Ostatnio aktualizowane: 18.04.21

 

Depilator laserowy – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Philips Lumea IPL BRI956/00 to depilator laserowy, który sprawi, że nie będziesz musiała się więcej martwić o nadmierne owłosienie. Dzięki specjalnym, wymiennym nakładkom można go używać do depilacji całego ciała. Efekty stosowania sprzętu widać już po pierwszych 3 zabiegach. Depilator jest łatwy w użytkowaniu, a dzięki wygodnej dużej rączce depilacja nie będzie sprawiała żadnych trudności. Polecamy także model Remington IPL6250, który jest niewielki, dlatego można go zabrać na dłuższe wyjazdy. Dodatkowo jest wyposażony w technologię PROPULSE, która generuje intensywne światło impulsowe skutecznie usuwające pojedyncze włoski. W naszym rankingu znajdziesz też kilka innych, ciekawych propozycji, dobrze ocenianych przez Internautów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

12 najlepszych depilatorów laserowych. Opinie w 2021 roku

 

Poniżej znajduje się ranking depilatorów laserowych, który powstał na podstawie dokładnej analizy opublikowanych w Internecie opinii. Możesz być pewny, że prezentowane poniżej produkty wyróżnia wysoka jakość wykonania, trwałość oraz dobre parametry. 

 

Depilator laserowy Philips

 

1. Depilator Laserowy Philips Lumea Prestige BRI956/00

 

Depilator laserowy Philips Lumea Prestige BRI956/00 to urządzenie, które pozwoli zapomnieć Ci o problemie nadmiernego owłosienia. Jest przystosowany do każdego rodzaju skóry. Dzięki systemowi SmartSkin oraz specjalnemu czujnikowi możesz dobrać poziom emitowanego lasera do własnych potrzeb. Zastosowanie technologii IPL sprawia, że sprzęt jest odpowiedni do usuwania włosów w naturalnym kolorze (ciemny blond, brąz, czarny) oraz do skóry od bardzo jasnej po ciemno-brązową.

Urządzenie jest wyposażone w wymienne nakładki, dzięki którym w łatwy i wygodny sposób dotrzesz do najmniej dostępnych miejsc. Podwójny filtr sprawia, że depilacja twarzy jest bezpieczna, a emisja lasera nie stanowi zagrożenia dla oczu. Nasadka do ciała ma duże okienko, dzięki czemu depilacja dużych obszarów jest szybka i wygodna.

Depilator laserowy Philips jest wyposażony w podwójne zasilanie sieciowe i bezprzewodowe, więc jest ciągle gotowy do pracy. Po serii zabiegów możesz się cieszyć efektem gładkiej skóry nawet przez 6 miesięcy. Gwarancja urządzenia została potwierdzona przez dermatologów i ekspertów w dziedzinie skóry. Opinie o depilatorach laserowych są jednogłośne. Konsumenci chwalą ten i inne modele Philips za elegancki wygląd, łatwość używania oraz skuteczność i bezbolesny przebieg zabiegu.

 

 

 

 

Depilator laserowy Remington

 

2. Depilator laserowy Remington IPL6250

 

Depilator laserowy Remington IPL6250 jest przeznaczony do depilacji owłosienia znajdującego się poniżej szyi. Zabieg jest bezbolesny, a dzięki niezużywalnej żarówce kwarcowej nie musisz się martwić jej wymianą. Duże okienko świetlne przyspiesza proces depilacji, a 5-stopniowa regulacja pozwala dopasować siłę energii lasera do naszych potrzeb. 

Tryby Multi Flash i Single Flash pozwalają na ustawienie ilości emitowanego światła lasera. Dzięki tym funkcjom możesz zadecydować, czy chcesz depilować duże obszary, czy pojedyncze włoski. Firma Remington szczyci się stosowaniem w swoich urządzeniach technologii PROPULSE, która wzmacnia używany laser.

Test depilatorów laserowych potwierdził funkcjonalność i bezpieczeństwo prezentowanego modelu. Konsumenci chwalą urządzenie za kompaktowy kształt oraz skuteczność. Pierwsze efekty widać już po 3 zabiegach. Depilacja urządzeniem Remington IPL6250 jest szybka, łatwa i przyjemna, a problem nadmiernego owłosienia zażegnany na długi czas.

 

 

 

 

Depilator laserowy Braun

 

3. Depilator Laserowy Braun PL5014 Silk-Expert IPL Pro 5

 

Depilator Laserowy Braun PL5014 Silk-Expert IPL Pro 5 to model wyposażony w 400 000 impulsów I 10 poziomów intensywności pracy. Co więcej, czujnik SensoAdaptTM stale monitoruje koloryt skóry, po którym jest przesuwane urządzenie i do niego dostosowuje intensywność działania lasera w taki sposób, aby nie uszkodzić skóry, ale pozbawić ją włosów.

Braun PL5014 Silk-Expert IPL Pro 5 ma tryb delikatny, a nawet bardzo delikatny, dlatego może być używany do każdej, delikatnej części ciała – również do twarzy. Zabieg też odbywa się szybciej niż w dotychczas dostępnych urządzeniach, bo Braun PL5014 Silk-Expert IPL Pro 5 emituje impulsy światła również w trybie ciągłym, co pozwala na przyspieszenie całego zabiegu.

Producent podaje, że przy ustawionej mocy na najniższą, depilacja obu nóg zajmie około 5 minut. Tryb punktowy jest wykorzystywany do mniejszych obszarów. Użytkowniczki, które zakupiły ten model podkreślają, że ma on rekomendację i akredytację międzynarodowej organizacji Skin Health Alliance.

 

 

 

 

Depilator laserowy Philips Lumea

 

4. Philips Lumea Prestige BRI953/00 Depilator Ipl

 

Depilator laserowy Philips Lumea IPL BRI953/00 jest polecany przez wiele kobiet. Wyposażony jest on w trzy różne nasadki, które różnią się powierzchnią naświetlania. Są one specjalnie przystosowane do okolic twarzy, ciała, bikini oraz pach. Czujnik SmartSkin umożliwia wybór intensywności emitowanej wiązki światła odpowiedniej dla naszej karnacji skóry. 

Urządzenie zalecane jest do naturalnego koloru włosów oraz skóry od jasnej po ciemno-brązową. Efekty użytkowania widać już po czwartym zabiegu, a dla utrwalenia efektów gładkiej skóry depilację należy powtarzać co 4-8 tygodni. Model Philips Lumea jest łatwy w obsłudze. Wystarczy wybrać odcień skóry oraz moc lasera, następnie przyłożyć urządzenie pod kątem 90 st. do miejsca, które chcemy depilować i włączyć wskaźnik błysku. Zalecane jest stosowanie metody 1 miejsce = 1 błysk.

Za sprawą podwójnego zasilania, bezprzewodowego oraz tradycyjnego, polegającego na podłączeniu do gniazdka możemy używać depilatora, w każdym momencie. Szczególnie wygodne jest nieużywanie kabla, gdy chcemy wydepilować tylko kilka włosków.

 

 

 

 

Depilator laserowy Babyliss

 

5. Depilator Laserowy BaByliss G933E Ipl

 

Produkt Babyliss G933E to dobry i tani depilator laserowy. To niewielkie urządzenie, w którym zastosowano nowoczesną technologię, emituje intensywne impulsy światła porównywalne ze stosowanymi w gabinetach kosmetycznych. Przebadany dermatologicznie sprzęt zapewnia bezpieczeństwo użytkowania oraz skuteczność. 

Depilator laserowy Babyliss ma 5 poziomów mocy lasera, dostosowujących się do koloru naszej skóry. Dla lepszej ochrony skóry zastosowano dodatkowy filtr UV oraz niską moc błysków. Do każdego zestawu dołączony jest specjalny zestaw okularów ochronnych, które możemy stosować podczas wykonywania zabiegów. Szerokie okienko naświetlania sprawia, że depilacja przebiega szybko i sprawnie. 

Dzięki aplikacji Homelight Connected możemy spersonalizować i kontrolować wykonywane zabiegi. Specjalny kwestionariusz pozwala na planowanie i przypominanie o depilacji, wybór obszaru ciała oraz prowadzenie dziennika. Depilator marki Babyliss jest mały i poręczny. Możesz go zabrać na wakacje, dłuższy wyjazd służbowy lub schować go do szafki, w której nie zajmie dużo miejsca. Zasilanie sieciowe działa zawsze tam, gdzie masz dostęp do gniazdka i prądu. Długi kabel nie przeszkadza w procesie depilacji. 

 

 

 

 

Depilator laserowy domowy

 

6. Remington IPL6750 iLight Depilator Laserowy 300000

 

Jeśli marzysz o dokładnym i bezbolesnym pozbyciu się zbędnego owłosienia, ale nie masz czasu lub nie chcesz iść do kosmetyczki, dobrym rozwiązaniem będzie domowy depilator laserowy. Remington IPL 6750 to model, w którym użyto technologię Advanced PROPULSE czy Intense Pulsed Light, wpływających na szybsze i bezbolesne usuwanie włosa. Energia świetlna emitowana przez urządzenie jest odbierana przez receptory mieszka włosowego, prowadząc do spowolnienia odrostu włosków.

Emitowanie lasera co 3 sekundy, filtr ochronny UV oraz duże okienko sprawiają, że wykonywanie zabiegów w zaciszu domowym jest łatwe i bezpieczne. Depilator jest zalecany do stosowania na wszystkie części ciała poniżej kości policzkowej, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. 

Urządzenie ma zasilanie sieciowe, które dobrze sprawdza się w warunkach domowych. Dodatkowo w modelu Remington IPL 6750 zainstalowano niezużywalną żarówkę kwarcową, dzięki czemu nigdy nie będziesz musiała jej wymieniać, a urządzenie będzie zawsze gotowe do użytku. 

 

 

 

 

Depilator laserowy do twarzy

 

7. Depilator IPL Philips BRI950/00 Lumea Prestige 

 

Philips Lumea Prestige BRI950/00 to depilator laserowy, wyposażony w dwie nasadki, z różniącymi się wielkością okienkami. Element używany do twarzy ma małe okienko pozwalające na precyzyjne użycie. Dodatkowy filtr chroni najbardziej wrażliwe miejsca. Druga końcówka przeznaczona jest do większych partii ciała. Duże okienko pozwala na szybką i wygodną depilację.

Jak każdy model marki Philips, depilator laserowy do twarzy wyposażony jest w czujnik SmartSkin pozwalający dopasować moc emitowanego światła do karnacji. Z funkcji możesz korzystać automatycznie lub ustawić parametry manualnie. Urządzenie sprawdza się do wszystkich kolorów skóry poza skrajnie ciemną oraz do naturalnych kolorów owłosienia: ciemny blond, brąz, czarny.

Urządzenie jest zasilane w dwojaki sposób: tradycyjnie, podłączając do gniazdka oraz bezprzewodowo, dzięki czemu zawsze jest gotowy do pracy. Brak nadmiernego hałasu sprawia, że możesz go używać nawet, jeśli Twoi domownicy już śpią. 

 

 

 

 

Depilator laserowy Rio

 

8. Depilator IPL RIO Hello Skin

 

Depilator laserowy RIO Hello Skin jest zasilany sieciowo. Pozwala on na skuteczne i przede wszystkim bezpieczne usuwanie włosków z nóg, pach, ramion, okolic bikini, a także twarzy. Jeden błysk obejmuje ok. 180 włosków, co oznacza, że depilacja nie zajmuje dużo czasu. Sprzęt wyposażono w lampę kwarcową, której trwałość jest określana na 150 000 impulsów świetlnych.

Urządzenie jest łatwe w obsłudze. Automatycznie emituje ono błyski co 5 sekund, w dodatku ma 5-stopniową regulację mocy. Depilator jest lekki i można go pewnie chwycić. Ma on zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz czujniki uniemożliwiające emitowanie błysków, jeśli głowica nie jest przyłożona do ciała.

Co o sprzęcie sądzą konsumentki? Jak wynika z ich opinii, depilator pozwala na usunięcie niechcianego owłosienia z dowolnej części ciała. Jest on odpowiedni zarówno dla osób mających jasną, jak i ciemniejszą karnację. Sprzęt ma długi przewód zasilający, dlatego  depilację można wygodnie przeprowadzić, siedząc w fotelu lub na kanapie.

 

 

 

 

9. Depilator Braun Silk-expert 5 IPL PL5124

 

Zasilany sieciowo depilator Braun Silk-expert 5 IPL PL5124 jest wyposażony w lampę, której trwałość to 400 000 błysków (ok. 15 lat regularnych zabiegów depilacji). Urządzenie ma 10-stopniową regulację intensywności światła. Nie musimy sami jej dostosowywać, robi to za nas innowacyjny sensor kolorytu skóry SensoAdapt.

Sprzęt ma dobrze wyprofilowaną głowicę, pozwalającą na precyzyjne usunięcie włosków ze wszystkich partii ciała. W zestawie znajduje się specjalna nasadka przeznaczona do depilacji miejsc wrażliwych. Urządzenie można wygodnie przechowywać w eleganckiej kosmetyczce, którą dołączono do kompletu.

Wiele konsumentek twierdzi, że to skutecznie działający depilator, za pomocą którego można trwale usunąć niechciane włoski z okolic bikini, pach, ramion, łydek, a nawet twarzy. Ważne jest to, że zabiegi nie zajmują dużo czasu, niezależnie od wybranej części ciała. Po pobraniu specjalnej aplikacji na smartfona możemy ustalić harmonogram depilacji, tak aby uzyskać oczekiwane rezultaty.

Urządzenie Braun Silk-expert 5 IPL PL5124 ma dwa tryby pracy: Miejscowy i płynny. Wyposażono je w lampę, której trwałość to 400 000 błysków.

 

 

 

 

 

10. Depilator Laserowy BaByliss Homelight IPL G960E

 

BaByliss Homelight IPL G960E to model z lampą, której trwałość to ok. 300 000 impulsów świetlnych. Depilator umożliwia usunięcie niechcianych włosków z większych partii ciała (ramion, pleców, łydek), a także tych wrażliwych, m.in. okolic bikini i twarzy. Może on być używany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn.

Urządzenie ma 5-stopniową regulację intensywności światła i może działać w dwóch trybach: Ręcznym lub seryjnym (30 błysków na minutę). Depilator jest bezpieczny w użyciu, gdyż został wyposażony w filtr UV i zabezpieczenie przed przypadkowym wyzwalaniem błysków. W zestawie znajdziemy okulary ochronne i dwie wymienne nasadki do depilacji.

Depilator wygodnie leży w dłoni, to jedna z jego najczęściej wymienianych zalet. Osoby, które zdecydowały się na zakup urządzenia chwalą je również za funkcję rozpoznawania typu karnacji, dług przewód zasilający oraz kompaktowe wymiary. Bez względu na to, jaką część ciała depilujemy, zabieg nie zajmuje dużo czasu.

Depilator BaByliss Homelight IPL G960E został wyposażony w lampę, której trwałość to 300 000 błysków. Urządzenie pracuje w dwóch trybach: Seryjnym i ręcznym.

 

 

 

 

11. Depilator IPl Rio Pro Hair Remover

 

Kolejne urządzenie, jakie nasz ranking depilatorów laserowych zawiera to RIO Pro IPHR 2. W tym urządzeniu duża powierzchnia okna świetlnego, 35 mm x 14 mm, pozwala na oddziaływanie nawet na 180 włosów jednocześnie. Po 3 – 4 krotnym użyciu ilość włosów zostanie zredukowana do połowy. Producent zaleca wykonanie 6 zabiegów w okresie 6 miesięcy. Jest to niezbędne ze względu na różne fazy wzrostu włosów.

Gdy jedne usuwamy inne są w fazie uśpienia. Aby naświetlić wszystkie włosy w fazie wzrostu, potrzeba wykonać kilka zabiegów w kilkutygodniowych odstępach czasowych. Urządzenie zawiera 5 poziomów mocy i technologię potrójnego błysku podnoszącą skuteczność działania.

Producent wyposażył urządzenie w funkcję zabezpieczającą przed kontaktem z oczami – w przypadku skierowania na oczy jasne pomarańczowe światło zmusi ono użytkownika do mrugania. Należy też pamiętać, że depilator jest skuteczny tylko wówczas, gdy włosy są ciemniejsze od karnacji skóry, w przeciwnym wypadku depilacja nie będzie skuteczna.

Użytkownicy chwalą dodatkowe wyposażenie w postaci lampy błyskowej do twarzy i do miejsc wrażliwych. Uznanie także zyskała 5 stopniowa regulacja naświetlania.

Depilator laserowy RIO Pro IPHR 2 przy emitowaniu jednego błyśnięcia jest w stanie objąć aż do 180 włosów. Oznacza to, że całą depilację będziemy mogli szybko przeprowadzić. Jakie są jego inne zalety?

 

 

 

 

12. Depilator Braun Silk Expert IPL BD 5009

 

Depilator Braun Silk Expert IPL BD5009 jest funkcjonalny i z jego pomocą można skutecznie pozbyć się owłosienia z całego ciała. Z uwagi na to, że w zestawie znalazły się wymienne nasadki możemy bez obaw depilować okolice bikini, pach, a także twarz. Sprzęt wyposażono w technologię SensoAdapt, która na bieżąco odczytuje odcień skóry i dopasowuje intensywność impulsów świetlnych.

Produkt ma tryb delikatny, dlatego nie należy obawiać się, że depilacja wrażliwych części ciała będzie bolesna lub nie do końca komfortowa. Urządzenie jest zasilane sieciowo. Do depilatora dołączono specjalną szczoteczkę soniczną, która delikatnie usuwa martwe komórki naskórka i pozwala lepiej przygotować ciało do depilacji.

Z opinii konsumentów można wywnioskować, że opisany wyżej model jest wyjątkowo prosty w obsłudze. Wiele osób uważa, że to doskonały wybór nie tylko dla kobiet, ale i mężczyzn. Produkt jest niezawodny, a wbudowana lampa zapewnia do 300 000 błysków. Oznacza to, że sprzętu możemy używać przez bardzo długi czas.

Model Braun Silk Expert IPL BD5009 jest przystosowany do usuwania niechcianego owłosienia m.in. z twarzy, łydek, ramion, pach i okolic bikini. Produkt jest zasilany sieciowo. Depilatora można używać przy fototypie skóry od I do V.

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki depilator laserowy kupić?

 

Jest wiele sposobów na usunięcie niechcianych włosków na twarzy, ramionach czy nogach. Jednak nie wszystkie są tak skuteczne, jak depilacja laserowa. Wykorzystywany w tej metodzie sprzęt emituje wiązkę światła, która wnika głęboko w skórę i niszczy cebulki włosów. Chcesz kupić depilator laserowy, który pozwoli Ci na przeprowadzenie bezpiecznych zabiegów w domowym zaciszu? Zebraliśmy kilka przydatnych porad na ten temat.

 

 

Zasilanie

Depilatory laserowe to w większości sprzęty zasilane sieciowo. Ponieważ konieczne jest podłączenie ich do prądu, musimy sprawdzić długość przewodu. Jeżeli będzie on za krótki, używanie urządzenia może być mało komfortowe i będziemy narzekać na ograniczenie swobody ruchów. Niektóre modele mają wbudowany akumulator, który trzeba ładować. Tego typu depilatory mogą być używane w dowolnym miejscu. Jednak coraz częściej Panie decydują się na zakup sprzętów sieciowo-akumulatorowych. Są one zasilane na dwa sposoby, co zwiększa ich praktyczność.

 

Powierzchnia działania

Przeważnie urządzenie do depilacji laserowej naświetla obszar ciała o powierzchni kilku centymetrów kwadratowych (najczęściej od 3 do 6 cm2). Mimo to usunięcie włosków z nóg czy ramion nie powinno zająć bardzo dużo czasu. Wybierając model do depilacji twarzy, pamiętajmy o tym, że w jego przypadku powierzchnia działania jest nieco mniejsza. To pozwala zachować odpowiedni poziom bezpieczeństwa i precyzję.

 

Regulacja mocy

Żeby przekonać się, jaki jest najlepszy depilator laserowy, sprawdźmy, które modele zostały wyposażone w opcję regulacji mocy. Musimy mieć na uwadze, że niektóre partie naszego ciała są bardziej wrażliwe od pozostałych, mowa tu m.in. o pachach i okolicach bikini. Ustawienie zbyt dużej mocy może doprowadzić do odczuwania dyskomfortu, a nawet poparzenia skóry. Sprzęty oferowane przez znane marki przeważnie mają specjalny czujnik, który sprawdza karnację i na tej podstawie dobiera optymalną moc działania.

 

Odcień włosów

Zanim kupimy sprzęt do depilacji laserowej, trzeba się upewnić, że rzeczywiście jego stosowanie przyniesie oczekiwane efekty. Zazwyczaj producenci podają, jaki kolor powinny mieć włoski przeznaczone do usunięcia. Większość urządzeń jest przystosowana do depilacji owłosienia w odcieniu ciemnego blondu, brązu i czerni. Laserowe depilatory nie usuwają bardzo jasnych, a także siwych włosków. Co więcej, konieczne jest też sprawdzenie, czy mamy odpowiednią karnację do używania sprzętu.

 

 

Trwałość żarówki

Za działanie urządzenia laserowego odpowiada wbudowana żarówka. Trzeba sprawdzić, czy należy ją wymieniać, aby efektywność działania sprzętu utrzymywała się na tym samym poziomie. Coraz częściej laserowe depilatory są wyposażone w żarówkę kwarcową, która jest niezużywalna.

 

Zmniejszanie odczuwania dyskomfortu

Depilacja laserowa nie jest w 100% bezbolesną metodą usuwania włosków, choć jednocześnie jest znacznie bardziej komfortowa niż np. stosowanie wosku. Są sprzęty wyposażone w specjalne funkcje, dzięki którym odczuwany dyskomfort jest znacznie mniejszy. Może to być np. nawiew zimnego powietrza, system masujący, ewentualnie nasadka chłodząca.

 

Poręczność

Aby skutecznie usunąć niechciane włoski, trzeba precyzyjnie przesuwać głowicę urządzenia wzdłuż depilowanej części ciała. Nie zawsze jest to proste, zwłaszcza podczas depilowania rąk, nóg lub pleców. Z tego względu uważa się, że najlepszy depilator laserowy jest lekki i poręczny. Rączka powinna być dobrze wyprofilowana i gwarantować pewny chwyt. To znacząco zmniejsza ryzyko wypadnięcia urządzenia na ziemię, co mogłoby skutkować zniszczeniem go. Lekkość i niewielkie wymiary sprawiają, że możemy zabrać ze sobą sprzęt na wakacje lub wyjazd służbowy. To pozwala na zachowanie systematyczności w wykonywaniu zabiegów i uzyskanie oczekiwanych rezultatów.

 

Bezpieczeństwo

Nie musimy się obawiać o swoje bezpieczeństwo podczas używania laserowego depilatora. Urządzenia te zwykle mają zabezpieczenie uniemożliwiające emitowanie impulsów świetlnych, gdy głowica nie przylega do skóry. Ponadto są one wyposażone w filtr zapewniający ochronę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. 

 

 

Akcesoria

Akcesoria, jakie dostajemy w komplecie razem z urządzeniem, to wymienne końcówki do depilacji mające różną powierzchnię roboczą. Zwykle w zestawie znajdują się dwie lub trzy nasadki, przeznaczone do usuwania włosków na twarzy, w okolicach bikini i pod pachami, a także na większych partiach ciała. Jeśli wahamy się, jaki depilator laserowy wybrać, sprawdźmy, czy wszystkie potrzebne nam końcówki są do niego dołączone. Niekiedy możemy otrzymać też inne akcesoria, przykładowo szczoteczkę pozwalającą na dokładne oczyszczenie skóry twarzy.

 

Depilatory laserowe w dobrych cenach

Za depilator laserowy zapłacimy minimum kilkaset złotych, jednak sprzęty najbardziej popularnych producentów kosztują od 1000 zł do 3000 zł. Początkowo może nam się wydawać, że to zbyt duży wydatek, ale warto zastanowić się, ile wydajemy na kosmetyki i akcesoria służące do depilacji. Weźmy też pod uwagę to, że depilacja laserowa zapewnia lepsze efekty niż stosowanie jednorazowych maszynek, wosku czy zwykłego depilatora i w dodatku jest mniej bolesna.

 

 

FAQ

 

P1: Jak działa depilator laserowy?

Depilator laserowy to nowoczesne i innowacyjne urządzenie, które służy do usuwania niechcianego owłosienia skóry. Do tej pory znane nam były głównie maszynki i depilatory mechaniczne, przycinające włos lub wyrywające je.  Depilator laserowy emituje wiązkę światła, która jest przechwytywana przez melaninę, wchodzącą w skład włosa. Światło jest przekształcane w energię cieplną, powodującą uszkodzenie mieszków włosowych. Ten zabieg częściowo eliminuje lub spowalnia ponowne wyrastanie włosów. Jednak jednorazowe użycie nie usuwa włosków na stałe. Do permanentnego uszkodzenia mieszków włosowych wymagana jest konkretna ilość powtórzeń zabiegu oraz wzmożona pielęgnacja. 

 

 

P2: Jak stosować depilator laserowy?

Domowy depilator laserowy można stosować na ręce, nogi, okolice bikini, pachy, plecy oraz twarz zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jest skuteczny oraz prosty w użyciu. Laser usuwa włosy w fazie wzrostu, niszcząc mieszek włosowy. Zatem dla lepszego efektu zaleca się zgolić miejsca, które następnego dnia będziemy poddawać domowemu zabiegowi. W zależności od tego, jaki depilator laserowy mamy, będzie on usuwał pojedyncze włoski lub nawet do kilkudziesięciu na raz. Zależy to od jego klasy oraz zaawansowania technologicznego. Dla długotrwałości efektu należy zabieg powtarzać co 2-4 tygodnie. Używanie depilatora laserowego skutecznie usuwa niechciane owłosienie na długie lata. Nawet jeśli włos ulegnie regeneracji, będzie jasny i słaby. 

 

P3: Który depilator jest lepszy – Braun czy Philips?

Na rynku depilatorów laserowych mamy do wyboru wiele firm i modeli. Czołowymi markami jest Philips i Braun. Pytanie brzmi, który produkt jest najlepszy spośród wymienionych? Depilatory marki Braun są wyposażone w system SensoAdapt, który na bieżąco dopasowuje emitowany laser do koloru skóry. Nie ma zatem możliwości poparzenia. Dodatkowo możemy wybrać tryb pracy łagodny, extra łagodny i normalny, co znacząco wpływa na komfort zabiegu. Produkty Philips są cenione za wygodę użytkowania. Depilatory są wygodne do stabilnego trzymania w dłoni. Czujnik SmartSkin pozwala na dobór odpowiedniej intensywności lasera do naszej karnacji. Obie marki są cenione i często wybierane przez konsumentów. Dodatkowo szczycą się efektywnością już po 3 tygodniach użytkowania oraz mają wymienne nakładki do różnych partii ciała.

 

P4: Ile kosztuje depilator laserowy?

Wśród depilatorów laserowych prym wiodą marki: Philips, Braun i Remington. W zależności od modelu możemy kupić sprzęt za 600 zł lub maksymalnie za ok. 2000 zł. Im większe jest okienko depilujące, tym urządzenie jest droższe. Cena zależy też od zawartości zestawu. Nie bez znaczenie jest też miejsce zakupów. W sklepach stacjonarnych zwykle jest nieco drożej.

 

 

P5: Kiedy widać efekty po depilatorze laserowym?

Depilacja laserowa to innowacyjna metoda usuwania niechcianego owłosienia. Jest bezpieczna i przede wszystkim długotrwała. Depilacja laserem daje efekty już po 3 użyciach. Dla permanentnej eliminacji owłosienia należy wykonać od 5 do 8 zabiegów, w średnich odstępach około 4 tygodni. Wszystko zależy od naszej karnacji oraz rodzaju włosia. Najlepiej usuwane są ciemne włosy, przy jasnej karnacji. Na sprawność wykonywania zabiegu wpływa także obszar, który obejmuje emitowany laser, warto wybierać te jak największe, ponieważ usprawnią depilację. Po wykonaniu serii zabiegów problem zbędnego owłosienia zanika. Depilację laserową będziemy wykonywać rzadziej i będzie trwała zdecydowanie krócej.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Depilator Braun Silk-Expert IPL BD 5008

 

Depilator laserowy Braun Silk Expert IPL BD5008 to niewielkie urządzenie wyposażone w czujnik kontaktu ze skórą, który umożliwia sprawdzenie, czy depilacja laserowa jest dla Ciebie wskazana. Pomaga to w ominięciu miejsc, które nie powinny być poddawane działaniu lasera. Dodatkowy czujnik kontrolujący kolor skóry automatycznie zmienia intensywność emitowanego lasera podczas depilacji.

Niezwykle ważne jest przygotowanie do zabiegu. Firma Braun zadbała o to dołączając do zestawu specjalną szczoteczkę, do oczyszczania twarzy. Jej włókna docierają dogłębnie, eliminując nieczystości, co daje lepsze efekty depilacji. Urządzenie ma zasilanie sieciowe, więc w każdym pudełku znajdziemy również ładowarkę, ze stosunkowo długim i giętkim kablem.

Opinie różnych klientów o tym produkcie są podobne. Konsumenci uważają, że to dobry depilator laserowy. Chwalą go za efektywne działanie, bezawaryjność oraz cichą pracę podczas użytkowania. Potwierdzają, że depilacja jest bezbolesna i szybka.

 

 

Depilator Rio Beauty Yes Laser

 

Depilator laserowy Rio Yes Laser to angielska propozycja na polskim rynku. Sprzęt jest wyposażony w dwa tryby użytkowania: usuwanie 60 włosków jednocześnie lub tylko pojedynczych. Emitowana fala (5 różnych poziomów do wyboru) o długości 808 nm dociera do mieszka włosowego bez wpływania na skórę. Działanie lasera na melaninę powoduje redukcję wzrostu owłosienia, powrót do pierwotnej fazy włosków jasnych i cienkich oraz zahamowanie procesu odrastania. 

Dla pełnej skuteczności wykonywanych zabiegów zaleca się powtarzalność co 2 tygodnie. Minimum 6 zabiegów na 6 miesięcy. Model Rio Yes Laser zalecany jest do każdego rodzaju skóry, oprócz typu afro-karaibskiego. Nie poleca się go osobom, które mają włosy siwe i skrajnie jasne, gdyż może nie dać zamierzonych efektów. 

Produkt jest wyposażony w kilka stopni zabezpieczenia m.in. kluczyk i kod bezpieczeństwa, pomarańczowe światło sygnalizujące oraz czujnik skóry. Depilator laserowy jest przystosowany do używania bez dodatkowych okularów ochronnych. Kompaktowa budowa i lekka konstrukcja sprawia, że zabiegi trwają kilka sekund, a ich proces jest łatwy i przyjemny.

 

 

Depilator IPL RIO Beauty Lux IPHH

 

Do używania na całym ciele jest przystosowany Depilator IPL RIO Beauty Lux IPHH. Został on zaprojektowany w taki sposób, aby ułatwić stosowanie go na dużych powierzchniach ciała, takich jak nogi, plecy, ręce czy brzuch, ale także dobrze się sprawdzi przy usuwaniu włosków z twarzy. Powierzchnia, która emituje światło wynosi 3,1cm3, a zabieg można wykonywać wykorzystując jeden z 5 poziomów w jakie urządzenie wyposażono.

Jest to epilator wykonany w technologii IPL o długości fali >550 nm i energii 12J. Lampa urządzenia jest zaprojektowana do wykonania 200 000 błyśnięć, zatem nie należy się obawiać o jej uszkodzenie. Każdy błysk lampy dostarcza impulsy bezpośrednio do mieszka włosowego sprawiając, że jego cebulka zostaje uszkodzona. Nienaruszona jednak pozostaje skóra otaczająca włos.

Po uszkodzeniu cebulki włos nie jest w stanie dalej rosnąć i wypada, a w jego miejsce z uszkodzonej cebulki nie wyrośnie już kolejny. Na tym polega działanie lampy. Użytkowniczkom natomiast w tym urządzeniu podobają się jego kompaktowe wymiary przy zachowaniu pełnej funkcjonalności i skuteczności lampy.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments