka kwarcowa nie podlega wymianie. Dlatego nie jesteśmy narażeni na dodatkowe koszty. Wiele użytkowniczek uważa, że jest to bardzo dobry depilator świetlny, który skutecznie usuwa włoski z wszystkich partii ciała. Internauci uważają także, że obsługa urządzenia nie jest skomplikowana.

 

 

 

Braun Silk Expert IPL BD 5009 

 

Chcielibyśmy zaprezentować Braun Silk Expert IPL BD 5009. Jest to depilator świetlny, który emituje wiązki światła skutecznie uszkadzające mieszki włosowe. Dlatego już po kilku użyciach możemy cieszyć się gładką skórą przez bardzo długi czas. Jest to dobrze wyprofilowany sprzęt, który pozwala nam dotrzeć nawet do miejsc, które normalnie trudno się depiluje.

Do zestawu dołączona została szczotka, która przygotowuje daną część ciała do zabiegu. Usuwa ona martwy naskórek, więc skóra jest zupełnie czysta. Proces depilowania wtedy jest bardziej skuteczny, a już po 3 zabiegach możemy spodziewać się do 90% długotrwale usuniętych włosków. Obsługa depilatora jest bardzo łatwa. Na obudowie znajdziemy jedynie przycisk Start oraz regulację intensywności emitowania błysków.

Użytkowniczki najczęściej wspominają, że zabieg przebiega bardzo szybko i bezboleśnie. Internauci uważają również, że dzięki bardzo dobrze wyprofilowanej obudowie można dokładniej wykonać cały zabieg.

 

Depilator – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Marzysz o idealnie gładkiej skórze i chcesz, żeby efekt depilacji utrzymywał się przez długi czas? Potrzebujesz efektywnie działającego depilatora, a takim modelem jest Philips Satinelle Advanced BRE640/00, dostępny w zestawie z wieloma wymiennymi nakładkami. Sprzęt jest zasilany akumulatorowo, dzięki czemu wygodnie się z niego korzysta. Jest on przystosowany do pracy na mokro i na sucho, zależnie od naszych potrzeb. Odpowiednio wyprofilowany uchwyt sprawia, że zabieg przebiega bez problemu, nie trzeba co chwilę poprawiać urządzenia w dłoniach. Równie dobry jest depilator Braun Silk-epil 5 5541 Wet&Dry z praktyczną lampką oświetlającą obszar na skórze. Model ma 2-stopniową regulację prędkości.

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki depilator kupić?

 

Wiele osób marzy o idealnie gładkiej skórze bez względu na porę roku, dlatego też często wśród kupujących pojawia się pytanie, jaki jest najlepszy depilator na rynku. Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od naszych potrzeb. Jak kupić sprzęt, który będzie efektywnie pracował, nie podrażni naszej skóry, a jego obsługa nie okaże się zbyt skomplikowana? Poniżej znajdziesz wiele cennych wskazówek, dlatego zapraszamy do lektury poradnika.

 

 

 

Rodzaje depilatorów

Przed rozpoczęciem poszukiwań idealnego dla siebie urządzenia, warto dowiedzieć się, jakie rodzaje depilatorów są dostępne w sklepach i co je charakteryzuje. To z pewnością pomoże w podjęciu rozsądnej decyzji zakupowej. Do wyboru mamy depilatory:

* klasyczne – wyposażone są w pęsety albo dyski. Drugi ze wspomnianych typów chwyta jednocześnie więcej włosków, ale niektórzy uważają, że urządzenia z głowicą z pęsetami są dokładniejsze;

* IPL – mają lampę, która naświetla dany obszar skóry. Światło ma fale o różnej długości, są one wchłaniane przez cebulki włosowe i w ten sposób dochodzi do ich uszkodzenia. W rezultacie następuje zahamowanie wzrostu włosów;

* laserowe – emitują pojedynczą wiązkę światła o określonej długości fali.

Każdy ze wspomnianych wyżej sprzętów ma swoje wady i zalety. Atutem klasycznych modeli jest bez wątpienia łatwość obsługi i przystępna cena. W przypadku depilatorów laserowych i IPL musimy liczyć się z większym wydatkiem, jednak jednocześnie możemy spodziewać się trwalszych efektów. 

 

Sposób zasilania

Zastanawiając się nad tym, jaki depilator wybrać, musimy wziąć pod uwagę sposób zasilania, ponieważ jest to kwestia, która w dużym stopniu wpływa na komfort użytkowania. Do wyboru są modele:

* akumulatorowe – można ich używać w każdym miejscu. Sprzęt tego typu zapewnia maksymalną swobodę ruchów. Wybierając urządzenie z akumulatorem, trzeba zwrócić uwagę zarówno na czas jego działania, jak i ładowania. Czasami zdarza się, że choć depilator działa stosunkowo długo, na jego ładowanie trzeba poświęcić niewspółmiernie więcej czasu. Trzeba liczyć się też z tym, że po dłuższej eksploatacji akumulator może stracić nieco swoją wydajność;

* sieciowe – jak sama nazwa wskazuje, wymagają podłączenia do sieci, czyli gniazdka. W przypadku takich sprzętów trzeba zwracać uwagę na długość kabla zasilającego. Przewód musi być na tyle długi, aby nie krępował naszych ruchów i możliwa była depilacja także w wygodnej odległości od źródła zasilania;

* akumulatorowosieciowe – cieszą się popularnością, ponieważ uważa się je za uniwersalne. Zależnie od potrzeb, można z nich korzystać bezprzewodowo lub po wcześniejszym podłączeniu do źródła zasilania.

 

Prędkość pracy

Ważnym parametrem w przypadku klasycznych depilatorów jest prędkość pracy. Warto, aby była ona regulowana, bo wtedy możliwa będzie zmiana ustawień sprzętu w zależności od wrażliwości danej skóry. Zazwyczaj wybieranie tego parametru następuje poprzez naciśnięcie odpowiedniego, dobrze oznaczonego na obudowie przycisku. Depilatory laserowe i IPL powinny mieć specjalny czujnik, który automatycznie określa karnację skóry i na tej podstawie wybiera określoną intensywność pracy.  

 

Przeznaczenie

Depilatory klasyczne można podzielić na te przeznaczone do depilacji na sucho, a także dostosowane do używania na mokro. Wiele osób zgadza się ze stwierdzeniem, że najlepszy depilator to taki, z którego można korzystać w każdych warunkach. Z tego powodu warto wybierać modele dostosowane do pracy na mokro i na sucho. Pamiętajmy, że depilacja pod prysznicem często okazuje się mniej bolesna. Tego typu depilatory często określane są mianem Wet&Dry, mają solidnie wykonaną obudowę, która gwarantuje szczelność i bezpieczeństwo znajdującego się w środku mechanizmu.

 

Kształt

Każdemu zależy na tym, aby korzystanie z depilatora było wygodne, dlatego też ważną kwestią, której nie można pominąć w trakcie wyboru urządzenia, jest jego kształt. Niezależnie od tego, jaki rodzaj sprzętu wybierzemy, rączka musi być dobrze wyprofilowana. To zapewni nam pewne trzymanie, a więc ograniczy ryzyko upuszczenia depilatora na podłogę i jego uszkodzenia. Często na uchwycie są specjalne wyżłobienia, które sprawiają, że urządzenie nie ślizga się w dłoni.

 

 

 

Dodatkowe akcesoria

Często do zestawu dołączane są różne akcesoria takie jak wymienne nasadki. W rezultacie depilator nadaje się do usuwania włosków nie tylko z nóg, ale także bardziej delikatnych miejsc np. okolic bikini i pach. Czasami w skład kompletu wchodzi trymer służący do przycinania włosków. Ważnym elementem wyposażenia jest etui, do którego można schować nie tylko sprzęt, ale też pozostałe akcesoria. Pokrowiec umożliwia zachowanie porządku, a co najważniejsze, dobrze zabezpiecza każdy z elementów.

 

Czyszczenie

Depilatory klasyczne są stosunkowo łatwe do utrzymania w czystości. Jeśli zdecydujemy się na zakup urządzenia dostosowanego do używania na mokro i na sucho, będziemy mogli myć go pod bieżącą wodą. Zazwyczaj nawet w przypadku modeli, które nie są wodoodporne, można łatwo zdjąć głowicę i umyć ją w wodzie z użyciem delikatnego płynu np. do mycia rąk. Depilatory laserowe i IPL czyści się zdecydowanie łatwiej i szybciej, bo wystarczy tylko od czasu do czasu przetrzeć je delikatną szmatką.

 

Koszt zakupu depilatora

Nie ulega wątpliwości, że konsumentów interesują depilatory w dobrych cenach. Ile trzeba zapłacić za sprzęt? Cena urządzeń klasycznych rozpoczyna się od 100 zł w górę. Zdecydowanie droższe są depilatory laserowe i IPL, które kosztują często ponad 1000 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Jak działa depilator?

Zasady działania depilatora różnią się w zależności od jego typu. Klasyczny depilator jest zwykle wyposażony w głowicę z pęsetami, które wyrywają włoski wraz z cebulką. Często takie urządzenia są dostosowane do pracy na mokro i na sucho, co zwiększa ich uniwersalność. Na rynku dostępne są także bardziej profesjonalne depilatory IPL, które do usuwania włosków wykorzystują lampę i modele laserowe generujące wiązkę światła. Ich działanie jest nieco inne i często o wiele bardziej skuteczne. Kilka zabiegów z użyciem domowego depilatora laserowego pozwala skutecznie pozbyć się niechcianych włosków na długo. Należy pamiętać, że  do wyboru mamy depilatory zasilane sieciowo i akumulatorowo. Niezależnie od wybranego sprzętu, nie powinniśmy mieć problemu z jego obsługą.

 

 

 

P2: Jak używać depilator?

Korzystanie ze zwykłego depilatora jest proste. Wystarczy odczekać, aż włosy lekko odrosną i można przystąpić do zabiegu. Dobrej jakości sprzęty umożliwiają pozbycie się nawet krótkich i cienkich włosków. Często depilatory mają specjalną lampkę, która oświetla depilowany obszar skóry i pozwala na zachowanie większej precyzji. Urządzenie wystarczy podłączyć do prądu (jeśli jest zasilane sieciowo), włączyć odpowiedni przycisk i przystąpić do pracy. Inaczej jest w przypadku modeli laserowych. Przed ich użyciem należy pozbyć się włosów na ciele poprzez ich depilację zwykłą maszynką do golenia. Dobre depilatory laserowe mają specjalne czujniki, które automatycznie dobierają ustawienia w zależności od naszej karnacji.

 

P3: Jak czyścić depilator?

Jeśli Twój depilator jest przystosowany do używania na mokro, możesz myć go pod bieżącą wodą. Klasyczne depilatory mają głowicę, którą można łatwo zdjąć i wyczyścić. Do tego wystarczy trochę wody i zwykłe mydło albo naturalny szampon. Czasami w skład zestawu wchodzą specjalne szczoteczki umożliwiające dokładną pielęgnację sprzętu. Depilatory laserowe wystarczy przecierać delikatną szmatką. Warto pamiętać o bezpiecznym przechowywaniu sprzętu. Jeśli depilator będzie za każdym razem po skończonym zabiegu umieszczany w etui, nie będzie narażony na kurz, a także drobne uszkodzenia, takie jak zarysowania.

 

 

 

P4: Depilator – co ile dni?

Wiele osób przed zakupem depilatora zastanawia się, jakich efektów można spodziewać się po jego użyciu. Pojawiają się pytania, na jak długo skóra pozostanie gładka? Jest to sprawa indywidualna, uzależniona nie tylko od efektywności działania wybranego przez nas urządzenia, ale też naszej skóry. W przypadku depilatorów klasycznych rezultaty zabiegu utrzymują się zwykle maksymalnie do 4 tygodni. Trzeba być jednak przygotowanym na to, że na początku włoski mogą odrastać nieco szybciej. Trwalsze efekty gwarantują modele laserowe i IPL. Tego typu depilatory zapewniają gładkość skóry przez wiele tygodni, jednak z reguły są to droższe urządzenia.

 

P5: Ile kosztuje depilator?

Zwykły depilator z głowicą wyposażoną w pęsety można kupić nawet za 100 zł. Cena wzrasta, jeśli w zestawie znajdują się dodatkowe akcesoria, czyli wymienne nasadki czy etui. Zazwyczaj droższe są modele przystosowane do pracy na mokro i na sucho, bo mają one idealnie szczelną i wytrzymałą obudowę. Koszty zakupu są też uzależnione od producenta i jego popularności na rynku. Depilatory IPL kosztują zazwyczaj ok. 1000 zł albo i więcej, więc ich zakup to niemały wydatek. Niemniej jednak również takie urządzenia cieszą się dużym zainteresowaniem konsumentów, bo zapewniają bardzo dobre efekty.

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Ostatnio aktualizowane: 02.03.24

 

Najważniejsze zalety:

Prezentowany depilator IPL daje gwarancję skuteczności zabiegu usuwania zbędnego owłosienia. Skóra pozostaje gładka na wiele tygodni, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo czasu. Urządzenie ma szerokie możliwości zastosowania, bo można używać go do depilacji nóg, pach, ramion, brzucha i okolic bikini. Depilator jest delikatny dla skóry, a potwierdzeniem na to jest przeprowadzony test Philips Lumea SC1995/00.

 

Najważniejsze wady:

W zestawie znajduje się instrukcja obsługi, która zdaniem nielicznych kupujących nie jest dostatecznie przejrzysta. Problemem jest również to, że obudowa nagrzewa się stosunkowo szybko, co nieco mniejsza komfort podczas zabiegu depilacji laserowej.

 

Werdykt: 9.6/10

Depilator IPL jest zasilany sieciowo, a dołączony do zestawu przewód jest na tyle długi, że mamy zapewniony komfort użytkowania. Z tego też względu opinie o Philips Lumea SC1995/00 są w większości pozytywne. Osoby, które zdecydowały się na inwestycję w ten sprzęt nie żałują podjętej decyzji.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Efektywność działania

Przed dopuszczeniem do sprzedaży sprzęt przeszedł stosowne testy kliniczne, które potwierdziły skuteczność jego działania. Już 4 zabiegi wykonywane w odstępach, co 2 tygodnie są w stanie widocznie ograniczyć pojawianie się włosków na skórze. Po wykonaniu serii zabiegów wystarczy tylko od czasu do czasu używać depilatora IPL celem utrzymania efektów. Tym sposobem zyskujemy dodatkowy czas, który w innym wypadku trzeba by było poświęcić na depilację ciała. Należy jednak pamiętać, że tempo wzrostu włosów jest uzależnione od indywidualnych czynników. Oznacza to, że u każdego może być ono nieco inne. 

Tania eksploatacja

Sporo osób zastanawia się, czy zakup depilatora IPL to dobra inwestycja? Powodem wątpliwości są obawy o dodatkowe koszty związane z jego użytkowaniem. Warto podkreślić, że korzystanie z depilatora nie jest kosztowne, uwzględnić należy tylko zużycie energii elektrycznej, które w przypadku takiego sprzętu jest znikome. Podczas depilacji nie trzeba korzystać z żadnych żeli ani innych kosmetyków, tak jak to jest w przypadku tradycyjnego golenia. Dodatkowo lampy są trwałe, nie trzeba ich wymieniać. Ich żywotność w przypadku tego modelu szacowana jest na ok. 8 lat. 

 

Bezpieczeństwo użytkowania

Aspektem, o którym nie można zapominać podczas depilacji jest bezpieczeństwo zabiegu. Urządzenie Philips wykorzystuje technologię światła impulsowego znaną pod nazwą IPL, czyli Intense Pulsed Light. Jest ona popularna i wykorzystywana podczas profesjonalnych zabiegów. Producent tego urządzenia zadbał o jego odpowiednie dostosowanie do domowych warunków. W tym celu podjęto współpracę z doświadczonymi dermatologami, aby mieć pewność, że depilator będzie w pełni bezpieczny dla skóry. Taki właśnie jest Philips Lumea SC1995/00. Nie powoduje on podrażnień, a w czasie depilacji nie ma też ryzyka poparzenia skóry.

 

Duże okienko

Istotną zaletą tego urządzenia jest to, że ma ono stosunkowo duże okienko, którego powierzchnia wynosi dokładnie 4 cm2. W rezultacie zabieg depilacji przebiega szybciej, szczególnie jeśli chcemy pozbyć się zbędnego owłosienia z nóg i ud. Depilator jest przystosowany do używania m.in. na nogach, pod pachami i w okolicach bikini. Choć cena Philips Lumea SC1995/00 nie jest niska warto zainwestować w ten sprzęt.

 

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 02.03.24

 

Najważniejsze zalety:

Depilator jest przystosowany do pracy na sucho i na mokro, co zwiększa jego uniwersalność. Sprzęt jest zasilany akumulatorowo, więc można z niego korzystać w każdym miejscu. W zestawie znajduje się aż 9 odpowiednio dobranych nasadek. Ich wymiana przebiega bez żadnych problemów. Urządzenie ma dobrze wyprofilowany uchwyt, dlatego wygodnie się je prowadzi.

 

Najważniejsze wady:

Osoby będące bardzo wrażliwe na ból przyznają, że na początku depilacja jest bolesna. Potrzeba trochę czasu, aby przyzwyczaić się do takiego zabiegu. Na początku na skórze może pojawić się lekkie zaczerwienienie.

 

Werdykt: 9.8/10

Niektóre osoby uważają, że Philips Satinelle Advanced BRE640/00 to najlepszy depilator, jaki można znaleźć na rynku w tym przedziale cenowym. Urządzenie ma wymienne głowice, więc można stosować je niemal na wszystkie części ciała. Uniwersalność to jeden z powodów, dla których ten sprzęt cieszy się popularnością.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Skuteczny system depilacji

Prezentowany depilator wykorzystuje skuteczny system depilacji, więc efekty po zabiegu są zadowalające. Sprzęt ma pęsety, które unoszą i zbierają włoski mocno przylegające do skóry. Dzięki temu nie trzeba się obawiać o to, że np. pachy czy nogi nie będą idealnie gładkie. Pęsety współpracują z dyskami ceramicznymi, które również wpływają na dokładność przeprowadzanej depilacji. Jakość wykonania wymienionych elementów jest bardzo dobra.

Przeznaczenie

Warto wiedzieć, że urządzenie jest dostosowane do pracy w różnych warunkach. Z depilatora można korzystać na sucho i taki typ depilacji jest często wybierany. Niemniej jednak część osób woli usuwać włoski pod prysznicem czy w wannie, bo uważają, że w ten sposób odczuwają mniejszy ból. Również do takiego zabiegu można wykorzystać prezentowany model. Test Philips Satinelle Advanced BRE640/00 potwierdził, że obudowa jest wodoodporna, a depilacja pod prysznicem nie wpływa w żadnym stopniu na gorszą efektywność pracy urządzenia. Co warto dodać, depilator ma odpowiednio dostosowany do takiej pracy uchwyt. Jest on antypoślizgowy, co zmniejsza ryzyko, że sprzęt przypadkowo wypadnie nam z dłoni. 

 

Wymienne nakładki i inne wyposażenie

Cena Philips Satinelle Advanced BRE640/00 nie wydaje się wysoka, tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w zestawie znajduje się sporo dodatkowych akcesoriów. Sprzęt jest dostępny m.in. z nasadką przeznaczoną do przycinania włosków z wrażliwych partii ciała (np. pach czy bikini). Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z nasadki do twarzy. Przydatna okazuje się też końcówka do napinania skóry. W zestawie znajduje się też praktyczna szczoteczka do czyszczenia i jak wskazują opinie Philips Satinelle Advanced BRE640/00, znacznie ułatwia ona zachowanie sprzętu w czystości. Do kompletu dołączone także etui przeznaczone do bezpiecznego przenoszenia depilatora i pozostałych akcesoriów.

 

Możliwość zachowania precyzji

Sporo kobiet bardzo docenia to, że urządzenie ma małą lampkę, która oświetla depilowany obszar. W związku z tym dokładnie widzimy, czy pozbyłyśmy się wszystkich włosków, czy musimy ponownie depilować określoną część skóry. Dzięki lampce widoczne są nawet małe, jasne włoski. Na precyzję pracy wpływa też odpowiednio przemyślany kształt depilatora. Urządzenie ma dobrze wyprofilowany uchwyt, więc łatwo się nim manewruje. 

 

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 02.03.24

 

Najważniejsze zalety:

Opinie Philips Satinelle HP6422/01 są pozytywne, ponieważ urządzenie działa dokładnie, a przy tym jest tanie. Depilator jest zasilany sieciowo, w zestawie znajduje się długi przewód, który nie powinien krępować naszych ruchów. Na uwagę zasługuje budowa sprzętu. Depilator ma kompaktowe wymiary i dobrze dopasowany uchwyt, który pozwala zachować dokładność w trakcie golenia i gwarantuje odpowiednią stabilność.

 

Najważniejsze wady:

Urządzenie generuje duży hałas w trakcie pracy. Na początku jest on irytujący, jednak z czasem można się do niego przyzwyczaić. Trzeba mieć jednak na uwadze to, że głośne dźwięki mogą nieco irytować domowników.

 

Werdykt: 9.4/10

Kobiety, które zdecydowały się kupić ten sprzęt, uważają, że podjęły dobrą decyzję. Efekty depilacji utrzymują się długo, a kolejne włoski rosnące są bardziej delikatne i mniej widoczne. Zabiegu nie trzeba powtarzać zbyt często (zwykle co kilkanaście dni).

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Skuteczność depilacji

Prezentowany model jest uznawany za dobry depilator, ponieważ skutecznie usuwa zbędne owłosienie. Jak podaje producent, sprzęt jest w stanie wychwycić nawet krótkie włoski, których długość nie przekracza 0,5 mm. Depilator wyrywa je wraz z cebulkami, dlatego też nie odrastają one tak szybko jak w przypadku zwykłego golenia maszynką. Po dokładnie przeprowadzonym zabiegu możemy być pewne, że skóra będzie idealnie gładka i tym samym przyjemna w dotyku.

Łatwa pielęgnacja

Przeprowadzony test Philips Satinelle HP6422/01 dowiódł, że pielęgnacja depilatora jest bardzo prosta. Wynika to z faktu, że urządzenie ma odłączaną głowicę, którą można myć pod bieżącą wodą. Nie trzeba się przy tym obawiać, że na jej powierzchni pojawi się korozja. Warto pamiętać, że depilator powinien być czyszczony po każdym użyciu. Jest to bardzo ważne dla zachowania odpowiedniego poziomu higieny i tym samym bezpieczeństwa. Dbając o czystość sprzętu, jesteśmy mniej narażone na pojawienie się na skórze stanów zapalnych.

 

Nasadka

Jak wynika z wielu opinii, znajdująca się w zestawie nasadka jest nie tylko wielofunkcyjna, ale i precyzyjna. Jest ona tak zrobiona, aby móc za jej pomocą usunąć włoski znajdujące się nawet bardzo blisko skóry. To z kolei wpływa dobrze na efektywność pracy. Nakładka pozwala na ułożenie depilatora pod różnym kątem, w taki sposób, aby usuwanie włosków było jak najbardziej skuteczne.

 

Jakość wykonania

Aspektem, na który należy zwrócić uwagę przy zakupie depilatora, jest bez wątpienia jakość jego wykonania. Opisywany przez nas sprzęt, jest zrobiony z dobrych gatunkowo materiałów, co gwarantuje długi czas użytkowania. Obudowa nie jest podatna na zarysowania ani inne uszkodzenia mechaniczne. Istotne jest też to, że mimo wysokiej jakości wykonania cena Philips Satinelle HP6422/01 nie jest wysoka.

 

Etui podróżne

Kobiety doceniają to, że w zestawie znajduje się solidnie wykonane, a przy tym estetycznie wyglądające etui. Pokrowiec pozwala na zabranie urządzenia np. na wakacje czy w inne miejsce. Etui skutecznie chroni zarówno przed uszkodzeniem depilatora, jak i jego zabrudzeniem. Gwarantuje ono higieniczne warunki przechowywania i przenoszenia.