Ranking 11 najlepszych depilatorów laserowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 19.05.24

 

 

Depilator laserowy – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Philips Lumea IPL BRI956/00 to depilator laserowy, który sprawi, że nie będziesz musiała się więcej martwić o nadmierne owłosienie. Dzięki specjalnym, wymiennym nakładkom można go używać do depilacji całego ciała. Efekty stosowania sprzętu widać już po pierwszych 3 zabiegach. Depilator jest łatwy w użytkowaniu, a dzięki wygodnej, dużej rączce depilacja nie będzie sprawiała żadnych trudności. Polecamy także model Braun PL5014 Silk-Expert IPL Pro 5, który ma trwałość wynoszącą 400 000 impulsów co wystarczy na 22 lata zabiegów. To skutecznie działające urządzenie, za pomocą którego można pozbyć się niechcianego owłosienia z całego ciała. Ma ono duże okienko świetlne zapewniające szybką depilację, a także filtr UV.

11 najlepszych depilatorów laserowych. Opinie w 2024 roku

 

Poniżej znajduje się ranking depilatorów laserowych, który powstał na podstawie dokładnej analizy opublikowanych w Internecie opinii. Możesz być pewny, że prezentowane porównanie depilatorów laserowych zawiera wyłącznie te produkty, które wyróżnia wysoka jakość wykonania, trwałość oraz dobre parametry. 

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Depilator laserowy Philips Lumea IPL BRI956/00 to urządzenie, które dokładnie usuwa niechciane owłosienie. Sprzęt jest wyposażony w specjalne nakładki pozwalające dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Dzięki dużej rączce jest poręczny i wygodny w użyciu.

Wady

Prezentowany model ma ładowanie akumulatorowo-sieciowe. Depilator dosyć szybko się wyładowuje i wymaga podłączenia do prądu. Podpięty do urządzenia kabel utrudnia wykonywanie zabiegu.

Podsumowanie

Produkt jest wyposażony w czujnik SmartSkin, dzięki któremu dobierzesz odpowiednią dawkę emitowanego lasera do swojego koloru skóry. Do każdego zestawu dołączony jest pokrowiec, który zabezpiecza urządzenie, gdy nie jest używane.

Drugi wybór

Zalety

Depilator o nowatorskiej konstrukcji pozwalający na płynne emitowanie wiązki światła, co znacząco przyspiesza zabiegi na dużych obszarach. Podczas pracy urządzenie nieustannie sprawdza koloryt skóry i do niego dostosowuje impuls lasera.

Wady

Użytkowniczki wskazują, że zestaw z urządzeniem powinien zawierać również takie elementy jak okulary ochronne do przeprowadzania zabiegów. Niestety producent nie przewidział takiej możliwości.

Podsumowanie

Depilator ma rekomendację międzynarodowej organizacji Skin Health Alliance. Jest bezpieczny w użytkowaniu, a zabieg przeprowadzany jest szybciej niż przy użyciu innych tego typu urządzeń. Depilator ma 10 poziomów intensywności pracy.

Rozważ też

Zalety

To produkt zaopatrzony w czujnik SmartSkin, który w trakcie zabiegu czuwa nad dobraniem właściwej wiązki światła bezpiecznej dla skóry. Urządzenie wyposażono w kilka nakładek, z których każda przeznaczona jest do innego obszaru ciała.

Wady

O ile nakładka do depilacji pach czy bikini jest oceniana przez panie jako idealna rozmiarowo, to ta do większych obszarów jest na tyle mała, że zabieg trwa długo. Zatem, aby usunąć włosy z większych obszarów wymaga to sporej ilości czasu i wysiłku.

Podsumowanie

Depilator jest zasilany z domowego gniazdka, ale też ma wbudowany akumulator pozwalający na depilację bez dostępu do zasilania. Rączka urządzenia jest wygodna i poręczna, a zmiana końcówek nie nastręcza kłopotów.

 

 

Depilator laserowy Philips

 

1. Depilator Laserowy Philips Lumea Prestige BRI956/00

 

Depilator laserowy Philips Lumea Prestige BRI956/00 to urządzenie, które pozwoli zapomnieć Ci o problemie nadmiernego owłosienia. Jest przystosowany do każdego rodzaju skóry. Dzięki systemowi SmartSkin oraz specjalnemu czujnikowi możesz dobrać poziom emitowanego lasera do własnych potrzeb. Zastosowanie technologii IPL sprawia, że sprzęt jest odpowiedni do usuwania włosów w naturalnym kolorze (ciemny blond, brąz, czarny) oraz do skóry od bardzo jasnej po ciemno-brązową.

Ten najlepszy depilator IPL  jest wyposażony w wymienne nakładki, dzięki którym w łatwy i wygodny sposób dotrzesz do najmniej dostępnych miejsc. Podwójny filtr sprawia, że depilacja twarzy jest bezpieczna, a emisja lasera nie stanowi zagrożenia dla oczu. Nasadka do ciała ma duże okienko, dzięki czemu depilacja dużych obszarów jest szybka i wygodna.

Depilator laserowy Philips jest wyposażony w podwójne zasilanie sieciowe i bezprzewodowe, więc jest ciągle gotowy do pracy. Po serii zabiegów możesz się cieszyć efektem gładkiej skóry nawet przez 6 miesięcy. Gwarancja urządzenia została potwierdzona przez dermatologów i ekspertów w dziedzinie skóry. Opinie o depilatorach laserowych są jednogłośne. Konsumenci chwalą ten i inne urządzenie do depilacji laserowej za elegancki wygląd, łatwość używania oraz skuteczność i bezbolesny przebieg zabiegu.

 

 

 

 

Depilator laserowy Braun

 

2. Depilator Laserowy Braun PL5014 Silk-Expert IPL Pro 5

 

Depilator Laserowy Braun PL5014 Silk-Expert IPL Pro 5 to model wyposażony w 400 000 impulsów I 10 poziomów intensywności pracy. Co więcej, czujnik SensoAdaptTM stale monitoruje koloryt skóry, po którym jest przesuwane urządzenie i do niego dostosowuje intensywność działania lasera w taki sposób, aby nie uszkodzić skóry, ale pozbawić ją włosów.

Braun PL5014 Silk-Expert IPL Pro 5 ma tryb delikatny, a nawet bardzo delikatny, dlatego może być używany do każdej, delikatnej części ciała – również do twarzy. Zabieg też odbywa się szybciej niż w dotychczas dostępnych urządzeniach, bo Braun PL5014 Silk-Expert IPL Pro 5 emituje impulsy światła również w trybie ciągłym, co pozwala na przyspieszenie całego zabiegu.

Producent podaje, że przy ustawionej mocy na najniższą, golarka laserowa depiluje obie nogi w około 5 minut. Tryb punktowy jest wykorzystywany do mniejszych obszarów. Użytkowniczki, które zakupiły ten model podkreślają, że ma on rekomendację i akredytację międzynarodowej organizacji Skin Health Alliance.

 

 

 

 

Depilator laserowy Philips Lumea

 

3. Depilator IPL Philips Lumea 9000 BRI955/00

 

Do depilacji światłem panie polecają depilator IPL Philips Lumea 9000 BRI955/00 o pięknym biało-złotym kolorze i ergonomicznym uchwycie, który nie powoduje zmęczenia dłoni nawet podczas długiego zabiegu. Depilator laserowy Philips Lumea wykorzystuje technologię IPL, czyli depilacji światłem, która obecnie jest najdelikatniejszą i najskuteczniejszą metodą trwałego pozbycia się niechcianego owłosienia.

Wpływa na to między innymi system łagodzenia zabiegu SenseIQ oraz czujnik SmartSkin, który nieustannie skanuje skórę w celu doboru najlepiej dopasowanej wiązki światła, która będzie skuteczna w depilacji, i bezpieczna dla skóry. Według pań używających sprzętu ten domowy depilator laserowy poradzi sobie z owłosieniem już podczas 3 zabiegów.

Użyteczność sprzętu rośnie, gdy panie dowiedzą się, że można go nie tylko stosować jako sprzęt zasilany sieciowo, ale ma on też wbudowany akumulator, który nie ogranicza miejsca, w którym go używamy. Philips Lumea 9000 nadaje się do wszystkich obszarów ciała i wyposażono go w nasadki do precyzyjnych zabiegów, do depilacji twarzy czy większych obszarów ciała.

 

 

 

 

Depilator laserowy Babyliss

 

4. Depilator Laserowy BaByliss Homelight IPL G960E

 

BaByliss Homelight IPL G960E to model z lampą, której trwałość to ok. 300 000 impulsów świetlnych. Depilator umożliwia usunięcie niechcianych włosków z większych partii ciała (ramion, pleców, łydek), a także tych wrażliwych, m.in. okolic bikini i twarzy. Może on być używany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn.

Urządzenie ma 5-stopniową regulację intensywności światła i może działać w dwóch trybach: Ręcznym lub seryjnym (30 błysków na minutę). Depilator jest bezpieczny w użyciu, gdyż został wyposażony w filtr UV i zabezpieczenie przed przypadkowym wyzwalaniem błysków. W zestawie znajdziemy okulary ochronne i dwie wymienne nasadki do depilacji.

Depilator wygodnie leży w dłoni, to jedna z jego najczęściej wymienianych zalet. Osoby, które zdecydowały się na zakup urządzenia chwalą je również za funkcję rozpoznawania typu karnacji, dług przewód zasilający oraz kompaktowe wymiary. Bez względu na to, jaką część ciała depilujemy, zabieg nie zajmuje dużo czasu.

Depilator BaByliss Homelight IPL G960E został wyposażony w lampę, której trwałość to 300 000 błysków. Urządzenie pracuje w dwóch trybach: Seryjnym i ręcznym.

 

 

 

 

Depilator laserowy Remington

 

5. Depilator Remington Home Pulse Light IPL3500

 

Depilator Remington Home Pulse Light IPL3500 to urządzenie przewodowe oferujące 350 000 impulsów o mocy 3,5 J i częstotliwości od 1 do 3,5 sekundy. Według producenta depilator laserowy Remington pozwala na redukcję 92% owłosienia przy wykonywaniu 3 sesji depilacji w ciągu 6 tygodni.

Przy czym jedna sesja pełnej pielęgnacji całego ciała zajmuje około 20 minut. Dzieje się tak dlatego, że sprzęt zaopatrzono w przycisk samowyzwalacza uwalniającego wiązkę światła za każdym przyłożeniem końcówki do skóry. Przyspiesza to zabieg, a także go upraszcza, bo użytkownik nie musi wciąż naciskać przycisku uwalniającego wiązkę. Jest to zasługą zastosowanej tu technologii Advanced Triggerless.

Depilator, jest chwalony przez Panie, jako bardzo poręczne i kompaktowe urządzenie, ale też wielu panów jest zdania, że jest to również odpowiedni depilator laserowy dla mężczyzn. Użytkownik ma do dyspozycji 5 ustawień energii wyzwalanych przez depilator, zatem precyzyjnie ustawi ją dopasowując do rodzaju skóry. Po skończonej depilacji, urządzenie umieścimy w dołączonym futerale, który ochroni je przed zniszczeniem czy zabrudzeniem.

 

 

 

 

Depilator laserowy domowy

 

6. Depilator Braun IPL PL3012

 

Jak pokazał test depilatorów laserowych, bardzo dużą popularnością cieszy się obecnie model Braun IPL PL3012. Służy on do usuwania niechcianych włosków z całego ciała i twarzy, ma dwa tryby intensywności pracy do wyboru: Delikatny oraz normalny. Sprzęt jest zasilany sieciowo, a trwałość wbudowanej lampy to 300 000 impulsów świetlnych.

Urządzenie jest bezpieczne w użyciu ze względu na czujnik SensoAdapt. Przez cały czas sprawdza on koloryt skóry i na tej podstawie dostosowuje intensywność emitowanego światła. Do depilatora zostało dołączone etui, w którym możemy wygodnie go przechowywać.

Sprzęt trafił do rankingu, ponieważ na jego temat można znaleźć wiele pochlebnych komentarzy. Według konsumentów to dobry domowy depilator laserowy, pozwalający na skuteczne usunięcie włosków bez potrzeby odwiedzania profesjonalnego salonu. Po zainstalowaniu na smartfonie specjalnej aplikacji możemy zaplanować kolejne zabiegi depilacji, co z pewnością będzie bardzo pomocne.

 

 

 

 

Depilator laserowy do twarzy

 

7. Depilator IPL Philips BRI950/00 Lumea Prestige 

 

Philips Lumea Prestige BRI950/00 to depilator laserowy, wyposażony w dwie nasadki, z różniącymi się wielkością okienkami. Element używany do twarzy ma małe okienko pozwalające na precyzyjne użycie. Dodatkowy filtr chroni najbardziej wrażliwe miejsca. Druga końcówka przeznaczona jest do większych partii ciała. Duże okienko pozwala na szybką i wygodną depilację.

Jak każdy model marki Philips, depilator laserowy do twarzy wyposażony jest w czujnik SmartSkin pozwalający dopasować moc emitowanego światła do karnacji. Z funkcji możesz korzystać automatycznie lub ustawić parametry manualnie. Urządzenie sprawdza się do wszystkich kolorów skóry poza skrajnie ciemną oraz do naturalnych kolorów owłosienia: ciemny blond, brąz, czarny.

Urządzenie jest zasilane w dwojaki sposób: tradycyjnie, podłączając do gniazdka oraz bezprzewodowo, dzięki czemu zawsze jest gotowy do pracy. Brak nadmiernego hałasu sprawia, że możesz go używać nawet, jeśli Twoi domownicy już śpią. 

 

 

 

 

Depilator laserowy Rio

 

8. Depilator IPL RIO Hello Skin

 

Depilator laserowy RIO Hello Skin jest zasilany sieciowo. Pozwala on na skuteczne i przede wszystkim bezpieczne usuwanie włosków z nóg, pach, ramion, okolic bikini, a także twarzy. Jeden błysk obejmuje ok. 180 włosków, co oznacza, że depilacja nie zajmuje dużo czasu. Sprzęt wyposażono w lampę kwarcową, której trwałość jest określana na 150 000 impulsów świetlnych.

Urządzenie jest łatwe w obsłudze. Automatycznie emituje ono błyski co 5 sekund, w dodatku ma 5-stopniową regulację mocy. Depilator jest lekki i można go pewnie chwycić. Ma on zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz czujniki uniemożliwiające emitowanie błysków, jeśli głowica nie jest przyłożona do ciała.

Co o sprzęcie sądzą konsumentki? Jak wynika z ich opinii, depilator pozwala na usunięcie niechcianego owłosienia z dowolnej części ciała. Jest on odpowiedni zarówno dla osób mających jasną, jak i ciemniejszą karnację. Sprzęt ma długi przewód zasilający, dlatego  depilację można wygodnie przeprowadzić, siedząc w fotelu lub na kanapie.

 

 

 

 

9. Depilator Braun Silk-expert 5 IPL PL5124

 

Zasilany sieciowo depilator Braun Silk-expert 5 IPL PL5124 jest wyposażony w lampę, której trwałość to 400 000 błysków (ok. 15 lat regularnych zabiegów depilacji). Urządzenie ma 10-stopniową regulację intensywności światła. Nie musimy sami jej dostosowywać, robi to za nas innowacyjny sensor kolorytu skóry SensoAdapt.

Sprzęt ma dobrze wyprofilowaną głowicę, pozwalającą na precyzyjne usunięcie włosków ze wszystkich partii ciała. W zestawie znajduje się specjalna nasadka przeznaczona do depilacji miejsc wrażliwych. Urządzenie można wygodnie przechowywać w eleganckiej kosmetyczce, którą dołączono do kompletu.

Wiele konsumentek twierdzi, że to skutecznie działający depilator, za pomocą którego można trwale usunąć niechciane włoski z okolic bikini, pach, ramion, łydek, a nawet twarzy. Ważne jest to, że zabiegi nie zajmują dużo czasu, niezależnie od wybranej części ciała. Po pobraniu specjalnej aplikacji na smartfona możemy ustalić harmonogram depilacji, tak aby uzyskać oczekiwane rezultaty.

Urządzenie Braun Silk-expert 5 IPL PL5124 ma dwa tryby pracy: Miejscowy i płynny. Wyposażono je w lampę, której trwałość to 400 000 błysków.

 

 

 

 

10. Depilator IPl Rio Pro Hair Remover

 

Kolejne urządzenie, jakie nasz ranking depilatorów laserowych zawiera to RIO Pro IPHR 2. W tym urządzeniu duża powierzchnia okna świetlnego, 35 mm x 14 mm, pozwala na oddziaływanie nawet na 180 włosów jednocześnie. Po 3 – 4 krotnym użyciu ilość włosów zostanie zredukowana do połowy. Producent zaleca wykonanie 6 zabiegów w okresie 6 miesięcy. Jest to niezbędne ze względu na różne fazy wzrostu włosów.

Gdy jedne usuwamy inne są w fazie uśpienia. Aby naświetlić wszystkie włosy w fazie wzrostu, potrzeba wykonać kilka zabiegów w kilkutygodniowych odstępach czasowych. Urządzenie zawiera 5 poziomów mocy i technologię potrójnego błysku podnoszącą skuteczność działania.

Producent wyposażył urządzenie w funkcję zabezpieczającą przed kontaktem z oczami – w przypadku skierowania na oczy jasne pomarańczowe światło zmusi ono użytkownika do mrugania. Należy też pamiętać, że depilator jest skuteczny tylko wówczas, gdy włosy są ciemniejsze od karnacji skóry, w przeciwnym wypadku depilacja nie będzie skuteczna.

Użytkownicy chwalą dodatkowe wyposażenie w postaci lampy błyskowej do twarzy i do miejsc wrażliwych. Uznanie także zyskała 5 stopniowa regulacja naświetlania.

Depilator laserowy RIO Pro IPHR 2 przy emitowaniu jednego błyśnięcia jest w stanie objąć aż do 180 włosów. Oznacza to, że całą depilację będziemy mogli szybko przeprowadzić. Jakie są jego inne zalety?

 

 

 

 

11. Philips Lumea Prestige BRI953/00 Depilator Ipl

 

Depilator laserowy Philips Lumea IPL BRI953/00 jest polecany przez wiele kobiet. Wyposażony jest on w trzy różne nasadki, które różnią się powierzchnią naświetlania. Są one specjalnie przystosowane do okolic twarzy, ciała, bikini oraz pach. Czujnik SmartSkin umożliwia wybór intensywności emitowanej wiązki światła odpowiedniej dla naszej karnacji skóry. 

Urządzenie zalecane jest do naturalnego koloru włosów oraz skóry od jasnej po ciemno-brązową. Efekty użytkowania widać już po czwartym zabiegu, a dla utrwalenia efektów gładkiej skóry depilację należy powtarzać co 4-8 tygodni. Model Philips Lumea jest łatwy w obsłudze. Wystarczy wybrać odcień skóry oraz moc lasera, następnie przyłożyć urządzenie pod kątem 90 st. do miejsca, które chcemy depilować i włączyć wskaźnik błysku. Zalecane jest stosowanie metody 1 miejsce = 1 błysk.

Za sprawą podwójnego zasilania, bezprzewodowego oraz tradycyjnego, polegającego na podłączeniu do gniazdka możemy używać depilatora, w każdym momencie. Szczególnie wygodne jest nieużywanie kabla, gdy chcemy wydepilować tylko kilka włosków.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki depilator laserowy kupić?

 

Jest wiele sposobów na usunięcie niechcianych włosków na twarzy, ramionach czy nogach. Jednak nie wszystkie są tak skuteczne, jak depilacja laserowa. Wykorzystywany w tej metodzie sprzęt emituje wiązkę światła, która wnika głęboko w skórę i niszczy cebulki włosów. Chcesz kupić depilator laserowy, który pozwoli Ci na przeprowadzenie bezpiecznych zabiegów w domowym zaciszu? Zebraliśmy kilka przydatnych porad na ten temat. Po lekturze naszego poradnika będziesz w stanie odpowiedzieć sobie na pytanie jaki depilator laserowy wybrać i czy warto go kupić.

Zasilanie

Depilatory laserowe to w większości sprzęty zasilane sieciowo. Ponieważ konieczne jest podłączenie ich do prądu, musimy sprawdzić długość przewodu. Jeżeli będzie on za krótki, używanie urządzenia może być mało komfortowe i będziemy narzekać na ograniczenie swobody ruchów. Niektóre modele mają wbudowany akumulator, który trzeba ładować. Tego typu najlepsze depilatory laserowe mogą być używane w dowolnym miejscu. Jednak coraz częściej Panie decydują się na zakup sprzętów sieciowo-akumulatorowych. Są one zasilane na dwa sposoby, co zwiększa ich praktyczność.

 

Powierzchnia działania

Przeważnie urządzenie do depilacji laserowej naświetla obszar ciała o powierzchni kilku centymetrów kwadratowych (najczęściej od 3 do 6 cm2). Mimo to usunięcie włosków z nóg czy ramion nie powinno zająć bardzo dużo czasu. Wybierając model do depilacji twarzy, pamiętajmy o tym, że w jego przypadku powierzchnia działania jest nieco mniejsza. To pozwala zachować odpowiedni poziom bezpieczeństwa i precyzję.

 

Regulacja mocy

Żeby przekonać się, jaki jest najlepszy depilator laserowy, sprawdźmy, które modele zostały wyposażone w opcję regulacji mocy. Musimy mieć na uwadze, że niektóre partie naszego ciała są bardziej wrażliwe od pozostałych, mowa tu m.in. o pachach i okolicach bikini. Ustawienie zbyt dużej mocy może doprowadzić do odczuwania dyskomfortu, a nawet poparzenia skóry. Sprzęty oferowane przez znane marki przeważnie mają specjalny czujnik, który sprawdza karnację i na tej podstawie dobiera optymalną moc działania.

 

Odcień włosów

Zanim kupimy sprzęt do depilacji laserowej, trzeba się upewnić, że rzeczywiście jego stosowanie przyniesie oczekiwane efekty. Zazwyczaj producenci podają, jaki kolor powinny mieć włoski przeznaczone do usunięcia. Większość urządzeń jest przystosowana do depilacji owłosienia w odcieniu ciemnego blondu, brązu i czerni. Laserowe depilatory nie usuwają bardzo jasnych, a także siwych włosków. Co więcej, konieczne jest też sprawdzenie, czy mamy odpowiednią karnację do używania sprzętu.

Trwałość żarówki

Za działanie urządzenia laserowego odpowiada wbudowana żarówka. Trzeba sprawdzić, czy należy ją wymieniać, aby efektywność działania sprzętu utrzymywała się na tym samym poziomie. Coraz częściej laserowe depilatory są wyposażone w żarówkę kwarcową, która jest niezużywalna.

 

Zmniejszanie odczuwania dyskomfortu

Depilacja laserowa nie jest w 100% bezbolesną metodą usuwania włosków, choć jednocześnie jest znacznie bardziej komfortowa niż np. stosowanie wosku. Są sprzęty wyposażone w specjalne funkcje, dzięki którym odczuwany dyskomfort jest znacznie mniejszy. Może to być np. nawiew zimnego powietrza, system masujący, ewentualnie nasadka chłodząca. Choć w tej kwestii odczucia mgąe być mocno indywidualne, to i tak warto sprawdzić jakie depilatory IPL zawiera ranking i jakie maja one opinie użytkowników.

 

Poręczność

Aby skutecznie usunąć niechciane włoski, trzeba precyzyjnie przesuwać głowicę urządzenia wzdłuż depilowanej części ciała. Nie zawsze jest to proste, zwłaszcza podczas depilowania rąk, nóg lub pleców. Z tego względu uważa się, że najlepszy depilator laserowy jest lekki i poręczny. Rączka powinna być dobrze wyprofilowana i gwarantować pewny chwyt. To znacząco zmniejsza ryzyko wypadnięcia urządzenia na ziemię, co mogłoby skutkować zniszczeniem go. Lekkość i niewielkie wymiary sprawiają, że możemy zabrać ze sobą sprzęt na wakacje lub wyjazd służbowy. To pozwala na zachowanie systematyczności w wykonywaniu zabiegów i uzyskanie oczekiwanych rezultatów.

 

Bezpieczeństwo

Nie musimy się obawiać o swoje bezpieczeństwo podczas używania laserowego depilatora. Urządzenia te zwykle mają zabezpieczenie uniemożliwiające emitowanie impulsów świetlnych, gdy głowica nie przylega do skóry. Ponadto są one wyposażone w filtr zapewniający ochronę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. 

Akcesoria

Akcesoria, jakie dostajemy w komplecie razem z urządzeniem, to wymienne końcówki do depilacji mające różną powierzchnię roboczą. Zwykle w zestawie znajdują się dwie lub trzy nasadki, przeznaczone do usuwania włosków na twarzy, w okolicach bikini i pod pachami, a także na większych partiach ciała. Jeśli wahamy się, jaki depilator laserowy wybrać, sprawdźmy, czy wszystkie potrzebne nam końcówki są do niego dołączone. Niekiedy możemy otrzymać też inne akcesoria, przykładowo szczoteczkę pozwalającą na dokładne oczyszczenie skóry twarzy.

 

Depilatory laserowe w dobrych cenach

Za depilator laserowy zapłacimy minimum kilkaset złotych, jednak sprzęty najbardziej popularnych producentów kosztują od 1000 zł do 3000 zł. Początkowo może nam się wydawać, że to zbyt duży wydatek, ale warto zastanowić się, ile wydajemy na kosmetyki i akcesoria służące do depilacji. Weźmy też pod uwagę to, że depilacja laserowa zapewnia lepsze efekty niż stosowanie jednorazowych maszynek, wosku czy zwykłego depilatora i w dodatku jest mniej bolesna. Przygotowując sie do zakupu warto spenetrować ceny w sieci, nieco inną może mieć cenę ten sam depilator laserowy w Allegro, a także w takich sklepach jak Media Expert, Media Markt ten sam depilator laserowy może miec różne oferty. Często warto zajrzeć po depilator laserowy do sklepu Lidl, który słynie z krótkich, tanich ofert na markowe wyroby.

 

 

FAQ

 

P1: Jak działa depilator laserowy?

Depilator laserowy to nowoczesne i innowacyjne urządzenie, które służy do usuwania niechcianego owłosienia skóry. Do tej pory znane nam były głównie maszynki i depilatory mechaniczne, przycinające włos lub wyrywające je.  Depilator laserowy emituje wiązkę światła, która jest przechwytywana przez melaninę, wchodzącą w skład włosa. Światło jest przekształcane w energię cieplną, powodującą uszkodzenie mieszków włosowych. Ten zabieg częściowo eliminuje lub spowalnia ponowne wyrastanie włosów. Jednak jednorazowe użycie nie usuwa włosków na stałe. Do permanentnego uszkodzenia mieszków włosowych wymagana jest konkretna ilość powtórzeń zabiegu oraz wzmożona pielęgnacja. 

 

 

P2: Jak stosować depilator laserowy?

Domowy depilator laserowy można stosować na ręce, nogi, okolice bikini, pachy, plecy oraz twarz zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jest skuteczny oraz prosty w użyciu. Laser usuwa włosy w fazie wzrostu, niszcząc mieszek włosowy. Zatem dla lepszego efektu zaleca się zgolić miejsca, które następnego dnia będziemy poddawać domowemu zabiegowi. W zależności od tego, jaki depilator laserowy mamy, będzie on usuwał pojedyncze włoski lub nawet do kilkudziesięciu na raz. Zależy to od jego klasy oraz zaawansowania technologicznego. Dla długotrwałości efektu należy zabieg powtarzać co 2-4 tygodnie. Używanie depilatora laserowego skutecznie usuwa niechciane owłosienie na długie lata. Nawet jeśli włos ulegnie regeneracji, będzie jasny i słaby. 

 

P3: Który depilator jest lepszy – Braun czy Philips?

Na rynku depilatorów laserowych mamy do wyboru wiele firm i modeli. Czołowymi markami jest Philips i Braun. Pytanie brzmi, który produkt jest najlepszy spośród wymienionych? Depilatory marki Braun są wyposażone w system SensoAdapt, który na bieżąco dopasowuje emitowany laser do koloru skóry. Nie ma zatem możliwości poparzenia. Dodatkowo możemy wybrać tryb pracy łagodny, extra łagodny i normalny, co znacząco wpływa na komfort zabiegu. Produkty Philips są cenione za wygodę użytkowania. Depilatory są wygodne do stabilnego trzymania w dłoni. Czujnik SmartSkin pozwala na dobór odpowiedniej intensywności lasera do naszej karnacji. Obie marki są cenione i często wybierane przez konsumentów. Dodatkowo szczycą się efektywnością już po 3 tygodniach użytkowania oraz mają wymienne nakładki do różnych partii ciała.

 

P4: Ile kosztuje depilator laserowy?

Wśród depilatorów laserowych prym wiodą marki: Philips, Braun i Remington. W zależności od modelu możemy kupić sprzęt za 600 zł lub maksymalnie za ok. 2000 zł. Im większe jest okienko depilujące, tym urządzenie jest droższe. Cena zależy też od zawartości zestawu. Nie bez znaczenie jest też miejsce zakupów. W sklepach stacjonarnych zwykle jest nieco drożej.

 

 

P5: Kiedy widać efekty po depilatorze laserowym?

Depilacja laserowa to innowacyjna metoda usuwania niechcianego owłosienia. Jest bezpieczna i przede wszystkim długotrwała. Depilacja laserem daje efekty już po 3 użyciach. Dla permanentnej eliminacji owłosienia należy wykonać od 5 do 8 zabiegów, w średnich odstępach około 4 tygodni. Wszystko zależy od naszej karnacji oraz rodzaju włosia. Najlepiej usuwane są ciemne włosy, przy jasnej karnacji. Na sprawność wykonywania zabiegu wpływa także obszar, który obejmuje emitowany laser, warto wybierać te jak największe, ponieważ usprawnią depilację. Po wykonaniu serii zabiegów problem zbędnego owłosienia zanika. Depilację laserową będziemy wykonywać rzadziej i będzie trwała zdecydowanie krócej.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Depilator laserowy Remington

 

Remington IPL6750 iLight Depilator Laserowy 300000

 

Jeśli marzysz o dokładnym i bezbolesnym pozbyciu się zbędnego owłosienia, ale nie masz czasu lub nie chcesz iść do kosmetyczki, dobrym rozwiązaniem będzie domowy depilator laserowy. Remington IPL 6750 to model, w którym użyto technologię Advanced PROPULSE czy Intense Pulsed Light, wpływających na szybsze i bezbolesne usuwanie włosa. Energia świetlna emitowana przez urządzenie jest odbierana przez receptory mieszka włosowego, prowadząc do spowolnienia odrostu włosków.

Emitowanie lasera co 3 sekundy, filtr ochronny UV oraz duże okienko sprawiają, że wykonywanie zabiegów w zaciszu domowym jest łatwe i bezpieczne. Depilator jest zalecany do stosowania na wszystkie części ciała poniżej kości policzkowej nie tylko kobiet, jest to również depilator laserowy dla mężczyzn.

Urządzenie ma zasilanie sieciowe, które dobrze sprawdza się w warunkach domowych. Dodatkowo w modelu Remington IPL 6750 zainstalowano niezużywalną żarówkę kwarcową, dzięki czemu nigdy nie będziesz musiała jej wymieniać, a urządzenie będzie zawsze gotowe do użytku.

 

 

[ /show_more av_uid=’av-2w2dph’]

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ